Cestování a doprava v těhotenství II

Těhotenství

Umíte si představit svůj život bez auta, autobusu, vlaku nebo letadla? Asi ne. Ať už dojíždíte denně do zaměstnání nebo odjíždíte v pátek na chatu či chalupu a nebo na návštěvu rodičů, nemusíte se ničeho obávat. Není totiž prokázáno, že by cestování vyvolávalo potrat nebo předčasný porod. Nemusíte se zříkat ani dovolené. Naopak si ji užijete, protože přinejmenším tu příští strávíte doma nebo s velkými omezeními s ohledem na vašeho drobečka.

Je třeba zvážit pouze některá kritéria:

  • váš aktuální zdravotní stav
  • pokročilost vašeho těhotenství
  • druh dopravního prostředku
  • cíl cesty (vzdálenost, klima, časový posun, obecné podmínky, které cílová zastávka poskytuje).

Rizika hrozí, tak jako při každodenním pohybu po ulici. Jakýkoliv pohyb je spojen s nebezpečím pádu a kolizí. I zde tedy platí ? všeho s mírou! Ale v podstatě není jízda jakýmkoliv dopravním prostředkem zakázána.

Auto, autobus, vlak
Na špatných cestách hrozí nebezpečí otřesu. Jízda na kratší vzdálenosti by ale neměla škodit. V I. Trimestru těhotenství musíte přihlédnout k vašim aktuálním pocitům, především k nauzee (pocitu na zvracení). Ve druhé polovině těhotenství by se měla těhotná řidička vyvarovat stresových situací za volantem. Při delší jízdě často odpočívejte a doplňujte tekutiny.
Rozhodně používejte pásy! Bez nich jste vystaveny většímu nebezpečí než s nimi. Najděte si vždy vhodné místo, kde vás bezpečnostní pás nejméně tlačí, ale nezapomínejte na něj! Pokud musíte podstoupit cestu hromadným prostředkem volte raději vlak než autobus. Ve vlaku je riziko otřesu menší, máte více prostoru, možnost projít se nebo použít toaletu.

Všude na všech cestách a ve všech dopravních prostředcích u sebe mějte těhotenskou průkazku!

Letadlo, loď
Jaké je cestování v těchto dopravních prostředcích v těhotenství se dozvíte z knihy
Magdaleny Mikulandové: Těhotenství a porod ? průvodce české ženy od početí do šestinedělí

www.studiopro­zeny.cz

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama