Chci dítě? Chci! Jen ne za každou cenu, ...

Ostatní

Chvilku jsem přemýšlela, zda mám svůj článek dát do snažilek, nebo nesnažilek. Miminko si moc přejeme, ale naše finanční situaci nám nedovoluje, si ho pořídit. Takže jsem ho poslala sem.

Dítě pro mě bylo pro mě středem vesmíru. To zní divně, jako kdybych ho měla a přišla o něj. Tak jinak, snaha o dítě pro mě byla středem vesmíru.
Nic jiného, než až budu mít velký břicho, nebo budu držet v ruce ten krásnej voňavej uzlíček štěstí, pro mě neexistovalo.
Věta typu: „Až budu těhotná, tak…" nebo „Až budeme mít miminko, tak…" mi projela hlavou denně nejmíň tisíckrát!
Všechno jsem dělala jen pro miminko - chodila na procházky, na čerstvý vzduch, pila hodně mléka, snažila se sportovat, fyzicky se unavovat a následně odpočívat a relaxovat, hodně spát, cítit se fajn a to jen proto, abych otěhotněla! Nebo pokud bych už byla v ranném stádiu těhotenství, tak to dělat pro miminko. A s další menstruací, přišla i depka, že to všechno bylo nazmar!
Jenže nebylo, až teď si uvědomuji, co všechno jsem pro svoje tělo udělala. Mám mnohem lepší fyzickou kondici, dostatek vápníku v kostech a zubech a celkově se cítím mnohem lépe! Pokračuji v tom, sportuji, relaxuji, ale hlavně to dělám pro sebe!
Měla jsem v plánu nastoupit letos do práce, do které berou jen 1× za rok, ale znáte to, člověk pořád čeká, čeká, otálí s přihláškou. Říká si, že tou dobou už třeba bude čekat miminko. Jenže miminko nečeká a na přihlášení je už pozdě.

Měla jsem 3 a půl měsíce volna a víte, jak si je „užila"? Počítala jsem dny cyklu, těšila se na 28 - x DC, abych mohla testovat a konečně se dočkala vytoužených //. Jenže na testu se vždy objevila čárka jen jedna a menstruace si to taky přivařila. A já se zase snažila nějak zabít čas do 28 DC! Prvních 14 dní cyklu se mnou nebyla řeč, do ničeho se mi nechtělo, ze všeho jsem byla otrávená, unuděná. A zhruba od 15DC zase nabitá energií, překypovala jsem činnostmi, nevydržela na jednom místě, pořád něco vymýšlela. Ale jen do doby, než se objevila první červená kapka.

Skoro po roce stráveným tímto způsobem jsem si uvědomila, že si vůbec neužívám ty krásné věci. -        Venku svítí sluníčko, proč se nejít jen tak projít, vyčistit si hlavu? -        Proč si nedát alkohol na oslavě narozenin kamaráda? Že jsem zrovna 26 DC? No a co? -        Proč si ráno k snídani neudělat pořádně silnýho turka na probuzení? Proč si raději dám nějaký slaboučký kafíčko a pak 2 hodiny v práci usínám? -        Proč když za vámi přijde kamarád, že si chtěj v blízký době skočit s padákem (nebo jiná šílenost), jestli půjdete taky. A vy i když si moc přejete to vyzkoušet, tak to odmítnete s myšlenkou, že v té době už určitě budete těhotná? -        Proč když za vámi přijde manžel s tím, že našel skvělou dovolenou na příští rok, tak první co, tak začnete počítat, jestli už náhodou nebude miminko na světě a nebo jestli to půjde, tak jet s velkým břichem! -        A tak dále a tak dále.

Takhle jsem celý rok žila já! A už končím! Je to pár dní, co nás vyhodili z bytu a my se rozhodli, že musíme počkat a snažit se, aby se nám miminko nepovedlo, dokud si nevezmeme hypotéku a byt pořádně nezařídíme. Otevřelo mi to oči.
Včera jsem měla ovulaci. Poznala jsem to bez ovulačních testů, bez teploměru, beze všeho. Poprvé za celé snažení, jsem cítila, že dneska mám ovulaci. A tak jsme se milovali s kondomem. Hotovo. Tečka.

Jen jsem tím chtěla říct, že i když si člověk myslí, že bez toho, po čem tolik touží (třeba to dítě), se nedá žít. Ale dá! To jen my bez toho žít nechceme…

Hodnotilo 4 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
suanka
Stálice 79 příspěvků 08.10.08 09:54

Napíšu to ještě sem, takže.
Jsou tu v článku věci které mohou znít trochu proti snažilkám, ale takhle jsem to nemyslela!!!
Jen jsem tam chtěla popsat, jak se může z chronický snažilky stát, snažilka vskutku smířená s realitou…

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 08.10.08 10:02

Suanko,
napsala jsi to pěkně. Já to proti sobě nijak neberu, sama si uvědomuju, že snažení se fakt někdy rovná magoření.
Tak hodně zdaru a až budete mít vyřeseno bydlení, tak přeju brzy hezké, zdravé a hodné mimi. :-))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 08.10.08 10:44

Suanko u tebe to vidím jako veliký pokrok, zdavý přístup. když jsi vzpomenu s jakou historkou jsi k nám přišla, ještě tď se směju :-))
Jsi ještě dost mladá, takže nervovat se určitě nemusíš a zařídit si byt je určitě potřeba. A třeba to pak půjde líp.

 
tygr
Kelišová 5264 příspěvků 08.10.08 10:57

Suanko - jak já tě chápu. Jen mě to tehdy došlo naštěstí dřív (asi za půl roku magoření). Taky jsem nepila alkohol, od polovinu cyklu vynechala kafe a řídila si život podle možného těhu. Ale samo chápu i opačné strany. Ony netuší, jak moc se jim uleví, jak moc je to osvobuzující. Na miminko nepřestanete myslet nikdy, ale už to nebude tak fanatické. Já jsem dokonce ani nemyslela před a při milování na to, že by se to mohlo povést. Jen po - někdy jsem si říkala. To bylo tak hezký, že by se i ten tygřík mohl povést.....

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 08.10.08 13:01

Suanko - me osobne to proti snazilkam nepripada. Napsala jsi to hezky, je dobre, ze to takhle beres a preji, at se Vase problemy brzo vydrzi :-)))

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 08.10.08 13:22

Ahoj Suanko, závidím ti tento přístup! To u mě bohužel nehrozí a s postupujícím věkem bude jen hůř. Je mi 29 a už od cca 26 mi začaly tikat biologické hodiny, bohužel manžel povolil až v mých 28 letech a teď se skoro rok neúspěšně pokoušíme o mimi. A hodiny už jen netikají, spíš bijí na poplach. Je pravda, že zprvu jsem snažení více prožívala, teď jsem to v sobě hodně utlumila, i když mám občas problém s tím, že si o tom nemám s kým popovídat, tak to aspoň tlačím do manžela. Nejhorší je, že už od mládí toužím po tom mít 4 děti (i manžel by jich chtěl tolik) a to tímto tempem už asi nestíhám a to mě dost deptá. Jasně, budu ráda i za jedno, jenže taky vím, že to prostě nebude ono. Ach jo, jsem takový trochu rozervanec:-)

 
anouk02
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 08.10.08 15:58

suanka, super článek, souhlas i 35letý bábinky „psychiky"…po x-protrpěných letech, pocitech méněcennosti a degradaci svého života na samici-nesamici…jsem se rozhodla dále netrpět a i ve svém pohnutém věku dospěla k tvému rozhodnutí s tím, že pro mne to je už asi definitivní:-))))  pro tebe, téměř moje dcérečko, pauza možná jedno, možná dvouroční:-)…a kupodivu …je mi zatím líp…že se už netýrám tím,jak budu snášet těhotenství se skoliozou,depresí, úzkostnou poruchou a otcem,který dítě 1den v týdnu chce a 6 ne:-))) atd.atd…čím vším své dítě „nakazím" a co jsem za nezodpovědku…ale už prostě hodlám dožít…přesně jak píšeš ty…dožít a užít si to!!! se všim všudy i s antidepresivama i se zádama v pr…:-)))!!! a věřte mi,kočendy, že to, že jsem si pro to platíčko AK došla, nebylo lehký rozhodnutí.  

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 08.10.08 16:33

Mufina - nechceš se přidat k nám do Psychiky ? Kvalifikaci na to máš. Budeš si moci s někým povídat, zasmát se sama sobě a sdílet podobná trápení. Rády tě tam uvidíme.

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 08.10.08 16:49

Lindo, moc ráda se k vám připojím. Díky za pozvání.

 
bubli
Kelišová 5545 příspěvků 08.10.08 18:55

Suanko, snazeni by nemelo ridit osobni zivot i kdyz vim, ze kazda snazilka si takovym obdobim ze zacatku projde. Zbudujte bydleni a karieru a na mimco se vrhnete za par roku, casu zatim mas spoustu. Preju hodne stesti.

 
Luciasek86
Kecalka 200 příspěvků 16.05.11 14:48

Suanko plně tě chápu,taky toužím po dítku již druhém a hodiny tikají jako o život,jenže ta finanční situace nám to nedovolí:-( ale přestala jsem se upínat na věci ohledně těhu a začala zase žít a užívat,je to hrozný když se ženská dostane do tohodle kolotoče a ztratí pojem o životě,přitom stačí vybočit,zase si užívat a pak už to jde samo,pokud tomu něco nebrání jako ta finanční stránka.Přeju at máte brzy vše zařízené a můžete se těšit ze 2 čárek na testu

 
jiko
Nováček 1 příspěvek 27.09.11 17:28
poradte

Ahoj poraďte mi prosím chci dítě,ale manželství nepadá v úvahu(péče o nemocnou matku)kde najdu na netu ženy,které chtějí děti bez manžela?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama