Den D – 19. 1. 2011, 13:42

Porod

Jak jsem se vyklubal na svět. Mamku jsem šťouchnul do bříška kolem půl osmé ráno, Mámo vstávej! Copak necítíš, že voda, ve které si celé měsíce tak spokojeně plavu mi tu nějak ubývá?

Poprvé u mámy
2 komentáře

Takhle jsem se dral na svět...
4 komentářů

6 týdnů
5 komentářů

9 týdnů
2 komentáře

10 týdnů

Máma mě poslechla a vstala. Začala spěšně pobíhat po bytě a balit poslední věci, aby nic nezapomněla. Volala tátovi do práce, aby přijel, že asi nastal náš den D. Bylo 19. 1. 2011. Bylo mi to trošku divný, protože na svět jsem měl vykouknout až 20. 1., ale co… den sem den tam… řekl jsem si, že to trošku uspíším.

Taťka mámu odvezl do porodnice o půl desáté.. .musela chudák čekat hodinu v čekárně, protože se půlka Hradce Králové rozhodla rodit ve stejný den a měli tam plno. Naříkala, že už jí bolí bříško.. .no musel jsem jí přece dát nějak najevo, že chci ven!

O půl jedenácté nás sestřička konečně přijala, konstatovala, že opravdu odtéká vodička ve které jsem si spokojeně plaval a mamku si tam už nechali. Natočili jí monitor a moc ji nepotěšili, nelíbil se jim. Cítil jsem, jak se mámě sevřelo srdce a dostala strach… „Mami neboj, budu v pořádku.“ No, asi mě neslyšela, protože se bála čím dál víc. Paní doktorka jí řekla, že je otevřená na dva prsty a že jí píchne zbytek plodové vody. No, to teda mamka zanaříkala, bolelo jí to, ale mělo to pozitivní účinek a hned se otevřela na čtyři prsty! Juchůůů… vypadá to, že to půjde rychle.

Však to znáte, následoval klystýr a hodina strávená na přípravě, kde si máma mohla dávat sprchu, která jí ulevila od bolesti. No co Vám budu povídat, ta moje snaha dostat se ven, se rozhodně nemíjela účinkem! Mámu to bolelo čím dál víc… už nenaříkala, ale řvala. Naštěstí se tam objevil po hodině táta (to když ho zavolala, že už může přijet). Paní doktorka konstatovala otevření na 8 prstů, ale prý musí ještě chvíli vydržet. Ale máma ne a ne! Křičela, že už musí tlačit a že musí na sál. No co myslíte! Byl nějaký sál volný? Nebyl! Chudák JÁ! Už jsem ták moc chtěl vykouknout ven, že jsem tu mou mámu pěkně potrápil.

Naštěstí nedošlo na to, že bych vykoukl na svět na chodbě, přece jen pro nás nějaký sál uvolnili. A tam už to byla rychlovka. Že by byla máma zrovna tichá ženská, to se říct nedá… řvala, až mi zalehlo v ouškách! Uf Uf. Ale řeknu Vám, že to, co následovalo, jsem vůbec nečekal! Během několika minut jsem měl totiž hlavu venku a tělo stále uvnitř! Máma mě asi ale chtěla ven celýho a tak šup, zatlačila ještě jednou a paní doktorka už mě držela v náručí. Hned mě odnesli a řeknu Vám upřímně, nebylo mi moc dobře. Nemohl jsem dýchat, nalokal jsem se totiž mamčiné zkalené plodové vody, kterou ze mě museli odsát a víte co ještě? Měl jsem z ní infekci! Ach jo, to je teda začátek.

Potom ale přišlo něco krásného. Umyli mě, oblíkli, táta udělal několik uměleckých fotek a konečně mě přinesli mámě. Přitiskla mě k sobě a dala mi velikou pusu. Řekla, že se budu jmenovat Samuelek. Vůbec se mi od ní nechtělo, ale paní doktorka řekla, že mě musí dát do teplíčka do inkubátoru, abych se uzdravil.

Celý proces, než jsem se dostal ven trval jen dvě hodinky, ale než mě donesli mámě podruhé, to byla celá věčnost! Celých šest hodin! Pokusil jsem se napít jejího mlíčka… nic moc tam neměla, ale stejně to bylo fajn. Máma brečela. Štěstím, jak jsem se potom dozvěděl. Měl jsem od jejích slz úplně mokrou hlavičku. Pořád mě pusinkovala a říkala, jak mě miluje a že jsem to nejkrásnější děťátko. No, podívejme se pravdě do očí. Nebyla moc objektivní. Viděli jste mě první den? Byl jsem jak malý opuchlý Číňánek. Ale pro mámu ten nejhezčí. No však to znáte.

Pak ale přišlo něco fakt blbýho. Vzali mi krev a řekli, že mám velkou infekci z té zkalené vodičky. Ach jo. Máma se na mě přišla podívat, i když nemohla pořádně chodit. Hodně brečela a navíc se jí udělalo špatně a málem u mého inkubátoru omdlela. Sestřička byla pohotová, chytila ji a odvedla zpátky do postele. A mě o půlnoci zbalili a odvezli na dětskou kliniku, kde jsem vůbec nikoho neznal a kde jsem musel ležet celý týden!

No co Vám mám povídat, nuda. Pořád jsem jen ležel v té skleněné krabici, máma za mnou docházela každé tři hodiny, aby mi dala cucnout mlíčka a pořád nade mnou brečela. Táta každý den vytvořil několik dalších uměleckých fotek a pořád dokola se ptali paní doktorky, kdy už budu v pořádku. Trvalo to týden, než řekli, že dvojí antibiotika, která mi dávali, zabrala! Jupíííí. Ale víte co? Kdybyste se někdy dostali do stejného inkubátoru jako já, tak nezoufejte! Za prvé je tam teplíčko a nic nemusíte! Fakt! Jen hajáte, spinkáte, papáte. A hradecké sestřičky jsou moc moc hodné. Paní doktorka taky.

Na další tři dny nás s mamkou dali do malého pokojíčku, kde jsme byli jen my dva. To bylo fajn. Chovala mě a pusinkovala. Dávala mi mlíčko kdykoliv jsem si řekl. Ale přece jenom… už jsem se těšil domů. V nemocnici jsme strávili celkem 10 dní… vůbec by mě nenapadlo, že uvidím tolik máminých slz hned první dny života. A ona zase říkala, že by ji nikdy nenapadlo, že to budeme mít takhle složité, když celou dobu, co jsem byl v bříšku, bylo vše v pořádku.

Příjezd domů byl skvělý, fakt. Máma s tátou si teda dali záležet, to se musí nechat. Nachystali mi postýlku a košík na spaní… spoustu hraček (které mi, upřímně řečeno, byly tak trošku fuk), ale hlavně.. .HLAVNĚ UŽ JSEM BYL POŘÁD JEN S MÁMOU A TÁTOU. Každý den. Každou minutu.

I teď mám občas mokrou hlavičku od máminých slz… ale jak sama říká, jsou to už jen slzy štěstí… za to, že mě má a že jsem ZDRAVÝ.

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 03.04.11 06:54

Hvezdicko, nadherne napsany denicek! :-) Samuelek je tak krasny miminko, to spatne uz jste si vybrali a ted uz bude jen dobre :-) Preju hodne stesticka maleho do zivutka a mejte se krasne :-)

¨´ú= i =i0PÚÍí po,p§.-,=yúl ú A neco od Vojtiska :-)

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 03.04.11 10:06

Hlavní je,že už to máte za sebou a že jste oba v pořádku :hug: Hodně štěstíčka celé vaší rodince :kytka:

 
rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 03.04.11 11:26

Krásný chlapeček :hug: , úžasně napsaný deníček :potlesk: Přejeme už jen a jen zdraví :kytka:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 03.04.11 13:12

gratulujeme k Samuelkovi…moc pěkně napsaný tak hlavně budte štastní a zdravý… :potlesk:

 
onia
Stálice 91 příspěvků 03.04.11 16:33

jsi to Samuelku napsal moc pekne :-D Mej se hezky s mamkou a s tatkou :-)

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 03.04.11 18:27

Krásný deníček…nádherně napsané :-) Samuelek je nádhernej…Přeji Vám jen samé štěstíčko a zdravíčko ať Vás všechny tři jen provází :-) :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 03.04.11 19:47
:palec: :palec: :potlesk: :kytka:
 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 03.04.11 20:04

Moc krasny, opravdu ! :kytka:

 
Luciján
Kelišová 6551 příspěvků 03.04.11 20:12

Krásně psaný deníček.Hodně štěstí. :potlesk: :palec:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 04.04.11 08:56

Ahoj, moc krásně jsi to napsala!!!!! Až tu bulím a bulím!!!
Přejeme hodně zdraví a sluníčka!!! A samo lásky!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 04.04.11 09:18

Samuelku máš to krásně napsaný, ukápla mi slzička, protože mě to dojalo. Přeji jen jen samé zdravíčko.

 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 04.04.11 10:21

Všem moc moc děkujeme!!! :kytka: :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 04.04.11 10:45

Je to moc hezky napsané. Gratulujeme k Samuelkovi, je kouzelnej:-) :kytka: :huban:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 04.04.11 11:15

moc krásně napsaný deníček úplně mě to dojalo a gratuluju k Samuelkovi

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 04.04.11 14:29

Nádherný deníček se povedl.
Gratuluji k** Samuelkovi** :kytka: :kytka: ať dělá jen samou radost :lol: :srdce:

 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 04.04.11 15:20

Děkujeme holkyyyyy :hug:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 04.04.11 17:27

Moc krásně napsaný deníček,opravdu moc hezky popsáno,až mi ukápla slzička.Tak přeji hodně zdravíčka,ať se vám daří :-) :hug:

 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 05.04.11 09:09

Děkujeme, snad nás to zdraví jen tak neopustí :kytka:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 05.04.11 09:22

Po pátem zasmání jsem to už přestala počítat kolikrát jsem se ještě zaculila :lol: opravdu úžasně napsaný deníček se šťastným koncem…a tak to má být…a hlavně si dokážu představit jak to ten malinký opravdu tlumočí :lol: super… :palec:
Teď už jen vše nej do života a už to bude určo super :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 05.04.11 13:44

To je ale krááásně napsaný deníček!!!! :-) :palec:

 
Habibi2606
Kecalka 163 příspěvků 06.04.11 20:31

Moc krásně napsané! Opravdu mě to moc dojalo. Gratuluji k mimi a ať Ti dělá Samuelek samou radost!

 
Isiska
Kecalka 195 příspěvků 07.04.11 20:14

Krásné… vždycky mám slzy v očích a usmívám se jako přitroublá, když čtu, jak to dobře dopadlo. Naše Haňulka se narodila ve stejný den :)

 
slunicko83
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 02.03.12 19:03

regulérně tady brečím, to je tak strašně krásně napsaný, opravdu jeden z nejkrásnějších deníčků tady :) My budeme rodit za 14 dní, tak už se strašně těším, až můj Honzík bude mít hlavičku od mých slziček štěstí :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama