Cestování s dětmi - Jen ať závidí :-)

Cestování

Babi, prosím tě, už pojď! Bábi platíc u pokladny, dnes už asi po sté, jen tak mimochodem povídá: No a už vám došly ty letenky? A už máte sbaleno? Víte, ona vnučka letí zítra na dovolenou, s celou rodinou! Převracím oči a chystám se na úprk. Bábi se ale vehementně dožaduje pomoci s taškama. Že já blbec se nechám vždycky ukecat a absolvuji toto šílené kolečko po obchodech s naší babčou Kelišovou. Babi, to ale nikoho nezajímá! A pojď už! Další nešťastník a už to zase jede: No zítra už budou u móře, noo není tam jako tady taková zima... monolog na hodinu, paní slušně přitakává, já šílím a snažím se schovat mezi brambůrkama. Noo, do Karibiku letí.. Kam nevím, ale je to daleko, hotová nádhera! To už vyskočím. Babi, my neletíme do Karibiku! Nee? A kam? Jo na Kanáry? A Karibik je lepší? No vidíš! Tak jen ať závidí! uzemní mě a kráčí vstříc jogurtům.


1 komentář


1 komentář


4 komentářů

Znáte ten pocit, když před vámi stojí manžel, tři děti, šest kufrů, dvě příruční zavazadla a pořád něco uvnitř hlodá, že jste ale fakt něco zapomněli? Manžel kroutí hlavou, dcera vypočítává, že vše důležité, jako její plavky, tablet a kabelku máme, David se vrtí a Zdenda se cpe. Ok, pasy, karty, pojištění. Jedem.

Na chalupě v Beskydech strávíme tři dny. Zdenda si neustále pouští Sám doma a ve mně stále víc vrtá dojem, že něco nemáme. Po třech krásných dnech jedeme směr Praha. Všichni v autě jsou hodní, no néé. Fakt jako dovča, s manželem moc nevěříme.

Tady navštívíme naše nejlepší přátele a já pod vlivem vnitřního hlasu volám do německé CK a ujišťuji se, že fakt máme všechno. Nad ránem zvedáme kotvy směr Mnichov. Vše najdeme krásně, u odbavení stojí mraky lidí a my se rozhodneme jít na svačinu a kafe s tím, že se odbavíme až jako poslední.

Vtom manžel, nesnášíc větší davy lidí, zavelí, že jdeme k odbavení hned. Nechápu, ale následuji hlavu rodiny. Za pár minut už berou pasy. Jeden, druhý, třetí… Ha!

„Kde máte vyjádření otce, že dcera může vycestovat?“

A dopr…!
Výhodu to mělo. Touto větou ze mě okamžitě opadl pocit, že nám něco chybí. :-)

„Bez tohoto lejstra prostě neletíte!“

Ok, jdem to řešit. Hlavou mi šrotuje, že Sabinčin tatínek má dva bary, tedy teď dopoledne spí, tedy… Tedy fakt nevím, jak to budu řešit. Dojdu do stánku TUI fly a už to jede.

„Potřebujete toto a taky toto a taky toto…“

To nemůžeme stihnout. Mému ex se dovolám za pomoci celé rodiny asi za půl hodiny, maník nervózně ukazuje na hodinky, Sabinka brečí. Nakonec se nám podaří sesmolit jednoduché vyjádření. Hurá, i nafocená občanka už dorazila na mail letiště. Ehm no… Chybí podpis.

Ex nemá scaner. Hotovo, neletíme! Zbývá deset minut do konce odbavení. Zdeneček brečí. Jak se ukáže, kvůli čokoládovému koblihu, který mu tatínek odmítá koupit s tím že: „To jako fakt? Teď nutně potřebuješ koblih?“

Takže s telefonem na uchu letím pro koblih, obejmu Sabinku, dám Davidovi prso… Uff, nebrečí nikdo a maník za pultem s výrazem „vy chudáci“ ukazuje, že máme kmitat k odbavení. Doslova za pět minut dvanáct nasedáme do letadla a míříme směr Fuerteventura.

Hurá! David usíná hned při startu a za pár hodin poklidného letu už vidíme ostrovy. Abych řekla pravdu, pozoruji je z té výšky s určitým despektem. Moc od toho nečekám. Co jsem sledovala webku, tak zima, vítr a studený oceán. Létali jsme do Egypta, teď jsme se rozhodli pro změnu a volba padla na ostrov v Atlantském oceánu. Prý s nejkrásnější pláží Evropy. No to jsem teda zvědavá.

Hned na letišti dostane David málem infarkt, když na něj zablekotal ale fakt hnusný chlap. Nabyl dojmu, že je to stoprocentně čert a od té doby se mě držel za nohu vždy, když prošel někdo podobně snědý. Tím odpadl problém s naháněním Davida a nejednou za dovolenou jsem si na chlapíka s díky vzpomněla. :-)

Krásný, čerstvě kompletně zrekonstruovaný, hotel a úžasný výhled na oceán mi dává tušit, že to snad nebude až tak zlé. Co bych opravdu vypíchla, bylo úžasné jídlo a pití. Zvolili jsme oblast Costa Calma, palmový ráj, opět skvělá volba.

Ráno se budíme do nádherného počasí, lehce pofukuje teplý větřík, obloha azurová. Po skvělé snídani kecnem k bazénu a naše děti okamžitě navazují přátelství z Přemkem z Polska a jeho maminkou. Do konce pobytu jsou nerozlučná čtverka.

Popíjíme šampaňské, Davidek se cachtá u bazénu, pohoda, klídek, až dokud Sabinka nezaječí: „Schovkááá!“

Vtom do Zdenečka jak když střelí a už ho není. Chvíli jsem v klidu, určitě je za barem. Aha, není. Tak bude na pokoji! Hm, není. Pořád sranda. Půl hodiny běhá celá rodina po resortu a hledá toho malého hajzlíka. Vždy se sejdeme u bazénu a… A nic.

Utíkám k oceánu, těsně nad mořem nadlétá vrtulník a já už to jasně vidím. Určitě je utopený, sežraný chobotnicí nebo žralokem. Už nenadávám, už v duchu slibuju, jak budu lepší matka, jak budu trpělivější a hodnější a… Vtom ho zmerčím u bazénu a za mohutného „Cháá chááá mami, vyhrál jsem,“ mu jedna přistane. Ukřivděně sedí u bazénu a my si jdem uklidnit nervy.

Další dny nám nabízí opět nádherné, až nestandardní, počasí na prosinec. Krásných 30 i více stupňů a já opět, jak už manžel říká, držím tradici, a navštěvuji místní kliniku. Ač mě bolí v krku, odcházím s kapkama do uší. Vyfasuji nálepku hypochondr a vydáme se do autopůjčovny. Nakonec vybereme terénní Nissan Pathfinger za opravdu „lidových“ 100 Euro na den a vyrážíme na sever ostrova do oblasti Corralejo. Na křišťálově čisté moře a pláže se fakt těším.

Celé pobřeží ostrova, až na sever, je velice pekně upravené. Po levé straně vidíme velké pohoří, hodně mi připomíná to v Albánii. V dáli zahléhnu ostrůvek Los Lobos, takže už budeme na místě. Písečné duny všude okolo nás jsou skvostné. Vybereme pláž, kde jsou asi jen tři lidé a užíváme si slunce, moře a písek.

Toto si musím zvěčnit. Foťák, póza… Nic. Baterka, já blbka. No nic, okamzitě zastavuji turistu, který bohužel mluví jen španělsky a rukama nohama mu ukazuji, že potřebuji jeho foťák na moji kartu. Ochotně půjčuje a já tedy udělám aspoň pár snímků této nádhery. Tak teda joo, je to tady krásné, rezignuji.

Pak se vydáme pomalu na jih, přes naše letovisko Costa Calma, až na poloostrov Jandía. Zhodnotíme, že letovisko Morro Jable jako nic moc na to, jak je to opěvované, a jedeme na druhou stranu ostrova, přes obrovské hory na skvost tohoto ostrova, na pláže Barlovento a Cofete.

Cesta vede serpentinkama a zdá se být nekonečná. Lehce otrávení, až na manžela, který si offroad doslova užívá, se dostáváme až nahoru. Výhled, který se nám naskytl, byl božský. Vzal nám dech a už jsme se těšili do vln pod náma. Kilometry dlouhá a opravdu obrovsky široká pláž byla téměř prázdná. Dokonalost, jako pro nás stvořené.

Další den máme naordinovaný klid na pláži, u bazénu a u baru. Děti neustále mizí s Monikou, Přemkem a animátorkou do mini clubu a manžel se vydává na průzkum pláže. Po hodině a půl svižné chůze naráží na pláž plnou německých nahatých důchodců a mezi nimi skotačících chipmunků a znechucený tedy šlape další hodinu a půl zpátky.

To já exceluji u baru a s tlupou důchodkyň hraju holandskou deskovou hru. Už to mě mělo varovat, že ten Ron Miel, ač dobrý likér, má celkem grády. Přicházející manžel, když mě zmerčil, málem dostal infarkt. Samozřejmě jsem prohrála, potykala si s Angelikou, vykřikovala, že mám grosse Liebe a následně byla manželem odtažena na pokoj.

Ráno jsem se fakt styděla a manžel mi udělil diplom za nejlepší SuperStar. To asi po mém nočním výkonu u záchodové mísy. Prostě ostuda. Další den na mě u bazénu mávala většina staříků a Sabinka mi vyprávěla, co se jí na mě nejvíc líbilo, když jsem byla připitá. Nic lepšího od dospívající dcery slyšet nemůžete.

Návštěva Zoo La Lajita byla podstatně lepší zážitek. Krmení žiraf a lemurů, krásná botanická zahrada i lachtaní show byly pro děti skvělým zážitkem.

Abych to shrnula, tak ostrov Fuerteventura bych určitě doporučila k návštěvě i v prosinci. Za celých deset dní jsme měli pouze jeden den zataženo. Oblast Costa Calma se nám zdála méně větrná než jih ostrova a celkově nejvíce zelená.

Určitě doporučuji hotel SBH Monica Beach (někde uvádí 4 někde 3 hvězdy - jak jsem ale už psala, hotel je nyní úplně nově zrekonstruovaný, včetně bazénu a pokojů). Jídlo zde bylo bezkonkurenční, všude čisto, personál super, poloha hotelu je asi největším plus. Byla to naše první dovolená přes německou CK a vzhledem k poloviční ceně, oproti českým CK, určitě zase příští rok rádi využijeme.

Pravděpodobně se na tento ostrov už nevrátíme, protože v našem seznamu je ještě tolik míst, které chceme navštívit, že nám na to ani celý živo stačit nebude. Pokud by ale někdo uvažoval o tomto ostrově, tak určitě můžu doporučit.

Hodnotilo 37 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
TerčaVarča
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 12.01.16 00:37

Nadhera, ja bych jela az bych brecela… :mavam:

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 12.01.16 02:08

No tak fackovat dite, ze hraje na schovavanou… :roll: nevim no. Nepripravit si papir pro vycestovani dcery, ale mit sebou sest kufru… :nevim:

Je dobre, ze se vam dovolena libila, pro deti jiste zazitek, z obsahoveho hlediska bych asi ozelela historku o zlite matce, ale jinak je to celkem i citelne napsane.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 12.01.16 07:27

:palec: :palec: Jste dobří, že jste to tak dali, cestování s dětmi je pěkný adrenalín. :lol:

:think: A zajímalo by mě to potvrzení ex, když jsem cestovala, nikdo se na nic takového neptal, to zas byl nějaký úředník aktivní až radioaktivní. :roll:

Příspěvek upraven 12.01.16 v 07:27

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 12.01.16 07:37

Věř nebo ne. V posledních dnech jsem na Tebe dost vzpomínala. Nějak podezřele často jsem doma začala slýchat slovo karavan.
Já Tě moc obdivuji. Cestovat s takovou smečkou… no, klobouk dolů. :) Že se zapomene papír o vycestování dítěte naprosto chápu. Zvláště v situaci, kdy s ex nejsou žádné spory a naschvály. Že máte šest kufrů, chápu taky. Při počtu a věku cestovatelů mi to ani jako nadsázka moc nepřijde. :lol: A zlitá matka mne nepohoršila.
Brala bych část Tvé odvahy k cestování s dětmi. Dáváte dětem do vínku všeobecný rozhled, lásku ke kulturám i přírodě a dětství plné zážitků s mámou a tátou a to není málo.
A deníček je napsaný moc čtivě. Mám ráda Tvé cestovatelské deníky. Těším se na další. Krásný den Tobě i rodině. :kytka:

 
Lutonka  12.01.16 08:27

Super! Taky jsme se chystali na Kanáry, teď v lednu, ale nakonec jsme to raději odsunuli, protože mladší dítě je v tom nejblbějším věku na cestování (9m) - není to ani plně kojené, ani ještě nemůže jíst místní stravu, navíc všechny ty věci, co se musí vzít.. Radši si trochu počkáme, ať zase není odjezdová hysterie :mrgreen:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23885 příspěvků 2 inzeráty 12.01.16 08:27

Super, krásné zážitky… hned bych jela taky… :mavam: :mavam: :mavam: Tak jste si to užili, tak to má být…

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23885 příspěvků 2 inzeráty 12.01.16 08:29

@umea tak šest kufrů pro pět lidí včetně batolete je tak nějak akorát… co je na tom divného? Už jsi takhle cestovala s více dětmi?

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23885 příspěvků 2 inzeráty 12.01.16 08:29

@Jensina tak karavan, jo? Už se těším na ty deníčky potom… ;)

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 12.01.16 08:36

Fotky jsou krásné, určitě jste si to užili, ale já to nedočetla, omlouvám se, nebavilo mě to :nevim:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57585 příspěvků 12.01.16 08:39

Jé, tak to tam bylo super počasí. Paráda. Krásně napsané, hezky se to četlo.

 
zázvorka
Kecalka 105 příspěvků 12.01.16 08:54

Za mě vtipný a čtivý :lol:

 
beruska9
Echt Kelišová 9238 příspěvků 12.01.16 09:06

No ty jo ja letela sama s malym a co jsem se ptala na zkusenosti, tak ten papir od otce nikdy nikdo nechtel, ani kdyz byli treba nesezdani a melia matka a dite/deti jine prijmeni :think: Zeby to bylo tim, ze jsem byla mimo EU? :think: Mozna si to na zpatecni cestu poridim, kdyz to tak ctu.
Jinak dobry :palec:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 12.01.16 09:16

Závidím :)… Skvělý deníček, skvělé fotky a skvěle napsáno :potlesk: :palec:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 12.01.16 09:22

Nám se to taky stalo ve Vídni. Brala jsem dítě sestry. Chtěly to po nás u odbavení. Taky mě vyděsili. Úředník někam volal, mě bylo do pláče, ale pak řekl, že to není třeba. S dětmi cestujeme pořád, teď ke konci ledna i ten Karibik. Kufr má každé dítě své a chtějí ho i sami tahat. Dokonce i přání od čtyřleté kufr od Ježíška.

 
barca77
Závislačka 3203 příspěvků 12.01.16 09:45

@jenika1 můžu se zeptat, kam do Karibiku? My jsme si s dítětem zatím troufli z dalekých cest jen do USA, kde mám jistotu, že jsou dobré zdravotnické služby. V poslední době začínáme uvažovat o Dominikánské republice, že si říkám, že tam přece musí mít dobré kliniky… Ale pořád mám z toho trošku respekt. Známá jela s roční dcerou do Thajska, skončili tam v nemocnici a byl to hororový zážitek, tak mi to pořád hraje v hlavě a jsem opatrná.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 12.01.16 10:01

Krásný deníček :)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 12.01.16 10:51

Super deníček :palec:, u vyděšeného syna ošklivých chlápem jsem se upřímně začala smát, až začal i synek, koukal, co máma blázní :lol: :lol: :lol:. Nádherná dovolená, my bychom to s našimi dvěma „psychopatickýma bláznama“ nezvládli -cesta autem horor, plné letiště ještě větší, vydržet v letadle-nepředstavitelné :). Tak třeba, až budou kluci větší.
Jinak vše v deníčku naprosto chápu, vč. lepance a zapomenutého souhlasu, o kufrech nemluvě -to jen pro @umea :mrgreen:
Jo a nádherně a čtivě sepsané :potlesk:.

Příspěvek upraven 12.01.16 v 10:52

 
Šmoulice
Kelišová 5348 příspěvků 3 inzeráty 12.01.16 11:26

@umea

A už je to tady :-D Závist hned ve druhém komentáři :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 12.01.16 11:31

Nádherný deníček, hned bych někam jela. :-) Jen některé fotky v deníčku nejdou zvětšit, tak jsem se nemohla tolik pokochat krásnými plážemi… :-( Jinak děkuju za další krásný tip na dovolenou, určitě piš dál. :kytka:

 
bigl
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 12.01.16 11:38

Super, krásně se to četlo, úplně jsem tam byla s vámi :palec:
Připomnělo mi to naši letošní dovolenou, taky jsme byli v létě letecky u moře se třemi dětmi a bylo to super, hrozně jsme si to užili, ale mám pocit, že naše cestovky nejsou na rodiny se třemi dětmi moc připravené. Buď nabídka nic moc, nebo příšerně drahé. Tak musím mrknout na ty německé ck, co jsem se dívala, tak mi to o tolik levnější nepřišlo.
Za mě deníček super, krásné odlehčení od těch těhotenských, rodících a kojících :mrgreen:
Těším se na další zážitky z cest :mavam:

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 12.01.16 12:14

Krasny denicek, rozhodne lepsi destinace Kanary nez Egypt za stejnou dobu letu.
Coz mi pripomnelo tvoji diskusi ohledne uvolnovani dcery ze skoly na dovolene. Jak to vlastne vubec dopadlo?

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 12.01.16 12:45

@Šmoulice proč hned závist? :roll: bože

škoda že jsou ty fotky malé :(

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30589 příspěvků 12.01.16 13:22

Krásný deníček, super že jste si to užili :) tyjo ale zajímá mě to vycestování, ona se dcera jmenuje jinak než vy, a kvůli tomu to potřebuje, nebo jak to je? my běžně jezdíme do ciziny bze tatínka, s babičkou(žijeme spolu, ale to se z pasu asi nevyčte) a nikdy nikod nic neměl..ale kluci mají příjmení po mě) :think:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 12.01.16 13:34

Krásný čtení :potlesk: úplně mě to na dálku zahřálo. Vtipný a čtivý, dávám plný počet :palec:

 
Papuchalka  12.01.16 16:21

Mas krasnou rodinu, musel to byt vcelku zahul a ja zavidim znalost nemeckych CK :D co jsem se koukala, ceny mi lepe moc nevychazely.

 
Stevia
Závislačka 3496 příspěvků 12.01.16 18:05

Závidím :oops: NE dovolenou, ale tvoji postavu po třech dětech :kytka:

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 12.01.16 18:18

Dekuji za denicek a doporuceni dovolene, co je s tema fotkama?

 
terien
Závislačka 4797 příspěvků 12.01.16 18:26

@Šmoulice Možná proto jsou tu jen sluníčkové komentáře. Všem je jasný že každá kritika bude hned označená za závist ;)

 
Ejmule
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 12.01.16 19:32

Jsem si vybavila na naší dovču na Kanáry ostrov Tenerife a ta nejistota zda máme všechny doklady je snad nejhorší :D Pak nervy jak to zvládne dvouleté dítko a v neposlední řadě být ve vzduchu 8 hodin :mrgreen: Po přistání a při pohledu na tak krásné místo z člověka spadne obrovský balvan. Máte krásné fotky :palec:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 12.01.16 19:51

Leni nádhera jako vždy…vy prostě umíte cestovat, to chce talent. Mě pláže moc netáhnou, ale božsky jsem se bavila nad popisem „čertů“ u nad tvým extempóre s grosse liebe :mrgreen: píšeš čím dál líp ;) úplně jsem si to užila přes ten monitor s vámi. Jak psychicky zvládáš vybalování? To by mě kleplo… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 12.01.16 19:53

@umea eee to bylo zbytečně urýpané :P téhle uživatelce tohle fakt nepatřilo ;)

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 12.01.16 19:54

Super :) pres nemecke cestovky se cestuje skvele a levneji. Je fakt ze bez deti by si to uzil clovek asi lip. Ale s nimi to ma aspon adrenalin :)

 
Ba412
Kecalka 177 příspěvků 12.01.16 20:23

@Heidi86 neverte tomu, ze si dovcu clovek uzije bez deti lip…
Mam deti dospele, cestujeme s manzelem sami, ale je tu prazdno…

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 12.01.16 21:29

Vtipne, díky za pobavení :-) :mavam:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26460 příspěvků 12.01.16 21:49

Krasny jako vzdy :kytka: :kytka: :kytka: ;) ;) ;)

 
essence85
Stálice 70 příspěvků 12.01.16 23:29

Super deníček…Závist v dobrém slova smyslu… :) Chystáme se s prckem v létě, tak se taky těším… Před třema dětma smekám…

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 13.01.16 11:38

@terien
ja nejak nevidim, co by se na tomhle denicku melo kritizovat? Ze se zakladatelka picla nebo ze zapomnela souhlas s vycestovanim?

a souhlas se @Stevia taky zavidim figuru po trech detech :palec:

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 13.01.16 11:40

@Heidi86
ja teda nevim, ale ja bych si dovcu u more bez deti teda neuzila. Vlastne k mori litame hlavne kvuli detem, to same lyzovani v Alpach. Jako bez nich by si clovek zalyzoval lip, ale dame je k instruktorum a zalyzujem si taky.
Kdyz byly male, tak na poznavaci zajezdy s nama nejezdily, ale loni uz obe deti zvladly Madrid.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:41

Ahoj holky, právě jsme dojeli z Beskyd, tedy jsem nemohla reagovat dřív ;) až půjdu prcka uspavat, pokusim se odpovědět na dotazy :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:49

@umea ahoj ;) tak ono fackovat a pohlavek je asi rozdíl. :mrgreen: zlita.. No jo, nejsem dokonalá a ono to sluníčko dělá divy, to bys nevěřila :lol: mě navíc sejmou dva tři panaky :D a hele, šest kufru byla nadsázka..ve skutečnosti byly dva velké ;) a papír se zapomněl, jsem blbka no…

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:51

@Jensina ahojky :srdce: no karavan je super, určitě do toho jdete. Je to úplně jiný zážitek. Nás to moc bavilo a chceme takhle sjet ještě Francii, snad to vyjde ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:53

@Tiger-lily ahojky, tak potvrzení po nás na letišti chtěli poprvé. Dcera má jiné příjmení a je fakt, že jsme poprvé letěli z Německa. Ve Vídni to po nás nechtěli, asi proto mi to hned netrklo. Tak příště aspoň budu vědět. Štěstí, že s ex vycházíme dobře a nedělá naschvály.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:56

@Lutonka no jo, tomu rozumím. My na let letadlem vždy čekáme tak zhruba do toho roku a půl. Ač pořád kojení, tak už se i nají. Jinak my měli tak skvělé jídlo, že by si i vas prcek pochutnal. Hodně ovoce, ryb, zeleniny..úplně jiná liga třeba oproti Egyptu či Tunisku.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:58

@Regina Hero ahoj Regí :kytka: jsem si na Tebe na dovci několikrát vzpomněla. Hlavně na pláži Cofete, to by se ti líbilo ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 11:59

@dendule4 ahoj, mrzí mě, že tě deníček nebavil, ale chápu. Psát cestovatelské denicky na miminkovskem fóru je hazard ;) měj se fajn..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 12:02

@Hanka1 ahoj.. :srdce: dcera přešla na jinou školu, zatím je tam spokojená. Momentálně je na lyzaku..sjela jednou kopec a noha v orteze a to lyžuje celkem obstojně :lol: my máme prostě furt něco :mrgreen:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 13.01.16 12:03

@LennaZS Právě :mrgreen: Asi jsem zaujatá, takže mě deníčky s touhle tématikou moc neba, nebo nevím. Ale forma fajn :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 12:04

@Papuchalka ahojky..ač mi to zpočátku taky moc nepřišlo, tak nás to vyšlo přesně na polovinu oproti ck Fisher. Ale volala jsem si přímo do Německa a ležela v tom snad měsíc.

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 13.01.16 12:05

@LennaZS
tak to je fajn ze jsou na nove skole vstricni a dceri se tam libi, tak hlavne at je lyzarka brzo v poradku :palec:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.01.16 12:06

@reinkarnace děkuji děkuji :*

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama