Davídkovo povídání z daleké Šanghaje aneb další deníček pro

Rodičovství

Ahoooj holky a kluci Snad tím, že jsme poslali deníček nezpůsobíme nějaký zmatek ale z nějakých zvláštních důvodů jsme se nedostali k nám do deníčku a tak jsme napsali nový. Mamka psala tetě Janě zprávu ale odpověď nám nedošla, tak jsme to zkusili (no spíš máma stejně neměla nic jiného na práci). Za pár dní letíme domů. Je to definitivní. A letí s námi i taťka, bude doma na vánoce a pak poletí zpět. My už zpět nepoletíme, protože po svátcích nastoupím do školky. Hurá!

Neštovice už jsou dávno pryč. Mazání jsem ze začátku bojkotoval ale mě to vůbec nesvědilo ani jsem neměl tolik pupínků. Když jsem byl oblečený, tak to ani na mně nebylo znát, páč jsem v obličeji žádný velký pupínek neměl. Mamka si myslí, že mi pomohly ty prášky co jsem dostal v nemocnici, ty byly přímo na ty neštovice. Teď čekáme jestli to chytne i Filip, protože udržet nás od sebe bylo prostě nemožné. Mamka volala i naší paní doktorce do Prahy a ta říkala, že sourozenci to s velkou pravděpodobností dostanou do dvou týdnů. Tak uvidíme následující dny co se bude dít. Prej kdyby Filip ty neštovice nedostal, tak půjde na očkování a my s ním, páč ta vakcína by nás do budoucna měla ochránit i před pásovým oparem, který teď měl taťka.

Představte si, že jsme nedávno tady sledovali v televizi našeho Krtečka. To už je druhá česká pohádka, kterou tam hráli. Takže zas tak malý stát nejsme ne? I když málo kdo ví kde ta Česká republika je:)

Byli jsme se tu podívat na zdejší Zoo. Mají tu super opičky, kterým chutnají bombóny, dokonce si to samy rozbalují. Panda se nám taky líbila i když já pořád čekal kdy se bude klouzat na klouzačce ale ono nic, asi se jí nechtělo. Byla roztomilá. Pak se mi ještě líbila opičí školička. Bylo tam malé miminko v kleci a pak větší opička v ohrádce. Já chtěl jednu domů ale neprošlo to:)
Zanedlouho jsme jeli do zdejšího Animal Park, máma tomu říká jednodušeji Safari:o) No to byla bomba! Vydařilo se i počasí, bylo něco přes dvacet stupňů a svítilo sluníčko. Nejdříve jsme si u vstupu s Fildou vyžebrali na našich dalekohledy a pak konečně nasedli do autobusu. Ten projížděl jednotlivými sekcemi, kde byli různá zvířátka. Byli ale oddělené asi aby se nesežrali:) Naprosto senzační byli medvědi, přišli až k nám k autobusu a začali loudit něco dobrého. Řidič říkal, že se můžou krmit a tak jim někdo hodil pet láhev s nějakým pitím. Chytrej medvěd si odšrouboval víčko a všechno vypil! Po objížďce jsme si dali oběd a pak se pěšky vydali ještě k místní Zoo, která k tomu taky patřila, celý areál byl tedy dost velký. Bylo tam o hodně víc zvířátek Součástí toho byla taky taková šou (podobné našemu cirkusu ale nebylo to pod šapitó), kde např. Medvědi hráli box, opičky jezdili na kole, sloni tancovali a spoustu dalšího. Po představení jsme se mohli s nimi vyfotit. Filda i máma šli se slonem, já nešel protože se bál. Akorát se žirafou jsem se nebál. Dokonce i s opičkou jsem se bál a to se jí klidně Filip držel za ruku. Byla oblečená a mě připomínala kluka, tak jsem si nejdřív chtěl vedle ní sednout ale pak jsem se pořádně podíval a viděl, že to byla opice a tak jsem se focení vzdal. Po tom představení jsme se vydali ještě omrknout nějaká zvířátka a po cestě jsme narazili na další focení, tj. za nějaký ten peníz jste se mohli nechat vyfotit třeba se lvem, tygrem, medvídkem, opicí. Samozřejmě živými. Já teda nechtěl za žádnou cenu, Filip chtěl protože frajeřil ale bylo vidět, že má taky strach a máma nejdřív nevěděla co si o tom má myslet. První bylo focení u tygra. Byl jen uvázaný na řetězu a právě odpočíval. Filip teda šel, máma se modlila aby nám ho nesežral ale bylo vidět, že to mají ty zvířata v malíčku. Pak ještě překecali mámu ať se jde s ním taky vyfotit. No moc se jí nechtělo ale nakonec šla. O kousek dál bylo focení se lvem, to jsem taky nechtěl ale pak mě máma vzala na ruku a táta rychle fotil:o) Dalšího focení jsem se už neúčastnil a vzal to za mě statečně brácha:o) Na závěr jsme se šli podívat na lachtaní šou, táta nějak nemohl uvěřit, že umějí hrát basket líp než on:) Tam se Filip taky nechal fotit, dokonce mu ten lachtan dal pusu ale já nechtěl, pustil jsem šílený řev a tak mě táta vzal. Potom jsme šli k autu, kde jsem po chvilce usnul jakok špalek.

Posledních pár dnů pořád chodíme na nákupy. Mně to moc nevadí, páč skoro vždycky z toho něco kápne:) Naši už zabalili dva velké kufry a zjistili, že toho můžeme ještě hooodně zabalit a tak dokupujeme různé věci, třeba pytel lízátek a spoustu bombónů:) Hračky už nekupujeme, protože ty prej zabírají hodně místa a už tak těch kufrů budeme mít mooc. Ale co, stejně budou za chvilku vánoce a Ježíšek určitě něco nadělí.

A protože budou chodit čerti a Mikuláš, tak vám přeju ať vás moc nevystraší a dostanete super nadílku. My letos asi utřeme nos, protože tady nikdo takový nechodí:)))

A ještě dodatek od mamky:
Uteklo nám to tady strašně rychle, zvládli jsme to v pohodě a ani se tu moc nenudili:o) Škoda, že neumím víc čínsky abych mohla být samostatnější, sama nikam moc nechodím, jen tady poblíž do obchoďáku a pak taxíkem za Lenkou, která tu žije. Jinak s námi musí všude taťka. Šanghaj je zvláštní město, na mě teda až moc veliké (no nedivte se, když tu žije
cca 16 miliónů obyvatel). Je to tu hezké, v centru města jsou samé mrakodrapy, vše je nové, to si připadáte jako v Americe a né v Číně. Na okraji města je zase vidět ta chudoba, která tu prostě je a ještě dlouho bude. Doprava je tu taky zvláštní, silný provoz ale moc se tu neřídí pravidly. Resp. řídí ale mají je zvláštní. Samozřejmě, že na semaforech se zastavuje tak jako všude ale jinak si tu auta jezdí z pruhu do pruhu, pořád na sebe troubí (bez klaksonu by tu auto nemohlo jezdit), když jedete přes křižovatku a máte zelenou, tak stejně musíte přibrzdit, páč kdo odbočuje, vám tam klidně vjede atd. Autobusová doprova to je taky kapitola sama o sobě. Autobusy si taky jezdí z pruhu do pruhu, můžete si ho zastavit skoro jako taxíka a nemají tu jízdní řád, protože v tak hustém provozu by stejně byl k ničemu. Lidi jsou tu celkem fajn, jsou hodně zvědavý a ptají se odkud jsme a jaké to tady u nás je. Posledně jedna holka nechápala, že je u nás mateřská, to si to chválila, že to u nás máme dobré. U nich nic takového není, vše si každý musí vydělat, naspořit. Zdravotnictví se taky platí, tady nic jako VZP není. Je toho prostě spoustu odlišného. Ale jsem ráda, že žijeme v Čechách, doma je prostě nejlíp. Aspoň teda mně:))

Teď koukám, že jsme toho napsali až moc, snad jsme vás moc nenudili. Snad už nebudeme mít problém s deníčkem a bude moct přispívat dál.
Tady je už spousta hodin a já jdu na kutě. Doufám, že se všem daří a nikoho neobtěžují bacily!! Mějte se hezky a my brzo doletíme zpět, hurá už tuhle sobotu!!!

Ahoj Eva a David (konečně taky tříletý)

P.S. Nějaké fotky jsme tu nafotili ale nemám sebou kabel do počítače, takže si to pak v klidu udělám doma a pak něco šoupneme do albíčka.

A JEŠTĚ JEDEN!!! :-)

Ahoj fšici,
nějak už není, kam psát, tak to musíme rychle napravit. Dneska to bude, co nám slina pod prsty přinese.

U nás už vypuká stěhovací horečka. Tatínek celý víkend v Praze, tradičně. Mamka balí knihovnu. Myslela si, naiva, že to naskládá do dvou přepravek a dvou papírových beden. To ale byla překvapená, když tam umístila asi třetinu! Nakonec jsme dovezly od babičky další a knihovnu máme v 5 přepravkách a 3 velkých papírových krabicích. Taky jsme vyklidili koupelnovou skříňku - noční stolek po pradědečkovi a odvezly ji k babičce - v novém bytě bude jiná. Teď nám v koupelně zeje díra a mamka má pocit, že ji vtahuje a že do ní musí přepadnout:-)). Jo, a byt už nám nepatří, ale máme miliony na účtu, to se máme, co? :-))))

Jinak byl víkend více než úspěšný. Konečně jsme sehnali pro Filípka brusle (v úterý už jdou se školou a bez bruslí by se musel učit ve vedlejší třídě) a pak se nám Fildu podařilo udat k tetě a jeli do Slavkova na bitvu 3 císařů a ke tchýni a tak. Filda nadšenej, prý budou fotky s francouzskýma vojákama, už se moc těšíme. Nechali si ho tam celý víkend. Já jsem s mamkou jela k babičce za stolařem domlouvat kuchyň. Už se nám to pěkně rýsuje. V pondělí mu dovezou materiál a za 14 dní ji má hotovou. A je ochoten ji namontovat i mezi svátkama, pokud s tím bytem budou problémy, takže skvělý.
U babičky jsem pekla koláče, mňam, mňam, a potvrdila mamce, že nejím zelňačku (to ji moc mrzí, protože ji nejí ani taťka a Filda, tak ji nemůže vařit:-((). A s dědou jsem si pěkně zařádila. Dneska jen otravuju, protože mamka dělá tu knihovnu a další vyklízení. Občas jí někde něco vyliju, pohádám se s Filípkem. Taky jsem lezla na žebřík, co na něm v obýváku máme televizi, a mám pěkně sedřené bříško.

Jsem čím dál svéhlavější, panovačnějsí a prostě velká kecka, velký číslo a největší generál. Kdybych byla podobná Napoleonovi jako ten americký herec, co tam byl, mohla jsem u toho Slavkova mašírovat já.

Mám taky nové slovo - žďupan. Vždycky po koupání mi ho mamka dává a nechci si nechat vysvětlit, že se to říká jinak.

Ve školce se chystáme na vánoční besídku, už piluju básničku. Včera jsem se počurala v Carrefouru, tak mamka hned zakoupila kalhotky se stříbrnýma srdíčkama a punčocháče s kytičkama - to se na besídku bude hodit.

A už se těším na Mikuláše! Zítra ráno k nám přijde do školky a v úterý k mamce do školy (takže na večerní vystoupení kašlu p.m.) a ještě víc se těším na Vánoce. Pohádku o Ježíškovi už mamka taky oprášila, ale já jí pořád skáču do řeči, opravuju ji, třeba že na Ježíška kromě oslíka a volka určitě dýchal i kůň. Tak to mamku moc nebaví. Taky jí zakazuju zpívat ty koledy, co do toho vkládá, a nahrazuju to vlastní tvorbou. Každá moje píseň trvá asi hodinu, má refrén Hajdom, hajdom tydlidom a mluví se v ní o tom, že Ježíšek byl v bříšku, když se narodil, tak neměl nic, ani záclony a pokakal se… apod.

Končím, taťka už je u 9 křížů, za chvilku ho tady máme, tak to tady musíme aspoň trošku srovnat.

Napište nám něco o vánoční pohodě, u nás žádná není, nečančáme, nepečeme, neuklízíme, jen vyklízíme. To byste se divili, kolik popelnic už jsme naplnili.

Ahoooooj
Vaše Verunka zrzečka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.05 13:38

to se nám teda povedlo! Kam se píše, aby to spojili do jednoho deníčku? Žádná sms mi, Evi, nedošla.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.05 17:58

aha, tak už jsem to objevila, sorry, na to, že mám novou soukromou zprávu, přijdu většinou tak za dva měsíce.
Napsala jsem SZ Missorce, ať nás spojí do tohoto deníčku.
 Jana

 
Missorka  05.12.05 19:44

Hmmm,

taky mi to mohlo dojít, jsem trubka a navíc na MD. Tak snad vyřešeno.

Mějte se tu hezky.

Peta

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.05 20:45

Děěěkujééém:-)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.05 22:46

Heleďte,
tak máte tuplovanej deníček tak pište!!!
 J

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.12.05 06:33

Ahoj Jani,
tak koukám, že se nám to hezky povedlo a te´d máme dokonce 2v1;))

Nám se Davídek tady začal počůrávat, bylo to zrovna v době, když měl ty neštovice ale s nimi to nespojuji. Nebylo to tedy každý den, tak ob 3 až 4 dny. Někdy se jen připočůral a jindy zase počůral úplně. Netrestala jsem ho za to ale jen vysvětlovala, pak už i mírně vyhrožovala. Slíbil, že už to příště neudělá ale zůstalo jen u slibu. Te´d už je pár dní klid, má slíbeno za nečůrání Kinder vajíčko - tady ho nikde nemají. Možná, že byl jen nějak nastydlej, protože tady doma je straaaašná zima, musíme se vždycky pořádně nabalit, páč tady nikdo nemá topení jako u nás doma ale musíme si přitápět klimatizací. To ale není ono, páč jak se to vypne, tak do pěti minut je zase zima. Tady se staví spoooustu nových baráků ale nevím jak to staví, když je v každém zima jak na Sibiři;) Prostě to tady tak netěsní jako u nás, okna mají jen jedno sklo a profukuje to. Příště bych sem jela někdy na jaře, to tu musí být hej;o))

U nás tedy taky není žádná vánoční pohoda a až přijedeme domů, tak lehce poklidíme, lehce vyzdobíme, budu shánět vánoční dárky a budu ráda, když to všechno do vánoc stihneme. Cukroví nám dá mamka, takže to taky neřeším.

Jdeme balit další kufr, takže musím končit.
Davídek opět sleduje svého oblíbeného pana Úžasńáka, nějak si tu pohádku zamiloval a chce to pouštět každý den.

Tak zatím ahoj Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.12.05 19:48

Jo, a dívala jsem se na tu tvou zprávu a stejně by asi nebyla nic platná, protože jsme asi deníček odeslaly ve stejném okamžiku:-))))).
Verča se počurává skoro pravidelně, když s Fildou večer řádí na posteli - prostě jí při záchvatu smíchu povolí svěrače. Je mi jasný, že tady žádný vyhrožování nepomůže, protože za to asi ani nemůže. Takže blbý. A teď v tom Carrefouru nevím, možná se bála říct slečně v dětským koutku, přece jenom tam byla teprve podruhý. Ale nechápu, proč neřekla aspoň Filipovi. Nebo proč té vychovatelce neřekl Filip, že je počuraná. Asi ještě nejsou tak velcí, jak je beru :-((.

Děcka určitě musí mít z Číny oči navrch hlavy. Těší se vůbec domů? A co manžel, už je to zase o fous lepší?

O Mikuláši napíšem večer.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.12.05 23:26

Ahoj,
tak jak jste na tom s Mikulášem?

U nás nakonec nebyl. Filípek si o víkendu dělal do školy masku čerta a když jsem viděla, jak se Verunka strašně bojí, radši jsem nikoho nezvala.

Stejně měli Mikuláše ve školce (a Filípek ve škole).
Verča jde teď tak trošku bokem, víc prožíváme Fildu. to víte, první třída, a tak :-). A navíc, Filda se teď zmítá v nejistotě, jak to vlastně doopravdy je. Myslela jsem, že když prokoukl Ježíška, prokoukl i Mikuláše.
Tak jsme si v pondělí ráno jeli do školy a Filip povídá: „Mami, já se tak těším, až nám Mikuláš přinese perníkovou chaloupku!“ Jenže chaloupku jsem samozřejmě nestihla upéct, No, řekla jsem mu, že chaloupka nemusí být pravidlem a že k nám ani žádný Mikuláš nepřijde. Že se Verča bojí, tak jsme mu neříkali. „Takže to fakt dělají lidi?!!“ Ztuhla jsem, fakt jsem netušila, že to ještě neví. Hned jsem to hrála do autu, že ne, ale že se mu musí říct předem, jinak to jen nechá za oknem. Hned chtěl vědět, kdy a kde se mu říká… Prostě jsem si pěkně naběhla. Situaci jsem vyřešila klasicky - nevím, domlouvá to vždycky taťka.

A odpoledne cestou ze školy už byl Filípek totálně rozervaný pochybnostmi. Takže mě střídavě obviňoval, že k nám nikdo nepřijde a pak plakal, že to stějně dělají dospělí a nedostane nic. A že nedostane nic tak, či tak. Uff. Až jsme skončili na tom, že jestli si nevěří (že byl hodný), nic nedostane.

Večer ale pořád kontroloval okno, ještě to zkusil, že to tam určitě dá taťka, až půjde z práce. Tak jsme ho nechali ještě tak hoďku vyšťavit. Pak to konečně za oknem BYLO. to jste měli vidět ten jásot a nadšení. Verunka sice radost měla, ale přijala to tak nějak klidně.
Dostali čokoládový Mikuláše s lentilkama, ovoce, lízátka a tik-tak. Dost se divili, že tam nebyly brambory. Trošku jsem na to pozapomněla :-)) A nakonec přišel dotaz. Proč toho dostali tolik, ale ne perníkovou chaloupku? Musela jsem mu vysvětlit, že tak hodný, aby dostal chaloupku asi nebyl. Sice nebyly brambory, ale na chaloupku to nebylo :-)). Kupodivu to vzal :-)))

No a dneska jsme byli ještě u nás ve škole. Tam míváme vždycky Mikulášskou pro děti zaměstnanců. Byly soutěže, dílničky pro starší, pohádky pro Verču. Mikuláš přišel i s čertem a andělem, spokojenost byla. Jenom Verunka vyvedla Mikuláše z konceptu. Ještě než se jí stihl něco zeptat, začala „Cip cip cibulenka“. Ale vypadalo to, že se jí spíš chce čůrat nebo že se bojí. Nakonec to odzpívala i odtančila, čertů se ale bála dost. A ještě večer na ni fungovalo, že je zavolám, když nepůjde okamžitě do postele:-))) (Což mi ale nebylo nic platný, zase vytuhli až kolem půl desáté, takže jsem zase nic neudělala. ale aspoň jsem se podívala na Rodinná pouta:-))

A co u vás? Žijete? Nebo už chodíte jen na chat?
Jak jste prožili Mikuláše? btw prý všude sněží. V Brně už 2 dny leje. Takovýho Mikuláše jsem ještě nezažila.

Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 06.12.05 23:33

Ahojky Filůtkové,

Davídku, díky za parádní deníček z Šanghaje, máte tolik super zážitků…už se těším, až uvidím ty fotky, hlavně ze Zoo :o)). Až se tady v Praze vybalíte a aklimatizujete, určo se ozvi, abysme dali všichni srazík s vyprávěním o Číně :o). Přejem vám nehektické balení :o) a klidný let.

Týjo Verčo, ty se máš, že už se budeš brzo stěhovat, to musí bejt skvělý vyklízet a ve všem se přehrabovat a všude překážet :o), to já rád :o))). Na to si ještě bohužel musím skoro dva roky počkat, než nám to ty bagry postaví :o). Byli jsme se tam podívat a k bagrům přibyly už i jeřáby :o))), ale jinak jsou tam čím dál větší kopce hlíny.:o)

Tenhle víkend byl naprosto super. V sobotu ráno jsme byli s mamkou v divadle na M.Nesvadbovi, moc se mi to líbilo a na konci tam přišel Mikuda a dva čerti, vůbec jsem se nebál a nechal se s nimi a s Michalem vyfotit:o)
V neděli dopol. jsme jeli mikulášskou parní mašinou, byla jiná než loni a čoudila ještě víc :o))) a tentokrát jely opravdu „předpotopní“ vagóny, kde uprostřed vagónu byli kamna a kýbl s uhlím a topič tam každou chvíli chodil ládovat do kamen :o)), který pěkně smrděly a tak jsme byli pěkně vyuzený :o))). Ale aspoň nám bylo teploučko, protože v těch kupé vedle byla šílená zima a lidi tam seděli navlečený v bundách a čepicích. Vagónkama procházel Mikuláš, čert a anděl, ani jsem se moc nebál, dokonce jsme ze sebe dostali s Tomáškem každej jednu básničku a dostali za to perníčky.:o). Odpol. jsme pokračovali na Staromák na vánoční trhy, kde jsem si vychutnal dětský punč (hnusná ohřátá malinová limonáda p.m.), trdlovník a pečený kaštany. Pak jsem viděl chodit apoštoly na orloji a nejvíc se mi líbil kokrhající kohout :o)), když jsme jeli domů, tak na vánočních trzích na Andělu mají dokonce kolotoč, mašinku a koníky, takže jsem ještě všechno vyzkoušel :o).

V pondělí navečer k nám přijel Tomík a večer za náma přišel čert s Mikulášem. Doma jsem se bál, vydržel jsem asi pět minut nebrečet, ale když mi Mikuláš z knihy vyčetl všechny moje zlobení a čert se oháněl pytlem, ze kterýho koukala noha, tak jsem začal řvát na celý kolo a Tomík se mnou :o)). Pak jsem se uklidnil a řekl čertovi dvě básničky a dostal jsem óóbrovskej pytel bonbónků, čokolád, ovoce, adventní Kinder kalendář, cédéčka as spousty věcí. Čert mi slíbil, že když nedodržím co jsem slíbil, že se pro mě kdykoli může vráti, tak teď šlapu jak hodinky :o))). (Měla jsem strach, aby z toho pak neměl v noci nějakou noční můru, protože čert byl můj brácha a chvílema jsem měla pocit, že to přehání, ale naštěstí spal klidně a dneska už se tvářil jak největší hrdina :o) p.m.)

Zítra a ve čtvrtek budu školkovat, ve čtvrtek jdeme do divadýlka a v pátek frčíme do Krkonoš na lyže. (to mi připomnělo, že jsem mu ještě nekoupila ty větší lyžařský boty, tak asi zítra po šklce, p.m.).

Užívejte předvánoční matlání a patlání těst, cinkání zvonečků, ozdůbek a vyhlížejte Ježíška :o)). Já už vím, kdy Ježíšek přijde, prý až budu mít prázdný čokoládový adventní kalendář :o)))

Na albíčku jsou přidaný fotky čertisek a Mikuldů :o)

Papa

Šimulín s mamčou :o)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.12.05 10:34

Ahojky holky a Filutaci,

chceme oplatit vasi divadelni organizacni iniciativu a nabizime nasledovne:

O vikendu 17. a 18.12. se bude konat v Grossmanove divadle predstaveni DADA - DISCO VANOCNI SKOLKA.

Uz jsem domluvena s VEronikou a taky nasi sousedkou, ze pujdeme v sobotu 17.12. v 17h, pripadne i ve 14h (pokud bude na 17h nedostatek) a tak se chci zeptat, zda se chce nekdo pridat. Listky stoji 170 Kc na osobu, dite v doprovodu 2 dospelych muze jit na klin a tudiz zdarma.
Lisku uz neni moc a tudiz je budu objednavat zitra rano a je to samozrejme zavazne.

Kdo se chce pridat, piste prosim k nam do denicku pod komentar o predstaveni, at nemusim hledat, jo?

Mejte se bajo a papa

Sulanek a Nika

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.12.05 15:05

Ahojky,
nám se tady před časem taky podařilo počůrat ve dne. Byli jsme v restauraci a David zahlásil, že potřebuje na záchod a tak jsme hned šli, jenže tam byli jen dva záchody. Na jednom seděla malá holčička a byla na velké, páč jí tam maminka držela a seděla tam nějak podezřele dlouho;) Na druhém byla babka (měla taky otevřené dveře) a kecala tam s nějakou jinou babou. A tak to David nevydržel a pustil to částečně do kalhot. No kdybych já věděla jak se řekne čínsky a´t si jde kecat jinam, tak bych babu vyhnala;))

Kluci si tu rychle zvykli, Filda se naučil několik nových slov a protože David hodně věcí opakuje po Fildovi, tak taky. Ještě nedávno Filip říkal, že tu zůstane s dědou ale teď už ví, že brzo pojedeme domů a pořád se ptají co je dnes za den a kdy už teda poletíme.
Když jsme šli v neděli ven, tak si David nechtěl vzít za žádnou cenu punčocháče, nic nepomáhalo. Až když jsem mu říkala, že v sobotu přiletí pro nás to naše letadlo a že jestli onemocní, tak tu bude muset zůstat, tak se teprve v klidu obléknul. Takže kluci se už těší domů a já taky!

Manža je teď na tom skoro pořád stejně. Ze začátku se mu to zlepšilo ale teď se to nějak zastavilo. Včera teda říkal, že už může víc hýbat očním víčkem ale ta pusa je pořád stejná. Na pohled to není až tak znát ale spíš když mluví nebo se usměje. Pořád chodí na ty náplasti. Když měl šestou, tak nám dal doktor naději, páč tam měl ženskou co na tom byla hodně podobně a té se to při osmé náplasti zlepšilo u obočí (pak jak se hýbe obočí, tak zbytek jde už prý rychle). Tak jsem nějak tomu věřila, že by jsme mohli být na tom podobně. Vím, že to nemůžou mít všichni stejné, že se to liší případ od případu ale prostě jsem nějak věřila, že se stihne vyléčit než pojedeme domů. V pátek si půjde pro desátou náplast, já půjdu s ním, protože se budu muset naučit jak se to přesně dává. Dostaneme totiž pár náhradních náplasti do Prahy a manža se sem pak vrátí. Pořád doufám, že už to nebude moct dlouho trvat. Nevím jak dlouho tu pak bude, asi se začnu modlit:)))

Tady už bude za pár minut deset hodin a kluci né a né spát. Oba si tu posunuli spánek a chodí spát později než doma. Možná, že jsou ještě rozdovádění z odpoledne, kdy jsme byli u té kamarádky. Byla tam ještě jedna holčička, takže dohromady pět dětí a to už je na jednu místnost přece jenom dost:o) David už byl pak ke konci docela mrzutej ale naštěstí se vyspal v autě, protože jsme pak jeli ještě na večeři do sushi restaurace. Tam je to s nimi v pohodě, páč vždycky musí sníst smažené nudle a pak dostanou za odměnu mušle (k těm nudlím je ještě polévka s mořskými řasami a právě s mušlemi). Tu polévku bych do nich nedostala ani za nic, zdravé věci naši kluci zá:,–(ně nejí! A tak mají aspoň ty mušličky na hraní.

Zítra se chystáme s klukama ještě k holiči ostříhat, mají už to dlouhé. Už tu jednou byli a ostříhali je dobře. David při tom dokonce usnul!!! Asi je mu to česání taky příjemné:o) Mělo to i výhodu, když mu to bral ten chlápek strojkem, tak se vůbec necukal, my mu jen drželi hlavičku a otáčeli kam bylo třeba:) Probral se až na konci, otevřel oči, podíval se na sebe do zrcadla a asi to bylo dobrý, tak je zase zavřel a spal dál.

Já myslím, že už jsem toho pro dnešek napsala dost, takže končím a půjdu se podívat na tu naší zvěřinu:)))

Ahoj Eva

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 07.12.05 20:54

Ahoj kamarádi,

Verčo a Davčo, říkal jsem si, jak jste to parádně vymysleli a spojili se, a pak jsem zjistil, že to až tak plánované nebylo :o)) Ale fajn deníčky, oba.

Já měl mikulášskou nadílku hned dvakrát. V neděli jsme byli na Mikulášské besídce od mamky z práce. První byla na programu divadelní pohádka. My jsme s Haničkou nejprve usedli zády k pódiu, ale když zacinkal zvoneček a zhaslo se, obrátil jsem se správným směrem a pozorně sledoval. Přišly dvě paní a z kouzelného kabátu vytáhly chlupaté rukavice - medvídky. Jeden medvídek spinkal a chrápal a v tu chvíli se Hanička přisála na mamku, otočila hlavu na opačnou stranu a prohlásila, že „Haninka bojí medíka". Ve stejné poloze vydržela skoro celé představení, když ji mamka chtěla přetočit, Hanička jen sdělila, že „etě požád bojí Haninka". Mně se pohádka docela líbila a celou hodinu jsem vydržel sledovat.
Po pohádce byl asi hodinu volný program a pak se ve velkém sálu zpívalo a čekalo se na Mikuláše. A přišel i s andělem a dvěma čerty. My jsme vykuleně sledovali, Hanička se nebála zdaleka tolik, jako rukavicového medvídka. Jen jsem se trošku lekl, když si čert přišel pro chlapečka před námi a chtěl ho odnést do pekla. Naštěstí plačícího chlapečka rychle zachránila jeho maminka. Já jsem asi tolik nezlobil, protože mě si čert ani nevšimnul. Pak už začal čert s andělem vyvolávat jména a děti si chodily pro balíčky. Dost dlouho trvalo, než jsme přišli na řadu, nakonec zavolali maminčino jméno a šli jsme si pro dárečky. Hanička si svoji nadílku ochotně uložila k mamce do baťohu, ale já to nechtěl pustit z ruky a celý šťastný jsem si to držel po celou cestu až domů.

Jelikož jsme dostali nadílku od Mikuláše už v neděli, ani jsme nečekali, že za námi ještě přijde domů. Stejně jsme ale vyhlíželi z okna, jestli půjde kolem. Nešel, proto jsme se oblíkli a s mamkou a taťkou vyrazili ven, jestli nějaké čerty nepotkáme. Nakonec jsme Mikuláše s čerty a andělem potkali, ale nic neříkal (ani my jsme nic neříkali). Večer se dědovi zdálo, že slyší na balkoně zvoneček. Tatínek proto otevřel dveře - a opravdu! Mikuláš tam sice už nebyl, ale byly tam pro nás dvě taštičky s čokoládovým kalendářem a s jinými „kočuádkami", jak říká Hanička čokoládce.
Už několik dní nás mamka učí koledy. Mamka zpívá a my se s Haničkou přidáme. Už umíme asi pět koled, nejradši máme „Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati" a „Hajdom hajdom tydlidom". U všech umíme skoro všechny sloky, ale sami nezpíváme, jen jako mamčin doprovod a to pak je trojhlas!
Už jsme upekli asi sedm druhů cukroví. Teda spíš peče mamka a my škodíme, ale stejně si to užíváme. Doprostřed kuchyně dá stoleček z dětské židličky a vyvalování a tvarování těsta provozujeme na něm. Jen to vždy musí být akce tak na půl hodiny (pozn. mamky - od jednoho druhu dělám jeden, max. 2 plechy), jinak už zlobíme moc a mamka na to nemá nervy.

Jinak s počůráváním v noci je to u mě maličko lepší než dřív, tak zhruba ob dva dny se mi podaří vydržet do rána suchý - ovšem s tím, že mě mamka okolo 11 večer budí a dá vyčůrat a pak mě vytáhne hned jak se ráno probudím. Pořád mi předhazuje Haničku, jak ta je dokonalá, ovšem co, já jsem originál :o))

Mějte se hezky a zase příště ahoj
Jíra

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.05 21:16

Jé, šuldo, my bychom šly hned :-)). Škoda, že to do Prahy nejede tak rychle jako internet :-(((.
Děkujeme za ostatní, jak to vidím s aktuální účastí, nejspíš si všimnou, až už bude pozdě :-)).

Mějte se a užijte si to)
Jana a Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.05 21:28

Tak představa spícího Davídka u holiče mě dost pobavila :-))))). Já jsem dneska usnula na kosmetice.

Verča dneska taky řádila - měli jsme sraz v Baby café s dalšími kamarádkami. Je tam obrovský hrací koutek. Verunka byla úplně zlitá, ale šťastná. Ale já už jsem si na ten hukot asi odvykla. Byly jsme tam 3 kamarádky, několik Špuntíků, a ještě asi 5 dalších maminek, všechno s dětmi (tj. plno). Šla mi z toho hlava kolem.
Verča nespala po obědě a když jsme v 19. 00 jely vyzvednout Fildu z tréninku, prořvala celou cestu, jak byla jetá. Filípek brečel taky - neměl ho totiž kdo vyzvednout, tak byl na svým tréninku a pak ještě na přípravce - 3 hodiny. Měl toho asi plný kecky. Ach jo, vždycky jsem říkala, že bych nechtěla za manžela pecku, co přijde ve čtyři a lehne k televizi. Ale tohle už je taky moc - normálně ho vyzvedává on, protože já mám AJ. Ale dneska zase měli nějakou pracovní akci (a stále ještě mají:-()
Ale zvládli jsme to, dokonce Filípek napsal úlohy tak pěkně, že je asi příště budeme psát zase v osm :-))).

Mušle mám strašně ráda, ale pak je mi z nich blbě. Takže klukům závidím.

Už jsem se vykecala :-)).

Ať je ta desátá náplast ta pravá!!!!!!!!!

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.05 21:34

Šimi,
pěkný fotky, skoro bych věřila, že tu obří tašku si čert přinesl na tebe:-)). Ale ten čert teda byl!!! toho bych doma nechtěla potkat!
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.05 21:37

Jíro,
a kolik druhů má mamka v plánu?? Nechce si otevřít cukrárnu? Vidím, že si prosinec taky pěkně užíváte.
Ahoj verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.12.05 21:55

Ahóóój všichni,

jak to tak vypadá, jsme tu samý obzvlášť hodný dětičky, protože ani mě čert neodnesl :D. Mikulášskou ve školce jsem sice prošvihla lyžujíc (nebo lyžujíce??? :) v Krkonoších (to jsou ty hory, co v nich bydlí Trautenberk a Krakonoš), ale v pondělí jsem už byla doma, a tak si mě celá ta Mikulášova parta našla. Sice jsem do poslední chvíle tvrdila, že se nebojím, protože jsem hodná a čertovi v nejhorším případě uteču, ale nakonec mě mamka musela vzít do náruče, protože ten čert tím pytlem opravdu šustil hooodně nahlas :). Mikuláš taky četl seznam mých hříchů a dal mi za ně brambory - no, řeknu vám, že nebýt anděla, který se nakonec za básničku vytasil s hromadou dobrot, asi bych žádnýho Mikuláše už do smrti nechtěla vidět :D. A mamka mi pořád vyhrožuje, že čert může přijít kdykoliv, ne jen 5. prosince - že to není pravda, že ne?

Ale jinak to bylo bezva, z adventního kalendáře taky každý den vylupuju okýnko, včera jsem taťkovi pomohla ozdobit stromeček před domem a o víkendu budeme s mamkou péct perníčky, tak k nám snad dorazí i ten Ježíšek, přivolávám ho asi tak 10× denně, že ho budu kolíbati :).

Zítra jedeme se školkou na výlet na mikulášský parník, tak doufám, že tam čerti nebudou, ti se vody určitě bojí, a že dostaneme ještě nějaký příděl dobrot :).

Děkujeme tetám Evě a Janě z dvojnásobnou dávku deníčků, asi budeme muset spáchat někdy v lednu a únoru nějaký republikový srazík, abysme si mohli sdělit všechny zážitky cestovací a stěhovací.

Jinak u nás není nic moc nového, mamka furt chodí do práce - zajímalo by mě, co je tam tak úžasnýho, že tam chodí každý den :). Ale slíbila mi, že když budu hodně hodná, tak mě tam někdy vezme, spousta jejích kolegů má taky nějaký děti, tak bychom to tam mohli trošku roztočit.

Jo, a vánoční besídku máme ve školce dvacátého, ale já odmítám sdělit rodičům jakékoli podrobnosti, to by pak nebylo žádný „pčekvapení“ :D. Mamka mi taky neřekla, že během našeho lyžovacího víkendu s taťkou krásně vánočně vyzdobila celý domeček, dokonce umyla okna … teda jenom ta, na která lepila obrázky :D :D.

Moc vás všechny zdravím, ještě nechám trošku prostoru mamce.

Papa, vaše Viki

A mamka: Jani, my když jsme se stěhovali, vyházeli jsme z „nezařízeného“ 2+1 22 100litrových pytlů bordelu (jinak to asi nazvat nejde :), tak si to dokážu představit. A knihovnu máme dodnes v 16 obrovských krabicích ve sklepě :D.
A musím vám napsat dnešní zážitek. Viki si dneska po školce vyškemrala na taťkovi návštěvu zdejší pizzerie, že chce na zmrzku a na pizzu, tak tam čekali, až dorazím z práce. Měli tam vánoční prostírání od Coca-Coly (kterou u nás nikdo nepije a Viki ji ochutnala asi jednou - chválabohu jí nechutnala). Honza jí povídá: „Koukej, tady mají prostírání s Mikulášem (Santa Clause zatím úspěšně zatajujem :).“ Viki: „A co to má v ruce?“ Honza: „To je limonáda.“ Viki: „Nene, to je kolalola…“ Tolik vsuvka o vlivu reklamy na dětskou dušičku :D.
Jdu pověsit prádlo a spát, mějte se fanfárově a hlavně žádný předvánoční stresy! :)
Ahoj, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.12.05 21:56

Ahoj Šulánku,

děkujeme za pozvání, ale ten víkend máme v plánu vánočnit doma a spáchat nějaký rodinný výletík, takže se nezúčastníme. Užijte si to i za nás a zase někdy příště :).

Pa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.12.05 22:00

Ahoj Martino,

jsem zvědavá na Šímovo lyžování, Viki spoustu věcí zapomněla, ale po dvou dnech systematického tréninku lyže-čaj-lyže-tatranka-lyže-párek v rohlíku se to prý rapidně zlepšilo :). Každopádně to Viki moc baví, dokonce každé opuštění sjezdovky obrečela :D.

Krásný sněhový víkend (nevím, kdy se sem zase dostanu)!

Iva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.12.05 11:32

Ivi,

v poho, listky uz mam objednane a budeme vam alespon vypravet:-)))

TAk nekdy priste

nahradni kulturni referent Sulda:-)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.12.05 14:53

Ahojky,

my reagujeme sice se zpožděním, ale stejně bychom nešly, protože ten víkend budem u Jirkových rodičů v Liberci, kam povezem dárky a vyzvednem cukroví :o))).

Tak ať se Vám líbí!

Pa Martina a Šimon

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 08.12.05 15:10

Ahojky,

pěkně se nám tady tentokrát množí komentáře :o).

Já jsem dneska školkoval, jeli jsme na Letnou do divadla, před školku pro nás přijel velkej autobus. Měla to být pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký, ale byla změna a byla Červená Karkulka a mě se to moc líbilo .O). Ve školce mě mamka musela vyzvednout až v jednu, protože po obědě jsme hodinu nacvičovali představení na vánoční besídku, která bude v úterý třináctýho. Mamka ze mě pořád doluje, co na tý besídce bude, ale tajemně mlčím a neustále si pobrukuju „hej, hej koleda“ :o))).

Zítra jedeme na hory (taky za Krakonošem :o) ) a vypadá to na pánskou jízdu :o)))!!!

Začal jsem před jménem používat různé tituly, takže momentálně se s vámi loučí

Oskar Nemo Šimon :o))).

Ahoj holky,

Tak to vypadá, že budu mít po dlouhý době víkend bez těch mých chlapů. Na ty hory s nima nepojedu, protože já stejně nelyžuju a kamarádka, co měla jet je marod a jede jen její manža se dvěma dětma, tak jsem se rozhodla poslat Jirku se Šímou samotný.
Aspoń v klídku dodělám spoustu věcí, mám tady hromady na žehlení, potřebuju ještě umýt okna a s mámou chcem přes víkend stihnout napéct co nejvíc cukroví (aby neřekla, že si to vždycky odnesu už hotový, tak budu letos pomáhat :o) ) a asi vyrazíme v sobotu s kámoškama na vánoční „tahiti“ :o))).

Tak paa

Martina

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.12.05 14:13

Nazdárek kámoši

Máma mě už vyhání do postele ale já bych se ještě rád podíval na pohádku před spaním. Zítra budeme muset totiž brzo vstávat, protože konečně pro nás přiletělo to naše letadlo:o) Letíme sice až v půl jedné ale než se na to letiště vyhrabeme… Já se teda těším až v letadle budu zase sledovat pohádky anebo hrát hry (musím mít totiž všechno stejné jako Filip).

Dnes jsme se byli ještě rozloučit s prababi a s pradědou, zašli jsme s nimi na oběd do restaurace a já si tak nacpal bříško až jsem prý vypadal jako bych čekal miminko:)) Po obědě jsme si udělali malou procházku a nakonec zašli ještě k babí domů. Tam jsme si prohlíželi naše fotky, které jsme si tu nechali udělat a ta babička ani nechtěla věřit, že ta zvířátka se kterými jsme se fotili byla živá:o))

S Fildou jsme dnes museli zabalit hračky, které si tu necháváme na příště, je toho jeden plný kufr. Domů jsme si toho vzali málo, jen loď a vrtulník na ovládání, další letadlo už neprošlo ale musel jsem si vzít své narozeninové piánko a taky jsem si schoval do tašky bublifuk na baterky, jo a ještě fixy na malování, páč ty by do příště asi nevydržely. To je snad všechno, navíc si už nevzpomínám:o)

Ale teď už mě mamka fakt vyhání, takže jdu na kutě a sama vám potom ještě něco napíše.

Zatím ahoj David

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.12.05 15:17

Hurá, zítra už letíme domů! Vše máme sbaleno i když to byl „boj“. Z počátku se nám zdálo, že budeme mít ještě spoustu místa ale po konečných nákupech jsme rádi, že jsme to nějak zabalili a zítra se budu modlit aby jsme prošli:)) Máme čtyři velké kufry naplněné k prasknutí, cca 122 kg! A k tomu ještě 3 příruční zavazadla, na můj vkus až příliš těžká, snad to při odbavení projde. Manža je teda furt v pohodě ale já si nejsem až tak jistá:o) A jestli s tím teda projdem, tak se zase budu modlit u nás jestli nás s tím vším pustí, máme asi 30 kg potravin (čajů, bombónů, lízátek, něco na vaření, čokolád atd.) a já vůbec nevím jestli se toho tolik dovážet může:o))) No budeme vypadat jako by jsme někam emigrovali:))

Domů dorazíme našeho času něco po osmé hodině. Jsem zvědavá jak cesta bude probíhat tentokrát. Budu muset kluky uspat za každou cenu:o). Páč odlétáme zdejšího času v půl jedné a let trvá 10 deset, takže budeme přistávat někdy kolem půl jedenácté zdejšího času. V podobnou (nebo blízkou) hodinu tu kluci usínají, takže dát je spát jakoby v osm hodin bude asi boj:) Ale budou muset, páč pak by se jim mohlo chtít spát na letišti při přestupu a to by nebylo žádné spaní. Tak se snad z letiště dostaneme brzo domů a tím, že už taky bude večer, tak půjdeme hned spát.

Koukám, že si dětičky hezky užily Mikulášské nadílky. My tady nic nedělali ale David je stejně takový strašpytel, že by jsme domů stejně žádného čerta s Mikulášem nepozvali. Uvidíme jak na tom bude příští rok ale možná, že zůstane jen u školkového Mikuláše.
Zato Vánoce se tu nějak rozmáhají. Vánoční výzdobu v Carrefouru jsem brala, páč tam chodí nakupovat dost cizinci ale že i tady u nás v obchoďáku bude nějaká vánoční výzdoba, tak to jsem nečekala. Prodávají tu umělé vánoční stromky a všelijaké ozdoby. Dokonce i pokladní měly červené čepičky s nápisem Merry Christmas:o)) A to jsem si předtím myslela, že kdyby jsme tu zůstali na vánoce, tak že si asi ozdobíme jejich palmu co mají v obýváku:o)))

No to už je hodin, budu muset jít taky za chvíli spát. Takže se zase ozveme až z Prahy. Zatím se mějte všichni hezky.
Ahoj Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.12.05 22:46

Tak šťastný let!!! Už se na vás těšíme!!!
Jana a Verunka zrzečka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.12.05 23:49

Ahojky,

uf, tak jsem odpol. kluky vypravila na hory, Šíma je prý nadšenej, ještě dneska byli na sjezdovce, sice prej chumelilo tak, že Šíma vypadal jak sněhulák, co mi poslali mmsku :o))) a docela mu to prej jde. Ze začátku se prej hodněkrát vyválel a neobešlo se to bez vztekacích scén, ale pak pro změnu nechtěl ze sjezdovky do chaty :o))).

Já před chvílí přijela od mámy, od pěti odpoledne jsme pekli cukroví, zmákli jsme zatím pět druhů - vanilkový rohlíčky, linecký, ořechy, vínové cukroví a kakový dortíčky - plnit to budem až příští týden. Za dnešek toho mám fakt plný zuby. Já se chystám ještě zítra zadělat na pracny a na perníčky a před vánocema ještě udělám vosí hnízda a kuličky „Rafaelo“ a tím končím. Ještě jsem teď chtěla žehlit, ale prdím na to, udělám to zejtra…taky bych ještě potřebovala umejt okna :o(.
V neděli zajedu ještě prošmejdit Ikeu, potřebuju dokoupit ještě nějaký dárky.....

Je tady nezvyklý klid, když nejsou doma…

Tak papa

sama samotinká Martina :o)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.12.05 20:04

Nazdárek, furt žijem, i když teda jen náhodou a ze setrvačnosti.
Toto je už třetí rozepsaný komentář, tak už ho pošlu, ať dopíšu nebo ne, protože takhle by to nešlo.
V úterý jsem odvezla mamku do nemocnice, téměř každý den pak za ní rovnou z práce jezdila, Johanka mezitím byla s taťkou, každé ráno říkala, že nemůže do školky, protože se jí chce blinkat. To většinou tatínek zvládl. Ovšem ve školce se začla prapodivně počůrávat, většinou na záchodě. Tak marně pátrám, jestli to byla reakce na spousty času bez maminy nebo jestli se něco děje ve školce. Ale vypadá to vysloveně na naschvály.
Docela slušně nudlíme, ale jinak nám zdraví zatím slouží.
Dnes byly oficiálně zahájeny přípravy na Ježíška, u prababi, která je teď sama, jsme zadělaly s Johankou těsto na cukroví, ale jen ty tři druhy, u kterých si Joko užije - linecké kvůli vykrajování, rohlíčky kvůli válení a pracny kvůli mačkání do formiček. Ze zbylých bílků budou pusinky. Péct pojedeme zítra odpoledne, dopoledne jdu na nákupy k Ježíškovi, co neseženu, to nedonese, pže pak už nebude čas.
Jestli bude na vánoce mamka doma, to se ještě neví. Zaplaťpámbů to zatím vypadá, že aspoň ještě vůbec bude.
Vánoční aktivity taky nebudou příliš obsáhlé, už vím, že dovolená se nekoná. Ani neplacené volno. Mladší svobodní bezdětní mají přednost, přeci jen jsou tam o půl roku déle.
Tyto a další nezmiňované průšvihy ale nic nemění na tom, že počítám s nějakým tím počínským srazíkem doprovázeným slintáním nad spoustou fotek a suprovými oblečky obou draků.
A safra, už je tu zase rušno a nedopíšu, takže koukejte se pražačky i ostatní nějak domluvit
zatím ahojky
Romana i Johana, šíleně zlobící, vztekací a svéhlavující

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 10.12.05 21:19

Ahoj Filutí mamky,

Evě přejeme šťastný dolet a bezproblémové znovuzabydlení do­ma!

Cukroví taky zdatně tvořím, mám hotovo všech 10 pečených druhů (po 1 max. 2 plechách): z vykrajovánek mrkvové, rozinková kolečka, smetanové hvězdičky, slepovánky s dírou (linecké), slepovánky z pudinkového těsta (budou se polomáčet v čokoládě), kokosové hrudky, ořechovo-rozinkové hrudky, vanilkové rohlíčky, kostky (ty jediné jsem dělala bez dětí naopak za pomoci tatínka) a ještě knoflíky. Ono se to zmáklo celkem snadno, ráno jsem vždy udělala 2 těsta, jedno se uválelo dopoledne (nebo obě), druhé případně odpoledne, aspoň utekl čas (nezapomínejte, že na rozdíl od vás nechodím do práce) a za týden je to hotovo. Ještě příští týden udělám tři nepečené (višňové špičky, višňové koule a rozinkové kuličky). Pekla bych klidně dál, ale kdo by to jedl :o)))

Frndulko! zaujal mě název vínové cukroví, můžeš napsat víc? Letos mám jen jeden nový druh a moc se neosvědčil (ty knoflíky), třeba si ještě spravím reputaci :o))

Co se týče dárků pro děti, pro Jíru mám kyblík lega dupla, pro Haničku nečekaně golfáček s hadrovou panenkou (kámošce se sešly dva, tak mi ho střelila) a pro každého knížku. Další nápady jsem rozdala rodině a co vím, pracuje se na tomto: dřevěné navlékací korálky, dřevěné provlékací obrázky, dřevěné puzzle, skákací balony, další knihy (Byla jednou koťata, Káťa a Škubánek, To nejlepší z Večerníčků) a myslím, že to bude až až.

Ahoj Jiřina a spící vrabčata (jinak celý den koledy zpívající, holky to vám je taková legrace je poslouchat, ale vždyť to máte doma taky).

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.12.05 23:12

Ahoj Romčo,

držím palce, ať se mamka uzdravuje a Tobě pevný nervy ať to všechno zvládáš!

Papa

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.12.05 23:16

Ahoj Jířo,

vínové cukroví Ti písnu v tejdnu, peču totiž u mamky - dohromady nám to jde rychleji a ten recept má ona doma. Vím jen, že tam figuruje bílé víno :o))), ale je to suché cukroví - vyfouklé, vypadá jako „potápky“ a obaluje se v moučkovém cukru.
Závidím Ti od každého druhu 1-2 plechy, moje máma je maniak, peče taky každý rok kolem 10ti druhů, ale od každýho je těch plechů aspoň 6-8, no děs. Je nás sice hodně, ale i tak se to většinou nesní a pak to mrazí.....Teď ještě peču pracny sama, kluci jsou na horách, tak mám klid. Ale běsním, že jdou blbě vyklápět :o(.
Zdravím Vrabčata!
Pa
Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.12.05 21:48

Ahoj Romy,

ani jsem nečekala, že by u vás byly vánoce bezproblémové:-D.
Co je s mamkou? Doufám, že už je lepší a na Vánoce ji máte doma!!! Držím pěsti!!

Nudlící Verča zdraví nudlící Joko!
Nezačala se Joko počurávat, že jsme o tom tady psaly a ona si to tajně čte? Ale Verunka už taky ráno zkouší, že do školky nechce. Naštěstí si to většinou cestou rozmyslí.

Aspoň že je Štědrý den v sobotu a nemusíš do práce. A na Silvestra taky ne. Oni si to ti mladší a svobodní snad taky jednou vyberou.

Tak se mějte a až bude čas, zase se ozvěte!!!!!

Jana a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.12.05 21:59

Ahojte všichni,

víkendová bilance: udělali jsme tak desetinu naplánovaného.
Děti odjely už v pátek - Verča s Ondráškem k babičce, Filda na turnaj. V pátek jsem se k ničemu nedokopala, navíc taťka nemotivoval - zase kdesi cosi oslavoval (dokonce prý na Šelepce tančil s Míšou Noskovou:-))

V sobotu jsme jeli utratit slevové poukázky do Drapa sportu (koupit Fildovi lyžařské oblečení) - měli tam takový ho…, ale opravdu takový, že jsme odjeli s prázdnou. To jsem ještě neviděla, aby v dětským měli jen 3 bundy a gatě Volkl od 4 tis nahoru a pak nějakou hrůzu za pár šupů, ale hnusný a promokavý, a to ještě pouze pár, tj. asi 3 ks. Odpoledne jsme až do půlnoci kolaudovali kamarády :-). To bylo příjemné.

No a dnes jsme opravdu balili, moc jsem toho nestihla - vyklidit pod všemi postelemi, dodělat knížky a začít kuchyň. Je tu děsný bordel, a toho prachu, co jsem vymetla!! Vypadá to, že před Štědrým dnem byt nedostanem. Ach jo, ať už je to za námi!!! :-((

Verunka u babičky pěkně řádila, ale po odpoledním spánku jí něco nesedlo a s babičkou se nebavila!! Odvracela se a zarytě mlčela. Obluda jedna. A navíc babičce tvrdila, že je baba, kterou strčí na lopatě do pece!! To teda mamce moc nedodalo :-)). Večer mi sice tvrdila, že to myslela v té pohádce a že je babička popjeta. Ale známe svý lidi…

Tak hezky vánočněte a pište, ať si ten poslední týden on-line ještě užiju. V novým bude internet kdovíkdy. (Naštěstí to práce jistí, ale až po prázdninách:-)

Ahoooj
Jana, Verča rudý býk, Filda 1. meta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.12.05 22:21

Ahojky Romi,

drzim palecky tve mamince, at se z nemoci vyhrabe a na Vanoce muzete byt vsichni pospolu.
Johanka asi mirne stavkuje, ale neboj, umoudri se a budete si zase uzivat pospolu!

Papa a hodne sily

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.12.05 22:33

Jani,

citim s tebou, pred 2mi lety to u nas vypadalo podobne … balily jsme jeden byt do krabic a nedockave cekaly na predani toho naseho noveho … dopadlo to pro nas teda lepe nez pro vas, byt nam predali 19.12. a ten den mi dovezli taky kuchyn a prisla rodinna pracovni ceta, co si troufla ji montovat a obkladat a tak … chteli mit hotovo za 2 dny, ovsem ani za 4dny to nemeli v kupe a ja malem prisla o nervy a mliko (Nika mela necelych 11M). Jo a stehovala jsem 20.12. … ja sama a mi 2 bratranci, ostatni montovali … ja se pak bolesti svalu nemohla nekolik dni ani pohnout … ale hybala jsem se, lezet mi nebylo povoleno a ani nebylo kde:-) Na Stedry den jsme zacinali teprve uklizet, vecereli jsme slavnostne az 26.12. ve 21h vecer (drive jsme to nestihli) a musela jsem na to koupit nejdrive talire, nebyly k nalezeni:-) Az do Noveho roku jsme vybalovali a hledali vecem mista, drez v kuchyni nefungoval dost dlouho… Ale prezili jsme a bydleni si uzivame …i kdyz stale je co dodelavat…
Takze drzim palecky, uzijte si svatky i kdyz jako sardinky v jednom pokoji, a po Novem roce na vas ceka krasne bydlenicko!

Papa

Sulanek a Nika

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.12.05 20:47

:-))
Jo, jo, Rady, pamatuju si, že tou dobou jsem začala číst e-mimino a na tu tvou větu Máme klíče! teď myslím dost usilovně :-))

Taktéž přejem krásné Vánoce v již zabydleném hnízdečku.

Ahoooj Jana a Verča

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 12.12.05 21:45

Ahoj holky,

dneska mám šílenej den, tak si jdu aspoň postěžovat k vám.....

Hned dopoledne, když byl Šimon ve školce jsem šlápla v obýváku na jeho zapomenuté popelářské auto, po kterým jsem se pěkně svezla a vyhodila si kotník :o(. Nadávala jsem tu jak špaček v duchu hrozila Šimonovi, že si neuklízí hračky. Během chvíle mi to báječně nateklo a bolelo to jako pr…, s vypětím všech sil jsem se pro něj doplížila po obědě do školky, takže plánované dopolední nákupy mi jaksi nevyšly a celý dopoledne jsem na gauči ledovala kotník :o(. Teď to mám stažený, je to sice o něco lepší, ale pokud nemám v sobě brufen tak to dost bolí. K doktorovi se mi s tím nechce, doufám, že to přejde samo…a navíc má Šíma zejtra vánoční besídku…

Další super zpráva přišla odpoledne, kdy volala tchýně, ke který jsme měli jet na víkend na předvánoční návštěvu, že už dlouho nebyli v Praze (jsou z mrňavý vesničky za Libercem) a že přijedou v sobotu oni k nám ještě se švárou, manželkou a jeho dvěma dětma. Tak to jsem z toho fakt na větvi, doufala jsem, že se tam o víkendu nechám obskakovat" a trochu si odpočinu, místo toho tady budu zběsile vařit, péct, povlíkat peřiny a tak…to se mi do toho vánočního shonu fakt moc hodí…:o((((. (kdybyste měli tipy, čím je pohostit aby byli najedený a nedalo to moc práce, tak sem s nima…:o) )

A na závěr všeho mi teď večer vytekla během mytí voda z myčky po celý kuchyni, když jsme to otevřeli, ve filtru od odtoku bylo zapadlý víčko ze sklenice - nevím teda kdo to tam hodil a voda nemohla odtejkat. Vzhledem k mé invaliditě s kotníkem naštěstí celou kuchyň vytřel Jirka.

Doufám, že se dneska už nic nestane, radši zalezu do postele a budu si číst…:o)

Tak papa a ať se vám karamboly vyhýbají!

Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.12.05 18:18

Ahoj všichni,

krásně jste se tu rozepsali, tak nejdřív vítáme velké cestovatele Davídka s Filípkem.

Romaně přejeme aspoň uklidnění situace, vy si to letos vážně vybíráte… počítám, že když nepíšeš o bytu, nic se zatím nepohlo :(. A Johančino počůrávání klidně může být přistydnutí nebo doopravdy reakce na odloučení od rodičů nebo jakoukoliv jinou změnu. Jako na potvoru ty děti rodičům tyhle věci nesdělují :), i když jinak celý dny pusu nezavřou.

Martině foukáme na bolístku, snad už se to trošku uklidnilo, já měla výron v kontníku dvakrát v sádře a od té doby ho léčím octanem a pružným obinadlem. Je to rychlejší, sádru jsem měla vždycky aspoň 4 týdny :D.

Jani, vám přejem, ať je byteček pod stromeček, i když v něm ještě Vánoce nestrávíte. K balení už jsem ti psala, tak pevné nervy :D.

Jenom k Vrabčatům nemusím přát žádnou pohodičku, tam se peče a vánoční, co to dá :D, moc vám to přejeme, že aspoň někdo ty Vánoce bude mít v klidu.

U nás je relativní klid, Viki peče cukroví u babičky, já lítám po dárkách (už chybí poslední dva, uuuuf) a těším se na víkend. Máme naplánované rodinné odpoledne na Staromáku s živým betlémem, spoustou svařáku a nasáváním atmosféry. Jinak v práci to začíná dostávat grády, ale spíš v tom pozitivním slova smyslu, tak si stále ještě nestěžuju.

Doufám, že jsem na nic nezapomněla, přeju hlavně zdravíčko a pohodu (aspoň v rámci možností).

Papa, slaměná Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.05 10:47

Ahoj Marťo,
já bych s tím teda k doktorovi zašla. Dneska už se dělá ortéza, která nahrazuje sádru. Měla jsem ji v srpnu. Je to taková velká bota až pod koleno a HLAVNĚ s ní můžeš chodit a noha nebolí. Ve srovnání s obinadlem vyhrává na celé čáře.
Rodině bych normálka řekla, že mám kotník v čudu a jsem marod, tak jestli chtějí přijet, můžou se o tebe pěkně starat. Na jídlo si můžou zajít do hospody. Myslím, že soudní lidi to uznají. A nebo bych obědnala pizzu. Hlavně nikoho neobskakuj a dej si nohu nahoru. Máš na to nárok. Čau, Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.05 11:01

Ahojte všichni,
tak si taky postěžuju.

V neděli večer už z nás budou bezdomovci.:-((

Dneska volná středa - poslední den, kdy můžu v klidu balit. No neobjednal mi Hynek auto na údržbu? Hned ráno v 9.OO. Tj. musela jsem odvézt Verču do školky, pak jet ke kamarádovi do lékárny pro krabice (mají super plastový stohovatelný s víkem, převážejí se v nich léky). Prostě do 9 všecko naknop.

Verunka dnes poprvé ve školce udělala scénu. Zasekla se hned na chodníku, že nepůjde, plakala, odmítla se oblíct. Když už jsem ji měla převlečenou, zase si všechno sundala… Minimálně 20 minut tam scénovala. Učitelka mi vůbec nepomohla, nechala mě, ať si to vyřeším. Naštěstí tam nakonec přišla paní Růžičková (ta, co uklízí a pomáhá s dětmi) a stoupla si mezi mě a Verču, abych mohla zdrhnout. Věřím tomu, že se Verča zklidnila hned, jak jsem zmizela. Ale počítám s tím, že se se mnou odpoledne nebude bavit.

Pak jsem se stihla pohádat s Hynkem, protože jsem to na devátou do servisu prostě nestíhala. Chlapi nedokážou pochopit, že děcko neovlivním a hlavně s tím zdržením nemůžu počítat dopředu :-(((. Nicméně prohlídku mi přeložil, naložila jsem krabice, ujela asi půl km a rup - na křižovatce mi prasklo lanko od spojky. Na 6-tiproudovce, co vede od Ronda k M-paláci. Naštěstí byla červená, tak jsem mohla vystoupit a poprosit řidiče ve vedlejším pruhu, aby mě odtlačil na kraj. Hynek mě nemohl odtáhnout, švagr naštěstí ano. Asi to někdo naplánoval, že dneska to auto prostě prohlídnou a tečka.

Teď už jsem konečně doma, dosnídávám a začínám balit. Čekám, co ještě přijde. Hlavně nevím, jak odpoledne bez auta stihnu posbírat a rozvézt děti, dopravit se na AJ atd. (Hynek má vánoční besídku celé pobočky, na které samozřejmě nesmí chybět stěhování nestěhování).

A navíc Filípka chytla stěhovací depka a pláče, že chce zůstat tady, ať to stěhování zrušíme, prostě to člověka povzbudí.

Uf, tak jsem si ulevila a jdu makat. Mám na to asi 4 hodiny.

Mějte se a opatrujte se, nemoci a zranění pryč!!!!!

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.05 20:33

Ještě mě napadlo, že bych ti ji mohla poslat poštou. Mám ji na pravou nohu. Jestli chceš, napiš mi na jacap@seznam.cz.
Myslím tím tu ortézovou botu.
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.12.05 20:45

Ahoj Jani,

tak aspoň takhle držíme palce, ať to zvládnete v pohodě a s nadhledem :).

Já jsem si dneska přivezla Viktorku, už se mi po ní děsně stejskalo, i když zlobí jako čert :D Prý se těší zítra do školky, tak doufám, že jí to vydrží.

Přeju dobrou noc, já jdu prát a balit dárky.

Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 14.12.05 21:21

Ahoj filuťandy,
hlásím se z Vrabčí pohody, která i u nás byla poněkud narušena. Za prvé Jíra opět kašle a rýmuje, Ivo na tvou radu (kdysi dávno) jsem koupila sirup Hedelix, snad to pomůže, už teď se mi zdá, že se ten kašel mění a víc vykašlává. Chudinka se z těch hlenů už jednou poblinkal.

Další zásah do naší pohody bylo dnes v 1 odpoledne zjištění, že nejde proud. To je pro domácnost, kde je na elektřinu kompletně všechno, docela pohroma. Krom toho, že jsem si ani kafe nemohla uvařit, tak se netopilo, netekla voda, ani telefon mi nešel, no hrůza. To vše trvalo skoro do 4 hodin. Pak proud naskočil, ale zrovna v tu dobu byl „drahý proud" (pro nezasvěcené, 20 hodin denně máme zlevněnou sazbu a po zbylé 4 hodiny je odstaven kotel, který funguje jen na levnou sazbu), takže jsme topit začali až skoro v 5 - to tu bylo nějakých 17 stupňů. Mamka mi pak hlásila, že to byla plánovaná akce, protože někde přepojují nějaký kabel (budiž) a co je nejhorší, zítra prý nepůjde proud od 8 ráno až do 3 odpoledne. Prý to občas v mezidobí na chvíli zapnou. Tak jsem si aspoň na zítra uvařila (bude-li to jak ohřát) ale asi tu zmrzneme. Zatopila bych si v krbu, ale myslíte, že mám připravené dřevo?? Jistě že ne. Tak si snad aspoň ráno stihnu ohřát vodu do termosky, ať se mám čím ohřívat, a natočit vodu do kyblíku, ať mám kde vyplachovat nočníky :o)) Nejhorší je, že ani nemáme teplou vodu, protože během dne se přihřejvá právě mezi 1 a 3 hod. odpoledne. Teď se mi ohřeje až v noci a dopoledne ji nesmím vyplejtvat. No snad to nějak přežijeme.

Ještě jsme zjistili, že vlastně žádné dárky kupovat nebudeme, protože všechny nápady jsem vyslepičila rodině a oni to pořídili za nás! I pár drobností, co měl pořídit manžel, jako je varná konvice či krájítko na vajíčka, už koupila mamka. Tak to máme bez práce :o)) Říkali jsme si, že teda aspoň ušetříme, stejně nemáme peněz nazbyt a kupovat si blbosti za každou cenu jsme se dohodli, že je v této situaci nesmysl.

Jano, přežijte to stěhování (neumím si to vůbec představit, ještě že jsme se stěhovali v létě)
Martino, ať nožka nebolí. Romčo, Ivo, i vám co nejvíc pohody jak to půjde.
Ahoj mrznoucí Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.05 22:05

Ahoj Ivi,

já taky peru, nebalím dárky, místo balení velkýho surfuju:-))

Verunka tvrdí, že si svoje ranní zlobení nepamatuje :-)

A Viktorku vítáme zpátky mezi chodci. Doufám, že Verča už bude brzo taky za lyžaře.

Dobrou noc
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.05 22:09

Ahoj Jiři,
dneska je teda asi den blbec. Zimu bych asi nepřežila, to bych se pozvala někam na návštěvu :-)). Vůbec vám nezávidím. Co znamená, že nemáš připravené dřevo? Že ho vůbec nemáš doma, nebo že není naštípané? Tím by ses docela zahřála:-)))
Mějte se, eskymáci
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.12.05 18:40

Ahoj holky,
jdu pokračovat ve výčtu nepříjemností.

Auto stálo 6 tisíc. To se před vánocemi hodí, ne?
Dneska nám sdělili, že byt dostanem až v druhé půlce ledna!!!!! Takže až za měsíc!!! To je fakt strašný. Tak jsme jim řekli, ať si nechají i tu garáž, protože mít v nevytopené, syrové garáži věci měsíc by asi nešlo. Mám strach, že by to zplesnivělo. Naštěstí nám kamarád nabídl vytápěný sklad u nich ve firmě, takže to bychom měli.

Sylva se nabídla, že u ní můžem zůstat, jak bude potřeba. Filip, prohlásil, že on bude u dědy a s taťkou a přes to nejede vlak. No ještě to bude zážitek. Hlavně, že jsme odřekli ty Krkonoše. To mě štve hodně.

Konec nářkům, Verunka dnes měla ve školce vánoční besídku. Bylo to pěkné, ale jinak k tomu celkem nic nemám. Jen Filda, ten se tam těšil víc než Verča - že si pohraje se starými kamarády. Taky hned zapadl, rozbaloval dárky dřív než oni…

Taky jsme dnes byli i paní zubařky. Verča už má konečně i pětky, jinak zoubky v pořádku. S Fildou nás poslala na ortodoncii, má malou pusu, asi budou rovnátka.

Nechcete někdo napsat předvánoční deníček? Já jsem tady teď byla pečená vařená a všechno už jsem napsala. Ohlašte se, ať to zase nedopadne jako minule.

Mějte se famfárově
Jana a Verča, chlapi jsou v lyžáku

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 16.12.05 21:42

Ahoj vespolek,
tak vypnutý proud se nakonec nekonal, prý pro naši ulici ten druhý den neplatil. Nicméně to jsem nevěděla a celý den strávila přichystána, že za chvilku už to vypnou. Manžel ráno vstal, naštípal dříví (sama ho připravit nejsem schopna ani bez dětí, natož s nima, protože je na zahradě v podobě obrovských polen. Navíc štípací špalek je uzpůsoben na 190 cm vysokého manžu, prostě když to neudělá on, tak to není), zatopil v krbu, napustila jsem si kyblíky, ohřála vodu do termosky, dala přihřívat oběd do trouby atd. a celý den proud normálně šel, prostě jak blázen :o)) Tak jsme si aspoň užili praskajícího ohýnku, dokonce jsme přímo u krbu plácali cukroví (konkrétně špičky) a mohli při tom mít puštěné koledy, no nemělo to chybu.
Jano, z toho stěhování bych se asi osypala, nejradši zavřít oči, nadechnout se a celý ten měsíc nějak překlenout. Je to hrůza, když takto musí člověk normálně fungovat, aspoň že máš ségru a rodiče blízko a jste schopni to zvládnout. Vůbec si to neumím představit, i když my jsme to zase zažili jinak - před 6 lety jsme se nastěhovali do hrubé stavby bez omítek, vody, topení a postupně jsme si to dodělávali pod nohama a nad hlavou … a taky jsme přežili. Nic jiného vám nezbyde, tak ať to aspoň hodně rychle uteče. A na Štědrý den budete kde?

Ahoj Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.12.05 09:20

Ahoj všichni,
tak za chvilku odpojujeme počítač. V 10 přijedou kamarádi a akce stěhování vypuká. Ještě je tady spousta práce, vůbec nevím, jak to do zítřka do půl paté stihneme.
Filípek stále vykřikuje, že se stěhovat nebude a že sem ty nové nepustí. Naštěstí jsou u babičky a nemusím to poslouchat.

Věřím, že to přežijem v pohodě. Ale ty časy, kdy jsme se stěhovali jen tak lehce y nahrubo jsou pryč - protože s dětmi a bez dětí je to nesrovnatelné.
ale už se těším, že nebudu Hynkovi muset měsíc žehlit košile (doufám teda, že mi je nebude předávat o víkendech a že se tchýně zaangažuje, když u ní bude bydlet) a ještě se těším, že budeme chodit randit.

Končím, Mějte se

Ahoj Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.12.05 23:23

Tak mám za sebou týden boje o záchranu počítače, totálně se chudinka zaviroval, až se z toho zavařil. Před chvílí se ho podařilo sice rozběhat a přeinstalovat, ale je prý smrtelně zraněn, takže začínám spořit.
Dnes už od nás mnoho zpráv nebude, Joko nemá ohlašovaný zánět středouší, alébrž nadměrnou tvorbu mazu, tvořej se jí špuntíky, které tlačej na bubínek.
Včera jsme konečně stihli tu neurologii, takže už má Joko oficiální papíry na hlavu, prostě LMD jak vyšitá, dostali jsme medicínku a od zítra začíná náš běh na dlouhou trať. Ale jinak se paní doktorka tvářila velmi optimisticky, že prý to nejhorší bychom mohli zvládnout do roka do dvou, tak snad bude mít pravdu.
Nákupy jsem nestihla, možná něco zítra, napečeno je, ještě ve středu zkusím zvládnout vánočky a výzdobu u babiček, aby měl kam Ježíšek nastlat dárky, jestli tedy nějaké sežene.
V práci jsem kvůli Johančině nemoci minulý týden moc nepobyla, bohužel se zrovna přerozdělovala koryta, tak jsem zvědavá, co na mě vlastně spadlo. Dozvím se v pondělí.
I když už konečně comp běhá, tak stejně moc nebudu, neboť se na čas nastěhuju i s Joko k babičkám. Další naše maléry si nechám zase na jindy, abych vás tak moc nedeptala. Těším se, že jediný klidný a příjemný čas budou přesně ty tři dny svátků a že si je sice neužiju v lenošení, jak mám nejradši, ale přeci jen bude aspoň troška klidu. Jinak se budu snažit aspoň občas číst, takže se tu zatím mějte
Romana a Johana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.12.05 11:24

Poslala jsem deníček.
Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.12.05 11:48

Ahoj Jani,

díky za podporu, Tvůj příspěvek jsem si přečetla až dneska, nějak jsem neměla na emimčo čas. Kotník už nebolí, jen je to ještě trochu oteklé a hraje všema barvama :o), ale myslím, že tu ortézu už protentokrát potřebovat nebudu, ale díky za nabídku.
Návštěva proběhla v klidu, nakonec mi navařila moje mamka, něco jsem udělala já, takže jsem se s tím kotníkem moc nenaskákala, tak to šlo :o).

Pa Martina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama