Červenčátka 2005 č. 099 - Moderní výchova dětí: méně facek,

Rodičovství

Ahoj holky, Dovolila jsem si napsat nový deníček je převzat ze stránek www.zdravi.idnes.cz  Inspiroval mě včera program v televizi o výchově dětí.

Přístup k výchově dětí se postupem času mění, což je dáno i tím, že rodiče se pro potomky rozhodují ve vyšším věku. Tak, jak se mění společnost, změnila se za poslední roky i výchova. Lidé více přijímají vlivy zvenčí, což se odráží i na výchovném stylu.
„Hodně se projevují vlivy jiných kultur, a to nejen té západní,“ vysvětluje pražská dětská psycholožka Lenka Čadová.
Rodiče jsou podle ní mnohem benevolentnější, připouštějí diskusi s dětmi, chápou jejich potřeby a rozvíjejí jejich konkrétní zájmy.
Psycholožka navíc ze své zkušenosti soudí, že mnoho rodičů bere za své různé alternativní vlivy, třeba přístupy z indiánské kultury.
„Ty mě osobně hodně oslovily - tamní výchova je hodně zaměřena na prarodiče a navíc se při ní netrestá. Úkolem rodičů je zejména milovat dítě, napomíná ho někdo jiný,“ vysvětluje psycholožka rozdíly.
Naopak tvrdí, že hodně volná výchova založená na v podstatě absolutní absenci zákazů a trestů se tady nepro:,–(ila. „Rozhodně se s tím běžně nesetkávám,“ říká psycholožka Lenka Čadová.
Mám tě ráda
Právě již zmíněné lásky k dětem se týká kromě větší liberálnosti druhá velká změna v české výchově - rodiče přestávají mít zábrany v tom, aby dali svým potomkům najevo, že je mají rádi.
„V amerických filmech nám to mnohdy připadalo falešné, ale ono je to hodně důležité,“ říká Lenka Čadová. Podle ní je dobře, když rodič dítěti řekne, že ho má rád, a klidně ho i políbí na veřejnosti. Takové dítě si je pak mimo jiné více jisté samo sebou.
Budeš mít všechno, neboj
A ještě jeden trend je více než patrný zejména mezi rodiči, kteří si pořizují často jediné dítě po zralé úvaze a až po třicítce.
„Snaží se mu poskytnout všechno, co je k mání - má nejlepší kočárek, všechny možné výchovné hračky , spoustu podnětů od rána do večera,“ popisuje takové rodiče psycholožka Markéta Veselková.
Někdy se může stát, že dítě je natolik zahlceno původně pozitivními podněty a pozorností, až ho to zmáhá a neumí se pak třeba na druhou stranu zabavit samo. A je třeba si dát pozor na jedno riziko.
„Mohlo by se stát, že by rodiče nahrazovali materiálními požitky nedostatek citů a času,“ říká psycholožka Čadová.
Na druhou stranu, právě zmíněná skupina rodičů přistupuje k výchově hodně zodpovědně, a je proto možné, že se podobnému riziku vyhne.
„Bohužel je však mnoho lidí, kteří nad výchovou nijak nepřemýšlejí. Když si pořídí psa, koupí si k němu příručku, ale o dětech si myslí, že je zvládnou sami,“ říká Čadová.
Kdo si nenechá poradit
Rezervy podle ní zůstávají především ve výchově nejmenších dětí krátce po narození, které ještě neumějí své potřeby dát najevo.
„Setkávám se často s tím, že matky samy cítí, že by se měly s dítětem mazlit, ale dají si namluvit třeba od příbuzných, že by ho tak rozmazlily, a nechají ho třeba raději takzvaně vyřvat,“ popisuje Lenka Čadová.
Rodiče tak své děti frustrují - měli by se přitom naučit více věřit svým pocitům, případně se poradit s odborníky.
Co dělat při potížích? • **Problémy jsou normální****
**I u toho nejméně problémového dítěte čas od času narazíte ve výchově na nějakou těžkost - může se třeba začít vztekat, může se přestat snášet se sourozencem, mít problémy ve škole a podobně. Zkuste zjistit příčinu a od ní začít s řešením. A to co nejdříve, než se celý problém prohloubí. Někdy však podobné výkyvy žádnou zjistitelnou příčinu nemají a jsou prostě součástí vývoje vašeho potomka. • **Děti příliš neporovnávejte****
**Je velká chyba stále porovnávat své syny nebo dcery s jinými dětmi nebo mezi sebou navzájem, ať už jde o to, co umějí, jak se učí nebo jak se chovají. Malé rozdíly se objeví vždycky. Zpozornět byste měli, teprve když se vaše dítě skutečně výrazně a dlouhodobě v nějakém směru vymyká. • **Poraďte se s odborníkem****
**Pokud cítíte, že potíže s dítětem už nezvládáte - nevíte už, co ještě zkusit, případně jste navíc ještě psychicky nebo fyzicky vyčerpaní a navíc máte pocit, že problém s dítětem přerůstá i do problému manželského, nastává čas na poradu s odborníkem. Nejlépe s dětským nebo rodinným psychologem nebo praktickým lékařem, kteří vám poradí, co dělat dál. • **Nedejte na pochybné rady****
**Na trhu je k mání spousta příruček radících, jak zvládnout výchovu - berte je pouze jako inspiraci, nikoli jako návod. Tak totiž většinou nefungují. Podobně přistupujte k radám příbuzných a přátel. Klidně je vyslechněte, ale netrapte se tím, pokud je nechcete brát vážně - je to vaše právo. Pamatujte na to, že vy dítě znáte nejlépe.

Pěkné počteníčko přeji Petra a Eliška
PELETONEK:

A ještě peletonek:

18.05.05 - Veronika + František 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 1981 - Pardubice 03.06.05 - MirkaV + Karolínka 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluska + Martínek 3 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 06.06.05 - Nikkol + Filípek 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva + Matouš 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 1976 - Brno + TP 09.03.2007
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab + Lucinka 1975 - Brno - Honzík 12
25.06.05 - born + Zbyněk 1979 - Praha 10
25.06.05 - Marki + Mareček 1975 - Libčice nad Vltavou
25.06.05 - Jittyy + Davídek 1980 - Brno
26.06.05 - hrouda + Matyáš 1976 - Liberec 01.07.05 - Makovka + Tomášek Washington D.C./Olomouc + Veronika
Erin 3,395 kg a 50,5 cm (27.12.2006) 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka Brno - Leonka 4 05.07.05 - Dáša + Eliška 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 1974 - Kladno - syn Adam (96) 08.07.05 - Slanka* + Marianka 1979 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča + Martínek 1980 - Jince u Příbrami
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 1976 - Brno
20.07.05 - Janka + Barunka 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 1979 - Praha
14.10.05 - Mamulinka + Eliška 1981 - Třešť

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 18.03.07 12:05

Ahojky,
pěkné počteníčko.Ač mám doma fůru dětí,zaujalo mě to :-)
Katko zkusím tam dnes brnknout,nebo v pondělí ráno.Čekala jsem kdo se přidá,jsem ráda,že budu mít parťáka :-)No nic jdu něco dělat.
A jsem první !!!!  :-D
 Matty

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 18.03.07 13:27

Ahoj všem

Makovka- dodatečně vše nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka, štěstíčka a plno šťastných chvil s rodinou.

Inge - samozřejmě, že jsem se už začala učit. Potřebovala bych noc trošku nafukovací.

Lois - je mě také písni č. účtu a kolik ti mám poslat penízek, ať se to trošku rozjede. Jinak přeji, ať je Vojťula brzo zdráv a zase řádí šikulínek.

A od nás. Já jsem včera měla sraz se spolužáky, fakt se vydařil. Ráda jsem všechny zase viděla, sešla se nás asi polovina. Jinak hlásím, že jsem opět začala řídit a tak jsem se na sraz jela sama naším Combi autíčkem. No a vlastně to bylo poprvé, co byl Martínek beze mě tak dlouho a on ani neplakal a zvládli to s tatínkem na jedničku, tak jsem byla moc ráda. Jinak koukám no nějakém malém autíčku - Citroen C3 - už jsem si vyhlídla předváděcí vůz, no docela jsem se do něj zakoukala, ale uvidí se no. Jinak jsme se konečně dohodli na nové sedačce, takže se těším, až nám jí dovezou. Taky jsem malému objednala botky od Bati a v pátek dorazili, tak malý tu v nich běhal. Včera jsme byli ještě u mojí ségry na návštěvě a malý si s neteří docela vyhrál, byla sranda. A nějak se nám to počásko pokazilo, což je škoda. U nás dneska fouká děsný vítr. Jo a manžel nám koupil do bazénu předplatné, jenže tam je chlorovaná voda a malý má alergii po mě na chlor a na flor a kort teď má úplně koláče na rukou, takže asi bazén moc nevyjde. Ale víme o jednom bazénu, kde nemají chlorovanou vodu, ale čištěnou jiným způsobem, tak to dneska pojedeme omrknout.

Je a když jsme byli vybírat tu sedačku, tak tam byla maminka s dvojčaty, asi tak tři roky a jen její klučina pořád našeho Martínka objímal, dával mu pusinky a dělal mu malá a malý se s ním docela bavil, tak jsem byla ráda, že zase nezaujal pozici mračouna.

No nic utíkám, malý tu řádí. Tak rychle jdu pověsit prádlo a pokusím se ho uspat.

Oluska a dráček Martínek

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 18.03.07 14:49

Ahojky,

Mamullinko, pěkný deníček:-)

Počasí u nás se taky zkazilo:-(, i když teď vysvitlo slunko, ale jinak fučí a je pěkná zima -už od včera.

V pátek jsem Barunce koupila konečně nové botky, ty, co měla z podzimu, už jsem jí musela na nohu rvát:-(, no, ještě sháním nějaké pěkné k šatičkám.

Te´d jsem doma sama - to ticho a klid:-) Manžel jel s malou za dědou a babičkou pomoct jim se dřevem(káceli u nich v ulici staré modříny, tak to okleśťují, ať je na otop. Barunka se v kočárku aspoň vyspala, před chvílí mi volal, že už je vzhůru, tak půjde jíst. tak mi dorazí asi ve čtyři. Ráma se nás pořád drží, ale dá se to přežít:-)

Makovko,
tak to je pěkné překvapení, krásný prstýnek k narozeninám.
Tatínek hlavně te´d chybí Barunce, v tom mne to dost mrzí , kvůli ní, že je s ními jen o víkendu:-(. Já už jsem velká holka:-) a za těch 7 let manželství jsem si musela zvyknout.
Právě že přes týden máme zaběhlý režim, a o víkendu to pak je třeba horší se usínáním, bez tatínka ani ránu.:-)
Sourozence nejen plánujem, ale plodné dny se ne a ne přestěhovat na víkend, když mám chlapa doma:-) Takž snad v létě -doufám.
No, u nás z našeho vztahu byli rodiče takmer na mrtvici, teda hlavně maminka:-) -přeci jen ona je starší od mého muže jen o 3 roky a můj taťka o 4.
Manželova maminka ze mne taky nadšená dvakrát nebyla, ta´tka jeho je takový, že to zas tak neřeší, on není moc mluvnej:-) Boss je maminka, je taková dost svá, ale myslím, že v rámci možností spolu vycházíme dobře a jsem ráda, že mají malou rádi a ochotně i pohlídají.

Holky, kdepak je Mirka, už se tady dlouho neukázala:-(, Miri,v diskuzích na B-C na tebe narážím rozhodně víc:-)

Mějte se krásně,

jdu něco dělat, a´t si rodina nemyslí, že se celou dobu flákám u počítače.-)

janka

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 18.03.07 18:12

Ahoj v červenčátkově!
Hlásím, že žijeme, ale stojí to za houby. Mám teď nějaké kritické období, či co. Aneb jak se říká: když se to se.., tak se to se…:-((
Jediné plus je, že od včerejška konečně dokáži fungovat i bez analgetik. Od té vytržené osmičky mě totiž víc jak týden třeštila půlka hlavy, že už jsem měla strach, že ze mne bude narkoman, závislý na Ibalginu. Samovypadávací stehy mi ale nevypadly, takže zítra jdu k zubákovi, aby mi je párnul. Budu se asi klepat už v čekárně.
Také mě ve čtvrtek čeká EEG vyšetření mozku, ale neurolog si myslí, že moje problémy jsou od krční páteře. No doufám, že to opravdu nebude nic horšího.
Od středy jsme byli na Šumavě u mého taťky, je to s ním dost špatné, je mu 81 let a bohužel to vypadá, že už s námi dlouho nebude, takže se chci pokusit teď každý víkend za ním doject.  Mám tak nějak výčitky svědomí, že s ním nejsem víc.

Pro zlepšení nálady vyrážíme večer se Stáňou do kina na Vratné láhve, tak se moc těším.

Komentáře v minulém deníčku jsem prolétla jen letem světem, tak nebudu reagovat. Jen Makovce a Jance jsem chtěla: Mezi mými rodiči byl věkový rozdíl dokonce 22 let!! Když si máma tátu brala, všichni jí prý od toho odrazovali, ať si představí, jaké to bude až bude mít na krku starého dědka.:-) No a jak paradoxně to nakonec dopadlo? Mamka umřela ve 44letech, relativně mladá a táta už jí téměř o 15 let přežívá. A taťka byl do svých tak 73 let celkem v pohodě a fit.  Bohužel teď už se ty problémy spojené se stářím nahromadily, jak jsem psala výše.

Mějte se krásně a hlavně bez nemocí! Budu se snažit nakouknout častěji, Sylva.

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 18.03.07 19:01

Ahoj všichni vespolek!

 

Tak konečně se odhodlávám taky něco napsat. Jsem nějaká líná, čtu, ale nechce se mi psát. Prošvihla jsem týden a už jsem se nesrovnala.
Byla jsem ve Znojmě u mámy. Adam měl jarní prázdniny, tak jsme toho využili. Návštěva byla docela pěkná, i když dost náročná. Jela jsem s dětmi autobusem, s sebou cestovní postýlku, golfáč, krosnu s věcmi. Prostě atraktivní kost, radost pohledět J
Jeli jsme v pondělí z Prahy z Florence, cesta trvala něco přes tři hodiny a k mému údivu to docela šlo. Otravnější byl Adam, který byl nějakej nabuzenej, že jedeme.
V úterý jsme byly domluvené s Katkou a Jerrýskem, že je navštívíme v Brně. Počasí bylo ukázkové a návštěva se moc vydařila. Přišla i Janab. Katky manžel uvařil pro děti rajskou (mé děti se cpaly, až to bylo ostudné J). Katka s Jerrýskem nachystaly buchtu a chlebíčky, úplně jsem čučela. Krásně jsme si pokecaly a udělali tam Katce nesmírný bordel.
Večer jsme se vrátili zpět do Znojma. Přijeli jsme až asi v 18 na nádraží, tak to bylo akorát dojít domů, vykoupat Anetku a dát ji spát.
Ve čtvrtek jsme zase na otočku jeli vlakem do Mikulova, kde mám babičku a ta nás taky chtěla vidět.
A mezitím jsem se chtěla vidět i s mými kamarádkami, které jsem neviděla 3-6 let!
Tak jsem se vrátila naprosto vyřízená. Něco jsem cestou chytla, takže mi ani není moc dobře.
Anetka začala ve Znojmě vstávat v 6 ráno a ani doma ji to nepřešlo!
Přijeli jsme v neděli a v úterý jsem měla prezentaci v rámci TOPu (týden opravdových plen) , jen jsem u ní vypomáhala.

Makovce - dodatečně přeju vše nej, nej k narozeninám. To nejdůležitější už má.

Sylvo- tak držím pěsti, ať to u doktorů dopadne všechno co nejlíp.

Mamulinko - deníček je zajímavej i když si nedovedu tu indiánskou výchovu představit v praxiJ

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.03.07 09:21

Holky zdarec!!!!

Deníček je zajímavej, ale jakou výchovnou metodu, teda máme aplikovat? Mě by se ta indiánská líbila, ha ha. Na problémy a starosti šup k babičce. Ale to by s náma asi babi musela bydlet. Já doufám, že lucka bude hodný dítko, že už zlobení atd. mám vybráno s honzíkem. Zrovna včera na ni zdeněk zvýšil hlas a ona pak chudinka pět minut usedavě plakala.
Já si o víkendu docela odpočla. Honzík byl se svým otcem, my v sobotu v újezdě, kde se o lucku celý odpo starala teta. V neděli jsme šli na ten veletrh pro dítě a nábytek a rybaření. V pavilonu pro dítě, mě to dost zklamalo, nic moc. Jo měli tam houpacího koníčka za 1380,– kč, tak to ať si strčí někam. Věci pro děti jsou zkrátka obr byznys a my rodiče jeho sponzoři. Tak jsme si tam pak koupili výborný naložený sýry! jé ty jsou dobrý.  Matty, po víkendu mám o kilo navíc! jak to bude s tím mučením těla?
Holky, koukaly jste včera na výměnu manželek? My se u toho strašně nasmáli! Ta cigaňa byla vtipná! Když si představím, že ta „bílá“ prodává v potravinách, fuj fuj. Takový prasisko! na záchodě mouku, blé. To musí načuchnout, ne?! Nechápu, když tam má dojet nějaká návštěva cizí, proč si ty lidi neuklidí. Nebo jestli nemůžou… nevím. Já bych se hanbou propadla, kdybych měla takovej chlívek doma.
Za chvilku vyrážím na nějaký pochůzky, na poštu platit složenky a odpo chci začít s jarním úklidem. Akorát nevím, kde, jestli v koupelně nebo v kuchyni, mám začít. Asi v kuchyni a musím uklidit celou linku vevnitř. Doufám, že mě bude lucka pomáhat! Tak zatím

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.03.07 09:22

Jo, brno a co ten zítřek?

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 19.03.07 10:33

Holky, Brno, co ten zítřek??? Platí ta Lesná? Já jsem už odhlásila ají Leonku ze školky, pokud by se nešlo, nechala bych ji ve školce. Dejte prosím co nejdřív vědět. Díky Jana

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 19.03.07 11:23

Ahojky
tak BRNO srazík je zítra v deset na Lesné!!!!!!!!
Katko-měla jsem chutě jít na ten veletrh taky,ale loni se mi to taky nezdálo tak perfektní,tak jsme nešli.Zato jsme byli na skok ve Futuru na autogramiádě,měla tam být Šinkorová(Liduška chtěla podpis) a nakonec tam byl kdo jiný.Ještě jsme se stavili pro botky Lubkovi do Daichmana.Dobrrej úlovek za 1000.Já zas uvalila v sobotu tři tácy Lidušce za boty a mě bundičku. :-O A dnes jsem šla okolo alberta a v té dětské prodejně měli od Fisher price jakousi farmu a pak holku s tříkolkou ve slevě,tak jsem to vzala a k tomu hezkou mikinku a triko a další tác v tahu :-O  No zase budu muset někde ušetřit,tak tento týden nejím :-))))Ale říkám si bude mít :,-(u,minule jsem jí tam koupila jakési zvířata a jde to k tomu připínat.
Na to cvičení jsem se zatím nedovolala,musím kouknout na ty jejich stránky a podívat se jestli tam není ještě jiné číslo.
Tak zatím ,malá je v postýlce,tak ještě honem než usne povysávat.
 Matty

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 19.03.07 12:13

Ahojky Matty,  

prijdem si pohrat asi ve stredu dopo co ty na to? Dneska jsme to nestihli a odpo chce hlidat babicka, tak uvidim jeslti zamirim do prace nebo budu delat doma.......
David mi usnul po ceste v trolejbuse, tak obed bude mit az po spani.
JInak se zitrkem pocitam.
Ostatni zdravim neb nestiham a nemam ani nacteno zatim pa Jitka

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 19.03.07 14:16

Ahojky jitty,můžete klidně ve středu dojít.Nic nemáme.M

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 19.03.07 16:03

Ahoj holky,
Tak nový deníček už se hodil. A zrovna tak aktuální téma. Já mám dneska den Blbec, tedy den mých slabých nervů. Už jsem seřvala synka, protože mi téměř zničil zaseté petunie. Ale neudělal to schválně. Přesto jsem to nedokázala rozdýchat a dostal přes zadek a kázání. Sama sobě jsem byla odporná, jak jsem řvala. Ach jo, nešlo to ovládnout. Tím bych tedy chtěla na úvod říci, že klasické a přirozené metody výchovy u nás stále aplikuji. Ale zároveň s nimi používám i diskusi. Synek sice diskutuje, ale už ví, že když mamka něco zakáže, ještě to může několikrát zkusit než to mamka zcela zarazí. Bohužel, platí na něj až zvýšený hlas. Diskuse, že na kuchyňskou linku se nemaluje pastelkami vypadala plodně, ale nakonec synek s pochopitelným kýváním hlavy opět vzal tužku a pomaloval lednici. Tak jsem zařvala!!!!! Následuje mamčin splín a slzavé údolí. Když jsem to povídala mé mamce, řekla mi,že po nocích brečela kvůli tomu, že na nás ten den křičela nebo nám dala výprask. Vypadá to, že půjdu (i přes má předsevzetí) v jejích šlépějích.

 

Holky, já napíšu jindy víc. Mám teď tak málo času a tak musím najít náladičku na delší komentáře. Něco jsem načetla, ale úspěšně zapomněla.....
Makovko - ještě dodatečně hodně štěstí k narozkám!
Inge - posílám ti SZ
Chtěla bych pozdravit i další, příště přidám pár řádek.
Ahojda Marki a Mareček

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 19.03.07 16:37

Zdravím,

já jen ve fofru.

Brno -  my to zítra stihneme jen na otočku, nejdřív na 1/2 12h, budete tam ještě někdo? Má cenu, abysme tak pozdě jezdili?

nic nestíhající Janab

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 19.03.07 17:24

Ahoj holky,   jelikož mě pořád atakujete ohledně platby na sraz, píšu to teď ještě jednou. Paní recepční mi všechny podklady pro platbu teprve pošle, takže prosím neplašte, já vám všem VČAS napíšu v SZ co je potřeba!!! Co vím, k částce pobytu bude ještě připočten rekreační poplatek. Dle toho co mi bylo řečeno, má se platba provést měsíc předem, takže pokud mi z hotelu nedojde žádný mail do konce března, budu volat a zjišťovat jejich číslo účtu atd. ******
Takže prosím klid, mám to v hlavě i v diáři!!!! Nezapomenu na to!!!! ******
Páá Loisí

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 19.03.07 18:22

Jani, já vůbec nevím, jak se zdržím, podle toho, jak bude Simča unavená a jak je to tam bude bavit. Sem Ti moc neporadila, že?
Tak snad zítra čauvec Jana a 2 berušky

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 19.03.07 19:38

Loisí, my Ti to jen nechtěli nechat na krku a taky aby si to nakonec nemusela platit z vlastni kapsy .-))))
Janib - tou dobou budu uz zrejme odchazet, David chodi nejpozdeji ve 12 spat a spis driv, tak aby my neusnul po ceste, protoze asi pujdu bez kocaru, jeste uvidim podle pocasi.  

Zatim pa dite snad uz konecne usne.........­..Jitka

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 19.03.07 20:03

Holky zdarec večer!!!

Musím se dneska pochlubit. Zvládla jsem jarní úklid v kuchyni i v koupelně a předsíni. Zítra to budou pokoje. U všeho mě „pomáhala“ lucka. Mišáček můj, pak si vzala ty svoje vlhký ubrousky a utírala kachličky v koupelně. Jasně, že ne nějak cíleně, ale asi jsem jí byla celý den vzorem. Matka  s hadrem v ruce.

Matty, tak to je blbé s tím kolem. Už jsem se na to psychicky připravovala. Když jsem hledala na netu ještě cvičení s hlídáním, tak v big one fitnes mají taky hlídání. Zkus se na to podívat, jestli tě tam něco nezaujme. Nebo já se pokusím vytisknout ten jejic h rozvrh a zítra by jsme na to koukly. Lucka pořád cvičí s tiskárnou, tak nevím jestli ji zapnu.

Marki, den slabých nervů!!! ha ha. to já mám skoro každý den. Už začínám uvažovat, že půjdu někam na psychinu, fakt. Dokáže mě vytočit cokoliv poslední dobou. Ale jenom lidi doma, venku jsem ready. Samozřejmě taky znám výčitky, že jsem řvala jako debil a stejně to k ničemu nevede. Spíš jsem okolí směšná. Akorát mám rozdíl, že moje mamka na nás prý „nikdy“ nekřičela a „nikdy“ nebyla unavená a přetažená atd… Předsevzetí že nikdy nebudu na svoje děti křičet hesla co na mě křičel můj taťka jsou taky fuč! historie se zkrátka opakuje pořád dokolečka

Kiro, ještě k tomu nepořádku. Bordel po dětech nazývám beznadějně vypadající nepořádek, kterej je ale za max. půl hodiny uklizenej. Stačí uklidit hračky a je to v pořádku. Jo a stáhnout země od pitíček. Hlavně že se vám to líbilo!!! Vstávání v šest ti krutě nezávidím.

Sylvo, tak snad bude líp!!!! máš ale pravdu, že když se něco pos.. tak pak už všechno!!! se zubama tě chápu, mě bylo potom už i zle od žaludku z těch valetolů a ibalginů. Palice se mě taky motala. Tak se drž! a pak napiš jak se ti líbily lahve jo?! mě moc! a

Zatím zdarec!!! jdu žehlit
Zítra se netěším, ať se něco nepřihodí. Janib, my taky asi budeme odcházet ke dvanácté pryč.

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 19.03.07 21:13

Dobrý večír mamulky,

omlouvám se, fakt nestíhám. Na konec týdne připravuji akci „kulový blesk“. Do pátku dopo je potřeba prodat a odvézt náš starý nábytek, odpo nastoupí bráška dělat Dandovi novou podlahu a v sobotu se naveze staronový nábytek od Romanové sestry. Hlavu mám s toho jak balón. Zájemkyni na koupi nábytku sice mám, ale ta zase nemá dopravu. Doufám, že ji do té doby sežene. Jinak nevím kam ty skříně šupnu a že jich není málo. Tolik na omluvu. Načteno samozřejmě nemám, slibuji, že se polepším. Ale až od příštího týdne.

Brno - tak já to vzdávám, zítra nedorazíme. Je fakt, že Dan už bude taky unavenej a možná mi usne už po jedenácté po cestě z jeskyně. Ale od dalšího týdne už máme volněji, tak bychom si mohly srazík zopakovat v dubnu, ještě před velkosrazem, ne?

Dobrou Janab

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 20.03.07 14:29

Ahojky všem.
Tak u nás od rána padá ze shora to ošklivý bílí.Naštěstí se to neudrží a hned to mizí.To ale znamená,že budu muset vytáhnout zimní bundu(už vypranou).Když mělo padat,tak svítilo sluníčko,já si připadám jak v dubnu.
O víkendu jsme byli u našich.Slavili jsme ségřiny a tátovi narozky.Trochu jsme popili,pojedli,po­klábosili.Trochu jsme i pochodili venku,tak jsme si to ,myslím,užili.
Makovko-dodatečně vše nej k narozkám.Je pravda,že se u Vás nesmí děti bít na veřejnosti?Brácha vyprávěl,že viděl jednou,jak nějaká mamča v obchoďáku jednu loupla synkovi a hned na ní vlítla ochranka.To se ani nedivím,že se tam dějou pak takový věci.Vždyť se odjakživa říká „škoda každé rány,která padne vedle“.
Mezi námi je rozdíl 12 let,a taky někdy přemýšlím,jak to bude za x let.Ale zatím je taťka fit a svěží.
Brňandy-koukám,jak se pěkně srážíte,to Vám závidím.
Už se těším,až bude zase hezky a vyrazíme do ZOO.Máme to kousek a Maty si to už bude užívat trochu jinak než loni.Chystáme se do ZOO i do Prahy a na Matějskou.Tak doufám,že bude co nejdříve hezky,aby jsme ji ještě stihli.Doufám,že budu moct vyzkoušet nějakou atrakci.Dřív mi nevadila ani centrifuga a teď se mi motá hlava,když se trochu zatočím.
Tak se zatím mějte,musím vymyslet nějaký program na odpoledne.
Hrouda+Matyáš

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 20.03.07 15:52

Ahoj všichni!

Tady je nějak mrtvo, kde jste všechny ženský? Neříkejte, že venku v tomto nečase. Dokonce i u nás na jihu od rána chumelí a  začíná se to i držet. Ach jo, to jsme se minulý týden namlsali jara a teď to schytáme i s ourokama.:((

Fanda má šílený kašel, tak ho od zítřka nechám doma. Alespoň zabaví Matouška a já budu mít více času na PC. Cha, cha, to si to plánuju, co? Skutečnost bude asi dost jiná.

Dneska jsem si přečetla, jak to pan Nečas plánuje od příštího roku s rodičákem: pokud bude žena doma jen 2 roky, bude pobírat 11400Kč, pokud 3 roky - 7600Kč a pokud zůstane doma 4 roky - 3800Kč.  Přijde mi to celkem rozumné, akorát si říkám, kam dají děti ty, které se budou chtít vrátit do práce po 2 letech, když už teď jsou kapacity jeslí nedostačující. Já bych asi volila tu variantu do 3 let, pak už mi snad malého vezmou do školky.

Brňandy - jak jste srazíkovaly, kolik se vás sešlo?

A kde jsou všechny ostatní: Ellen, Mirka, Slánka, Nikkol, Radulka, Dáška? Holky koukejte něco napsat, dyť ten náš deníček je pomalu na zánik :(

Sylva

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 20.03.07 15:57

Ahoooj všichníííí !!!!!  

Teda opět musím pochválit brněnský srazík, Leonka se krásně vyblbla a unavila a Simča si hezky povozila kočárek. My s holkama dle možností pokecaly, no prostě supéér to bylo. A dále jsem opět nadšená z vedlejšího obchůdku, kde jsem holkám nakoupila oblečeníčko. Zase tam musíme zavítat, že jo holky?  

Dneska mi měla paní přijít na kočárek (sporťák) a už se neozvala, chjo:-(((, sem myslela, že penízky budou doma a zbavím se kočárku :-(((  

Jináč v Brně dneska hnusně, všude samej marast :-(, chumelí a prší na střídačku, sníh je mokrej, no fuj. Domů jsme došly úplně promoklý. Fakt děsné! Teď jenom trnu, aby Leuška nebyla marod !!!   Matty:jak je Verunce? Zklátila ji nemoc???   Jitty:co Davídek, neusnul??  

Tak ještě pozdravit ostatní holky: Slanku, Inge, Lois, Makovku, JanuB, a prostě všechny!!!  

Pápá Jana

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 20.03.07 16:32

Taky se mi líbí Nečasův návrh. On zároveň mluvil o nutnosti zřízení dalších jeslí a podpoře podnikových dětských koutků a jeslí. Já už dlouho sním o podnikových jeslích. Hlavně aby ty jeho plány nebyly jen vzdušnými zámky a aby mu ostatní neházeli klacky pod nohy.
A taky mě tento týden naštvala reportáž (reakce na návrh zkrácené rodičovské dovolené), kde jakýsi psycholog tvrdil, že pro dítě je nejlepší být co nejdéle doma s matkou. Tihle páni psychologové, co nikdy nevychovávali dítě blábolí jen teorie. Marek jak vidí děti, tak je hrozně šťastný. Když porovnám program, jaký má doma s matkou-uklízečkou-kuchařkou-troskou_na_ konci_dne, myslím,že bohatý program ve školce mu přinese mnohem víc (záleží ovšem na kvalitě MŠ, jeslí).
Sylvo - tak co zub? Už je to lepší?
Ahoj, Markéta 

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 20.03.07 18:42

ahoj holky!!!!!

Tak píšu, protože nechci aby deníček zanikl, jak psala sylva.

My dnes byly na tom srazíku a bylo to fajn. Akorát chudáka verunku to tam roznemocnělo. Byla pak tak bledá. Jak jste dopadly maty? A taky jsme tam bezvadně nakoupily, jak psala jerýsek. My šusťáky a teplákovou soupravu, taky za levno a moc hezký oblečky. Lucka ze srazu ani moc unavená nebyla, spala tak hodinu po o. Pak jsem šla něco vyřizovat do města, honzík hlídal a blbec jsem si koupila stříbrnej náramek za 1500. Je to takovej ten s přívěškem srdíčka, co se mě moc líbí. Měla jsem odložený 4500 na příspěvky na basebal a honza už tam nechce chodit, zařídil si, že bude chodit do fotbalu, tak matku opět svrběly ušetřený peníze. Mám z něho ale strašnou radost.

To, co jsi psala sylvo o té mateřské, to zní docela dobře. Akorát je zase otázka, že když dáš dítě ve dvou letech do jeslí, tak aby nebylo pořád nemocný zase. A taky jesle nejsou že!!! V brně jsou tuším troje státní… Nebo mít nějakou hlídací tetu… Teď mě napadlo,že to je dobrý nápad k podnikání, zařídit si něco na hlídání dětí, jako soukromý jesle. Ale to asi nebude jen tak a výdělečný taky asi moc ne.

Marki, ano taky by mě to naštvalo, co to ti psychologové kecají. Asi to mysleli tak jako že se vytváří to pouto ne?! Nám zase ve škole říkal psycholog, že je taky strašně pro dítě důležitý pobyt ve školce. A že by tam ty učitelky měly mít odbornější vzdělání, než střední. Jo, že vývoj dítěte v předškolním věku, je důležitý. A, že máme dovolovat zvát kamarády od našeho děcka domů, aby jsme viděli, jak se naše ratolesti chovají v kolektivu atd… Tak já vím, že moje starší děcko je komandír!

No, píšu jako absolvent základní školy, nějak mě to moc nemyslí.

zatím papapap

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 20.03.07 18:49

Kocky ahoj,  

Marki, ja jsem vcera mela take dne Blbec, s velkym B. Zachranila me kamaradka, ke ktere jsem doslova musela utect, is detma samozrejme. Manzel uz je nejakou doby pryc, tzn. ze mam deti sama nonstop. Vcera se mi uz zatmelo pred ocima vztekem, rvala jsem na Tomase jako pominuta, i na zadek dostal, co ti mam vykladat. Na me se nejvic podepisuje unava. Nejsi v tom sama. A plne s tebou souhlasim, co se jesli ci skolek tyce. Ono je hrozne fajn venovat se detem jak se da, ale pokud zena dela uplne vsechno v domacnosti, tak ji toho „kvalitniho“ casu na deti stejne moc nezbyde a vecer je na odpis. Tomasek je prestastny, kdyz si na hristi nebo v parku muze hrat s cizim ditetem, je jako vymeneny a skolka by mu prospela. Myslim si, ze on spolecnost deti vyhledava a vymenil by ji za den se mnou. V dobrem slova smyslu. Od zari ho chci zapsat dp nejake skolky na par hodin tydne. Ne abych se ho zbavila, ale aby si vyhral a komunikoval s ostatnimi detmi. A vcera jsem si zavolala na uklizeci sluzbu a kazdych 14 dni mi bude chodit pani na uklid. Tak a je to !!!  

Hroudo, ono je to pravda s fyzickym trestanim deti tady. Ja jsem Tomaska pleskla po zadecku v obchode za to, ze mi neustale utikal a pak jsem si rikala, z ktere strany na me nekdo prijde. A to jsem udelala jsenom jemne, ono to stejne nepomohlo. :-)) Nemyslim si ale, ze by to casto slo do takoveho extremu, ze na tebe zavolaji ochranku. Obecne se tady hlasa, nebit deti apod., proto jsou ti mali Americani taky tak nevychovani. A pokud si pamatuju dobre, tak i dr. Matejicek rekl, ze na deti kolikrat rozumna slova neplati.  

Sylvi, jak je ti??? Uz mas zub spraveny?
Chtela jsem se te zeptat, jak jsi vnimala ty ten vekovy rozdil rodicu?? Je mi moc lito, ze ti maminka zemrela tak brzy a ze tatinkovi uz neni dobre. Doufam, ze se to jeste obrati a on s vami bude co nejdele.  

Janko, muj manzel je take o 3 roky mladsi nez moje mamka. :-))) A at ti to druhe tehu vyjde co nejdrive !  

Mejte se krasne, Verunka place.  

Papa        

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 20.03.07 19:51

Tak jsem se rozhodla zvýšit počet příspěvků :-DDD   Makovko:tak to já taky bohužel znám, kolikrát tak na Leonku řvu, až se pak za to stydím, ale v ten okamžik se ovládnout prostě neumím. Stejně jako ty, i já to přčítám únavě. Prostě někdy to vážně přeženu a dokonce jsem jednou i hrozně zařvala na Simonku, a ona pak tak moc vzlykala, že jsem se hned hodila do klidu, Simušku pochovala a konejšila ji. prostě za toto se stydím a mám skrz to i hrozné výčitky svědomí:-(((((( Ahjo, já taková být nechci, ale někdy prostě vylítnu, a přiznávám, že kolikrát to dosti přeženu :-((((  

Tak sem se vám tady holky svěřila a moc doufám, že mně nikdo neodsoudí, a taky že to třeba vícečetné maminy pochopí ......  

A ještě zkusím zavolat Slanku, Mirku, Dášku, Nikinu, tak holky ozvěte se!!!!!!!!! Přece se nenecháte prosit :-D, a nebo chcete černý puntíky???? :-D   Čusíííík

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 21.03.07 00:02

Zdar holky,
tak jsem otevřela skripta a zhrozila se. Takže za dnešek mám 0 bodů. Jen jsem si promyslela, kolik se toho budu muset denně naučit a nejde mi to moc naplánovat…
Makovko, Jerrýsku - tak u mě najdete plné porozumění. Nejhorší situace je, když začne mrňous zlobit v momentě, kdy mám žízeň, zároveň hlad, chce se mi na WC a navíc mi třeba ještě děsně teče z nosu. V této situaci jsem úplně stejně nebezpečná jako odjištěný granát.  
Katkob - ta poslední výměna manželek mě taky dost zaujala. Ehm, ta dětská vanička, v které ta paní myla dítě vypadala opravdu hooodně začuněná. A mouka vedle WC, to je taky silné kafe. Neříkám, že mám doma super naklizíno, ale tohle je opravdu trochu moc. No a ten její si jí nakonec rozhodl po letech vzít za ženu :-)))) Tak pěkně se k sobě ti dva lidi hodí :-)))
Kiro - teda já si vůbec nedovedu představit, že bych cestovala takhle naložená s dětma na Moravu. Mě to stačí balit do auta a mám z toho dost. Tento víkend jsme taky balili a cestovali D1 tam a zpět.
Inge - tak Honzík se rozpovídal? Tak to my asi zůstaneme poslední neukecaní :-))) No, něco nám přibylo do slovní zásoby, ale když on mluví tak nesrozumitelně (auto=toto, houpy=pipi, …).
Oluško- se učit, se učit, se učit.....jak říkal Mireček…a jak ti to jde? A kde mají nechlorovaný bazén?
Zase půlnoc, tak hurá do postýlky! Čau a držte mi pěsti, ať zítra přečtu aspoň kapitolu!
Markéta

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 21.03.07 08:34

Ahojky,
tak  jdu napsat jak u nás.Verunka nakonec lehla s teplotou,bylo jí špatně,celý den nic nejedla.Ale dnes je bez teploty,začala jíst,tak asi něco ve školce bylo za bacila.Omlouvám se,že jsem to včera tak utrhla a doufám,že nikdo od nás nechytl bacila.Ráno jí nic nebylo a tam ji to skoro sklátilo :-O  A co se týče nákupu,taky jsem pořídila.Verunce jarní čepičku,Natálce bryndák s korýtkem a pro mě sprej na skvrny.
Makovko-taky mívám den blbec a to dost často.Není o co stát.Hlavně ,že jsi měla kam utéct.A ta uklízecí firma je dobrý nápad,aspoň budeš mít víc klidu pro sebe a děti.
Co se týče křičení,to u nás je taky a taky mám pocit,že až moc.Hlavně na ty starší.Já prostě jsem trochu hlučnější,když to nechápou v klidu :-) Ale pak mě to mrzí.Ale na zadek moc nedávám,to spíš zařvu.Ale holky někdy začnou plakat i když jen mírně zvýším hlas,Natálka taky když řeknu na něco ne.
Marki-učení ti nezávidím.Musí to být záhul.
Výměna manželek-opravdu to byla síla,já bych například tu mouku rovnou hodila do koše.A kdyby mě řekl,že ten záchod mám vylít já,asi bych ho trefila a nacpala mu ho toho hlavu.FUJ!!!! A ta vanička Hnus!!! A ta nejstarší holka by potřebovala pořádnou přes hubu a to fyzické násilí neuznávám.Ale popravdě mi připadla jako její máma. Neviděla jsem konec,ale prý tam byly ukázky na příště a má být ještě huř:-O Tak to si nedovedu představit co může být horší.
Tak zatím konec ,pak ještě kouknu.Matty

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.03.07 08:56

Tak to je fajn, ze to byl jen jednodenni bacil .-)))
Jinak spani jsme vcera ustali v autobuse jen tak tak ............
Také jsem vzorna matka .-))) Na maleho plati jen zvyseny hlas a na zadek - kdyz se mu snazim domlouvat tak mi to stejne nepomuze. Ono mnohdy nepomuze ani to druhe, ale ma to vetsi ucinek nez domluva.
Tak jsem zacala psat a maly se vzteka ze se mu nevenuju.......
Zatim pa

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 21.03.07 13:39

Ahoj všicí !  

Teda tady je dneska mrtvo :-((( Sem si myslela, jak si počtu a ono prdlajz!  

Dneska jsem ráno valila s Leonkou do školky, pak do Tesca pro plíny a nakoupit potraviny + dáreček pro Leonku k zítřejšímu svátku, nakonec jsem vybrala knížečku o zvířátkách, ona knížečky zvířecí moc ráda. Ještě dostane zvířátka do Lego duplo, čepičku (co jsem včera na srazíku koupila), takovou látkovou kočičku co si moc přála a zvířátka olejíčky do vany.  No, a pak domů, žehlit, nakrmit Simíka, zase pro Leonku do školky, a pak na očkování. Teď jsme došly, holky naštěstí obě spí, tak si vařím oběd, špagety. Jsem na ně dostala chuť. Vážně mám dneska nohy zaražený až víte kde.  

No a tak máme Leušku konečně komplet naočkovanou proti klíšťatům, Simča má konečně poslední Infanrix. Tak doufám, že holky mět reakce nebudou. Ještě Simču čekají v červnu spalničky a pak zrychlená vakcína na klíšťata. Uf, uf. to zase bude slziček :-((((  

Matty: asi nějaká jednodenní viroza, no hlavně, že je Verunka zdravá!  

Tak holky, napište něco, prosííííííííí­íííííím, ať je co číst. Jana a dvě spící princezničky    

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 21.03.07 14:45

Tak posílám pozdravy taky ze zasněženého Liberce.Tak jsem se letos těšila na zima,ale tohle mě už moc nebaví.koněčně vyschly kaluže a až to roztaje,tak to bude nanovo.
Dneska jsme byli na plavču.Vzala jsem i náhradu,takže jsme byli v bazéně hodinku.Maty to zvládl naprosto úžasně.Dneska ho to vyloženě bavilo,ale asi ho to zmohlo,protože ještě spí-šel kolem 12.Taky kamarádka sehnala nový cvíčo.Je to ve velký tělocvičně,jsou tam trampolíny,ží­něnky…A to nejlepší-vede to prý sympatický mladý muž.Tak to v úterý jedu vyzkoušet(jestli budu mít auto).Od pondělí mi s ním jezdí tatínek-to svoje má v opravě.
S tím řvaním na děti a občasným pohlazením po zadečku Vás úplně chápu.Vícedětné maminky obdivuji.Bylo období,když se Maty pořád u všeho vztekal a brečel.To jsem ho pak dala do postýlky a odešla jsem.Za 2 min byl klid a objevil se úsměv na tváři.Taky jsem na něj několikrát zvedla hlas a pak toho litovala a konejšila ho.Maty je ten typ,že na něho stačí zvýšit hlas a hned se rozbrečí,takže to musím mít na paměti.
Odpoledne jdeme na poštu,tak zase vytáhnu kombinézu.Maty měl ráno takovou radost,běžel k oknu a volal bílo a sních.Tak si to dneska trochu venku užije,myslím,že to dlouho nevydrží.
Mějte se,všem přeji,ať se nemoci vyhnou a sluníčko se brzy vrátí.
Hrouda+Matyáš

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 21.03.07 18:59

Tak holky, neštvěte mě!!! S takovou deníček opravdu zanikne! Venku je škaredě a tady je mrtvo od rána! Jen 2 holky ráno a odpoledne Hrouda, tím ode mě pochvala pro Matty, Jitty, a Hroudu!

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 21.03.07 22:30

Jani,jen jim dej kartáč!!!! :-) Pěkně to flákaj co ?!?  :-)   Už ani puntíky nějak nezabíraj :-O

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.03.07 22:58

Jojo nejak to odumira..........

Co vy Matty, zitra uz davas Verunku do skolky nebo si ji jeste nechas doma?
Uz nemuzu projit ani kolem vaseho baraku ...........tetou Natalkou.....­..........citu­ji Davidka........

Zatim pa snazim se pracovat ale nechce se mi Jitka

 
Inge
Extra třída :D 10769 příspěvků 21.03.07 22:59

Hola, hola, zdravi workoholik, ktery si jde prave zavolat taxika a jede domu spinkat, nejdriv chce ale pochvalit mamulince novy denicek :-)
Vice priste.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 21.03.07 23:37

Ale to je od nich hezké, že tě pustí domů spát :-))))))))))))
To se mi to kecá, když si tady v teple dřepím v župánku ;-)
 M.

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 22.03.07 08:05

Tož ahoj děvuchy,
tak my nakonec dopadly :-( Verunka včera vypadala,že dobrý,šla si v poledne lehnout.Vzbudila se ve čtyři a že ji bolí ucho :-O Tak jsme šly do dětské,tam už nás znají jak svý boty,naštěstí ji nepíchaly jen  dostala kapky.Tož je oma a bude asi do středy.Už mě to vážně štve,dívala jsem se na stránky pojišťovny.Já s holkama jsme u vojenské,ta proplácí jen asi 500 a jen do 5 let.No a očkování stojí 2500 a to pro dvě :-( Ale můj je na ministerstvu vnitra a ti  do 5 let 1500.To je dost rozdíl.Měla jsem to v plánu a tak to udělám a přehlásím nás .Nechám obě naočkovat páč jsou moc často  s bolavým uchem. Toť zpráva o zdraví nezdraví u nás.
Tak Jitty budete muset chodit obloukem kolem našeho :-) Natálka  je na tom podobně,tej se o srazíku zdá ještě dnes.A taky pořád chodí Davídkovi půjčime mašinku :-)
No nic,za chvíli jdeme ještě k naší dr ,aby nám napsala kapky do uší.Tak doufám ,že než přijdu bude tady smršť komentářů,až se mi z toho hlava zatočí !!!!!!! :-)
 Matty

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 22.03.07 09:07

Ahojda všem, tak se raději taky hlásíme, abychom nedostali černý punťajs.
U nás nového snad ani nic. Ondra už je zdráv a čiperný, manžu pobolívá v krku a má rýmu jak rám a jediá já jsem ty virozy zdárně překlenula bez újmy na zdraví. Příští týden jedu s manžou do Prahy. Tak kdybyste měla některá chuť se srazit (já teda bez dítěte) písněte mi na 608828646. Budu tam tedy od úterý do středy a možný sraz by byl ve středu ráno. Ale mám je malý problém. Budu n aAndělu a nikam jinam netrefím:) No jo, no , bulík z vesnice co čítá jednu silnici a žádnou ulici:)
Ináč snad nového ani nic.
Takže papa a mějte se tu krásně. Večer mi končí aukce, tak sem kouknu:) Já jsem hroznej závislák:)

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 22.03.07 10:43

Ahoj holky,
tak píšu snad po půl roce :-(.Já Vás pročítám pravidelně,ale nějak se nemůžu zapojit a nevím jak reagovat a ještě k tomu píšu jako datel dvěma prsty tak než něco vyplodím :-(.
A co u nás nového? Nikolka se připravuje na maturitu, do 3.4 musí odevzdat práci  na praktické zkoušky.Má vypracovat cyklistický zájezd chudinka sedí nad tím každý den :-).Na vízo měla jenom jednu 2 a nechce jít dál do školy tak jsem z toho trochu smutná,ale nedá si říct.A po maturitě se mi stěhuje do Prahy chtějí se svým klukem podnikat tak jí budu držet palečky ať jím to vyjde.Je to takové zvláštní,že mi už odejde z domu :-(.Martin ten pro změnu se neučí vůbec,fláká školu a sem tam si do školy ani nejde!Mu pořád domlouvám ať dělá tak ať aspoň proleze a dostane ten výuční list.Tak snad to zvládne i když s hodně odřenýma ušima.Kristýnka ta je v pohodě příští rok půjde do 6 třídy tak jsem zvědavá jestli jí to půjde tak dobře jako teď.Jinak od dubna jí začínají závody z tanečního kroužku už se moc těší a já taky :-).A Samuelek na nočník ještě nechodíme, ale do léta to snad zvládneme.Jinak se pěkně vzteká a co má v ruce tak s tím hodí :-(.Včera se mu povedlo mi počmárat sedačku prupiskou jsem myslela že mě picne,sedačku máme měsíc novou.Jinak slovíčka se snaží opakovat skoro vše co mu řeknu,ale jednoduchou větu ještě neřekne.A ještě ho kojím,je to malý závisláček a asi proto se nám nedaří ta holčička :-)).
Já už chci jaro ten sníh,teda teď už břečka mě nebere.Holky a neznáte něco zaručeného z čeho shodím tak 20 kg kromě nežrat a cvičit ? :-))).A už se moc těším na srazík jsem na Vás na všechny zvědavá a bude to taková naše malá dovolená :-).
Nezlobte se že nereaguji jmenovitě a zdravím všechny červenčátka a co jsou nemocní tak se brzo uzdravte!
Mějte se pěkně ahojki Monika

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 22.03.07 12:26

Ahojky,
Adalajdo taky jsem většinu života prožila na vesnici asi jako ty a když jsem došla do Brna ,říkala jsem si ,že se ztratím.Ale člověk si zvykne a ono jak se říká,všechny cesty vedou do Ř…(doplňte si samy :-)    )
Ahoj Mony,to jsme na tom stejně taky datluju dvěma prsty,i když někdy se snažím zapojit i víc.Ale to pak víc mažu jak píšu :-)  Taky nemám co psát,proto jsou kolikrát mé komentáře tak sebestředné,ale snažím se aspoň tak.Samuelek je taky pěkný kvítko co? Natálka mi taky hodně háže věcima,už se několikrát stalo,že kostka,pití,zví­řátka proletěli okolo a párkrát i kolem televize a PC.Máme oboje nové s velkým displejem a tak jen trnu hrůzou ,aby se jí to nepodařilo zasáhnout.Nočník nás taky nějak nebere,ale ukecaní jsme přehlídkově.
Tak pište,i kdyby to byly krákoviny,ať nevyšumíme   :-)
 Matty

P.S.-byla jsem s Verunkou u dr ,aby mi napsala kapky do uší a ona ,že si ji prohlídne.Podo­týkám,že nás večer o šesti prohlížela dr ve špitále.A naše dr mi teď říká,jééé Veronika má angínu a  spálovou!  No mě málem omejvali.Takže máme opět!!!  antib. a tímto se omlouvám předem všechny,kdož se od nás případně nakazili.Doufám,že nééééé  ,ale byly jsme spolu v baby café… :-(

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.03.07 12:33

Nazdárek bambulky,  

hlásím, že Vojťulka je úspěšně vyzdravěný. Včera jsme byli na kontrole, tak si Vojtik popovídal s pí Dr., sice jak jsme vcházeli do ordinace začal brečet, ale jak mu doktorka dala obrázek, rázem otočil a povídal jí o 106 :o)))) Potom poděkoval a řekl jí ahoj a šlo se. Dnes začínáme brát sirup železa (brrr chuďátko moje, je to hnusné), po dobrání 2 balení opět na hrozné odběry. Bohužel u nás jsou utrpením, neb skrz buclaté ručky nejde najít žíla, takže to zase budou boje …  

A jak se jinak máme??? Dnes jsme byli poprvé po 12denní izolaci venku, krásně svítilo sluníčko a když pominu tu břečku, bylo fajn. Malý po chvilce usnul, takže teď chrní v kočárku a já uvažuji co udělat k obědu. Polévku jsem už snědla, tak něco druhého … Taky si nemůžu vynachválit Vojtikův pokojík, hlavně jeho spinkání v nové posteli, je to paráda, i když sice ještě k ránu kolem 4 putuje k nám, ale už to není celá noc a ty 2-3 hod už snesu :))))) Hračky už mi také netahá všude, takže když už je nepořádek, tak jen v jeho pokojíku, ale už se učí poklízet po sobě, zatím teda jen malinko, ale i tak je to prima, když si sám posbírá kostky :)  

Jejda já ani nevím co napsat???? Tak nějak jsem po tom sezení doma zblbla či co! to bylo jen pořád nezapomenout dát medicínky, změřit teplotu, odsát, nechat vysmrkat, dávat pít, něco jíst a hlavně jsem se zase rozkojila, neb ten náš drahoušek se toho ne a ne vzdát a jak je marod tím tuplem mě vysává :)))) A taky shodil půl kila, takže má rovných 14kg :))))) To je ale chlapák co?  

No nic dodělávám omášku s klobáskou a těstoviny, tak jdu papkat, než se prcek vzbudí.  

Mějte se famfárově, ahój papa :)))  

Lois s Vojtim

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 22.03.07 13:03

Holky zdarec!!!!

Matty, tak to je síla!! a je nějakej rozdíl mezi spálou a spálovou angínou? Když je spála, tak se na tom jazyku udělá ta červená špička, jako malina. Honza ji měl ve školce dvakrát po sobě a to bylo utrpení. Co si pamatuju, tak mě doktorka říkala, že musí přísně ležet, nebo že u toho hrozí něco srdcem, ale to si nejsem jistá. Chudinka verunka! asi to mají ve školce. Já se teda budu sobecky modlit, aby to lucka nechytla, promiň..

Marki, a na co se budeš učit teď? ty jsi dělala ty zkoušky pro mě zjednodušeně, co se posílají do anglie. a pokračuješ někam ve studiu?

Adalajdo, vy si děláte s manželem romantícký výlet do prahy? Jestli jo, tak mě řekni kdo to vymyslel? ty nebo manžel? Zdenka by takovýho nikdy nic nenapadlo!!!! Strašně se divil, že bych někdy chtěla kytku. Néé, že bych ji chtěla aby mě ji nosil, to bych se zase lekla, co se stalo! ale on mi ji tuším nedal ani vloni k svátku. K narozkám to jo, to má zažitý, ale jinak nic!

Safiro, to je fajn, že jsi se ozvala!!!! Na tvým místě by mě taky bylo strašně líto, že nikolka nejde nikam dál do školy. Už se asi vidí v praze, bez mámy za rohem, co?! Třeba na to přijde později, že je chytrá a půjde na vš. A s čím chtějí v praze podnikat? A sedačku jsi nějak zachránila? My máme pomalovaný skoro všude v bytě zdi od lucky. Honza má na stole pastelky, nebo to je jedno co, hlavně že to píše, takže lucka využije příležitosti.

Lois, a vojtík spí sám v pokoji? to jsem nějak nepostřehla jestli jsi to psala. a pak sám ve 4 ráno se přemístí za váma? to má pěknej zvyk! 12 dní doma, to muselo být hrozný, hlavně že už jste zdraví a fit!!!

Včera jsem měla lucku skoro celý den u zdenové tety. Jela jsem si pro ni až ve 4 odpoledne. Teta ji teda pořádně vykrmila za ten den!!! Jsem jenom koukala na ten lucčín pupek! Tak jsem jí večer už dala jenom mlíko. měla 4 dobrý mámy a velkej oběd. Se úplně děsím toho aby nebyla obézní.
Večer jsem se koukala na hbo na komedii nesvatbovi, neznáte někdo? je to už starej film, tuším tak dva roky. Pěkně jsem se u toho nasmála. taková komedie.
Chystám se, že si půjdu odpo koupit jednu knížku, abych už začala číst večer a nečuměla na ordinace a na pouta. Jestli nezačnu a oni budou tady ty seriály pouštět celou moji mateřskou,tak mě mozkový buňky umřou. A já začnu vtipkovat, když půjdu na gyndu! řeknu doktorovi vše o mém sexuálním životě, ha ha.
Tak nic, jdu uklidit kuchyň po lucčiným obědě a vašit!

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 22.03.07 13:48

Ahojky.
tak jsme byli dneska dopo venku.Vytáhla jsem kombinézu,ať si ji Matík ještě trochu užije.Zvládli jsme to docela dobře,klouzali jsme se po zadku,teda jenom Maty,šli jsme se podívat na pejska k sousedům.Pak jsme u baráku stavěli sněhuláka,no a Matík neposlechl svoji maminku a šel do toho největšího bláta.Za chvíli se otočím a moje zlatíčko leží přímo uprostřed toho hnusnýho bláta a čeká až ho zvednu.Už aby bylo sucho,takhle aby člověk pořád jenom pral.
Lois-jaktože máte sluníčko.U nás už nesvítilo ani nepamatuju.Po­kojíček musí být super.já jsem matymu nalepila nad postýlku takový samolepky auta,mašinky,ko­lo,aby to měl trochu veselejší.No a on to sloupnul i s omítkou.To zase bude řevu až to tatínek zjistí.
Adalajdo-jsem ráda,že se to u Vás urovnalo.Pěkně si to užijte.Do Prahy se dostaneme asi o víkendu.
Matty-držíme verunce palečky,ať to má už za sebou.ty nemoci jsou prevít.Maty se dneska v noci budil po hodině a v 5 ráno si ukazoval na krk.Modlila jsem se,aby to nebyla nějaká chřipka.K snídani snědl celý chleba,horečku nemá,tak to snad nic nebylo.Uvidíme dneska v noci.
Katko-jo seriály to jsou hrozný žrouti času.Já taky hrozně ráda čtu,ale večer lehnu k televizi a začnu hned klimbat,takže u knížky by to bylo asi to samý.
Tak se zatím mějte moc hezky.
Hrouda+Matyáš

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.03.07 15:34

JO Kači, Vojti spí sám v pokoji. Já ho tam večer uložím, počkám až usne (někdy ještě musí dostat prso) a já pak odcházím. Mám tam celou noc videochůvičku, takže když náhodou ze spaní volá mamí nebo tatí, jdu se na něj juknout. Ale ráno k nám dojde sám, sice volá maminkó maminkó,ale má v pokojíčku a v předsíni bodové světýlka v zásuvkách, takže se ani tak nebojí, páč mu svítí na cestu :)))) Já ho vemu mezi nás s Radkem a ještě mu dojdu pro jeho polštář i peřinu, aby nám nekradl naše.  

JO z vtípků v Ordinaci také rostu, kolikrát si říkám, co by na to můj gyndr. kdybych mu tam něco takového vykládala :o))))) Raději nemyslet, bych se červenala …  

Pááá jdu k tomu mému řvounovi, pořád na mě křičí ať jdu do pokojíku a že ven nejde a nejde!!!! Takže sedíme doma jako pecky a venku krásně svítí sluníčko, jo svítí :))))  

Lois a neodbytný Vojta

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 22.03.07 17:29

Ahoj holky!

No to je fajn, že se to tu přeci jen trochu rozjelo a konečně je co číst.

Marki- jak dopadla ta tvoje očišťovací kůra, jak jsi jí onehdá na sobě aplikovala. Zabralo ti to na ty dutiny? Mě totiž dutiny také dost zlobí a bolívá mě od toho i celá hlava. Tak kdybys měla nějaký zaručený recept…:)) A ty už jsi začala chodit do práce a Mareček do jeslí, nebo to teprve plánuješ?

Makovko - já jsem ten věkový rozdíl mezi rodiči spoustu let vůbec nevnímala, táta vždy působil mladším dojmem, než ve skutečnosti byl, sportoval, výletoval  s námi apod. Až někdy v pubertě jsem měla takové období, kdy jsem si uvědomila, že by vlastně mohl být můj děda a tenkrát jsem se za něj jakoby styděla. Ale na gymplu mě to zase přešlo.

Safiro - to je dobře, že jsi také napsala. Obdivuji, že ještě kojíš, to už budete s Nikinou asi jediné dvě v deníčku, co? A zaručený recept na zhubnutí bych také potřebovala, spokojila bych se i s 10kg dolů.

Maty - ať se ti Verunka brzy vyléčí! A jaký je vlastně rozdíl mezi spálovou anginou a normální anginou?

Lois - Tak Vojtíšek už také spinká ve svém pelíšku, to je najednou u vás v posteli místa , co? Fanda se nám také vždycky stěhoval nad ránem do naší postele. Vydrželo mu to až asi do pěti let. Ale nám to nijak nevadilo.
A on je Vojtík chudokrevný, že musí brát železo? Jak mu to zjistili, to mu dělali jen tak krevní obraz, nebo se vám zdál bledý?

Hroudo - to bláto je fakt hnus, dnes při dopolední prochajdě jsme dopadli stejně. Jak širokej tak dlouhej skončil Matouš v rozblácené louži, tak jsem ho popadla a mazali jsme domů a on přes celou ves řval tím svým ječákem, že už nemůže házet šutříky do vody. Už aby bylo sucho!

Katko -hele, když jsi vyšetřila těch 4500Kč (teď už tedy jen 3000), tak co je takhle investovat do červenčátkového srazíku, hm?:)) To víš, brala bych tam někoho se starším klukem, aby tam měl Fanda parťáka.

A kde se nám toulají Mirka, Slánka, Oluška, Nikol, Radulka, Nikina a Petulda? Holky napište také, doufám, že jste se zase někam nepřestěhovaly :-)

Sylva

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.03.07 18:48

Ahoj Sylvi :o)  

já se také hlásím mezi kojící a také Mirka, ta má dokonce zajímavou diskuzi u sousedů :)))) Jinak ten nedostatek mu zjistili, když mu dělali před týdnem krevní obraz. Měl totiž 6 dní teploty stále kolem 39st. a ve stěrech nic nebylo (tak zjišťovali o co jde, nenašli nic jen ten nedostatek Fe). On při té nemoci skoro nic nejedl, páč měl ošklivý vir v krčku a bolelo ho to, takže ten nedostatek bude jistě z toho. Už to měl jako mimčo, to měl pro změnu 14 dní průjem a jen chtěl kojení. Takže máme 6týdnů brát Aktiferin, pak týden pauza a potom odběry. Tak uvidíme, tentokrát máme sirupek, ten je sladší, takže neprotestuje jako dřív,to měl kapky a já mám mnoho věcí zničených.  

No nic jdem koupat, zatím páááá Lois

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 22.03.07 22:58

ahoj všem:-)

jste se nějak rozepsaly, no, to je dobře. tak taky píšu, ať nemám puntík.:-)

já se ještě kurýruju z kašle, a jako obvykle pokaždé se mi z rýmy dělají v nose opary, což je děsné, svědí to jak blázen a smrká se s tím taky blbě:-(

Jinak jsem ráda, že Barunka to zvládla líp než já, měla jen rýmu, ne zas tak hroznou a už se to lepší.

Taky se hlásím ke kojícím:-)))) Sice už jen tak 2× 3× denně, ale mlíčko musí bejt. Dítko s odbýt nenechá.
Jo, Mirčinu diskuzi jsem taky zkoukla, Safira tam myslím taky psala.

zítra nejspíš nebudu mít na net čas, tak přeji všem červenčátkům pohodový víkend.

Janka s Barunkou

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 23.03.07 00:26

Ahojda,
tak pro dnešek mám studijní plán splněn.
Katkob - je to tak, že studuju pořád jen kvůli jednomu stejnýmu certifikátu. Ta prosincová zkouška byla jen jedna ze čtrnácti, které je nutno zdolat. Teď se učím na poslední tři zkoušky, které vypotím 11.,12. a 13.června. No, začla jsem s tím v roce 2001, takže už je na čase se toho zbavit. Možná se s tím budu peklovat ještě další rok, ale to už by mě z toho mohla ranit mrtvice :-( Já už jsem moc stará na to, abych si ničila nervy tak nevypočitatelnými zkouškami jako jsou ACCA. Další studium neplánuju, nejsem masochista :-)))))
Sylvof- přírodní čištění stále probíhá, teď už jsou to 2 měsíce, co jsem začala a jsem zřejmě teprve v první třetině léčby. Trvá to dlouho, ale výsledek stojí za to. Těžko to teď posoudím, když mi stále intenzívně přeslička čistí dutiny a to vypadá tak, že některý den mám nos tak plný, že skoro nemůžu dýchat a pak jen smrkám a smrkám. Ještě, že nemusím mezi lidi. Jindy mě zase po plicní kůře chytne vykašlávací záchvat a to taky stojí za to. Ale poté je mi lehčeji a fakt se raduju z toho, kolik jsem toho vykašlala nebo vysmrkala. Postupné přecházení na bio stravu a nebo alespoň odlehčení od éčkových potravin se taky celkem daří. Ale musím říct, že z těch éček mám docela hlavu těžkou, jelikož kdybych vyhodila všechno, kde jsou éčka, budeme mít velmi skromné zásoby jídla. Začínám se seznamovat s tím, co které éčko znamená a zda je neškodné a nebo naopak. Slíbila jsem deníček, ale stále ještě sbírám informace. Navíc jsem půjčila hlavní zdroj informací (knihu od P.Šímy) své sestře. A do třetice:čas je proti mě, je ho málo. Takže, pokud budu mít denní studijní plán dosažen, pak budu moci pracovat na deníčku. Raději tedy nebudu teď ještě slibovat,kdy bude hotov. Jo, a do práce půjdu od července.
Lois- tak mě zaujaly fotky Vojtíška, vypadá už jako velký kluk:má velkou postýlku a pěkně dřepí na WC :-)) Já nemám ještě odvahu Marečka umístit do normální postele,neboť si nedovedu představit, že by si svévolně cestoval v noci nebo ráno po bytě. Musela bych taky na noc dávat zábranu před schody.
Nemoci- tak já jen zírám, co všechny ty vaše dítka nechytí za viry a nemoci. V těch městech se to virama jen hemží. Já se obávám toho náporu až půjde Marek do jeslí. On byl v podstatě od narození zcela zdráv, kromě 2× nachlazení a šesté nemoci. Někdy se fakt bojím,že až chytne něco a bude ležet s horečkama, že nebudu vědět, co mám dělat.
Hroudo, Sylvof - tak kaluže už taky důvěrně známe, jednu pěkně černou jsme vytřeli asi před 2 týdny :-))))
Seriály- už nic nesleduju, vlastně jen Ságu rodu Forsytů dopoledne, pokud zrovna nejsme venku a pokud nezapomenu na Šumná města (což není seriál). Teď  jsem propásla Kolín, takže snad uvidím reprízu. Na čtení mi prostě nezbývá čas, ačkoliv teď čtu pravidelně skripta Strategic Business Planning and Development, z donucení :-)))
V podstatě bych si musela zakázat I-net, kdybych si chtěla sednout ke knize. Ale teď když čučím do skript, má otevřený notebook, abych mohla rychle hledat slovíčka ve slovníku, takže stačí kliknout a jsem v deníčku. Takže paradoxně budu asi častěji přispívat :-))))
Adalajdo - pražandy nám teď nějak odpadly a nepíšou,ale třeba se dá dohromady nějaký srazík. Kdyby se něco podařilo svolat, tak bych taky zvládla dojet. Na Andělu pracuje můj manžel, takže když chci do Phy, vezme mě většinou ráno autem a nebo zase odpoledne odtamtud odváží.
Tak zatím ahoj Markéta  

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 23.03.07 08:23

Ahojky,
tady marodka :-)
Katko zcela nesobecky se taky modlím aby to nikdo nechytl.Myslím,že mrňata s Verunkou do kontaktu moc nepřišla,ale  trochu mám obavu u Leonky.Přece jenom si spolu chvíli hrály.
Marki máš pravdu,asi na tom něco je.Dokud jsme bydleli na vesnici  bylo toho o mnoho míň.Tady ve městě díky více lidem asi víc bacilů bude,zvláště naše školka mě pěkně točí.Není dne ,aby tam nekašlalo dítě.Pochopím ,že některé maminky dávají do školky s kašlem.Ale pokud dítě kašle jak tuberák a vyloženě jde na něm vidět,že mu není dobře,tak to opravdu nepochopím.Dorazila mě loni maminka,kterou jsem potkala v obchodě a naše děti spolu chodí do třídy.Říká mi,Verunka je nemocná? To ten náš je taky,ale za ty dva dny doma tak zlobil.Tak jsem ho dala do školky,paní učitelce jsem dala léky a řekla jak mají dávkovat -a mám pokoj!!!!!!!!!!!   Nepochopím jak je možné,že to učitelka dovolila !!!! A pak nemají ty děcka být pořád na hromadě.To samé se opakovalo,když se vyskytli vši.Nekontrolovali děckám hlavy a já jak magor děckám pořád drhla hlavy a za dva týdny utratila za přípravky na vši 800 kč.!!!! No děs.Rozhodně do téhle školky nedám Natálku.
S tím kojením všechny obdivuju,musí to být náročné.Vždyť to není jen o tom,že musíte hlídat jídlo ,ale léky atd.  Není to jednoduché.
Marki to čištění je opravdu velice zajímavé.Věřím tomu,že to co jíme velmi ovlivňuje náš zdravotní stav,ale ty éčka,to je mor.Kolikrát jsem zjistila,že napsané éčko  mě vyděsilo a přitom se jednalo o bramborový škrob či co.Věřím ,že nic se nemá přehánět,ale někdy mě ty všelijaké nahrážky lezou krkem.Kdybych nemusela koukat tolik na peníze,dělala bych pro to víc,ale jsme omezení financemi.Ale i tak zá:,–(ně nekupuji levné párky a salámy.To si zajdu raději k řezníkovi a připlatím si a sním menší dávku,ale kvalitní.To samé jsem se naučila i s oblečením a hračkami.Raději míň,ale kvalitně.Naštěstí Lubka je stejného názoru,tak neposlouchám,že jsem utratila za něco zbytečně drahé,když by to šlo levněji.
Ten deníček nespěchá,já osobně se na něj těším,protože jsem hrozně zvědavá.A docela mě to zajímá.Co mi teda mrzí,že jsem ještě nenarazila tady na bio maso,jen ve Vaňkovce měli kuřecí nohy.Chtěla jsem koupit malé na zpestření játra,ale ty např. z Alberta mě nelákají.Přece jen,játra čistí tělo a  nechci malé cpát něco,co může byt zamořený různými růstovými hormony atd.Když jsem měla vlastní králíky,tak byla jistota co jíme.V podstatě jen to co jsem tomu sama dala :-) Někdy mi toho chybí-zahrada pro holky na vypuštění bez obav,na zeleninku a třeba ti králíci a slípky.Malá Verunka viděla krávy,kozy a tady ve městě na to člověk nenarazí  :-) Ale jak nad tím přemýšlím,zas by mi chyběli ostatní věci co mi ulehčují život.A co jsem vyloženě ráda,tak tady když mi onemocní dítě,nemusím ho vláčet autobusem,abychse dostala k doktorovi.A když si vzpomenu,kolikrát jsem volala v sobotu,nebo neděli jestli by mě hodila do špitálu......
No nějak jsem se rozjela,tk zas později.Stejně jsem psala beztak samé voloviny.Raději to po sobě ani číst nebudu,páč bych to musela smazat :-)
 Matty

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 23.03.07 14:38

Ne, ne, náhodou jsi psala dost zajímavě. Ráda jsem si to pročetla :-)
 M.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 23.03.07 16:58

Ahojík holky,

hlásíme se.Právě od nás odešla naše paní doktorka. Elince udělala výtěr ze zadečku a z krku jelikož ho má zarudlý, Malá už od včera blinká takže jsem jí raději zavolala a moc mě nepotěšila. Takže máme zatím homeopatika a poté co budou výsledky nám asi na:,–(í antibiotika to bude něco.
Jinak se máme fajn nového skoro nic

Všem marodům přejeme brzké uzdraveníčko.

Papa Petra a Eli

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »