Chcete bezpečnější vakcíny pro vaše děti?

Zdraví

Hlaste nežádoucí účinky. Nahlášeno je jich minimální množství, proto vám každý pediatr sdělí, že vašemu dítěti hrozí maximálně teplotka a otok v místě vpichu. Aha, že by kvůli teplotě měli na západ od nás fondy pro odškodnění po očkování?

Četly jste někdy příbalové letáky? Možných nežádoucích reakcí je tam mraky. U nás (myšleno tím v ČR) jsou ale záhadně takřka nemožné.

Každý lékař a především pediatr má zákonnou povinnost dle §51 zákona 258/2000 hlásit neobvyklé reakce po očkování. Jeho úkol není posuzovat kauzalitu, ale předat informaci dál Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. Dle slov Mudr. Elekové z naší soukromé korespondence, jako prodavač tam není od toho, aby posuzoval reklamace, musí to jen předat dál. Tečka. Zní to hrozně, ale pediatr toho o vakcíně opravdu moc neví. Jak potom může objektivně posoudit co je či není reakce na očkování? Spousta z nich nečetla ani příbalový leták. Vaše slova, že s dítětem je po očkování tohle a tamto musí vzít vážně! A účinky musí nahlásit.

A tam je největší problém. Pediatři vám nejčastěji řeknou, že toto s očkováním nesouvisí, reakci smetou ze stolu a nic se nenahlásí. Proč? Podle Zuzany Candiglioty, právničky Ligy lidských práv, by lékaři museli uznat následek očkování a přebírali by tím odpovědnost za škodu na zdraví. A to podle §421a zákona č.40/1964Sb. Od roku 2014 nabyde účinnosti nový občanský zákoník, kde tento druh zodpovědnosti zmizí, tudíž můžeme doufat, že se situace s hlášením nežádoucích účinků zlepší.

Každopádně co dělat když se objeví podezření na nežádoucí účinek? (u nás konkrétně se Honzík přestal otáčet a broukat, častý je i intenzivní několikahodinový neutišitelný pláč a další). Ihned zajít k pediatrovi a trvat na zapsání do karty. Zeptat se pediatra zda reakci nahlásí sám nebo to máte udělat vy.(Takové jemné připomenutí povinností) Vyžádat si odborné vyšetření. Doma sama nahlásit nežádoucí účinky.

Kam se hlásí a jak to probíhá? Na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (www. sukl. cz) kliknete vlevo na Hlášení pro SÚKL. Dále na Hlášení podezření na nežádoucí účinky léčivého přípravku. Dále na elektronický formulář, pak na Vložit a už jen vyplňujete. Pracovník SÚKLu kontaktuje pediatra (pokud on sám svou povinnost nesplnil a nenahlásil), ověří si reakce a dále se postupuje dle závažnosti. Každopádně hlášení je součástí evidence nežádoucích účinků SÚKLu, je použito ke statistickým metodám a je k dispozici výrobci vakcín.

Hlaste nežádoucí účinky! K čemu je to dobré? Všude prezentují, že výrobcům vakcín jde jen o naše zdraví, že? Je potřeba jim dávat najevo, že jakákoliv reakce se vám nelíbí, ať můžou vakcíny vylepšovat (pravda, je to hodně optimistický pohled) Pokud se vám nelíbila reakce vašeho dítěte na očkování natolik, že nechcete dál očkovat nebo chcete změnit schéma, jsou nahlášený účinky dobrým argumentem pro jednání se sociálkou apod.

Především jde ale o to dát najevo, že vakcína může být potencionálně nebezpečná a ochránit tím další děti. Když máme povinnost očkovat, tak máme přece právo na bezpečné vakcíny! Připadá vám snad bezpečná vakcína, po níž se děti vrací ve vývoji? Po níž se rozjíždí stále silněji atopický exém? A další…

Ještě poznámka – to že pediatr nesplní svou povinnost a nehlásí nežádoucí účinky, je na podání podnětu k prošetření postupu lékaře a prošetření zamlčování nežádoucích účinků. Lékaři tím hrozí pokuta od SÚKLu až 100 000 Kč.

Informace zde použité vychází z mých zkušeností, z korespondence s Mudr. Elekovou a Zuzanou Candigliotou, dále jsem čerpala také z knihy Varovné signály očkování od Prof. RNDr. Anny Strunecké, konkrétně z právního okénka od Zuzany Candiglioty

Hodnotilo 35 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Milen
Kecalka 237 příspěvků 03.11.12 13:14
Potřebné info.

Konečně mám jasno jak to funguje, nebo spíš nefunguje :cert: .Po hexe měla malá teploty, rýmy a po čtvrté se k tomu přidal kašel, vždycky nejmíň dva dny to byly nervy.Hned v pondělí jdu za Dr.aby vše sepsala a odeslala, ještě mně napadlo, že jí přesně na papír popíšu každou reakci na jednotlivé vákcíny. Mám 14 měsíční holčičku a ještě nechodí, je docela možné, že ji vakcíny zpomalily vývoj :zed:

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 03.11.12 13:19

Díky za přínosné informace!

Jak to dál pokračuje s Honzíkem?

 
fia80
Závislačka 2504 příspěvků 1 inzerát 03.11.12 15:01

Julie po 2. Hexe měla horečku a přestala úplně broukat. Tak jsem se ho ptala, zda to je normální, že vůbec nevydává žádné zvuky - jen když brečí a nebo se jooo hodně směje. Tak mi bylo sestrou řečeno, že některé děti nebroukají a začnou až později a Dr. mi řekl, že na dítě musím mluvit a pak ono udělá interakci :zed: Prostě to oba smetli ze stolu :(

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 03.11.12 16:03

Krásný deníček!! :potlesk: :potlesk:
Dětí poškozených očkováním je jako máku, ale nežádoucí reakce nejsou hlášené vůbec nebo minimálně..A proto hlašte, hlašte, hlašte…

 
karen10  03.11.12 16:09

Krásně shrnuto. :potlesk:
Maminky, trvejte na zapsání nežádoucích účinků do karty a nahlášení na SÚKL. Jen tak budete mít v ruce důkaz pro případné budoucí komplikace (které vám samozřejmě ale nikomu nepřeju :hug: )

 
Olion
Závislačka 2692 příspěvků 03.11.12 16:17

Jsem ráda že si to takhle pěkně sepsala. Moje dcera má 5 měsíců. Ve čtvrtek jsme byli očkované. V pátek paráda ale dnes je to hrůza. Malá se probudila ve 2 ráno a až do 5 mručela, hučela, plakala, pištěla. Celkově na ní bylo vidět že chce spinkat a nedaří se jí usnou a to nás trápí celý den a odpoledne se k tomu přidala i teplota. Problém je že takhle snáší většinu očkování. Ale očkuje nás ve čtvrtek a když v pondělí přijdu že jí bylo špatně a dcera se směje na celé kolo jsem za hysterku. Očkování minulí měsíc bylo pro nás tak náročné že jsem z toho přišla o mléko. Od cery jsem se nemohla hnout téměř 30hodin. Byla tak unavená že nedokázala sát. Když jsem volala na pohotovost tak mě odbyli že je to normální reakce na očkování.

 
gr08
Kecalka 344 příspěvků 03.11.12 16:25

@fia80
Jestli uz broukala a po ockovani prestala, tak to je velmi pravdepodobne zpusobeno vakcinou. Vakcina ma stimulovat imunitni system (na to mam sice take svuj nazor, ale dobra), jenze neurotoxiny v ni obsazene vice ci mene zasahuji centralni nervovou soustavu. To muze u nekterych deti zastavit broukani, zpomalit vyvoj atd. Je to sice jen mensina deti, ale i tak dost vyznamne cislo.
Popsal jsem to hodne zjednodusene, nedoporucuji to takhle pouzit pri argumentaci s pediatrem bez predchoziho studia.

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 16:48

Výborně napsaný deníček :kytka:. Je tolik poškozených dětí po očkování a všem je to jedno, doktoři očkují hlava nehlava, maminky se domnívají jak jsou jejich děti chráněné… Pokaždé, když na to pomyslím, je mi úzko. Za deníček velice děkuji :kytka:

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 16:50

@Olion Ano, to doktoři velice často dělají - smetou ze stolu vše co se jim nehodí. Doporučuji reakce nahlásit sama přímo na SUKL.

 
akydo
Závislačka 2527 příspěvků 03.11.12 16:51

Krásně jasně a stručně napsáno…Můj syn naštěstí žádné velké reakce po očkování neměl, ale možná je to také tím, že zatím nemá naočkované MMR, které se očkuje v 15. měsících. Nyní je mu 2,5 roku a jsem s doktorkou domluvená na očkování až ve 3 letech před nástupem do školky…kdy by mi ho vlastně bez tohoto očkování nevzali…
URČITĚ VŠECHNY NEŽADOUCÍ REAKCE HLASTE :palec:

 
Marťa-S
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.11.12 17:14

Parádní článek - díky za něj a hned ho s dovolením sdílím na FB :)

 
Petrushenka
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 03.11.12 18:19

Mě dětská smetla názor, že po druhé dávce očkování se dceři rozjel (asi) ekzem a přecitlivělost na potraviny, ze stolu. Nahlásit to sice mohu sama, ale pokud lékař nepotvrdí, že to má opravdu o očkování, tak se údaje na SUKLu nezaznamenají oficiálně… :zed:

 
Evulina
Extra třída :D 11625 příspěvků 03.11.12 18:20

Ahoj,
S Hani jsem si dopisovala v době, kdy byl její Honzík očkovaný a měl popsané problémy, protože moje Evča měla velmi podobnou reakci. Zcela zdravé, růžolící mimčo broukající „ma“, „ta“, „da“, „eua“ a další se mi za 3 hodiny po očkování hexou změnilo v trosku - po očkování usnula a vzbudila se bledá, oči bez jiskry, když jsem jí vzala do náručí, klátila se, jakoby jí ochably svaly. Také přestala broukat. Úplně. Celý týden nevydala hlásku, až druhý týden začla, ale ne mluvit, ale houkat jako holub „hu hu“. To trvalo další týden. Třetí týden naštěstí začla opět postupně broukat, ale „eua“ jsem od ní už nikdy neslyšela :nevim:. Hned noc po očkování házela hlavou ze strany na stranu, mlátila ručičkama o matraci a hlasitě vzdychala. 4. den po očkování se k tomu všemu přidalo týdenní nechutenství, kdy jsem málem přišla o mléko.

Až týden po očkování mě to přivedlo k doktorce, kvůli tomu, že nejedla. Proč jsem tam nešla hned, když problémy začaly? No protože mi paní doktorka řekla, že po této vakcíně se nesetkává s žádnými než. účinky, že jediné, co hrozí, je příp. zarudlejší místo vpichu a zvýšená teplota, vyjjímečně horečka. To ale ona neměla, měla spíš teplotu nižší, naměřila jsem jí 36 st. C. Takže jsem to všechno sváděla jen na prostou únavu, manžel mě uklidňoval také, že prostě není každý den posvícení a každý den taky nemám super náladu…Takže po tom týdnu, kdy jsem dorazila k doktorce, přetrvávalo z předešlých příznaků už jen nechutenství a nebroukání. Paní doktorce jsem popsala dopodrobna reakce, co Evča měla a má. Bylo mi řečeno: nebroukání - nemusí nic znamenat, nechutenství - asi mám málo mléka, protože se moc stresuju kvůli tomu jejímu očkování, navíc 4. dne po očkování už to rozhodně nesouvisí s vakcínou, klácení v náručí - z hladu kvůli mému nedostatku mléka, mlácení sebou v postýlce noc po očkování - vůbec nekomentovala, bledost a apatie - běžná únava, to mohlo být po očkování, ale je to běžné a normální :cert: :cert: :cert:. To už mi začalo být vážně divné, jak VŮBEC ANI NÁZNAKEM NEVZALA V ÚVAHU SOUVISLOST S VAKCÍNOU, PŘESTOŽE SE MI PO OČKOVÁNÍ ZMĚNILO DÍTĚ BĚHEM 3 HODIN. Psala jsem pak do jednoho očkovacího centra a tamější dr. mi řekl, že malou sice neviděl, ale podle popisu mohlo jít o dočasnou lehčí formu encefalopatie. Encefalopatie = zánět mozku. Hrozně mě to vyděsilo! Navíc je možné, že se s tím už tento dr. setkal, věděl, o co jde…

Dr. jsem se pak ptala, zda než. účinky hlásila na Súkl. Prý ne, tohle se nehlásí, mají prý hlásit AKORÁT HOREČKY!!! :zed: :zed: :zed: Tak se ptám - kde to jsme??? Podle paragrafu 51 zákona o ochraně veř. zdraví má doktor povinnost hlásit VŠECHNY NEOBVYKLÉ REAKCE. Řekla jsem jí tehdy, že to nahlásím sama, to prý samozřejmě můžu..Zda si potíže Evči dr. poznačila do zdrav. dokumentace ještě nevím, to hodlám zjistit a chci si to i ofotit. Také se jí zeptám, jestli jí ze Súklu volali a co jim řekla.

P. S.: Horečka, kterou tedy prý mají doktoři hlásit, patří přitom mezi ty nejméně škodlivé reakce, třebaže je to reakce, která na první pohled dokáže vyděsit. Ale záněty mozku, které se u malých miminek projevují jen nenápadně (=encefalopatie), může napáchat mnohem víc škod, hlavně i do budoucna. Když se očkuje větší dítě, zánět mozku (=encefalitida) se projeví mnohem razantněji (patří k tomu třeba i to, že dítě nemůže najednou chodit, podlamují se mu nohy, horečka atd.), ale u malým mimin je právě nejzákeřnější to, že se i vážná reakce nemusí navenek moc projevovat. Sama lékařka mi jednou řekla, nezávisle na očkování, že u malých miminek je nejdůležitější sledovat změnu chování, že je to často jediný příznak často i vážného onemocnění. A KDYŽ SE TAK STALO, TAK TO ALE PAK ÚPLNĚ SMETLA ZE STOLU!!!

Dávejte si všichni pozor, bděte, své děti sledujte, važte pečlivě každou vakcínu, zda je opravdu nutná a když ano, tak zda zrovna v tom kterém věku. A pokud se nedejbože něco stane, HLÁSIT HLÁSIT HLÁSIT (pediatrovi, Súklu).

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 03.11.12 18:31

Hezky sepsané, nemůžu než jen napsat, že plně souhlasím! Hlaste nežádoucí účinky!

 
milmic
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 03.11.12 18:46

Naprosto souhlasím, díky za tento deníček.
Dcera mě po třech hexa vakcínách jen zvýšenou teplotu a byla mrzutá. Ale po čtvrté mi zůstala jen apaticky ležet celé odpoledne, nejedla, nepila, nehrála si, nenechala na sebe sáhnout. Reagovala, ale byla „divná“. :,( Navíc jí to pomohlo k atopickýmu ekzému. Všechno jsem poctivě nahlásila, raději sama, bo nevím, jak moc to pediatra bere vážně.
Drhé miminko už očkovat nechám úplně jinak. :,(

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 03.11.12 19:04

Diky za reakce. Jsem na chate a pristup mam jen pres mobil, proto nemohu moc reagovat.

Honzik se tehdy zacal znovu ucit otacet asi po tydnu, broukat pomalu asi po mesici. snad zadny nasledky nema, ja uz ale dale neockuji

 
yweta
Závislačka 4113 příspěvků 03.11.12 20:01

Hlavně všichni očkujme, ať z toho firmy mají hodně peněz.
My očkování přežili relativně v klidu…až později jsem vysledovala, že cca týden až 10 dní po očkování se malé vždycky vylezl hrozně ekzém… Ale bylo mi vysvětleno, že s očkováním to nesouvisí… před Vánoci jdeme na další očkování, už se mooooc těším :cert:

omlouvám se, není to reakce na předchozí příspěvek

Příspěvek upraven 03.11.12 v 20:02

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 03.11.12 20:18

Urcite hlaste nezadouci ucinky. Muj syn zadny nemel. To je tak do rovnovahy:)

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41402 příspěvků 3 inzeráty 03.11.12 20:19

Bála jsem se dálšího antiočkovacího deníčku. A jsem mile překvapená. Toto mi přijde konstruktivní apel. Hlásit nežádoucí účinky, aby se ve statistikách ukázala i odvrácená strana mince.
Hlásit by se mělo. Jen s tím hodnocením souvislosti s očkováním je to fakt těžké. Můj syn i dcera se taky přestali otáčet. Dcera se přestala otáčet ještě před první hexou, syn se po první hexe otáčet začal, přestal pár dní před aplikací druhé hexy.
Dcera byla před 3mi týdn objednaná na Priorix, ten jsem odložila. Minulý týden jí hospitalizovali s dost záhadnou infekcí nereagující na antibiotika. Kdybych Priorix neodložila, určitě by se souvislost s očkem hledala. :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 03.11.12 21:00

Přínosný deníček :palec: i když název poněkud zavádějící. :think:

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 03.11.12 21:35

@Gina108 to me zajima :D myslis, ze vakciny by nemohly byt bezpecnejsi? Proc bys ho tak nenazvala? Vazne me to zajima :kytka: ja to citila takhle, proto jsem to tak nazvala :think: i kdyz ja sama jsem spis proti ocku, chapu a myslim na proockovaci maminky. Nejdulezitejsi je totiz to presvedceni, ze delam pro sve dite to nejlepsi. A to kazda mama citi jinak. Dle vlastniho svedomi a vedomi at si kazdy pod tim predstavi cokoliv

 
arkadie
Závislačka 2899 příspěvků 4 inzeráty 03.11.12 21:44

Ahoj.Na tento deníčku nejde jinak než reagovat. Souhlasím s tím, že vedlejší účinky by se měly hlásit,ALE.....Jste si jistí, že to, co tu popisujete, jsou opravdu vedlejší účinky vakcíny?!? Zastavení č i zpomalení vývoje mi zda jako naprostá hloupost. Co takhle prostě shoda okolností? A pak. už je jednoduché říct, to je z očkování. Stejně tak ekzem.To je prostě bohužel porucha imunity daná už od narození. Souhlasím s tím, že očkování to může rozjet, ale stejně tak dobře to mohl v budoucnu vyvolat stres, alkohol či cigarety. Já osobně jsem ráda, že se očkuje, protože ty nemoci, po kterých většinou zůstávají trvale následky, jsou mnohem horší, než pár dní nepohody. Vždyť je to pro dobro našich děti. Omlouvám se za tento negativní příspěvek, respekují vaše názory, ale to si prostě myslím já.

 
karolínka12  03.11.12 22:10

Příspěvek mě opět dostal ze židle…
teplotka a otok v místě vpichu každý očekává, teda alespoň rozumný člověk a jistě jsou i v letácích uváděny; pokud by se vyskytla jakákoli jiná reakce určitě bych jí své dětské doktorce nahlásila a mám v ní důvěru, takže bych se dál nepídila; myslím si, že když studovala 6 let medicínu, tak ví, co dělá; dětskou doktorku jsem pečlivě vybírala, takže nemám důvod pochybovat, nikdy jsem se nesetkala s ničím, co by mne nějak překvapilo natolik, abych jí prověřovala jinými způsoby;
věřím, že pediatři v České republice nečtou „příbalové letáky“ - ty jsou totiž primárně pro pacienty a lékaři se dostává daleko podrobnější informace než pacientovi; při kontaktu s vybranou dětskou lékařkou jsem se nikdy nesetkala s tím, že by jí jakákoli znalost o vakcíně chyběla, na dotazy reaguje zodpovědně, zatím se nestalo, že by podávala mylné či nedostatečné informace; o vakcínách jsem si informace zjišťovala a při rozhovoru s lékařkou bylo zřejmé, že o vakcínách má velmi dobrý přehled
co se týká očkování: občas /velmi zřídka/ se stane, že má dítě velmi těžkou reakci. Toto se však děje velmi sporadicky a toto je třeba brát v úvahu; je nutné porovnat také stav v současnosti se situací v minulosti; pokud by se přestalo očkovat, znovu by se vrátila častá dětská úmrtí; v současnosti je populace vesněs pěkně proočkovaná, takže pár dětí rebelujících matek nijakou velkou škodu nenadělá /maximálně tak sobě/; je však velmi smutné, že různé aktivistky se snaží očernit očkování, pediatry atp. bez jakéhokoli patřičného vzdělání /ekonomie či učitelství není to pravé vzdělání pro posouzení erudovanosti lékaře/ a manipulovat s ostatními; a je smutné, že taková přesvědčení vzejdou z jakési emailové komunikace a vlastní zkušenosti s velice omezeným počtem dětí; toto nikdy nemůže přebít řadu rozsáhlých studií vakcín; zkušenosti jednoho člověka nejsou zkušenosti obecné a nelze z nich vycházet; farmaceutické firmy investují značné množství finančních prostředků do výzkumu a na jejich data se lze spolehnout; děti, které dostanou vakcínu u dětského lékaře nejsou žádnými pokusnými králíky a dostávají přípravek, který byl už do jisté míry „prověřený“;
samozřejmě nezavrhuji možnost hlásit SÚKLu nežádoucí účinky i laiky, někdy to je rychlejší; příjde mi však docela nechutné házet špínu na všechny pediatry, jen protože někdo má špatnou zkušenost

 
karolínka12  03.11.12 22:14

@arkadie to si myslím i já; poslední dobou sleduji dosti negativní postoj k očkování; je smutné, že to, co zachraňovalo lidské životy po desetiletí je nyní v takovém špatném světle; řekla bych, že třeba pojídání brufenu je daleko nebezpečnější než vakcinace, ale to už nikdo neřeší a spousta lidí o pěkně baští; pak když jim praskne vřed, tak to svádí na osud; to, že u někoho způsobí vřed jedna jediná tableta ví málokdo; místo štvavých kampaní bez pořádné znalosti bych uvítala u těchto vášnivých maminek samostudium relevantních lékařských knih, nikoli populárně naučných štvavých paděl

 
karolínka12  03.11.12 22:15

@Loki01 můj syn teplotku… žádné dítě s jinýma reakcema po očkování neznám

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 03.11.12 22:16

Já jsem čím dál tím míň přesvědčená, že dělám to nejlepší…a nejhorší je ta má nejistota… jak ráda bych byla radikální očkovací nebo neočkovací…
Každý den o tom přemýšlím…

Rozhodně by se mělo začít nahlašovat i bez lékaře-protože ti nic nenahlásí.

Malá se mi přestala po hexe ve 3 měsících přetáčet a začala v 5 měsících..že by to zapomněla? Nevím teda…
Po poslední hexe, boostru, byla očkovaná v pátek, měla jeden den v neděli průjem a zvýšenou teplotu celý víkend, což nepokládám za nějakou hrůzu. Ale v pondělí se celá slila ekzémem. Jelikož Dr. měla týden dovolenou, šla jsem o týden později, kdy vyrážku pořád měla. Prý enteroviry- jak si může být jistá, když ani neudělala stěry??
Ted se mi celá osypala zase-po burácích. Stejná vyrážka, stejně dlouho do nechtělo zmizet- takže jsem opravdu přesvědčená o alergické reakci.

 
karolínka12  03.11.12 22:17

@yweta myslíte si, že když se po očkování objeví u více jedinců exém, že bude vakcína stažena? kdepak, kvůli tomu se vakcíny nestahujou

 
karolínka12  03.11.12 22:21

Vlastně už jsem pochopila význam tohoto deníčku…
očkování je povinné… maminky, co očkovat nechtějí, mají jen málo možností, jak se očkování beztrestně zřeknout; nenaočkované děti se neberou do školek atp.
hmmmmm, takže se mění strategie boje; když to nejde na požádání, tak budeme hlásit nežádoucí účinky, snad se pak vakcína stáhne, že???
co je jinak smyslem tohoto všeho? ale, dokud nebudete hlásit život ohrožující jevy či úmrtí /a oboje budete muset mít nějak dokázané, třeba výjezdem RZS…). tak se nic dít nebude; takže hlaste, hlaste…

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 03.11.12 22:23

@arkadie
„Jste si jistí, že to, co tu popisujete, jsou opravdu vedlejší účinky vakcíny?!?“
Máma řekne, že se stalo to a to. Lékař řekne, že to v žádném případě nemá souvislost. Ale jak si doktor může být jistý, že to vakcínou není? Smetl to ze stolu jednou větou, nijak to nezkoumal. Ani neví, že je takový nežádoucí účinek už zaznamenán v příbalovém letáku. (Vlastní zkušenost.)

„Stejně tak ekzem. To je prostě bohužel porucha imunity daná už od narození.“
Kdyby to tak bylo, byl by ekzém neléčitelný.

„Souhlasím s tím, že očkování to může rozjet, ale stejně tak dobře to mohl v budoucnu vyvolat stres, alkohol či cigarety.“
Alkohol a cigarety můžu využívat, ale nemusím, žádná vyhláška mě k tomu nenutí. Se stresem můžu pracovat, můžu ho ovlivnit. I očkování by mělo být dobrovolné.

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 03.11.12 22:24

@karolínka12 Jo,drsný, když budou muset prvně děti umírat a být postižené, aby se něco dělo…

A atopický exém-raději si prodělám jako dítě příušnice..sorry

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 22:27

@karolínka12 Napsala jsi krásnou teorii, kéž by skutečnost byla taková jak píšeš. Kéž by očkování chránilo tak jak píšeš… Pokud by jsi měla dítě poškozené vakcínou, psala by jsi nejspíše jinak.

Naše bývala pediatrička o vakcínách nevěděla zhola nic, resp. krom těch informací, které jí dal farma dealer. Příbalový leták prvně v životě četla přede mnou a nahlas se divila, že mám pravdu, co všechno vakcína obsahuje… Naše nová pediatrička zřejmě ví o vakcínách dost, nenutí do očkování, nemanipuluje s námi, nevyhrožuje, nezastrašuje.

Očkování studuju 2 roky, vím o něm mnohé, jak dlouho studovali pediatři očkování a z jakých zdrojů? Můj taťka je chemik, jeho sestra lékařka, druhá jeho sestra je také vysokoškolsky vzdělaný zdravotník. Všichni naší volbu schvalují bez mrknutí oka. Obě taťkovo sestry znají poškozené děti po vakcínách taktéž i já osobně. Vím co vakcína s dítětem může udělat.

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 22:31

Z vlastní zkušenosti také potvrzuji, že lékaři SUKLu nic nehlásí. Vím to opět od naší bývalé pediatričky, prý je s tím moc papírování.

 
karolínka12  03.11.12 22:31

Bože, než jsem šla s dítětem na očkování, přečetla jsem všechno možné, včetně zahraničních zdrojů; věděla jsem, co může nastat, o encefalopatii /která není klasickou encefalitidou a normálně odezní/ jsem věděla a byla na ní připravená; zvýšenou teplotu jsem čekala daleko vyšší než jsme nakonec měli; to, že je dítě bledé a unavené.....ano je, protože má v těle cizí látky, potřebuje je zpracovat a z toho i ta únava /to bývá většinou při nemoci a očkování takovou polonemocí je…/ proto je doporučován klidový režim a nikde necourat, aby se dítě s vakcínou v klidu vypořádalo a nemělo další zátěž; nevím, opravdu nevím, ale myslím, že některé maminky chtějí od dětských lékařů trochu víc, než jim můžou dát; a vůbec, vy všichni, co tu na své dětské doktorky spíláte, vy jste vrhli své dítě libovolnému pediatrovi bez předchozího prověření? to se docela divím; příjde mi samozřejmé si dětského doktora prověřit a pokud někdo má takové problémy se standardními postupy, tak by se měl seznámit s tím, jak dotyčný lékař možné problémy řeší, to hodně napoví; samozřejmě, pokud člověk zaklepe na první dveře, tak se pak nesmí divit

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 03.11.12 22:32

@karolínka12 rikam snad nekde at maminky neockuji?? Ocernuji nekde ockovani? Rikam jen at se negativni ucinky hlasi…
Pisu ze vychazim predevsim z vlastnich zkusenosti a ty vypsat podrobne by bylo ns par dalsich denicku… Denicek ma informativni charakter, snazila jsem se mit vse pravne podlozene. Z tebe citim utok a nechapu proc kdyz jsem snad nedala pricinu :nevim: nechci se tu hadat… Citis se na ockovani, tak ockuj

 
karolínka12  03.11.12 22:35

To, co jsem napsala není teorie; chce to jen trošku víc zapátrat po takovém pediatrovi, který mi bude vyhovovat; výběru dětské doktorky jsem před narozením syna věnovala dosti času; a proto mám dle mého soudu lékařku kvalitní; nedovedu si představit, že by šlo mé dítě k lékaři, který by neznal obsah alespoň příbalového letáku a který by se podivoval…
a jsem ráda, že jsem výběr neodflákla

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 22:35

@karolínka12 Opět s tebou nemohu souhlasit. Očkování lidské životy nezachraňovalo ani nezachraňuje.

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 03.11.12 22:38

@karolínka12 gratuluju k pediatricce. Vidis, js verila, ze po sesti letech studia jsou vsichni stejne zodpovedni…

 
karolínka12  03.11.12 22:39

Pokud se nebude očkovat, tak bude dětí umírat poměrně dost… to jsou statistiky
nikdo nikoho nenabádá, aby nechal umírat děti, jen jsem uvedla, co by mohlo vést ke stažení vakcíny - a výskyt atopického exému to jistě nebude;
jinak asi by bylo docela zajímavé zjistit, jak se Státní ústav pro kontrolu léčiv brání falešným hlášení nežádoucích účinků, ono pokud se bere v potaz každé hlášení z davu, tak se to dá nehezky zneužít /ale tam asi funguje to ověřování s pediatry/ pokud to někdo ví, ráda se poučím

 
karolínka12  03.11.12 22:40

Děkuju; je to jako ve všech profesích, někdo je zodpovědnější více, někdo méně

 
karolínka12  03.11.12 22:44

Očkování chrání před propuknutím nemoci nebo zmírňuje její průběh /toto je vědecky ověřeno, bylo prováděno mnoho klin. studií - nelze zpochybnit vlastními zkušenostmi nebo dojmy některých; před sto lety byla úmrtnost na některá onemocnění poměrně vysoká, dnes je díky očkování buď nulová nebo velice nízká; samozřejmě nechci, aby moje dítě bylo mezi těmi, kteří budou mít na očkování těžkou reakci a nepřeji to ani nikomu jinému; vždy však budu přesvědčená, že očkování má více benefitů než neočkování

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 03.11.12 22:46

@karolínka12 Tady nejde o stažení vakcín..ale o to, zda by se nedaly dělat šetrnější, bez přídavných látek, které jsou zdraví škodlivé a jsou spouštěčem autoimunitních onemocnění, diabettes atd..

Nemyslím, že by umíralo více dětí… doba pokročila, životní úrověň, strava, voda, to vše přeci má velký vliv na epideime.
Nejsme v době, kdy umíraly děti, protože byly zesláblé a neměly vitamíny.

To stejné..s poro­dy…rčení neřeknu asi správně…Svatba v máji, v zimě máry… to už přeci neplatí také.

Ale nechci se tady nějak přít o pravdě..o tom to tu nění.

 
karolínka12  03.11.12 23:00

Dobře, ale já si myslím, že dělat bezpečnější vakcíny je v zájmu jakékoli farmaceutické firmy; ono pokud chce někdo přijít s novou vakcínou, musí být lepší než je ta stávající; pochybuju, že bude někdy možné dělat vakcíny bez jakýchkoli přídavných látek a já si ani nemyslím, že by tyto pomocné látky nějaké závažné reakce způsobovaly /to ale nemám nastudováno, takže to je jen můj dojem/; a je jistě v zájmu jakékoli farmaceutické firmy, aby se snažilo vyvinout vakcínu co nejbezpečnější; myslím, si, že pro nikoho není přínosem, pokud vakcína nedělá dobře; a ok, pokud má někdo dojem, že kvůli vakcíně se zpomalil vývoj dítěte, ať to nahlásí - jenže ten vývoj se nezastaví nadlouho a pak se zase rozjede; když dítě dostane chřipku, tak taky nebude zrovna hltat, taky bude unavené a taky se dejme tomu na čas zpomalí ve vývoji - protože bude holt moc unavené; vakcína může u někoho způsobit podobné příznaky jako nemoc, jenže furt je to lepší, než když nenaočkovaní jedinci budou mít z nebezpečné nemoci /ty proti kterým se očkuje/ následky na celý život nebo zemřou; málokteré dítě má po očkování nepravou encefalitidu a mizivé procento dětí má trvalé následky; a pokud se do těla vpravuje cizorodá látka, je vždy nutné počítat s možnou nežádoucí reakcí, ať se jedná o jakoukoli látku; vakcíny nebudou nikdy 100% bezpečné, už jen z povahy věci - protože obsahují látky, které mají v těle způsobit určitou reakci a vzhledem k tomu, že každý člověk je naprostý originál, nelze od nikoho očekávat zcela totožnou reakci; někdo nezareaguje, jíný bude mít horečky, jiný encefalitídu; u někoho vakcíny nezafunguje, nevytvoří se mu protilátky; a to všechno proto, že každý jsme jiný; nelze udělat univerzální vakcínu, která bude fungovat u všech stejně, když jsme každý jiný a nelze dělat na každého na míru šitou vakcínu, protože je to finančně i jinak nedostupné /vzhledem k povaze věci/

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 23:14

@karolínka12 Možná se budu ptát trochu osobně, ale zkusím to… Nechala jsi své dítě naočkovat přestože víš co vakcíny obsahují a co mohou s dítětem udělat?

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 03.11.12 23:15

@karolínka12 me by zajimalo, jestli bys reagovala stejne, kdyby zrovna tve dite prodelalo encefalitidu…

O cem ty hadky jsou? Ockovacky maji pocit, ze neockovanim ohrozujeme jejich deti. Ty co neockuji, zase maji pocit, ze povinnosti ockovat jsou ohrozeny jejich deti… Ktera mama ma vetsi pravo? Kazda neseme odpovednost za sve dite, ktera z vas by te odpovednosti chtela byt zbavena? Chcete nektera aby za vase deti rozhodovsl nekdo jiny nez vy? Kde je ta hranice?? Zase ji ma kazda jinde…

 
arkadie
Závislačka 2899 příspěvků 4 inzeráty 03.11.12 23:33

@Jankape Ekzem nejdéle vyléčit úplně, jen potlačit. Dříve nebo později se může objevit zas. Vím to z vlastní zkušenosti.

Vedlejší účinky byli, jsou a budou. Každý organi mus na to prostě zareaguje jinak, to nejde předvídat. Ale já osobně bych byla raději, aby se mi můj syn začal přetáčet o 2 měsíce později, než aby si prodělal obrnu nebo metanu.
Ale vždyť o nic nejde. To je věc každých rodičů, jestliockovat nebo ne. Mám kamarádku, která svou 2.letou dceru taky ještě neočkovala a nevyhýbáme se jim. Prostě to respektují.

 
arkadie
Závislačka 2899 příspěvků 4 inzeráty 03.11.12 23:35

Myslela jsem obrnu a tetanus. Omlouvám se za překlep.

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 03.11.12 23:39

@Haninac
moc hezky napsaný deníček :potlesk: :potlesk: :palec:

 
Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.11.12 23:41

@arkadie Obrna se již téměř nevyskytuje, ale může nastat situace, že dítě dostane obrnu z vakcíny. Také jsem z obrny měla strach.

Dostat tetanus není tak jednoduché, jak pediatři říkají. Tetanovka kolikrát zamává i s dospělými, natož s miminem…

 
karolínka12  03.11.12 23:42

Ano

 
karolínka12  03.11.12 23:44

Ano, reagovala bych stejně; byla jsem na možnost, že dítě encefalitidu dostane, připravená; samozřejmě budu ta nejšťastnější máma, když se všechny očkování obejdou bez větších problémů, ale věřím, že očkovat přináší vyšší možnost zdravého a ničím nerušeného vývoje než neočkování

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama