Mrcha se zamýšlí...

Kolikrát jsem s ním viděla reklamu na Coca Colu v kině? Znáte ten song? Darling, I was made for you? Úžasnej.

Mrcha se zamýšlí...

Přečtěte si také předešlé díly deníčku

To jsme byli my dva. Ten pár v reklamě. Drama a láska, bouře a klid, vášeň a nenávist, slzy a smích. Možná jsme těch jedenáct let vydrželi jen kvůli sexu a chemii. To nás k sobě asi poutalo, ale nevydrželo to.

Dneska jsem si pobrečela, chybí mi. Často se mi o něm zdá. Chybí mi všechno to dobrý mezi náma. On mě znal nejvíc, věděl, jaká jsem ve skutečnosti. Už tušíte, mrcha s nevinným výrazem. S vizáží Lolitky. Mockrát jsem mu ubližovala a neuměla ho prostě „pustit“. Myslela jsem bláhově, že to překonáme. Že já jemu odpustím lži a nevěru a on mě všechny ty nadávky do čů***ů a haj*lů. Hrdá na to nejsem. Když to na mě přišlo, byla jsem schopná rozbíjet talíře, vyhrožovat sebevraždou. Jen abych ho donutila zůstat anebo za mnou přijet. Ale milovala jsem ho, tak nějak nemocně. Na začátku hrozně moc, jakmile přišly chyby, tak se do té lásky začala přimíchávat nenávist. A pak už to jelo. Když jsem mu ležela v náručí, cítila jsem se nejlíp.

Mohla bych celej život jen proležet v jeho náručí, v našem bytě, naší posteli. Ta jeho vůně. Jeho tělo, to, jak mě objímal. Jak se se mnou miloval. Miloval mě, to vím. Jenže, někdy se můžete milovat sebevíc a prostě to nejde. Něco tam zvenčí to přebije. Rozum aspoň na chvíli převezme vládu a pak zbude jen zakrvácený srdce. Když mě opouštěl, řekl mi to. Chtěla jsem, ať mě obejme, ale on nechtěl a prohlásil, že kdyby to udělal, bude to pokračovat dál. Možná správný rozhodnutí. Trápili jsme se oba. A milovali. Ironie, co?

Když to teď píšu, je mi zle. Fyzicky zle ze vztahu, co skončil a byl tolik špatnej a stejně tak dobrej. Někdy mám chuť se mu ozvat. Ale proč? Říct mu: odpouštím ti? Byla by to pravda jen na chvíli. Moje ego by to dlouhodobě nedovolilo. Zase by to sklouzlo k hádkám. K nadávkám. Já bych tím ubližovala jen sama sobě. Jenže to skončilo nezdravě, tak nějak, jako by umřel. Jako bychom umřeli oba.

Najednou konec. Žádnej kontakt, nic. Já jsem pořad v šoku. Nevstřebala jsem to, ale chránila jsem tak nějak podvědomě svoji narušenou psychiku před dalším kolapsem. Jela jsem pár měsíců na autopilota a ta bolest se asi začala ozývat hlasitěji až teď. Chci ho nenávidět, a často jsem to sama sobě hrdinsky namlouvala, ale byla to lež. Stejně ho mám ráda. A nesnáším ho. Nesnáším nás oba za to, jak jsme si to pos*ali.

Proč nám život dá něco skvělýho? Nechá nás, ať si to užijem a trochu si pohrajeme a pak nám to bez milosti vezme? Proč si lidi ve vztazích dnes a denně ubližujou? Proč se to pokazí? Všichni to zažili. Ty krasný začátky, kdy vám ke štěstí stačí jen ten druhej. Polibky, vodění ruku v ruce. Prostě láska. Proč si to ničíme?

Nejsme schopní milovat čistě? Nezištně? Je to obrana? Chráníme se před bolestí? Nejsme schopní odpouštět? Nebo nechceme být schopni?

Ráda bych ti napsala, řekla, že mi chybíš. Nebo ti jen přeposlala „naši“ písničku. Ale mám strach. Z bolesti. Že mě odmítneš. A já si budu nadávat, že jsem hloupá, že jsem ti ve slabé chvilce psala. Vidím v duchu tvoje oči. Možná jsi mě přestal milovat, ale někde v srdci, byť jen v malým kousku zůstanu navždy. Věřím tomu. Pro to dobrý, co jsme byli. Pro všechny ty hezký dny. Teď, v tuto chvíli ti jsem schopna odpustit.

Po tváři mi teče slza za slzou, za chvíli to budu muset zastavit, než se tomu příliš poddám.

Je mi to líto, přeju ti vše dobré, odpouštím ti… snad i sama sobě a děkuju za to, že jsem tě měla.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
6603
3.8.19 07:25

Úplně jsem si vzpomněla na můj bolestivý rozchod, ty emoce jsou přesné, krásně napsané i když vím, že tě to musí bolet :hug: :hug: :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 09:17

@baimoli Děkuju Moli :hug: :hug: Rozchody jsou hnusný všechny.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2899
3.8.19 10:21

Rozchody bolí. Ale věř mi, že rozchody tam, kde jsou malé děti, bolí ještě víc. To té opuštěné krvácí srdce i za ně. Ale i z toho se dá dostat. TY se z toho dostaneš taky :hug:

Příspěvek upraven 03.08.19 v 10:22

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 10:40

@Veveří Já to zažila z pozice dítěte a stačilo mi. Děti jsme naštěstí neměli, ale představa, že s dětma je to horší mě teda vůbec neuklidňuje. :oops:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2899
3.8.19 11:15

@Lana25 chtěla jsem tě spíš uklidnit :hug: Brzo potkáš někoho, s kým bude vztah snesitelný, vyvážený a uvedomis si, jak jsi v tom předchozím vztahu mrhala svojí energií i city. Takové ty vztahy nahoru dolů jsou naprd.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 11:21

@Veveří Já vím, jen to musí být hrozný :roll: Uvědomuju si to už teď, rozumově jsem s tím srovnaná, jenže stejně…byla to dlouhá doba a jen tak to nevymažu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
663
3.8.19 13:04

Jezis, :,( :,( přesně tímto si teď prochazim, ale my máme ještě i malou dceru :,( ale přesně taková jsem i já, takový jsme my…zatim jsme to ještě neukončili úplně, protože se bojím že to nezvládnu…ale pro nás pro všechny by to bylo nejlepší :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
2899
3.8.19 13:10

@Lana25 když srostou dvě srdce, tak jejich oddělení přirozeně bolí. Ale ono se to zahojí a zas bude dobře. Dát tomu čas zní jako fráze, ale je to založené na pravdě. Vyjdeš z toho silnější, ale také opatrnější :hug: Tím svým vztahem ses měla něco naučit. Zkus přijít na to, co :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 13:16

@nestarejtese :( :( :( :? to mě mrzí :hug: :hug: Vím jak ti je. Ja to tak měla taky, věděla jsem, že je to mezi nama špatně, ale neměla jsem sílu to utnout. Prochazela jsem si ještě zhorsením psych. stavu, skončila na antiepresivech a neměla jsem kapacitu na rozchod. On mě předběhl a utnul to. Myslím si..teď zpětně, že udělal dobře. Vy máte dcerku, myslíš že to u vas nelze zachránit? :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 13:17

@Veveří Děkuju moc :hug: Jistě máš pravdu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
663
3.8.19 13:39

@Lana25 taky mám nějaké psychické problémy, myslim co jsem tak vypozorovala, že jsme i stejně staré :) brala jsemjsem ad před dvěma lety? a za půl roku vysadila, občas se mi vrátí úzkosti a nemůžu spát(zlatej rivotril) a právě mám pocit, že sem moc slabá na to, abych ten svět okolo zvládla sama..bylo by v milionech věcí jednodušší s ním zůstat, ale mě jde hlavně o dceru(3roky),protoze my se prostě nesnesem, známe se už tak dobře, až to přechází v nějakou alergii, a stačí že odpoví špatným tonem, a ja už se neudrzim a nechci aby dcera žila v takovém to prostředí :( navic sem si jistá že nějaká nevěra z jeho strany byla, ale to bych dokázala překousnout(nejsem svatá) ale jen kdyby mi to dokázal přiznat a nevyužíval toho, jaka jsem a neříkal že jsem jen blázen… je to prostě těžký. A to cos napsala, to mě fakt zasáhlo a normálně jsem u toho brecela :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
663
3.8.19 13:49

@Lana25 tak jsem to přečetla znova a zase brecim :D :( přesně jak píšeš, on mě taky zná nejlíp a je moje jediná jistota, dává mi pocit že je semnou proti všem, ale ty další věcí se nedají jen tak ignorovat… vyhodila jsem ho, zatim má provizorní bydlení a ve slabé chvilce jsem mu napsala ať přijde..tak tedto leží vedle mě a ja už týden jen přemýšlím, jestli by to šlo zachránit nebo ne, v noci vím jistě že ne, že nám bude lip bez něho a za bílého dne, mám pochybnosti a říkám si, proč si to tak komplikovat…no mohla bych psát hodiny, ale nebudu tě otravovat, jen jsem ráda že jsem to mohla napsat někomu, kdo to možná trochu pochopí :srdce: měj se hezky :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 13:53

@nestarejtese Víš,ja si taky myslela, že to nepřežiju, nezvládnu, že skončím v blázinci. Prostě, že to nedám. aLe člověk se bojí zbytečně, strach má velký oči a je to pravda :hug: Jakmile je clověk v té obávané situaci, tak prostě zjistí, že to jde a není to tak hrozný. Všechno zvládnem, pro tebe bude dcerka hnací motor a věř tomu, že časem zjistíš, že je ji líp a budeš jen litovat času, kterej ti utekl. Říkám to z pozice člověka, kterej to má za sebou, to nejhorší. Ono tě to vážně vnitřne posílí, jak psala Veveří. Má pravdu. Bolí to, ale vím, že tahle cesta je spravnější. Zkus si třeba zajít do rodinné poradny, nebo někam k psychologovi a promluvit si o tom s někým nezaujatým. Uvidíš to trochu s odstupem a líp se rozhodneš. Ale dej na instinkt. Jestli prostě cítíš, že spolu nemáte být, a ten hlasek se ti připomíná, tak mu věnuj pozornost. Já to neudělala a šla jsem sama proti sobě :hug: :hug: :hug: Vždycky můžeš napsat sem a lidi tady tě podpoří, sama nebudeš :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 13:56

@nestarejtese Třeba potřebujes prostě jen čas :hug: Ono to spravný rozhodnutí přijde, uvidíš ;) a mrzí mě, že jsem tě rozbrečela, to jsem nechtěla :zed: Já sama u toho psaní řvala jak tur :zed: ale asi to funguje jako přenos no, jsi v podobny situaci a vztáhneš to na sebe.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
3.8.19 14:10

Ze svého prvního rozchodu jsem se dostávala rok a byla to dost silná darda na moji psychiku. Při těch dalších jsem byla na straně toho, kdo kopačky dává (ne dostává), což bylo o něco snazší, ale taky to za moc nestálo. Doteď, když si vzpomenu na tu první lásku, mám velmi hořké vzpomínky, stydím se za sebe, co jsem tehdy dělala, říkala, na co jsem myslela. Pošpinilo mi to všechno hezké, co bylo před tím. A to už je to skoro 20 let. Ale jestli něco vím, tak že čas je fakt lék. Teď už na to sice vzpomínám s hořkostí, ale od té doby jsem zažila mnoho dobrého, lepší vztahy než byl tenhle, už to nebolí. Jizva zůstala, ale když na ni nemyslím, ani o ní nevím. Takže přeju všem, aby ten všelék vše brzy vyřešil a přišlo takové to smíření ve smyslu „jo, něco nehezkého jsem zažila, ale je to pryč a je to minulost“ :srdce:.

 • Nahlásit
31171
3.8.19 17:06

@Lana25 :hug: jsi statečná a silná holka :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
3.8.19 17:53
 • Zmínit
 • Nahlásit
547
3.8.19 23:13

Nostalgie, jako by jsi popsala tenkrát můj rozchod, tolik jsem ho milovala a nenáviděla zároveň..je mezi tím hodně tenká propast..popsala jsi to skvěle, přebolí to..chce to jen čas. :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
4.8.19 00:00

@BarušKAhap Děkuju za komentář :kytka: Vím, že přebolí. A bude zase dobře :andel:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
4.8.19 05:09

Presne tyhle vztahy jsou tu protp, aby nas toho hodne neucily. Me napriklad stejne silenej vztah naucil, ze s hajzlikama je sice zivot dobrodruzo, ale ze uz chci klidnej zivot s hodnym chlapem. Vsechno to zly, protoze pri zpetnym pohledu uz vim, ze to bylo zly hodne, mi dalo hlavne schopnost si takovyho chlapa hlavne vazit. Protoze ted mam vedle sebe muze, se kterym je zivot nadhernej bez kriku, never, facek a nadavek, uvedomila jsem si ze jsem si musela zkusit takhle vyhrocenou lasku jenom proto, abych se dostala do bodu kde jsem ted. Nic proste neni jen tak, vsechno se deje z nejakyho duvodu. Neni to snadny vymanit se z nezdraviho vztahu, ale stoji za to to udelat.

 • Nahlásit
6867
4.8.19 14:45

Nesouhlasim, ze rozchody jsou hnusny vsechny. Me rozchod zachranil.
Ta postava z pribehu muze byt na jedbu stranu rada, ze prozila tak intenzivni cit, takouvy vnitrni zar, emoce, vasen… na druhou stranu takova partnerstvi jsou casto jak rozbourena more a pro dlouhou plavbu je lepsi klidna hladina.
Avsak talent autorky, ten je prvojakostni.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18971
4.8.19 16:48

@Premek_Orac Teda Přemi, prvojakotní talent, to tu ještě nebylo 8o :hug: Děkuju :srdce:
Rozbouřený moře to bylo, to je přesný. Ničilo mě to hodně a ani jsem to nechtěla vidět, neposlouchala jsem ten hlasek někde uvnitř sebe :roll: Neodpustila jsem starý křivdy a jela dál s nima, ale už to dobrý nebylo a nešlo to. Jen to číhalo na příležitost. Bylo v tom zapleteno dost lidí, kterým jsem kvůli tomu nemohla přijít na jméno, stranila jsem se jim. Styděla jsem se, že jsem s někým kdo mi tak,,veřejně" lhal. Já fakt popřela sama sebe tímhle. a psychologové si můžou strcit kecy o odpustění někam, prtože někdy to prostě nejde, ikdyž jde člověk dál.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2084
30.8.19 17:18

Nekde na pude mam sesit, kam jsem pred 20 lety psala stejne pocity🤗

 • Zmínit
 • Nahlásit