Co se vlastně stalo za rok?

Snažení

Můj poslední deníček shrnoval hlavně mé zamlklé těhotenství. To už bylo před rokem a teď se některé z vás ptaly, co bylo dál...

Dál byla svatba… rozhodně nádherná, i přesto, že s některými příbuznými máme obvykle napjaté vztahy (ano a zrovna ti, museli přijít…) a i přes to, že máme spoustu bujarých přátel, u kterých snadno hrozilo, že se opijí a pobijí.

Nekonalo se, všechny meče zůstaly v pochvách (mnoho přátel i my, jsme členy skupiny historického šermu a v podobném duchu se nesla i svatba). A já musím říct, že ten svatební den byl snad opravdu nejlepším dnem mého dosavadního života. Zjistila jsem, jak mám úžasné kamarády i příbuzné a bych to velmi příjemný den i večer.

Samozřejmě se našlo pár miláčků, kteří měli sebou mimčo a neustále nám ho s mužem chodili ukazovat: „Podívej, tohle tě teď čeká!“ Ale to je legrace a jako legraci jsem to brala.

Po svatbě následovala dovolená v Egyptě a já odjela i s ovulačními testy.
Místo ovulace ale přišla menstruace. Ale i tak to byla ta nejhezčí dovolená, kterou jsem kdy zažila. (Nutno podotknout, že jsem byla u moře poprvé a do té doby naposledy před devíti lety.) Letos je mi moc líto, že nikam nepoletíme, protože na to prostě nemáme, ale kdyby peníze byly, uuuuužžžžž bych se těšila!

Dovolenou jsem si užila, jak to jen šlo, a doma spěchala na gyndu. Můj pan gynekolog opět nezklamal, po nedávné hlášce „Tohle spolknete a jste těhotná.“
z něj pro změnu vypadlo:

„Já to věděl… tak se na vás koukneme, jak máte dlouhé cykly? A 30-50 dní? Jo tak tohle budete brát od 12. do 17. dne MC, a tak 21., 22. a 23. den cyklu si s mužem naplánujete styk. A za měsíc a kousek vám už tu těhotenskou průkazku vydám.“

No holky, co vám budu povídat, dostala jsem Clostilbegyt a tohle byla jediná instruktáž, kterou jsem dostala. Takle to šlo dva měsíce, během kterých jsem si zjišťovala, co je Clostil zač, a došla jsem k pevnému přesvědčení - musím jinam.

Ztratila jsem další tři měsíce, než mě přijali v gyncentru a objednali k paní doktorce Jirsové. Dávkování Clostilu jsme upravili na 3×1 2.-7. den cyklu a hned se mi upravil i cyklus na přesných 28 dní (malý zázrak, to jsem nezažila nikdy). Udělal se hormonální profil a vyšel na jedničku.

Paní doktorka byla tak super, jak jen to šlo. Pokaždé vnitřní ultrazvuk (který jsem mimo jiné v gyncentru viděla poprvé, bývalý gynekolog ho neměl). A pokaždé optimismus. Pomalu jsme se chystali naplánovat inseminaci, aby se zkontroloval mužův spermiogram.

Bohužel pro mě, přišla rána z čistého nebe. Někdy v lednu mi MUDr. Jirsová oznámila, že je v gyncentru naposledy a přechází na soukromou kliniku. Nechala mi udělat ještě štítnou žlázu a znovu hormony, opět vše v pořádku, a k mému děsu mě objednala do Iscare s tím, že považuje za zbytečné, abych ještě chodila k běžnému lékaři.

Tak trochu jsem to obrečela. Byl to pro mě přechod ze snažení o miminko k jakémusi přiznání neplodnosti.

Naštěstí můj muž je hrdina, snad větší než já. Na první konzultaci šel se mnou a hned v únoru jsme stihli první IUI - bez úspěchu. V dubnu druhé a pro velký úspěch zřejmě biochemické těhotenství.

Pracuji ve školství, což znamená téměř dva měsíce dovolené v kuse, ale žádné jiné volno během roku, a tak jsme se s mužem rozhodli, že zkusíme to IVF raději teď na prázdniny.

Nuže, nyní jen čekám na červnovou menstruaci, abych začala stimulovat. Trochu mě děsí, že mi původně řekla doktorka, že od začátku stimulace je IVF tak na 6-8 týdnů, a to by nám tak akorát na ty prázdniny vyšlo. A tady na diskuzích čtu, že jste většinou stimulovaly 9 dní a pak šly na OPU.

Ale já bych koncem prázdnin rozhodně nemohla nebýt v práci, alespoň ne tak, aby se nikdo nedozvěděl proč. To, aby se to v práci nedozvěděly, je pro mne důležité. Samé ženy… všechny s dětmi nebo mladice a moc rády něco řeší. Nechtěla bych, aby řešily mě. ;)

Dostat bych to měla každým dnem… tak doufám, že to s tou stimulací půjde nějak vyřešit. Pořád se v duchu ptám, jak je vlastně krátký dlouhý protokol? ;-) Už brzo budu tyhle otázky pokládat nějakému lékaři v Iscare.

IVF je pro mě takový obrovský krok do neznáma, krok plný strachu a čekání. Moc bych si přála, abych alespoň už přesně věděla, jak to bude probíhat a nebo abych mohla posunout čas.

Díky za přečtení. Jak po sobě deníček čtu, přijde mi vlastně o ničem… no ale vypsat jsem se chtěla, a tak snad vás moc nenudím.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bibous
Kecalka 498 příspěvků 09.06.15 06:39

Nechapu jakych 6-8 tydnu?
ja stimulovala 13 dni, pak opu, 5 dni kultivace a transfer. Mozna myslela, ze po osmi tydnech tehotenstvi prestavas chodit do CARu a jdes ke svemu gynekologovi?
a taky nevim, jak dlouho trva dlouhy protokol, ja mela kratky…

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 09.06.15 06:43

Ahoj, gratuluji k rozhodnuti se do toho poradne oprit :potlesk: jinak dlouhy protokol je pro ty, ktere maji problem s narustem vajicek. Je to tak ze ti prvni cyklus jakoby vyvolaji umely prechod, zablokuji ovulaci a nasledne ji vyvolaji jeste bourlivejsi, tim ze predtim nebyla. Pri prvnim IVF doktori pristupuji ke kratkemu 9-10 dni. Pokud na stimulaci zena nereaguje, az pote je dlouhy. Je to vetsi zatez pro telo, proto ho bezne nedelaji. Az pri problemech se stimulaci. Moc drzim pesti, aby vam IVF vyslo. Jinak ja v ISCARE moc spokojena nebyla. Prislo mi to jak tovarna na deti a neosobni pristup. Drzim pesti, at se brzo dockate vytouzeneho miminka! :srdce:

 
verulicek  09.06.15 07:39

Deníček se mi líbil, tak ať vše dobře dopadne :kytka:

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 09.06.15 07:56

6-8 týdnů znamená dlouhý protokol, který se táhne přes 2 cykly, ale neznamená to, že stimuluješ celou dobu. Jen se píchne zastavovací injekce, pak čekáš na MS a pak stimuluješ podobně dlouho jak u krátkého protokolu…krátkým začínáš v po MS a opravdu je to do OPU záležitost max 2 týdnů, ale je to individuální, někdy i trochu méně. Držím moc palce. Mně vyšlo 2.IVF :D

 
čenčen
Povídálka 27 příspěvků 09.06.15 09:06

Ahoj, před chvílí jsem si postupně přečetla všechny tvoje deníčky, i když v opačném pořadí, než jsem asi měla. Každopádně ti držím palce (nebo pěsti - vyber si), aby se vám to mimčo brzy povedlo a chci tě snad trochu povzbudit svojí zkušeností: Jakmile neberu antikoncepci, tak mám velmi, velmi nepravidelnou mentruaci a mám to tak celý život - menstruaci mám tak 3× - 5× za rok. Nic s tím nedělám, protože mi to tak vyhovuje. Ale co se týká otěhotnění, je to samozřejmě komplikace. No ale i s touto komplikací není nemožné otěhotnět. První syn se zadařil až po roce a tři čtvrtě snažení, krátce po tom, co jsem se smířila s tím, že děti nejspíš mít nemůžu a rozhodla jsem se, že na to přestanu myslet a časem že zkusíme adopci. Druhý syn se zadařil necelé dva roky po porodu, i přes kojení(!), zrovna v době, kdy jsem si říkala, hlavně, ať teď neotěhotním… (nechránili jsme se, protože jsme chtěli děti krátce po sobě, věděli jsme, že u mne není lehké otěhotnět a navíc přes kojení je prý otěhotnět těžší) V tu dobu jsme se nechránili zhruba rok. No a nakonec se zadařila i dcerka, která přišla zhruba rok a půl po tom, co mi na gyndě doktorka řekla, že já už přirozenou cestou bez pomoci lékařů neotěhotním. (Neměla tím tedy na mysli hned případné IVF, ale jen pomoc růžných léků) Letos mi bude 35 let, nejstaršímu synovi je 13, dceři jsou 2 roky. Tak tfuj, tfuj, tfuj, hodně štěstí! ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 09.06.15 11:19
Ona je i jiná, než červená manstruace :) ?

Myšleno v legraci samozřejmě. Každopádně Ti moc přejí, at Ti to vyjde a dockas se i Ty svého pokladu. Jednou se ho dockas, ale at je to co nejdříve. :kytka: Rada si přečtu denicek o porodu :srdce:

Příspěvek upraven 09.06.15 v 11:19

 
verulicek  09.06.15 12:01

@sebaanez Zase někdo neumí číst.. :roll: hlavně být za každou cenu vtipná… :P je tam psání ČERVNOVÁ MENSTRUACE..nikoliv červená manstruace :jazyk:

Příspěvek upraven 09.06.15 v 12:03

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 09.06.15 12:09

@verulicek Aha, ted na to koukam. Jsem slepys :mrgreen: Děkuji za upozornění. :kytka: Ikdyž ponekud jedovaté :roll:

 
BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 09.06.15 12:27

Ona pani dokonala Verulicek jina byt neumi, mam pocit ze vsechny jeji komentare na ktere jsem narazila byly jedovate…

 
verulicek  09.06.15 12:33

@BB zlaticko řekla bych že jsem ještě slabý odvar pravých rýpalů :twisted:

 
Čajová.panenka
Kecalka 121 příspěvků 09.06.15 13:56

Přeji hodně štěstí při IVF. Není to tak časově náročné, jak se může zdát. Konzultace netrvá běžně více než 20 minut, tak se při tom dá normálně chodit do práce. Pracovní dobu v CARech mívají dlouhou, tak jsem všechna vyšetření zvládla před prací, po práci nebo v pauze na oběd. V práci jsem neměla žádnou propustku nebo neschopenku, protože jsem taky nechtěla, aby se o tom někdo dozvěděl. Na transfer jsem si vzala den dovolené. Neboj, určitě to vyjde!!!

 
Karleon
Závislačka 4362 příspěvků 09.06.15 16:19

Tak jednou jsi měla zamlklé těhotenství, poté biochemické. Je evidentní, že s početím potíže nemáš. Já osobně bych ještě do IVF nespěchala..

Mimo to Gyncentrum spadá pod Iscare, tak jsi možná i snadný cíl, aby z tebe dostali peníze.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 09.06.15 18:26

A kam přechází MUDr. Jirsová? nechceš přejít k ní, když ti vyhovovala?

 
Samantha9
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 10.06.15 09:18

Moc držím palečky, ať to vyjde. A opravdu je u vás IVF nutné? Je to docela záhul pro tělo.. :(

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 10.06.15 17:46

Neboj se toho, jinak ty vsechny terminy ohledne dlouheho a kratkeho protokolu si dohledas jiste nekde zde na diskuzich. Presne jak psaly holky ten dlouhy protokol se umele vyvola jakoby menopauza, proste ja brala u dlouheho nejdrive antikoncepci(pa­radox, ale tak to bylo)pak jsem pockala na menstruaci a nejak druhy den se zacinaji pichat injekce, neboj to das :hug: :hug: :hug:
Kratky jsme mela dva a zacalo se hned 1 den od menstruace..Drzim palecky vyjde ti uvidis, a treba nakonec i prirozene jako i u nas a to dvakrat :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :D :hug: :hug: :hug:

 
masinka9
Závislačka 3857 příspěvků 12.06.15 08:04

Ahoj, a spermiogram nemáte dobrý, že vás ženou na ivf? my máme pomalejší sportovce, ale zatím jsme stihli jedno iui, po něm bohužel ZT ale, hlavně že se něco dělo. Bez základní stimulace a iui se nedělo rok a půl nic, možná v tom hrála roli moje štítka, možná i to, že můj muž se bohužel udělá tak na každý druhý pokus a je hodně ve stresu z práce. Teď jsem 3 týdny po zt a čekám, jestli teda ovulace byla nebo ne a na ms, abychom v klidu využili „pohnojené“ situace a snad už to konečně vyjde. Jinak v srpnu půjdu zas na iui, protože to čekání je fakt na budku. Takže jste měli jen 2 iui? Zkus je přinutit, aby ti dali doporučení na imunologii, když to vypadá, že žádný problém nemáte.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.06.15 06:54

@masinka9 to teda nevím, jestli bych se radovala, kdyby tu můj muž vykládal jak a kdy a proč se neudělám :mrgreen: Nikdy nevíš, kdo sem chodí :!

 
masinka9
Závislačka 3857 příspěvků 15.06.15 07:44

@Kalla1412 on sem určitě nechodí a kamarádky nemaj důvod, dětí mají dost a bez starostí. u nás je to asi jedna z příčin neplodnosti, holka, proto sem tu pečená vařená.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.06.15 09:00

@masinka9 jak myslíš…málo orgasmů asi ten problém nezpůsobuje, to teda za mě. TSres už asi ano, proč se teda miluje, když je tak vynervovaný?

 
masinka9
Závislačka 3857 příspěvků 15.06.15 11:04

@Kalla1412 protože chceme děti, ale pořád to máme s radostí. Holt jednou za týden to na vychytání ovu asi nestačí. hele konec jo, sem to nepatří.

Příspěvek upraven 15.06.15 v 11:05

 
Ivuska88
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 16.06.15 22:57

Neboj, když jsem šla poprvé do caru, byl to obrovský krok do neznáma. Bylo mi 24 let.sice jsem vyšla rok vdaná, ale jít tam s manželem pro nás bylo hrozne.Mame naštěstí dobre lékaře, tak to bylo v pořádku. Sice mimi nemáme (mam za sebou 2 Ivf cykly s injekcemi atd. A dva kety zmražena embryjka a vrácena zpet).v pondělí jdu po pate na transfer. chodime do caru dva roky a musím říct, že diskuze na emiminu mi opravdu pomohli zodpovědět spoustu otazek a ted si troufám říct, že se v tom trochu vyznam. Držím pěsti pro štěstí, ať se co nejdříve zadari a je vás více… :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama