Neslavný příchod na svět

Porod

Po dlouhým přemýšlením jsem se i já rozhodla, že se s váma podělím o ne moc krásný zážitek z porodu.

Bylo úterý 6.11.2012 a já nastoupila do porodnice na žádost lékaře s vysokým tlakem a oteklými kotníky v 38+4 tt.

Po lékařském vyšetření jsem byla poslána na pokoj se slovy: „Zatím se nic neděje, počkáme do zítřka.“ Takže jsem docela zklamaná odešla do své „krásné“ postele a čekala, přičemž jsem potkala dvě kamarádky, co už se chystaly na porod a já ne… No nic, počkáme.

Byla tu středa. Ráno jsem šla na vyšetření a žádné změny nebyly, tak jsem aspoň vyfasovala vyvolávací tabletku s tím, že uvidíme odpoledne, kam se to posune. Jupííí. :-)

Bohužel se nic nedělo a já čekala na doktora, aby mi oznámil co dál. Přišel a řekl, že se neotevírám a dal mi další tabletku. Tentokrát se slovy, že když nezabere, počkáme do rána. A když ani další nezabere, půjdu na císaře.

Přišel večer a mně začalo být nějak divně. :-/ Začala jsem cítit bolesti, které zatím byly k vydržení. Na radu sester jsem chodila do sprchy, ale žádná sláva. Po hodině mě přišla sestra vyšetřit a řekla, že jsem otevřená na 1 cm a že nerodím. Já už v tu chvíli měla bolesti, že jsem musela pouze chodit s monitorem na břiše.

Bolesti sílily, ale pořád nic. Prosila jsem sestru, ať mi dá něco na bolest, ale odpověděla pouze, že mi nic nedá, že jako zdravotnice bych to měla vědět… a odešla. Přemluvila jsem druhou sestru a ta mi nakonec píchla injekci na bolest. Jenže nepomohla a za hoďku jsem dostala další, už poslední.

Nedalo se to vydržet. Předem jsem si říkala, že nebudu hysterická, ale omyl - byla jsem. :-D Zašla jsem pro sestru, ať někoho zavolá, že je to děsná bolest, ale kdepak ji nenajdu… sestra spí ve vedlejším pokoji. To jsem měla už dost a začala šílet víc.

Nakonec zavolali primáře. Přišel, hodinu koukal na monitor a nějak se netvářil (i já ho poctivě sledovala). Viděl, že jde malýmu pulz dolů a že píchnem vodu a uvidíme. Píchnul. Voda nevytekla celá a já se otevřela pouze na 4 cm. To jsem začala mít tlaky na konečník.

Štvalo mě, že se mnou nic nedělají. „Tak jdem na kozu a zkusíme to.“ Jenže já měla kontrakce po 10 minutách. Vyskočila jsem na kozu, omámená injekcema, že jsem nemohla nic dělat, natož tlačit.

„Tak se připravte a až ucítíte tlak, tak tlačte,“ řekl primář a koukal do mě jak do nějaké „výlohy“. A čekal. Přišla kontrakce a já tlačila stylem, že vůbec, a sestra mi skákala na břiše. Pak přišla slova: „Dítěti jde pulz dolů, vytáhnem ho kleštěma.“ (měl 60 pulzu za minutu)

V tu chvíli jsem nevěděla co dělat. Udělal mi nástřih a skládal kleště. Málem jsem omdlela, když jsem je viděla. Zkoušel jednou, nic. Zkusil podruhý, nic. :-/

Malej nešel ven, tak mi řekli, že půjdem na akutní císař. Tak jsem po svých došla na operační sál, kde jsem 10 minut čekala, než mě přijdou uspat. Pak jsem se probudila až na pokoji…

Dejánek se narodil 8.11.2012 v 3:43 s mírami 49 cm a 3140 kg.

Zavolala jsem přítele, ať se přijde na malýho podívat. Mezitím za mnou přišla dětská doktorka a oznámila, že syn byl resuscitovanej, nemohl dýchat sám a že díky kleštím mu zlomili lebku na právě straně. :-( V tu chvíli jsem měla chuť všechny pozabíjet. A když jsem viděla přítelovo výraz, tak ještě víc.

Po propuštění jsme chodili na měření hlavičky, zda se vyvíjí správné, a do 4 měsíců na neurologii kvůli psychomotorickému vývoji (chodíme i na kardio kvůli afektovým záchvatům). Musím ale zaklepat, všechno je v pořádku. Malý je zdravý, šikovný a hyperaktivni 16měsíční klučina. :-)

Nyní jsem podruhé těhotná a doufám, že takovou smůlu už mít nebudu. :-)

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 29.05.14 06:16

To je jak ze spatneho snu, jsem rada, ze je maly v poradku…

 
jita99
Kecalka 158 příspěvků 29.05.14 06:40

8o ani nevím, co na to napsat, horor!!! Podruhé ať to je tak, jak má a ať tentokrát nemáš štěstí na blbce :hug:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8881 příspěvků 29.05.14 06:57

No tak snad to dobře dopadne a malý bude v pořádku :)

I když teda musím říct, že některým věcem nerozumím. Vyžaduješ injekci na bolest, a pak se divíš, že jsi při tlačení omámená? A oni Tě nechali tlačit, když jsi byla otevřená na 4 cm? To musíš být hrozně potrhaná, ne? A pak (omlouvám se za laický dotaz, ale rodila jsem plánovaným císařem): vždycky jsem si myslela, že když je dítě v porodních cestách už tak daleko, že se dá „tahat ven“ spodem, tak už je na císaře pozdě - že už je problém dostat ho „nahoru“… To fakt jde? (Píšeš, že jsi zdravotník, tak počítám, že o tom víš víc než já.)

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 29.05.14 07:08

Velmi zmateny dennik.
Pride mi divne to, ze orcka tahaju klestami a potom spravia CS.Ked je v porodnych cestach, tak uz to nejde, ake asi iny kraj.. :nevim:

 
ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 29.05.14 07:34

Nevím nevím, je to nějaké zmatené. Při kontrakcích po 10 min. a 4cm otevření už nechají rodičku tlačit a tahají dítě kleštěma? Se mi to nějak nezdá :think:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 29.05.14 07:37

Držím pěsti ať podruhé je to lepší :mavam:

 
Lothlorien
Kecalka 375 příspěvků 29.05.14 07:58

A proč tě nenechali rodit přirozeně, prostě ve správný čas? To to všechno honem honili kvůli vysokému tlaku? Bylo to nutné? :?

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 29.05.14 08:13

Tak to je síla :hug: Držím palečky, ať je druhý porod v pohodě resp. ať se všichni chovají jak mají…

 
Sanlitun  29.05.14 08:20

Jezisi Kriste :cert: Jak pises, ja bych je tam taky pozabijela do jednoho!

Drzim tobe i malemu moc a moc palce, at uz je vse v poradku :hug:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 29.05.14 08:20

:-O no to je síla!! Tak ať je druhý porod bezproblémový, přeju.
Dejan? Neobvyklé jméno :kytka:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 29.05.14 08:25

Tyjo, fakt smůla.. někdy člověk hledí, kam to páni doktoři nechají zajít. Kamarádce - diabetičce slíbili císař, je drobná a mimi bylo veliké. Na poslední chvíli se rozhodli jinak a nechali ji rodit přirozeně-vyvolávaný porod. No nějak jim to taky nevyšlo a malá měla zlomenou klíční kost. Nechápu, proč se riskuje, když vidí, že by mohly být komplikace. Tobě přeji, ať máš druhý porod hezčí a miminko si užiješ hned po narození zdravé.. PS: druhý porod prý bývá lepší, i já to tak měla:)

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 29.05.14 08:39

Zrovna popíjím kafčo s kámoškou gynekoložkou a když jí čtu o tahání kleštěma a následné sekci tak mi tvrdí že to nejde.. se mi to taky nějak nezdá.. Jestli ho brali kleštěma a zlomili mu lebku tak už prostě musel být v porodních cestách a to už prostě nejde následně vzít to dítě sekcí.. :nevim: Tak třeba byla zakladatelka fakt nějak utlumená a vnímala to trochu jinak?

 
verulicek  29.05.14 08:49

No…něco bylo špatně. a psychika dělá divy. možná nezbývá, než popřát k dalšímu porodu víc pohody :nevim:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 29.05.14 08:49

No tak to je šílený!!! 8o 8o to snad neni možný…půjdeš teď do té samé porodnice??

 
niky22
Stálice 55 příspěvků 29.05.14 08:52

To je síla! :( držím palce ať druhé miminko jde lépe ven. Taky mi nejde do hlavy ty kontrakce, nástřih, kleště…potom sama jdete na sál, snad Vás předtím ještě zašili. Jinak si tu pamatuju pár příběhů z deníčků, jak tu některé psali, že měli miminko v porodních cestách a pak akutní císař…no nejde mi to do hlavy ale asi to jde. Jestli mu tu lebku nezlomili jak ho tahali zase zpátky..bobek ma­lej.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 29.05.14 09:04

Taky jsem si vždycky myslela, že když už zkoušejí tahat dítě kleštěma, císař už udělat nejde. Ale pak porodila jedna moje příbuzná a průběh byl téměř stejný (akorát malej se zasekl ramínkama), zkoušeli to kleštěma a nakonec dělali císaře a šlo to… :nevim: A to vím jistě, že ona by nekecala. No každopádně autorka deníčku narazila na pěkné blbce. Chudák chlapeček, zlomená lebka :( Tak přeji ať je to podruhé lepší. Asi bych zvolila jinou porodnici.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 29.05.14 09:09

Bych je tam pomlátila, včetně primáře… :cert: :cert: jdi rodit jinam a přeji moc štěstí a krásný bezproblémový po­rod.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 29.05.14 09:24

Hlavně že je malý už v pořádku a bude a je zdraví klučina! :srdce:
přeju ti aby si měla další porod pohodový, ale raději si vyber jinou porodnici ;)
Já měla porody 3,všechny docela dlouhé, třetí porod byl nejbolestivější- :roll: vyvoláváný, u druhého porodu byl syn také resuscitován-měl silně utaženou pupeční šnuru kolem krku a AS 3-6-7,PŘESTALO MU TUKAT SRDÍČKO :srdce:, KDYŽ UŽ ŠLA HLAVIČKA A ŘEKLI MI ŽE CISAŘ UŽ NEJDE, že je miminko v porodních cestách! :nevim:
Ale monitor byl špatný už hodně dlouho, takže tohle se spíš zanedbalo..NAŠTĚSTÍ JE MALÝ TAKY V POŘÁDKU, ikdyž taky hyperaktivní-všechno mám napsáno v deníčkách o porodech

Příspěvek upraven 29.05.14 v 09:28

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 37 inzerátů 29.05.14 09:35

Tak to je strašný, horší průběh porodu jsem tu ještě nečetla. Hlavně, že jste ale zdraví.

 
Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 29.05.14 09:37

Mam velmi podobnou zkusenost z porodu a verte, ze je mozne jit tlacit pri tak malem otevreni, ja byla na 3 cm, kontrakce skoro zadne. Malej mel ozvy taky 60. Netahali ho klestema, ale skakali mi na bricho a ja tlacila. Nevim jak pisatelka denicku, ja byla teda potrhana strasne, ale malej nastesti v poradku. Je mi moc lito, ze to v porodnicich nechaji dojit az k takovym extremum. I ja jsem ted podruhe tehotna a doufam, ze takovy horor uz to snad nebude! A to preji i pisatelce :kytka:

 
knight
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 29.05.14 09:38

To je hrozný…přeji malému, ať roste jak z vody :palec: :)

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 29.05.14 09:56

Mě deníček vůbec nepřijde zmatený. Muselo to být strašné, jsi statečná a doufám, že druhé miminko půjde ven snadněji.
Nicméně bych chtěla reagovat na to, jak jsi psala, že bys měla spoustu věcí vědět, protože jsi zdravotník. Tahle věta mi drásala nervy mezi kontrakcema, protože přesně takhle jednali se mnou. Jsem taky zdravotník a očekávali odemně, že budu všechno vědět, znát…atd. Jenže ono v tu chvíli to jaksi nejde a všelijaké vzdělání jde stranou. Já jsem si pro jistotu nenechala píchnout vůbec nic, jen abych mohla s čistou hlavou sledovat, co se okolo mě děje a hlavně co mi dávají. Mnohem větší připomenutí, že jsem zdravotník mi naservírovala dětská sestra, když jsem za ní druhý den šla v zoufalství, že mi neteče mléko a co mám dělat. Načež mi ta,,kráva´´ řekla..,,vy jste ta zdravotní sestra? Tak to přece musíte vědět, že mlíko se spouští do? No do kolika hodin po porodu?´´Načež jsem řekla, že netušim. A ona..,,jakto, že to nevíte?!!! Do 48 hodin!…To už jsem nevydržela a řekla jí. Že jí děkuju za radu, ale ať si laskavě zkouší žákyně na praxi a ne mě, protože kdyby se podívala do papírů, tak jsem posledních 5 let pracovala na oddělení seniorů a pediatrie je tomu na hony vzdálená. Sbohem!
Na to jsem se otočila a nenechala si tou Ženou pokazit krásné chvíle se svým synkem.
Takže nenech si do ničeho kecat a hlavně se odbít :)

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 10:34

Tem co prijde denik zmateny tak co pisu se opravdu stalo nejdriv 2× kleste neslo to a to sem uz mela nastrih a videli ze jde o zivot udelali cisare pribeh neni smysleny opravdu se to stalo ted sem se dozvedela po roce a pul ze cisar byl z duvodu hrozici preklampsii a hypoxii plodu, a take to ze vse byla chyba primare defakto to cely podelal

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 10:35

@marmelada78 bohuzel sem tak utlumena nebyla vim co sem citila a co se semnou deje nebojte ;-)

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 10:36

@Šťopík jeste nevim ted mamhorsi problem s druhym tehu :-(

 
pavlats  29.05.14 10:41

No tak to je síla. Jsem taky zdravotník a hlava mi nebere, jak ho mohli nejdřív zkoušet tahat kleštěma a pak rozhodnout o Císaři? Kleště se přece berou, když už je hlava dole a Císaře tak už nelze provést. Nechápu.
Hlavně, že je malý v pořádku a asi bych příště šla rodit jinam.

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 10:42

Jeste prikladam foto syna jednak je videt zmacknuta hlavicka po klestich a nasledne riznuti po skalpelu

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 10:43

@pavlats ja to taky nechapala :-/

 
pavlats  29.05.14 10:43

@sao No ještě mě napadlo - někdy, když se zaseknou v porodních cestách, tak je tam rvou zpátky, aby šel Císař udělat. Tak možná to bylo tak.

 
Ariadne
Echt Kelišová 8441 příspěvků 29.05.14 11:31

Hlavně, že jste oba v pořádku :kytka:

Nicméně mi to nedá: Asi bych se před porodem víc zajímala a byla ke zdravotníkům víc nepříjemná, asertivní. Pokud máš jen vysoký tlak, není to přece důvod k vyvolávání. Tohle vyvolávání bylo úplně zbytečné. Mimi nebylo připravené a nedivím se, že to probíhalo a skončilo, tak jak to bylo.

Osobně bych se s nimi dohadovala, přemlouvala, jestli je nutné vyvolávat, jestli jsem otevřená atd. Jenže dr. a některé maminky prostě spěchají, chtějí to mít za sebou, ale že to mimi má nastavené jinak. Joooo, kdyby jsi k tomu měla otoky a bílkovinu, tak je spíš přemlouvám na císaře.

Kamarádka byla 8dní hospitalizovaná kvůli vys. tlaku (bez bílkoviny a otoků). Nikam nespěchali, jen ji hlídali a rozhodně do ní nervali tablety, když je na 10 západů zavřená. Samo se to rozběhlo 4 dny po termínu.

Kdybych měla takovou zkušenost jako ty, řeším jinou porodnici. Pořádně si načtu všechny možný případy, postupy atd a jdu do nemocnice víc informačně nabušená.

Ať je druhý porod pohodovější :kytka:

 
scai
Závislačka 2639 příspěvků 180 inzerátů 29.05.14 11:44

Holky taky jsem si vždy myslela, že když tahají kleštěma, že už císař nejde. Ale přesně totéž měla kamarádka. Nastřižená, kleště a nešlo to a pak císař! Taky jsem nechápala…oni snad to dítě tahali z dělohy? Nevím… jaká to byla porodnice. Ta kamarádka byla v Liberci, i proto jsem tam pak já odmítala jít

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 29.05.14 12:18

Doporučuju si koupit knihu od Ingeborg Stadelman - pokud chceš být krásně připravená a vědět. Je tlustá jako bible, má spoustu zajímavých kapitol a hlavně - napsala ji velmi zkušená porodní asistentka, která podporuje přirozený porod.
Pak už žena ví, co je dobré, co méně a jen tak někdo ji tolik neovlivní. Já už u druhého věděla, že si porod vyvolat nenechám. Protože je to potencionálně nebezpečné, bolestivé a prostě umělý zásah. :idea:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.05.14 12:24

8o 8o 8o rodil tě fakt doktor nebo nějaký zřízenec co šel kolem? Tohle snad nemůže studovaný lékař udělat 8o 8o 8o Tolik pochybení najednou, že to snad ani není možné…to musel být opilý. Přeju, ať to podruhé proběhne hladce a porodnici kde jsi rodila bych se vyhnula obloukem.

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 29.05.14 12:25

Teda z osobní zkušenosti mi přijde, že vyvolávaný porod je jakési dogma i když není dítě připravené. Na mě to zkoušeli dvakrát, ale jako druhorodička jsme se nedala a malá se narodila sice 9 dní po termínu, ale úplně krásně dopečená a až když chtěla ona. Některý doktoři mi teda přijdou fakt na hlavu!
Je mi líto otřesného zážitku a možná do velké míry to bylo zbytečné ve 38tt vyvolávat když očividně mímo nebylo připravené a jiné komplikace krom vysokého tlaku nebyly.Tak snad bude napodruhé líp. Rozhodně bych se této porodnici, v který jsi byla obloukem vyhnula!

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.05.14 12:28

@scai jo na Liberec jsem slyšela,,samou chválu". Sousedce tam dr. poškodila svou laxností syna, doživotně. Byl soud, vysoudili poměrně vysoké odškodné, nicméně jim to zdraví synovi nevrátí :,(

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15865 příspěvků 29.05.14 12:30

Můžu vědět, jak se syn jmenuje? „Dejánek“ bude asi nějaká domácká podoba.

 
Moni123
Závislačka 3615 příspěvků 29.05.14 12:35

To je strašné!! :hug: :hug:
Hlavně, že je malý v pořádku!! Přeju ať je druhý porod, krásný pohodový. Určitě jinou porodnici - volila bych už jen kvůli psychice, a hlavně personálu. načíst si, pozjišťovat.

ad k císaři - moje sestra také rodila, malou tahali klešťěma, nešlo to - akutní císař. Ségra bolavá a šitá po císaři, venku i v pochvě, čípek nevím… psychika špatná, u druhého mimča při porodu řekla, že jí bolí jizva po císaři, a udělali jí císaře.

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 13:08

@hanka.br. ano zdrobnelina je dejanek :-) jinak je to srbske jmeno sama ho mam muj otec je srb tak proto :-)

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 13:10

Jinak sem holky rodila ve strakonicich a ted mam na vyber i piseckou nemocnici tak uvidim

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15865 příspěvků 29.05.14 13:11

@chupetka1 A jmenuje se tedy jak?

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 13:15

@hanka.br. dejan

 
chupetka1
Stálice 99 příspěvků 29.05.14 13:16

@hanka.br. dejan

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 29.05.14 13:30

No já jsem taky zmatená. Já si mohla začít pomaličku tlačit na těch 8cm, ale na 4 cm to je pecka 8o. Tím nemyslím, že si to vymýšlíš, ale že celý ten porod byl podivně vedený…
Každopádně přeju, ať je malý opravdu v pořádku a dělá vám radost ;)
Jinak někdo se zmiňoval o Liberci. Známá má díky této porodnici dítě postižené. Ale je to již 11 let zpátky co porod proběhl.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15865 příspěvků 29.05.14 13:36

@Misula.vdf Tak ono to nebude díky porodnici, ale zřejmě existuje někdo zodpovědný, kdo má jméno. A pokud ho neznáš a nejsi si jím jistá, pak bys očerňovat celou porodnici neměla.

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 29.05.14 13:45

@hanka.br. Jé, samozřejmě, že za to celek jak takový nemůže a šlo o konkrétní tým co známou rodil. Kdo tady očerňuje celou porodnici? :roll:. Nepíšu nejezděte tam, všichni porodníci jsou tam špatní. A taky píši, že to bylo před 11ti lety. Jinak je jisté, že to byla chyba porodníků. To že neznám konkrétní méno není snad podstatné…

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15865 příspěvků 29.05.14 13:47

@Misula.vdfZnámá má díky této porodnici dítě postižené

Že zde neočerňuješ celou porodnici je každému naprosto jasné… :nevim:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 29.05.14 13:48

Ahoj. u nás to skončilo podobně..myslela sem si že tím porodem to skončilo, ale čim je starší, tim víc se obevují vady které získal díky porodu. už 4 roky navštěvujem logopeda, má špatnou motoriku a další vadyy..
moc držim palce at vás i tohle nepotká

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 29.05.14 13:50

Ježiši marja 8o 8o 8o 8o chudák dítě

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 29.05.14 13:54

@hanka.br. A jak jsem to měla napsat? Fajn oprava: Známá má díky JEDNOMU TÝMU z této nemocnice postižené dítě. Omlouvám se, konkrétní jména neznám. A je to fakt ne doměnka.

 
da_hol
Kecalka 103 příspěvků 29.05.14 13:54

Tak to je teda dost šílenej průběh, doktora bych teda pověsila za koule (omlouvám se za ten výraz, ale nemůžu jinak!) do průvanu, za takovéhle vedení porodu :nevim:!!!
Přeju hodně síly na další porod, rozhodně v jiné porodnici, mne by do té samé nedostali párem volů. Synkovi hodně zdravíčka :srdce:.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje druhé, nevydařené těhotenství


Reklama