Čím budu, až vyrostu

O životě

To vím naprosto přesně už teď, v necelých 12 měsících. A ještě si budu moci vybírat :) Poprosila jsem mamku, aby to sepsala. Já totiž zatím umím na klávesnici jen to, co Verči182 dcerka Dominička... nnkkkkkkkkůůůů§žžžžžsssss§ddd...

možná budu i elektrikář

nejvíc mě ale baví dělat vopičky a krávoviny :-D

...a tady teda jedna kulturní-paci paci

Možná budu mít bourací firmu

Máma ve snaze rozvíjet moji fantazii mi denně zkouší ukazovat, jak se staví z kostek i jiných štosovatelných předmětů úplné hrady a pevnosti. Hraje si hezky, to se jí musí nechat. Její fantazii dle výsledků vyhodnocuji jako průměrně rozvinutou… uznávám, zatím to umí to lépe, než-li já. A to mě štve. Co si má co stavět? JÁ si mám stavět. A tak velmi ráda její výtvory bořím, ničím, jednotlivé dílky rozhazuji po místnosti… zkrátka nesmí zůstat kostka na kostce, předmět na předmětu, kámen na kameni :twisted:

Vy děti, které máte také takové iniciativní mámy a nelíbí se vám to, nechte si poradit, jak na ně. Bořit vše již od základu je na prd. Po chvíli snahu vzdají a máte po srandě. Je potřeba bedlivě pozorovat KOLIK kostek či předmětů již naskládaly na sebe. Je možné také přiložit ruku k dílu a dělat jak vás to hrozně zajímá. Dostanete pochvalu za šikovnost, a když je na sobě 7-9 kusů, začnete zuřivě bořit :mrgreen: Mnou velmi oblíbená taktika je útok ze zálohy. Otočím se zády k mámině rostoucímu hradu a ve chvíli, kdy odtuším více jak 10 kostek(=větší katastrofa), otočím se směr výtvor a mé ručičky začnou lítat jako šavle :mrgreen: „Zálohou“ je též myšleno odplazení se někam - za mámu, vedle mámy, za gymnastický míč, a ve chvíli nepozornosti stavitele pohotově zasáhnu :mrgreen: Povídala, že jestli budu takhle agresivní i v budoucnu, odvleče mě ke cvokaři :lol:

Samozřejmě stavět umím, umím vkládat do něčeho cokoli, zpět vyndavat cokoli z něčeho, zavírat, otevírat na povel… to mi jde, jen mě to moc nebere :nevim:

Mohla bych mít obchod s oblečením a botama

Chtěla bych radit lidem, jak se mají oblíkat, jaké velikosti a střihy jsou pro ně vhodné. Třeba lidi, jako je moje máma, by mých služeb MĚLI pravidelně využívat. Ona mi jaksi neustále ukazuje, jak se to NEDĚLÁ. Jen velmi zřídka mi totiž obleče něco, co mi opravdu padne. Pak tam ale zase nesedí kupříkladu barva, protože promiň, ale já jsem holčička a když mi oblíknou pruhované modré triko, vypadám spíš jak Pepek námořník :zed: Vlastně už od mého narození mamka bojuje s velikostmi čehokoli-oblečení, plenek, bot (jak popsala před časem ve svém posledním deníčku). O barvách dále raději pomlčím, to je na samostatnou kapitolu :roll:

Máma je prostě dokonalou kombinací Pata a Mata :lol: Zatím mi nezbývá, než jen tiše přihlížet. Nezbývá prostě nic, než doufat v pozitiví vývoj - že se časem své děti oblékat naučí a že do školy nepůjdu v botech velikosti 42 a tričkách, bundách a kalhotech šitých na slona. A pokud se to nenaučí nikdy, budu tady JÁ - člověk, který bude mít firmu na to, aby takovým lidem radil, jak se to DĚLÁ.

Asi bych taky chtěla být zubařkou

Zuby našich mě úplně fascinují. Taťka má plnou hu…ústa :mrgreen: krásných zubů, jeden má dokonce ještě mléčný. Máma má zuby naopak už třetí. Měla a má s nimi celý život trápení. Těhotenství se mnou jí v tomto směru taky zrovna neprospělo, proto si nechala horní řadu letos v létě vyměnit. Ehm… už se na ní konečně dá koukat :mrgreen: Dokážu se oběma v chlebárně hrabat prstíčkem dlouho… vážně, je to hodně zvláštní kus lidského těla… ty zuby :-D

Mimochodem, čištění zoubků je docela srandovní věc. Šimrá mě to tak, že mám kolikrát chuť milému kartáčku ukousnout štětinky až u máminého lokte. Škoda že čištění netrvá dýl :twisted:, zatím mám totiž jen 8 zoubků - nahoře 4, dole 4 a teď mi roste devátý - dole čtyřka-stolička. Docela to bolí, ale já jsem statečná holka, nejsem žádný béčko ne? :pankac:

Je toho hodně, čím bych mohla jednou být a pár neděl na to rozmyslet se přece jen ještě mám :wink: :mrgreen:

Závěr deníčku bych chtěla věnovat především maminkám. Moje máma má například spoustu povolání v jednom. Slouží jako stupátko, tunel, překážková dráha, okusovadlo, odrážedlo, mantinel, stěžeň, na který se miničlověk (já :mrgreen: )pravidelně a na dlouho zavěšuje… Břicha obou rodičů plně nahradí funkci gymnastického míče, který tedy nevím proč před lety koupili…

A teď vážně. Máma je, co jsem se narodila, tisíc v jednom. Jako příklad bych uvedla povolání psycholožky, ošetřovatelky, doktorky, poradce, komičky, herečky, kuchařky, uklízečky, učitelky… za tohle by každá máma měla dostat to nejvyšší ocenění! Každá z vás! :huban: :srdce:

Vaše Verunka :mavam:

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 15.10.11 08:47

Krásný deníček. velmi zábavné. :-)

 
turny
Závislačka 4875 příspěvků 15.10.11 09:51

krásný deníček, pobavila jsem se…a u nás je to podobný :mrgreen:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 15.10.11 09:57

Bezva deníček!! Myslím, že má Verunka opravdu široký výběr :mrgreen: A časem se bude ještě rozšiřovat.
A ještě vzkaz od naší IT specialistky Domči, která už se naučila i měnit barvu podkladu u zápisků (na což jsem mimochodem nepřišla za celé dva roky co tenhle notebook mám):

immgff3 !!.ivttggmf €€odzzv :pankac:

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 15.10.11 12:57

Mirus, tohle je krasny denicek plny humoru a nadhledu :lol: a ten konec - povolani mamy me dostal, tos vystihla presne :mrgreen: :potlesk:

 
Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 15.10.11 13:00

:mrgreen: Moc hezky napsané…našemu malému je necelých 13 měsíců a je to to samé v bledě modrém…
P.S. Komíny už nestavíme…vzdala jsem to… :lol:
Přidávám fotku, jak to vypadá u nás, když Luki uklízí…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 15.10.11 14:06

Verčo ty vopice, ty jsi změnila nick :lol:

Holky dík, naše malá je fakt kulich, je s ní děsná sranda :pankac: řekla bych, že je to odměna za to naše šílené osminedělí :pankac: :mrgreen:

Luci fotka je drsná :lol: :lol: :lol: :potlesk:

Katchi no jsme přece na „dovolené“ :roll: kdyby si to tak ti naši chlapi uvědomili kolik povolání v jednom denně děláme a jaká je naše denní šichta :nevim: :mrgreen:

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 15.10.11 16:48

Jako vždy, úžasný deníček. Díky za zvednutí nálady!!

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 15.10.11 21:08

:lol: :lol: Mirko :palec:

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 15.10.11 21:22

Vážně moc dobrý :pankac: !!! Fakt jsem se pobavila. Ostatně jako téměř pokaždé po přečtení tvých deníčků. :lol:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 16.10.11 09:10

Dost dobrý, jak pokaždé!!! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 17.10.11 22:08

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
smála jsem se od začátku do konce :palec: :huban:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama