Cvičení s miminkem II.

Ostatní

První dojem ze cvičení nebyl nejlepší, ale nakonec jsem ráda, že tam chodíme. Bez toho bych určitě zanedbala synkův vývoj a on by mohl mít v budoucnu velké problémy. Paní fyzioterapeutka si zaslouží dík.

Doma máme tabulky vývoje kojence, byly přílohou nějakého časopisu o mateřství. Také na kurzu pro maminky a děti jsme je obdržely (ne, chlap tam žádnej nechodí). Ale dívala jsem se do nich jen první měsíc, pak mě to přestalo bavit, stejně je každé dítě jiné. A tak mě ani nenapadlo, že bych s Vratíkem něco dělala špatně. Zvracel v poloze na bříšku, moc se mu to nelíbilo, tak jsem ho na bříško prostě přestala dávat tak často, jak bych měla.

Na druhou hodinu cvičení jsem se po té první vůbec netěšila. O to milejší překvapení byla tahle hodina. Dnes to bylo naprosto pohodové, paní fyzioterapeutka nám ukázala další cviky a zkontrolovala děti, jak se od minule zlepšily. A odhalovala nedostatky, které děti mají jaké problémy a co by se proti tomu dalo dělat. Náš Vratík byl vleže na zádíčkách rovný, pěkně zvedal nožičky, ale ve své neoblíbené poloze na bříšku se stáčel ke straně a ještě nerozevíral ručičky, což už by ve čtrnáctém týdnu měl. Prozkoumala ho ze všech stran, ukázala mi, které svaly má ochablé a poradila, abych ho vzala na rehabilitaci do Dětské nemocnice.

Šla jsem z kurzu rovnou do Dětské, ale naprosto zbytečně. Baba (omlouvám se za ten výraz, ale jinak tu paní nazvat nehodlám) v okýnku na evidenci na mě vyštěkla, jak to, že jdu v pátek odpoledne, bez žádanky. Bylo mi řečeno, že žádanku nepotřebuji, což jsem babě v okýnku tlumočila. Odvětila, že tedy dobrá, ale vzhledem k tomu, že je pátek, je tam jen jeden doktor a pořede mnou třináct lidí a že budu muset čekat. Poděkovala jsem a odešla. Cestou jsem přemýšlela, jestli nemám zajít pro žádanku k dětské lékařce, ale pak si to rozmyslela. Přece to nebudu dělat jen kvůli babě v okýnku.

Doma jsem se podívala, od kolika hodin ordinují na rehabce lékaři, v pondělí si přivstala, dala dítě do šátku a jela do města. V Dětské nemocnici mají v evidenci několik přepážek podle oddělení. U označení „Rehabilitace“ nikdo nestál, tak jsem k němu zamířila. Netuším, zda to byla ta páteční baba, ale kulomet měla stejný. Hned mě sjela, jakto, že nemám lístek. „Jaký lístek?“ „Voláme podle lístků, jako v bance“ Podivila jsem se, proč bych si měla brát lístek, když u toho okénka vůbec nikdo nebyl. Naštěstí už nepadlo ani slovo o žádnace, prostě nás zapsala a bylo.

Pan primář byl úžasný. Vyšetřil Vratíka, celou dobu na něho hezky mluvil, synek se smál jak sluníčko. Mám vyřídit paní fyzioterapeutce, že dobře udělala, tím, že nás za ním poslala. Pak jsme se šli objednat na cvičení, které nám pan primář naordinoval. I fyzioterapeutky v Dětské byly moc hodné. Všechno mi vysvětlily a ukázaly. Vojtova metoda je nejúčinnější, co se s miminkama dá dělat, je to ale dost náročné (hlavně mám strach, jestli to vůbec dělám dobře, abych chlapečkovi ještě víc neublížila). Příští týden jdeme na kontrolu, no uvidíme.

Jen prý Vraťu nemám nosit v šátku, což ale nemůžu dodržet. Kdo někdy chtěl zaparkovat u Dětské nemocnice, pochopí (mám nechuť jezdit autem i na méně exponovaná místa). Do MHD se s kočárkem taky pouštět nehodlám, to je moje noční můra už od doby, kdy jsem byla těhotná, takže se šátku nevzdám. Stejně si nemyslím, že by to mělo nějak vadit - ten hodný pan primář přece viděl, jak jsem Vratíka přinesla a neřekl proti tomu ani popel.

Večer a pak i dneska měl Vraťa teplotu. Možná z náročného cvičení a nebo někde v čekárně chytil virózu. Snad to není nic vážného.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ivonavesela
Kecalka 414 příspěvků 01.04.11 14:49

jsem stou bábou u okynka měla taky tu čest jednou mě nadala že mám chodit 10 minut předem a ne na čas .když jsem chodila do dětske cvičit tak mala měla pul roku máme to asi 50 km .a než jsme se tam z domu dostali a zaparkovali tak jsme přišli akort na čas jenže ona u okynka ani nebyla a ja prosila jestli by ji nemohli zavolat že už jdu pozdě na rehabilitaci .nakonec jsme skončili u paní VALLOVÉ v Tišnově a nemužu říc ani pul slova .dnes už chodíme a rehabilitaci nepotřebujeme .Krasny den!! :mavam: :mavam: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama