Deníček holek z diskuse Těhule, č. 17 - tentokrát O SLABŮSTK

Ostatní

Tak jsem si vám tuhle seděla ve vaně a produkovala samé hluboké myšlenky, jako světový mír, hrozba Temelína, co dnes k večeři a myšlenky plynuly a plynuly...

…a já zabrousila vzpomínkami ke svým kamarádům a známým.
Jelikož z nějakého nepochopitelného důvodu disponuji vcelku značným počtem všelikých známých lidiček a jelikož jsem od přirození takový trošku pozorovatel lidí, když si na někoho takhle vzpomenu, vybaví se mi nějaká jeho typická vlastnost nebo prostě NĚCO, čím mi ten oný utkvěl v paměti.

Každý člověk je osobnost a má to své jedinečné a neopakovatelné. A zároveň skoro každý má nějakou svou malinkou slabůstku či ouchylku, která jemu přijde naprosto normální, ale ostatním třeba ne:-)

A jak jsem na tohle vůbec přišla? V jedné restauraci na záchodě:-)) To je tak: jsem dle svého znamení Panny lehký fanatik přes pořádek. Sice znám i horší případy než já, ale přeci jen se to u mě jaksi projevuje. A uvědomila jsem si, že každý má nějakou slabůstku, když jsem na tom restauračním záchodě zcela bezděčně a bezmyšlenkovitě utírala prstem zaprášený rám zrcadla a přeleštila baterii…:-)

A představte si, že jak tak probírám ty své známé a přátele, skoro u každého najdu nějakou blbůstku.
Některé jsou milé a líbezné, jiné už tolik ne a některé ostatním až otravují život.

Z těch miloučkých a pro mě nepochopitelných třeba můj manžel.
Mám jednoho manžela a ten je chlap. Jako takový se vyznačuje vysokou mírou bordelismu kdekoliv. U něj je tato schopnost udělat binec kdekoliv a za co nejkratší čas enormně vyvinutá. Ovšem pozor - jakkoliv je mu srdečně jedno, že kolem něj to vypadá jako v chlívku a neustále něco někde hledá, v jeho peněžence musejí být bankovky srovnány dle nominální hodnoty a obrázkama na jednu stranu. A péruje za to i mě:-))

Mám jednu kamarádku, Andulku. Tahle moc milá Andulka sbírá již léta zvonečky. Jakékoliv, dřevěné, keramické, kravské zvonce, měla jich, považte několik set!! Mívala je doma ve sklepě a chodívala se jimi těšit. A co se nestalo, jednou se jim do baráku někdo vloupal a neukradl nic jiného, jen ty její zvonečky…Ne všechny, ale zmizelo jich dost:-/ Už takhle mě fascinovala sbírka nádherných zvonečků, ale ten, kdo je ukradl, musel být už opravdový fanatik:-)

Mám kamaráda, muzikanta z Plzně. Ten se vyznačuje zálibou ve všem starobylém. Zbožňuje antikvariáty a staré lahve. Vzhledem k jeho povolání muzikanta hodně jezdí po republice a dělá cestou navigátora. Ovšem vždy a všude zabloudí neuvěřitelným způsobem, zato přesně ví, kde má dotyčné město antikvariát:-)

To jsou takové ty miloučké drobnůstky. Pak existují ty, které už tak libé nejsou.

Mám kamarádku Olinku. Kamarádka Olinka, jsa narozena též v uhnutém znamení Panny, je posedlá ústní hygienou a specielně dentální nití.
Jistě chvályhodné, ovšem, když zamlada jela s partou na čundr a navečer v horách zjistila, že dentální niť v baťohu není, přinutila část výpravy, aby s ní sestoupila do nejbližšího města, kde tuto pomůcku dokoupila. Když mi to vykládala, dostala jsem záchvat smíchu, ale kdybych byla vedoucím výpravy, asi bych těžko volila slova a přešla raději k činům:-))

Nu a pak máme my, lidské pokolení i takové divné vlastnosti, které dokážou otrávit život okolí, ale i nám samotným, jenže zvyk je železná košile…

Mám kamarádku Lucku. Kamarádka Lucka žila dlouhých 12 let ve spokojeném vztahu s přítelem, vybudovali krásný byt a hezky si bývali. Lucka mívala hrnečky srovnané ouškama na jednu stranu, v koupelně flaštičky podle velikosti a barvy a všude nablýskáno. I povili potomka, kterýžto se projevuje jako normální dítě. A Lucka je vyřízená,uhoněná, hysterická, o dalším dítěti nechce ani slyšet a neustále lítá za malým a leští po něm stopy…
I takhle se mohou projevovat lidské slabosti a divné vlastnosti.

Co dodat? Že každý z nás je vlastníkem více či méně viditelné slabůstky. Že někomu jeho zvláštnůstky mnohokrát pomohou, jinému zas naopak.
A že i když nás některé vlastnosti blízkých lidí děsivě štvou, dokázali byste si je představit bez nich? Nebyli by takoví…chudší?
Moje maminka se mě celá léta pokaždé stejně ptá, jestli jsem dost oblečená, že je venku zima. Ó jak jsem v pubertě otráveně odsekávala „jóoo furt..“ A ptá se mě na to i v mých téměř třiceti letech. A nedávno jsem si uvědomila, že kdyby se mě jednou nezeptala, bude mi to chybět a budu neklidná, že něco není v pořádku…Takže jsem jí za tu její slabůstku vlastně vděčná…:-)

A co vy, kočky, zpytujete svědomí? Zkuste se pro legraci někdy doma zeptat, co o vás vaši blízcí ví a co vám ani nepřijde:-))))
Doufám, že deníček byl aspoń trošku k pobavení a těším se na vás:-)

Linda + malinký Vetřelec

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 06:44

Ahoj holčiny,
jsem první!!!!!Poprvé.
A hned při pondělku ráno mám jednu prosbičku ohledně BT.
Měřím každé ráno po probuzení v 4:45. Teď jsem byla několik dní doma nemocná, tak jsem měřila až když jsem se vzbudila a to bylo tak kolem půl osmé. Ode dneška jsem zase v práci tak vstávám zase 4:45 a měřím a nevím, co na to BT, protože jsem ji dnes měla o 0,3 stupně menší než včera. Nevím, jestli to je ten pokles před MS nebo jen dřívější měření = nižší teplota. Někde jsem četla že každou hodinu se zvyšuje BT o 0,1 stupně a v 10 hodin stagnuje, tak nemá už senu měřit. Tak nevím, jak to mám psát. Jestli přepočítávat nebo jestli to je nesmysl a já se jen pletu. Nebo prostě mimi není a přijede tetka. Jsem dnes 27 DC. Díky moc za radu.
Peťula.
P.S. Všem přeji krásné ráno a úspěšný start do nového týdne.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 04.10.04 07:41

Dobré ráno,
Lindo, tvůj deníček je moc hezký. Jelikož jsem taky Panna, skvěle tomu rozumím. Zasmála jsem se při tvém líčení nevědomého leštění baterie. Přesně to samé se mi stalo při návštěvě u švagra. Tak jsem si v klidu myla ruce v takové té předsíňce před WC a najednou koukám, že na umyvadle a baterii jsou fleky od zaschlé vody. A už jsem piglovala. Těžko říct, jestli je to normální, ale já jsem to prostě podvědomě musela dát do pořádku.
Děvenky, taky jsou ti vaši chlapi takoví nepořádníci? Za nic na světě nemůžu manžela donutit, aby dával použité nádobí do myčky :-( No alespoň, že už ho nenechává ležet libovolně po domě. Tchýňka za těma svýma chlapa doma běhala a všechno po nich uklízela, takže mi ta „převýchova“ dá ještě dost práce.
Peťula - já jsem taky párkrát měřila dýl, ale vůbec mi to neodpovídalo tomu odečtu 0,1. V několika článcích se doporučovalo tuhle jednu hodnotu prostě přeskočit, pokud se ti nezdá, a spojit si v grafu tu předchozí s následující. Ale je taky možné, že je to už MS, ale to zjistíš během pár dnů.
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 08:41

Ahoj Lindo,
myslím, že tvá pořádku miluvnost až se vetřeleček narodí dostane také pěkně zabrat, děti jsou holt děti.A co já mám za úchylku?Zeptala jsem se doma a bylo mi od manžílka i Petrušky řečeno, že když se naštvu, tak v rekordním čase vypigluju celej barák.Ale mám úchylku , o které ví celá rodina:strašně nesnáším žehlení.Takže se u nás kupují košile co se nemusí žehlit(protože manžílek je úchylnej v tom , že v košili jde makat i na zahradu), nebo se jen líznou párou, jsou speciálně kupovaný s příměsí umělotiny s čímž jsem šokovala tchána , protože podle něj musí kravaťáci chodit v e škrobenkách, jinak kalhoty si žehlí manžel nesnáším puky od té doby co jsem byla švadlenou a dělala v žehlírně, kde se muselo během směny vyžehlit i třista kalhot denně.Peťce kupuju trika a mikyny pokud možno s příměsí bavlny, takže žehlení občas neuniknu, ale manžel se vždycky chechtá, když věším prádlo a suché ho pak skládám, protože musí být prostě nepomačkané a bez otisků po kolíčcích nepoužívám je a při sušení prádlo vždycky nesmí mít ani ohyb,Depku mám z prádla ložního.To pak pozvu kámošku a při žehlení drbeme abych na to aspoň nemyslela:-))))))To je tedy úchylka co?Od bývalé švadleny docela děsná:-)))))Ale vím, že se to doma setkalo s velkým pochopením.Eva2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 09:52

Ahojky Evi, tady Jazzi:-)

S tím žehlením ti naprosto rozumím, já zas vrším hromadu vypraného prádla a když už skříně zejou prázdnotou, tak se do toho teda dám a pak u prkna stojím několik hodin:-)) A ložní prádlo taky nesnáším, buď v klidu:-))
Já sice jsem fanatik přes ty drobnosti, umyvadla opravdu leštím kdekoliv, ale vzhledem k tomu, že můj manžel je opravdu exemplář co se týče nepořádku a navíc furt bydlíme na stavbě, tak jsem už značně otrlá. To by se člověk musel zbláznit, jednou za čas vypěním a seřvu ho, když už se talíře válejí všude, že to za něj dělat nebudu, on pochopí, že je čas se pochlapit, tak se i postaví ke dřezu a zas je chvíli klid:-))
Tak doufám, že Vetřeleček mě vytáčet nebude o nic víc. Obývák mám vymyšlený pro mrně, že tu bude co nejmíň věcí, aby bylo místo na haldy hraček, ty pak večer posbírám do velikého koše a hotovo. A ráno ten koš zase vysypu na podlahu:-)))

MILLI - jej to jsem ráda, že ty baterie nedělám sama, přesně jak říkáš, je to ten vnitřní pocit, že to musíš udělat:-))))
Ale co, když neděláme nic horšího, tak snad tak úchylné nejsme:-))

Letím kočky na magistrát a pak na vás zase juknu, hezký den přeje

Linda a Vetřelec I.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 10:20

Lindo, tak to ti přeju hodně optimismu, ale myslím, že ten můj chlap je s tím tvým snad přes kopírák a bohužel Peťka je to stejný, donutit ji po sobě uklidit je kumšt.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 04.10.04 15:12

No nazdar! Právě jsem se vrátila ze školení bezpečnosti práce a tady se za celý den nehnulo skoro ani stéblo! Takový hezký téma Linda načala a vy nic!
Jak jsou na tom naše těhulky? A co snažilky? Já jsem se hezky zkoordinovala s Andreou Dede a Zuzinkou - ostávám za vámi jen o pár dnů.
Monalisa24 - Radu, mám na tebe jeden dotaz. Vlastně spíš na tvou maminku a ten její zázračný čajík. Předně jí ode mě pozdravuj, daří se jí líp? Nevím, jestli mi tak pomohl ten čaj, ale jaksi zázračně se mi zkrátil cyklus. Obyčejně mívám 43-49 dnů a tentokrát to vypadá na 31. Sama tomu nemůžu uvěrit. Piju čajík teprve tenhle první cyklus a ani před HA jsem ho neměla kratší, takže to asi fakt funguje! Vadilo by hodně, kdybych ten čajík třeba dopíjela jako už těhulka? Já jsem si na něj docela rychle zvykla a taky ho mám celkem velký kotel, takže by mi bylo líto nechat to zvětrat. No každopádně nevycházím z údivu.
Zuzinka - tak jak to jde ve škole? A co testík, bude? :-)) Já jsem DC 25, takže budu testovat nejdřív v pondělí. Jestli si vzpomeneš, pošli mi ten mailík.
Všem posílám pozdravení a škemrám o trochu komunikace :-)
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 21:13

Ahoj holky,

Lindo pekny denicek a je pravda, ze jsem po jeho precteni zpytovala sve svedomi a hned me napadla ma neprehlednutelna slabustka a to, ze pri kazde prilezitosti ,,drzkuju,,. Muj drahous mi nekdy ze srandy rika ,,brucava zenska,, to je prosim presny preklad do cestiny, ktery jsem si prave nasla ve slovniku. Ja uz to mam ale proste v sobe. I v praci si ze me kvuli tomu utahuji, ale jen doufam, ze to pro me okoli je stale snesitelne. Nekdy mi dokonce prijde, ze ten muj me privadi do techto stavu prave pro to, abych ,,drzkovala,, a dela mu to obrovskou radost. Takze to snad nebude tak hrozne.

Jinak ja dorazila prave z naseho vikendu, a prvni vec, po veceri, byla, ze jsem sla na emimino.
Milli - tak ty jsi taky zhava kandidatka na //? Jo taky jsem si kladla otazku, jestli cajik od Radky muzu pit i v pripade tehotenstvi, ale nejak jsem se tim hluboce nezaobirala a piju ho dal, aniz bych cokoliv vedela.
Zusko - a co ty a testik???
Ja jsem dnes 28DC a od 23DC mi teplota neklesla pod 37.1. Normalne by tetka mela prijit ve ctvrtek, ve stredu vecer dobiram jeste posledni progesteron, tak pak uvidime. Stale me picha v podbrisku, casteji na leve strane, ale jak uz jsem tu asi tisickrat psala, to jsou obycejne i priznaky MS. Ale mezi nami tomu moc neverim, spis verim te MS, bohuzel. Ale hlavne nestresovat!!!
Mejte se krasne
Andrea Dede

LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 04.10.04 21:20

AHOJ HOLKY!!!!

Moc všechny zdravím po víkendu, v novém týdnu.
Jazzi, moc pěkně jsi to napsala. Co se týče tvojí slabůstky, hned jsem si vybavila jednu paní. Máme v lékárně místo, kde jsou různé letáčky a propagační materiály, když je čas, tak se to občas protřídí a urovná. Ale jak se v tom lidi hrabou, je to stejně za chvíli zase rozhozený. A jedna paní, co k nám chodívá, nám to vždycky pěkně urovná. Stojí, třeba se na něco ptá a úplně nevědomky nám to rovná, fakt nekecám! Takže si tě pěkně představuju, jak na záchodě leštíš baterii a jak Milli na návštěvě drhne umyvadlo:-)))
Co se týče mých slabůstek, je jich dost. Některý vytáčejí mého muže k nepříčetnosti. Nechávám nůž od másla,ať si zaschne u dřezu, zapomínám zhasínat na záchodě a absolutně nevím, jestli jsem vypnula žehličku. Takže pak voláme z dovolené našim,ať se k nám urgentně jedou podívat, už mám před sebou katasrofické scénáře,jak náš domeček lehl popelem. Je toho samozřejmě jětě spousta dalšího,ale radši to na vás nevytrhnu všechno najednou, ale tak nějak postupně, jo?

Jinak, Jazzi, v sobotu jsem byla ve Zlíně, a tak jsem si na tebe vzpomněla, jestli jsem tě třeba nepotkala, a kde tam asi bydlíš. Byli jsme v autosalonech a pak i trochu ve městě, koupila jsem si tam někde u Franka(?) záclony, moc pěkný, pak jsme byli v Potrefené huse na oběd, moc jsme si pochutnali. Já už dlouho ve Zlíně nebyla, a moc se mi tam líbilo, tolik obchodů a všechno takový pěkný.

Tak co, holky snaživí, jak to s váma vypadá? Co Zuzi, dělalas další test? A jak dopadl? A co Dede? Nějaké další podezřelé příznaky? Moc na vás holky myslím, jsem napnutá jako kšandy! Tak rychle, rychle, nějaké nové zprávy!
A co ty, Milli? Teď když se ti zkrátil cyklus, aspoň bude více šancí do roka, ne? Držím pěstičky!
Já stále bez ovulace, už 25.DC, takže nic nového pod sluncem.

Dnes jsem byla poprvé na spiningu, bylo to super, začnu chodit pravidelně! Jsem ale úplně kaput, takže jsu do sprchy a pak dobrou!!!!

Pa,pa LENNYS

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 07:26

Ahoj holčiny,
tak se mi povedlo dneska vstát o pět minut dřív a nějak záhadně jsem dorazila do práce o pět minut dýl! Nějak si to neumím vysvětlit. Vlastně možná jo, v noci jsem šla na WC a při návratu do ložnice jsem zapomněla, že jsem před tím ty dveře zavřela. Byla to pořádná šlupka, to vám teda řeknu. Takže jsem teď asi praštěná :-)
Andrea Dede - zatím to se mnou vypadá všelijak. Teplota mi kolísá mezi 37,0 a 37,1. Čekám tetku v neděli, tak se uvidí. Ale že jsme se tu tak krásně zkoordinovaly, co? Jaký byl víkend u tchánovců? Já jsem byla včera popřát tchánovi k svátku (František) a byli jsme u nich sami, tak jsme si tak hezky popovídali - on chodí do lesa a slíbil mi, že mě teď na bažanty vezme sebou, abych si jich pár taky zkusila vypustit do přírody. Už se moc těším. Manžel mě vzal párkrát na ryby, ale to mě až tak moc nebaví, dělat někomu ocásek.
Zuzinka - ty máš teď asi plnou hlavu školy, viď? Ozvi se někdy, ať víme, jak to s tebou vypadá!
Lennys - jedna kámoška chodila taky na spinning a nemohla si to vynachválit. U nás nic takového bohužel není, musela bych dojíždět min. 20 km a to je docela z ruky. Ale vážně přemýšlím o bazénu.
Lili - kdepak se touláš? Dej vědět, jak se máš a jestli je něco nového.
 Milli

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 05.10.04 09:52

krásné ráno Milli, Lili, Zuzinko, Lennysku, Andrejko Dede, Jazzi, Lindo a ostatní holčičky (všechna jména si nepamatuji).
Konečně se Vám hlásím po dvoutýdenní pauze, kterou jsem odmarodila s chřipajznou a hroznou rýmou. Nechtělo mě to pustit, ale už jsem v pořádku. Moc se mi po vás stýskalo. Nemám doma internet, tak jsem nemohla příspívat se psaním.
Lindo- moc pěkný deníček. Já mám taky takovou menší úchylku, pořád uklízím v ledničce. Nevím proč, ale pořád tam cítím nějaké podivné vůně. I když se lednice vyblýskaná, tak furt gruntuju a gruntuju :-)
A jinak moje těhulkovství je v pořádku, už jsem v 10 tt, ale řeknu vám, vůbec necítím nějaké nevolnosti, je mi dobře. Ale už se začínám kulatit, nebo mi to aspoň připadá.
Milli- tak to jsi a dobré cestě, ať ti tetka nepříjde.
A to jsou teda úžasné účinky toho čajíku, co tu pijete.
Napište, jak se dneska máte, konečně mám čas si s vámi psát. Ještě musím přelouskat poslední dva deníčky, abych věděla, co se tu dělo.

Slámička a mrňousek 10tt

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 10:02

Ahoj Slámičko,
jsem ráda, že jsi zase online. Už jsem si říkala, jestli je vše OK, když se tak dlouho neozýváš. Hlavně, že je mimís v pořádku. Jak jde manželský život? :-)
 Milli

Lili1
Kecalka 120 příspěvků 05.10.04 10:27

Ahojte zlaticka, hlasim sa z prahy, mame dnes celodenny meeting ale nastastie sa mi podarilo „ukradnut“ jednu pripojku na siet, tak sa tu s vami ani nebudem nudit :)). Linda krasny dennicek, keby som vam mala rozpravat o mojich uchylkach - och joj to by bolo nadlho :)) ale ta najvypuklejsia je ta, ze stale drhnem kuchynsky drez :)) ktory je na moje nestastie nerezovy a je na nom vidiet kazducicku kvapocku vody ..och joj :)). Andrejka, Milli - dievcatka vyzera to s vami zatial super, ale ja nic, len tichucko s vami cakam :)) Ja som 4 dni od ovu takze ma caka dlhocizneeeee cakanie, papam ten progesteron a snazim sa na to nemysliet :)) A to s tym cajikom - asi na tom nieco bude, lebo minuly mesiac som mala po 1.krat v zivote ovu krvacianie a presne na 13DC :) ako zo sablony. Cajik je podla mna v tehu OK, len ten mysi chvost sa myslim v tehu neodporuca, ale z celkovych 500g je ho tam tusim iba 30g …tak neviem. Zuzicka a co je s tebou dievcatko? Lili

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 05.10.04 10:34

Milli, manželskej život je prima, poznávám, že jsem si opravdu vybrala dobře. Manžílek se o mě pěkně staral, je hrozně hodný, pozorný. Teď nám oplocuje domeček, aby nám tam neběhali cizí psi. Takže má hodně práce.Já mu moc nepomůžu, jen tak dělám lehčí práce.
Slámička

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 10:51

Proč bys taky měla dělat něco víc? Vždyť nosíš vaše miminko a to je práce víc než záslužná! Ty si určitě užiješ starostí a práce s mimískem ještě dost, tak ať se taťka zatím postará o domeček :-) Řádně se sleduj, ať mám pak za kým chodit pro radu, jo?
 Milli

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 10:55

Lili,
prosím tě, jak ti to říkal doktor s tím testem. Že ho máš dělat dvanáctý nebo třináctý den po OVU? Už bude takhle brzo znatelné HCG? Mě by to zajímalo z toho důvodu, že sice pokaždé říkám, že to vydržím, ale pokud by mi MS meškala o víc jak dva dny, tak budu asi testovat.
Až pojedeš z Prahy domů, určitě pojedete po dálnici, viď? Zamáváš mi? :-)) Já pracuju ve firmě, která je hned vedle dálnice na 90 km na sjezdu u Humpolce.
 Milli

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 05.10.04 10:59

Millinko, řeknu ti, že já asi nebudu ta pravá, co ti bude dávat rady ohledně nevolností. Můžu ti jen říct, že je to hezký stav vědět, že nosíš prcka v bříšku.
A nevíš, jak to vypadá s Naděnkou,nenašla jsem tu žádný její vzkaz.

Slámička

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 05.10.04 11:07

Dobré předpoledne, kočky:-)

No jak si čtu vaše komentáře o leštění dřezu a gruntování ledničky, tak koukám, že jsem se s tématem trefila:-))) A hlavně že v tom nejsem sama:-))

LENNYS - mankote tys byla u nás ve Zlíně???Jej a kdeže to bydlíš, jsem baba sklerotická?? No kdybys zase tak náhodou měla cestu, tak se ozvi, já si tě někde odchytnu, bydlíme na Letné, u zimního stadionu, takže pěšky jsem ve městě za 10 minut:-)

DEDE - já ti jen tak telepaticky zdvihám teplotu, aby se koukala udržet na těch hezkých číslech a potichu…:-)
JO a jak jsi říkala, že tvůj manžel se baví, když ty držkuješ, tak tě můžu ubezpečit, že ten můj doma, mě taky vytáčí jen tak pro svoje vlastní obveselení. On přesně ví, čím mě dostane, já se dožeru a on na mě zálibně hledí a říká " tobě to tak sluší, když jsi naštvaná"…no co s takovým případem??:-)))

ANDYNKA - tobě hrozně moc přeju, ať ti ta sportovní kondička vydrží, i když tobě asi jo:-) Neboj, s baráčkem to nepřeháním, ale mě tyhle práce prostě vážně baví. Mně nevadí těžká fyzická dřina, já si u toho vždycky vyčistím hlavu, akorát teď si musím furt říkat-tohle nesmíš, tamto nezvedej…tohle je pro mě trošku utrpení:-)
Máme na zahrádce rozdělané pražce, děláme z toho takový obrubníček u záhonu, já bych si to normálně dodělala sama, ale…Spíš si připadám jak blb, že furt musím někomu říkat, aby mi tamto donesl nebo udělal:-))
Blbě je mi furt střídavě oblačno, včera jsem měla jeden z krásných dnů, kdy mi bylo celý den báječně, jenže jsem skeptik a čekám, že dneska to na mě zase padne:-))

Kočenky, mějte se krásně, jdu vyvinout nějakou činnost, budu vás průběžně sledovat:-)

Linda + V.- I. 12+2

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 11:08

Slámičko,
o Naděnce jaksi nemáme zprávy, dlouho se tu už neukázala. Snad je vše OK, třeba jen nemá čas nebo nemá momentálně přístup na net. Monalisa24-Radka se tu taky jen mihla, řeší teď věci kolem toho jejich stěhování, takže je taky v presu.
 Milli

Kay
Povídálka 44 příspěvků 05.10.04 11:30

Ahoj holky. Jelikož se první měsíc snažíme s přítelem o mimi, hltám veškeré ïnfo z těchto stránek. Už mi šla z toho hlava kolem a narazila jsem na tento deníček. Koukám, že některé z vás jste snažílky některé už čerstvé těhulky. Já mám teďka 19DC a horzně moc jsem naljatá jak dopadnu :-) Já mám zas takovou úchylku, že neustále drhnu sporák :-)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 11:34

Ahoj Kay,
tak s tím sporákem to mám taky. Mám takový přípravek na keramickou desku a po každém vaření se musí sporák blýskat jako nový. Krásně se to vyleští, jako zrcadlo. A taky pořád chodím kolem digestoře a leštím ten nerez, protože mě hrozně rozčilují ty otisky prstů, co se tam pokaždé ukazují :-)
 Milli

Kay
Povídálka 44 příspěvků 05.10.04 11:45

My si teď pořídili nový nerezový plynový sporák a to sem neměla dělat, protože na něm jde všechno vidět. Po každém vaření.. :-) Ale ja to dělaám , protože mě to nějak baví, uspokojuje. Dokonce jsem drhla sporák i u tchána, když jsme u nich trávili léto. Oni zrovna nějaké leštění nemusí a tak byli vděční :-)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 11:53

Páni, ty jsi teda hospodyňka! Já jsem včera zase tchýňce utřela a uklidila nádobí. Ona dělá doma - technické výkresy a tak, a občas trochu nestíhá.
Leštění jsem naštěstí ušla u konferenčního stolku - je z černého kamene a není na něm vidět absolutně nic. Takže ho jen setřu vlhkým hadrem a pak přejedu suchým.
Budeš testovat, nebo vydržíš? Já asi opět nevydržím, jsem DC26 a asi v pondělí prubnu testík.
 Milli

Kay
Povídálka 44 příspěvků 05.10.04 11:59

No zatím asi test nic neodhalí, pokud tedy neexistuje nějaký zázračný testík, který to umí odhalit už na začátku. Po vysazení HA jsme se začali hned snažit,takže ani nevím jak dlouhý cyklus po vysazení bude. ATkže ani envím zda už sem měla ovulaci nebo teprve bude.. první měsíc jsem se rozhodla, že to bude buď a nebo.. MS bych měla dostat někdy příští týden, tak to snad vydržím.. . A pokud příjde, tak azčnu jít na to akčnějí.. začnu si měřit Bt :-)

Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.10.04 12:03

LINDO,kočičko
krásný deníček jsi napsala a opravdu jsem se při jeho čtení suprově pobavila.Jak je to s mými uchylkami?
Tak předně ty mužský jsou snad všichni stejní,zrovna dnes ráno jsem po tom mym uklízela slipy a ponožky,které s oblibou pohazuje po křesle,hrůza!A to je každý den stále dokola,nevíte jestli to jde udnaučit?Asi ne.V baráku je práce stále nad hlavu a tak nic jiného nedělám než pořád uklízím,je to už docela legrační,protože drahouš mi každý den zavolá domu a ptá se co jako dělám a má odpověd vždy zní uklízím.Kolikrát si říkám,že by se mohl začít spíš ptát a jak ti jde úklid miláčku?Ale jednu úchylku taky mám,zjistila jsem že mě strašně rozčiluje když u nás někdo chodí naboso,to pak šílím,běhám za návštěvou a mermomocí jim vnucuju pantofle aby mi nenašlapali.Máme plovoučky,asi to znáte,strašně na nich jdou vidět ty šlápoty,to se pak o mě pokouší mrákoty beru mop a už vytírám a pořád dokola.Tak aspon rodinku jsem donutila a bez pantoflí si netroufnou,to jsem pak pěkná fůrie.Tak takhle je u nás veselo.
Lindo máme podobný osud u nás to donedávna také bylo jako na staveništi,já neustále lítám,i ted,a šůruju nesnáším nepořádek,strašně bych se styděla kdyby přišla návštěva a já tu měla bordel,toho se fakt bojím jak čert kříže.To až se narodí malej tak se asi picnu,protože s klukama se už člověk domluví a i dokonce poslechnou,ale ten prcek?Na konci října pojedem zase na hory na nějakou tůru,tak se už moc těším,musíme toho využít dokud nemrzne a jsem ještě nějak mobilní,pak už pujde do tuhého,budu funět jako lokomotiva a sotva vylezu schody.Měj se moc hezky těhulko i s maličkým broučkem a pohlad bříško.

Andynka 25tt

Lili1
Kecalka 120 příspěvků 05.10.04 12:21

Millinka, doktor mi kazal robit test co najneskor, ale kedze beriem duphaston 13 dni a zacala som v den ovulacie, tak si ten test spravim vlastne na 13 den od ovu. Mam ale strach, ze ak by som nahodou aj bola tehu, tak ten test nemusi este byt pozitivny. Milli, myslim, ze ten moj doktor sa v spolahlivosti testov vyzna este menej ako ja :(( takze ja to skusim ten dc13 aspon pre pokoj duse. A to vies ze ti zamavam :)) aj ked niekde okolo km 100 bola rano strasna nehoda smerom na brno, isla som okolo…tak neviem ako dlho tam budem stat v kolone, kazdopadne budem ti mavat o dusu :))) Lili

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 13:12

Kay,
s tím měřením nemusíš čekat. Klidně se změř teď (myslím tím třeba zítra ráno - určitě víš, za jakých podmínek se měří), alespoň poznáš, jestli už proběhla OVU nebo ne. Jakmile bude teplota nižší než 36,9 tak to OVU ještě neproběhla a můžete se vesele dál snažit.
 Milli

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 13:39

Lili,
teď se tu stala nějaká nehoda na dálnici u Jihlavy. Mrkni se na http://www.novinky.cz/04/12/66.html aby vás to na zpáteční cestě nějak nezdržovalo. A hlavně jeďte opatrně, tady snad není den, aby se nestala vážná nehoda, když jsi teď taky kandidátka na // :-)
 Milli

Kay
Povídálka 44 příspěvků 05.10.04 14:00

Bt jsem si zrovna dneska ráno ze zvědavosti změřila a měla jsem 36,7 na digi teploměru v ústech. Myslíš že ovulace ještě nepřišla?

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.10.04 14:29

To vypadá jako by už bylo po OVU. Já si měřím teplotu v ústech taky digi a při 36,7 to odpovídá asi 37,0 dole - ten rozdíl bývá zhruba 0,3°, ale není to pravidlo, občas je to až 0,6°. Uvidíš zítra, jestli si taky změříš teplotu. Ta by se teď měla držet nahoře až do MS nebo //. Takže to vypadá, že už OVU proběhla a teď můžeš čekat na výsledek. Přeju ti, aby to byly //
 Milli

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.10.04 17:07

Ahoj,

Mili, teda ja som nejaka chladnokrvna :o) mne digi najviac ukazal 36 rovnych.
Ale dnes mi je strasne zle. Teda uz skoro 2tyzdne, ale dnes by som povedala ze musim dostat ms. Ta bola pred tyzdnom strasne slaba. Dnes som bola na kontrole utz, deloha mierne zvacsena. Dr zasrandoval ci som zas tehu. No a kupila som test. A neviem. Ale bt je len 36.8.takze uz haluzim.
 danka

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 05.10.04 18:03

Tak ještě večerní kontrola, no to je dneska bídná docházka, ještě že Milli to tu přes den drží:-))

DANCUL - …no a co na to testík? Nebo až ráno?? Já ti tu budu tak soukromně potichu držet palec, náhoda je blbec, co ty víš..:-)
A už máš tu fotku tvojí mašiny???:-))

ZUZINKA - holka, my ti tu školu asi zatrhnem, to by tak nešlo, abys sem chodila až po nocích, koukni, jak to tu přes den vypadá:-)))
A japa je to u tebe, ovečko?? Už víme??

Božínku já jsem ale dneska zvědavá baba, už mlčím a jdu krájet hřiby. Manžel se dneska vrátí v práce bůhvíkdy, tak jsem se dneska sebrala a vypadla do lesa. Jenže mám akorát takový veliký košík a nervila jsem se, co když nic neporoste, ať nevypadám jako jelito, že trajdám s obrovským košem a nic v něm. Ale můj nos mě nezklamal, moc toho sice není, ale pár krásných hříbků mám, takže kdo je houbař, doporučuju v nejbližších dnech útokem tok do lesů,vod a strání!!

JO a zítra jdu na kontrolu, tak nám držte trošku palečky, ať jsme v pořádku a rosteme:-)

Linda

zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 05.10.04 18:57

Cauteeeee moje zlate!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Ani vas poriadne nestiham citat…len tak narychlo,je toho kus vela,ale taaaaaaaaaaaaaak mi chybate..:(((..

Linda,Andynka,Na­denka,Slamicka a ostatne mamicky..Velmi na vas myslim,nech ste vy aj „potomkovia“ v poriadku.

Millinka a Lili,ani neviete,aky „abstak“ mam z celodenneho nepobytu na emimi.:(

Dede a Millinka,s vami to teda vyzera slubne,co?Ticho drzim prsty,nech to vyjde..

U mna po starom,teplotka mi kolise medzi 36.9 - 37.1, ale zacalo ma kvalitne boliet brucho,tak neviem. Skusala som vcera dalsi test (ja viem,Jazzi,ze som si slubila vydrzat,ale vcera som uz mala termin MS),ale poobede a vypila som predtym asi 2l vody,tak asi to bol velmi „riedeny“ roztok:) Zmierujem sa s tym,ze ta ciarka na piatkovom teste bola len nejaka nahoda alebo co,no muzik ju videl tiez,tak neviem..Sak uvidime:):):)

Linda,kraaaasny dennicek,som sa pri nom zamyslela,aj ja mam nekonecne vela vlastnosti,ktore si mozno nechcem pripustit a tak isto je pravda,ze svojho muzicka milujem aj so spinavymi ponozkami vedla kosa na pradlo,hoci by ich tam mohol hodit (to by mi mozno ani velmi nechybalo,keby to zmenil a zacal ich tam hadzat:)).

Naozaj sa ospravedlnujem,ze len tak narychlo,ale musim utekat,tento semester piseme nekonecne vela semestralnych prac,takze ma zamestnavaju az-az.:(

Ale,ste „MOJE“,som velmi rada,ze vas vseeetky mam:)Krasny dnik zajtra,vecer sa mrknem,co nove:)

Vasaaaaaaa Zuska:)

zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 05.10.04 19:00

dusicka,to vies,ze budem drzat prsty,nech si ty aj ten tvoj maly „votrelec“ v poriadku a tetam z emimina robite radost:)
Drz sa,Moja!:)
 Z.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 20:32

Ahojky holky,

tak uz jsem tu dnes podruhe, ale pisi az ted. A plne souhlasim s Jazzi, ze dochazka je bidna. Nekdy mi to tak pripada,ze je nas opravdu minimalne, ale zase se v tom lepe orientuju. Hodne tu chybi Radka, ktera snad ma vse ohledne bytu v poradku.
Nadenko - ozvi se nam, prosim prosim.
Slamicko - to je neuveritelne, jak to rychle leti, jeste nedavno jsi se tesila na svatbu a snazenicko a ted uz jste s manzilkem cekateli na prichod mimiska, kteremu uz je deset tydnu. Sila fakt.
Jazzi - jak ja ti zavidim, ze jsi byla na houbach. Ja jako mala chodila cely podzim, protoze k memu detstvi neodmyslitelne patrila chata a vikendy na chate a mam na to nejlepsi vzpominky. Muj drahous byl na houbach jednou v zivote a po peti minutach zalezl do auta a cekal na sve kamarady, takze s nim asi na houby nevyrazim.
Zusko - stale jeste neni nic jiste, tak doufam, ze moc nestresujes.
Milli - vikend probehl dobre, tchyne byla tak prekvapena z naseho prijezdu az se z toho malem rozplakala. Dostavala totiz tu medaili za prikladnou rodinu, vychovala 4deti a vedela, ze predavani se zucastni na 100% tri z tech ctyrech, ale o nas nevedela, o to vetsi radost mela. Ja byla spokojena, ze jsme vypadli z mesta, ale uteklo to moc rychle.

Ja jsem dnes opet s teplotou na 37.1, ale jinak nic mimoradneho se v mem tele nedeje.
Dneska jsem si byla na chvili sednout s mou tehotnou kamoskou a nedalo mi to, sahala jsem ji na brisko a mimi kopalo. Neuveritelny pocit, i kdyz to neni moje, tak to bylo moc prijemne. Jak to asi potom prozivaji samotne tehulky, co?
Takze se zatim mejte krasne a zitra sem nakouknu.
Andrea Dede

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.04 07:36

Krásný den všem maminkám a snažilkám,
Dancul - těch 36,8 jak píšeš vypadá moc dobře. Někdo je prostě chladnější typ. Já jsem zase spíš horkokrevnější typ, já se v nižší fázi většinou nedostanu pod 36,6 a v luteální fázi mívám až 37,5. Ale to je spíš takový extrém.
Linda - jo houby, to bych si taky dala líbit. U nás jich letos moc neroste, ale docela jsi mě inspirovala. Možná vyrazím do lesa, jestli se dostanu trochu dřív z práce. Takový houbový řízečky nebo houbový gulášek, mňam. Už se mi sliny sbíhají. Včera jsem koupila kousek jehněčího, tak by bylo moc dobrý na houbách.
Andrea Dede - copak to tchýňka dostala za medaili? To je nějaké oficiální ocenění? No hlavně, že z vás měla radost a trochu jste se odreagovali od práce.
Zuzinka - sláva sláva sláva. Já už tě skoro oplakávala. S tou školou to budeš mít teď pořádně nabitý, což? Nechtěla bych být na tvém místě, jelikož jsem za ty roky ze školy pěkně zlenivěla. No snad s tím něco udělám, ale momentálně se zdokonaluju tak akorát v uklízení, praní, vaření a ostatních domácích pracech.
Včera jsem uklidila poslední piliny po truhlářích a máme pracovnu zkompletovanou! Hurá! Už mi tu nebudou dělat bordel. Já bych nejradši chodila celý den za nima s koštětem nebo vysavačem.
Berušky, užívejte si hezký den a písněte sem občas ně¨jakou tu zprávičku.
 Milli

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.04 08:42

Holčiny,
mám na vás jeden dotázek. Už mám nachystaný deníček, spustila bych to asi v pátek - musí se nám tady ještě trochu namnožit komentáře. Jde mi o to, že je celkem dost dlouhý a mám problémy se zkrácením. Už jsem to konzultovala se Zuzkou, ale zatím jsme k ničemu nedošly. Takže můj dotaz zní: nevydilo by vám, kdyby byl ten příští deníček dlouhý víc, než je běžné? Ve Wrdu to vychází na rovné čtyři stránky. Je tu ještě jedna možnost. A sice že uveřejním jen všeobecné informace a podrobnosti buď nechám na příště nebo je na požádání zašlu jednotlivcům mailem.
 Milli

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 06.10.04 08:57

ahoj Millinko,
mě by vůbec deníček dlouhý na několik stran nevadil, můžeš ho uveřejnit, aspoň bude co číst. Jsem teda zvědavá na téma :-)
Tak vidím, že si taky zařízujete bydleníčko že. Pracovnu. Já jsem včera byla s manžílkem v Brně, dívali jsme se na nějaký nábytek do obýváku, chtěli bychom nějaký menší - jako jsou komody, stolek pod tv, a skleník - vitrínu na blbosti. Hrozně mě baví prohlížet obchody. Už se i inspiruju pro mimi postýlkou, přebalovacím pultíkem, ale je na to ještě čas.
A kdy budeš testovat?
Slámička

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 06.10.04 09:00

ahojky holky,
mám hroznou radost, že se tu konečně začínáme pomaličku scházet. Ale doufám,že se tu návštěvnost zvětší. Když ony jsou asi taky hodně holčičky nemocné, teď to všude řádí.

Lindo - jak ve starý tvůj malinkatý Vetřeleček :-) ?Říkáš mu roztomile. Já toho svého ještě na ultrazvuku neviděla. Jdu na ultr. 25. října a už se hrozně těším.

Slámička a mimi 10 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 09:05

Slámičko,
s tím testováním vůbec nevím. Teď jsem 10 den po OVU a čekám tetu v sobotu nebo v neděli. Jediná změna oproti předchozím cyklům je ta, že mě dost bolí prsa, až mě to v noci vzbudilo, protože spím na břiše. Ale je fakt, že se mi výrazně zkrátil cyklus - o dva týdny, takže to třeba souvisí s tím. Kolikátý den jsi testovala ty?
Jinak to zařizování je krásná věc, viď? Já bych nakupovala, jen kdyby bylo víc penízků. Zatím máme zařízeno všechno, kromě budoucího dětského pokoje. A ten přijde samozřejmě na řadu, až to bude aktuální. Skleník máme v obýváku taky - vlastně máme všechny tři skříně jako skleníky. Jedna je nízká a široká, druhá vysoká a široká a třetí vysoká a úzká. Máme to z leptaného skla, takže jsou vidět jen obrysy věcí uvnitř.
Přebalovací pultík má krásný IKEA, ale já si asi pak nechám udělat klasickou komodu s masivního dřeva a budu jí pak užívat na běžné skladování oblečení v dětském pokoji.
Jak se ti daří? Nemáš nevolnosti, nebo tak něco?
 Milli

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 06.10.04 09:19

Millinko,
já jsem testovala 38 DC a už se mi objevil druhý proužek slabě a pak jsem testovala o tři dny později a byl silnější a nejsilnější jsem objevila asi 44 DC. Já jsem totiž nestíhala pociťovat žádné změny před očekávanou mrškou, protože jsem měla shon kolem svatby. Ale jako první příznaky jsem poci´tovala píchání v podbřišku a to bylo asi v 32 DC, a taky mě dost bolela prsa, jinak jsem netrpěla žádnou nevolností, a do teď mi špatně nebylo. Akorát jsem hodně citlivá na pachy kolem sebe, nesnáším spocené lidí. Daří se mi dobře, ale už pomalu nezapnu svoje oblíbené kalhoty, vejdu se do nich, ale už si v nich nesednu :-(
Začínám se kulatit.
Jinak to zařizování mě hrozně baví. Dostali jsme nějaké penízky ke svatbě tak z nich si chceme dovybavit ten obývák. A s tím přebalovacím pultíkem jsme taky uvažovali stejně jako ty, koupíme pěknou komodu, manžel na ni akorát přidělá takovej ten pultík na přebalování, a pak se bude komoda používat jako normální stříňka.
U nás v obýváku je dominantou velký zděný krb, tak bych k němu chtěla jen opravdu prosklenou vitrínu ze všech stran, pěknou jsme objevili v Europa Mobelu a stojí jen 3900,–, a pak jen nižší stříňky, které bodou postaveny v rohu místnosti.
A vy bydlíte v bytečku nebo domečku?
Slámička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 09:39

Ahoj vsem pracujicim,

ja jsem prave dojedla snidani, popijim cajik, ctu komentare a tudiz i pisi.Jdu dnes do prace az na 13.hodinu, tak mam cas. Drahous kouka na televizi, na kreslene serialy pro deti!!! Zrejme si tak vybavuje sve vlastni detstvi.
Jo, teplota dnes na 37.2, ale mam trochu citlivy prsa, hlavne leve, a to je fakt znameni MS. Jsem z toho znechucena. Dnes rano uz jsem si v hlave promitala, na cem se musim domluvit s mou gyndarkou ohledne druhe folikulometrie. Drahousovi radsi nic o techto priznacich nerikam, ale stejne se to brzy dozvi. No nic, tak se zase holt budeme snazit.
Milli - tu medaili, co dostala tchyne, tak to je oficialni, dostala i diplom za prikladnou francouzskou rodinu a poradala to radnice v jejich miste bydliste. Byly tam i jiny maminy, ktery treba vychovaly deset deti, sila, co?
Slamicko - vy bydlite v domecku ci v byte?

Je, predstavte si, ze jsem se vcera konecne objednala k zubari. Jak jsem si byla sednout s tou kamaradkou, tak ona sla pak se mnou k te zubarce. Ja si chtela jen poznamenat jeji telefonni cislo, ale kamoska me dotahla az do ordinace, tak jsem se hned objednala. Kdyz jsem ji rekla, ze je to hlavne preventivni, ze jsem u zubare nebyla 2 roky, tak docela koukala. Obavam se, ze mi bude muset vytrhnout zuby moudrosti a uz se toho bojim ted.
Tak se zatim mejte, ja se pokusim jeste nakouknout.
Holky, jak se muzeme neco malo dozvedet o Nadence, docela me jeji nepritomnost zneklidnuje. Nemate nekdo jeji mailik?
Pa Krasky
Andrea Dede

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 06.10.04 09:54

Andrejko Dede - my s miláčkem bydlíme v domečku, postavil si ho ještě předtím, než jsme se seznámili, takže jsem k němu přišla snadno. Ale je pěkný, ale moc veliký. Máme co dělat, abychom ho celý zařídili :-)
Naděnka tu nemá na serveru uvedený svůj mail. Tak nevím, jak se s ní spojit.

Slámička

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 06.10.04 10:28

Ahoj,

Lindo, testik, ved prave neviem ci som tu ciarku tam chcela vidiet alebo tam bola. Tak zajtra rano otestujem znova. Dnes bt 36.9 a je mi strasne soufl (jak rikate vy), ale netesim sa. Prsa ma neboli, ale cely vcerajsi den aj noc ma bolelo brucho jak ked ide mrcha, ani spat som nemohla.

Zuzi, otestuj rano. Ja som skusala cez den a tiez bola taka, ze si ju tam namyslam.

Mili, ja som nemala nizsiu bt ako 36.6. ani 1× ked som otehotnela. Proste bod mrazu je 36.6 (meriam tam dole) a najvyssie som mala 37.1.

Dede, vidim ze ty si taky zubaromilec :o). mna objednal otec a to mam 24. zajtra idem, bojim sa! Strasne, to tak boli?

Zatim
danka

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.04 10:32

Slámičko,
já jsem na tom s bydlením skoro stejně jako ty. S manželem jsem se seznámila, když měl vykopané základy na stavbu. To už je skoro osm let. No a od té doby to budujeme spolu. V životě bych nevěřila, co je na stavbě práce a hlavně co to spolyká peněz. Já nemám ráda takový ty „neviditelný“ investice. Třeba izolační nátěr pod beton ve sklepě a tak podobně. Prostě jak to není vidět, tak mě to moc nebere. Ale je fakt, že pokud by se to nedělalo pořádně od nejmenších detailů, byl by celek k ničemu.
My máme domeček taky takový trochu větší, než bývá zvykem. Ale je to způsobené hlavně tím, že máme jednu garáž pod domem a jednu vedle domu - ta je sama o sobě velká jako menší domek (je nad ní veliká místnost a s domem je to spojené dole verandou a nahoře průchodem). Taky máme fakt dost velký místnosti. Hlavně obývák s jídelnou a kuchyní a taky ložnice. To poznám většinou při úklidu.
Býval by se mi líbil taky krb do obýváku, ale z různých rozumných důvodu jsme od toho ustoupili. Stejně jako od dlažby v kuchyni - je nad tou stranou, kde je vjezd do garáže a dost by to tam prostydalo, hlavně v zimě. Člověk holt občas musí udělat kompromis, i když se mu to nelíbí.
Andrea Dede - to teda žasnu, co v té Francii máte za zajímavosti. Ale je fakt, že tohle málokde ocení. Na druhou stranu pokud by to mělo být podle počtu dětí, tak v Čechách by to asi nevyšlo na žádnou „bílou rodinu“. Jak je to vůbec u vás s národnostníma menšinama?
 Milli

Lili1
Kecalka 120 příspěvků 06.10.04 10:36

Ahojte kocky! Dnes tu na slovensku mame krasny dnicek :)) tak sa vytesujem. Vcera sme sa s manzelikom dost pochytili - bol „kamaratovi“ pomahat stahovat a neviem co to do mna voslo, ale strasne ma nastvalo, ze tomu „kamosovi“ dava k dispozicii bytik po babicke zadarmo na par mesiacov a este mu aj pomaha do noci stahovat a „kamos“ si to podla mna ani nevazi. Babule ja som v poslednej dobe dost podrazdena…neviem, ci je to sposobene tou lutealnou fazou :) alebo ci sa zo mna stava xantipa… Mili, inak vcera som ti kyvala, lebo koli tej nehode som zisla na humpolec a prechadzala som krasnou cestickou cez lesy a polia do jihlavy, kde som sa zase napojila na d1. Pri humpolci som obzerala firmicky popri dialnici a hadala som, ktora je asi tvoja :)). Lili

Lili1
Kecalka 120 příspěvků 06.10.04 10:45

Milli uplne suhlasim so slamickou, bude super, ked bude dennicek dlhsi, uz sa nanho velmi tesim Lili

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.04 11:06

Ahoj Danko,
je to jak píšeš ty. Někdo je prostě chladnější typ. Mojí kámošce při těhu teplota nestoupla nad 37,1. Měříš digi nebo rtuťovým? Já jsem zjistila, že mezi nima může být rozdíl třeba i 0,2-0,3°, takže v tom případku by ta tvoje teplota byla úplně předpisová.
 Milli

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.04 11:11

Lili,
to jsem zapomněla napsat, naše hala je vidět z dálnice, ale až za sjezdem na Humpolec. Dobře, že jsi se té nehodě vyhnula, určitě by to bylo na několik hodin. Je to hrůza, ale nemine den, aby se tady nestala nějaká vážná nehoda.
S tím podrážděním se taky přidávám. Nevím, čím to, ale jsem asi nějaká přecitlivělá nebo co. Takže buď je to tou luteální fází, jak píšeš, nebo je to úplněk (ale ten je až příští týden) a nebo že by …? Já jsem si na každý den naplánovala nějakou časově náročnou činnost, abych na to nestačila myslet.
 Milli

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 06.10.04 11:18

milli, meram ortutovym aj digi. na digi je vzdy o 0.1menej.
tiez sa pridavam do klubu. vcera som bola tak naladovo rozhadzana, ze som sa v cenovej ponuke pomylila o 200tis. upst
kolko dni sa mimi zahniezduje?
 d.

Lili1
Kecalka 120 příspěvků 06.10.04 11:19

Milli porad prosim, do akych cinnosti si sa pustila, ja sa tiez strasne velmi snazim na to nemysliet, ale bojim sa, ze mi to moc nejde :(( Lili

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »