Další rok s Patričkem

Rodičovství

Jsou to již 2 roky, co se mi narodilo mé veliké štěstíčko, a já bych s vámi ráda podělila o náš další rok. Aneb co se vše přihodilo nám a našim nejblišším v jednom roce.

Minulé Vánoce byly krásné, Patričkovi byl rok a měsíc. Když jsem viděla to naše sluníčko, jak stojí před stromečkem a tam má hromadu dárečků a směje se na celé kolo, neubránila jsem se slzičce. Samozdřejmě měl největší radost z velkého auta, asi jako každé dítko ho zajímal jen jeden dáreček samozřejmě ten největší a ostatní šly stranou. :-D

V březnu jsme byli na dětském karnevalu… Patriček jako malinký čertík se strejdama (10 a 7 let) řádil jako ďáblík. Opět samá radost a smích.

V léťě jsme s přáteli a 2 bratry vyrazili do rodinného kempu do Blatné na 8 dní, bez tatínka, poprvé sami, jen já a Patriček. A tam se začal ten krásný začátek roku bortit. :-( Přátelé, mezi nimiž byl i bratranec s rodinkou a s 2 dětmi, mě používali jako chůvu, večer si popíjeli před chatičkama a já běhala od jedné chatičky k druhé a uspávala jejich děti. :-( Holt jsem tam byla nejmladší a jako 17letá, nepijící alkohol, chůva!!!

Třetí den jsem již byla na pokraji sil, a tak jsem zavolala mamce, která v tu dobu měla 7měsíční dvojčátka, zdali pro nás nepřijede, že toho mám plný kecky a chci domů. Ať to klidně propadne, já již tam být nechci. Mamka sedla do auta, že přijedou na návštěvu a uvidíme co dál. Je prý škoda nechat polovinu pobytu propadnout. Mezitím, než mamka přijela, tak všechny děti dostalystrašný průjem a zvracely. Podotýkám, že to již měl bratrance syn, když přijely na pobyt…

Nakonec tam mamka tedy dorazila a dohodli jsme se na tom, že mamka tam tedy zůstane s dětmy místo mě a „dopobytuje“ to tam. :-D Týden utekl a mamka přijela z „výletu“ domů…

Druhý den návratu začala mít zažívací problémy dvojčata. Co snědla, to vyletělo buď horem nebo dolem. :-( Druhý den ráno jsme vyjeli k dětské doktorce. Ta nás poslala domů, že mají mít dietu a abysme přijeli za týden + udělala výtěr ze zadečku. Jenže když mamka dojela domů a uvařila obídek pro školáky, tak si najednou přestal Mikulášek (jedno z dvojčat) hrát a plácnul sebou na zem. Nedýchal. Mamka zpanikařila a šla pro vodu, aby se nadechnul leknutím. Bez výsledku. :-(

A tak zavolala sanitku, která přijela po 28 minutách (a to mamka bydlí 200 metrů od střediska, kde v tu dobu ta sanitka byla k dispozici!). Po telefonu s dispečerkou dělala Mikuláškovi masáž srdce, úspěšně. Konečně přijela sanitka a Mikuláška ještě doma v chodbě „přendali“ do umělého spánku, ve kterém prospinkal strašných 17 dní. :-(

Mamka byla s oběma dvojčaty v nemocnici i s, teď již, manželem a já se starala o své 2 brášky, kteří zůstali doma. Dávala jsem si za vinu to, že kdyby nejela místo mě na ten pobyt a nechytli to tam, tak by bylo vše v pořádku.

Diagnóza - rotavirové průjmy u obou dvojčat. Maxík byl na tom mnohem lépe. Mikulášek je náš bojovníček, již nejednou nás při tom přesvědčil.

Tak toto byli nejhorší 3 týdny v létě. Následovala hádka s bratrancem, že za to můžou oni, že nemají jezdit s nemocným dítětem na dovolenou. Do teď se nebavíme!

V listopadu jsme slavili čtvery narozeninky. :-) Vše v jeden den, dvojčátka rok, moje sluníčko Patriček 2 roky a bráška 10 let.

A teď tu máme zimu a já koukám, jak si malý hraje na koberci s dvojčátkama u babičky na návštěvě a v hlavě se mi honí myšlenky, co by bylo, kdyby. Raději na to nemyslet. :-(

A toto byl náš další společný rok. Děkuji všem, co dočetli až sem. :-) Trošičku jsem se rozjela.

Hodnotilo 15 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Radka1979
Závislačka 2837 příspěvků 16.12.13 07:57

To je prima, ze to takhle dopadlo, ale byt maminkou a vedet, ze na tom pobytu maji deti prujem, vubec bych tam nejezdila, maximalne bych odvezla tebe a tvoje ditko pryc a jeste ho izolovala od mych. Mam bohuzel podobne zkusenosti, kdy v rodine takove veci bagatelizuji a je to fakt k vzteku. Preju, at uz jste vsichni jen zdravi!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.12.13 09:41

Deníček sepsanej teda strašně :|.Musela sem to číst pětkrát. Spíš bych to napsala takle kamarádce po skypu, kdybych jí to chtěla v rychlosti převyprávět :mrgreen:

Tak aspoň že to mělo dobrý konec :palec:

 
Barunka96
Kecalka 279 příspěvků 16.12.13 23:00

@Kamča.dalmatinka Hold nejsem spisovatelka :-D

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 17.12.13 00:22
:palec: :hug:
 
daja87  17.12.13 01:03

Hlavní je že to dopadlo pro prcky dobře :-) hodně štěstí

 
AngelikaO
Závislačka 4434 příspěvků 17.12.13 17:23

@Barunka96
takovy cely zamotany :) a kolik Ti je?
Hezke Vanoce preji :hug:

 
theressapoch
Kecalka 217 příspěvků 17.12.13 18:47

Me se denicek moc libil, a preju patrickovi a dvojcatkum dalsi krasny rok ;)

 
Barunka96
Kecalka 279 příspěvků 18.12.13 11:48

@AngelikaO v dubnu 18

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama