Cipískovo dobrodružství II.

O životě

Vašík se mi narodil 2 měsíce před termínem, tedy v 31 + 2 tt. Týden jsme strávili odděleně já na porodním oddělení (o patro níže) a Vašík mezi ostatními kulíšky v pokoji na oddělení pro nedonošená miminka. Poté... ale to už předbíhám v příběhu. :) Začala jsem psát den po dni za Vašíka (ve 3. osobě), protože mé myšlenky patřily jen a jen jemu, tak to ani jinak nešlo.


1 komentář

27. ledna 2015 – úterý
Je další ráno, už čekám na maminku, koukám a mávám ručičkami. Maminka ještě mluví s panem primářem dětského oddělení, pan doktor Janota Jan. Vše je v pořádku, až na tu mou váhu. Už prostě musím přibývat. A aby svá slova pan primář potvrdil, povídá: „Maminko, budeme přikládat.“

Maminka si usedá, sestřička mě zabalí do deky. Neumím se ještě přisát, tak jen požužlávám a nechávám si mlíčko kapat do pusinky. Je to dobrota. Potom mě sestřička, dnes je tu zase Martina, dokrmí hadičkou a jde se odpočívat. V poledne mi maminka přinese mlíčko, hladí mě a domlouvá mi, chce, abych přibral.

Druhé prso přikládáme ve tři odpoledne. Ležím, otevřu papulu, maminka mi kápne dvě tři kapky, pomlaskám si a je mi skvěle! Sestřička se mi směje, prý typický chlap, nechá se krmit, ale sát, to ne – všichni se smějí, ale tak hezky, asi se jim opravdu líbí moje „mlask, mlask“.

Chvílemi krčím na maminku bradu, usmívá se a říká mi: „Václave, nekaboň se a hamej, ať jsi velký kluk a taťka má z tebe radost.“

Věnuji mamince ÚSMĚV!

Dnes mi také maminka se sestřičkou měřily chodidlo, prý dostanu od tatínka nové ponožky. Moje tlapka měří celých 6,5 cm. A taky jsem dostal plyšového malého kamaráda slona, který mě bude ochraňovat a povzbuzovat.

SMS se zprávou o mém narození pro rodinu a kamarády
Ahoj všem! 23. 1. 2015 v 16 hodin nám naboural do chalupy čáp a přinesl nám do klína 42 cm dlouhýho a 1,8 kg těžkýho Václava. Maminka Lucie s Vendou jsou zdrávi jako rybky. S pozdravem, tatínek Petr.

28. ledna 2015 – středa
Zkusili mi na noc vyndat kanylu s výživou (cukrem, atd.). První půlku noci jsem zvládl bravurně, maminka měla radost, když mi o půlnoci přinesla mlíčko. A do rána to už byla hračka.

Maminka přišla ráno v 6 hodin a byla moc veselá.

„Dnes přijede TATÍNEK, Vašíku,“ povídá mi.

Prý mi dojdou zařídit rodný list a pojištění, a pak se na mě společně přijdou podívat.
Paní doktorka Burianová mi udělala rentgen hlavičky. Maminka ji pomáhala mě držet, chvíli jsem vydržel být v klidu, ale pak jsem začal krčit bradu.

„Václave, nezlob!“ povídá mi maminka.

Rentgen dopadl dobře. Na nabrání váhy mám 2 týdny. Vše jinak v pořádku. Už se těším na tatínka.

Poprvé všichni spolu
Odpoledne s maminkou klokánkujeme. Tatínek sedí vedle nás, držíme se – držím ho za prst. Je vidět, že je šťastný, že může být s námi. Maminka mě probouzí: „Vašíku, vstávej, je tady táta!“

Otvírám oči, je to dřina, ale musím si ho přeci prohlédnout. Usmívám se. Jsem moc šťastný. Všichni jsme mooooc šťastní!

29. ledna 2015 – čtvrtek, 32 týdnů (těhotenských)
Ráno mi maminka přinese mlíčko.

„Je vše, jak má,“ říká pan primář Janota.

Přibírat bych měl začít do dvou týdnů, jinak jsem šikovný Cipísek. V poledne má maminka velikánkou radost – MÁM NOVÝ PELÍŠEK – už neležím v té průhledné krabici, ale jen v takové malé postýlce s okraji a světlem vysoko nade mnou.

Zkoušíme přikládat, ale jsem nějaký moc ospalý. Nakonec se mi podaří dostat do bříška „jen“ 2 ml, tak dostanu zbytek obědu hadičku – nevadí, jsem ještě malý, chce to čas.
Dnes mě maminka poprvé slyšela si prdnout, smála se. Prý takový maličký a umí takové zvuky. Večer mě milá sestřička Rozálie vykoupala, učesala a dala pyžamko. Maminka se rozplývala, když mě viděla a hned mi dala jednu slaďoučkou a jednu eskymáčí pusinku – poslal mi je tatínek. Z prsíčka jsem si tentokrát vzal celých 5 ml – šikulka.

30. ledna 2015 – pátek
Dnes jsem na světě celý týden! Vážím 1580 g.

Ráno s maminkou hodinu klokánkujeme. Zkoušeli jsme krmit, ale jsem dnes unavený a ještě to prostě neumím. V poledne mě maminka POPRVÉ SAMA PŘEBALILA. Odpoledne zase klokánkujeme. Kéž bychom spolu už mohli jít na pokojíček.

Přání od tatínka
Hodně štěstíčka, zdravíčka, energie, pár gramů a cenťáků Ti přeje táta.

Písničky, které jsem Vašíkovi broukala
Koupíme ponožky Vaškovi,
tomu našemu klukovi,
aby mu nebyla zima
a měl se pořád prima.
Vašek je kluk z chaty dřevěný,
tam dole u rybníka,
má rád maliny červený
a zpěv kolibříka.

Taky:
Véno, Vendo, Venoušku,
ty náš malý koloušku.
Společně tvoříme rodinu,
nechceme už bez sebe být ani hodinu.
Vášo, Vašku, Vašíku,
láskyplný uzlíku.
Smějeme se, radujeme,
snad brzo domů půjdeme.

Nebo:
Myško, Myško, Myšáku,
rád si chrupeš, rád se válíš a u mámy se batolíš.
Táta, náš to fousáč, je a moc rád pádluje.
Rozumí peřejím a už se těší, až pojedeš s ním.
Na to si však, táto, musíš ještě počkat,
teď se jenom chci s Vámi tuze mačkat.

31. ledna 2015 – sobota
Ráno přijde maminka, zrovna je vizita. Paní doktorka mluví s maminkou a té se moc rozzářily oči. Pak mě sestřičky pohladí, usmívají se a někam mě vezou. Co se to děje?
POKOJÍČEK JEN PRO NÁS DVA!!! Je malý, ale útulný. Máme tu vše potřebné – komoda s váhou, koutek na koupání, přebalovací pult, postel pro maminku. Já zůstávám v mém pelíšku, kde mám monitor, aby mě sestřičky mohly ještě hlídat.

Jsem křehký, říkají mi. Moje váha je 1600 g – lepším se. A teď, když můžeme být s maminkou spolu, už bude pořád jen dobře. Každé tři hodiny teď spolu budeme vstávat. Je potřeba přebalit, nakrmit a změřit teplotu. Maminka vše musí pečlivě zapisovat.

1.února 2015 – neděle
Jídlo dostávám pořád hadičkou, ale v noci jsem 2× vypil 10 ml z lahvičky – super. Přibyl jsem na váze – 1640 g. Ráno při vizitě byla paní doktorka spokojená. Maminka mě každé ráno váží. Sestřička mě pak nakrmí. Teď dva dny sloužila milá sestřička Markéta. Včera mamince ukázala koupání a dnes mě už maminka vykoupala sama. Vůbec jsem neplakal a šlo to dobře. Pořád klokánkujeme a je nám spolu mooooc dobře.

2.února 2015 – pondělí
Váha: 1660g, vizita ok
Kontrola oušek digitálním měřákem – mám je již plně vyvinuté a slyším dobře. Dnes jsem 2× vypil celou dávku (35ml) z lahvičky úplně sám a taky celých 5ml od maminky z prsa. Maminka říká, že to krmení postupně určitě vypilujeme 

3. února 2015 – úterý
Váha: 1680 g, vizita ok. Zkoušíme přikládat. Tahám, ale ještě se moc nenapiji. Maminka jinak pilně odstříkává. A tak mi to jde dobře aspoň zatím z lahvičky. Šikula! Dnes za námi přijel TATÍNEK! Maminka byla mooc šťastná. Tatínek mě choval. Nejdřív se trochu bál, ale jakmile jsem se přitulil, bylo dobře. Napoprvé jsme to oba zvládli skvěle.

4. února 2015 – středa
Váha: 1700 g, vizita ok. Dělali mi druhé odběry, ani jsem neplakal. Překvapení… Dnes za námi zase přijel náš tatínek! Když mě maminka vzbudila na koupání, byl už tady. Rozepnul si košili a choval mě, aby mě před koupáním pěkně zahřál. Koupání potom natočil, tak mám své první video. Po koupání mě tatínek zase choval. Bylo mi u něho moc hezky.

5. února 2015 – čtvrtek
Váha: 1740 g, vizita ok. 33. tt. Už pár dní si udržím sám dobrou tělesnou teplotu (36,5 -37,5 stupňů Celsia), a tak pan doktor Zach dovolil odpojit mě z monitoru a dostal jsem jen dečku pro kontrolu dechu. Zase jsme o krok popolezli vpřed! Vypiju celou dávku z lahvinky, klíďo, i když vypadám, že spím.

Sestřička Jana dnes prohlásila: „Ten je ale úžasný, co?“

Maminka se slzou v oku jen přikývla a řekla, že je na mě mooc pyšná. Další změnou dnes je, že mi snad už nadobro vyndali z nosu sondičku. Pěkně mě tam rozčilovala, vždy jsem ji čapnul a táhnul, ale to bolelo a teď, když už piji z lahve, tak ji prostě nepotřebuju. Hurá! Maminka říká, že se začínám baculatět. Byl jsem taky na ultrazvuku hlavičky – vše vypadá dobře, mozeček se mi vyvíjí normálně.

6. února 2015 – pátek
Váha: 1775 g, vizita ok. Dnes jsou mi dva týdny! Dosáhl jsem své porodní váhy. Maminka má ze mě velkou radost. Sama mě krmí z lahvičky a pak se vždy spolu mazlíčkujeme. Už nemám při každém přebalování v plínce bobek. Je tak vidět, že dobře trávím a díky tomu přibírám. A tak se stalo, že jsem postoupil z velikosti oblečků 46 na velikost 50.

7. února 2015 – sobota
Váha: 1835 g, vizita ok. Super váhový přírůstek. Na vizitu přišla paní doktorka Burianová a byla se mnou spokojená. Přijeli se na nás podívat děda s babičkou. Maminka mě vzala v postýlce na chvilku na chodbu, aby mě viděli.

Babička plakala radostí: „To je krásné miminečko.“

A dědeček byl taky moc rád, že mě vidí: „To je takový malý skřítek,“ povídal.

Maminka mě 2× denně (v 7 ráno a v 7 večer) přikládá k prsu. Večer po koupačce jsem vypil
svých prvních 15 ml.

8. února 2015 – neděle
Váha: 1860 g, vizita ok. Dlabu z lahvičky, ale jednou za dvanáct hodin to chce ještě sondičku, pak mě to tolik všechno neunavuje. Zvýšili mi dávku mlíčka ze 35 ml na 40 ml. Večer jsem vypil 20 ml od maminky… borec, co? Jinak jsme se dnes hodně klokánkovali, měli jsme potřebu, jak říká maminka.

9. února 2015 – pondělí
Váha: 1895 g, vizita ok. Tak hned ráno se mi podařilo vypít 10 ml od maminky. Večer mě maminka vykoupala, a když mě krmila, objevil se ve dveřích tatínek. Měli jsem oba z takového překvapení radost! Prima být spolu! Vypil jsem 20 ml od maminky. Pak mě dokrmili a potom jsem se choval a choval u tatínka. Umí to se mnou čím dál lépe.

10. února 2015 – úterý
Váha: 1945 g, vizita ok. Dnes mě čeká vyšetření očiček. Už mi do nich nakapali dvoje kapky, prý na roztažení zorniček, aby bylo víc vidět, Kolem poledně přijde pan primář z očního oddělení prohlédne si mě. Vše v pořádku, ale byl jsem z toho všeho moc unavený. Večer jsem vypil 15 ml od maminky.

11. února 2015 – středa
Váha: 1985 g, vizita ok. Ráno jsem vypil od maminky 20 ml. Už druhý den jsem neměl sondičku – nemám ji rád, a tak se snažím dlabat z lahvičky.

12. února 2015 – čtvrtek
Váha: 2050 g, vizita ok. Hurá! Hurá! Překročil jsem 2 kila! Všichni mají velikou radost. Dnes u mě byla paní doktorka z neurologie. Myslí si, že jsem ještě o jeden týden mladší – všechno chce v klidu a má to svůj čas.

13. února 2015 – pátek
Dnes jsou mi tři týdny! Váha: 2120 g, vizita ok. Jedu jako drak, směje se maminka. Přibírám víc než ukázkově, hlavně nic nepřeplašit. Snažím se častěji pít od maminky. Byl tu na návštěvě TATÍNEK – byli jsme všichni moc rádi, že jsme zase spolu.

A jak to bylo dál? Dozvíte se v další části…

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 01.10.15 05:59

Ahoj, tvůj denicek se mi pěkně četl, fak moc hezký napsaný :).Jinak radost z každého pokroku chápu, člověk se tím více přiblíží k cestě domů a je šťastný jak ten malý bobek roste.Ja mám dvojčata narozena jen o měsíc dřív ale ty zacatky, to nebylo nic lehkého.(taky sonda a že začátku je vše unavovalo, inkubátor ani vyhrivanou postylku neznámé)

 
PaulineDW
Povídálka 12 příspěvků 01.10.15 06:58

Krásný deníček :oops: jsem zvědavá jak se daří malému, hlavně ať je zdravý a ať pěkně roste a dělá jen samou radost :kytka:

 
Ivačice
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 01.10.15 08:05

Držím palce, musí to byt tezke, ale pokroky děláte parádní. Jen tak dál :kytka:

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 01.10.15 08:19

Normálně tu bulím jako želva, protože se mi vrací vlastní zážitky z neo, mám dvojky kluky 32+4 a taky jsem tak prožívala každé jejich nadechnutí, kluci se narodili v době kdy byl dlouhodobý zákaz návštěv v nemocnici tak za mnou nikdo nemohl chodit a vše bylo velmi intenzivní. Přeju hodně zdravíčka :hug: pro tebe i cipíska :palec:

 
Katulinka88
Stálice 65 příspěvků 01.10.15 10:40

Moc se mi to líbí, je to tak optimistické… Držím vám všem palečky!!! :kytka:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 01.10.15 11:39

Moc pěkný deníček pěkně se čte a už se těším na další :-) jinak přeji mnoho štěstí a zdraví :-)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 01.10.15 12:03

Krasny :kytka: :kytka: :kytka:

 
couch
Stálice 77 příspěvků 01.10.15 16:10

Krcska nemocnice ;) uplne jsem se vratila o o 4,5roku zpatky (dcera mela 1300g)
Hodne zdravi preji ;)

 
tralala123
Kecalka 252 příspěvků 01.10.15 18:58

Neni to v Krcske nemocnici a posunuté v čase? Prijde mi, ze Vas chlapeček ležel hnedka vedle moji dcery, dokonce stejne jmeno a sestřičky mu tak rikali Cipisek :kytka:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 01.10.15 23:49

Držím moc palce!!! Vůbec si nedokážu představit to malý miminečko…můj syn měl při narození téměř 5 kg a zdál se mi tak maličký…přeju samou radost, ať vám chlapečk prospívá! :kytka:

Příspěvek upraven 01.10.15 v 23:50

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 02.10.15 22:00

Krásný :kytka: Nádherný chlapeček, byl to drobeček :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama