ČERVENČÁTKA 069 - Hlásí se mladá paní : )))))

Rodičovství

Slíbila jsem deníček a je tu! : ) Je neděle, 4.6.06, je to něco málo přes 24 hodin, co jsem řekla ANO svému příteli, tatínkovi mé naší úžasné holčičky Karolínky... Měla bych být plná dojmů a jsem : ) ale těžko se mi hledají slova na popsání vdané znají... Je to jako u porodu musí se to zažít a prožít.

Když jsme se poznali, o svatbě se nikdy nemluvilo. Můj názor byl takový, že já papír nepotřebuji, budeme „moderní“ rodina, mít děti a žít si… Karlos, jelikož byl rozvedený, odkýval a neřešil. Vyhovoval mu můj názor.
A tak jsme si žili, spokojeně. Netrvalo dlouho a Karolínka rostla v bříšku. Podotýkám, že plánovaně : ) Opět padla otázka: „Nechceš svatbu?“ Má odpověď: „Proč?“ Karlos: „To já kvůli tobě…“ Objala jsem ho a bylo vyřešeno. Dojalo mě, že se zeptal; že by mi udělal svatbu k vůli… Ale v té době jsem si materialisticky chtěla užívat - nákupy na mimi - a byla to pro mě „zbytečná“ finanční zátěž. Nehledě na to, že jsem se opravdu vdávat nechtěla… Ne kvůli Karlosovi, ale kvůli „já ten papír nepotřebuji“ : ) V té době padla věta: „Až bude malé rok, jo : )“ - kdybych tušila, jak pravdivá bude…

3.6.2005, 5:45 - poprvé se na nás koukla naše Karolka. NIKDY nezapomenu na ten pocit. Nepopíšu ho, ale je to ve mně… Měla jsem ji na břiše a byla jsem totálně „prázdná“ - hlava nefungovala, okolo byl šum, zrnění… Krásný!!! Byla tu, byla zdravá, byla a je NAŠE!!!

Prožíváme krásný rok. Od minuty, co je s námi, si ji užíváme, doslova ji „žereme“, jsme jí plní - já, Karlos, rodina, přátelé, známí…

A pak přijde zlom, první nemoc, která se tak vleče, že první vánoce prožíváme na dětském oddělení Okresní nemocnice. Je podvečer štědrého dne, právě nás přijali, Karolka leží na JIPce a já koukám z okna - doslova „do blba“. Mává to s námi a začínáme si uvědomovat, že si opravdu chybíme. Karlos je u nás denně, je mu smutno. Chybí mu probouzení Karolínky, její pláč v noci : )
Už předtím se bavíme o svatbě, chceme jít do toho, zamlouváme termín - v červnu se oddává jen 3.6. a pak až 17.6. - volíme první termín a plánujeme megaoslavu nejen našeho sňatku, ale především oslavu prvních narozenin Karolínky. Je to hlavně její den! (Jak podotkl Karlos - alespoň na ni nikdo nezapomene s dárkem… Romantik : ) )
Abych dokončila pointu s nemocnicí… Poznáváme, že už chceme „papír“… Cítíme to tak, Karlos i trošku ze zodpovědnosti, ale především - i když je u nás občas „Itálie“ - tak my prostě k sobě patříme : ))))) a patřit chceme…

Začíná se plánovat, zařizovat… To nechci vypisovat, každá, která si tím prošla, ví, o čem je řeč. Vše má klapnout, chceme uspokojit nejen sebe, ale především své hosty. To je jistě všude stejný…

Postupně se blíží to krásné datum… Prožívám to na emimi, vypisuji se ze všeho a je mi fajn. Cítím oporu, nejsem sama a hlavně - plánuje se víc svateb - zdravím Mazancovou ; ) - a tak vidím, že někde se dá ubrat, někde by to sneslo oživit… No pohodička, no : ))))

Je sobota, 3.6.2006 5,00 h., vstávám a jdu se sprchovat, za chvilku vyrážím ke kadeřnici. Karolka spí u babičky v posteli, koukám na ní a vidím jen prdelku, jak leží na bříšku, nožičky pokrčené. Přichází lehká nostalgie, o chvilku později koukám na hodinky a říkám si tak UŽ! Je tu s námi už rok a začíná další… Karolínko, vše nej, kočičko naše!!!

Překvapuje mě, že nejsem nervózní… Jsem absolutně v pohodě, těším se na česání, líčení… Až přijedou příbuzní. Slovy Pavla Pelána z Hrotovic - jsem na pohodu a svěží : )

Domů se vracím kolem 9hod, z části jako nevěsta. Překrásný účes, líčení… Těším se na šaty : )

Doma mě vítá Karloska, ale jelikož jsem jí přivedla kamaráda, který je o pár dnů starší, hodně rychle mě ochotně vymění a jde střežit hračky : ) Ne, kecám. Je zatím moc hodná a hračky půjčuje…

Šněrují mě do korzetu. Nevídaná změna - jsem opět nějaká hubenější… Zvláštní, protože na kila mám stále stejně. Možná ty cviky na břišáky fakt zabírají a alespoň se „tenčuji“ : ))) Ale šaty sedí dobře, já se cítím dobře a to je přeci dobře. Jsem ráda, že je okolo mě spusta slušně vychovaných lidí, slyším jen: „ta je krásná; jako princezna; nádhera…“ No dělá mi to dobře, jasně že jooooo : ))))

A přijíždí Karlos. Ne na bílém koni, ale bílou Felicií. Moc mu to sluší. Jelikož zapomíná kytky, tak se vrací dolů : ) (To je CELÝ můj Kája… On prostě MUSÍ něco zapomenout :) ) Karolínka je nadšená, že vidí taťku, vrhá se na něj, ale jelikož taťka je ve světlém obleku a dal si závazek, že zůstane do obřadu bez šmouhy, tak se jí ujímá má mamka. Karolínka je prodejná, jedna křupka a je pohoda : )

Na 10,15 je naplánován odjezd. Máme být na radnici v 10,30, tak to máme akorát. Vyjíždíme s lehčím zpožděním. Užívám si jízdu v nazdobeném autě : ) Přijíždíme na náměstí, kde už na nás fotograf volá: „Nikam nespěchejte, mají zpoždění“ : ) Tak se necháváme okukovat, na náměstí je dost pozdvižení, nejsme jediná svatba a všechny nevěsty, které jsem potkala, jsou krásné. Takže je se na co dívat. (v ten den bylo 11 svateb…)
Před obřadem se vyřizují papíry. Čekáme, kdy nás na to pustí : ) Nervozita stále žádná : )
A je to tady, už se řadíme - ženich s maminkou, hosté… já na konci s taťkou… procházím špalírem a vůbec si neuvědomuji, co hraje za hudbu… je to krásný pocit, ale v podstatě nijaký : )… a jsem tu Kájo : ) Máš to spočítaný : )))
Proslov paní starostky, do toho občas proslov naší Karolky, na otázky slyší oddávající to, co slyšet chtěla a my si vyměňujeme prstýnky… Je to tu, jsem Tesařová… V duchu si říkám „Ty vole, já mám manžela“
Polibek, gratulace, špalír směrem ven. Na náměstí známí, kamarádky… Jsem dojatá, je to moc milé je vidět. Zvu je na odpo party. Je mi jedno, co to bude stát, chci je tam : ) Karlos v euforii by pozval snad i řidiče MHDečka a souhlasí - co mu jiného zbývá, že : )

Vezmu to teď rychle - odjezd na oběd, oběd, krájení dortu…

Karolínka dostává svůj první dort, jelikož jsem nechala svíčku doma, tak nám půjčují v restauraci : ) Dopadlo to jako v převážné většině domácností, kde se slaví první narozeniny… I u nás se Karolínka zabořila prstíky do dortu a je to náramná legrace : )))
Dostává naušničky a spoustu dárků…

Jelikož je, sice studené počasí, ale bez deště, můžeme si dovolit být i venku. DJ připravuje hudbu, hraje po celou dobu cca od 14hod do 22hod. Když nikdo netančí, tak jako podkres. Odpo přijíždějí známí s dětmi. Jak někdo podotkl, připadáme si spíše jak na dětském dnu, než na svatbě. Nicméně jsou všichni spokojení, děti si užívají zahrady, rodiče grilování… Zábava proudí jak vevnitř, tak i na zahradě. Dokonce i sluníčko vykukuje a v podvečer je krásně teplíčko.

Jsme s Karlosem spokojení. Máme z toho dobrý pocit… V našich očích se to vyvedlo - nejen nám, ale i hostům - zdájí se být opravdu spokojení…

Vytrvalci zůstávají do cca 01,30 hod, kdy i my odcházíme spát. Co se týče svatební noci, tak už před jsem si říkali, že na povel ne. Takže si povídáme, čteme gratulace a já odháním Karlose od balíčků s tím, že ty jsou Karolky : ) a ať jí je nerozbaluje : )))))

Je to zmatené povídání, ale stejně nikdy nepopíšu, jak to cítím - ale snažím se : )

MOC DĚKUJEME ZA VAŠE PŘÁNÍ!!!!!!! Je opravdu krásné, když na vás myslí taková spousta lidí…

Fotky budou ve středu odpo, budu se snažit je co nejdříve naskenovat a dát do galerky. Zatím jsem tam dávala jen ty z digi, co mi poslali známí a ty jsou nic moc, focené ve spěchu…

Určitě jsem na něco zapomněla, já to dopíšu v deníčku…

A na závěr, svatba je fakt kouzelný a krásný den. Snad nám to vyjde… Já tomu věřím : ) MY tomu věříme : )))

Tesařovci


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.06.06 13:30

jupííí prvnííí!!

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.06.06 13:43

Tak mám přečteno, fakt super popsáno, jako kdyby to byla naše svatba. Jednu chvilku to vypadalo i na slzičky, ale ustála jsem to, ale srdíčko mě buší ještě teď.

MirkaV - napsala jsem ti e-mail

Oluska a Martínek 1 rok a 1 den

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 05.06.06 13:51

Mirko, tleskám, směju se a vzpomínám se slzou v oku.....

…„ty vole, já mám manžela!“ DOKONALÝ, něco podobnýho jsem si taky pomyslela, ale mám dojem, že až někdy k večeru :-DDDDDDDD

Bude to váš hezký den, po dva roky takový fajnový události, co plánujete na příští rok? Sourozence, dovču, den vzniku sourozence…máte možností!!!!!!????­??!!!!!!

Jak se cítíš chápu, je to skoro jako narození dítěte,i když to mám s odstupem času pocit, že to byla větší řacha než svatba…

Holky, já nestíhám číst, jste nějak rychlý, Myšák mě zaměstnává......
 NIKi

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 05.06.06 13:55

třetíííí, jdu číst :-)

 
sutka
Kecalka 422 příspěvků 05.06.06 14:04

moc gratuluji - vsak jsem se po Tobe v „hopsalkach“ uz ptala.. jsme rada, ze se vam vse vydarilo.
 Sutka

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 05.06.06 14:04

Mirko - moc krásný, zamačkávám slzičky. Určitě jste si to užili vy i Karolka oslavu narozenin. Tak krásný společný život všem třem (a jednou možná i víc, ne?) :-))
 P+M

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 05.06.06 14:05

Čtvrtá!!!! se zastřeným zrakem!

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 05.06.06 14:11

Mirko,

sice se neznáme, ale náhodou jsem byla v sobotu na náměstí a viděla vás naživo. Moc Ti to slušelo! Gratuluju a jen tak dál !!!!
Tvého manžela znám, možná ještě z dob diskoték v SKP :-)
Tak hodně štěstí, fakt jsi byla jako princezna.
Jolka, o víkendech z Havl.Brodu

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:17

Jolko, fakt??? : )

No tak to je bomba : ) A bavili jste se? Třeba si bude pamatovat : )))

Jééé a děkuji nejen za přání, ale i za lichotky. Opravdu se to dobře poslouchá : )))))

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:18

Děkuji, děkuji.

Email mám, jakmile se dáme do kupy, tak to začnu spisovat.

Tímto se omlouvám všem. Brzy na to sednu a rozešlu. Pak můžeme doplňovat dle aktuálnosti.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:19

NiKi - děkuji.
Když všude jsem tak zvláštním tónem říkala s „přítelem“ to a to… No a teď mám manžela. Jak říká Karlos - chotě : ))))

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:20

Děkuji, děkuji.

Gratulace k těhu!!!! Trapná otázka, je první a vytoužené, nebo další a plánované… Si to nějak nemůžu dopamatovat… : )

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:20

Peťu - děkuji.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:23

A omlouvám se, že jsem ho poslala dříve…

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 05.06.06 14:25

No proč se omlouváš, už jsme na něj byly všechny nažhavené, že jo holky :-)))

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.06.06 14:46

tak jsem dala pár foteček do galerky, tak můžete junout..

MirkaV - koukala jsem na Vaše fota a fakt moc pěkná a moc ti to slušelo..

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.06.06 14:49

Mila mlada pani,
moc ti to sluselo,
super zazitek skoro jako loni,
a k tomu ani neprselo!

Stastny zivot, mnoho deti,
budte spolu navzdy,
Karolince vse nejlepsi,
radost preje kazdy!

Sulanek … sef hopsalek-agentek:-)

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 14:51

Šuli, děkuji.

Jééééé, já mám básničku :)

Ehm, kdy do toho práskneš ty? Tuším správně, že zatím máte doma dámskou jízdu ; )

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.06.06 14:57

No ja do toho nemam s kym prasknout, tak nemohu odpovedet!:-))) Nicmene Nika vcera prohlasila, ze nutne potrebuje sestricku, tak jsem ji vysvetlovala, ze musime najit nejdrive nejakeho tatinka … bezelstne odpovedela, ze ona preci jednoho uz ma… No a cestou do skolky mi oznamila, ze tatinkovi rekne, ze bude mit sestricku … boze, to mi dalo prace ji od takove akce odradit, on by se nezeptal, nicmene by mel o cem dlouho premyslet:-))) Snad na to za tyden zapomene a po sestricce ani nevzdechne…

Sulda

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 15:45

Hihi, Nika je dcera agentky… Tak co se divíš : )

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 05.06.06 15:50

Dvacataaaaaaaaaaa !!!

Mirdo ahoj,

ty ses ale, co to se mnou delas?! Ja jsem mela pri cteni denicku uplne sevreny hrdlo, knedlik v krku a div ze jsem tady neslzela.

Strasne pekne jsi to napsala. Jsem rada, ze se vam to povedlo. Byla jsi opravdu krasna nevesta, manzela taky schvaluju. Karloska je k sezrani, jako obvykle.
Ja jsem si myslela, ze byla Karolka neplanovana! No vidis, a zatim jsi to byla ty, kdo nechtel do chomoutu. :-)) Na ty vase Vanoce si pamatuju a verim, ze vas to uz nepotka.
Tak jeste jednou hodne stesti na spolecne ceste........

Take zivijooooooo nasi Julince od Medy, ktera ma rocek. Vsechno nej nej nej, hlavne zdravicko, peknej kus dortiku a krasne darecky.

Me svihlo v zadech a ted taktak chodim. ZVedala jsem Tomcu z postylky. Ted mi to strili do stran a nohou. Pripadam si na sto let. :-((

Tak zatim ahoj!

A.

 
Inge
Extra třída :D 10814 příspěvků 05.06.06 16:06

Mirko, proste supppeeer. Moc krasnej denicek. Pro me byl urcite vetsi zazitek porod nez svatba (i kdyz ta taky nebyla k zahozeni). Jo jo svatba byla asi tak posledni den, kdy si byla stredem pozornosti ty (a ne deti) :). Moc se tesim na fotecky.

Honzik mi asi 3 dny spi pres den jenom jednou, nejak si na to nemuzu zvyknout. Dneska jsme meli na navsteve holcicku asi o mesic starsi nez Honzik, tak si brali navzajem hracky a zkouseli se o sebe oprit pri vstavani, no sranda.

Tak se mejte, jdu neco delat, nez se Honzik probudi ze sveho jedineho spanku.

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 05.06.06 16:14

Makovko - tak s těma zádama, jsem na tom stejně. Bolí mě bedra už asi 3 dny, snažím se to rozcvičit, ale zatím to nějak nejde. Jo, holt nám ty naše mimča přibejvaj, co? Ale ty teď buď na sebe opatrná, jsi přece těhulka, ne? :-)

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 16:16

Maky - teď je zase s horečkama a rýmou v posteli… Tak snad už je větší a tělo si s tím poradí… Jinak mě šlehne : )

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 16:18

Inge - porod je bezesporu ten nejnejnej.

Snažila jsem se říct, že prožít svatbu je jako prožít si porod. Myšleno, dokud nezažiješ, nepochopíš : )

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.06.06 16:21

AHoj MIRKO:MOc gratuluju.hezky jsi to napsala, i slza mi ukapla.fakt pekny.
jsem si vzpomnela na svou svatbu:-)uz skoro pred rokem a 3/4.
uzivejte si to tu pohodicku a karolce dodatecne vse nejlepsi:-)

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 16:21

Peletonek:
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5kg 70cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm/ 6m: 8500g 70cm - 1981 02.06.05 - Andjelka (Jana)+ Emma 4,28 kg 53 cm - 1978 - Praha 03.06.05 - MirkaV + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01kg 68 cm - 1981 - Plzen/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm/ 6m: 9000g 70cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm/6m: 68cm,7200g - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78kg 69cm - 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm/6m: 9100g 80 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 3,70 kg 53 cm - 1978
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18kg 50cm /6m: 8,6kg 67cm - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm/6m: 7800 kg 69 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3kg 75cm - 1982 -Třebíč
22.06.05 - Katkaa + Matýsek, 3,20kg 48cm, /6m: 7900g a 69cm
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26kg 72cm - 1980 - Brno
25.06.05 - Marki + Mareček, 3,34 kg 51 cm /6m: 8,28 kg 70 cm - 1975 -Libčice nad Vltavou
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8kg 66 cm - 1978 - Bílina 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2kg 73cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46kg 66cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg/ 6m: 7,82kg 66 cm - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm/6m: 8400g 68,5 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča+ Martínek 3,10kg 50cm/ 6m: 8kg 71cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370kg 73cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815kg 67cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57kg 70cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm/ 6m 7,8kg 70cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm/ 6m: 6,4kg 68cm - 1978 Horní Cerkev
12.08.05 - Inge + Honzik 3,78 kg 53 cm/ 6m: 8,5 kg 73 cm - 1979 - Praha

Příště uvidíte:
St - 14.6. - Oluska - myslím, že bude narozeninový a taky, jak vypadal náš rok.
St - 21.6. - Marki - Vzpomínkový- Jak jsem málem nestihla svůj vlastní porod
St - 28.6. - NiKina - pár triků k maličkému zhubnutí
St - 5.7. -

…nic není závazné, změny k lepšímu vítány, předbíhání po domluvě dovoleno …

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 16:22

Děkuji.

Zas takový doják to asi není… Já vždy mám v plánu, jak to napíšu a ty konce pak uspěchám : ))))

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 16:24

Týýý vogóóó! Vše nej Julince k narozeninám!!!! Ať rodiče nezlobí a poslouchají. A z tebe, Juli, ať roste i nadále taková krásná princezna jako doteď : )

Mirka + Karolka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 05.06.06 16:41

poslední......

Taky všechno nej. Čekala jsem že mě budeš zasypávat smskami a ještě jsem musela zjišťovat jak na tom jsi!!

Soňa

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 05.06.06 16:45

Soni - tý jo, já si myslela, jak to budu stíhat a místo toho mě pořád někdo proháněl. Nejčastěji fotograf : ) Tak se omlouvám, tě můžu prohnat teď jestli chceš : )

Co malý, už je lepší? Karča nudlí a teplotkuje teď : ( By mě z toho hráblo, ch jo chuděrka moje, snad se to brzy ztratí… uvidíme, co bude na výtěru zítra…

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 05.06.06 17:21

Nazdárek ženský!

Tak se zase konečně ozývám.Přes víkend se u nás „divoce“ oslavovalo.Ta moje starší ratolest měla 10.narozeniny,tak jsme dělali oslavu venku u maringotky.Adam byl nadšenej,protože dostal maskáčové kalhoty a triko a taky ledvinku,jak jinak než maskáčovou :-)),pak ještě nějaké hadérky-jako džísku,kalhoty,ale to se ještě neobtěžoval rozbalit.
No a vrchol jeho dárků byla kuličková puška(pistole,sa­mopal-nebo jak se to jmenuje) a kryt na mobil.
Takže jsem vůbec nestíhala číst a už vůbec ne psát.Doháním to seč můžu,ale Anetka pro to nemá moc pochopení.Teď naštěstí spinká,tak můžu něco písnout.
Dnes jsme byli taky opět na rehabilitaci a moc nás pochválili,že malá už umí vše,co umět má a stačí přijít za měsíc.Tak jsem byla pyšná,jak pávice :-)
Anetka začala dělat vlastně všechno najednou po desátém měsíci.Teď sedí,klečí,plazí se,leze po čtyřech,staví se,obchází nábytek,dělá paci-paci,pá-pá,jak je veliká,tany-tany.No je toho najednou hodně.Je to skok jak hrom.Od malinkatého uzlíčku v porodnici po takovéhle batolátko.
Akorát teda ty zoubky pořád nemáme,ale ty nám snad časem taky narostou.

Makovko - Ten německej obchod tě musel moc potěšit.Já si pamatuju,když jsem byla u ségry v Rakousku asi 2 měsíce,tak mi tam strašně chyběly rohlíky.Mají tam pečiva strašně moc různých druhů,ale naše rohlíky ne.Takže ti moc rozumím i když se 2 mesíce nedají srovnávat se 3,5 lety.Moc ti přeju ,aby ti pobyt tady v Čechách vyšel jak si přeješ.A snad už budeš moct přiletět častěji!
Adamova škola - zatím nevím jestli ho vezmou,má mi přijít rozhodnutí,tak čekám.
A chlap byl na pohovoru dnes-vypadá to docela dobře,ale nechci to zakřiknout,tak až to bude jistější,tak písnu.
Ultrazvuk musel být super,když člověk vidí,jak tam to srdíčko pumpuje! Tak opatruj mimíska a drž se!

Nikkol,Dášo -děkujeme za přání k Adamovým kulatinám,jó je to taky červenčátko,ale už desetileté:-)

Chtěla jsem se zeptat -co je to za pověru,že utečete roku?To neznám.

Maty na fotkách v galerce vypadáte všichni moc pěkně.A ta fotečka v tom kbelíku je jak od ANNE GEDES.

Medo - tak taky vše nej,nej tobě i Julince k vašim narozkám.

Magrátko - taky móc,móc gratulujeme k těhulkovství.Tak jsem zvědavá ,kdo bude další.

Soni - tak už ty nemoci někam zahoďte a vyžeňte.Vás to ale trápí!

Oluško- taky gratuluju k chůzi,je to fofr!

Slanko - Tak picu bych si taky dala.Muselo to být príma.
VELIKÁ gratulace k Marijančiným samostatným krůčkům.
Jinak snad se vám podaří se nějak napojit na net,aby jsi nám mohla psát.
Různé složenky a platby se na nás taky hrnou vždy v naprosto nevhodnou dobu.Ale snad jednou bude líp.A to určitě bude.Jsem optimista(někdy).

Magrátko - tak u nás byla Aninka taky docela překvapení i když příjemné.Chtěli jsme až tak touhle dobou,ale přišla prostě dřív.Já jsem vy:,–(ila antikoncepci a spoléhala na plodné a neplodné dny.Cyklus jsem měla 30dení .Tulili jsme se 10 a 20 den ,to bylo překvápko,když se objevily //.

Já myslím,že na Moravě rozhodně nejsou lidi líní(rozhodně né víc než kdekoliv jinde),ale jsou tam jiné pracovní příležitosti -horší.A za stejnou práci tam mají lidi míň peněz než třeba ve Středních Čechách.
Ale taky si myslím,že to hrouda nemyslela jako útok.

Oluško - taky chci dělat Zákysánek.Tobě se fakt moc povedl a s vyzdobením se inspiruju u tebe.

MirkoV -Deníček se moc pěkně četl,je to super.Móc vám to slušelo.A hlavně ,že se to takhle vyvedlo i s počasím!
Já jsem se ještě nevdávala(sem to ještě nestihla:-),tak nevím,ale měli jste moc pěknou svatbu.

Šulánku - Máš akční dcerku.Při té představě jsem se musela smát.

Tak se loučím KIRA

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 05.06.06 17:24

Pmlouvámse že nepíšu, ale........ ten můj hrdina (myslím tím manžela) se 4 dny mučil s horečkama 39,5 apod aniž by mi to řekl. Dnesk konečně přiznal, že je mu zle a tak jsem ho dovezla do nemocnice, kde ho rovnou převezli na metabolickou jipku. Jsem už z toho všeho tak nějak na dně. Bračí, brečím a přemýšlím nad tím, co jsem udělala komu tak hroznýho, že zrovna my musíme mít takovou smůlu.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 05.06.06 17:39

Takže kolikátá???? Už to ani nepočítám, prvenství jsem prošvihla :))))

Mirko: krásně jsi to popsala, je to dojemné a já si trošku zavzpomínala na svou svatbu, chjo to tááák letí a my už máme za sebou tři roky manželství :o) Fotečky jsou nádherné, všem vám to slušelo a už se těším na další.
Karolce přejem brzké uzdravení, nás už to snad opouští, Vojti jak vidí odsávačku utíká před námi, chjo broučínek malý …

Tak pááá Lois a Vojtíšek

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 05.06.06 20:17

Mirri - krásný deníček, já jsem se hodně nasmála, ale byla i naměkko!! Přeju vám ještě jednou moc moc štěstí!!

Julince od Medy -PŘEJEME KRÁSNÉ PRVNÍ NAROZENINKY, SPOUSTU DÁREČKŮ A MILUJÍCÍ RODIČE!!!

Já nemám moc načteno, takže se to pokusím dohnat.

Holčičky Dáši a Inge - vy máte někdy srazík? můžu se popřípadě vtírnout, když bue pěkně a mé dítě nebude otravné?? :)

Oluško - krásné fotky, řekla bych, že Martínek je celý ty

Zatím hezký večer

Radka

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 05.06.06 20:18

Adalajdi - uuuff, přeju manželovi moc moc zdraví, tobě lepší náladu, chápu, že to musí být strašně težké. Moc bych vám přála, aby to byl jen ošklivý sen. Určitě bude líp, neboj!!! Držíme vám všem moc palce.

R.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.06.06 20:20

KIRA - je adámek měl deset let, no tak to gratulujeme dodatečně… Jinak fakt Zakysánek byl fakt super, jak chuťově a je to děsně rychlý.. Měla jsem strach, že se to bude bortit, ale ani náhodou, drželo to úplně perfektně..

adalajda - přejeme hodně sil, jak tobě, tak i manželovi…

Oluska a Martínek 1 rok a 1 den

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 05.06.06 20:53

Holky všechny moooooc zdravím!!!!

Oslavencům všechno nejlepčí k narozeninám.

Mirkov, fakt krásnej deníček. Svěží na pohodu, ale proč teda u něho bečím???? Všechno nejlepší na Vaší společné cestě tím životem. Na fotkách vám to všem moc sluší. Hlavně tobě jako nevěstince. Jo, miruško, moje kámoška z první třídy a napořád se taky za svobodna jmenovala tesařová, no já jí tak říkám do dnes. Kluci jí na základceš říkali tesařka masařka.

Magrátko, taky se připoujuji k blahopřání k těhotenství. Taky ať máš co nejméně nevolností, únavy a všech nějakých komlikací.

Makovko, holka zdareeec.Ať záda nebolí, ale to je těžký ti naši „drobečci“ se pěkně pronesou. No, a kdy poletíš do čech???

Add volby - no dost šílený!!!! Paroubek v tu sobotu vypadal jak kdyby ho to mělo trefit každou chvilku. Nebo spíš někomu trefit!!! Nejspíš těm kolaborantům..... Ta jeho kráska po jeho boku, snad tak nedopadnu. Jinak dle mě volby dopadly úplně nejhůř jak mohly. Ve zprávách jsem slyšela, že čssd bude souhlasit pouze s úřednickou vládou. To je šílený! Já teda volila zeleně, jako vždy i když vím, že je to hlas, i když možná letos nebyl doprázdna. Myslím, že tady ani nejde o politiku, jako spíš o ty jejich „výdělky“ bokem. Toť můj názor.

Adalajdo, opravdu to nemáš lehký! Každý jsme v životě udělali někomu něco, čím jsme mu ublížili, ale to je život. Nemá cenu se zabývat tím, že jsi někomu ublížila. že je život pes, pod to se asi můžeš podepsat. Můžeš si snad říkat, že všechno zlý je k něčemu dobrý. Na to člověk přijde někdy až za dlouho, proč ty události dopadly zrovna tak..... Musíš věřit, že to opravdu dopadne dobře, tak jak má. Najdi v sobě hlavně sílu, aby Ondrášek nepocítil ten tvůj smutek.

Olusko, tvoje fotky jsou krásný!!!! komentáře jsem psala v sobotu a to neustálí vracení mě dovede do cvokhausu. Všude vám to strašně sluší. Prosím ještě napiš nám, jak jsi dělala ten dortík!!!!! Byl moc hezkej. Kdyby jsi napsala receptík, zkusila bych taky lucíkovi udělat takovou parádu.

Kiro, zase pochvala za komentář!!! Honzovi je 12 a kuličkovky mají i u nás číslo jedna!!!! Je ale šílený uklízet ty gulky ze země. Teď už se krotí, kvůli lucíkovi. Páč nejednu měla v hubyně.

Lucikus má ode dneška novinku, vrže zubama. Přišla na to ráno, ale to je zvuk, bléééééé. Když si na to vzpomenu mám husí kůži. Máme nudly u nosu, jinak nic. Jo a sliny pořád, hoooodně sliníme. Krůčky zatím žádné v dohlednu. Dneska rozbila skleničku s výživou, pak se v tom rochnila ..... atakdále takových zážitků máte taky dost že?!

Holky zatím zdarec, budu ještě čučet

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 05.06.06 20:55

Holky všechny moooooc zdravím!!!!

Oslavencům všechno nejlepčí k narozeninám.

Mirkov, fakt krásnej deníček. Svěží na pohodu, ale proč teda u něho bečím???? Všechno nejlepší na Vaší společné cestě tím životem. Na fotkách vám to všem moc sluší. Hlavně tobě jako nevěstince. Jo, miruško, moje kámoška z první třídy a napořád se taky za svobodna jmenovala tesařová, no já jí tak říkám do dnes. Kluci jí na základceš říkali tesařka masařka.

Magrátko, taky se připoujuji k blahopřání k těhotenství. Taky ať máš co nejméně nevolností, únavy a všech nějakých komlikací.

Makovko, holka zdareeec.Ať záda nebolí, ale to je těžký ti naši „drobečci“ se pěkně pronesou. No, a kdy poletíš do čech???

Add volby - no dost šílený!!!! Paroubek v tu sobotu vypadal jak kdyby ho to mělo trefit každou chvilku. Nebo spíš někomu trefit!!! Nejspíš těm kolaborantům..... Ta jeho kráska po jeho boku, snad tak nedopadnu. Jinak dle mě volby dopadly úplně nejhůř jak mohly. Ve zprávách jsem slyšela, že čssd bude souhlasit pouze s úřednickou vládou. To je šílený! Já teda volila zeleně, jako vždy i když vím, že je to hlas, i když možná letos nebyl doprázdna. Myslím, že tady ani nejde o politiku, jako spíš o ty jejich „výdělky“ bokem. Toť můj názor.

Adalajdo, opravdu to nemáš lehký! Každý jsme v životě udělali někomu něco, čím jsme mu ublížili, ale to je život. Nemá cenu se zabývat tím, že jsi někomu ublížila. že je život pes, pod to se asi můžeš podepsat. Můžeš si snad říkat, že všechno zlý je k něčemu dobrý. Na to člověk přijde někdy až za dlouho, proč ty události dopadly zrovna tak..... Musíš věřit, že to opravdu dopadne dobře, tak jak má. Najdi v sobě hlavně sílu, aby Ondrášek nepocítil ten tvůj smutek.

Olusko, tvoje fotky jsou krásný!!!! komentáře jsem psala v sobotu a to neustálí vracení mě dovede do cvokhausu. Všude vám to strašně sluší. Prosím ještě napiš nám, jak jsi dělala ten dortík!!!!! Byl moc hezkej. Kdyby jsi napsala receptík, zkusila bych taky lucíkovi udělat takovou parádu.

Kiro, zase pochvala za komentář!!! Honzovi je 12 a kuličkovky mají i u nás číslo jedna!!!! Je ale šílený uklízet ty gulky ze země. Teď už se krotí, kvůli lucíkovi. Páč nejednu měla v hubyně.

Lucikus má ode dneška novinku, vrže zubama. Přišla na to ráno, ale to je zvuk, bléééééé. Když si na to vzpomenu mám husí kůži. Máme nudly u nosu, jinak nic. Jo a sliny pořád, hoooodně sliníme. Krůčky zatím žádné v dohlednu. Dneska rozbila skleničku s výživou, pak se v tom rochnila ..... atakdále takových zážitků máte taky dost že?!

Holky zatím zdarec, budu ještě čučet

 
Uživatel je onlinemagratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.06.06 20:55

MirkaV - A změníš teď nick na MirkaT? To je fajn, že vám to tak hezky vyšlo. Pobavilo mne jak tvůj manžel zapomněl kytici. Ale na toho mého nemá, ten si cestou na svatbu kupoval boty. :-)))

Adalajda - Přeji manželovi hodně zdraví a Tobě hodně síly. Podobné ohleduplné hrdinství jsem zažila taky, dědeček nám nechtěl kazit Vánoce tak se s rakovinou nechal hospitalizovat až na konci ledna. Musím zaklepat snad to vypadá dobře, alespoň podle toho jaké informace jsou mi podávány.

Magrátka a Míša

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 05.06.06 21:40

Ahoj holky,

předně Vám všem mooooc děkujeme za gratulace - jsem dojatá :-).
Sobotní oslava se povedla (i když můj dort se jaksi ehm roztekl), teď jsem koukala na fotky a nějak jsem toho málo nafotila (třeba oslavence s dortem vůbec - proč asi :-)). Julinka byla spokojená, nejvíc se jí líbila výzdoba (balonky, girlandy, lampiony, frkačky…) a pak samozřejmě dárečky.
Zítra vám to popíšu víc a doufám, že i fotky stihnu.
Dneska mám nějaký divný den (jsem děěěsně vzteklá) tak se jdu raději realizovat žehlením.

papa kočky vaše Meda a spící oslavenkyně Julinka

 
Uživatel je onlinemagratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.06.06 07:27

Tak mne Míša vzbudil v pět hodin, abych prý nezapomněla popřát Filípkovi. Tak Filípku všechno nejlepší k Tvým prvním narozeninám.Náš montér mi právě odpojil od počítače bedýnky. Už se těším až ho tak za půl hodiny dám spát.

Magrátka a Míša

 
Inge
Extra třída :D 10814 příspěvků 06.06.06 07:43

Taktez se pripojuju a preju Filipkovi vsechno nejlepsi.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 06.06.06 08:18

Přejeme Filovi od Nikkol „šécko nejlepší“ : ) At maminku s tatínkem nezlobí a je stále tak pohodový.

M+K

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.06.06 09:06

Milý Filípku,

teta Lois s Vojtíškem Ti přejí k prvnímu ročku jenom zdravíčko, štěstíčko, lásečku všech kolem tebe a taky mnoho pokroků v druhém roce Tvého života.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 06.06.06 09:20

Dobré ráno kočky,

tak Karolínka je stále nudlující, má to do žluta… Očička přivřená… Je mi jí tak líto, protože ani mě není dobře a pokud se cítí jak já, tak se nedivím, že vypadá, jak vypadá. Ale snaží se, hraje si, jen občas přijde se přitulit, což je normálka nenormálka : ) Protože mazlit se s mamkou je ztráta času : )))
Za chvilku budu volat na výtěry, tak snad by tam případně něco ošklivého objevili…

Ještě vám musím napsat perličku. Mě to včera úplně vypadlo. Normálně nám zkonili oddací list : ) Přehodili nám rodiče, takže jsem včera byli na matrice, aby nám to změnili : )

NiKi - ještě mě napadlo, nechtěla by si nám přihrát svou fotečku? Já tě snad nikdy neviděla A když už i já ji dám na net, tak už snad každý : ) Prosím, prosím. A Mišáka taky, to je jasnačka : )

Maky - co záda. Hele, teď je tedy naplánováno a ostře sledováno tvoje těhu : ) Zakončené porodem : )))

Peťu - se zádama jsem si odpočinula, jakmile jsem nemusela Karolku držet při chození - za ručku… Teď pohodička, už mě tolik nepotřebuje : )

Valli - děkuji, teď někdy tě čekají další zkoušky, že? Možná máš už po… určo dobře dopadly, plašanko : )

KIRO - úplně jsem zapomněla, že být na jednom místě, tak máme ne double, ale trio oslavu : ) Adamítovi vše nej ke kulatinám. Oslavičku jste si užili a to je prima…
Aninka je šikovná holčička a zoubky budou. Nám zřejmě tlačí stoličky…
Kiruško, ty jsi stále slečna? Nebo rozvedená? To musíte napravit. CHONÉÉÉÉÉM : )))
Aninka uteče roku, pokud bude chodit sama před prvními narozeninami : ))))

Adalajdo - držte se. Z toho je mi takové smutno, že mi slova docházejí…

Lois - děkuji. I za přáníčko na „mejlu“…
Karolka taky ječí jak o život, ale musím být silnější. Dnes jsem ji ucpala i druhou dírku a lezlo toho… Už aby uměla smrkat.

Radulko - děkujiiiii! : )

Kačkob - neprovokuj, joooo : ) Ale co naplat, jsem tesařka, no : )
Ehm, taky potencionální nevěstinka, žéééé : )))
Nudli od nosu, pryč… Vrzání zubů známe taky… Od té doby, co jí narostli i ty nahoře…

Magratko - tobě gratulace k těhu. Nevím, zda jsem už přála… Ale kdyžtak opakováním nic nezkazím, že? Jsi tedy další sledovaná a to ostře : )

Medo - taky se mi zdá, že se toho mohlo nafotit více… Ale co, ve vzpomínkách to zůstane : )

Končím prozatím, vzhledem ktomu, že nemůžeme ven, tak juknu častěji. Pište, ať je co číst…

Tesařka masařka : ))))) Nééééééééééé : )))))

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 06.06.06 09:46

Ahoj, ahoj..

katkab a všichni - tady je ten receptíček, stačí kliknout na odkaz Zakysánek [www.emimino.cz] a kdyby se někomu nechtělo klikat, tak receptíček je tady:

Zakysánek
3-5 zakysaných smetan (nejlépe hustých)
1-2 balíčky dětských piškotů
3-5 vanilkových cukrů
ovoce dle chuti - meruňky, broskve, jahody, borůvky
Granko šlehačka ke šlehání
2-3 lžíce cukru moučky

Větší misku vyložíme potravinářskou folií a část folie necháme přesahovat na konečné překrytí celého doru. Všechny zakysané smetany (dle množství, které potřebujeme) smícháme se stejným množstvím vanilkových cukrů tzn. 1 vanilk. cukr na 1 zakysanou smetanu. Trošičku potřeme folii a klademe piškoty rovnou stranou nahoru, pak nalijeme část připravené směsi zakys. smetan s vanilk. cukrem a poté vložíme vrstvu na drobné kousky pokrájeného ovoce. Postup opakujeme - piškoty, smetana, ovoce. Poslední vrstvou jsou piškoty. Poté přikryjeme přesahující folií a dáme na přes noc do lednice ztuhnout.
Po ztuhnutí si připravíme podnos, opatrně odstraníme vrchní folii a vyklopíme dortík. Ušleháme ve šlehači 1 smetanu ke šlehání se 2-3 lžícemi cukru a potřeme vrchní stranu dortu. Na závěr posypeme Grankem (možno nahradit čímkoliv-barevnou zdobící rýží, lentilkami, ovocem a podobně..

Tip: Pro urychlení můžeme piškoty polít šťávou z kompotované­ho ovoce

Tip: Grankem můžeme prosypat i jednotlivé vrstvy zakysánku.

Velice osvěžující záležitost a relativně zdravá - záleží na množství cukru. Možno dát menší množství dle chuti.

Množství zakysané smetany a piškotů záleží na velikosti dortové formy, já měla takovou ten střed a použila jsem 5 zakysaných smetan a 2 a půl balíčků piškotu. Zakysanou smetanu jsem použila 15 % tuku - hustá - je od yoplait. Šlehačku jsem použila na šlehání - Šlehačka De Luxe 40 %, je to nějaká cukrářská - je od mlékáren Kunín. Udělala jsem všechno podle návodu. Nakonec jsem si šlehačku ušlehala natřela jsem dort, trošku šlehačky jsem si nechala a dala do zdobičky na dorty, udělala jsem s ní kolem obvodu takový malý ružičky, pak jsem dala na plátečky nakrájené jahody a na krajíček jahod jsem taky udělala malé ružičky ze šlehačky. Písmenka a jedničku jsem dělala z čokoládové polevy, napsala jsem je nejdřív na igeliťák, nechala stuhnout a pak jsem je přemístila na dortíček, no a nakonec napíchnout svíčku. To je snad všechno, takže přeji všem, ať se dortíček vydaří a myslím, že se vydaří, páč já nejsem žádná cukrářka..

Nikkol - dnes je moc krásné datum 6.6.2006 a je tomu už rok, kdy se narotil malý Filípek, takový malý uzlíček štěstí a takového malého miminka najednou vyrostl takový šikovný klučínek a světe div se, dnes už je mu právě jeden rok, takže my Filípkovi přejeme všechno nejlepší, zdravíčko, štěstíko a hodně a milují rodiče. Jo a spousta dárečků a pěknou oslavu…

Oluska a Martínek 1 rok a 2 dny

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 06.06.06 09:53

A do cílové rovinky dorazila Medina Julinka, dnes Filípek, zítra a v dalších dnech je doženou Matouš od Sylvy, Natálka od Matty a Míša od Ellen.
Prckové, přejeme vám spolu s naším prckem krásné narozky a príma další rok k druhému dortíku.

A paní Tesařovou také zdravím, schválně jak dlouho si budeš plést příjmení. Já jsem se v pohodě představila svým rodným příjmením i půl roku po svatbě :-))
Zdravím i všechny ostatní, ale víc napíšu až za několik dní.

Radulko, Dášo, Inge a pražandy - těším se na procházku a srazík, ale až po tom datu 13.6. A Paroubka ke kafíčku nepozvu, případnou politicko-ekonomickou debatu zvládneme bez něj :-))))

Pa, Marki+Mareček

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 06.06.06 10:01

Takže verdikt je ai takovýto, totálně selhaná imunita a nějaký bacilus v nřiš, co po jeho operaci není nic příznivého. Nehcají si ho na jipce i nadále.

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 06.06.06 10:03

Tak ještě to napíšu česky:) Verdikt, je takový, že mu totálně selhala imunita a má nějaký bacilus v břiše. Nechají si ho i nadále na JIPce

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama