Červenčátka 063 - Obyčejný den jedné maminy

Rodičovství

Holky, musím doplnit předmluvu. Začala jsem ten deníček psát asi před měsícem. Od té doby se změnilo několik věcí a faktů: venkovní teplota se zvýšila, synek začal lézt po celém bytě a manžela opustila jarní únava a vrhl se do zahradních prací. A já jsem si řekla, že si zorganizuju čas, abych stihla víc činností. Tento deníček nic neřeší, nikoho nepoučuje ani nikoho snad nerozpláče nebo nepobouří. Ale snad se bude hodit k malé pauze u kafíčka.

7.00 hod: Manžílek už sedí u PC. Ale já stávat ještě nebudu, to bych měla naspáno jen 6.5hodiny....­.............­............

Slyším, jak manžel zavírá garáž a autíčko opouští naší ulici........­.............­..............

Uuuuuuuuuuaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaahhhhhhhhhh. Cože, zase už je 9.00hod???!!!­!!!!!!! Tak mi to zas nevyšlo. Chtěla jsem vstávat v 8.00h.

Mareček spí asi ještě 2 minuty. Zá:,–(ně se probudí, když se probudím já. Doufám, že mu ta ohleduplnost ještě dlouho vydrží :-). Ideální by bylo kdyby vydržel spát ještě aspon čtvrt hodiny, abych stihla koupelnu a třeba uvařit čaj. Zubím se na něho do postýlky, vytahuju ho ze zajetí spacího pytle a přichystám mu ranní pozdrav v podobě pohledu do zrcadla. To se mu moc líbí. Pomatlá ručičkama vyleštěné zrcadlo a den může začít ;-)
Tak jedem: čistou plínku, šup- šup. Ne,ne. Tak znova. „Marečku vrať se na záda, nemáš ještě plínku!" Boj je urputný, synek odmítá ležet na zádech a má dost síly se se mnou poprat. „No počkej, já nemám svaly, ale čáry!"Zkouším mu nabízet krabičku krému na hraní, to nezabírá. Nakonec ho uspokojí průhledná taštička se šampónky. Studuje tvary a nechá si navléct a zapnout plínu. Kupodivu i punčošky jsem navlékla na první pokus.

Měníme hrací pole, Mareček teď bude na dece v obýváku, dokud mamča nenamíchá mlíčko. Mlíčko už se nese. Zase si synka vyzkouším a podám mu lahvičku. Haha, opět zkouší pít mlíko v leže na břiše a diví se, že to nejde. Tak ho položím na záda, což vzápětí vyvolá řev a teprve lahvička ho utiší. Mám dojem, že náš synek má na zádech spínač, který se zapne v okamžiku, kdy ho položíme na zádička - spustí se naštvaný vzlykot. Vždycky ho to rozčílí, ačkoliv se umí otočit na bříško sám, což během několika sekund po náležitém výstupu učiní. Ale je to dobrý, lahvičku ovládá bravurně a já si zatím můžu kolem zařizovat své ranní záležitosti. Nejdřív provedu dokonalé větrání v ložnici a běžím uvařit čaj, přichystat rychle něco k jídlu a dám se trochu do kupy v koupelně. Mareček má mlíko za chvíli v sobě a tak většinou všechny záležitosti ve vymezené době nestihnu. Pak už se synek překulí na bříško a vydává se do světa dobrodružství, nejlépe za hranice deky. A jak si tak snídám a zírám do notebooku do emailů a na e-mimino, došlo mi, že v ložnici se větrá už asi 40 minut. Při teplotě minus edm stupňů Celsia jsem to zase dokonale převětrala. Ještě frnknu něco do pračky a vrátím se dojíst a dopít snídani. To už je 10.00 hod.

Marečka už asi omrzely všechny hračky a vyčítavě na mě povykuje. Tak ho zkouším rozveselit, ale pravá příčina je někde jinde - v plínce. Mám v posledních dnech silnou rýmu a tak odhaluji plenkové události se zpožděním.
Tak se ještě mrknu, jestli se neobjevilo něco nového v diskusích na e-miminu a pak už vážně musím jít něco dělat. 10.40 hod.: Dám se do vaření. To znamená, že se přesouváme o patro níž. Pro Marečka to znamená hrací pole v jídelně vedle cestovní postýlky. Brambory připravuji půl hodiny. Mezitím se Mareček několikrát vklínil pod cestovní postýlku a několikrát jsem ho vrátila zpět na deku, aby nelezl po dlažbě. Je 11hod. a Marečkovi servíruju ovocnou přesnídávku. Zapomněla jsem do ní ráno hodit tabletku Zymafluoru, aby se rozpustila a tak ji musím drtit na lžičce. Už mi to docela jde, téměř žádné kousky prášku mi neodskákaly moc daleko. Zatímco jsem se snažila starostlivě připravit výživu, synek provedl jarní sestřih dracéně. Naštěstí jen na třech lístcích a jen 2 cm. „Marečku, NE, NE, NE. Kytičky NE!" a praštím ho přes ručičku. Zdá se, že výchovná metoda nebyla pochopena. Synek se směje, pochopil to jako novou hru. Prohlížím mu pusinku a zdá se, že kytičku neochutnal. Teritoriální oblasti jeho průzkumu se zdárně rozšiřují. Pro jistotu ho přesunu do cestovní postýlky než dovařím.

Dneska jsem konečně zasedla k obědu krátce po dvanácté. To je pokrok. Synek se domáhá změny a proto jej usazuji do dětské židličky. Na pultík mu naskládám dostatečné množství hraček a umělohmotných mističek a lžiček. Během jídla ještě kontroluji, co nového na netu a trpělivě vracím shozené hračky zpět na pult židličky. Většinou to dělám až když shodí všechny.

12.45 hod.: Dojídám už studený oběd a po třetí vracím shozené hračky na pultík. Synek se rozhodl ze židličky vystoupit, ale naštěstí mu v tom brání pásy. I přes hlasité protesty ho ukládám do cestovní postýlky. Usnul. Paráda!
Asi po desáté jsem vyběhla schody v našem domu. Mimochodem, pomáhá to lépe než drahé gely proti celulitidě, i manžel mi to pochválil. Vracím se do ložnice, abych konečně ustlala postele.

Tak a teď bych si mohla udělat kafe. Ne, teď mi došlo, že už dvě hodiny leží vyprané prádlo v pračce. Tak se jde na věšení. Zakopávám o koš plný suchého prádla. To se vyžehlí večer u „Rodinných pout" ;-) A hele, copak to tu máme na stole. Cvičebnice angličtiny, kterou jsem si sem připravila před 14 dny. Fuj, ještě jsem se do ní nekoukla. Jediné, co u mě funguje je to černé svědomí. Škoda že mi ale vydrží hodně dlouho, aniž bych svá předsevzetí napravila.
Teď je čas na kafe. Z venku se ozývá „Vážení občané, poslechněte si hlášení městského rozhlasu…" Dozvídám se, že klub seniorů nás srdečně na nějakou besídku, a že v prostorách bývalé Spořitelny bude zítra úřadovat pan X z České pojišťovny. Ani jedno mě nezajímá. Hlavně mě zajímá, jestli máme doma ještě nějaké oplatky.

13.30hod.: Užívám si tu kafé pauzu, pročítám letáky ze schránky a samozřejmě internet. Měla bych si rozmyslet, co budu zítra vařit. Vytahuju svého oblíbence, časopis Apetit. Jenže tam vždy zjistím, co všechno musím nakoupit, a tak začínám sepisovat seznam. Došly už i mražené polotovarové vychytávky. Zítra vyrazíme na 14-denní nákup, tak budu připravená, jak se to ode mne očekává :-) No jo, ale zatím jsem ještě nevyřešila, co uvařit zítra. Už mi připadá, že dokola vařím to samé a když chci zkusit něco nového, nemám čas, chuť a nebo ingredience. Takže udělám „Přesbidlo", brambory mám, kolínka a cibuli taky a to úplně stačí.

14 hod.: Nastal čas papání. Nejdřív jsem se poprala s prckem na přebalovacím pultu, tentokrát jsem mu zkusila domluvit a trochu plesknout přes zadeček, ale ani to s ním nehlo. Sakra, myslela jsem, že domlouvací metody budu muset používat až později. Ale už jsme zase kamarádi a papáme v židličce. Mlíčko je fajn, ale ta přesnídávka mu moc nejede, soudě dle jeho grimas. Takže, kterou to nemám kupovat? Omáčka s krůtím masem. Chlapec si nějak nemůže zvyknout na to, že v ní jsou nerozemleté kousky zeleniny. To ale budeme muset natrénovat. Nemůžeme přece pořád papat jak bezzubý důchodce, ne? Máme přece 2 zuby! Ale je to dobrý, nechal se přesvědčit, aby jí dojedl. Máme totiž štěstí, že drobeček otvírá pusinku automaticky jak se přiblíží lžička, ať je na ní cokoliv.

A zase se vracíme na hrací pole. Trochu mu jej prodloužím karimatkou, ale stejně to nestačí. Našli jsme novou báječnou hračku: kovová krabice od dánských máslových sušenek - bubínek úplně zadarmo.

16 hod.: Začíná kouzelná školka. Nakonec se na ní dívá jenom maminka.

Za dveřmi zase bachuje kočka. Je polodivoká, ale nás si oblíbila. „Nic nedostaneš! Za to, že jsi taťkovi načůrala do venkovních pantoflí!" Nebojte, ona hlady nezemře. Umí si sehnat jídlo u sousedů.

Už asi po dvacáté dnes slyším „legendární" Evu a Vaška a jejich bílou orchidej.

Po 17 hodině už mám pocit, že končí den. Nekončí, ale do hodiny se nám vrátí taťka a pak už se většinou točím kolem dvou chlapů. Dneska mám navařeno i na večer, takže jsem získala časový bonus. Jenže s taťkou už ten večer většinou proflákáme ani nevíme jak. Hlavně se u nás začne přepínat televize, takže díky tomu vidím i něco jiného než ČT1. Pro synka je to jedna z mála chvil, kdy může doslova plout v oblacích. Jen tatínek má sílu a kuráž vyzvednout ho nad sebe a hrát si na letadlo.

Mareček papá, pak papáme my, ale chlapeček se tváří, jakoby na ty naše talíře měl taky nárok.

Synek hrozně miluje vodičku a tak koupání je teď už skoro v jeho režii, převalí se na bříško a koluje po celé vaně. Já už jen sedím u vany a dávám pozor, aby při své pátrací akci kol dokola vany nesklouzl. Přebalovací pult už je fakt na draka. Ten náš filuta si myslí, že se z pultu může sápat na okno a nebo na kliku od dveří. Bezpečnější je deka na koberci.

21hod.: Taťka už zaujmul své místo na gauči. Od této chvíle už od něho nic nemůžu chtít.......A já si můžu vybrat z několika činností: žehlení, čtení e-mimina, pletení svetříčku, studium jazyků, kniha (cože? Jaká? Ještě jsme nepořídili knihovnu, tak přece nebudu hrabat v těch banánových krabicích!). Nejvíc mě to táhne k notebooku, u kterého taťka usnul. Ale když jsem znovu zakopla o koš s prádlem, jdu tedy žehlit. Mareček usíná až hodinu poté. Dokud se neunaví, prostě spát nebude.

23:59: Čas jít spát. A zrovna se mi nechce spát. To je fakt hloupý, protože s takovou se mi znovu nepodaří brzo vstát, stejně jako dnes. Vždycky si říkám, že ten další den bude jiný. Zatím ale rychlost, jakou ty dny plynou spíše naznačuje, že každý takový den bude velmi brzo zapomenut. Stejně jako jsem zapomněla jak hrozně maličký byl náš synek po narození. Už jen měsíc a bude to přesně rok, co jsem nastoupila na mateřskou. Už jen dva a půl měsíce a bude to přesně rok, co se nám tak krásně narodil. Už jen deset let a budu čtyřicátnice… Co všechno stihneme do té doby?
Bude toho tolik, co jsme stihli za posledních deset let? Každý ten obyčejný den jakoby neměl samostatnou hodnotu, ale po čase se ta hodnota naběhne a teprve se vynoří. A není to vidět tolik na nás, jako na našich dětech.

Marki a Mareček (9 měsíců a 2týdny)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
magratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 12.04.06 07:55

Jsem první!!!!!!!!

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.04.06 08:01

PRVÁÁÁÁÁ Teeda zdravim po ránu to je super napsané Marki něco málo mi připomíná i u nás.Ted tu drak sedí nebo leze malý vedle mne před momentem se přitulil.Bude muset jít na mmt do postýlky,aqby se mi neskulil z postele všák už se zlobí.Až toto dopíšu zase to začne přebalit,převléci ohrádka hraní,kuchyně lezení a jeho zabavení mezitim já budu vařit snad.Potom svačinka obídek po oo spánek v postýlce a do toho všeho léky.Stále sme marodi a z nepatrného nálezu na průduškách před týdnem je Spastická bronchitida alias zánět průdušek.Čekám co bude dál achjooo.Léky už sem přišla jak mu podat TAB dám mu flašu s mlékem a pak na mmt vyndám a střiknu léky docela to funguje zatim.
No a zatim běžim mám vymyšleno dnes udělat znojemský guláš tak snad se povede plus Filovi mrkvičku s bramborkou a kuřecím maskem.Nikkol

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.04.06 08:02

Tak já druhá no ne sem dopsala komentář hehehe

 
magratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 12.04.06 08:12

Moc hezký deníček. Chvílemi jsem měla pocit jestli netrpím schizofrénií a nepíšu sem pod jménem Marki, ale nemáme ložnici v patře tak snad ne. :-))).

Myslela jsem si, že mám mezery ve vzdělání, když jsem o „legendární“ Evě a Vaškovi slyšela poprvé z té reklamy, ale tím, že si použila ty uvozovky jsi mne uklidnila.

Magrátka a Míša

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 12.04.06 08:25

Třetí.....

jdu číst - kafíčko mám, Eli sice kvičí, ale budu jí ucpávat pusinku chlebíkem, který dnes baští podruhé

Dáša

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 12.04.06 08:41

čtvrtá:)))))))))) se mi ještě nestalo:)
Tak balení a stěhování věcí toho bídáka proběhlo hladce. Už jen to, že jsem mu přestěhovali i jeho psa (teď nevím co to je za plemeno, ale je to bojové, to vím bezpečně, páč ač psy miluju, těhle se neskutečně bojím) té slečně d práce ( pracuje v herně) nám připadalo jako dostatečná záludnost. On tam byl totiž její šéf a těn z toho moc odvařený nebyl. Si to představte. 21 igelitek, cestovní tažka a pár krabic, k tomu ta obluda a to vše naskládané u vchodu k baru. No báječný pohled byl na tu dívenku. Jen zalapala po dechu a zeptala se co to má znameat. jen jsme ji řekli, že když chce manžela, tak se vším všudy. Mrkala jak na drát.

Jinak huráááááááááá­ááááááááááááá máme konečný termín operace. 9.5. v 8,30 má nástup do nemocnice a kolem poledního by měl spát spánkem spravedlivých. Třikrát hurá hurá hurá. konečně budeme mít zase šťastné manželství bez zbytečných hádek.

Ondra mi usnul, tak se jdu věnovat zboží, co mi v 7 ráno přivezli. Mě se tak nechce, ale musím.
Tak pa pa

Jo ještě jsem se chtěla zeptat, jak to vypadá s celorepublikovým srazíkem,

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 12.04.06 08:56

Moc hezký deníček:o))

Marki, na nás je to o čem píšeš v závěru vidět také, jenže je nevidíme tolik mi jako naši rodičové:o)) a to je na tom to nejkrásnější:o))

Tak hezký den, mazlete svá zlatíčka, až odrostou už se s náma tolik nepomazlí! Mates se naučil dávat mi pusu, otevře chlebárnu na plný pecky a oblízne mě:o) neni nic lepšího, vždycky se uplně rozplívám!!

Pa pa Katkaa+Matýsek

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 12.04.06 09:00

Ahojte,
Marki, velmi pekny denicek, taky oddychovy. Zaujimave citat ako to vyzera u druhych, ale je to skoro to iste co u nas :)))

Elen

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 12.04.06 09:01

Peťuldo, Lois koukala jsem v galerce, že jste pořídily prckům odrážedlo a tříkolku. Jak jim to jde?? Já o tom pořád uvažuju, ale mám pocit, že to ještě mates neocení a bude z toho spíš padat do stran..... Že spíš až bude opravdu samostatně chodit, ale nevim, taky se mi to líbí!

O víkendu udělal Mates první dva samostatné kroky od babičky ke mně, to bylo slávy!! Ale spíš asi náhodička, zatím to nezopakoval…

Tak a jdu něco dělat!!!

katkaa

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 12.04.06 09:02

Misko nam tiez dava rovnakym sposobom pusinky :)) Vzdy som potom cela mokra
 Elen

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.04.06 09:15

Šestá?
Moc hezký deníček, Marki:-). Taky jsem si sama pro sebe řekla, že bych mohla jeden takový den napsat. U nás by tam ale velkou „díru“ zalepila tříhodinová procházka:).
Ještě by mě zajímalo co je „Přesbidlo“?! Zní to dobře, dáš nám recept?:).

Tak Marianka už 14 dní spí od 20:00 do 4:45-5:00 bez probuzení. Jsem šťastná jako blecha! Sice nás děsně s taťkou bolí záda z gauče, ale co, lepší bolavá záda, než bolavá hlava z nevyspání, pálivé oči a špatná nálada, ne?:-))).

Radulko doufám, že i u vás se brzy něco změní, vím, jak Ti musí být, když tak často vstáváš. Držím palce moc moc… Také jsme si užili…

Taky jsem chtěla napsat adresně, ale nějak se mi to všechno vykouřilo z hlavy, tak jen na co si vzpomenu.

Katkob Ty jsi měla nějakou nehodu? Jak jsem byla týden bez netu, tak jsem nějak mimo. Jste všichni ale v pořádku, ne? A taky jsi měla narozeniny, tak pozdě, ale přece přejeme hepy brzdej tu jů))), buď šťastná, zdravá, krásná a ať se Ti splní všechna přání v podobě zdravých dětí, hodného manžela, trošky peněz a fůry dobrých přátel!:).

Dáško ten čtvrtek se nám moc nehodí, odpoledne máme jet ke tchýňce. Jezdíme už kolem čtvrté, takže by ze srazíku mnoho nebylo. Ale pátek máme volný!?

Adalajdo, pátého na vás budu moc myslet, ať to manželovi dobře dopadne a máte konečně klid!!! Zasloužíte si ho moc moc…

No a to je asi tak všechno z minulého deníčku, já si nepamatuju fakt skoro nic:(.
Jo vlastně ještě mi visí v hlavě komentář Nikkol, tak k tomu musím jen napsat, že úplně souhlasím s Marki. Je každého svobodná vůle, jestli napíše, komu, kolik a jak dlouhý komentář. Kdybych měla pokaždé smutnit, že mi někdo neodepsal, nebo že na mě někdo nereagoval, mohla bych si rovnou zbalit věci a jít si „lehnout“ do Bohnic! A gratulovat každému k měsíčninám je sice krásná věc, ale ne pokaždé si člověk vzpomene, že:).

Tak odpoledne, nebo večer pápík!
Dneska mě čeká návštěva obchodu, vybrat Mance nějaká nová bodýčka, ponožky, punčošky a capáčky. Se děsně těším:)
Sláník s Manuškou (pětizubatkou:)

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 12.04.06 09:37

Samozřejmě jsem zapomněla přidat k deníčku pelotonek červenčátek (13 holčiček a 22 chlapečků):

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5kg 70cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Andjelka (Jana)+ Emma 4,28 kg 53 cm - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01kg 68 cm - 1981 - Plzen/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78kg 69cm - 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 3,70 kg 53 cm - 1978
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18kg 50cm /6m: 8,6kg 67cm - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3kg 75cm - 1982 -Třebíč
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26kg 72cm - 1980 - Brno
25.06.05 - Marki + Mareček, 3,34 kg 51 cm /6m: 8,28 kg 70 cm - 1975 -Libčice nad Vltavou
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8kg 66 cm - 1978 - Bílina 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2kg 73cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46kg 66cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg/ 6m: 7,82kg 66 cm - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča+ Martínek 3,10kg 50cm/ 6m: 8kg 71cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370kg 73cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815kg 67cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57kg 70cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm/ 6m 7,8kg 70cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm/ 6m: 6,4kg 68cm - 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 3,78 kg 53 cm/ 6m: 8,5 kg 73 cm - 1979 - Praha

Pokud někdo našel nedostatky, prosím opravte ho. Ď! Marki

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 12.04.06 09:43

Marki, moc hezký deníček. Díky. U nás to vypadá podobně, jen hlavní spánek máme dopoledne a odpoledne procházku ;-)

Dnes ráno nám přivezli naše „nové“ autíko, tak jsem měla ohromnou radost. Jenže pak jsem si to pokazila, neboť se mi při otvírání obálky podařilo rozříznout velký techničák. Mě asi klepne (a co teprve manžu) :-((

Prcek nám raketovou rychlostí vyrůstá z autosedačky, tak vybíráme větší. Lépe řečeno máme vybráno, ale… je to novinka a ještě se pořádně nezačala dovážet. Tak čekám, jestli na nás nějaká zbyde. Pokud ne, tak koupíme Priori XP od Maxi Cosi. Budeme teď víc jezdit, tak chci co nejlepší.

Včera mi přišly nějaké věcičky z MMB a jsem úplně nadšená. Davča bude frajer :-)))

Krásný den všem, já pádím něco dělat ;-)
Petta

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 12.04.06 09:50

Jo, jo, věřím, že vám to hodně připomíná den u vás ;-))
Slanko, tak ta procházka tam opravdu chybí. Chodíme hlavně na nákupy a ten den jsem nešla pro rohlíky :-)))))

RECEPT na „Přesbidlo“, někdy známe pod jménem „Uhlířina“.
Potřebujete brambory, kolínka (příp. jiné podbné těstoviny např. vrtulky), cibuli, sůl, vodu, něco na smažení.
Uvařte zvlášť brambory (bez kmínu) a kolínka v osolené vodě. Pak ve větším hrnci osmažte na drobno nakrájenou cibulku. K ní pak hoďte uvařené brambory a kolínka a smíchejte. Hotovo!
Můžete jíst jako hlavní jídlo nebo jako kaloričtější přílohu. Smažím na ztuženém tuku nebo na sádle, má to pak takovou lepší chuť. Ale lze i na oleji. Jinak ty brambory a kolínka tak v poměru 50:50 a nepřevařit je moc, aby nebyly pak moc na mišmaš. Vlastně je to i vegetariánské jídlo ; -))
Myslím, že tohle jídlo vařila už moje babička a prababička. Je to takové levné ale objemné jídlo.

Mareček leží pod stolem, sundavá mi pantofle a já zas snídám už půl hodiny…

Pa, Marki a Mareček

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 12.04.06 09:54

Ještě se ozvu, ale možná až zítra. Dnes večer jdeme s taťkou za kulturou: na premiéru filmu Účastníci zájezdu. To jsem zvědavá, jak se mi bude líbit.
 M+M

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 12.04.06 10:12

Ahoj Marki,
jen tak jsem nakoukla od Květňátek, jak že to vypadá den u Červenčátek a až jsem se lekla, jestli mě někdo přes den někdy nešmíroval :o))) Naprostá kopie jednoho z našich dnů včetně lítání po těch schodech :o)) Jen s tím rozdílem, že se k tomu přidalo chytání dcerušky při pokusech o chůzi a lezení do výšek :o)
Hodně zdraví, štěstí a pokroků vašim zlatíčkům!
 Terka

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 12.04.06 10:44

Ahoj holky,
taky nakukuju od květňátek a musím se smát, protože u nás je to taky hodně podobný:-) Vždy večer si naplánuju, co všechno příští den stihnu udělat a zařídit, a když v reálu stihnu polovinu, je to úspěch. Na stole mi leží cvičebnice němčiny, ale jen na ní padá prach, naposledy jsem jí otevřela před měsícem… A Eva a Vašek, to jsou oblíbenci našeho Honzíka, vždy když je slyší, tak nadšeně doleze k televizi a začne do ní plácat. Tak mu radši pouštím Óčko, aby si svůj hudební vkus trochu upravil:-)

evitka a Honzík 11m

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.04.06 11:10

Ahoj všem

je, už je tu nový deníček - nebudu ho zatím komentovat, protože jsem ho nestihla ještě přečíst, protože tu malý stojí u mé nohy, podupuje si a chce pozornost, takže budu si ho muset přečíst až později, až mě ten náš drak nechá. V rychlosti jsem přečetla komentáře a nějak mě vypadlo, co jsem chtěla napsat, tak je přečtu potom znovu…

Jinak dnes venku fakt nic moc počasí, kdy už bude teplíčko???

Oluska a Martínek 10 měsíců

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 12.04.06 12:37

Ahojte kočky,

tak sem tam vykoukne sluníčko, malá teď spinká a jakmile se probudí, vyrážíme ven. No jestli se počasí nezhorší…

Volali nám ze zlatnictví, prstýnky jsou hotovy - sem mrkala, já jim dávala tak 14 dní… Ale což, dobrý, jen si pro ně zajdu na konci týdne - to je vlastně pozítří, že : ) Nějak se mi ten čas ztrácí, nesleduji ho… Blbnu : )

Marki - deníček je úúúúžasný, mě se moc dobře čtou takovéto „fejetonky“, prostě ze života příběhy : )
Máme taky hodně společného - že by děti??? - chichi : )
Já cíííí taky na film, a premiéru : )

Dáši - s čím dáváš Elince ten chleba? Samotný?

Slani - takže příští středu je deníček tvůj? Ty píšeš moc krásným stylem, to by bylo určo taky čtivé. Prosím, prosím : ))

Přesbidlo - brambory a kolínka??? To mi nějak nesedí. Jenže já jsem zmlsanec : )

Therro, Evitko - já k vám koukala touhle dobou před rokem, když se to u vás rozrodilo : ) To ani není možný…
Evitko - Karolínce pouštíme Óčko a její oblíbenci jsou Wohnout, Bloodhound gang… No co nám z té holky vyroste : )

Mimochodem - Karolka slyší hudbu a dělá tany tany - hlavně momentálně na reklamu na T-mobile - jak dá ta holka pusu gentlemanovi s tel : ) Ale fakt se snaží dokonale, dost opakuje, co předvádíme my : ) Jsme vždy odvaření, asi to natočím : )))))

Jdu si dát řízečky, jsme si dnes navařili : ) Slanka promine masíčko, pro tebe tu mám bramborovou kaší, chcéééééš : )

Mirka

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 12.04.06 15:37

Ahoj holky,

tak jsem si myslela, že napíšu dřív, ale mamka míní a dcerunka mění:-)))

Teď ještě dospává z odpolední procházky a tak honem, honem…

Marki deníček je moc povedený - člověka vždycky potěší, že v tom kolotoči není sám, i když to samozřejmě vím, ale uvědomím si to pořádně až když to takto přečtu. Díky. A kdy se vydáte pro rohlíky do Prahy?

Mirko: chlebík chutná Elišce samotný, snědla sřídku z pulky krajíce. A asi by snědla i víc, ale raději jsem ji „naplnila“ kašičkou abysme splnily denní mléčnou dávku.
Se snubními prstýnky bych ti mohla vyprávět story: nejdřív jsem manželův při obřadu upustila (zavadila jsem o okraj kytice, když jsem ho chtěla navléct) a on ho pak po dvou letech ztratil na svahu při lyžování. Hledali jsme ho v tom sněhu jako dva blázni, ale marně. Byl to prostě tulák od začátku. Teď nosí nový a snad už mu vydrží:-)))

Slanko to neva, stejně se k tomu nikdo moc nemá, tak se dohodneme na jindy. Já jsem si na zítřek právě teď také něco naplánovala.

Petto: také teď vybíráme autosedačku - jakou novou máte v merku? Ať vám autíčko dlouho a dobře slouží.

V sobotu jsme Elišku zkoušeli narvat do krosničky od Chicca, ale řvala jak tur a tak máme asi po výletech bez kočárku. A já se tolik těšila. Nemáte některá fígl jak dítě oblafnout a udělat to tak, aby se mu to líbilo? Máte někdo s krosničkou zkušenost?

Jdu dovařit večeři a intenzivně popřemýšlet nad dárkem pro manžela. Bude mu 35 a to chce něco pořádného…

Dáša a Eliška

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 12.04.06 15:38

jejda chybička: Mirko ne sřídku ale střídku - prostě ten prostředek bez kůrky:-)))

DD

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 12.04.06 17:00

Ahoj holčiny,

Marki - opravdu moc hezký a oddechový deníček, tedy závidím ti spaní do 8 či do 9, to já od narození berušky neznám. Jinak u nás je to podobné - hlavně vaření - chuť, ingredience a čas.
A Přesbidlo někdy udělám, vypadá to chutně a hlavně rychle.

Eva a Vašek - manžel mi říkal, že prý někde byl rozhovor, že skutečně existují cca 20 let a že už prodali hodně desek a výtěžek byl 23 milionů :)

Slani - nám to spaní trvá už 3 měsíce takhle hrozně, někdy je to lepší, jindy horší. Už jsem zkoušela odstěhování - to nefunguje vůbec. A u manžela řve jak tur. Leda, že bych na pár dní někam odjela…
Ať dobře pořídíš garderóbu pro Manušku, bude to určitě frajerka.

Adalajdo - moc vám držím pěsti, aby vše dobře dopadlo. Na nevěrníkovu milenku musel být asi zábavný pohled :)

Dáško - já ve čtvrtek nemůžu, možná ten pátek, jak psala Slanka, jedu do Phy za kamarádkou a mohla bych to spojit

Katkoo - Amálka se taky naučila dávat pusinku - otevře jí dokořán a přilepí se mi někam na obličej :), to je fakt sranda. A gratulace ke krůčkům.

Petto - ať vám nové auto slouží a ten techniček se spraví ne? Jinak my máme sedačku od Britaxu.

Oluško - teplíčko snad už koncem týdne bude..letos je to opravdu nekonečné

Nikkol - ať se Filípek brzy uzdraví, takhle malý a už zánět průdušek, chudinka malej..

Mirri - mamka řízek s kaší, hoď sem k nám taky něco :). S těma prstýnkama, já měla svůj jakoby zásnubní a manžel obyč stříbrnej kroužek, nám je nestihli udělat, protože naše rozhodnutí bylo dosti rychlý :)

Dáši - my se pro dovču rozhodli nakonec, že pojedeme do letních Alp a krosničku taky budeme potřebovat, tak snad tam ta naše holka nebude řvát :)

Peťuldo - srazík v Zoo určitě můžeme spáchat , já se ráda připojím

Kdepak jsi, Kiro?? Snad s vámi nic není…

Holky, co s tím „mým" deníčkem? Já už ho taky chci brzy poslat, vždyť už pomalu není aktuální :)

Jinak u nás nic nového, stále špatně spíme.
Stěhovat se asi budeme na 90%, takže zase dluhy :), ale těším se na soukromí, moc.
Přeju vám krásný zbytek dne

Radka a Ami

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 12.04.06 17:19

Radu, tak ho pošli příští středu. Já nevěděla, jestli to máš hotový, víš :)

M.

PS: budete alespoň dál od tchýně : )

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 12.04.06 17:20

Cadovka se taky dlouho neozvala. Snad je nemoci kluků nedohnaly k šílenství… nebo někam do nemocnice…

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 12.04.06 18:20

Mirri - ke tchyni budeme bliz :), primo na dohled, ted ji mame 120 km. Momentalne bydlime v baraku u nasich, v prizemi, oni nad nama… ale myslim, ze kdyz se odstehujeme bude to lepsi, aspon doufam.

Ten denicek neni uplne kompletni, ale skoro, myslim, ze vic udaju uz z vas nevydoluju :), takze ho poslu.

Radka

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.04.06 18:32

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5kg 70cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Andjelka (Jana)+ Emma 4,28 kg 53 cm - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01kg 68 cm - 1981 - Plzen/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78kg 69cm - 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 3,70 kg 53 cm - 1978
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18kg 50cm /6m: 8,6kg 67cm - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3kg 75cm - 1982 -Třebíč
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26kg 72cm - 1980 - Brno
25.06.05 - Marki + Mareček, 3,34 kg 51 cm /6m: 8,28 kg 70 cm - 1975 -Libčice nad Vltavou
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8kg 66 cm - 1978 - Bílina 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2kg 73cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46kg 66cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg/ 6m: 7,82kg 66 cm - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča+ Martínek 3,10kg 50cm/ 6m: 8kg 71cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370kg 73cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815kg 67cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57kg 70cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm/ 6m 7,8kg 70cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm/ 6m: 6,4kg 68cm - 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 3,78 kg 53 cm/ 6m: 8,5 kg 73 cm - 1979 - Praha

opravuji chyběli nám míry při narození

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.04.06 18:33

jééžíši já sem mimon oni tam byli pardoon to ta nemoc

 
Inge
Extra třída :D 10812 příspěvků 12.04.06 19:03

RADULKA: tak jsme dneska byli na 8mesicni prohlidce a mame 75 cm a 9 kg.

U nas nic moc noveho, zadne nove zoubky nebo prvni krucky na obzoru.

Honzik ted ovsem odmita jist neco jineho nez moje mlicko a krupky, tak kojim asi 12× denne - no beru to jako super dietku pro me bez namahy…

Marodum preju, at se co nejdrive uzdravi a vsem preju, at uz tu je konecne to jaaaarrrrroooo.

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 12.04.06 19:13

Ahoj holky,

já jsem teda přispěvatelka, moc se omlouvám, ale nějak mi nic nejde od ruky :-(.
Taky děkuji za deníček a připojuji se k podobnému scénáři.
Jinak včera jsme byly u Dr. a dostala jsem vynadáno, jak to, že Julka nebaští maso a zeleninu (jak to mám dokázat, mi už zapomněla říct), ale co mne mrzí víc je, že Julka přibrala za dva měsíce jen 21dkg a prý nic nevyrostla - prostě ji blbě živím. Tak jsem pak doma aktivně uvařila maso a zkusila ho propašovat aspoň do jogurtu, samo, že to Juliša prokoukla a že prý nebude ani jogurt - grrrr. Už jsem to vzdávala, ale pak jsem jí masíčko roztrhala na kousky a vysypala před ní. Nejdřív si s tím jen hrála, ale pak to postupně všechno sezobala a dneska to samé. Já měla takovou radost, snad jí to aspoň chvilku vydrží a nebudeme muset brát kapky. Ale stejně jí jak vrabeček a pohybu má víc než dřív.

Pamatuju si jen trošku, tak se ostatní nezlobte.

Dáško - krosničku chceme taky pořizovat a už se moc těším na vycházky bez kočáru - to mi ani neříkej, že se to Eli nelíbí :-).

Radulko - my už jsme asi taky definitivně rozhodnutí pro stěhování a zadlužení - taky óbr.

Mirko - Julka teď už taky baští chlebík, pro změnu hlavně samotnou kůrku, brousí si tím i dásna. Uvažuju, že jí ji namažu troškou másla a zkusím propašovat mrkev.

Tak tolik od nás a já se jdu vrhnout na kupu nevyžehleného prádla.

Všechny červenčátka zdravím Meda

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.04.06 19:34

Krásný večer přeji všem..

Tak jsem ostuda, ještě jsem deníček ani nečetla a bolí mě v krku a chytá mě nějaká migréna - chjoj, vzala jsem si prášek a vůbec mě nezabral, ufff, si zase užiju a čeká mě žehlení - co žehlení, hora, co hora, velehora žehlení…

Oluska a Martínek 10 měsíců

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.04.06 21:13

Ahojky, hlásím, že mi tento týden taky na srazík nedorazíme.
Jinak den u nas vypada tak nejak, ze drahousek vstava uz okolo sedme, kdy dostane prvni kojo, pak ranni hygiena a troska toho roztahovaní vecí po byte, dopo nastesti pul hodky spí, tak to zvladnu uvarit jeho jidlo a začít vařit něco pro nás, pak přijde na řadu krmení dravé zvěře a pak vetšinou razíme někam ven a vracíme se až okolo pate šesté a usíná pravidelně mezi osmou a devátou. Jinak odpo si dá šlofíka většinou tak hoďku dvě.
Sednout k počítači si pomalu nesmím, protože v té chvíli mi stojí u nohy a sápe se po klávesnici.....
Jinak marodům přeji uzdravení a já už chci jarooooooooooo. V sobotu jsme vyzkoušeli cyklosedačku a vcelku to mělo úspěch. Co se týče odrážedla, tak Davča má autíčko, umí na něm jezdit a už se začíná i učit řídit......., hlavně umí dojet k šuplíkům a vše v nich uklidit .-(

Zatím pa Jitka

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 12.04.06 23:30

Ahoj Marki,

kraaaaaaaaaasne jsi to napsala. Ja jsem nejdrive vahala, jestli si to mam precist, aniz bych si po docteni pripadala jako totalni nemozna matka, ktera nic nestiha. :-)) V mych ocich jse totiz vsechny urco lepsi nez ja. A jak vidim, tak jsme na tom uplne stejne, stale si rikam, ze od zitrka zacnu jinak, drive, atd atd.........

Jojo, i na me v poslednich dnech sedl sentiment, jak ten cas utika a ze uz to bude rok, co jsem tak natesene denne sledovala emimino, jak se nam cervencatka klubaly na svet. To snad ani neni mozny jak to leti. To prvni tehu, kdy jsme mely cas a naladu sledovat jen samy sebe a vsechny telesne i dusevni zmeny se uz nikdy nezopakuje, to dalsi uz bude frmol. Urco ale taky krasnej…

Mirri, to byla rychlost s temi prstynky! A tesim se, az nam okopirujes to tve oznameni. Ja jsem svoje napsala i tiskla u nas doma na PC. :-))

Kiro, Soni, kde jste?

Radulko, kam se stehujete? Asi jsem to prehlidla.

Ellen, Katkoo, obrovska gratulace k prvnim krokum!!!!!!!!!!!

Mejte se, damy, krasne!

Adina & Tomasek

 
paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 12.04.06 23:36

Ahojky,
je už hooodně hodin a já mám ještě nějakou domácí prácičku, než zalehnu. Včera byla Julinka poprvé na plavču, měla jsem z toho obavy, protože mě strašili, že je dost velká na první plavčo a bude řvát. No neřvala a vody si pěkně užívala. Moc se jí to líbilo a často se řehtala. Ostatní už byli zkušení plavci, ale Julinka zvládala všechna cvičení bez problémů a v pohodě. Jenom začínáme cvičit potápění - narozdíl od ostatních, ale dle instruktorky to jde velice dobře a brzy se budeme potápět taky. V tomto věku se prý děti rychleji učí. No Julinku na konci moc pochválila. Měla jsem radost.
Minulá noc byla však příšerná, takovou jsem snad s Julkou ještě nezažila. Teď už zase začala pěkně spát, ale včera v noci se v jednu probudila na čajík a pak byla vzhůru zase ve tři a ne a ne spát a chvílemi pěkně zlobila a kňourala. Až jsem jí po hodině a půl už trošku plácla - tedy přes plínu a taky deku. Ale nic. V pět už začala řvát jako by ji někdo vraždil. No síla. Musela jsem si ji vzít k sobě do postele a i tak to trvalo než zabrala. Mále, jsme se rafli s Martinem. To ještě navíc. Pak spala Julka do sedmi a potom už vstávání. Jsem dneska jako pobouchaná. Spánek slabé 4 hodiny :-(

Nepamatuji si všechny komentáře, tak snad aspoň něco. Na koho se nedostane, ať mi to promine ;-) … hlava už je pěkně unavená.

Marki: moc pěkný deníček. Podobá se topmu našemu dnu, jen Julda tím že ještě není tak sama pohyblivá, mě víc zaměstnává a vyžaduje větší pozornost.

DD: taky se chystáme na koupi krosny a plánujeme treky. V létě chceme jet s Julinkou na hory, tak začneme v květnu trénovat :-) Snad se jí bude krosna líbit, pořád má ráda babyvak, ale nesnáší šátek, protože je v něm moc napevno a ona chce prostor na řádění, a to jí krosna poskytne. Tak snad to bude v pohodě.

Katkob: ty jsi taky ze Žabin ? A kde bydlíš ? Já na Voroněžské, třeba jsme kousek od sebe ;-)

Makovko: nic si ze svých pocitů nedělej. Já mám taky pocit, že nic nestíhám a nic neudělám. A všichni ostatní jsou lepší a chi to změnit - a nějaaaak se nedaří.

Medo: hlavu vzhůru. Však nakonec Julinku přesvědčíš o kvalitách své kuchyně :-) a bude baštit jak divá.

Všem začínajícím chodícím miminkům - velká gratulace.

Mějte se všichni moc pěkně a přivolejte společně se mnou už to jaro, které si s námi pěkně hraje na schovávanou.

Paraplíčko a Julinka (za 3 dny 9 měsíců)

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 13.04.06 07:42

Že bych tu byla dneska první já?! To se mi ani nechce věřit.

Takže holky všem tady krásnej ZELENEJ ČTVRTEK!

Marki: jsi úplná spisovatelka, moc hezky se mi to četlo.

Makovko: chodím do schránky a pořád pohled nikde, už se se Simi nemůžem dočkat až dorazí. A jinak máš 100% pravdu, že druhé těhu si zdaleka neužiješ jako to první, jednak je to už rutina :-), a jednak na to už není čas! Když jsem čekala Leonku, tak jsem s nadšením očekávala každý kopaneček, měla přesně nastudované, které část tělíčka se zrovna nejvíc vyvíjí a u Simi? To jsem byla jen vždy mile překvapena, když jsem si přečetla co už máme, co v bříšku už děláme, a že už kopeme:-)))) No prostě každé těhu je jiné, ale za sebe musím říct, že obě jsou tááááák překrásné. Ten nádhrený pocit, že mám pod srdíčkem svůj pokládek. Si vůbec neumím představit, že bych tento pocit už NIKDY nezažila. A proto bychom rádi s mužíčkem ještě jedno Škorpítko, ale až později, tak za 4roky. SNAD!!!! A Tobě ze srdce přeju, aby se vám povedla co nejdřív ta vaše princeznička Verunka!

Paraplíčko odpovím to za KačkuB, není ze Žabin, ale ze středu města. A přeju, ať jsou bytové úpravy co nejdřív za váma.

Medi: nic si z jídla Julky nedělej, Simi mi taky nechtěla ze začátku nic jíst, jen stávkovala, všechno odmítala a měla bys ji vidět teď, žrouta jednoho. Oni na to přijdou a rozjí se, neboj! A moje doktorka mi tenkrát řekla, že kdyby byla na mlíku (UM) do prvního roku, že se NIC neděje, že je to takovej mulivitamín obsahující všechny minerály, prvky, no prostě vše co Ti naši drobečkové potřebují. Takže hlavu vzhůru! A gratulace k masíčku!

Mirry: tak už prstýnky, jo? Téda rychlost je to veliká. Tak se pak nezapomeň pochlubit. Jo a zase někdy na ICQ, ju? A zdravím malou Karlosku:-D, se mi to hrozně líbí, jak jsi ji minule nazvala! :-DDD

Kiro, Soni, JaniB kde jste?

Nikino: jak je, jen hoď o sobě info, ať jsme v obraze a samože držím palečky, ať je depka co nejdřív pryč a užíváš si prcka plnými doušky!!

Všem co již podnikly první krůčky taky gratuluju.

Nemocným, ať jsou co nejdrřív zdraví!

Holky, budu končit, ještě musím dodělat velikonoční úklid, navařit špenátek, dodělat nějakou velikonoční výzdobu s Leonkou na okno a pak povalím s Leí a Simi do velikonoční dílničky, ať si to naše zlobidlo Leík taky něco vytvoří sama pro koledníčky. No, upřímně jsem moc a moc zvědavá kolik toho dneska stihnu.

Tak užívejte svátků JARA a čauvec Jerrysek

 
Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 13.04.06 08:24

Ahojky všem,
přeji všem super maminkám krásné čtvrteční ráno. Tak jen co jsem pustila emimčo, Tom se začal hlásit o jídlo a v postýlce ho to už nebaví - rozebírá hrazdičku a šermuje tam s nohama, tak mu to půjdu zabavit než si něco vyvede, ale děsně ho to baví, pořád něco koumá … už by ale mohl z té zpátečky hodit plnou parou v před, za týden nám bude 9měsíců a ještě do předu nelezeme. Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale dělali jsme skříně do obýváku, aby když prcek leze neměl na dosah kabely a pak mě také čekalo pár jarních prací na zahrádce.
Mějte se moc fajn, nezmrzněte při dnešní procházce - kéž by zas bylo hezké počasí, snad se o víkendu dočkáme

Pa Radka a Tom

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.04.06 08:31

Brý zelený ranko, holky:-).
Je vám jasné, že by se dneska nemělo jíst nic jiného než zelené potraviny? Takže špenát, brokolice atd. atd.:-). Akorát nevím, jestli to platí i u pití? Že by jenom zelená peprmintka? Chicht:).

Tááák a kdopak nám co napsal?
Prve jsem si vzpomněla na Medíka, neboj se nic Julka se jistě rozpapá a připojuju se k Jerrýskovi, že nemusíš mít strach. Moje kamarádka jen plně kojila! do devíti měsíců a Maruška je nádherná holčička a stoprocentně o nic ochuzená nebyla. Prostě potřebuje Julka víc času, mlíčko jí chutná nejvíc no. Na jednu stranu buď ráda, že má jen vše zdravé. Jak se začne jíst vše ostatní, už je to jiné. Vím, lehce se to říká, ale ber to z té pozitivní stránky:). Julka je krásná holka a rozhodně se nemusíš bát, že by zhubla apod…

Jerrýsku máš recht, to druhé těhu je asi totálně jiné. Máme těhu švagrovou a i já jsem to její těhotenství vůůůbec nestihla! Přijde mi, že je to před chvilkou, co nám oznámili, že čekají druhé mimi, tentokrát cipíska:). Ona sama mi říkala, že dřív četla každý den, co je nového v bříšku, fotila, povídala a já nevím co ještě a teď je prý ráda, když si večer bříško namaže, pohladí a jde se spát:-).
Jo a jestli se Ti stýská po pohledu, my Ti s Mankou také můžeme jeden poslat!:-). Bude sice „jen“ z Prahy, ale co, ne?:).

Paraplíčko kééééž by naše Manuška zvládla to plavčo stejně tak báječně jako vaše Julinka! Já z toho mám také pěkný vítr, co když se jí to nebude líbit a celou hodinu tak propláče!? No snad bude po mamince a vodu bude milovat. Je to přece malý ráček!:).

Maky zdravím do amíkova! Máš se pěkně? A co snažení, probíhá? My bychom se klidně mohli už snažit, dostala jsem to minulý týden a řeknu vám, takhle ouvej mi dlouho nebylo. Měla jsem to hooodně, dlouho a ty nálady? Děs, běs. Plakala jsem, smála jsem se na celé kolo, fňukala, byla rozmrzelá a protivná. Hormony, no psycho!

Jitty u nás Marunka umí hlavně báječně na odstrkovadle do strany! :). Po:,–(ím jí tam a jediné co ji zajímá je, že dělá tůtů. Bouchá do volantu. Jinak ji moc nebaví. Co ale bylo príma, když měli v Človíčkově houpadlo, to se jí líbilo mnohem víc:).

Olusko ať jste brzy zdraví, hlavně Ty, ať nebolí krk, ani hlava! Mě dycky suprově zabere Paralen, nedám na něj dopustit!

Inge 12× za den kojo? Nechce Tě Honzík takhle náhodou „sníst“?:). Jojo mlíčko chutná:))).

Radulko tchýni na dohled? Tu naší klidně:-). Je báječná, a jak vaše rozumíte si? A kdy se chcete stěhovat, to budete stavět, nebo půjdete do hotového?

Dáško můžeme klidně zítra na kafčo, nebo až příští týden? Je mi to jedno, řekni:).

Mirri to nemůžeš myslet vážně! Já a sloh? To radši ne, Boženka Němcovic by ze mě neměla radost:). I když fakt jsem o tom vážně přemýšlela, napsat alespoň jeden den. No ono by vlastně stačilo zkopčit sem pár stránek z Mančiného deníku. No shrnu to, kdyby bylo víc času, tak klidně. Jenže dvě hodiny, abych něco sesmolila nemám:(. A už teď co píšu tu po mě Manuška šplhá a tahá za tričko, takže asi ne:))). Ale Ty bys mohla, co? ;o).

Loisí, díky za popis věciček na plavčo! Budu se podle toho řídit! Marunce jsme pořídili krásné plavečky od Bambinomia, tak snad se jí bude plavání líbit. Uvidíme! Je to sice v blbý čas, kdy právě spinká tu svou jedinou půlhodinku za celé odpoledne…

Marki „Přesbidlo“ někdy ukuchtím, přidám tam ještě nějaké suroviny a bude to „alá Slánkovic přesbidlic“ :). Jaké bylo kinčo? Co Cola, kukučice, proběhlo občerstveníčko?:).

Joj, musím končit, Manka už se na mě fakt zlobí:).
Slanka*

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 13.04.06 09:31

Tohle mě zcela uchvítilo. Opravdu ideální místečko na dovolenou s mrňetem http://aparthotel.sumava2000.cz/?…

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.04.06 09:35

Holky já zatím jenom v rychlosti.
Jak lucka leze, tak se převelice změnila, je z ní vzteklej drak. Včera už jsem měla dost! Musím si na to rychle zvyknout, že dítě už okupuje celej byt na zemi a už si bere věci ze stolku např. peníze kovový atd…
Jupí, ráno jsem byla za svou vedoucí mého seriálu a schváleno!!!!!! Ještě nějaké technické úpravy a dát svázat hurá!
Zdeněk se včera chystal na ty hory, no spíš se balil na soutěž krásy, kolik toho měl. V deset večer zjistil, že má propadlej pas, tak jsem volala na přechod pro jistotu jestli do rakous může na op. Fakt kandidátka na miss čr (zdeněk)
Slanko, bouračku jsem naštěstí klepu třikrát neměla, ale byli jsme svědky nehody.
zatím zdarec později nastuduju odepíšu

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 13.04.06 09:47

Ahojky, nemam docitane, iba pisem miery v 10mesiacoch, 76cm a 9350g. Mozno si pamatate, ze som sa kedysi stazovala, ze Misko 2 mesiace nevyrastol a teraz mi vyrastie za mesiac 3cm a to by mal rast uz iba 1cm za mesiac. A vahu ani nekomentujem, pribral az 550g za mesiac a pritom ho zivim stale tak isto, ale asi ma menej pohybu. Musim ho viac poprehanat :)))

Zatim pa
Elen

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.04.06 10:47

Ahoj

Slanka - děkujeme za přáníčko uzdravení. Mě na migrénu teda nezábírá nic, jen takové prášky na předpis - a to taky jen někdy, ale ty teď zrovna nechci brát, protože je to pěkný driák :D

Musím letět, malý se rozhodl si počíst nějakou knížku a teda nějak moc důkladně..

Oluska a Martínek 10 měsíců

 
paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 13.04.06 11:33

Ahoj, tak mám skvělou zprávu - tedy hlavně pro sebe … hihi. Obkladači jsou tady !!! a obkládají, až se z nich kouří. Takže o víkendu otevřu ten sekt, jak jsem si slíbila. Jedeme na chatu, budou tam i naši, takže si v klidu můžu trošinku oslavit tu radostnou zprávu. Teď už můžu v pondělí objednat malíře a zbytek koupelky domalovat … uff. Ale stálo to nervů. Dneska zase po chodbách lítali zvonkaři, jsou to neuvěřutelní moulové, fakt. K nám naštěstí už nešli, ale zase vrtali v rozvaděči, tak snad to funguje. Martin prohlásil, že jsou jak z Večerníčku - firma A je to. Typický Pat a Mat. A dneska to opět potvrdili :-D

Jerrysku: jak tak popisuješ to druhé těhu. Já si taky říká, že podruhé už to bude jiné a rozhodně si tak neužiju jako poprvé. To člověk sledoval, jak miminko roste, kope, kde je hlavička a kde to všude píchá nebo bolí a co to asi znamená. Podruhé už na to nebude čas, ale jak říkáš, bude to taky krásné. A já jsem asi nějaká trefená, protože pořád mám takové ty pocity, že bych chtěla zase čekat miminko a cítit ho v bříšku. Před martinem se krotím :-D, ale mé předsevzetí, že počkáme 4 roky na druhé, je pryč. Martin stejně chce za rok zkoušet druhé. Tedy aspoň to tak nedávno říkal Julince :-) Tak uvidíme …

Slanko: neboj, Mance se plavčo taky bude líbit. To jen asi my maminy, jsme z toho nějak vyjukané :-) a ty děti to berou úplně jinak. Julinka to brala jako legraci a zpestření naší denní rutiny.

Medvidku: taky pořád doma něco děláte, že ? No hlavně, když to vycházíúpodle plánu, to já si teď tedy užila. No nejen já.

Olusko: ať jsou brzy nemoci v nedohlednu :-)

Tak já jdu zkouknout, jak na tom řemeslníci jsou …

Papa

Paraplíčko a Julinka (pozítří 9 měsíců)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.04.06 14:35

paraplicko - jo tak to já si slibuji, že to druhé těhotenství si strašně moc užiju, když mě při prvním bylo tak špatně, takže si říkám, že druhé si vychutnám a modlím se, abych zase nezvracela :D

Marki - tak jsem konečně přečetla deníček, fakt super, některé části mě připadají jako u nás doma, jen ty zoubky, pořád nikde… a pár maličkostí, tak je to jako u nás.. :D

Oluska a Martínek 10 měsíců

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 13.04.06 17:10

Hoj Hoj, kocky!

Zdravi vas hysterka z Amikova. Slani, ptala ses, jak se mam, tak se podelim o svoji vcerejsi epizodu. V posledni dobe se mi toci casto toci hlava a vubec jsem jakasi malatna. Myslela jsem si, ze to mam z nedostatku horciku, tak ted poctive beru, ale nic se nelepsi. No nic, jela jsem vcera s Tomcou do obchodu, jezdim s nim ve voziku a klasicky se mi zacina tocit hlava, tak spomaluju, snazim se to rozchodit. Zacinam citit studeny pot a tihu na hrudniku, tak si jdu u lekarny sednout a merim si tlak(v obchode je na to takova masina). Byl 79/70. udelalo se mi strasne spatne, myslela jsem si, ze me trefi slak. Tak jsem se, jak jinak, rozbrecela a rekla magistrovi, ze je mi zle a at mi rekne, co mam delat. Dal mi napit a pak jsme volali manzelovi a kamaradce, ktera hned prijela. Byla jsem bila jak smrt, dychala do pytliku a pomalu se zklidnovala. Magistr rekl, ze jsem jen vycerpana a ze to zpusobuje mdloby a zachvaty paniky. No uplne jsem se tam znemoznila a budu si muset najit jinej oblibenej obchod. Doktorka mi vzala pro jistotu krev, ale taky rikala, ze je to z vycerpani. Dala mi prasky na spani a mela jsem za ukol zavrit Tomaskovy dvere a v noci nevstavat. Tak jsem se vecer „nadrogovala“ a spala celou noc. To byla krasa.

Slani, uz mate pro Manusku ty nausnicky? A at se vam libi na plavani, vyfot Manku v tech plaveckach, urcite bude k sezrani. Jako obvykle. S MS mas pravdu, ja jsem ji posledne taky protrpela. Chudaci manzilci, co? :-))

Jerrysku, neboj! Uz za par dni pohled dorazi. Tomasek ho poslal minuly ctvrtek. A vy se nesnazilkujete? Ja myslela, ze jo! Tak jak to je, Skorpici?????

Paraplicko, tak uz budete mit hotovou koupelnu? To je supr. Uzijte si to s vasima na chate.

Katkob - gratulace k serialu. :-)) Kdy budes mit obhajobu? A my jeste potrebujeme pas do Osterreichu? Doufam tedy, ze tu tvoji miss krasy pustili pres hranice.

Olusko, brzy se uzdrav.

Nikkol, jak je Filipkovi?

Utikam se venovat tomu memu raraskovi.

Paaaaaaaaaaaaa,

A & T

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 13.04.06 18:01

Tak nazdárek maminky a miminka!
Naše mimi spinká v kočárku přede dveřmi pod stříškou, tak doufám, že na tom čerstvém vzdoušku vydrží, než tohle dopíšu.

Tak jsem ty vaše četné příspěvky četla už od rána a raději jsem si dělala výpisky (asi si zavedu „spešl“ bloček :-)))) a teď jsem si ještě pro jistotu otevřela druhé okno, abych se mohla vracet k vašim příspěvkům a zároveň psát.

Takže: včerejší kino- nebyla to premiéra, ale předpremiéra, kterou nám zacáloval manželův obchodní partner (resp. obch.partner jeho zaměstnavatele). Jo, jo, měli jsme nárok na Colu a popcorn zdarma, ale když jsme tam viděli ty šílený fronty, šli jsem radši rovnou do sálu. To jsme udělali dobře, aspoň jsme si našli celkem slušný místo. Nicméně film pořád nezačínal, tak asi čekali, až si všichni vyzvednou to občerstvení zdarma :-))))) A tak se náš odvážný taťka taky vydal dodatečně pro žvanec. A donesl! Pak tam přišel chlapík a srdečně nás uvítal a poděkoval a omluvil se, že vzhledem k situaci…již nestihnou jejich obchodní prezentaci. Ha, ha :-))))))
Film „Účastníci zájezdu“ se mi líbil, byl plný jemného humoru. Hlavní hvězda tam byla Anna Polívková, zajímavá kombinace Bolka Polívky a Evelyny Steimarové. Ta teda nezapře ani jednoho. Její kukuč, gesta a řeč, to je fakt Bolko-evelýna. Akorát postavu má asi víc po tátovi. Její rodiče hráli Eva Holubová a Bob Klepl. Taky dobrá kombinace :-))

Dášo - manžel v květnu taky slaví 35. Ještě taky nevím, co za dárek. Ale četla jsi ten nedávný článek od Missorky? Myslím, že se jmenoval nějak o vrstvách cibule…No prostě popsala tam, jaký dala dárek manželovi k 35.narozeninám - víkend bez dětí v penzionu.
S tím snubákem jste si celkem užili, hledat snubák na svahu bych nechtěla ;-) Vzpoměla jsem si taky na jeden pár s „Manželkských etud“, jak ten chlapík lovil snubák v záchodové míse, kam mu spadl.
Jo a taky vybíráme autosedačku. Chceme se podívat do obchodu www.krtecek.cz, mají ho na konci Argentinské, kousek od nábřeží. Vyzkoušíme a objednáme přes i-net.

Mirri - to Přesbidlo je moc dobrý, i přes tu zvláštní kombinaci ;-))
Náš prcek taky dělá tanyny, a na kluka nějak moc často. Stačí mu i pravidelně se opakující zvuky. Dokonce se začal pohupovat když jsem klepala řízky!!! :-))))

Evitko, Therro - jsem ráda, že jste k nám taky mrkly. Aspoň jste se uklidnily, že i u vás je to podobné :-)))

Radulko, Magrátko - Eva a Vašek byli asi před týdnem nebo 14 dny v magazínu MF Dnes. No celkem mě vyděsilo, že ta Eva je jen o 4 roky starší než já :-))))) Já ji hádala tak min. 45 let.

Ještě se ozvu. Jdu uvítat manžílka.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 13.04.06 18:24

Ahoj Adel,

tak za pitomce jsem i já! Taky se mi poslední dobou točí v hlavě, no prostě je mi šoufl a hned si myslím, že mi něco je. Tak jsem se na to ptala Dr. a ta mi řekla, že je to z vyčerpání, že je Vojtik teď ve stádiu, kdy neposedí, tak mám velký výdej energie a pokud k tomu kojím, tak je to opravdu zátěž na tělo. Taky mi nařídila spánek, jenže koja se zatím nechci vzdát, tak žádné prášky na spaní se nekonají :( A já bych se tak ráda vyspala celou noc.

NO jinak jsem včera dostala MS, takže jsem byla nas… páč mi vůbec nescházela. No blbě mi ani nebylo, včera dost silná, ale dnes už je to v pohodě, tak doufám, že taková bude i další měsíc (pokud se rozhodne mě navštěvovat pravidelně).

No nic, dnes jdu číst, mám resty, tak pak se ještě ozvu. K babičce dojeli příbuzní z Čech, tak jsme tam s Vojtim pečení vaření a taky manžel má dovču, tak si ho užijeme :o)

Pááá Lois a Vojtik (zlobidlo!!!)

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 13.04.06 20:37

Makovko, prosim ta, ved to je uplne normalne, ze si zacala z toho panikarit…Ja by som tiez, ale mozno by som si tam pred tym lahla na zem a nohy si vylozila :)),aby som neodpadla, ale mala by som strach, ze co s Tomaskom…
No sila baby, ze ste takto vycerpane.
Lois a nemozes si niekedy lahnut s Vojtikom poobede? Ak by spal hodinku aj nieco,to by ti mohlo pomoct…
Ja som to tak robila, ked uz som bola na pokraji sil. Ale hlava sa mi nastastie netocila, prezila som si iba jednu migrenu, ale ta mi uplne stacila
Tak vela pohody prajem
 Elen

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.04.06 21:03

Brej veřír,

Makovko, to je síla!!! Tak snad zapoj manžela ať ti pomáhá aspoň dva dny! I když já vím, že to je těžký. Jseš na všechno sama, i když nám třeba nějak zvlášť babičky nepomáhají, ale přece jenom nějaká pomoc tady je. A nějaký vrásky si z personálu přece nedělej. Obhajovat budu v květnu či v červnu, zatím nevím ani po tom pátrat nechci.

EVA A VAŠEK taky jsem četla v mf s nima rozhovor, takže z toho soudím že jsou opravdu velice známí!!!! Věk EVY mě taky dojal, že má takovýho starýho prda vedle sebe.

zatím pa pa

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 13.04.06 21:36

Tak pokračuju.
Makovko, hlavně žádnou paniku. Proč by sis měla hledat nový obchod? V pohodě. Potřebovala bys ode mne nabrat trochu víc flegmatismu, já jím v poslední době překypuji. Určitě by ti to pomohlo se uvolnit a porelaxovat. A taky ten spánek, co holky doporučují. A pořádně dobře se napapej! ;-) Mě se to říká, když už dlouho nekojím a všechnu energii za mě předává flaška :-(

Lois i tobě posílám energii a trochu té mé flegmatické „až tam příjdem, tak tam budem“. Už aby bylo venku hezky - pospat si takhle na dece na sluníčku, jó to by bylo fajn, hmmm.
A co manžílci můžou pomoci? Tak se držte holky!

Katkaa - tak pusinky, něco takového náš malej taky dělá. Akorát mě přitom ještě pokouše. Takže techniku musí ještě zlepšit :-)))

Medo - to Julince nechutnají ani skleničkové dobroty? Ale myslím, že jsi na to vyzrála dobře. A držím pěsti na správný výběr nového domova a záležitostí s tím spojených!

Slanko - doporučuji to přesbidlo nejdřív udělat v základní verzi, abys zjistila jakou má chuť. Dalšími přídavky by se mohla hodně změnit. A nebo přivařit k tomu něco zvlášť.
Jo myslím, žes tu někdy minule vznesla otázku ohledně situace v poporodním sexu. Tak ehm. Kvalita se zlepšila oproti tomu, jaké to bylo po šestinedělí. Ale frekvence je pořád bídná, tak 1× za 14 dní je úspěch. A kdo za to může? Stále nenáruživá mamča :-). Jo, jo. Najednou jsou na světě i lepší věci :-)))) To bude se mnou práce, až se rozhodneme pro sourozence ;-))

Plavání - tak plaváčci, je to fajn, že jo? Nám už teď končí kurz, už jen 2 lekce. Jezdíme do Mělníka v sobotu ráno, takže celá rodinka. Mareček je vždy nadšen, až na některé momenty, když si nabere víc vody. Potápění začli zkoušet snad už na 3. lekci, ale zvláštní pokrok se od té doby nedostavil. Hlavní je, že vody se nebojí. Tak hlavně ať vám nepropadne moc lekcí. Nás tam bylo na začátku 10 dětí a pak v některých termínech dorazilo jen 5. Ty únorové virózy udělaly své. My jsme naštěstí prošvihli jen 2 lekce, a to ta druhá byla kvůli narozeninám babičky :-(

Medvidku/Radko- přeju hodně pěstitelských úspěchů na zahrádce. Nás to taky pořád volá do zahrady.

Pražský sraz v Edenu - Dášo, Radulko, Katkoo, Slanko a další zájemkyně, co to naplánovat radši na ten další týden? A když ne, tak 27.4. jedu stoprocentně do Prahy do poradny s Marečkem, takže to bych rozhodně mohla zajít. Tento týden už mi to nevyjde.

Jinak vám všem děkuji za pochvalu deníčku. Trochu jsem měla obavu, jestli se vám to bude dobře číst.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 13.04.06 21:38

A samozřejmě jsem se zapomněla podepsat. Takže čau a dobrou noc (speciálně pro kojící maminky!!!)
Marki a Mareček

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 13.04.06 23:03

Ahoj holky,
Marki super deníček,pěkně jsi to popsala :-).Podobné je to i u nás,hlavně to vstávání u mě je hrozné, nejdří
v se dostanu z postele taky nejdřív v 9 a pak nestihám.Já byla v kině teď v sobotu na Dobu ledovou 2 a byl to fajn relax,taťka hlídal a zvládl to :-).
Nikkol- ať je Filípek brzo fit zánět průdušek jsme měli taky,ale naštěstí se to obešlo bez antibiotik.
Adalajdo- tak snad Vám to tentokrát s tou operací vyjde držím palečky a už bude všchno jenom dobrý.A jsi dobrá,že ještě zvládáš mít bazárek :-)).
Slanko - přesbidlo vařím taky,ale my tomu říkáme granadýr brambory vaříme ve slupce,těstoviny dávám flíčka,osmahnu slaninu s cibulí, přidám potom hodně sladké červ.papriky vše smíchám osolím,opepřím trochu magi a přílohu červenou řepu mňamky :-).A gratuluji k nočnímu spánku,u nás se to teď pokazilo,ale určo bude líp :-).A co nákup dopadl dobře?
Katkoo - gratuluji k prvním krůčkům Matýsek je určo znovu zopákne a ty pusinky musí být slaďoučké :-)
Petto- gratuluji k novému autíčku my bychom chtěli taky ,ale není love :-(.A já jsem taky maniak na MMB.My jsme koupili autos. Maxi-cosi priory XP a jsme spokojení malý se mi do vajíčka už nevlezl.
MirkoV - ty přípravy na svatbu ti závidím taková romantika :-)
Radulko-už se těším na ten tvůj deníček :-).
Medo - nic si s Julinky nedělej,že není jedlík já myslím,že do jednoho ročku vůbec nevadí,když je dítko na mlíčku a za chvilku se ti rozjí, nám to taky trvalo dlouho než začal Samík pořádně baštit.
Oluško- ať jsi brzo fit a bez migrény :-)
Paraplíčko - jsem ráda, že se Jůlince plavčo líbilo a potápět se určitě naučí.Samíkovi se plavání moc líbí a už se potápíme bez kelímku,pod obručí a i se Štefanem si ho pod vodou posíláme má z vodičky fakt radost :-).A v úterý byla asi nějaká erupce čico,my jsme nespali od 1 do 4 do rána hrůza pořád kňoural a já jenom střídala prsa a do postýlky a zpět do postele a pořád dokola až jsem to tedy vzdala a spal s náma ,bo jsem už padala na hubu.Obdivuji Vás holky co to máte každou noc.
Jerýsku - já prožívala první a poslední těhotenství a ty dvě mezi byli takové rychlé,ale všechny byli krásné :-)
Medvídku - nic si z toho nedělej,že nelozíte my budem mít taky už 9 m.a taky pořád nic.Dneska jsme byli k vůli tomu na rehabce tak řvát malého jsem ještě neslyšela.Doktorka mu zkoušela reflexy držela ho třeba dolů hlavou za jednu nohu no děs běs pro mě :-(.Takhle je úplně v pořádku jenom jsme leniví,sestřička mi ukazovala zatím první cvik dala ho na bok a mačkala mu nějaké body na boku a u lopatky,aby zvedl hlavičku a v úterý jdem zas a bude mě to učit to bude boj :-(.
Katkob - gratuluji k úspěšnému zakončení tvého seriálu :-)).A jsem nějak mimo kdo je to ta Eva a Vašek?
Adelko - nic si z toho nedělej,nejsi žádná hysterka to se může stát každému a hlavně hodně odpočívej :-).
Kurňa hodin jak na kostele Štefan šel před osmou na pivo prý na dvě a zas neví kdy přijít domů achjo hlavně,že dva dny mi tu skuhrá jak mu není zle,byli jsme se podívat za jeho maminkou přijela ze slovenska k jeho sestře a to jsem musela nést malého jak mu prý bylo blbě herec jeden!A jak zazvonil soused pojď na pivko tak mu najednou nic není!No tak jsem se vyventilovala a jdu do hajan.
Kira se už dlouho neozvala snad jsou ok.
Tak dobrou noc Monika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama