Červenčátka - třetí deníček

Těhotenství

Zdravím v novém týdnu. Právě jsem ukončila 8 tt dle MS. A koukám jak velký rozptyl dat může být mezi námi. První trimestr ukončíme v rozmezí 17.11. 17.12. Nevím jak vy, ale už druhý týden musím nosit volnější věci a nastává rozhodování jak se šatníkem. Mám schované oblečení ještě po těhotenství s Adélkou, tedy zima je v pohodě. Ale v teplejší dny v květnu a červnu, kdy to může být skoro na opalování, a zároveň budu mít docela velké bříško, už nebudu mít co na sebe.

Zalovila jsem na eMiminu a podívejte se v rubrice Rady a tipy na článek Alice: „Těhotenské oblečení ? jak snadno přešít.“ Brouzdala jsem po internetu a našla dvě možnosti kde si objednat (podle mě) nadčasové oblečení - www.lirap.vyrobce.cz - www.lave.cz - nadčasové skutečně. Moje manšestrové lacláče, které jsem si kdysi kupovala za první výplaty v Tuzexu, se časem všitím klínů proměnily v těhotenské lacláče. Potom jsem klíny vypárala a pár let zase sloužily jako netěhotenské oblečení. když už mi byly těsné, z nostalgie jsem je založila hluboko do skříně a čas od času provětrala. Jenom abych se smutně podívala jak jsem bývala štíhlá. No a dneska je nosí moje dospělá dcera. Zrovna nedávno rozvažovala co s nima, pak usoudila, že je ještě nechá ve skříni, protože by se mohly hodit. Říkám jí - „Jasně, že se budou hodit. Všiješ jenom klíny a nemusíš shánět těhotenské lacláče.“ Tak tomu říkám recyklace. Ty dvě wwwéčka obsahují těhotenskou módu vhodnou do běžné konfekční velikosti 54 a jsou tam těhotenské velikostní tabulky. To taky není jednoduché. Pro těhotné je totiž jiné číslování, tedy se nejde tak snadno orientovat ve velikostech oblečení. A to prosím tabulka stejně vychází z konfekčních velikostí před těhotenstvím. Trošku praštěné.

Přemýšlíte o jídle? Já ano už od začátku. Momentálně mám pořád stavy, kdy mi kručí v břiše, ale na co se kouknu mi nechutná nebo nevoní. Možná jsem schopná sníst bez odporu pouze jablka, čaj s mlékem a některé maso. Jsem zvědavá jak skončím, s jakou váhou půjdu k porodu. Někde jsem před časem četla, že skutečná energetická potřeba mimíska je ekvivalent 1/4 l mléka denně a toho se hodlám držet. I tak budu mít velkou váhu. S Adélkou jsem přibrala 7 kg a malá měla 4,3 kg. Potřebuju si zopakovat stejný postup. Nebo přibrat ještě o něco míň.

Téma, které jsme tady nikde ještě neprobírali, je tuleníčko. Nevím jak vy, ale mě psí oči miláčka a jeho nenechavé ruce momentálně spíš lezou na nervy. Taky pokud už k něčemu dojde, nemám z toho potěšení, pořád myslím na mimíse a ten můj chlap mi i trochu smrdí (vždycky mi voněl). Kdyby neměl chutě, byla bych raději. Zatím to nese statečně a občas se přemůžu, aby si moc nestěžoval. Ale vím, že se to časem bude měnit. Některé ženy čekající chlapečka říkají, že to byl druhý extrém. Tolik chuti neměly nikdy před tím a nikdy potom. Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Teď to bude podle mých výpočtů zase kluk. Kéž bych to už nezažila v takové míře. Jinak milování a orgasmus mimísku nevadí. Je třeba aby partner byl jemný, změnit polohy, a spíš se věnovat mazlení. Kdo si netroufá a bojí se o mimi, tak být opatrnější asi jen v prvním trimestru. Před porodem se dokonce co nejčastější milování doporučuje jako spouštěcí pomoc k rozběhnutí porodu. Prý milování v první době porodní pomáhá v postupu porodu. No, hezké, pouze jsem si na to vzpomněla, ale neměla nikdy chuť to vyzkoušet. To už člověk sleduje stahy, jak rychle chodí, jaké jsou a do toho nechat na sebe intimně sahat i toho svého nejmilejšího? Kdyby to záleželo na mě, nesáhne na mě ani doktor.

O spaní, únavě, žaludku na vodě a občasném točení hlavy si tady píšeme pořád, to snad nemusím vzpomínat. Mám skvělou radu na houpavý žaludek, která funguje nejen v těhotenství. Použíala jsem a používám jednoduchou mudru (určitá poloha rukou), naučila jsem ji i děti a jakmile pochopí jak ruce založit a dokáže je tak udržet, nepotřebujete na cestovní nevolnosti žádné prášky ani pro sebe ani pro děti. Zajímavé je, že pokud se držím volantu, obvykle mi není špatně. Doufám, že se mi podaří přidat obrázek nebo požádám Šárku, aby to tam dala … to bude jistější, tak zatím jen popis mudry.

Popis:
Sepnete ruce, jako byste s nima chtěli zalomit, palce jsou překřížené, prsty propletené. Natáhnete ukazováčky a malíčky a natažené opřete o sebe. Mudru držíte tak dlouho, dokud cítíte pokles energie nebo slabost, prostě dokud je vám nevolno. Když ji uděláte hodně pozdě, když už budete mít velký pocit na zvracení, obvykle mu nezabráníte, ale udělá se vám velmi rychle dobře. Na cestu tedy doporučuji pro jistotu do kabelky igelitový pytlík.

Příští deníček si předem zamlouvám a bude o vlivu Měsíce.
Krásný týden přeje Stefinka

Lesina
Slanka *
Zet
Jana
Vita
Sissi
Sisi TP 05.06.
Veronika TP 05.06.
Mirri TP 06.06.
Simona TP 06.06.
Lois TP 08.06.
KajaR TP 10.06.
Stefinka TP 12.06.
Nikina TP 14.06.
Elina TP 15.06.
Elí TP 16.06.
Milli TP 18.06.
Alča TP 20.06.
Jerrýsek TP 24.06.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 03.11.04 07:27

Hurá jsem první.
Stefinko - mluvíš mi z dušičky.....moc krásný a trefný deníček.

Oblečení - ještě neuvažuju, jsem furt plochá jak letiště, fakt nevím, jestli jsem si to těhu nevymyslela… :-(
Snad až ultrazvuk mě to potvrdí…
Akorát prsa se trochu zvětšili a narostli mi na nich modré žilky. Moje malinký prsíčka se stávají žilnatými prsisky :-)

Chuť na sex - nijaká, žádná, odpor ......žádný vzrušení, prostě nic.
Ze zkušenosti kamarádek vím, že až přejdou nevolnosti a „motejlice“ chuť přijde a věřte mi, prý taková, že se manžílek bude bát chodit domů.....:-D Už aby to bylo

Stefinko - mudru jsem pochopila správně ještě než jsem sjela na obrázek, což mě těší vzhledem k tomu že mě chytá děsná nechápavost a zapomětlivost - hormony no!

Jinak já první záchvat nevolnosti zaháním lokem studené vody z ledničky -zabírá to. Pak se i najíst můžu…

Takže mamčy moje, dneska letím na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli moje Dr. na tom mým plochým letišti něco pohmatem objeví. A objedná mě na ten ultrazvuk, což se těšššššííííímmm!!!

Jo a na vlivy Měsíce se moc a moc těším - tohle téma je pro mě droga…
 NiKina

Mirri
Povídálka 28 příspěvků 03.11.04 08:18

Ahoj minibříškandy,

Stefiko, moc pěkný deníček.

Co se týče oblečení, já se zatím spíše zajímám, sonduji…

Ohledně sexu… jak jsi napsala, přijde mi to jako dočasný problém. Když už mám chuť, z ničeho nic přijde „žaludek na vodě“… Díky bohu, moje zlatíčko je chápavý, nebo alespoň předstírá a drží se :-)) Však ono to přejde a pak ho ještě „zničím“ :-))

Za mudru proti nevolnosti díky, budu ji poctivě trénovat. Na cestě do HK se bude hodit… Je zvláštní, že nikdy se mi špatně v autě nedělalo a teď jedeme jen po městě a já a můj žaludek si prostě nerozumíme… Tedy pravda je, že jakmile mu pošlu trošku jídla, tak je v klidu… Takže to děla čertík :-))

Ohledně přibrání… Já nevím, čtu všude doporučené váhové přírůstky… Ale když se podívám na fotky mamky a jejích sester, tak myslím, že budu kulička, a to dost velká… Zvláštní je, že všechny jsou ihned po porodu jako proutek. Mou mamku dokonce i teď podezírají, že je anorektička :-) Prodělala spoustu vyšetření a výsledek??? Je zdravá, rychlé spalování… No zřejmě jsme hubeňourky a ohledně přibrání v těhotenství… že by ta štítná žláza… Uvidíme 23.11., to jedu na vyšetření, tak pak samo budu informovat…

NiKino - hodně štěstí u dr. a ať tě kouká objednat na ten UTZ.

A první timestr bych měla ukončit v neděli 21.11. Podle výpočtů na rodině, či kdesi. Každopádně i TP jsem si zjišťovala tam a dr. ho pak potvrdil…

Tak minibříškandy, myslím, že spousta z nás, bude brzy u konce té nejobávanější etapy, držme si palce :-))

Mirri 9+2tt

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 03.11.04 09:00

Jo, teď jsem tady brouzdala.
V rubrice Vyrob si sám je návod,jak ze starých riflí udělat těhu.
Z přední části vystřihnout půlkruh asi 3cm od bočních švů. Tam našít přední nebo lépe zadečkovou část od obyč. elasťáků. Šikulky si to můžou upravit i nějakou tou stahovací šnůrkou…

Vzhledem k mé šicí nešikovnosti o tom popřemýšlím do budoucna - na doma by se to mohlo hodit.. :-)

Každopádně je to přesně to, co se u nás prodává v butiku za tisícovku.....
 NiKina

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 03.11.04 09:53

Ahoj holky,
Stefinko, opět bezva deníček, taky děkuji za návod jak na nevolnosti, hned jak na mě přijdou, tak je zkusím zahnat tvou Mudrou. Z čeho tahle mudra pochází ?
Znáš takových „fíglů“ více? Napiš, určitě si tom rády přečteme !

O tuleníčku píšete všechny přesně to, co prožívám i já. Ihned se vzrušením na mě přichází nevolnosti, odpoledne a večer je tuleníčko prakticky nemožné, a tak si zatím užíváme jen ráno po probuzení, kdy jsem v pohodě a je to pro nás oba moc příjemné. Ale už se taky těším, až to půjde tak jako před tím, ikdyž můj manžílek je velmi vstřícný a má pochopení …

Těhu oblečení zatím taky ještě naštěstí řešti nemusím. Ikdyž oproti minulému týdnu, kdy jsme si psaly o svých „jakoby špíčcích“ už začínám cítít zřetelné tvrdší bříško úplně dole. Nejde zatáhnout ani nic a je takové krásně vypoulené. Tak to už bude asi můj plavající mimísek :-))

Včera jsem byla omrknout jeden sekáč, ve kterém mají i těhu módu. Teda, ceny mi připadaly jako v normálním obchodě. Jenom k těm riflím, co tady psala snad Mirri o návodu bych upřesnila možná ještě jednodušší tip, který jsem tam v tom sekáči včera obkoukla. Byly tam kalhoty, ustřihlý celý vrch ( řekla bych těsně v místě, kde dole končí -nebo začíná- zip ) a v tomto místě byl našitý dokola hodně široký pruh elastické látky. Byl hodně vysoký, takže při malém bříšku se dal ohrnout v pase a při větším bříšku už pokrýval určitě celé bříško. Tak jsem si říkala, že tohle bych určitě zvládla a tak možná časem zkusím něco takového vytvořit.
Hezký den ! V.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.11.04 09:58

Ahoj holčinky,
jen nahlížím, Adélka a Pepč mají rýmu, kašel a teplotu, tak mám o zábavu postaráno. Zvlášť Adélka je otrávená a pořád by se chovala. Možná se přiběhnu podívat odpoledne.
Nemám absolutně chuť a nápad na vaření, asi dneska skončíme u rýžové kaše. Taky vzhledem k teplotě dětí.
Ten obrázek - oskenovala jsem si ruce, dopadlo to docela fajn, musím se pochválit. Mudru používám asi 17 let :-))), co bylo Zuzce 2 roky a pochopila co se od ní chce :-))). Jediné co si z jednoho jóginského spisku věnovanému mudrám pamatuju.
Je strašná spousta literatury k mání. Pochybuju o kvalitě 80% spisků. Na něco byl ten „totáč“ lepší, když už se sem něco dostalo, obvykle to mělo prověřenou kvalitu.
Dneska píše kdokoli o čemkoli. Už jsem tu několikrát zmiňovala porodnice.com. Nejaktuálnější články jsou tam výňatky z knihy doc. Padrta, která v nejbližší době vyjde. Vzteky bych okousávala klávesnici, kdyby mě psíčko nestálo tolik peněz. byla jsem tak nasraná, že se mi při pokusu zadat peprný komentář zablokoval počítač a musela jsem ho resetovat. pod těmi novými články jsou další, které jsou na opačném konci spektra přístupu k přirozenému těhotenství a porodu. Práská pan docent na lékaře hezké věci - přečtěte si např. něco o prostředcích tlumících bolest za porodu. Ať víte co čeká vás a mimíse. Mám za sebou 3× lékařsky vedený porod a mohla bych, podle příznaků u sebe a dítěte, odhadnout co mi dali a neřekli co to může způsobit.
Pá a omlouvám se, jestli jsem vás rozrušila. Stefinka

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 03.11.04 12:51

Ahoj holky,
Stefinko díky za deníček.
Jinak mám dnes ubulené dopoledne. Ráno mě manžílek výjimečně zavezl do práce autíčkem, i když to mám jen 20 min. a skočil koupit nějakou dobrou snídani, tak si ještě s kolegyňkou v klidu papáme, když mi zazvoní tel. Gynda, že tam pro mě Dr. nechala recept. Takže hned nervy, za 5 min jsem vstala a vydala se tam, naší milou snídaňovou siestu jsme museli přerušit:-(
Na recepci byla vykulená, že jsem tam tak rychle (byla jsem do 15min). Říkám to víte nervní těhotná, paní mě uklidnila. Cestou jsem volala manžílkovi, pár slz ukáplo. Horší bylo, když jsem si přečetla příbalový leták:?pro těhotné v 1.trimestru jen v závažných případech? (mám vaginální gel Dalacin). Takže jsem závažný případ, děs:-((((.
Dosedla jsem v kanclu, hned jsem tam volala. Sestrička mi vysvětlila, že je to běžné, a že mám zánět a ten by mohl postupovat směrem k mimi, a že by mi pí.Dr. nedala nic co by mimi ublížilo, že je velmi opatrná. Pak řekla, ať si ještě brknu za hoďku přímo Dr. Tak jsem volala ? musela jsem počkat, až šéf vypadne, před ním jsem to rozbírat fakt nechtěla. Řekla mi v podstatě to samí, jen říkala, že zánět by mohl postoupit k vaku, kde je mimčo a poškodit ho a nakonec i samotný plod.
No výsledek je že jsem asi hodinu víceméně prořvala. Nevím jak mám ten zánět v sobě dlouho. Na UT a vyšetření jsem byla 21.10., ale nevím jestli to mohli poznat a v pondělí 1.11. jsem tam byla na krvi a s močí (předpokládám, že s té to zjistili).
Tak snad jsem ?víceméně? klidná, co nadělám, budu aplikovat gelíg a čekat až mi řeknou (jdu tam 11.11.-to snad vydržím) že je to OK, a doufat, že to dobře dopadne a hlavně nebudu!!!! plašit, i když jak se znám:-() to moc nepůjde. Manžílek mě utěšuje, kolegyně mi koupila čokošku, no budu muset zavolat mámě, ta mě usměrní ? umí to nejlépe.
Takže doufám, že Vás nic podobného nepotká, a že jen přeháním a bude to v pohodičce, prosím, prosím ?..

Mějte se krásně Zet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 13:29

Ahoj Zet,

buď v klidu… Dr. by tě jistě chtěla vidět hned, kdyby to bylo závažné… Navíc, ti vše vysvětlila. Jsi silná ženská a takové nás mimísci potřebují… Koukám, že prostě každý má v těhu nějaký problémek :-) Ať chceme nebo ne, mimi si klade na naše tělo nároky a tak je potřeba někdy tělíčku pomoct. U tebe se problém řeší a bude to ok. Věř mi a zbytečně nebul :-) I když… já si slzavý údolí prošla v pondělí a úterý a celkem se mi ulevilo :-) Za pár hodin se na to budeš koukat úplně jinak :-))

Mirri

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 03.11.04 13:41

Díky Mirri,
vím, že mi rozumíš. Už je to lepší, ale do očí se někomu dnes raději dívat nebudu, protože při vysvětlování bych zase bulela. Musím to překonat, jen mi cuká oko, jako vždy ve škole v období zkoužkovýho… člověk by řekl, že už budu orbrněná, ale proti tomu, asi těhulky obrnění nejsou…
Měj se Zet.

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.11.04 13:53

Stefinko, hezký deníček:-). Mudru jsem taky udělala správně ještě před fotografií:-)). Mám radost. Taky mi totiž přijde, že mi mlj mozeček lehce gumovatí:/.
Jinak, můžu se zeptat kolik je Ti let? Vzhledem k tomu, že máš dospělou dceru, jak si psala. Moje maminka mě měla v devětatřiceti:).
Co se týče oblečení, nosím vše staré, jen po obědě si rozepínám knoflík u džín. Večer to je horší, to jsem pokaždé nafouklá jak balón, že mám pocit, že prasknu:). Váha stále stejná, ale taky mi přijde, že se to z bříškovýho špeku přehoupává na tvrdší minibříško, které nejde zatáhnout:-). Jinak né že by mi na to nějak záleželo, se nedá nic dělat:-), ale taky si myslím, že budu pěkná koulička v těch pokročilejších měsících…
Otázka sexu je pro mě teď opravdové tabu, chuť žádná a přesně jak si popisovala spíš bléééé, absolutně nic… Manžílek je teda taky hodně tolerantní, nic po mě nechce a já pak zase brečím, že se mě ani nedotkne. No na pěst:-)). Snad to brzy přejde. To by byl hodně rád:). Jinak jsem četla, že v období, kdy by měla správně probíhat ovulace, bychom měly být v otázce sexu velmi opatrné, protože by to v nejhorším případě mohlo mít dopad na mimíska. Budu si to muset spočítat, co kdyby náhodou byla ta chuť:-). I když fakt pochybuju.

NiKinko říká se, že pokud otěhotní žena, která měla vždycky hubenou, vypracovanou postavu s plochým, svalnatým bříškem, dlouho na ní není nic vidět. Vem si třeba Olgu Šípkovou, na té taky nebylo nic poznat /nevím, zda už je/ a má rodit tuším dokonce roku. Tak nesmutni, však se Ti jednoho dne mimísek vyloupne a v devátém měsíci budeš říkat, už dóóóóst:-)))

Mirri 23.11. budu držet palečky!!! Já jdu ne UTZ příští pondělí, tak se taky klepu, u mě aby už bylo vidět bijící" srdíčko…:)

Veru s tím šitím nevím nevím, já sice přišiju, zašiju, ale… na to jsem té trpělivosti moc nedostala. No uvidím, třeba mi nic jiného nezbyde, protože se mi nechce dávat x set stovek za kalhoty, které budu nosit pár měsíců. Snad třeba jedny:-))).

Zet hezky používej gelíček a všechno bude v pořádku. Dr. by Ti určitě nedala nic, co by fazolku poškodilo, přece. Zaléčí se to v zárodku a bude to OK! Neplaš. Držím palečky.

Jinak já jsem dneska nějaká smutná, či co, zlepšilo mi náladu snad jen to javorové lízátko, co mi přinesla kolegyňka:-).

Tak hezké odpoledne a Stefi, doufám, že dětem už je líp!
Slanka* podle MS 6+2 tt.

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 03.11.04 14:00

Krátce NiKina,

u Dr. vše v pořádku, rosteme, jsme těhotný ukázkově ( i se všemi blééé, únava stavy),
ultrazvuk bude až za tři týdny, takže to už bude vidět pěkný mimčo......

Mirri - budu na tebe taky myslet, ale myslím si, že jsi spíš obětí výzkumu než že by to bylo vážné. Ale o to větší budeš mít klid, až to budeš mít za sebou…
 NiKina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 14:05

Milá Zet,

jak jsem všude četla, těhu přináší velký záhul nejen fyzicky, ale především psychicky… Vem si, co mi baby :-) musíme zvládnout během 9měsíců. Nejen se vyrovnat s bléé pocity, ale i s pocity strachu… A pak přijde problém, v očích ostatních pohoda, viz. mé vyšetření štítné žlázy, určo i tvůj zánětek…, a mi jsme schopné se vyděsit až až :-))

Zvládneme to a budeme odolné maminky pro naše čertíky :-))

Mirri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 14:08

Samo, že mY - my všichni :-) Nějak mi to „i“ proklouzlo :-))

Mirri

KajaR
Povídálka 15 příspěvků 03.11.04 14:35

Ahoj holky,
Stefinko, skvělý deníček, moc se těším na další, sama jsem v Raku a ještě ke všemu jsem se narodila při úplňku, takže si myslím, že Měsíc se mnou zrovna docela cvičí.

Zet - každý máme svoje strachy. Nezbývá nám než jen věřit, že doktoři ví co dělají a zbytečně se nestresovat.

Já jsem byla v pátek na hematologii, dostala jsem injekce proti srážení krve, protože mi na genetice zjistili dispozice k vzniku trombózy. Tak jsem si myslela, že to 10 injekcí spraví. Ale když jsem včera s těmi injekcemi dorazila, dozvěděla jsem se, že si je budu muset píchat celé těhotenství a ve 3. trimestru dostanu dokonce ještě silnější. Taky jsem si přečetla příbalový leták a je tam napsáno asi něco jako, že v těhotenství jen ve velmi odůvodněných případech. Ale docela mě uklidnila mamka, dělá v porodnici a říkala, že tam zrovna rodila maminka, která to samý měla taky v průkazce. Takže taky budu věřit doktorům a nebudu se strašit předem.

Já jsem měla ubulený sobotní večer a neděli. V sobotu ráno jsem se vzbudila úplně v pohodě, po dlouhý době mi bylo docela dobře, tak jsem si hned zacvičila, poklidila po bytě a odpoledne s manžílkem smontovala postel - po více než dvou měsících máme konečně hotovou ložnici - ale zase je teď moc pěkná a vejde se nám do ní i postýlka. Večer manžel odjel zapíjet narození mimča našich známých. Když odjel tak mi docela hodně bolelo bříško, a na záchodě jsem zjistila, že jsem začla špinit. Hrozně jsem se vyděsila, celou noc jsem nespala a bála jsem se každé návštěvy záchodu, jestli mě nečeká nějaké nemilé překvapení. Dopadlo to dobře, nic hrozného se nestalo, neděli jsem celou proležela a teď už je to dobrý. Takže to uzavřu, milé spolutěhulky, dávejme na sebe pozor, rozhodně není čas na hrdinstvi. Já se tím teď tedy řídím na 100 % a nikdo mě nedonutí zvednout něco, co má víc než 3 kg.
Mějte se krásně a držme si palečky, ať to dobře dopadne a ať už máme ten kritický první trimestr za sebou, i když bohužel z mého předešlého těhotenství vím, že ani tehdy bohužel není vyhráno.
 Kája

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.11.04 15:08

Káji, jé a kolikátého jsi se narodila? Já jsem taky račí)).

Jinak k tomu tvému špinění, že jsi si nezavolala doktora? Já bych asi ulehla a někoho si zavolala, protože jsem četla, že se nemá pak člověk vůbec hýbat, myslím tím chození apod., má ležet a doktora si zavolat… no asi je to taky individuální.
Docela mě to vylekalo, neb mě bolí bříško skoro furt, už tři týdny.

Jojo… Jsme holky těhotný:) a hormony s psychikou pracují drsně teda…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 15:25

Díky, jsem prostě plašan.
Jinak na sex taky žádná chuť, ale prý je to normální, manžílek má smůlu, naštěstí moc neremcá, teď u toho gelígu je přímo napsáno, že nee… Takže to máme jasný.

nepřihlášená Zet

KajaR
Povídálka 15 příspěvků 03.11.04 15:25

Narodila jsem se 26.6. Manžel je 11. 6. a termín mám 10.6. - to jsou sice blíženci, ale taky červnoví. Tak pevně věřím, že příští červen bude plný oslav a radosti.

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.11.04 15:44

Káji, aha:-) tak to já jsem chvíli po Tobě. Narodila jsem se 2.7. a mimi by se mělo narodit 27.6.2005, což je taky Rak a kdybych rodila po termínu, mohla bych mít miminko k narozeninám:-)))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.11.04 16:44

Ahoj kočulky,

ještě jednou můj věk - 42 let. Děti Martina 20, Zuzka 19, Pepa 6, Adélka 2,5.

ZÁNĚTY jakékoli a kdykoli - jednoznačně citrogrep kapky nebo tabletky. To mi moje dr. doporučila u Adélky, kdy jsem v 6 měsíci měla zánět ledvin a jinak bych přišla možná o mimíse. Mně breberky nemohlo pokosit neškodné antibiotikum, byly imunní. Citrogrep kapky používali u nich urologové na vleklé záněty. A od té doby ho používám. Nemá vedlejší účinky jako antibiotika a odstarní jen to co škodí - viry, bakterie, kvasinky. Když pobolívá v krku, kapky jsou lepší. Ovšem pozor, hořké tak, že se obrátíte naruby. Buď do pomerančového syrupu trochu sladší šťávu a nakapat 5-10 kapek nebo tabletky.

Dnes je fakt den blbec. Kamošce se sociálka „skvěle“ postarala o děti, až je mi z toho úplně nanic. Nic neví, zatím, pořád mě bombarduje smskami, že má strašnou úzkost. Určitě cítí úzkost svých kluků. Rodina jí nepomohla a její kamarádka už nestihla zareagovat dřív. Dozvěděli jsme se teprve včera o potížích s babčou :-(.

Tak dneska mi promiňte, jestli kvůli mě jste smutné. Stefinka

Mirri
Povídálka 28 příspěvků 03.11.04 16:54

Ahoj minibříškandy,

Stefinko - myslím, že každá z nás si projde smutněním a problémkem. Ještě že je emimčo a banda bříškand, která naslouchá, nesoudí… :-) Nevím o jaký problém jde u tvé kamarádky, ale v podstatě je mi jasné, že státní správa jakákoliv postupuje podle hloupých zákonů… a nemůže rozhodovat srdíčkem a hlavou… Vždyť někdy se mi chce u tv brečet, když vidím úředníky, jak řeší věci ohledně dětí…

Buď v pohodě,

Mirri

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 03.11.04 16:59

Stefinko,

mám tu zkušenost, že česká státní správa je hnus. Chová se hnusně k občanům, chová se hnusně k zaměstnancům.....
Ale občas se najde zářivá jikřička - občas jo, dobrá duše, někdo s lidským přístupem.
Držím paleček, ať někdo takový zasáhne..
 NiKina

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.11.04 17:59

Jo, právě jsem dostala zprávičku, že to bude na dlouhé lokte ale půjde kluky dostat dohromady a do jiného prostředí než státní ústavy. Jiřík 9 let je od včerejška v diagnosťáku, faktis dobré prostředí pro klučinu z harmonické rodiny, o kterého se náhle nemá kdo postarat. Kubíčka 2,5 roku dneska z nemocnice odvezli do kojeňáku a Davídka 7 let asi chtějí šoupnout do ústavu, když ho nemocnice propustí s nedohojeným zraněním. Je autista jak náš Pepča a jsou kamarádi.
Držím všechny palečky, zapaluju svíčky, jak uložím dětičky jdu čarovat.
Díky za podporu. Kamarádka usnula po injekci tak už mi nepíše a kamarádka v místě co to taky zařizuje jí večer všechno přijde povyprávět. i s tou velikánskou nadějí, že kluci budou nakonec spolu.
Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.11.04 18:02

Tatínek je na aru v komatu a maminka na tom není nejlíp. Bude muset podepsat papíry, tak musí všechno vědět. Jde to přes právníky tak doufám že to dobře dopadne. Stefinka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.11.04 22:47

Ahoj maminky a pidimiminka,

ano, mile spolutehule, jsme maminky! Prijde Vam to zvlastni? Nedivim se, i ja si nedovedla svoje maminkovstvi predstavit a tak ted zavzpominam…

Mit miminko jsme se s manzelem rozhodli nekdy v na jare 2002, pockali jsme, nez trosku opravime nas byt a v lete hura na snazenicko, v duchu jsem si sice rikala, ze to stejne bude rok nebo dva trvat, nez se nam miminko zadari a tak ze mame nejvyssi cas, pomalinku mi taky tahlo na tricitku… Takze nac cekat. Pamatuji si to silene ocekavani, zda se nam zadarilo napoprve… A to zklamani, ze ne… A ocekavani, ze napodruhe… A znovu zklamani… Po pul roce jsme dosli k nazoru, ze se neda nic delat, ze to nechame byt, ze si budem jeste rok uzivat a pak se se zacneme lecit. Naplanovali jsme si skvelou dovolenou (mela to byt cesta jachtou kolem chorvatskeho pobrezi - spousta koupani a vyletu po pamatkach) a… Ano, hadate spravne, plany nam lehce zkrizili // :) Byli jsme nadseni!

Nastalo teseni se na miminko, mirne zklamani, ze bude podzimni (ted vim ze stejne jsou podzimnatka nejlepsi!) a taky starost, jak to vsechno zvladnem. Tehotenstvi jsem mela bezproblemove, teda az na bolesti zad a housera (teda ja vam reknu, takovy houser, to je hruza!!! Ti herci, co ho obcas hraji v televizi fakt nevedi, co hraji, ja se nemohla ani hnout!) Prvni trimestr jsem prospala, teda krome prace a skoro jsem nejedla, nebyla chut. Manzel mel taky pust, ale on se stejne bal, aby neublizil miminku, ze jsem ho s prichodem druheho trimestru musela uhanet (ale dlouho se premlouvat nemusel)… Tesila jsme se, ze budu vedet, jestli budeme mit holcicku nebo kluka a ze mu budu uz v brisku rikat jmenem a ono houby, houby, miminko bylo stydlavka a tak jsme meli na sale prekvapko :D A Reknu Vam, ze takove prekvapko, to je prima vec, doufam, ze zase vydrzime a ze budeme zase prekvapeni! No, chteli jsme o trosku vic kluka, mame holcicku Adletku a uz bych nemenila, dokonce chceme svorne napodruhe zase holcicku. Adletka se nam narodila po dlouhem premlouvani 25.9.2003 12 dni po terminu a vazila 4400g a bylo to nejkrasnejsi miminko V cele porodnici! Ted je z ni rocni chodici slecna, ba primo utocna jednotka! Lita, zvatla, radi a vubec, je to s ni sranda.

No a my, sileni rodice se rozhodli, ze ji poridime dalsiho clena do jeji uderne nicici jednotky a tak jsme tehotni znovu. Dvema carkam na testu jsem nedriv vubec nechtela verit, ale lekar mi tehu potvrdil s tim, ze je to jeste casne a ze se muze stat cokoli, coz si sama moc dobre uvedomuji, takze si drzim place a cekam, co bude. cesta od // k miminku je dlouha a narocna. A krasna. TAkze si odsrtavam postupne cile…

// - OK
Tlukouci srdce - OK
konec prvniho trimestru -
negativni AFP testy -
pohyby -
vysetreni srdce -
konec 28 tt - mezni hranice preziti -
konec 32 tt - velke sance na narozeni zdraveho miminka -
konec 36 tt - pripadny porod v terminu -
porod -
konec sestinedeli -
prvni narozeniny -
maturita :D - …

Takze se ted moc tesim, ale diky me dracici to nejak nestiham prozivat tak hluboce jako poprve. Miminko jsem vcera videla na UZ, srdicko mu tlouklo jako zvon a bylo to nadherne, prenadherne. Prestro, tehotne se nejak necitim, obleceni nosim volne a pohodlne, protoze se stejne porad honim za Adlou… Spat pres den fakt nestiham, tezka bremena nosim (Adla ma pres dvanact kilo), nic jineho mi koneckoncu s tou nasi princeznou ani nezbyva.

U prvniho tehu me vydesilo kazde pichnuti, kazde vyboceni z normalu, ted me to nejak nevyvadi z miry, rikam si, ze stejne nic nenadelam. Nastesti mam dobreho lekare, na ktereho se ceklem muzu spolehnout, tak doufam, ze to vsechno bude OK a ze 19.6. se nam vylihne miminko. Nebo o dvanact dni pozdeji jako posledne.

Adletku jeste porad kojim, jsem zvedava, jak dlouho ji ode mne bude chutnat, ci jak dlouho to bude vyhovovat me. Moje mamka si klepala na celo, kdyz jsme ji tvrdila, ze budu nost malou v satku a ze budu kojit vic jak pul roku, ted povazuje oboji za uzasnou vec. A tvrdi, ze budu kojit obe deti, to teda nevim… nevim…

Jen me moc mrzi, ze nemuzu satkovat, to se ted docela bojim, takze nosi jen tatka a ja si to uziju zase az s malym miminkem. To mi chybi fest, satek je moc sikovna vec, zvlast do mesta. S malou chodime plavat, vlacet se s kocarem tramvaji… Tak trochu premyslim, jak to budeme delat se dvema, ale to se nejak vymysli, plavat stejne zacnu az po sestinedeli, takze casu dost.

Stefinko, ja na esoteriku moc nejsem, ale je zajimave si o tom neco precist, neco by i fungovat mohlo. Kamaradka ma hodne dobre zkusenosti s homeopatiky, ale ja jsem prizemni materialista, takze ani ty na me nejak nefunguji :( Ach jo. Ovsem Ade se budu snazit nakecat, ze je to fajn vec, doufam, ze na ni ucinkovat budou, je to setrnejsi nez chemie. Tve kamosce drzim palce, neni prece mozne, aby bylo jen spatne, musi byt prece lip!!!

Zet, neboj, zanety jsou potvory a musi z tela pryc! Miminku by mohly ublizit, takze lekar pouzije radeji kratkodobe silnejsi preparat, nez te trapit dlouhodobe. Ver, ze vi, co dela. A taky si uvedom, ze si farmaceuticke firmy kreji zada a radeji varuji dvakrat nez vubec.

Slanko, ja vypracovanou figuru nikdy nemela a presto mi brisko vyskocilo az ve 30 tt. A za ctyri tydny dorostlo uctyhodnych rozmeru a prestalo rust… Rodila jsem s poradne popraskanym briskem - vlastne velepupkem - o obvodu 124 cm! Do te doby jsem nosila normalni obleceni, ovsem ted to asi pujde rychleji. S tim stejne nic nenadelam, takze at ziji strije :(

Mirri, je fakt, ze tezke je to nejen fyzicky, ale i psychicky, menime se. A hodne. A po celou tu dobu mame o miminko strach.

TAkze mile maminky, mejte se moc hezky a pozdravujete briska!

Lesina s Adletkou 13 m a s miminkem 7+3tt

PS: Ju, ja jsem teda grafoman, ale nebojte, priste budu stucna! Slibuju!

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.11.04 23:26

Ahoj Lesino,
ať tě ani nenapadne se krotit. Tak pěkné počteníčko nám přeci neupřeš.
Kojení - Pepčovi chutnalo mlíčko moc, ale v 7 měsíci těhu zdroj vyschnul. Ovšem jak jsem přinesla domů Adélku, obcházel jak mlsný kocour a tři čtyři měsíce jsem je kojila oba. Ale bylo to na hlavu. měla jsem ochranitelský pocity k tomu menšímu robátku a kluka jsem chvílemi těžko vydejchávala. musela jsem toho nechat.
No pak se ukázalo, že je alergický na veškerá mléka včetně mateřského. To by mě nenapadlo.
Nemusíš být na esoteriku a trochu zdravé skepse je potřeba pro vyvážení.
Dík za ten dlouhý dopis a krásnou dobrou noc a ještě hezčí dny s Adlétkou a mimískem. Stefinka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.11.04 00:04

Jojo, nejak jsem se rozepsala… Jsem z toho miminka docela namekko.
Jeste k tomu kojeni, taky pocitam, ze se mi mleko zmeni na mlezivo a Adla bude mit utrum, ale na druhou stranu, nebylo by spatne mit takovou malou domaci odsavacku, aspon na mesic, dva… Nalita prsa byla dost neprijemna…
A preju dobrou a krasnou noc.
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 08:54

Ahoj holky,
tak se taky hlásím mezi červnové maminky. Termín porodu mám 17. 6., je to moje první miminko a už se na něj všichni moc těšíme a samozřejmě věříme, že všechno bude OK. Jsem na sebe teď velice opatrná, do práce sice chodím, ale je to pohodička. Špatně mi bývá jen někdy, ale dá se to vydržet. Už se moc těším, až budu chodit s velkým bříškem jako pyšná mamina, o miminko jsme se snažili rok a měsíc a teď se to konečně povedlo. Snažím se myslet pozitivně, s bříškem si povídám a ujišťuju mimčo, že všechno bude fajn. Zdravím všechny těhulky v klubu červenčátek :-)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 08:56

Jsem to ale popleta. Zapomněla jsem se představit.
Takže: Adel & miminko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 09:40

Ahoj minibříškandy,

dneska jsme si s čertíkem pěkně pospali :-))

Začínám si na „jiný stav“ zvykat i v tom, že konečně netrpím nespavostí… Teda, musím to uvést na pravou míru, byla jsem vždy šííííleně unavená, ale tělo nechtělo usnout… :-) Teď už to jde, ale raději ŤUK ŤUK ŤUK

Včera mi bylo po dlouhé době zase bléé. Myslím, že za to mohly bramboráky, které jsem ještě dlouho „cítila“… Tedy spíše tu mastnotu… Čertík bude ďáblík na zdravou výživu :-) Už teď mamince, jako mě :-), diktuje co ano a co ne :-))

Jinak bych řekla, že bléé stavy se přesunují z žaludku na tlak… Chytře napsané, že… Prostě, žaludek na vodě se hlásí občas, ale začínám trpět motáním hlavy a černým před očima, když prudce vstanu… No nesmím zapomenout, že tělíčko už dostává zabrat. Myslím krevní oběh a tak… A já trpěla na nízký už předtím.

Jinak bříško ještě moc nesleduji, řekla bych že začíná pomalu narůstat, ale fakt jen minimálně :-) Nebo spíš, zatím to moc nevidím, něco ano, ale jestli to není papáním :-)) Jinak těhulky, mažete bříško… Já se chci vyhnout striím a tak jsem si koupila vzoreček, myslím, mandlového oleje od Weledy. Krásně voní, je na bříško, prsa i zadeček a dá se používat od početí do 3měsíců miminka. Případné strie by dokonce mohl stáhnout… Ještě mám objednaný gel na strie od Avonu + vypínací gel na prsa. Také se dá používat v těhu, tak co, tělu neublížím a třeba se strie leknou a moc jich nevyleze…

Lesino - moc pěkný dopísek, my si rády počteme, tak nás šetřit nemusíš :-) Držím palečky.

Adel - tebe taky moc vítám a přeji, ať už máme nejobávanější období za sebou :-) Tady v bandě se nám to lépe snáší a rychle utíká :-) Držím palečky :-)

Mirri 9+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 09:47

Ahojte dnes všechny pupíkandy !
Toto máme ale venku teplo, zřejmě nebudeme ani letos potřebovat zimní bundy :-) Ale abych to nezakřikla, mě to jedině vyhovuje a prý se to má brzy pokazit :-( Takže užívejme si dnes možná posledního krásného dne !!!

Stefinko, ani nedovedu napsat, jak moooooc je mi líto to, co se stalo s dětmi tvé kamarádky. Ta bezmocnost s tím něco udělat je fakt hrozná … Snad se tam opravdu najde někdo, kdo bude přemýšlet hlavou a srdíčkem. Strašně mooooooc bych jim to všem přála.....

Moje těhu hormony se zřejmě začínají dostávat do finále. Zvracela jsem předevčírem večer a včera večer dokonce dvakrát… To se asi mimískovi daří velice dobře. Horší je to se mnou :-) Manžel už ho včera prosil, ať si zdřímne a nechá i mě chvilku odpočívat :-)) Zlatíčka moje obě :-)

Teď už jsem opět v pracovním procesu, právě pojídám bábovečku, kterou jsem včera odpoledne upekla. Je moc dobrá, posílám vám všem mlsným kousek na ochutnání :-)

Takže ještě jednou, dnes krásný den všem a pište, ať je co číst !!

Jo a taky vítám obě nové červenčátka do klubu !!!
 V.

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 04.11.04 10:27

Ahoj spolutěhulky,

tak jsem se už snad zklidnila. Jen doufám, že jsem tam ten zámět nemám dlouho, a nestihl zatím nic napáchat. Nakonec se přikláním k názoru, že mi dala silnější preparát, aby to bylo rychleji pryč. Na konci toho přívalového letáku (kam jsem přes slzy původně nedošla) je napsáno, že zánět je vyléčen během několika dní:-) Ještě jednou Vám všem děkuji za pochopení. Díky?
Teda Lesino, ty jsi ale ukecaná:-), ale píšeš krásně, takže jen pokračuj.
Stefinko ? ať to vše dopadne nejlépe jak jen jde. Na člověka se hrne tolik věcí, taky mě v pondělí (ještě před mou těhotenskou krizí) zasáhlo z mého okolí něco nemilého, no tím Vás nebudu zatěžovat. Takže držím palečky?.
Adel ? vítám do klubu.
Jinak těhu-oblečení zatím neřeším, jak jsem se již zmínila jsem mírně při těle běžně, prostě mám bříško, jak těhotná v 5-6měsíci asi už 10 let, takže si myslím, že ještě nějakou dobu vydržím se svým dosavadním šatníkem. Pak to vidím na jedny lacláče, a zbytek se uvidí. Dokonce i šaty mám přes břicho volné, jen nevím jestli se tam vejdu na jaře s prsama.

Všem nám držím palečky, ať nám to vyjde, pohlaďte mimíčky v bříšku

Zet (dle UT 8+3tt)

alenka22
Stálice 53 příspěvků 04.11.04 10:35

Ahoj bříškandy,

tak jak se dneska máte? Já teda dost špatně. Je mi pořád špatně a do toho mě od včerejška bolí hlava. Myslela jsem, že to přes noc přejde, ale ráno to bylo ještě horší. Nemohla jsem se ani oblíknout, seděla jsem před skříní a snad půl hodiny do ní koukala.

Jinak se sexem jsem na tom úplně stejně jako vy. Nemám absolutně chuť. A když už se k tomu přemluvím, tak z toho nic nemám. Už aby tohle období bylo za námi, už se nemůžu dočkat, ale to vy určitě taky.

Moje bléé stavy zaháním jídlem. Dřív jsem do oběda nic nejedla a teď se cpu jak utržená ze řetězu.

Tak musím jít pracovat, mám toho tady moc a už mě to nebaví, radši bych sebou bouchla doma do postele a spala a spala.

Vítám nové těhule do klubu bříškand.

Mějte se moc krásně, zdraví Alča

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.11.04 10:51

Slanka *
Zet
Jana
Vita
Sissi
Sisi TP 05.06.
Veronika TP 05.06.
Mirri TP 06.06.
Simona TP 06.06.
Lois TP 08.06.
KajaR TP 10.06.
Stefinka TP 12.06.
Nikina TP 14.06.
Elina TP 15.06.
Elí TP 16.06.
Adel TP 17.06.
Milli TP 18.06.
Lesina TP 19.06.
Alča TP 20.06.
Jerrýsek TP 24.06.

Nevím jestli tu není někdo dvakrát, někdo omylem, někdo nevypadl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 10:55

Ach jo,
jak to tak čtu, tak jsem pořád mezi prvníma :-))
A kde je Sisi a Sissi, obě už dlouho nic nenapsaly, jestli se nepletu !
Holky, dopište svoje termíny, jestli už je víte, ale stejně se bojím, že už vás moc přede mnou nebude :-))))
ALe myslím, že se to asi stejně ještě nějak zamíchá a pozmění …
Krásný den !
 V.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 10:57

To jsem psala já, Veronika, nějak mě nejde se přihlásit a zapomněla jsem se podepsat pořádně… ALe podle těch termínů vás to asi napadne :-)))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.11.04 11:07

Ahoj holčinky,
tak kamarádka na místě je fakt schopná, už jsem se uklidnila a nezbývá než čekat. Právnička říkala, že Jiříka dostanou nejspíš až v sobotu, mně to na úřady přijde hodně rychle, tak držím palce ať to fakt vyjde nejpozději na tu sobotu. Jo a sranda je, že kamarádka na místě je taky těhotná. To vypadá jak epidemie červenčátek!!!
Je mi furt blbě. Hlava mě taky bolí. Jídlo pořád mínusovka a utrpení a motolice se začínají též přidávat :-). Takže doklad toho, že mimísek prospívá. Na kontrolu jdu 15.11. a nemůžu se dočkat, budu podle UTZ 8+1 nebo mi to někam opraví, ale hlavně, bude určitě vidět mimísek.
Adélku si vůbec nepamatuju jak vypadala cca v tom 10 týdnu, ale pepča, to mám vyrytý do pameti jak tam dole ležel malinkatý človíček, obrys hlavičky, ruce a nožičky překřížený a faktis má ten tvar hlavičky co se ukázal. Tentokrát si nechám udělat aspoň fotečku. Včera manžel koukal na video Adélky ve 22 týdnu. Udělal nám ho dr. specialista přes srdíčko. Je to málo vidět, přeci jen tuková vrstva pohlcuje obrázek :-). Taky jsem napnutá co bude až se zvážím, mám pocit že ze mě kila opadávají.
Pa pá, spravila jsem si perfekt náladu přečtením otevřeného dopisu přírodě. Kdo to nečetl, vřele doporučuju. Vícemamky se pobaví určitě dobře, protože už vědí o čem je řeč. Stefinka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.11.04 11:30

Missorka pise skvele a odepinaci prsa jsou fakt dost dobrej napad, to jsme konstatovali uz davno. A potvrzuju, ze vim, o cem mluvi :D:D:D:D
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 12:05

Ahoj minibříškandy,

tak jak tak brouzdám po netu, zabloudila jsem i na stránku www.rodice a musím vám sdělit zprávičku, kterou tam udávají… A to že v 9týdnu těhu, 7týdnů starý plod, se pravděpodobnost potratu snižuje na 1,5%!!!! A to je úžasná zpráva ne? Stále lepší než číst, že 15% těhu může v počátcích skončit… To by bylo bříškandy, abychom těch málo procent nepřekonaly, jasně že tělíčko může reagovat jinak, ale proč nemyslet pozitivně…

Mirri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 13:37

Ahojte Holky,

chtěla jsme se Vás zeptat jako čerstvé těhulky na jednu věc :-)). S manžou jsme se začali v říjnu snažit o mimi. Po šesti letech braní antikoncepce jsme žila v představě, že to bude alespoň tři měsíce trvat, když se nám to povede. Jenže........MS jsem měla dostat na začátku tohoto týdne a ono nic. K testování jaksi nemám odvahu (říkám se že je přede pitomost otěhotnět hned na poprvé). Krom toho nemám žádné příznaky těhulkovství ani MS (kromě toho že mě jakoby pobolívá slepák a mám nafouklé břicho).

Můžete se se mnou prosím podělit o Vaše zkušenosti?

díky Bábinka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.11.04 14:02

Ahoj,
No, povest se to muze hned napoprve, to jo, ale byt tebou, tak si moc nadeji nedelam, spis pocitej s tim, ze tak tri mesice budes mit cyklus nepravidelny a ze se MS muze zpozdit i o nekolik tydnu.
Doporucuju ti otestovat, budes vedet, na cem jsi a pak bych jeste tyden pockala a kdyz nic a test bude opet negativni, zasla bych k lekari. Nezapomen testovat z ranni moci, odpoledne je HCG v krvi vice zredeny a test nemusi byt presny.
Preju hodne zdaru ve snazenicku a brzy //, teda pokud tam nebudou uz zitra rano :D:D:D:D:D
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 14:08

Ahoj holčiny,

dlouho jsem se neozvala, takže si mě možná ani nepamatujete. Jmenuju se Jana a jednou jsem se ozvala v prvním deníčku. Teď už mám doma pevný připojení na internet, tak snad budu psát častěji. Hned jak jsem teď totiž zabrousila do tohodle deníčku, tak se mi zvedla nálada. Jsem už čtvrtý týden na neschopence, protože trpím děsnými nevolnostmi.
Nemůžu ani otevřít ledničku. Z jakékoli vůně se mi chce zvracet. Do praní nemůžeme dávat aviváž, nemůžu používat skoro žádnou parfémovanou kosmetiku. Jídlo si taky vůbec neužiju. No zábava. Ale to vy taky znáte. Nechci být škodolibá, jako že to ostatním taky přeju. Ale přece jenom to funguje tak, že se člověku uleví, když ví, že v tom není sám.
O sexu si nechávám taky jen zdát. Přesně jak píšete, když už na něj někdy náhodou výjimečně dostanu chuť, tak mě to okamžitě přejde. :-((
Ale co. Mimísek zatím vypadá pěkně, roste přesně podle tabulek :-)) a srdíčko mu taky pěkně tluče. Tak snad to takhle půjde všechno dál.
Jinak jsem zatím akorát zhubla, takže těhotenské oblečení zatím neřeším. Ale děsně se na to těším. Celé léto jsem okukovala všechny těhotné kamarádky, jak jim to strašně sluší, takže už se nemůžu toho velikýho pupku dočkat.
Stefinko, do seznamu mi můžeš doplnit TP 19.6. Už to mám v průkazce modrý na bílym. :-))
Tak hodně dobré nálady všem skoromaminám!!
 Jana

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.11.04 14:21

No, paráda, že? Mně to taky mockrát napadlo, nechat je v šatně, mít je odepínací … a když jsem měla depku při kojení a vyhrožovala jsem, že se sbalím a nechám je tam, tak manžel klidně opáčil, že klidně, jen mu tam musím nechat prsa, že kojit fakt nedokáže :-)))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.11.04 14:28

Dík Mirri, to potřebuju dneska slyšet. 9tt bude v neděli. Je mi děsně blbě. Bříško mě pobolívá, je těžké jak kdybych tam měla cihlu, mám pocit i nějaké tvrdnutí, tak jsem si dala magnézko. Blbě od žaludku, hlava bolí. Měla jsem chuť na pečené brambory s česnekem. Než jsem je udělala, úplně se mi z nich začal obracet žaludek. tak děcka se v tom povrtaly a letěly brambůrky skoro všechny do odpadu. Manžílek je miluje, ale nesmí, má od „čínské“ lékařky zakázaná jídla a brambory, chléb náš denní, do toho patří. Momentálně dusím zeleninu a raději si k ní nic nedám. Dneska to bylo pouze kafe s mlíkem, půl krajíce chleba, pár jablek a doufám ta zelenina.
Tak ať je vám dobře ne jak mně. Stefinka

Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 04.11.04 15:28

Ahoj holky,
dnes je mi hrozně. Jednak je mi furt strašně do pláče, jednak se o mě pokouší nějaká chřipka a v noci mi dost píchalo v podbříšku. Včera jsem to asi trošku přehnala, dopoledne jsem byla s malou u kamošky, co má 7 měsíční holčičku a pak jsem jela s Leonkou na oběd k našim a byla jsem tam až do večera a pak domů. Večer jsem byla totálně unavená, vaše komentáře jsem si přečetla, ale nebyla schopna reagovat. A to teda nejsem ani moc schopna teď.
A navíc hormony pracují a já mám takovej pocit, že mezi vás nějak nepatřím. Mám z vás nejpozdější termín a vám jen závidím, ty 8 a 9 týdny a říkám si, áchjo, ony se tak mají, a já jsem furt jen v tom šestým týdnu:-((
Bříško roste a jak to tak vypadá za chvilku budu muset ze skříně vytáhnout ty těhu manšestráky:-) Takže já těhu oblečení řešit vůbec nemusím, všechno mám ještě z doby, kdy jsem čekala Leonku a to jsou 3 roky, takže je to i pořád moderní:-)

Na sex taky teda nemám ani pomyšlení, ale manžílek to chápe a nic mi ani nevyčítá ani nenaznačuje, už si to prožil a ví, že je to jen dočasné období, které bzo přejde a zase budeme sexovat jako o život:-)))

Abych nezapomněla vítám nové spolutěhule.

Zet: tak jak je? Moc je mi to líto, ale uvidíš zánět brzo odezní a bude všechno v pořádku. Jenom pěkně gelíkuj a věř, že to bude v pořádku.

Mějte se a opatrujte se Ahoj Jerrysek

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 04.11.04 15:49

Ahoj holky,

taky mi tvrdne mé už tak dost velké bříško, ale Vy hubenější to můžete spíše posoudit.
Jinak se trochu sleduji a teď mám pocit, že né všechno jsou tlaky, ale cítím tam i mrchu zánět.

Jerýsku díky? Už jsem víceméně klidná, teď jsem dokonce měla záchvat smíchu, no po tom včerejším záchvatu pláče jsem to potřebovala. Budeme doufat, že to bude OK. Nic jiného mi ani teď nezbývá.

Jinak nevolnosti zatím ne, jen jsem přecitlivělá na pachy, ráno jsem musela odejít z pekárny a ta přece vždycky tak krásně voní. Ale koláček jsem slupla s chutí.
Dnes jsem sem moc nekoukala, musela jsem dohnat to, na co jsem včera kvůli slzám neviděla.
Ta zpráva o tom 1,5% mě celkem potěšila, i když u mě je to teď asi jedno.

Mějte se všechny krásně a tešte se na konec toho zatraceného 1. trimestru.
Zet
p.s. jinak jsem si přečetla ten otevřeném dopis přírodě, a bylo to úžasný :-)

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 04.11.04 15:50

Jerrysku, nesmutni, já jsem taky v šestém:-)). Chytíme se za ruce a budeme proplouvat, uvidíš, však ona se k nám nějaká těhulinka přidá.
Jsem s Tebou za jedno i s tou únavou, i s bříškem. Dneska na mě koukala kolegyně a říkala, hele, tobě se zvětšilo už bříško, to je ale brzo, to spíš hodně jíš… No to sice jím víc, ale určo je to mimís:-). Jako by mi to bříško už nechtěla dopřát:-))).
Sex vůůůbec nehrozí, snad se ty jiné stavy :-) brzy zlepší:-)).

Tak zatím ahojík a hezké odpoledne bez bolestí a splínů:-)
Slanka*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 16:02

Ahoj bříškandy :-)

Především vám nejdříve musím vyhnat ty splíny z hlavy… Nezlobte mě, vždyť jsme všechny na jedné lodi a všechny, to vám garantuji, doplujeme do stejného cíle :-) Já tomu věřím, musíme tomu věřit všechny… Po vynervování s št. žlázou, jsem si dala za úkol, že budu přemýšlet jen pozitivně a na mimíska myslet. Vždyť jsem zdravé, některé z vás už dětičky máte :-) Musíme se držet navzájem a věřím, že to bude OK. Stát se může cokoliv i později a já myslím, že i v 6tt, pokud probíhá vše bez problému, jste už za dooost velkým kusem vody a už zbývá kousínek (to je obrat, co :-))

Já tomu chci věřit a psychika dělá hodně, takže žádné „bojení“, jinak budeme mít nervózní dětičky :-) Pěkně se nechte rozmazlovat, já se se svým zlatíčkem cítím jak v bavlnce :-)

Mirri

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 04.11.04 16:32

Ahoj Veroniko,
někomu se nakonec narodí dřív, někomu později, abys tady nakonec nestrašila a nepředášela dva týdny :-). Když budeš první, ještě ti budeme závidět, že to máš za sebou a my se nemůžem dočkat až se zbavíme těch těžkých bříšek.
Zdá se, že se mi po zelenině udělalo líp. jdu si udělat obrovský kotel horkého sladkého čaje a dneska pápá a sladké sny všem. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 17:11

Ahoj holky,
pomohly jste mně, až mi u těch vašich příspěvků ukápla slzička:-)) Ty hormony, ty hormony:-)
Ahoj Jerrýsek

sedma
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 04.11.04 22:58

Ahojky Jerrysku a všechny spolutěhulky:)…chtě­la jsem tě jen utěšit,že nejsi poslední,která má termín…já vlastně ještě ani nevím,kdy mám termín..jen podle výpočtu tady na internetu by to mělo být 27.6.2005…deníček čtu od objevení 2 čárek na testu…v uterý jsem byla na gyndě a zatím jen bublinka…čeká mě rozvod,tak jsem jen uzlíček nervů,ale deníček mě vždy sklidní…přeji všem krásné těhotenství a doufám,že mě vezmete mezi sebe!!!Ahojky sed­ma.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.11.04 06:48

Ahoj kočenky,
abych dokončila nakousnutý problém mojí kámošky, tak Jiřík s Kubíčkem budou přemístěni v pondělí do azylu pro ohrožené děti, který provozuje Diakonie. V téhle chvíli co to píšu kámoška na místě s odborným doprovodem doufám už vyzvedává Davídka na dětském odd. Maminka jim totiž písemně dala pověření o starost o její děti. Pevně věřím, že bude úspěch. Aaaa, přišla zprávička, že sociálka se dostavila ještě před šestou!!! Mrchy asi už vědí, že prohrály ty dva. Probíhá lítý boj počítám že ne o dítě, ale o odměnu za další kus. Chudák Davídek, nevím nakolik je tomu přítomen. Pořád se zmiňuju o autismu. David je nadprůměrně inteligentní, typ nepraktického roztržitého pana profesora. Problém je, že v oblasti komunikace a sociálních vztahů se neumí učit prostým odpozorováním okolí jako většina dětí a slovní dovysvětlování je pracné. Dělá mu problém vyčíst z tváře momentální náladu společníka a výroky bere doslova. S tím je spojeno mnoho nedorozumění. David chodí do první třídy a má samé jedničky, musí mít svého asistenta, jinak by v dětském kolektivu neměl šanci a taky jelikož je rychle hotov s úkoly, ten ho může jinak zaměstnat a neruší ostatní. U nás se to mylně řadí do mentálního postižení šmahem všechno, protože 80% autistů k tomu něco má, fyzické nebo mentální postižení. Pro tabulky a úřady je to pohodlnější. Ne pro děti jako je David a náš Pepča.
Musím říct, že ač je tahle doba v mnoha ohledech těžší než totáč, v těch, pro mě důležitých věcech, je to naopak tisíckrát lepší. No nechci vzpomínat na staré časy a uvědomuju si, že řadě lidí tohle nevyhovuje.
Jo, příští týden hned z kraje se budu zajímat o nové screeningové postupy v genetice. Dostala jsem avízo, že snad v Jihlavě by se mělo možná něco takového dělat a to mám za humny cca 28 km.
Tak odesílám a dám vědět pokračování boje o Davídka.
Mějte krásný den. Stefinka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »