Deníček holek z diskuse Těhule?! 34 TROCHA ZEMĚPISU A HISTOR

Snažení

Naše letní dovolená aneb TROCHA ZEMĚPISU A HISTORIE NIKOHO NEZABIJE Nejdříve jsem chtěla napsat jen příspěvek do deníčku, ale pak jsem si řekla, že nový deníček by se šiknul, tak tady je:

Jistě víte, že jsem strávila týden na ostrově Elba. Tento ostrůvek leží v Tyrhénském moři, které je součástí moře Středozemního. Ostrov má půdorysně tvar ryby a je poměrně kopcovitý - z jedné strany na druhou se nedostanete, aniž by jste museli nějaký ten kopec překonat. Na dohled (pouhým okem) z Elby se nachází ještě několik dalších ostrovů jako třeba Korsika, Pianosa (ale ten skoro nevidíte, protože je jak placka), Capri a Monte Christo. S ostudou přiznávám, že až dosud jsem si myslela, že ostrov Monte Christo je výplodem fantazie Julese Vernea. Ostuda to je, ale zato jsem měla vždycky při pohledu na tuto pevninu jakýsi zvláštní pocit s nádechem tajemna.
Pobyt na Elbě byl krásný. Počasí vyšlo, moře bylo nádherně čisté a všude okolo a zmrzlinu, tu mají Italové opravdu nejlepší na světě. Co víc by si našinec mohl přát? No, možná trochu památek. Pravda je, že zrovna těch na Elbě moc není. Kdyby tam 2 roky nepobýval Napoleon, který tam zavedl jakýs takýs pořádek, tak kromě jeho městského paláce a venkovské vily ani nemají pomalu co ukazovat. Faktem je, že zdejší obyvatelé za to ani tak nemůžou - kdysi tam mívali krásné románské kostely a dokonce několik rozsáhlých vil z doby starověkého Říma, ale výbojní Islámští, Normanští a Řečtí piráti a taky korzáři z Anglie a Dánska několikrát vzali ostrov útokem a spousta památek tak vzala za své. Ale kdo hledá, najde a najde alespoň ruiny těchto staveb. A kdo si dokáže přeložit psaného průvodce z němčiny, angličtiny nebo italštiny, tomu už stačí jen trochu představivosti, aby si domyslel, jak to tam kdysi mohlo být krásné. Spousta památek nemá ani toho průvodce na tabulce, takže si při jejich obhlídce bohatě vystačíte s vlastní fantazií.
V zá:,–(ě zde najdeme 3 druhy zástavby, kde Elbané žijí. Městečka v kopcích, přístavní města a jednotlivé usedlosti (ať už zemědělské nebo jen rekreační). Kempy a hotely při pobřeží nepočítám, neboť zde žijí většinou Němci, Italové, kteří nejsou z Elby a potom pár Čechů a Slováků a sem tam nějaký Francouz.
Přístavní města mají, kromě přístavu (jak jinak, že?), kde můžeme obdivovat kotvící lodě od malých bárek, přes jachty až po mohutné trajekty. A majáky a opevnění, které jsou velmi charakteristické pro tato města tak často přepadaná piráty. Jelikož Elba je z okolních ostrovů nejblíže západnímu pobřeží Itálie, byla velmi strategickým bodem. Opevnění většinou dali postavit vlivné a movité Italské rody - např. Pisánové z Pisy a Medicejové, kteří tuším žili ve Florencii.
Na opevnění v Portoferaiu vlaje vlajka Elby, kterou navrhl sám Napoleon: přes bílý podklad se diagonálně táhne červený pruh a na něm jsou 3 zlaté včely.
Městečka, která se nachází v kopcích vypadají podobně jako kdekoliv jinde v kopcích na evropském břehu Středozemního moře. Uzounké uličky, aby poskytovaly co nejvíce stínů a mezi uličkami sem tam náměstíčko s kostelíčkem či radničkou. Vzhledem k velikosti ulic, náměstí a kostelů jsou zdrobněliny zcela na místě. O to malebněji na nás působily. Říkala jsem si, proč se lidé tísní tady v kopcích, když mají tak nádherná údolí, kde je třeba jen pár stavení? Odpověď je nasnadě. Když už zdejší obyvatele přestaly bavit neustálé útoky všech těch pirátských Tatarů, prostě se sebrali, odešli do hor a už tam zůstali.
No, do hor. Nejvyšší kopec se jmenuje Monte Capone a má 1019m. A kdo se tam chce pohodlně dostat, k dispozici mu je lanovka.
Na dalším výrazném kopci Volterriao (kterého si všimnete už při cestě trajektem) se nachází zbytky někdejší tvrzi z období středověku. Původně tam měli svou o:,–(u Etruskové. (To je ten národ, o kterém se neví odkud se vzal a který vynalezl spoustu užitečných věcí.) Ale úplně první na Elbě ještě před Etrusky byli Neandrtálci. My jsme nahoru na Volterraio samozřejmě museli taky vylézt - ruiny nic moc, ale pohled dolů na záliv a město Portoferaio byl naprosto úchvatný.
Elba bývala významným místem, kde se těžila železná ruda a taky je zde mnoho nalezišť polodrahokamů. Jelikož jeden náš výlet vedl místy, kde dříve doly na železnou rudu byly, jeden takový kámen jsme si dovezli. Je narezlý a na svou velikost dost těžký. Polodrahokam jsme nenašli žádný. Zato jsme byli v obchodě s polodrahokamy v Porto Azuro - na ploše asi 40 m2 tam najdete jakýkoliv hezký kámen, na který si vzpomenete. Až se mi nechce věřit, že by se všechny daly najít na Elbě.
Kdo si chce zašnorchlovat, má k dispozici velmi čisté moře a asi 4 druhy ryb. Ale kdo se umí potápět (kdo neumí, může se to přímo na ostrově za slušný peníz naučit) tomu se možná podaří uvidět vraky lodí potopených v dávných dobách bouřemi nebo piráty. Kolem Elby byla mořská křižovatka a tudíž potopených lodí bylo více než kde jinde a hodně se díky tomu toho také najde ve zdejších muzejích.
Každopádně Elbou jsem byla natolik uchvácená, že jsem prohlásila, že bych si dovedla představit žít tady. Manžel mi na to odpověděl, že bych se tu za chvíli začala nudit. Možná ano, možná ne. Elba sice není rozlohou moc velká, ale přiznejme si, jak často cestujeme do větší vzdálenosti než 50 km jen tak, když nepotřebujeme? Ale všude dobře, doma nejlépe. Nicméně kdybych se znovu někdy čirou náhodou na Elbě ocitla a to déle než na týden dva, určitě bych tam začala péct chleba. Pizza s mořskými plody byla sice výborná, ale není nad pořádný voňavý měkoučký krajíc.

Květina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.07.05 10:09

Ahoj holčinky,
omlouvám se za jeden kopanec v deníčku v podobě zmateně nedokončené věty, ale kdo nic nedělá nic nezkazí, že?
U nás doma je teď nějaká krize. Co jsem se vrátili z dovolené, tak nám dá oběma hodně ovládání, abychom se nehádali. Faktem je, že já jsem byla 14 po dovče zapřažená v jednom kuse jak v práci, tak doma (kvůli pozemku a kvůli projektování) a do toho ještě tetka, tak se není čemu divit, že jsem byla podrážděná. Co mě ale naštvalo nejvíc, tak to, že si manžel dovolil uklidit mi na mém pracovním stole. Měla jsem tam takový pracovní nepořádek už asi půl roku, ale velmi mě rozzlobilo, že si něco takového dovolil. A pořádně jsme se kvůli tomu rafli. Další problém je teď, kdy si navrhujeme náš nový domeček. Mám pocit, že manžel v sobě živí pocit, že ho k ničemu nepotřebuji (možná jen kvůli těm dětem) - což samozřejmě není pravda - a tak se za každou cenu snaží dát mi najevo, že tady nerozhoduji já. Ale jak mu mám proboha vysvětli, že některé věci, které on navrhuje do domku jsou zkrátka špatně a nebudou fungovat? Abychom se kvůli tomu nehádali, tak jsem z některých věcí ustoupila, ale já už teď vím, že podle mě by to bylo lepší (možná, že to zní nafoukaně a samolibě, ale prostě to vím), on to (bohužel) zjistí, až tam budeme bydlet. Věta připomínající malé utrucované dítě mluví za vše: „Tak, jak jsi to navrhla se mi to líbí, ale když tam nebude nic podle mě, nebudu se tam cítit." No nezabily by jste ho? Jsem z toho nešťastná, oba víme, že spolu chceme být, ale teď na tom musíme oba pořádně zapracovat.
Holčinky moje zlaté, děkuji za útěchu už v předešlém deníčku. Vím, že každá máte svých starostí dost a přece si najdete pro mě milá slovíčka. Nechci si tady pořád stěžovat - svého manžela si moc vážím (kromě toho, že ho miluji), ale tím svým prosazováním se za každou cenu mi fakt leze na nervy. Doufám, že se to u nás brzy ustálí a přestanu tady pofňukávat.

Mějte se pěkně a pište!

Květina

PS: A jsem dokonce prví!

 
Anonymní  07.07.05 12:49

Ahojky Kvetinko,

tak jsem druha, ale denicek jsem jeste necetla, priznavam se bez muceni.
Skoukla jsem i tvuj prispevek, tak ti na nej odepisuji a pak prectu i denicek, ale tohle je dulezitejsi.
Nesmutni a zkus si i z negativnich veci vzit to pozitivni. Ja vim, ze je to tezke, ale jak pises, tak manzu milujes a vazis si ho a to je nejdulezitejsi. Vis, treba na nej trochu prenasis ten stres kvuli mimiskovi a ted kvuli baracku a asi se ani jednomu z vas o tom nechce hovorit. Ono je nekdy tezke si to priznat, ale ja to znam sama. Nekdy uz jsem vseho mela tak plne zuby, ze jsem proste davala najevo manzovi, ze kdyz se se mnou nemiluje(v pred­stave, ze je to ten den D), tak je to jeho chyba, ze tu mimo stale jeste neni. Coz zpetne vim, je blbost.
Jen ti chci timto rict, ze asi nejlepsi bude si o tom vsem promluvit, proste si sednout a ze vseho se vypovidat, on i ty. Asi to bude trochu ,,bolet,, protoze pravda skoro vzdy ,,boli,, ale myslim, ze se vam obema pak ulevi. Ale tady ve Francii se rika ,,je zapotrebi vymacknout vred,, Nejdriv to boli, ale pak je cloveku lepe.

Drzim ti moc palce a verim, ze jsem ti alespon trochu pomohla.
Dej vedet, jak jste dopadli, jestli budes chtit.
Pa Dede

Ps: Jdu cist ten denicek

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 07.07.05 20:30

Ahoj holky!

Tak se po delší době zase hlásím.

Květino, moc pěkný a poučný deníček, je vidět, že dovolená se vám vyvedla. Jen ty návraty do reality pak bývají horší, že? Neboj, to se překoná. Vím, že s chlapama je to někdy strašný a zvlášť pokud se cítí být nevyužití a ničí se jejich ego. Jednoho takovýho kohouta mám doma taky. Možná to bude drsný, ale co se týče domečku, stála bych si za svým. Ty jsi přece architekt, ty v tom děláš a víš, co je pro dům nejlepší. Nevím, jak na to bude reagovat tvůj chlap, když by sis s ním o tom chtěla promluvit. Snažila bych se mu to nějak logicky vysvětlit (i když to bude asi těžký), proč je to a to důležitý a třeba se mu to snaž nějak podložit, aby to nakonec vypadalo, že na to přišel on. Než abyste se pak trápili v domečku, kterej nebude podle tvých představ a budou tam chyby, na kterých se později oba shodnete. No, to je můj názor, souhlasit se mnou nemusíš. Každopádně ti přeju, ať se situace doma co nejdříve uklidní a jste oba v pohodě!

Dede, jak to vypadá s uznáním těch tvých diplomů? Už se to nějak pohlo? A co práce? Zkoušela jsi obeslat ty cestocky nebo čekáš až na to uznání průvodcovských zkoušek?

Gabi, moc ti gratuluju k první a zdárné kontrole!Je to krásný koukat na toho šprčka, jak se tam v tom bříšku vrtí, co? Moc si to užívej, nevolnosti určitě za chvíli pominou!

Já jsem dneska sama doma, manžel je v práci, ale vypadá to, že půjdu brzo do postele, ti prckové mi dávají zabrat a jsem pořád docela unavená. Bříško mi začíná pomalu, ale jistě růst, budu si muset koupit nějaký těhu kalhoty. Kámoška mi sice půjčila lacláče, ale připadám si v nich jak nějakej velkej balík a tak v nich zatím chodím jen doma, uvidím, jak si na sebe zvyknu a pak vyrazím do ulic:-)

Tak pa! Lennys

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 07.07.05 23:43

Kvetino, jedu na Elbu. Popsala jsi to tak krasne a tak lakave, ze se tam uplne vidim. S tim ostrovem Monte Christo, jsem na tom byla stejne jako ty, takze diky za objasneni, aspon neumru uplne blba. Jo a pod to, ze neni nad poradny vonavy krajic chleba se ti klidne podepisu. Taky tu kupujem chleba, ktery je k nerozeznani od naseho chleba, ikdyz za opravdu nekrestansky peniz, ale zit bez nej proste nemuzem. Tak a k te vasi soucasne domaci atmosfere. Ja bych souhlasila s Lenys (doufam, ze to nepletu) a taky bych neustupovala, ale zvolila bych jinou taktiku. U chlapa je opravdu nejlepsi to zahrat tak, aby byl napad vlastne jeho. Je to sice divadlo a ustupek z tve strany, ale to jsi musela i tak a aspon budete nakonec mit domecek podle vas obou (ve skutecnosti navrh podle tebe, ale zalezi na tom?). Znas to?…chlap ma postavit dum, za:,–(it strom, zplodit syna, tak mu to neber.

Lenys, Lindo dekuji za gratulace. Normalne bych na ten ultrazvuk mohla porad. Sice mam ty fotecky, ale kdyz na ultrazvuku vidim, jak se mimi mele, tak to je nadhera. No, ale na dalsi si pockam az do 4.8.2005 :o(((
Jinak tehu si pomalu zacinam i trosku uzivat. Nevolnosti snad z volna ustupuji a ikdyz jeste denne zvracim, tak uz je to lepsi. Manzilek se me vcera ptal, jaky to je pocit, mit v sobe takoveho cervicka? :o)) Je z nej celej pryc (tvrdak jeden) :O)))))

Tak a taky bych se pripojila k patrani po Slamicce a Filipkovi, Dance a taky Zuzce.
Tak ja se letim zase trosku flaknout, neb zase nejak prituhuje :o(((
Gabriela + cervicek 9+1tt

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.07.05 08:15

Ahoj Sluníčka,
nejdříve musím napravit ještě jedno velké faux pas v deníčku. Román Hrabě Monte Christo, na který byla na začátku jemná narážka nenapsal Jules Verne, ale pochopitelně Alexandre Dumas. Děkuji za chválu deníčku, my panny musíme ve všem najít něco poučné a rovněž máme snahu poučovat ostatní (viď Jazzi), až je to někdy podle mě k nesnesení, takže jsem ráda, že se vám deníček líbil.

Děkuji vám za slova porozumění a povzbuzení - nějak to s tím mým chlapem už skoulím. Ale bude to těžké - on totiž v tomhle případě (při navrhování našeho domečku) mě až skoro odmítá jako architekta uznat. Je to i moje chyba, asi jsem to vzala za špatný konec. Ale nejdůležitější zřejmě bude třeba zbavit ho pocitu, že ho k ničemu nepotřebuji. I když mezi námi - pokud jsem se v 29 letech, kdy jsme se poznali, byla schopna sama o sebe postarat, nevím, proč bych se najednou měla stát toho neschopnou a viset na chlapovi. Dnes přijede po 3 dnech z práce, tak snad si to konečně všechno vyjasníme.
Jinak kamarádka vyhrála 4 lístky na folkový festival a 2 nám věnují. Tak jestli nezklame česká pošta, užijeme si o víkendu trochu té letní kultury.

Lennys a Gábi - jsem ráda, že vaši drobečci tak krásně prospívají. To víte, že vám závidím (samozřejmě v dobrém). Že je blbost mít dítě kvůli bydlení až za 10 let jsem si uvědomila v okamžiku, kdy jsem to vyslovila. Dnes jsem 20 DC, takže jsem právě v pro mě nejhorší fázi cyklu, kdy člověk v podstatě už jen čeká jestli jo nebo ne a navíc na něj útočí podrážděnost díky PMS. (Ha ha ha - tak to jsem zvědavá, jak si to dnes s mužem vyříkáme.)

Holčinky, už musím jít makat, tak zatím pa.

Květina

 
Anonymní  08.07.05 11:01

Ahoj Kvetino,

tak v prvni rade ti musim rict, ze jsem denicek uz precetla, dokonce jiz vcera a zavidela jsem vam. Zvlast, ze jste to tam sjezdili na kolech. Jo, a konecne vim, proc mi Elba neco rikalo. To ten Napoleon. Tak diky za pripomenuti.
Je videt, ze uz mas trochu lepsi naladu, i presto, ze 20DC na nalade asi moc neprida, vid? Ja jsem na tom obdobne. Dnes 21DC a zase se zacinam nejak vic pozorovat. Proc asi? Tak jeste tak 10dni a budu vedet, na cem jsem, jestli se tedy muj cyklus zase nerozhodne prodluzovat. Po dvou prijemnych 26dennich cyklech mi ten posledni zacal po 33, takze ani nevim, kdy MS ocekavat.
No nic, drzim palce, hlavne se nenech unest emocema.

Lennys - uznani diplomu je zatim ve hvezdach. Ohledne diplomu z pajdy cekam na odpoved z rektoratu a ohledne uznani pruvodcovskeho diplomu cekam na odpoved z amba:,–(y, kam se jako mam obratit. Jinak jsem zivotopis nikam neposilala, protoze nemam zkusenosti a to je to, co tu vyzadujou. Ale nepanikarim, neboj.
Gabi - pripojuji se k gratulacim a verim, ze i ty bleestavy pomalu odchazeji. Neda mi to si nevzpomenout, jak jsi jeste nedavno hazela flintu do zita a ted uz mas doma i fotecku cervika. Tak drzim palce, at je vse v pohode.

Ja mam dnes trochu fofr. Odjizdime dnes odpoledne do Nancy (vychod Francie) na svatbu me svagrove. Svatba je zitra. Ja nemam nic sbaleno a jeste si do toho zkracuju kalhoty.
Mejte se fajn
 Dede

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 08.07.05 11:31

Leňuli,

neboj já na vás myslím. Jitule porodí do třech týdnů, tak pak dostaneš troje gatě, dvě trička a ještě cosi tam myslím je. Snažím se vložit fotky z foťáku do počítače a nejde mi to, tak zuřím. Jestli jsi dnes v práci, tak se stavíme. Potřebujem nějaké věcičky. Tak pa, vy čtyři:)

Julka

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.07.05 11:51

Ahoj Dede,
hezky si svatbu užij, taky bych na nějakou šla. Je vidět, že jsi holka česká šikovná, když si zkracuješ kalhoty a šiješ všelijaké věci do domečku. Já mám momentálně šicí stroj vymontovaný a čeká, až ho odvezu k opraváři na seřízení.
Co se týká ustálení tvých cyklů, holkám tu hodně pomáhal ten zázračný čajík - složení je asi zapadnuté někde hluboko v archivu, ale recept na namíchání mám opsaný. Tak kdyby se ti cykly zase rozahasily, někde ho vyhrabu a napíšu - jsou v něm pro ženu samé dobré věci. Jak jsem již psala, jsem dnes 20 DC, ale vzhledem k tomu, že mě začal pobolívat podbřišek - klasika - tak si myslím, že to zase nevyšlo. No nic, na podzim naklušu ke svému dr. ať se mnou něco dělá. Domeček ode mě se mu líbí a s návrhem je moc spokojený, takže předpokládám, že budu pěkně protekční pacientka. Jenom si moc nedovedu představit, jak mě bude prohlížet (no asi tak jak vždycky, jak jinak, že?). Když jsem se s ním moc neznala, tak to bylo v pohodě. Ale teď se spolu nad návrhem třeba bavíme i o jiných věcech, třeba o cestování, filmech apod., ale snad se to nějak zvládne.
Zatím pa.

Květina

 
Anonymní  08.07.05 13:09

Ahojky,

tak jeste rychlovka nez do sebe hodim obed, umeju nadobi a konecne sbalim. Vzhledem k pocasi ale nejak nevim, co zabalit.
Jak jsi psala o tom cajiku, tak ja mam taky recept opsany a dokonce mam i tu smes doma. Ano ano, uz jsem ho i jeden cas pila, ale nejake vyrazne zmeny jsem si nevsimla, mimo taky nikde, tak jsem prestala, ale ted, kdyz jsem doma, tak mam vice sanci ho opravdu pravidelne pit. No uvidime. Znas me, ja si vzdy vsechno pekne naplanuju, ale skutek utek.
Ja na podzim taky budu muset naklusat k nejakemu gynekologovi, zase budu hledat nekoho jineho, ale co se da delat. A hlavne budu hledat nekoho, kdo opravdu leci neplodnost. Fuj to je hnusny slovo.
Bylo by fajn, kdybychom uz ani jedna do toho podzimku nemusely k Dr. kvuli neotehotneni, co? No jo, o tom se mi muze jen zdat.

Mejte se krasne, krasny vikend a tobe Kvetino jeste jednou drzim palce, at si to pekne s manzou vyrikate ke spokojenosti tve i jeho.
Pa Dede

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 08.07.05 14:44

Ahoj holčinky,
mám za to, že čas nazrál a tak bych se ráda zase vrátila k vám do deníčku, jestli mě zase vezmete mezi sebe.
Se mnou to momentálně vypadá tak, že jsem se úspěšně zbavila velké cysty, která mi fakt dávala pár týdnů zabrat. Ale naštěstí se vstřebala, takže mám pokoj. Máme teď opět docela fofry kolem stavby, takže mi čas docela letí. Každopádně se chystám nejpozději za dva měsíce opět přijmout statut snažilky.
Květina - tvůj popis Elby je fakt skvělý! Hned bych se tam vypravila. Jak popisuješ ty úzký uličky, který mají dávat co nejvíc stínu - úplně jsem cítila ten hic, co tam všude určitě sálal. No prostě na mě padla super sluníčková nálada, ačkoliv tady prší už od brzkého rána. Já nevím, jestli bych byla schopná sepsat něco tak hezkého, ale pokud se nikdo nehlásí na příští deníček, třeba bych mohla napsat něco o té své dovolené na Kubě. Teda pokud by vás to zajímalo. A ještě k tomu vašemu domečku - moje tchýňka taky projektuje a ačkoliv se dost často liší naše názory (občas je podle mě tak trochu 100 let za opicema), tak ve věcech stavebních prostě vím, že ona je odborník a má pravdu. A pokud si manža sem tam pro:,–(il nějakou malou změnu oproti jejímu návrhu, stejně se to pak předělalo nebo přizpůsobilo na tu její verzi, protože to prostě bylo lepší nebo to líp fungovalo. Jenže chlapi neradi uznávají, že ženský můžou být v takovýchto věcech prostě odbornice. Nedej se a uvidíš, že i když to bude trvat, manžel uzná a ocení tvou práci.
Lennys - jak se mají tvoji mrňousci? V jakém jsi vlastně týdnu a na kdy ti spočítali TP? Moc moc ti přeju, aby jsi si to pěkně užívala a aby ti hezky rostlo bříško.
Gabriela - páni, to to letí. Tak tvůj červíček už má za sebou první „pózování před objektivem UTZ“. A nejspíš se hrozně těšíš na ten další za měsíc, viď? Doufám, že tě ty nevolnosti brzy přejdou a pak si budeš užívat těhulkovství. Už dřív jsem se tě chtěla zeptat - ty chodíš někam do práce, nebo jsi doma? A jak se mají pejsci?
Dede - taky jsem vytáhla mašinu. Vlastně teprve vytáhnu - o víkendu jsme namontovali garnyže a musím pokoupit látku na záclony a pak je spíchnout. A když už budu v tom šití, asi rovnou spíchnu i nějaké povlečení do pokoje pro hosty. Co si bereš na tu svatbu na sebe? A bude to něco oficiálního nebo spíš menší rodinná záležitost? No a abych nezapomněla - hodně štěstí při hledání dobrého Dr.!
Jazzi, Slámička - jak se máte maminky a co vaši mimísci? V tomhle počasí to asi moc není na procházky, tak si třeba najdete chvilku a budete moct zasednout k PC.
 Milli

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.07.05 15:10

Milli - to je super, že jsi se navrátila, chyběla jsi nám tu. Jen tak mezi námi - ty těhulky a maminky nám snažilkám tady už přerůstají přes hlavu, takže jsme rády, že hodláš posílit naše řady (alespoň na 3 měsíce, jo?).

Gabrielle - no jo, Milli má pravdu, co vlastně dělají tvoji pejsci? Než jsi byla těhulka tak jsi nám o nich tolik psala a teď najednou nic? Tak to tedy ne, holčičko! Pěkně nám podej nejnovější zprávy o tom, co kde Maggie rozkousala nebo shodila a jak si vlastně spolu na sebe s Cherrynkou zvykají. Ale teď vážně - opravdu nám zprávy o pejscích chybí, protože jaksi jsou pro nás součástí tvé bytosti, i když mimíska zastínit nemůžou, že?

Tak a pro dnešek finíto. Pa v pondělí.

Květina

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 08.07.05 15:22

Ještě jsem do galerie dala tři fotečky z dovolené. Já jsem prostě hrozná, děsně ráda fotím a co mám nový digitál, tak prostě nevím, kdy mám dost. Z téhle dovči mám přes 300 fotek! Ale krotila jsem se a dala jsem tam jen ty tři, snad se vám budou líbit.
Krásný víkend!
 Milli

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 09.07.05 00:42

Dede, tak doufam, ze si svatbu krasne uzijete.Dekuji za gratulace a taky vzpominam na casy, kdy jsem si myslela, ze se mimiska nikdy nedockame. No jeste nemame vyhrano, ale snad to klapne. Ty taky nehaz flintu do zita, jiste nejsi neplodna, jen ten vas mimisek asi cekal na ten domecek, zahradku, kde si bude moct hrat.....
Nevolnosti presly do stavu neustaleho zvraceni. Puvodne mi bylo permanentne strasne zle a jen obcas jsem zvracela a ted permanentne zvracim. Vubec nechapu, ze se vubec obtezuji neco jist, kdyz to hned v zapeti vyzvracim. :o(((

Mili, jsem moc rada, ze si o tobe zase muzu neco malo precist. Tak dovcu jsi si uzila a urcite nam, o ni neco popovidej. Asi je nas tu vic, ktere muzem ted cestovat tak leda prstem na mape, ale asi nas to zase tak moc nemrzi. Drzim palce, at uz se neobevi zadne dalsi potize, at ten mimisek, ktery te ma vyhlidlou nemusi cekat. To vis, ze uz se na ultrazvuk moc tesim, mohla bych tam chodit kazdy den.

Tak a hafani, ja jsem o nich prestala psat, neb uz jsem si rikala, ze vam musim lezt pekne na nervy. Tak, zvykly si na sebe myslim primo bajecne, jen Maggie je strasne zarliva, zavistiva a vztekla potvora. Je vazne jak male uminene dite a umi se tak i vztekat. Lehne si nazada, kope vsema 4 packama a u toho knoura, vrci..... a pripadne vztekle kouse do veci kolem sebe. Poradne se perou, ale formou hry, dokonce to nase sumo=Cherrynka dokaze Meggie tak utahat, ze se pred ni schovava. To se nam nikdy nepodarilo. Jinak ted momentalne si Maggie cte noviny, takze pak je muzu posbirat a vyhodit, neb z nich nadela puzzle. Krome par botu snad nerozkousala nic-alespon ne nic vyznamneho, takze si to nepamatuji. Jedinne cim nas ted docela dost suzuje to, ze se naucila vyskocit na jidelni stul (pres zidle) a oblouzit se dle vlastni libosti, takze staci chvilka nepozornosti a utece nam s celym krajicem chleba, rizkem…, pripadne to stihne i necim zapit.No zatim jsme ji vysvetlovali, ze loudeni je neslusne…, takze prestala loudit. Jen si to proste spatne vylozila a budem ji tedy muset jeste vysvetlit, ze krast se taky nesmi. Je to ale buzerace z nasi strany co? :O))))

Tak ja jdu trosinku poklidit a pak se pujdem asi s cervickem natahnout.
Mejte se pohadkove a krasny vikend.
Gabriela

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 09.07.05 09:14

Ahojte ovečky moje:-)

Všechno sleduju, všechno vím, já to tady kontroluju!.-))
Mám tento týden doma manžu, tak si jakože užíváme rodinného života a ve finále si manža užívá PC a paří ostopéro, takže se na net dostanu jen v nestřežném okamžiku, kdy stojí před ledničkou a nebo ráno dospává:-)))
Ne že by mi činilo nějaké potěšení brzo vstávat, stále to úspěšně nenávidím, ale ten malej živej budíček se nedá zaklapnout..:-)))

MILLI - vítej, ztracená dcéro, jaképak copak, jestli tě vezmeme, však jsi pořád naše, no ne?? Btw s tím kubánským deníčkem já vřele souhlasím, neb tam se pravděpodobně nikdy nedostanu, tak jsem lačná po tvých dojmech.

KVĚTINA - tys ten popis dovolené vzala pěkně z gruntu, muselo tam být krásně.. Krom toho potápění, to nemusím, bych to brala taky. No a ten chleba by mi teda asi taky mocně chyběl:-)
Jo a co se týče toho sporu s manžou…Jasně že ti rozumím, přít se o něčem s Pannou je sebevražda:-))) Bohužel ve valné většině případů máme pravdu, jinak do sporu samozřejmě nejdem, tak je pak těžko pochopitelné, proč ten druhý protestuje, když pravdu máme MY!!:-)
Souhlasím s Gabkou, možná má pocit nedostatečné relizace, barák je přece chlapská práce, tak si asi potřebuje něco dokázat. Já bych asi nějaký ústupek udělala, pokud to samozřejmě nebude na úkor nějakých daných stavebních pravidel. A nebo si sedněte a u sporných věcí si řekněte, proč to chcete zrovna takhle. Logika je mocná…:-)
DRžím palec a zkus mu dát šanci, chlapi už jsou takoví a málokterý tyhle věci nechá jen na ženské a přijme bez výhrad všechno, co ona vymyslí. Mně by spíš štvalo, kdyby mu to bylo jedno a nechal všechno na mně:-)

DEDE - hezky si užij svatbu a pěkně se nadlábněte. Pakliže se teda ve Francii bužíruje na svatbách aspoň trochu jako u nás:-))
A chválím tě, že jsi šikula s šicím strojem, já jsem sice taky domácí šička, ale naposledy jsem šila Matýskovi hrací deku na zem a kleknula mi mašinka, no a ještě jsem se nedohrabala ji odnést opravit. A to máme opraváře prosím o pár baráků vedle, ehm…

GABKA - teda Červíček ti dává pěkně zahulit, chuderko..:-/ Ale vidíš, všechno je v pořádku, taky furt koukáš na obrázek z UZ?:-) Já se na něj nemohla vynadívat a na jedné fotce měl malej už tenkrát ten rošťácký výraz, co mívá teď:-))
Přeju, ať už tě blitíčko co nejdřív opustí, neboj, málokomu bývá blbě celé těhu, už se blížíš ke zlomové metě a bude to určitě lepší.
Hele a přibíráš vůbec něco, když je ti tak zle? S jídlem se každopádně obtěžuj, aspoń něco tam určitě zůstane…(Jéžiš to jsou chutné rady, ale co naděláš).
Drž se a pozdravuj ty vaše chlupaté rošťandy, co Cherrynka, na:,–(ili jste jí redukční dietku? Nebo to vylítá, když zápasí s Maggie?:-)
Pěkně jsem se posmála, jak jsi říkala, jak vám mizí jídlo ze stolu, to jsou čísla:-))
Evidentně dobře vaříš, ber to jako poctu:-))

Lilinka se dovoluje, Zuzka tak strašně pracuje?? Holka, už máš pokoj od školy, tak ne že se zahrabeš na celé prázdniny v práci a zas nepísneš ani řádku? Co nového u bratov Slovákov, slovenčina nám tu schází jak sůl!:-)
A po Dance se slehla zem, doufám, že je v pořádku a jen se zapomněla v přípravách na mrňátko a v úpravách domečku.

A co u nás, prostě veselá dovolená:-) Matýsek roste před očima, to je až neuvěřitelné, každý den nad tím znova žasnu. Na pasení koníků je lenoch, když je dobře naložený, tak mu to jde krásně, ale většinou ho to nebaví, tak sebou praští na zem a žužle si paleček a vrní.
Taky je mocně ukecaný, občas vede dlouhé monology, sledovat ho je stokrát lepší než televize:-)
A kočárek stále nesnášíme, teda pokud jedeme, je to OK, ale předevčírem jsme se vraceli ze Zoo autobusem a opět jsme ztropili scénu, ještě že to manža zachraňuje a vezme si ho na ruce, hned je klid. Ovšem zas čumí lidi, protože Matýsek kouká okolo a je k sežrání. Tak si hezky ublinknul a nějaký dobrý muž se jal mě komandovat „mamino, blinká vám to, utřete mu pusu, už zase, mamino a co tak řval v tom kočárku, co mu děláte?“ a podobně. Tohle mi fakt přidává na sebevědomí, kdybych tam byla sama, tak buď vystoupím nebo ho pošlu do háje.
Nejspíš ale obojí:-)))

Hezký víkend, i když má být upršený,

Linda a Matýsek spinkací

 
Anonymní  11.07.05 08:56

Hlásí se ztracená a zatracená Dana.

Musím napsat prvně pár řádků a pak si Vás pěkně v klidu přečtu.

Jediné co jsem zaregistrovala je, že se navrátila Milli a to je moc fajn.

Jinak u nás snad vše v pořádku.Jen nekontrolovatelně kynu. Minulý týden jsem tu měla rodiče na výpomoc s baráčkem a řeknu Vám, že pomoc bodla to zas teda jo, ale těch 10 dní společné domácnosti bylo úmorných. Neměla jsem vůbec na nic náladu a jsem fakt ráda, že žijeme sami.
Musela jsem mít tak zaťaté zuby, že mám teď problémy s otvíráním pusy.

Tento týden se již rozhoduji, zda nezůstanu doma, zatím to však vypadá, že jo.

Tak teď víte, že žiju a jdu číst.

Zatím pa pa Dana 14tt

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 11.07.05 08:56

Dobré ráno,
i když u nás poněkud ubrečené - s malými přestávkami tu na Vysočině prší už od minulého úterý.
V sobotu mě zase zasáhla morová rána - byli jsme na dodatečné oslavě svatby u příbuzných a ti nám sdělili radostnou zprávu, že jsou v očekávání. Takže se vlastně museli brát. Já jim to ze srdce přeju, ale byl to jen další impulz k tomu, aby se všechny ostatní sestřenice, tetičky a babičky obracely na mě s otázkou, kdy už se taky konečně pochlubíme my. Místním snažilkám asi nemusím vykládat, jak jsem se při tom cítila a hlavně už mi taky docházejí výmluvy. Ale dost smutnění.
Gabrielle - tak Maggie si doma zavedla na stole samoobsluhu? Úplně mě to rozesmálo, když jsem si jí představila, jak se klidně promenáduje na stole a vyhlíží si nějakou dobrůtku. Na kdy máš vlastně TP? A budeš rodit u vás nebo přiletíš do Čech? No na tyhle otázky je zatím dost času, viď? Taky doufám, že až půjdeš příště na UTZ a bude nějaká pěkná fotečka, že nám jí šoupneš do galerky, abych se mohla pokochat a trochu si zkrátit čekání na vlastní!
Lennys - no a tebe speciálně jsem chtěla poprosit o fotečku z UTZ, pokud bude. Trojčátka jsem ještě neviděla, tak jsem móóóc zvědavá. Jinak u vás všechno v pořádku?
Jazzi - jak se má Matýsek? Včera jsem na vás vzpomínala - byla u mě na návštěvě kamarádka s osmiměsíčním chlapečkem a moc jsem si to užila. Miluju ty bezzubý úsměvy s rozzářenýma očičkama :-)
Tak, kočulenky, něco mi sem taky písněte, ať tu zase nezavádím nějaký kult samomluvy.
 Milli

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.07.05 10:05

Ahoj Sluníčka,

dnes jsem už od rána nervózní, no jo, PMS už začíná působit. Už se těším, až vypadnu z práce a doma se budu uklidňovat u nějaké bohulibé domácí činnosti.

Milli - úplně ti rozumím, to samé v bleděmodrém jsem zažila loni na firemním věčírku, kdy kolegyně oznámila, že je v tom, takže já jsem tam vydržela s vypětím všech sil 2 hodiny a sotva se za mnou zavřely dveře od restaurace, tak Niagára byla proti mně hadr. Mimochodem, tvoje fotka s delfíny je naprosto skvělá, musel to být nezapomenutelný zážitek. I já si něco zajímavého o Kubě ráda přečtu.

Gábi - braní jídla ze stolu jsme u našeho německého ovčáka museli taky řešit. On si v nestřeženém okamžiku obvykle bral z konferenčního stolku, tudíž se nemusel namáhat žádnými akrobatickými skoky jako vaše Maggie, protože měl jídlo přímo u čumáku. Nicméně vychovat šel a teď si nevezme i kdyby přímo u ňufáku měl šunku.

Jazzi - už kterýsi starý filosof prohlásil, že nejjednodušší je poradit druhému - a pán v autobuse toho využíval plnou měrou. Já bych se asi neudržela a poslal ho někam.

Dani - až budu těhu, tak bych kliďánko zůstala doma (takže hurá do toho), ale vzhledem k tomu, že se chystáme budovat to naše hnízdečko a bude potřeba každá kačka, tak si od projektování odskočím asi jen porodit. Na druhou stranu, kéž by to tak bylo, protože někdy mě už přepadá pocit, že se snad mimíska ani nedočkám. I když můj dr. mi říká, ať jsem v klidu, že umělé proplácí pojišťovna až do 45.

Lili - kde se touláš, zase na nějakém školení, nebo na dovolené? Mojžíšovou neustále cvičím a snažím se cvičení neflákat, ale někdy už mě to táááááááááááá­ááááááák nebaví.

Jinak s manželem jsme se už trochu udobřili. A pro změnu jsem slaměná vdova, jelikož manžel odjel do práce a potom pojede na pár dní ke svým rodičům, takže se týden neuvidíme. Je mi po něm smutno, ale na druhou stranu, alespoň se na sebe budeme těšit. A trávit se mnou a s mým PMS celý týden je jen pro silné povahy. Neříkám, že manžel ji nemá, ale zrovna teď by to k vyčištění ovzduší v naší domácnosti moc neprospělo.

Holčinky, musím jít makat neb ve středu mám jednání a hodně práce přede mnou.

Květina

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 11.07.05 15:33

Tak jsem zase tu a koukám, že se to tu moc nehnulo.
Mám na vás všechny prosbičku. Jelikož mám spoustu nádherných fotek z dovolené, poslala jsem taky jednu do internetové soutěže. Je to na www.idnes.cz/plaz - moje fotka je ve třetí skupině, pro kterou se hlasuje tento týden. Chtěla jsem vás poprosit, pokud se vám moje fotka bude líbit, jestli byste pro ni mohly zahlasovat. Nedělám si iluze na postup, ale moc by mě potěšilo, kdybych se z těch víc než dvouset fotek umístila tak v první padesátce.
Květina - a neměla bys taky nějakou pěknou fotečku z Elby? Třeba bys jí tam taky mohla poslat.
Dede - nechystali jste se někam k moři? Přidej se taky se soutěžením!
 Milli

 
Anonymní  11.07.05 17:04

Ahojda,

moc vás všechny zdravím, dlouhou jsem tu nebyla, nějak jsem nestíhala.

Mili - koukala jsem na ty stránky, ale nevím jak se jmenuješ, tak nevím pro jakou z těch fotek hlasovat… Jestli by jsi mi mohla napsat své jméno, tak budu ráda hlasovat pro tvé foto…

Pája

 
Anonymní  11.07.05 17:34

Gabrielo, z celeho srdca blahozelam k cervickovi, nech ide vsetko tak ako ma!:o)
alienka+sestmesacny viktorko

 
Anonymní  11.07.05 21:22

Ahoj Krasky,

specialni pozdrav pro Milli - jsem moc rada, ze jsi se nam navratila. Je moc prijemne cist tve prispevky, ktere salaji dobrou naladou. Tak jen tak dal.

Ma nalada je na bodu mrazu, nebot mrcha opet dorazi. Citim to na prsou, takze tento mesic zase nic. Sakra sakra sakra.
Jen ve zkratce, svatba se povedla, napisu vice zitra odpoledne, dopoledne mam fofr.

Mejte se krasne
Dede

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 11.07.05 22:16

Takze berusky, dnes si uzivam volna, tak vam musim alespon odpovedet na vase prispevky a pak se musim vrhnout na ten nas svincik, ktery doma mame.

Lindo, moc me pobavil popis vasi cesty mhd. Taky mam tyhle vseznalky moc rada :o((( Rekla bych, ze Matysek je akcni po mamince a tak ho proste obycelne lezeni v kocarku nemuze uspokojovat, zvlast, kdyz je jeste vysoce inteligentni no ne? Fakt se mu moc nedivim, vzdyt to musi byt silena nuda:o((( Ale jinak je teda k sezrani. Divala jsem se do galerky a je uzasny. Tak by me zajimalo, jestli uz mate alespon zbrojni pas?
Co se me tyka, tak neni dne, abych na ty fotky z ultrazvuku nekoukala. Strasne rada bych by si zasla na ten ultrazvuk, protoze kdyz jsem jeste navic videla, jak se miminko hybe, tak to byla vazne parada. Mela jsem obrovskou chut si ho vyndat a pochovat. Tak ho zatim hladim alespon pres pomalu rostouci brisko. Sice ustavicne zvracim a to vsude a za vsech okolnosti (kdyz nekam vyrazime, tak se me manza pta, jestli mam pytlik na bliticko?), ale nehubnu, neb se snazim jist, ikdyz je to teda opravdu to posledni na co bych mela chut. Uz mam se spoustou obleceni potize a vyber se tedy kvapem zuzuje. Nevim, jestli je to tou moji zaklonenou delohou, ale zda se. ze zacinam kynout nejak moc brzy, takze mam hruzu, kde se to zastavi.
Prsa uz taky horko tezko do neco vmestnavam a tak se zacinam pomalu pripravovat na nakup v spodniho pradla - vetsich rozmeru.
Cherrynce jsme snizili davky jidla a zvysili aktivitu, ale vysledek zatim zadny:o((

Mili, ja bych vam do galerky vlozila uz i tuhle fotecku, ale kdyz ja nemam scaner, takze nevim, jak ji do toho PC narvat. Zkusim ji vyfotit, ale nevim, co z toho vyleze.
Mrknu na ty fotecky a jiste pridam nejaky ten hlasek:o))) Divala jsem se na ty, ktere jsi vlozila do galerky a jen tise zavidim.
Mili nebut moc smutna, ja vim, jak tezke je to cekani…, zvlas, kdyz vsichni kolem uz jsou tehulky a maminky, ale kdyz se to povedlo jednou, tak se to 100% povede znovu. A jak jsi sama rikala, tak tvuj zdravotni stav se zlepsil, takze ver, ze ted uz to bude otazka maxim par mesicu (3-4 a to se da vydrzet, ikdyz vlastne uz vcera bylo pozde). Tak a jeste odpovedi na tve otazky (doufam, ze jsi se me na to ptala ty). TP mam stanoveny podle ultrazvuku na 8.2.2006. Rodit budu urcite tady a uz vim i v ktere nemocnici a rodit by me mela moje gynekolozka (tady je to vetsinou normalni a ja jsem za to moc rada).

Danus, teda ani nevis, jakou radost mam, ze jsi se nam prisla nahlasit. Jsem moc rada, ze je vse v poradku a protoze si vzpominam na ty nervy, ktere v praci mas, tak se primlouvam k „domaci peci“ :O))

Kvetinko, tak ja taky porad doufam, ze se to Maggie odnauci, ale zatim je schopna nam to sebrat i z pusy. No nemyslete si, najsist dostava uplne normalne :o)))

Dede, tak svatba byla fain?! Nebut smutna, moje jedinne priznaky byly prave menstruacni. Fakt me bolel uplne stejne podbrisek i prsa. Zadne citlive bradavky… aNo a jeste jsem zacala i spinit, takze jsem byla 100% presvedcena, ze nic, protoze ani BT tomu neodpovidala a hele uz budem pomalu zacinat 11 tyden. Nechci ti delat plane nadeje, ale ani nechci, aby jsi propadala depkam driv, nez je nezbytne nutne (ikdyz vim, ze se to vzdycky lip radi, nez kona:o((( ) Hele a ja bych se za ten cajik taky primlouvala. Ja po tom co jsem zacala cvicit Mojzisovou (a to bez odborneho dozoru…) a pit bylinky, tak jsem byla vzdy za 3 mesice tehu. Nemusi to fungovat u kazdeho, ale za pokus to stoji. Ja jsem se na to docela dost upnula a verila, ze mi to treba pomuze a mozna, ze prave to udelalo sve.
Tak a ja letim uklidit ten puvodne celkem utulny byt.
Mejte se karsne,
Gabriela

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 11.07.05 22:54

Tak jsem vam dala do galerky toho naseho certvika, ale jen ofocenou fotky z ultrazvuku.
Gabriela

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 12.07.05 07:47

Ahojte kuřátka:-)

Dneska jsem se hecla a i když malej ještě chrupká, tak jsem coby vzorná žena vyskočila v půl sedmé z lože a šla udělat manžovi snídani. Očekávám bouřlivou pochvalu:-)))
No dobrá, hlavní důvod byl, že se mi chtělo po koju děsně čůrat, tak už jsem zůstala na nohách:-)))

MILLI - jestli mě díťátko nechá, tak juknu na to soutěžní foto a zahlasuju ti, btw co vyhraješ, když vyhraješ?:-)
A ta delfíní fotka je vážně úžasná, vždycky když čučím na nějaký přírodopisný dokument, tak marně přemýšlím, proč jsou zrovna delfíni tak milí k lidem, když lidstvo je obecně barbarstvo nejvyššího řádu..?

DEDE - očekáváme popis svatební tabule a nevěstiných šatů a všech podrobností:-)
Hele maj frantíci taky svatební zvyky, jako metat kytkou, rozflákat talíř a takové ty koniny?

GABKA - jen co to dopíšu, jdu ti okouknout červíčka:-) A pěkně přibírej a opovaž se omezovat, koukej na mě, do konce šestinedělí už jsem zas měla těch svých 52 kilo. A to jsem se těšila, že mi nějaké kilčo navrch zůstane:-/
Brokovnici na nevěsty ještě nemám, ale včera jsem se nad malým celý den dojímala, jak je sladký a dokonalý, měl totiž mimořádně dobrou náladu:-)

DANA - hurá sláva!!:-) Upaluj na PN, ale nejdřív se připojte z domu, to je rozkaz:-))

KVĚTINA - jak to vypadá s výstavbou, kdy plánujete první výkop? A je ten váš pozemek zasíťovaný?
KOukej, a´t tě ta hromada práce neudolá, hezky jí to nandej. A když jsi slaměnka, hoď si večer nohy na stůl, dej si luxusní bombošku a kafí a shlédni nějaký babský filmeček nebo počti dobrou knihu, uvidíš, jak tě to nabije energií:-)
Jo včera jsem tu četla diskusi o finanční situaci na MD, tak jsem sedla a spočítala všechny naše splátky a měsíční výdaje, jak na tom budem, až budu na almužně. A kupodivu to nebylo tak strašný, po odečtu by nám mělo zbýt cca 6000,–. No na to, že pár holek tam prý vychází i s 3000,– na měsíc na všechno…
Takže klííd, když přežijou oni, přežijem taky, a vrhněte se do stavby!:-)

Ajéje, kvílení naznačuje, že mrňátko vítá nový den, tak ho jdu taky přivítat, hezký den, dneska už má slunit svítíčko, tak ať vám taky sluní:-)

Pa Linda a Matýsek

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.07.05 09:03

Ahoj Pájo,
tak já tu svou fotku pro jistotu šoupnu tady do naší galerky. Snad se ti bude líbit :-)
 Milli

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.07.05 09:07

Já už z toho blbnu! Vždyť už jsem jí tam dala. Je to ta fotka pláže se dvěma slunečníky z palmového listí.
 Milli

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.07.05 09:30

Krásné dobré ráno,
tady konečně vysvitlo sluníčko a tak se už teď těším domů na zahradu. Asi vyrazím trhat třešně, abych si jich pár sezobla, než popraskají a shnijí.
Dana - jak tak koukám, tak už máš pěkných pár týdnů těhulkovství za sebou. A na kdy ti to vychází? Řekla bych, že někdy v lednu, ne? Co se společného soužití s rodiči týká, tak ti musím dát za pravdu. My máme oba, manža i já, fajn rodiče, ale bydlet společně s některými z nich by fakt na delší čas působilo značné potíže. Na druhou stranu to máme k oběma rodinám tak 6 km, takže se můžeme podle potřeby a samozřejmě s předchozím ohlášením navštěvovat. A jak je to s vašima rodičema?
Květina - tak jak ti ubíhá ten slaměnkový čas? Já jsem bývala dřív, když dělal manža dálkově školu, každý druhý víkend slaměnka a tak jsem si půjčila v půjčovně videokazety (někdy jsem jich viděla i 4-5 za den :-) a otevřela jsem si lahvinku vína, zakousla olivy, slané mandličky a jiné dobrůtky. Večer jsem se naložila do vany, udělala si bahenní masku (děsně mi sluší!), pedikůru a odepilovala jsem nožky. Prostě jsem mívala takové babské víkendy, na které jsem někdy pozvala sestry nebo kamarádky. Občas je mi trochu líto, že už manža nikam nejezdí :-)
Dede - jak pokračujete se zařizováním domečku? Už víš, jakým způsobem budeš hledat nového Dr.? Jsem moc zvědavá na podrobnosti o té svatbě, jak jste na ní byli.
Gabrielle - to je skvělý, že budeš moct rodit se svou Dr. Můj je taky činný v okresní porodnici, takže se tam s ním snad potkám, až se zadaří. Mimochodem - fotečka je moc krásná. Ten tvůj šmudlínek tam tak hezky leží :-)
Jazzi - zdravím krásného Matýska a jeho maminku. Vyrazíte dneska ven, když se tak umoudřilo počasí? Snad si konečně trochu užijeme léta.
 Milli

 
Anonymní  12.07.05 10:53

Ahoj holky!

Tak co, jakpak se máme. Vypadá to, že se nám počásko aspoň trošku umoudřilo, dnes jsem dokonce slyšels v rádiu, že v pátek a sobotu to bude tutově na koupačku. No, jsem zvědavá.

Dnes jsem byla na kontrole u dr., brali mi krev na testy, jen ten na vývojový vady dělat nebudou, protože to nejde u vícečetných těhu určit a vždycky to vychází špatně, i když to špatně není. Prý stačil ten genetický UTZ.
Dohodli jsme se na to zašití, nastupuju za týden 19.7. ráno, po obědě mi to udělají a záleží, jak na to budu reagovat, ale minimálně do pátku si tam poležím. Tak jen doufám, že to bude OK. Největší problém je, že mám být nalačno a nesmím nic pít,tak snad se jim tam nesložím.

Milli, jsem moc ráda, že jsi se nám zase vrátila. Aspoň teď od tebe budeme mít pořád čerstvé zprávy. Na ty tvoje fotky jsem se dívala, jsou úplně úžasný, takže rozhodně budu i hlasovat. Já jsem pro tvé vyprávění z Kuby všema desetima, protože podle těch fotek to tam muselo být úžasný. Fotečku prcků do galerky určitě šoupnu, ale máme nějakej zakletej počítač, kterej mi to nechce dovolit, ale já ho určitě přeperu a dám to tam.

Jazzi, musím říct, že z Matýska se klube nádhernej chlap, ani se nedivím, že máš za to, že je to nejkrásnější mimi na světě.

Květino, užij si slaměnkování, jak nejlíp to jde, aspoň se fakt na sebe budete hodně těšit a bude to fajn. Doma zase bude klidná atmoška. A jak pokračují plány? Bude to nějaký bungalov nebo to poženete do poschodí?

Dede, s mrchou mě to mrzí, potvora. Ale ještě tu není, ne? Třeba je to přízank něčeho jiného.
Už se taky těším na vyprávění o svatbě a nevěstě a tak.

Gabi, takže nevolnoti zatím nepovolují? Ale děláš to pro prcka, takže vydrž! Mě bylo jenom zle, ale ven to naštěstí nikdy nešlo. Ale ve 12.týdnu, jako když utne, pohodička. Takže ještě pár dnů a máš to za sebou. A pak přijde prý to nejkrásnější období. Jestli je ale tohle nejkrásnější, tak nechci vidět, co přijde dál, já jsem pořád strašně unavená a občas taky pěkně protivná. Bříško mi roste taky docela rychle, nechci se vidět za pár měsíců, to snad neprojdu ani dveřma.

Tak holky pa a pište!

Lennys

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.07.05 12:18

Nazdárek, děvčátka,

na slaměnkování (tak 3 denní) jsem zvyklá, protože manžel jezdí do práce do SR a je tam tak 3 dny a pak je 3 dny doma. Takže týden samoty mi ani tak nevadí. A slaměnkování si užívám. Dala jsem se do vyšívání ubrusu (pro mě je to krásný relax - úplně si u toho vyčistím hlavu) - na lněném režném podkladu bude vyšito 8 poměrně velkých stylizovaných ibiškových květů, až to dokončím, tak se určitě nějakou fotečkou pochlubím v galerce.

Jazzi - co se našeho domečku týká, tak manžel se rozhodl, že budeme mít ultra hyper super energeticky úsporný dům. Takže předpokládám, že v zimě nejen, že nebudeme muset topit, ale v důsledku tepla, které bude dům vyzařovat, roztaje sníh v okruhu 100 metrů od domu. Ale to je fuk, alespoň budeme mít brzo sněženky a manžel se má čím bavit.

Lennys - přeju ti, ať si tě v nemocnici nechají opravdu jen po nezbytně nutnou dobu, a nezapomeň si tam vzít nějakou hodně zajímavou knížku, ať ti to tam rychle uteče. Doporučuji něco od Barbory Bickmoorové, třeba Létající lékařka. Je to skvěle napsaná knížka, minulý týden jsem ji doslova zhltla na jeden doušek.

Milli - hmm, třešínky, ty já ráda. A co nějaký třešňový džem, chystáš se něco takového vyrábět?

Dede - taky jsem moc zvědavá, v čem se vdávají nevěsty ve FR. Mimochodem, téměř po roce jsem nechala udělat fotky z naší svatby do alba, v pátek si je du vyzvednou, no, nechci vidět tu pálku.
Jestli k tobě tetka dorazí, tak nesmutni, tento měsíc tě v tom určitě nenechám samotnou, dnes mi BT ukázkově klesla, břicho pobolívá čím dál víc, takže do víkendu je u mě jako na koni.

Hola hola, práce zase volá, tak ji tu radši nenechám moc řvát a jdu se na ni vrhnout.

Květina

 
Anonymní  12.07.05 14:03

Ahoj Květino,
jasně, že třešínky zpracovávám. Dělám třešňovou marmeládu a je naprosto fantastická. Ty třešně úplně nerozvařím - nechám takové malé cucíky a ono to pak i hezky vypadá (teda podle mě). Nejhorší je to odpeckovávání, ale to vždycky dělal můj taťka. No a teď to budu muset sfouknout celé sama, nebo se na víkend odsunu k našim a provedeme to s mamkou. Taky mám v plánu koupit tak patnáct kilo meruněk - něco na džem a něco rozemelu a zmrazím jako dřeň a pár půlek zmrazím na knedle - ty já moc ráda. Pak už mě čekají jen švestky a veškeré moje ovocné aktivity budou za mnou.
Taky někdo děláte marmeládičky a tak?
Milli (sorry, ale nějak jsem se zapomněla přihlásit)

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.07.05 14:44

Ahoj Milli,
Jsi taky marmeládová? Řekni, je něco lepšího k snídani, než čerstvý rohlík s máslem a marmeládou? I když u nás je nejčastější z červeného rybízu. Kdysi jsme měli u babičky fůru jahod a višně, takže byl i jahodový a višňový džem džem. Já jsem si poslední dobou oblíbila výborný, ale docela drahý džem zn. St. Dalfour. Vyrábí se ve Francii a není v něm vůbec přidaný cukr. Je (prý podle starého receptu) doslazen zahuštěnou hroznovou šťávou. A co víc dělají i fíkový.

Mlsná Květina

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.07.05 16:36

Áááá, tak to jsem u tebe správně v marmeládovně :-)
Za normálních okolností miluju maso, ale občas mě prostě přepadne mlsná a jdu na to. Vlastně jím jen čoko s vysokým obsahem kakaa (a to jen malinko, protože mě po čokoládě dost zlobí pleť) a nebo dobré marmeládičky. Tchýňka dělá taky rybízový a přidává do něj trochu angreštů - je to pak správně kyselý (nemám ráda, když je z toho cítit jen cukr a žádná chuť). Ale ten jahodový nebo višňový, to musí být dobrůtka. Já si v zimě a na jaře kupuju hlavně meruňkový, teď jsem dodělala brusinkový (taky není špatný) a občas si u našich nafasuju domácí švestkový povidla a pořádně tlustě si namažu chleba :-)
V jakém obchodě kupuješ ten džem? Možná bych ho tady u nás taky sehnala, abych ho ochutnala. Já vždycky prostojím u regálu spoustu času - studuju výrobce (upřednostňuju samozřejmně české), obsah ovoce v % (a k tomu ještě kolik z toho dělají jablka a kolik to „džemové“ ovoce) a jak je to s cukrem. Je to prostě alchymie. Takhle jsem začala prohlížet džusy a docela jsem tím nakazila celou famílii.
Mimochodem - otázka do pléna: v nějakém časopise pro ženy jsem četla docela veselý článek o tom, že každá žena má nějakou uklízecí úchylku. Byla tam třeba paní, která při vytírání kápla do kýble s vodou kapku svého oblíbeného parfému, aby jí to všude pěkně vonělo. Ostatní si už nepamatuju, ale určitě taky stály za to. Máte nějaké uklízecí úchylky? Já asi jo - řekla bych, že uklízím celkem normálně, ale vadí mi prach na jakémkoliv místě. Což v mém případě konkrétně znamená, že při „velkém“ úklidu v sobotu vezmu vatové tyčinky a obejdu všechny zásuvky doma a z těch dírek, co se do nich strkají vidlice od kabelů, utírám prach. Přidáte se někdo?
 Milli

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.07.05 16:38

:-)))))
Tím přidáte se někdo, jsem samozřejmě myslela zveřejnění veselých okolností při uklízení, a ne utírání prachu ze zásuvek. :-)))))

 
Anonymní  12.07.05 17:09

Ahoj ,,spisovatelky,,

nejak se nam tu prijemne rozrusta pocet prispevku diky navratu Milli.
Ted jsem dorazila ze skoleni a mela jsem desny stesti ohledne deste. Cely den krasne, a sotva vlezu do autobusu, tak zacalo lejt, ale fakt priserne. Pri vystupovani to trochu ustoupilo, tak jsem jeste stihla koupit bagety, pak hura na kolo a frcela jsem domu, aby me to zase nezastihlo. A hned pote, co jsem zavrela vrata do garaze, tak se to zase spustilo. Peknej lijavec. Tak jsem jasala nad tim, jake mam stesti (to same minuly tyden) a jen tak v duchu jsem si rikala, proc nemam takove stesti i ohledne mima. No nic, proste mi hrabe. Ale ted jsem po svacine, piju kaficko a popisu vam neco malo z te svatby.

Vdavala se manzovo segra. Ale je s nynejsim manzelem uz 10let a maji jednoho syna, tak to bylo opravdu jen takove oficialni utvrzeni jejich svazku, ale povedlo se to. Nevesta mela bile saty, jako ja (jako ja bile, ale uplne jiny styl). Jinak hodne se tu nosi kremove svtebni saty, ja osobne pred tremi lety mela vubec problem sehnat bile, takze kdyz jsem je vybirala, tak jsem si vybrala model a pak jsem cekala, co mi vlastne nechaji po zaslani vyzkouset. Hodne je to i v bordo a lila tonech a pozor, dokonce jsem videla i CERNE svatebni saty.
Obrad byl v 16.30 na radnici, coz je tady standard a cim pozdeji odpoledne tim lepe. Jiz pred obradem se vsechno vyfotilo. Jinak zadne zvyky se moc nedodrzuji, jen se jedno auto nazdobilo. Udelala se na nem sibenice a na ni dva obesenci, jako ze svazek manzelsky znamena smycku. No neco jako v Cechach tradice o chomoutu. Mimochodem ty panaky na obeseni jsem delala ja.
Po radnici jsme se odebrali do salu; kde byla hostina, ale nejdrive se serviruje jen ,,vin d' honneur,, nevim jak prelozit, ale je to vlastne jen piti a studene obcerstveni a jsou tam pozvani i lide, kteri se samotne hostiny neucastni. Ja jsem celou dobu stravila s bratrancem manzi a jeho pritelkyni, vidame se s nimi casto a dost jsem se nasmala. A taky jsem toho dost vypila. Kdyz ono to bylo tak dobre a osvezujici. Byl to punc, dle receptu meho tchana, ale vazne dobrutka a pije se to jako limonada. Nepocitam, kolik sklenicek jsem vyzahla. Ale ve vsi pocestnosti, byla jsem prijemne naladena.
No a nekdy kolem 21.00 jsem tedy zacali s hostinou, ktera byla samozrejme na etapy, predkrmy hned dva, pak neco na straveni (zmrzlina s koralkou)a pak hlavni jidlo, syr, a ve finale dezerty. Dezerty se zacinaly servirovat v pul treti!!!!!! Sila, co? Ale uz jsem zvykla.
Ale je pravda, ze obsluha trochu vazla, ale dalo se to prezit.
Hodne jsme tancovali a je pravda, ze obe dve rodiny se dobre znaji, takze se tam netvorili dva tabory, coz uz jsem v Cechach zazila. Tancovacku zacali novomanzele, jen plouzak, protoze novomanza neumi tancovat a hned na druhou pisnicku uz byl plny parket.
Muj drahous se odvazal jako uz dlouho ne. Tancil do rozervani tela.
Ze svatby jsme odjizdeli kolem pul ctvrte, ale nekteri tam jeste zustali a v nedeli jsme se pak jeste sesli v tom sale na spolecny pozdni obed. Ale toho se uz zucastnili jen opravdu blizci pribuzni. A udelali se jen svedske stoly.
Pak uklid a bylo po vsem.
Samozrejme mam fotky (mimochodem stale jeste vam dluzim ty fotky domecku, ktere uz jsou nafocene, ale stale jeste nestahnute do PC), tak nejakou peknou vam vlozim do galerky. Jestli se tedy nejaka pekna najde.
Tak doufam, ze jsem alespon trochu ukojila vasi zvedavost, ale jestli jeste chcete neco vedet, tak se ptejte.

Kvetina - ja teplotu nemerim, ale asi zase pristi cyklus zacnu, abych mela neco v ruce pri navsteve gyndy. Ale prsa se nejak nalevaji, jako vzdy pred MS, takze neni fakt co resit.
Milli - domecek je jakz takz zarizeny, chybi nam lustry, takze krome kuchyne a obyvaku jsou vsude jen zarovky, ale to me vubec nevadi. Ted se vrhnu do siti polstaru na lehatka na ven. Ale musim jeste vse potrebne dokoupit. Jinak jak a kde budu hledat Dr. zatim netusim, stale jeste v koutku duse verim, ze se obejdu bez navstevy specialisty pres neplodnost a pri mem tehotenstvi mi vystaci mistni gynekolog. Ale to jsou jen plany, realita zrejme bude o necem jinem.

TAk to je zatim vse, zitra uz budu mit pohodu, takze budu k dispozici i dopoledne. Predstavte si, ze jsem dnes vstavala uz v osm.
Jo, to jsem jeste chtela napsat. Aby tech tehuli kolem nebylo dost a dost, tak ta manzovo segra, novomanzelka, je tehotna!!!!! To jen na zaver, jako prijemna tecka haha.
 Dede

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 12.07.05 17:10

Ahojte kočenky:-)

Ježkova noho, omažitě toho nechte s těma marmeládama, nebo si poslintám klávesy:-)))
Já taky ráda, hlavně jahodovou, na tu mám vzpomínky z děství, když nám mamča mazala na chleba, tak jsme vrtali ve skleničce a hledali celou jahodu a krutě o ty kousky bojovali:-)))
Ovšem jinak teda vařič nejsem, já vařím akorát maso a polívky a sem tam omajdu, ale do sladkýho nejsem. Jíst to, to mi jde moc dobře, ale nějak na to nemám trpělivost nebo co. S flákotou vepřovýho se popasuju vždycky, ale drbat se s vypeckováváním a tak…Milli, máš můj obdiv:-)

Ovšem kuckala jsem se smíchy u toho, jak šůruješ dírky u zásuvek, to je fakt krásná úchylka:-)))
Já tu už o tom psala tenkrát v jednom „úchyláckém“ deníčku, já zas mám bezděčné tendence leštit něco v koupelně.
Třeba máme blbě sklon umyvadla a na tom rantlíku nahoře se neustále drží trochu vody. To mě dovádí k šílenství a vždycky to musím utřít. Jo a ještě mě drásá taková ta vanička na mejdlo, jak je to tam vždycky rozblemcané a zapatlané, tak to musím furt čistit…:-)))

LENNYS - ach jo, najdi nějaký schopný počítač a šupni sem tu svou trojku, já jsem na to tááák zvědavá, jak vypadají tři bobíšci v bříšku:-)
Paní s trojkočárem jsem ještě bohužel jak na potvoru nepotkala, maximálně dvojčata, ale těch je tu taky jaksi přemnoženo poslední dobou. Ale myslím na to!
A jak jste na tom s výbavičkou, už to dáváte dohromady?

A kdepak je zas Radka, vždycky se pár dnů ozývá a pak zas ticho po pěšině..?:-)
A Zuzka?

Mějte se hezky a vařte marmelády, jo Milli, povidla děláš taky????

Pa Linda

 
Anonymní  12.07.05 17:11

Milli, o uchylkach jsme se tu uz jednou rozepisovaly, ale moc si toho nevybavuju.
Ja nekdy tez pouzivam vatove tycinky, ale na sporak. Vis, v tech sparach se usazuje tuk a je to nechutny, ale tyden co tyden to vskutku nedelam.
 Zatim

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.07.05 07:43

Ahoj Sluníčka,
Dnes jsem se v 5 ráno vzbudila se šílenou migrénou. Tak jsem si vzala něco proti bolení hlavy a teď se pochopitelně ještě zcela nemůžu soustředit na pracovní proces.
Co se mých uklízecích mánií týče, tak mám kolem sebe ráda uklizeno do nejmenšího špendlíčku v zásuvce, ale chytne mě to jen z času na čas, to pak vygruntuju všechno okolo a mám na duši slastný pocit. A nemám ráda prach na místech, kde se nedá utřít, jako za kuch. linkou, za gaučem apod., jelikož jsem alergická na roztoče, tak je to možná trochu pochopitelné. Takže do nového domečku si budu pořizovat všechen nábytek na nožičkách, jen proboha ne žádné sokly. Mimochodem - vatové tyčinky, že mě to nenapadlo. A já si pořád dělám hlavu, jak dostat ten prach ze zásuvek!

Milli - ta marmeláda je obvykle k dostání v prodejnách zdravé výživy. Ale u nás ji koupíš i ve městě v sámošce. A co víc, viděla jsem ji i v Hypernově a Carrefouru. Do oka ti padne hned, protože je v poměrně úzké a vysoké skleničce. Moje nejoblíbenější je ta fíková a pak borůvky s brusinkami. Teď jsem si koupila 4 druhy citrusů, ale ta mi moc nejede, protože je tam nahořklá pomerančová kůra.

Dede - já teď měřím BT šestý měsíc a už mě to váženě nebaví, takže jsem rozhodnutá s tím přestat - myslím, že pro dr. mám dostatek materiálu ke studování. Mimochodem, ruku v ruce s migrénou přišlo i špinění. Jsem docela ráda, protože tento měsíc mám PMS dost silné (a snad všechny), tak už se na tu tetku i těším. Jsem zvědavá na váš domeček, jak vypadá a jestli někdy třeba pojedu okolo.

Migréna se mě pořád nechce pustit, ale už se musím jít alespoň tvářit, že něco dělám. Dnes to tu bude nekonečné. Tak pište, ať mi to rychleji utíká.

Květina

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 13.07.05 08:15

Ahoj všem a hezké ráno,
svítí slunko a na nebi nevidím ani mráček (teda na tom kousku nebe, který vidím z kanceláře). Dneska by se ten den mohl vydařit. Včera jsem byla s kamarádkou na večeři v mexické restauraci a řeknu vám, že mě pusa pálila ještě po návratu domů, ale moc jsem si pochutnala. Ovšem nejvíc se mi líbilo prostředí - takový ty ne úplně rovný zídky a na nich malování nebo ty malinký modrý dlaždičky (2×2 cm) a kaktusy a tak. Prostě to bylo moc fajn.
Dede - to je fajn, že se svatba vydařila. Já jsem kdysi taky přemýšlela nad krémovou barvou svatebních šatů, ale zpětně jsem ráda, že jsem měla bílé. Ono to pak na některých fotkách může vypadat, jako že jsou zaprané nebo tak. Oni jsou v podstatě jakékoliv svatební šaty hezké, ale v černé barvě? To bude asi pro někoho dost extravagantního, že? S lustry jsme na tom skoro stejně. Chybí nám ještě ve čtyřech místnostech (ve dvou pokojích a dvou koupelnách), takže žárovky houpající se na kabelech musí zatím stačit. Není takový problém vybrat hezký lustr, ale když nemá stát tisíce, tak už to trochu pátrání a čekání dá. Ne, že bychom na to neměli, ale jsou důležitější věci a hlavně, musím si trochu nasyslit penízky, až budu doma, abych měla z čeho vyžít. Taky teď neměřím, ale chci začít příští cyklus, abych pak ten přespříští mohla zaběhnout k Dr. a nechat si napsat nějaké povzbuzující prášky. Třeba do toho půjdeme spolu :-) Každopádně držím palečky, těším se na fotky domečku a písni, kdyby se událo něco zajímavého.
Jazzi - jasně, že dělám povidla. Ale ne klasický vařený, nýbrž pečený v troubě. Ono je to pak krásně husté, jen ztuha se to dá natírat na chleba, ale je to báááječné. S vařením jsme na tom podobně. Jelikož většinou vařím hlavně pro chlapy, tak to bývá maso na jakýkoliv způsob - řízky, přírodní plátky, různé závitky nebo rolády a omáčky.
Květina - tak to já se po té marmeládě kouknu, protože fíkovou jsem ještě neměla a docela by mě lákala. Migréně se nedej a bojuj!
Milli
 Milli

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 13.07.05 21:01

Ahoj holky!

Jsem naprosto zoufalá, už tu sedím hodinu a snažím se nahrát do galerky fotky z UTZ našich prcků, ale bez úspěchu.
Mám to stáhnuté v počítači, chci to nahrát do galerky, vyberu si daný obrázek a jedu. Vypadá to, že se to nahrává, ale pak mi to napíše, že požadovaná stránka není není dočasně k dispozici nebo že spadla síť.
A takhle mi to blbne už skoro měsíc.
Vy s tím nemáte žádný problémy?

S takovou ty naše prcky asi jen tak neuvidíte.

Tak pa! Lennys

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 14.07.05 05:11

Lennys, poslala jsem ti soukromou zparvu, tak tam mrkni.
Gabriela

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 14.07.05 05:11

Lennys, poslala jsem ti soukromou zparvu, tak tam mrkni.
Gabriela

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 14.07.05 07:56

Dobré ranko ovečky:-)

Snídám a děťátko škytá v sedačce a snaží se nacpat si celou plínku do pusy:-)

KVĚTINA - doufám, že migréna už tě opustila, mrcha jedna špatná. Poslyš, v deníčku Missorky jsem četla, že jí napsali na migrénu nějaký prášeček, který mohla užívat i v šestinedělí, takže by měl být bezpečný, a děsně si ho vychvalovala, že do dvaceti minut byla v pohodě. Zkusím to někde vyštrachat, fakt jsem to četla včera. To nemá cenu se takhle pokaždé trápit, taky jsem u nás v obchůdku se zdravýma serepetičkama viděla nějakou masážní tinkturu, tak tam můžu mrknout, jak se tomu nadává a kam se to maže, ju?:-)
A jestli tě to trošku potěší, tak já celé těhu ani teď neměla ani jednu, mimísek ti udělá dvojnásobnou službu. Matýsek posílá urgentní žádost za tebe, Dede a Radku:-)

DEDE - týýbrďo, krásný popisek svatby, hlavně mě dostalo, že se tam slaví takhle po nocích, i že obřad je pozdě. Ale vlastně je to fajn, člověk ráno nemusí vstávat ve črtyři, aby se páral s koláčema a šílel s kadeřnicí, frantíci jsou v tomhle asi daleko větší pohodáři, žejo?
Btw vyznáš se v jejich vínu? Já jen, že manža je z vinařské rodiny, tcháni maj pořád vinohrady, tak jaký jsou dobrý francouzský vínka. V sýrech se neorientuju, já kupuju vždycky dvacet deka eidamu, to by mě tam asi hnali, žejo..?:-)))
A honem sem s těma fotečkama a přihoď i nějakou svou, jako paní domu:-))

LENNYS - zmenši ty fotky, mně to psalo to samý, i když byly menší, než limit, ale chtělo to ještě víc osekat. Těším se na trojfazolky:-)

GABKA - jak ti je, není už to trošku na ústupu?? JO víš, co mi ještě pomáhalo? Měla jsem chu´t na cokoliv s citrónem, žužlat kousek citrónu byla lahoda:-)

MILLI - povidla v troubě???To slyším prvně, já teda raděj takový ty, co se daj namazat, ale koukám, že jsi zavařovací expert:-))

Tak, jdu se věnovat siréně v sedačce, už ho nebaví bojovat s plínkou a evidentně si chce vykládat s mámou:-)
Hezký den a písejte!

Linda a Mates řvoucí:-)

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 14.07.05 08:41

Dobré ráno,
Lennys - pravda je, že občas to vkládání fotek zlobí. Hlavně, pokud je, jak píše Jazzi, ta fotečka obsahově větší. Zkus jí zmenšit, já tam dávám fotky tak do 100 kB a je to v pohodě. Pokud by tě to i přesto zlobilo, třeba bych ti mohla pomoct - pošli mi jí mailem a já jí tam dám. Já už jsem tááák strašně moc zvědavá, ještě nikdy jsem neviděla UTZ trojčátek :-)
Jazzi - zlepšuje se počasí, tak nastává procházkové období, že? Vždycky jsem záviděla maminkám s kočárkama, když se u nás procházely po městě a posedávaly v parku. Jenže to mi nedocházely ty ostatní stránky maminkovství - noční vstávání, plné plínky atd. Ale už mám objednávku u kamarádky na kočárkování - nedávno se jí narodilo mímo a tak mám slíbeno, že můžu kdykoliv přijít a půjčit si ho na procházku. Půjčuješ taky Matýska? A jak to máš vůbec s babičkama?
Gabrielle - co ty tvoje nevolnosti? Už máš skoro po prvním trimestru, tak by tě potvůrky mohly nechat na pokoji. Už jste přemýšleli o jménu? Bude to něco českého nebo spíš mezinárodní?
Už aby tu byl zase víkend - přijde nám zedník a snad konečně doděláme ty garnyže. Taky budu muset vytahnout žehličku, protože jsem si naprala a nasušila šílenou hromadu prádla.
Jinak pilně pracuju na deníčku a viděla bych to tak na pondělí.
 Milli

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.07.05 09:12

Ahoj holky,
Na to, jak se mi včera migréna snažila zkazit den, dopadl celkem dobře. Jen na školení řidičů jsem zívala na celé kolo - právě působil Paralen.

Jazzi - děkuji Matýskovi, že dá avízo miminkům, které se chystají na svět, aby šly k nám. Je to vskutku gentleman už od peřinky. Co se mé včerejší migrény týká, tak to byla typická předmenstruační - pravidelně mě chytá den dva před MS. Já vím, že bych si měla oběhat různé lékaře (neurolog apod.), ale nechci se moc uvolňovat z práce. Až přestanu chodit k fyzioterapeutce, tak se snad na to vrhnu. I když raději bych se léčila alternetivně, než do sebe, cpát prášky, tak pokud by jsi mi mohla zjistit podrobnosti o té tinktuře, budu ráda. A kdyby ji náhodou neměli u nás, zfrknu k vám do města (nemám to daleko), když mi popíšeš, kde se ten obchůdek nachází.

Milli - pikantní a pálivé jídlo (ne příliš) mi taky moc chutná, mám to po tátovi. Mňam, mňam. A o pečení povidel v troubě slyším taky prvně, můžeš k tomu napsat něco podrobnějšího?
Taky bych se měla pustit do žehlení. Nějak se mi to tam taky hromadí. Manžel si poslední dobou zvykl nosit košile místo triček. Né že by mu to v nich neslušelo, ale kdo to má žehlit? Zrovna včera jsem se rozhodla, že se už přestanu hrbit nad stolem v kuchyni a pořídím si konečně to prkno. Na deníček se moc těším.

Lennys - taky jsem moc zvědavá, jak vypadá UTZ trojčátek.

Na víkend se taky těším (i když bude částečně pracovní) - ve vesnici, kde má sestřenice chalupu, budou folklórní slavnosti, tak se tam chystám.

Zatím pa. Květina

 
Anonymní  14.07.05 11:20

Ahoj dievcatka!!!!!

Tak sme sa vcera vratili z dovolenky a uz zarezavam :(( Mam problem s koncentraciou (ako vzdy po dovolenke), a straaaasne sa mi tu nechce sedieeeet… Este som neprecitala dennicek, ale coskoro sa nan vrhnem. Citam tu o marmeladkach, juj, tie ja mam moc rada. tento rok som robila 1. v zivote jahodovy dzem. Minuly rok som kombinovala maliny s cervenymi ribezlami, cervene+cierne ribezle a visne s cervenymi ribezlami. Ja mam strasne rada prave take kyle dzemy. A Milli, porim, napis nam receprik na tie pecene povidla. Babulky, utekam spat do procesu, ale este sa vratim s dovolenkovymi zazitkami.

Zatial si uzivajte krasny dnicek.

Lili

 
Anonymní  14.07.05 13:08

Ahojda moje sluníčka,
dnes se jdu s Vámi rozloučit.
Nastoupila jsem na neschopenku a doma nejsem zatím připojená k světu.
Budu uhánět manžu, abych byla u Vás zpátky co nejdřív, pokud tedy za peníze našetřené na net nekoupíme písek a cement.

Jakmile se však budu moci připojit - u našich nebo na návštěvě v práci, tak se Vám ozvu jak to se mnou vypadá.

Mějte se moc fajn, našim snažilkám přeji ať mají co nejdříve svůj pokládek v bříšku, těhulkám pohodové těhotenství, bezproblémový porod a zdravá miminka a maminkám ať jejich broučci rostou jako z vody, kypí zdravím a ať dělají jen samou radost.

Pa pa pa Dana + svišť

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 14.07.05 14:53

Ahoj kočulenky!

Vidím, že jedna dušička nás opouští, doufám, DANI, že to nebude nadlouho a budeš mít připojení z domu, abys nás mohla pořád informavat. Do té doby nám tu budeš opravdu chybět. Tak si zatím doma užívej, odpočívej a ať pěkně rostete.

Milli, ta fotka byla asi opravdu moc velká, má přes 500kB, poslala jsem to Gabi na mejl, snad jí to půjde. Když tak se to budu snažit nějak zmenšit, existuje na to nějaký jednoduchý stručný návod? Já jsem totiž absolutně technický antitalent, takže nevím, jestli na to sama přijdu. Musím to asi nějak provést v té složce, kde mám tu fotku uloženou, co?

Jazzi, kdybys náhodou potkala ještě tu paní s trojčatama, zeptej se jí, jestli mi nechce prodat ten kočárek. Že na to moc nespěchám, až tak ke konci roku.
Zjistila jsem, že nemám jinou možnost než koupit ten kočár z druhé nebo třetí ruky, jinak budu děti nosit na rukách. Takže teď musím rozhodit inzeráty po všech možných stránkách a časopisech a doufat, že se někde objeví odroslá trojčata, kteráuž šlapou bez kočárku.

Lili, ahoj zpátky z dovolené! To je šok, ten návrat do reality, co? A kdepak jste si užívali? Mám pocit, že už jsi to psala, ale já jsem hlava děravá, vždyť víš.

Gabi, poslala jsem ti tu fotku na mejl, tak uvidíš, jestli ti to půjde hodit do galerky. Moc děkuju za nabídku. A jak je? Už je to lepší nebo pořád chodíš s pytlíčkem?

Květinko, migréna je potvora, ale fakt je, že od té doby, co jsem těhotná, mě nepostihla, něco na tom bude. Jen si říkám, že by mi to mohlo vydržet i potom, to by byla paráda.

Dede, popis svatby je na jedničku! Docela mě dorazily ty černé šaty, to si neumím dost dobře představit. Svatba a černý šaty? To je normální úchylárna. No ale proti vkusu…

Dneska jsem nakupovala on-line. Jsem hvězda,co? Nakupovala jsem v dětském sekáčku nějaký oblečky, kamarádka s tím je velice spokojená, tak jsem to taky prubla. Na tři děti jenom nový hadříky, to bysme asi neunesli. Uvidím, co přijde a jak to bude vypadat a podle toho budu dokupovat. Jazzi, zkoušelas to někdy? Jaks byla spokojená?

Tak já se jdu zase zapojit do pracovního procesu. Pa Lennys

 
Anonymní  14.07.05 16:34

Ahoj Lennys,
zmenšit fotku je docela jednoduchý. Asi nejsnažší je to, když si jí otevřeš v programu Kreslení a zmenšíš jí fyzicky (o nějakých 30-40%) a pak uložíš. Pak jsou další prográmky jako třeba PhotoShop nebo podobné. Jestli chceš, můžu ti to přesně krok za krokem popsat.
 Milli

 
Anonymní  14.07.05 18:16

Ahoj holky!!!!!

Tak se mi asi konečně podařilo nahrát ten obrázek do galerky. Prý bude uveřejněn po schválení. Tak jsem zvědavá, jestli to klaplo.

Milli, zkusila jsem to zmenšit v nějakým tom našem programu na foťák a ono se mi to podařilo!!! Sice vůbec nevím, jak a jestli bych to příště zvládla zase, ale jo! akže díky za radu.

Gabi, uvidíme, jestli to tam skočí, aspoň už to tam nebudeš muset vkládat. Každopádně moc děkuju!

Pa. Lennys

 
Missorka  14.07.05 18:58

Lennys,

je schválenej a úžasnej!!!! :-)

Můj muž by prej taky chtěl, abych přinesla takovej obrázek… Vtipálek… :-)

Moc držím palce a budu i nadále sledovat!!! :-)

Peta (admin), Vojta (1 rok) a Klíště (38.tt)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama