Červenčátka 2005 deníček č. 103 - Naše první pořádná společn

Rodičovství

Tento deníček z naší dovolené v Bulharsku, kde jsme byli s manželem, Honzíkem a tchýní jsem napsala v pondělí v čekárně u doktorky, ale až dnes přeťukala do počítače...

Cesta - Odlet v 4.00, sraz na letišti ve 2.00. Bála jsem se, že Honzík bude jaksepatří protivný, ale na letišti byl moc hodný - jezdil na jezdícím pásu, koukal na letadla… Horší to bylo v letadle, kromě půl hodinky, kdy spinkal a doby, co jedl, se vztekal, že nemůže běhat po letadle. Přistávání, kdy musel být připoutaný, probrečel. Spolucestující museli mít radost.

1. den - V půl 10 příjezd do hotelu překvapivě jiného, než jsme si zaplatili, ale zjevně vyšší úrovně, takže pohoda. Honzík jako dítě do 2 let neměl nárok na služby, ale v pokoji na něj čekala dětská postýlka (kterou jsme ale radši nepoužili, protože by z ní určitě vyskočil). Bazén u hotelu byl super, hned vedle brouzdaliště s hřištěm pro děti (písek, klouzačka J, houpačka L). Ve 12 jsme se šli na pokoj umýt se a na oběd. V koupelně ale Honzík uklouzl a rozbil si vzadu hlavu. Místní doktor mu to sešil a místo oběda jsme jeli taxíkem na asi hodinu jízdy vzdálenou pohotovost na rentgen. Předtím jsem ještě rychle vyměnila na recepci peníze, abych měla na zaplacení. Rentgen byl naštěstí OK. Honzíka to zmohlo natolik, že spal až do večeře.

2. den - Začali jsme si užívat all inclusive. Honzík byl v sedmém nebi a cpal do sebe neuvěřitelná kvanta jídla (nejvíce frčely těstoviny s rajčatovou omáčkou, vařená mrkvička a banány J). V moři se mu ze začátku nelíbilo, bál se vln, ale o to nadšeněji se připojil k dětem, které neustále nosily v konvičce z bazénku vodu na hřiště.

3. den - Moře se Honzíkovi stále nelíbí, zato na časový posun už si bohužel zvykl. Vstává v půl šesté místního času (tj. v půl páté našeho) a nejpozději v 6 pravidelně opouští v pyžámku pokoj a vyráží k výtahu. My ho honíme a poté někdo z nás s ním otráveně vyráží na ranní procházku (snídaně je bohužel až od půl osmé).

4. den - V noci si Honzík sloupl náplast z hlavy a vyrval si stehy. Rána se ale hezky hojí, tak snad nebude mít jizvu. Honzík si zamiloval moře, drží se táty, skáčou spolu ve vlnách a Honzík se nahlas směje. Jenom musíme dávat pozor a nenamočit mu hlavu.

5. den - V poledne přišla z minuty na minutu nějaká vichřice, smetla slunečníky a okamžitě byl vyhlášen zákaz koupání v moři. Po obědě stále hodně fouká, že ani nemůžeme ven. Honzík si krátí chvíli vozením kufru na kolečkách po chodbě a jízdou výtahem. Když si stoupne na špičky, dosáhne nejen na 1 ale i na 2. Ostatní hoteloví hosté nás musí milovat J.

6. den - Dopoledne je pořád zima, tak vyrážíme na delší procházku. Odpoledne už je hezky a Honzík se na hřišti zapojuje do stavby obrovského bahniště. Vodu z bazénku už děti nenosí v konvičce ale v kyblíčkách, takže bahniště utěšeně roste. Idylka končí v 6 hodin, kdy si Honzík o houpačku rozrazí čelo. To, že ta rána je o trochu menší a ne tak hluboká, mě moc neuklidnilo. Doktor ho nechtěl šít, prý by byly vidět jizvy po stezích, tak to zalepí nějakým lepidlem. Na rentgen už jet odmítáme. Rána ale v noci praskne a zase krvácí. Voláme doktorovi, prý se na to zítra podívá, Honzík usíná. Tchýně, která Honzíka na hřišti hlídala, je úplně na prášky a likviduje své zásoby becherovky.

7. den - Rána na čele hnisá a nejde zašít ani znovu zalepit. Uvidíme, co nám na to řeknou v Motole. Honzík navíc dostal průjem a v jídelně projevuje nahlas nespokojenost nad rýží a dožaduje se své oblíbené rajčatové omáčky. Babička odmítá Honzíka pustit na hřiště a odpoledne radši zůstane na pokoji. Honzík spokojeně jezdí na člunu v bazénu a nosí v konvičce vodu na písek. Odpoledne přidáme třetí náplast, když v moři spadne a rýpne se do mateřského znaménka na tváří (před měsícem jsme mu ho nechali vyříznout, ale museli to udělat nějak blbě)..

Cesta - Odjezd z hotelu na letiště je naplánován na 4.40, ale v 11 večer nám volá průvodkyně, že má letadlo asi 3 hodiny zpoždění, takže se odjezd posouvá. Super, aspoň si pospíme. Ve 12 přistáváme v Ruzyni, babička si pořádně oddychla, že naši společnou dovolenou přežila, nám ostatním je ale spíš líto, že už skončila. Přes všechny ty úrazy jsem si ji pořádně užili !!!

Inge + Honzík (včera 1 rok a 11 měsíců) + mimi (zítra 20tt)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 13.07.07 14:39

Prvni !!!!!!!!!! A jdu cist !!!

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 13.07.07 15:12

Druhá!!!!!!  

teda Inge mám úplně husí kůži a chápu babičku, že se prolévala becherovkou, já nekojit a zažít to co vy asik také proleju tělo nějakým alkoholem :o)))) I když nám se stala také nehoda na dovolené. Vojtik vypadl tatínkovi z terasy. Naštestí jen asik metr vysoké a Vojtiho zbrzdily křaky, ale i tak křik a já vyjukaná jako blázen. Měl obr štěstí, neb asik o metr dál byly ty křáčky zastřižené do špiček a tam spadnout tak se napíchne a nevím jak by to dopadlo. Tak si jen zašpinil oblečení a malinko odřel loket. Ten den byl svátek Všech svatých, takže u něj jistě nějací byli a já na ně od toho dne věřím.  

No Vojtik si trošku posunul spánek, takže vstává po sedmé a odpoledne usíná mezi 13-14h, už spí jen 1,5hodiny, a večer usíná až k 21. Jinak mě s Vojtim čeká druhá dovolená. Jedu za týden s kamarádkou a její holčičkou (Vojtiho láska) na týden na chatu. Jedeme samy jen s dětmi, abychom si trochu odpočinuly od manželů. Sice já bych si potřebovala spočnout i od Vojtika, ale kdo by ho hlídal, že? Tak spoléhám na to, že tam bude mít Markétku a s ní si vyhraje i beze mě a my s kámoškou můžeme trochu relaxovat u kávy :)))  

No nic utíkám, musím žehlit a chci to stihnout, než se malý vzbudí, večer už bych se k tomu nedostala, manžel marodí, sice chodí do práce, ale určo dorazí úplně KO a bude zase protivný :((((  

Tak se mějte fajn, užijte si víkendu, my máme rodinnou oslavu. Katko a Ellen užijte si dovolenou a pak se budu těšit na vaše zážitky.  

Pa Lois

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.07.07 16:52

Inge, deníček velice vtipný!!!!!! ale přesto doufám, že mě vaše lapálie minou velikánským obloukem.
Doufám, že naše okolí na dovolené nás taky bude „milovat“. Moje mamka se už teď děsí, jak to s náma nervově zvládne. Podle naší babičky je lucka velice rozmazlená a nevychovaná. To já se švicou jsme byly vycepovaný na povel.
No nic, jsem už dneska unavená jako z práce z továrny. Výjezd bude tak ve dvě ráno, tak to je taky naprd, uvidím jak to s luckou přežijeme, honzík už je velkej, tak ten je bezproblémů.
zatím se mějte

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 13.07.07 17:34

Proboha, to je jako z hororu. Má noční můra.
Ale snad jste si i tak odpočinuli. Tchýně je mi vážně líto, to musela být naprosto hotová. Ale ta pasáž s becherovkou mě samosebou rozesmála.

 
Peciaa
Povídálka 48 příspěvků 14.07.07 14:33

Ahojky, souhlasim s tou pasazi o becherovce, strasne me to rozesmalo, i kdyz se neni cemu divit.
Snad pristi dovolena se uz obejde bez bolestnych ran a doktoru! Prejeme pekne leto, Peciaa a Anicka 10m

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 15.07.07 02:54

Inge,  

povedena dovolena, jen co je pravda. Jak jsi to prezila? A nemuzu uverit, ze uz jsi ve 20. tt !!!!!!!!!!!!!!!!! To leti, to je hruza. S takovou budeme brzy v duchodu. :-))
Kam poletite pristi rok? Haha.  

U nas nic noveho, snazim se odpocivat kdyz je manzel doma a uzivame si bazenu.  

Jo, jedna pecka je to, ze mi prijedou tchanovci a maji jen jednosmernou letenku !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aby pry nemuseli spechat domu..........Zdrzi se JEN mesic. Co vy na to???? Ja asi budu potrebovat Becherovku.  

Mejte krasou nedeli.  

A.

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 15.07.07 13:27

Tak Vás všechny po delší době zdravím.Před týdnem,už,jsme se vrátili z dovolené na Slovensku.Pravda počasí nic moc,ale stihli jsme vše,co bylo naplánované a ani jsme nezmokli.Penzion byl v pohodě,jenom nás trochu mrzelo,že se tam nevařilo,teda kromě snídaně.Teď nás čeká ještě jedna dovča a to v hotelu u Českého Krumlova.Prý je okolí moc hezké,tak jsem zvědavá a moc se těším.
Dodatečně přejeme našim dvouročkům vše nej…
Jinak Maty je přes den už bez plínek,ale na spaní to nezvládá,takže to ještě máme s nima.Je ukecaný čím dál víc a hlavně začíná pěkně dirigovat.Maminko počkej,maminko sem,maminko podej…Prý to má po mně,tak aspoň něco.
Inge deníček i dovolená se Vám vydařila.Doufám,že způsobená zranění jsou už Ok a tchýně už tolik nepopíjí Becherovku.
My taky ještě jedeme na týden k našim jenom s kamarádkou a jejím klukem.To sice není dovolená,neb o děti se staráme sami,ale je to uklidňující jiným způsobem.Nevím proč,asi že tam jsou naši.
Maty i tatínek(není zrovna zdráv) ještě spinkají,tak jdu ještě něco pouklidit.Nějak se mi do toho pořád nechce,to je výhoda dovolených,tam se na uklízení nehraje.
Mějte se a užívejte sluníčka,nevím,jak dlouho vydrží.

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 15.07.07 18:07

Ahoj holky,  

Inge - fakt povedená dovolená, já jsem se zasmála, promiň :)) Kdy máš termín??
Makovko - tchány měsíc doma? :)) Posílám ti tu Becherovku, jo? :))  

Já se omlouvám, za svou nečinnost, prostě mi chybí psací nálada. Kamarádka z práce mě láká na 4 dny někam k moři, v práci máme zlevněné letenky, takže by to vyšlo na pár korun, pořád nevím, jestli jet :)) i když věřím, že o dítě se manžel postará. Ten by mě pustil, nemá s tím problém. Jinak co u nás nového, od včerejška je tu hic, obzvlášť v našem zatepleném paneláku, že.  

Elen - já vše bio kupuju v Intersparu, mají teď docela velký výběr.  

Katko - dovča se vydaří a když je po ruce babička bude to ještě lepší, uvidíš.  

Od nás vše. Zatím paaaaaaaaaaaa  

Radka

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 15.07.07 19:09

Ahoj holky,
tak se hlásím po týdenní dovolené v Beskydech. Počasí bylo ucházející, zmokli jsme jednou, jinak bylo pod mrakem. Stihly co jsem chtěli: Pustevny, Radhošť, skanzen v Modré, skanzen v Rožnově, ZOO ve Zlíně, výlet do Polska, atd. No spoustu jsme viděli, spoustu jídla snědli :-D A výsledek je ten, že vážím tolik, co nikdy předtím :-((((  

Radulko: ahoj, no jeď k moři, určitě, já bych jela teda na Tvým místě hnedka.  

Makovinko. taky se přidávám a posílám becherovčičku :-D  

Inge: dovča i deníček vydařený, taky jsem se nasmála, no ono se nejvíc směje cizímu neštěstí, že?  

Zítra jdeme hnedka ráno s holkama na koupák, ještě s kamarádkou a jejich dětma a možná se k nám přidá ještě jedna kámoška a její děti. Musíme využít toho, že se dá koupat.  

Jo, a my taky ještě jedeme na dovču, tentokrát od 4.8. do Krkonoš ají s našima, tak o děti bude postaráno a my si snad s manžou užijeme taky trošku klídku.  

Tak já jdu prát, zatím se loučím čauvec

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 16.07.07 15:44

Čau holky,
tak jsme dorazili z Prahy v tom nejděsnějším vedru. Naštěstí Mareček zůstal ve spavém stavu a tak jsem se mohla jít zchladit do sprchy - labůžo!!! Ještě se neprobudil tak něco napíšu.
Inge, ta vaše dovolená by mi asi zničila nervy. Ale asi je fakt, že člověk si prostě zvykne a když ty synkovy bolístky nejsou extra vážné, tak se to dá… U nás, naštěstí, mám zatím jen odřená kolena. Zrovna jsem dnes četla v novinách, že Bulharsko má nejlevnější ceny potravin (ze všech evropských zemí), tam by to byly žranice :-)))))) Měli jste all-inclusive nebo polopenzi?
Katkob - tak přesně tohle mi říká i moje máma - tedy to, že my se ségrou jsme byly hodný a vycepovaný a nezlobily jsme tak jak naše děti. Jenže na našeho „já sám“ někdy prostě neplatí ani zvýšený hlas.
Makovko - tak ta jednosměrná letenka :-)))), to je ošklivá bomba. Že ti tchánovci si to umí dobře naplánovat a ani nás k tomu nepotřebují.....
Ellen - kdepak, já si ty éčka nepamatuju. Většinou si musím dopředu nastudovat tak 2-3 éčka, která se týkají nějakého produktu a s tím jdu nakoupit. Jenže, když tam je pak jiné číslo, než to, co nastuduju, tak jsem ztracena a pro jistotu ten produkt nekoupím. Většinou akceptuju různé stabilizátory. A na tu guar. gumu (nebo jak se to jmenuje) se ještě mrknu, co se o ní píše.
A u nás veliký úspěch: Mareček chodí na nočník! Sice ne úplně na povel (to u nás nefunguje), ale jde si sám několikrát za odopoledne. A dneska ráno když se probudil tak se taky vyčůral, ale až po té, co si vyčistil zoubky. To víte, on sám rozhoduje, kdy se bude čůrat :-)))) Na zítra potřebuju aby se hned ráno trefil do nočníčku, neb jdeme k Dr. na odběry a moč máme vzít ssebou. Tak nám držte pěsti! No, mám z toho velkou radost, neboť u nás ta averze k nočníku byla velice vážná, a už jsem si myslela, že půjde do 1.třídy s plínou. A v jeslích mi dnes hlásili, že nočníčkoval také úspěšně :-))) Jen ještě si musíme zvyknout na vysvlékání z kalhotek, poněvadž Mareček chce sedět na nočníku úplně bez kalhotek (nechce je mít stažené u nohou) a občas si sundavá i ponožky :-).
Tak zatím ahoj Marki a Mareček

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 16.07.07 15:54

Ráďo, jestli to manžel pochopí a podpoří tě, tak na tu dovču jeď. Je to celkem krátká dovolená, tak by to nebylo zas takové „opuštění“ rodiny :-))
 M.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 16.07.07 15:56

Ehm, teda ty stabilizátory akceptuju, když nemám lepší alternativu. Jako např. v obchdodech tady v Libčicích mají dokola ty samé jogurty a mléčné výrobky a není prostě výběr. Ale nekoupila bych ty, co mají vysloveně škodlivé pří:,–(y. To dodávám, aby to nevypadalo, že si odporuju ;-)

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 16.07.07 19:59

Marki- tak to u nás je podobné s tím nočníčkováním:-).
Malá už přes den chodí, ale nesmí mít na sobě víc vrstev ( např. kalhotky a tepláky), to se nám pak stávají nehody( teda Anetce se stávají:-) )
A když se jde vyčůrat , tak se taky snaží svlíknout celá! No, rozhodně nesnese mít na nohou kalhotky.
Včera jsem vezla ( né, ještě pořád neřídím, takže autobusem a metrem:-)) Adama na Florenc na autobus. Jel sám k babičce a Anetu jsem vzala bez kočárku. Dala jsem ji plínu a na Florenci jsem ji suchou sundávala a na zpět jela už bez plíny, dala jsem jí ji až v autobuse do Kladna, protože jsem čekala, že usne. No ještě spící jsem ji donesla domů a položila do postýlky.:-) Probudila se opět suchá, tak to možná prubneme bez plíny i na odpolední spaní.

 
Ingeak
Nováček 1 příspěvek 16.07.07 21:28

Jojo, vsude dobre doma nejlip. Az na ty urazy bylo bulharsko super :) Akorat na cele teda bude mit Honzik tu jizvu obrovskou, protoze si to dneska opet strhnul.

A myslim, ze maminka s nami jentak nekam nepojede…

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 18.07.07 13:00

Ahojky,tak to je dovolená jak z hororu.Myslím,že ta Becherovka by opravdu seděla :-) Inge-tak si také myslím,že příště jedete bez babi.Kdovi jestli by to příště ustála :-) A maš můj obdiv,mám pocit, že já bych se zhroutila a u tebe to vypadá, že jsi byla v pohodě.
Pozoruju tady všelijaké dovolené:-) A už se těším na tu naší…
Minulý týden jsem se vůbec nezastavila,byla u nás sestra a pak jsem dokupovala věci děckám na tábor.Každý den něco,bylo to na mrtvici :-)
Teď jsme s Verunkou a Natálkou samy,včera  jsme poprvé prubly koupák a úplně v poho.Dnes ráno Naty řvala na celé kolo, jdeme plavat!  :-) Asi se jí tam líbilo :-)
Zatím páček,musím ještě něco podělat,dala jsem pár foto do galerky :-)
 Matty

 
Inge
Extra třída :D 10769 příspěvků 18.07.07 17:25

Ahojky,

Zdravim z prace. No, babicka si asi v nejblizsi dobe Honzika na hlidani fakt nevezme. Uprimne receno, celkem jsem se prekvapila, ze jsem nepanikarila a ani nemela pocit, ze omdlim. Mezitim jsme byli opet na siti, Honzik si tu ranu vzadu v hlave jeste jednou rozbil, kdyz spadl ze zidle.
Makovko, za rok s mimcem asi dovca nebude :-( Ale 2. babi s dedou pry radi vezmou Honzicka k mori sami. Co se tech tchanovcu tyce, to bych asi neprezila.  

Obdivuju vsechny bez plinek, u nas fakt nehrozi. Myslim, ze je to ale i tim, ze jsem lina se tomu venovat.  

Radulko, urcite jed a uzij si to. Termin mam 1.12.  

Jerysku, ja byla v pondeli hned to dovolene v poradne a predtim, nez jsem vlezla na vahu, jsem hlasila, ze jsem prave prijela z dovci s all inclusive. Sestricka se nejdriv smala, ale pote zjistila, ze neprehanim.  

Marki, smekam pred Mareckem, ze ty jeslicky takhle zvlada. Honzik chodi 1× az 2× tydne u nas k pani na hlidani (hlida cca 4 deti jako Honzik) a nic moc.  

Takze tak, jdu makat.

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 18.07.07 17:46

Tak i já zdravím z přehřátého Brna!!!  

Holky, my jsme dneska doma, včera a předevčírem jsme absolvovaly koupák, ale já i Leí jsem spálený :-((( a to se furt mažem, takže dnes jsem na:,–(ila intenzivní léčený program, a Leík má spálení pryč, mám na to takovou zázračnou mastičku od dr. a je fakt super, je fakt, že zítra ještě budem doma, ale v pátek asi opět vyrazíme. No samozřejmě dle počasí.
Teďkom jsou zrovna holky na balkoně v bazénku, dala jsem jim ho do stínu na balkoně, a já si uvařila kafíčko a k tomu si dáváme s manžou melounek, donesl dneska 10ti kilovýho obříka a je fakt vynikající !!!!
Dále se musím pochlubit, že jsem bez plinek i na odpolední spánek, a v noci teda ještě plína je, dneska byla plná, ale předtím 10 dní suchá, a to si v noci i simi řekla, a valily jsem na nočník. Ale dneska v noci pila jako duha, takže asi proto jsem ráno měly v plíně nadělení.  

Inge: no to není možný, ty už jsi v půlce těhu??? To teda žasnu a opět (ajk jinak) závidím bříško s kopajícím tvorečkem. A už víte co čekáte? A co jména, už jste uvažovali??? Jsem zvědavec :-D  

Matty: včera se na Verunku Leonka ptala. Tak ji aspoň pozdrav od Leonky. A kam chodíte na koupák????  

Holky, jdu zase na veget na balkon za těma svejma miláčkama Tak si užívejte vedra a brzo na napsanou. Pá      

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 19.07.07 11:10

Ahojte kocky,
ja vas chcem iba pozdravit z dovolenky. Mame sa perfektne,ani som nedufala, ze bude tak dobre. A super je, ze tu v horach nie su tie horucavy take neznesitelne. Chodime po kupaliskach,na rozne vylety a tak.
Majte sa krasne
Elen a Misko

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 19.07.07 11:21

Nedalo mi to a ten denicek som si precitala, no paaaanii Inge, klobuk dolu, ja by som tu becherovku asi tiez uz musela okusit, ci by som bola tehotna alebo nie :)))
 Elen

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 19.07.07 20:55

Ahoj holky,  

tak jsem se rozhodla, že taky něco napíšu :)))  

Takže začnu naší dovčou - leteli jsme do Turecka, vzali jsme i naše, celkove dovolena byla vice oddychova, nez když byl Amálce rok. Bylo to parádní, let bez problémů, když nepočítám zpoždění tam. Hotel neměl absolutní chybu, pro děti skvělý, pokoj bezva, manžel měl internet zadarmo na pokoji, jídlo moc dobrý, masáž taky :))). moře slaný akorát. No prostě bájo bájo.
Pak jsme byli 4 dny na té šumavě se známýma, počasí nám moc nevyšlo, ale penzionek vybaven pro děti, hřiště venku, herna uvnitř, bazén, jídlo nic moc - klasická hutná česká strava, ale jinak taky moc krásný.  

Potom nase miminko slavilo už 2. narozeniny, toto letí, dostala Tříkolku, knížky, pohádky, teletubbies figurky. Vlastnoručně udělaný dortík jí moc nezajímal až na svíčku, kterou jsme museli pořád zapalovat a sfoukávat :))  

2 dny ped Tureckem jsem vzdala nočníčkování, od roka a půl jsem se jí marně snažila naučit, teorii zvládala dobře, odříkala, kam má chodit, co se dělá na nočníku, ale čůrala do kalhot, na koberec, gauč, nešlo to po dobrem ani po zlém. No a ona potvora začala sama chodit, když jsem jí nechala větrat, sama si sedla a začala čůrat, v Turecku čůrala pěkně. Momentálně má plenu jen na spaní, občas když jedeme autem… takže hurá hurá a příště už nebudu svoje dítě nutit.  

Už druhý den Ami spinká v posteli bez šprušlí, ale utíká mi a hraje si a to prosím i po celodenním hraní  a lítání venku(přes den už nespí), takže jí musím vyhrožovat, aby spinkala, nechápu, jak nemůže nebýt unavená :)  

Jinak ta naše rampepurda už krásně povídá, sice si plete občas písmenka, slabiky přehazuje, takže někdy je to taková sranda, no a opakuje, všechno, i to co by neměla. Tuhle například řekla „babičko, ňáký hovno, támhle“, nebo včera přišla unavená z procházky a povídá „ježišmaljá, panebože“. v obchodu říká „ahoj, pani“ a občas „pozdravpanbuh“ - to jí naučil manžel :)) Věty už skládá taky dlouhý. A taky nás jmenuje, třeba „maminka Haduš“ „tatínek Sokoj“, umí říct, že se jmenuje "Amálka Sokojajá (čti Sokolová) :))), umí měnit hlasy, no musely byste jí slyšet, je to fakt sranda, když si děti povídají navzájem  

Jo, a musim vam napsat, jak se mi hrozne vzteka, mračí a zlobí a má období „to je moje“ - všechno je prostě její, nic nepůjčí, ale sama by chtěla od dětí všechny hračky. Kameny jsou její, pití, hračky, kašna, holoubci - někdo cizí se na „její“ věci nemůže ani podivat, ona začne křičet a vrčet - no stydim se za ni a nemůžu jí to rozumne vysvětlit :///  

Jo, jinak jedu k tomu moři (pokud se něco nepředpokládaného nestane), to se mam, co, do Francie, ale jen na tři noci, snad to zvládnu psychicky :)))  

To je od nás sebestředně asi vše.
Mějte se krásně!!    

Radka

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 20.07.07 09:20

Ahojky,
Jerrýsku,my chodíme na Juliánov,sice je tam plno,ale docela to jde.Navečer se to začne vylidňovat,ale včera nás vyháněla plavčice (tedy všechny, nejen nás) a Natálka řvala jak protrhlá, že chce ještě plavat.Ze začátku se mě držela jak klíště,ale včera naopak pořád křičela já sama.A tak jsem chodila jen okolo a koukala,aby se nenapila.No je to sranda.
Teda Ellen,to by se teď hodilo,nějaké nenáročné hory a chládek :-)
Radulko,tak u Vás to vypadá,že jste si to těžce užili.Pevně doufám,že zažiju něco jako ty,ne jako Inge( pardon :-)   )
Naše Natka,to je treperenda jak noha.S ní se člověk nenudí.Jak jsem psala výhoda mnohem starších sourozenců :-)Jeden příklad- popoháněla jsem ji, aby šla rychleji a asi potřetí,když jsem ji popohnala se zastavila, otočila a povídí mi,,Sakra, maminko, neser mě."    Tak tož u nás.A že ji ty věty jdou až moc dobře. :-D
Zatím páček Matty

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 20.07.07 10:40
 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 22.07.07 10:19

Ahoj holky!!!!!

Tak jsem zpátky z dovolené, no uteklo to jako voda. Myslela jsem, co si tady počtu a ono nic…moč. U moře bylo nádherně, díky mé mamce jsem si i trochu odpočla od lucky. Cesta autem, jak jsem z ní měla strach byla taky dobrá. Jela jsem se sestřenkou (24) a synovec (20) takže nálada bezstarostná, hudba patřičně nahlas, i na zpěv došlo. Nazpátek jsem lucce dala kynedril tak skoro celou cestu prospala. Počasí jsme měli nádherný, moře skoro bez vln. Měla jsem strach, co lucka na slanou vodu a ono jí to vůbec nevadilo! pořád byla ve vodě. S honzíkem pak dělali hrady a bábovky z písku. Jinak jsme měli celou dovolenou honičku, aby jsme to „všechno stihli“. Ono ten týden je fakt málo. S mamkou jsme se shodly, že jsme si vůbec neodpočly ale jinak výborný. Tak to jsou moje klady z dovolené. Žádný horory jako inge jsme neměli.
Lucka s honzíkem mají sluneční ekzém, lucka hlavně v obličeji, takže vypadá jako kdyby měla neštovice.
zatím se mějte

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 22.07.07 10:20

Jo a dneska jdu na rolling stones, můj taťka nám sehnal lístky do jakési lóže.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.07.07 13:54

Ahoj děvčata,  

tak se opět hlásím po nějaké době, ty dusna mi teda nevoní a domácí atmosféra je jako parné letní teploty :)))) Manžel na nemocenské, zítra jde na kontrolu, 3 ATB nezabarala takže si dokážete představit jak mu je a mě z jeho prudění také mozek nestíhá. Naštěstí zítra vyrážíme s kámoškou a dětma na týden na chatu, tak si trošku spočnu. Pomalu balím věci, jídlo nakoupené, naštěstí je to na okraji města, takže toho nemusím brát toliko jako bychom jeli někam na samotu. Jen doufám, že ty dusna nebudou tak šílené jako doposud, neb mírné ochalzení bych uvítala. Sice jsme s Vojtou byli často na koupáku, malý se pořádně vyřádí a já trochu zapeču mozkové závity, ale dostat ho z vody je nadlidský výkon.  

Káči vítám tě od moře. Je fajn, že se vám dovča vydařila a teda máš pravdu týden utekl jako voda. A Rolliny ti tiše závidím, chjo proč někdo takové velikosti nedorazí do Havířova???? No nevím …  

Ještě k tomu mluvení dětiček, také přidám něco od nás. Tak např. Vojtik rád používá tohle: „Maminko nebo tatínku jdi do pldele.“ Potom také „ty debile“ to slyšel na hřišti a proti tomu jsem krátká, neb nemůžu peskovat všechny děti na písku, že mluví jak nemají. Vojta také rád používá složité věty typu: „Kdybych stlčil plst do dveží, tak bych si udělal bolínko“ nebo „Kdyby Vojta zlobil, tak by dostal na zadek“ nebo mě dostal tímhle, když jsem mu řekla ať nedrobí, řekl: „maminko já dlobím, plotože papám“ nebo sprdnul tátu, když vysypal stavebnici, kterou jsem uklidila: „tati tys udělal boldel, mamka se bude zlobit“ no tak bych mohla pokračovat… On je mluvka neskutečná, dokonce si troufám říct, že mluví líp než jeho 5letý bratránek, který má chodit na logopedii, ale moje sestra na to dlabe.  

No nic holky, jdu balit věci, sice se mi nechce, ale na druhou stranu se moc těším :o))  

Pááá Lois a zlobidlo Vojtik (15,7kg a 95cm ve 26m)

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 23.07.07 00:13

Ahoj všem, hlásím se po koncertu! doma už se spí, mám zalehlý uši hrozně. Rollini teda dobrá šou, fakt světová, ale jak ti chlapíci vypadají....... mimo mika teda. Měli jsme lístky na tribunu skoro u podia, dvě řady nad náma seděl bolek polívka s hubnerem, zřejmě se šli podívat, jak dlouho můžou oni vystupovat, aby nevypadali jako chodící smrtky. Fakt ti dva kytaristi richard a ten druhej chodící smrtky, který váží tak maximálně 50 kilo. Ty postavičky by jsme jim mohly závidět. ale jinak to bylo moooc hezký a jsem ráda, že jsem ty ještě chodící legendy viděla.
K mluvení - zrovna dneska mě průvan shodil kytku, co mám u okna, tak já vykřikla k…a a lucka pak pořád ukazovala na tu kytku a kufa říkala. Co ještě používá, je maminko běž pyč ahoj, to jako když jí nadávám, že dělá něco co nemá. Jinak je náš slovník zatím chudý.
Lois, užij si chatu s kamoškou, určitě si dobře za ten týden procvičíte panty.
zatím všem ahoj

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 25.07.07 20:11

Holky, vy jste si daly bobříka mlčení?????????????

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 25.07.07 21:18

ahoj holky,

moc vás zdravím, včera večer jsme se vrátily od mých rodičů z Moravy, byli jsme tam celý týden. Taky jsme oslavili Barunčiny narozeniny, ale ještě jedna oslava nás čeká tady u nás, o víkendu.
Tak jen píšu, že žijeme. Barunka ještě nespí, lítá mi tu místo ležení v postýlce a manžel je v koupelně, tak musím končit a jí ji uspat.
Manža má ještě pár dní dovolené, tak víc asi písnu, až budeme doma zas samy.

Mějte se krásně

janka

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 26.07.07 23:39

Ahojda holky,
tak nějak nestíhám. V práci se celé dopoledne nezastavím, pak hltám oběd a letím pro Marka. Pak se v tom hicu táhnu s kočárem a chrápajícím Marečkem (on skutečně spí dost nahlas, máte to někdo taky?) na nádraží.....Občas si připadám trochu mimo, neb přijedu domů a nevím kde začít a mnohdy bych nejradši začla tím,že bych si lehla. Několik posledních dnů jsem dopoledne nestíhala natolik, že jsem odcházela o půl hodiny později a nestíhala ani oběd a pro Marka s 15min. zpožděním. To mě dost psychicky deptalo, ale teď se to zlepšilo a snad se to stabilizovalo a budu tak nějak kolem té 12h opravdu odcházet z práce na oběd.
Dneska jsme byli v ZOO. Marka to moc nenadchlo, protože si hned u tučňáků odřel/narazil obě kolínka. Pak místo aby hledal zvířátka chodil do kola po stejných stezkách a zmrzlinářovi lezl do krabic s kelímkama. Byla jsem z něj dost nešťastná. Pak se to zlepšilo na prolézačkách, ale já nic netuše šla dál a přišli jsme k jezírku, kde se koupalo docela dost dětí.........­........Tak tam už jsem ho nedokázala udržet, stihla jsem mu sundat oblečení a plínku a pak v jednom kuse štástně vykřikoval a skákal jak šílenec ve vodě. Jenže po nějaké době už pěkně klepal bradou a odmítal jít ven. Zkoušela jsem to různě a nakonec jsem ho musela kopajícího a řvoucího odnést na trávník, kde jsem s ním bojovala snad ještě 10 minut. Neskutečně řval a opakoval „do vodičky, do vodičky, do vodičky…“. Jenže teď šlo fakt o zdraví, byl úplně ledovej. Když mi do té vody znovu utekl, zjistil, že vlastně už mu není tak úplně fajn v té studené vodě a tak tam stál a bulel. Pak už se nechal definitivně odnést a převlíknout. Musela jsem ho zahřívat i svetrem. Odpadl předčasně před večeří a já mám strach, že se opravdu nachladil, protože měl asi teplotu (nenašla jsem vhodný teploměr). Mám teď výčitky svědomí. Příště už vím, čemu se mám v ZOO vyhnout obloukem. Cesta zpět - několik autobusů jsem si nechala ujet, neboť byly narvané a nebyly nízkopodlažní. Jenže na zastávce bylo velké množství kočárků, takže i ten nízkopodlažní bus byl naprd. Všichni se rvali do dveří a bylo jim jedno, že zrovna nastupují matky s kočárkama a že ta plocha uprostřed je vyhrazena kočárkům. To mě na lidech děsně sere (s odpuš­těním) a nejedná se jen o busy, ale i o vlaky. Myslím, že by ta plocha měla být označena výrazným nápisem, aby to všichni pochopili.
Katkob - ti Stouni, to už jsou fakt dědulové. Ale mě už připadá vyschlej i ten Mick Jagger :-) Snad se do mě fanynky nepustí ;-)
Lois - no zase nezvládám chápat, jak Vojtík „bohatě vykládá“.
Jo ten náš chlapec mluví trochu jednodušeji, ale když nechce maminku, tak říká „Maminko, pá, pá“. Sprostá slova z jesliček zatím nepřinesl, bude to tím, že tam nemá ty starší zkaženější děti.
Radko - tak to zdrhání z postele máme teď taky aktuálně. Snad si na to brzy zvyknou. Marek pak usíná strašně pozdě a ráno je těžký ho vzbudit. Myslím, že tento týden je už dost vyčerpaný, zvláště když málo spal i přes den. Zítra mu musím zajistit klidný odpolední spánek (dnes se to nevyvedlo).
Plínkování- tak my vysazujeme na nočník po probuzení, před spaním a pak několikrát denně spíše nepravidelně. Bohužel si ještě netroufnu ho nechat na ostro, když jsme mimo dům.
Tak ahoj, musím si nastavit budíka a hurá do Hajan…
Marki a Mareček      

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 27.07.07 07:53

Ahoj,
Marki tak to čtu a máš fakt  záhul.S tou vodou je to u nás stejný,taky z ní nechce,ale pokud vydím,že je jí zima,nekompromisně vytahuji a je mi šumák jak moc u toho řve.Jak byly holky věčně nemocné tak už to neřeším a jednám.
Plínu přes den nemáme,na spaní ano.Jeden čas už i ve spaní plína suchá,ale v poslední době,jak teď hodně pije kvůli horku(doma mame tak 29°C),má plínu plnou.Ale už si troufám do obchodu nebo na zahrádku na písek bez a zatím dobrý.Jen když jdu do města,tak ještě dávám.Ale jinak jsem srágorka,kde bych nahonem hledala WC,když dítě zahlásí :-)
A souhlas- i mě připadá Mik jako souchotina i když bezva zpívající :-)
Všechny zdravím Matty

 
Inge
Extra třída :D 10769 příspěvků 27.07.07 08:47

Ahojky,

Marki - ja bych to Vase kazdodenni cestovani domov x Praha asi neprezila. Honzik chodi na hlidani u nas v Hostivici, pani hlida od 8 do 17, takze jeden z nas ho tam musi odvadet a druhy vyzvedavat. No a pro me je oboje problem, protoze mam taky pracovni dobu 8 az 17. Navic tam nechce byt, rano zacal manzelovi brecet uz v aute. Manzel navic vcera podepsal, ze od 1.8. nastupuje na plny uvazek, takze to fakt bude muset Honzik zvladat, mam z toho celkem nervy, protoze z financnich duvodu bych chtela do rijna chodit do prace.

Mluveni - my stale skoro nemluvime, vety vubec max. mimi papa. Slova taky moc ne, vetsinou jen 1. slabiku.

Vodu Honzik taky miluje, ale s tou svou 3× rozbitou hlavou mel v cervenci dost smulu.

V ZOO jsme byli v dubnu nebo v kvetnu a nejvic Honzika bavilo piskoviste a pak klouzacka. Od nedele do stredy byl Honzik s tatou a babi na chalupe. na navsteve u pradedecka pozoroval kralicky, hladil si brisko a delal ham ham - tak nevim, co si o tom mam myslet :-/.

Nocnik nehrozi, ale priznavam bez muceni, ze toho mam celkem dost, jsem unavena, tak na to kaslu. V praci mam specialni projekt, takze z meho zkraceneho uvazku se necekane stal vice nez plny. Nastesti mi je celkem dobre, takze to jde.

Katkob - super, ze jste si koncert uzili, tak trochu zavidim :-)

Narozeniny - porad vaham, jestli mam rict nasim, at koupi taky trikolku. Skoro si rikam, jestli nepockat do vanoc a nedat rovnou kolo. Na motorce jezdi hlavne doma.

Radulko - s tim, ze deti proste spat nepotrebuji, jsem se uz smirila. To je super, ze jste si to Turecko tak uzili.

Tak jo, jdu pracovat, mejte se a piste.

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 27.07.07 09:20

Ahoj holky,
tady bylo opravdu par dni mrtvo :)) U nas nic noveho, vcera jsme byli v bazenu (mame to asi 45km) a ja zjistila, ze jsem si nevzala podprdu od plavek, no jsem normalni? :))  

Lois - Vojtik je na mluveni sikula, ja jsem se zasmala, jednou ti neco uklouzne a deti si to pamatujou, ja to moc neresim, zatim mi to prijde vtipne :))  

Inge - teda mate pekny zaprah, ze. Pani na hlidani hlida u sebe doma a jaka je, mlada a ma deti? Ja si zatim umim predstavit tak dopo nebo odpo, ze bych Ami nekam davala, kvuli kolektivu. Ale nechodim do prace, takze to resit moc nemusim.
Marki - to se vsechno podda, i kdyz ja bych dojizdet  s ditetem denne do Prahy nedala, umim si zive predstavit ty sceny. At Marecek koupani neodnese!
Matty -  koukam s plinkama jsme na tom uplne stejne, akorat nase nocni plina je teda plna porad, zatim :))  

Katko - tak dovca se vydarila, ale vzdycky to strasne rychle utece, vid. Koncert zavidim, ja je teda vzhledove taky nemusim, ale mam rada jejich hudbu, hned bych na nejakej koncert sla.  

Tak se mejte krasne a uzivejte parna :))  

Radus

 
Inge
Extra třída :D 10769 příspěvků 27.07.07 11:46

Radus - pani hlida u sebe v RD, venku ma piskoviste, bazenek, atd. Hlida asi 4 deti vetsinou ve veku 2 - 3 roky. Ma 6-letou holcicku a starsiho kluka, takze je asi rada, ze si privydela a je pritom doma. Je to zdravotni sestra. Kdyby Honzik nebrecel, kdyz ho tam vezeme, tak by mi to prislo super.

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 28.07.07 11:06

ahoj všem!!!!! já si tady napíšu, jestli nemáte bobříka a pak sama nepíšu.....

Tenhle týden jsem byla jaksi mimo. Likvidovala jsem takovej ten upatlanej bordel doma, za týden co byl zdeněk doma sám. Do toho bylo hezký počasí, takže jsme byli dvakrát u vody na koupáku v brně. Jednou s jerýskem a podruhé jsem byla se sestřenkou. Nějak si lucku oblíbila na dovolené, takže si s luckou hraje a chodí do vody, což je pro mě velká úleva. Lucka taky nechce chodit z vody, byla by tam snad pořád a nejradši by tam byla bez kruhu a aby s ní člověk dělal kravinky. Dost často ji musím plesknout po prcině. A taky jsem holky přišla na to, že nejvíc ji rozmazluje zdeněk, ten jí dovolí všechno. Dřív mě vykládal, že jeho synovcovi vaří babička polívku třeba v deset hodin večer, když si vzpomene, a že to není normální jak ho rozmazlují atd… Dneska když si lucka řekne, že chce polívku, tak běží honem ji uvařit, jenom aby jeho miláček papal. A taky tu horší výchovnou práci nechává na mě, málokdy na lucku zvedne hlas, nebo aby ji pleskl po zadku, to ne, to musím já. Tož tak u nás.
Chtěla jsem jít dneska zase na koupák, ale nějak se to tam kaboní, tak nevím co budeme dělat. Zdeněk je v práci, honzík bude se svým tatou, uvidíme, co vymyslím za činnost.
Radulko a jak si to bez podprdy vyřešila? toto mě pronásleduje jako noční můra, že si něco sebou na koupaliště nevezmu. Ale v dnešní době by to snad nikoho nepřekvapilo, kdyby jsi tam byla ve spodním prádle. Jo, to se jeden známej divil, jak to že nejsem opálená všude (prsa). Já jsem na toto hroznej stydlín a taky furt běhám za luckou a nedovedu si představit, že bych běhala nahoře bez.
Inge, my taky ve větách moc nemluvíme, max tři slova nějak pospojuje. Když jsem slyšela mluvit simonku od jerýska, tak mě zase lucka připadla zaostalá v mluvě. Snad to holka dožene.
Plínky, přes den vůbec ani už do auta nebo do mhd. Jen na noc dávám. Mám doma už poslední kus, tak nevím jestli koupit další nebo ne. Je to totiž moje vina, lucka ráno tak v šest je vzhůru a volá čurat, jenže zdeněk jí dá mlíko a ať ještě spí, takže pak je plinka počuraná. Jenže mě se vůůůbec nechce vstávat no...... jsem ostuda
Inge ještě s tím pláčem u honzíka. A když odjedete, tak přestane? Já vím, že je to deprimující, ale mě učitelka v mš vždycky říkala, že jen co odejdu, tak honzík přestal. Bylo pro mě lepší jí to věřit, než nad tím přemýšlet, že mě tam brčeí dítě celej den.
Jé, teď jsem si vzpomněla, když jsme měli prvního pejska, tak jsem odcházela do školy a ona tak strašně kˇňučela a plakala,ž e jsem brečela celou cestu do školy. To jen taková vsuvka.
Marki, nastupování do mhd mě taky sere, hlavně ti lidi, co nastupujou buď vzadu, nebo v nízkopodlažním tam kde je to určený pro kočárky. A pak se tam naštvaně mačkají a nemůžou vystoupit. Grrrr. Teď je ale docela klid, když mají děcka prázdniny, v září už budeme zase jezdit s pubescenty s baťohy na zádech.
Brno, nechcete se příští týden někde srazit? třeba v lužánkách.
zatím papapap

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 29.07.07 00:16

Zdar,
Inge - tak Mareček se do jeslí obvykle těší (na děti). Ale když tam přijde a nevidí tam děti (chodíme první asi v 8h), tak se otočí a chce jít zpět. Takže ho tam musí tety hned zabavit. Je blbý, že ostatní děti přicházejí až kolem 9h, přestože jesle jsou otevřené od 7.30h. No, asi jejich matky nepracují a nebo to mají jinak zařízený. Program tam mají asi zajímavý, každý den je Mareček pokreslený od nějakých barviček a nebo od křídy. Někdy si zpívají a hrají na jednoduché nástroje. Kolem 10.30h chodí pravidelně na terasu/dvorek a tam většinou kreslí křídama na tabule. Bohužel nevím to vše do detailu, protože na klábosení s tetama není moc čas a vhodná chvíle, neboť když Marka vyzvedávám, zrovna dávají děti spát a nebo děti už spí a já se tedy musím radši dekovat, abychom nerušili (hlavně Mareček).
Ráno jezdíme všichni tři autem, cestou já vystoupím a Tom Marečka doveze do jeslí a předá. Takže to ráno je pro mě celkem jednoduché. Jen když je manžel na služebce, tak musím táhnout Marka vlakem i ráno.
Katkob - tak si představ, že my jsme letos ještě nebyli na koupáku a to máme koupaliště přímo v LIbčicích :o To víš, já lenochod, radši napustím nafukovací bazének na zahradě :-))) Ale kdybych bydlela ve městě, tak bych asi na to koupaliště už dorazila. Já už jsem tak dlouho nebyla někde v plavkách, že už se v nich cítím úplně nesvá (a to i když si je oblíknu na zahradu ). To jsem teda divná :--))))
Raduš - tak ses koupala nahoře bez? ;-) A nebo jsi zaimprovizovala…:-)
Tak zatím ahoj, Markéta

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 31.07.07 21:49

Nazdar holky,
my sme späť z dovči od nedele.
Bolo, ako som už písala, úplne super a musím povedať, že lepšie ako pri mori. Aj som vravela manželovi, že kvôli mne by sme k moru ani nemuseli chodiť. Mám radšej akčné dovolenky ako vylihovať pri vode. To možno tak raz za 5 rokov.
Jednu chybu to však malo, že mi začala rásť osmička, potvora, pár dní riadne otravovala, musela som sa dopovať aj liekmi a keď mi to konečne prešlo, tak manžel dostal 39 stup horúčky a hnačku :( Ale aj jeho to zachvíľu prešlo a mohli sme výletovať ďalej.  

Keď ste tu písali výroky detí, tak mne sa páčilo, čo Miško povedal na dovolenke babke. V nedeľu, keď sme odchádzali, tak babka s dedkom(prišli nás vystriedať na chatu) mu hovoria, že nech zostane týždeň s nimi, ale Miško nechcel a potom sa ho babka pýta: „A čo tu budeme s dedkom robiť?“ A on: „Hrať sa s autami“ :)))
A trochu pozná básničku, ktorá sa začína: Máme doma šteňa malé a niekto mu raz povedal, že čo máme doma malé, prasa?, tak teraz stále hovorí:Máme doma prasa malé :))  

Tiež sa hrozne rozkecal, a skladá zložité vety. Len nemá veľmi dobrú výslovnosť a niekedy mám problém mu rozumieť, hoci aj tá výslovnosť sa mu veľmi zlepšila. Napr kedysi si hovoril Mahma a teraz povie Mišo alebo na kamion-máma a teraz pekne povie kamion, na bicykel go a teraz krásne bicykel.  

A hrozne rád sa háda. Ja mu napríklad poviem, tata je v robote a on nie, nie je v robote. a tak dokola. A zakaždým ja mu poviem niečo a on to prekrúti na pravý opak a háda sa.    Katkosi ma pobavila pri predstave ako beháme hore bez za deťmi :)))   Jasle, ja som tak rada, že toto našťastie riešiť nemusím, ak by som musela do roboty, tak stráži moja mama a jej dôverujem a Miško je s ňou veľmi rád.
My sme ešte od seba neboli odlúčení na noc. Ale už by som to aj chcela vyskúšať, že by zostal spať u mami, ale Miško nechce. Tak ho budeme musieť niekedy presvedčiť.   Marki, ty máš teda riadny zhon, to by ma zložilo a bola by som nervózna.   ZOO - tiež sme boli a najviac malého oslovili také autá, formule a motorky na baterku,čo tam požičiavali deťom. A teda tešil sa aj keď mohol hladkať prasiatko a somárika. Ale inak sa nejaké nadšenie nekonalo.   Plienky na spanie stále používame a asi dlho ešte budeme, on toho strašne veľa pije a neviem si predstaviť, že by to vydržal celú noc.
A konečne tri dni sa mi pýta kakať. Pred tým sa na 99% pokakal do plienky. A raz keď sa mu podarilo do nočníka, tak som mu povedala, pozri akú veľkú kôpku si vykakal a tak teraz po každom vykakaní obdivujeme jeho kôpku v nočniku :)))  

No už som sa moc rozpísala, musím končiť
Majte sa
 Elen

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 01.08.07 06:13

Čauky holčiny,
chci jen napsat že žijeme:)
Jsme stále někde na cestách a když be, tak se reju na zahradě, přehazuju písek a dělám další nezbytnosti kolem baráčku. Chceme to mít s Milanem před jeho další operací hotové.
Chjo už je to tu zas. Zase se doma začínáme bavit o té proklaté peraci a každý náš rozhovor začíná:" kdyby něco tak.........." no to tu dlouho nebylo. Jdou na mě deprese a tak se snažím být stále akční. Dnes jedem do zoo s kamarádkou a jejím Eliáškem. To je teď Ondrův nej nej kamarád a nedá na něj dopustit. Kamarádka na něj nesmí svýšit hlas, zvednout ruku a tak. Ondra na ni hnedka houkne ať Elího nezlobí. No řechtáme se u toho jako koně:) Ondra je zkrátka takový obranář.  

Jinak vám musím naopsat čeho jsme včera byly s kamarádkou svědky. ormlně sedíme v hypernově  u dětského koutku. O kus dál sedí mamina s kočárkem a dítě pobíhá po věži s klouzačkou a ona se tam vykecává., Chlapečkovi nebly snad ještě ani 2 a ona o tam nechala samotného. Jen jesem se otočila, tak chlapeček visel v té cca 2,5m výsce za jednu ruku na zábradlí. S ní to ani nehlo. No samo sebou že to chlapeček neustál a spadl z té výšky přímo na hranu schodu hlavičkou. Myslíte že vstala. Až po chvíli ji asi došlo co se stalo (celou dobu a něj koukala), vstala a ladným krokem přišla k vřískajícímu klučíkovi kterýmu tekla krev z nosu, pusy a mám pocit že i z ouška. Vzala ho a odešla s ním na záchod. No všechny maminy co tam byly tak svorně začaly že by měla zavolat sanitu, protožed chlapeček ač vřískal tak jak dopadl tak tam dobu ležel. šla jsem na záchod a ptala se jí jestli nechce odvézt s ním do nemocnice že tam  mám auto. Ona se jen na mě osočila, že mu nic není a že se mám starat o svoje. No měla jsem sto chutí ji jednu flknout přes papuli, ale držela jsem se. jen toho hošíčka mi bylo líto. papulu měl nateklou, nosánek taky.........­.............­..  No jdoufám jen že neměl nějaké vnitřní krvácení. chjo. A to jsme tu maminu když vedle nás seděla okukovaly jak je celá oblečená ve značkovým, hubená holčina, namalovaná, vypadala jak nějaká modelka......­.............­.............­....... kráva na entou to byla.
No nic, jsem se vykecala, jdu pověsit prádlo, obalit kuřecí řízečky na večer a pomalu začnem chystat věci do zoo. Tak se tu opatrujte, užívejte dovolených (Ondra jede za týden s našima na týden do Jeseníků, to zas bude doma smutno), a koukejte taky občas něco písnout:)

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 02.08.07 08:03

Ahoj všici čtoucí a píšící :-)  

Tak já se jdu taky ohlásit, že stále ještě žijeme. Ale nějak není čas moc psát, a taky přiznám se, když vidím, že je tu mrtvo, tak ani nemám chuť něco sem šoupnout :-((((  

My jsme letos o prázdninách stále někde v trapu, výlety, koupáky, procházky, a nebo návštěvy. A taky dovolený, zrovna v sobpotu odjíždíme na týden do Krkonoš. A pak nás ještě čeká prodloužený víkend v Luhačovicích. A do toho ještě zavařuju, předevčírem, mi kamarádka dovezla 20kg řepy, tak jsem měla o večerní zábavu postaráno :-), ale mě to baví, takže si nestěžuju a řepu navíc milujeme!!!

Jinak naše pokroky, hrozně se Simík rozkecal, ale jak jsem už říkala, Katce, tak ona musí bejt ukecaná, jinak by se v konkurenci Leonky úplně ztratila:-D, takže momentálně tady mám doma dvě ukecaný ženský, kterým to od rána do večera kecá:-D A taky jsem už zcela bez plinek, během 3 týdnů, jsme zvládli čurání bez na den i noc. V noci se Simi normálně budí a zahlásí, že chce čurat. Je to šikulka! Se tady tak trošku chlubím, co? Ale někomu to říct musím, ne?  

Adalajdi: teda to je hrozný, já takový matky z duše nesnáším, nafintěný paničky a děcka jsou jim ukradený! grrrrrr! chudák chlapeček, ten se teda blbě narodil, ale snad se mu nic vážnýho nestalo!!!!  

Tak já končím, pomalu jdu vytvořit seznámek na dovču, tak se tu mějte krásně a piště prosím, ju?

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 02.08.07 09:41

Ahoj holky,  

tak my taky zijeme, cekame az neco napisete :)) Jak jsme byli v tom bazenu - ja bez horniho dilu - no asi bych nesla - je to krytej bazen a ja bych se asi stydela no, tak jsem sla k tamanum pro nejaky plavky, takze tak.   Adalajdo - no co na to rict, nektery matky mysli, ze deti jsou ze ze zeleza a daji prednost kafi a cigarete. Cloveka to zamrzi, chapu. Nalada se snad zlepsi, prijed klido k nam do Varu s Ondrou, zvu te!!   Jerrysku - ty mas elanu, zavarovat 20kg repy a jeste zvladat dve holcicky :)) A Simik je sikulka jak na mluveni, tak na bezplinkovani! Dej nejake fotecky, at vidime, jak princezny vyrostly.   Katko- prave si taky nedovedu predstavit, ze bych litala za ditetem a prsa nahoru dolu :))presne jak to pises. Jinak u nas to stejne, Petr rika nerozmazluj ji (stejne tak moje mama nebo tchyne) ale vsichni jsou pritom tutu nunu, a za zlou matku musim byt ja. I kdyz je pravda, ze ode me dostane jen doma, pred rodicema nebo babickama ne. Vcera teda u tchanu Petr zakrocil a dal ji na zadek (neco tam vyhazovala a na rozumnou domluvu nedala a hlavne to delala schvalne) Tak tchyne rika, mne je ji tak lito, ale chapala, ze musi poslechnout.   Elen - ona akcni dovca je i umore - samozrejme s malym ditetem, garantuju, ze toho moc nenalezis :))) Parada, ze jste si to uzili, a Misa je taky sikula na mluveni.  

Holky, ja jsem se definitivne rozhodla, ze druhe dite ne. zatim. Amalka silene zlobi, ja si s ni nevim vubec rady, prijde mi, ze jako „vychovatel“ selhavam. Casteji ted dostane na zadek, ale ani to nepomaha, musela jsem sestavit zase postylku, nebot mi neustale utika a nechce spat, nekdy jsem z ni KO. Na zahrade u tchanu porad sem a tam, nahoru, dolu, kdyz neni po jejim hysterci. Predevcirem predvedla kvalitni hysterak, jsem ji tak zazila poprve, nechtela nic, nikdo na ni nesmel sahnout, vzteky se pocurala, rvala, jak kdyby ji na noze brali, kopala, bouchala vsechny okolo…
Uz se tesim az ji tohle prejde, ja jsem vcera i bulela, ze uz nemuzu. Manzel ted vic pracuje, i kdyz mi pomaha, prijde mi, ze je to vse na me. Chci taky klid, nohy nahoru a kafe a jentak cucet do blba.  

Dneska je teda hodna, hraje si sama v pokojicku, to ji musim pochvalit.  

Musim vam taky napsat - manzel se zblaznil a koupil nove auto. Krasne, velke, rodinne a s klimatizaci :))) Bude nekdy pristi tyden, se tesim.  Pry me vezme na nakupy (bez ditete) do Regensburgu, ale nevim teda za co :)))))), kdyz vsechny penize utratil za tu karu a jeste nadelal dluhy :))) 
Vcera jsme se byli taky podivat na nove domy tady u Karlovych Varu a na pozemky… teda reknu vam, tech penez, ale nektera mista jsou tu opravdu nadherna. Ja jsem uplne na vazkach, jestli se mam vratit do prace - teda nekam pobliz Praze, nebo zustat tady a zkusit dojizdet 145 km :///   Marki- ty jesle bych brala hned, zavidim. I kdyz samozrejme ten pracovni shon zavidim uz min.   Olusko - jak jsi dopadla u prijimacek??? Uz ses dlouho neukazala, tak se chvilku utrhni a napis!!   Makovko- uz mas doma irskou posilu??? Drz se!!!  

A davejte FOTKY, FOTEČKY!!!  

Jinak vas vsechny moc zdravim, cely nas denicek!!!    

Radus

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.08.07 14:55

Ahoj děvuchy :o)))  

tak se také hlásím po delší době. Chataření se nám celkem vydařilo, s kámoškou jsme probraly co se dalo a ve 4 ráno ulehaly mrtvé :))))) Dětičky se vyblbly dosyta, poprvé zkoukly cirkus, který jsme měli přímo před chatou (ale druhý den odjel, my stihli poslední představení). V pátek, když už byli s náími mužíčkové, si zajeli na bobovou dráhu. Odjezd měl být v NE, ale kámoška s manželem v SO dopo odjeli, prý aby si také užili víkendu o samotě a my nakonec odjeli večer, neb manželovi se dost přitížilo, tak nás vy:,–(il doma aon si zajel na pohotovost. Výsledek ten, že už bere 5té ATB a teprve teď mu trošku zabírají, ale zase má bolavý žaludek, tak je pořád nahromádce :((((   Adalajdi:tak to s tou načančanou maminou mě teda zvedlo ze židle, bych ji asik jednu bacila. Fakt chudáček malej, takovou matku mít je trest :( Ale bohužel i v mém okolí jsou takové tuctovky, kterým je přednější kafíčko a drbání s kámoškou než vlastní dítko.   Jerrýsku:také máš můj obdiv, zavařovat a ještě 2 děti kolem, fakt si myslím, že já bych tohle nedala. Ale je fajn, že tě to baví (jinak bys to přece nedělala, ne?) a také že si užíváte prádznin :)))) Zdravím vás do Brna!   Raduš:tak s tím zlobíkováním znám, malý je teď také jako vyměněný, dělá si co chce a mě také přijde, že jako matka selhávám. Poslední dobou si připadám tak nějak bez energie. Ale zřejmě to bude tím, že manžel jen leží a já vše odskáču. Nejhorší jsou nákupy, manža auto nepůjčí (prý jsem dlouho nejezdila) a tak vše musím nakupovat po troškách a do kočárku :((( Tak jezdím dopo i odpo do Billy na nákupy, vůbec mě to nebaví.  

No nic, kafčo jsem dopila, únava na mě došlápla vší silou, tak si jdu na chvíli lehnout. Vojtik se nechal uspat v kočárku, tak snad ještě 30min vydrží.  

Zdravím všechny a zatím papa :)  

Lois

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.08.07 16:59

Holky ahojjj
to je fajn, že to tady ožilo. Ani já jsem neměla chuť nějak psát, když je tady mrtvo. Snad se nám to tady zlepší.
Já se dneska hlásím totálně otrávená. Asi jako ty radulko a všichni ostatní. Už mě ta dovolená začíná těžce deptat. Zdeněk od rána do večera v práci, pak přijde samozřejmě unavenej, protože je v práci, zatím co já doma..... s nohama nahoře. Lucku si nikdo nevezme ani na hodinu, to už mě taky točí. Mamka furt, že jí taky nikdo nehlídal a ona nemá čas, protože jedeme v sobotu na dovolenou a ona už si dneska balí kufry… doma pořád bordel, roztahaný věci atd… Když to uklidím, můžu začít zas. Večer přijde pán tvorstva a sprdne mě, že je neuklizená lednička, to už ho pošlu do patřičných míst a on se strašně urazí. Dneska se tomu směju, ale v pátek večer mě vynadal, že jsem nechala na lince nakouslou papriku! chytrák jeden!
Dopoledne jsem byla na kosmetice, trvala dvě hodiny a já odtam šla jako opilá. Máte to taky tak, že jste z toho ležení u kosmetiky mimózní? Přijdu domů, dětičky hladový a honem honem jídlo. Ale abych nebyla tak negativní, tak honzík šel před hodinou s luckou ven ke kamošovy. Hurá!!!!!! Musím zkonstatovat, že s malou otravkou mě nejvíc pomůže on. Já jsem ho teda nenutila ať jde s ní, ale on že si ji vezme sám, když vidí jak jsem zlá a zoufalá.
Už jsem poklidila celej byt až se trochu nudím, že jsem vyprala i honzíkovi boty v ruce.
Tož tak ode mě dneska, večer už budu určitě příjemnější.

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 04.08.07 08:17

Ahoj všem!!!!

Koukám, že se nikomu ani nechtělo reagovat na můj uvztekanej komentář. To se vůbec nedivím!!! připadnu si hrozná fúrie.
Za chvilku odjíždíme směr vysočina na devět skal s našima na týden. Nechci se těšit, aby nám to vyšlo.
No nic, chtěla jsem psát víc, ale lucka vysypala všechny hračky v předsíni papapp

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 04.08.07 10:28

Čus Kačí tak my za váma přijedem na návštěvu, co?:) Máme to co by kamenem dohodil:)  

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 04.08.07 21:06

Ahojte citatelky,
Radulko, ale ja som porovnavala tu minulorocnu dovcu pri mori s tou tohtorocnou tu na SK. A viac sa mi pacilo tu.
Pre mna naj dovca by bola asi tak, ze kazdy druhy den by som si vysla nejaky vrch vo vysokych tatrach a kazdy druhy den relaxovala na masazi, virivke, u kozmeticky, pedikurky a tak. Lenze to sa moc neda s dietatom…
A s tym dochadzanim to snad nemyslis vazne, ved to je hrozne vela casu zabiteho! To mi dochadzame 60km,sice cely cas po dialnici, ale aj to sa nam to moc nepaci.
A prajem vela stastnych kilakov najedznych a napis ako sa v tom jadzi.:)  

Katko, ten Honzik je ale super, takto si sam zobrat Lucku. A teda tvoj mily je hrozny pedant, u nas by nemohol zit. My by sme sa rozisli po jednom dni spoluzitia :))  

U nas nove dokopy nic. Nas maly synacik mi povedal, ze som prasa :)) To sme jedli polievku a ja som vytiahla z nej na stol korenie a on si to potom vsimol a hovori:„Mama je prasa, mame toto spadlo.“ Tak mi to nandal.
A zacal si uplne vymyslat. Poculi sme akoby nam niekto buchal na dvere a on hovori:„Niekto bucha, velka opica tam je.“ Dnes rano zas hovori, ze v izbe ma velke prasa a teraz vecer zas velkeho vtaka. A zacina sa tychto vymyslancov bat.  

Inak mam teraz nervozne obdobie, cakam ci „to“ cez vik dostanem. Som z toho hrozna nerva, nenavidim toto cakanie a potom to sklamanie, ak to pride, uz nech je aspon utorok!!!!!!!!!­!!!!!! A ked nam to nevide, tak sa mozem na to snazilkovanie vyp.dnut, uz ma to nebude bavit, pretoze som hrozne netrpezliva.  

tot vsetko
pa
elen    

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 05.08.07 23:19

Ahoj holky,
tak porad premyslime, jestli mame jet na dovolenou, pocitame cash flow a co vsechno chceme jeste dokoupit domu (napr. vybaveni obyvaku) a tak nakonec dochazim k zaveru, ze mi nebude vubec vadit, kdyz letos nikam nepojedeme. Ale jeste jsme to neuzavreli, tak uvidime…
A tesim se na svou vyplatu po 2 letech :-)))))
Radulko - to, doufam, nemyslis vazne, ze budes dojizdet 145 km do prace. Ja to mam 20km a je to uz taky komplikovane(te­dy jediny problem je dovezt/odvezt dite do jesli), nekolik let si muzu nechat zdat o full-time uvazku. I kdyz bych ho pozdeji prodlouzila, asi to nebude na 9h denne, zvlaste kdyz by Marek chodil do skolky v Libcicich.
Adalajdo - taky bych  byla z te „matky“ v soku. Ta nevypadala, ze by si materstvi planovala. To dite ma ale smulu.
Ellen  - Misko ma celkem bujnou fantazii a koukam, jak pekne brebenti. Nedavno jeste moc velky mluvka nebyl, ze?
Katkob - mas doma peknyho puntickare. Bych se zblaznila, kdyby mi ma draha polovicka vycitala neuklizenou lednicku nebo cokoliv. Musel by si to uklidit sam, kdyby se mu to nelibilo, nejsem otrok ackoliv tu vetsinou vse uklizim sama :-(.
Inge - jak to vlastne dela ta hlidaci pani s obedama pro deti? Uvarit sama jim asi nestihne, kdyz je hlida. A pripravuje jim nejaky program, aktivity ? To je asi narocne.
Tak ve ctvrtek Marecek ve skolce spadl z odstrkovadla a spadl na bradu (jen 1cm trzna rana). Vzali ho na detskou chirurgii a ranu mu stahli stripama. Ma to zalepene a nesmime to tyden sundat (uz ma ten vrchni obvaz pekne spinavy). Pry vubec nebrecel. Pred tydnem zase sahnul na zehlicku, takze mel puchyr, ale dnes uz to ma pekne zahojene. Mel proste takovy kriticky tyden.
Tak zatim ahoj, musim uz zalehnout, abych ranu bez problemu vstala.
Marki a Marecek

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 06.08.07 08:25

Holky tak mě tak napadlo, co si takhle dát ve středu spicha na 9 skalách.  Co jerrysku a spol, kdo to má blízko?

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 06.08.07 09:32

Ahoj holky,   Katko - to vis, chlapi, nejsou dokonali, to jenom my - zensky :)))) Ten muj mi teda vubec nerika kde vsude mam neporadek :)), zato mi ho dovede hezky pridelat, tuhle ponozka, tamhle tricko, jinde mokrej rucnik, potopa po koupani, stve me, ze neumi zavrit za sebou zachod (nevim, proste mi to vadi) :))))   Elen- to soouhlasim, ze dovolena vloni nebyla moc dovolena a dite si samo proste neumelo hrat. My jsme taky uvazovali o dovolene v Alpach, zkusime pristi rok, maji tam dokonale hotely se vsim vsudy pro deti - www.kinderhotels.com . Jinak drzim palce!   Marki - o tom dojizdeni uvazuju, fakt, ale je to samosebou zahul byt tri a pul hodiny denne na ceste v tom lepsim pripade. Jedna holcina dojizdela na Ruzyn dokonce az z CHrudimi u Pardubic.  Marecek je teda akcni chlapec, nevim, co bych rikala, kdyby mi ho po praci dali se stehama na brade :// Hlavne, ze to ustal, ze.   Lois - at je u vas brzy bezbacilove prostreni, 5. antibiotika teda, to je des.  

Nechcete nekdo prijet do Varu?? :)) Vy se porad slejzate na te vasi Vysocine ci v Brne, ach jo :)) Jinak u nas nic noveho. Nasim delali nova plastova okna a pan to spatne zmeril, navysku o 10 cm mensi na sirku zase vetsi, holt odbornik na svem miste. Jinak jsme meli pout, Amalku jsme nemohli dostat z kolotoce :)), byli jsme v ZOO v Chomutove, maji to tam moc pekne a hlavne jsme meli prijemne pocasi, dnes pojedeme asi na koupaliste, nebot je tam hic. Jo a taky nevim, co mam varit, dochazi me inspirace, nechci nic smazeneho ani tucneho, tak to bude problem, a hlavne, aby to jedlo i dite :)))))))  

tak hezky den vam vsem, Radka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 06.08.07 16:57

Ahojky,  

hlasím že žiju a občas čtu. My už máme za sebou druhou dovolenou na Vysočině a na té druhé se mi rozpadla kolečka u golfáku, takže Davidek putoval do středy k našim a já snad stihnu ten kočár opravit..... Pro mě je kočár nutnost jen kvuli spaní kdyz s nim nechci byt doma .-(
Muž mi prišel z práce tak se jdu věnovat pa Jitka

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.08.07 21:51

Ahojte, no konecne ste nieco napisali :)  

Marki, chudacik Marecek, nech sa mu to pekne zahoji. A s Miskom mas pravdu, nerozpraval velmi, ale vacsina deti sa rozhovori okolo tych 2 rokoch ako pocuvam aj v okoli, je to aj nas pripad.
Dnes bol u nas zas velky mrak. Uteka ku mne,ze boji sa, ze je tam velky mrak. Neviem odkial to ma.  

Radulko do Alp by som tiez sla:) Bola som tam ako aupair s rodinou, oni sa lyzovali a ja som bola s 5 rocnym chalanom cez den(bol telesne postihnuty). Bolo tam krasne. Aj ked sme sli do Francuzka sme sli aj cez Alpy, je to neopisatelna nadhera. Ale manzel by tam na letnu dovcu urco nesiel :(  

Mno, ja som to este stale nedostala. Ak to nedostanem ani zajtra, tak vecer si asi kupim test a v stredu spravim, len sa bojim, aby som ho nerobila prilis skoro…  

Pa

Elen        

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 08.08.07 06:35

Ahojte baby,
mne dnes ráno vyšli // !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!! A samozrejme už nemôžem spať :-D
Ja neviem čo si mám myslieť :))) A čo mám teraz robiť, lebo pracovať sa mi ešte nechce, čítať momentalne nemám čo a na fóre kam ešte chodím nikoho, hmmmmmmmmmm.
Pekný deň
 Elen

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama