Cestování s malou lumpicí je jiné než za svobodna

Ještě když jsme byli s manželem sami dva, jezdili jsme na výlety, o kterých jsme se rozhodli z minuty na minutu, tzv. sedli jsme do auta a jeli. Teď, když jsme tři a dcera je malá, věci to mění, chce to mnohem větší plánování.

Cestování s malou lumpicí je jiné než za svobodna Návrh bez názvu-13.jpg Zdroj: Canva

Kdo cestuje s malými dětmi, tak mi dá za pravdu, že jakýkoliv výlet chce „menší“ přípravu. Už pouze kočárek zabere v kufru hodně místa, dále přemýšlím nad tím, aby naše malá princezna měla co jíst, co pít, náhradní oblečení od shora dolů. Následně musí mít v autě svůj náhradní program, kdyby náhodou cestu autem neprospala, hračky v tašce jsou nezbytnou samozřejmostí!

Hurá, můžeme vyjet na výlet. Čeká nás návštěva ZOO Hluboká v jižních Čechách. Počasí se velmi povedlo, sluníčko a 25 stupňů. Chodíme od jednoho zvířete ke druhému, když tu si všimneme, že z kočárku nám spadl dceřin oblíbený plyšák.
No ach jo, co teď? Vracíme se zpátky, kudy jsme projížděli. Asi po pěti minutách si všimneme chlapečka s maminkou na lavičce, který drží úplně stejného medvídka, kterého jsme ztratili. Jenže, je to určitě on? Chlapeček se tváří spokojeně a nic nenasvědčuje tomu, že by ten plyšák nemusel být jeho. Co budeme dělat? Máme je oslovit, jestli ho náhodou nenašli a v podstatě je obvinit z krádeže? Či mu ho nechat a případně se neztrapnit?

Nakonec se rozhodujeme, že to necháme být a díky smlouvací schopnosti slíbíme dceři plyšovou opici. Opici proto, že se jí líbila nejvíc ze všech zvířat v ZOO. Trochu jsme si na sebe upletli bič, ale tato varianta nám přišla v tu chvíli nejlepší. Vlastně jsme rádi, že plyšák udělal radost i dalšímu dítěti. Po téměř třech hodinách zde příjemně strávených, sedáme do auta a jedeme zpátky domů.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
6656
1.9.21 21:19

"Máme je oslovit, jestli ho náhodou nenašli a v podstatě je obvinit z krádeže? " to jako fakt? Stacilo preci se jich uplne slusne optat, zda nahodou ted plysaka nenasli, ze ho pred chvili dcerka ztratila… co je na tom za obvinovani z kradeze ci ztrapnovani?… ja teda sve deti ucim od mala asertivniho jednani, vase reseni mi pro dceru prilis vychovne neprijde - neumet se ozvat… ted jde sice jen o plysaka, ale v zivote setka, kdy bude muset doopravdy nekoho konfrontovat… tak doufej, ze se nezachova, promin, ze to reknu takto - jako srab… ps. je teda hezke, ze vy rodice mate radost, ale co dcerka, predpokladam, ze to byl plysak ke kteremu velmi pnula

Příspěvek upraven 01.09.21 v 21:23

  • Zmínit
  • Nahlásit
1171
2.9.21 08:48

Taky bych maminku oslovila, protože se nejedná o krádež. Chlapeček medvídka zvedl a hrál si s ním. :nevim: Pochybuji, že by ho tam nějaké jiné dítě nechalo jen tak ležet, aby se na něj šlapalo. :mrgreen: Ale to už je jedno. 8)

Deníček je vlastně o tom, jak ztratila plyšáka a koupil se jiný, protože se maminka bála zeptat. :think: :palec:

  • Zmínit
  • Nahlásit