Příjezd do nemocnice s otřesem mozku

O životě

Všechny zdravím, a tímto bych chtěla každého upozornit na to, že pokud se něco děje s vaším dítětem, nejezděte s ním do nemocnice autem, ale zavolejte sanitku, neb by to někdy nemuselo, bohužel, dobře skončit.

Chtěla bych se s vámi se všemi podělit o příběh, který se nám včera stal. Naše dcera odešla jako každé ráno v 7.15 do školy, kde měli první dvě hodiny bruslení na stadionu. Již před půl 9 mi volala paní učitelka, že dcerka špatně spadla na záda a ošklivě se bouchla do hlavy, že nevypadá dobře a jestli bych si pro ni mohla přijet. Do 10 minut jsem byla na stadionu, Adélka seděla celá bledá s paní učitelkou ve vytopených šatnách a na první pohled se nelíbila už ani mně. Paní učitelky mi vysvětlily, co se stalo, a že by bylo lepší, kdybych ji mohla odvézt k doktorovi, aby na ni kouknul - přeci jen je to úraz hlavy a boule na hlavě byla obrovská. Jela jsem s ní raději hned do nemocnice, kde už mě naprdlo jen to, že tam mají 4 velká parkoviště a ani na jednom nebylo volné místečko.

Adélka se mi v autě začala hroutit - oči obracela v sloup a plácala nesmysly. Snažila jsem se, aby se vrátila k plnému vědomí, tudíž jsem otevřela okno, jestli by se trošku nevzpamatovala. Po tom, co jsem ji viděla, jsem jela k vrátnici a bylo mi úplně jedno, že se tam nesmí stát, že tam projíždí houkací sanity. Na urgentní příjem jsem taky nemohla zajet, neb tam už jedna sanita byla, a hlavně tam stála auta, ktera tam nemají co dělat - bohužel, je smutné, když člověk jede na kontrolu se zlomenou rukou a postaví auto tam, kde je to vyhrazené pro akutní případy. No, abych se vrátila k té vrátnici - vyskočila jsem z auta a ječím tam na pána, ať okamžitě zavolá nějakého doktora, nebo ať se postará o to, aby auta nestála před akutním příjezdem, že mám v autě dítě nejspíš s otřesem mozku, že se mi kácí a mluví nesmysly.

Tomu pánovi to bylo zřejmě úplně jedno, neb mi povídal (a úplně v klidu), že v celé nemocnici není žádné parkovací místo, a že když na akutce stojí důchodce, musím to pochopit, v zimě je to normální, aby si na ledu nezlomili nohu. To mě jako fakt dodělal, tak jsem mu říkala, že „támhle“ je jedno volné místečko pro vozíčky, že si auto dám tam. A takovou odpověď co jsem dostala - ledová sprcha. Prý ať se ani neopovažuji, že co mají dělat lidi, kteří jsou na vozíku? A co jsem měla dělat já? Omdlívající dcerka v autě a nikde žádná pomoc, ač jsem prosila pána na vrátnici, ať někoho zavolá. Nic :-( Chtělo se mi brečet, když jsem najednou viděla odjíždět sanitku z místa pro akutní případy - hodila jsem zpátečku, vrátnému řekla, že je „pěknej debil“, a kdovíco ještě a během vteřiny jsem byla u vchodu urgentního příjmu. Hurá! Vynesla jsem Adélku z auta a letěla s ní na recepci, předběhla asi 7 lidí, kterým jsem se za to omluvila - oni to však chápali a paní se mi nabídla, ať malou posadím na židli, že s ní chvilku počká, než se to vyřídí.

Můj dobrý pocit z toho, že se o ni konečně někdo začne zajímat sesadila sestra na recepci, která mi i přes to, že jsem ji řekla že má nejspíš slabý otřes mozku, že v autě ztrácela vědomí a mluvila nesmysly, tak mi řekla jako co si o sobě myslím, že jsem tu všechny předběhla, že si přijdu jako poslední, tak ať přestanu hysterčit - támhle si sednu, a počkám si, že si mě budou volat. Ještě mi dala najevo, že přijdu poslední a hned se hrnu na ambulanci k doktorovi. Šla jsem tedy k Adélce a paní, která tam s ní celou dobu seděla a vyprávěla jí pohádku, aby Adélka poslouchala a neztrácela vědomí. Po 15 minutách se Adéla hroutí a říká mi, že se jí chce „blinkat“. To už jsem fakt nevydržela a vlítla na tu ženskou, co si říká zdravotní sestra a začala na ni ječet na celou nemocnici - i jsem si všimla, že lidi ztichli a začali si povídat o nezodpovědné sestřičce.

Vyšla jiná sestřička z ambulance, co že se na chodbě děje, a světe div se, sestra z recepce jí povídá, že jedna přestarostlivělá matka hysterčí, že má její dcera otřes mozku. Sestřička z ambulance se podívala směrem k Adélce, která byla bílá jako stěna, opřená o tu hodnou paní. Odstrčila sestru z recepce, popadla Adélku a už s ní byla u doktora. Ještě stihla prohodit: „Martino, koukej se sbalit, vypadni“. Ona jen stála a koukala, letěla jsem za sestřičkou a nedalo mi to, abych si do té kr**y nerejpla a povídám jí: „Co tu tak stojíš - máš se sbalit a vypadnout“. Adélku prohlédl doktor a už ji nepustil ani sednout si, přendali ji na jiný vozík a se zřízencem jsme sprintovali na RTG hlavy. Bohužel jsme museli 2× výtahem a přes celý areál na druhou stranu, neb u urgentního příjmu se jim RTG nějak rozbil.

Když byla Adélka po RTG a čekalo se na výsledky, opět začala ztrácet vědomí a mluvit nesmysly. A těch 10 minut, než udělali snímky, mi přišlo jako celá věčnost. Cestou zpátky mi zřízenec (velmi sympatický mladík - o 5 let starší než já) říkal, že otřes tam je, ale že vidí, že to tam nikde „neteče“. Pan doktor mi hned řekl co a jak, že to nebyl jen slabý otřes mozku, ale že když mi řekne, že to byla pěkná prda, že si umím představit, jaký ten otřes byl. Pak se mi ještě omlouval za tu sestru na recepci a že se postará o to, aby tam už nikdy nepracovala ani jako uklízečka. A od té hodné paní vím, že pan doktor se sestřičkou z ambulance zjišťovali v čekárně, co se stalo a jak se chovala ta sestra z recepce. Chvíli jsem si s dr. na ambulanci povídala tak nějak o všem a nebyla bych to já, abych neřekla i o tom blbovi na vrátnici. I to prý bude mít dohru. Adélka si poležela den v nemocnici, kde ji v noci po 1,5 hodině budili.

V ten den večer se u nás zastavila její třídní učitelka (super ženská), vzala jsem ji na kafčo a povídali jsme si o tom dni, jak Adélka padala, co se dělo v nemocnici atd. Takže, když od nás paní učitelka asi po 3 hodinách odcházela, ještě jsem jí říkala, že když by náhodou něco - a tím jsem nemyslela jen naše děti, ale i děti, kterým se ve škole přihodí úraz – tak ať nejdřív dětem zavolají sanitu a pak ať volají rodičům. Když si to vezmu, tak jsme určitě půl hodiny čekaly (nejdřív plná parkoviště, neochotná sestra a vrátný atd.) než se Áďa dostala přímo do rukou k doktorovi. Vždyť jde kolikrát přeci o minuty. A u nás stáli strážní andílci a moji holčičku hlídali.

Dnes kolem 12. hodiny jsem si jela pro Adélku, a toho, co se dělo, byl asi plný špitál, neb mi sestřička na dětském povídá, ať si všimnu fešáka na vrátnici, kterého přijali v Adélčin padací den k večeru, že je mladší a hezčí než ten před tím :-) Tak jsme se všichni společně zasmáli a já jsem ráda, že je dcerka v pořádku a že to po tom všem to dobře dopadlo ;-)

Ještě děkuji všem, kteří to dočetli až do konce, možná to je splácané páté přes deváté a s chybami, za které se omlouvám ;-) A věřím, že se snad někomu naše zkušenost bude hodit. Já příště volím jednoznačně sanitku (ale doufám, že sanita u nás nebude potřeba).

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
niki2
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 23.02.12 01:52
Parkoviště

Zažili jsme taky s dcerkou (7let) otřes mozku. Lezla si na kuchyňskou linku do horní skříňky pro kakao (i když ví, že to nesmí). Mezitím její mladší bráška přikutálel do kuchyně velký skákací míč. Malá, jak pozadu seskočila z linky, tak ppřímo na ten míč a ten ji odmrštil po zádech rovnou na zem. Bylo to dost brzy ráno, zrovna jsem vstávala a v kuchyni byli pouze tchánovci. nejvíc mě vytočil tchán, který na ni řval, ať se uklidní, že to nic není. Nacpali ji do postele, ze které jsem ji vytáhla. Byla úplně malátná a skoro vůbec jí nebylo rozumnět, pak omdlela. Okamžitě jsem startovala auto a jeli jsme na pohotovost. To už byla znovu při vědomí, ale úplně bílá a zvracela. Když jsem přijela k závoře u nemocnice a vysvětlovala vrátnému, že mám malé dítě po úraze, se ztrátou vědomí a zvracením, ať mi otevře, tak odmítl, že prý do areálu pouští jenom lékaře a sanitky (to mě napadlo, že jsem radši měla zavolat rychlou). Museli jsme zpátky na parkoviště a odsud malou nést. Docela daleko. Na pohotovosti nás naštěstí zavolali asi po 5 minutách. Oblítali jsme všechna vyšetření a pak maliu uložili na dětskou JIP. Měla silný otřes mozku. domů šla po 10 dnech.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 23.02.12 07:25

jsem ráda, že je holčička v pořádku, ale nedá mi to a musím konstatovat, že hlavní důvod proč se jí to stalo bylo, že holka neměla pravděpodobně helmu, že? Protože kdyby jí její matka helmu dala, nic by se jí na ledě nestalo.

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 23.02.12 08:55

Taky by me zajimala ta helma, i kdyz pri velkym narazu neni vsespasna a i pres ni muze otres mozku byt. Led je tvrdy, to je jak kdyz se flakne o beton. Doufam, ze uz nikdy podobny pripad nezazijete

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 23.02.12 09:13

Jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo a jsem mile překvapená, že konečně neschopní lidi přišli o flek - tím myslím toho vrátného a sestru na recepci.
Máš úplnou pravdu - platí totiž pravidlo, že kdo je schopen přijít po svých na pohotovost, tak na tom není tak zle. Rychlá je jistota, že případ bude řešen přednostně. Té paní učitelce jsi poradila dobře.

Příspěvek upraven 23.02.12 v 09:13

 
alice7
Povídálka 22 příspěvků 23.02.12 09:18

Mám za sebou stejný zážitek, v autě zvracející dcera s otřesem mozku, na vrátnici nepříjemná ženská, která nás nepustila a na příjmu - sanitka přivezla ženskou, která dostala přednost - přivezla jí sice rychlá, ale saniťák ji přivedl na příjem a tam si ani nesedla, stála a čekala až jí zavolají do ordinace,domů odešla po svých. Výsledek: otřes mozku potvrzen, týden v nemocnici.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 23.02.12 09:26

Šílené. Už jen ten přístup že ve škole místo aby zavolali ihned sanitku volaj rodičum, ať si pro dítě přijedou, mě naprosto šokuje a se stížností bych začla tam. :cert: Jsem ráda že je malá v pořádku.

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.02.12 09:35

Hlavně, že to všechno dobře dopadlo !
Zajímalo by mne co to bylo za nemocnici, že kvůli „hysterické“ matce vyhodili dva zaměstnance? Já jsem taky hysterčila když si nás na pohotovosti nikdo nevšímal (zřejmě pili kafíčko),protože tam bylo uplně prázdno a sestra mě usadila, že se přece nic neděje, že dítě je očividně vpořádku, když mi uslo v náručí. Naštěstí bylo, ale i tak…

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 23.02.12 10:30

Neco podobneho se nam prihodilo…syn se hlavou ve skolce srazil s kamaradem,pak upadl na chodnikk..zvracel byl malatny..hned jsem s nim jela k lekari..taky spatna zkusenost se sestrickou..za­volala nas az po cca pulhodine,tojweste syn potreboval nutne curat( v nasi nemocnici je wc zamcene,klice u kazde sestry) ejhle,u tetoto neplatilo..slusne jsem ji pozadala a ona na me spustila,ze klice. Nema,ze ma jinou praci,nez,aby kazdymu pujcovala kklic,a at si skocim na recepci do prizemi..hm,to nemela delat,neni nic horsiho nez rozzlobena matka,ktera se strachuje o sve dite..vypucovala jsem ji zaludek,jeste jsem synovi rekla,at se jim tu vycura do kytky,kdyz nas honi po cele nemocnici..rekla jsem jeste par drsnych slov a hned jsme sli na radu..lekar se mi omlouval a sestre naznacil,ze jsem byla naprosto v pravu…syn mel nastesti jen obr bouli na hlave,doma na pozorovani…necha­pu,chovani zdravotniku..ne­vim,proc tento obor studovali,kdyz nemaji nervy a neumi byt k ruhym vlidni..

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 23.02.12 10:58

Tak to je tedy šílený. Jsem zdravotní sestra a v takových případech se stydím, i když bych tohle neudělala.
S naším synkem jsme častými návštěvníky dětské chirurgie a musím říct, že tam k nám byli vždycky vstřícní a ochotní. Jen jednou nas ORL pohotovosti jsme měli hnusný zážitek.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 23.02.12 11:14

Dobře, že je malá v pořádku, ale nedělej si iluze - kdybys jí zavolala rychlou, tak jediná starost, která ti ubude bude ta s tím vrátným. Jinak by holku s doprovodem nechali v čekárně a nazdar, blbce na recepci se nevyhnou ani záchranáři.
Příště jí dej na bruslení helmu. Docela se divím, že si ty učitelky vezmou na triko bruslící děti bez helmy 8o 8o 8o mohlo to skončit daleko hůř.

 
ady01
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 23.02.12 11:18

Holky jedna zásada,když se něco takovýho stane volat hned sanitku,ikdyž si myslím,že to měla už udělat učitelka.Jsem zdrav. sestra a člověk co přebírá hovor na 155 už podle vašeho hlasu pozná jak moc je to závažný,podle toho pošle sanitu s doktorem nebo bez.Když přijede sanita do nemocnice-má vždycky přednost at veze cokoliv…

 
tasa
Echt Kelišová 8332 příspěvků 23.02.12 11:47

sanitku urcite mela zavolat uz ucitelka¨a pote inf. rodice

sanitka - urcite by se tim vyhlo cekani na dvore, stretem se sestrou na recepci sotva

Příspěvek upraven 23.02.12 v 11:48

 
colafit  23.02.12 11:50

úplně jsi mě rozbrečela, ale hlavně, že to dobře dopadlo.

 
colafit  23.02.12 11:52

jen bych ještě dodala, že před 1,5 rokem si dcerka rozsekla hlavu. Přijela pro ní záchranka a nečekali jsme nikde. Záchranář rovnou bouchal na dveře a šel do v nitř, s vrátným, příjmovou sestrou,… se vůbec nebavil.

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 23.02.12 12:52

hlavne,ze vse dobre dopadlo :hug: :hug: :hug:

ja teda sveho (9) kluka na led bez helmy nepoustim…ma ji na lyze a kdyz jde bruslit,tak taky :! :! :! jednou mu podjela noha a pekne se flaknul do hlavy a to mel helmu 8o to byla rana…

 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 23.02.12 13:04

No jo, bohužel jsme v některých ohledech západním zemím ještě daleko… :evil: Člověk platá zdr. pojištění, regulační poplatky… A stejně je pacient až na posledním místě.

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 23.02.12 13:30

Holky, Adélka opravdu helmu neměla :,( . Teď už vím jaká to byla chyba, proto hned po propuštění z nemocnice jsme jeli do sportu jednu koupit. Dnes jsem vzala oba syny a opět jsme jeli pro helmy. Ten nstarší sice prskal, že to na hlavě nosit nebude, ale nakonec stejně věděl, že se mnou nic nezmůže - takže si ji povinně s prodavačem zkusil a odvezl domů. Informovala jsem i jeho paní učitelku, že ji na ledě MUSÍ mít, to aby ji ve škole nestrčil do skříňky - známe puberťáky :pankac: . A teď zpětně mi všechno dochází, že na tom ledě, neměl helmu vůbec nikdo z dětí a dokonce dvě holčičky neměly ani čepici, neb jsem si všimla, že mají krásný dlouhý vlásky a říkala jsem si, že si přinejmenším odnesou z ledu rýmu.
A taky myslím, že by nebylo od věci prohodit o povinnosti nosit helmu se školou na led při rodičáku, který bude na konci března :think: . Bohužel až po tom dcerčiným pádu mi všechno došlo a stále ještě tak nějak dochází.
Hlavně, že je šmudlina v pořádku, že to naštěstí dobře dopadlo a já jsem poučená, a myslím že nejen já jsem se z toho všeho poučila.

 
Miňulka
Závislačka 2904 příspěvků 23.02.12 13:42

Zajímavý deníček, je dobře, že je dcerka v pořádku.

K těm helmám mě jen napadlo, když tu teď některé ví, že měla rozhodně mít helmu, já jen, že mám sice teprve dvouleté dítě, ale helma na brusle by mě nenapadla, v životě jsme ji na bruslení nenosili, časem ty děti, jen co ráno vstanou nacpeme do molitanového oblečku na hlavu jim dáme helmu a pošleme je do školy, jsem pro bezpečnost - sedačky, helmy na kolo (sice za nás taky nebyly) to je pro mě taková norma, ale ty brusle mi mi fakt taky nedošly…

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 23.02.12 13:48

Miňulka, děti naše bez helmy na kolo ani na kolečkové brusle bez helmy nepustím. To musí mít helmu dřív a pak teprve si jdou brát kolečkovky. Ale popravdě, ani mě nenapadla pořídit helmu na led - až teď.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 23.02.12 14:16

Opět zdravotnické téma a já si opět neodpustím poznámku a příspěvek. Nepíšeš kde se to stalo, ale typla bych to i na Motol (tam jsem pracovala), což ale není podstatné.

Jsem zdravotní sestra a tleskám :potlesk: tvému přístupu i tomu jak se k celé situaci postavila nemocnice a zjednala okamžitou nápravu. PŘESNĚ TOHLE potřebuje naše zdravotnictví. Pořádně „seřvat“ :pankac: Úplně si dovedu představit ty přechytralé lidi, kteří vám to tak zkomplikovali. No na pěst - opravdu. Myslím, že jsi to vyřešila naprosto adekvátně a ještě jednou tleskám :potlesk: :palec:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 23.02.12 14:30

Děkuju, ale v té chvíli mě jen zajímala má dcera a to, aby se co nejdříve dostala přímo k rukám doktora. Ta nemocnice, kde se nám to stalo je Náchod a tímto bych chtěla poděkovat - i když vím že si to nejspíš nepřečte - panu doktoru Loumovi a jeho sestřičce z ambulance, která nevím jak se jmenovala :nevim: .

A myslím, že by se takhle zachovala každá mamina, která vidí, že se jí její dítě sype k zemi přímo v nemocnici a sestra z recepce jen v klidu přihlíží :pocitac: .

 
mmonica  23.02.12 14:50

moc hezky pribeh a hlavne se mi moc libi jak byl neochotny personal propusten,kez by to takhle fungovalo vsude :potlesk: :potlesk: :potlesk:
a samozrejme perfektni reakce maminky,ktera se nebala ozvat :potlesk:

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 23.02.12 15:00

uf to je teda silnej denicek :( .Hlavne,ze je holcicka v poradku :kytka:

Helma me velmi prekvapuje,ale ani ne u matky,ktera nevedela,ale u vedeni skoly!u nas zadne dite od skolky i ve skole na led nesmi bez helmy!(a nesmi ani v pletenych rukavicich) Jednou jsem zapomnela dat na brusleni helmu a dite muselo zustat ve skolce,ucitelka rekla,ze nikdo na led bez helmy nesmi.Na brusleni jsem se byla divat na skolkove i skolni akce jiz mnohokrat po vice let a zadne dite nejezdi bez helmy.(a byly tam ruzne skolky i skoly :think: )
Pochybeni vidim na strane skoly,jak v bezpecnosti,tak po uraze mel volat sanitku dozor a ne cekat na matku.

No a sestra na recepci-tohle by se opravdu stavat nemelo,je dobre,ze doslo k reseni.

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 23.02.12 15:01

Podle mě jste skvělá maminka. :hug: Není vaší povinností vědět všechno a v životě jednat bez chyb (viz helma). Důležité je se z chyb poučit (to jste udělala) a vést se intuicí, která vám v případě dcerky jasně říkala, že nejde o srandu a že musíte jednat, i kdyby trakaře padaly :potlesk:
Moje mamka je stejně skvělá jako vy. Když jsem studovala na vejšce, tak mě v druháku chytl močák. A to takovým způsobem, že mi nešlo čůrak a měla jsem opravdu „luxusní“ bolesti. Když se k tomu přidala horečka, tak jsem zašla s kamarádkou do nemocnice na ambulanci (Pardubice), seřvali mě, že jako nezájem, že pro takový typ vyšetření musím mít doporučení od obvoďáka :! Na urologii stejný jednání. Začalo mi být opravdu zle. Nikdy nekňourám a nedožaduju se pozornosti, ale věděla jsem, že je něco fakt v háji. Volala jsem mamce a ta mi řekla, ať skočím do vlaku a jedu (jsem původem z Děčína), že na mě bude v autě čekat před nádražím. Cestu jsem nějak zvládla a v Děčíně už o mě věděli (mamka tam dělá zdr. sestru, takže přístup jako k VIP). A výsledek? Z domnělého zánětu močáku, byl akutní zánět na pravé ledvině a kapačky.
Z toho plyne, že mamky vědí nejlíp co a jak a umí se nejlíp postarat o to, aby se „dětem“ dostalo náležitý pozornosti :srdce:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 23.02.12 15:25

Nodynka, váš příběh mi připomíná jednu paní s kterou jsem se potkala u obvoďačky. Přišla jsem na ko k mé dr. se zánětem šlach a tam seděla paní a svíjela se v bolesti. Ptala jsem se ji, jestli nemám zaťukat na sestřičku, že už od pohledu nevypadá dobře...... jenže „problém“ paní byla z Prahy (od nás je Praha cca 220 km) a na Vánoce přijela na svátky k rodičům. říkala sestřičce, že není odsud, že je z Prahy, sestřička si vzala její kartičku pojišťovny, její údaje atd. Po chvilce sestřička přišla, že jim to je líto, že paní vzít nemůžou, že nemají smlouvu s její zdr. pojišťovnou. Paní z Prahy říkala, že v posledním roce a půl trpěla na záněty močových cest, že podle bolestí by to opět odhadovala na ně. Jenže oni nemohli paní napsat ani ATB. Nabídla jsem se , že ať napíšou Atb na mě a že s paní skočíme pro prášky společně, jen prostě ten recept bude na mý jméno. Skončilo to tak, že paní chodila u nás od doktora k doktoru a nikde ji nevzali, neb měla pojišťovnu s kterou mají smlouvy převážně pražáci a u nás na malém městě nikdo. Jen vím, že ani do toho Náchoda, který je nejblíž, ji rodiče nemohli zavíst, neb jsou starší a nemocní. Při odchodu jsem dala té milé paní moje tel. číslo, že kdyby bylo nejhůř, ať mi zavolá a já ji na tu pohotovost zavezu. Paní se neozvala, tak jsem věřila, že se u nás našel snad i nějaký doktor, který ji vzal i bez smlouvy s pojišťovnou.
Ještě musím dodat, že moje obvoďačka je internistka a velice pečlivá a udivil mě její přístup k tomu, že paní co seděla v bolestech v čekárně nevzala jen kvůli nějaký blbý smlouvě s pojišťovnou :?

 
Slalomacka
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 23.02.12 15:52

Peťulinka, tak to je otřesný zážitek, chvalabohu že je dcerka v pořádku, ať už se jí úrazy vyhýbají! :kytka:
Naše dcera teď od ledna začala chodit na bruslení ze školy. Doteď jezdila bez helmy, pořád jsme na to zapomněli :oops: Ale toto úterý si naše chytrá holčička dupla a tu helmu jsme konečně nezapomněli! A to manžel říkal pořád, co se může stát, vždyť jezdí pomalu a je tam učitelka.. Když jsem mu řekla o tomto deníčku, tak uznal, že ta helma je potřebná.
No ono se všude může něco přitrafit, děti jsou děti :nevim: A když se stane úraz, co tak ošklivě vypadá, tak si myslím, že je povinností učitele volat pohotovost!

 
Slalomacka
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 23.02.12 15:59

Přidávám taky jeden příběh:
Moje tchýně loni upadla na náledí, zlomila si ruku, což teda nejdřív něvěděla najisto, ale bolest to musela být příšerná.. Místo toho, aby zavolala jednoho ze svých dvou synů, se zvedla a na tom náledí pěšky plaholčila na nejbližší polikliniku. Normálně to má asi za 10 minut chůze, teď prý šla skoro hodinu.
A tam ji odmítli ošetřit, protože neměla u sebe kartičku pojištěnce. Přitom na tom středisku jí všichni znají, je to na jejich sídlišti a často tam chodí, prostě čistý formalismus. Takže ji poslali domů pro kartu pojištěnce! S tou očividně zlomenou rukou a v bolestech a venku stále náledí.
Tak šla, zase nikomu z rodiny nezavolala…
Nakonec měla tu ruku komplikovaně zlomenou a dva měsíce v sádře.
Tak ale byla to zčásti i její vina, když si nechce od nikoho nechat pomoct :nevim:

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 23.02.12 16:15

Jen poslední věc, nebyla jsem v Pardubicích přijata proto, že nejsem „spádový“ pacient. Pojišťovnou to ale asi nebylo, VZP je snad v ČR nejrozšířenější :roll:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 23.02.12 17:57

Já se teda taky přiznám, že nebýt tohohle deníčku, taky by mě nikdy nenapadlo dát dítěti na led helmu 8o Tak jsem zas o něco chytřejší…Já totiž dítě s helmou na ledě ještě neviděla, ale je fakt, že jsem dlouho neviděla ani led :lol:

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 23.02.12 17:58

Naši příbuzní vezli svou asi dvouletou dceru večer na pohotovost s rozseknutou hlavou. Praštila jí nechtěně starší sestra, co se houpala na houpačce a malá se tam připletla. Bylo zamčeno, takže zazvonili na zvonek a sestře řekli- máme tu dvouletou holku, která krvácí z hlavy…a pak tam 15 minut čekali, než jim sestra přišla odemknout. Jako ono se nic zas tak závažného nestalo, holka přežila…ale jak ta sestra mohla vědět, aniž by to zranění viděla, že to dítě během těch 15 minut, než ona dopije kafíčko, nevykrvácí, to opravdu netuším. Asi vsadila na to, že se jedná o hysterické rodiče a že co se vleče neuteče…
Tehdy mi matka té holčičky také říkala, že pro ni z toho plyne ponaučení volat v takových případech sanitku, protože tím se alespoň částečně vyhnete této selekci- kdo se nedožije vstupu do ordinace, toho nemělo smysl zachraňovat.

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 23.02.12 17:59

A moje děti chodí také do školičky bruslení a helma a tlusté rukavice jsou podmínkou, jinak nepouští na led. Tu samou helmu jim dávám při lyžování- opatrnosti není nikdy dost.

 
nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 23.02.12 19:35

bobátko, nedokážu a nechci si to představit, a teda článek jsem přečetla jedním dechem. Jsi statečná a Adélka je šikulka, že to tak krásně zvládla. Přeji Vám oboum hodně štěstí a hlavně zdraví.
PS: taky bych řvala jak tur! :hug:

 
KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 23.02.12 20:46

Musim reagovat na ostrou kritiku,že maminka díteti nedala helmu, že kdyby mělo helmu otřes mozku by nemělo!!!!! Můj syn loni na jaře spadl na zem, měl helmu a taky jsme jeli s otřesem mozku do nemocnice!!! Címž chci i uklidnit maminku, že si nemusí nic vyčítat… :hug:

Nevím v jaké jste vy byli nemocnici, ale my ve Fakultní nemocnici v Ostravě jsme po 45 minutách od přijezdu na traumačku byli po RTG, vstupních vyšetřeních na traumačce i na neurologii (která je v jiném pavilonu než urgentní příjem…) přijatí na neurologii (já i syn). NIKDO nekroutil očima, nikdo neprotestoval - lidi v čekárně byli užasní - sami nam uvolnovali místo k sezení, utírali kapesníčkama poblitou zem, kterou malý ohodil, schovavali své zlomené nohy a porezané prsty na pozdeji… :oops:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 23.02.12 20:56

Jsem rada, ze to dobre dopadlo. Priste se vubec nevzrusuj a zaparkuj primo za autem. Pokud mi dite omdliva v aute tak jsou mi parkovaci predpisy tak nejak volne…

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 23.02.12 21:34

Ještě jedna rada, k čemu helmu.....normálně by takovýto úraz člověka ani nenapadl a dokud se mi to nestalo, asi bych taky helmu neřešila ani u mně, ani u Josífka - jen tlustou čepicí…
Po šesti letech jsem vlezla na led a to bez helmy (do té doby vždy, neb jsem hrála lední hokej), upadla, nic mi nebylo, tak jsem se zvedala a nějaký magor mě chtěl přeskočit - a lup, můžu být ráda, že mě neskalpoval, mám na hlavě všechny vlasy a nemusím nosit tupé. Spravilo to pár stehů. Zvedat se já rychleji či on skočit níž, mám lebku vejpůl a myslím, že tento názor bych nepsala. A také pozor na prsty - ostří na bruslích tento název nemá jen tak. Takže pevné rukavice. Týká se především veřejných bruslení - musím naznat, že to tam občas bývá o ústa.

Příspěvek upraven 23.02.12 v 21:36

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 23.02.12 22:30

Tak jeste ze to dobre dopadlo !
Ja tady naopak nemocnici pochvalim - take jsme byli predevcirem na pohotovosti, vecer, a to v detske nemocnici Ke Karlovu, Praha 2. Vzdycky, kdyz nas nas dr poslal na nejake vysetreni tam, byla jsem rada, protoze tam jsou proste uzasni vsichni, a na pohotovosti jakbysmet. Nebyt samotneho neprijemneho problemu, se kterym jsme tam jeli (synator musel na zacpu uz dostat klystyr resp. YAL, ale ustal to se cti, ani nemuknul a vykajdil se ukazkove :dance: - coz u nas neni vuuuubec bezna vec, u nas se kazde h…o oslavuje, s prominutim :) ), tak nebyt tohoto, snad jsme si to tam takhle vecer s pani dr a sestrickou i uzivali :lol: :oops: Byly opravdu strasne moc hodne, prijemne, mely pochopeni a taky dost casu (vyhoda pohotovosti, ja to rikam porad), pani dr sama (a mohla tam rict sestre, nebo zavolat nahoru na oddeleni) prosteradlem vytirala cakance hovinek, ktery - nez jsme dosli do sprchy - malymu uz tekly z pliny ven na zem. Do sprchy sla s nama, pujcila sprch.mydlo … dala mi spoustu rad, doporuceni na UTZ na utery k panu primari, ktery ciste naaahodou je gastroenterolog, takze za me - navsteva se stokrat vyplatila (problem byl ten, ze malej zacal vecer po tydennim nekajdeni strasne vyvadet, ze ho boli bricho a zvracet - bala jsem se zauzleni strev).
Celkove mam s detskymi nemocnicemi dobrou zkusenost - jen tedy s touto, a pred 2 lety starsi lezel v Motole - taky uraz na ledu, ale na chodniku. Zhmozdena slezina. Prijeli jsme ve vs.den odpo, okamzite si ho brali dovnitr, udelali vsechna vysetreni, kdyz videli, jak jsem z toho vydrena a neumim ho ani vezt na voziku, sestra vstala a vozila ho vsude se mnou :hug:

Srazka s blbcem je hrozna vec, a jeste v takovehle situaci ..... :?

 
ickaEV  23.02.12 22:56

Lékař MUSÍ ošetřit akutní případ, i když nemá smlouvu. Jen se umět bránit, což chápu že v bolestech opravdu nejde. POkud nemá smlouvu, musí vás vzít, nechá vám to proplatit teba na složenku, a vy poté zažádáte na své pojištovně o proplacení zravotnické péče. Takhle jsem dopadla taky, 3 měsíce bez doktora a setra mi tvrdila že mě bez pojištovny neošetří a že nemám být nemocná :nevim: :evil: :zed:

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 24.02.12 00:23

Potvrzuju - vždycky je lepší volat sanitku, máme už vícero zkušeností. Když jsem jednou volala sanitu manželovi, řekla mi přímo sestra na telefonu, že je to vždycky lepší, i kvůli tomu, že oni přímo v té sanitě ošetřují. Kamarádka zas jela do špitálu s dcerkou, která si rozbila hlavu, byli tam autem a museli pěkně dlouho čekat, páč přednost měli samozřejmě ti, které přivezla sanita. Můj táta nedávno totéž - měl problémy s tlakem, ségra ho vezla do špitálu a on tam čekal několik hodin na ošetření, nikoho nezajímalo, že mu je 76, má čtyřnásobný bypass a je diabetik (seděl tam těch několik hodin bez jídla).

 
kačenka11
Kecalka 336 příspěvků 24.02.12 07:13

Hrozné..
Sice tu někdo psal, že otřes mozku je možno si „uhnat“ i s helmou, ale podle mě by dítě na kole, na bruslích, na lyžích.. mělo mít helmu vždy, následky určitě nejsou tak hrozné, jako bez helmy.. Divím se, že to škola při takových akcích nevyžduje.. A vůbec bych si pěkně podala učitelku, proč jako první volá matce, když holčička jistě od samého začátku byla na sanitku.. Raději (nechci říct zbytečně) zavolám rychlou, než aby to dopadlo takhle.. :think:

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.02.12 08:28

Nechápu, že matka nedá dítěti helmu a chrániče. To je první věc. I s ní otřes mozku lze, ale určitě to má mnohem menší následky a hlava je prostě chráněná. Taky nechápu to parkování. Já jet s takovouhle dcerou, která mi kolabuje, tak zastavím třeba před vchodem nebo nějaký voíčkáře prostě neřeším. Asi by mě fakt nenapadlo řešit že tam se parkovat nesmí, prostě bych zastavila uprostřed silnice, jediný co, tak bych nerada blokovala sanitky, jinak by mi teda vše bylo jedno..... :nevim:

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 24.02.12 10:22

Jsem rada, ze to dobre dopadlo, ale plne souhlasim s ynax… Bez helmy ani na krok.

 
zza  24.02.12 13:29

Hlavně, že jste v pořádku. Helmu máme na kola, lyže, ale popravdě na brusle jsem je kromě hokejistů na nikom na veřejném kluzišti nikdy neviděla, díky za upozornění, je to fakt potřeba (ikdyby to mělo jenom zmírnit případný úraz). Jinak divím se, že došlo na personální čistku v nemocnici, protože takový přístup je bohužel častý a dovolání nikde :roll: . Sanita také není vždy samospásná, u nás od nového roku jezdí sanita pouze se sestrou a druhá případně přijíždí dodatečně s lékařem :think:, manžel měl pracovní úraz hlavy a také ho ze sanity vyšoupli do čekárny na 30 min, protože zrovna dělali sádru :pocitac: nakonec skončil na měsíc v nemocnici, 2 operace, má platinové plíšky na čele pod kůží a druhou oční operaci, uf, ale jsem ráda, že to přežil, že jim kolabuje s dírou v hlavě v čekárně vůbec nikoho nezajímalo :,( .

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 25.02.12 00:52

Peťulin,
u nás je povinná helma (hokejová, lyžařská nebo cyklistická) + rukavice. Kdo nemá, ten nesmí na led.

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 25.02.12 19:00

Jankap : souhlasím, asi by to tak být mělo, proto na konci března, kdy máme rodičák se na to učitelky zeptám a nebylo by od věci, kdyby to tak zavedli. I když (nechci se tím obhajovat), když jsme kupovali tu helmu, tak nás prodavač ujistil, že když to dítě blbě spadne, že i přes helmu může mít otřes mozku, jen ale bude prý slabej a nebudou tak velký následky. Doufám, že helmu jsme vybrali dobrou - no, vlastně dali jsme na doporučení prodavače a koupili tu, co nám nabízel, že je nejvíc prodávaná a „nejlepší“.

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 25.02.12 19:01

Jinak všem vám moc moc moc :kytka: děkuji za vaše názory, za vaše odpovědi za to - na co si dát pozor . Děkujůůů :hug: :kytka: :kytka: :hug: :potlesk:

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13917 příspěvků 26.02.12 11:23
K těm helmám mě jen napadlo, když tu teď některé ví, že měla rozhodně mít helmu, já jen, že mám sice teprve dvouleté dítě, ale helma na brusle by mě nenapadla, v životě jsme ji na bruslení nenosili, časem ty děti, jen co ráno vstanou nacpeme do molitanového oblečku na hlavu jim dáme helmu a pošleme je do školy, jsem pro bezpečnost – sedačky, helmy na kolo (sice za nás taky nebyly) to je pro mě taková norma, ale ty brusle mi mi fakt taky nedošly…

Ano, máš ještě malé dítě, protože kdybys s ním vyrazila na kluziště, tak bys zjistila, že všechny ostatní děti tam helmu mají.
Např. na lyže už dneska děti taky vlezou jedině s helmou, ačkoliv my jsme ve zdraví přežili lyžařské výcviky bez ní (i když v mém případě se tomu až divím a jenom při vzpomínce se mi dělá mdlo).

Příspěvek upraven 26.02.12 v 11:23

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 28.02.12 12:58

Já půjdu asi proti proudu,vím je to síla,u té sestry to chápu,ale ten vrátný?Víte moje mamča pracuje s lidma a já konec koncum taky a sama vidím že to není jednoduchy,tím nechci v žádném případě nikoho omlouvat,ale kdyby ten vrátný na druhou stranu neudělal to co udělal,tak zrovna tak mohl přijet člověk na vozíku třeba s něčím vážným a neměl by si kam stoupnou a o práci by přišel protože ten na tom vozíku by si šel na něj stěžovat,myslím že kdyby vaší babičku někdo nutil chodit někde kde si může nabít,tak jste taky naštvaná a bohužel z vlastní zkušenosti vím že u důchodce to většinou končí péčí na LDN a od tud už nemájí moc šancí.Vím že to zní divně,ale musíte se na to podívat i z těch jiných uhlů,nepříjde mi správný že se někdo raduje z toho že někdo přišel o práci,samozdřejmě ta sestra to přehnala,ale radovat se z toho že to někdo podělal??Třeba je jinak dobrá,třeba jen měla špatný den,vím že si to při svý práci nesmí dovilit,ale je to jen člověk.
Myslím že kdyby se to stalo mě tak píšu asi stejně :oops: ,ale určitě se nebudu radovat že třeba mama od rodiny,nebo samoživitelka přišla o práci,asi bych si řekla že se asi poučila ale né že je to milé že o ten flek,který třeba živí její decka přišla.Jak se řiká,třeba mě za tento komentář sežerte,ale zla je tady už dost.Na místě autorky bych se zachovala asi podobně to v žádném případě nepopírám a byla bych nasrana jak nejvíc by to šlo asi.

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 16.03.12 12:05

Musím Ti poděkovat za napsání tohoto deníčku. Mladší syn mi včera spadnul ze skluzavky, zvracel, bolela ho hlava, plakal- kamarádka mě chtela odvézt.
Prostě jsem si vzpomněla na Tebe a hned jsem zavelela volat sanitku. A taky že to lítalo! Houkačkou do Prahy, ihned vyšetřen, rentgen atd. Teď mi leží na JIP, čeká ho ještě CT hlavy. Ještě dvě hodiny a budu ho mít u sebe :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama