Co k jídlu na Zelený čtvrtek? Jidáše!!

O životě

Když moje maminka uviděla velikonoční kluky v akci, bylo u nás rozhodnuto vyzkoušíme jejich Jidáše. A kdy? No přeci na Zelený čtvrtek k obědu!

A jak maminka řekla, tak se stalo. Několikrát zkontrolovala, že jsem opravdu nastavila video, abych nahrála opakování pořadu, musela jsem zjistit stav našich zásob ve spíži, zda máme vše potřebné a dokoupit rum - poslední roky jsou naše zásoby alkoholu nedoplňované, ba vyčerpané, protože třeba čaj s rumem je jen vzdálenou milou vzpomínkou… Ale přijde zase jeho čas!! Za rok, dva..

Když přijela, podívali jsme se na výrobu Jidášů a nadchli jsme se všichni… Vypadalo to tak snadně, jednoduše a rychle, že nebylo co řešit. Jedinou inovaci jsme si dovolili při přípravě těsta - obstarala ho za nás domácí pekárnička, holka jedna milovaná. I maminku nadchlo, že se těstíčko připravilo s čitýma rukama, navíc perfektně vypracované a skvěle vláčné… Na hodinku jsme ho nechali kynout a pak jsme rychle začali tvarovat šneky uzlíky a hrudky - na hrudky je odbornicí Adlétka - Pepi zatím sebrala z linky česnek a spokojeně ho loupala pod stolem… Jenže kluci v akci dělali i houstičky!!! Tak jsme zaběhli k videu, několikrát jsme okoukli jak na to a druhý plech byl jen houstičkový.

Jidáše jsme upekli do zlatova, potřeli sladkou omáčkou podle receptu a nechali malinko vychladit a pak jsme se na ně vrhli - úžasné!!! A proto mi to prostě nedá a lákám i Vás - jsou dobré, nepříliš sladké a hlavně! Jsou velikonoční!!!! Jen té omáčky si připravte tak polovinu - nám zbyla a musíme tak upéct ještě jednu dávku…

Lesina

 

PS: recept najdete zde: http://www.ceskatelevize.cz/…m/detail.php?…

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 05.04.07 16:59

To že budeš péct ještě jednu várku ti určitě až tak nevadí, ne?

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.04.07 19:32

Ani nee ;) Jsou fakt dobré :)
L.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 05.04.07 19:34

Upečeno, snězeno:-))
A domácí pekárna je na těsto fakt úžasná.  

Anni

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.04.07 19:38

Fakt jsem tě nalákala na pečení Jidíšů? Jůůů, to jsem ráda!!!
 L.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 05.04.07 19:55

Normálně jo:-))))))  

Taky jsem včera koukala na Kluky v akci a tak jsem si říkala že bych je vyzkoušela, a když jsem dneska přemýšlela co si dáme k večeři tak byla volba jasná:-)))))))) Jen jsem si recept malinko pozměnila a místo ořechů tam dala rozinky a přidala jeden skořicový cukr. Ale jsou fakt mnamozní.  

Anni

Vložit nový komentář