Dana - 38.týden, jak to vidí tatínek...

Těhotenství

Před čtyřmi měsíci, po konečně úspěšném AFP testu jsem naznačoval, že se Vám ještě ozvu s dalším vývojem našeho těhotenství a nadcházejího porodu.

Po celé těhotenství Daně doktoři naznačovali různé možné problémy. Jejich prognóza se naštěstí nenaplnila. Ať již šlo o plánované obšití děložního hrdla, či případnou hospitalizaci v nemocnici kvůli předčasnému otevírání hrdla. Mezi věci, které jsme si v souvislosti s předchozí problematikou skutečně užili patří dvouměsíční spánek na nakloněné posteli. Vypadá to asi následovně - zkuste si zvednout nohy postele o dvacet centimetrů a pak na ní spát. Já tak spal samozřejmě s Danou.

V případě narození naší dcery Martinky před více než dvěma lety probíhalo vše úplně jinak. Dana se začala otevírat již dva měsíce před termínem a navíc jí velice často tvrdlo bříško. Docházelo k silným a dlouhým děložním stahům. Z toho důvodu si ji nechali v nemocnici na lůžku. Pokud by taková situace nastala i v druhém případě, nevím, jak bych to zvládal v zaměstnání. Což o to, o Martinku bych se postaral bez problémů, ale šéf by se asi zbláznil(Mám náročné a vysoce odborné povolání). Jak vidíte, Dana je ve 38 týdnu, takže v tuto chvíli není co řešit ;-) Abych se však vrátil k minulému těhotenství - Dana ležela v nemocnici a já trávil první vánoce doma úplně sám. Po Novém roce ji přesunuli o patro výš, na porodní oddělení Rychnovské porodnice. Chtěli ji mít po ruce - Martinka si totiž v bříšku lebedila v obrácené poloze a navíc si jednu nožičku natáhla dolů, asi aby si mohla prokopnout východ na svět ;-) Dana dostala jasné instrukce - po případném odtečení plodové vody si má pokud možno lehnout a nikam nechodit. Jinak by mohla ohrozit Martinku. V každém případě tenkrát rodila císařským řezem, u něhož jsem mohl být jako otec přítomen, bohužel pouze za sklem. Narodila se nám krásná a zdravá holčička Martinka.

V souvislost s prvním těhotenstvím jsme ani nepředpokládali, že by vše mohlo probíhat tak v pohodě. Počínaje přirozeným oplodněním(V pří­padě Martinky trvalo vše velice dlouho a nakonec se narodila po IUI), přes všechna vyšetření a návštěvy u doktorů. Ultrazvuková vyšetření naznačují, že je vše v pořádku, miminko se úplně normálně otočilo a je připravené k porodu. Dana se také cítí dobře i přes občasné ztvrdnutí bříška. To je však v tomto stádiu těhotenství normální.
Jediný problém, jenž jsme v poslední době řešili je naše Martinka. Ne ne, nemyslete si nic zlého, já to tak nemyslel ;-) Bydlíme na vesnici daleko od našich blízkých(Odstě­hovali jsme se z krajského města) a nemáme příliš dobrých známých v místě bydliště. Maximálně tak ve městě kde pracujeme. Jak vidíte, i takovéhle věci je potřeba řešit, neboť Martinka s námi do porodnice jít nemůže.

Pro dnešek se s Vámi loučím, sledujte naše další zprávy a pokud se chcete dovědět více, klikněte si a naše stránky http://www.emartinka.cz.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek