Chtěla jsem udělat radost oběma rodičům

Porod

Záchodová mísa byla v těhotenství můj nejlepší kamarád. Objímali jsme se s radostí ještě den před porodem, a i když jsem si utíkala popovídat se záchodovým prkýnkem snad po každém jídle, tak jsem i přesto přibrala 33 kg. A to nemluvím o tom, jak jsem 3 měsíce před porodem otekla tak, že jsem se bála podívat do zrcadla. Ale čert to vem, celé těhotenství bylo jinak v pořádku a maličká zvládla všechny testy na jedničku. Co víc si přát?


1 komentář


5 komentářů

I když se naše Domča měla narodit 16. 6. 2011 (a to nás pan doktor strašil, jak se narodí určitě alespoň o týden dříve), tak samozřejmě ne. Sakra,jak já jsem se těšila každý den, že už konečně porodím a ono nic. Naše zlobidlo prostě ven nechtělo. No co už. Musela jsem vydržet. Ale já už tak chtěla, aby byla s námi, ale holt jsem musela respektovat její rozhodnutí, že potěší oba rodiče a počká na 19. června. A proč toto datum? Protože maminka je 19. a tatínek v červnu.

18. června jsem si šla s přítelem lehnout, konečně jsem snad po 2 hodinách usnula. Nikdy to nebylo jinak než na břiše, ale s tím balónem, co vypadal už ve 3. měsíci jako před porodem jsem, i kdybych mermomocí nechtěla, musela na záda. Počítám ovečky,zavírám oči,usínám a… naše sluníčko se rozhodlo o půl 2. ráno, že chce kouknout ven. No, smůla, maminka prvorodička samozřejmě nic nepoznala, bolest v podbřišku a co chvilkové lítání na toaletu přikládala včerejší večeři v KFC.

Asi po desátém vstávání a utíkání na záchod se maminka zastavila. Proč? Aaaa, zjistila, že se počůrala. No, takhle dlouho běžně nečůrá, takže asi plodová voda. Koukla na hodinky, půl 4 ráno. Super. Jdu probudit tatínka. Taky Vás váš manžel (když spí) poslouchá, odpoví a pak zjistíte, že ani neví, že na něj mluvíte? No, říkám: „lásko, rodím, praskla mi plodová voda, vstávej“. Táta: „a nepočůrala ses?“ Vtipné. Jdu se vysprchovat a tátovi mezitím vše docvaklo a už ho vidím stepovat u dveří. Šikulka :)

V porodnici, kam jsme dojeli o půl 6. ráno, mě přijali, udělali vše, co maminky už znají a šoupli mě na porodní pokoj, kde jsem čekala do 15 hodin odpoledne. Myslela jsem si, že si vytrhám všechny vlasy - ty kontrakce už prosím ne. Chci rodit. Hned… samozřejmě stále na 3 prsty. Chci epidural. Hned. Po epiduralu skoro 30 minut klid, pak kapačky a rodíme. Konečně. Už jsem se dočkala i já. Slyším pláč, je 16:48. Doteď nechápu, jak jsem mohla porodit 3 740 g a 52 cm. Ale stojí to všechno za to.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 06.12.11 08:56

Ahojky já měla kontrakce od 22.hodiny a jelikož jsem byla prvorodička tak jsem si pořád nepřipouštěla,že už bych mohla rodit (plodová voda taky neodtekla)nicméně jsem to už po nějaké době nemohla vydržet a tak ve 3 hod.ráno jsem vzbudila přítele a tak jsme vyrazili.Tak strašně jsem se na malou těšila ale v porodnici to bylo najednou jiný kontrakce byli tak strašný,že jsem začala omdlívat.Po nějaké době mi doktoři řekli,že už je na čase opravdu rodit.Při porodu mi přestali kontrakce takže mi museli napíchnout kapačku,což bylo něco na mě :lol: Přesně v 9:00 se malá konečně narodila se 4020kg a 52cm to byla teprve zabíračka.

Jinak nerodila jsi u Milosrdných bratří?Já jen,že na fotce jsou dupačky ty stejný co měla na sobě v porodnici moje malá :) a okolí je taky dost podobný :) :mavam:

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 06.12.11 09:48

Agi20: jojo,Milosrdní :)
Jinak gratuluji, 4 kg bych asi už neporodila :))

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 06.12.11 11:01

Tam to je super že? Mám samý dobrý zkušenosti :) Teda až na ten strašnej porod :D ale jinak tam jsou strašně hodní jak u porodu tak na novorozeneckým :) :roll: Já jsem si to myslela,že jsem se trefila do porodnice v těchto dupačkách mám malou taky focenou :) No já jsem si taky myslela,že už to nedám už sem to pomaličku začala vzdávat.No naštěstí mě všichni maximálně podporovali a uklidňovali,myslela jsem si jaká jsem hysterka ale potom mi spíš každej říkal,že děti okolo těch 4kg šli většinou císařem :) Jsem ráda,že jsme to zvládli.

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 06.12.11 12:14

je to tam super, ale mám dvě věci,co bych vytkla.
Nepomohli mi s kojením,ale vůbec. Jako prvorodička jsem nevěděla co a jak,kolikrát jsem se ptala,pokaždé mě dali do ruky klobouček,který jsem prostě nechtěla. Byla jsem a jsem si 100% jistá, že nebyl potřeba. Že jsem prostě malou jen špatně přikládala,držela. Takže jsem s tím bojovala doma ještě 2 měsíce a pak jsem to vzdala. Byla jsem uplně zoufalá.
A pak - měla jsem epidural. Dr na mě zapomněl,odešel domů a měla jsem ho do druhého dne,dokud jsem se nesvíjela v bolestech,hrozně to tlačilo:)ale jak bolest u porodu,tak i tuto jsem už dávno zapomněla,takže bych tam šla rodit klidně znova:))

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 06.12.11 12:48

Fakt?Já jsem teda měla taky ze začátku problém s kojením ale vždycky když sem řekla tak mě pomohli.Je teda fakt,že každá sestříčka mě ukázalo něco jinýho takže jsem to kojení nakonec musela zvládnout sama a s malou jsme se museli tak nějak přizpůsobit ale teda snažili se pomoct vždycky :) Za mě klouboučky nikdo neřešil přesto,že jsem měla strašně rozpraskaný bradavky a děsně to bolelo vždycky mi řekli,že si to mám promazávat Bepanthenem a to bylo všechno :) Ale já jsem tam taky rodila minulý rok v červenci.Můžu se zeptat kolik ti je?A odkud jsi?

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 06.12.11 13:14

Tak to se máš:)) já rodila v červnu letos:)) letí to,hrůza a děs:)
Jinak jsem z Předklášteří..jak je Tišnov,ale jezdím do Brna skoro pořad.Mám tam všechny,protože do Předklášteří jsem se přestěhovala před rokem. K příteli. On do Brna nechtěl a já tady nikoho nemám. A je mi 20:)

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 06.12.11 13:28

Aha já myslela,že jsi Brňačka :) Mě je taky 20 :)

 
Jitulilinka
Povídálka 41 příspěvků 06.12.11 14:55

Teda, tvůj přítel je opravdu vtipálek :-D jsem se zasmála. Jsi šikovná holka, že jsi to tak ustála. Já jsem zvědavá na můj porod. Jinak gratuluji ;-)

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 06.12.11 16:43

jsem :)) žila jsem tam 19 let,než jsem otěhotněla:) a stejně mi mamka říká, že jsem se nemusela vůbec stěhovat, protože jsem pořád nalezlá v Brně:D

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 06.12.11 18:35

škoda,že už tady nebydlíš,mohli jsme někdy někam třeba s prckama vyrazit :)

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 06.12.11 22:35

to můžeme i tak;)

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 07.12.11 08:48

Když budeš chtít tak budu jedině ráda :) a nemáš třeba fb?jestli chceš tak mě ho pisni do zpráv ať ho nemusíš zveřejňovat :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama