Červenčátka 061 - Co dělat, když se v noci dítko budí...?

Rodičovství

Ahoj holčičky a miminka červenčátka, jelikož deníček „shrnutí 8 měsíců našich dětiček není ještě kompletní, zasílám jeden náhradní, doufám, že zajímavý O SPANÍ.

Myslím, že spousta z nás má miminka nespavce a třeba nám pomůže pár rad. Slanka je již zná asi kompletně, neboť jí se podařilo Marušku naučit hajinkat celou noc s jedním probuzením - já stále závidím, nám se nedaří :)......

Ve skutečnosti zažívají lidé všech věkových kategorií během noci fáze lehkého spánku a snění, než upadnou do hlubokého spánku. Miminka, která v noci své rodiče stále budí, se v takovéto fázi zcela probudila a neumí sama usnout, a tak se rozpláčou.
V tu chvíli je pak nakojíme, dáme jim dudlíka nebo lahev, chováme a hladíme nebo je vezmeme do své postele.
Na tom všem není nic špatného - dokud to rodičům vyhovuje. Miminko tím ‚nerozmazlují', ale zároveň také děti starší než šest měsíců nevedou ke změně nočních spacích návyků, protože děti si na ‚podmínky na spaní' (kojení, chování, hlazení atd.) zvyknou stejně jako na stejnou postýlku a polštářek. Pokud jedeme na dovolenou a ‚podmínky na spaní' (postel a polštář) se změní, máme se spaním často potíže, ale za několik nocí si na nové podmínky rychle zvykneme - pokud jsou tedy stále stejné - a spíme pak znovu lépe.
Mnoho miminek začne v noci spát déle už kolem tří měsíců, ale mezi 6. a 12. měsícem začnou znovu v noci plakat. Některé výzkumy naznačují, že děti v tomto věku mají velmi intenzivní snovou fázi, z níž se snadno budí. Zdá se, že miminka, která stále ještě spí v ložnici rodičů, se po 6. měsíci budí a vyžadují pozornost rodičů častěji než ta, která spí ve svém vlastním pokoji.
Očekávání a tolerance nočního buzení je u rodičů velmi individuální. Někteří počítají s měsíci, ba i roky přerušovaného spánku, zatímco jiní by rádi měli klidné noci už kolem šestého měsíce. Takovéto očekávání není od věci, ale v poslední době bohužel koluje o spaní miminek množství informací, podle kterých se spací návyky starších miminek nedají bezpečně změnit. Následkem toho mnoho rodičů žije ve stavu neustálého nedostatku spánku, protože jsou přesvědčeni, že neexistuje žádná jiná bezpečná možnost.
Je pravda, že s nočním buzením (poté, co jsou vyřešeny všechny problémy s krmením) se do šesti měsíců nedá moc udělat z mnoha různých důvodů: • mladší kojené děti se budí a chtějí pít často proto, aby kojení fungovalo žádoucím způsobem • nechat malá miminka v noci plakat místo toho, abychom je nakrmili, může vést k mnoha týdnům proplakaných nocí, což je stresující a nepříjemné pro všechny a zřídka to změní to, co miminko dělá • rodičům většinou trvá šest měsíců, než své miminko poznají, uvědomí si, jak chtějí v péči o dítě postupovat, naučí se rozlišovat mezi hladem, zdravím a přirozeným chováním a nabudou v péči o své dítě na jistotě
Ovšem po šesti měsících se věci změní: • většina dětí je dost stará na to, aby bylo možné změnit podmínky na spaní • rodiče, kteří chtějí noční provoz změnit, si více věří • v této fázi je také snadnější odlišit problém se spaním od hladu nebo zdravotních problémů. Po šestém měsíci se děti hlady už většinou nebudí (bohužel to není takhle jednoduché), a ani zoubky nejsou důvodem buzení. Všem dětem někdy mezi třemi a půl měsíci a třemi roky naroste dvacet zoubků, ať už budou spát celou noc nebo ne. Čekat, až se všechny prořezají, než své dítě začnete učit spát celou noc, znamená, že vy nebudete spát celé tři roky. :)
Je pravda, že nemoc, změna prostředí nebo návštěva v domě může dítěti přivodit neklidnou noc, ale vždy nastanou okamžiky, kdy návštěva odjede a zánět uší se zahojí, ale dítě se nadále v noci budí. Součástí vašeho rozhodnutí, co s přerušovaným spaním provést, je uvědomit si, jestli to problém je nebo ne. Rodiče často podléhají tlaku okolí. Pokud jste ale spokojeni s tím, jak to probíhá, nemusíte dělat nic.
Mnoho rad o spaní zdůrazňuje jen jednu možnost a rodiče se pak cítí špatně, pokud postupují jinak. Například - „nechat miminko plakat se nemá“, „regulovaný pláč je škodlivý a nebezpečný“ nebo „spát s dítětem se nemá“.
Možností je několik - trik je v nalezení způsobu, který je vhodný pro vás, a někteří rodiče vyzkoušejí kde co, než si uvědomí, jak to chtějí udělat.
Nemá smysl zoufale analyzovat a zpytovat uplynulých šest měsíců a přemýšlet, co jste udělali nebo neudělali. Péče o dítě není vždy snadná záležitost a každý dělá, co umí, zejména během těch prvních měsíců, kdy je všechno napínavé, podivné a zneklidňující.
Zde jsou naše možnosti. I když existuje mnoho různých variací na toto téma, pokud chcete vyřešit nebo se sžít se spacími návyky svého šestiměsíčního či staršího dítěte, dospějete nakonec vždy k jedné z níže uvedených možností.
MOŽNOST 1: NAUČTE HO SPÁT
Výuka spaní u miminek bývá běžně nazývána ‚regulovaný pláč', což je výraz, který je pro rodiče značně odrazující, a dává idealistům příležitost zděšením lomit rukama, ale vlastně nic neznamená. Problém není v pláči, ale ve spaní. Nechceme regulovat pláč dítěte, ani regulovat cokoliv jiného, chceme je pouze naučit spát. Výuka spaní u miminek se někdy také nazývá ‚regulované utěšování' nebo ‚ukládání s útěchou', což jsou všechno různá označení téhož, která se používají, aby se rodiče cítili lépe, když své dítě nechají plakat.
Výuka spaní znamená, že se změní podmínky na spaní tak, aby se miminko naučilo samo znovu usnout poté, co se probudilo po lehké fázi spánku.
Znamená to, že dítě necháte plakat místo toho, abyste je kojily, dávali mu lahev, houpali a hladili je, brali k sobě do postele, dávali mu dudlíka, přebalovali je nebo se ho ještě jinak snažili uspat. Výuka spaní není žádná disciplína testující vaši výdrž. Pro většinu rodin je to bezpečné, jakmile dítě dovrší šesti měsíců (ideální období je mezi šestým a dvanáctým měsícem), a v milujícím a stabilním prostředí, kde se veškeré potřeby dítěte řeší, to nezpůsobí žádné emoční či psychologické potíže. Výuka spaní je také důležitou součástí odstavování starších kojenců, kteří jsou stále ještě kojeni v noci, protože o odstavení má rozhodnout matka a ne kojenec.
KDY se nedoporučuje nechat plakat?
o Nedoporučuje se nechat děti plakat v noci, když jim není dobře nebo jsou rozrušené událostmi v rodině (nedávná změna prostředí nebo úmrtí v rodině).
o Nedoporučuje se nechat je plakat, pokud jeden z rodičů, ale zejména matka má v sobě staré psychické rány, které souvisejí s její vlastní rodinou a s nimiž je třeba se vyrovnat. Někdy se starší, dlouho pochované problémy po porodu znovu vynoří. Miminka jsou skvělými barometry psychického stresu a citlivě reagují, když mají pocit, že v okolí není vše v pořádku. Takže je lepší vyřešit nejprve své vlastní problémy a až potom se pustit do potíží s dětským spaním.
Protože nechat dítě plakat není nikdy snadné, je třeba naučit dítě spát co nejefektivněji, aby to bylo rychle za vámi a všichni jste si mohli začít užívat spokojeného spánku, a to každou noc.
Je třeba si to naplánovat - čím víc spoléháte na náhodu, tím víc bude celá věc vyčerpávající, tím víc se bude prodlužovat a tím menší bude naděje, že se něco změní. Takže než začnete:
o Vaše dítě musí mít vlastní pokoj. To může znamenat dočasný přesun členů rodiny. Pokud dítě spí s vámi a vy nemáte žádnou jinou ložnici, doporučuji vám týden spát v obývacím pokoji. Jakmile bude dítě spát klidně celou noc, nastěhujete se zpátky .Bohužel společné spaní v jedné místnosti někdy způsobí návrat k neklidným nocím, ale pokud už po pořádném vyspání opravdu hodně toužíte, stojí za to vyzkoušet to. Pokud se máte brzy stěhovat do většího bytu či domu, počkejte s výukou spaní až po přestěhování. Jestliže v oddělené ložnici spí starší dítě, zatímco miminko spí s vámi, přestěhujte na pět nocí starší dítě k vám (přestěhujte postýlku nebo jen položte matraci na zem). Vysvětlete staršímu dítěti, že je to jen dočasné opatření a vysvětlete mu i jeho důvod. Miminko dejte do samostatné místnosti. Jakmile bude spát celou noc, nastěhujte starší dítě zpátky k miminku. Starší děti většinou spí lépe, když spí v jednom pokoji společně s mladšími sourozenci. A ani miminka se nebudí a nevolají „pokojovou službu“, když spí se svým sourozencem tak, jako když spí s rodiči.
o Vzhledem k tomu, že cílem je naučit miminko spát samotné, je třeba ukončit veškerou pomoc zvenčí. Uvádím zde seznam toho, co mě napadlo. Pamatujte si, že když vyměníte jeden podpůrný prostředek za jiný, noční buzení neustane - musíte skoncovat se všemi naráz.  kojení  lahve s mlékem, vodou či šťávou  dudlík  chování, hlazení, přebalování  přetáčení dítěte z hlavy postýlky do nohou nebo změna jeho polohy  uspávání za chůze  ježdění autem kolem bloku  hraní nebo zapnutí nočního televizního programu
o Videonahrávky dětí, které ‚spí celou noc', dokazují, že i tato miminka se budí, sedají si, povídají si pro sebe a posouvají se po postýlce, aby nakonec znovu usnula v naprosto neuvěřitelných pozicích, a přesto se nedožadují pozornosti. Když budete v noci každých několik hodin vstávat a rychle dítě posunete do jiné polohy, velmi rychle se z toho stane pomoc zvenčí. Miminka umějí spát v jakékoliv poloze a nemá to na ně žádný škodlivý vliv.
o Vy a váš partner musíte spolupracovat. Promluvte si o tom důkladně dopředu, abyste se oba shodli na strategickém plánu. Výuka spánku je jednodušší, když s tím váš partner souhlasí a oba se jí účastníte; někdy to ovšem není možné. V situaci, kdy jeden chce postupovat podle tohoto plánu a druhý ne, musí nesouhlasící rodič schovat hlavu pod polštář a ignorovat, co se děje, nebo - pokud je to pro něj příliš obtížné - spát tři až pět nocí někde jinde. Poslouchat dětský pláč není snadné, ale je to dvojnásob obtížné, když jeden z rodičů podkopává úsilí toho druhé a vytváří tak další zbytečné napětí, s nímž je třeba se vyrovnávat.
o Oznamte svým sousedům, co chystáte, aby vám pak nevynadali. Vysvětlete jim, že bdíte se svým miminkem - takže nepláče o samotě - a že byste po několik nocí ocenili jejich trpělivost.
o Zvolte si dobu, která vám bude vyhovovat z hlediska pracovního vytížení, návštěv, dovolených a stěhování. Je důležité, aby vaše miminko spalo ve stejné postýlce nejméně měsíc poté.
o Vaše dítě musí být zdravé (prořezávání zoubků se za nemoc nepovažuje).
o Vy i váš partner musíte být v pořádku a ve chvíli, kdy se rozhodnete naučit své dítě spát, nesmíte zrovna řešit nepřiměřené množství dalších potíží. Miminka reagují na výuku dobře, pokud jejich rodiče zůstávají klidní a věří si - pokud se začnete viditelně stresovat a strachovat, dítě od vás dostane signály stresu a usnutí mu bude trvat mnohem déle.
Takže nebuďte netrpěliví a k ničemu ho dalších osm či deset měsíců nenuťte. Dítě ani vy byste nic nezískali.
Podle knihy První rok vašeho dítěte, kterou vydal Portál a tento článek je okopírován z rodiny.cz.

Radulka a Anna Amelie (8,5m)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 24.03.06 13:48

a navic jsem prvni ve svem denicku :)
Tak jdu precist minule komentare a konecne reagovat.
 R.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 13:52

Já chtěla být první, tady na to čekám!! : )))))

M.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 13:53

Díky Radulko za deníček, teď mizím, ale budu se snažit ještě písnout.

Mimochodem zajímavé téma : )

M.

 
Uživatel je onlineNiKina
Závislačka 3945 příspěvků 24.03.06 14:56

Zdravím všechny červenčátka!
Tak Radulko zrovna to spaní je u nás taky aktuální, ale jaksi nemám sílu na tom něco měnit, natož dělat samostatný pokoj.

Omlouvám se, že sem tak málo chodím, jak jste některé možná zjistili z některých diskuzí, mám všeho nad hlavu, popravdě padám na hubu a jsem úplně na dně se silami. A to i psychickými.
A je to hnusný, ale momentálně to poslední, co potřebuju, je rozebírání aktuálních miminkovských problémů.
Takže se moc omlouvám za svoji absenci, rozhodně k vám občas nakouknu a až bude líp - zase se k vám připojím.

Mějte se a hodně dobře a přeju hlavně hodně síly vám všem. Ať se vám nevybijou baterky až na doraz jako mě. To je pak člověk zděšen sám ze sebe......
 NiKina

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 24.03.06 15:19

Ahoj Radulko a zbytek červenčátkové rodinky,

super aktuální téma, hezky napsané, srozumitelné a logické :)
Už asi 2 měsíce se malej v noci budí, ani mi nepřipadá, že má hlad, někdy ho třeba půl hoďky houpu a zase usne, bohužel potom se třeba za hodinu probudí znovu a už se mu nechce spát, takže než zase zabere, tak dvě hodiny vyvádí, povídá si, bublá a podobně. Řeším to tím, že si ho vezmu do postele, protože sedět s ním dvě hodiny v obýváku, tak na to fakt nemám sílu. Začátkem léta chceme v baráku nechat udělat plastová okna, takže už nám tu těma starýma nebude táhnout, „vybudujeme“ malýmu pokojíček a postěhuje se, tak jestli se do té doby nepřestane budit, tak najedu na odnaučování buzení :)
dneska jsem přemýšlela o tom, jestli se nebudí kvůli tomu, že ho bolí bříško, protože od zavedení příkrmů začal hrozně moc prdět a v noci po probuzení, jakmile ho vezmu do náruče, tak taky bombarduje do plíny. Že bych mu zkusila dát po jídle místo kojo vody třeba fenyklový čaj? ale to by asi prděl pořád stejně, co?
No, prostě první půlrok života jsme si užili spaní až až, tak teď malej to buzení dohání, aby snad něco nezanedbal :)
Mějte se hezky a ať dětičky pěkně spinkají :)

Gina + Ríša skoro 8m

P.S. Holky, podařilo se mi v bio zelenině konečně sehnat červenou řepu, jelikož sama jí miluju, ale jím jí kupovanou ze skleničky už hotovou, tak přemýšlím, když jí budu chtít přidat malýmu do jídla, tak jak dlouho se vaří (v papiňáku) a na jak velký kousky jí nakrájet? Nebude potom všechno ostatní, co budu vařit s tím, červený?
Díky :)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 24.03.06 16:47

Ahoj…

Je zrovna jsem doupravovala, že bych taky poslala deníček, protože ten poslední byl už dost zapadlý, to neva, pošlu ho třeba příště :D

Jo deníček super, ale musím si ho přečíst v klídku, protože malý tu leze a nejvíce ho zajímají kabely.

Oluska a Martínek

 
Inge
Extra třída :D 10812 příspěvků 24.03.06 17:53

Radulko, diky za denicek - u nas fakt aktualni. Honzik mi od 2 do 3,5 mesice spal celou noc bez probuzeni (cca 9 hodin), ale pak se zacal budit casteji a casteji. No a skoncili jsme tak, ze se budil az 10× za noc, spal se mnou v posteli a kdyz se probral, ja mu hned strcila prso a on sice zabral, ale nejpozdeji do hodiny byl vzhuru :-(

Takze minuly tyden jsem to zacala resit: Manzel odjel na hory a ja se prestehovala vedle do pokoje a chodila za Honzikem jenom ho nakojit. Porad se ale budil asi 5× a od cca 3 nejmene kazdou hodinu.

Ted jsem presla do faze II - vecer musi usnout sam bez prsa v pusince - 1. vecer byl sice strasne ospaly, ale brecel hodinu a pul nez usnul (mela jsem z toho nervy nadranc, ale prso mu nedala), 2. vecer hodinu a vcera asi pul, tak uvidime, co bude dneska.

Az se nauci usnout sam, tak zkusim odbourat to nocni kojeni a nechat ho bohuzel brecet, tak mi drzte palce :-)

No, trochu jsem se rozepsala, tak se mejte a uzijte si vikendu…

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 18:00

Inge, u nás usíná malá taky sama. Ze začátku to bylo hustý - ale řvala tak 15min a byl klid… Je to o nervy, ale musíš vydržet : ) Honzík musí „pochopit“, že maminka přijde jen dát dudlíčka, pohladit, ale musí se spinkat. Nedávno učila kamarádka spát svýho kloučka - hodně paličaté dítko… - vyřešily jsme to tak, že jsme psaly přes ICQ a tím jí to pomohlo. Ona mohla sdělit mě, co se děje, měla pocit, že tam nemusí hned letět, no a já ji držela u PC… Ona má manžela přes týden pryč : ) Ty se nech rozmazlovat od manžela, nebo ať ti zacpe uši : ) Fakt je to drsný, ale vydržet : )

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 18:04

Já se normálka nemůžu vzpamatovat z toho, že je po 18h a svítí sluníčko : ))

M.

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 24.03.06 19:37

Nepatřím k vám do deníčku (tedy asi patřím, mám mimi narozené v červenci, ale nechodím k vám pravidelně), nicméně spaní nás trápilo taky hodně. Takže třeba se někomu budou zkušenosti hodit.

  1. od vánoc je Lisa ve svém pokojíčku. Byl to větší stres pro mě, než pro ní; okamžitě od první noci spala o hodně lépe - prostě už jsme jí rušili - tím, že jsme šli do postele později než ona, tím že chrápeme, v noci někdy vstáváme (na záchod, napít).
  1. zjistila jsem, že když se vzbudí ve tři ráno, tka se vlastně jen přitulí, třikrát si cucne a usne. Čili že mě používá jako uspávadlo. Asi dvakrát jsem udělala to, že jsem jí nevzala z postýlky, hladila jsem jí dokud zase neusnula - trvalo jí to snad hodinu, a musím říct, že jsem přezpívala všechny ukkolébavky asi stokrát, ale usnula. Podruhé nám to uspávání už netrvalo tak dlouho a od té doby se v noci „nebudí“ (já vím, že se budí - ale bekne si, převalí se a spí dál)
  1. hodně se spravilo s příkrmy - asi měla opravdu hlad - s příkrmy začala mít přehlednější režim spánku a daří se nám dodržovat jakž takž systém - a večer už je ve svou hodinu ospalá a připravená do pelíšku
  1. protože málo přibírala (od 4 do 6 měsíce jen 30 dkg), tka jsme příkrmy vzali trochu zhurta - a tím jsem přišla o mlíko) - takže teď už je dva týdny na UM a spí o hodinu až dvě déle. Tím nenabádám k ukončení kojení - ale prostě kojení je jeden z faktorů, který spánek narušuje.

Takže pokud se potřebujete vyspat (já ano, mám ještě 2,5 letého syna, s dětmi každý den jezdím autem - potřebuju být aspoň trochu čilá a příčetná a nemám možnost přes den spánek dohnat), tak zkuste oddělené místnosti, zkuste zjistit, jestli se mimi opravdu budí hlady nebo spíš jen proto, že je příjemné se v polospánku ještě přicucnout k mámě a trochu si mlsnout.

sally (Lisa 8m + Tom 2,5 roku)

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 24.03.06 19:38

hihi, vidím, že už ani neumím počítat do pěti… teď už chápete, že ten spánek fakt potřebuju??? :-)))

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 24.03.06 20:30

Kopíruju ze starého deníčku a jdu číst nový…

Holký čaučík,

on byl nějaký pražský srazík? To jsem přehlédla, že se něco domlouvalo? To mě moc mrzí:-(((…

Hlásím další zoubek! Manuška je fakt protivínka uplakánek, tak jsem to včera už nevydržela a „násilím“ si zahrála na zubaře a on kuk na mě zoubek:-). Ne horní jedničky, jak jsem myslela (ty prosvítají), ale spodní pravá dvojka:). Už je venku, mrška jeden! Ach ty zoubky… Od té doby už je zase o něco lepšejší:).

Kiro určitě by Tě nevyhodili, ve většině dětských obchodech bývají opravdu vstřícní, si myslím…

Jani tak takovou brigádu bych také brala, to jo. Pokud je Danda buď s babičkou, nebo s taťkou, tak není o čem:). U nás by to ale nešlo, páč taťka je v práci, jedna babička také a druhá je daleko…

Paraplíčko to už půjde rychle, ani se nenaděješ a Julku budeš mít všude:). Kočárek máte také moc hezký!:). My už ve sporťáku jezdíme a já si nemůžu vynachválit, že ho sama unesu do tramvaje, nemusím se spoléhat na cizí pomoc. Teda zatím:), než bude Manuška zase těžší…

Mirko tak to se Karolka pěkně projela na zubním křesle:), já budu také muset vyrazit k zubákovi, nebyla jsem od 5-tého měsíce těhu… A co víc, mám takového pěknééého pana doktora:)))))))))­)))). Chicht.

Oluško to je dobře, že už jste zpátky z nemocnice, teď už to bude jenom lepší a Martínek bude zase brzy chlapák, váha půjde hned nahoru!

Peťuldo Manka už také tolik nesosá jako dřív, kdybych ji podle mě nenabízela prso přes den, spokojí se jenom s čajíčkem! Za to večer a ráno se napije s chutí! Kéž by tomu bylo ještě třeba půl roku:).

Jerrýsku Simonka je teda kus ženský! Manuška měla v 8 měsících o 4 cm méně, než Simík v 8,5 měsícíh:). Třeba vás ještě doženeme:).

Loisí, Makovko, kde se holky couráte? :).
Slanka*

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 20:37

Jojo Slani, Karolka se povozila a dostala od dr. bublifuk : ) A já nic a to jsem byla taky hodná : ) A nic mi nedělali, heč : )

Každý se mi diví, proč s ní už chodím k zubaři. To jsem divná já nebo oni???? Vždyť za 1) v „zubním průkazu“ je jasně napsáno, že má být dítě zaregistrováno u zub dr. do 12m, navíc jsou tam psané prohlídky po půl roce… a za 2) je to pro její dobro. Chci aby se zubařky nebála a znala ji i prostředí…

Jak je to u vás. Plánujete některá návštěvu zubaře s drobečkem?

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 20:41

Manušce posíláme pofoukání na ty protivné zoubky a bolavé dásničky : )

 
Inge
Extra třída :D 10812 příspěvků 24.03.06 20:45

Ja jsem si rikala, ze k zubari dojdeme, az nam jeste vyrostou nejake zoubky (mame porad jenom dolni jednicky).

Koupili jsme ale kartacek na prst a cistime :-)

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 20:53

My máme zoubků pět. Ale nešlo o kontrolu, vlastně jí Karolka vůbec nedovolila se do pusinky podívat. A už vůbec ji nenutila : ) Jen letmo, když byla příležitost, zkoukla počet… No a hlavně to bylo o povídání a radách, co a jak…

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 24.03.06 21:37

Ahoj,
Radulko, moc pěkný deníček a hodně aktuální.

U nás to probíhalo asi takhle: ještě v šestinedělí začal spát Mišák hezky, jedno kojo kolem půl 5 a pak vstával mezi 8 a 9. Asi v 3 a půl měsících se to začalo zhoršovat, postupně se budil dvakrát, třikrát a pak každou asi hoďku a půl. Takže asi od 4 a půl měsíců jsme najeli na večerní kaši. Na chvíli to mělo úspěch, vstávali jsme jenom dvakrát za noc, ale postupně se to zase zhoršilo. Občas sice byla světlá vyjímka, ale jinak to stálo za prd. V necelých 8 měsících jsme teda nechali Mišáka spát samotného a zase se to zlepšílo, budil se 1 - 2×, ale vydrželo to asi 14 dní a teď už jsme zase ve starých kolejích :-(. Už ho teda v noci nekojím, protože jsem zjistila, že to opravdu nepotřebuje, ale zatím k němu vstáváme a dáváme buď čaj nebo chováme. Nevím, jestli budeme mít někdy sílu nechat ho vybrečet, on je hrozně vytrvalý :-((. Jak dlouho vám tak děti v noci brečí, než znovu usnou? Mám někdy pocit, že Mišák by byl schopný řvát až do rána.

MirkoV - mě říkal zubař, že máme přijít až ve 2 letech, tak nevím. Ale my jsme stejně pořád ještě bezzubí.

Takže přeju všem klidnou noc a hezký víkend
Peťulda a Míša (v pondělí 9 měsíců)

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 24.03.06 22:00

Ahoj holky, tak jsem tu zase, konecne jsem vsechno docetla.

Mirri - ty nemas, koukam, co delat vid? :) Prvenstvi ti priste prenecham, jo :). Co pripravy na svatbu, jak pokracuji? a huraaa, jaro je uz opravdu tady........

Gino - nase mala taky vic prdi se zavedenim prikrmu, ale jsem si jista, ze boleni briska ani hlad ji nebudi - je to proste zavislost na dudani prsicka (dudlika nevedeme, nechce ho), bohuzel u nas nefunguje spani v jine mistnosti, tak musim vydrzet :) Celkem jsem si zvykla a da se to, nekdy je to horsi, nekdy lepsi - budi se 4× - 6×.
Tu repu bych nakrajela na maly kousky a obarvi ti uplne vsechno :) ja ji varim tak 20 minut

Inge - taky mi mala usinala u prsa, uz asi mesic a pul ji ucim v postylce, rve tak 10-25 minut, opravdu parkrat se mi stalo, ze usnula bez place. Kdyz hulaka dele jak pul hodiny, vim, ze uz jinak nez u prsa neusne, takze obcas jeste taky podlehnu. Obdivuju te, ze vydrzis hodinu a pul, ja bych mela nervy nadranc, ale jestli se ty intervaly zkracuji, jste s Honzikem na dobre ceste

sally - opravdu si spanek zaslouzis :)

Kiro - mohla bys treba v tom obchode predstirat, ze chces tu autosedacku koupit a oni ti to ochotne ukazou :) Jinak my koupili od britaxu a omejvali me, kdyz jsem zjistila, ze na internetu bych ji mohla mit o tisic min!! Ja koza :) A myslim, ze je jedno, jestli je nova nebo uz pouzita, urcie poslouzi stejne.
Kiro, tu Bebu davas misto kasicky? To je bezva, ze to takhle zabira. Ja Amču nemuzu naucit na flasku, takze u nas UM asi nikdy nebude, ach jo :(

Olusko - tedy uzili jste si, chudak Martinek, a ted uz to bude jen lepsi, uvidis

Slanko - gratulace k zoubku, nam kouka uz kousek horniho a druhej leze, mala to snasi celkem dobre. Srazik jsme mely takovy, ze ja jsem si s Marki uz asi od unora slibovala, ze nekam v Pze zajdeme a ted se to naskytlo jeste s Dasou, tak jsme to spojily. Prave jsem nevedela, jestli byste nektera jela az do centra, tak se omlouvam, ze jsem to moc nezverejnovala.

Holky, davejte fotecky a preju vam krasny vikend

Radka

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 25.03.06 08:05

Ahoj a pěknou sobotu všem!

Vím, psala jsem, že se tu ukážu až po víkendu, ale jelikož se Simi rozhodla vstávat dnes v 5 hodin, tak mám už navaříno :-).

Radulko: bezva deníček, jako pro nás dělaný, taky špatně spinkáme ZASE! , ale zdaleka to už není taková trága jako bývala. Naštěstí!!!!!!

Slani: pofoukej za mě Manušce pusinku! Beruška malinkatá!

MirkoV: přesně, přesně, taky se chystám vzít Simi k doktorce, jak půjdu na kontrolu s Leonkou. Stejně jde jen o povození v křesle! A mimochodem, mně taky před dvěma měsíci zubařka NIC nedělala. Heč peč :-))) Ale ne, já mám štěstí, mám dvě plomby, jednu ze třetí třídy :-) a druhou po těhu s Lejí. A jinak nevím co jsou zuby, nikdy jsem s nima problémy neměla. Uf! a jsem za to ráda! Mám zubiska po tátovi.

Maty: kočulo, já 3.4. taktéž nemůžu, manža má zrovna narozky 30!, tak budu doma, ale pak je mi to v tom tejdnu jedno. Takže já JDU a basta fidli!

Makovinko: tchýňko, kdepak jsi? A kdy zajedeš domů? Už máš tu zelenou kartu? Pusinku Tomíkovi od nevěsty :-)

Tak a jináč zdravím všechny maminy a batolátka a hezkej jarní víkend. Pá Jana

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.03.06 09:03

Radulko předně díkes za deňajs! Už se fakticky špatně hledal!:).
Jojo o spaní už vím takřka všechno, ale musím zaťukat páč Manka už tři týdny usíná v osm hodin večer sama v postýlce! Poprvé se budí většinou až v půl třetí, dám jí dudánka, pohladím a spí dál až do pěti, půl šesté, kdy jí nakojím. Vstává pak definitivně kolem šesté, půl sedmé. Což je tedy brzo, ale na druhou stranu, když spí od těch osmi tak je to deset hodin, co bych tedy ještě víc chtěla, že…
Ještě jsem chtěla napsat, že kdybych k ní v ty dvě hodiny v noci nešla, plakala, nebo by spíš „nadávala“ tak pět minut a pak by sama usnula. Mě ale i pět minut v noci přijde jako půl dne, jak se to rozhléhá… Když my jsme měli odmalička štěstí, že neplakala déle jak deset minut. Na víc bych totiž neměla žaludek:( a spát bych ji nenaučila. U nás prostě platí jedině oddělené spaní a vůbec se jí do spánku „nemontovat“. Tzn. nerovnat v postýlce, pomalu ani nepřikrývat. Jednou jsem s Mankou dokonce „bojovala“ v noci. Přikrývala jsem ji tak dlouho (asi pět minut, stále se totiž odkopávala:-) až se mi vzbudila úplně a byla vzhůru dvě hodiny! To mě vyléčilo:).
Jo a k tomu srazíku, příště řekněte, holky, já se fakt ráda podívám do centra:).

Mirko já se chystám zajít k zubaři a jsem rozhodnutá vzít Manušku sebou. Také si myslím, že bude dobře, když si na něj zvykne. No zvykne, já chodím k zubaři tak málo, asi jednou ročně!:). Aspoň ho pozná!:).

Jerrýsku já mám naštěstí také zdravé zoubky. Nemám ještě ani jeden kaz, nevím po kom!? Snad to ještě nějakou dobu vydrží. A to se o ně nějak zvlášť nestarám. Klasicky čistím 2× denně, před dvěma roky jsem si je nechala vybělit (už to není vidět:), zubní nit ehm používám párkrát za měsíc…

Jsem se rozepsala, psala bych dál, ale Maňka na mě piští, že chce prsíko, takže vypínám:).
Sláník*

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.03.06 12:44

Holky, tohle mi přišlo mejlíkem, tak vám to sem zkopíruju. Sice pochybuju, že každá trávíme v obchodě čas tím, že kontrolujeme etikety, ale kdyby náhodou…

Distributor: Klinika dětské onkologie Univerzity Dűseldorf

1. Neškodné pří:,–(y

E 100,101,103,1­04,105,111,121,122,126,1­30,132,140,151,152,160,1­62,163,170
E 174,180,181,2­00,201,236,237,238,260,2­61,262,263,270,280,281,2­82,290,300

E 301,305,306,3­07,308,309,322,325,326,3­27,331,332,333,334,335,3­36,337,382

E 400,401,402,4­03,404,405,406,408,410,4­11,413,414,420,421,422,4­40,471,472

E 473,474,475,480

2. Podezřelé pří:,–(y

E 125,141,150,1­53,171,172,173,240,241,4­77

3. Nebezpečné pří:,–(y

E 102,110,120,124

4. Pří:,–(y poškozující zdraví

. Poškození střev E 220,221,222,223,224

. Poruchy zažívání E 338,339,340,3­41,450,451,483,485,486

Eiscreme E 107

. Kožní onemocnění E 230,231,232,233

. Zničení vitamínu B12 E 200

. Cholesterol E 320,321

. Citlivost nervů E 311,312

. Kurděje E 330 je nejnebezpečnější !!! (rakovinotvorný)

obsažen např. v krabím masu, sýru BONBEL, houby v

konzervách, rajčata v konzervách

5. Rakovinotvorné pří:,–(y

E 131,142,210,2­11,213,214,215,216,217,2­39
Pozor

E 123 je silně rakovinotvorný !!!
V USA a Rusku zakázán !

Pozor na následující pří:,–(y především v těchto potravinách:

Mamba E 123/E 110, pozor !

Medvídci ze želatiny, Harribo - želatina, lentilky, šlehačkový pudink Zotti, rybí prsty

Iglo, smetana Kraft, smetanový sýr se salámem Kraft, vanilkový pudink E 102/E 110,

hotové omáčky všeho druhu.

Vyvěsit a používat !!!

Jedná se o zdraví Vaše a Vašich dětí.

Zabraňte používání těchto pří:,–( tím, že budete správně vybírat výrobky, které

kupujete. Kupující nakonec určuje složení výrobku. Myslete na Vaše zdraví a zdraví Vašich dětí.

Okopírujte si tuto zprávu a předejte jí Vašim přátelům a známým.

Jdeme na procházku, papík S*

 
makca
Stálice 55 příspěvků 25.03.06 14:08

Ahoj maminy, Tak na zoubek to asi nevypadá, spíš na ten aftík, ale on mě Martínek nechce pustit do pusinky.

Spaní - spali jsme celou noc, ale teď se to nějak zhoršilo a budíme se a musíme dát dudlíka. Ale myslím si, že máme sny, protože někdy začne řvát tak strašně ze spaní, že ho musím zvednou a pochovat i když vlastně spinká.

Oluško - mě to bylo taky divny s tím nedávat MM, kdyby se jedmalo o umělé tak neřeknu. Stejně, ale asi lepší mlíko než tuhá strava. Tak se z toho pořádně vyhrabte

Jinak jsem už zapoměla co sem chtěla psát, tak zatím ahoj
Makča a Martínek

 
makca
Stálice 55 příspěvků 25.03.06 14:08

Ahoj maminy, Tak na zoubek to asi nevypadá, spíš na ten aftík, ale on mě Martínek nechce pustit do pusinky.

Spaní - spali jsme celou noc, ale teď se to nějak zhoršilo a budíme se a musíme dát dudlíka. Ale myslím si, že máme sny, protože někdy začne řvát tak strašně ze spaní, že ho musím zvednou a pochovat i když vlastně spinká.

Oluško - mě to bylo taky divny s tím nedávat MM, kdyby se jedmalo o umělé tak neřeknu. Stejně, ale asi lepší mlíko než tuhá strava. Tak se z toho pořádně vyhrabte

Jinak jsem už zapoměla co sem chtěla psát, tak zatím ahoj
Makča a Martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 25.03.06 17:10

Ahoj…

RADULKA - moc děkujeme, už to snad bude dobrý. Martínek je teď už zase řádivka a dovádivka a hlavně smíšek a vůbec se nezastaví a váha jde fakt rychle nahoru!!!

makca - no já měla strach kvůli tomu, že zvracel, jinak při průjmu mám odzkoušeno, že to nevadí kojit. No a když dr. radila, že ne ani MM, tak jsem poslechla, ale měla jsem spíš poslechnout své srdce a kojit dál, ale člověk nikdy neví. Jen mě u naší nové dr. zaráží, že nám na sebe nedala ani mobil a že nechá miminko, které je zdravé čekat v čekárně, kde je plno nemocných dětí, i když si zavoláš, že přijdeš. No a teď mě trápí, že nejsem tak dobrá máma, že jsem nedokázala svému dítku pomoct a došlo na nemocnici.

Oluska a Martínek (za 9 dní 10 měsíců)

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 25.03.06 17:41

Oluško - teda, dej si pohlavek za takové myšlenky : ) Neblázni, jsi dobrá máma, ale dr. je autorita, snažíme se dát na jejich rady… Proto jsem říkala, že bych si, být tebou, s ní popovídala… Musíš v ní mít důvěru…

 
Inge
Extra třída :D 10812 příspěvků 25.03.06 19:54

Holky, zazrak !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!! Honzik usnul asi 5 minut pote, co jsem ho dala ho postylky, dala mu pusinku, pohladila ho a rekla dobrou noc. Hurrrraaaa.

Jenom, abych to nezakrikla …

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 25.03.06 20:00

Holky ahojky!
Dneska jsme byli v Brně na veletrhu nábytku a potřeb pro děti. Ty věcičky v pavilonu pro děti mě drásaly srdce! Tolik nádherných věcí! Ale můžu vám říct, že už mě ti prodejci nebo výrobci pěkně s…ou s těma cenama. Fakt potřeby pro děti to je byznys! Podle mě na tom mají marži tak 1000 % hajzlíci. Líbil se mi tam strašně jeden kočárek, no ale když jsem zjistila kolik stojí, tak se mě líbit přestal. A to je tak u všeho, mě by třeba fakt zajímalo, kolik má takovej golfáč výrobní hodnotu?! nebo třeba ty autosedačky.

Slanko, díky za info, co nesmíme. Jedni ale říkají že gelatinový bonbony jsou zdraví jiní zase že ne. Ale hotový omáčky, krémy, jíšky polívky atd. nekupuju vůbec.

U nás se spaním je to vtipné, lucka nespí vůbec přes den, nějak se to odnaučila. A když jo,tak maximálně 10 minut. Takže navečer už ju sprdnu, že za to jak je protivná si může sama. Ona mi na to stejně řekně toto bude tototo.
Oluško, i já mám respekt z bílých plášťů. Co mi řeknou, je pro mě svaté. Ale teď už jako druhomatka, beru někdy jejich rady s rezervou.
ještě jsem něco chtěla napsat tobě jani, ale teď si nemůžu vzpomenout co! Tak zatím pa pa , já bohužel jsem opět obětí vyvolených, takže jdu na ně!

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 25.03.06 22:00

Ahoj holky!

Radulko - super deníček,u nás opravdu hóóódně aktuální.U nás je to teď o trochu lepší,jak jsme přešli na UM.Kojím jen ráno.Malá pořád nechtěla flašku a najednou ji celou vysosala.Bebu 2 bifidus - asi ji zachutnala.Už vypadám pro okolí jak blázen - na jednu stranu jsem ráda, konečně se vyspíme,malá v noci pije UM ještě v 10 a asi ve 2 a pak až ráno v 7 kojíme.Předtím to se budila tak po dvou hodinách i po hodinách.
No a na druhou stranu , už jsem to i obrečela,že už nekojím.
UM dávám večer když jde spát a v noci 2X ,ráno kojím.Kašičky Aninku nějak neuchvátily.
S tou autosedačkou bych to tak udělala,jen si myslím,že tenhle starej tip už v krámech nebude.

Nikino - nevím sice co se děje,ale ať jsi brzy zase fit.

Gino - já řepu krájím na drobnější kostky a vařím napřed jen s masem asi 10-15 min a pak přidám ostatní zeleninu a vařím až změkne i ta,ale v papiňáku nevařím,tak netuším,jak tam.Jinak řepa to obarví všechno.

Sally - vítám tě,u nás to vypadá taky tak,že UM nám trochu vylepšilo spaní,tak jsem se taky rozhodla už dát UM i když mám výčitky.Napřed jsem dávala um i ráno,ale teď aspoň ráno kojím,asi to dlouho nevydrží,když nekojím v noci,ale já to tak líp snáším.Malé je to šuma fuk,spíš se ráno diví co blbnu.

Mirko V - My zatím nemáme žádný zoubky,tak se k zubaři nechystáme.Já jsem objevila zubní průkaz až teď,ale i když zuby nebudou,tak do toho roku malou zaregistruju.

Peťuldo - Mišák mi spaním hodně připomíná naší Aničku.Od narození spala ukázkově do asi 3,5 měsíců.Pak se to začalo horšit až jsme se vypracovali na kojení po 1,5
A pláč v noci ,respektive jeho délka? Dokud jsem kojila,tak prostě nezabralo ani chování,ani hlazení,ani dudlík,prostě vytrvale řvala,naposledy asi 2 hodiny s přestávkama na nádech a myslím si ,že kdybych to vydržela já,tak vydrží do rána.Když jsem ji dala pít(to bylo to první UM),tak spala okamžitě dál.

Oluško - někdy na nemocnici prostě dojde,takže žádné výčitky!!!

Tak se mějte KIRA

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 25.03.06 22:53

Ahoj kočeny,jen hlásím,že díky pomoci mojeho jsou fotky ze srazíku(Brněn­ského)v galér­ce.Jdu spát více jindy…:-)
 Matty

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 26.03.06 18:51

Ahoj holky,
tak se zase hlásím tentokrát z lazaretu :-(.Kromě Samíka mám všechny 3 prďolky nemocné.V pondělí jak jsem sebou sekla tak to začlo.Niki už byla nemocná od pátku minulého a ještě pořád nemá ok moč čekáme na výsledky a pak se uvidí a ještě pořád kašle.Martinek si zlomil ruku pod malíčkem pravé ruky,museli mu to rovnat a v úterý jde znovu na rentgen jestli to dobře srůstá jinak to budou muset znovu lámat a do toho taky začal kuckat.A Kristýnka má horečky od pátku ,štěkavý kašel, rýmu,bolení v krku achjo jdeme s ní zítra k doktorce.
Jinak spaní u Samíka je v poho někdy se sice budí častěji ale jinak spinká celou noc.Ještě pořád nemáme zoubek ani nic jiného nedělá myslím tím lození,stání a sám aby se po:,–(il.
Holky ten srazík musel být fajn a jste všechny tak hubené chj já jsem sice už dala dolů 7 kg od ledna ale pořád mám 15 kg navrch a teď jak jsou děti nemocné tak nejím ale žeru :-(.
Oluško to je fajn že už je Martínek v pořádku :-)).
Adalajdo budu na vás myslet toho 30 a držet palečky.
Holky já jsem zvědavá na ten nový pořad na primě od středy o těch nezvladetelných dětech chůva v akci se to myslím jmenuje.
Tak se mějte hezky a užívejte konečně pěkného počasí :-)))
 Monika

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.03.06 19:55

Holky ahoj v letním čase!!!
Jak to vaše miminka prožívaly tu změnu času? Lucka ráno vstala o hodinu později, tak jsem ji večer spát dala taky až o půl osmé. Jinak chodí spávat v sedm. Dneska to byl v Brně hnusnej den, od rána skoro celej den pršelo a pršelo. Až po páté přestalo. Honza byl dneska silně v ráži, strašně blbl s luckou a finišovalo to jejich společnou koupelí.

Včera ještě na tom veletrhu jsem si koupila časopisy maminka a rodiče měli je tam za 5 korun, tak jsem studovala. Představte, že tam v jednom píšou, že ideální věkový rozdíl mezi sourozenci je rok až dva. To je dost hustý!

Matty, jseš hodná, že jsi tam dala ty fotečky. Jsme pěkný nezdvořandy, že jsme nevyfotily natálku a tebe. Já ale s sebou foťák neměla, no je to blbý. Tak vám ještě musím napsat, že natálka má snad ještě větší kukadla, než kterýma na nás kouká z fotek. A jsou tak hezký, že jeden pán jí je tam obdivoval. Jako v té něco jako občerstvení.

Safiro, hubená je tam převelice na fotkách pouze, mluvím za sebe jana! Té by jsme měly každá nějaký to kilčo poslat. Jani sory, ale ty jsi zvyklá, že ti někdo vnucuje svoje kila navíc že?!
Zatím pa ap a

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.03.06 20:50

Ahojky!

Tak u nás byla přes víkend neteř,tak s Adamem blbli,šli spolu na indiany,a právě s nima v sobotu do aquaparku.Tak se docela vyřádili.
Malá měla včera spací rekord.Pila v 19 před spaním a pak až ve 3.30 ráno ! A v 7.30 kojo a vstávání.

Safiro - Tak a't jsou děti brzy zdraví.Martínkovi ať to srůstá jak má,aby mu s tím nemuseli nic dělat.
Taky jsem moc zvědavá na CHůvu v akci.
Fotky ze srazíku jsou super,taky vždycky čubrním,jak jste všechny štíhlé.

Katkob - u nás s posunem času taky žádnej problém nebyl.Jak pokračuje tvůj román?

Tak pište ať mám co číst.

KIRA

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 26.03.06 21:02

Ahoj holky,

tak tohle je u nás velmi aktuální. Ríša se budí dost často, třeba dnes v noci od 02.30 do 4.00 každou čtvrthodinu plakal.

Taky jsem uvažovala, že ho odstěhuju, nejdřív, ale musím uklidit jeho pokojíček - po malování.

ZAčal se teď pouštět a snaží se chodit sám, ale nic moc - je pořád na zemi.

Od čtvrtku máme nějakou chřipku, průjem, horečka a zvracení, v noci jsem 2× převlékala postele. Doufám, že už je to poslední naše letošní nemoc.

Tento týden jsem běhal s Vaškem kvůli odkladu školy. Tolik papírů, to je děs.

Pá holky a pusinky od kluků. Nebo raději ne, aby vás nenakazili.
 Soňa

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 26.03.06 21:17

Taky zdravím při letním čase!

Chicht, my taky byli včera odpoledne na dětském veletrhu a na mobitexu. Bylo to tam bezva, těch věciček pro drobečky a dětičky habaděj, Leonka byla na třech kolotočích, na skákacím hradě. Stejně jako Katkab, jsem si zakoupila časopisy maminka a pak Sluníčko po pěti korunách. Leonka měla radost, že má nový časáky :-), já taky, že si zase něco počtu v mamince a Simi nakonec taky, protože u těch časáků byli takový ty měkký stavebnice, tak jsem je vzala Simi od každé barvy dvě, tak si hrajem o stošest :-)

Chjo, manža mě vyhání, tak napíšu pozdějc, nejspíš zítra grrrrrrrr!!!!!!
Dobrou a pá Jana

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.03.06 21:40

Jo jo, jerýsku my taky máme tu stavebnici! A viděli jste tam v pavilonu d u těch kolotočů železného zekona?

Jak psala safira, to jsem zapoměla, i já jsem zvědavá na tu chůvu v akci ve středu na primě. Uvidíme co to bude, že?! Ta ženská v té ukázce, jako ta matka, vypadá dost šíleně. Tak pak zkonzultujeme.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 26.03.06 21:59

Ahoj všem…

No nechci totiž na nikoho svalovat vinu, že něco špatně poradil… Jen se mě už od začátku zdálo, že naše nynější dr. hned počítala s tím, že malý s tím skončí v nemocnici, protože už když jsme s ním byli poprvé u ní, když malý onemocněl, tak zdůraznila, že prostě některé dětičky s tím skončí v nemocnici a když nás posílala do nemocnice, tak to řekla znovu - což mě přijde dost divný… Já taky beru některé rady s odstupem, ale měla jsem strach z toho zvracení a tak jsem raději poslechla, teď už vím, že to byla hloupost. Zítra jdeme k dr., tak uvidíme, je fakt, že se mě i mému manželovi, některé její postupy prostě nelíbí, ale uvidíme.

Oluska a Martínek (za 9 dní 10 měsíců)

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.03.06 22:23

Oluško, nedělej si s tím hlavu! Doktorky prostě nějaký takový jsou. A podle mýho názoru se tím taky trošku jistí, že tě pošlou do nemocnice.
Já od té doby, kdy byl honza v tom půl roce v nemocnici sám, tak už bych tam žádný svoje dítě beze mě nikdy nenechala a taky se tomu bráním.
Honza má nějakou záhadnou alergii na cosi z potravin. Prostě jednou tak za dva roky hrozně oteče má fleky atd. Doktorka mě taky už psala lístek do nemocnice já si ho vzala a že kdyby se to zhoršilo tak že ho tam nechám. Zhoršilo se mu to, já v nemocnici odmítla hospitalizaci a doktorka mě pak vynadala, ale já to přešla. Ona by tam svoje děcko taky nenechala, tak ať mě dá pokoj. Samozřejmě kdyby to bylo něco vážnýho, co by ho nebo lucku ohrožovalo na životě, tak tohle nedělám, ale myslím si že někdy jsou děti v nemocnici zbytečně.
Tak ať vám to dobře zítra dopadne

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 26.03.06 22:38

ahojky kočeny,je už pozdě,ale musím Vám říct,sla jsem ještě dnes na ten veletrh a hrozně mě uchvátily jedny golfáče-trojkolka TFK Buggster-no úžasné.Cena tedy přes šest tisíc,ale ty tvary juj!Katko a kterej uchvátil tebe?Taky jsem tam viděla golfky pavoučka,není špatnej,ale nechtěla bych ho.Na foto vypadá líp.Ale neměla jsem sebou dítě na ozkoušení:-)
Katko s tím focením si nic nedělej,mě to nenapadlo taky-příště:-)
Zatím čao-zítra kuknu-budu slaměná vdova na tři dny:-)
Páček Matty

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.03.06 08:12

Ahoj při pindělku :-)

Katkob: jojo, taky jsme se koukali a předtím na ty děti ze školky, Leonka u toho zrovna jezdila na řetízkáču. Hm, tak to tak vypadá, že jsme byli ve stejnou dobu na stejným místě a neviděly jsme se.-(, chjo! to je škoda! Jo a ještě jedna věc, ta paní ve stánku s těma časákama byla skvělá, že? Sem se s ní domluvila a dostala jsem jeden časák maminku za 5kč a ty kostičky mi dala za 10Kč, ty zbývající 3 barvy. Taky je máš? A kde jsi koupila ten časák Rodiče, jako taky tam? Když jsem tam byla já, tak už nebyl.

Tak a mám okno a nevím co psát, haha, a to je teprv ráno:-)

Jo a holky, já byla tááák unešená na tom veletrhu i z českého skla, se mně to prostě moc a moc líbí. Broušený sklo a růžovej porcelán, to já prostě můžu.

Dneska je v Brně opět hnusně, jak jinak to počasí popsat, že brňandy? Chjo, jak já to udělám, musím nakoupit, ven se mi nechce, manža do večera v práci....... No budu prostě muset jít.

Oluško: jak už psaly holky, na doktorku bych si asi došlápla, já všechno hned řeším, a pokud by mě doktorka zklamala a navíc se to týkalo mého dítěte, tak na nic nečekám a valím k jiné. Prostě bych u ní zkončila a HOTOVO! Ale jak říkám, já všechno moc řeším a jsem dost hrrrr, takže mě vem s odstupem.

Safiro: to nepaltí, já chci taky 7 kg za 2 měsíce shodit, prosím, bojuju taky s kily navíc, prozraď recept, jak tak úžasně hubneš? Mně by stačilo shodit 7kg do léta. Kéžby! Chci být zase hezká mamina:-))

Je tady nějakej smrádek, tak jdu přebalit Simíka, jo a Leík ještě spinká.

Tak čauvec Jana

 
Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 27.03.06 08:13

Ahojky maminky a mimča,

tak až teprve teď jsem se dostala k přečtení nového deníčku, bohužel se malý před nějakou chvílí vzbudil - zatím si hraje v postýlce, ale čekám že mě brzo odvolá od pc, tak dočtu komentáře během dne a pak ještě písnu.

Radulko - moc zajímavý deníček, Tom se v noci budí na jídlo, vždy 1 - 2×. Nemám ale to srdce nechat ho v noci plakat.

Mějste se při pondělku všichni krásně, snad jste se ze změnou času na letní vyrovnali v pohodě jako mi.

Pa Radka a Tomášek

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.03.06 08:14

Hlava děravá, holky, fotky ze srazíku jsou hezký! Jak já závidím, ale příště jdu taky na pokec, slibuju! Jsem prostě ženská ukecaná a navíc zvědavá :-) Pá

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 27.03.06 10:04

Ahoj mamulky!

Tak jak jsem slíbila, do každého deníčku alespoň jeden příspěvek:o)) to přeci nejde nestihnout:o))

Bohužel už mi nejde stihnout dočítat všechno co jste napsaly:o((

Chtěla jsem se zeptat pražských jestli chodíte cvičit někam po porodu? Já totiž chodím s Matýskem na bezva cvičení spešl po porodu a je to s hlídáním dětí - i takhle malinkých čož se hned tak nevidí, v koutku je zdravotní sestra, která je uplně super a krásně si s mrňouskama hraje, je to hned od šestinedělí, takže jsou tam děti různě staré. No více informací je na www.spuntik.cz v sekci cvičení po porodu, tak kdyby někdo měl zájem, mrkněte! Já už chodím 3 měsíce a je to hooodně znát:o)))

Zkusim šoupnout do galerky nějakou Matýskovu fotečku, naposledy tam byl jako mimísek, teď už je to chlap veeeliká:o)))

A kdybyste pražandy dělaly nějaký srazík tak to mi se rádi přidáme, mi jsme spíš na to povídání in natura:o))

Mějte se krásně, jdu na ty fotečky, Mates chvíli chrní, tak toho musim využít! A hlavně daně už mám hotový:o)) takže bude volněji…

Pa pa Katkaa

PS: pokud si pamatujete na Sissi, tak se má moc prima, vše zlé už je za ní a Marianek je náádherný kluk!

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.03.06 10:43

Brý pindělní dopoleníčko mamulky!:-)

Tam je kráááásně a svítí puňta, jupí! Teploměr ukazuje 12 stupňů ve stínu, že bychom dneska poprvé vyšly zkontrolovat houpačky na hřišti, jak jsou na tom po zimě?!:-).

Víkendík utekl zase jako voda, chjo, s tím taťkou to vždycky tak rychle uteče, už to není jako dřív, to se ten čas kolikrát i vlekl…

Prvně, Katkoo jsem moc ráda, že ses zase objevila a že i Sissi se má dobře. Mohla by nám to ale přijít říct sama, no ne? Jak se s Mariankem mají…
Na cvičení chodím, není to teda spešl po porodu, ale aerobik. Vypotím se tam a „odpočinu“. Ale cvičení po porodu zaměřené přímo na problémové partie musí být bomba! A ještě s kvalifikovaným hlídáním dětí, no super:).
A o srazíku Ti dáme vědět, neboj:). Musíš sem ale přijít častěji, aby ses o něm tady dozvěděla:).

Četla jsem, že jste hodně mamulek byly na veletrhu! Tady v Praze má být také, snad někdy kolem dubna, také bych se tam chtěla zajít podívat. Je fakt, že věcí na dětičky je milion, jsou dost drahé a že je to velký byznys:(.

Na chůvu v akci se také těším, co to zase bude za blbinu:). Naštvali mě ale v sobotu, jak vypadla z VV Dana, chjo:(. Mi jí bylo tak líto:(.

Brněnským mamulkám to na srazíku móóóc slušelo:). Jsem ale fatk zvědavá, jestli se sejdeme všechny najednou! Nějak to vypršelo, že?:(.
A kdy naplánujeme menší pražský? Hm? My můžeme kdykoliv, co Medo, Dáško, Kiro, Dáško?:).

Už nevím, co jsem ještě chtěla napsat, třeba si vzpomenu a napíšu ještě po o, jestli už ovšem nepůjdeme ven:).

Jo už vím, Manka dělá pápá:). Udělala to poprvé předevčírem, když jí taťka zamával po pusince na dobrou noc. Hezky mu to oplatila:). A taky má na hlavě a čelíčku první bouličku. Zvrhla na sebe ve vteřině jídelní židli a převrátila se přitom dozadu na hlavičku (na dlažbu), chudáček malinká:(((.

Tak si užijte krásný teplejší den!:).
Simča s Mankou*

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 27.03.06 11:54

Ahoj

katkab - to víš, já bych také svoje dítě samotné v nemocnici nenechala, ještě štěstí, že tam měli nadstandardní pokoje a já jsme s malým mohla být celý den a celou noc. A ještě k tomu, když malého nemohli napíchnout na kapačku a dr. říkala, že fakt neví, co by dělali, kdyby malý do toho ještě zvracel, takhle jsem mu vlastně pomohla jen já sama, dávala jsem mu hodně pít čaje a mrkvičku a hned další dny to bylo lepší a lepší.

Jerrysek - No v Plzni jsme měli super doktorku, fakt moc pečlivá, fakt moc hodná a hrozně ochotná a hlavně vždy po ruce. Tady na Chebsku si asi moc nevybereš a taky dneska jsem zjistila, že si asi naše nynější doktorka volala do nemocnice, jak na tom malý je, takže jí to zajímalo, tak jsem to přešla a nechala to plavat… Jo, jo, já jsem také docela hrrr, ale taky už vím, že nejde hned všechno řešit ve zlém…

Jen dnes mě zase dr. překvapila, když jsem jí řekla, že malému se začínají dělat pupínky na pindíkovi, že to je asi ještě následkem toho, jak byl dehydrovaný, no okoukla to, že prý se to může stát a nic neřekla. Tak jsem se jí zeptala, co s tím, tak řekla, že mám potírat genciánkou (je to potřeba prý vysušit) a pak mastičkou - ta genciánka se mi moc nelíbí neslyšela jsem to ve spojení s pindíkem. No a ještě řekla, že to nic není, že to není ještě vůbec plíseň. Tak jsme si pak řekli s manželem, že teda dokud mu ten pindík nebude hořet plísní, tak je to u ní vlastně v pohodě… No uvidíme, každopádně nenechám malého, aby potom nějak trpěl, takže to vyléčíme rychle…

Jinak dneska je venku fakt nádherně, fakt paráda, už by mohlo být fakt teplíčko pořád a svítit sluníčko.

Oluska a Martínek (za 8 dní 10 měsíců)

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 27.03.06 11:57

Ahoj holky,

zdravím všechny na začátku dalšího už konečně příjemně jarního týdne.

Měli jsme ted pár dnů doma „veselo“. Měnili jsme Eli nastřelené náušničky za zlaté ještě po mě - no to bylo křiku.
Také se mi podařilo rozbít rtuťovou rychloběžku a aby toho nebylo málo tak si dnes ráno manžel nakapal do oka místo ophthalmo-septonexových kapek hřebíčkový olej. My se prostě nenudíme…

Slanko když už mě v tom svém komentáři 2× vyzýváš ke srazíku :-)) - nejedeš dnes odpo do města? Máme tam s Eliškou cestu, tak můžeme dát čajík nebo kafčo - třeba v Myslbekovi u Mothercare? nebo tam někde. Také musím být později odpoledne někde poblíž Kubánského nám. tak jestli se vyskytuješ tam někde. Co ty na to? Má být hezky a když nám posunuli ten čas, tak do večera daleko.
Jinak jsem také pro srazík, teda víc by se mi to líbilo mimo víkend, protože teď co bude hezky - budeme konečně podnikat delší výlety i s tatínkem. Včera jsem procházela knížku výlety s dětmi a máme hodně plánů.

Na chůvu v akci jsem také zvědavá. Někdy bych ji brala.

Spaní je u nás teď horší - zlaté časy když Eliška spinkala téměř celou noc jsou fuč. Nefunguje nic, vyřvat jsme vydrželi 15 minut a vyměkli jsme. Tak jsem si řekla, že počkáme pár měsíců až bude běhat, snad bude unavenější a padne do postýlky…

Radulko: díky za tip na Lanzu oxi - zabrala:-)))

Jdu ukuchtit nějaký obídek

přeju hezký den

Dáša

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 27.03.06 12:03

Nazdar maminy,
tak se hlásím po rušném víkendu. Byli jsme u Vyškova na oslavě 80.narozenin manželovy babičky. Sešly se tam i 3 pravnoučátka, z nichž náš byl nejstarší (mladší byli 3m Kája a 1.5 m Eliška). Bohužel jsme museli odrážet snahy všech starších,kteří cpali Marečkovi (9m) do ruky tyčinky, šunku, chleba a cukroví!!! Asi dvakrát se mále zadávil. Tak doufám, že teď už dají pokoj. Nechápu, co se na tom těm lidem líbí, vidět jak se miminko cpe rohlíkem… Já bych je chtěla vidět, kdyby měli 2 zuby.
Co se týče spinkání, tak podle toho, co píšete, my jsme podezřele odlišní :-))) Mareček byl už od prvního měsíce přikrmován UM a od 4.měsíce spí celou noc. Chodí ale spát dost pozdě, protože má poslední jídlo ještě mezi 20-21.30h. Pak má ještě dost energie, aby prolezl obývák několikrát dokola. Takže usne nejdřív v 22h-22.30h. Pak se budí nejdřív v 7.30h. Většinou spí celou dobu bez problémů. Jen v posledních 3 měsících se někdy stane, ale jen jednou za noc, že se probudí a řve. Ale má zavřené oči a stačí ho pohladit a dát mu dudlík. Dudlík je jediný zlozvyk, který budeme v budoucnu řešit.
Katkaa - taky jsem se brzo po porodu zajímala o cvičení, ale nakonec jsem se nikam nedokopala. Původně jsem chtěla zajít do Energy studia (Fügnerovo nám., taky tam hlídají děti), kam jsem chodila na gravidjógu. Teď , když začíná jaro, budu nejvíc cvičit na zahradě s motyčkou a jinými rýpátky :-))))), takže jiné cvíčení pro mě asi končí.
Co se týče dalšího srazu v Praze, ráda bych našla nějaké místo, kde můžou děti lézt. Marek se cítí děsně frustrován, když sedí v nejedoucím kočáře a nebo musí sedět na klíně a nesmí shazovat věci ze stolu. Když bude hezky,dá se i procházkovat, ale to jde potom jen v menším počtu, aby se dala vést nějaká diskuze. No, není to easy, ale když bude více malých srazů, tak to snad nevadí, co myslíte?
Jerrysku - taky bych se mrkla na veletrh, ale vím, že bych se tam mohla nadchnout i pro „krásné zbytečnosti", takže jsem nakonec ráda, že mám Brno daleko :-)))))
Nevím jestli ty, nebo Jitty psala cosi o dovolenkových plánech…No chtěla jsem jen informovat, že dnes bude na ČT1 v 21h Cestování po Madeiře, což je můj milovaný ostrov. Je to spíš tip na aktivní dovolenou, s malými dětmi to není to pravé, protože tam nejsou písečné pláže (našli jsme dvě malinké). Ale pro automobilovou a pěší turistiku úplně ideální, třeba až děti povyrostou a nebo budou u babičky. No prostě já ten ostrov mám moc ráda, tak mě berte s rezervou :-))))) Je tam spousta květin!!!
Oluško - nevyjadřovala jsem se zatím k vašemu trápení, nemám tolik zkušeností s maroděním miminka. Ale na ten průjem bych řekla, že je-li dítě plně kojené, je dobré vyzkoušet UM na srovnání stoličky. Sestra měla problém se synkem ve 2.měsíci - měl průjem a špatně sál MM a tudíž byl hubený a dehydratovaný. Pomohla mu Beba s mrkvovým výtažkem. Taky byli v nemocnici. Ale samozřejmě je nutné posuzovat individuálně. S doktorama je to těžký. Já jsem to řešila tak, že jsem si prostě vybrala pediatričku na soukromé poliklinice (platím 250 Kč na měsíc) a tím pádem jsem klient a mám právo si stěžovat na klientském servisu, když by byla služba špatná. Zatím jsem ale neměla důvod si stěžovat. Mám na ní mobil a když není na mobilu, můžu volat na emergency linku i pro radu přes víkend. Ale koukám, že nejsi z Prahy, takže to s výběrem doktora tak jednoduchý nemáš.
Tak bych řekla, že mám zatím bezproblémové dítě, ale víc potřebuju vychovávat sama sebe, abych např. teď už místo pyžama měla na sobě pěkný domácí oblek a neodsouvala oběd na odpoledne atp. Prostě potřebuju větší disciplínu a to ve všech směrech ;-))))
Zdravím všechny a přeji hezké jaro (tady krásně svítí sluníčko)!
Markéta a Mareček

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 27.03.06 14:38

Ahoj holky,
jen vás chci pozdravit, na víc se nezmůžu. Mám Julinku v nemocnici na JIP a nervy na pochodu :-((
Jakmile se trochu proberu, tak se ozvu a taky dodám všechny chybějící míry.
Mějte se krásně.
 Jitka

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 27.03.06 14:49

Ahoj..

Marki - věř mi, že kdybych měla na výběr, tak bych si vybrala jinak… Jinak malý není jen na MM, ale také na UM… My už jsme na průjem trpěli, ale ten jsme zvládli fakt super… Ale tohle bylo virového původu, nějaká střevní chřipka, takže nejdřív zvracel, průjem, teplotky a pak průjem a průjem a nic na nej nezabíralo: Taky malý nechtěl vůbec papat, ani bumbat a tak jsem ho musela nutit a nutit a nutit, nic jiného se dělat nedalo… V nemocnici mu stejně kapačku dát nemohli, protože se mu hodně trhaly žíly a měl je uzoučké, takže jsem musela postupovat stejně jako doma, jenže to už průjem právě v to pondělí ustoupil, tak to bylo lepší. Jinak dnes jsme byli u dr. a měla nám vzít krev, ale bohužel nepodařilo se, tak snad příští čtvrtek 6.4. se snad podaří krev nabrat.

Oluska a Martínek za 8 dní 10 měsíců

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 27.03.06 15:37

ahoj holky,
měla jsem manžu od čtvrtka doma, tak jsem ani nebyla na netu. Dnes ráno odjížděl do práce, Barunka zrovna spí, tak rychle píšu.
Manža měl dva dny dovolenou, chtěli jsme jet podívat se na veletrh do Brna, tak do Brna jsme nakonec ve čtvrtek jeli, ale musela jsem se ještě po cestě stavit v práci, a tak jsme nakonec jeli jen do obchodu kouknout na sporťák a hned jsme ho vzali. Slanko, tak máme ten samý co má Manuška. Možná bych ho ještě sehnala jinde (třeba na netu) levněji, ale prostě jsme to už chtěli mít z krku. (Zatím jsme s ním veku nebyli, máme tu ještě sníh a spousty štěrku, jak posypávali cesty, tak ho nejspíš vyzkouším až u našich za 14 dní. )Ještě jsem si říkala, že bych se stavila do Vaňkovky, kouknout na vás holky Brňandy, ale časově to nevyšlo. Pak jsme se teda ještě stavili v KFC, tam jsem aspoň mohla ohřát Barunce obídek a jelo se domů. Tak jsme si udělali výlet, počasí bylo fajn, ještě jsem pak nakoupila v Jihlavě v Tescu, co jsem potřebovala a doma jsme byli kolem páté.
V pátek jsme já i manža absolvovali zubaře, víkend byl fajn, akorát Bára už od čtvrtka má nalité dásně, tlačí se jí horní jedničky, jedna už prosvítá (v pátek a sobotu byla navečer z toho špatná,tak jsem mazala, te´d zatím v pohodě.
Už se těším na velikonoce, chystám se k mým rodičům na celý týden, aby si malou trochu užili. Viděli ji naposled o vánocích.
A taky máma bude mít 12. narozeniny, tak ještě musím koupit dárek.
Od nás vše, ráno se mi udělal opar, jinak nemarodíme.

Adalajdo, taky na vás budem toho 30. moc myslet a držet palečky.

Ayro, na vás taky budem myslet, ať je Julinka brzo zase v pořádku doma.

Mějte se fajně,

Janka + Barunka

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 27.03.06 17:21

Ayra - jo a taky přejeme, ať je brzo Julinka doma a hlavně zdráva a pořád usměvavá.

Oluska a Martínek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama