Co pro mě znamená být Máma

Rodičovství

Mámou jsem poprvé a své dcery se nemohu nabažit, láskou bych ji nejraději snědla, však to jistě znáte také. Všechno začalo, když jsi byla ještě v bříšku. Na ten okamžik, kdy mi pan doktor poprvé řekl, že jsi tam, nikdy nezapomenu. Navalilo se na mě ohromné množství pocitů. Byla jsem zmatená, šťastná, smutná, plná radosti, obav, strachu, hrdosti. Ty pocity mám do dneška.

Šťastná jsem už 5 měsíců, od doby, kdy jsi přišla na svět. Můžeme mít tisíce problémů, může nám na hlavu padat celý svět, ale my dvě víme, že jsme tu pro sebe! Hlavně, když se ke mně večer přitulíš, koukáš mi do očí (i když se mi následně pokoušíš utrhnout nos) a víš, že jsem ta, která se o tebe stará a miluje tě víc než cokoliv na světě!

Mám radost, když se na mě usmíváš tak krásně, jako to umíš jen ty! Když si baštíš paleček, a to i na nožičce, když si sama držíš lahvičku, když se překulíš na bříško a s šibalským pohledem mě sleduješ skrz postýlku, když se koupeš a cákáš po mě vodu.

Téměř až neuvěřitelný strach mám, když máš teplotky a jsi nemocná. Naštěstí se nám to stalo jen jednou. Smutná jsem, když pláčeš. A to z jakéhokoliv důvodu! Hrdá jsem ve chvílích, kdy sama dokážeš něco, na co mají děti ve tvém věku ještě hromadu času. A také jsem velmi pyšná na to, že zrovna já mohu být tvou maminkou!

I když je kolem tebe spousta práce, spěchu, špinavých plínek, umytých lahviček, ušmudlaných věcí, plná podlaha dudlíků, ohrádka zasypaná plyšáky, postel od přesnídávek, dva utýraní pejsci (každá maminka to zná) a já večer padám vyčerpaná do postele s tím, že zítra nám tenhle kolotoč začíná na novo, miluji tě!

Jsi pro mě celý svět a neznám náročnější ale i krásnější „povolání“, než je mateřství!

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 09.07.12 08:14

Ahojky, vím o čem píšeš :hug: Já bych svou dcerušku také láskou snad i umačkala :mrgreen: Být maminkou, je ta nejkrásnější věc na světě!

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 09.07.12 08:14

Moc krásný deníček :)

 
katule07
Kecalka 126 příspěvků 09.07.12 15:48

Je to přenádherně napsané… :srdce: Svého syna miluji nadevše :srdce:
Já mám ráda:
:srdce: V živote jednou nastane chvíle, kdy slovo „ZÁBAVA“ už neznamená chodit na oslavy, vracet se domů v 7 ráno a myslet jen na sebe sama… Bavit se, znamená koukat na disneyovky, večeřet s rodinou, vyprávět před spaním pohádky, znamená to dlouhá objetí a mnoho pusinek, mít v dome hluk a nepořádek, znamená to jít do postele o půlnoci a zničení!!! Být matkou tě nezmění, jen pozmění vnímaní toho, co je ve tvém živote skutečně důležité. :srdce:

 
Uživatel je onlineNikysekR
Patronka eMimino.cz 8142 příspěvků 2 inzeráty 09.07.12 17:14

Opravdu moc hezký, upřímně napsaný deníček. Už se moc těším na svého synka, který se má narodit zhruba za dva měsíce a budu mít možnost poznat stejné pocity jako máš ty :srdce:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 09.07.12 18:55

NikysekR, přeji hodně štěstí u porodu a ať je drobeček v pořádku :srdce:
Děkuji :hug:

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 09.07.12 20:00

Krásně napsané :potlesk:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 09.07.12 20:42

Krásné, cítím to stejné, děti jsou těmi největšími poklady na světě… :srdce: mám doma devítiměsíčního chlapíka a už se těším až k němu přibude jednou ještě jedno malé-velké sluníčko :srdce:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 09.07.12 22:00

Moc krásně napsané, moc Ti ty pocity přeju :mavam:

 
hanzbl00
Závislačka 3334 příspěvků 09.07.12 22:25

Krásné, až je mi do breku :oops: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama