Daneček se nevzdává a bojuje dál

Roboruka pro Danielka a šance na aspoň trošku lepší život.

*

Ahoj, moc bych vás chtěla poprosit, sdílet příběh našeho Danečka, který se narodil předčasně v 28. týdnu, po velkých komplikacích, které po porodu nastaly, prasknutí plic s velkým krvácením, i když mu lékaři nedávali žádnou šanci na život, přesto přežil.

Protože s Danielkem neustále intenzivně rehabilitujeme a nyní nás moc trápí spasticita, jak Daniel roste a chce používat ruce, vždy když chce něco vzít do ruky naběhne spasticita a ruka jde jakoby v křeč, takže používat ruce vyžaduje velké úsilí, přesto Daniel tak moc chce používat ruce, že jsme se rozhodli, že mu tuto šanci dáme. Snahu má obrovskou a je vidět, jak moc chce…

Nadační fond pomoci Karla Janečka spustil pro něj crowdfundingovou sbírku na speciální rehabilitační přístroj Gloreha, i když její cena je naprosto astronomická, je to naše jediná šance na zlepšení jeho života. Po maličkých částkách, pokud by se podařilo nasdílet na soc. sítě a oslovit co nejvíce lidí.

Gloreha je robotická rukavice, která umožní uchopovat věci a ruce aktivně používat a pak následně každodenní rehabilitací s využitím plasticity mozku, se bude používání rukou neustále zdokonolovat. Můžete si představit, co by jste dělali, kdyby vás ruce nechtěly poslouchat. Danielek by chtěl jezdit na elektrickém vozíčku, ale zase na jeho ovládání potřebuje, aby ho ruce o něco více poslouchaly.

Osmiletý Daneček chce vzít život pevně do svých rukou, a to doslova… Potřebuje k tomu ale speciální robotickou pomůcku. Přežil následky předčasného porodu, i když mu lékaři nedávali žádnou šanci, tak moc chtěl žít a být tu s námi.

A bojuje stále. Daneček měl být podle lékařů zcela ležící a nereagující dítě, trvale na plicní ventilaci. Diagnóza zněla periventikulární leukomalacie 3. stupně, což se projeví později jako dětská mozková obrna. Rozhodli jsme se udělat všechno proto, aby tomu tak nebylo. Zvolili si cestu velmi intenzivní rehabilitace. Díky ní dosahuje Daneček velkých pokroků. Vnímá, všemu rozumí, mluví, dokonce zlobí jako zdravé děti a vymýšlí lumpárny…

Bohužel tato intenzivní rehabilitace je finančně velmi náročná a pojišťovny ji neplatí. Momentálně Daneček potřebuje robotický systém Gloreha, který by zmírnil zvýšené napětí svalů a pomohl každodenní rehabilitací ke správnému pohybu ruky. Pro Danečka, který je upoután k vozíku, to znamená velký posun dopředu. Rukavice naučí Danečka svou ruku správně používat, opakovaným cvičením je navíc ovlivněna plasticita mozku.

Robotická ruka představuje pro Danečka šanci prožít život lépe. Věříme, že s vaší pomocí Daneček tuto šanci dostane.

Moc děkuji za jakoukoliv možnost podpory sdílením Danečkova příběhu dál.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4012
4.11.19 02:18

Poslán příspěvek, Moc přejeme Danečkovi aby se podařilo dostatek peněz vybrat a aby to pomohlo :srdce: :srdce: :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele