Dejavu aneb rozhodnutí osudu

O životě

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda dám deníčku peříčko, z důvodů vysvětlených níže jsem se ale rozhodla jinak.

Září 2010
Mrcha nedorazila, kdepak asi mešká. Zaklepu na dveře sousedního bytu a se slovy „Už ti dorazila?“ se hrnu dovnitř, abych se dozvěděla odpověď na otázku, která v tuto dobu netíží jen mě. „Ne a ani nedorazí,“ válcuje mě švagrová svou odpovědí a s výrazem dementa mi mává těhtenským testem s dvěma proužky před očima.

No po počátečním šoku usoudím, že u nich není divu. Jedou si to lážo plážo klídeček už docela dlouho, takže bylo na čase. Chvíli ještě přemýšlím, ale nakonec usoudím, že díky kroužku na slepice, který nenosím na noze, ale úplně někde jinde, jsem dostatečně chráněná, tudíž bez starostí.

Po bytě chvíli pochoduji jako lev v kleci, hlavou mi procházejí různé představy. Načež pro klid své nezbedné duše a zastavení rostoucí hysterie si zajedu pro test, abych si konečně dokázala, že mi solidně šplouchá na maják. Jenže po 30 sekundách na záchodě zjišťuji, že místo slabého šplouchání mi ten maják smetla pořádná vlna… protože už i vidím dvojitě, drogy jsem nikdy nebrala a jsem na to hrdá. Nicméně v tu chvíli mám pocit, že jsem spolkla dost hustej matroš, když už vidím dvě čárky tam, kde nejsou.

Duben 2011
Přes různá úskalí jsem dne 18.4. propuštěna z dlouhodobé návštěvy v ústavu zvaném nemocnice. Ne že by se mi na návštěve nelíbilo, však čerstvé pečivo dvakrát denně až pod nos nemám doma ani na Štědrý den, nicméně šest týdnů je i na odpočívání v bílém povlečení dlouhá doba. Opouštím nemocnici s pocitem, že mě tam nikdo neuvidí zbylých 5 týdnů, leda na monitor.

19.5. 5:40 „Tak si zatlačíme do zadečku a ono to půjde.“ Mám pocit, že jsem zapomněla chodit na velkou, když neumím zatlačit, budiž mi to po 6 týdnech strachu, že bych zatlačila víc, než je nutné, odpuštěno. Mé přání nevidět ten ústav nebylo vyslyšeno. Nicméně náš krásný synek je venku.

Listopad 2012 - Konizace
Leden 2013 - Rekonizace

Prosinec 2013
Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu, taková věc jako koupit kondomy je naprosto nedůležitá. A tak přichází 23.prosinec a s pocitem spokojenosti, že je vše připraveno, padám svému manželovi do náruče.

„Miláčku, kde je vůbec máme?“
„Koho?“
„No kondmy přece.“
„Aha, tak ty jsem nekoupila, ale víš co? Mám v mobilu přeci Womanlog, myslím, že jsou tam nějaké kytičky, mají ukazovat ovulaci.“
„uper tak to najdi.“
„Hele lásko, tady ta kytička ukazuje, že ovulace byla 15.“
„To je super.“

Leden 2014
Už mi zase mešká, tahám kabelku narvanou bílýma kámoškama, kdyby náhodou. Nějak mě bolí prsa a mám divný pocit, to bude ms o dva dny později. Pořád nic, no tak to zkusíme. Udělám, co je třeba, a i po 5 minutách koukám na jeden proužek. Takže to by bylo, těhotenství se naštěstí nekoná. Teď když chci konečně někam do práce a na dovolenou a už sjíždím stránky s dovolenými u moře…

O pár dní později
Chce se mi spát, chce se mi pořád jenom spát. Usínám ve stoje, za chůze, prostě pořád. Místo v 1 po půlnoci usínám vyřízená v 9 večer. A ráno se nemohu vykopat odvést dítě do školky. Co to proboha je? Prsa mám napjatá jako ďas a když nespím, mám neuvěřitelný hlad. Já, která si vystačím s jedním rohlíkem na den, mám potřebu sežrat guláš s pěti, zapít to mlíkem a zajíst dortem se šlehačkou. Ms pořád nikde.

O dva dny později
Potom, co do sebe nasoukám párek s nutelou, usoudím, že tohle je ku… divné. :-D A nakráčím do lékárny pro dražší test, co pozná těhotenství dva dny před ovulací. :-D

A opět sedím na záchodě, opět vytřeštěně zírám na dvě čárky a opět se mi honí hlavou divoké myšlenky. Volám manželovi se stejným pocitem jako před lety, tenkrát byl můj pocit oprávněný. Tenkrát se mnou nemluvil dva měsíce, protože jsem si syna nechala. Ano, toho syna, jehož dnes zbožňuje jako nic a nikoho.

Ale tentokrát je to jiné. Ano, je vyděšený. Práce je jak na kostele, barák (tři byty) není ani zdaleka hotový, ale reaguje víceméně pozitivně. A já se začínám těšit.

Únor 2014
„Tak těhotenství je vidět, srdíčko ještě netluče, ale máte tam hematom a dvě cysty, těhotenství nedávám šanci.“

Odcházím jak spráskaný pes, ale říkám si: Neplánovali jsme, uvidíme, třeba to tak má být.

O dva týdny později
„Srdíčko tluče, hematom je pryč a cysta je už jedna splasklá.“ A naše radost nezná mezí, začínáme se oba radovat a těšit. Synovi naznáčím, že bude miminko, a plánuji, jakým stylem to oznámíme rodině.

Syn miluje Pata a Mata, takže volba je jasná - na bílé tričko namaluji oba cvoky a s textem „A je to, v září budu brácha“ a ho schovám. Domlouváme se, že ho synovi oblečeme na oslavě jeho svátku.

Nezdá se mi to, na KO jdu tři dny po, co když bude něco špatně. Ale na druhou stranu budu už 12. týden. Oslava probíhá tak, jak má, ke konci nakonec dovolím synovi obléci tričko a s úsměvem sleduji výrazy překvapení.

Březen 2014
„Je mi líto, nevidím srdeční akci, vývoj se zastavil. Nebuďte smutná, je to u každého třetího těhotenství, jedno dítě máte, druhé přijde.“ A další hora utěšujících řečí, které nevnímám. Automaticky přijímám flashku, na které beztak nic není, popadnu syna a s vypětím všech sil projdu mezi maminkami s bříšky v čekárně. Přijde mi, že každá musí na mě poznat, co se děje.

Venku propukám v pláč a telefonuji kamarádce PA, abych se svěřila. Ta mi okamžitě zajišťuje na druhý den na ráno revizi. Přicházím do nemocnice a prosím o poslední utz, zda to není omyl. Není.

Na pokoji potkávám jinou ženu. Ženu, která mi ukázala, že jsem pouhý břídil se svými zážitky. Ženu, jejíž osud je mnohem horší než můj. Nebudu ho popisovat, neboť k tomu nemám svolení. Uvědomuji si, že může být mnohem hůř.

Jsem na sále, po tvářích mi tečou slzy a milá anestezioložka povídá: „Tak teď se nadechněte, myslete na něco krásného a…“

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 19.04.14 07:03

Je mi to lito…Drzim palce, at se brzy zadari a vse je v poradku. Opatruj se :hug:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 19.04.14 07:20

Máš talent, píšeš nádherně čtivě..je mi líto, co se Ti stalo, já to zažila taky, tak vím, po dvou měsících od revize jsem opět našla dvě čárky ;) přeji Ti, at Ti to taky brzy znovu vyjde :hug:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.04.14 10:31

Moc mě to mrzi…minulý rok jsem si prošla tím samím asi jako každá druha tady ale čas všechno zahojía bude líp hlavně že už jednoho chlapaka más doma druhe miminko přijde až budete připravení :hug:

 
Hewe
Závislačka 3705 příspěvků 19.04.14 10:47

Píšeš hezky, i když obsah je smutný :( Prožila jsem před týdnem to stejné i s cestou čekárnou maminek, pláčem do telefonu a poslední nadějí vkládanou do nemocničního UTZ… jen s tím rozdílem, že my to na oslavě dcerčiných narozenin raději ještě neoznámili, chtěli jsme počkat až po další kontrole…
Je to těžké, ale jak píšeš - jsou maminky s daleko těžšími příběhy…
Přeji Ti, ať Tě tvůj syn drží nad vodou stejně jako nás naše dcerka a ať zas brzy vidíš dvojitě :hug:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 19.04.14 10:53

Je mi to moc líto. :hug:

 
Mandlička
Závislačka 2645 příspěvků 19.04.14 17:49

Před 10 dny jsem také byla na revizi. Přitom to bylo naše první dítě se srdeční aktivitou po 7 IVF. Tak ted přemýšlíme co dál. Zase našetřit 100 tis. na další či se na to již vykašlat. No také jsem plakala a anestezioložka mi řekla, že jsem hysterka. jenže toto byl 11 zákrok na spokdu za 3 roky. tak to jsi měla fajn anestezioložku ta moje byla nejhorší jakou jsem kdy zažila. Po zákroku my odmítli dát něco proti bolesti celou dobu co jsem tam byla a podobně. takže tam bych už nikdy více nešla.

Příspěvek upraven 19.04.14 v 18:04

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 19.04.14 19:58

Moc mě to mrzí :( Nebuďte smutní, určitě se brzy zadaří… Já vím, ono se to lehce řekne, ale buďte oba silní :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19568 příspěvků 19.04.14 22:04

Taky jsem to zažila, holt je to časté, potratem si projde většina žen…určo se brzy zadaří

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 19.04.14 22:09

Drž se. Deníček mě vzal za :srdce:

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30740 příspěvků 4 inzeráty 19.04.14 22:47

Findusko moc mě to mrzí :( :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama