Čím jsme starší, tím jsme...

O životě

Zbabělejší!? Jako malá holátka si po svetě běháme lesem, po kamení, rybníky a skáčem do louží. Vymetáme každý kout, nezaleknouce se snad ničeho. Alespoň tak já vidím své dětství na vesnici.

Chovala jsem za skříní v chodbě dva pavouky Ferdu a Ferdu, poctivě jsem jim tam nosila každou zaplácnutou mouchu. S kamarádkou jsme skákali z kamene na kámen, přes potoky a ničeho jsme se nebáli, i když jsme měli nemálokrát rozbitá kolena :) Moje nejdražší přítelkyně ukradnouc mi tříkolku, se vrhla z nejvyššího kopce a s větrem v uších nezaslechla můj jekot: „Nebrzdí to!“ Pod kopcem chytla jediný železný sloup, který stál v cestě. Nebudu to dramatizovat, asi 10 odřenin, nic vážného.

Ale ty časy jsou dávno pryč. Nyní mi je 21 let, z kamene na kámen bych neskočila, na řece si raději najdu můstek, přes který můžu přejít :) Vidím-li pavouka, ježí se mi všechno, co jde a jsem rázem daleko za hranicemi jeho dohledu :) Ve tmě se schovávám pod lampu, i když tohle mě provází už od malička… nepříjemný poct z jakéhosi nadpřirozena, číhajícího v každém tmavém koutě.

Už jen čekám na další léta, co mi můj starší „moudřejší“ mozek předvede. A s pravděpodob­ností, se kterou mě potkává zákon schválnosti, čekám, v kolika letech mi asi přinese Lukášek domů největšího pavouka v akvárku… co udělám?! To vám teď nepovím, protože to nemohu vedět, já jsem taky mamce ve 14 letech přinesla domu potkánka. Mamka tvrdila, že nikdy nevleze do mého pokoje, což mě samozřejmě jenom potěšilo :D, ale později se o něj starala víc jak já. Upozorňuji, že tohle u mě s pavoukem nehrozí… ten má 8! neohou, potkan má jen jeden ocásek :-D

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Markýtka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 18.09.11 20:09

I ze mě se stal poseroutka. Skákala jsem z výšek. Na Matějské jsem chodila na ty nejhorší atrakce. Tmy jsem se nebála, pavouci mě též nechávali chladnout. Teď říkám, že pro mě je největším adrenalinem zahradní houpačka :mrgreen: . Pavouka obcházím velikým obloukem a bojím se ho i zabít :oops: . Z výšek mám závratě a dělá se mi slabo a tuhle jsem byla nucena sjet s dětmi takovou ne moc velkou skluzavku a i tohle mi dělalo problém :lol: . Jen doufám, že to nebude ještě horší.

Příspěvek upraven 18.09.11 v 20:10

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama