Co ti zase je?

Těhotenství

Velmi často pokládaná otázka mého manžela. Odpověď na ni není opravdu jednoduchá. :) Lítám po bytě jak zběsilá a hledám ty proklaté klíče od auta. Hergot, kde zase jsou. Na místě, kde mají být samozřejmě nejsou. Vzteklá začínám i pískat.

Michal, můj manžel, koupil někde takové ty hledače klíčů. Jejich původní smysl měl být, že když zapískáte, ozve se vám alarmujícím stylem hledač, připnutý na klíčích. Myšlenka dobrá, leč buď nefungují obecně nebo jsme měli štěstí na šmejdy, které alarmovaly pořád a zbytečně, ale když měly spustit, tak držely h…. Alarm.

Jenže tonoucí se stébla chytá, a tak běhám po domě a s našpulenou pusou se snažím pískat. Což mi nikdy nešlo a jsem spíš poprskaná, než abych vydávala zvuk alespoň blížící se pískotu.

„Co se děje?“ vykulí se manžel z ložnice.

„Hledám debilní klíče od auta,“ zavrčím.

„Tady jsou,“ tahá je s nevinným výrazem ve tváři Michal, z kapsy u SVÉ bundy.

Vytrhnu mu je z ruky a vzteky nejsem schopna ani nic říct. Jen si mimoděk přejedu rukou po bříšku a myslím na mimčo a abych se nerozčilovala.

„CO TI ZASE JE?“ zeptá se.

Kdyby můj pohled mohl zabíjet, byl by z našeho Kubíka rovnou poloviční sirotek.

Neřeknu nic, prásknu dveřmi za kterými slyším: „Ani pusu mi nedáš?“
 Vrrr…

---- STŘIH ----

Jdeme na ples. Na plesy jsme chodili vždy rádi, oba rádi tancujeme a není od věci jednou za čas vidět manžela v obleku a on mě vyfintěnou v šatech a na podpatkách, které běžně nenosím, se složitým účesem na hlavě.

Po pravdě já mám nejraději ty klasické vesnické hasičské, rybářské nebo myslivecké plesy. Prostě žádné hogo-fogo. Obvykle končí tím, že se celá hospoda popere, aby se vzápětí všichni chlapi šli usmiřovat na bar.

Tentokrát ale jdeme na oficiální ples integrovaného záchranného systému. Oba pracujeme u záchranné služby, takže naše účast je skoro i povinná. Je to trochu snobárna, ale pokud jdete v partě přátel, se kterými si máte co říci, je to bezva akce. :-)

Tak tedy vyrážíme. Nutno podotknout, že opět proběhl menší hysterický záchvat, že nemám co na sebe, protože to moje břicho už JE vidět. Dále jsem zlikvidovala troje punčochy, než jsem jedny konečně na sebe nasoukala. Účes, který vytvářela dvě a půl hodiny moje kadeřnice, mi nezapomněl Kubík pěkně porovnat svými hbitými prstíky. O make-upu, když jsem dostala záchvat kýchání, kdy se mi pudr dostal do nosu a řasenka nebyla dostatečně zaschlá, raději pomlčím. Není přeci důležité vyhrát, ale zúčastnit se, že…

Dorazíme do sálu, kde už je většina účastníků plesu na svých místech. Směsice parfémů nejrůznějších vůní i pachů mi dá facku rovnou při vstupu. Budu statečná, řeknu si. Někde jsem četla, když člověk potřebuje zvracet, je důležité dýchat hluboko pusou a vydechovat nosem. Zkouším to. Efekt nula, akorát budu hyperventilovat a skončím tu v křeči.

Přemlouvám svůj žaludek, ať si svůj obsah nechá u sebe. Nedá si domluvit a já utíkám přes celý sál vstříc k záchodové míse. Do prčic, proč ty záchody musí být až na opačném konci sálu? Běžím, dámy na podpatkách asi nemají běhat, pomyslím si, když mě do toho všeho zradily nohy a já se uprostřed sálu sesunu jak hruška a s těžkým „žuch“ dopadnu.

Vedle mě stojí zrovna nějaký pár, slečna vytřeští oči, když mě vidí klečíc u její skvostné róby, kterou možná za chvíli pozvracím. Má duchapřítomného partnera, pomůže mi vstát. Nemůžu mu ani poděkovat, jednou rukou si držím pusu abych nakonec za jeho dobrotivost nepozvracela jeho a utíkám dál. Konečně jsem na záchodě. Ach, ta úleva.

Bojím se z té místnosti vylézt a už přemýšlím, jestli tu nemá nějaký únikový vedlejší východ, kterým bych vyšla a nikdo mě neviděl. Další východ architekt projektu nevymyslel a já po půl hodině přemlouvání tedy vyrážím, pohled zapíchnutý do země.

„Zlato,“ ozve se za mnou manžel, „jsi v pořádku?““

„Jo, už mi je líp.“

Nicméně zbytek večera se mnou nic není. Nechci tancovat, nechci jíst, nechci pít. Chci domů. Tvářím se jako puchýř před prasknutím a všechno mě najednou štve. Nejvíc Michal, když se mě mimoděk zeptá: „CO TI ZASE JE?“

Kdyby pohled mohl zabíjet, bude okamžitě rozčtvrcen na tisíc malinkých kousíčků, jako támhleten roast beef na rautu.

---- STŘIH ----

Žiju v chlívku, napadá mě, když vynáším koš a polovina odpadků je mimo pytel do koše. Tuto situaci zažívám tak v 50 % případů, co vynáším koš. Dohnalo mě to skoro k pláči a do toho mě píchlo v břichu. Pohladím ho a hlavou mi prolétne, že „tohle“, co se narodí, určitě prasátko nebude. Bude to čisté, hodné, vyvoněné dítě. To URČITĚ, ozve se mě pochybovačně. Mrsknu košem zpátky na svoje místo, až Michal zvednul pohled od počítače.

„CO TI ZASE JE?“ řekne a já? Já mám černo…

Musím se vydýchat a utřídit si myšlenky, jinak bych nejspíš nevraždila pouze pohledem. Když se to vezme kolem a kolem, tak tedy ano, pokorně přiznávám, že jsem v posledních dnech značně náladová, nudná, dalo by se říci emočně labilní (chápej hysterická). Což Michal komentuje tím svým „Co TI zase je?“ Ale tak, ať si to zkusí. Ať si to proboha zkusí na jeden jediný den.

To je nápad, řeknu si a jdu za ním.

„Poslouchej mě a nepřerušuj mě,“ povím mu s vážným výrazem ve tváři. Udiveně se na mě podívá a já začnu se svým monologem.

„Tak víš co mi je? V podstatě nic,“ začala jsem klidně. „Jen bych moc ráda vzala veliký dva polštáře a strčila ti je pod triko přesně tam, kde máš pupek. Donutila bych tě nosit podprsenku i s odkápávačema na mlíko a jakmile by sis je zapomněl, fleky na nové vyprané košili by tě prozradily. Stehna a zadek si přifoukni tak třemi novými kily tuku včetně strií a celulitidy. Vzpomínáš, když jsi byl v pubertě a tvůj obličej byl jeden velkej beďar?“ položila jsem milou otázku aniž bych chtěla slyšet odpověď.

„Tak přesně tak bys vypadal nyní a vlasy ti budu neustále namáčet do oleje. Do toho všeho můžeš zapomenout na svůj oblíbený tatarák, pivo a kafe. Tvůj sportovní výkon by klesl na minimum a byl bys rád, kdybys doběhl pár metrů k autobusu. Tvoje nejoblíbenější obuv by se staly "Crocsy“, protože jiné neoblíkneš kvůli otokům na nohách. Dokázal bys usnout za každé situace a při slově sex bys nacházel tisíce výmluv, včetně bolestí hlavy. Do toho všeho bys dostával z toho polštáře u pupíku, denně několik dobře mířených kopanců pod žebra, a i přesto by ses o ten „polštář“ panicky bál. K tomu by sis už ani na toho pinďoura neviděl při čůrání a taky by ti, milej zlatej, došlo, že to obrovský břicho a jeho „obsah“ bude muset jednoho dne ven. A víš co bych dělala já? Chodila… Nééé, já bych se vznášela kolem tebe s lehkostí tobě vlastní a s úsměvem na rtech bych se tě ptala: „Co Ti zase je?“ a náramně bych si to užila!" dokončila jsem svůj snad nejdelší monolog v historii našeho vztahu a nechala ho tam stát s pusou dokořán.

Druhé ráno mě vzbudilo cinkání hrníčků v kuchyni. Manžel nikde, protáhnu se a vstanu. V tom se podívám na hodiny a jsem rázem vzbuzená na 100 %. Je deset, proboha kdy já spala do desíti?? Možná někdy za těch mladých let, kdy Kubík byl ještě na houbách a my si vychutnávali noční život se vším všudy. Vypálím z ložnice, přijdu do kuchyně a tam… Michal. S polštáři kolem pupku, fleky na tričku a vlasy si fakt asi vymáchal v oleji.

„Tady máš snídani,“ řekne mi a koutky mu cukají v úsměvu.

„Co to tady proboha vyvádíš?“ nestačím se divit.

„No zkusil jsem to, ale to bříško nemáš tak velký a nekope no…“

Tak nevím, mám vraždit pohledem? Tentokrát ne, směju se jak blázen, objímáme se, milujeme se. I když jsem protivná, nudná a hysterická. Jsem jeho a on mě takovou bere. Vraždit a čtvrtit pohledem budu zase jindy. Dnes ne. :-)

Hodnotilo 90 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ZuzaMi
Ukecaná baba ;) 2048 příspěvků 10.03.16 00:09

Úžasné! :mrgreen: :potlesk:

 
Petrusska007
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 10.03.16 00:20

Super čtení :potlesk: Úžasný deníček :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 10.03.16 00:21

Naprosto dokonale napsaný, má to příběh, rychlý spád, je to vtipné, lehoučké jako pírko, nenucené, fakt skvělé :potlesk: :potlesk: :palec:.

 
Tee34
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 10.03.16 00:28

Fakt skvěle :mrgreen: :potlesk: :palec:

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 10.03.16 00:45

Uplně užasné:)

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 10.03.16 00:54

Prijemne pocteni. Chlap ma smysl pro humor a asi i svatou trpelivost :palec:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 10.03.16 02:01

:mrgreen: :mrgreen: super pocteni.diky :kytka:

 
Andrejicka
Stálice 83 příspěvků 10.03.16 02:20

Bože, ja se tak nasmala :lol: diky

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 10.03.16 06:39

Skvělé na zasmani po ránu :-) :potlesk:

 
nini77
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 5 inzerátů 10.03.16 06:44

Moc hezky napsané.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 10.03.16 06:48

Tak ted jsem se zasmála jak už dlouho ne :lol:,bylo to supr :mrgreen: :potlesk: :palec:

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 10.03.16 07:01

:potlesk: :potlesk: ale myslela jsem, že už čekas třetí. ;)  :mrgreen:

 
Lenka 80  10.03.16 07:03

Krasny a vtipny denicek :-) preji krasny a pohodovy zbytek tehu a rychly porod.

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 10.03.16 07:13

Boží, boží a ještě jednou boží :kytka:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 10.03.16 07:24

Krásnej deníček :potlesk: :potlesk: a moc dobře podáno :palec:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 10.03.16 07:28

Velicw čtivý deníček jen jsem nepochopila toto- moje břicho už JE vidět. Účes, který vytvářela dvě a půl hodiny moje kadeřnice, mi nezapomněl Kubík pěkně porovnat svými hbitými prstíky. Jako jak když byl v bříšku??Po ránu mi to asi hned nemyslí :oops:

 
Lychee13
Závislačka 2694 příspěvků 10.03.16 07:57

Krásný deníček. :kytka:

 
xjuklickova
Závislačka 4259 příspěvků 1 inzerát 10.03.16 07:58
:potlesk:
 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 320 inzerátů 10.03.16 08:00

Moc hezky napsaný deníček… :potlesk: :lol: :potlesk: :lol:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 10.03.16 08:01

@madanga o Kubikovi pisatelka pise uz v prvni situaci, to bude zrejme prvorozeny, co?
Zakladatelko, moc hezke a opravdu je to jiz tak brzy videt? A snad jsi prezila ten pad na plese bez ujmy, to jsem se uplne lekla… :kytka:

 
Janča222
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 2 inzeráty 10.03.16 08:09

Super deníček :potlesk: Po ránu pobavil :lol:

 
Káka27
Stálice 72 příspěvků 10.03.16 08:10

Nevím, já se ani nesmala, ale ten konec mě hrozně dojal!! :,( Moc hezký denìček!! :palec:

 
Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 10.03.16 08:32

Děkuju moc za všechny komentáře, moc si toho vážím :kytka:
Nutno podotknout, že deníček je psán s velkou dávkou nadsázky a sebeironie, jinak by to se mnou asi nešlo zvládat :mrgreen:

@madanga: Kubík je náš prvorozený syn, je mu 5let ;)

 
vila222
Kecalka 347 příspěvků 10.03.16 08:41

Četlo se to samo… super!!! Moc jsem se pobavila a ty pocity v těhotenství mame kazda skoro stejny :lol: a ty chlapy to nechapou. Super super super

 
Bebuše
Echt Kelišová 7565 příspěvků 10.03.16 09:09

:mrgreen: super :mrgreen:

 
theressapoch
Kecalka 217 příspěvků 10.03.16 09:17

Krásný. Super počtení po ránu :potlesk: :palec:

 
Pajka89
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 10.03.16 09:34

Díky, zlepšilo mi to den :kytka:

 
zazulka.j
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 10.03.16 09:40

Krasny :potlesk:…fakt ze zivota :palec:

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 10.03.16 09:44

Senzační deníček! Konečně někdo hezky shrnul, jak se cítí těhule za provozu. Kdyby náhodou manžel měl nějaké podobné dotazy, dám mu ten Tvůj deníček přečíst :)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 10.03.16 10:31

Supr deníček :hug:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 10.03.16 11:09

:potlesk: :potlesk: :potlesk: od tebe bych si koupila i knihu :palec: super deníček :mrgreen:

 
Pracovitá
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 10.03.16 11:24

Super :palec:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.03.16 11:26

Moc hezký! Připomnělo mi to všechny ty ‚obyčejný‘ těhotenský strasti, na který se pak okamzite zapomene. :D

 
Kaca1992
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 10.03.16 11:31

:potlesk: perfektni?!!!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 10.03.16 11:54

Krásný

 
mlsalkaM
Kelišová 6080 příspěvků 10.03.16 12:31

Úžasný deníček, bezvadnej chlap :potlesk: :palec:

 
Falko11
Kecalka 382 příspěvků 10.03.16 12:36

TO JE JAK U NÁS! :mrgreen: Gratuluji k dobrému výběru tatínka a manžela, protože přesně tyhle typy ustojí prostě všechno! :srdce:

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 10.03.16 12:39

:palec: :palec: boží a velice reálné :)

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 10.03.16 12:42

Skvely moc te to pobavilo :potlesk:

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 10.03.16 12:50

Takového chlapa by mnohé mohly závidět! :lol: a tenhle deníček by byl hoden otisknout do časopisu typu Maminka Super talent pro psaní!

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 10.03.16 13:06

Fakt bys mohla psát do časopisů. Aspoň by to vystřídalo pořád ty stejně nudné články. A nemyslím to zle. Já taky časopisy pro maminky kupovala. :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 10.03.16 13:10

Nevěřím že se stalo přesně jak píšeš, ale i tak super počtení :kytka:

 
Andrejka84
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 10.03.16 13:14
:potlesk:
 
Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 10.03.16 13:59

Holky, ještě jednou mockrát děkuju. Fakt si toho nesmírně vážím, že se tyhle moje „slinty“ líbí. Moc moc díky :kytka: :kytka: :kytka:
Pochvaly vyřídím i mému drahému choti, jen mu je musím dávkovat po částech. Najednou by je nemusel ustát a prasknul by pýchou :mrgreen:
Děkuju moc holky ještě jednou, jste zlaté! :kytka:

 
tara3
Povídálka 39 příspěvků 68 inzerátů 10.03.16 14:01

:potlesk: ten konec je fakt super, super chlap :-)

 
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 10.03.16 14:03

Krásný…a vzhledem k tomu, že můj manžel je taky Michal a já jsem ve 37tt, tak jsem měla pocit, že čtu o nás… :-) :lol:

 
Daphnei
Kecalka 175 příspěvků 10.03.16 14:57

Ja tomu rikam „PÁNÍČKOVÉ OBDOBI“. = Obdobi, kdy jedinou legální obranou ženy je si predstavit, jak muže za jeho výrok praští panvickou po hlavě :mrgreen: :lol:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 10.03.16 15:45

@Pampeliskam jj už jsem to pochopila :mrgreen: :oops: měla jsem těžkou noc a ještě horší ráno.. :lol:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 10.03.16 15:46

@reinkarnace A proč by se tak nemohlo stát? :think:

 
brko  10.03.16 15:52

Jezis, to je krasny a dojemny, jak ze sebe tvuj muz udelal tehotneho. Je v tom TOLIK lasky, az me to rozplakalo. Dekuji. :srdce: Moc hezky denicek.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama