červenčátka 060 - Mykotická onemocnění (SOOR - moučnivka ...

Rodičovství

Tak jsem se konečně doupravila deníček, tak ho vypouštím do světa.

SOOR - plísňové onemocnění, kterému se dříve říkalo také moniliáza, je onemocnění celosvětově rozšířeným, všude se běžně vyskytujícím plínovým původcem. Ten se začíná rychle množit, jakmile dojde k chorobným změnám v poměru mikroorganismů ve střevě při poruchách výživy nebo při patologických směnách na kůži. SOOR je také onemocnění nemocných.
Antimykotická terapie, tedy léčba plísní, se osvědčuje u popsaných kožních změn v první řadě při léčení nemocí postiženého terénu, v našem případě střeva.
Plísně, pro které ve dravém střevě není místo, se v nemocném zažívacím traktu rychle rozrůstají. Samotná strava bez základních alergenů postačuje k vyléčení každého SOOR v ústech (moučnivka) a vyléčí i zánětlivá kožní onemocnění na hýždích. Potřeme-li nemocná místa na kůži 2 % gentiánovou violetí, urychlíme léčebný proces. Barva neproniká do kůže a je protiplísňová. V samotném střevě se potravou bez alergenů zastavují záněty, závislé na produkci histaminu, a následně se činností slinivky břišní normalizuje pH, tedy prostředí se správným poměrem zá:,–(itosti a kyselosti.
Když odstraníme možnosti rozmnožování zárodků plísní z jiných zdrojů, potom k vyléčení moučnivky stačí odléčení (vyčištění) horní části tenkého střeva. Podobným způsobem vzniká u dětí praskání ústních koutků. V tomto případě postupujeme naprosto stejně, jako v předchozím případě.
Jinou možností vzniku SOORu je chronické jaterní poškození. Jeho příčina může být mnohočetná, především je to alkohol, mnoho léků proti bolestem, psychiatrické léky, hormony, hormonální antikoncepce a další. Příčina spočívá ve snížené glykogenolýze jater, a s tím spojené neschopnosti dostatečně zásobovat energií bakteriální kultury, zodpovědné za kyselý ochranný povrch kůže. Příčinná léčba se potom musí provádět ne léky proti plísním, nýbrž léky, které podporují činnost jater. Jakmile kůže obnoví svůj příslušný kyselý povrch, zmizí i SOOR.

  • čerpáno z knihy Kuchařka pro alergiky od Dr. med. Konrad Werthmann

V knize Domácí lékař pro rodiče (Základní pomoc dětem) od Mitchell J. Einzig, Terril H. Hart, moučnivku popisují takto: Moučnivka je kvasinkové onemocnění v ústech, které je u dětí častější.
Co je třeba vědět? Při moučnivce se v dutině ústní tvoří bělavé skvrny, které připomínají sražené mléko a nejdou jednoduše setřít.
Kdy hledat pomoc? Pokud se u dítěte objeví níže uvedené příznaky, kontaktujte lékaře.
Příznaky: Bílé skvrny připomínající tvaroh nebo sražené mléko po vnitřních tvářích, na dásních a na jazyku.
Léčba: Lékař předepíše speciální léky proti kvasinkové infekci (např. Nystatin).
Doplnit vitaminy.

V knize od Martina Gregory - Očkování a infekční nemoci dětí, moučnivku popisují takto: U zdravých kojenců a malých dětí se občas objeví bělavé povláčky na sliznici dutiny ústní a na jazyku. Způsobuje je kvasinka. Moučnivku většinou odstraní genciánová violeť, kterou nanesete na postižené sliznice. V lékárně je běžně dostupná. Pro šetrnější ošetření si můžete ovázat prst obvazem, namočit v genciánové violeti a vytřít jím dítěti ústa. Pokud se moučnivka neztratí, poraďte se s lékařem. Po pití může mít kojenec na jazyku zbytky mléka, které mohou moučnivku připomínat.

Další popisy:

  • Moučnivka, Soor: Je onemocnění způsobené pomnožením kvasinkového organismu projevující se bělavými povlaky v dutině ústní na sliznici a na jazyku.
  • Kandida, Candida albicans: Kvasinka běžně vyskytuje v trávicím ústrojí (včetně úst), v pochvě a na kůži. Při určitých okolnostech (snížení imunity, léčba širokospektrými antibiotiky) se může pomnožit a způsobit onemocnění (kandidózu, soor), většinou místní, v těžkých případech nebo při zanedbání léčby i celkové.
  • Kandidóza: Infekce vyvolaná kvasinkou Candida (kandida). Při nedostatečné hygieně, snížené odolnosti organismu, cukrovce či léčbě širokospektrými antibiotik se může pomnožit a způsobit místní onemocnění. Nejčastěji v dutině ústní tzv. moučnivku - soor, v pochvě, v předkožkovém vaku či v kožních záhybech.

Mykotická onemocnění:
Přes neustálý rozvoj medicíny, nové léčebné postupy a nová léčiva zůstávají nadále infekční nemoci závažným problémem. S infekčním onemocněním se během života setkal jistě každý z nás. Za infekční choroby jsou označovaná onemocnění, která jsou způsobena různými mikroorganismy - bakteriemi, viry, plísněmi, prvoky či jinými parazity. Zatímco výskyt některých infekčních onemocnění se podařilo snížit nebo je zcela vymýtit, jiná postupem doby nabývají na významu.
K onemocněním jejichž výskyt a závažnost narůstá patří i nemoci způsobené plísněmi - kvasinkami nebo houbami. Tyto choroby jsou souhrnně označovány jako mykózy. Mykózy rozdělujeme na místní, povrchové - takové, které napadají kůži a sliznice, invazivní - pronikající do jednotlivých orgánů. Pokud je postiženo více orgánů lidského těla, celý organismus nebo je li zachycena plíseň v krvi, hovoříme o diseminované mykóze. Invazivní a diseminované mykózy se souborně označují jako systémové mykózy.
K nejznámějším povrchovým mykózám patří kvasinkové onemocnění sliznic dutiny ústní malých dětí - moučnivka (soor) - známé bělavé povláčky na jazyku či jinde v dutině ústní. Dalším velmi rozšířeným onemocněním je mykóza kůže mezi prsty na nohou projevující se svěděním, pálením a olupováním kůže mezi prsty nebo mykóza nehtů (onychomykoza). Také mykotické onemocnění kůže a sliznice pohlavních orgánů žen se vyskytuje relativně často.
Systémové mykózy jsou mnohem závažnější, mnohdy život ohrožující stavy, kdy plíseň proniká hluboko do orgánů, které prostupuje a dále v nich roste. Jejich výskyt je naštěstí vzácnější a postihuje osoby v těžkém stavu, mnohdy trpící další závažnou chorobou. Orgánem nejčastěji postiženým invazivní mykózou jsou plíce, častý je nález mykózy ve vedlejších dutinách nosních, v játrech, slezině, střevech či mozku. Vzácněji je popisováno mykotické onemocnění ledvin, srdce, kostí, oka, ale postiženo může být kterékoliv místo v lidském těle. Velmi závažný je stav kdy se najde plíseň v krvi.
Onemocnění jsou označována podle vyvolavatele. Jako kandidózy označujeme nemoci způsobené kvasinkami - kandidami, je-li. vyvolavatelem vláknitá houba Aspergillus, označujeme nemoc za aspergilózu, jako mukormykózy jsou označována onemocnění způsobená zygomycetami (Mukor).
Výskyt: Zatímco nezávažná povrchová kožní a slizniční mykotická onemocnění jsou poměrně hodně rozšířena a mohou postihnout v podstatě kohokoliv, závažné systémové invazivní mykózy se vyskytují vzácně u úzké skupiny lidí trpících dalšími závažnými nemocemi. Invazivní mykózy postihují zejména pacienty se závažným porušením obranyschopnosti organismu - imunity. Zdraví lidé tímto onemocněním nejsou většinou ohroženi. Výskyt systémových mykóz má ale v posledních letech jasný narůstající trend. Procento zachycených nákaz u hospitalizovaných pacientů neustále stoupá. Nejčastější jsou kandidózy, stoupá ale i výskyt aspergilózy i dalších vzácnějších mykóz. Vyšší výskyt souvisí s rozvojem medicíny - s nárůstem počtu transplantací, s používáním intenzivnějších léčebných protokolů u onkologicky nemocných, s větším užíváním širokospektrých antibiotik.

Oluska a Martínek za 1 den 9 měsíců

Hodnotilo 2 lidí. Score 1.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
DD
Kecalka 337 příspěvků 03.03.06 16:32

První!!!!!!

teď jsme přišli z ledové prochajdy.

Dáša

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 03.03.06 16:34

ještě nakopíruju komentář, který jsem vypotila před 2 hodinama a dala do starého deníčku.

Ahoj holky,

před chvilkou jsme se vrátili od pediatra z 8 měsíční kontroly. Eliška tam jako obvykle ztropila pěkný cirkus - pan doktor zkrátka není její oblíbenec a tak ho při tom natahování a prohlížení asi dvakrát počurala. tak vidíš Slanko nejsi sama kdo furt chodí čůrat:-))) Z tím „čurologem“ bych se nebála pokud vypiješ 2 šálky denně i když kojíš. Otázkou je jestli když tě nic nepálí a nebolí tak jestli to bude to pravé ořechové. Nejdřív bych asi zkusila poupravit ten tvůj „nepitný“ režim - pokud možno bez bublin, zkus nějaký kvalitní zelený čaj.

Jo a naměřili 68cm a váha je 7690g. Držíme se pořád na 50 percentilu. Pan doktor mi radil, že máme rozhodně už dávat pribináčka - vtipálek. řekla jsem mu, že ho dám až po desátém měsíci a že od neděle najedeme na bílou Activii nebo Holandii. Tak pak řekl, že už se se mnou raději dohadovat nebude. Také říkal ať koupíme kostky, které se dávají do sebe - něco na způsob ruských „matrjošek“. Prý je to pro dětičky tohoto věku moc dobré.

Kiro - jen jsem tě chtěla uklidnit, že to jak jsem psala, že Eli sedí v ohrádce a hraje si jí vydrží vždycky tak 5-10 minut než zmerčí šprušle a v mžiku na nich visí jak opičák a huláká zprvu radostně, že to jako dokázala a pak kvičí, že chce ven.

Radulko: také ještě dost kojím -hlavně přes noc, protože Elince roste druhý dolní zub a je teď pár dnů protivka. Pak ráno a občas i odpo po svačince, když máme náladu a chuť a nejsme někde na výletě.

Marki: vítám tě s Marečkem mezi červenčátka. Jak se vám žije v Libčicích? Před týdnem jsme tam zvažovali nějaký pozemek na domeček. Ale nevím, nevím.
Ať se Mareček brzy uzdraví.

Jitty: Eliška také vypije během dne dost tekutin - spíš šťávičky - čaj jí moc nejede nebo jsem ještě nenašla takový, co by jí chutnal. Tak ať vyjde ta „svatební pařba“. Plavat nechodíme, přestože máme bazen Kačka přímo v baráku - jen seběhnout v župánku tři patra.

Slanko: SRAZÍK v PRAZE: JSEM PRO !!! Hoď sem termín, my se s Eliškou určitě přizpůsobíme. Pokud nebudeme muset jet metrem - ještě jsem s kočárem metrem necestovala a mám z toho hrůzu. Teda přesněji z těch schodů. Ale v centru jsme za pul hoďky tramvají.

Musím běžet, vypadá to, že se chce Eliška oběsit na tatínkových kabelech od počítače.

Ahoj a pište

Dáša a Elišák

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 03.03.06 17:38

že by druhá???
jdu číst
janka

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 03.03.06 17:40

Ahojky kočeny,
omlouvám se,ale pořád jsme bojovali s nemocema a to všichni doslova.Já jsem dobrala ATB a už mě chytlo zvracení,ještě dnes jsem vpodstatě nejedla.Já už se těším na jaro,doufám totiž v to,že potom už se nám nemoce budou vyhýbat.
Zaregistrovala jsem novou členku,takže Marki vítejte.
Teď jsem musela vyhazovat Fildu od pc,přivedl si zase ženský,že jim ukáže Naty a při té příležitosti vlezl na pc,že se pochlubí fotkama a za chvíli kouknu,on hraje hry a holky na něj koukaj! Včera byl zase on u nich,prý učit se,ale když jsem se optala holek co se učili,tak koukaly a nic.Takže je mi jasno,že byli na pc a blbli a učení bylo jen zástěrka.No nic jiné jsem stejně nečekala.:-)
No a jelikož si už nic z přečteného nepamatuji,tak končím a slibuju,že příště budu psát blbník.
Jen se přidávám k dotazu,co ten srazík? Co jsem byla ve špitále jsem ztratila přehled a podle dotazů to vypadá,že se o tom přestalo nějak mluvit.Uvede mě někdo do obrazu?
Tak zatím páček Matty
p.s. deník dobrej,doufám,že pro nás neaktuální:-)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 03.03.06 17:47

Jo, u nás to také není aktuální téma, ale je dobré být připraven na vše :D

Oluska a Martínek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 03.03.06 18:27

Ahoj holky,
promiňte,že vám sem lezu…Naše malá měla soor od narození,nepomáhalo vůbec nic…Pak mi naše dr. poradila.abych já brala vitamíny BION 3 ,jsou s probiotiky,mi­nerály a vitamíny a do 14 dnů bylo po problému a od té doby ani ťuk!Dnes je Kačce 21m…
Luka z jarních mimin 2004

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 03.03.06 20:32

NAzdarek dievcata,
Slanko, ved si konecne zasluzis vyspat sa.
My sme spali tak cca do 1.00, dala som mu napit vody a potom spal az do cca 4.30, to nasledovalo kojenie a potom este spal do 6.30, to vzdy ide kakat do nocnika o tomto case, potom mu skusim dat prso,ale nezabera,hoci je vidno, ze by spal, tak ho necham hrat sa v nasej posteli a potom mu strcim do pusy cumel, polahnem a on este zaspi, dnes az do 9.00. Vcera do 8.45.
Tak teraz to nie je najhorsie.

kojenie: vy tak casto kojite, ja kojim uz len nad ranom a rano, cez den odo mna nechce, to si iba par razy cucne a konec, davam mu cez den BEBU alebo jogurt ako mliecnu davku a ako dalsiu ma kasu na noc.

Marki aj my zo Slovenska ta vitame :)))

jitty ja davam presne take boty ako si opisala, take handerne. Ale moc sa v nich poti a rozmyslam, ze mu nabuduce kupim tiez sandale.
S tou odsavackou sa mi to stalo tusim iba raz. Neviem z coho to je,ale nezastrcila si mu to moc hlboko a neposkodila sliznicu?

Dasi dobre si to tomu doktorovi povedala :)

U nas nic nove.
Dobru noc
elen

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 04.03.06 14:27

halo halo kde ste kto?
Elen

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 04.03.06 20:21

Ahojky!

Dnes jsme byli na asi 3,5 hodinové procházce v lese.Potkali jsme známou s dětma a se psama,tak jsme šli s nima.Má 3 holčičky(9,5,3) bylo to super.

Radulko - já kojím ráno, přes den už ne(pokud malá není nemocná) a před spaním a samozřejmě v noci asi 2-4X

Slanko - nenávidět to né,ale ukrutně zááávidííím!
pitný režim - já jsem zase druhý extrém.Musím mít pití i na noční stolku a za noc vypiju asi 1/2 litru vody.A přes den ani nevím,ale pořád piju!

Vítám Marki i s Marečkem a snad už je Marečkovi líp a je bez teplot.

Jitty - já nedávám žádný bačkůrky,maximálně ponožky nebo fleesové botky.

Magrátko - taky jsem si v práci místo cigarety dělala čajíky,abych náhodou o něco nepřišla. :-))

Deníček super,doufám,že to malou nepostihne.Já jsem to měla na jazyku v těhu a nic moc.

Tak zase letím něco dělat čus KIRA

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 04.03.06 21:14

Ahojky holky…

KIRA - děkuji za pochvalu :D:D:D

Tak dneska nám je devět měsíců a tak jsme si doma zvážili (ta bude přesná) a změřili (nemáme korýtko na měření, takže to nemusí být přesně), takže máme 75 cm a 7880 g, takže za měsíc jsme vyrostli o 2 cm a přibrali o 80 g (no to nic moc). Poslední dobou malý dělá nějaké problémy s ovocem, moc ho nechce. Jinak mu docela chutnají sušenky Nestlé. No zatím u nás žádný zoubeček. Vypadá to, že po malém něco leze, naměřila jsem mu 38,1 stupňů, což po odečtu je 37,6 stupňů, ale zatím neplaším, třeba je jen unavený a taky z nevyspinkání, protože v noci místo toho, aby spinkal, tak si hrál a přes den toho taky moc nenaspal.

No mě zase chytla migréna a k tomu mě začíná bolet v krku a mám rýmu, takže nic moc.

Koupili jsme novou autosedačku 9-36 kg STM starlight SP, hodně se mi na ní líbí to polstrování, je polohovatelná.

Oluska a Martínek 9 měsíců

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.03.06 16:30

Koukám, že dnes vůbec nikdo… To je teda škoda, tak asi fakt budu muset jít žehlit…

Jinak teplotka zvýšená byla i v noci a i teď přes den, ale třeba to budou zoubečky, uvidíme..

Oluska a Martínek

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.03.06 20:26

Ahoj holkýýý!
Kde jste kdo?
Jestli je to u všech jako u nás, tak pak se ani nedivím, že sem noha nevkročí! Já nemůžu ani na wc, Manka neustále stojí (a co nového opírá se jen jednou rukou! frajerka hodobóžová:)) a pak padá dozadu na hlavičku:(. Ne tedy pokaždé, ale riskovat to nemohu, takže jsem neustále za ní a neudělám vůbec nic… Kdyby tak taťka nemusel do práce!
Počítač už po ránu ani zapínat nebudu, nemá to smysl:-), tak se dostanu snad po obědě, až bude Manuška v postýlce, nebo až večer a to jen, když tu nebude sedět taťka. Takže kdybych nepsala, tak se dopředu omlouvám, naše lezkyně horolezkyně stoupající mi nedovolí ani minutku zahálky:-).

Olusko díky za deňajs, snad ho též nebudeme nikdy potřebovat a kdyby, vím jak na to!:-).

Dáško s tím srazíkem není problém, jen se domluvit na dni a místu! Myslím, že ta Ikea by byla príma! Já mám blíž Černý Most, ale kdyžtak bychom se s Mankou přizpůsobily! Byly jsme spolu v sobotu v Človíčkově v Edenu (hrůůůza, 2 dcl sody 25,– Coca cola 2 dcl 35,– káva od 35,– výš) a za 90 minut používání jejich hřišťátka 35,– korun. Takže rodina se dvouma dětma tam nechá 500,– jak vyšitých!:-(. Nehledě na neochotu obsluhujících… Že jim to není blbý, takovýhle ceny, když tam nejvíc chodí maminky s dětma!
Dáško, že Elišák počůrala pana doktora? Tak to se nám také už jednou podařilo:-). Bylo mi trapně, ale když jsem se tam omlouvala, bylo to někdy ze začátku, tak se pan doktor jen usmál a řekl, nic se neděje, no jo ono je jim bez té plenky tak pěkně, mají pocit takové volnosti:-))). Jsem s panem doktorem strašně spokojená…:-).

Jinak nás čeká 8 měsíční prohlídka ve čtvrtek, jsem taky už tak zvědavá, kolik Manka vyrostla a přibrala:-))). Pak napíšu, když budu moct:).
Dneska jsme byli na krásné procházce v Krčském lese, svítilo sluníčko… už aby tu bylo jaro!!! Prosím!!! Manuška si krásně hačala v novém kočárku, je moc príma! Fotečky v galerce:).

No budu pomalu končit, zítra mě čeká úklid, pak bych chtěla upéct Makovník (čau Makovinko:-)) a pak přijde švagrová s manželem a Terezinkou a půjdeme na procházku… No chci vidět ten úklid a to pečení:)…

Holky, mějte se krásně a opatrujte ty vaše lezoucí pokládky:-).
Brou noc Slanka*

 
makca
Stálice 55 příspěvků 05.03.06 20:35

Ahoj holky,
Já se sem vůbec nemůžu dostat, koukám, že vy taky moc ne.

Martínek chytnul po koupání druhou mízu, tak to vypadá, že jen tak spát nepůjde.

Zima pořád trvá a tak chodíme většinou ven jen 1× a to je ten den pak hrozně dlouhý.
Taky se zítra chystán na úklid. Chtěla jsem teď žehlit, ale asi na to kašlu.

Papa markéta a Martínek (skoro 8 měsíců)

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 05.03.06 21:59

Nazdárek ženský!

Oluško - tak snad vás neschvátily žádné odporné choroby.a snad to bude „jen“ od zoubků.
Pak dej fotečku sedačky do galerky.

Slanko -zdravím malou horolezkyni.Ta naše malá hroudička zatím jen leží a válí sudy!Ale jak vidím,tak jsem docela ráda.No,ono to příjde i na nás !
Ty ceny v tom človíčkově ,to je teda hustý.Maminy na mateřský si to asi pravidelně dovolit nemůžou.Tak pro koho to dělají!!!!
My jdeme na osmiměsíční prohlídku zítra ,tak pak písnu kolik jsou naše míry.
Taky jsme byli dnes i včera na procházce.Včera 3,5 hodiny v lese a dnes dvě.Tak mě docela bolí nohy,ale bylo to pěkný.Konečně trochu sluníčka,i když teplo vypadá jinak.

Makčo - koupání u nás funguje naopak jako uzemňovák! Vykoupat,natřít,na­kojit a chrnět.Žehlení na mě taky čeká,ale nemůžu se donutit.

Tak jdu na čumendu do galerky.Tak pište,pište
KIRA

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 05.03.06 22:13

Ahoj holky,
dlouho jsem se neozvala tak činím nápravu :-).
Radus - my kojíme ještě docela často,ráno,po svačince po ovoci vydrží tak hoďku a už chce prso.Po polívce vydrží taky hoďku a to už sní 200ml a pak kojíme až do večera,kaši dávám jenom když mám pocit, že chce často kojit třeba po hodině a to vychází tak 2 krát týdně.
Slanko - neboj o mlíčko nepřijdeš,mě Sam spí od 3 měsíců skoro celou noc,až na nějaké vyjímky a kojím pořád :-).
Marki - vítám tě mezi námi :-)
Jitty- děti kolem 8m. stagnují a nechcou se potápět,takže nenutit a Davídek se potom začne potápět znovu neboj :-).A někdy to je taky tím,že se prcek naučí dělat něco nového třeba chodit, lozit nebo sedět a to co už umí dělat nechce.
Adalajdo- držím pěstičky ať vám to všechno dobře dopadne a hlavně hodně síly do toho boje myslíme na Vás
Matty- ať už jsi konečně fit,a s tím učením u počítače to je to samé u nás vbleděmodrém :-))
Olusko- prima deníček a doufám,že ho nebudem potřebovat.Jinak u nás ovoce taky nejede surové musím mu jablíčko vždycky povařit a dávám mu tam taky ty sušenky to mu chutná.Do ruky mu je nedávám, neumí je jíst, vždycky ho hrozně natahuje :-).Doufám, že mu nebudu muset mixovat do roku :-).A ať je Martínek brzo bez teplotek.
Slanko-jé Manka je šikulka už se taky staví,to náš lenoch ještě ani nelozí.Sedět vydrží chvilinku když ho po:,–(ím já vím že je to špatně,že bych ho neměla dávat sedět dokud se sám nepo:,–(í ale ležet ho nebaví ani sudy nechce válet njn má své tempo :-).
Jo a koupili jsme Samíkovi novou autosedačku Maxi-cosi XP 9 -18 kg a jak jsme ho do ní po:,–(ili tak brečel moc se mu v ní nelíbí,no bude si muset zvyknout to vajíčko má taktak.A taky jsme koupili golfky Graco měli na ně akci za 2.700 kč rukojeť má spojenou,ale není přehazovatelná ale to mi neva, je lehoučký,polo­hovatelný a nánožník je dlouhý.Některé golfky měli nánožník hrozně krátký i s pláštěnkou :-).
Ach jo já už chci jaroooooooooooo tak se mějte hezky a zdravím všechny červenčátka
 Monika

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 05.03.06 22:44

Ahojky,

taky chci jaroooooooooo­ooooooooooo .-(

Jinak Davča si stoupe úplně všude kde má nějakou oporu, dneska i ve vaničče, takže mám o zábavu postaráno, hlídat hlídat a hlídat.
Jinak v sobotu jsem se byla kouknout té kamarádce na svatbě a tatínek hlídal, takže jsme to s kamoškou vzali přes Globus a něco málo jsem v klídku nakoupila. Odpoledne došla tchýně a pak ještě můj brácha s přítelkyní a moje mamka s babičkou, radost jsem z nich sice měla, ale David stejně lozil od nich ke mě, takže jsem kromě žehlení nix moc neudělala chjo nestíhám pracovní věci.
Dneska jsme byli u našich na obědě a já jsem učila mého tátu zase zacházet s počítačem (potřebuje to kvůli práci), takže jsem docela vyštavená a teď jsem seděla chvíli u práce a dávala dokupy daně .-(
Jinak mě pobavilo, že v tu sobotu manža padnul do postele, tak jsem se ptala co mu je a on, že nemá vůbec energii, že David je brutální žrout energie ,–)))) Tak jsem mu taktně připomněla ať si na to vzpomene, když občas něco nestíhám (né, že by mi něco často vyčítal, ale sem tam mu to nechtě uklouzne, když třeba nestihnu uvařit něco jiného než nějakou rychlovku,když nestíhám).
Jednotlivě reagovat nebudu - omlouvám se, ale nějak si nepamatuju. Kiro díky za povzbuzení, tak to snad překonáme a když ne tak se holt potápět nebude no co už.....
Přeji pohodový večer........­..Jitka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 05.03.06 22:45

Omluva díky Safiře né Kiře za to povzbuzení nějak se mi to pomotalo, stydím se a omlouvám se ..........Jitka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 05.03.06 22:47

Jo a v osmi měsích měl Davča 7960 a 74 cm........­...taky se musím pochlubit.....jak ten čertík roste........J.

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 05.03.06 23:53

Ahojte,

tak máme za sebou víkend plný výletů a užívání si tatínka. Také jsme s Eliškou byli na kafíčku a tak Eli prubla další restaurační dětskou židličku. Kupodivu je měli zatím všude, kde jsme si o ni řekli. Moc se jí líbí, když může okukovat číšníky a okolosedící hosty, ale nesmí na ni nikdo cizí promluvit z větší blízkosti- to je pak ufňukaná a hlasitě naštvaná. Dnes se dokonce lekla i taťky, když si dal čepici, kterou na něm nikdy před tím neviděla. No byla to fakt sranda. Musel si ji rychle sundat a ukázat se Elišce a dát jí tu čepici „osahat“ a pak to teprve prošlo:-))

Slanko: Ikea na ČM může být, ale pro nás by to šlo jen o víkendu - to nás dopraví Vlastik. Jsme z Barrandova a sockou by to trvalo dost dlouho. Vy bydlíte na ČM? Jinak co v týdnu na kafíčko nebo čaj někam do centra?

Radulko snad jsi přežila návštěvu tchánovců bez následků na nervech…

Safiro také bych teď brala kdyby Eliška s tím stoupáním začala později. Zlaté časy, když jsem se ve třech měsících bála, že nikdy nebude pást koníčky.

Jo a ještě ke stravě: Eli měla dnes podruhé bílou Activii a moc jí chutnala. S kouskama je to u nás podobně jako u vás Slanko, Safiro. Jen mixované - když náhodou nějaký zapomenutý dostane do pusy, začne se dávit a je na umření - herečka jedna. Křupky jí teda ale zase jedou, ale nebylo to hned. Až poté, co jsme s manžou pojídali u vínka nějaké sušenky a ona se na nás tak mlsně dívala. Dostala do ručičky křupku a opičila se po nás a už se vůbec neksichtila jako když ji měla v puse poprvé. Místo vína dostala hroznovou šťávu a bylo jí fajn - vytuhla v jídelní židličce s rukama polepenýma od těch křupek.

Tak já jdu chrupkat, opatrujte se

Dáša a Eliška (dnes 8 měsíců)

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 06.03.06 08:48

Ahoooj holky,
tedy já nestíhám :), Včera jsme se vrátili od tchánovců, no , řeknu vám budeme mít asi boj s učením na nočník, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, tchyně je samozřejmě zastánce metody „čím dřív, tím líp“ a já té opačné - tedy, až bude mít dítě trochu rozum :). Jinak jsem nabyla dojmu, že tchán mě má za hloupou holku a dává mi to najevo, ach jo :( A jsem z toho víkendu víc unavená, než když mám na krku Amálku celý den a ještě musím vařit nebo prát a tak.
Jinak u nás nic moc nového, Amálka asi přeskočí lezení po čtyřech, protože se už staví, potvůrka jedna. Spaní zrovna dneska bylo ok, vzbudila se jen 3×, moc se mi nechce do obýváku na gauč , že bych taky praktikovala oddělené spaní , a bojím se, abych jí v noci slyšela, i když manžel je vzhůru celou noc, tak by jí hlídal, ale stejně :))

Olusko - zajímavý deníček a taky jako holky doufám, že ho nebudeme potřebovat :)

Dáši - s čůráním jsi mě pobavila, Eliška to přeci kvůli panu doktorovi nebude zadržovat ne? :) A v té restauraci jste se asitaky nasmáli :)

Matty - ať už vás ty nemoci brzy pustí

Elen - koukám, že se u vás spaní zlepšuje. Já malé koupila taky bebu, neboť mi přijde, že chce čím dál tím míň prso - nebo aspoň přes den, v noci ho naopak vyžaduje

Slanko - a já tě nemůžu nenávidět, ale závidím hodně to spaní :), ten Človíčkov je tedy pěkná drahota, ještě jsem tam nebyla, ale taky mě láká tam zajít, a třeba se i seznámit s nějakou maminkou. A kočárek máte moc hezký

Makčo - u nás stejně jako u Kiry je koupání spíš poslední fáze před spánkem a pěkně to malou unaví

Safiro - to ta naše cácora zase vajíčko nesnáší, pořád se v něm napíná a vzteká, ale sama neumí sedět, takže přechod na větší autosedačku ještě nemůžeme

Jitty - přesně, oni si chlapi uvědomí, že takové malé mimčo je pěkný zápřah až když ho delší chvíli hlídají :)

Slanko a Dášo - já bych se vtírla k vám na srazík, jestli můžu :)

Dnes to vpadá na slunečný den

Radka a Amálka

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 06.03.06 09:44

Ahoj holky,

tak já už taky musím konečně napsat, když vy jste tak pilné.
Máme se dobře, Julinku snad už přešlo nevrlé období, stejně si myslím, že ji hodně trápily prdíky po jablíčku - teď jsme ho vy:,–(ili a je to lepší, jen nevím co dávat na sváču místo něj, aby to bylo neprdlíkovací?
Spaní pořád nic moc, kojíme v noci co tři hodiny a navíc musím Julku pořád přikrývat, protože se stále odkopává a dokonce se vykopává z dupaček a pytlíku na spaní, takže jí pak čouhají holé nožičky mezi špruslema :-), je to pěkná otužilka, ale už jsem se rozhodla, že bude spát v punčocháčcích, ať je klid.
Abych nezapomněla v sobotu jsme byli konečně na vítání občánků a bylo to moc hezké. Julinka byla celou dobu hodná, jen paní trochu povídala do projevu :-).

Ke srazíku - holky co takhle sobota po obědě - třeba kolem druhé v Ikee?

Adresně budu reagovat doufám večer, protože jsem si nestačila napsat poznámky, ale krátce přece:

Dáši - Elinka je pěkná opička, moc se mi líbí, že na sebe nenechá hulákat zblízka, dobře dělá. Tak až se potkáme - pozdrav z pěti metrů jo :-).

Sakriš fakt si to nepamatuju, takže alespoň pozdravy Kiře, Slance, Jance, Katceb, Safiře, Lois, Makovce, Adalajdě, Jitty, Makky, Radulce, Olušce, Pettě, Elen a dalším maminkám červenčátek!

Meda a včera 9 měsíční Julinka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 06.03.06 09:58

Ahojte!

Jdu k vám pro radu.
Nevím,jestli malé stačí mléčná dávka.Zatím kojím,ale nic moc,nemá zájem,jakž takž se napije jen v noci,to pije 1-2×.Ráno si cucne a nechce.Odpoledne se snažím před sváčou nakojit,buď si opět cucne nebo nechce vůbec a to samé večer,musím strčit prso před kaší,po ní by si nevzala určitě.
Jinak mi Ája baští jogurt(buď Activii nebo Choceň bílou s glukopurem),sní ho většinou celý,večer když baští hezky,sní cca 150 g kaše.K tomu ta trocha koja,ale nic moc.
Zkouším po ránu dávat Sunar,dnes poprvé jsem měla trochu úspěch a vypila mi 60 ml.
Myslíte,že jí to může stačit?Pokusím se přidat mlíko v ranní dávce,do dnešního dne UM úplně bojkotovala. Četla jsem,že Ellen a myslím Kira kojí asi jako já.Ellen,kolik dáváš té Beby?
Moc díky za případné rady.
Nakukovatelka Hanka a Ája 7m 17d

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 06.03.06 10:43

Ahoj,

jen bleskově k pražskému srazíku: jak navrhuje Meda sobotní odpoledne v Ikee na ČM by nám vyhovovalo. Radunko, že se vůbec ptáš - sámo, že nesmíš chybět. A co ty Kiro? Slanko - sobota je u vás OK?
Vypadá to, že bysme se konečně mohly sejít:-)))

P.S. Medo jak píšeš - pozdrav z 5 metrů a pak snad během deseti minut Eli adaptuju na nové ksichtíky:-)

jdu zachránit medvěda než mu Eliška urve hlavu. A to na něm trénujeme malá, malá a hladíme ho. Chjo - nežné stvoření z Elinky asi nevychovám.

Dáša

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 06.03.06 11:35

Ahojky,
omlouvám se, že jsem vás teď tak dlouho zanedbávala, ale od minulýho víkendu nás obcházela nějaká choroba, nejdřív to chytil manža, já od něj a naštěstí Mišákovi se to vyhnulo. Ale mě bylo tak blbě, že jsem volné chvilky trávila raději v posteli než u PC. Tak snad nemám moc černých puntíků :-).
Jenom jsem teda nějak vůbec nezvládla ani číst, co jste zplodily, pokusím se to dohnat, ale fakt nevím.
Co u nás nového - minulý týden jsme byli na osmiměsíční prohlídce - máme 7,20 kg a 68,5 cm. Zuby pořád žádný, i když minulý týden měl 2 dny teplotu, tak jsem myslela, že už se budou klubat, protože příznaky nemoci žádný nebyli, ale po 2 dnech bylo po teplotě a zub zase žádný. Tak nevím, co to mělo být.
Ve středu jedeme na ultrazvuk žaludku, protože pořád dost blinkáme, tak jsem zvědavá, co nám řeknou. Ale hlavně je mi jasný, že se to Mišákovi nebude vůbec líbit :-). V poradně ječel jak tur jenom u vážení a měření.
Jinak dneska spal Mišák poprvé sám ve své dětském pokojíčku, takže jsme se s manžou zase mohli vrátit do ložnice, z které nás vystěhoval :-)). Včera odpo jsme konečně pokojíček douklidili a mohli Mišáka přestěhovat. Oddělené spaní nám stále vyhovuje, i když teda pořád jednou v noci kojíme. Kojíte taky ještě v noci, nebo už jste to odbourali? Já nevím, jestli už ho to mám začít odnaučovat nebo mu to jedno noční kojo ještě nechat, tak prosím poraďte.
Taky si teď pořád a už u všeho stoupá a taky samozřejmě padá, takže musím být pořád ve střehu. Jo jo, kde že jsou ty naše ležící miminka? :-)
Tak se mějte a já zkusím aspoň něco přečíst, abych byla v obraze, co se tu řešilo.

Peťulda a Mišák už 8 měsíců a týden

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.03.06 13:53

Ahój mamky!
Strašně v rychlosti a jen ke srazíku, sobota nám vyhovuje! Zatím teda tak nějak platí ta sobota Ikea Černý Most ve dvě hodiny, jo? To si ještě upřesníme… Pokud ovšem nezavolá tchýně, jestli nepřijdeme na oběd!!!
Nestačím Manku zvedat, ona se fakt frajerka opírá jen jednou rukou!:-). Si myslí, že bude umět všechno hned…:-).
Musím mizet, čekám návštěvu, snad večer čáááuky…
Sláník*

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 06.03.06 17:58

Ahoj všem..

Safira - jo, jo, ovoce, nám docela chutnalo, ale teď nějak nechce vařenou, zjistila jsem, že mu chutná rozmačkaný banán s tou sušenkou na kousíčky…

KIRA - no snad náš ta teplotka pomalu opouští, nebylo to hrozný, takže snad to bylo od zoubečků..

Oluska a Martínek

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 06.03.06 20:25

Ahoj mamulky,

Olusko diky za denicek, ja jsem ani nedocetla ten starsi.

Bydli ted u nas na chvili moje sestrenice, takze mam rozhozeny rezim. Ale moc mi pomohla, vyzehlila mi VSECHNO moje pradlo, ty me resty. Predstavte si, ze i moje tehotenske veci jsem mela v kosi na pradlo. Takze si umite predstavit, kolik toho bylo. Slibuju, ze odted to budu delat prubezne. :-)
Tomasek uz je snad zdravy, mel pres 39,5 teplotu, na dr. se smal. Byla prekvapena, kolik ma zubu. Naladovy je ale stale, ja doufam, ze az ty zuby budou venku, tak se vrati do starych koleji. Sedi pekne, zacina zvedat prdylku, ale jeste neleze. Kdyz o postavim, tak opreny stoji, samo ze ho nenutim. Davam mu susenky pro deti, kterym rostou zoubky, tak s tim si vyhraje, ale pak ho rovnou muzu celeho hodit do vany.
Uz jsme take zazili prvni pad. Ti chlapi - ja jsem se chystala odejit a manzel sel maleho koupat. Uz jsem byla jednou nohou z domu, kdyz jsem uslysela ranu jako prase. Letim nahoru, Tomasek rval jako pardal, protoze spadl z postele. Manzel to samozrejme schytal, prestoze vim, ze nechtel.

Radulko, nemas to s tchanovci lehke. Nenech si mluvit do vychovy, ale asi se mi to lehko rekne, ze? My mame vsechnu rodinu pres ocean, takze takove veci resit nemusime. Tvoje tchyne uz Amalku uci na nocnik?

Slani, mas doma sikulku. Oci uz mas i vzadu hlavy, ze? :-)) Oddelali jste uz veci z bytu, ktere by mohla strhnout? Ja mam doma 2 schody z jidelny do obyvaku a nevim, co s nima. Brana tam nejde dat, protoze neni k cemu pripevnit, tak mam z toho vrasky.

Jitty, drahe polovicky si casto neuvedomuji, co je to byt cely den s miminkem. Nad jejich otazkou :" Co jsi delala cely den, milacku?" mi zustava rozum stat.

Adalajdo, stale na vas myslim.

Matty, uz at jste vsichni zdravi.

Tomasek se probudil, tak ho jdu vysvobodit.

Moc vas zdravim, papa

A.

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.03.06 20:37

HANAZANA
davam 250ml beby. Presne kojim ako ty, ale rozmyslam, ci uz s tym neskoncim, som hrozne na pochybach,ci mam pre neho dost mlieka. Dnes rano vypil obe prsia a dala som mu este 160ml beby a vypil si z toho 130ml…

Elen

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.03.06 22:00

Ahojte,
Medo a nedavas jej na spanie take pyzamko ako overal? Z toho sa ti neodkope. Misko tiez jednak hrozne po postielke cestuje a potom je samozrejme odkopany…
To muselo byt zlate ako tiez vitala novych obcanov :)

Petuldo, ak ti to nocne kojenie nevadi, tak mu ho nechaj. Teda to je iba moj nazor.

Makovko, posli aj k nam tu sesternicu, teda zehlenie nemam,ale nejaku tu pracu pre nu najdem :))

Misko mi vyhadzuje vsetky skrinky,sufli­ky,pulovre zo skrine. Do kedy to tie deti bude bavit? Mna to uz onudilo.

My ideme na 9 mesacnu prehliadku v stredu, ale dnes som ho merala a ma 73cm. Vaha je 9kg,ale ako obleceny, tak myslim,ze bude mat 8800g nahy.
Inak sa sem tam pusta a stoji bez opory,ale stale len chvilu.

OTAZKA: ideme na dovcu k moru, Misko bude mat rok aj mesiac, cize asi na nocnik sa pytat este nebude. Ako budete riesit velku potrebu na plazi? A budete tam obliekat prtatam aj plavky?

toz pomaly idem spat.
Dobru noc
Elen

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 06.03.06 22:08

Nazdar ženský!

Safiro - gratulace k úspěšným nákupům.Taky se chystáme na autosedačku.

Jitty - docela jsem se pobavila,jak manžel padl po hlídání caparta.

Dášo - tak u nás je to s kouskama v příkrmech to samé,já zatím mixuju.Taky se ta naše divadelnice hned začne nadavovat.

Radulko - kdy dáváš tu Bebu? Jinak ten nočníkový boj - vydrž!

Medo - a co banán?-ke svačince.Třeba s jogurtem.Já taky dávám Sunárkové přesnídávky-ovocné.

Hanko - tak jak kojíš by mohlo stačit.Ti naši skřítci by měli vypít okolo 1/2 litru mlíčka.Ty dáváš ještě z mléčných výrobků jogurt,myslím,že je to o.k.

Já kojím ráno asi v 6.30,pak je ovocná svačinka(přes­nídávka) asi v 10.,ve 13 hodin je masozeleninový příkrm,v 16 hod. zase jablíčko+jogur­t(nebo něco podobného) a před spaním v 19hod.kojení­.V noci kojím 2-4X.
Na mé nejapné pokusy dát ji UM v lahvy moc nereaguje.Nebo lépe řečeno reaguje - ukrutným řevem! Jednou mi to klaplo asi před týdnem a od té doby zase nic.

Peťuldo - budeme vám držet pěsti,aby jste dobře zvládli ten UZ.

Adélko - tak si užij návštěvu,to musíš být moc ráda v té dálavě!

My jsme dnes byli na 8 měsíční prohlídce.Malá má 7920g/67,5 cm.
Dost se nám zhoršil ekzém.Dr. se pořád zdála vpohodě,tak nám nechtěla předepsat mast(díky „skvělé“ úhradové vyhlášce mimistra Ratha) a tentokrát mi ji už v lékárně neprodali.Tak jsme mazali jen Indulonou a koupali v Linole a dnes se zhrozila ,jak se ji to rozjelo.Když ji totiž trvale mažu Lipobází nebo Linolou krémem,tak vypadá dobře,ale asi mi to nevěřila.
Tak jsme konečně dostali recept a můžeme natírat.
Zítra máme vítání občánků,tak jsem zvědavá jak to bude probíhat.

Tak se loučím,jo ještě k tomu srazíku v Ikea ,my by jsme mohli,jestli platí to ve 14 hodin Ikea ČM.

páčko KIRA

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 06.03.06 22:09

Elen,
díky za odpověď.
Já už kojím taky hodně málo,malá nemá vůbec zájem,někdy se přímo odtahuje a řve,když ji jen položím na kojení(kojíme v 90% vleže,vsedě to byl vždycky horor).
Já bych zatím ponechala noční kojo,kojím jen 1-2× a tak mě to neobtěžuje.Na­opak,je to pohodlnější,než vstávat a ohřívat lahev.starší dcerka byla kojená jen 4 m a do 16 m měla jednu flašu Sunaru za noc,hrozně mě to nebavilo.
No,nebudu nic hrotit,násilím se kojit jaksi nedá,že?Ale je fakt,že mě to trochu mrzí,chtěla jsem kojit tak rok…

Mějte se fajn.
Hanka a cácorky

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 06.03.06 22:13

Elen - já toho staršího nechávala na pláži v roce běhat nahulatého.Bez plaveček a většinou kakají v určitou dobu(u nás je to po probuzení po dopolední svačince nebo ráno) tak to se dá.
No stalo se mi ,že se na pláži vykadil,tak jsem vzala sáček a hovínko uklidila.Vždyť se nic tak hrozného neděje,aspoň podle mě.

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 07.03.06 10:22

Ahojky holčiny,
tak vás zdravím při úterku.U nás je novina-máme od neděle první zub!Už jsem se bála,že zůstaneme navždy bezzubí:-)))Myslím,že v poslední fázi pomohly i topinky.Dávala jsem ji totiž toustový chleba opečený v topinkovači a Natoušek si o ně brousil dásně a odpoledne už na nás jukal zub:-)V postýlce jsme se stavěli na kolínka,šuflíčky taky úspěšně ,,uklízíme" a nejraději přebíráme kolíčky na prádlo:-)
Makovko tu návštěvu bych brala taky,čeká mě plno žehlení a navíc teď moc po venku neběháme,byli jsme nemocní a teď jsme trochu omezení mým pooperačním břichem.Ale občas malou vytáhnu ven,když je někdo doma kdo odnese malou do kočáru a vyjede z baráku.Sem tam ji vezmu i já sama ven,ale spíš jen v nutnosti za doktory a tak.Ještě dva měsíce bych ji neměla nosit,ale nemám žádného po ruce tak musímsama i když omezeně.Mrzí mě,že ji tak omezuju,ale jakmile někdo přijde dom hned má rozlet.Taky dost těžce nesu,že si ji nemožu pořádně podlachmat,neb ji ještě dlouho neudržím.Ale bude líp a říkám si,že až bude teplo,už budem lítat po venku hlava nehlava.A co mi ještě moc chybí je pořádnej pokec.Chudák Jitty,tu až uvidím tak ji asi nepustím ani ke slovu:-DDD Takže JARU…zdar:-)
Kiro-Verunce se teď taky hodně rozjel ten exém.Normálně je ho málo,ale teď posledních pár dní to má víc a pořád se škrabe:-( A tak mažem ostošest.
Tak Vám přejem pěkný den,za chvíli se chystáme na poradnu,dám pak vědět jak rosteme. Matty

 
paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 07.03.06 10:50

Ahojky ve spolek,
pěkný deníček. No naštěstí nás to zatím netrápilo, tak snad to bude i nadále v pohodě. U nás nic nového, tak jsem nepsala. Komentáře četla, ale nepsala.
Julinka už má vidět druhý zoubek, ještě jí to někdy zazlobí, ale máme to nejhorší asi za sebou. Minulý týden jsem jí koupila hrací koberec safari, moc pěkný a Julka úplně jásala, když ho uviděla. Ani jsem nečekala, že bude mít takovou radost, hned na něm začala bušit do slona. A to dělá ráda i nadále. Pořád ještě nelezeme ani neplazíme. Tedy skoro, Julinka už dává pod sebe kolínka a odráží se špiškama a taky z toho dělá mosty, ale vždycky jí brzdí ten položený hrudníček. Všichni mi říkají, že to bude brzy. No já jsem se pro jistotu v 8 měsících postavila a téměř jsem přeskočila lezení a hlavně sezení. Brzy jsem pak chodila. S nočníkem začneme s Julinkou příští týden v jejích 8 měsících. Já jsem pro rychlé učení, kéž by jí to šlo jako kdysi mě. Máma mě dávala na nočník od 7 měsíců a v 10 měsících jsem už byla bez plínek. To si naši hrozně pochvalovali, protože brácha se počurával téměř do 3 let.
Jak tak čtu, nemáme s jídlem problém jen my. Jak jsem už psala, Julka odmítá mlíko. No jo UM. Jenže kojení byl od první chvíle velký problém, Julinka v každé poloze strašně řvala a pak málo pila a neprospívala. Takže 2 měsíce kojení s přikrmováním, pak už jen UM, protože MM šlo do kytek. Hodně mě to trápilo a dlouho, protože jsem nic takového rozhodně nepředstavovala, no je to už pryč. Další dítko už bude určitě v pohodě. No a Julka se před 14 dny rozhodla bojkotovat UM, tedy aspoň to HA. Jiné jsem nezkoušela, ale možná je to v tom, že má už i jiné chutě a hypoalergenní mléko je nahořklé a nejede jí. No takže jsem tomu zatím přizpůsobila jídelníček. A nakonec se i prohřešila proti HA výživě, ale nic jiného už mě fakt nenapadlo. Teď mě prosím nenadávejte, já to konzultovala se svou kamarádkou lékařkou. No prostě Julka dostává na odpolední svačinku jogurt s ovocem a někdy ještě přidám bezmléčnou rýžovou kaši jen ve vodě na zahuštění. Dávám jí Holandii a světe div se nebo ne ? … přestal rázem problém s kakáním, zácpou a bolení bříška je taky pryč. Tedy prdí pořád, ale už bez bolení. Teď už papá jogurt 2 týdny.
Psali jste jaký máte denní jídelníček. No tak u nás je to podobné. Ráno kolem 8 hod dám Julince (místo mlíčka tedy) ovocnomléčno rýži, co to je ? Nestle vyrábí bezmléčnou rýžovou kaši, která je obohacená o vitamíny a minerály, včetně vápníku, takže jí připravím řidší v tomto poměru: 50 ml ovocné přesnídávky, 50 ml vody. To zahustím tou kaší a pak přidám 50 ml HA mléka. Celkem 150 ml hustší, ale lehčí kaše.
Kolem 12:30 masozeleninové pyré, do kterého dám taky trošku HA mlíčka. Toho sní Julinka tak 200 - 240 ml. Kolem 16:30 má přesnídávku - podobné té rono, akorát HA mlíko je nahrazeno jogurtem. No a večer po 20 hod dostane hustou kaši - té sní tak 150 - 180 ml. A to je všechno. Snad jí to stačí, no uvidím co s tím mlíčkem, možná mi Dr. řekne, že nemá cenu už jí dávat HA mléko, pokud jí jogurt. Uvidím příští týden, to máme 8-mi měsíční prohlídku.
Jinak z masíčka už papáme kuřecí, krůtí a týden už taky hovězí. Ze zeleniny mrkev, brokolici, kukuřici a červenou řepu. Koncem týdne zkusím zelené fazolky. No a samozřejmě oblíbené jsou brambůrky.

Vyčerpávající komentář, tak ať vás už neunavuji ;-) … jdu dovařit Julce oběd a pověsit prádlo, než se mi ta potvůrka na balkóně probudí. Chjo … taky jsou ty vaše děti tak čilé ? Na zádech už ji neudržím ani při přebalování a převlékání, to se z velké části odehrává na bříšku.

Tak se mějte moc a moc hezky a zatím AHOJ

Paraplíčko a Julinka (za 8 dní 8 měsíců)

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 07.03.06 13:48

Jak jsitě všichni víte, máme nějaký problémy, takže se sem moc nedostanu. Jen ve sručnosti bych všem chtěla poděkovat za podpůrná slovíčka která ne smi dostala. Je to opravdu velká pomoc.
Máme 8 zubů, lezeme absolutně všude a po všem..... hlavně po mamce....... máme šílený kašel, což mě teda moc mrzí, protože tady svítí sluníčko už od rána a my nesmíme ven.
Tak až zas budu mít chvilku tak písnu. Mějte se tu krásně a pohlaďtre za mě mimísky. Pa

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 07.03.06 16:40

Ahojky,byly jsme u té doktorky na poradně a máme 8,30 a 74 cm.Vše vypadá dobře a příští týden jdeme na obrnu a žloutenku.No,musím končit,mám tu nádobí a prádlo. Zatím páček Matty

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 07.03.06 16:59

Čau holky!

Tak máme vítání občánků za sebou.Bylo to docela pěkný.Když jsme se u:,–(ili v obřadní síni,tak nám k tomu zpívaly holčičky,pak něco málo řekla zástupkyně města a podepsali jsme pamětní list.Dostali jsme kytičku a bryndáček s vyšitým nápisem Mazlíček města Kladna a šupali jsme domů.
Malá se hned po příchodu domů nabaštila(měla přesnídávku banánovou) a usnula,tak jsem na chvíli zase na pc.

Maty - hóóódně obrovskou gratulaci k prvnímu zoubku. :-))
U nás zatím nic - žádnej zubík.
Doufám ,že tě to operovaný břicho už nebude dlouho zlobit!Hlavně buď na sebe opatrná i když to asi moc s těma dětma nejde!

Paraplíčko - taky dávám jogurt s ovocem.Chtěla jsem se zeptat je někde Holandia v menších kelímcích? Nebo se prodává jen v těch velkých.Teď nevím obsah,ale jsou větší než obyčejný jogurt.

Adalajdo -všechny vás moc zdravíme a myslíme na vás!
Dej pusu tomu tvému zubatému sluníčku.Osum zoubků to je rekord.To mají ještě snad Makovka? a Elen?

Tak jdu stáhnout fotky a kochat se do galerie,než se mi vzbudí Anetka.

Ahoj Kira

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 07.03.06 17:01

Tééda Maty,pěkně rostete!My máme skoro 8 kg ale jen 67,5 (při dobré vůli)cm.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.03.06 18:21

Ahojky..

Tak dneska mě fakt šíleně třeští hlava, ale je to už na ústupu, páč už to bylo čtvrtý den a tak snad už to nebude tak hrozný, ale dopoledne jsem si fakt užila.

Oluska a Martínek

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 07.03.06 19:44

Dobry vecer mile damy :)
dnes nam mily Misko zacal skripat so zubami, ja to nenavidim a ide ma z toho porazit!

My mame stale „iba“ 7 zubov, uz sme pozadu :))

Ten jogurt Holandia je lepsi ako Activia? Lebo neviem ci taky u nas je…

Uz davnejsie som vam chcela napisat aky bol Misko happy z peny do kupela a vzdy zabudnem.
Dala som mu penu a bola v:,–(e iba palcek na nohe mu trochu trcal. Pozeral, ze co to tam je, tak ho chcel chytil, ale ako sa na to sustredil, tak ho pokrcil a palcek zmizol :) taky bol smiesny. Ale nakoniec sa mu ho podarilo chytit a neviem, ci si vobec uvedomil, ze to je jeho telo, zacal sa tomu rehotat. Tie decka su take smiesne, ked objavuju svet.

Dnes som stretla jednu znamu v meste a ona ma 8 mesacne mimi. Mala ho na rukach, tak sa jej pytam, ci su autom alebo ze kde maju kocik a ona, ze nikde, ja ho takto nesiem. Skoro ma porazilo! Asi ma este chrbticu ako tak celu. Keby mala aspon satku alebo nejaky iny nosic,ale ona iba na rukach. Chapete?? A to nebyva blizko.
A potom mi hovorila, ze oni byvaju na prizemi a pod nimi su obchody v panelaku a ze niekedy necha maleho doma(nespiaceho) a ona vybehne do obchodu! Teraz neviem ci som ja ta divna alebo ona.

A potom som stretla druhu kamosku a ta mi hovorila, ze jej znama tak nechava doma spiace dieta(rocne) a ide pre druhe decko do skolky alebo ide do mesta na hodinu si povybavovat veci. Ze ta mala sa urcite za tu hodinu nezobudi! Ja by som takymto rodicom tie deti zobrala a dala druhym,ktori ich nemozu mat.

Tak som sa vyrozpravala, koncim.
Idem pridat este nejake fotky
Dobru noc
Elen a spiaci Misko(zajtra uz posledny den ako 8 mesacny :(( )

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 07.03.06 19:47

Este som chcela napisat Lois, ze tie fotky mi pripominaju ten film Modra laguna. Su uplne perfektne. Vyzera to tak neskutocne. Skoda, ze aj my nechodime plavat, kvoli tomuto by som do toho sla :)
 Elen

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 07.03.06 20:01

Ahoj holky,

bezva, že se nám ten srazík rýsuje. Pokud dobře počítám účast přislíbila - Slanka, Dáša, Kira a já a co ostatní kočky, přijedete?

U nás je nového pouze to, že Julka docela hezky papala - dala jsem jí ke sváče Sunárek jabko+borůvka, chutnalo jí, ale zas večer nějak střílela :-), tak jsem zvědavá, jka se zas vyspím. A vlastně ještě jedna novinka, Julka udělala několikrát po sobě pápá, ael nevím jestli to ještě někdy zopákne, jí prostě neděíá radost cokoli opakovat.

Na sebe musím říct, že mám pěkně mlsnou - dneska už jsem snědla mimo jiné dva smet. jogurty a tři zákusky - no fuj - mňam :-)!

Oluško - tak snad už tě ten bolehlav přejde, funguje se s tím špatně.

Makovko - ty chlapi co, ještě že to dobře dopadlo. Mě manža taky jednou dostal - nechal Julku samotnou v koupelně na přebalováku a šel se mě na něco ptát do jiného pokoje grrrrrr, naštěstí se nic nestalo.

Kiro - dík za radu s banánem, určitě ho zkusíme, jen to zatím trochu odkládám, mám strach, aby malé nezachutnal tak, že by už jiné ovoce nechtěla. S ekzémem taky bojujem, teď začnem chodit plavat, tak jsem zvědavá, co to udělá. Jinak promazáváme preventivně taky pořád. Jo a na vítání vám to oběma moooc slušelo, taky nás musím časem zvěčnit :-).

Elenn - ten tvůj Miško je pěkný raubíř - děláti doma pořádek.

Matty - hezké míry, skoro jak ty naše, ale my jsme byly asi o 14 dní starší. Očko nás čeká rovněž za týden, ale jen obrna na lžičce.

Tak mamulky dobrou noc, hezky se vyspinkejte Meda

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 07.03.06 20:47

Krásný večer všem :o)

tak se opět po nějaké době ozývám. No my opět trochu marodíme. V pátek jsem zašla s Vojtim k Dr. kvůli tomu kašlíku, co ho trápí, páč mu to chrčelo na průduškách, tak jsme dostali sirup, ale hned po podání dostal průjem (děsně to smrdělo), který nepřestal ani včera, tak jsem opět šupajdili k Dr. a ta nám dala Hylak forte a vzala stěry. Ve čtvrtek budou výsledky, tak snad to nebude nic vážného a půjde jen o nějakou střevní virózu. No máme dietku, jen mámino prso a dávat rýžový a mrkvový odvar. Dnes už jsem měli v plínečce jen míchaná vajíčka, tak snad už to přejde.

Včera jsme s Vojtim byli na plavču se natáčet pod vodou, jenže to jsme nakonec zrušili, páč se Vojtimu moc nechtělo, vůbec nespolupracoval a když jsem ho potopila po vynoření začal tak žalostně plakat, že to nemělo cenu. Voda byla studenější než obvykle, paní instruktorka jiná než na kterou byl Vojtik zvyklý, holt mu ta změna nesedla. No neva, za 14 dní nám začíná pokračovací kurz plavaání, tak snad to vypilujem a taky něco málo natočíme i pod vodou. Alespoň že se ty fotečky povedly :))) Ellen dík za chválu.A propo Nema tam vložil manžel pro spetření :)))

No nic dnes končím, moji chlapi už jsou v říši snů a já se knim jdu přidat. Zítra nás čeká zase návštěva mateřského centra.

Pa Lois s Vojtíškem :)))

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 07.03.06 21:02

Ahoj!

Oluško - tak snad už hlava nebolí.

Elen - v nějakých testech vyšla ta Holandia nejlíp a za ní v závěsu Activia.
Skřípání zubama taky nesnáším,mám z toho vždy husí kůži.
Koupání v pěně vám závidím.Taky jsem měla nachystanou dětskou pěnu,ale díky našemu exemu si o ní můžeme nechat jen zdát.
No a k té kamarádce,co si odbíhá od dítěte do obchodu,ať už spí nebo ne,to je docela hazard.A zbytečnej! Já bych zcepeněla hrůzou,že se něco stane.
Chodím věšet prádlo v paneláku do prádelny a buď tam jedu s kočárem nebo mám malou v klokance.A je to tak na 10-15 minut,ale neriskovala bych to.

Medo - mlsná mě honí denně,taky to je vidět! A jsem tak líná něco dělat!!!
Děkuji za pochvalu fotek - tak jak Slanka bych Anetkou vždy zahltila nejraději celou galerii. :-))

Tak se mějte KIRA

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 07.03.06 23:07

Ahojky,

tak jsem se konečně prokousala až na konec všech příspěvků :-)
Musím se ale přiznat, že čím víc čtu, jaké máte doma šikulky, tak tím víc vám skoro závidím. Maťula se asi rozhodl, že zůstane miminko navždycky. O příkrmech nechce ani slyšet - žádná zelenina, ani ovocná přesnídávka, ani šťávičky, vyjímečně večer trochu kaše. Na bříško se otočí jen nedopatřením a to ho potom vždycky popadne hysterák a ječí, dokud ho někdo neotočí :-( Ach jo, to jsem zvědavá, co na to doktorka až půjdeme na osmiměsíční kontrolu. Tentokrát nás ta neurologie asi nemine :-( Jinak je šikula - pořád něco brebentí a hlavně - konečně spinká celou noc od 8 do 7, s jedním kojo tak v půl páté.

Človíčkov - tam jsem se chtěla podívat už dlouho, minulý týden jsem se tam konečně dostala, ale bylo tam úplně pusto prázdno. No, když tady čtu ty ceny, tak už se ani nedivím.

Slanko - kočárek vypadá parádně. Taky se snažím nějaký vybrat, ale pořád nevím jaký.

Makovko - a k nám by sestřenice na návštěvu nechtěla? Já jsem vypranému prádlu musela vyhradit celý kout ložnice, protože do prádelního koše už se dááávno nevejde :-((

Matty - gratulace k prvnímu zoubku! Opatruj se, ať jsi brzy fit!

Ellen - já jsem si dřív taky občas zaběhla naproti do samky, když malá spala (vždycky spala spolehlivě 2 hodiny a já jsem byla zpátky za deset minut). Ale jen do té doby, než u nás v domě dvakrát za sebou hořelo a hasiči dům evakuovali. Teď už bych to nedokázala, úplně mě mrazí při představě, že bych třeba při tom požáru zrovna nebyla doma a děti tam byli sami.

No nic, jdu něco naspat, zítra se chystáme obejít nějaké obchody s kočárky, tak snad si konečně vyberu.
 Jitka

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 07.03.06 23:09

holky,
nejde nám od víkendu internet, konečně dnes odpoldne naskočil, tak jsem psala komentář, a když jsem ho chtěla poslat, tak už to zas nešlo, zkoušela jsem ještě několikrát, tak až te´d to zas jde. jsem pěkně naštvaná, od března už by to mělo fungovat bez problémů(aspoň ta firma, co tu obecní síť instalovala, to tvrdí) a houby. Zítra je schůze ohledně internetu, jenže až v šest večer, taky to nemohou udělat dřív, jak tam má potom člověk přijít s nějakýma připomínkama, když má doma mimčo, co se chystá ke spaní.
tak už ani nebudu psát, radši to rychle odešlu, jestli to ještě půjde.
mějte se, až to půjde líp písnu víc,

Janka

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 07.03.06 23:15

tak zatím to jde,
tak jsem dočetla příspěvky.
Matty gratulace k zoubku.
Zkusím kouknout do galerky, snad to už dnes nespadne, zatím jsem viděla Vojtíška, jak se krásně potápí, je to šikulka.
dobrou
 Janka

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 08.03.06 08:33

Ahoj holky,

tak vás musím pozdravit po ránu :-)!
Noc jsme měli bezvadnou, což u nás znamená, že se Julka nekroutila a po kojení usnula zase ve své postýlce. Taky bylo kojo jen 2× - skvělé, jenom prsa jsem měla pěkně nalitá.
Teď už je Julinka nějaká rozmrzelá, tak půjde za chviličku spinkat.

Janko - tak snad už vám ten net dají dokupy a budeš tu s námi častěji.

Ayro - nic si z toho nedělej, každé mimi je jiné a za návštěvu neurologa nic nedáš :-), my tam byli taky 3×, třeba vám doporučí nějaké cviky a za chvilku to bude ok. Jen ho často pokládej na bříško, ať si zvykne, nám to zpočátku taky dělalo problémy.

Paraplíčko - do té Holandie asi taky půjdeme i přes atop. ekzém, snad jí to zlepší trávení.
Mimochodem menší balení prodávají např. v Albertu.

Tak zatím pa a pište :-) Meda+ Julinka

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 08.03.06 09:10

Ahojky kočeny,tak včerejší první šok mám za sebou,tak Vám napíšu co se nám včera stalo.
Jak víte,byly jsme s Natálkou a verunkou včera na poradně,odtud jsme šli na poštu.Je tam křižovatka,my jsme s holkama stály u ní a čekaly až bude volno.Z ulice naproti nám jelo auto,na naší pravé straně druhé.Najednou mi došlo,že ani jedno z nich nezpomaluje.trochu jsem couvla s kočárem,kdo mě zná,ví že mám hned po ruce na vše katastrofické scénáře.Najednou auta v křižovatce,ženská zprava nedala přednost a vletěla chlapovi co jel pohledově proti nám z boku do auta.Jelikož on jel po hlavní a neviděl ji,jel a když do něj vrazila jeho auto jelo přímo na nás.Já cásnula kočárem asi o dva metry dozadu a natočila ho jakoby bokem a chytla Verču a smýkla s ní k sobě.To auto těsně u nás narazilo do rohu baráku u kterého jsme stály.A nás zasypaly úlomky z auta.Chlap tedy hned vyskočil a ptal se jestli jsme v pořádku.Natálka byla naštěstí tak unavená,že spala ani se nevzbudila.Já jsem s Verčou byla v šoku,pak jsem brečela celou cestu až do alberta.Nic se nám naštěstí nestalo,kromě leknutí a ještě teď když to píšu se třepu jak ratlík.Vždyť kdyby jsme neuskočily dozadu,tak jsme dnes bez Natálky a Verunky!!!Bylo také velké štěstí,že Verunka šla asi krok za mnou,jinak chodí u kočáru nebo před ním!Když jsme se pak koukali s tím chlaspem jestli je Natouš vpořádku,nebylo auto od kočáru ani metr! A rána to byla velká,paní co seděla s tím chlapem v tom autě rozbila hlavou přední sklo! Hned jsem volala mojemu,chudák hned doletěl a pak nás celé odpoledne pusinkoval.V té chvíli jsme si oba uvědomili ,že není nad to být zdraví a mít zdravé děti.
Celou noc jsem se budila a koukala jestli jsou holky v pořádku.No šok největší.
Tak jsem se vypsala a hned je mi líp.Ale jedno je mi jasné víc než kdy předtím-člověk musí na auta dávat pozor i když jde po chodníku.
Jestli je to zmatené omlouvám se,ale ještě jsem z toho paf a skoro brečím.
Tak přeji pěkný den Matty

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 08.03.06 09:31

Matty,
to musela být opravdu hrůza, taky jsem zaslzela, jak jsem četla, co se vám přihodilo. Snad už se z toho šoku vzpamatováváte.Jsi dobrá, že jsi zvládla rychle zareagovat, budu si dávat větší pozor na řidiče :-(.

Optarujte se Meda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »