Jen počkej, holka...

Dokud člověk nemá sám vlastní děti, je snadné radit ostatním...

*

Ani já jsem nebyla jiná…

Když jsem se přistěhovala za přítelem a poznávala jeho rodinu, zjistila jsem, že jeho sestra má ani ne ročního chlapečka. No a já měla 2 mladší sourozence, já přece vím, jak na děti, vždyť na tom nic není. Vyloženě rady jsem ji nedávala, ale občas jsem svůj názor řekla.

„Jako jsou mu už 2 roky, to furt pije mléko z lahve? Není na to už velký?“

nebo

„Hele já nevim, ale jsou mu už skoro dva a půl a furt nemluví? Není to divné, mluvíš na něj vůbec doma? Čtete si? Fakt jako, děti v jeho věku už normálně mluví.“

nebo

„Fakt nejsi schopná ho naučit na nočník? Jsou mu 3 roky, půjde do školky a furt má plenu?“

Joo, ta krásná nevědomost. :D

Později, když jsem otěhotněla, jsem měla jasno už od začátku. Mimčo za žádnou cenu nebude spát s náma, nebudu mu dávat dudlíka a nebudu mléčný bar, odplenkuju kolem roka a budu na něj furt mluvit, aby začal brzo i on.

A víte co? Dudlíka dostal už v porodnici. :D

Pár týdnů šlo vše podle představ a já byla na sebe i syna pyšná. Pak přišla první horečka a šup! Dítě bylo se mnou v posteli.

Abych to trochu zkrátila… Synovi jsou 2 roky, stále s náma spí v posteli, má dudlíka, pije mléko z lahve a nemluví. :D To jsem to teda s těma radama dopracovala. Jediné, co se mi povedlo, bylo odplenkování (asi v roce a půl), ale těch nervů u toho.

No a teď stojím na té straně, kde každá bezdětná dává rady a poučuje… a já se jen usmívám a v hlavě mi běhá
„Jen počkej, holka…“ :D

Deníček byl napsán v rámci soutěže eMimina

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
26.10.18 11:10

No ty jsi byla na ranu :lol: . Mleko z lahve je snad normalka ne?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3493
26.10.18 11:40

Mě by zajímalo, jestli to tvoje švagrová taky brala tak sportovně a nepošramotilo vám to vztahy? Protože, promiň, ale byla jsi fakt „zlatíčko“ :lol:

Příspěvek upraven 26.10.18 v 16:30

 • Nahlásit
 • Zmínit
173
26.10.18 12:31

3leté zdravé dítě s plenkama je opravdu výsledek nevýchovy a neschopnosti rodičů,potažmo matky,které je s ním celé dny doma.
Spaní dětí s námi v postlei jsme také neaplikovali,, a ani nás to naštěstí nenapadlo a nelíbí se mi to.
Pití 2letého z koj.lahve - no přijde mi to jako nejmenší prohřešek z výše jemnovaných,ale stejně nechápu proč by k tomu ve 2 letech ještě mělo docházet,když je dítě v tu dobu už schopno jít a dostat do ruou a držet si sám hrneček s pitím.

Toto se děje nejčastěji u jedináčků,kteří v těch 2 či 3 letech ještě nemají sourozence,tak se matky mohou s nima takto mazat a přijde mi to hodně hloupé,takové zaostalé děcko bych mít nechtěla,protože bych se musela za sebe před ostatními známými či samotnou rodinou babičky,strejdové,tety,…)stydět sama za sebe.

Vypilala jsem 3 děti věkově blízko sebe.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7383
26.10.18 13:41

Teda, ty jsi byla docela prisna na svagrovou… :lol: Byt tvou svagrovou ja, tak bych te moc nevyhledavala. Taky se mne hodne veci nelibi, jak delaji ostatni, ale nechavam si to pro sebe. Doufam a verim, ze jsi fajn holka a ze jsi to trosku nadsadila pro potreby clanku :lol: Jinak se mi tvuj denicek moc libil, hezky pises. :srdce: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
251
26.10.18 23:38

@kilčo vypiplala je dost silné slovo, ne :lol: ? Trochu mi to připadá jako dost studený odchov s takovým přístupem.

Pro autorku deníčku: dobrý. Stručný a jasný :) . Některá moje předsevzetí vzala za své jen co se mi dcera narodila. Kdysi dávno (kolem dvaceti) jsem blábolila něco o tom, že nebudu kojit, abych si nezničila prsa :mrgreen: . Tak a dnes doufám, že se mi beruška do tří let neodstaví.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2728
27.10.18 06:40

Holky deníček berte trochu s nadsázkou. Se švagrovou jsme v pohodě :mrgreen: Ona byla taky jedna z těch, co si řikala „jen počkej“ :mrgreen: Jediné co se ji nelíbilo, bylo rýpání kvuli plenkám, ale z celé rodiny jsem zrovna já rýpala nejméně. :mrgreen: V deníčku šlo hlavně o tu nevědomost. Mimochodem karma je zdarma znáte to? Tak ona má velice klidného syna a já mám doma tazmánského čertíka :mrgreen: @Michalka80 děkuji za pochvalu :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7460
27.10.18 06:51

Mně se deníček líbí. I další komentář autorky k úvodnímu deníčku.
Jako bonus je, že švagrová autorku brala s nadhledem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
467
27.10.18 11:40

Prima že se beres s humorem. Já jsem byla před dítětem přesvědčena, že rodiče mohou skoro všechno ovlivnit. A prd :D malej špatně jí, tedy množství tak tragické není ale nejí ve dvou a půl krom kuřete s rýží a suchých těstovin nic vareneho. A můžu se přeskočit. Nemluví, jsme sice biligvinni rodina, ale už by mohl. A nechce. Nočník? Sedne a hned jde, že je mokrej je mu fuk, dobrovolně chtěl curat do bubnu pračky a sousedovi o poschodí níž na kytky… a to jsme nedovolili. Blbě spí, a s tím teprve nic neuděláte. Takže už tak malej a je svůj.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
27.10.18 12:23

No bych tě zabila :mrgreen: Je přece jasný, že se každý dítě vyvíjí jinak. Mně třeba „násilné" odplenkování v roce a půl přijde šílené, ale to je tvoje věc. Mlíko z flašky neřeším a mluvení? Znám děti, co mluvily ve 14 měsících naprosto luxusně (vybavím si třeba „mámo ham", „táta doma", „hafe hop" = pejsku, skoč za mnou na sedačku) a i takové, co si ve 3 letech vystačily se 4 citoslovci… Já sama smysluplné věty zvládala před druhými narozeninami, partner prý skoro nemluvil do 4 let - dneska pusu nezavře :D Právě ta individualita dětí mi přijde kouzelná, každé potřebuje různý čas na cokoliv :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
393
27.10.18 12:50

Tebe mít jako svagrovou, segru nebo kamarádku tak, tě pošlu někam.
Naši malé je 6 měsíců a Teda nikdy mě nenapadlo si říkat v tolik budeš to tolika už nebudeš mít to atd. Nebo takové to nikdy nebudeš… Nedělala jsem to.
Naše malá spí s námi v posteli every day, dudlika dostává na spaní nebo když je mrzuta, plenky má taky, a ještě mít bude :-D. No až na to, že kojeneckou láhev už má jen na noc. a když přijde tchyně a začne mektat tak ji ukážu dveře.
Miluji tyhle řeči já nikdy bych svému dítěti, naše dítě nikdy… Proto se říká nikdy neříkej nikdy :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2728
27.10.18 13:04

@Taka ale prd násilné odplenkování :mrgreen: Dělala jsem to v těch šílených vedrech. Sundala jsem mu plenu a 2 dny ukazovala kam se chodí čurat. 3.den už chodil sám. Ale to čištění nočníku mě fakt nebavilo. Teď už pár týdnů chodí čurat na záchod, ve stoje se stoličkou (nikdo ho nenutil,prostě ho to baví) a poslední 3 dny chodí i na velkou na zachod, a taky s tim přišel sám, a příští týden mu budou 2 roky. Jak sama píšeš,každé dítě je jiné. Já si ale myslela něco jiného, před tim než jsem se stala mámou. A o tom to celé je :mrgreen:
@alilauter i já si myslela, že se dá vše ovlivnit :mrgreen: ale každá chytrolínka jako já, jednou pozná, jak moc se to dá ovlivnit :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
27.10.18 13:11

@Izzylka jo tak, já to pochopila jako tvoji snahu ho to prostě naučit, ať to stojí cokoli :kytka: Jestli to pobral za 3 dny, tak je šikulka, evidentně na to už byl zralý. V létě se to učí nejlíp a ještě lepší je to na zahradě, když se čůrá na kytičky :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
405
27.10.18 15:06

@kilčo 8o No potěš…

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele