Cipískova parta - 8.díl, dopis od Valušky.

Rodičovství

AHOJ MIMINA! Dneska píšu já, maminka totiž nemá čas ? učí se. V úterý má zkoušku a je z toho pěkně nervózní, až ta nervozita leze i na mě a tak kňourám a vyvádím. A abych všem ukázala, co umím, tak si ve dne kolikrát řeknu o mlíčko už po hodině :o))) Mamka z toho byla vykulená, tak se zeptala sestřičky laktační a ta řekla, ať přijdeme na váhu.

Mám 5,2 kg a 60 cm! Rostu pěkně do délky, bude ze mě čahoun :o)) Sestřička si mě vyzkoušela z kojení, zvládla jsem to. Mám jedničku, pila jsem jako o život a přisátá jsem byla moc pěkně. Jen aby dostala jedničku taky mamka z té zkoušky, to pak už nebude na nervy a všechno bude doma fajn.

Ta sestřička taky říkala, že naši můžou být rádi, že v noci spím i pět, šest, někdy i sedm hoděk. To prý taková malá mimina běžně nědělají. Proto prý piju ve dne častěji, abych to dohnala a měla aspoň těch devět, deset kojení denně.

Ještě ke všemu mamka ve čtvrtek dostala zánět do prsu. Měla ho celé červené a večer byla úplně horká! Taťka říkal, že má velikou horečku a tak jsme jí poslali spát a měli večer jen pro sebe. To byla paráda! V noci jsme šli za mamkou a ona měla úplně mokrou postel a noční košili, prý jak se potila po nějakém prášku. Tak se převlíkla a pak už jsme spali všichni tři.
Sestřička jí poradila tvaroh a ten asi zabral, protože už jí je lépe.

Mimina pozor! Teta Lenka tady na emiminu našim poradila fén a oni teď s ním na mě vyrazí vždycky když řvu! To je ale žůžo! Nastavuju střídavě pipulku, zadeček a nožičky a je mi nádherně blaze! Fakt paráááda! Děcka, to si taky na rodičích vyřvěte :o))

Už jsem přišla na to, že koupání je paráda. Naši mi doposud dávali vaničku do ložnice, aby to měli blízko na přebalovací pultíček. Pchááá!!! To jsem jim už zatrhla! Tak strašně kopu a cákám, že mají mokrý koberec a tak už asi budou vaničku dávat do koupelny. Někdy mě taky vezmou sebou do vany a nebo do sprchy. To vám je taky paráda! Já nevím, proč jsem dřív tak řvala :o(( Jo a že jsem hodná, tak mi taťka koupil žlutou kačenku do vaničky, heč!

Aby to se mnou nebylo až tak jednoduché, tak jsem se rozhodla, že teď budu řvát, když mě dají na bříško. Paní doktorka říkala, že musím, abych měla správné nějaké pohybové vzorce, nebo co. Já jim dám vzorce! Řvát budu! :o))

VILÍKU, ty jsi zase nepotrápil mamku? Já myslela, že se na tom obědě ukážeš. Ale zato ses vyřádil na taťkovi! Naši se mu pěkně smáli.

ADÁMKU, ty furt ještě prdíš? Mamka už se zajímá, jak je na tom tvoje mamka.

KERI, tys taky mamku zlobila? Už jsi OK?

ŠIMŮNKU, pokud nechceš bráchu nebo ségru, tak řekni mamce, ať ty prášky bere fakt přesně. Tyhle makaj na jiném principu než běžná hormonální antikoncepce. To mi řekla mamka, já tak chytrá nejsem :o))))

TINO, koukám, že vaši jsou na tom s pamětí jako naši :o)) Ha ha, to jim dáváme zabrat, co?

A ještě dotaz mimina: jakpak vám maminky stříhají nehtíky? Já se nedám! Strááášně se bráním. Mamka mě kolikrát přelstí a ostříhá mi je když tvrdě spím. Já se teda snažím ve dne tvrdě nespat, aby nemohla, takže je mám kolikrát pěkně dlouhé a pak s nimi škrábu tátu. Někdy se ale neuhlídám, usnu tvrdě a pak koukám: nehty jsou pryč :o((
Jo děcka! Když jsme u těch tátů! Už jste je zkusili zatahat za chlupy na hrudníku? To je fakt žůžo! :o))

Tak já už končím. Koukejte pěkně trápit rodiče ať si to užijí!!! :o))
Vaše Valentýnka - 11týdnů

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
janice
Kecalka 458 příspěvků 31.08.03 07:37

Čau Valentýnko(a samo, že i ostatní kámoši a kámošky), tady Vilík!
Píšu jen v rychlosti, páč máma balí a jedeme k babičce a dědovi a budeme tam i spinkat, takže to je vždycky baleního, jak na 14 dní.
K těm nehtíkům - mně je mamča stříhá, když papám, to se totiž soustředím jen na dlabanec a kdyby mi snad i trhali nohu, tak je mi to šumák. To mi dokonce i čistí uši( samo, že jen tak lehounce) a dělá všechny ostatní nepříjemný zákroky.
Jinak na tom obědě jsem byl opravdu moc hodné miminko, takže jsem za odměnu jel s mamčou v pátek k ní do práce. Tam já jezdim tůůůze rád, protože jdu z ruky do ruky a každej mně sklání poklony, jak jsem krásnej, hodnej, roztomilej a jak by si mně hnedle nechali. Jenže teď by mně asi stejně vrátili, protože mám dojem že jsem vyrobil něco parádního do trenek, takže musim pořádně zařvat, aby si mně někdo všim a šel si ke mně.
Tak páček a pozdravujte mamči a napište, jak lumpačíte
Vilík dnes 11 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.03 10:14

Čau mimina z cipískovi party, já jsem Nikolas ale mamča mi říká Nikouši. Jak jsem čet o tom fénu tak vám musím vyprávět co se mi včera děsnýho stalo.
Byl jsem včera s mamčou na výletě v Třeboni, kde měla spicha v jedný restauraci s jednou těhulkou a jednou snažilkou - docela fajn baby musím říct. No a jak jsem se tam na ně tak smál tak jsem i pěkně zatlačil a byla plná plínka.
Mamča mě vzala na záchod (dámskej - no chápete to) a že mě přebalí. Vedle umyvadla byl takovej kousek vadlaždičkovanej a tak tam položila plínku a na plínku mě a začala štrachat v tašce. No a nademnou byl takovej ten fukar na ruce a jak jsem se pohnul tak se to spustilo. No já se vám tak lek a nezbylo mi nic jinýho než plakat a plakat teda spíš řvát a řvát. To si asi hosti v tý restauraci pak říkali co to tam semnou ta máma dělala.
Takže nevím jestli to zvládnu když na mě mamina vytáhne fén. No může to zkusit.
Mějte se krásně
Nikouš 12 týdnů

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 31.08.03 10:57

Čau Nikouši!!! Řekni mamce, že musí pomalinku a z dálky. Pěkne u toho povídat a usmívat se a ne tě děsit fukarem! :o))))
 Val

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 31.08.03 11:22

Ahoj Mimča

Tak se k vám s dovolením přidávám, jmenuje se Johanka a séém děsně hodné miminko, někdy si sice trošku zapláču, ale mamča hned na mě vytáhne tu úžasnou věc fén, po které se hned uklidním a přestanu řvát, a už vydávám jen slastné zvuky a blahem chrochtám, óó to je vám parádička, to vašim mamčám, měla ta moje co poradit, musíte si to na nich taky vyřvat, jenom pozor na čůránky, aby neletěly na fén, můžete být při tom klidně i oblečené, aby vás mamča nemůsela pořád vyzlékat, mě to pomáhá i tak.
Jinak taky saju z prsíčka jak o život, někdy i po hodině, ale, když spím, tak, spím a dojím se až se vzbudím, v noci spím i 5 hodin v kuse, to sem ale šikovná co? Nic jiného mi totiž nezbývá, ségra totiž někdy hrozně zlobí a nechce mamku poslouchat. No, už sem toho napsala dost a du se najíst, mám hlad jak vlk. Mamíí dej mi už konečně to prso. Čau Johanka 5 týdnů

Adina
Kecalka 127 příspěvků 31.08.03 15:59

Nazdáárek holky!
míma snad odpustěj,že se jim do toho montuju,ale mám tu velký dluhy a černé puntíky za neúčast,tak to musím napravit.
Takže tentokrát to snad dopadne,už jsem měla podvakráte rozepsáno a podvakráte
uíííííííííííí­ííííííííííí-nemusím snad více vysvětlovat.
Prďáky jsme jakeš takeš rozehnali už ve čtvrtek,tedy prdíme furt,ale normálně.Představte si,že po těch skoro dvou týdnech,kdy to bylo horší a horší,tak se to zlepšilo,až když jsem ze zoufalství úplně vyrušila ty naše fenyklové čajíčky a Zuzčin trojodvar a Hippovi Spokojený bříška!!!Co byste tomu řekly!?To by bylo,abysme jako vyjímky nepotvrzovali pravidlo :-)))Takže nepiju nic a žijeme téměř v klidu.
Tedy-jak jsem si přála,aby se miminko narodilo jako RAK a nebylo přenošený do LVA,tak mi to náš senzitivní ráček dává pěkně k sežrat,čili mám pocit,že máme doma trochu hysterku.Jakmile ho něco rozhodí,dlouho se uklidňuje a většinou se do toho musí vložit ňadro dmoucí.Dneska jsme byli v Hypernově,tak tam Adámek sehrál pěknou scénku.Taky se rozhodl,že dostˇ bolo usínání v autosedačce,přece si ty nákupy nebudeme jen tak užívat!!
Mám toho teď tolik na srdci,že tu plácám pátý přes devátý,nicméně,a­bych se vrátila k těm prdům-udělala jsem několik opatření.Jak má víc plínek kvůli kyčlím,tak mě došlo,že v noci vlastně leží trochu do kopce,proti proudu,že…tak jsme mu zase udělali postýlku do šikma.Začala jsem s ním taky přes den víc aktivizovat,měnit polohy a zjistila jsem,že je pořád plnej krkanců,takže se snažíme na tohle taky hodně myslet.On totiž začal při krmení strašně hltat,úplně slyším,jak se zavzdušňuje-nevíte někdo,jak ho to odnaučit???No a nakonec jsem vy:,–(ila lektvary.
Holky ,ten fén je super!!
ZUZI-neboj,určitě to zase trapně :-) zvládneš na jednotku!!
Zatím končím,miminka díky za trpělivost,že jste mě nechaly vyhovořit
papa ADINA

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 01.09.03 09:41

Čauky kamarádičkové,
tak jsem se taky konečně dostal k počítači a jak jsem zjistil, mamča to tu minulý týden pěkně flákala, tak to za ní trochu vyžehlím. Pravda, byla to asi taky trošku moje vina :))
To víte, už jsem velkej chlap - mám 4,5kg a 59cm, tak potřebuju už víc pozornosti a taky jídla, takže vedra nevedra, prostě mlíčko musí téct furt. Je pravda, že někdy mě z toho pěkně bolí břícho, ale to neva, to si chvilku zařvu, zakopu nohama a je to ze mě venku. A teď mi to jde už o hodně líp, protože mě v kalhotách nic netlačí. Mamča konečně zjistila, že dvoujky pamprsky jsou opravdu pro mimina a né pro takové čahouny jako já, tak jsem dostal už midi a do nich se to panečku kadí.
Ani nevím, jestli se vám vůbec mamča pochlubila, jak jsme dopadli na rehabilitaci. No určitě ne - tak se pochlubím já - paní doktorka ze mě byla přímo na větvi, prý jsem se strašně zlepšil, no vždyť jsem se taky pěkně předved.
Jo a taky jse musím ješte trošku pochlubit - k šestinedělí jsem dostal super křesílko, něco podobného jako má mamka s taťkou a je super, hlavně když mi o postaví před naše akvárko, kde má taťka asi 200 velkých barevných rybiček - při tom vždycky usnu.
Jé z toho psaní mi pěkně vyhládlo. Tak se se tu mějte a zas něco napište.
pa Cipísek Tomášek 6t

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 01.09.03 10:11

Ahoj mimca,

zdravi vas Iva, vcera 8-tydenni. Dneska v noci jsem toho moc nenaspala, tak jsem ted poslala mamku odpocivat a pisu misto ni. Mam za sebou par rusnych dni. Ve ctvrtek jsem cely den prospala, byla jsem takova moc klidna, coz prislo mamce podezrele, navic jsem vecer mela zvysenou teplotu, coz vydesilo oba me rodice, takze jsme pelasili na pohotovost. Tam byla divna pani doktorka, ktera si se mnou sice hrala, ale mym rodicum vynadala, ze jsem dehydratovana, mam v puse afty a ze me prehrivaji (a to jsem v 10 vecer mela navic akorat cepicku a tenky kabtek) :-(. Mamce se to nejak nezdalo, tak jsme rano naklusali jeste k nasi pani dr a ta rekla, ze zadne afty nemam, dehydratovana taky nejsem a rodice me rozhodne neprehrivaji. Ale pry to vypada na strevni virozu. Tak si pak vyberte. Odpoledne mi teplota nastesti klesla a zase jsem zacala byt akcni mimco, ktere pres den rozhodne nespi a vyzaduje neustalou pozornost. A jak byla mamka rada, porad si se mnou hrala ;-))).
Akorat od te doby kadim jinak - predtim to bylo 1× denne a vydatne, ted je to nekolikrat denne a po troskach.

V sobotu jsme byli u babicky, deda slavil 75. Jeste tam byla i tetka se strycem, takze me porad nekdo nosil a obdivoval, no to se mi libilo. Obcas se me snazili uspat v kocare na zahrade, ale to se jim moc nedarilo. Holt jsem spolecenske mimino ;-). Horsi bylo, ze babicka mela vymrzly barak, takze kdyz me chtela mamka nakojit, mrzly jsme u toho obe ;-(. Tak se celou dobu strachovala, at ji zas neonemocnim. Taky jsme si overili, ze jsem mimino, ktere kadi za:,–(ne doma. Vsichni porad rikali - jee, ona kadi - a ja zatim jen vydatne prdela a vykadila jsem se asi 10 minut po prijezdu domu. Posledni dobou se mi to stava pravidelne. Cerstvy vzduch mi jednoznacne prospel - v nedeli jsem spala do 9:30 s jednim kojenim v 6.

Vcera jsme byli cela rodinka na vychazce v lese. Mamka me v te zime poradne nabalila a porad me opatlavala, jestli ji nahodou nemrznu. Hruza, clovek chce v klidu spat a porad na nej nekdo saha :-). Jinak se mi v lese moc libilo, pekne to tam vonelo a drncalo.

Ted uz jdu vzbudit mamku, jdem totiz na postu. Mamce tam daji nejake penizky, at mi muze neco pekneho koupit :-).

Iva

karla1
Stálice 83 příspěvků 01.09.03 10:49

Čau kamarádi,

tak konečně jsme od toho vyhnali mamky a pustili se do toho sami- teď to má ten správný říz. Já mám taky velkou novinu- už nepiju po 2 hodinách, ale klíďo vydržím i 3 hoďky- dobrý,ne? Mamka si zpočátku myslela, že jí budu zato prohánět v noci, ale já jsem zatím moc hodná a spím svých 7 hodin v kuse i nadále.Ale přes den toho teda nenaspím skoro vůbec nic-taky kdo by spal, když okolo je takových zajímavých věcí,že jo? Hele, poraďte mi, jaký máte hračky a co s váma mamky dělají, když nespíte (teda kromě nošení a vození v kočárku-to mi jde). Jste v lehátku? Nebo na zemi na dece? Já se tam vždycky za chvilku začnu nudit a moc hrát sama si ještě neumím- tak mi napište, jaký hračky mám po našich chtít, jo?

Tak teď se mi ale ozvalo strašný kručení v bříšku a to teda ne. Jdu řvát na mamku.

Mějte se prima, partičko, já se zase ozvu.

Vendulka (9 týdnů)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 01.09.03 12:14

Ahoj miminka,
tak hlásím, že taky pěkně rostu, mám cca 60cm, už jsem vyrostl ze třech body a další dvě jsou mi jen tak tak, tak maminka musí často prát, protože s tak rychlým růstem nepočítala :). A navíc nepočítala s tím, že se se mnou nedostane nikam do krámu, já ji jen tak nenechám, nejvíc se mi líbí doma a tak venku po půlhodince vždycky protestuju ačkoli tak často nejsem hladovej ani já. Jinak jsem tedy ale velký hladovec, rozhodl jsem se, že maminku prostě samou láskou celou spapám :), moc mi chutná a tak na tom intenzivně pracuju, maminka už váží skoro o 3 kila míň než před těhotenstvím a já vážím cca o totéž víc než při porodu :).

Valentýnko, mě maminka stříhá nehtíky jen ve spánku, jinak bych se taky nedal. Ale já jsem navíc mazaný a tak ve dne nespím a v noci chce spát i maminka a tak se tomu stříhání už dlouho vyhýbám :). Minule to navíc maminka s tím stříháním trošku přehnala, jak se snažila mi nehtíky zkrátit co nejvíc, tak mi pak trošku zarůstaly. Já jsem si tedy neztěžoval, jsem přece chlap, tak přece něco vydržím, ale maminka se teď stejně trochu bojí.

A já se zase bojím té bolístky, co mám na ramínku po očkování, udělal se mi tam hnis, máte to taky? Maminka ví, že se to nemá vymačkávat, ale neví, jestli se s tím má něco dělat až to praskne samo, tak jsem zvědav, jestli mi to bude něčím čistit, nebo co si s tím počne.

Taky máme oba už teď trochu strach z dalšího očkování, jsme prostě takoví strašpitlové, tedy hlavně maminka, to víte ženské, já mám větší odvahu ;).

Kája, už mi bude 8 týdnů, už jsem vážně velký chlap, ale celou maminku jsem ještě nespapal, tak mě omluvte, musím na tom jít zase zapracovat ;)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 01.09.03 12:17

hoj mimina,
tak ja taky neco napisu. Uz jsem konecne posledni dny hodna a predstavte si to, dneska v noci jsem vydrzela 3,5 hod bez jdla! To je u me nocni rekord, mama se hodne divila.

V sobotu slavil muj psi bracha Quenty 5. narozky a dostal dort a dva plysaky, aby mi nekrad ty moje. Dort mi teda lakomci ochutnat nedali a pritom hafik sezral skoro pulku sam. Mama se bala, ze dostane prujem a bude s nim muset litat v noci ven, ale prezil to ve zdravi. Jinak jsem celou narozeninovou oslavu prorvala a mama tvrdi, ze jsem hysterka a kazim braskovi narozky. On z toho myho jekotu vypadal dost smutne, jako by za to mohl on, tak ho mama s tatou museli utesovat.

Jinak jsem vazne dost hysterka (timto zdravim Adinu:-))), jecim, kdyz mi vypadne prso z pusy, kdyz me soupnou do postylky, kdyz me chtej oblikat, kdyz me vytahnou z vanicky a nekdy jecim jen tak, ze mi nejde usnout. To pak nastoupi nekdo sichtu na gymnastickym mici nebo se musim ududlat. Prsickem samozrejme, prece nebudu dudlat nejaky gumovy, tvrdy dudliky.-))

Plinky uz mame taky midi a mama musela probrat satnik, protoze mi uz pulka veci nebyla. Navic nekteri vyrobci delaj ty rukavky tak uzky, ze se do nich proste moje tlusty rucicky nevejdou. mama rika, ze jsem jeji knedlicek, ale to se mi moc nelibi, myslim, ze si ze me dela srandu, ze jsem tlusta.
Hracky mam - chrastitka, moc super, ale nekdo mi s nima musi mavat pred oblicejem a plysaky - ty me zatim moc nebavej. Taky mi mama porad slibuje tu hraci deku, ale zitra se snad uz konecne vypravime do mesta. Jinak samotnou nekde lezet, to me taky nebavi, ja se radsi nosim u maminky, abych byla stale blizko svoji spajzce.

Tak se mimina mejte hezky, jdu nechat mamu naobedvat (mozna).
Kerstin - 7 tydnu

Veru
Kecalka 242 příspěvků 01.09.03 13:58

Ahoj kluci a holky,
taky vám honem musím něco napsat. Dávám teď mamce trochu zabrat, tak se sem moc nedostane. Vydržím sice spát celou noc, zato ve dne mě to nebaví a chci, aby si se mnou všichni povídali a hráli. Nejvíc mě to baví na hrací dece, když mi na ni mamka věší hračky. Ale i při tom mi musí asistovat, protože se musí všechno hýbat, jak to přestane začnu na ní pořvávat, že mi to má rozhoupat.
Nehtíky mi stříhá taťka když spím, mamka se bojí, že by mě střihla. Taťka se ji trochu posmívá, že dělá nehty v práci a doma se mě bojí ostříhat

Teda Kájo, jsme na tom podobně. Taky jsem se rozhodla, že maminku spapám,přes den chci papat skoro vždycky po hodině. Mamka se ale pořád bojí, že jsem hubená a málo přibývám, tak se prý asi půjdeme převážit k našemu panu doktorovi.

Valuško, představ si, že jsme včera vezli strejdu na intr a mamka mi ukazovala kde asi bydlíš. Ty vaše baráky jsou tam na kopci dva a pod něma nějaký menší žlutý, viď? No máte to ale pořádnou vyhlídku. Já bych se tam bála bydlet, je to na mě moc vysoko.

Keri, kolik už prosímtě vážíš, že máš tak veliký plínky? Já mám asi 4,3 kg a nějak mi to nechce jít nahoru. A to papám často. Jak to děláš? Oblečení mi už ale mamka taky protřídila, je mi všechno krátký, jsem prý malá anténa. To teda nevím po kom, naši jsou oba prcci :o))

Ivo, taky jsme byli v sobotu na výletě v lese. Jmenuje se to tam prý Zemská brána a bylo tam docela hezky. Teda mamka to říkala, já to skoro celé prospala v baby vaku, protože s kočárkem se tam nedalo jít. Jsou tam u řeky samé kameny a kořeny. Mě jak dají do vaku, spím jak mimino. Taky na mě pořád sahali, jestli mi není zima, ale mě je u mamky vždycky teplíčko.

Tak už budu muset končit, jdeme taky mezi lidi a musíme něco nakoupit, ať má taťka co jíst, až přijde z práce. Už se na něj těším, budeme zas zlobit mamku a dělat blbiny.
Ahoj Vaše kámoška Tinuška 9t.

Lenuli
Povídálka 48 příspěvků 01.09.03 15:09

Ahoj kluci a holky

Tak se taky hlasim do party. S prdikama taky valcime ale snad uz to bude lepsi.
Normalne jsem docela taky hysterka ( jako Adamek a Kerstin :-) Kdyz me netrapi prdiky tak si stejne vzdycky nejaky duvod najdu. Uz bych si chtela taky hrat, ale moc toho jeste neumim a tak me vsechno co mamina se mnou dela za chvili omrzi a tak kricim protoze se nudim anebo jsem unavena.
V sobotu me hlidal tatka, protoze mamca potrebovala konecne uklidit ten poradny binec u nas doma, na ktery pry kvuli me nema vubec cas ! A ja byla cely den moooc hodna, az tatka mame neveril, ze pry ji cely dny zlobim hi hi.
Dneska ma ale mamca ze me trochu vitr. Spala jsem celou noc od deviti do sesti coz by mame ani nevadilo a mozna by i oslavovala ze se konecne poprve s tatou normalne vyspali ( i kdyz na me od ctyr rano podvedome cekala a spala jen tak na pul) Ale ja dneska spim i cely den ! Jedla jsem jen rano a trochu v poledne, teplotu nemam ale je to mame moc podezrele, protoze to pry vubec dneska nejsem ja .
Mamci zda se vam to normalni ?

Jinak zdravime Zuzku a prejeme ji hodne stesti u zkousky tfuj tfuj at je to za jedna:-)
Mamca rika, ze te obdivuje jak to takhle vsechno stihas. Zvladat Valusku, psat pravidelne denicek a jeste se ucit na zkousky. Jsi fakt dobra !
Dekujeme za upozorneni ze mame vlastni Cipiskovskou foto galerii, mamca to teda opravi a prida moje fotecky tam.

Tak to je pro dnesek vse, mejte se moooc krasne

Julinka 8.tydnu a Lenuli

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.09.03 17:35

Ahoj!
Kam jste vezli strejdu do intru? Že jste se nestavili na kafe! Teda mamky a taťkové na kafe a my bysme si daly nějaké to mlíčko :o)))
Ty veliké baráky tu jsou tři, ony se ale dost překrývají, takže jste asi proto viděli jen dva. Ale jinak jste to uhodli přesně!
Na Zemské Bráně taky mamka byla. Říká, že je to tam moc pěkné. Ona byla jednou na dovolené na Pastvinách, těsně předtím, než to tam spláchly ty první povodně.
Zítra už mě mamka vystrnadí od počítače, tak jsem ráda, že jsem ještě něco napsala :o))
Valuška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.03 21:45

Ahoj mimísci.

Tak už jsem taky konečně zase tady. Teď jsem si vás prohlídla ve fotogalerii a tak konečně vím, jak vypadáte. Doufám, že mamka bude mít trochu víc času a dá tam taky moji fotku. Ještě musím vybrat nějakou hezkou, abych se vám líbila.
S těma nehtíkama taky zápasíme. Většinou mě mamka přepadne s nůžkama, když zrovna pěkně v klidu sedím v sedačce a prohlížím si hračky. No taky se mi to vůbec nelíbí, tak se cukám a brečim. Ale dá se to vydržet.
Taky se vám musím pochlubit, že jsem měla včera křtiny. Bylo to príma a hezky jsem to prospinkala. Nevzbudilo mě dokonce ani to, když mi pan farář lil nějakou vodu na hlavičku. Dostala jsem krásný šáteček a svíčku a od mojí kmotřičky - babičky krásný řetízek. No mamka ho hned někam uklidila. Včera mě to tak všechno unavilo, že jsem prospala skoro celý den a všichni říkali, jaké jsem hodné miminko. A tak jsem dneska přes den nespala skoro vůbec, aby si mě taky užili.
Mimísci mějte se všichni fajn a Valuško moc mamču nezlob, ať udělá dobře zkoušky. To bude určitě zase jednička, viď?

Papa Linda (10 týdnů)

kocour
Stálice 81 příspěvků 01.09.03 22:44

Ahoj Kájo,
toho pupínku po očkování na ramínku se neboj, mně už je 15 týdnů a měl jsem ho taky takhle hnisavý. Teď už je o hodně menší.
Doktorka radila mamce, aby mi to vlhčila heřmánkovým odvarem, ale na to asi naši neměli čas a hlavně ono stačilo, když při koupání byl pupínek pár minut vlhký a praskl asi třikrát sám, sice se znovunaplnil, ale vůbec to nebolelo, ani to prasknutí ne.
A dalšího očkování se neboj, mě ještě taky čeká (čtyřkombinace). Tohle očkování prý nezanechává takové pupeny, spíš můžou být první den celkové příznaky jako teplota, nevolnost a s tím spojený křik. Vyplatí se asi koupit v lékárně dražší vakcínu za asi tisíc dospěláckých korun. Taťka myslím říkal, že se to jmenuje Infanrix, ta lepší vakcína. No ale vyřiď mamce, že v lékárně to znají, nebo Vám poradí bílá paní doktorka.
Mareček, 15 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.03 22:58

Ahoj mimča
já jsem Hanička (6t), ale mamča mi říká Haňulí a už týden koukám jak se máte a jestli mě ta moje mamča nešidí. A asi ne, jen bubáky prďouly vyháníme bylinkovým gelem a masáží, protože nemáme fén. Naštěstí ale gelík pomáhá a to jsou potom řimbuchy :-). Kdy přicházím o nehtíky ani nevím, protože to nejspíš zaspím a to mě štve, protože nemám důvod řvát. Minulý týden jsem mamču vyplašila teplotou, ta zavolala tý paní co se o nás stará, a ta nám taky řekla, že jsem přehřátá a doporučila vlažnou koupel. Ta se mi moc líbila, ale nakonec ta teplota byla po tom očkování ještě z porodnice. Udělal se mi popenec s hnisem, ten večer po koupání praskl, mamča mi to očistila tyčinkou s lihem a bylo po teplotě.Teď mám už jen malý stroupek a je pohoda. Taky mamča je v pohodě, protože v noci už spím 2 až 3,5 hoďky. V postýlce mám hrací sluníčko s takovým splachovadlem. Za to když mi někdo zatáhne, začne sluníčko hrát a já poslouchám a vůbec nebrečím, jen si broukám a chystám si místo v bříšku na další mlíčko. Zajímala by mě ta hrací deka, ale to asi mamča nezná.
Valuško, tobě přeju ať mamka zvládne zkoušku hravě, aby měla zase čas jen na tebe. Moje mamča ji obdivuje, sama totiž učebnici němčiny začala používat jako zarážku do balkonových dveří :-(, no, snad budu pilnější než ona :-).
Mejte se mimíšci moc fajn, pěkně baštěte, ať si ty naše mámy nemyslí, že vystačí s mrňavejma plínama a dupajdama.
pa prďousek Haňulí + Ája

A ještě něco, teď se vrátil taťka z práce, cestou se mi zastavil v Tesku pro plenky a přinesl mi větší, protože se prý rodí hodně dětí, tak ty menší jsou vyprodaný. Jdu baštit, ať rychle rostu - do plen :-))).

kocour
Stálice 81 příspěvků 01.09.03 23:34

Ahoj Zuzko,
přejeme klidné učení, jestli na tom ještě sedíš a zítra rozum do hrsti a jasnou hlavu u zkoušky přeje Zdenda s Marečkem a Peťulkou.

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.09.03 09:03

Ahoj Marečku,
téda, ono to praská i třikrát? Tak to jsem tedy zvědav, jak to bude u mě. Ale hlavně jsem rád, že to nebolí. Na heřmánek taky nedám mamince čas (proč bych to dělal, když to stejně nebolí :)) a koupu se moc rád, tak snad to bude dobré i u nás. V neděli jsem se koupal poprvé s tatínkem a móc se mi to líbilo, mohl jsem si plavat v celé velké vaně :). A na tu dražší vakcínu se maminka určitě naší bílé paní doktorky zeptá, jestli jsou pak menší teploty, tak se přimluvím, aby mi ji koupila.
Kája, 8 týdnů

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 02.09.03 14:42

Ahoj všichni
Tak už jsem tu zas, pěkně jsem si početla, jak se všichni máte. Dneska sem mamce dala v noci pěkně zabrat, vlastně i včera, přepadl mě totiž děsný hlad a musela sem v noci pít po dvou hodinách, mamča doufá, že mám prej růstový spurt, to si jenom myslí cha, ale když já mám pořád takový hlad. Teď ji nechávám chvilku odpočinout ať si dá aspoň v klidu kafčo, ségra spí. Přes den, už jsem docela hodná, ale je mi hrozná zima, jak se ochladilo, tak mám pořád hrozně ledové ruce. Jinak mamča a ségra mi říkají Jojinko, a to se mi moc líbí. Zítra musím jít zas s mamčou na kyčle, to je vám otrava, nosit takový příšerný postroj , už se mi to vůbec nelíbí a mamce taky ne, jak mě do toho musí pořád šněrovat, doufám, že se mě to brzo spraví a to tam teď musím chodit na kontrolu každý týden.

Jinak co se týče hraček, ty mě ještě moc nezajímají, dostala sem k svátku od našich takovou krásnou hrazdičku, ale ještě mě nějak nebere, zatím koukám všude možně, ale jenom ne tam, kam by chtěli. Ségra mě taky pořád děsí hrkavkama, já mám radši když mi něco zazpívá, pořád říká, že bude zpěvačka.
Tak a už mě zas chytil hrozný hlad, du si dát dlabanec, pozdravujte vaše mamči, ať už taky něco napíšou, jak se mají a jak je pěkně trápíte, nebo jim děláte radost.
Ahojky Johanka včera 5 týdnů

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.09.03 15:51

AHOJ HOLKY!!!

Tak už to zase těm našim miminům seberem a vezmem to tu do svých rukou! :o))))
Dneska jsem byli v Hradci na té zkoušce z gyndy a porodnictví. Holky já zas měla kliku! Ani jeden obávaný docent neměl čas a tak poslali takového mladšího doktora, ani jsem ho neznala. Ten měl ještě čas jen do jedenácti a tak to byl fofr. Vůbec to nechtěl dopodrobna, jako ti dva docenti na předchozích termínech a tak jsem to zmákla!!! HOLKY MÁM TO ZA JEDNA!!!!!!!! :o))))
Libor s Valuškou byli se mnou, nechtělo se nám ještě domů a tak jsme jeli do obchodního centra Futurum. Dali jsme si kafíčko a zákusečky, pokoupili nějaké drobnosti a taťka mi za odměnu koupil rifle! Narvala jsem se do nich, ale bylo to o fous :o))))
O víkendu jsme byli v Globusu kupovat vodovodní baterie a tak jsem si při té příležitosti koupila kalhoty, šedivé, elegantní. Já se mám, co?
No myslím, že si zas dlouho nic nekoupím :o))))
Ale teď, když budu mít víc času, tak musím probrat šatník, vyházet staré věci a kdyžtak ještě něco dokoupit. Musím si nějakou tu radost udělat, ne? :o))
Tak já končím. Teď mě místo nakupování čeká byt, který dlooouho nikdo kloudně neuklidil :o((
Pa pa
 Zuzka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 02.09.03 16:03

Moc Ti gratuluju, však jsem ti to už tuhle chtěla zapsat do indexu za jedna :-))) A držela jsem palečky. Ahoj Claudie

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.09.03 17:28

Čau Zuzko,
moooc gratuluju k jedničče, ale přiznám se, že mně to ani moc nepřekvapilo. Sice mám hodný mimčo, ale stejně teda fakt nevim, kdy bych se učila.
Jinak u nás vše při starém, akorát tchán je od neděle v nemocnici s nějakou menší mozkovou příhodou a tak jsou trochu starosti. Navíc má u baráku ohromnou zahradu, kde právě dozrávaj hory zeleniny a jablek a tak, když Vilík spí, běžim makat do záhonů. No, ale hlavně, když se z toho dostane.
Musim končit, mějte se všichni príma a já se zase ozvu
Pa Janice + Vilík

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.09.03 18:24

Ahoj mamci,

potrebuju poradit - co ted svym mimcum oblikate, kdyz jdete na prochazku? U nas je dost zima, fouka studeny vitr, ale zas kdyz vysvitne slunicko, je docela teplo. Takze ja panikarim mezi extremy - dite mi mrzne nebo ho prehrivam ;-).

Dik a preju klidny vecer
Pavlina + Iva

bazalka
Stálice 90 příspěvků 02.09.03 18:35

Ahoj holky, tak dneska jsem tu opravdu jenom na skok, abyste věděly, že ještě žiju. Máma mi na chvíli hlídá toho šakala, abych si mohla vytisknout deníčky a naťukala něco do klávesnice. Ondra mi sice krásně spí vždycky celou noc, nicméně denní spánek zrušil úplně /jenom venku v kočárku se nechá „ukecat“/ a denní čas a energii věnuje řvaní. Doufám, že to nebude setrvalý stav.
No, vypadá to že toho už víc nenaťukám, protože šakalík je k neutišení, asi sem budu muset zajít někdy v noci. Tak se zatím mějte krásně, opatrujte mimísky a já si vás doma alespoň přečtu.
Ahojky
Bazalka /věk 31 let - abys to, Zuzko, měla kompletní :-))/ a vztekloun Ondra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 19:25

Ahoj kolegacci a mamky,
tak my vas chceme taky pozdravit, ze jo Marti…tak my jsme byly na dalsi prohlidce a teta doktorova nas pekne zmerila a zvazila.Mates je zrout a ma 3,7 kg a 53 cm a ja jsem se moc neprezirala a mam 3,6kg a 54 cm.holt si musim drzet linii. ale tete dr. se to nelibilo a mame prijit znovu. pry me jeste prevazi. tak ted piju o sto sest a snad to dohonim, prece jenom mamcino mlicko je mamcino mlicko..a tatkovi chlupy jsou nejlepsi, ale dost lechtaji co??

Hele Janulo nech me taky neco napsat..tak mimca a mamci, Janula se do toho jidla nejak oprela a ja ted musim cucat jak o zivot. nekdy je to pekna fuska takze vetsinou usnu u prsa ale ne na dlouho, aby si nas mamka uzila. rikala, ze je to fajn si s nama hrat, ale nekdy je uz utahana a kouka jak nas uspat. no jo, jenze my musime koukat na svet, hlavne kdyz se nic nedeje tak potrebujem trochu vzrusa..to znate ne?

je mamca nas jde zkontrolovat jestli nemame hlad a to my mame porad takze utikame k mamce..

mejte se krasne a vyridte mamkam at jsou v pohode.

Martinka a Janicka 7t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 19:30

Ahojky holky,
nemate problemy s emiminem?, me se po zkoumani zda, ze mi z emimina leze hnusny virus do pc. z jinych stranek je to v pohode..budu to dal sledovat…

mejte se musim za hladulkama

Zdenik

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.09.03 20:02

**

Mareček 19.5.03 v 2,53 h­odin, 3,62 kg, 53 cm, porodnice Hradec Králové, ale bydlíme v Pardubicích
kocour Zdenda + maminka Peťulka

Tereza 25 let?Klárka, 24.5., 3,55 kg, 51 cm, Brno, http://klarinka.ecommet.com/

Myšáček ?Kryštof, 28.5. 3,92 kg, 51 cm, Liberec

Kulihrášek 36 let ?Tomášek, 2.6. v 15.20, 2,9 kg, 46 cm, Praha

Smrček ?Pavlínka, 8.6. v 8.44, 2,85 kg, 48 cm, Praha

Toffifee 27 let ?Valentýnka, 13.6. v 8.55, 3,3 kg, 50 cm, císař, Chrudim, http://sweb.cz/…Libor/myweb/

Janice 26 let ?Vilík, 15.6. v 9,19, 4,6 kg, 54 cm, Praha

Katka 29 let ?Linda, 21.6. v 11,56, 2,45 kg, 46 cm, u Příbrami

Lucajda ?Ema, 21.6. ve 22,15, 3,3 kg, 49 cm

Nikky 23 let ?Vendulka, 23.6. v 7.10, 3,5 kg, 50 cm, Teplice v Č. + Jareček (*2000)

Karla ?Vendulka, 27.6. ve 23.10, 3,4 kg, 50 cm, Praha

Lindička ?Matýsek, 28.6. v 6.05, 3,69 kg, 53 cm, Praha

Veru 27 let ? Tina, 30.6. ve 20.15, 3,065 kg, 50 cm, Jablonné n.O. http://rodina.cz/tihonovi

Šárka 29 let ?Šimon, 2.7. v 7.58, 3,38 kg, 51 cm, císař, Praha, http://rodina.cz/rouskovi

Lenuli 29 let -Julie Anna, 4.7. v 11.26, 3,15 kg, císař, Anglie, Thetford

Pavlína 30 let ? Iva, 6.7. v 18.20, 2,6 kg, 47 cm, Brno

Aprilmouse ? Jiří, 6.7., 3,14 kg, 49 cm, císař, u Trutnova http://jiricek.nethouse.cz

Markéta ?Adélka, 8.7., 3,05 kg, 50 cm, Neratovice

Eva 25 let - Kája, 8.7., 3,6 kg, Praha

Sluníček 29 let ?Kerstin, 12.7. ve 4.57, 3,52 kg, 52 cm, Frankfurt nad Mohanem, http://kerstin.fbi.cz/foto.php

Adina 28 let ?Adam, 13.7. v 10.30, 3,8 kg, 51 cm, Praha

Zdenik 27 let -Martinka 14.7. v 17.50, 3 kg a Janička, 14.7. v 18.00, 3,1 kg, Brno

Market 25 let ?Tomášek, 16.7. v 6.00, 3 kg, 51 cm, Praha

Hanischka ?Klárka, 16.7. ve 21.12, 3,16 kg, 50 cm, Praha

Klárka 22 let ?Karolínka, 23.7., 3,6 kg, 52 cm, Kladno, http://volny.cz/…i/index.html

Lenka 25 let - Johanka 28.7. v 15.27, 3,3 kg, 51 cm, Vsetín a Sára (4.11.2000)

Bazalka 31 let ?Ondra, 7.8. v 5.15, 3,35 kg, 51 cm, císař, Kladno

**

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.09.03 20:03

Tak jsem to trochu doplnila, posílejte další připomínky.
 Zuzka

barca4
Povídálka 21 příspěvků 02.09.03 21:11

Ahoj holky a kluci,
děkuji za zařazení do party
Mareček 7,25 kg, 15 týdnů

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 02.09.03 21:30

Čus holky,
tak vás zdravím po probdělé noci a amokovým dnu. Ach jo, řeknu vám, že dneska toho mám až nad hlavu. Cipis byl včera strašně moc hodňoučký a já byla šťastná mamča, že mám tak hodné miminko a stihnu při něm spoustu jiné práce. Ale ve 12 v noci se probudil a už neusnul, až v 5,30 u mě v postely. S manželem jsme si říkali, jestli mu třeba nebyla zima, přecijenom se už pěkně ochladilo. Dáváte mimčům na noc i čepičku a do čeho je oblékáte? No dneska jsem mu povlíkla už normální peřinku, předtím měl jen tenkou dečku a zatím spí jak dudek, tak ťuk ťuk.
No a přes den to bylo taky hororové. Dopoledne si ještě spokojeně chrupal venku v kočárku zabalený v zavinovačce a vypadal blaženě, tak jsem se rozhodla pro menší výlet po krámech, taky si už připadám jak pes přivázaný u boudy. No jenže jen co jsem došla do CČM, tak se náš milostpán probudil a samo začal strašně ječet. Zkoušela jsem ho uklidnit, ale fakt to nešlo, takže nezbylo nic jiného než ho nakojit. No zvládla jsem to, prvně na veřejnosti, a byl klid (taky vám přijde, že někdy ty lidi tak divně koukaj, jako kdyby jste tam lítali nahatý?). No ale trošku jsem se styděla, to přiznávám.
Pak už to bylo tedy v pohodě až do večera. To dostal opět děsný amok před koupáním, opět se vůbec nedal utěšit a nakojit jsem ho nemohla, protože jsme museli ještě koupat. Takže celý koupání prořval a nepřestal dokavať se nepřicuc. Ale kdyby jen normálně brečel, ale on vyloženě řve až se zaliká a všem to až rve uši, jak je to hlasité. Až mám strach, aby si nevyřval kýlu :(( Pak samo u prsu usnul, jak byl z toho znavený a spí furt. No hrůza hrůzovitá. Jsem zvědavá, jak dlouho mu to hysterčení vydrží.
Tak to jsem si musela taky trošku postěžovat.
Jinak jsem si taky všimla toho boláku na rameni, začíná byt taky dost velký a červený, tak vy zkušenější říkáte nic s tím nedělat a nechat to ať se to zhojí samo?
Ohledně toho oblékání - Pavlo já dávám Cipískovi na ven overálek, pod něj tričko s dlouhým rukávkem a samozřejmě čapku a zabalim ho do zavinovačky. Jak jsem už psala, tak vypadá blaženě, tak snad mu je dobře.
Zdeniku - mě se taky pořád hlásí nějaký vir, když jsem připojená na emimino a je pravda, že nám už delší dobu blbne PC (hlavně Word) a kamarád - expert přes PC nám říkal, že to bude asi nějaký vir.
Toffiffe - velká gratulace, taky jsem v nic jiného než za jedna nedoufala.
Mám taky menší dotázek. Holky berete už některá z vás Exluton?Já jsem si v tom letáčku přečetla, že se má začít brát až se dostaví menses, ale ten se mi přeci teď vůbec nemusí dostavit, tak prosím nevíte kdy ho můžu začít brát? A taky jsem slyšela, že po tom hlavně kluci můžou mít prdíky :( To bych byla moc nerada, protože Tomik na ně už takhle dost trpí a to skoro nic nejím, i když lepší než mu pořídit sourozence :))
Tak se tu zatím mějte, jdu rychle do hajan, nevím co mě čeká v noci.
pa Market + Cipísek 7t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 22:20

Ahoj Zuzko,

taky moc gratuluju k té jedničce. Nechápu, jak to všechno zvládáš.
Teď musím končit a příště snad napíšu víc.

Ahoj Katka

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 02.09.03 23:05

Ahojky,

Exluton začni brát hned na měsíčky nečekej a bere se bez přestávek, jak dobereš jedno platíčko tak hned začni nové.
Vendulka je pořád stejná, nic se jí nezhoršilo od té doby co ho beru.
Taky se může stát že až ho začneš brát tak budeš trošku krvácet, ale to je prý normální.

Ahoj Nikol a Vendulka 10 týdnů

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 02.09.03 23:34

Ahoj miminka,

Tak se po delší době hlásím do naší party.
Zdeníku ? velikánská gratulace k jedničce si šikulka.
Lindičko ? neříkala ti maminka kdy ti ten řetízek co jsi dostala dá na krček??? My jsem taky dostaly jeden a máma neví kdy mi ho má dát. :o(

Musím se pochlubit, byla jsem v pondělí u doktorky moc a moc hodná, smála jsem se na ní a povídala. Prý pěkně rostu mám 60 cm a 5920g v 10 týdnech. Maminka měla velikou radost, že tak krásně přibírám. To víte jsem jedlík.

Jinak je mi maminky poslední dobou moc líto. Jistě si vzpomínáte, že co jsem se narodila tak se dozvěděla o svém bratranci nepěknou věc a aby toho nebylo málo tak v sobotu odvezli mámy dědu (mého pradědu) do nemocnice, měl už druhou mozkovou příhodu je to s ním moc zlé. Maminka moc plakala, protože měla už několik dní před tím zlé tušení že se někomu z rodiny něco stane. Když se totiž narodil můj bráška tak umřel maminky dědeček od jedné babičky a teď jsem se narodila já a je na tom zle i druhý děda. :o(((
Maminka je moc a moc smutná!!! Ale snažím se jí všemožně rozveselit.

Taky mi jí pomáhá rozptýlit teta sousedka co k nám každý den chodí, ona totiž čeká taky miminko a doma se nudí. Já jí mám moc ráda, vždycky když přijde tak se mazlíme a máma má chvilku čas na jiné věci než na mě. :o) Miminko se jí má narodit 3. 3. 2004 a máma jí přeje aby se narodilo 29. 2. To by pak mělo narozeniny jen na přestupný rok. :o)))

Tento týden je nějaký divný, chybí mi táta. Odjel na služební cestu do Německa a vrátí se až v pátek večer, tak jsem tu jen s maminkou, Jarečkem, s fenkou Beky a rybičkami.
Máma je v jednom kole a ani na chvilku se přes den nezastaví a co teprve v noci když spíme, to se pustí do úklidu a pak usne jak miminko. No fakt jako já!!! :o)

Už musím končit a jít spinkat nebo budu ráno protivná. Ahoj a pusu

Vendulka 10t

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 03.09.03 10:36

Ahoj holky a mimina,

tak jsem vcera stravila cely den litanim po nakupech, a koupila jsem Keri zimni kombinezu - vypada tak teple, ze bych si do ni nejradsi zalezla ja. Ma i pridelany boticky a rukavicky, takze ji v tom v zime budu moct nosit i v satku. Ale holky, taky se v Cechach letos urodilo tolik deti jako tady v Nemecku? Ja mam problemy sehnat na Keri jeji velikost, vzdycky je vyprodana nebo maj jenom takovy hruzy. O cislo vic nebo min maji. Uz jsem se naucila nakupovat o cislo vetsi do foroty, coz mi poradila moje mama, ktera si pamatuje, jak nemohla sehnat nic na me (jsem urodny rocnik 74).

Taky jsme konecne poridili tu hraci deku - pani to je super vynalez, lezi pod tim, cumitkuje, neco tem hrackam povida a je klid. Nekdy se ji dokonce podari rukou se trefit do toho nejnizsiho plysaka a to se pak strasne smeje. Deka uz prezila i najezd naseho hafika, ktery se podle hesla - co lezi na zemi patri me - pokusil ukrast plysaka, co je pridelany primo na ty dece. Nepovedlo se mu to a deka se nezritila. To byl taky duvod, proc jsem nechtela hrazdicku - bala jsem se, ze ji na Keri preklopi.

Tady uz je hnusna zima, hlavne v byte - jeste netopej a my mame v pokojich jednu stenu celou prosklenou, fuj. Tak uz jsem navlikla i rukavicky, protoze ma strasne ledovy ruce.
Oblikani je u nas vubec boj - vresti u toho jak pavian, koupila jsem i teplolampu, ale vresti dal. Nevim cim to je. Delaj to vase mimina taky?

VERONIKO - Keri uz ma 6 kilo ( v 7 tydnech), vypada jak ten reklamni panak na Michelin:-))) jeden valecek vedle druhyho. Utesuju se tim, ze manzel vypadal uplne stejne a ted je vytahlej a hubenej. Protoze jenom kojim a neprikrmuju, tak si z toho nedelam tezkou hlavu. Snad z toho vyroste…Mam jednu fotku, kde vypada vazne jako knedlicek, ale Keri mi nechce dovolit ji sem dat:-)) Mozna ji prekecam, at se nestydi

MARKET - ja kdyz kojim na verejnosti, tak se snazim kolem sebe nekoukat, jestli na me nekdo cumi. Pozoruju miminko, jak mu hezky chutna. Kdybys nekojila a mimi by ti rvalo a nebylo k utiseni, tak by koukali stejne divne. Takze si nevyberes. A sedet celou materskou doma, jenom kvuli tomu, abych nahodou nekoho nepohorsovala teda nehodlam. Koneckoncu, rikam si, ty prsa v tu chvili pouzivam k tomu, k cemu byly vytvoreny. Takze uz zvladam nakojit i v krame, aniz bych musela honem letet ven a hledat lavicku. Ja to mam ale jednodussi, protoze kdyz mam Keri v satku, tak neni videt skoro nic. Myslim teda…
A Market, proc nemuzes Cipise nejdriv nakojit a pak vykoupat? Ja to tak delam a Keri je spokojena - ma plny brisko, hezky si muze vychutnat teplou vodicku. Teda pockam po krmeni asi 10 min, aby si stihla odkrknout a prip. se vycurat.

ZUZKO - gratuluju k jednicce - to bylo jasny, ze to musis zvladnout, kdyz mas porod jeste cerstve v pameti, ne:-)) Takovej docent to sice zna 100× teoreticky, ale na vlastni kuzi to nikdy nezazije… To je proc nemam rada muze-porodniky. Nikdy se nemuzou vzit do situace rodici zeny - i zenska, ktera jeste nerodila to musi chapat lip. Podle me. Ale nic proti chlapum gynekologum.

Jo a musim rict, ze nam v posledni dobe taky dost blbne pocitac, myslela jsem, ze uz je chudak pretizenej, nebo ze se na nem podepsaly ty vedra, ale kdyz rikate, ze vam z toho leze vir… Budu muset zaukolovat drahou polovicku, at se na to pres vikend podiva.

Tak se mejte hezky
Slunicek+ Keri

janice
Kecalka 458 příspěvků 03.09.03 10:49

Ahoj Vendulko a Nikol(a samo, že i ostatní mamči a mimísové)
Ach jo, poslední dobou se to opravdu nějak … Jak už jsem psala, mého tchána odvezli v neděli taky do nemocnice s mozkovou příhodou, špatně mluví, nemůže psát a číst a zdá se nám, že to trochu všechno začíná vzdávat. Takže máme nervy na pochodu, což samozřejmě Vilík cítí a tak od pondělí celý den probrečí, ale opravdu hystericky. Naše buzení v 7 hodin je taky pryč a tak vstáváme tu ve 2, tu ve 3 hodky a je to opravdu náročný. Navíc, jak se ochladilo, tak, tak mám pocit, že je Vilíkovi furt zima. Má pořád studený ruce a tak ho pořád oblíkám, ošahávám, balim do dek.
Jinak, jak se tady někdo ptal na ten Exluton(omlouvám se, ale četla jsem deníček v hroznym fofru) opravdu se začíná brát kdykoliv, musí se brát každý den přesně, jinak se snižuje účinek a já navíc okamžitě začala krvácet. Ale pravda je, že lepší, než otěhotnět. Určitě chceme ještě jedno dítě, ale teďko by mně asi trefil šlak.
Tak, musim končit a jít aspoň chvilku něco dělat, Vilík na chvíli zaklap víka.
Pa pa a já se zase ozvu
Janice + Vilík

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.09.03 12:08

Ahojda!
Díky za gratulace! Však já jsem tu od toho, aby se mi furt gratulovalo, že? :o)))))))) Teď přemýšlím, že další důvod ke gratulaci budou leda vánoce a to je ještě daleko. No já si něco vymyslím? :o)))))

Holky, já i nadále oblékám Valušku podle rady že mají mít o jednu vrstvu víc než my. Když je v kočárku, tak má někdy stejně, ale je pořádně zabalená. Někdo psal, že se má šahat taky na uši a nosánek, zda nejsou studené. Ruce mají studené všechna mimina. U nás je navíc problém, že ty litry slin, co malá vypouští jdou nejdřív přes ručičky, které jsou ustavičně v puse. Čili má ruce pořád mokré a tím pádem studené jako led. :o(( Čepičku na ven už dávám pokaždé. Je to ale boj, Valuška čepice nesnáší a řve jak blázen. Někdy ji jí navlíknu až venku, to ji pak rychle uhoupu v kočáře.
Na noc jsem vyndala taky teplejší deku a pod overalkem na spaní má ještě tričko, taky jí dávám ponožky. Já nevím, snad jí to stačí.
U nás v bytě je teď fakt kosa. Jsme úplně pod střechou, všechny byty jsou tu rohové, takže byt rychle vychladne. Naopak v těch vedrech se ihned šíleně prohřál :o((

Nechci nějak škodit emiminu, ale taky mám pocit, že se z něj rozšířil vir. Já měla ten, co šel poštou. Týden jsem jen mazala poštu s virama. Vždycky jsem si udělala na nějakou zprávu filtr a ona přišla jiná, no hrůza. A manželovi nepřišel žádný. Přímo se systémem ale potíže nemám, fachá docela dobře. Já teda teď pořád aktualizuji antivirák, přeci jen toho teď chodí hodně. Chce to pořádnou ochranu, přece kvůli blbým virákům neopustíme emimino!

MARKÉT, Valuška při včerejších nákupech ve Futuru taky řvala a několikrát! Chvíli koukala a vypadala, že se jí tam moc líbí ? všude světýlka a barvy a chvílemi pěkně řvala. Taky máme hysterku a myslím, že nejenom my, že holky? :o))
Ve Futuru je kryté parkoviště v budově, tak jsem odbíhala kojit do auta, aby lidi nečuměli.
Když jsem kojila před zkouškou před špitálem v autě, tak vedle zaparkoval nějaký chlap, chvíli čuměl a pak si přeparkoval jinam :o)))

MIMINKA, Valuška už má raménko skoro zahojené, tak vydržte!!!! Taky to několikrát prasklo, ale už se to zdá dobré. Když to bylo nejhorší, tak jsem na to ťukla štětičkou s lihem. Ale jen na tu bolístku, ne na okolní kůžičku, to by štípalo.

Teda Holky, Valuška nejdřív vedla ve váze, teď ale bude skoro nejhubenější! Čím ta děcka krmíte? :o)))) To vám z toho teče smetana? :o)) My jsme ale přesně podle tabulek, tak mi to ?žíly nerve?.

NIKKY, týden bez manžela. To já si neumím představit! Musíš být pěkně utahaná, co?
Nevím, čím tě utěšit ohledně tvého dědy. Takový je život, i nemoci a smrt jsou jeho součástí. Ale vždycky je to smutné a moc to bolí. Držím palečky, ať tentokrát tentokrát tvé tušení nevyjde a děda se uzdraví! Myslím a tebe!
To samé i tobě JANICE, však ty to znáš, jsi od fochu. Myslím i na tebe. Nemáte to holky lehké. Snad vám mimísci ten smutek trochu rozptýlí.

SLUNÍČKU, u nás je oblíkání taky boj. Hlavně cokoliv přes hlavu a na hlavu. A když se oblíkají dupačky, tak ta potvůrka mrňavá roztáhne všechny prstíky a já jí to nemůžu navléct.

Holky, už jste si někdy stouply s mimísem před zrcadlo? U nás je to teda haló! Teď už si Val dokonce s tím miminem v zrcadle povídá :o))) A co toho spolu nakecaj! :o))
Na hračky ještě nešahá, do sedu se vůbec nepokouší přitahovat, ale pozorování, koukání, prohlížení a mluvení, to je její. No asi to bude intelektuálka a ne manuální pracovnice :o)))))

Tak já jdu. Vyházela jsem šatník, tak to teď přebírám. A asi bych si měla jít udělat oběd, co? Je poledne.
Páček !!!
 Zuzka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 03.09.03 13:01

Ahoj Zuzko,
nějak se míjíme. My jsme byli včera taky ve Futuru, ale až tak kolem 15 hodiny. Já lítám kojit do přebalovací místnosti, je to místnost hned vedle dámských záchodů dole. Májí tak velký přebalovák a židli, většinou jsem tam sama a je tam klid.
Nevíš náhodou jestli nevadí, když Tině to očkování skoro nic nedělá? Má to jen trochu červené a loupe se to, ale žádný velký bolák, ani hnis.
Jo a bráchu jsme vezli do Třemošnice, ale nějakou oklikou. Zpátky jsme už našli cestu rovnou na Pardubice a přes Chrudim jsme nejeli.
Tak ahoj Veru a Tina

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 03.09.03 15:51

Ahoj holky

Za prvé velká gratulace Zuzce ke zvládnutí zkoušky, si fakt borka jak to všechno zvládáš s tím učením, Valuškou a ještě stíháš i emimino, moc tě obdivuju, pořád si říkám, že bych se měla taky něco učit, ale pořád se nemůžu donutit a toho času už taky není, mám pocit že už mi po těch skoro čtyřech letech v domácnosti začíná krnět mozek, ale určitě bych neměnila, ty zlatíčka za to stojí a do práce se taky nehrnu, tak si ho cvičím aspoň taky, když přemýšlím co napsat.

Nikol máme stejný problém, manžel taky pracuje v Německu, ale zůstává tam někdy i víc než měsíc, staví tam montované domky, je to taky dost náročné a je nám moc smutno, nejhorší je vysvětlit Sárince, že tatínek musí zase pryč, teď už ho postrádáme 14 dní a ještě jednou tolik to musíme vydržet, ještě, že mám doma dědu, který mi Sáru zabavuje, jinak bych to asi nezvládla. Za týden, ale jde na operaci s kyčlem, tak to sem zvědavá, jak to budem dělat. Bydlíme u našich doma, ale babičku taky nemám, ta už leží skoro 3 roky v nemocnici a je v bezvědomí, jak šla do práce, tak ji srazilo auto, dostala do hlavy zrcátkem od Avie, tak že taky to nemám jednoduché, chce se mi brečet, když na ni myslím, tak moc nám všem chybí, musí to být i pro ni hrozné, tak dlouho ležet, nemoct se hýbat. Vím určitě, že nás vnímá, když za ní chodíme, ale nemůže to dát najevo, ale znáte to, naděje umírá poslední, tak pořád doufáme.

Jinak Johanka je dneska hodná, teď spinká, za chvilku ji ještě vezmu ven na vzduch, taky řeším oblečení, ale oblékám radši víc, protože ona je chudinka pořád hrozně zmrzlá, a když je v teple tak je moc spokojená.
Tak mamči pozdravujte mimísky a mějte se krásně.
Ahojky Lenka a Johanka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 03.09.03 19:06

Ahojky,
tak se zase musím trochu ohlásit.
ZUZI-tradičně velká gratulace!!!

My jsme byli včera u lékaře,no stydím se to skoro napsat,máme v sedmi týdnech 5,95!!!
Je sice pravda,že mi přijde Adámek strašně dlouhý a vůbec ne tlustý,ale je to děs.Konzultovala jsem(to je silný slovo,protože s ječícím miminem je těžká komunikace kdykoli s kýmkoli)náš prdící problém a samozřejmě jsem se dozvěděla,že tyhle velký kluci,co tak hodně přibírají strašně lokaj a pak jsou zavzdušněný a odnaučit to nejde.
SLUNICKU-někdy se směju,jak máme ty děcka podobný,manželovi to vždycky čtu a říkám-to je to naše dvojče.Věčně přisátý a hysterka.A v šátku je taky v jednom kuse.
HOLKY-já vás všechny tak obdivuju,přijde mi,že jste prostě v pohodě.Já s tím klukem vůbec nic nestíhám.Už jsem odhalila,že on je prostě Dr.Jekyll a Mr.Hyde,nebo nám to mimino někdo vyměňuje.Jakmile jsou prdy-což je tak 5× do týdne ,je to běs.A u nás se neučím já,ale manžel,takže se zuby nehty snažím mu trochu vytvořit podmínky.
Proto mám někdy tady takový pauzy.
Mějte se bezva,jdu krmit dravou zvěř.
Pa pa Adina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 21:55

Ahoj Vendulko,

kdy mi mamka ten řetízek dá, to tedy nevim. Asi až budu mít trošku rozum a nebudu se snažit všechno sundat.
Vendulko pořádně tu mamču rozvesel, ať není smutná. A taky jí moc nezlob. Ikdyž s tím zlobením to znám. Mě se taky nelíbí, když mamka něco dělá a já třeba sedím v sedačce a dívám se na ni. No chvilku to vydržim, ale pak začnu hejkat a když to nepomáhá tak si pěkně zabrečim. To většinou zabírá. Měj se hezky a pozdravuj mamču.

Pa Linda 10t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 22:01

Ahoj maminy.

Tak dneska musím Lindulku pochválit, protože byla fakt hodňoučká. Dopoledne spala skoro 2 hoďky a odpoledne spinkala v kočáře taky asi 2 hodiny. Dokonce jsem stihla i trochu poklidit. Taky jdeme v úterý na schůzku na plavání miminek, tak jsem na to zvědavá.
Mějte se bezva!

Ahoj Katka a Linda 10t.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 05.09.03 09:07

Ahoj holky.
Tak jsme chtěly poslat do soutěže fotek z dovolené, jak jsme byli za babičkou a dědou, když byli stanovat. Seděli jsme v kovbojské hospodě a bylo nám fajn. Jenže už tu soutěž včera večer uzavřeli :o(
Tak jsme je daly aspoň do naší Cipískové galerie. Mrkněte na nás.
Jinak se máme fajn a všechny zdravíme!!!!
Zuzka a Valuška

PS. Ta hospoda byla „venkovní“ a nebylo tam nahuleno. Abyste nemyslely, že tahám Valušku po putykách :o)
 Zuza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.03 09:51

Ahoj,
nějak jsme se teď dlouho neozvali, bylo moooc práce a ještě víc hraní a povídání s Matýskem :) ale už to brzy doženeme :). K doplnění náš webík: http://melounek.hyperlink.cz. Jo a malá chybička se vloudila: Matýsek byl obřík :) 3,96 místo 3,69. Ale to jsou detaily :)).
Pa pa Lindička a Matýsek

janice
Kecalka 458 příspěvků 05.09.03 21:18

čauky holky moje,
zdravím Vás při pátečním večeru. Vilík usnul naštěstí hned po kojení a tak musim taky něco napsat. Tento týden byl věru náročný, hlavně kvuli tomu tchánovi v nemocnici. Relativně se zlepšil, protože v neděli, když ho ta mozková slabost postihla, nebyl schopen mluvit, psát ani číst. Nicméně se vlastně nezjistilo, čím to je, asi je to z nahromaděného stresu a přepracování. Sice je mu přes 70 let, ale stále pracuje (projekty, stavební dozory atd). No a dneska ho pustili domů. Může už teda trošku mluvit, ale špatně se vyjadřuje a navíc je dost zmatený. Ještě ke všemu nepočkal v nemocnici na Hynka a odešel sám a tak jsme měli půl dne starosti, kde je, protože ani nebral mobil. Nakonec dorazil, tvrdil, že šel pěšky, což je blbost, ale hlavně , že se našel. Abych Vám objasnila trochu situaci. My bydlíme v rodiným domě, kde má patro Hynkův otec a patro my. Navíc je tady ohromná zahrada, pes a 2 kočky. Na zahradě zrajou mraky zeleniny, roky se snažíme otci vysvětlit, že se to opravdu nedá sníst. Takže teď budu ve „volných chvílích“ ještě sklízet tuny pórku, paprik, rajčat, fazolí a jablek. Tchán se navíc ještě v nemocnici rozhodl, že tady nechce být a nechal se hned odvézt k Hynkově sestře do Mnichova Hradiště. Takže jsem tady hozená do vody, protože on se tady o vše staral - ne že bych byla nějaká líná lemra, ale on si liboval v údržbě baráku, zahrady, psovi, kočkách a nikdo to nedělal líp. No prostě mám trochu hoňku, tak jsem si Vám musela vylít srdíčko.
Jinak Vilík je celej týden nějakej plačtivej, možná cítí napětí, i když se snažim na něj nic nepřenášet a taky už 4 dny nekakal. Břicho jsem mu prohmátla, má ho měkký, prdíky mu jdou. Taky po kojení dost pláče a tak mám strach jestli mu stačí mlíčko. To by mi ještě tak scházelo, abych přišla o mlíko :o((( Kojim tak po 2 hodkách, tak snad se to spraví. Taky má Vilík pořád studený ruce, už jsme teda začli topit, tak to se snad taky vyřeší. Tim, že je vlastně celej den v lehátku, tak je skoro na zemi. Oblíkám mu body, dupačky, mikinu a ponožky, tak by to mělo snad stačit. No, počkám do neděle a když bude pořát takovej brekavej, tak skočim k doktorce na převážení.
Tak jdu dokoukat z postele Starce na chmelu a pak si pěkně lehnu na břicho, to mně v těhotenství nejvíc scházelo a budu chrupat, doufám, aspoň do 6 hodek.
Pa pa a dobrou noc
Janice + Vilík

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 06.09.03 16:27

Čauky holčiny,
taky koukám, že jsem to trošku tento týden flákala, ale nějak nestíhám.
Po tom výstupu v Globusu je Cipísek zas hodný, ale nějak přestal přes den spát, takže potřebuje pořád někoho kolem sebe a já při tom už nic nestihnu. Naštěstí mám super tchýni (taky bydlíme v jednom baráku s rodičema) a ta když má chvilku, tak si Cipíska vezme k sobě nebo na zahradu a já rychle vyvářím a gruntuju.
Jinak z něj mám ale ohromnou radost, už opravdu hodně reaguje na hračky a pořád se jen chechtá (proto taky nemůže přes den zabrat, pořád čučí na kolotoč nad sebou a žvatlá si tam s kašpárkama :)), jen když už jo nemůže zabrat, tak dostane ten svůj amok, tak ho nakojím a je klid. Ráda bych vám taky poslala nějaký fotky do galerie, mám jich hafo, ale jsou všechny strašně velký (přes 1MB), takže tam nejdou protlačit, nevíte co s tím?
Tak se zatím mějte, krásný zbytek sobotky, která se fakt vydařila.
Pa Market
PS: zítra skusím sepsat nový deníček, snad mi to cipis dovolí.
 Pa

Adina
Kecalka 127 příspěvků 06.09.03 19:24

Ahoj,
jak vidím,tak ty naše různé problémy jsou fakt podobné.My bydlíme v domečku zase s mojí mamkou,ale moc mi pomáhat nemůže,protože jde 17.9. na reoperaci s endoprotézou,tak má svých starostí dost a hlavně náš otesánek když se chce furt nosit,tak nevím,co by mamka dělala…nesmí nosit ani 2 kg ,což otesánek 3× překračuje:-))))Takže mamka někdy uvaří a to je celé.
Holky,dopíšu později,je tu hlad!!!!
 Adina

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.09.03 19:28

Markét,
fotky si musíš uložit na disk, pokud je máš na CD. Čili, abys je mohla upravovat.
Pak si otevřeš fotku a upravíš ji = zmenšíš rozlišení.
My máme prohlížeč fotek ACD See Clasic a nebo 602Photo. Pokud máš stejný, tak ti přesně popíšu, jak to dělám. Pokud máš jiný, tak to musíš nějak vypátrat. Fotka se zmenší a znova uloží, pak už to jde.
Taky jsem měla takový problém, ale Libor mi to vysvětlil a teď už to zvládám sama.
Tak se ozvi a já ti kdyžtak udělám školení a nechám si ho tvrdě zaplatit :o)))) To tak dneska je, ne, že jsou počítačové mozky velmi placené? :o)))))))
 Zuzka

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 06.09.03 20:15

Zuzko to bys byla vážně moc hodná, kdyby si mi to vysvětlila. My máme ten ACD see prohlížeč a teď jsem se tam zkoušela koukat, ale mluví to na mě anglicky a to vážně nevím, co s tím.
Díky moc Market

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.09.03 21:24

Ahoj!
Jdu se o to pokusit.
Teď mi manžel vysvětlil, že nezmenšuji rozlišení, ale jen komprimuji fotky. No až tak nevím, co to znamená, ale jen abys věděla, že tedy nezmenšujeme rozlišení :o)))). Velikost fotky se vlastně zmenší,ale na úkor kvality.Doporučuji zkoušet po malých úsecích komprimace (viz návod).
Já taky neumím anglicky (chci se naučit, až dodělám školu) a tak to umím zpaměti :o))

1. fotka musí být na počítači, ne na CD. Ale kdyžtak si to zkoušej na nějaké kopii, ne na originálu. Kdybys to ze začátku zvrtala, tak ať nepřijdeš o fotku.
2. V tom ACD otevři fotku a nech ji tak velkou, jak se otevřela
3.Dej pravé tlačítko a klikni na Save as…
4.Otevře se okno, kde už je vybraná ta fotka a klikni na Options
5.Otevře se další okno a nahoře je posuvník. V okénku je vždycky napsané 65, ať má fotka jakoukoliv velikost. Ty to posuvníkem nebo šipečkama zmenšuj. Třeba na 30 a dej OK.(po uložení uvidíš, zda to zmenšení stačilo nebo zda to musíš opakovat).
6. Je tam zpět to předchozí okno. Dej Uložit.
7. Řekne ti to, že ten soubor už existuje. Zeptá se tě to, zda ho chceš přepsat. Dej ano.
8. Dole si na liště zkontroluj, kolik teď ta fotka má. Eventuelně opakuj.
Prý se tím ale horší kvalita fotky.

Já nevím, jakou velikost emimino pustí. Už si to nepamatuju, tak nevím, jak moc to musíš zmenšit.

Tak to zkus a uvidíš. Snad jsem to dobře vysvětlila. Kdyžtak se ozvi.
 Zuzka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 07.09.03 17:12

Ahoj podruhé,
holky,pěkně to flákáte!Já jsem o víkendu díky manželovi přeci jen volnější,tak se těším jako blázen na vaše písánky a kde nic,tu nic!!!Ostuda!
Abych dokončila ten svůj včerejší komentář-zkrátka taky nás nic moc veselého nečeká,taky se budeme muset navíc starat o mamčiny kočky kromě naší a samozřejmě nervy,jak to dopadne.I když jí budou vlastně operovat na našem sále,kde jsem roky pracovala a dělat to doktoři,který znám jak svý boty.Možná o to víc si člověk umí představit všechny komplikace atd.
Ale zpět k miminkům.Už jsem se začínala radovat,že máme v krmení trochu systém,tzn. po dvou hoďkách,že jsem si i mohla krapet udělat rozvrh,no a zase houbeles.Včera jsme slavnostně vyrazili na procházku a po hodině od kojení neutišitelný rykot,zkrátka jsem musela jako indiánka zasednout do trávy a krmit hladovku.Lezly po nás hmyzy a očuchávalo nás nějaký toulavý psisko,je vám jasný,jak se mi ho dařilo odehnat,no scénka jak vystřižená.Naštěstí to byla trasa,kudy choděj jen babky na hřbitov,tak nás ani nikdo neokukoval,nebylo živáčka.
Za tuhle moji statečnost se mi dítko odvděčilo v noci zase STRAŠIDELNÝMI VĚTRY,takže od O1.30 až do rána jen tlačil a tlačil.Přesto,že jsem za ty noci ve službě něčemu přivyklá,teď po osmi týdnech co máme broučka už kapku melu z posledního a ráda bych se někdy vyspala.Ale to si musím počkat,až nebude vzduch náš úhlavní nepřítel-
i když teta Kateřina v Saturninovi říkala:
„Vzduch,vzduch,boží duch!“
Včera jsem viděla na Primě Elen Černou od Valenty,taky jejich mimino terorizujou prdíky,tak jsem se konečně přesvědčila,že to trápí i uměle živené děti,jednu chvíli jsem si už říkala,jestli by Adamovi
na Sunaru nebylo lépe.To ale bylo ještě před tím,než jsem s konečnou platností zjistila,že naše prdy jsou jen a jen ze strašnýho lokání a i když po jídle krkáme první ligu,tak to asi všechno nezlikvidujeme.
Nevím,jestli to je vše,co jsem měla na srdci,tak teď zase vy!!Pište,pište.
Papa
Adina a Adámek(dnes 8 týdnů)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »