Reklama

Cestovní pojištění v těhotenstvi

Těhotenství
  • emimino
  • 10.07.02

Sluzebne jezdim velice pravidelne do Nemecka a chtela jsem si byt jista, ze pokud by u me nebo miminka nastal zdravotni problem, bude mi osetreni uhrazeno z cestovniho pojisteni. Moje tehdejsi pojistovna takoveto osetreni hradila jen do 26. tydne normalniho tehotenstvi.

Presto ze jsi mi nedavala moc nadeji, patrala jsem dal a zjistila, ze: naprosta vetsina pojistoven, ktere sjednavaji cestovni pojisteni, nehradi osetreni souvisejici s tehotenstvim (a samozrejmne ani porod nebo potrat) po 26.tydnu normalniho tehotenstvi. Jedna to mela upraveno na 28.tyden. Jedna dokonce nehradila takove osetreni vubec. (Co kdyz je zena na dovolene a treba jeste nevi, ze je tehotna a nastane problem? Dobry, ne?)

Az nakonec jsem sla do VZP a tam? Pani si jeste informace overily v jejich internich materialech a rekli mi, ze oni mi pripadne uhradi z pojisteni lecebnych vyloh pro cesty do zahranici (nebo jak se to spravne jmenuje) veskere lecebne vydaje souvisejici s tehotenstvim (krome zjistovani tehotenstvi, potratu) s vyjimkou normalniho porodu, za ktery povazuji porod po 36.tydnu.

S tim jsem maximalne spokojena, protoze na materske dovolene uz neplanuju zadne zahranicni vylety. Radeji budu rodit doma. A krom toho u VZP zaplatite, pokud pojistujete jen lecebne vylohy (tedy zadne urazove poj. a poj. zavazadel) jako turista, pouhych 17 Kc za den.

Myslim, ze tato informace muze byt dulezita i pro ostatni budouci maminky, protoze me samotnou vubec nenapadlo, ze takovy problem existuje, privedla me na to az kamaradka, ktera si jednou ty jejich Smluvni podminky procetla.

A na zaver jedna perlicka, na kterou jsem narazila v internetu, kdyz jsem hledala reseni, v radach pro cestovni pojisteni. Znela asi takto: „Pokud se rozhodnete cestovat letadlem 5 nebo mene tydnu pred terminem porodu, stavate se dobrou kandidatkou na porod behem letu. Ale nebojte se v 65% je pri letu na palube pritomen alespon jeden lekar.“

S pratelskym pozdravem

Pavlina


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.02 11:38

Ahoj Pavlíno,
taky jsem se dostala do situace, kdy potřebuji vyřídit cestovní pojištění a jem v 27 týdnu těhotenství. Na VZP mi bylo řečeno, že pojišťují jen do 3 měsíce. Metal alinace pojišťuje do 26 týdne těhotenství, stejně jako Česká národní zdravotní pojišťovna. Zdrav pojišťovna MV ČR nepojišťuje vůbec. Nepamatuješ si prosím, která pojišťovna pojistí do 28 týdne?

Zuzka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.02 10:40

Ahojte těhotné zájemkyně o cestovní pojištění,
chtěla bych se s Vámipodělit o to, co dalšího jsem o pojištění zjistila. Takže, když už jsem to vzdala a smířila se s tím, že pojedu, co se týče problémů v těhotenství, nepojištěná, dostaly se mi úplnou náhodou do rukou podmínky pojištění u České národní pojišťovny, kde bylo uvedno, že pojišťovna nehradí porod a komlikace spojené s těhotenstvím po 6. měsíci. V pojišťovně mě paní nejprve tvrdila, že se to na 6 měsíc už nevztahuje, ale pak volala do IPB (ti pro ně pojištění zařizují) a tam jí řekli, že vztahuje. Takže jak vidíte situace je docela zamotaná, každý Vám řekne něco jiného a pak si vyberte! Já jsem si pojištění nakonec u nich tedy sjednala, ale jestli se něco stane pak to bude s pojišťovnu asi veselá domluva, taky proto, že na dovolenou jedu právě v době kdy se mi láme 6 a 7 měsíc.

Zuzka

 
Mar - Keta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.11 21:43

Ahoj,

zjišťuju právě jak je to s tím pojištěním. Volala jsem do VZP a tam nepojišťují údajně vůbec nic, co se týká těhotenství. Jinak pár pojišťověn těhotné ženy pojišťuje, obvykle do 26. - 28. týdne. Vždycky je asi nutné si přečíst podmínky a ještě se optat na nějaké info lince…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama