Náš život s hemangiomem

O životě

Aneb co to má na hlavě? Na hlavě má oheň, ale hlavně v místě, kde porostou vlásky. Tahle věta vrchní sestry nás po porodu usvědčila v tom, že to, co má náš druhorozený na hlavičce není jen hematom, který během pár dní zmizí.

Ale hezky popořádku…

2. srpna 2011 (tři dny po termínu) zhruba o čtvrt na čtyři jsem se vzbudila kvůli kontrakcím, to se prcek hlásil, že už si v břiše užil dost a teď by se rád podíval, jak to vypadá venku. Do porodnice jsme přijeli o čtvrt na 6, byla jsem otevřená už na 7 cm. Porod byl celkově rychlovka, jen v jeho průběhu doktoři řešili, že prcek ještě není dobře dorotovaný. I tak jsem o čtvrt na 7 od manžela slyšela větu: „A je to kluk.“ A tak přišel na svět Vojtíšek, a Kubíkovi, který celou dobu porodu úspěšně prospal pod dozorem babičky, se narodil bráška a parťák. Hned po prvním pohledu na Vojtíška jsme si všimli, že má na hlavičce tmavší flek, ale až reakce vrchní sestry nás utvrdila v tom, že s tímhle „otiskem Kubovy nohy“ budeme nějakou dobu „kamarádi“.

Po návratu z porodnice začalo zjišťování, co to hemangiom vlastně je, proč vzniká, jaká je pravděpodobnost, že zmizí sám, co se s ním dělá, pokud sám nezmizí, otázek byla spousta a dostupných odpovědí zoufale málo. Brouzdáním po internetu jsem zjistila, že hemangiom je vlastně nezhoubný nádor krevních cév, většinou se tvoří na kůži, ale může se vytvořit i uvnitř v těle. Proč vzniká nikdo pořádně neví, ale předpokládá se, že určitou roli hraje dědičnost. Já sama jsem jako malá měla hemangiom na stehně (ten sám zmizel) a na nártu (ten mi zůstal, i když s věkem pořád víc světlá). Pozitivní informací pro mě bylo, že většina hemangiomů se sama časem vstřebá a když ne, je možnost odstranit je laserem.

Na první procházku jsem tedy šla vyzbrojená informacemi a dobře jsem udělala. Při pohledu do kočárku se většina lidí pozastavila nad tím „Co to má to miminko na hlavičce?“ a doplňovaly to různé otázky: „On vám spadl?“ „To se opařil?“ A po nich moje nekonečné vysvětlování, že nespadl, neopařil se a potom záplava informací zjištěných z internetu (čímž jsem předešla dalším otázkám typu: „A to je dědičné?“ „Co s tím budete dělat?“). Prostě kamkoliv přijdeme a sundáme čepičku, musíme počítat s tím, že u lidí, co Vojtu ještě neviděli, vzbudíme rozruch a vyvoláme spoustu otázek.

Je fakt, že zatímco ze začátku jsem se častokrát přistihla, že Vojtovi hlavičku pořád zkoumám a koukám, jestli hemangiom neroste, nezmenšuje se, nesvětlá, teď už jsem si na něj zvykla a prcka si bez něj nedokážu představit. Dokonce se mi i stalo, že jsem koukala na fotky miminka, říkala jsem si, že vypadá krásně, ale něco mi na něm „nesedělo“. Až po chvíli mi došlo, že to je ten flek na hlavičce, co má náš Vojtíšek :-D Prostě jsem si na něj už zvykla, je to součást mrňouse, který byl první dva měsíce neuvěřitelně uřvané miminko, ale co se naučil smát, je to sluníčko, které skoro nepláče. Je prostě náš a já jen doufám, že sono vyšetření vnitřních orgánů v prosinci ukáže, že hemangiom na hlavičce je jediný, který jsme Vojtíškovi „pořídili“.

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 19.11.11 09:00

Moc gratuluji k chlapečkovi a k pohodovému porodu. Je moc krásný. :huban: My máme taky ohínek, ale v zadu na hlavičce, máme 7 měsíců a bledne.
Jěště jednou moc gratuluji. :kytka:

 
Andrejka__20
Kecalka 378 příspěvků 19.11.11 09:36

Chlapeček je nádherný i s hemangiomem:-) Přeji ať je vyšetření negativní, to je hlavní :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 19.11.11 09:37

To muj syn má taky dosti velký ohínek ale bohužel na zadečku a vubec mu nesvětlá prostě nic.
Malí je moc pěkný.

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 19.11.11 09:38

Gratuluji vam k Vojtiskovi,je moc kouzelnej a drzim palecky at se ma na svete krasne a at ohynek na hlavicce mu zmizi nebo pokud ne at je to znamenko jeho krasy,je to moc hezkej klucik…

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 19.11.11 09:39

Náš mimin měl uprostřed čelíčka toto. když se narodil, tak se doktoři ani neshodli, jestli to je hemangiom nebo něco jiného. Když se rozčiloval, tak mu to hodně tmavlo. Pak to postupně začalo blednout, ale vidět to trochu furt je (je mu rok). Jinak taky se mě lidi ptali, co to má ne čelíčku. Někdy už mě tím lezli na nervy. Hlavně když někdo taktně prohlásil, že je to hezkej chlapeček, akorát škoda, že má na hlavě ten flek. Ze začátku jsem jim vysvětlovala, že je lepší flíček na čele, který mu nezpůsobuje žádné problémy, než třeba atopický ekzém, který je pro děti samotné strašně nepříjemný. Nebo vůbec že je jinak zdravý a tohle že je prkotina. pak už mě to přestalo bavit. Schválně jsem sem dala fotku, jak to vypadalo.

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 19.11.11 09:46

Jinak chlapeček je krásnej a hlavně, at´dopadnete dobře na tom ultrazvuku. Držím palce.

 
TeaTereza
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 19.11.11 11:08

Ahoj, malý je krásný puclík! Všimla jsem si vás už v diskuzích, máte krásnou společnou fotku :palec: Věřím, že okolí na to pohlíží trochu jinak než Ty, která jsi už na to zvyklá. Ale to je asi normální. Člověk se musí proti tomu obrnit. Já osobně si myslím, i když je to zatím hodně viditelné, že je to daleko lepší než nemoc, která se nedá vyléčit nebo omezuje děťátko! Tohle se skryje pod vlásky, popřípadě se to nechá odstranit. Je to řešitelné. Takže co…Hlavně ať jste zdraví a ať jste spokojenení! :kytka:

 
PetkaK  19.11.11 11:21

Ahoj :mavam:

Přeji ať je sono vyšetření v pohodě :)

Naše malá má hemangiom na noze, velký jako desetikoruna a bohužel kulovitý a vystouplý, byli jsme teď v jednom roce v Brně na kožním, nic s tím dělat nebudeme, paní dr se tvářila že je to prkotina (což mě nepřipadá) a že jí jenom zdržujeme, protože to má na noze a ne na viditelném místě. Naštěstí sono ukázalo že uvnitř nic nemá, tak jsem si napůl oddechla a čekám co se bude dít dál.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 19.11.11 11:54

Ahoj,

taky blahopřeju k chlapečkovi. Naše třetí miminko se zase narodilo s tzv. mikrocií boltce. Prostě jedno ouško má utvořené normálně a druhé ne. Jen hrbolky. Je to patrné na první pohled a kdo ho nezná se taky dívá. Po porodu jsem z toho byla hodně smutná. Hormony dělaly svoje, ale je krásný a je náš. Už jsem si na to taky zvykla. Za pár let nás čeká plastika ucha. Do té doby se obávám reakcí vrstevníků ve školce a ve škole. To je jediné z čeho mám opravdu strach. Prostě aby mu neubližovali psychicky, ale budeme se snažit připravit ho na otázky, pohledy a bohužel možná i posměšky. Hlavně ať jsou ti naši kluci zdraví :kytka:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 19.11.11 12:31

Malá měla hemangiom na tvářičce tak odhadem 1×2 cm, já jsem ho vůbec nevnímala a lidi se pořád ptali. Vždycky když se ozvalo, jestli malá spadla nebo co se jí stalo, tak jsem ji začala prohlížet a vůbec jsem nepochopila, že myslí ten hemangiom. :lol: Do dvou let se vstřebal.
Tak hlavně ať vyšetření dopadne dobře.

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 19.11.11 12:33

Ajjaa, do tří let mu určitě narostou vlásky a můžete mu je nechat delší. :palec:

 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 19.11.11 12:39

Hemangiom, nehemagiom, máte krásného kluka. :pankac:

 
zmimi
Stálice 55 příspěvků 19.11.11 12:53

Stejně je váš chlapeček krásnej a hlavně, aby byl zdravej. :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 19.11.11 13:42

ahojky,maly je i pres tuhle „kosmetickou“vadu krasny,drzim pesti,at zmizi a je jeste krasnejsi…muj chlapecek ma taky,ale vzadu na hlavicce,kde bude mit vlasky…

ale hlavni je ,ze jsou zdravi :hug:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 19.11.11 14:58

My máme jakousi modřinku přímo mezi očima. Když se bea narodila, říkali mi že prý je jakože odrřená od mojí kostrče, ale stále to nemizí… Dětská dr. mi k tomu nic neřekla, takže uvidíme :) Lidi se mě taky ptají jestli někde bourala (v půlroce dost těžko) nebo co že to tam má… a na fotkách vypadá jako by měla srostlé obočí :D ale tak třeba to zesvětlá a bude pokoj :) Vojtíček je mc krásný kluk a kouzelně a upřímně se směje :) A to nějaký flíček na čelíčku nepokazí :kytka: :hug:

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 19.11.11 15:00

Moc blahořeji…k tak pěknému miminku. Má krásný kukadýlka. A k tomu ohýnku…mojí sousedce se narodila dcerka a měla ohýnek přes celý nosánek a tet ,když měla dva roky,tak jí ho dala odstranit laserem. A tet by to člověk ani nepoznal,že tam něco bylo. :palec:

 
Jankaxx
Závislačka 2877 příspěvků 31 inzerátů 19.11.11 15:03

Ahojky, máš krásné miminko :huban:
vůbec se nepozastavuj nad dotazy lidí co o tom nemají páru… prostě chybí informace a přehled :roll:
já jsem si nedávno povídala s paní kadeřnicí a její vnučka měla taky hemangiom tam kde tvůj syn a zmizel s uzavřením lebky…
Ono to zmizí a pak si budeš muset zvyknout na miminko bez toho :mrgreen:

Hodně zdraví a pohodičky :palec:

 
Verčanet
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 19.11.11 15:15

musím říct že já prohlížím hlavičky prckům pořád… :oops: náš malej se narodil s předčasně uzavřenými lebečními švy a než došlo k operaci hlavička vypadala mnohem hůř + strach jestli nevzniká tlak na mozek než se vše vyšetřilo…nikdy nebude mít hlavičku jak kuličku, vždycky bude mít šišku,.....ale vlásky hodně schovají a budte ráda stejně jako my za to že to je jen kosmetická záležitost…a jinak je prcek zdravej :palec: :hug: ikdyž ty otázky okoli příjemnný nejsou :-(

 
maruska33
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 19.11.11 15:27

Vojtíšek je moc krásný kluk. Já sama mám čtyřměsíční holčičku, které se po narození začal dělat hemangiom na hlavičce, po 3 měsících byl velký 3X3cm, navíc byl hodně vystouplý a stále se zvětšoval. Vím, čím vším si musíš procházet ze strany ostatních, u nás je to jako přes kopírák stejné - teď už to také téměř nevnímám. Jelikož máme hemangiomek na nebezpečném místě, začala se Amálka začátkem listopadu léčit propranololem a výsledky jsou neuvěřitelné už dnes! Hemangiom dost splasknul a začíná blednout. Moje starší dcerka měla hemangiom na zádech, ten jsme nijak neléčili, dnes je jí 6 let a už po něm není téměř žádná památka. Držte se, myslím na vás, ať vám všechna vyšetření dopadnou dobře - dej potom vědět.

 
Saryna
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.11.11 17:28

Ahoj. Chlapeček je moc krásný :-D . Hlavně, ať jste zdravotně v pořádku. To je nejdůležitější.

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 19.11.11 17:35

Mate krasneho kluka, prejeme mu hodne zdravi.A krasny denicek! :pankac:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 19.11.11 17:53

Ahojky… taky mám Vojtíška a taky máme hemangiom.. a to na bříšku… je tedy ale vystouplej.. Mudra nám řekla, že dokud mu nebude rok, tak se s tím stejně nedá nic dělat

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 19.11.11 17:54

jinak mocc krásnýý deníček.. a přejeme jen zdravíčko :-D

 
Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 19.11.11 18:15

Vojtíšek je zlatíčko! :huban: :hug:

 
Lucuska
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 19.11.11 18:16

hemangiom nehemangiom, to nemění nic na tom, že máte opravdu krásného chlapečka. :kytka:
Navíc je dost pravděpodobné, že do pár let minimálně částečně zmizí a dost zesvětlá, navíc největší část bude skutečně schována pod vlásky a i kdyby mu zůstal kousek viditelný nad obočím, tak ho buď z vaší iniciativy necháte třeba za 6 let laserem odstranit, nebo si ho nechá odstanit v pozdějším věku z vlastní iniciativy sám. Není to nic neřešitelného a už vůbec ne zdraví nebezpečného :wink: Ale chápu, že otázky okolí jsou při nejmenším otravné. Přitom si myslím, že spousta lidí má přehled a ví, o co se jedná.
Já bych asi odpovídala nějako ve smyslu: „ne, s tím se narodil a s věkem to samo zmizí“ Konec, šlus, jasně a výstižně řečeno. :pankac:

 
Peca1
Povídálka 30 příspěvků 19.11.11 18:22

Ahoj,malý je krásný. Vím, jak asi potrápí hemangiom…já sama mám hemangiom na obličeji( na pravé straně na čelisti a na krku). už jsem se s tím taky narodila a z vyprávění znám, jak mamka čelila stejným dotazům jako asi teď ty, ale neměla možnost se bránit, nebyly takové informační zdroje jako teď. No jinak potíže jsem neměla, celkem jsem si na to zvykla, jen v pubertě si mě trapně někteří dobírali. Všichni mým rodičům, teda i včetně lékařů říkali, to nic není, to časem zmizí…NIC nezmizelo. V 7 letech jsem měla váček na zubu na pravé straně dole a už to jelo. problémy s hojením zubu. Nakonec mě poslali do FN Olomouc na stomatochirurgii, kde se mě ujali a začala jsem pravidelně dojíždět každý měsíc na 1 injekci přímo do toho hemangiomu, a ve 14 mě poslali na ORL na leaser ( ten teda bolel), ale asi to vše pomohlo, hemangiom je o poznání menší, hlavně světlý a ani já dnes, pokud si nedělám makeup si toho ani nevšimnu. Držím pěstičky, pa

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 19.11.11 18:29

kate,vojtíšek je :andel: :huban:

 
MarinkaCu
Závislačka 4046 příspěvků 19.11.11 18:41

Ahojky, s hemangiomem máme taky své zkušenosti, objevil se nám na temeni pár dní po porodu a několik prvních týdnů rostl. Měla jsem z toho docela obavy, taky jsem zjišťovaly vše možné, chodili jsme na kožní, kde nám řekli, že časem začne mizet. Protože ale stále rostl, hledala jsem informace na netu, jak tomu pomoci a objevila jsem perfektní mastičku na stránkách bylinkáře Pavla Váni, přímo na hemangiomy a na problémy s cévamy. Hned jak jsme začaly mastit, hemangiom přestal růst :palec: Asi kolem roku a půl začal světlat, teď máme dva roky a už jen sem tam prosvítá přes vlásky, tak za půl roku bude úplně pryč. Držím palečky a pevné nervy, my jsme si taky užily s otázkama :wink:

 
Alyss
Extra třída :D 10471 příspěvků 19.11.11 20:04

Je to krásnej kluk :huban:
Držím palce na to sono :kytka:

 
Dana1980
Kelišová 5164 příspěvků 19.11.11 20:11

Ahoj,
taky mame Vojtiska a taky mame hemangiom,taky vsude vysvetluju co a jak a jestli nespadl.
Ale ja uz to ani nevnimam a nedovedu si naseho mrnouse bez toho predstavit.
Krasny chlapecek ,posilame :huban:

 
Grace
Závislačka 4155 příspěvků 19.11.11 20:11

Kate, někde už jsem na vás narazila, každopádně obdivuju ten přístup. Našemu Ríšovi se udělal maličkatý hemangiom pod okem a na fotce můžete vidět, co dokáže taková potvora malá udělat. Taky počítám, že napíšu deníček. Tak ať ten váš žádnou neplechu nedělá. :kytka:

 
langos
Závislačka 3838 příspěvků 19.11.11 20:41

Kate mas krasneho synceka, aj s „ohnickom“…priznam sa ze som uz par babetiek videla, a tiez som nevedomo pozerala (no nedovolila som si hlupo sa pytat :roll: )…a nakoniec som mala skusenost u vlastnej dcerky. Jej vsak zacal rast az v 5,5 roku na stehienku a kedze bol vystupeny a 2× sa poranila a dost to krvacalo, dali sme to odstranit…
Vam prajem vsetko dobre a mozno s vstrebe ako tu uz dievcata pisali.

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 19.11.11 21:28

Krásnej chlapeček, přeju ať v prosinci je vše ok :kytka: :kytka: :kytka:

 
hanka.hanka
Kecalka 390 příspěvků 19.11.11 21:30

Ahojky,máte moc krásnýho klučinu a taky přejeme,ať vše dobře dopadne a hlavně jste zdravoučcí,to je nejdůležitější!
A tak jak už tu ostatní psaly,i když je to viditelný,ale časem se to může ztrácet a nebo pomůže laser…
My máme roční holčičku a má něco podobnýho - takový ohnisko na čelíčku jako tu psala i evča a danča, tak nevím, jestli je to přesně taky tohle-možná některý jsou víc vidět a jiný míň…já a brácha to máme taky,takže v rodině a malá to zdědila po mě,zviditelní se to hlavně při rozčílení a malé nejvíc,když brečí…
Taky se nás někteří už vyptávali,co to má,tak jsem prostě odpověděla,že ohnisko a časem to mizí…

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 19.11.11 21:31

Krásný chlapeček a je krásný i přes skvrnku na čelíčku ;-) Držím pěsti, ať vyšetření dopadne dobře :hug:
Naše holky zase mají pigmentové fleky. Starší na zadečku světlý a na zádičkách tmavý a mladší tmavý na nožičce. Doktorka nám na to řekla, že je to normální (má ho manžel, tak si holt holky podepsal :-) ) Nezmizí, jen doufám, že se holkám nezačnou objevovat jinde.

Hodně štěstí rodince s krásným chlapečkem přejeme  :hug:

 
hofka
Extra třída :D 14706 příspěvků 19.11.11 21:40

Linda (1 rok) má megaflek a pár menších taky na hlavě a částečně na krku. Ale vzadu a postupně světlají a zarůstají vláskama, takže to jde. Ale jak je blondýna, je to pořád dost vidět a občas se taky někdo ptá, co to je, že to je asi otlačení od spaní. Není. Se divím, že to lidi neznaj, vždyť to má skoro každý druhý dítě. Ne asi na takovém viditelném místě jako váš prcek, ale je to časté. Nebo ne?

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 19.11.11 22:42

prcek je krásný a věřím, že hamangiom brzy vybledne, důležité je, že je to „jen“ kosmetická vada. My máme atypický hamangiom za ouškem v podobě boule, vypadá to jako zvětšené uzly, musely jsme i na magnet. rezonanci, naštěstí je to tohle,sice to není moc vidět, ale také pevně doufám, že se to bzry vstřebá

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 19.11.11 23:09

Ahoj, malý je opravdu krásný, gratuluju :kytka: Snad to brzy vybledne, my máme malý ohýnek vzadu na hlavičce, tak 2×3cm, za týden malé bude rok a trochu to vybledlo. ALe když se vzteká, tak jí to rudne víc. Také se mě na to spousta lidí ptala, jestli mi nespadla, jestli jsem jí neškrábla, neopařila… Hlavně že je malý zdravý a veselý.
Držíme palce, ať vyšetření dobře dopadne. :kytka: :mavam:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 20.11.11 07:50

nevím zda to někdo už nepsal ale Hemangi. vypadá jako anděl…jinak miminko naprosto kouzelné :srdce:

 
cora111  20.11.11 11:01

Presne tak, je hrozne milený! Pusinka! Naše malá ma drobný flek pod nosem, obzvlášt viditelný když se vzteka (cca 1×1.5 cm, mezi lopatkami a taky spoustu drobných na zatylku. O těch jsem si myslela, že jsou nějakou vyrazkou a tak jsem ji chudera několik dni Matala bpanthenem nez mi oktorka řekla o co jde :-D :-P

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 20.11.11 12:50

Tak hemangiom na tom místě a v tomto tvaru měl třeba Michail Gorbačov… Tak vám přeju, ať z vašeho miminka vyroste člověk, který udělá něco dobrého pro ostatní lidi…

 
Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 20.11.11 20:41

Vojtíšek je nádhernej a hlavní je,že je v pořádku :hug: .Já měla hemangomy celkem čtyři a všechny vystouplý.Na hlavě nad čelem,těsně na hranici vlasů,rameni,břiše a zadní straně stehna.Všechny,až na ten největší na noze,časem vybledli a zploštěli,jen na jejich místě zůstala jemnější a slabší kůže,jinak naprosto bez jakýchkoli problémů.Jen to věčný vysvětlování,co to je :roll:
Důležitý je,že je malý šťastný miminko :wink:

 
pv  20.11.11 21:06
To se stratí

Ahoj, naše holka měla taky na zádech. Vystouplý cca 3×5 cm. Samo to postupně mizí, ale v řádu let. Dnes má 15 a po skvrně ani památka.

.. jsou daleko horší věci

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 20.11.11 22:23

Kate :hug: :hug:
Je to krásnej chlapeček :kytka:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 20.11.11 22:32

PV ono je snad i dobře, že to mizí postupně.) Malému to taky už skoro zmizelo, ale opravdu jsem si ničeho nevšimla. Bledlo to a bledlo, až to vybledlo. Kdyby mu to zmizelo ze dne na den, tak by mi prostě přišel divnej. :-D

 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 20.11.11 22:41

Mně připadá, že mu to dokonce sluší :-) A každopádně je to nádhernej chlapeček!

 
Lucie K
Kecalka 167 příspěvků 20.11.11 23:11

Vůbec bych to neřešila,budu se opakovat,ale i tak je Vojtíšek krásnej chlapeček,takový sluníčko usměvavý. :andel: Přeji vám,aby vše dobře dopadlo,podstatné je hlavně zdraví! Opatrujte sebe i svůj nejkrásnější poklad. :srdce:

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 21.11.11 12:47

Máš krásné miminko a na prosinec držím palce! Moje dcera má přes celé čelo takové růžové véčko, podobné jak už tady někdo nafotil, už to taky dávno nevnímám a občas se někdo zeptá, jestli je to ekzém nebo odřenina, ale není to naštěstí tolik výrazné. Ale samozřejmě doufám, že to časem zmizí, zatím se to teda moc nemění. A obě dcery mají vzadu na krku sytě rudý flíček, ale tam to teda bledne. Koukám, že to je docela časté. Ještě jednou držím palec ať jste zdraví a hemangiom krásně bledne a mizí!! :palec:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29292 příspěvků 21.11.11 14:31

Viky taky ma hemangiom na krku a bez gelasponu nikam nejezdime (proti krvaceni), urcite se to bude zlepsovat :hug: Treba ted za pul roku se ji zmensil o pul centimetru… Drzim palecky, at UTZ dobre dopadne, Viky ho delali rovnou v porodnici (az ted jsem jim tak vdecna, ze nic nezanedbali)

 
tasa
Echt Kelišová 8333 příspěvků 21.11.11 14:50

a

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama