Červenčátka 095 - Naše malá listárna 2

Rodičovství

Naše malá listárna 2 Slíbila sem Vám deníček na obdobné téma, co vymyslela Marki jen to pojmu jako denní program s našimi batolátky.Zase dám pár témat k vyjádření at víme jak to chodí jinde.

USÍNÁNÍ A NOČNÍ SPÁNEK
Chodíme spinkat po osprchování nebo vykoupání záleží, dle času.Náš čas je půl osmá dostane na noc kašičku v lahvi, zhasnu mu a bud usne hned anebo ještě chce 150ml mléka to se ozve.Většinou usíná do 20,15hodin když v tom pokoji nikdo není.Když sem doma sama tak není problém, ale jak je doma táta tak mu to 2-3dny trvá než mu to dojde, že pravdu mám já.Lepší ho tam nechat samotného potmě.

NOČNÍ PITÍ A RANNÍ VSTÁVÁNÍ
V noci bohužel se ještě jednou až dvakrát budíme na mléko, i když ted zkouším mu nechávat v postýlce jen čajík v netekoucím hrnečku dvě noci mi to vcelku prošlo tak uvidime jak dál.Jinak sem řekla, že ho do jeho 3let nebo než půjde do školky toto odnaučovat nebudu /spíše doufám, že na to dojde sám,že?/. Ráno vstáváme jak kdy někdo v půl osmé někdy po osmé hodině a vypije si mlíčko a pokud já ještě jsem na PC vydrží tak 20-30minut v postýlce, když s ním dělám chvilemi lumpárny jako kuk, atd…

DOPOLEDNÍ PROGRAM
Bud mám nějaké zařizování a to lítáme po městě nebo cvičení a to chodíme do dětského klubu či do ddm.Pokud sme doma tak spolu vaříme s tím, že Fil krámuje okolo nebo se něčím zaujme a s tím si hraje.Také zkoušíme náš pojízdný park, zda stále vše jezdí.Svačinu dopoledne většinou nedávám občas sní pár piškotů nebo mandarinku, jablko.

OBĚD, KRMENÍ A ODPOLEDNÍ SPÁNEK Čas na oběd přijde okolo půl dvanácté plus minus, přebalíme plínku a tak uděláme hačí.Většinou hamáme polévku pokud náhodou není dávám jogurtek.Sami lžičkou teda zatim nejíme.Možná by nám to šlo, ale zatim sem to nějak nezkoušela.Já vím, že asi je na čase, ale myslim si, že to dítko na to přijde brzy samo.Po obědě ho odnesu do pokojíčku do postýlky a dám mu tam čaj.Odejdu zase z místnosti a at se tam třeba na hlavičku staví.Někdy protestuje nespí třebas 30-40minut jindy usne hnedle. Díkybohu zatim neumí přelézt postýlku až tuto dovednost zvládne nevim nevim, co budu dělat.Než usne já si doma bud dodělávám jídlo nebo něco poklízím mám na to uplnej klídek.Když usne mám já chvili čas pro sebe a inet takže sem pak zalézám.

ODPOLEDNÍ PROGRAM
Když se vyspinkáme tak se jdeme zase nadlábnout většinou papáme zase polévku či těstoviny s omáčkou, atd.. nebo jogurt .Druhé jídla mívá málokdy, jelikož je až tak nechce, ale asik je brzy začnu dávat.Potom se většinou oblečeme a jdeme do města nebo nějkam na procházku či návštěvu.Odpoledne sní ještě půlku až celý rohlík , přesnídávku nebo jablíčko, banán no prostě ovoce.Vrácíváme se dom když z návštěvy tak okolo půl sedmé a to už jdeme za moment do pelíšku a když z města i procházky tak mnohem dřív pak si doma hrajeme, čteme spolu, apod…V tomto počasí když je snížek chodíme na sánky a mooc se nám to oběma líbí.Během dne když přebaluju vysazujeme na nočník, ale sám si zatim neřekne snad to brzy pochopí sám.Včera sem mluvila s kamarádkou a jejich dítě na nočník chodí za bonbon tak toto si teda pěstovat nehodlám. Z venku pravidelně chodíme do schodů za přidržení se zábradlí dolů mu to ještě tak hezky nejde.

MLUVENÍ A GESTIKULACE
Takže mluvení zvládáme s přehledem MAMA,BABA,TATA,PA­A,HAM,BAC,TOTO,TY­TY, ajiné.Pak někdy i TETA,DEDA,JEDEM a takové složitější slovíčka.Zatim nespojujeme i když už se mu tento týden to dvakrát povedlo zdá se mi, že začíná mnohem více rozvazovat jazýček.Zvířátka na obrázku umíme pojmenovat stylem já řeknu jak dělá kravička a on BUU, co nám ze zvířátek zatim nejde tak je chrochtat, ale on to brzy zvládne.
Gestikulace-takže zamáváme, zatleskáme, na hlavičku ruce dáme.Ukážeme kde máme nos, uši, pusu, vlásky plínku, boty ,ruce atd…Děsně rád dělá kolo, kolo mlýnský zvládne i ukázat vezmeme si hoblik, pilku.Když má náladu tak dělá žába skáče po blátě, přešlapuje z nožky na nožku ta jako, že tančí nebo dělá paci, paci pacičky či bramboru.

ZÁVĚR NÁŠ PROBLÉM
Je to malinkej rošták, který hoodně už vnímá a skoro všemu rozumí.Největší problém máme u tchýně v pokoji, on tam přijde a začne řádit.Šup na gauč, šup na postel, šup do skřínky, rozsypat Šerině granule, šup na křeslo,vylézt na rotoped, vysypat tam své hračky…no prostě vůbec u ničeho v tom pokoji nevydrží.Přitom jinde s ním nejsou problémy v kuchyni si se mnou hraje, v pokojíčku se také zabaví, ale u tchýně anik omylem.

Už fak t nevim jak to řešit jsem z toho vcelku zoufalá.Jinak má metoda počítání 1,2,3 se dost osvědčila a vcelku na ni reaguje jen u té tchýně v pokoji jako by neviděl, neslyšel.Přitom ona ho také okřikuje, nezastává se ho, ale prostě on to bude dělat.My říkáme, že má své oblíbené místa a k nim se vrací jako pejsek.Už sme i zkoušeli, že ho tam nebudeme pouštět člověk mu zavře před nosem a pokud nezamkne tak se Vám Fil obloukem vrátí, jelikož už sám dosáhne na dveře a umí je otevříti.Když se zamkne tak chvíli stojí nechápe, že tam nesmí a pak tam knučí někdy je puštěn jindy nee…to pak odkráčí a jde se věnovat jiné činnosti.Proto mám na závěr n Vás otázečku jak byste toto řešili?

Taak a napsáno snad sem na nic nezapomněla a bude se deníček líbit .

PELETONEK:
18.05.05 - Veronika + František 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 1981 - Pardubice 03.06.05 - MirkaV + Karolínka 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluska + Martínek 3 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 06.06.05 - Nikkol + Filípek 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva + Matouš 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 1976 - Brno + TP 09.03.2007
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab + Lucinka 1975 - Brno - Honzík 12
25.06.05 - born + Zbyněk 1979 - Praha 10
25.06.05 - Marki + Mareček 1975 - Libčice nad Vltavou
25.06.05 - Jittyy + Davídek 1980 - Brno
26.06.05 - hrouda + Matyáš 1976 - Liberec 01.07.05 - Makovka + Tomášek Washington D.C./Olomouc + Veronika
Erin 3,395 kg a 50,5 cm (27.12.2006) 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka Brno - Leonka 4 05.07.05 - Dáša + Eliška 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 1974 - Kladno - syn Adam (96) 08.07.05 - Slanka* + Marianka 1979 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča + Martínek 1980 - Jince u Příbrami
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 1976 - Brno
20.07.05 - Janka + Barunka 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 1979 - Praha

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.01.07 08:36

Jsem prvnííííííííí­ííííííí !!!!!!!!!!!!!!!!!!  

tak sem ještě zkopčím příspěvek z minulého deníčku a jdu číst. Jana

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.01.07 08:41

čau ženský!  

Teda poslední dobou nemám ani moc čas psát, ale ani se mi třebas nechce :-(. Né, jako že sem se mi nechce, ale jsem občas lenoch:-((( V týdnu měla Leonka nějakou dost škaredou vyrážku, valila jsem s ní k doktorce, napřed to vypadalo na spalničky, ale nakonec se z toho vyklubala jen kopřivka. No měla dost velkou alergii na vítamínky, co jsem jí koupila nový :-( Člověk chce pro dítě to nej, a pak se mi z toho osype. Taky jsem nechala Leonku ostříhat na krátko :-(, ale moc jí to sluší, už měla ty cáry škaredý, má po mně jemný vlasy..... No a teď je nadšená, že jí vlasy nepadají do jídla, nemusí nosit culíky ani sponky. Ve školce ju taky jedna holka furt za culíky tahala, sponky servávala z hlavičky :-(((   SLÁNI:že je k vám zajdu na snídani??? Na pohankové bagetky a čerstvý chlebík, mňam, mňam!!!    KIRO:jak je Anetce? Už je to lepčí??? Určitě, že jo?  

No, a je to zase tady, opět nevím, komu jsem co chtěla, tak aspoň pozdravím Dášku, Makovinko, Marki, Hroudu, Matty, Olušku, Adalajdu a všechny ostatní nejmenované.
Pomalu se jdu chystat, dnes máme tu obr oslavu mých a taťkových narozek, takže se jdu hodit do gala.  

Mějte se tu krásně, krásnej víkend a po neděli čao

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 27.01.07 11:30

Ahojki,že bych byla druhá? Nevídáno…:-D
Peťuldo-tichounce gratulujeme   :-)
Marki-umývala jsem i na 70 ,ale stejně to neumylo.Zkusím ještě jinej prášek,teď máme nějakej co vůbec neznáme.Už mám koupený Somat,ale vadí mi to tak snad to pomůže.
Občanka-taky se mi stalo,že jsem šla pro novou a měla jsem napsáno jméno,příjmení,poh­laví muž…:-O Co na to říct.
Koupila jsem si před čtrnácti dny nové zimní boty,staré vyhodila a minulý týden nesla milé nové boty na reklamaci.Bude trvat měsíc,by mě kleplo…chodím v teniskách a jak na potvoru mrzne a je sníh.A nové další se mi kupovat nechce.Tomu se říká pech…:-(
Teď u nás zavládlo šílenství…koukáme na ztracené jak o život,musíme stihnout vše do 11.února…pak začne třetí řada na AXN.......:-D
Tak páček Matty

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.01.07 12:36

ČAUTE DĚCKA! J ****
Tak novinky od nás? Nic moc se neděje. Sumetrolim zabral, takže má Anetka tak 2× denně kašovitý kakání. Vždycky za mnou přiběhne a volá kakalá, ale že by mi řekla včas, to ne!
Adam už byl ve škole, ten už je úplně v pořádku a Petr už taky.
Tak už snad bude dobře. Takhle mizerný průjem jsme ještě neměli. Když měl Adam něco kolem 2-3 let, tak dostal nějaký virový průjem, který mu pak poškodil játra. To jsme byli v nemocnici a pak jsme chodili do Hepat. poradny.

Hroudo- služba na sníh a teď to je za trest. Já naposledy odhrabovala sníh těhotná s Anetou. Petr byl ve špitále a my měli jak naschvál službu!
Pas - je to tak jak holky psaly, dokud platí pas, tak platí i zapsání dítěte v pase. Já jsem si proto dělala na podzim nový.
V tom Tescu je to náhoda, jeden den tam nic není a druhý jo. Máme Tesco asi 15 minut od barákuJ, tak se tam chodím docela často kouknout.

Sylvo- s rukavičkami se zadaří, si to nevyčítej. Příště už budete mít rukavice teplé jak blázen J

Nikkol- tak na motorce v tomhle počasí by se mi hodně nechtělo.
A s tou občankou by mě to taky pěkně namíchlo! Já chtěla mít taky děti v občance a nemám, prostě přišla bez zapsaných dětí. Asi to není tak ojedinělý! Hlavně, že jich je všude na úřadech jak psů!!!

Slanko-  přišly bychom moc rády, ale zatím to k tomu neníL, ani nevím, jestli je nějak infekční.
Na obarvené věci při praní mají něco speciálního v DM drogerii, ale ještě jsem to nezkoušela.
A každý něco řeší a je to pro něj vždycky to důležitý!
Taky jsem se koukala na netu na ty golfky co jsi psala a jsou moc pěkné. Až jsem zase já, potrhlá váha váhavá začala meditovat, jestli jsem vybrala dobře!
Těch kočárků je dnes tolik a ještě kdybych se nemusela koukat na prachy!
My sáně taky nemáme a včera jsem vytáhla ten náš tank - ABC, abych se dostala do krámu nakoupit. Jak má ty velký nafukovací kola, jezdí se s ním ve sněhu mnohem líp.

Matty- tak paráda, že jste se už vyzdravěly!
S myčkou já neporadím, páč ji nemám J. Taky to čistím houbičkou a Cifem nebo nečím podobným.

Peťuldo - míry máte ukázkové, očkování jste taky tak nějak překonali a ještě k tomu tajemství v bříšku! Moc, moc, moc tichounce blahopřeju a držím pěsti!

Katkob - Honzík má stanovenou diagnózu od psychologa? Jestli to řekla jen nějaká nerudná učitelka, ještě to nemusí nic znamenat a může mít prostě špatný období. Mě psychiatrička říká, že v lednu je to nejhorší (vánoce pryč, do prázdnin dalekoJ)!
A jak píše Marki taky jsem na základce učení dost flákala, až jsem si rozmyslela, že bych chtěla na zdrávku a tam ze 4 nebrali! J

Marki- už se moc těším na tvůj deníček. Ta diagnostika (irisdiagnostika?) z oční duhovky je strašně zajímavá věc. Už jsem o tom něco četla.

Jerrýsku - co jste to měli za vitamíny!? Tak si užijte oslavu a dej pak nějakou fotkuJ

 

Tak a jdu na nový deníček.

Nikkol - povedl se. Tak se jdu pokusit sesmolit odpovědi.

 

**USÍNÁNÍ A NOČNÍ SPÁNEK   **

Tak u nás je to tak, že chodíme spinkat po koupání, v součastné době mezi 19-20 (v 19.30 má ATB). Vykoupe se, vyblbne ve vaně. Na noc dostane 250 ml mlíčka, položím ji do postýlky, zhasnu, dám přes obličej plínu a dudlík (ten je důležitý, bez toho to nejde!). Z místnosti hned odcházím. Kdybych si tam chtěla rovnou lehnout nebo zůstat, spát se nebude. Když hned odejdu, okamžitě usíná.

 

**NOČNÍ PITÍ A RANNÍ VSTÁVÁNÍ   **

V noci pije malá asi kolem 3 hodiny další mlíčko, někdy se ještě mezitím tak 2× probudí na dudlík. Čaj v noci nemá (jen když měla ten úporný průjem, tak byl v noci čaj)Ráno vstává kolem 7.30-8.00

 

**DOPOLEDNÍ PROGRAM   **

No u nás se dopoledne neděje nic zvláštního, nasnídáme se, oblečeme, vaří se oběd. Anetka chodí kolem 11 hodiny spát, tak obědvá až kolem 13-14 hodiny.  

Ven většinou dopoledne nechodíme, pokud si teda nejdeme hrát do MC, ale to je sem tam.

 

**OBĚD, KRMENÍ A ODPOLEDNÍ SPÁNEK   **

Obědváme nejčastěji maso+zelenina+pří­loha(kus-kus,brambory, těstoviny apod.) a po obědě chodíme ven na procházku nebo na návštěvu, nakoupit, popř. něco vyřídit.  

Někdy zůstáváme doma a příjde návštěva k nám. Nebo je potřeba se učit s Adamem, tak Anetka kolem pobíhá a hraje si sama.
Na nočník zatím moc nevysazuju, protože na něm Anetka prostě odmítá sedět.
Takové to čtení, ukazování zvířátek, mazlení a blbnutí je prostě během celého dne po chvilkách. Moc dlouho u toho nevydrží, tak i když příjde s knihou když něco dělám, vezmu si ji na chvíli na klín a čteme.

**MLUVENÍ A GESTIKULACE   **

Tak docela jsme se rozmluvili. Říká máma (mamííí), táta (tatííí), děde, babí, Bobe (tak říkáme Adamovi), ham, papu, mimí,pes-haf,mňáu, káík(králík J), malá, Pak když si čtu já říkám a ukazuju na zvířátka a Anetka říká, jak dělají ( bů ,iháhá, kokodák, kykyrý). U králíka krčí nosík (to se mi moc líbí), ale taky nechrotáJ.
Někdy se schovává do skříně, pak vykoukne a volá tady jé!
Ukáže kde má nos, pusu, vlasy, plínu, tleská, mává, v poslední době všechny zdraví ahoj, táu.
Tančí, předvádí se jak je krásná J
No je toho spousta. Rozumí, když ji řeknu podej,polož,sedni si lehni si - to ale neznamená, že to pokaždé uděláJ

Lítání u tchýně v pokoji - možná vycítí tu „ nevhodnost „ a vaši nervozitu a pak to dělá jako by naschvál.JE STŘEDEM POZORNOSTI. Ne­napadá mě nic moc, ale co třeba zkusit nevšímat si ho, neokřikovat (ani jedna) a v klidu se bavit spolu.A dělat jako by bylo vše v pořádku.Třeba by ho to přestalo bavit.

Tak pá zase později Kira

 
Inge
Extra třída :D 10777 příspěvků 27.01.07 13:21

Ahoj holky,

Honzik po obede vytuhl, manzel mi vari capucino, takze mam chvilku a ejhle novy denicek.

Matty - ad mycka, mame celkem drahou a skoro vubec nemyla, i kdyz jsem to pustila na 70 a pouzivala calgonit. Dneska dopo jsem donutila manzela, at se na to podiva - vycistili jsme trysky, ale hlavne pry pripevnil nejaky dil - a zazrak zase super myje…

Ztraceni - ja mam dokoukano a take cekam na unor …

Petuldo - velikanska gratulace

Usinani - Honzik usina cca v 9 a vzdy se mnou nebo manzelem (aspon ale uz bez prsa).

NOČNÍ PITÍ A RANNÍ VSTÁVÁNÍ  - Honzik se budi tak 3×, napit dostane, az v pul 5 (to uz hrozi, ze by mohl vstavat), vstava ted mezi 5 a pul sestou - grrrrr. No a posteli ho udrzi jedine prso.

DOPOLEDNÍ PROGRAM - Vzhledem k Honzikovu vstavani, je dopoledne dost dlouhe. Kdyz vstanu, tak trochu pouklidim (Honzik vetsinou chodi za mnou), dame snidani, chvili si hrajeme a pak chce Honzik pohadku. Pak jdeme ven nebo nakupovat a pak ven a pak zase domu. Do MC nechodime. Svacime bud venku (banan) nebo doma.

OBĚD, KRMENÍ A ODPOLEDNÍ SPÁNEK - Jime po 12 (jen hlavni chod), vetsinou ji sam, ja jen pomaham a pak jde Honzik spat (opet sam neusina), spi cca 1.5 hod.

ODPOLEDNÍ PROGRAM - Ted v zime, dame rychle svacu a jdeme ven, nez bude tma. Potom si doma hraje(me). V utery mame cviceni v MC.

MLUVENÍ A GESTIKULACE
U nas temer nula. Umime mama, haf, hop, kop, bac a tata a to je vse. Ze zvirat pouze, ze pejsek dela haf.
Gestikulace - pa pa, paci paci a vime, kde je pupik. Tot vse. Jo a pomaha mi s bramborou (kdyz ma naladu) - proste ignorant.

ZÁVĚR NÁŠ PROBLÉM - Takhle se Honzik chova porad doma i na navsteve. Urcite hodne rozumi, ale za:,–(ne neposloucha. Jsem dost tolerantni, ale kdyz mi neco hodne vadi, tak ho proste odnesu a bud ho snazim zaujmout necim jinym nebo kdyz se vzteka, tak ho necham vyvztekat.

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 27.01.07 15:11

Inge-prosím my máme Whirpúlku.Nevíš co to tam ten tvůj strkal? Jsem zvědavka. No doufám,že to nevyznělo jinak,než jak mělo  …  :-D
 Matty

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.01.07 16:36

Ahoj mamky!
Kouknu a on nový deníček, príma! Marianka usnula až před chvílí! Vařila jsem oběd až po druhé hodině, neb jsme celé dopoledne sháněli boby!!! Chuděrka, když to přetáhneme a nejdeme spinkat ve dvě tak pak nemůže usnout…
Byli jsme v 2× Tesco (Skalka, Eden), Kaufland, Hypernova Průhonice, Giga Sport, Puntanela, Pompo, Interspar Štěrboholy, no peklo. Nakonec jsme je sehnali v posledním obchodě na Černém mostě!!! Doufám, že zítra bude po sněhu :-)). Koupili jsme ještě tři balíky plen (máme doma sedmery plínky, taťka říkal, že by se prý stejně kupovaly…), nějaké drobnosti a hlavně zateplené kalhoty, sice bych je za normálních okolností vůbec nekupovala (koupila bych kombi), páč jsou světlé a promokavé, ale oni fakt už zimní věci prostě nemají! Teda naši velikost… Tuhle zimu to prostě už vydržíme!
Doufám, že bude Manka ještě půl hoďky spát, abych stihla napsat komentářík:-).  

USÍNÁNÍ A NOČNÍ SPÁNEK pokud jsme doma, nemáme vůbec žádný problém (pokud nám nelezou zuby, nebo něco jiného). Marianku taťka vykoupe, zablbnou si ve vaně a Manka pak po mlíčku 330ml Hami usíná sama v postýlce. Má svého oblíbeného textilního pejska a rozsvícenou lampičku, já za ní pak jdu kolem 22-22,30h, dám jí dopít mlíčko a nebo napít čajíčku a spí se až do rána. Já mám jen takový zlozvyk chodit k ní když se vzbudím ráno kolem šesté na záchod, dám ji napít čajíku, narovnám v postýlce (ehm, ehm) a jdu ještě spát. Spinkáme tak do půl, až osmé. Nedávno jak měla neštovice vstávala po osmé, skoro v půl deváté… Hodně řeším, jestli k ní takhle nad ránem chodit, že si to dělám sama, ona by spala i tak, ale podle mě by byla dřív vzhůru, třeba kolem sedmé… nevím.  

NOČNÍ PITÍ A RANNÍ VSTÁVÁNÍ máme v postýlce ředěný čajíček (bylinkový pro dobré spinkání) a Manka se napije během noci kdykoliv potřebuje, někdy když je tepleji v místnosti víc, někdy vůbec. Dřív, když měla oslazený čaj, vypila ho celý a ráno byla pročůraná. Pak jsem ji zvykala na čistou převařenou vodu a to se odnaučila pít v noci úplně. Pak ale byla nemocná s neštovkama a tak jsem ji dala zpátky čajík, ale hodně ředěný:-).  

DOPOLEDNÍ PROGRAM jak kdy, každý den většinou jinak:-). Jeden den dopoledne uklidím, Manka je buď u mě, nebo si „hraje“, čte apod. Druhý den vaříme. Se vším mi většinou „pomáhá“, u všeho musí být. Pak jdeme kolem jedenácté, nebo dřív ven, vracíme se kolem 12-té rovnou na obídek. Pak si do dvou hodin hrajeme, čteme, blbneme a pak ji uložím s mlíčkem a Manka usne. Spinká většinou 1-1 a čtvrt hodiny. Pak se oblékneme a jdeme ještě na chvíli ven, to už ale nechodíme na hřiště, ale většinou zajdeme bez kočárku nakoupit, nebo se jen tak projít. Pak přijdeme domu, pohraje si s taťkou a jde se koupat… Takový program plus mínus, když nemáme žádný plán mimo domov.
Před neštovicema jsme chodily dvakrát týdně do Sokola cvičit odpoledne, to se nám líbilo oběma hrozně. V pondělí snad půjdeme po skoro dvou měsících znova:-))).  

OBĚD, KRMENÍ A ODPOLEDNÍ SPÁNEK spánek jsem popsala a k obědu ani tak nějak nic nemám co napsat. Manka nějak posleních pár týdnů moc nemusí jídlo co uvařím, asi si zvykla na skleničky Hami. Pro mě je to docela „výhoda“ rozhodně ne finanční, ale nemusím vařit maso!!!:-). Takže to vychází tak každý druhý, třetí den má k obědu a večeři to, co jíme my. Zdravé a bezmasé:-). Jinak skleničky… K snídani mléko, ke svačině tvarohovou activii a sušenky Sunarka, nebo jiné, pár kousků. Pak oběd, a po probuzení jablíčko, nebo pár sušenek a jogurt. Ty svačiny bych chtěla nějak „dokoumat“, ale moc nevím jak. Tuhle jsem dělala palačinky, tak si kousínek dala, ale třeba namazaný rohlík, nebo chléb vůbec nechce… Müsli, nebo jiné také ne.
Holky, které máte ty knížky o výživě dětí, můžete nějakou dětskou kuchařku doporučit???  

MLUVENÍ A GESTIKULACE no tak to je u nás kapitola sama pro sebe.Přijde mi, že je prostě na mluvení líná. Rozumí úplně všemu, přinese snad i když jí řeknu přines mi z kuchyně vařečku, ale mluvit prostě ne. Takové to klasické máma, táta, babi, děda, papa, hami, haf, mňau… ale to je snad všechno. Takže ví cokoliv, usměje se, ale neřekne to. Ukáže a „prohlásí“ hmmm. Doktor nám také řekl, že bude asi s mluvením líná, zato si to vybírá v pohybu!:-). Paci paci a podobné samozřejmě ukáže, kolo kolo mlýnské a tak…  

ZÁVĚR NÁŠ PROBLÉM úplně souhlasím s názorem, který psala Kira. Myslím, že prostě chytře ví, že vám to vadí a proto to dělá… Zkusila bych si nevšímat si toho…!   ÁÁÁÁ Manka se budí, musím končit. Spala jen třicet minut:-(.
Papa, večer nejuknu, páč si jdu s kamarádnou sednout někam do centra, na chvíli:-).
Slanka*

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 27.01.07 19:24

Ahojík holky,

deníček je hezky napsanej.

Nevím co k němu napsat. Nás denní režim je takovej, že po ranním probuzení sedneme na nočníček a snažíme se to „naučit“ nevysazuji malou. Poté dáme snídani většinou ještě mlíčko a pak namazanej rohlíček nebo suchárky atd… Pak si malá začne sama hrát nemám problém, že by to sama nezvládla a většinou mě k tomu nepotřebuje né že bych se jí nevěnovala kolem 10 až 13 hodiny chodíme spát. Ještě se mě nepodařilo zajistit pevnou hodinu spaní beru to tak, že já si jdu taky lehnout když jsem unavená a tak to respektuji i u malé.
A pak funguje stejne jako ráno hraje si a nebo jdeme ven pokud nám to zdravíčko dovoluje.

Co se týká povídání atd.. malá umí špulit pusinku, ale neřekne to docela mě to zaráží, ale říkám si máme na to ještě maličko časíku.  Umí samozřejmě taková ty základní slůvka a umí napodobit věci co, které dělají třeba zajíček dělá dupy dupy, hodiny tik tak a hýbá hlavičkou. Je hodně šikovná je tan řeč, ale to přijde.

Tak to je asik tak vše snad jsem to nenapsala nijak divně.

Jinak bych se chtěla zeptat zda by bylo možné mě zařadit do vašeho peletonku.

Sylva  - mela bych na tebe dotázek nezajdeme na pokec kávu?? Od této středy jsem v Českých Budějovicích.

Holky máme problém s usínáním a s jídlem vždy večer. Poradí některá z Vás co s tím??? Nemám s tím takové zkušenosti jelikož malá byla od malička vždycky klidné dítě a když tak to bylo jen vyjímečné. Teď už je to bohužel dost časté a já nevím co s tím. Jo a ještě se Elinka hrozně vzteká.

V pondělí jdeme na to očko takže snad se to pohne dopředu.

Tak zatím papa Petra a spící Eliška

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 27.01.07 20:37

Ahoj v novém deníčku!

Petuldo - zatím potichoučku gratulujeme ke // a držíme všechno co máme, aby tentokrát vše dopadlo dobře.

Usínání, noční spánek
Kolem 18hod večeře, 18:30 koupání, pak Večerníček, láhev mlíčka a vyčištění zoubků. Kluci usínají postupně na etapy, protože pokud jdou spát do pokojíčku oba najednou, dělají akorát blbiny a neusne ani jeden. Takže ve 20:30 odchází spát Fanda a Matoušek je ještě s námi v obýváku a hraje si, prohlížíme knížky apod. Ve 21 hod (to už je Fanda tuhoň)  mu řekneme, že je čas jít spát, dá mi pusu a manžel ho odvede do postýlky, také mu dá pusu a odejde. Někdy si Mat strčí do pusinky dudlík, ale většinou už usíná bez něj. Do pěti minut je  v limbu.

Noční pití, ranní vstávání
Noční buzení naštěstí neznáme(dokonce ani v případě rostoucích zoubků, či nemoci), tak jednou týdně se stane, že uprostřed noci zakňourne (nechávám si otevřené dveře, abych slyšela, kdyby se něco dělo), ale hned zase usíná, aniž bych k němu musela jít.  Spí  devět hodin vkuse. Vstáváme všichni +- v 6hodin (bohužel se tak kluci budí i o víkendu). Společně snídáme (M. má láhev mléka + chleba s něčím, nebo uzobává cereálie), v 7hod odchází Fanda do školy, manžel do práce.  Před 8hod předávám Mata babičce - o patro níže a odcházím na 3 hodiny do práce ( mám to cca 80m od baráku).

Dopolední program
Dopoledne tráví Matouš v péči babičky (mojí tchýně) a já přilepšuji rodinnému rozpočtu u Evy a Vaška. Co konkreetně spolu dělají ani nevím, ale rozhodně je u ní zásoben spoustou pamlsků, zá:,–(ně pak nechce jít zpátky ke mně. Přicházím chvilku po 11hod, obleču malého a jdeme spolu nakoupit.

Oběd, odpolední spánek
Kolem poledne obědváme - Matouš už jí víceméně stejné jídlo jako my a většinou zvládne i polévku i druhý chod. Hned potom jde spinkat. Odpolední spánek si teď docela prodloužil, jsou to min. 2 hodiny, někdy i 3. Já ho ale nejpozději v 15hod. budím, abychom stihli ještě za světla jít ven. Mezitím co spí obvykle vařím, uklízím, nebo jdu na net (však  to znáte), po 14 hod přichází Fanda ze školy, tak s ním stihnu ještě udělat úkoly, než se malý vzbudí. 

Odpolední program
Po vyspání dostane svačinku a jdeme tak na 2 hodinky ven. Z procházky se vracíme  kolem 17 hod., to už bývá doma muž, tak  se v zabavování synáčka můžeme střídat :-))

Musím předčasně skončit a jít bručínka konejšit, protože Matouš je dnes nějak abnormálně uřvaný , lezou mu špičáčky a nic mu není povůli. Tak jen doufám, že když jsem ho tady s tím spaním pochválila, tak že mi dnes nepředvede opak.

Sylva

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 27.01.07 20:40

Petro určitě můžeme takový pidisrazík spáchat :)) Jak dlouho se v Budějkách zdržíš?

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 27.01.07 20:47

Sylva - budu tam od středy, až do doby dokud se mě tam bude chtít být. Takže to vidím na celý další týden.  Datumově to je od 1.2.  - 11.2. Takže nejni problémek. Na netu budu do středy takže nejni problém se tu domluvit nebo si poslat SZ.

Ráda tě uvidím papa Petra a ELi

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 28.01.07 15:37

Ahoj,  

dík za deníček Nikkol. Jsou to často diskutované věci, ale aspoň je budeme mít pěkně pohromadě a bude přehled :-)  

USÍNÁNÍ A NOČNÍ SPÁNEK
Chodíme spát docela pozdě, často kolem 22hod. Je to tím, že ráno pozdě vstáváme a odpolední spánek má Mareček celkem dlouhý (průměrně 2h, ale občas i přetáhne). Koupeme kolem 20h, někdy dřív někdy déle, ale většinou po večeři. Nemáme přesně na hodinu stanovené koupání a papání. Záleží na tom, jaký je program, jestli jsme doma nebo na nákupech… Pokud má slabší večeři (tzn. že si sem tam něco vezme z našeho nebo svého talíře), dávám mu před spaním ještě 150 ml mléka. Pokud to spojím dohromady, dám mu mléčnou kaši a nebo kaší zahuštěné mléko. Většinou ho odnáším do postele, když vidím, že už by mohl být unavený. V tom případě pak po uložení do postýlky brzo usíná. Nezůstávám s ním v pokoji, neuspávám. Vy­jímečně se tam mele a usne třeba po půlhodině. Když to dobře načasuju usne do 10 minut.  

 

NOČNÍ PITÍ A RANNÍ VSTÁVÁNÍ
Spí se celou noc! Žádné pravidelné vstávání a pití. Někdy se přece jen vzbudí, když mu vypadne dudlík a nebo když kašle. Pak mu buď stačí dát dudlík, nebo se napít vody (ev. ředěné šťávy nebo neslaz.bylinkového čaje) a spí se dál. Když se probudí brzo ráno, chce někdy z postýlky. Většinou mu vadí počůraná plenka a nebo chce dospat mezi námi v posteli. Často se mi stalo, že po výměně plenky hned zase usnul. Do nedávna jsme vstávali kolem 9h, občas jsme si pospali i déle. Se mnou byl trochu problém, neboť jsem dost ponocovala, ale teď se snažím do půlnoci jít spát, takže je to lepší. Poslední týden se nám daří vstávat kolem 8h.

DOPOLEDNÍ PROGRAM
Pokud jsme doma, pohodlně dlouze snídáme (hlavně já). Mareček si hraje, já plánuju oběd a začnu vařit. Když to stihneme, jdeme v 11h na chvilku ven, což většinou spojíme s malým nákupem.  V úterý jsme chodili do sokolovny na cvičení, ale je od 9h, což je pro nás dost brzo. Párkrát jsme to nestihli a teď tam nechci jít hlavně kvůli svému smrkání a kýchání vyvolaného mým přírodním čištěním. Z toho by tam nikdo radost neměl. Navíc často ráno vařím ty svoje čajíčky a výluhy, takže nám ty ranní programy moc nejdou. Když jedeme brzo ráno pryč (většinou do Phy), zvládáme to společně s manželem a proto ranní povinnosti rychleji zvládnu. Dopoledne Mareček dostane buď ovoce, nebo piškotky a nebo malý smetánek (tím myslím, ne ten XXL) - záleží na tom kolik a co snídal.

OBĚD, KRMENÍ A ODPOLEDNÍ SPÁNEK
Oběd bývá kolem 12.30h, ale záleží na tom kdy Mareček vstává a jak dlouho vydrží. Občas je tak unaven, že usne mezi přesnídávkou a obědem (zvláště, když mám ve vaření skluz) a papá až potom. Spí od 13-15.30, někdy usne později, takže už nestihneme odpolední vycházky (tak to bylo po většinu zimního období). Mareček papá sám lžičkou, naučil se už se to už ve 14.měsících. Byla to jedna z jeho nejoblíbenějších činností ve stylu „já sám“. 

 

ODPOLEDNÍ PROGRAM
Po spánku si dá na sváču jogurt nebo tvarohovou Activii a hraje si. Já chvíli s ním, ale pak buď připravuju večeři a nebo mám jiné práce (žehlení, úklid). Mareček mi pomáhá vyndavat nádobí z myčky (nikdy nic nerozbije, drží to opatrně). Podává mi brambory, když je čistím. Velmi rád mi přerovnává šuplíky s kastrolama a nosí je po bytě a vaří si v nich. Dneska mi sebral hadr na nádobí a myl okna :-))) Taky se naučil, že ručičky se po umytí musí utřít do ručníku. Máme prostě takový pracovně výchovný program.

 

MLUVENÍ A GESTIKULACE
Zatím říká: mama, baba, táta, bác, tady, píp, haf, bů, dudu, tak, tři, tete, dede (poslední dvě slova jsou univerzální a platí pro všechno). Pokud se snaží spojovat slova, není mu vůbec rozumět a mele tatarsky jako např. Gáj gáj gáj, budli budli, tydli tydli. Takže to vlastně není spojování smysluplných slov. Spoustu věcí rozumí ale neumí vyslovit. Máváme pápá, tleskáme, děláme dupy dupy a cupy cupy (na písničku Pásla ovečky..). Ukáže kde má nos, oči, uši, pusinku, bříško, nožičky a ručičky, vlásky. Tancuje moc rád, má několik stylů (houpání zleva doprava, otočky a houpání v kolenou). Hopsá rád na gauči i na ležícím tatínkovi. Z toho pohybování: leze sám na židli a ze židle, leze do schodů (nemáme madlo nízko, jinak by to zkusil vzpřímeně) ale dolů musí se mnou.    

ZÁVĚR NÁŠ PROBLÉM
Nikkol, váš problém bych řešila, jak píšou Kira a ostatní. Prckové se předvádí (náš to dělá taky) a když nebude obecenstvo reagovat, přejde je to. Jen dávám pozor, aby při svém vyvádění z gauče nespadl. K tomu přidám historku: když jsem byla u toho léčitele, tak Mareček tam lítal z ordinace do chodby a do čekárny (bylo to tam propojené otevřenými dveřmi) a bavil všechny přítomné. Pak si kreslil s nějakými dvěma dámami a když jsme odcházeli ještě na rozloučenou vrazil zpět do ordinace a vrhl se jim tam na otoman. Pan Šíma byl úplně v klidu a daroval mu ještě za to jeho představení fungl nové fixy.  

Jaký je náš problém? Asi jsem je už všechny popsala v minulém deníčku.  

Tak zatím ahoj, jdu si sednout na chvilku k šicímu stroji, dokud to půjde.  

Marki a Mareček dáreček  

 
 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 28.01.07 20:20

ahojte,
tak si to predstavte, jeden vecer sem pisem a druhe rano sa zobudim a notebook nikde. Ani vecer nebol, ked manzel prisiel z prace a tak som zistila, ze ten stary bol zly a potom priniesol druhy, ale ten nebol nakonfigurovany, tak som nemala net :(((  tot moja omluvenka, cize zas mam co dohanat  

U nas nic nove, misko sa stale vzteka, kedy prejde toto obdobie? a jednu malu novinku mame, rastu mu horne trojky a jednu uz ma vonku na cinknutie. Hovori sa, ze trojky su najhorsie, ale zatial ich znasa najlepsie, ziadne teploty.  

Kupili sme si web kameru, je to sranda, nemate niekto tiez?  

Idem docitat nejake resty, zatim pa
Elen

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 28.01.07 22:53

docitala som si minuly denik, ale nemam silu odpisovat.
Iba petulde, tiez tak tisko drzim palce, nech to vide…  

A my sme tu mali sneh iba trochu a to iba doobeda, potom sa to roztopilo :(( Som z toho sklamana. Vcera som kupila miskovi overal, lebo chceme ist cez vik na Donovaly a tam bude sneh urcite. Ale kupila som iba u cinanov nejaky lacny, pretoze predpokladam, ze ho vyuzije iba tie dva dni a je uplne zbytocne kupovat za viac ako 500sk, co v normalnom obchode ani nezozeniem, aj ked su uz vypredaje, je to des!  

A na mna nieco lezie, mam slabsiu nadchu, ale samozrejme sa mi zas chytaju hlasivky. Kazda choroba mi zlezie na hlasivky. Dufam, ze to nechyti aj Misko, lebo to by bolo po nasom vylete a ja sa taaaaaak tesim.
My sme totiz sanky ani nevytiahli, tolko snehu nebolo. Som zvedava ako na ne bude reagovat.
Idem do hajan a zajtra uz dufam napisem viac, teda zajtra nie, lebo mam jogu a potom manzelky a potom chirurgov chichi, tak v utorok
 Elen

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 29.01.07 08:44

Ahojky,
tak jsem trochu v šoku,právě jsem se dočetla ,že Svoboda(ten hudební skladatel) si vzal život?!, Trochu to nechápu,když umřela ta jejich holčička tak to překonal,a teď když má Jakuba tak si šáhne na život?  Chudák Vendula,to je fakt nezáviděníhodné.Mám pocit,že teď je toho moc…mezi umělci.
No to je pochmurné…Fuj,tak­hle po ránu.
Přeji Vám pěkný den…i když tady fučí jak na Sibiři.  :-)
 Matty

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 29.01.07 08:50

Ahojky,
opět Vás pozdravuji od Mirky T(V) - jsou stále bez netu, ale budou měnit připojení…tak snad do týdne.
Krásný den přeji
Zet + Romča (dnes přesně 10m)

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.01.07 10:53

Holky zdarecc!

Tak si takhle po ránu píšu na icq, jdu se mezitím umýt vlasy a strašně mě smrdí karma plynem… Mě už se to zdálo včera večer, ale to néé, to všichni zase, že mamka blázní. Hned jsem měla katastrofický scénáře, jak jinak, že vybuchneme s luckou, nebo se otrávíme. Volala jsem na plynárny a oni, že mě max. přijdou ten plyn vypnout. Jenže podle mě to není plyn, ťuk ťuk, ale ty zplodiny z toho. Takže teď čekám na pána servismana na plyn. Snad do té doby přežijeme..... Samý radosti.

Ráno mě zdeněk budil s tou smutnou zprávou. Jsem myslela, že si ze mě dělá srandu, že chce abych už vstala. Tak nedělal… je to strašně smutný a jeho manželku taky lituju. Ta má teda taky těžkej život. Osud jí staví takový překážky.. no nic je to hrůza.

Jo,moje sestra se v pátek dozvěděla, že čeká kluka!!! snad to bude dobré, taky klepu. Takže růžový věci a sukýnky, poputujou do second handu. škoda… Teď jsem lucce objednala dvě kombinézy na mimibazaru, páč jedeme na ty hory, tak aby jí bylo pořádně teplo. Nevím, jak to tam s ní budu dělat, protože na sáňkách plače. Nechce na nich ani sedět. Uvidíme! Taky musím honzíkovi koupit boby, ty loňský tam rozbil. Byly to v akci za dvě stovky, takže žádná kvalita.

k těm bodům z deníčku

usínání a spaní- u nás to je po seriálu ulice! pak lucku umyju, dám mlíko a do postýlky. Večeříme během seriálu. Už ne kaši, ale různý polívky, nebo to co bylo na oběd. Noční spaní, moc netuším, protože k ní vstává zdeněk. Ale myslím si, že spí dobře. Budí se tak jednou, dvakrát za noc. Když nebyl zdeněk doma, tak já jí z postele říkám pšššš haji haji a to taky pomohlo. A jako nápoj v noci jí dávám mlíko.
ranní vstávání- no to je problém spíš pro mě… Vstávám v sedm, to jdu vzbudit honzíka do školy a pak si jdu ještě lehnout. Někdy s luckou spíme až do půl deváté.se stydím..
dopolední program - většinou něco jdu nakoupit, něco vyřídit, někdy na návštěvu. Dneska vyřizuju „doma“. Záleží na počasí a taky jak se mě chce. Někdy taky uklízím dopoledne atak. asi jako všichni
oběd - no dáme si oběd! já si vždycky přeju ať mi tam lucka trochu nechá. Po obědě spává málokdy. Spíš se jí chce až tak kolem druhé hodiny.
Odpoledne, to stejný co dopoledne. Ven, nebo k mamce na kafe, nebo se učit s honzíkem. Ale zpravidla odpoledne vždycky chodíme ven, protože by to pak bylo hrozně dlouhý. Už se těším na jaro až budeme chodit na písek, nebo na delší dobu, než teď v zimě.
Mluvení, hodně svou vlastní řečí. To lucka mluví pořád. slova, vede mamí!! tisíckrát za den. Kesina už je ké!
Náš problém - snad žádnej evidentní nemáme!

toliko od nás

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.01.07 11:12

No tak, super! oprava bude stát 5 až 6 tisíc! nebo novej stojí 7 tisíc plus montáž. Jsme bez teplé vody, ach jo.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 29.01.07 12:16

Taky nad touhle zprávou celé dopoledne přemýšlím. Co ho k tomu vedlo? Tohle bych svému dítěti a manželovi neudělala, Vendulky je mi moc líto, už je pro to, že si své už protrpěla :(((((  

Loisí

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 29.01.07 12:35

Ahojky.
Tak nový deníček mám přelouskaný,takže taky něco napíšu:
Usínání,noční spánek-koupat chodíme ve 20,15 a ve 20,30 je v postýlce.Usíná sám a okamžitě.Od tý doby,co jsem přestala kojit se vzbudí 1× za noc na dudlíka.
Noční pití a ranní vstávání-v noci moc nepije,jenom když má rýmu,tak si řekne pití.Vstáváme zase v 7,přesně,takže budík nepotřebujeme.
Dopolední program-každou středu jezdíme plavat(když máme),většinou dopoledne trávíme s kamarádkou.Bydlí 2 patra nad námi a má kluka o 3m mladšího.Jinak si čteme,stavíme a bouráme kostičky,jezdíme s autíčkama,nebo uklízíme šuplíky v ložnici.
Oběd,krmení a odpolední spánek-obědváme ve 12-maso,přílohu a nějakou zeleninku.Sám už se nají,ale moc ho to nebaví,takže pořád krmí maminka.Pak jde spát a spí od 1,5-2,5 hod.kolem 15 hod dáme sváču a jdeme ven.Buď do města,zařizovat,ne­bo jenom lítat (chodit)venku.Ve čtvrtek odpoledne máme cvíčo.
Mluvení,gesti­kulace-hodně se teďka zlepšuje.Umí maminka,tatínek,ba­bička,děda,te­ta,pití,kašič­ka,kočička,krtek,ba­nán,auto,sušu,dok­torka,bílo,…Ví,kde co má jako oči,nos,obočí,pu­pík,nohy,ruce…
problém-jak holky psaly,nechala bych to bez povšimnutí.
Petuldo-taky potichounku gratulujeme.
Matty-taky jsem tomu ráno nechtěla věřit.Myslela jsem si,jestli ho třeba někdo …Když má konečně s Vendulou zdravý dítě a jsou s spolu spokojený.Vůbec ji to nezávidím,ta už nusela překonat takových překážek.
KatkOB-to asi bude nová karma ne?Nám v práci taky nefunguje,ale tam není tolik potřeba teplý vody.Tak ať Vám to brzy zprovozní.
Kiro-minulou službu jsme sníh prošvihly,teď jsme si ale vybrali ten největší příděl.Teď to vypadá,že to začíná tát.To je fajn,že začíná být Anetce líp.
Maty je teďka taky pěkně uvztekaný a mámin.Snad to bude tím očkováním.V sobotu jsme byli bobovat a moc se mu to nelíbilo.Spal po obědě jenom hodinu,tak byl možná nedospalí.Uvidíme příště,jestli nějaké ještě bude.V březnu jedeme na týden k našim,tak tam snad nějaký sníh Krakonoš nadělí.
Mějte se všechny hezky.
Hrouda+Matyáš  

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 29.01.07 12:38

****
Ahoj všichni!

 

Tak jsem dnes zase volala dr. a mám zavolat zase v pátek. Papat už může všechno, jen mlíčko ne. To má zatím ten Alidiar. A v pátek se domluvíme na kontrolním výtěru, no doufám, že už to bude v pohodě!
Ještě se musím pochlubit, dnes se zase Anetce podařilo dopoledne vyčůrat do nočníku. Jsme to s Katkou rozebíraly na icqJ, tak když mi asi po 15 té říkala, že kakala a v gatích nic, dala jsem ji na nočník. Ale musím nějak vypnout to hraní, okamžitě jak to začne hrát, přestane Anetka čůrat a čučí do nočníku!

Slanko - to jste objezdili půl Prahy s těma nákupama, co?!

Mamulinko -  písni kdy se Eliška narodila a takové to info do pelotonu a holky, jak budou dělat další deníček, tě tam připíšou.

Ellen- na ty stránky Zoufalé manželky jsem nakukovala, je to super! Katko, už ses koukala?
Já jsem to nevydrželaJ.
Web kameru máme taky, ségra je ve Vídni, tak se nemůžeme tak často vidět na živo, tak aspoň takhle. A už se to naučili i Petrovi rodiče, že jim takhle ukážeme AnetkuJ.

O Karlu Svobodovi běžely ještě v noci v TV titulky, taky mě to šokovalo! Je to smutný, přestáli smrt svýho dítěte, teď mají další dítko. Nechápu to…

 

AhojZET - zdravíme tebe i Mirku. ****
Katkob -  tak snad vám ty kamna nějak dají do kupy. No to je teda pěkná rána , ta cena!!
Tak držím palce!
Zase letím dovařit Anetě oběd, ještě spí, ale to nebude dlouho trvat…  

Pá Kira

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 29.01.07 13:49

Ahoj holky,
tak se hlásím po zdařilém víkendu. V sobotu jsme byli v té restauraci na obídku, pak jsme jeli k našim, já jsme pomáhala mamce s chystáním občerstvení a chlapi vyrazili s dětma na sáňky, pak došli všichni řádně promrzlý, dali jsme kafíčko, čajík, groček (kdo co chtěl) a dortík, pak jednohubky, obložený mísy, no a slavilo se až do půlnoci. Dojeli i strejdové, tety, bratranci, no bylo nás jak much, ale naši mají velikánskej čtyřpokojáč, takže to nebyl žádný problém se tam vměstnat.
A v neděli jsme pro změnu šli na sáně my 4, a děda. Mamka nechtěla, že si v klidu nachystá oběd. No bylo to moc hezký, jak budu mět fotky v PC, tak šoupnu do galerky sněhuláka, jo?  

KIRO: to je dobře, že už může Anetka všechno baštit  

Ad úmrtí Karla Svobody: je to strašná zpráva, já to nechápu. Smrt Klárky ustály, teď mají dvouletýho Kubíčka a on se zastřelí, je jasný, že ho k tomu něco vážnýho přivedlo, ale on nemyslel na to, že tu zanechá Kubíčka a Vendulu? Vždyť ta holka si už přeci jednou prošla peklem… Nechápu a jsem z toho celá smutná

Adusínání a noční spánek:jíme jednou až dvakrát za noc 120ml Sunaru, někdy jen jednou, to když jsme moc unaveni ze sněhu.. a usínání probíhá tak, že malou Jirka nebo já uspáváme. Ale stačí 5 minut a Simík spí. Samozřejmě, někdy nemůže zabrat, ale z 99% stačí opravdu chvilinka.

Ad dopolední program:buď žehlení, vaření, vyřizování, nákup, nebo procházka po venku. Když vodíme Leonku do školky, tak ráno do školky, cestou nakoupit, dát Simi spát, vařit, jít pro Leonku, domů a najíst se
Ad oběd:většinou hustá zeleninová nebo drůbeží polívka, nebo omáčka a těstoviny, brambor, knedlík, rýře. Mezitím ráno svačinka je mlíčko, a po obídku pribiňák, nebo jogurt a pak ovoce, dále to kdo co jí, Simi musí ochutnat vše, nějaký ten piškotek, rohlík. No je to různé. A na večeři kašička, nebo maxi bobík, nebo zbytek od oběda.

Ad odpoledne:chodíme ven a nebo si doma hrajeme.

Ad mluvení:všemu rozumíme, vše co chci tak donese, udělá. A mluvení, jednoduché věty, trojslabičná slova. Zvuky zvířátek moc neděláme, umíme, ale když řeknu: Simi jak dělá kočička? tak Simi řekne: kotitka (kočička)

 

Mno, tak Simča je po poledním spánku, tak jdu za holkama, dáme svačinku a pofrčíme ven. pá a hezký odpolko

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.01.07 14:00

ještě jednou já!

Lucka nezvykle spí po obědě, takže tady sedím u pc. Kiro, na stránky jsem koukala a fšécko přečetla, jednou jsem u toho seděla do půlnoci. Škoda, že tam není už ta třetí série. Ale jsem ráda, že jsem se konečně dozvěděla tu hlavní zápletky se zakem a s tou jeho máti. Pláštěnku do kočárku - nosím ji v košíku. Jde tak šikovně poskládat,ž e se tam vleze.
Ještě jsem chtěla cosi napsáti, ale už nevím.

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 29.01.07 14:23

Ahojda všem, nemám načteno a ani nemám nějak náladu reagovat adresně. Jen pro osvětlení. Milanovi našli metastázy na mozku a je toho všeho nějak moc. Pa a všem přeji hlavně zdraví.

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 29.01.07 14:50

Hooj holky…smrt Svobody mnou také otřásla, ale ještě víc zpráva kterou napsala ADALAJDA…uplně mi vhrkli slzy do očí při představě, že budete zas zažívat podobnou hrůzu jako vloni mooc se držte i když vím, že to až tak jak se řekne nám nejde…jelikož sem manžela poznala tak snyd doufám, že to nebude silnější než on je to príma člověk a on to nevzdá pevně tomu věřim.
Jinak my dnes nechtěli spát usnuli sme až ve 2hodiny tak ted budu asik do 15,30 u PC pak vyrazime rychle užívat sněhu zatim je, ale jak dlouho?No at aké na nákup.Více nějak nemám sílu reagovati…Paaa Nikkol a Fil

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 29.01.07 15:19

Ahojik holky,

tak jsme se vratily od mudr z očkování byla jsem tam s Eli 2 hodiny a máme včeličku žloutenku.

Taky nám doktorka přelepila pupiček kvůli té naší kýle co máme, tak snad to pomůže.

Dále jsem měla výstup tady se sousedkou kvůli kočárku. Jelikož taje sníh tak jsem si ho připravila dole do baráku ke sklepu. Potom co jsem přisla dolů i s malou jsem tam kočárek nenašla stál venku v tom „mrazu“ a místo něj stál kočárek sousedky /její sestry/. Tak jsem tam za nima zašla a zeptala sem se jí proč mám kočárek venku a ona prý, že tam potřebovaly dát svůj kočárek a že mají menší miminko a že se nebudou tahat s kočárkem do druhého patra. Tak jsem jí řekla, aby příště na moje věci nesahaly jinak, že uvidí a že už nebudu jen upozorňovat, ale že se budou divit. Na to zavřela dveře.

Holky ty sousedi jsou fakt hrozný.

Adalajda - nevím přesně co se děje, ale drž se Petra

Kira - určo napíšu něco o mé maličkosti a o Elišce

papa Petra a Eli

 
Inge
Extra třída :D 10777 příspěvků 29.01.07 17:09

Matty,

tak pry jsme meli odpojeny privod vody do horni prihradky mycky, tak to zacvakl a bylo to.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 29.01.07 17:37

Andrejko,
držte se s manželem, držíme pěsti, aby jste to vše překonali, přesně jak psala Nikkol, právě že Milana známe osobně, věříme že to všechno zvládne!!!! Hodně sil!  

Lois s rodinou

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 29.01.07 17:59

Čau holky,  

 

prcek ještě spí, snad stihnu něco málo napsat. Dneska měl dvojitou hodinu plavání, tak je pěkně unavený.  

   

K deníčku - Nikkol dobrý, píši za 1, aspoň budeme vědět, jak to kde chodí.  

 

USÍNÁNÍ A NOČNÍ SPÁNEK  

Před spaním probíhá po18h krmení dravé zvěře a to buď kaší, chlebem se sýrem, pomazánkou apod., nebo zbytky od oběda. Poté následuje Večerníček, bez toho to nejde, pak minimálně půlhodinové koupání, u toho já škvírkou mezi dveřmi sleduji Ulici. S řevem lezeme z vany, utíráme se, mažeme, vyčistíme zuby, to nám vyjde tak do 19,45h, pak ho táta ještě rozdovádí, protože v tu dobu obvykle chodí z práce a pak je na mě ho zklidnit a uspat. Naše usínání vypadá následovně. Tátovi pápá a pusu, Dan rozsvítí solnou lampičku, společně zatahujeme žaluzie, máváme světýlkům venku, hvězdičkám a měsíčkovi, pokud jsou vidět posíláme pusu. Ve vedlejším pokoji na PC pustíme CD, teď máme období Kamelotů, uložíme se do postýlky, já zalehnu vedle, dáme si velkou pusu a ruku v ruce, skrz šprušle usínáme. Někdy je ťuhýk do pěti min, někdy to trvá dýl.  

 

NOČNÍ PITÍ A RANNÍ VSTÁVÁNÍ  

V noci nepijeme, ani se většinou nebudíme, ale pořád cestujeme a mlátíme s sebou o postýlku. Vstáváme mezi 7-7,30h, jak kdy. Taky už se nám podařilo spát až do 8,15h, ale to je vyjímka. Po 6h chce k nám do postele, pak ještě usne. Skoro pokaždé. Snídani máme různou, od vloček s jogurtem a ovocem, přes buchty, chleba nebo graham. rohlík s máslem, sýrem, krůtí šunkou. Zapíjíme neslazeným čajem nebo kefírem. Na sváču pokud jsme v kroužcích Lipánek nebo jogurt, jinak chleba pokud nebyl ke snídani.  

 

DOPOLENDNÍ PROGRAM  

PO - plavání, vyrážíme v 8h, vracíme se mezi 11-12h, záleží, jestli se ještě po cestě někde zastavíme  

ÚT - MC, vracíme se na oběd  

ST - zatím býváme doma, uklízíme, vaříme, procházka s nákupem před obědem Od příštího týdne, 1× za 14 dnů budu chodit na briošku, pohlídá babi, většinou chodí spolu cvičit. Druhý týden bych chtěla chodit cvičit od Plaváčků, ale nevím jestli mi vyjdou vstříc, ob týden. Kurz je půlroční, záleží na počtu dětí.  

ČT - Robík - hudebka, vracíme se na oběd  

PÁ - jediné volné dopoledne, obdobné středečním  

SO, NE - záleží, jestli je taťka doma nebo v práci  

 

OBĚD, KRMENÍ A ODPOLEDNÍ SPÁNEK  

Plus mínus mezi 12-13h, dle toho, jak se stíháme vrátit z jednotlivých aktivit. Jíme všechno. Husté polívky, kaše, omáčky, masíčko…Poté následuje spánek, opět musíme usínat spolu, po přečtení pohádky a opět za hudby Kamelotů. Spí se v průměru asi 2h. V poslední době usnu většinou dřív než Danda a tu 3/4h si zchrupnu. Ve zbývajícím čase se snažím uvařit Romanovi na večer, uklidit, stihnou kafe a PC. U toho posledního se zákonitě vždycky vzbudí. Asi to začnu dělat obráceně. Nejdřív zábava a pak povinnosti.:-)))  

  

ODPOLEDNÍ PROGRAM  

Budíme se kolem 15h a později, než se probereme, pomuchláme a nabaštíme, většinou Lipánka, vyrážíme ven nejdřív v 16h. Záleží na počasí. Je- li sucho, razíme na hřiště na skluzavku a houpačky, v mokru obejdeme nejbližší paneláky a spojíme to s nákupem.  

Domů se vracíme před 18h a zbytek už jsem psala. Večeře, koupání…  

 

Teď už prcek dávno nespí, nestihla jsem to dopsat v poledním klidu tak dopisuji až teď  

 

MLUVENÍ A GESTIKULACE  

Mama, tata, baba, teta, ham ham, aa (na hrníček, ale ne že bysme chodili nějak pravidelně, spíš když už je pozdě), zvuky snad všech domácích zvířat, jen koza nedělá mé ale trk trk (hlavou a nejlépe do mé), prasátko jsme uměli jako první, z ostatních slon - dupy dupy, had - sss, lev, tygr - uáá, ryba - otvírá pusu. Ostatní věci hodně napodobuje, auto brmbrm, letadlo, vrtulník - vrrr, zvuk zvonku, vysavače, vrtačky… To se prostě nedá všechno vypsat. Tím jak chodíme do hudebky a máme doma jejich CD, zná všechny „pro něj zajímavé" písničky, a ví která přijde potom a chystá se na ně. Př. na písničku Paci paci - tleská a než začne další už si ťuká na nos, protože ví, že následuje písnička o nosíku, pak si nachystá šátek, protože se bude zpívat o větříku. Rozumí skoro všemu, co po něm chceme. Přinese, odnese, ale jen to co se mu hodí nebo líbí. U vchodových dveří si nesmíme zapomenout očistit boty, když se vracíme z venku, po použití WC si musím umýt ruky i kdybych náhodou nechtěla, stojí v koupelně, čeká na mě a mne si ruce, jako že si je umývá. Nachystá si boty ze skříně, když vyrážíme ven. A taky si vybírá v jakých botách a jaké bundě půjde, a hrozně se vzteká, když není po jeho. Model jeden! Vyslíkne si kalhoty, když mu pomůžu přes prcku, vytřepe je, „poskládá" (zmuchlá) a podá, abych je schovala do skříně. Lžičkou zbaští sám Lipánka, kaši, brambory s masem nebo omáčky. Prostě to co má vyhovující konzistenci, a nepadalo to ze lžičky. Chleba, rohlíky a buchty na kousky - ovečky baští sami asi všichni, o tom psát ani nemusím. Daří se nám pít i z hrníčku nebo skleničky, ale musí být naplněny jen asi do 1/3. Je toho spoustu, co už umí, vydalo by to na román. Ještě jsem zapomněla, že s námi cvičí. S Romanem dělá kliky a mě „pomáhá" cvičit břišní svalstvo. Zvedá mi nohy nahoru a dolů. Spíš se ale chechtáme, ale to je taky zdravý, ne?  

 

VÁŠ PROBLÉM  

bych asi řešila jako radí ostatní, zkusit si malého nevšímat, ono bez diváků není komu hrát.  

 

NÁŠ PROBLÉM  

Největší náš problém je asi to mrvení se ve spaní. Nevím, jestli jsem tak  citlivá, že každý Dandovo otočení tak vnímám, nebo co. Taky nechce jíst samostatně ovoce nebo zeleninu. Vždycky mu to musím někam propašovat. Např. dneska u snídaně do vloček mandarinku, u oběda pod brambory červenou řepu. Ale na odpo sváču si u ředkvičky pomlaskával. Asi proto, že jsme u toho dělali blbiny. A že dělala křup křup, snědl dvě. Jo a když mu něco vyčítám, jako že to se nedělá, tak se otočí na druhou stranu a nemluví se mnou. Mě to teda děsně vytáčí.  

  

Adalajdi - to je hrozný, co všechno si musíte vytrpět, přejeme hodně sil, co jiného se taky dá napsat  

 

Petuldo - to by mě taky naštvalo s tím kočárkem, nedej se! Přejeme ať brzy můžete říct, že vaše malé tajemství už není tajemstvím.  

 

Katkob - ty kamna jste dávali nedávno, ne? To nejsou v záruce, nebo nebyly nový? A co Zítra do MC, dorazíte? Mohly byste, co?  

 

Jerrýsku - tak oslava se vydařila. Škoda, že jste nemohly ve ST ke Katce, jsme se na vás těšili.  

 

Matty, Jitty - zítra v MC?  

  

Holky musím končit, koukám, že jsem to vzala moc dopodrobna, že se vám to nebude chtít ani číst. Ale já to heslovitě neumím.Tak se na mě nezlobte.  

 

Sorry - ještě jedna novinka. KONEČNĚ MÁM DIGITÁL. Jen co ho zmáknu a ještě v kombinaci s PC, začnu taky posílat fotečky. Už se moc těším.  

 

Tak pa pa jdu šít prckovi manšestráky, dokud jsou venku s tátou, páč je z nich pěknej binec.  

 

Janab  

 
 
janab1
Stálice 92 příspěvků 29.01.07 18:08

Ježíš, co se mi to stalo, že je to tak roztahaný. Omlouvám se.
Ještě jsem chtěla něco ke kauze Svoboda - nechápu, že po tom všem, co s Vendulou prožili a přežili, může toto udělat. Opustit svýho malýho chlapečka, kterýho si vymodlili a ženu, kterou miluje. Ale to jsou celý chlapi, řešit problémi takovým způsobem. Vzpomínáte si na Brodskýho, Brabce? Vždyť měli všechno, partnery, děti, peníze, slávu, uznání… A kdy se naposledy psalo o nějaké ženské? Ta všechny problémy musí ustát a myslet na to, že má děti, rodinu. Já to prostě vážně nechápu, mě to vždycky hrozně naštve.  

Tak pa jdu se uklidnit u šití.
Janab

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.01.07 22:26

Už jsem chtěla vypnout počítač, ale nedá mě to. Celej den na vás andreo myslím, ve spojitosti se svobodou se to prostě jinak nedá. Četla jsem tvůj příspěvek na zapalte svíčky…  a všechno co píšeš. Moc Tě obdivuju, že to všechno zvládáš a vlastně nevíš, co Tebe a ondru čeká. I když nad tím, člověk asi takhle nepřemýšlí, na tvým místě. Strašně Ti přeju, ať to dopadne dobře. A vůbec všechno… Kdyby jsi si vzpomněla, že ti katka z brna může nějak pomoct, tak dej vědět.

Janib, tentokrát nám odešel průtokáč na ohřívání vody. Zítra přijdou v deset odborníci.

A oluška, je kde? někde na marodce, či co?

Zatím,ale dnešek byl, no ještě je, hnusnej den, aspoň pro mě.

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 30.01.07 11:23

Ahooooooooooo­ooooooj : )  

Po výměně „dodavatele“ netu, jsme konečně ONLINE : ))))  

Jakmile malá usne, zkusím vše dohnat a přečíst…  

Mirka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.01.07 11:48

Ahojky,
Andry drzim pesticky at to vse projde v pohode ........
Janib dneska jsme MC nezvladli - teda spis se mi moc nechtelo, tak sli jsem k tete Matty na kafe a bylo to v poho. Kafe uz si planujem hodne dlouho, tak to dneska konecne vyslo, deti si pohrali mi podebatily, ale vse jsem probrat stejne nestihly .-)))
O vikendu jsme si uzivali snehu a v pondeli Davca hlásil ze chce zas bobovat, pak kouknul z okna a zahlásil sníh není.........
Dite se krmi v kuchyni, tak ho pak ulozim a pujdu uklidit byt - respektive alspon umyt nadobi a neco uvarit a pak pracovat..........
Zatim se mejte fajn, nejak moc nemam nacteno tak nereaguju pa Jitka a Davca  

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.01.07 14:33

Ahoj holky,
jsem dneska nějaká nalítaná… Ráno jsme šly s Mankou nakoupit, pak jsem vařila rajskou (nechápu hodinu a půl, trvá vám to taky tak dlouho?!) a pak jsem ještě stihla uklidit celý byt. Ups, teď obědvám a Marianka je uložená v postýlce a spinká. Výměna dítěte je snad zase na chvilku zažehnána, vypadá to ale na ty zoubky. Jak má takovéhle výkyvy nálad, vždycky jsou na vině zoubky. Dneska byla ale miliónová, nechala mě všecičko udělat a hrála si s domečkem a miminkama. To se nám dlouho nepřihodilo:-). Budeme jí to muset večer vynahradit!:-).  

Adi ty Tvé zprávy mě vždycky tak rozesmutní, přála bych vám strašně moc, aby se vám ty manželovi nemoci už vyhnuly a daly pokoj. Jak jsem Ti jednou psala SZ, stále to platí, hm…  

Ad. úmrtí K. Svobody, je mi z toho také moc smutno a když jsem se to dozvěděla měla jsem slzy v očích. Měla jsem ho ráda jako člověka, Vendulu jakbysmet. Jsou, teda byly to jedni z mála celebrit, které si nehrály na Bohy a pomáhaly ostatním. Vendulka to teď nebude mít lehké…
Ale holky, nesuďme ho, vždyť vůbec nevíme co za jeho pohnutkou stálo, jaké měl důvody…:-(((. Tím samozřejmě nechci napsat, že se ho zastávám a že s ním souhlasím, jen bych ho nechtěla soudit, jako v deníčku, který se tady objevil na emiminu.  

Dáši tak Ti stále přemýšlím, jak naplánovat ten náš srazík. Hlavně teda na kterou hodinu, protože Manka mi teď spinká v postýlce až od dvou do tří, až půl čtvrté odpoledne. To než bychom někam dojely, bylo by pět hodin. Dopoledne bychom to zase moc nestíhaly domů na oběd. Leda vzít ho sebou a někde ohřát. To by se pak Manka vyspala na cestě zpátky. Ale obráceně by mi asi neusnula a byla by protivná. Fakt na jejím spánku závisí celé odpoledne:-(… Co myslíš?  

Mirko tož vítej konečně! Snad vám bude nový provozovatel internetu dobře a dlouho sloužit!!!  

Odpoledne se jedeme podívat na ten kočárek, jsem zvědavá jestli ho koupíme!
Omlouvám že nebudu reagovat víc, jdu si přidat rajskou:-).
Slanka*

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 30.01.07 15:09

Ahojky,
tak už máme zase po sněhu, co. Ani nevím, jestli v tom vidím spíš výhodu nebo ne. Bylo to sice krásný, to bílo, ale zase pak ta čvachtanice, hrůza :-(.
Všem moc děkuju za gratulace, ale zatím to fakt nechci zakřiknout. U mě celkem nic nového, jen už mě začínají chytat pořádné chutě a hlavně bych pořád spala a s tím naším zvířetem to moc nejde, ach jo. K Dr. jdu za týden, tak už se nemůžu dočkat. Zatím jsme to vydrželi nikomu neprásknout, i když teda o víkendu, jak tu byla ségra, tak sem se musela někdy hodně držet.

Adalajdi - moc mě mrzí, co musíte pořád dokola prožívat. Držím palce, moc na vás  myslím a posílám spoustu síly a energie, ať ten boj zvládnete.

Jinak ta zpráva o Svobodovi mě zastihla včera hned po ránu a bylo mi hrozně, vůbec si nedovedu představit, co tak strašného to mohlo být, co ho donutilo tohle udělat. Ale to se nejspíš nikdy nedozvíme. Je mi strašně líto Vendulky, kterou teda život zkouší strašlivě,  i malého Kubíka, nebudou to mít lehké. Snad budou mít sílu to všechno překonat.

Všechny moc zdravíme
Peťulda a Mišák

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 30.01.07 21:45

Ahojky bábule,
ako som sľúbila, tak som tu.
Najprv sa vyjadrím k otázkam z deníku:
usínaní a noční spánek - sprchujeme cca o 18.30,potom tata číta rozprávku a ja zatiaľ robím kašu na večeru,kaša z flašky, potom umyť zúbky a potom spať,lahnem si vedľa neho a tak zaspí.
V noci spí v pohode, niekedy sa zobudí, dostane cumel alebo piť vodu alebo sa zobudí na to, že je precikaný.   Noční pití a ranní vstávaní - cez noc pije iba vodu, ale nezobudí sa každú noc.
Ráno vstávame od 7.00-8.00. Dostane do postele mlieko a ja ešte do 8.00 ležím v posteli, ak sa zobudí skôr. On si buď číta alebo sa ide hrať do izby a nosí mi hračky.   Dopolední program - v stredu máme MC, inak málokedy ideme do obchodu, je 5 minút od nás. Doobeda sme najčastejšie doma(aspoň cez zimu) a to trochu upratujeme, hráme sa.   Oběd, krmení a odpolední spánek - Miško ide spať o 11.30, zaspáva tým istým spôsobom ako večer, po vyspatí, to býva najčastejšie o 13.30 +- 30 min. sa obeduje. Polievku nemá každý deň. Polievkou ho kŕmim ja, druhé papá sám.   Odpolední program - hneď po obede chodievame von: do obchodov, ktoré sú v meste alebo k babke alebo len tak sa poprechádzať. Teraz keď je zima, nebývame vonku tak dlho, vraciame sa okolo 16.30, ale to je fakt len približný čas, potom sa hráme, papá-ovocie, jogurt, rožok.   Mluvení a gestikulace - reč je dosť biedna. Zvieratá napodobňuje, aj prasiatko-to je koch koch.
Učíme sa pohybové riekanky, vie ich už naspamäť-vieme ich zatiaľ tuším 5. Samozrejme, hovorím ja, ale on už vie čo nasleduje a pohybmi ma predbieha. Včera začal z ničoho nič chodiť počupiačky. To ma prekvapilo, ani som mu to neukazovala, zdalo sa mi to na neho tažké. Ukázať kde má čo na tele, to vie dávno, a učím ho aj ďalšie veci-kolená, prsia, bradu, líčka, čelo, obočie atď… Rozumie tiež všetkému, to deti v tomto veku asi všetky.
Po menších schodoch vie chodiť aj bez držania, aj hore aj dole. Tiež rád tancuje. Vyzlieka sa od pása nadol sám a vyzúva sa tiež. Vestičku si tiež vie vyzliecť, ale to čo sa vyzlieka cez hlavu, to ešte nie. Čo ma trápi, že nevie skákať s nohami naraz. Vedia to vaše deti?   Nikkol a čo váš problém, je to ťažké, asi by bolo najlepšie ak sa dá, nevšímať si ho, potom odpútať jeho pozornosť niečím iným a vtedy si ho všímať, chváliť atď a keď zas vymýšľa, tak ignorovať. Len ľahko sa radí, horšia je prax, že ano :)) Teraz som čítala, že tak ti radili aj ostatné baby :)   Marki, Miško tancuje rovnakým šlýlom ako vy. Bola by sranda, keby boli spolu :)))   Kiro super, že Anetka je na tom už dobre. Keď som čítala čo si prežila v minulom deníčku a ty s ňou. Neviem si predstaviť ako by som Miškovi hovorila, že nemôže papať, keď on je taký veľký jedák. Zvládli ste to fakt perfektne.

  • vidíš, tak by sme sa niekedy mali dohodnúť a pokecať cez kameru :)) A ukázať si deti :)

  Mamulinko, tak aby som susedke rovno nevlepila, by som sa musela veľmi ovládať, Taká drzosť!   Janib vy máte super dopolední program. Taká akčnosť sa mi páči.
A k vášmu problému. Neviem či si skúšala. Ja dávam malému ovocie do misky a tú mu dám do izby, kde sa hrá a tak pomaly vyjeda. Myslím, že keby musel pri tom sedieť pri stole, tak by ho to nebavilo. Ale iné jedlo jedáva normálne za stolom.
A čo blbneš, s tým, že si to napísala dopodrobna. Veď to je dobre, ja si veľmi rada prečítam ako to chodí u druhých, dozviem sa čo by sme mohli zlepšiť, čo nové sa môžme učiť atď…   Adalajdo, neviem čo napísať, je to ťažká situácia u vás:((  Buďte silný, obaja.   Slani, tak ja varím iba kuracie mäso a to iba v nedeľu (Miškovi teda dva krát do týždňa, ale to vyberiem z mrazničky, hodím do hrnčeka  a nechám  variť, potom zlejem vodu a podávam s prílohou) a obdivujem ťa, že ty spracovávaš aj iné mäsá. Ja sa priznám, že iné ako kuracie ani nepoznám, čiže ho ani neviem kúpiť. Ešteže to manžel nemá rád.  

to je všetko odo mňa, zajtra nemôžeme do MC, lebo máme nadchu a ja kašlem, tak ich nechcem nakaziť :(
Pa
Elen  

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 30.01.07 22:24

Hezký večer všem :o)  

dnes jen krátce, právě jsme dokončili to nejhorší stěhování pokoje a ložnice, takže hlásím, máme svou ložnici a Vojtíšek svůj pokojíček. Zatím teda spinká s námi, než se koupí nová velká postel pro něj a naučí se v ní spát, ale konečně má své místečko, kam si mlže zalézt a je to jen jeho.
Ložnice je taková jako byla před jeho narozením, takže se moc velké úpravy nekonaly, jen dokoupíme nějakou komodu a ještě jednu šatní skříň, ale jinak vše při starém. Vojtikovi jsme zatím nechali postýlku s plyšáčkama a na velkém koberci má 2 menší koberečky. Každá z hraček našla své nové místečko, má tam stan, houpačku, křeslo, stoleček s nářadím a samozřejmě skříň a komody. Jakmile zbydou penízky po úpravě obýváku (zatím se nenašel kupce stěny), tak se vrhnem do dovybavení pokojíčku, prostě mu to tam zútulníme. Na jaře ještě čeká výměna oken a malování, takže to budeme směřovat na květen. Hlavně že má svůj koutek :o))))  

No nic jsem utahaná, celý týden jsme se jen točili kolem vyklízení haramburdí a přenášení věcí z pokoje do pokoje. Jsme se jen nasmáli, kolik věcí máme. A to si můžeme pískat, neb 4+1 není jen tak nějaký kamrlík :))))  

Papapa, moc Vás všechny zdravím a až si trochu odpočinu, napíšu víc k deníčku.  

Lois a chrupkající Vojtíšek  

PS: do galerky hodím nějaké foto

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 31.01.07 07:45

Holky zdarec!!

Tak vám jdu napsat, jak jsem včera byla nasr… V neděli jsme byli jako na malým výletu a jeli jsme zdenkovým autem. V pondělí ráno mě předělával kočárek do mýho auta do kufru a zamčel ho. V úterý jsme byli dopo doma a odpoledne jsem jela autem nakoupit. Kufr jsem neodemykala… Včera se chystáme s luckou ven, jdu do auta pro kočárek a on tam není. Tak jsem letěla do baráku, jestli ho nemám tam, nebyl. Prostě nějakej hajzl nám ho ukradl. Jak to je pro nás záhada pro akta x. Měla jsem tam aji zimní fusak, v košíku kesininý vodítko, který bylo památeční po mým prvním psovi. No, fakt bych jim ty pracky uřezala, jako za středověku.
Fusak mě našel jerýsek na mimibazaru za tuším 290,– tak jsem ho objednala a zaplatila.
Kočárek podle zdenka nepotřebuju, mám jezdit s tím starým takoušem. Jenže ten je rozbitej a stojí za prd. Lucka v něm zlobí, protože jsem ji vozila, že jsme se na sebe dívali a ona, nevím proč, tam zlobila. Taky mě vadí, že nemůžu sama do tramvaje a tak, no. Tak jsem si vzala půjčku u mamky, že jí to vrátím z té únorové mateřské a objednala na mimibazaru zase ty stejný golfky, solar. Já jsem s něma byla spokojená a navíc se mi zdá ta cena dobrá, oproti jiným. Jak jsem plánovala, že si ty penízky dám bokem, tak si dám velký kulový.
Slanko, vezmeš mě do klubu? do klubu, že když se podělá jedna věc, tak následuje dalších, nevím kolik.

Tak zatím

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 31.01.07 14:42

Ahoj holky,  

dítko spinká - aspoň chůvička je potichu, pračka pere, kafíčko mám po ruce tak zkusím něco málo napsat. Posledních pár dnů trošku nestíhám, neboť jsme furt někde v trapu a k PC usedám jen tak „útržkovitě“. Takže jsem stihla přečíst jen pár posledních komentářů. Zkusím teda reagovat aspoň na to co my zůstalo v hlavě. Deníček je zase zajímavý, ale nemám teď čas popsat co a jak je u nás, tak to zkusím později.

Slani- Eliška spinká po obědě stejně jako Marianka - takže odpoledne bychom to taky špatně stíhaly. To dopoledne by šlo. Jen se musíme shodnout na tom, kdy a kde. Když tak tě zkusím odchytit na icq nebo písnu e-mail - večer. Za chvíli přijdou sousedky na pokec - bude tu veselo :-) Jo a knížka s recepty jídel pro děti - podle mě je ted nejlepší Vaříme dětem chutně a zdravě - MUDr. Peter Horan a Pavla Momčilová.

Kiro - ptala jsi se k těm přednáškám, kam se na ně dá jít. Je toho ted myslím hodně - nevím jak je to v tvém oboru, ale kdyby byla na obzoru nějaká zajímavá pediatrická přednáška, dám ti vědět. Jinak pro lékárníky v Praze organizuju jednou měsíčně přednášky i já (při ČFS) a pediatrické téma plánuju na podzim, ještě to nemám přesně dohodnuté, ale snad to klapne - tak budeš-li chtít - jsi zvaná. Je to vždycky třetí středa v měsíci od 19 hod. v Lékařském domě. (v únoru budou nová léčiva v roce 2005 a 2006, březen onemocnění štítné žlázy…)

Ellen - web kameru plánujeme; skákání s nožičkama u sebe Eliška zkouší pořád, ale  povede se jí to tak jednou z deseti pokusů:-)

Katkob - je mi moc líto co se vám stalo, jsou to šmejdi zlodějský - jsem také pro středověké sekání rukou - bylo by to jednou pro vždy…také jsem už díky zlodějům o dost věcí přišla, je to k vzteku.

Loisí - Vojtíšek má moc hezký pokojíček - také bychom potřebovali udělat doma reorganizaci - ale zatím to pořád odkládáme…čekáme, že se konečně snad přestěhujeme do domečku. 

musím končit     

pa pa  

Dáša            

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 31.01.07 16:16

Katkob - lidi jsou opravdu hovada, zvláště ve velkých městech o ně člověk skoro zakopává :-( Je to ale docela chyba, že jste v tom autě vůbec něco nechávali. Po našich zkušenostech ze sídliště Prosek bychom v autě už nic nenechali. Kdyby mi sebrali kočár a třeba autosedačku (ta naše za 7 tis. - to už by byla vysoká škoda) tak řádím jako saň!!!! Ale policie je bezradná, takže.....Upřímně, už si ani nedovedu představit, že bychom parkovali ve městě před domem a tahala jsem tam tu autosedačku a příp. i ten kočár nahoru do bytu a zpět. Vy nemáte výtah, že? No, kdyby existovala skutečná spravedlnost, tak už by tomu viníkovi dávno upadly ty ruce samy. To by bylo na světě fajn.
Ahoj, M.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 31.01.07 16:18

Dášo, Slanko - já bych se s váma taky ráda sešla některé dopoledne. Kdyžtak se raději dohodneme přes mobil. Akorát nemůžu 5.2., poněvadž jdeme odpoledne do divadla a radši bych měla to dopoledne volné.
Pa, M.

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 31.01.07 17:05

Ahojky,  

Davča má dneska protivnou protivku, alspon ze v plavani byl vcelku v pohode.
Janib - chci se zetpat jestli by si mi mohla pujcit nejakou tu knizku od Monyove (nebo jak se to pise) - mam takovy  dojem ze si psala ze je mas....... Mohla by si mi prepalit to CD co mate z hudebky (cenu si rekni sama)…diky moc kdyztak mi pisni SZ nebo se nejak domluvime..........
Tak drak mi taha ruku z klavesnice, tak vic pisnu az dovoli.......... .-( pa Jitka

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 01.02.07 08:09

Ahoj holky,  

dnes jsem totálně vynervovaná, zítra Leonku čeká vyšetření na neurologii včetně EEG, poměrně často jí totiž pobolívá hlavička, i když my s KatkouB už máme diagnozu, myslíme si, že má v sobě Boreliozu.Jsme my to ale doktorky, že? :-D Ne teď vážně, žaludek mám jak na vodě a docela se ají bojím, no snad nic nenajdou apokud jo, tak nic závažného!!!!!!!!! Moc v to doufám!!!!!!
Z toho důvodu dnes odpoledne jedu k našim, budu tam s holkama spát, aby mamka ráno mohla hlídat Simču ajá mohla v klidu s Leuškou vyrazit směr poliklinika. A zřejmě tam zůstanu až do soboty, mamka naznačila, že by to nebylo vůbec špatný a navíc Jirka jde na brigádu, takže bude celou sobotu v práci a v pátek večer jde s bráchou na pivko, takže bych byla doma stejně sama. Pak pojedu v sobotu dom a Leonku ještě do neděle nechám u našich, protože naše Leuška chce být přes noc u babičky SAMA !!!! Asi ji už lezem na nervy .-D  

ADALAJDO: je mi z toho všeho čím si musíte projít moc smutno, hrozně moc na vás myslím a držím palečky, ať se to doktorům podaří co nejlépe zlikvidovat a už ať vás nic netrápí a jste všichni 3 jen a jen zdraví !!!!!! Hrozně moc Tě obdivuju a skláním se před Tebou, já už bych se dávno sesypala, ale TY se staráš o Ondráška, podporuješ manžela a do toho všeho máš ještě ten obchůdek. Vážně klobouk dolů!!!!! Jsi holka statečná!!!!  

Tak to je myslím ode mě vše, jdu si udělat bílou kávičku a nějak se uklidnit. Pá Jana, Leík a Simík

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 01.02.07 15:12

Ahojky,
před chvílí jsme dorazily od doktorky.Byly jsme s Verunkou na očním,brýle pořád máme-tedy musíme koupit nové.Měly jsme dvoje,jedny jsou nám malé a už potřetí rozbité a druhé se nám ztratily.Takže další tisícovka v trapu.
Dneska se koukám tady nežije :-) Copak děláte,venku fouká jak prase.
Zítra se chystám k ortopedovi,pořád mě bolí koleno a teď už dost.Tak strašně nesnáším čekání u doktorů!
Jerrýsku to nezávidím,snad to nebude nic vážného!
Adalajdo-u Vás to není možné,jak má tohle jeden zvládnout.Posílám sílu do dalšího boje.
Minulý týden nám došel objednaný koník skákací a dnes by měl dojít houpací díl,tak jsem zvědavá co na to Naty,skákání baví.
Tento týden mě denně bolí hlava,ale fest.a koukání do pc to zhoršuje.Tak zatím páček Matty

 
makca
Stálice 55 příspěvků 01.02.07 18:41

Ahojka holčiny
Martínek vstává ta v 5.30 - 6 hod. V noci už se většinou nebudí.
Dopoledne hraní, nákup atd.
Polední spaní, musím ho uspávat
Odpoledne po sváče procházka, ve ČT cvičení nebo návštěvy
Večer vykoupat, do jedné ruky mlíko a do druhé ruky dudlíka a on už se obslouží
Teď jsem dostala nabídku na super práci v mém oboru  se slibnou vyhlídkou do budoucna. Jenže tchýně, která strašně chtěla hlídat teď nějak nemůže. Chodila bych na 2×8hod. a jednou 4 hod. v týdnu. Do školky se mi Martínka dávat nechce, protože bych přišla o RP a to by se mi zase nevyplatilo. Prej ho můžu dávat 5× do měsíce do školky. Tím by se taky dalo řešit. Nebo scháním nějakou maminu na mateřský, který bych platila. Jenže zatím mě nikdo moc nenapadá a taky nemám nic domluveného. Takže zítra zavolám a řeknu, že bych mohla nastoupit tak od léta. Tím si myslím, že to padne. Přitom tam má tchýně švagrový 6letý dítě a ona je doma s mimiminem. Já vím, že s ním je už lepší pořízení než s Marťou, ale co. Mohla by taky uznat, že jeto pro mě dobrá šance, že mám taky nějaké abice ne jako švagrová se co nejmíň nadřít a dobře upéct. Aspoň jsem se tady vykecala.
Adel - hodně síly
Katkob - to jsou tedy šupáci!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!§§  

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.02.07 11:06

Holky, jestli tenhle týden se bude někdy opakovat, tak nevím. Dneska mě došla výpověď z bytu!!! bez udání důvodu.

 
Inge
Extra třída :D 10777 příspěvků 02.02.07 11:28

Katkob, to prece nemuzou nebo jo?

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 02.02.07 11:57

Katko - to není možný! A jakou máte smlouvu???

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.02.07 13:23

No holky, sama tomu vůbec nerozumím. Smlouvu mám na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou. V té výpovědi není vůbec uvedenej žádnej důvod. Jen že tady můžu bydlet do ledna 2008 a dál platit nájem.Nebudu zatím dělat žádný kroky, dokud se neporadím s právníkem, jak postupovat dál. A jestli je ta výpověď platná, když tam není uveden důvod. Nájem platíme, dost vysokej, tak nechápu o co mu jde hňupovi. Nebo je to nějaká psychická masáž… uvidíme. Ale tenhle týden už toho bylo moc.

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 02.02.07 15:03

Katko pevné nervy (nemáte to lehké!!!:-(() a Jerrýsku jak ste dopadly u doktorů?
Jdu balit na víkend, ozvu se víc snad v pondělí.
Hezký víkend všem! A hlavně klidný!
Slanka*

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »