Danečkova první hospitalizace

Ostatní

Během Danečkova 3. měsíce věku si moje mamka všimla, že má na vnitřní straně spodního rtu nějaký kulatý výrůstek. První, co mě při pohledu na malou kuličku napadlo, bylo, jestli to třeba nemá od kojení, jak tahá. Což později, jak jsem nad tím přemýšlela, mi přišlo jako totální blbost. Zanedlouho jsme měli jít do poradny, tak jsem si řekla, že se zeptám až tam a nebudu kvůli tomu plašit hned. Dankovi to v ničem, ani při kojení, nepřekáželo.

1. den v nemocnici
2 komentáře

po zákroku...
4 komentářů

dospávání anestezie

už bylo dobře :-)

Když už byl čtvrtek, den poradny, ukázala jsem to doktorce, která nám dala doporučení na ORL, že to vypadá na nějaký výrůstek a bude se muset asi podvázat… no skvělé. Jelikož jsme ještě ten den jeli do nemocnice na kyčle, tak jsem zavolala na ORL, jestli by nás dnes byli ochotni přijmout. Naštěstí nás vměstnali a my se tam mohli vydat. Dr. potvrdil, že je to nejspíš slizniční výrůstek a já měla za úkol měsíc ho do další kontroly sledovat, a pokud by nastala nějaká změna jako např. krvácení atp., mám zavolat, ale jinak by se musel chirurgicky odstranit.

S výrůstkem se nic „nového“ nestalo, jen se o něco málo zvětšil. Při následné kontrole mi dr. řekl, že nás tedy odešle s doporučením na chirurgickou ambulanci, kde napřed doktoři zváží, zda-li si u tak malého dítěte (Dankovi mělo být ani ne za týden 5 měsíců) troufnou na celkovou narkózu. Pokud by si netroufli, museli bychom s tím až do Opavy. Naštěstí nám sdělili, že to provedou u nás a mně se vážně ulevilo :-)

Příjem jsme měli hned další týden v pondělí a v úterý Danečka čekal zákrok. Já z toho byla pěkně vynervovaná, večer před zákrokem jsem nemohla usnout a ráno mě šíleně bolela hlava, jak jsem se děsila Dankovi celkové narkózy. Hlavou mi probíhaly hrůzné scénáře, za které bych si nejraději nafackovala ;-) Vím, a tím jsem se také uklidňovala, že se operují daleko mladší děti s o 100% horší diagnózou a horšími operacemi, ale prostě se mému strachu nedalo zabránit, tak jsem na ten svůj poklad vázaná! Šíleně obdivuji ty maminky, které musí zvládnout daleko horší operace svých pokladů, třeba už hned po narození!

Když už tu bylo ráno, den Danečkovy operace, dostal půl hodiny před zákrokem premedikaci, aby se „uklidnil“. Bylo mi do breku a strašně líto, když jsem ho viděla chudinku vláčného, s nepřítomným pohledem, zadívaného mě do obličeje. Něco po půl 9 pro nás přišli a já ho šla odnést na sál. Předala jsem ho do rukou nějakého asistenta a celá nervózní kráčela zpátky na pokoj. Tam jsem si lehla na postel a doslova visela na hodinách. Asi po 45 minutách pro mě přišla sestřička, že už si pro něj můžeme jít… jak já byla šťastná! :-)

Danečka nesla zabaleného v dece, druhá sestřička ze sálů, chudinka můj spinkal, pusinku pootevřenou, zababušený… těšila jsem se, až ho budu mít zase u sebe a na očích. Položili ho do postýlky s kanylou v nožičce a dospával. Hned jsem ho musela alespoň něžně opusinkovat a říct mu, že ho miluji. Tak jsem byla šťastná, že to má za sebou! V pusince má 2 stehy a po probuzení musel dostat Nurofen, jak ho to bolelo, a plakal. Ale od té doby už byl klidný, smál se, hrál si a byl protivný jako každý jiný den :-D Teď už jen zavolat za 10 dní na výsledky hystologie výrůstku a doufám, že už budeme mít od nemocnic pokoj… jak já tyto dovolené nesnáším :-)
Všem, kteří dočetli až sem, děkuji, vím, že některým můžu připadat jako hysterka, ale já si zkrátka nemohla pomoci. Naštěstí je to ale už za námi a teď jen musíme počkat, až nám stehy odpadnou. Snad to bude už brzy a po operaci nebude ani památky :-)

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 29.03.12 09:04

Jste moc stateční, oba dva :hug: :hug: Držím palečky, ať už máte od nemocnice pokoj :palec:

 
Magda 75
Závislačka 3707 příspěvků 29.03.12 09:11

****Moniko 1192**** hysterka???To vůbec ne !!!!Zvládli jste to oba skvěle,jste moc stateční,plně to chápu, mám doma 3,5měsíčního chlapečka a dokážu si, no vlastně asi ani nedokážu, představit jaké to pro vás bylo. Držím vám pěsti, aby už to bylo všechno jen dobré :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 29.03.12 09:30

ahoj, ja myslim,ze jste to zvladli dobre.Hlavne,at je maly fit.Jen chci dodat,ze tohle mela nase mala taky,akorat ji to rostlo rychle a v 8mi mesicich jsme byli na navsteve CR(bydlim v zahranici kde to moc neresili), a sla jsem k pediatrovi a ten nas poslal na detskou chirurgii a ten nas predal stomatologovi­.DOpadlo to tak,ze doktor rekl,ze to male jen pichne a uvidi se. ze je ji nechteli uspavat.Ja jsem odesla uplne z budovy,manzel tam sel s malou.chudak se vratil cely rozklepany,protoze jak to maly propichli,tak doktor zavele sklapel,a urizl ji to i bez umrtveni..mala byla statecna do doby siti,ale zvladlo se to bez narkozy,male jsou uz 2 roky a je v poradku,jenom manzel uz nechodi s malou k doktorovi a na vysetreni… :) :)

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 29.03.12 09:39

Všem moc děkuji! :kytka: Už jsem myslela, že mě tady budete mít za hysterickou babu, která vyšiluje kvůli takové „prkotině“ :oops: :hug:

@Lenka76 : páni, malá je moc statečná! :-O A manželovy se nedivím, museli to být opravdu nervy :( Ale hlavně že to ti naši prcci zvládli :srdce: ;)

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 29.03.12 09:39

Všem moc děkuji! :kytka: Už jsem myslela, že mě tady budete mít za hysterickou babu, která vyšiluje kvůli takové „prkotině“ :oops: :hug:

@Lenka76 : páni, malá je moc statečná! :-O A manželovy se nedivím, museli to být opravdu nervy :( Ale hlavně že to ti naši prcci zvládli :srdce: ;)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 29.03.12 11:27

Daneček je statečný klučina a vůbec se nedivím že jsi měla strach :hug: :hug: to já bych se tam složila úplně kdybych malou viděla takhle malátnou :hug: :hug: držte se at už jste jen a jen zdraví a Daníkovi posíláme :* :* :* :* :* :* :* :*

 
muffi
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 29.03.12 11:27

Já tohle absolvovala loni v září s 10ti letým klukem - udělal se mu výrustek na rtu uvnitř, ale docela velký, vyřezávali mu to na stomatochirurgii, pro něj to byl stres a pro mě taky - to je velký.
Vůbec se ti nedivím.

S.

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 29.03.12 11:47

Žádná operace není banální :hug: :hug: Moc dobře chápu a znám Tvůj strach.
Můj straší syn měl ve 4 měsících operovanou vodní kýlu. Byly to taky hrozné nervy, navíc si kanylu v nožičce po operaci obrátil, tak ho to muselo asi strašně bolet :zed: Bohužel máme špatných vzpomínek na nemocnice víc :,(

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 29.03.12 13:46

Přeji ať máte od nemocnic klid. Danečkovi přeji už jen samou radost. Chápu tvůj strach, taky bych byla vynervená z toho, že moje zlatíčko musí do nemocnice. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 29.03.12 14:00

Skvěle jste to oba zvládli :hug: :hug: :palec: :palec: . Přeji aby hystolka dopadla výborně a máte od nemocnic klid :kytka: :kytka:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 29.03.12 17:13

každá z nás by se bála, a myslím si že ty co veřejně říkají že ne tak lžou, každá máma se bojí o to svoje štěstí. Můj chlapeček měl také podstoupil operaci varlátek, zatím na ní nejde, dávají tomu ještě čas do léta, ale už teď mám hrůzu, jestli tomu neunikne jak to budeme zvládat. :nevim: :nevim: Přeji vám z celého :srdce: :srdce: aby to bylo vše v naprostém pořádku :hug: :hug:

 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 29.03.12 17:48

uplne te chapu,ja byla s malym v nemocnici v unoru,kdyz se v noci dusil,musela jsem volat zachranku,byla to akutni laryngitida,nej­horsi 2 dny meho zivota. a to mu bylo „uz“ 13 mesicu,natoz s takovym malym brouckem,jako mas ty :srdce: :srdce:

 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 29.03.12 20:51

hysterka vůbec nejsi, naopak jste to oba zvládli na jedničku a moc vám přeji, aby jste už nic takového nemuseli podstoupit :hug: :hug: :hug:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 29.03.12 21:11

tak snad už bude všechno dobré :hug: :hug: :hug: já si to nedokážu představit,vidět tak malou,bych brečela jak želva :,(

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 29.03.12 21:40

Všem ještě jednou moc děkuji, komentáře mě velmi potěšily, vážně jsem nečekala takovou pěknou odezvu :oops: :kytka: Moooc jsem váhala, jestli deníček napsat, abych nebyla „sražená na kolena“ :) :) Přeji pěkný večer :mavam:

Příspěvek upraven 29.03.12 v 21:41

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 29.03.12 22:31

Držím palečky ať jste brzo úplně zdraví a ať hystologie dopadne na 1 :palec: :palec:

 
MarikaIna
Kecalka 344 příspěvků 29.03.12 22:32

Jste statečný oba dva, já bych teda histerčila asi víc. Mějte se krásně

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 30.03.12 01:09

Zadna operace Tveho ditete neni banalni. Memu synu v 6ti tydnech vyoperovavali nador z briska a taky jsem nebralane zrovna statecne. Sice mel v 5ti mesicich za sebou uz 4 narkozy, ale reknu ti ze se bojim porad kdyz jde na rezonanci. Za dva tydny zase jdeme a zase budu nervozne cekat.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 30.03.12 08:32

moc krásný chlapeček :* a je to moc statečný chlapák :palec: :potlesk:a maminka taky :palec: :
mojí sestřence operovali holčičku 2dny po narzení,měla nepruchodný jícen..taky si zažila hroznýho strachu,ale všechno je už v pořádku :* :srdce:
malej byl po narození v inkubátoru a 5 dní sem ho nesměla mít u sebe a i tak sem měla šílený strach :* :srdce:
když přijdou dětičky,maminka má už strach o ně pořád :hug:
už je dobře ,krásně si to užívejte :srdce:

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 30.03.12 09:31

Mončo, já šílela i tehdy, když měli synovi v roce a půl zašít dva stehy na makovičce, kterou si rozbil o skříň, když v zápalu boje s autíčkem okusil její ostrou hranu…
Takže neboj, moc dobře tvůj strach chápu… Mxslím, že maminky mají veliký strach v každém takovém případě, ať už jde o jakkoli velký zákrok… :kytka:
Když byl syn se slepákem, bylo mu osm let a stejně jsem se klepala strachy, jako by mu operovali mozek nebo srdce…
Hlavní je, že Daneček je už v pořádku a že jste to zvládli :mavam:
Tak hodně štěstí a zdraví malému i vám všem kolem něj :kytka: :kytka:

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 30.03.12 10:18

Hysterka? Holka já bych zvracela, brečela a tak všechno dokola. Co si budem povídat každý zákrok do těla, je zákrok i kdyby banální. Ať je malý zdravý :mavam: :mavam:

 
okydoky
Povídálka 35 příspěvků 30.03.12 10:38

Ahoj Moniko, tak především gratuluji k úspěšnému zvládnutí zákroku. Já sama mám 1,5 měsíce syna po operaci. Dnes je mu krásných 6 měsíců. Je krásný, čilý a taky je úžasné vidět jak rychle se z toho ty dětičky dokážou dostat. Když jsem četla tvůj deníček, úplně se mi to všechno vrátilo, ten pocit bezmoci, smutku. To samé jsem prožívala i já. Musím říct že je mi dost úzko když si na to vše zpětně vzpomenu. Je mazec jak člověk rychle dokáže zapomenout. Myslela jsem si že na ten pocit, když jsem ho předávala na sál nikdy nezapomenu. A ouha, je lepší si hlavu nemotat škaredýma vzpomínkama. Já říkám že je lepší myslet jen na to dobré a z toho špatného si vzít ponaučení. Jinak držím pěsti ať vše dobře dopadne. :kytka: :kytka:

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 30.03.12 22:18

Držím pěsti,ať výsledky dopadnou na 1!!!!!!Jsi moc statečná mamča :hug: :hug: .

 
Vibe
Kecalka 150 příspěvků 31.03.12 21:38

Zvládli jste to krásně. :potlesk: :potlesk:
Přeji Vám oběma hodně zdravíčka a testy ať dopadnou dobře. :hug: :hug:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 05.04.12 11:10

Hysterka rozhodně nejsi. Každá správná máma má strach o svě dítko. Já si ten strach taky zažila, když mi malou odvezli z porodnice na operaci kvůli neprůchodnému střevu… Před necelým čtvrt rokem jsme si protrpěly druhou operaci a snad už máme konečně klid.. Držím pěsti at už nemocnici nemusíte nikdy vidět zevnitř.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama