Děkuji ti mami, snad budu taková jako ty

O životě
  • Katulink1
  • 01.05.11

Co napsat do shrnutí? Snad, že jsem snažilka, která si s přítelem moc přeje miminko, doufajíc, že to brzy vyjde a budu tou nejlepší maminkou (snad alespoň z půlky dobrou tak, jako je ta moje).

Dobrý den snažilky, těhulky, maminky,

Sice nemohu psát o svých zkušenostech s těhotenstvím či porodem, jelikož na toto všechno teprve čekám. S přítelem se snažíme sice teprve teď druhým měsícem, ale znáte to, nervozita, čekání u MS, přijde, nepřijde a co ta hora vyhozených peněz za testy…

Tak si chci malinko zkrátit čas tímto deníčkem a malinko se v něm věnovat především svojí mamince, bez které by tohle všechno určitě nebylo. Za pár měsíců mi bude 24 let a já pořád nedokážu pochopit, jak jsi to se mnou všechno tak krásně zvládla, maminko? (Porodila jsi mě ve svých 17 letech, starala ses o mě úplně sama, samozřejmě spolu s babičkou, dědečkem a tetou. Otec se na nás vykašlal hned po mém porodu.)

Jak jsi zvládla vstávat několikrát za noc, nakrmit mě, přebalit mě, uživit mě tak, abych byla spokojená? Jak si zvládla ten strach v srdci, když jsem ve 3 letech oslepla z pylu, na který jsem alergická? Jak jsi zvládla moje první zklamání ve škole? Jak si zvládla v mých 13 letech odjet na 5 let do Spojených států, aby jsi mi mohla dopřát střední školu a vše co potřebuji?

A hlavně maminko, jak jsi zvládla ze mě udělat takového člověka? Naučila jsi mě tolika věcem, trpělivosti, slušnosti, průbojnosti a zároveň milosti, naučila jsi mě vařit, žehlit, prát, naučila jsi mě vybrat si správného partnera do života svými radami, naučila jsi mě plakat a smát se. Vždy jsi stála při mě ve chvílích dobrých i zlých, vždycky jsi mě uměla rozesmát a pohladit, když jsem plakala.

A já se naposledy ptám, jak jsi tohle všechno maminko dokázala? Nedokážu to zatím pochopit, nedokážu si asi ani představit, jak tvoje srdce musí být veliké a obětavé, ale je věc, po které toužím nesmírně… být taková máma jakou jsi pro mě byla ty. Děkuji ti za to, že jsem dnes tam, kde jsem a že jsem tak neskonale štastná, díky tobě budu mít snad rodinu jakou jsi mi dala ty.

Miluji tě maminko a věřím, že budeš i tou nejlepší babičkou,
Miluji tě a doufám, že vše co si mi dala, ti jednou budu moct vrátit.
Miluji tě a chci ti říct, že tak jako jsi ty tady byla pro mě, budu i já pro tebe.

Tvoje dcera (možná budoucí maminka) :-) Kačenka

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 01.05.11 08:24

:hug: moc krásné.
Přeju Ti, ať máš možnost být brzo také takovou maminkou! :kytka:

 
Somier
Kelišová 5305 příspěvků 01.05.11 11:26

Nádherný :kytka:
přesně tohle já cítím ke svojí nejúžasnější mamince, jen to nedokážu takhle krásně napsat :-)
Nádherně jsi to napsala :kytka:

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 01.05.11 12:12

Jůůůůůůůůůů, to je nádherné, málo který deníček mě dojímá, ale tenhle tedy ano. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Katulink1  09.05.11 19:58

Děkuji moc , musela jsem se vypsat,musela jsem říct jak jí mám ráda.. :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama