Cesta k miminku II.

Jak jsem slíbila, píšu další deníček

*

17.9. proběhla naše první konzultace na klinice Gennet a také první setkání s paní doktorkou Jarošovou. Přiznávám, že se nám to cestování zdálo nekonečné, ale nelitujeme.

Za sebe i přítele musím říct, že hned na recepci jsme byli mile překvapení. Při registraci s námi měla sestřička trpělivost, všechno, co jsme potřebovali nebo nevěděli, s námi v pohodě a s úsměvem probrala, na cokoliv jsme se mohli zeptat. Pak už přišlo čekání na paní doktorku Jarošovou, ke které jsme byli objednaní. V čekárně jsme seděli jako na trní. :)

Seznámení s paní doktorkou nám oběma přišlo srdečné a měli jsme dobrý pocit. I když je fakt, že jsme s přítelem byli dost nervózní. Přeci jen jsme byli plní očekávání, co a jak bude probíhat a co všechno se dozvíme.

Po prvním seznámení se nás paní doktorka začala ptát na naše onemocnění, úrazy, operace. Mě se ptala, kolikrát jsem byla těhotná a kolik mám za sebou porodů. Přítele se ptala na jeho onemocnění (jestli nějaké měl) i na operace. Nás obou se ptala na onemocnění v našich rodinách.

Pak jsem šla na ultrazvuk. Nikdy jsem tak dlouhé a důkladné vyšetření nezažila, trvalo snad 20 minut. Nevím teda, jak dělali ultrazvuk gynekologové, ke kterým jsem doteď chodila, ale na tomhle paní doktorka zjistila, že dělohu mám sice super, pravý vaječník taky dobrý. Ale levý je menší a šel hůř najít, ale co mě překvapilo bylo to, že mám kolem něj křečové žilky. Říkám si jakože cože? Nikdy jsem o tom neslyšela a ani se mi o tom žádný doktor nezmínil. Když jsem si to dala dohromady, tak jsem si spojila moje bolesti při menstruaci i při sexu. I paní doktorka se u vyšetření pořád ujišťovala, jestli mě to nebolí. Ale jinak by to podle paní doktorky nemělo vadit, za což jsem ráda.

Po ultrazvuku jsme se začali s paní doktorkou domlouvat na dalším postupu. Vzhledem k vzdálenosti, kdy to máme přes celou republiku, hledali jsme s paní doktorkou možnosti, abysme nemuseli pořád jezdit tam a zpět. Hned ten den mě i příteli vzali krev (příteli jednu ampuli a mně pět :D Uf). Příteli brali krev na STD (sexuálně přenosné nemoci), mně brali taky STD, PRL, TSH, ATPO, imunol. reprod. profil, tromb. mutace, FSH r.

Na hormonální profil z krve, který se bere 2.-4. den cyklu, jsem si mohla zajít ke svému gynekologovi. Vzhledem k tomu, že mívám nepravidelné cykly, tak na kontrolní ultrazvuk na klinice mám jít 18.-21. den, přesněji jsem objednaná na 19. den a ten samý den půjde přítel na spermiogram, a budeme odevzdávat moč. A pak nás samozřejmě čeká i další konzultace, na které by jsme se měli domluvit na dalším plánu. Snad už se dohodneme, kdy začne stimulace, pokud bude u nás obou všechno v pořádku.

Abych to shrnula - jsem moc ráda, že i mezi doktory, kteří jsou vytížení, se najde člověk, jako je paní doktorka Jarošová. Mluvila s námi narovinu, bez zbytečných průtahů, snažila se vyjít ve všem vstříc a i když byl ultrazvuk dlouhý, a ne zrovna jednoduchý, tak byla ke mně šetrná a mě fakt nic nebolelo.

Tak snad příště všechno bude dobrý a my budeme moct začít.

Díky, jestli jste dočetli až sem… a pokračování snad zase příště. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
387
12.10.18 15:24

Držím palce, ať se dlouho na klinice nezdržíte :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2301
12.10.18 16:19

Až třetí doktorka učinila objev

Když jsem byla jednou na pohotovosti kvůli bolestem, taky mě důkladně vyšetřili. Nejdřív teda nějaký mlaďoch, těsně po škole nebo snad ještě při škole, a pak vedoucí. Teprve až od ní, třetí gynekoložky (a to nepočítám mlaďocha), jsem se dověděla že mám dvourohou dělohu, která taky možná může za mé problémy.
Tak držím palce..

 • Nahlásit
 • Zmínit
609
13.10.18 19:56

Všichni lékaři v gennetu na Letné, kam chodíme, jsou super, milý a vstřícní. Když jsem se na prvním UTZ dozvěděla že mimi už nemá srdeční akci tak mě u ní v ordinaci nechala doktorka asi 20 min než jsem se sebrala.. teď jsem také znovu objednaná tak uvidíme :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
17.10.18 08:39

Preji hodne stesti do dalsiho usili a at to jde pekne podle planu. :hug:

A castejsi a delsi denicky by byly pekne. :)

 • Nahlásit
3201
26.10.18 14:08

Držím moc palce. <3

 • Nahlásit
 • Zmínit
1359
11.11.18 13:00

My byli na prvni konzultaci v Gennetu 12.10 a musim rict, ze jsme meli stejne pocity…drzim palecky at Vám to rychle vyjde :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit