Deníček holek z diskuse Těhule?! č. 26 - Výroky neslavných

Snažení

Tak jsem vám objevila poklad. No, pokládek. Tenhle deníček budiž pobavením a též poučením a přípravou na to, co nás, coby rodiče, může potkat. Prostota, jednoduchá genialita, někdy až mrazivá realita konečně, posuďte sami, jak přemýšlejí naši potomci:) (a po kom to proboha mají????)

Tak pokládek - v rámci teoretické přípravy na provozní řád dítěte jsem od švagrové nafasovala krom několika igelitových pytlů všemožného oblečení též stohy poněkud letitých časopisů o rodičovství a takových těch věcech okolo.
I v jednom ročníku, zhruba sedm let starém jsem objevila rubriku s názvem „Jak to vidí -náctiletí“ . PO přečtení první jsem dostala půlhodinový záchvat nezvladatelného smíchu, u dalších se mi občas otvírala kudla v kapse, cože to je za fracky:-)

Nedá mi to, nepodělit se s vámi o největší perly. Upozorňuji, že jsou to skutečné výroky dětí v regulérních anketách, tak jen abyste byli připraveni, co všechno se může vylíhnout v hlavinkách našich nevinných a geniálních potomků:-)

CO BYS ZMĚNIL/A NA RODIČÍCH ?

 • Neměli by se tolik rozčilovat nad mým vysvědčením. Vůbec nevědí, jak jsou některé předměty těžké. Rád bych viděl jejich vysvědčení. Jenže ta prý shořela při požáru. Pche!
  (žák zákl. školy, 13 let)
 • Většina rodičů má svoje mouchy. S tím se musíme my děti smířit.
  (žák zákl. školy, 14 let)
 • Měli by mít větší porozumění pro moje finanční poměry. Vidí to moc jednoduše a myslí si, že peníze za nejbližším rohem utratím za drogy. Přitom jsem mnohem lepší, než si dovedou vůbec představit. Museli si přece za ty roky všimnout, že jsem bezva kluk!
  (gymnazista, 15 let - tohohle kluka bych brala:-)

ZA CO JSI RODIČŮM VDĚČNÝ/Á ?

 • Svým rodičům vděčím za to, že dobře vypadám. Možná dokonce dost dobře. Myslím, že nebudu mít nikdy problém najít si kluka. Je to hlavně díky matce. Jsem štíhlá a blond po ní. Můj otec sice není zrovna krasavec, ale aspoň nic nepokazil.
  (14 let - božínku, tahle barbínka nedostatkem sebvědomí rozhodně netrpí…Nepocho­pitelné pro nás, ošklivá káčátka:-))
 • Dali mi život. A to je hodně!Nejsem si ale jistá, jestli mi k tomu museli přidat i mého drzého bratra.
  (11 let - pravá sourozenecká láska:-)
 • Nejvíc jsem vděčný za to, že jsem Pražák. Nechtěl bych se narodit jinde!
  (gymnazista, 15 let - Pražáci prominou, ale…:-)))

VÁLKA A MÍR

 • Zachraňte planetu, zabte sebe!
  (15 let)
 • Úplně jednoduché: zrušit armádu a generály poslat domů.
  (11 let)

Pro mě je dezertér odvážný a chytrý člověk, který to má v hlavě dobře srovnané. Není tak blbý jako vojáci, plnící tupě rozkazy. Kdyby to udělali všichni, žádná válka by nikdy nebyla. „Neznámému dezertérovi“ by se měl postavit pomník!
*(16 let)

 • Politici by měli ve válce jít v první linii. Jako pancéřový štít!
  (11 let - no není co dodat…)

DROGY A JÁ

 • Jsem proti všem drogám. I proti alkoholu a kouření. Kafe povoluji, aby si moje babička mohla organizovat posezeníčka u kávy. Staré dámy kromě toho žádnou radost ze života nemají. potřebují kávu a trochu si pokecat. Čím je droga - káva plus koňak silnější, tím je povídání starých dam hlasitější a živější. Přísně vzato jsou tyto kafíčkářky taky narkomanky.
  (14 let - zlaté vnouče, bude na mě taky tak myslet, až budu bába kafíčkářka?:-)
 • Kouřím a piju přibližně stejně jako ostatní v mém věku. Dvanáct cigaert za den. Dvě lahve světlého. Pivo a cigarety jsou přece také drogy. Mému tělu to ovšem vůbec nevadí. Obojí mne srovná, když jsem na to špatně.
  (žákyně 15 let - pakliže si děvenka nedělala srandu, tak bych na ni vytáhla řemen)

DOMÁCNOST A JÁ (úžasné!!:-)

 • MOji rodiče mi dali čtyři úkoly.1-vynášet odpadky, 2-utírat nádobí, 3-odnášet dopisy na poštu, 4-uklízet pokoj. Vynášení odpadků nesnáším, protože smrdí a je to nechutný. Člověk se z nich může nakazit morem. Ani nádobí neutírám rád, protože to je výhradně ženská práce.
  (žák 12 let - kdopak asi mladíka naočkoval, že je něco „ženská práce“?Nevím, jak vy, ale já na to začínám být velice alergická:-)
 • Pracuji výhradně na povel, protože toho člověk jinak dobrovolně udělá příliš mnoho.
  (žák 10 let - s touhle filosofií mu to v životě půjde jak po másle:-))
 • Pomáhám vždy pouze dobrovolně, a to velice zřídka.
  (žák 9 let)

Je blbé, když člověk musí vedle školy a domácích úkolů pomáhat ještě i doma. Odmítla jsem to. Existují ale i rodiče, kteří tím vším své děti zatěžují. U mě se ale nechytaj!
*(žákyně 13 let)

 • Stálé úkoly:úplná halda. Chuť je plnit:ani trochu.
  (žák 10 let - stručné, výstižné, pravdivé:-)

Doma mi často nechutná, protože již při jídle musím myslet na to, že všechno to nádobí budu muset dát do myčky a pak zas uklidit.
*(žák 13 let - ježkovy voči, co já bych za to dala…myčka!!!!:-)

Jsem kluk. Takže nemusím v domácnosti dělat nic. Pomohá moje sestra. Ta se přece chce jednou vdát.
*(žák 10 let - rovnoprávnost nade vše…)

 • Dětská práce je zakázána!
  (žák 13 let - co dodat…??:-)

JAKÝ MÁ BÝT SPRÁVNÝ KAMARÁD?

 • Kamarádka nesmí roztroubit žádná tajemství. JInak se můžu rovnou začít kamarádit s reportérkou Blesku.
  (žák 12 let)
 • Můj kamarád mi musí bez řečí občas půjčit nějakou tu korunu.
  (žák 13 let)
 • Když si budu hledat přítelkyni, nebude to nějaké kuře, ale zkušená ženská.
  (žák 10 let - šmarjá, v desetli letech…na co my jsme mysleli, když nám bylo deset??:o)

Tolik citace.
Přidám ještě doušku, moje třináctiletá neteř měla období, kdy chodila špízovat rodiče klíčovou dírkou při milostných radovánkách. Ráno pak mojí sestře oznámila:" No doufám, že nebudete mít ještě jedno dítě, když neumíte vychovat ani mě" .

A máte i vy schovanou nějakou perlu, kterou vyřkl váš i jiný potomek?:-)

Přiznám se, když jsem to všechno četla, že mě neustále fascinovalo, jak děti uvažujou ještě úplně jinými obvody než my, jak se dá z některých výroků vytušit, jaká se v něm tvoří osobnost:-)
A začínám se docela těšit, až mě bude těmihle dělovkami odstřelovat moje dítě, které bude samozřejmě dokonale slušné, geniální po rodičích a v domácnosti bude pomáhat zcela nezištně…:-)))

Hezký den přejou Linda a Vetřeleček (který se tím v pupíku určitě čertovsky baví:-)

Váš příspěvek
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 31.01.05 16:42

Ahoj Lindo!
Moc pěkný deníček! Ale můžu tě ujistit, že na výroky, ze kterých ti půjde hlava kolem nebudeš muset čekat 10-15 let. U nás začaly, když byl Sofince rok a půl a prvně viděla černocha, tehdy na celou Delvitu prohlásila: „Hele, mami, pán jako čokoláda.“ Pan čokoláda sice česky rozuměl, ale bral to s humorem. Teď jsou malé tři a pusu nezavře, opakuje úplně všechno a přesně ví, kdy to použít. Ovšem nejvíc mě „děsí“, když věta začíná: „Táta/máma žíkal/a…“
Takže ti přeju krásného, zdravého a výřečného potomka, měj se krásně,

Jindra + šelmičky od Štěstíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.05 17:14

Moje dve mladšie sestry taktiež odmietli doma pomáhať, pretože majú veľa učenia do školy a keď mama chce, aby sa dobre učili na nič iné už nemajú čas! Super, mňa sa nikto nepýtal, či mám čas odniesť jednu do školky cestou do školy a poobede ju vybrať, a to už nehovorím o pomoci doma ful service x rokov… Ale dodnes ma zaráža, že im to mama zbaštila a naozaj pomáhali dvakrát ročne :-))) Veľa zdaru! Odvážnym šťastie praje. Lucia zo Slovenska

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.02.05 02:13

Tak vas vsechny zdravim v novem tydnu!
Stihla jsem precist vase komentare v minulem denicku a tim jsem asi skoncila, Nebot Maggie je naprosto neodbytna a dokonce mam pocit, ze s ni neni neco v poradku, takze zase utikam.
Petulo ani ja te nehodlam dosuzovat ci kritizovat, protoze si myslim, ze na to nema pravo nikdo, kdo nezna vsechny souvislosti a fakta, protoze s vami nezil. Jen drzim palce a preji hodne sil. At to vsichni zucsteneni vctne zvirectva prziji co nejlepe a at ten novy zivot stoji za to!
Tak a zytek dozenu pozdeji.
Lindo denicek jsem zatim probehla jen tak etm svetem, ale vypada mooooc dobre. Uz se na nej moc tesim. Doufam, ze mi zbyde chvilka abych si precetla. K nasemu psimu miminku jsm si totiz nasla jeste praci a to uz je vazne tak na mrtvici. Potrebovala bych aby mel den vic hodin. Do postele se nedostanu driv nez v 5 hodin rano. :o((
Tak se mejte hezky a jak budu mit chvilku, tak nakouknu snad dozenu vse zameskane.
Jooo holky co je s tema dvema carkama? Nejak ted nejsem moc v obraze kolik snazilektu vlastne je. U dede uz se tento mesic rozhodlo, Milli se jeste nesnazi, Ptula asi taky ne… Ale co treba Danus, Lennys…? My jsme to tento mesic taky nejak nezmakli:o(((, tak je to na vas ostatnich:o)))) Holky, bertye to zodpovedne!!!!
Gabriela

LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 01.02.05 07:13

Ahoj holky!!!

Lindo, naprosto dokonalý deníček! Moc jsem se pobavila, hlavně nad tou pomocí v domácnosti. Z něčeho bych si mohla vzít i ponaučení, např. Pracuji výhradně na povel, jinak toho člověk udělá dobrovolně příliš mnoho:-))))) Ha, ha, ha! 3koda jen, že u nás doma, když jsem byla malá nebo spíč mladá, se na to moc nehrálo a makat se prostě muselo. No, ale to asi všude. No a jinak taky nesnáším kecy, jakože tohle je ženská práce a to já dělat nebudu. To bych vraždila!!!!!! Hrůza!!!
A pak mě taky fascinují lidé, viz. ta úžasná barbína, která o sobě trvdí, jak je krásná a nádherná. Já těm lidem jednoduše závidím to jejich sebevědomí.
A ještě jsem moc ráda, že ta naše mládež nebere kafe jako drogu, protože jinak bych byla v jejich očích závislák jak blázen.
Tak, a teď jsem ti to moc pěkně okomentovala, co? No, ale vážně, znovu, deníček je super. Doufám, že takový veselý a pozitivní budou i všechny ostatní komentáře a alespoň na konci budeme moct tento deníček označit za úspěšný, čili //! Je tu teď vlastně nějakej adept?

Lennys

LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 01.02.05 07:29

Ahoj,

to jsem opětovně já. V rámci zvyšování množství komentářů a pro rychlejší přiblížení se k vytoužené stovce pokračuju.

Peťulo, myslím, že komunikace je ve vztahu asi opravdu jedna z nejdůležitějších věcí. A pro mě je to moc důležitý. Naštěstí mám chlapa, kterej je všem rozhovorům otevřenej a navíc je taky děsně ukecanej. Ale hrozně to na nás poznám, že jakmile na sebe máme třeba míň času, míň se vidíme a tím pádem si nestačíme povídat, tak se hrozně vzdalujem. Takže miluju, když spolu sami vlezem do vany, nebo jdem spolu sami na večeři, že si spolu popovídáme. No, je to ponaučení do dalšího vztahu, mluvit, mluvit a mluvit a o všem. Tak ať ti to klapne a doufám, že tímhle neskončí tvoje účast v deníčku, že budeš chodit i nadále a informovat nás, jak se to vyvíjí!

Dani, to je dobře, že už jsi zase zdravá! A že jsi tu zase s náma! Škoda, že ta tetka navštívila i tebe, ale co naděláme, že? Budeme se snažit dál! A cos dělala doma, když jsi byla nemocná? Ty jo, já už takhle nebyla doma, ani nepamatuju. Asi bych šíleně četla a pořád posílala drahouška do videopůjčovny. A co puzzle? Už visí?

Milli, co svařáček? Vyléčil tě? Doufám, že jo, že už jsi v pohodě? A co ty tvoje BT? Jakto, že jsou takový vysoký? No, já pila ten zázračný čajík taky, dva měsíce, mě sice nepomohl co do miminka, ale moc se mi zlepšili menstruační bolesti, teda jako že se zmírnili, skoro jsem o ní nevěděla. Aspoň nějaké plus.

Květino, přeju, ať se ta „náhrada“ povede co nejdřív! A jak jsi na tom vlastně teď? Kdy ne/čekáěš tetku? Nejsi náhodou teď třeba v pozici žhavé kandidátky na //?

Raduš, to je dobře, že opět nakukuješ. Doufám, že ti to móóóc dlouho vydrží. No, změny tu jsou, však ty jsi tady nebyla pěkně dlouho, ale to neva, já myslím, že se brzy zorientuješ, ne? Koukala jsem i do galerky, ten červenej melír ti vážně sekne!

Tak, jdu si vyfoukat hlavu, ať jsem dneska v práci za fešandu.
 Lennys

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 07:45

krásné ráno holčičky,

Lindo - úplně super deníček, moc jsem se pobavila. A vzpomněla jsem si na synovce, když mu byly dva roky, hlídala jsem ho, sestra byla na svatbě své kamarádce a malý Ládík mi prohlásil, když jsem mu řekla, ať si hraje, že musím na záchod. „Ale teto,nemusíš,udělej to tady jako pejsek,ten taky nechodí na záchod.“ Když jsem tuto větu slyšela z jeho dvouleté pusinky, hrozně jsem se začala řechtat,až jsem to skoro nevydržela :-)) Je to takový rozumbrada i teď, má už 4,5 roku.

Danulko - jinak jsem moc ráda, že jsi zvládla tu tvoji angínu tak rychle a jsi zas mezi námi, chyběla jsi tu. Tak hodně zdravíčka a buď na sebe opatrná. A co pejsek?

Milli - tak jak dopadlo včerejší kulírování svařáčkem? Doufám, že ti to zabralo. Taky bych si ho dala, protože mám rýmu jako trám, nemohla jsem v noci vůbec spát. Do toho i trošku kašel a vždycky jsem tím vzbudila i mimi, a tak mi k tomu začal pěkně kopat v břichu. Musím se brzo vykulírovat.

Peťulo - je to smutné, když to všechno manža poznal až te´d, ale je těžké to všechno vracet zpátky, já bych to asi nedokázala. Tak opravdu přeji hodně štěstí s Martinem.

Lenýsku - taky doufám, že tu brzo přibude nějaká adeptka na //.

Tak holky pište a hlaste, je tu nový deníček a další stovka na krku. K tomu opět můj veliký PPPPRRRRRSSSS­SSSSSSKKKKKKKKKKKK.

Slámička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 07:47

Ahoj Lindo,
krásný a zábavný deníček. Výroky dětí jsou někdy opravdu k popukání. Už se určitě těšíš na brebentění svého Vetřelečka.

Nedalo mi to, abych nezapátrala v paměti, co tak prostě upřímného prohlásil můj synovec (5):
Loni v létě byli u babičky na chalupě a se svou o 2 roky mladší sestrou po sobě cákali na dvoře vodu, kterou tam měli naši pejsani připravenou k pití. A babička jim říká:?Necákejte tu vodu! Je horko a psi budou mít žízeň, když jim tam žádnou nenecháte.? O týden později už byli u babičky v bytě a hráli si na pejsky. Tu přijde synovec za babičkou a říká: ?Babičko, já jsem se napil? ?A kde?? ptá se babička. Synovec ukáže na psí misku s vodou se slovy: ?Ale já jsem jim nechal!?
Zkrátka synoveček je velmi bystrý a je vidět, že vůbec nemyslí jen a jen na sebe.

Lindo ? v pozici žhavé kandidátky jsem byla do včerejška, tu potvoru Tetku nikdo nezve a přece se zatím každý měsíc dokázala vnutit. :-(

Květina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 08:04

Lenys - ta poznámka o tetce byla samozřejmě odpověď na tvou otázku.

Květina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 08:25

Ahojte všechny,

je to super deníček, já mám doma dvě treperendy, obě nezavřou pusu jak je den dlouhý. Těch vselých historek je za ta léta tolik, že si ani nemohu všechny pamatovat. Ale o ten nejposlednějšíbych se s Váma ráda podělila.
Má třnáctiletá dcera v právě v den svých 13 narozeni na komentář, že už by mohla dostat rozum nám s úsměvem sdělila:
" Nebojte odešel 12 letý spratek a přišel 13 teneeager." Tak tím mě totálně dostala, leč moc neuklidnila, nevím totiž jaký je rozdíl mezi spratkem a teneeagrem. Jak tak pozoruji dnešní omladinu, tak si myslím že žádný. Proboha co ta holka tím tedy chtěla říct?

Všem maminkám, snažilkám, těhulkám přeji bezva den.

Alice

P.S. Jo abych toho neměla málo budeme mít v květnu 3 mimi. A hádejte co. No přeci holku. Tak už se těším. Když jsem to tak počítala, tak jsem se dopočítala k tomu, že budu s nimi skoro dvacet let prožívat jejich puberty. Asi si zamluvím místo někde v útulku pro choré myslí.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.02.05 08:46

Dobré ráno,
1. Lindo - báječný deníček. Skvěle jsem se bavila a vzpomínala, čím jsem deptala své rodiče :-)
2. pomóóóóóóóóóc, nesnáším sníh! Ráno jsem vyrazila o pět minut dřív, protože večer hlásili, že přes noc bude malinko padat. No po chvíli hledání jsem pochopila, že ta veliká hromada sněhu je zároveň i moje auto a došla jsem si pro lopatu. Po deseti minutách se začaly rýsovat obrysy auta a podalších deseti se mi povedlo auto celkem obstojně „odstrojit“ od sněhu. Pak ovšem nastal problém, že všude kolem bylo asi tak 20 cm sněhu a to jsem večer veškerý starý sníh odhrnula. Takže hurá pro shrnovadlo a dalších dvacet minut jsem kmitala. Zapotila jsem se pořádně, ale povedlo se. Klouže to tu všude jako …, ale nesolí se tu. Jsme totiž v jakémsi ochranném pásmu kvůli nedaleké přehradě na pitnou vodu, takže se tu jen sypou kamínky. Ale jelikož neustále sněží, tak nemá význam je sypat. Nemám ráda sníh!
Svařák se sice nekonal, ale přesto jsem se pěkně vypotila večer s tou první várkou sněhu a nejspíš to pomohlo. V krku už mě vůbec nebolí a rýma taky povolila.
Lennys - tak už mi konečně teplota malinko klesla. Dneska jsem měla 36,8, tak se to snad začne trochu hýbat. Jak to vypadá u tebe? Čekáš/nečekáš?
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 09:16

Mili, taky jsem jezdívala do práce autem. Teď 4 měsíce bydlím v podnájmu a dopráce to mám 15 min. chůze. A ometání auta od sněhu popř. škrábáni námrazy mi vůbec nechybí. U nás byla dnes ráno přímo ledovice, takže jsem moc ráda, že jsem nemusela startovat auto. Loni jsem dostala na namrzlé silnici smyk, že jsem udělala hodiny a skončila jsem ve svém jízdním pruhu ale obrácená v protisměru - a to jsem jela 40 km/hod! Naštěstí nic nejelo, ale v práci jsem z toho byla celý den pěkně vyklepaná. Tak na sebe v tomto počasí dávej na cestách pozor, ale věřím, že jsi zkušená řidička.

Květina

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.02.05 09:33

Ahojte koťátka:-)

Ach jo, ať dělám, co dělám, i když jsem včera do půlnoci tlemila na detektivku, stejně se ráno budím nějak brzo, což je u mě nevídaný úkaz. Já jsem spíš noční fták, ale ranní vstávání mě nikdy neoslovilo.
Tak doufám, že mi tím Vetřeleček nechce pomalu naznačovat, že budeme vstávat třeba před šestou, že neee…?!?

To jsem ráda, že jsem vás deníčkem pobavila, mně by to přišlo líto, připravit vás o takové skvostné výplody:-)

MILLI - ha sníh, asi bych se měla jít podívat na náš chodník a pokecat si s lopatou, ale tak strašně tam chumelí, že ani nemám odvahu vykouknout. Leda tak, až budem mít okna v přízemí pod sněhem, ale to už se zas bude blbě odhazovat…no tak já s tím něco provedu.

DANA - týýjo, to byla ale fofrem vyléčená angína, poslyš, neměla jsi ještě zůstat v loži nějaký ten den??Ne že bychom nebyly rády, že jsi zpátky, to jako zas jó, ale doufám, že jsi dostatečně vykurýrovaná:-)
A s tou tetkou, možná máš pravdu, že je to teď lepší, jestli jsi měla ATB, aspoň se dáš pořádně dokupy a další stovka tě nemine, neboj:-)
JO, mám doma už týden foťák, tak bych konečně mohla nafotit tu skříň pro tebe, že jo…

KVĚTINA - taky potvora přišla? Ach jo, tak ať se aspoń zase rychle sbalí a odfrčí.
Jo a už máš ten barák pro toho doktůrka, když teda pohrdnul mým návrhem na zlatý hajzlík?:-)

KOčky, jdu pořešit ten náš chodník, ať se nám nezabije listonoška, a pak jdu pošolíchat primalexem nějaké kousky zdi.

Opatrujte se, zdraví

Linda+V.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 10:03

Ahojda berušky,
tak dneska zase jenom takovou rychlovku, abyste věděli, že žiju, ikdyž jsem tak o 1 deci krve lehčí.

Jenže od čtvrtka noci mám další problémy. Každou noc se šíleně osypu a to tak, že na rukách, nohách, zadku i zádech mám ukrutný nateklý jelita (nejmenší tak 10 cm v průměru). Jen břichu se to vyhýbá. Takže dneska mažu na kožní. Manža mě každou noc chce vézt na pohotovost, když vidí jak vypadám. Spím po dvou hodinách pak se hodinu drbua a mažu, tak si dovedete představit jak ráno vypadám. Všichni mě děsí, že to je alergie na něco. A jelikož mě to přepadá hlavně noci, tak to něco bude nejspíš peří.
Tak uvidíme, co mi řekne doktrorka, jestli nebudeme muset se snažením chvíli počkat.

Ještě Vám musím napsat, že co jsem byla nemocná, tak v práci proběhla pěkná čistka.
Propustilli 15 lidí, tak mám ještě zadek ztažený o místo. Plánuje se další redukce.
Přebrala jsem práci po propuštěné kolegyni, tak se tu v tom pěkně plácám a doufám, že si na Vás čas udělám, aspoň chviličku.

Tak zatím, mažu na autobus k doktrorce.
Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 10:20

Dani, tak to ti tedy nezávidím. A není možné, že by jsi se osypala po antibiotikách? Já jsem se osypala po Penicilínu. Místo něho mi potom dávali Biseptol a na ten jsem byla po několika letech taky alergická? Ale tak velká alergie na peří z ničeho nic? To se mi moc nezdá, i když ve spojení s antibiotiky ? kdo ví? Ale odborník nejsem.
To překvápko v práci, taky dobrý!

Květina

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.02.05 15:47

Dneska nám tu konverzace nějak vázne a já už se budu taky muset rozloučit.
Dede - doufám, že jste v pořádku dorazili do Čech, tak se ozvi, jestli to půjde!
Linda - tak co ta lopata? Doufám, že to s ní moc nepřeháníš. Tady celý den nepřestalo chumelit a já se teď dívám z okna kanceláře na tu vrstvu sněhu, co mi zase přibyla na autě. Ach jo, zase budu jako sněhulák.
Zítra mají v mé oblíbené restauraci zařeno, tak dumám, kam půjdu na oběd. I když možná si dám půst a budu celý den jen pít. Už jsem to jednou zkoušela a když fakt hodně piju, tak se to ten jeden den dá vydržet. Ještě než začneme se snažením, chci shodit tak 3-4 kilíčka a tohle by mohla být ideální příležitost.
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 15:57

Já to, Mili, taky zkoušela - celý den jen pít, docela pravidelně každý týden, když byl měsíc v určité fázi. Ale nějak jsem s tím přestala a nemůžu se k tomu dokopat. Že bych to zkusila zítra s tebou? Pár kilo bych taky potřebovala dolů.

Letos si budu poprvé podávat sama daňové přiznání. Už jsem si stáhla nějaký formulář i návod na vyplnění, ale zatím v tom mám slušný maglajz.
Taky už pádím domů.
Květina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 18:06

Ahoj holky,

ještě v rychlosti jeden večerní komentář, at nám to narůstá. Dnes v práci katastrofa, asi si všichni usmysleli, že budou nemocní, tak jsem se teď odpoledne ani nezasatvila. V půl čtvtrté jsem si otevřela jogurt a snědla ho až v půl šesté. To je dietka, co?
Jinak ten půst je nejlíp držet vždycky podle měsíce, v lunárním kalendáři je to pěkně vždycky popsaný, ale já bych to asi nevydržela, ani o té vodě, protože když si dám ráno snídani, tak už za dvě hodinky padám hlady na hu.., takže jak bych to vydržela celej den, to fakt nevím.

Šmankote, to je zase hodin, musím letět na anglinu, nakouknu zítra ráno, tak pa, kočky!

LENNYS

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.02.05 18:51

Ahojte berusky!
Dnes me to nase psi stesticko vzbudilo neco po 6h rano (spat jsem sla opet neco malo po 5h rano), protoze ji je spatne. Ani se nedivim, protoze manzilek ji vcera napral vsim co sam jedl (vcetne plnenych paprikovych lusku, rajske a knedliku-pry jak pekne papala (zabit malo). No a ted si krasne spinka a ja nejen ze nespim, ale jeste beham a uklizim zvratky.
Tak a tim se krasne dostavam k denicku.
Lindo je vazne super!!!! K tem zenskym pracem: ja jsem na to teda naprosto alergicka, nebot muj manzilek je naprosty zastance tohoto rozdelovani praci. Taze zvratky by neuklizlel ani kdyby nespal. Proc? No hned ze dvou duvodu-1. je to ZENSKA PRACE a 2. jemu se z toho dela zle a mohl by se z toho pozvracet taky (zatimco me to asi pusobi nesmirne dobre). Stejny nazor ma na prebalovani mimca. Pry bude delat cokoliv, ale prebalovat nebude-no nechci mu brat iluze uz ted a tak ho pri tom nechavam :o))))
Nejhorsi je, kdyz zacne prohlasovat, ze priklad: natirani oken, malovni, delani omitek......je zenska prace (soudi tak na zaklade toho, ze to vyzaduje trpelivost).
Timto dekuji sve tchyni, ze za manzela vsechno pekne udelala sama:o(((
Me se libi tenhle vyrok: Pracuji výhradně na povel, protože toho člověk jinak dobrovolně udělá příliš mnoho. Jenze si neumim predstavit, jak by to u nas fungovalo. Manzel mi v jednom kuse vycita, ze jsem puntickarka, takze od nej bych se povelu dockala jen tezko a Maggei i kdyby umela zavelet, tak by asi taky mlcela, nebot poradek zrejme primo nesnsi (chodi poctive za mnou a co uklidm zase vytahne.
Milli, teda vubec se nedivim, ze mas takovou averzi vuci snehu. Me se delalo zle jen jsem si to predstavila. Jsem rada, ze uz je ti lip. Tak se pekne opatruj, at muzete pekne zacit se snazenickem-uz se vam to pekne blizi a ty // uz jsou tu potreba jak sul. Ani jsi se nepochlubila co uz ji vytvorila na keramice? To ti fakt zavidim-strasne by me to bavilo, jen nikdy nebyl cas. A asi hned tak nebude:o((
Danus, tak jsem rada, ze jsi pekne fit. Teda az na tu alergii. To musi byt pekne neprijemne. Mas nove periny, nebo jen tu alerii? Manzel ma alergii na chlor-to si teda blbejsi alergii poridit nemohl (asi si budem muset vykopat vlastni studnu ;o)))
S tou praci me to mrzi, ale zase si rikam, ze kdyz ti prace jeste pridali, tak te asi nezmysli vyhodit.
Radus, moc krasne fotecky-slusi vam to tam. Moooc me pobavila Petulkova hlaska, ze se nebude sklebit na nejakou starou babu :o)) Na 5leteho kluka fakt dobry:o)))!!!
Tak adeptka na // carky jsem ja, ale musim rict, ze nijak zhava:o((. Merim BT a ta rika, ze si dame repete. Ja mam sice obecne nizsi teploty, ale v tehu jsem to pres tech 37'C taky zmakla. Ted se motam pod 37'C No, ale ani nejsem moc zklamana, protoze jsem s tim stejne vubec nepocitala. Za takove dav ci tri mesice to bude horsi. Taky se tesim, ze vyzkousim ten fertility monitor, ktery ma dnes prijit.
Tak se mejte krasne a ja jdu uvarit Thajske kure k obedu.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.02.05 19:11

Jooo jeste jsem zapomela. Milli, nechtela by jsi mi ty 3kg pujcit? Ja nemuzu pribrat a podle nasi moudre vahy jsem porad podvizivena. To se pak nemuzu divit, ze se u me mimiskovi nelibi :o((( Potrebuju tuk, tak pokud mas neco navic, tak popremyslej o mezinarodni pomoci jooo? ;o)))
Gabriela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.05 07:47

Ahoj holčinky,
Tak já jsem dnes úplně K.O. Mám nějakou rýmu, pálí mě oči a hlava se mi chce rozskočit. Zřejmě jsem žhavá adeptka, ale tak maximálně na nějakou chřipku. Fakt nevím, jak s takovýma bolavýma očičkama vydržím celý den čučet do monitoru. Už se těším, až si po práci doma zalezu do postele. Drahoušek přijede až zítra, takže mi ani nebude mít kdo servírovat čaj s citronem, ale aspoň budu mít klid.

Mili ? včera jsem se dívala na večerník, byla tam reportáž o sněhu na Vysočině. Hned jsem si vzpomněla na tebe a řeknu ti, že za zimu máš určitě ramena a ruce od toho jak odhazuješ sníh a hledáš své auto určitě jako Rambo. To ta kila při takovémto počasí půjdou dolů raz dva.

A co Dede- jak se má v ČR? Myslí na nás trošičku?

Dani ? co ta alergie, je to už lepší? A už se ví, co ji způsobuje?

Gabrielle ? kdyby Mili nemohla, tak já ti klidně ty 3 kg daruji. Možná se najde i 5. My holky si musíme pomáhat. :-)

Tak zatím pa, jdu makat, než se mi ta hlava definitivně rozskočí, ať aspoň něco udělám.

Květina

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.02.05 08:20

Ahojte kočenky, dneska jen v rychlosti,

za chvilku mažu na kontrolu a pak letím do špitálu vyřídit nějaké papíry a taky za kolegyní, co v neděli porodila:-)

GABRIELLE - dej pokoj, když já slyším, že je něco „ženská a mužská práce“, tak se mi kudla v kapse otvírá:-( Asi jsem kapku feministka nebo co…
Ale manželovi to neustále vysvětluju a už si zvyknul, že jsem chtěla vyzkoušet, jak se nahazuje omítka:-)
Ovšem on zas děsně nerad zkouší, jak se meje nádobí…:-))))

Kočky, pádím, neb nestíhám, odpoledne ještě nakouknu:-)

Linda+V.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 02.02.05 08:27

Dobré ráno berunky,
sníh se nám tu naštěstí jakž takž umoudřil. Přes noc napadlo jen asi pět cm, což docela ujde. Včera jsem večer házela sníh u babičky asi hodinku (její pejsan mi ho vždycky hrnul zpátky - myslel si, že si hrajeme, naštěstí je to malinký voříšek, takže to nebylo tak zlé). No a manža u nás kolem haciendy makal skoro dvě hodiny. Ale věřím, že pro děti je to úžasné. Jen škoda, že na Vánoce to bylo spíš jako na podzim - vlhko a blátivo.
Květina, Lennys - tak už je to jisté. Dneska mám tekutou dietu. Mám sebou okurku a hodlám vypít minimálně tři litry - džus a čaj. Už jsem to i zkoušela podle těch doporučených dnů v lunárním kalendáři, ale připadá mi, že zrovna v těch dnech mívám hlad větší, než obvykle. Asi na ten půst musím být naladěná. Tak co, jde do toho dneska někdo se mnou? Ráno jsem navážila 66,2 kg a zítra tam chci vidět minimálně o půl kila až kilo míň!
Gábi - takže manžel je prostě typický chlap, co se domácích prací týká? To jsme na tom skoro stejně. Ten můj jednou za čas něco udělá a pak to dvakrát tak dlouho omílá, že udělal tohle a tamto. Tak ho vždycky utřu tím, že mu vypočítám, co všechno dělám já. No a na tohle nemá rozumný argument, tak mi vždycky řekne, že mě má rád a to mě rozesměje a je po dohadování. Jinak na tu keramiku bych tě mileráda vzala sebou. Myslím, že by se ti to moc líbilo. Posledně jsem si na kruhu vytočila soupravu tří misek - nejspíš na müsli nebo jen tak k televizi na dobrůtky (sušené ovoce, oříšky, pistácie). Zítra se chystám na nějakou vázu, tak mi drž palečky, ať to zvládnu. A jestli máš zájem o ty kilíčka, tak já bych klidně obětovala i 6-8 :-) Mám známou, která zase nemůže otěhotnět, protože má moc navrch. Nějak se jí nedaří shodit, ale podle mě by měla mít tak o 12-15 kg míň. Je sice hodně vysoká, ale těch kil má přece jen moc. Co by za to jiní dali, kdyby měli tvůj metabolismus :-) Takže koukej papat jen samý správný věci a ne abys nám pak hlásila, že jsi za celý těhu přibrala 6 kilo a hned po porodu je máš dole!!!
Linda - jak jste na tom se sněhem? A co na ty tvoje pohyby s lopatou říká Vetřeleček? Doufám, že nám zase šoupneš do galerky nějakou aktuální fotku, abychom se mohli kouknout na vaše bříško.
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.05 09:23

Ahojda kočulenky,
tak jen rychle, máme tady delegaci z Prahy a byl by průšvih, kdyby mě viděli na netu.

Vracím se do dětských let, představte si, že mám kopřivku.
(asi na práci - chi chi)

Doufám, že se sem ještě dostanu a budu moct komentovat.

Zítra nebudu - umřel mi strejda a tak jedu na pohřeb.

Zatím Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.05 09:24

krásné ráno holky,
tak se taky přidávám k nachlazeným, dneska to byla noc hrůzy, probudila jsem se v půl 4 s takovým ohněm v krku, že jsem nevěděla, co dělat, rychle jsem sáhla po septoletu na cumlání, nic jiného nemůžu a ulevilo se mi. Ještě ta rýma k tomu, no řeknu vám, že vypadám jako chodící šašek s červeným nosem. Naštěstí mi včera holička upravila vlasy do pěkného účesu, tak zas tak strašný klaun ze mě není. Dneska jsem byla na kontrole u doktorky na ženském a mimi a vše je OK. Už jsem od pondělí dostala neschopenku, tak se těším, že budu moct dlouho spát a to brzké vstávání mě mine (pokud nebude pejsek zlobit a chtít si hrát).

Jinak jak vidím, tak tu některé hubnete a některé chcete přibrat.
Gabrielko - jestli chceš přibrat, tak je tu možná jednoduchý recept - ládovat se koblihama. George Clooney musel kvůli nějakému filmu přibrat asi 10 kg a díky koblihům a hamburgrům se mu to povedlo, tak to je jen tak jeden tip.

Milli - a ty to s tím hladověním nepřeháněj, ať se nám v tom sněhu neztratíš. Lepší mít jedno nebo dvě kg navíc.

Lindo - nech se vyfotit a pošli fotečku, já to taky zkusím o víkendu podniknout a šupnout vám jednu, ať si můžeme porovnat pupíky. Ale určitě máš menší bříško jako já (to tak hádám z minulých foto).

Květino - Dani - Lenýsku - a všechny ostatní holky - přeji vám hezký den a ať vám to dneska utíká v práci.
Já tu budu jen do 13 hodin, protože mi není zrovna nejlíp a půjdu se domů kulírovat, ještě to musím do pátku vydržet. To bych v pátek chtěla udělat malou rozlučku v práci a koupit nějaké šampáňo.

Mějte se - Slámička.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 02.02.05 09:59

Ahoj Dani,
to je mi moc líto, že ti umřel strejda. Ale jak už se tu někdo zmiňoval, často se pak objeví miminko jako „náhrada“ za oplakávaného člověka.
A ta tvoje vyrážka, to je kopřivka? Mě se to podle tvého popisu zdálo dost zlé. Jak to budeš léčit?
 Milli

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 02.02.05 10:50

Slámičko,
hezky si užívej ty poslední dny v práci. Hlavně, aby tě to nachlazení moc netrápilo. Už máš všechno pro mimíska? Nebo teď teprve začne ten pořádný boom? S tím dlouhým spaním máš pravdu. Užívej si to, dokud je to možné. Až budete mít mimíska u sebe, tak se asi moc nevyspíš, minimálně po začátku. No já bych byla pro miminko ochotná nespat třeba tři dny v kuse :-) (to říkám teď ;-))
 Milli

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 02.02.05 11:34

Právě jsem zjistila, že jsem neskutečný masochista! Nakoukla jsem do deníčku k červenčátkům a pročítala si komentáře - kdo už pociťuje pohyby. Je mi z toho tak trochu divně, ale jak psala Monalisa, jsme přece holky statečný. Já se taky nedám, ale nějak to na mě padlo, takže si jdu dát oproti předsevzetím tabulku čokošky.
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.05 14:59

Ahojda berušky,
prvně musím napsat, že deníček je krásný a pro dnešní mládež typický. Řeknu Vám, že některé odpovědi já říct mamce, tak mi takovou přetáhla, že bych měla pusu křivou. Měla jsem celkem sparťanskou výchovu, ikdyž jsem jedináček. Nic mi nebylo odpuštěno a když jsem něco provedla, musela jsem si to pěkně vyžrat. Nikdy za mě naši nic nežehlili. Pamatuju se, že jako dítě školou povinné, když jsem se o prázninách vzbudila, měla jsem úplnou hrůzu jít do kuchyně. Už jsem si představovala ten seznam prací co mi tam mamka zánechala - na to byla ujetá. A taky že jo: vytřít, vyluxovat, prach, nádobí..... otrhat rybíz, vyplet......a k tomu bylo třeba ještě 10 příkladů na dělení nebo opisování článků. Dělá to i teď, když tam jsem třeba o dovo, akorát ty příklady už nepíše.
U tety (babičky sestry) jsem pracovala ráda, když jsem jí vynesla koš, tak mi dala 5,–kčs a v té době to byla částka!!!
Teď u nás doma je to celkem v pohodě, je pravda, že někdy musím ponadávat jako špaček, ale manža je panelákové dítě a tchýně ho celkem vycepovala (jak jí nemusím, tak za tohle jí mám ráda). Doma děla i ty „ženské“ práce. Když umyje nádobí tak mi říká: umyl jsem TI nádobí. Já mu jen odpovím: to jsem ráda, že jsi MI umyl to nádobí. A už se chechtáme. Jednou když byl doma a chodila do práce, nestíhala jsem a tak šel na návštěvu k tchýni sám. Ptala se kde jsem a on, že doma něco šmudlám. Sprdla ho, že když je doma tak ať mi kouká pořádně pomoct. Druhý den bylo vyžehleno. Mají to v rodině, tchán taky dělá ty „ženské práce“.
A ještě k té mládeži, řeknu Vám, že někdy bych je zfackovala na jednu hromadu. Celkem mám obavy co jednou vyroste z těch našich vytoužených potomků.

Květina - já taky budu letos poprvé dělat daňové přiznání, kvůli úrokům z hypotéky. Jsem zvědavá jak to zmastím, ale nějak snad jo.
Lennys - ani se nedivím, že máš v práci moc práce. Když jedu do práce tak celý autobus kašle a smrká. A jak vidíš tak holky taky prskají bacílky, ale ne těhu.
Leni, prosím Tě, na kožním mi napsali zyrtec, jaký máš názor na případné otěhotnění. V letáku psali v těhu jen v nutných případech, tak asi tento měsíc radši nic viď?!?
Gabča - koukám, že tomu Vašemu psímu miminku taky chutná i přes ty následky. Vidím to v živých barvách u nás to je stejné a to počkej až se jí povede sežrat nějaký klacek, papír … to pak žůžo dobrodrůžo.
A jak u Vás, u tam máte sněhovou kalamitu.
Mili - tak s tou váhou jsme na tom nějak tak stejně. Já se už asi nepřinutím nejíst, leda by mi zašili hubu. Jo a k té mé kopřivce. Vzpomínám si, když jsem jí měla jako dítě, prostě šimrající pupínky. Teď jsem doopravdy vypadala hrozně, podle těch nateklých jelit, bych vůbec neřekla, že to je kopřivka. Asi čím je člověk starší, tak má ty pupínky větší. Na Vysočině celkem kalamita co?
Slámička - tak u Tebe taky chřipkové bacílky? Pěkně se kurýruj, ať Ty i Filípek jste fit. Koukala jsem do galerky, Lili je nádherná, moc krásně zbarvená.Doufám, že v téhle zimě nekoupe v rybníce.

Dede - tak co jsi tedy teď ta hodná holčička co drží hubu a krok?? a jak ti to jde???

Linda - tak jak zápasíš s lopatou?? doufám, že to nepřeháníš!!!!! Raději nasaď Vetřelečkovi sluchadla a něco pěkného mu pusť.
Péťula-do nového vztahu Ti přeji jen to nej… Myslím, že jste oba otlučení životem a teď oba víte co od něj chcete a jakých chyb se vyvarovat. Tak držím pěstičky.

Hokly jdu zase dělat makačenka.
Ahojda anonymka Dana

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.02.05 16:26

Tak se hlásím, že žiju:-)

Na odhazování sněhu ale dneska kašlu, zrovna jsem dosedla a nehodlám to měnit.

Na kontrole vše OK, krom jednoho mírného šoku, a sice moje váha. Já se strachovala, jestli Vetřelečka moc nešidím, když jsem kvůli těm rovnátkům byla jen na kaších, žádné vitamínky a tak…Ovšem mrně mě převezlo a mamka má tři kila navíc. Akorát nevím, kde jsem je sehnala:-) Takže aktuálně 62 kg. (furt se utěšuju, že tři kila z toho jsou prsa:-)))
NO hlavně když pan doktor byl spokojenej, a hlavně-za měsíc nastupuju na mateřskou…to snad ani není možný, jak to letí.

MILLI - dneska je to tu se sněhem jakž takž, aspoń nemrzne, ale padá to celý den. Ale jak jsem říkala, dneska na to kašlu, už jsem uchozená ažaž:-)
A hele, žádný masochista nejsi, nevidím na tom nic nenormálního, každý se s tím nějak vyrovnává a já bych do deníčku koukala taky, buď klidná. Čokoládu máš přímo naordinovanou a ne že z toho budeš mít nějakou výčitku!!:-)))

GABRIELLE - hele s tou váhou je to hodně individuální. Já jsem podle tabulek asi byla taky vždycky lehce pod váhou, 164 cm/52 kg. Jenže my jsme v rodině všichni takoví, a pokud se stravuješ normálně, t.j. že nevynecháváš nějaké důležité složky, tak by to nemělo vadit.
Já mám asi taky rychlešjí metabolismus a mohla jsem jíst vždycky cokoliv a s váhou jsem nehnula, prostě jestli to máš daný a nemáš potíže, tak na to kašli:-)

SLÁMIČKA - ajéje, taky bacil? Tak honem marodit, nohy do tepla a čaj s citronem a medík. A hezky si to ranní nicnedělání užívej, těch pár týdnů se ti bude určitě hodit:-)
Pupík už se nám snad o víkendu povede vyfotit, pokud se ještě vlezu do objektivu:-))

DANA - taky souhlasím, že bych některým exemplářům dětiček raděj dala pětadvacet na holou. A děsím se toho, aby moje dítě náhodou nemělo taky nějaký takový úlet.
My jsme měly se ségrou takovou normální výchovu, ale třeba jsem proti tomu, dávat prachy za domácí práce nebo za vysvědčení. Maximálně pozornost od babičky.
Takže naše dítě bude asi děsnej chudák:-)))

Tak, manžela mám doma, tak to bude chtít nějakou večeři, opatrujte se a zítra nahlídnu pořádně:-)

Linda+V.

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 03.02.05 01:18

Ahojky holcinky,
tak jsem se na vas prisla kouknout. Samozrejme za plne asistence Maggie, takze uvidime jak to zvladnem.
Predne- s tim delenim praci na muzke a zenske je to u nas tak, ze zenske jsou vsechny ty, ktere manzel dela obvzlaste nerad. S domacimi pracemi nepomaha vubec (kdyz nepocitam, ze 1-2 do roka vynese kos). Vysavac ten vyzkousel jen kdyz jsme ho koupili a to jen proto, aby videl, jaky je sikovny chlap a jak dobre vybral. Nakonec konstatoval, ze vybral dobre a vyzadoval hodne dlouho chvalit. Korunoval to hlaskou, ze jen nevi, jestli si takovy super vysavac zaslouzim - pry to budu mit moc jednoduche:o)). Takovych pribehu se u nas najde nepocitane. Musim, ale rict, ze kdyz jsem kvuli necmu „mimo provoz“, tak pomuze a bez reci ci deleni praci na zenske a muzske.
Milli tak u nas je to naprosto stejne. Manzel dokaze 5 minut pomahat a jeste dva tydny o tom mluvit. A s tim, ze me ma rad a ze jsem sikovnejsi a blaa blaa blaaa, je to taky nachlup stejne.
Teda na tu keramiku, bych sla hned, tak me moc nepokousej, nebo letim koupit letenu :o) Jsi sikula. Hod nejake fotecky do galerie. Ja mam keramiku moc rada. I ted kdyz jsem kupovala misky pro Maggie, tak jsem vybrala keramicke. Jednou bych si chtel poridit vlastni dilnu, ale napred se to budu muset nekde naucit. Ted jsem si vzpomela, ze jsm to jednou delali jeste na skole a mela jsem udajne nejhezci vytvor (Taky jsem ho vydela naposledy kdyz jsem ho po prvnim vypaleni glazurovala-pak uz jsem ho nevidela.Normalne ho nekdo zbalil :o((()
Lindo, ja taky rada vyzkousim i takzvanou muzskou praci a nevadi mi to, jen se mi nelibi, ze to nekdo takhle striktne rozdeli a hotovo.Moje svagrova treba strasne rada maluje-pokoje, tapetuje… a nebo rikala ze by ji bavilo delat kachlikove obklady…, . Chtela by podnikat, jenze jako zenskou by si ji na tuhle praci nikdo neobednal a to i presto, ze by to mohla jako trpeliva zenska udelala mnohem lepe nez chlap.
Za nabidku kg vam vsem dekuji. Ja jsem jeste o neco hubenejsi nez Linda a s tim rychlim metabolismem mam teda ukrutne potize. Hlavne nedostatek vapniku me trapil. Dokonce jsem skoncila jednou na jipce, napojena na pristroje. Nedostatek vapniku mi zpusobil praskani zubu a to, ze jsem uz asi ve 23 letech mela opotrebovane meziobratlove desticky natolik, ze se ani doktori nestacili divit.
Tak ted nevim, jestli mi ty koblihy radila Kvetina a pokud ano, tak Kvetinko: uz jsi nekdy jedla Americkou koblihu? Fuuuuuuuuuuj!!!! Ja mam koblihy mooooc rada, ale ty zdejsi jsem mela dvakrat a vzycky mi to vystaci na hodne dlouho. Vypadaji strasne lakave, ale jsou hnusne. Nesnasim jejich mouckovy cukr (mam pocit, jako bych jedla mirne oslazenou hladkou mouku s pachuti nevim ceho)
Ja se cas od casu rada stravuji ve Fast Food, ale to mi moc nepomaha. Zatim co manzel jeste dva dny funi, ze to nemuze stravit, tak ja uz mam zase hlad. Klidne si to dam i tesne pred spanim a nemam s tim zadny problem. Dokonce jsem si zacala delat misto kombinace vajce, slanina a toust jen hooodne slanina + toust. A vysledek? Zadny. On ten vahovy problem amiku nebude jen v tom co ji, ale hlavne v tom, ze se ani nehnou. Pesky by nikdo nesel ani do trafiky, ktera je jen pres cestu. Maji tady specielni bankomaty a postovni schranky, aby je mohli pouzit promo z auta a nemuseli vystupovat, kdyz prijdete do nejakeho „Fast foodu“, tak uvnitr bude hodne pravdepodobne przdno, protoze amik si to koupi u okinka primo z auta..........Asi mi date zapravdu, ze uklidit dum ci byt je taky slusna rozcvicka, jenze amici to ani s uklidem neprehani = jsou to strana prasatka (kdyz uz maji nahodou uklizeno, tak maji nekoho na uklid-vetsinou hubenou cizinku). Nerikam, ze bez vyjimky, ale treba jsme ted byli u jedne zname a kdyz nam rikala, jak strasne ukizela, tak jsem sla do kolen. Podlahy i postele v detskych pokojich plne rozhazenych svsku, po celem dome prachu, ze se v nem dalo malovat , moje bile ponozky se po cvili chozni bos, daly jen stezi nazyvat bilimi, microvlnka ta byla teda vazne nechutna......... Musim ovsem ric, ze v ocich amiku to byl opravdu vzorne uklizeny dum. V mych ocich to byl bordel jak v tanku.
Tak a co jinak u nas noveho? Maggie uz ma 1kg. Vcera jakmile vyzvracela co se dalo, tak zblajzla celou malou, psi konzervu - to jsem koukala jak blazen. Fertiliti monitor prisel a po zmereni dnesni BT je mi jasne, ze bude k uzitku. Mimi se u nas tento mesic rozhodne nezabydli.
Tak a jeste mam takovou malou prihodu ze vcerejska. Presto, ze Maggie od rana zvracela jak najata, tak byla nabita energii a tak jsme sli hned dopoledne ven. Ja jsem taky potrebovala na vzduch, protoze jsem si pustila TV, kde prave bezel serial ER (pohotovost-bezelo to i v CR) a tam jedna pani doktrorka potracela a hodne mi to pripominalo ten muj pripad. Bylo mi to hodne neprijemne a uvedomila jsem si, ze jsem se pres to jeste uplne nedostla. Porad jeste mivam osklive sny na tohle tema…
Takze jsme honem vyrazili do ulici. Jak si to tak sinem jednou klidnou ctvrti, tak jsem si na protesim chodniku vsimla veverky (Tady jich je silene moc. Je tu hodne lesu a mestske zelene, tak se jim tady dari). Chtela jsem vedet co na ni „rekne“ Maggie (je to terier a ti jsou vyslechteni na lov- Yorky na lov mysi a potkanu). Kdyz jsme prisli bliz, tak jsem si vsimla, ze se ta vevera jen tak plazi, tak jsem ji nechtela Maggie jeste strasit a presla znovu na druhou stranu a pokracovala v ceste. Jenze mi to nedalo a tak jsem se tam za chvilku vratila, podivat se jestli se uz vzpamatovala nebo ne (myslela jsem si, ze je treba jen omracena a potrebuje se vzpamatovat). Jenze veverka tam jen tak lezela a chvilemi se s vypeti vsech sil snazila nekam odplazit. Sla jsem tedy az k ni, abych se podivala, jak vypada jeji stav. NO des a hruza (asi ji srazilo auto). Bylo mi ji tak strasne lito, ze se mi udelalo az spatne. Sla jsem domu a porad jsem na ni myslela -jak asi musi trpet, ze asi stejne umre, ale za jak dlouho?........ Nakonec jsem se rozhodla, ze ji zavezu na veterinu at s ni neco udelaji, at ji alespon uspi, aby nemusela dlouho trpet. Takze jsem ji v papirove krabici donesla na nedalekou veterinu, kde mi bohuzel rekli, ze mala zvirata jako hlodavce , ptaky......neberou. Dali mi ovsem kontakt na jinou nemocnici, kde mi veverku vzali. Jak to s ni dopadlo nevim, ale pevne verim, ze netrpela dyl nez musela. Verte mi, ze i pohled na „blbou“, zranenou a trpici vevrku je k placi. Jen si na ni vzpomenu, tak je mi do place. Nevim, jak dloho na tom chodniku lezela, nez jsem ji nasla, ale nez jsem ji donesla do nemocnice, kde se o ni postarali ubehlo minimalne 1 1/2 hodiny. Prislo mi lito, ze kolem ni lidi chodili, ukazovali si na ni a nikoho nenpadlo, ze i ta veverka je zivy tvor, ktery musi pekelne trpet. Ze tam muz lezet cele hodiny a pomalu umirat v strasnych bolestech. Ten pohle na ni a do jejich oci dlouho nezpomenu. Mozna si nekdo muze myslet, ze jsem strasny exot, kdyz zachranuju vevrku, ktera to navic mela mozna stejne prohrane, ale ja i tak jsem rada, ze jsem to udelala. Asi bych si jinak nemohla vazit sama sebe.
Tak to je muj vcersi zazitek.
Mejte se krasne!!!!!
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 03.02.05 01:22

Tak jako obvcejne jsem na neco zpomela.
Milli, tady je jaro, takze snih nehrozi. Vazne je tu pocasi jako na jere. Krasne sviti slunicko a je teplo. Tady taky snih pada treba i jednou za x let a jeste do druheho dne roztaje. Nepocitam teda zdejsi hory.
Gabriela

LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 03.02.05 07:46

Ahojda holčeny!!!!

Tak dneska jenom v rzchlosti, nějak nestíhám. Chtěla jsem písnout včera, jako pravidelný přispěvovatel, ale ráno před prací to nějak nevyšlo a večer mě vzal manža na večeři, ať se prý pořádně najím. No, pochutnala jsem si, to jo, takže dnes ráno na váhu absloutně nevlezu. Nebudu si přece kazit den, že?
A co ty, Milli, jak ti šel včerejší půst? Zvládla jsi to? A co ta ranní váha? Potěšila tě?
Dani, co se týká toho Zyrtecu, mrknu se ještě v práci do těch nejchytřejších knih a večer ti písnu, ale pokud tě to hodně svědí a je to nepříjemný, tak bych si třeba aspoň jenu tu tabletku lupla, ať tě to trochu pustí. Miám pocit, že naše alergoložka to píše těhulinkám i v těhu, těm, co by se teda bez toho vážně neobešly a vše je OK. Ale jak říkám, mrknu a večer podám lepší info.

Jinak u nás právě napadlo další šílené množství sněhu, ještě že mám auto v garáži a nemusím odhrnovat.

A taky jsem zjistila, že je tady spousta marodů, tak holky, řádně se kurýrujte,ať od vás nic nechytnem:-)))

Musím zase letět, takže příště vám to vynahradím alespoň tak dlooouhatánským komentářem jako měla Gabi.

Pa Lennys

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.02.05 09:06

Krásné ráno všem,
tady zase celou noc chumelilo jak o život a nezdá se, že by to mělo přestat. Ráno projel kolem nás shrnovač kolem páté a v sedum už to bylo zase komplet zachumelené! Fakt hrůza, takového sněhu. A podle předpovědi se to nemá chystat ke konci. Takže posílám óóóóóóbrovitánskou hromadu sněhu všem, co mají zájem :-)
Gábi - když jsem četla o té veverce, úplně mi zvlhnuly oči. Před pár lety jsem takhle objevila něco podobného. Při zemních prací kolem našeho domečku bagr rozhrnul hromadu a vyvalilo se hnízdo s myšičkama. Byly tam jen malinký holý mláďátka - jak se tak svíjely a kníkaly, chtělo se mi brečet. Jsou to sice jen myši, ale určitě si taky říkaly, co se to děje, kde je máma a proč to všechno dovolí. I teď, po těch letech mě to rozesmutní a nemůžu na to zapomenout. Jsi skvělá holka, že jsi té veverce dala šanci!
Včerejší dieta se jaksi zvrtla po té jedné čokoládě a dneska ráno nejen že nebylo o půl kila méně, ale bylo o pár deka víc :-) Tak si holt dneska na aerobiku vezmu pískové závaží na kotníky.
Jazzi - včera jsme měli návštěvu na prohlídku podlahy. Už si někdy připadám, jako když bydlíme v nějakém tom „vzorovém“ domě. Taky se to u vás tak děje? No návštěva si obhlídla dveře, podlahu a kuchyni, řekli, že to muselo stát strašný peníze. Tak jim manža řekl ani ne polovinu té částky, co to stálo a oni se zhrozili, kde na to pořád bereme peníze :-) Lidi dneska nemají představu, co to všechno stojí, viď? My jsme před začátkem stavby měli představu taky trochu mimo. Sice tchýňka i švagr dělají v oboru, takže nějaký ten základní přehled jsme měli, ale postupně se všechno zdražovalo a ne vždycky jsme vzali to úplně nejlacinější. Ale co ti to tu vykládám, sama to víš stejně tak dobře ;-)
Dani - dobře, že už jsi zdravá. Tady je to fakt kalamitní stav, ale beru to tak, že už je začátek února a jaro se neúprosně blíží! Kopřivku jsem v dětství taky mívala, z jahod. To byla celkem škoda, protože obě babičky měly vyloženě jahodový plantáže. Teď už je to dobré, ale vůbec nejím citrusové plody - pomeranče, mandarinky, … Dělají se mi z nich afty, takže jsem je úplně zrušila. Jednou za čas si udělám šťávu z jednoho citrónu s medem a zaleju to buď studenou nebo horkou vodou. Ale myslím, že teď mi většinu potřebných vitamínů dodává Calibrum Babyplan, takže se nezatěžuju počítáním denních dávek, nebo tak něco.

Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 11:58

hezký zasněžený den,
já se vám přiznám, že mám z toho sněhu radost, už jsme ve Znojmě žádný neměli a dnes do rána napadlo 5 cm, tak je to takové pěkné. Ale neumím si představit, že bych nenašla auto pod haldou sněhu, jak o tom píše Mili.
Jinak se mi už po zdravotní stránce trošku líp, nejhorší to je večer a k ránu, to mám krk jak v jednom ohni, ale nemůžu s tím nic moc dělat, jen čajíčky s medem a citronem a být v teple. Ani jsem nešla na oběd. Ale končím v práci v půl druhé a hned pojedu domů do postele, trošku se doma vypotím, večer upeču něco dobrého na zítřejší loučení v práci a od zítra odpoledne mi začíná nemocenská a budu si lenošit, jak budu chtít :-))

Dani - naše pejsice se už naštěstí nekoupe v rybníce, teď s ní ani k němu nechodíme, ale jestli o víkendu zamrzne, tak zas podnikneme nějaký menší výlet do přírody (pokud už mi bude líp).

Lindo - a kolik už jsi přibrala celkem kg? Já asi 7 kg. Jsem ráda, že je vše u vás v pořádku.

mějte hezký den, já se zas ozvu zítra.
Slámička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 11:58

hezký zasněžený den,
já se vám přiznám, že mám z toho sněhu radost, už jsme ve Znojmě žádný neměli a dnes do rána napadlo 5 cm, tak je to takové pěkné. Ale neumím si představit, že bych nenašla auto pod haldou sněhu, jak o tom píše Mili.
Jinak se mi už po zdravotní stránce trošku líp, nejhorší to je večer a k ránu, to mám krk jak v jednom ohni, ale nemůžu s tím nic moc dělat, jen čajíčky s medem a citronem a být v teple. Ani jsem nešla na oběd. Ale končím v práci v půl druhé a hned pojedu domů do postele, trošku se doma vypotím, večer upeču něco dobrého na zítřejší loučení v práci a od zítra odpoledne mi začíná nemocenská a budu si lenošit, jak budu chtít :-))

Dani - naše pejsice se už naštěstí nekoupe v rybníce, teď s ní ani k němu nechodíme, ale jestli o víkendu zamrzne, tak zas podnikneme nějaký menší výlet do přírody (pokud už mi bude líp).

Lindo - a kolik už jsi přibrala celkem kg? Já asi 7 kg. Jsem ráda, že je vše u vás v pořádku.

mějte hezký den, já se zas ozvu zítra.
Slámička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 12:22

AHoj holčinky,
zase jsem teď měla pauzu. Bohužel se mi stala nemilá věc. V úterý dopoledne jsem měla dopravní nehodu. Naštěstí se to obešlo bez zranění. Nějak se mi to smýklo a narazila jsem do protijedoucího auta. Bylo to strašný. Vzala jsem si ještě včera dovolenou a teď už je to lepší. Už jsem si i dokonce sedla za volant. Donutili mě k tomu jak manžel, tak Martin, nebo by se mi taky mohlo stát, že už za volant nikdy nesednu. Docela to šlo. Dokonce jsme se jeli podívat na místo nehody a pak i do servisu na ten vrak. Bohužel to bylo Martinovo auto, bez havarijky a už nemá smysl ho opravovat, bylo by to moc drahé. Hlavně že to byli jen plechy a ne nic horšího. Tak jsem včera byla s manželem vyzvednout v bazaru naše druhé auto, které se nějak nechtělo prodat, tak aspoň může jezdit. A s manželem se potom vyrovnáme v dohodě. Nikomu nepřeju něco takový zažít. Bylo to strašně rychlé a zároveň strašně dlouhé, když už jsem věděla, že narazím a čekala kdy to přijde a jestli to přežiju.
Jinak příští týden bychom měli v pondělí podepsat tu dohodu a měla bych se odstěhovat k Martinovi. Strávili jsme teď spolu hodně času i díky té nehodě a musím se přiznat, že je vážně super.Včera mi uvařit kuřecí křídla s kaší. Mńamka.
Samozřejmě tu s vámi zůstanu a třeba teď při všech těch problémech se miminko zadaří, když na to vůbec, ale vůbec nemyslím. Ani neměřím teplotu.Tak to třeba dopadne.
Mějte se krásně,já musím jít zase něco dělat. Pa Peťula

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.02.05 13:40

Peťulo,
je mi to líto, že jsi měla takový ošklivý zážitek. Docela tě chápu, protože já jsem prožila něco podobného před lety. Dostala jsem smyk a s půjčeným autem (nové Clio) jsem se řítila asi třicítkou! na kamennou zeď nějakého plotu. Už jsem se viděla ani nevím v jakém stavu a připadalo mi nekonečně dlouhé čekání, než jsem narazila. Měla jsem obrovské štěstí, protože pod sněhem byl schovaný vysoký obrubník chodníku, který zastavil auto dřív, než ta zeď. Odnesla to část nápravy - naštěstí to byl vyměnitelný kus, takže se nemusela dávat nová. Ale jak píšeš, strašné je to čekání na náraz.
Je skvělé, že jsi si hned sedla za volant. Mě taky nic jiného nezbylo, musela bych jinak jezdit do práce autobusem - 50 km denně.
A přítel se o tebe taky dobře stará :-) Jen si to užívej a hlavně budď v pohodě.
 Milli

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.02.05 14:11

Ahojte po obědě:-)

Já teda oběd teprve klohním, protože jsem opět strávila dvě příjemné hoďky u zubaře. MNě to teda nijak nevadí, ale oni tam chudáci měli fofry a do toho jim neustále nadávali netrpěliví rodiče…
Jednoho tatíka jsem byla ochotná vynést v zubech já a obdivuju svou úžasnou doktorku, že s ním jednala tak krásně. Halt museli čekat déle, protože bylo několik akutních případů, no a tatík se rozčiloval, že má pro syna objednaného trenéra na tenis. Však co by se otravoval se synovýma zubama, hlavně když z něj bude druhý Lendl, žejo. Nervy moje…:-)))

GABRIELLE - kočko, smekám před tebou:-) Veverka ti to nezapomene a až to budeš nejmíň čekat, ono se ti to vrátí. Tohle totiž dokáže málokdo, já sice jsem taky taková citlivka, ale je sakra rozdíl někoho politovat a nebo pro něj opravdu něco udělat.

MILLI - haháá, vzorový barák, ó jak ti rozumím:-))) My se teda chválíme barákem rádi, hlavně protože jsme si toho valnou většinu udělali sami, včetně těch zednických prací, obkládání atd. No co by se člověk nepochlubil, žejo:-))
Na nás spíš valí oči, když se ptají na prachy, že to bylo levnější, než to vypadá. No jo, ušetřili jsme na pracovní síle-))
Co vám ještě schází udělat??
Jo, ptala ses mě minule na ty záclony. Já mám malý okna, takže jsem i chtěla nějaký lehký vzorek, koupila jsem dekorační záclonu s drobným potiskem, vypadá to úchavtně.
Kdybys byla někde poblíž, dala bych ti tip na obchod, tam mají nádherné kousky, německé záclony jsem jim málem poslintala, jak byly krásně ( no taky byly třeba 2000,– za metr, že..:-))) Tam by sis asi vybrala. No kdybys měla cestu kolem Zlína, je to fa Frank, možná mají jinde nějakou pobočku, ale nevím o tom.

DANA - toho Zyrtecu se neboj, navíc ho nebudeš určitě užívat dlouhodobě, těhulky, co jsou alergičky, to stejně musej brát taky.
HLavně se pořádně doleč, prosímtě, nebo za týden lehneš znova:-)

SLÁMIČKA - jéj, ani se neptej, už mám deset kilo nahoře, od posledně jsem záhadně přibrala tři kila, ale fakt nevím, kde je mám, zatím to jde víceméně do břicha, do poprsí už se nic nevejde:-))

PEŤULA - holka, ty nás pěkně strašíš, no hlavně že se nikomu nic nestalo. I tak to musí být fujtajbl zážitek.
Mně dodneška stačilo, když jsme jednou jeli v zimě starou škodovkou a na dálnici najeli na led a udělali hodiny. A za náma kamion…tak tak to ubrzdil a my taky, ale ještě teď mě mrazí, a to už je hodně let.

JO, ještě Gabce, spuhlasím, že amíci jsou bordeláři neskuteční, kámoška tam dělala několik let au-pair a zavedla tam tvrdou českou školu. JInak by se zbláznila:-) Ale ta rodina na ni dodneška vzpomíná s láskou a vděkem:-)

Jdu se nabaštit a padám do kursu, mějte se hezky a bacha na cestách!

Linda+V.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.02.05 16:11

Jazzi,
my máme ještě takový drobný dodělávky. Třeba krytky na zásuvky (zatím z nich kouká jen ten „nulák“ a jednou už jsem si taky v prádelně šáhla ;-)) a nebo ty záclony. No a hlavně nemáme doděláno venku. Na domečku nám chybí sokl - asi stříkaný a pak máme vydlážděno, ale nemáme udělanou zahradu, jen plot už je hotový. Takže do jara chci zvládnout ty drobnosti uvnitř - jo a zapomněla jsem na ty otlučený rohy a nedobílená místa na schodišti a nezadělané dírky, jak jsme posunovali kabely pro světla. Jo jo, ještě do toho nějaká ta koruna hupsne, ale hlavně, že je to obyvatelné. Vždycky mě děsně deptalo to vaření pro chlapy na dvouplotýnkový plynový bombě. Jak jsi to prováděla/provádíš ty?
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 17:43

DANI,

koukala jsem se na ten Zyrtec, sice se to v těhu fakt nedoporučuje, ale pokud si jich pár vezmeš,alespoň než se ti ztratí ty nejhorší projevy, tak to rozhodně nevadí. Ale kdyby ses chtěla radši rothodnout pro přírodní medicínu, tak jsem hledala, jakou homeopatii na to můžeš použít. Jsou dvě, pokud se ti to svědění zmírňuje po studeným obkladu, tak pak se může použít APIS 9CH, a pokud se ti to naopak po studeným zhošuje, tak pak URTICA 5CH. Bere sto ta 2-4×denně a je to absolutně neškodný i při případným těhu.
Ale snad už je to lepší a ani to třeba už potřebovat nebudeš, co?

Pa LENNYS

Vložit nový komentář