Cestování po Praze s kočárkem

Cestování
  • nikol.ondrášovka
  • 17.02.12

Náš zážitek ze dne 14. února. O cestě metrem, bezbariérových přístupech, výtazích, eskalátorech, hodných lidech, obědě, přebalování v práci a zpáteční cestě domů.

Cíl č. 1: Dostat se metrem ze stanice Luka k O2 Aréně.

Pro normálního člověka snadný úkol, ale pro mě? Hehe, to bude legrace. Já se za půl roku, co je malý na světě pohybovala jen „kolem baráku“! Doktory máme 10 minut pěšky, obchod 5 minut pomalé chůze, nikdy jsem nepotřebovala přes celou Prahu, jenže dnes si můj miláček zapomněl doma rodný list, který zrovna potřebuje. No, alespoň si uděláme výlet :)

Pozn.: modlit se, aby ten uřvánek vydržel v metru a neřval.

Teď cesta k metru, usni zlatíčko, usni! Naštěstí se povedlo, sice těsně, ale usnul u automatu na jízdenky. Tak jízdenky mám koupené na Luka, je to v pohodě, super výtah, jen má trošku zpožděné reakce a „přistává strašně dlouho.

Ok, takže O2 aréna se nachází na stanici Českomoravská, takže bez přestupu, super! Ale! Na té zrádné zastávce není bezbariérový přístup, tudíž žádný výtah. Hmmm… Ještě k tomu já a moje hrůza z cestování po eskalátoru s kočárkem, tak to teda ne! Vysočanská (tj. zastávka za) má výtah. Super, tak se projdu. Cesta metrem 26 minut, prospal to, super, to jsem nečekala.

Vystupujeme na Vysočanské a nacházíme výtah, vyjedeme nahoru výtahem č. 1. Nenacházíme se však ještě úplně nahoře, tudíž přesun na výtah č. 2, který nás s trochou štěstí vyveze na uliční úroveň. Jupííí, tady je! Teď se jen šikovně vyhnout tomu chlápkovi, co před ním nabízí zase nějaké produkty nebo co. Mačkám čudlík, rozsvítí se, a čekám. Nic se neděje… Mačkám podruhé a zase nic. Hmmm trocha štěstí se nedostavila, výtah nás nevyveze…

Zeptám se toho pána, co tam stojí určitě už od rána a chytá lidi. Prý tam byli nějací pánové a opravovali ten výtah. No bezva a eskalátor, který je hned naproti a v nouzi bych ho možná i použila, taky nefunguje. Tak to už si tady ze mě někdo střílí? :zed: Naštěstí hodní lidé ještě nevymřeli a nabízeč produktů mi ochotně nabízí i pomoc s vynesením kočárku po schodech. Jsem za takové hodné lidi vděčná :) Určitě víte, o čem mluvím. Tak teď procházka. Prcek pořád spí a já se střetávám s přítelem u O2 arény. Úkol číslo jedna splněn :)

Cíl č. 2: Naobědvat se v galerii Harfa.

Ano, to se taky zdá jako lehký úkol, jenže to naše zlobidlo nevydrží v kočárku bez toho, aniž by jel, takže jíme střídavě. Prvně přítel, já mám malého na klíně, potom naopak, snadný úkol. Splněno :)

Cíl č. 3: Nakrmit, přebalit u přítele v práci.

Opět docela snadný úkol, nebudu raději rozepisovat, protože přesun do suterénu byla zase legrace, ale naštěstí s pomocí a funkčím služebním výtahem.

Cíl č. 4: Dostat se domů.

Malý je najedený, zadek má v suchu a docela jsem ho i unavila, takže by měl spát, tak to nebude problém, ale teď… Vysočanská bez funkčního výtahu nepřipadá v úvahu. Takže na Českomoravskou, totálně bez výtahu… Budu muset překousnout můj odpor, až strach z eskalátorů. Nádech a jedeme. Ta minuta byla jedna z nejdelších v mém životě :lol: Prcek pořád spí. Vystupujeme na Luka a teď už to bude v pohodě, tady to známe. Naštěstí jsme stihli i nakoupit v Tescu. Dorazili jsme domů s nákupem, kilem sněhu na kolech a úžasným zážitkem :lol:

Shrnutí: Celková doba výletu 5 hodin, jedno krmení a pár zkušeností, tak teď už si snad budu troufat dál, než „kolem baráku“ :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
krokous
Kecalka 135 příspěvků 17.02.12 05:35

cestování po Praze MHD je opravdu zážitek :-(. Plně chápu, jak ses cítila. Někam se dostat, zvlášť s úplně malým mimčem, tak to je v Praze docela těžké. Tu trasu co popisuješ, asi tak ještě někdy pojedeš, tak tu částečně kopíruje tramvaj číslo tři. Takže, když vyjedeš výtahem z metra na Národní třídě (sláva, ten výtah tam není moc dlouho) a nastoupíš si na tramvaj číslo tři (směr zastávka Václavské náměstí), tak je to sice dost vyhlídková jízda, ale dostaneš se na Českomoravskou. Ano tam ti musí někdo pomoci z kočárkem z tramvaje, když je to vysokopodlažní tramvaj, ale někdy jezdí i nízkopodlažní, takže je možno najít si na stránkách dopravního podniku trmvaj, která je nízkopodlažní.
No a kdo ti nejčastěji bude pomáhat při cestování s kočárkem? Já zažila, že nejčastěji druhé maminky a občas i lidé, kterým by se člověk normálně vyhnul. A
Po čase se z tebe stane ostřílený cestovatel. Ještě jedna příhoda na konec, jednou, naší malé nebyl ani rok, nejezdil výtah na Florenci a nikdo se neměl k tomu pomoct mi s kočárkem a tu jsem zahlédla dva policist i zavolala jsem na ně, zda by mi nepomohli. A oni odvětili, že by rádi, ale že vedou zadrženého :-).
Já už teď s kočárkem končím, malé je dva a půl roku a začínáme jezdit bez kočárku.A to je fajn, cesta je pak celkem v pohodě. Jo a že mrňous občas brečí, tak co se dá dělat? Nic jen se vybavit něčímsladkým, aby si člověk obalil nervy tukem.

 
krokous
Kecalka 135 příspěvků 17.02.12 05:38

cestování po Praze MHD je opravdu zážitek . Plně chápu, jak ses cítila. Někam se dostat, zvlášť s úplně malým mimčem, tak to je v Praze docela těžké. Tu trasu co popisuješ, asi tak ještě někdy pojedeš, tak tu částečně kopíruje tramvaj číslo tři. Takže, když vyjedeš výtahem z metra na Národní třídě (sláva, ten výtah tam není moc dlouho) a nastoupíš si na tramvaj číslo tři (směr zastávka Václavské náměstí), tak je to sice dost vyhlídková jízda, ale dostaneš se na Českomoravskou. Ano tam ti musí někdo pomoci z kočárkem z tramvaje, když je to vysokopodlažní tramvaj, ale někdy jezdí i nízkopodlažní, takže je možno najít si na stránkách dopravního podniku trmvaj, která je nízkopodlažní.
No a kdo ti nejčastěji bude pomáhat při cestování s kočárkem? Já zažila, že nejčastěji druhé maminky a občas i lidé, kterým by se člověk normálně vyhnul. A
Po čase se z tebe stane ostřílený cestovatel. Ještě jedna příhoda na konec, jednou, naší malé nebyl ani rok, nejezdil výtah na Florenci a nikdo se neměl k tomu pomoct mi s kočárkem a tu jsem zahlédla dva policist i zavolala jsem na ně, zda by mi nepomohli. A oni odvětili, že by rádi, ale že vedou zadrženého .
Já už teď s kočárkem končím, malé je dva a půl roku a začínáme jezdit bez kočárku.A to je fajn, cesta je pak celkem v pohodě. Jo a že mrňous občas brečí, tak co se dá dělat? Nic jen se vybavit něčímsladkým, aby si člověk obalil nervy tukem.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 17.02.12 08:56

Tak mojí malý budou 4 měsíce, ale proti Vám je teda hodně zcestovalá :mrgreen: Většinou to plánujeme tak, aby jsme byly blízko nějakého nákupního centra - takže z mé zkušenosti, ty nejhezčí přebalovny (kojírny) mají na Pankráci.. :mrgreen: a výtah z metra tam je :mrgreen: Jinak já hodně jezdím z konečné tramvaje 22 - z Bílé hory a tam nejezdí nové tramvaje vůbec, občas jede tak zrekonstruovaná stará, ale to je tak 1 z 5… Ale asi mám štěstí na tramvajáky, protože většinou moc lidí nenastupuje, ale řidiči, když mě viděj, tak mi vždy sami od sebe pomohou! A když řeknu, že potřebuju vystoupit už u Kauflandu (2 zastávky) tak řekne, ať na něj zazvoním, že mi přijde pomoct! To se teda zatím stalo jednou, ale docela jsem koukala 8o Takže já si nemůžu stěžovat! :kytka:

Příspěvek upraven 17.02.12 v 08:56

 
nikol.ondrášovka  17.02.12 09:35

S těmi nízkopodlažními spoji je to taky legrace. Na Zličíně jezdí do Avionu takový nízkopodlažní se schůdkem :D Takže to vyjde v podstatě na stejno, bez pomoci se to skoro nedá :D A taky jsme už cestovali párkrát do Motola, a každý druhý spoj autobusu 174 by měl být nízkopodlažní. Podle jízdního řádu, nevím jestli to bylo způsobeno výlukou, ale jely za sebou 3 z vysokou podlahou, čekala jsem protože mě bolely záda :zed: :lol:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 17.02.12 09:37

Ahojky. Ja pokud vyslovene nemusim do metra tak jezdm ze Stodulek na Tocne 130 autobusem na Andel a odtamtud nizkopodlazni tramvaji a zase stejnou cestu zpet. Ja osobne metro nemam rada :-)

 
P28  17.02.12 09:42

Gratuluju k úspěšnému výletu. Já jezdím s kočárkem po Praze od narození prcka (teď 15 měs) a jsem spokojená. Na eskalátory to chce trochu odvahu, na cestu dolu jsem si ze začátku vždycky vyhlédla mladého silného muže a poprosila, aby stál pode mnou a jistil mě, kdybych zavrávorala. Jinak většinou ani nečekám, až se někdo nabídne, radši si řeknu, zatím mě nikdo neodmítl a nikdo se netvářil. Přijde mi méně ponižjící si normálně říct, než čekat, jestli se někdo slituje. A jezdím fakt často, určitě 3× týdně. Zástat jen kolem baráku by mě asi trefilo. Ale tím nechci říct, že by v Praze v MHD nebylo co zlepšovat,ale u mě dobrý.

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 17.02.12 10:50

Tak za ty jezdící schody máš můj velký obdiv :) Dcerka má 10 měsíců, metrem jsme s ní jeli za tu dobu 2× a vždy s manželem který nemá s jezdícíma schodama problém. Já jsem pokaždé měla infarktové stavy jen když jsem to sledovala.
Když už musím do města, vybírám si autobus nebo tramvaj. A pokud možno, nejezdím tam vubec. Vždycky se na takovou cestu psychicky připravuju 2 dny :lol: Ale jinak jsem normální :lol: :lol:

gabrielo, jak to s těma tramvajákama děláš? Já jednou jela z konečné kde nikdo nenastupoval a když jsem prosila tramvajáka aby mi pomohl. Řekl mi že od toho není placený :zed:

Příspěvek upraven 17.02.12 v 10:52

 
Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 17.02.12 11:01

No vidíš, jak jsi statečná:-) Vždycky se najde někdo, kdo pomůže, i když někdy ne na úplně první oslovení (takhle jsem jednou jela o zastávku dál busem, protože paní, kterou jsem oslovila, mladá, zdravá, mi odmítla pomoct, a než jsem stihla sehnat někoho jinýho, dveře se zavřely. Ale jde to, člověk se dostane všude:-) I těch eskalátorů už se nebojim. :D

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 17.02.12 11:31

Hezký výlet :lol: … jen bych podotkla, že výtahy, které Tě vyvezou na uliční úroveň, jsou na Vysočanské dva, asi deset metrů od sebe… Každý vede na jinou stranu silnice, tudíž nefunguje-li jeden, stačí prostě použít ten druhý a na semaforu přejít silnici. ;)

To jen poznámka pro příště… :mavam:

 
nikol.ondrášovka  17.02.12 12:08

Bohunko děkuji, byla jsem tam podruhé a tak se tam nevyznám, pro příště budu chytřejší :mrgreen:

 
danyk
Generální žvanilka 22721 příspěvků 17.02.12 13:22

Já cestovala z motolské nemocnice na Zličín ve čtvrtek, taky to byla podrobná příprava s nastudováním plánu metra a jeho bezbariérovosti. Jsem ráda, že to mám za sebou.

 
helbell
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 17.02.12 13:56

Ahoj holky taky se bojím po Praze s kočárkem :oops:, jsem mimopražská . Když už tam musíme tak mne vozí manžel autem (na Pražské silnice si netroufnu), jinak orientaci v metru a tak mám ale sama ne s kočárkem. Eskalátory jsou má noční můra. Poradí mi někdo cestu ze Zličína na Letenské nám. s kočárkem? :nevim:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 17.02.12 13:57

Kdybyste (nektere) jezdily s kocarkem po Praze pred 16ti lety, videly byste, jaky je to ted luxus ;)
Denicek je hezky napsan, ale nevim no, ja s cestovanim po Praze problem nikdy nemela. Jezdila jsem vzdycky, jako chodit kolem baraku, to by me trefilo. Vytah z MHD je super vec, ale eskalator prece staci. Problemove stanice byly pro me jen ty, ktere maji obyc.schody, ktere se nedaji nahradit aspon tim eskalatorem (napr. Krizikova, nebo prestup na Mustku), a to jeste jen kdyz jsem po nich musela nahoru (protoze dolu jsem si zdrncala sama i ty obycejny :mrgreen: - vetsinou se teda hned nekdo objevil a zacal pomahat). Prejizdet z Ceskomor. na Vysoc. kvuli vytahu by me fakt nenapadlo, vzdyt nahoru se po schodech jede krasne a vyjede se az UPLNE nahoru, na ulicni uroven.

Pred 2 lety jsem jezdila tyden denne za starsim synem do Motola na navstevu - 176kou ze Smichova (a pak od nemocnice nazpet na Smichov) - nebyl problem, kdyz mel prijet nizky, tak prijel, mozna 1× jsem musela pockat na dalsi. Tak nevim :? :lol:

Urcite by bylo co zlepsovat, ale nezda se mi to tak tragicky.
Jo ! Co bych teda DP doporucila, je to, zda by nemohli - pokud jsou z vestibulu nahoru na ulici dvoje eskalatory (napr. na Jiriho z Podebrad, na I.P.Pavlova) - pustit jedny smerem dolu. Jinak nezbyva nic jinyho nez to drncani kocaru dolu, pripadne pomoc nekoho. Urcite by byla spousa lidi, co by se i dolu svezla. To asi jeste nikoho nenapadlo.

No je videt, ze moc necestujes, preju vice odvahy, otevrou se Ti netusene moznosti zabavy s malym :mavam:

 
Black_Orchids
Závislačka 3751 příspěvků 17.02.12 14:04

nerada bych se někoho dotkla, ale myslím, že z toho cestování s dítětem dělá spousta maminek zbytečný drama… a čím větší drama to je, tím víc jsou účastníci výletu nervózní…
nechci tu dělat ramena, ale s miminem cestuji běžně po Praze (první cesta do Nuslí pro RL byla napínavá, ale pak už v pohodě), na výlety po vlastech českých jezdíme často a zvládli jsme už i 2 lyžovací (Itálie) a jednu dlouhou leteckou dovolenou; v restauracích a kavárnách jsme taky často :nevim: a jako nějaká věda mi to nepřijde.

jinak ale přeji všem pohodové cestování :kytka:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 17.02.12 14:05

helbell - jela bych takto -
na Zlicine do metra, mas tam vytah. Prestup na Florenci na trasu C je jednoduchy - hned dole od vlaku vede kraticky vytah (ktery Te vyveze jen nad schody pro pesi, kterymi prestupuji vsichni ostatni), pak pokracujes kousek pesky chodbou hezky a eskalatorem :lol: vyjedes nahoru na trasu C.
Tam sednes na metro, vystoupis na Vltavsky, kde je takovy krasny sikmy proskleny vytah podel eskalatoru, ktery Te vyveze do vestibulu. Z vestibulu obyc.vytah nahoru k tramvajim. Odtamted 3 stanice tramvaji, jede jich vic, takze zjistit si, ktera a kdy pojede nizka.
Takhle bych jela ja, mozna nekdo prijde i s dalsim napadem.
A nebojte se toho, vzdyt jezdit po Pze autem je strasnej opruz :kytka:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 17.02.12 14:06

Black Orchids - mam stejny nazor a zkusenosti

 
nikol.ondrášovka  17.02.12 14:42

Ono je to spíš tak, že to bylo podruhé, takhle dlouhou cestu :) Autem si troufáme i na dlouhou cestu to není problém, ale s tím kočárem se zatím jen oťukávám co zvládnem :) S tím „kolem baráku“ to není doslova, to je jen jako na procházky, ale bez dopravních prostředků. Kolikrát už jsem šla ze Zličína pěšky až domů, to mi problém nědělá. :) Ale pravda, moc to prožívám někdy. Prostě nováček :D A taky v Praze nebydlím tak dlouho. Časem si to cestování zautomatizuji tak, že si to budu užívat, než abych s toho byla nervozní :)

Edit: a ještě dodám, že každé dítě má holt jiný temperament některé je hodné a jiné prostě nevydrží žádné cesty, já mám naštěstí spíš to hodnější. Ze začátku to nešlo vůbec, teď je to mnohem lepší :)

Příspěvek upraven 17.02.12 v 14:44

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 17.02.12 15:00

To mas pravdu, s tim temperamentem deti - starsi mi v kocarku hodne zlobil, takze cestovani byl taky orisek, ale to uz je pravek :lol: , nizka tram byla vzacnosti a vytahy nikde neexistovaly. Nebyla jeste ani zadna obch.centra :lol:
Mladsi je v MHD v pohode, ale zase nerad autem, a ja tim padem taky ne. Drti me porad to vystupovani a nastupovani, do sedacky - ze sedacky, cpat nekam kocar, svlikat si bundu, mezitim dite rve, jsem spinava od auta (v zime), zazila jsem to ted cestou na lyzovani do Italie a STACILO ! Vecne nekde zastavovat, venku minus 15, po aute bordel, dite se sneruje ze sedacky :roll: nez si vezmu par veci, otre se o auto, takze na pumpu prichazime zadelany jak bezdomovci :lol: Driv jak v kvetnu cestou na chatu za Prahu me v aute nikdo neuvidi :mrgreen:
Ale my uz aspon nemame kocar.
Tak hodne zdaru preju, jo a to chozeni s kocarkem jsem taky mela rada, docela bych to vratila, to byla takova pohoda :mavam:

Příspěvek upraven 17.02.12 v 15:00

 
handule24
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 17.02.12 15:23

Já doteď s cestováním po Praze s kočárkem problém neměla, jen první dvě jízdy jsem se myslím zbytečně stresovala. Nicméně rychle jsem pochopila, že si holt člověk o pomoc musí slušně požádat a nikdo nikdy neodmítnul. Ale problém mám teď, jsem těhotná a syn má 15 měsíců a já se prostě bojím ten kočárek tahat po schodech. I když někdo pomůže, stejně je kočárek těžký. A nízkopodlažní jezdí jak kdy jak kde, někde třeba 2× za hodinu a teď v zimě se mi mrznout a čekat prostě nechce. A když se doplahočím do normálního busu, tak se řidič rozjede sotva stihnu kočárek zabrzdit a já jsem ráda, že se stihnu aspoň chytit natož abych si sedla… Takže tak :jazyk:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18619 příspěvků 17.02.12 15:43

znám, zažila jsem … jen jsem kolem poledního (když nebyli lidi) jezdila trénovat na pomalé a krátké eskalátory - jezdila jsem nahoru a dolů, manžel tam byl se mnou, dohlížel a jistil :mrgreen: a stejně jsem se jim snažila vyhnout jako čert kříži :mrgreen:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 17.02.12 15:56

Ahoj, a gratuluju k zvládnuté cestě… ale možná se zkus osmělit a vyrážet častěji. Já s malou jezdila pořád a všude. Koupat se do Podolí, na Petinku, na procházky na Šárku, jak to šlo vyrážely jsme ven. Eskalátorů jsem se ze začátku bála, ale dá se to krásně natrénovat, takže bych v tom až takovou hrůzu nehledala. Do tramvaje vždycky někdo pomůže a pokud náhodou nebyly schody ani eskalátory, tak jsem hold vzala kočárek a vynesla ho sama. Funěla jsem teda jako tank, ale v případě nouze nejvyšší se to dá. Já teda tehdy bydlela na Pražského povstání a tam není nic jen schody, tak jsem takhle tahala kočár dost často, ale alespoň mám teď hezké paže. Od května mě cestování čeká s kočárkem a dvouleťákem, to se teprve těším. Ale holky co se bojíte, tak ten strach zahoďte a vyražte, v Praze je spoustu krásných míst na kočárkování.

 
janca21peta25  17.02.12 17:11

Ahoj tak já mám zase opačný problém nenáším výtahy tak to beru po eskalátorech s kočárkem a satrším za ruku a musím říct že to docela i jde ze začátku jsem stoho měla šílený strach ale ne větší než z výtahu jinak už sem se hodněkrát ssetkala s lidma kterým vadí to že jsem naeskalátoru s kočárem že prej tam mám výtah že oni nemužou projít :pocitac: i třeba v tramvaji slyším poznámky ježiš zase kočár :pocitac: ale o to mám většíradostkdyž se najdou ochotni lidi kteří pomužou většinou to jsou chlapi ale někdy je opravdu cesta mhd za trest někdy si říkámn že ta špatná protivná nálada je nakažlivá. :nevim:

 
P28  17.02.12 18:10

Cestovatelkám doporučuju stránky DP s popisem stanic metra: http://www.dpp.cz/…icemi-metra/ - najdete tam podle tras podrobné průvodce po jednotlivých stanicích - kde jsou eskalátory do vestibulu a kde až na povrch, kde najdete výtahy, kde plošinu apod. Využívám docela často.

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 17.02.12 18:35

Prvy tyzden som mala probem chodit s kociarom po Prahe, a potom uz som ani neresila kde co je. Ale minuly tyzden brusko v 8. mesiace a pokazeny eskalator polozili mna do muky :-( Na staste nasli sa dobre ludi co vynesli mi kociar hore, a to je jedna s vieci co sa mi strasne paci v Prahe - vzdy sa najde niekto kto ti pomoze :-)

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 17.02.12 20:39

:lol:
a co teprve takovy vylet do LOndyna. metro je (pokud se nepletu) nejstersi v Evrope a na vytah se narazi opravdu vyjimecne. kojit a prebalovat 4m mimi, ktere ma zrovna opruzeniny a je nutne ho prebalit kazdou hodinu, je uuuzasny zazitek, zvlast kdyz prsi. vubec nevim, jake jsem ten den videla pamatky, ale vim, jake to je kojit na WC v Mcdonalds a na zemi v nakupni zone :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.02.12 v 20:40

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 18.02.12 10:04

Odvahu, v Praze to neni tak zle!
Uznavam, ze lide jsou vselijaci. Ma rada zni, necekejte az Vas nekdo oslovi s nabidnutou pomoci. Staci vlidne slovo a konkretniho cloveka poprosit. Po case jsem uz neresila jaka tramvaj na potrebne misto jede. S eskalatorama jsem se skamaradila po prvni jizde. Kdyz jsem stala na zastavce sama, byla jsem s usmevem schopna vytahnout i cloveka z tramvaje.
Je pravdou, ze v preplnenych prostredcich MHD mohou nektere pohledy cestujicich zabijet, zvlast pokud jedete s kocarkem a zabirate jim kousek „jejich“ mista. Jsou lide, kteri si myslim, ze vy nemate narok cestovat s kocarkem. Vsak driv oni nemohli, tak proc vy byste meli mit tu moznost. Take jsem si vyslechla podobne reci. Zvlast nektere pani zraleho veku umi cloveku zvednout naladu. NEDEJTE se!! Za tu moznost nesedet jen doma nebo brouzdat jen v okoli baraku to stoji. A vsichni nejsou tak neohledupni a neprejicni k maminkou s kocarkem. :palec:

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 18.02.12 10:53

Ahojky, hezky napsané, já bydlím kousek za prahou takže dostat se do prahy je možné jedině autobusem a teď nově jsme se přestěhovali a tam jezdí i vlaky, takže v pohodě, ale dokud jsem jezdila autobusem, byl to adrenalin, naštěstí jsem se celkem brzo otrkala a nebojím se říci si o pomoc, ale už se mi i stalo, že jsem stála v tramvaji na schodech, kočár jedno kolo ve vzduchu a lidi na mě ještě koukali, že si dovolím cestovat v 5 hodin odpoledne s miminkem v tramvaji…teď mi skončila opencard a do prahy jedině autem, odvezu co potřebuju a nemusím pořád vláčet kočár po schodech a do tramvaje…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama