Cestování s dětmi - Až do ráje I.díl

Cestování

Rok 2014 byl pro naši rodinu klíčový. Událo se toho strašně moc a zpětně musím říct, že to byl asi nejplodnější rok, jaký jsme zažili. Jeden takový velký mezník našeho života bylo narození třetího miminka, syna Davida. Kdo četl moje minulé deníčky ví, že byl počat pod Vesuvem. :D Dovolená v tomto roce nebyla v plánu. Jak se ale začal blížit srpen, věci začaly nabírat úplně jiný směr...


2 komentáře


1 komentář


5 komentářů

…a to směr jih. :-) V lednu jsme si splnili velký sen a pořídili si dalšího mazlíka - Discoveru. Malinko jsme koketovali s myšlenkou, že si z tohoto našeho městského teréňáka uděláme napůl expediční auto. Pořád jsme si říkali: „Však to jen předěláme a letos nikam nepojedeme. Přece nebudeme tahat miminko po všech čertech, kdo ví, jaké to bude po porodu.“

Za nějaký měsíc se úvahy změnily na: „Ale tak třeba jen kousek, do Rakouska, na sever Chorvatska, coo?“ No a měsíc po porodu už se naplno plánovalo, kam teda. :-) Ovšem kam až dojedeme, to by nás v ten okamžik nenapadlo.

Auto nachystané na pohodlné přespání díky samodoma vyrobenému střešnímu stanu, který nakonec obdivovali ve všech státech, kterými jsme projížděli. Po sklopení zadních sedadel nabízel interiér auta dost velký prostor pro mě, Sabinku a malého Davídka. Nechyběla sprcha a kuchyňka, markýza a posezení.

Vyjeli jsme hned ráno a cesta ubíhala skvěle. Pořád v nás ležela nejistota, kam až dojedeme. V deníčku Tyran David jsem už popisovala, jak nám dává to naše nejmenší zabrat. Neustálé hysterické scény, koliky, bojkot kojení, noční vstávání co hodinu. A tak jsme jen čekali, kdy to otočíme a dáme se na cestu zpátky. Davídek usnul kousek za domem a spal až do Vídně, to jsme byli už malinko v šoku. A co víc, nakojil se a spal dalších pár hodin a zase a zase… až se začalo stmívat. To už jsme měli za sebou krásné Slovinsko a byli za hranicemi Chorvatska.

Skoro až za tmy jsme našli „ubytování“ kousek od Plitvických jezer. Manžel sjel z hlavní cesty, pak sjel i z té vedlejší. Jakmile jsme míjeli stádo ovcí a pasáka, tak jsme věděli, že tady strávíme první noc. Na krásném místě u řeky, za námi les a voňavá louka.

Ráno bylo krásné, všude voněly květiny, v dálce šly slyšet zvonečky ovcí a my jsme posnídali s pohledem na řeku. Nikde kolem nás ani živáčka, jen nás pět. Slunce se začínalo šplhat na oblohu, já nakojila prcka, který spal skoro celou noc (!), manžel sbalil věci a už jsem naháněla děti do auta. Ve skvělé náladě jsme se s manželem popusinkovali a shodli jsme se, že to jde hezky a po prohlídce Plitvic pojedeme směrem dolů. Rádio puštěné, nezbytná klima taky..nastarto­vat…aha..kde jsou klíče??! Já je nemám, když mrkneme dozadu na děti. Sabka se tváří nezúčastněně, Davča si brumlá pod nosíkem. Zdeneček má podezřelý kukuč… a sakra.

Takže děti ven, manžel zatím pořád samá srandička. Jakmile po půl hodině obrací celé auto vzhůru nohama, tak už mlčí. Ha, špatné znamení, za chvíli přijde výbuch. Sleduji dceru, jak šťourá klackem v řece.. Manžel supí, David se dožaduje mléka, Zdeneček se dušuje, že on je určitě neviděl, což už teď tušíme, že nebude tak docela pravda.

Jupí, manžel bouchl a už držkuje, horko začíná být slušné. Tak co teď? Už vidím, jak voláme mamce: „Ahoj, prosím Tě, na lednici máme plonk klíče, tak je vem a jsme někde v džungli na severu Chorvatska, souřadnice pošleme, tak prosím dojeď!“ :-D No tak co, už jsme spolu přežili daleko horší věci.

Brouzdám si to po louce sem a tam a…huráá. Klíče. Děti to kvitují obrovským nadšením, od manžela dostanu velkou pusu. I teď se Zdeňula dušuje, že on teda jako né. Nevadí, neřeším. Takže druhé kolo, manžel vše napakuje do auta, David nakojen, děti v sedačkách… klíče máme.

Nastartujeme…a nic! Ani šťuk. A teď už se manžel ani nesnaží ovládat. Jedno sprosté slovo následuje druhé, už žhaví drát a volá k nám do servisu. Dobrý, jen jsme vymlátili baterku, když jsem se v noci v autě nezamkla a do toho jelo moc rádio. Co teď, nikde nikdo, auto stojí čumákem k řece. Manžel, naprostý analfabet na jazyky se bezeslova vzdaluje.

Jaké překvapení mě čeká, když se za chvíli vyřítí směrem k nám takový malý prckolet s dědákem za volantem. Manžel ho naviguje, rukama nohama ukazuje, o co jde. Děda je fiškus, okamžitě pochopí, já se do toho raději nemíchám. Za chvíli mě volá a prej: „Ukaž mi, kde je na baterce plus a kde minus, já totiž vůbec nic nevidím.“ V ten okamžik děkuji Bohu, že mi nepřizabil manžela cestou sem a u auta nesrazil děti jak kuželky.

Auto spokojeně zavrnělo, děda dostal za odměnu košt domácí slivovice a se slovy, že je „toplá“, se odploužil k autu a zmizel. Uff, my jsme klikaři, zase to dopadlo dobře a na třetí pokus konečně zdviháme kotvy. Za chvíli už jsme u Plitvických jezer. Ovšem když manžel uvidí snad tu kilometrovou frontu, pokouší se o něj infarkt dnes už po třetí a já začínám mít strach o jeho duševní zdraví. Aspoň že děti jsou hodné. Nakonec ho ukecám a ten zážitek stojí za to. David to prospal v klokance u tatínka a děti poslušně šlapaly až do večera.

Co dál? Jedeme na jídlo a pak najít nocleh. Vždy jsme se snažili najít něco, kde nás bude u snídaně čekat nádherná ranní scenérie s východem slunce. Mechové kopce s nedalekým lesíkem a porosty vřesu jsou pro dnešek tou správnou volbou. Samozřejmě vše v rámci zachování přírody, dokonce ze stanoviště odjíždíme s dalším pytlem odpadků, co manžel posbírá v okolí. Milujeme přírodu, tůry, moře a hory, člověk tady může čerpat tolik energie.

Ráno si přivstaneme, dáme sprchu a ještě poměrně brzy přijíždíme do Zadaru. A to už se hlásí Zdeneček se svojí etýdou. V dálce zahlédne moře a už se nemůže ten malý potápěč dočkat čvachvání. Je to malý vyděrač, takže ví, co na matku plašilku platí. „Mamí, musíme stát, pjotože mě bolí hlavá, bišó (břicho) a taky koleno!“ Uchlácholíme ho na chvilku, když zastavíme ve městě a nakoupíme dobroty a oběd, který si chceme dát na pláži. Tu najdeme brzy. Děti jsou nadšené a i přes značnou ledárnu okamžitě pod vodou.

David si hoví na lehátku u prsa, manžel je otrávený. „Hmm, dobrý no, ale není to jak TAM.“ Jasný, už je to tady zase.
„Lásko, nikde to není jak TAM. TAM to milujeme.“

Hezky poobědváme a manžel zavelí, že to zkusíme ještě malinko níž, že třeba tam bude větší azuro. :-D Děti protestují, David je oddaný. Zabereme špónu a dojedem až na Makarskou. Scenérie krásné, manžel pořád pokukuje na moře a z výrazu lze vyčíst, že to pořád není ONO. Sabinka spí, děláme kojo zastávky, projedem nějaká města, mrkneme po krajině. Zdeneček zase spouští to svoje: „Stop, bolí mě hlavá, kolenó a taky bišó a teď už aj pipíín.“

Ok, stmívá se, volám svojí přítelkyni na telefonu, Marušce. Má vlastní CA, a tak se jí ptám na tip. Doporučí mi ostrov Hvar. Dobrá tedy. Drvenik - přístav máme dva kilometry. Tady přespíme. Jeden kolem velké skály, krásné bílé kameny, malé zakrslé borovice a ten výhled na moře.

Jo, je to krása, ale ani by mě nenapadlo tady nocovat. Manžel je jiného názoru. Šup a už se to kodrcáme po těžkém terénu. V tom se před námi rozprostře krásný prostor, plácek obložen balvany. Jen ten stromek s celkem tlustým kmenem brání vjezdu. Manželovi blýskne v očích, zařadí jedničku, já nestihnu ani zaječet. Hop hop, chudák strom, zakryju si oči, otevřu… a jsme tam. Rychle se otočím a uf, frajer strom stojí. Mám chuť manželovi lištit, ale jen do okamžiku, než vyjdu z auta. Nádhera.

Můj drahý mlčí a má jen vítězoslavný výraz. Za chvíli nás míjí dvě německé důchodkyně. Když vidím, jak stojí a měří si neustále nás-strom-strom-nás a jak jim to šrotuje, jdu jim vstříc a celkem pěkně si popovídáme. Na otázku, jak jsme se tam proboha dostali, jim odpovím jen mávnutím směrem k manželovi - a obě chápavě pokynou hlavou. Odchází se slovy, že jsme chudáci. Tolik dětí a stanují na skále. :-) Vysvětlení, že toto cestování nás naplňuje, nebraly v potaz.

Nad námi svítí obrovský úplněk, děti spí a my popíjíme skleničku místního vína. Sedíme na bílé skále kousíček od auta a povídáme si až do ranních hodin.

Ráno se poměrně bez problémů dostaneme na trajekt a už se těšíme, co nám přinese ostrov Hvar, levandulový ostrov s krásným mořem. Tento ostrov bereme jako takovou poslední možnost strávit dalších 14 dní na jednom místě. Já už ale začínám tušit, že tady, téměř na jihu Chorvatska, naše dobrodružství teprve začíná…

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Raráška
Kecalka 365 příspěvků 08.12.14 00:16

Odvážní! Jste odvážní! A to je super! Věřím, že vše dopadlo dobře a přesně tohle bych někdy chtěla zažít :-) Děkuji za inspiraci!

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 08.12.14 00:53

Hezký deník, hezká rodina :palec: podobnou dovolenou plánuju, mám po krk hotelů, ráda si počtu pokračování.

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30596 příspěvků 08.12.14 01:33

Už se těším na pokračování :dance:

 
luca241
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 08.12.14 02:05

Mám strašně ráda všechny tvoje deníčky. Jste neuvěřitelně akční, krásná rodina,…těším se na pokračování. :palec:

 
Fíííjááá
Kecalka 243 příspěvků 08.12.14 07:01

:potlesk: :potlesk: :potlesk: úžasný!!!

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 08.12.14 07:25

Tak to teda smekám :palec: A já tady „brečím“, že až se nám prcek narodí, se 2-3 roky nikam nepodívám :lol:

 
bronick
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.12.14 08:09

Uzasny :-) mam dotaz na autorku. V cem spinkalo to mimco??vesla se vam tam cestovni postylka??

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 08.12.14 08:14

Moc hezký deníček, fakt mi to zlepšilo náladu…nás čekají teď s miminem první hory, tak už se moc těším, že vypadneme…no a moře, to je vůbec paráda a máte můj obdiv, že jste to v tomto složení zvládli a těším se na druhý díl.

 
Nirrti
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 08.12.14 08:28

Moc hezké. Ostrov Hvar je nádherný. Doufám, že jste si nenechali ujít průjezd tunelem na jižní stranu ostrova, projížďku po požární cestě ze Sv. Neděle do Hvaru, návštěvu osady Humac, apod.

 
šílenámáma  08.12.14 08:54

MOC krásný deníček! Četla jsem ho jedním dechem :-)
jste super rodinka, těším se na pokračování :srdce:

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 08.12.14 09:02

Jste opravdu fantasticky :palec:…vypada to, ze abyste si usetrili nekolika mesicni davidkovo eskapady, meli jste vyrazit na cesty rovnou z porodniho salu. evidentne mu cestovani svedci, dobrodruzo v krvi ma mit po kom…opravdu moc hezke :potlesk:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 08.12.14 09:21

Jeee moc se mi libil tvuj denicek. My taky meli urvanou slecnu nez jsme ji vzali na dovolenou do Argentiny, od te doby byla jak vymenena. No neco na tom cestovani je :-)

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 08.12.14 09:23

Super! uzasny…
To dam precist chlapovi a v lete huraaana cestu… Dekuju!

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 08.12.14 09:44

Krásný deníček, vdechl mi letní náladu :) jste stateční, takhle s dětmi „pod stanem“, ale evidentně se to dá zvládnout. Jen pořád nechápu jak je to s tím stanem na střeše :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26519 příspěvků 08.12.14 10:02

Vy dva jste proste takovy cestovatele-uzasny, ze to na me vzdy prenesete :srdce: A uz jsem v myslenkach nekde hodne daleko, umis to nadherne popsat a koukam, ze pokazde mate srandy kopec :mrgreen:
Nadhera, tve denicky jsou zalite sluncem :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
verulicek  08.12.14 10:15

Tvoje deníčky mě vždycky baví a ráda je čtu…je to pohádkové a moc vaší rodince fandím! :kytka:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 08.12.14 10:18

Super deníček, krásné fotky :-) Muselo to být úžasné, těším se na pokračování!

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 08.12.14 11:37

Nadhera!!! Super denicek. Letos jsme byli poprve jako rofina i s detma tajy v Chorvatsku a taky to bylo super!!! Kolik bylo nejmladsimu? Ted cekame zac. kvetna dalso ditko a tak to do Chorvatska asi nedopadne. Treba v Cechach.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 08.12.14 12:08

Krásný výletík :) hned bych podnikala něco úplně podobného :) naše „první“ se má narodit v červnu :D tak to bychom v létě mohli stihnout něco podobného :D:D :D

 
justy2
Povídálka 14 příspěvků 08.12.14 12:14

Neuvěřitelný!!! Super deníček!!!…aneb: Jak jsme stejně jako milion jiných Čechů byli letos v Chorvatsku :potlesk:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 08.12.14 12:30

Jezis, to je krasny :) Uz se tesim na další díl :) Jste super rodina :)!

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 12:32

@justy2 to je první díl… a docela by mě zajímalo, komu stálo za to udělat si novou registraci jen kvůli tomu, aby napsal takový komentář…
Ovšem stejně není důležité místo, kam člověk jede, ale jak dovolenou prožije… umět si užít a vychutnat to pravé, co se nám líbí… a jet tam, kam chceme, být tam s tím, s kým chceme a jen si tak užívat… to hodně lidí neumí… ;)

 
justy2
Povídálka 14 příspěvků 08.12.14 12:56

Máš naprostou pravdu :lol: mluvíš jak reklama na cestovní kancelář :lol:
proč nová registrace?
1. někde se začít musí
2. po přečtení deníčků z jihu Itálie a hlavně prohlédnutí fotek bych se tam snad i rozhodla jet, vážně, jenže jak teď vidím, jaké fotky se dají šikovně nafotit v Chorvatsku (hlavně ty liduprázdné pláže), jsem dodatečně zklamaná :,(

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 13:24

@justy2 zklamaná? Z čeho nebo proč? Z prázdných pláží? Teď to nějak nechápu…

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 08.12.14 13:27

Krásně napsaný deníček. Taková dovolená musí být zážitek pro celou rodinu.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:18

@Raráška @Agnesita @slavuska1 @luca241 @Fíííjááá @Mirka Dušínová @Nirrti @šílenámáma @lajovka @Viicky @e-lili @biancaa @pomenkova @verulicek @Anys29 @Grumlik @Andrea.Tom @neddo @Regina Hero @Jana Martinková Holky, vám všem moc děkuji za krásné komentáře. Pravdou je, žedovolenou jsme si opravdu užili a poznali jsme strašně moc nových věcí. Manžela tento druh cestování nadchnul natolik, že se bojím, že si letadlo už nikdy neprosadím :lol: i když v roce 2015, když vše bude dobré(ťuk ťuk), tak letíme zase na odpočinkovou dovču do Egypta.Ten taky milujeme, máme projetý křížem krážem po souši i pod vodou, tak o tom třeba taky něco sesmolím časem. Každopádně příští díl bude třeba víc překvapivý než tento..pokud jsem někoho zklamala nudnou dovčou v Chorvatsku, tak se omlouvám :mavam:

 
šílenámáma  08.12.14 14:20

@LennaZS :hug: :hug: :hug:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 14:23

@LennaZS jen mi vrtá hlavou, jak máte přidělaný stan na té desce… přiznám se, že takový střešní stan jsem ještě neviděla… ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:24

@justy2 Vážně mě moc mrzí, že byl pro Vás můj deníček zklamáním a tím pádem i ztrátou času. Co se prázdných pláží týče, tak vzhledem k tomu, že máme terénní auto, tak se práve vydáváme tyto pláže hledat a musím podotknout, že se nám to daří. Fotky, které jsou u tohoto deníčku jsou ale opravdu zavádějící, protože asi dvě jsou již z cíle naší cesty a to Chorvatsko není. Takže za tento matoucí fakt se omlouvám. Každopádně i v Chorvatsku jsme si našli pláže, kde jsme byli naprosto sami :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:27

@bronick Ahoj :kytka: náš Davídek spinkal se mnou a se Sabinkou na ´´manželské posteli´´ vzadu v autě. I doma spinká s námi v posteli, postýlka ho nenadchla. A já miluju to noční tulení, takže si ho užívám naplno. Měli jsme s sebou jen hluboký kočárek a tady spal přes den a když jsme se šli navečer projít..

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 14:31

@LennaZS jinak kdybyste třeba hledali tipy na nějaké akce a výlety nebo dovolené v tomhle stylu, tak doporučuji tohle forum… teda pokud tam už nejste…
 http://www.landroverforum.cz/forum/index.php

 
bronick
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.12.14 14:36

@LennaZS
Diky moc, planujem totiz cestu obytnakem, tak premyslim, jak to udelat. Mala je hodne ziva a kdyz je vzhuru, tak by nas hrave prelezla a skocila po hlave dolu z postele. No mate muj plnej obdiv a je to inspirativni, kdyz to date v takovym aute, tak my s obytnakem a jednim 14 m. ditetem taky :hug:

 
verulicek  08.12.14 14:37

„@LennaZS“: :hug:

Příspěvek upraven 08.12.14 v 14:37

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:38

@Regina Hero No, ten stan jsem taky nikdy předtím neviděla :lol: ale manžel pořád studuje nějaké offroadové vychytávky. Má i enduro motorku Africu a tak je nějaká expedice v plánu. Tudíž toto našel na nějakém webu a pak se to jal realizovat. Jsou to dvě speciální desky, které, když se složí, tak mají cca 5 cm na výšku. Jakmile jsme zastavili někde na nocleh, tak to rozepl, rozevřel a tím se zároveň postavil stan. Tradá, takové kouzlo :mrgreen: stan postaven za pár chvilek. Pak jen strčil dovnitř kompresor, který nahoře nafoukl za jednu minutu vélkou matraci a spaní pro manžela a Zdenečka hotovo. A když se auto dobře nasměrovalo, tak ten výhled ráno odsud byl famózní. Zvlášť, když se nocovalo někde v horách.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:40

@bronick Když mrkneš na moje předchozí deníčky, tak právě tam popisuju cestu okolo celé Itálie z loňského roku a to jsme jeli karavanem a vzali jsme moje prarodiče. Však mrkni pro inspiraci :)

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 14:40

@bronick to bude v pohodě… my jsme jeli s prťaty do Albánie, když ta mladší měla čerstvý rok… spala se mnou v autě, větší spala s manželem ve střešním stanu… naprosto bez problémů… spala tam lépe než doma… ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:43

@Regina Hero Děkuju za odkaz :-) určitě mrkneme, nejsem si jistá, jestli o něm manžel ví, ale určitě ho to bude zajímat :palec:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 14:44

@LennaZS tak tuhle vychytávku teda fakt neznáme… my máme takový ten klasický střešní stan, co vypadá jak placatá rakev… a otvírá se teda taky jen odcvaknutím pojistky… matrace je uvnitř klasická jak v posteli, nic se ani nemusí nafukovat…
A jaké máte to spaní uvnitř v autě?

Příspěvek upraven 08.12.14 v 14:45

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:44

@Regina Hero Vidím, že máte podobné zážitky jako my :palec:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:47

@Regina Hero A nás toto stálo tak pětkrát míň, tipuju :D manžel je takový ten typ chlapa, že si chce dokázat, že to zvládne vyrobit sám :mrgreen: seděl na těch fórech ve dne v noci a navzájem si s chlapama radili..

Příspěvek upraven 08.12.14 v 14:50

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 14:49

@LennaZS vidím, že máš doma stejného chlapa jak já… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:49

@Grumlik Jinak náš nejmladší měl na tomto výletu při odjezdu tři měsíce a půl, asi tak nějak…

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 14:50

@Regina Hero Jo? Ale někdy je to na palici, že? :mrgreen: :mrgreen:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 14:53

@LennaZS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no, občas už žárlím na to, že „zase leží pod autem“ a něco tam kutí, když bych ho potřebovala nahoře v bytě… takže na přidělání obrazu na zeď není čas, ale momentálně předělává Defendra 130 na „skoroobytňák“, abychom měli ještě víc místa na spaní a případně nemuseli rozdělávat střešní stan… a vyspali se všichni čtyři v autě… jako ne že bych nebyla ráda a nečekala, až to bude hotové, ale občas si s tím autem hraje víc než se mnou ;)

 
kaminky
Kelišová 6655 příspěvků 08.12.14 15:00

@LennaZS Paráda, jen tak dál! Ten stan tam máte přidělaný šikovně, znám autostany jen ty klasické. Tohle se vám povedlo :mrgreen: My taky takhle jeli. Zájezd někam s cestovkou už je pro mě sci-fi. Hotely s bazény a hotelovou pláží jdou taky mimo mě. Být týden na jednom plánovaném místě..? :nevim:
@justy2 Nejde o to kam, ale jak.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 15:05

@Regina Hero :potlesk: tak to máme fakt podobné :lol: Defíka má náš nej kamarád, to je taky parádička. Hodně jsme si s ním užili v Milovicích u Prahy. Manžela tak nadchlo cestování karavanem, že taky pořád dumá, jak to naše autko ještě víc vytunit :) i když teď už bude míň času. Momentálně jsme ve fázi, kdy si plníme náš největší sen a tak bude potřeba zabrat špónu trochu někde jinde.

 
kaminky
Kelišová 6655 příspěvků 08.12.14 15:08

@bronick Děti se na téhle dovolené chovaly líp než doma. Doma jsou zvířata, ale tam jim ten vzduch prospěl. Krásně usínaly, krásně jedly a méně zlobily. Že jsme ráno jen otevřeli dveře a hned je vypustili ven, to jim náramně vyhovovalo. Přes den se vyspí v autosedačce, kočárku, nosítku a večer usínaly rychle. Jde to samo.

Příspěvek upraven 08.12.14 v 15:11

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23911 příspěvků 2 inzeráty 08.12.14 15:10

@kaminky Doma jsou zvířata, ale tam jim ten vzduch prospěl. Krásně usínaly, krásně jedly a méně zlobily
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.12.14 15:14

@kaminky @Regina Hero Doma jsou zvířata, ale tam jim ten vzduch prospěl. Krásně usínaly, krásně jedly a méně zlobily. Tak toto mě taky pobavilo :mrgreen:

 
Idril
Závislačka 3045 příspěvků 08.12.14 15:18

Krása. V létě plánujeme cestu podobnou. Chorvatsko a pak ještě Černá Hora :srdce: sice jen s dítkem jedním ročním. Muž je podobný dobrodruh, akorát to včera odnesla olejova vana, tak je na chvilku z cest necest vyléčeny

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama