Co vlastně chceme?

O životě

Nabízím vám, snažilkám i maminám, pravděpodobně trochu kontroverzní pohled. Možná bych jej měla zařadit do rubriky Nesnažilky, ale týká se spíše života jako takového než toho, že můj postoj je na druhé straně od Snažilek. A nikomu nic nevnucuji. Je to jen takové zamyšlení.

Když mi bylo 6 let, tak se vzdálené příbuzné narodilo dítě. Syn. Všichni z něj byli vedle. Jenomže já nikdy nebyla VŠICHNI, ani KAŽDÝ. Každý si jej chtěl pochovat. Tehdy devítiletá sestřenka si ho chovala, s opatrností byl předán mé tříleté sestře… a já byla tázána: „Amálko, chceš si taky pochovat tady Bohouška?“ Moje odpověď byla jednoznačná. NE.

Měla jsem jako dítě několik panenek. Občas jsem česala barbíny, jednu jsem dokonce upravila krásně dohola. Ale plyšová zvířátka byla lepší, těm jsem nikdy chlupy nestříhala. Měla jsem i pár mimin. Zavřených v krabici. A taky kočárek. V tom jsem vozila kočku s koťaty. Milovaly to. Byly to mé děti. A já jejich máma. Kočičí máma.

Léta plynula. Některá děvčata mého věku již mají děti. Pro generaci před námi to bylo běžné, dnes už sice tolik ne, ale není to nic vysloveně neobvyklého. Některé z nich k tomu přišly na diskotéce a teď živoří s bídnou mateřskou, přičemž je podporují jejich rodiče nebo jsou rodiči zavrhnuty.

A některé z nich k tomu přišly plánovaně. Jejich finanční situace je buď lepší, nebo horší. Dítě jim přináší buď radost, nebo vztek na to, že měly dítě tak mladé. Některé možná litují (nebo jednou začnou litovat), že neudělaly něco ve svém životě jinak. Každého věc. Nikoho neodsuzuju za nic a nikomu neříkám, co má nebo nemá dělat. Každá z nás je svým pánem. Ovšem ať pak dotyčná osoba mlčí a nelituje se.

Co je smyslem života? Hodněkrát jsem se setkala s názorem, že plodit a rodit děti. Znamenalo by to tedy, že život toho, kdo děti během svého života nesplodil, neměl smysl? Názor, že je třeba rozšiřovat populaci. Opravdu? A kdo to tak určil? Bůh.

Nejednou jsem zaslechla, že ženy, které nechtějí děti, jsou sobecké. A ke komu, prosím? K dítěti, které ani neexistuje? Není spíše projevem sobectví tvrzení směřované k nesnažilkám, a sice: „To jsem zvědavá, co budeš říkat v domově důchodců, až se o Tebe nebude mít kdo postarat.“ Z tohohle tvrzení odvozuji, že člověk má děti proto, aby se ve stáří nenudil. A není projevem sobectví i omílání toho, že je třeba zvyšovat populaci, aby měl pak kdo vydělávat na důchody?

Planeta je plná lidí. Lidí a nemocí. Lidí na úkor přírody a zvířat. Přírodu a zvířata potřebujeme, abychom mohli žít. Proti nemocem existují léky. Léky, které často vyrábějí koncerny, které mají přímo či nepřímo co dočinění se společnostmi, které se podílejí na likvidaci přírody. Třeba takové kácení deštných pralesů kvůli palmovému oleji, který je dnes téměř všude. Je hrozně těžké (téměř nemožné) se mu vyhnout. V potravinách, hlavně sušenkách. Není zdravý, ale je levný. Kdo chce, může bojkotovat.

Bojkot. Kam vede bojkot? Jsem realista a jsem si vědoma, že kromě dobrého pocitu těch pár bojkotujících nevede nikam. Protože bojkotujících je jen zlomek procenta. Lidé budou vesele nakupovat tyto produkty, budou se vesele množit, protože to tak má být, zatímco ještě veseleji vymřou nejen orangutani. Více lidí, méně kyslíku. Plno nemocných lidí.

Takže kam to spějeme? Nikam. Do černé díry. Do záhuby. A chceme žít vesele, chceme žít dlouho a chceme žít pohodlně. Jenže to, co se děje v současnosti, spěje akorát k tomu, že potomci budou „žít“ - respektive umírat - za živa.

I kdybych měla děti ráda, i kdybych byla dost zabezpečená, i kdybych jánevímcovšechno, tak i přesto bych do tohohle světa dítě přivést nechtěla.

Nebojím se toho, že bych ve stáří litovala a umírala sama a smutná. Budu (za předpokladu, že ta blížící se apokalypsa nepřijde dříve, než si myslím) mít dobrý pocit z toho, že jsem žila tak, jak jsem chtěla - a tak, abych se nepodílela na hnusech, které se dějí kolem mě.

K článku jsem byla nepřímo inspirována uživatelkou @BAZÁREK ANGIE, kterou tímto zdravím, ačkoliv si myslím, že ona mě moc ráda asi nemá.

Taky byste, děvčata, ženy, dámy, maminy a paní, mohly namítnout, že já tu tedy nemám co dělat. Já si to nemyslím. To, že netoužím po tom, aby ze mě něco vylezlo, neznamená, že nemám co říct k tématům, které se tu probírají.

Vaše Víla Amálka!

Hodnotilo 59 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Fikta
Extra třída :D 12166 příspěvků 25.09.14 01:20

Tenhle deníček mě vlastně pobavil (i když je mi Tě líto, že vidíš budoucnost tak moc černě :hug: ). Já si „Bohouška“ nechtěla pochovat ani, když mi bylo 26. Ale pak prostě začaly bít biologické hodiny na poplach a bylo :D Předání své genetické informace je totiž biologická potřeba, jenž mají zakódovanou všechny živé organismy. A my (ač se to někomu nelíbí) jsme holt taky jen zvířátka :) Argumenty, proč nemít děti, jsou v tu chvíli někde mezi Marsem a Venuší :lol: Naštěstí, protože kaźdá doba má svoje. Nebýt pudy silnější, tak tu většina lidí není (kdo normální by ve válce přivedl na svět dítě/děti :nevim: ). Ale to, že máš nebo chceš mít děti přece neznamená, že musí být Tvým smyslem života :think: Znám poměrně dost lidi, kteří děti vůbec nechtějí (a teda max. 1% z nich má opravdu důvody, které uvádíš Ty) a respektuju jejich rozhodnutí. Spíš z jejich strany cítím velké nepochopení, jak jsem jen mohla dopustit, aby ze mě něco vylezlo :lol:

 
hanak  25.09.14 05:26

Jsou ženy, které se na mateřství prostě necítí, nechtějí dítě, ví to, cítí to tak, a proto si ho nepořizují. To je zcela v pořádku.
Sobecké by bylo podlehnout tlaku okolí ve smyslu „tak kdy už něco budete mít“, přivést na svět dítě, které sice zabezpečíš materiálně, ale už ne citově. Mám jednu takovou kamarádku, která tlak okolí neunesla, má dnes už dospělou dceru, ale nikdy v ní mateřská láska nezahořela. Holka svým způsobem byla chudák, ikdyž z materiálního hledika jí nechybělo nic.
Je kamarádka snad špatná, že věděla od útlého dětství, že dítě opravdu nikdy nechce, nebo je špatná proto, že podlehla tlaku společnosti, splnila tak reprodukční povinnost, ale dceři lásky do vínku moc nedala?

Neodsuzuji ty, kdo se rozhodnou děti nemít. Každý má žít takový život, jaký ho žít chce, ať už s či bez dětí, hlavně když je šťastný!

 
hor
Nováček 6 příspěvků 25.09.14 05:57

Reaguji minimálně, ale v tomto případě mám nějak pocit, že musim. Vůbec to nesouvisí s tím, že mám malého kluka, ale spíš s tím, že jsi ve mě vzbudila hroznou zvědavost. Až mě to samotnou překvapilo! Jsi cizí a přesto přemýšlím: kolik ti je asi let, jak vypadaš ve skutečnosti, co děláš v pracovním životé, co život v soukromí, jaké máš asi přátele, jakého partnera, co asi tvoje dětství…rodiče. Nikdy jsem se nesetkala s člověkem, který o sobě tvrdí, že od někud vylezl. Divný pohled na porod, ale taky pohled. Poprosím kamarádku, která nechce mít děti, aby si to přečetla a jsem hodně, ale hodně zvědavá, co mi na to řekne. Jediné co mi po přečtení tvého textu (nepovažuji to za deník) došlo, je skutečnost, že jsem moc ráda, že to plození a rození dětí, není ženám předurčeno automaticky. Nedovedu si představit, že by z tebe „něco vylezlo“.

Příspěvek upraven 25.09.14 v 06:00

 
Arvenka
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 25.09.14 06:21

Kdyz si to vezmes, vlastne i ty bojkotujes neco, co je ve spolecnosti beznym standardem. Jestli ti to staci k osobnimu stesti a dobremu pocitu, tak proc ne. Nemuzu se ale zbavit pocitu, ze je v tom neco vic nez jen „nechci mit dite“. :kytka:

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 25.09.14 06:23

(Zastydla) puberta? To k tomu palmovemu oleji a bojkotu. Takovahle retoricka cviceni jsem psala na gymplu.
K obsahu jinak OK, zivot si kazdy dela, jak chce a jak dovede.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32332 příspěvků 25.09.14 06:27

Tak rozhopdne si nemyslim, ze bys byla sobecka, pohodlna bla bla bla..protoze nechces dite, zrovna tak jako zeny, co dite chteji, nejsou nikterak uslechtile. mit deti je vyhoveni pudum, ktere vetsina zen ma, nektere ne. No a co.

Na druhou stranu uprimne - ty nemas dite proto, ze bys ho nechtela privest do tak bidneho sveta. Mozna bys rada sve bezdetnosti dala oder nejake uslechtilosti ci vyssiho smyslu, ale zni to taaaaaak nepresvedcive.

Jestli jsi fakt v pohode a deti proste nechces, tak se preci nemusis nikomu obhajovat. Proste je nechces, vymalovano. Naznacovat, ze jsou ty detne nestastne a rady by udelaly neco jinak… proc? Zasevat semeno konflik´tu tam, kde neni? Nebo by nemelo byt? To te fakticky okoli tak moc trapi, ze te tlaci do teto pozice „a ja jsem na tom vlastne lip, hec“?

Dochazi mi, ze ty asi fakticky budes jeste kure (nektere vrstevnice jiz maji deti, rodice jim pomahaji…). Je ti 18? No potom to odpovida, nema smysl diskutovat… napis to znova ve triceti :-)

dalsi edit : v tomhle veku te preci nikdo nenuti mit deti, ne? Spis bych hadala, ze maminka dohlizi, jestli pravidelne beres antiko?

Příspěvek upraven 25.09.14 v 06:31

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 25.09.14 06:29

No asi mas pravdu, ze nekdy je spolecensky tlak divny, co se tyce deti, ale pokud si toho nebudes vsimat, myslim, ze to tak hrozne ani neni..Clovek se meni behem let.Ja taky dlouho nemela deti, nejaky cas jsme ani nechtela mit Toto je kazdeho vec :think:
Uvazovani o Tom, ze privadet deti na svet do takoveho spolecenstvi a prirody je egoisticke, jsou vetsinou jen popravde okecavky lidi, kteri opravdu uz nevecdi jak odpovidat na otazky,(a co vy a deti???) :mrgreen: :mrgreen: Nad timto kdyby meli premyslet lide za valky, nebylo by mych rodicu a spousty jinych, je to blbost.Lidi se budou rodit a umirat a to v kazde dobe, at se zda sebevic znuicujici 8) 8)

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9027 příspěvků 25.09.14 06:45

Ahoj autorko, jak já Tě strašně chápu :) Ne že bych to někdy měla jako Ty, a ne že bych si dokonce myslela, že ve třiceti to musíš mít jinak než dnes - můžeš to mít úplně stejně; ale někdy se to tak opravdu stane, že člověk přemýšlí, odkud pramení jeho pocity, že děti nechce (proto nesouhlasím s holkama nade mnou: to nemusí být nějaké „obhajování se ušlechtilými řečmi“, ale prostě opravdu hledání toho, co mě z mých zážitků a vjemů přivedlo k tomu, že děti nechci, i když bych „měla“).

Což neznamená, že v těch argumentech není hodně takového toho pubertálního rebelování (Bůh, jděte s tím někam; stejně bude brzo konec…). Ale rozumím, kde se to v Tobě vzalo.

Jen prosím, autorko, buď otevřená. Může se Ti stát, že zjistíš, že svět je vlastně docela fajn místo a že někoho máš tak moc ráda, že bys s ním chtěla mít dítě, ve kterém uvidíš kousek sebe a kousek jeho a bude vám dobře všem spolu. Ale máš pravdu v tom, že pokud se to nestane, tak se nic neděje.

 
Solaris
Závislačka 4740 příspěvků 25.09.14 07:03

Mně je 30, Bohouše si chovat nechci a nerozplývám se nad miminy, a přesto o dítě už dva roky poměrně intenzivně usiluji.
Svět směřujeme někam, kde mu nebude dobře, ale jelikož nemám prostředky ani sílu ovlivnit kácení deštných pralesů, jateční orgie Japonců v Pacifiku nebo vyzbrojování malých Afričanů, snažím se žít tak, aby ten můj malý svět, který ovlivnit můžu, fungoval dobře. Do tohohle světa klidně dítě přivedu (a jak budu ráda, pokud se nám to povede) a jako bonus i s čistým svědomím.

Jestli chceš něco dělat s nešvary společnosti, vyber si jeden problém, jemu se věnuj pořádně a třeba, doufám za tebe, se ti podaří něco změnit v měřítku vyšším, než je to osobní. Žehrat na zkaženost společnosti a dál sedět rozvalená v otomanu je jak kritizovat ty, kdo kácí pralesy, a žvýkat u toho orangutání stejk.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 25.09.14 07:13

@Slečna Ferka Jenze v tomto pripade, hleda clovek takovy pohled na svet, ze je sam nestastny, mluvi o cerny dire atd..Kazdy urcite videl spousty filmu o zniceni planety od ARMAGEDONU po vse mozne, ale bezne dny vsedni dny ho vetsinou nechaji zapomenout. :nevim: :nevim:.Myslim, ze autorka musi byt spis dost sama, aby nad timto uvazovala dele nez tyden :! Nebo je to jen utisujici naplast pro ni samotnou na jeji rany..
V podstate piseme vsechny to same, az bude mit nekoho s kym ji to za to bude stat, nebude premyslet nad katarstofou sveta, ale o tom, ze bude chtit mit miminko, ktere vypada jako ona nebo on, neni co resit ;) ;) ;) ;)
Jinak bezdetne ja rozhodne respektuji, ale zajimave je, ze ty co to maji ujasnene, o tom porad nemelou ;) :think:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 25.09.14 07:15

@Solaris presne :potlesk: Pokud se necemu takovemu nekdo venuje vic nez recmi, klobouk dolu ;) ;) ;) ;) :srdce:

 
NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 25.09.14 07:23

Zajímavé 8) S většinou se ztotožňuji, i přes to, že jsme na svět s manželem potomka přivedli. Ne však, abychom nezůstali na stáří sami, ani aby se o nás náš syn staral - zkrátka jsme využili možnosti dát někomu život a snažit se o jeho co nejlepší výchovu. Protože jsem měla dítě v poměrně vysokém věku, také jsem si vyslechla narážky typu „Nechceš děti = jsi sobecká“ „A kdo se o tebe ve stáří postará“ a chápu, že tyhle stupidní kecy lezou sakra na nervy, o jejich nepravdě jsem přesvědčená stále. Na druhé straně - i když jsem pesimista a pragmatik, na světě je dost pěkných věcí a stojí za to tu být.
Nicméně, i když máme právo děti nemít, bude tu vždy valná většina lidí, co tento krok odsoudí a nepochopí a budou takové ženy považovat za divné :think:

 
Pantalaimon
Stálice 75 příspěvků 25.09.14 07:33

Myšlenka dobrá, zpracování poněkud zvláštní :D Uděluji do celostátní soutěže 2body :mrgreen:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 25.09.14 07:59

Upřímně, své dvě dcerky bych za deštný prales neměnila :zed:
Ale jo, žij si dál ve svém bídném světě.. ten můj je naplněný, spokojený, i když ne všechno člověk ovlivní, například zdraví dětí nebo své, ale o tom život je..

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 25.09.14 08:32

Zajímalo by mě kolik ti je let? V 18 bych takový text splácala taky, je totiž dosti pravděpodobné, že za 5-10let budeš mluvit jinak a jestli pak bude ještě existovat něco jako emimino velice bych si přála, aby jsi napsala něco jako omluvu všem těm neštastným matkám, ze kterých něco vylezlo. :roll: Pokud se Tvůj názor a zahořklý pohled na svět nezmění, pak Ti přeji hodně štěstí, aby si našla svou vlastní cestu a nápln života.

A propos: Ted bych si skutečně moc přála přečíst Tvůj opravdu upřímný DENÍK, protože tomuhle výplodu já nevěřím ani za mák :kytka:

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 25.09.14 08:46

Nectu ostatni, ale naadlo me: Co bys rekla sve matce kdyby Ti toto dala precist? Kdyby Ti rekla ze jsi zni vylezla a ze to bylo nejhorsi co ji kdy potkalo?

Az jednou zjistis, ze. orangutany ani prakes nezachranis a vyleze sTebe tvoje vlsstni dcera nebo syn, nenechsvej je toto cist.

Jinak je to samozrejme Tvoje vec, nikdo te prece nemuze nutit mit deti. A mozna to je i dobre.

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 25.09.14 08:46

Hm, zajimave tema, mas jasno ve svem stanovisko, ale vis jak se rika „nikdy nerikej nikdy“ - materstvi ti naprosto prehodnoti zebricek hodnot, pohled na svet a vubec te vnitrne zmeni a pochopis vety typu „deti jsou to nejlepsi, co me potkalo“, „teprve s detmi muj zivot dostal pravy smysl“ nebo „moje miminko je moje slunicko“, az kdyz to zazijes. Dokud sama deti nemas, budou to pro tebe klise nebo si to muzes vylozit vselijak, ale az te potka materska laska, pochopis a taky to budes rikat.
Ja nevim, jak bych to presne vyjadrila… cim vic maleho (tahne mu na treti rok) znam, tim vic radsi ho mam. Je to uplne jiny druh lasky, takovou necitis k partnerovi, ani k rodicum, ani ke zviratkum… (taky jsem milovnice kocek).
Tema ekologiky chapu, my osobne tridime odpad a rozciluje me, kolik lidi a firem na to kasle, podle me by to vlada mela pokutovat a trvat na trideni. Nebo kolik ruznych plastovych nadob a obalu uplne zbytecne za kazdy den pouzijeme a znehodnotime - treba si koupis blby rohlik, v igelitovem sacku a vyjdes ze supermarketu, rohlik rovnou snis a sacek, ktery se ti neohral v ruce ani deset minut, leti do kose… Jo, v tomhle by si melo lidstvo uvedomit, ze nemuzem produkovat odpadky do nekonecna… Jo a potravinovy prumysl, v tom souhlasim, to je mafie nejhorsiho kalibru. Pulka tech chorob (jak pises, ze jsou lidi nemocny) jsou civilizacni choroby zavinene spatnym stravovanim - jenze jidlo, to je byznys, a oni ty nevhodne potraviny budou vyrabet porad, protoze je to byznys. To je dalsi bod, zdrava vyziva a zodpovedna pece o telo (nekourit, jist zdrave, mit dostatekl pohybu, dostatek spanku…) by se mela vyucovat na skolach a to by byl teprve mazec. To by byla ta prava revoluce…

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 25.09.14 08:47

8o jej 8o Nebuď tak depresivní :hug: Já cizí,,Bohoušky" zrovna taky nemusím…jen ty svoje :mrgreen: Zbytečně moc se prožíváš, ber se s lehkostí a nadhledem. Když nechceš dítě neměj ho, jestli ho chceš tak si ho pořiď :nevim: I když, radši si ho opravdu nepořizuj, nevím jak by jsi zvládla ten příval reálné zodpovědnosti, když tě tak sžírá budoucí,,Arma­gedon".
Jo a aby sis nemyslela, třídím odpad, přispívám na charitu a dřív jsme jezdili sázet stromky ;) Tak se zapoj aktivně do zlepšení životního prostředí…nejenom blábolením o tom, že nechceš děti :kytka:

 
Attila8  25.09.14 08:49

Tak já jsem vždy měla radši zvířata než lidi. lidi jsou závistiví a zlí. a proto jsem víc tíhla k našim psům a kočkám. děti mi taky nic neříkali, ani teď z nich neucvrkávám a to je mi 28 let. ale své vlastní si přeji a ano je to vlastně pro mě náplň života, manžela a barák už mám, chcem mít vlastní zvířata na konzumaci, slepice na vejce, prase na maso, kozu na mléko. nejsme úplní vidláci, jen chci mít jednou pro svou rodinu a pro sebe to nejlepší… každý den na Fb vidím takové rádoby filozofi jako seš ty, poukazují na to že nemáme jíst banány, na velkochovy, neočkují své děti, přitom sami v dětství byly… a když se jich zeptám kupuješ maso a piješ mléko? samozřejmě že jedí a pijí a víš že je to z těch podmínek kde zvířata trpí podle tebe? a je to bez odpovědi… je hezké se zamýšlet, ale myslím že je hezčí dospět a své děti vést od miminka na správnou cestu, ukázat jim kde se bere maso, mléko, vejce, že to není jen kus zabaleného no name masa… a aby pochopili že je třeba starat se o přírodu a o vše kolem sebe a budou to dělat. samozřejmě pokud budu jako 50% matek co krmí polotovary, věčně sedí u PC a dětem pouští TV aby od nich měli klid, bude svět hrozný, ale tak to je, bylo a bude… a věř že země jen tak rychle nezanikne a ani život na ní!

 
ospalámyš
Závislačka 3784 příspěvků 25.09.14 08:50

Zvláštní pohled na svět, trochu moc černý na můj vkus a je to takový pohled alá vzpurné, rebelující mládí…
Jen nějak nerozumím co vlastně chceš říct… Zachránit planetu a přírodu, aby přežili orangutani a jiná zvířata tím, že si nepořídíš dítě, aby nebylo tolik lidí? Nebo podle tebe přijde konec světa a nechceš aby to zažilo dítě? Nepodílet se na hnusech, jakých konkrétně?

Nějak nerozumím proč vlastně to dítě nechceš, nejsi mateřský typ, nebo je ten svět tak hnusnej, že to tomu hypotetickému dítěti nemůžeš udělat, aby tady žilo.
On je to asi vlastně jedno :), jen je dobrý být s tím srovnaná a nevymezovat se nějak z principu a dopředu agresivně vůči matkám a rodičům, protože ty to cítíš jinak…

Zachraňuj přírodu, svět a je to ;) Já ybch taky třeba chtěla, aby to tady fungovalo jinak ;)

Měla jsem kolegyni v práci, takový drsný, nemateřský typ, děti nikdy nechtěla a neměla a bylo to dobře. Nebyla by dobrou matkou. Ona by se teda nemazala s nikým, kdo by jí něco o mateřství cpal a k ní si to ani nikdo netroufl. Prostě ji všichni brali takovou jaká je, i když její postoj třeba moc nechápali a ona zas nechápala, jaké to je mít děti a proč se kolem toho nadělá tolik cavyků. Mně se to na ní líbilo, že je s tí srovnaná a neměla potřebu se před nikým obhajovat.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 25.09.14 08:55

Takovéhle slátaniny mne moc baví číst - ideální ke kafi, člověk se u toho zasměje.

Je mi úplně jedno, kdo se rozhodne děti mít a kdo ne - neposuzuju lidi podle počtu dětí. V naší rodině jsem to prakticky jen já, kdo děti má… další blízcí příbuzní jsou (a zřejmě zůstanou) bezdětní, počínaje mou vlastní sestrou.

A právě proto je mi tenhle deníček k smíchu - protože tohle tady jsou jen pozérské žvásty. Vyrovnaná, spokojená a skutečně šťastná bezdětná žena nemá potřebu sepisovat takovéhle plané, rádoby moudré výlevy na serverech pro maminky, s přihlouplým dodatkem ve smyslu „nechci, aby ze mě něco vylezlo, ale k Vašim tématům mám taky co říct“.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 25.09.14 09:06

Do 25let jsem prohlašovala, že já děti mít nebudu. Byla jsem o tom skálopevně přesvědčená, ale ani tehdy jsem neměla potřebu si to nějak obhajovat či to někomu cpát.

No a protože příroda je příroda a živí tvorové mají ten neodbytný imperativ k rozmnožování v sobě velmi pevně zakořeněný, v těch 25 se to najednou úplně, ale úplně otočilo.
Je mi 31 let. Mým dětem je 5 let, 3 roky a 22 měsíců :lol:

Zajídaného chleba největší krajíc :jazyk:

@Amalka0 napiš nám, až ti bude 60 a budeš moct opravdu rekapitulovat, jak to nakonec dopadlo, zatím to zní, že jsi ještě malé písklátko, které si teprve prodělává to mladické Sturm und Drang, které je posledním dozvukem adolescence. Dospělý život přijde potom ;)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 25.09.14 09:18

Odebírám už léta časopis HISTORY a myslím, že děti vyrůstaly v tak bídných podmínkách při tolika nemocích, které je kosily po tisících. Běžné bylo i u královských rodin až 10 i více dětí z níž se někdy nedožil plnoletosti nikdo. Takže pokud nechceš dítě, tak je mít nebudeš, ale nechápu jak štítivě se díváš na ty, které se rozhodly je mít, považuješ je za blbky rodit je do tohoto světa. Seběvědomá žena nemá zapotřebí plácat hloupé argumenty a k tomu osočovat druhé.

 
Karleon
Závislačka 4415 příspěvků 25.09.14 09:33

No a co tedy vlastně chceš? Zatím jsi psala jen o tom, co nechceš. A to je ten největší problém všech lidí.

 
ocean8503
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 25.09.14 09:34

Milá Amálko, svůj komentář zkrátím jen do jedné věty: nenapadlo tě někdy, že by bylo možná lepší začít měnit svět prostřednictvím dětí, ze kterých vychováš slušné, zodpovědné a přírodu milující lidi, aby nás tady takových bylo víc?

 
tina1979
Závislačka 2730 příspěvků 25.09.14 10:08

Nechces deti, nemej je, neni to povinnost. Ale tato snuska plku je jen pro Tebe, aby sis to ospravedlnila. V kontextu tve slataniny vyzniva obzvlast vtipne veta, ze Ti vadi, osoby co si stezuji, ze si poridily deti.

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 25.09.14 10:09

Mám kamarádku, která děti nechce a nebude mít, ale aby to obhajovala tím, že děti jsou vlastně zlo, a že by se neměly rodit a lidi by měli jen zachraňovat přírodu?? Holka, ty jsi ještě nedozrálý člověk. Když nechci děti, tak nepíšu takové věci na portál jako je emimino… :roll: :roll: :roll:
A vyjadřovat se o rození dětí jako, že něco z tebe vyleze?? Promiň, ale ty jsi potom taky něco co vylezlo z tvé matky, nad tím jsi asi nepřemýšlela…
Spokojený a pozitivní člověk nemá potřebu psát takové věci jako ty.
Kdysi jsem si říkala, děti? Nikdy, raději smečku psů. Nyní jsem v 32. tt a moc se na to, „něco ze mě vyleze“ těšíme.
U dítěte jde o to, jak ho vychováš, ne že porodíš a necháš ho jako samorost. Když ho budeš vychovávat s úctou k přírodě, tím líp pro tebe.
A sv ět nespasíš tím, že tady o tom budeš polemizovat. Pokud něco chci, tak pro to musím něco udělat ;)
Přeji ti, aby jsi dospěla ;) ;)

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 25.09.14 10:10

@BohunkaP Zase s tebou musím stoprocentně souhlasit, líp bych to nenapsala.
Proč se agresivně vymezovat vůči něčemu, co nemá v mém životě žádnou váhu?

Autorky deníčku bych se ráda zeptala, jaký je smysl jejího života? Z deníčku jsme se dozvěděli/y, co smyslem jejího života určitě není, ale nic víc.

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 25.09.14 10:11

Úplně si mi připomněla mě, když mi bylo tak 10-17let, přesně stejně a možná ještě negativněji sem smýšlela o životě taky. Budeš asi ještě dost mladá a asi tě něco spálilo. Já ti jen radím, dej si hlavně pozor na to co si v životě přeješ, ono by se to mohlo jednou vyplnit až to budeš nejmínˇčekat :!

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 25.09.14 11:26

Musím říct Amálko, že je to hezky napsané, mít a vychovávat děti je úkol na celý život a je to opravdu náročné. když se na to každá necítíme, tak na tom přece není nic špatného. když vidím některé maminky, které mají děti jen proto že je normální mít děti, je to smutné. nechají miminko vybrečet, nekojí protože umělá strava je taky dobrá, apod. to radši víc takových ‚nemaminek‘ jako jste vy :)

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1721 příspěvků 25.09.14 11:33

Ale jo, na 16tiletou studentku gymnázia slušný slohový výkon :palec:

 
Janice78
Extra třída :D 13087 příspěvků 25.09.14 11:33

Ahoj, opravdu si myslíš, že máš co říct přínosného lidem, kteří zde diskutují na téma snažení se o dítě, porod či jak dítě vychovat…?! 8o… docela by mě zajímalo, co tě přinutilo si tyto stránky vůbec otevřít a už v naprostém úžasu jsem, že máš zapotřebí vůbec trávit čas „nabízením nám, snažilkám i maminám“ jak v úvodu píšeš svůj „pravděpodobně trochu kontroverzní pohled“…
Můžeš upřesnit smysl takového počínání…? Protože nejsem si jista, jaký reakce jsi čekala (poděkování snad ani ne :D ) - ale tvůj článek mě prostě neobohatil vůbec ničím..

Reakci píšu s upřímně míněným doporučením - nechoď na tyto stránky a zkus jiná naplňující témata, která tě přece jen snad trochu uspokojí…

Přeju ti, ať svý štěstí najdeš… myslím, že se ti pak hodně uleví.

 
Manonka
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 25.09.14 11:56

Dítě jsem NIKDY nechtěla. Měla jsem to jako ty. Otěhotněla jsem neplánovaně. V první chvíli když jsem si udělala pozitivní test, přišel šok, to přeci nejde tohleto. Ale už na první kontrolu, jsem šla s tím, aby hlavně bylo mimčo v pořádku. Potrat mě nanapadl ani na milisekundu a to ani když to ex chtěl. To dítě jsem milovala ještě než se narodilo - já zapřísáhlá odpůrkyně dětí… Až do chvíle na porodním sále jsem mimino nikdy nechovala! Ségra je mladší o 13 let, takže příležitostí bylo spoustu, ale začala mě zajímat až tak ve třech letech, to už s ní byla celkem sranda. Cizí děti mě až tak neberou, jen to svoje miluju i když sem kvůli ní musela obrátit život na ruby a není to snadné - to je asi přirozené. Takže nikdy neříkej nikdy. Já bych tomu nikdy před cca třemi roky nevěřila, kdyby mi to někdo tvrdil a klepala bych si na čelo, že se asi zbláznil :mrgreen:

 
Manonka
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 25.09.14 12:01

A ještě bych poznamenala, že jsem do prvního pohledu na svou dceru, nikdy nevěřila tomu, že bych někdy mohla někoho tak milovat. Že jsem vůbec schopná takové lásky. To nepochopíš, pokud to nezažiješ…

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 25.09.14 12:16

Co na to říct. Určitě ti je tak pod dvacet a brázdíš republiku s transparentem:Zachraň­me svět! Haha, v deštném pralese nebydlíš, orangutani ti taky po zahradě nebehají, takže dost blbé argumenty máš. Ale jsi dost depresivista, takže je možná dobře, že takové geny nikdo nezdědí:-D Jinak jsi mi připoměla paní Jiřinu Jiráskovou, která na konci života pronesla větu, že jediné čeho lituje, že si nikdy nepořídila děti! Prý nechtěla ať vyrůstají v komunismu. A to je fakt důvod, ne žádní orangutani:-/

 
Solaris
Závislačka 4740 příspěvků 25.09.14 13:00

@pomenkova :kytka: :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 25.09.14 13:09

Vtipny denik…„griinpi­iisacka nesnazilka“- inu, to tu jeste nebylo 8)
Mit deti nebo nemit- kazdeho vec, nevim proc maji obe skupiny neustalou touhu o tom diskutovat, hadat se a ospravedlnovat sve rozhodnuti. Nicmene sloh mas moc fajn ;)

 
pajasa1
Povídálka 22 příspěvků 25.09.14 13:20

Jako kdybych kámošku slyšela :D :D :D, děti nikdy, když jí chtěl dát náš prcek pusu, tak se ošklíbala :lol:, no a pak jí padlo čtyřicet, byli jsme pozvaní na svatbu (nikdy jsem ji s chlapem neviděla :mrgreen: ) a mimčo bylo na světě, takže nikdy neříkej nikdy :D a zatím si užívej i bez rodinky :mavam:

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 25.09.14 13:20

Klasický plkání o nesmrtelnosti chrousta :jazyk:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15219 příspěvků 25.09.14 13:36

Co k tomu rict :nevim: snad jen, ze nevis oc prichazis :kytka:
Znama nechtela deti jeste ani v 35 :mrgreen: ted ma tusim 39 a uz ma dve :palec:

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 25.09.14 13:48

No…denicek jsem precetla, ale mam pocit, ze za timto denickem je nejaky jiny duvod, nez premnozeni lidi na planete a zniceni prirody. z denicku mam pocit, ze autorka ma nejaky komplex, nemuzu si pomoct. soudit vsak nemuzu, neznam ji.ano,samozrejme jsou zeny, ktere po detech netouzi. nikomu to nevymlouvam, ale tento pohled na deti je ponekud zvlastni. alespon pro me.

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 25.09.14 14:03

Prej umírat zaživa. Už jsi někdy viděla někoho umírat za mrtva? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To jediný mě celkem pobavilo :palec:, jinak kecy v kleci. Jako nic proti ženám, co se rozhodnou být bezdětné, ale nechápu ty, co mají potřebu to zdůvodňovat takovýmito nesmyslnými slinty o přelidnění planety :roll:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32332 příspěvků 25.09.14 14:15

@ocean8503 Milá Amálko, svůj komentář zkrátím jen do jedné věty: nenapadlo tě někdy, že by bylo možná lepší začít měnit svět prostřednictvím dětí, ze kterých vychováš slušné, zodpovědné a přírodu milující lidi, aby nás tady takových bylo víc?

Ona asi bude realistka, vis :-) :-)

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 25.09.14 14:24

Kdo nechce mít děti, a´t je nemá, jeho volba a souhlasím, že ostatní do toho nemají co kafrat!
Ovšem to, že nebudu mít dítě žádný prales ještě nezachránilo, tady je myšlenka dost mimo mísu, myslím :think: - spíš teda proč sedět bezdětná a odhodlaná chránit lesy a světový mír a psát deníčky na webu pro matky? Co takhle se zvednout, sbalit bágl a jít zachraňovat! :idea:
Já dítě mám, tudíž se zvedám, narvu do něj buchtu a jdem spívat a přeříkávat básničky za ostatníma do kroužku :roll: odvařená z toho teda nejsem, malé děti ani teď, coby matka, ráda nemám, ale za dceru jsem moc ráda! A to jsem ještě tak před 4 lety žádné dítě nechtěla a taky mi leželo na srdci výhradně dobro naší planety! Jo, žena míní, dítě mění… :think: :zed: možná to taky, Vílo Amálko zkus a uvidíš. :kytka:

P. S. Nadpis článku zní Co vlastně chceme?, ale o tom jsem se tam nic nedočetla, :idea: tudíž prosím o pokračování s rozluštěním problému…

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 25.09.14 14:26

Zajímavý deníček, musela jsem číst víckrát… Smysl života je v tom, aby člověk něco dělal, šel za nějakým cílem a měl z toho radost. Některé věci opravdu nevyřešíš, a pořád se jimi zabývat, když stejně víš, že s tím nic neuděláš, je ztráta času a nemá to smysl. Je ale spousta věcí, které udělat můžeš. A litovat toho, co jsem jednou udělala a neudělala to jinak? Jaký má smysl litovat něčeho, co už nemůžeš změnit? Děti jsou součástí života, všichni jsme byli dětmi a kdyby tvoje maminka přemýšlela tak, jako ty, nikdy by ses nenarodila. Každému je úplně ukradené, že ty nechceš mít děti, protože lidé se stejně budou množit dál nezávisle na tobě, tak to prostě je, protože je to přirozené. Prostě řešíš věci, které žádné řešení nemají. A úplně zbytečně. Není lepší dívat se na to hezké, co život přináší? Všechno má svá pozitiva i negativa a tak jako si teď dokážeš představit, že budeš na konci života šťastná, že jsi do tohoto světa nepřivedla děti, toho můžeš také litovat. Člověk se totiž učí celý život, přehodnocuje svoje názory, dělá věci jinak než jak je dělal předtím. O tom to je. Vysvětlila jsi nám svůj postoj a nikdo ti ho nebere. Ale to neznamená, že je jediný správný a neznamená to ani, že ho třeba jednou nezměníš. Já mám 3 děti a ty žádné. Která z nás je šťastnější? Ta, která se dívá na ty hezké a pozitivní věci. ;)

 
Cee
Kecalka 113 příspěvků 25.09.14 14:33

Ahoj,
zarazila mě slova…" ženy, které nechtějí mít děti jsou sobecké…
takhle to fakt asi nebude :mavam:
Nechtít děti není o sobectví v pravém slova smyslu ale o tom
nechtít o někoho pečovat!!! nechtít dávat!!!
Cítím v tom vekou nezralost a promin jsi VELKÉ dítě

další tvá slova jako"přivést děti do této doby…" do jaké doby prosím tě???
Tvuj deníček pusobí dost úsměvně…Jiřina Jirásková by to nenapsala lépe!!!

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 25.09.14 14:46

Vilo Amalko kloboucek v tom nejlepsim slova smyslu :) Ale pokud nechcete deti nesvadejte to na prirodu a prelidneni…

Příspěvek upraven 25.09.14 v 14:52

 
Anonymní  25.09.14 15:07

Je mi 30 jsem v 10tt těhotenství a nikdy jsem děti neměla moc ráda (ty jejich upatlané ručičky a otravný pláč),ale zjistila jsem, že nemám ráda ty cizý, ale třeba sestřiny děti už jsou v pohodě. Hej holka já jsem velká milovnice zvířat…až taková ta střelená co se dlachmá s každým špinavým psem na ulici, pokud potkám kočku už ji mám v náručí…no miluji je, ale pro dítě jsem se rozhodla s manželem po 10letech vztahu, nejen, že chce on, ale i já!!! ty vole já!!! Protože moje tělo a rozum to tak chce, ale pokud ty to máš jinak jdi za tím co chceš ty, protože to je tvá cesta a pokud bude ta správná budeš štastná.

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 25.09.14 15:53

Zakladatelka by mela zahajit psychoterapii, aby nevidela zivot a svet tak cerne :think:, protoze zivot je krasny i kdyz nekdy stoji za hovno… :lol: Predpokladam, ze je to studentka se zastydlou pubertou ocilujici mezi hnutim Greenpeace a stylem Emo :mrgreen:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15985 příspěvků 25.09.14 17:00

@BohunkaP Souhlasím do puntíku. Kdo říká, že bezdětné ženy jsou sobecké - slyšel to někdy někdo? Póza až na náměstí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama