Deníček holek z diskuse Těhule? č. 32 - Bydlení

Snažení
  • 28.05.05

Ahoj holčinky, starý deníček je už hodně hodně schovaný, tak když mám možnost notebooku a telefonu doma, tak jsem se rozhodla něco sesmolit, abychom to nemusely hledat tak vzadu. Rozhodla jsem se pro téma bydlení, protože je to pro mě momentálně aktuální. A třeba i některá z Vás zařizujete nebo modernizujete svoje bydleníčko.

My jsme si s přítelem koupili byt 2+1 na vesnici kousek od okresního města. Hlavními důvody byly: akutní potřeba sehnat bydlení, cena. ta byla o cca 200 000,–- nižší než ve městě a to to máme do centra města jen 9 km.
Je tam klasicky záchod a koupelna, malá kuchyňka, spíš jen kuchyňský kout+ jídelna, ložnice, obývací pokoj, předsíň a spíž. Naštěstí jsme se o mém těhotenství dozvěděli včas, tedy dřív, než jsme nakoupili nábytek. Z ložnice bude dětský pokoj, z obyváku ložnice a v jídelně bude jak stůl a židle, tak i malá dvousedačka, 2 taburetky, malý konferenční stůl a malá stěna, spíš jen na televizi, věž a nějaké papíry, kazety a CD. Původně jsme chtěla zachovat ložnici a obývací pokoj v původním rozmístění, ale pak bychom neměli kam dát nábytek, tak jsme se rozhodli takto. Přítel má 2 děti, které k nám jezdí na víkendy, tak u nás budou mít pokojíček a až prcek odroste, tak tam budou společně.
Jestli máte některá nějaké kladné zkušenosti třeba s nákupy bytových doplňku na internetu, tak sem s nimi. Uvítám každou dobrou radu. Jedno bydlení už jsem si zařizovala, s bývalám manželem a teď už mám určitou představu co chci nebo nechci.
Doufám, že jsem Vás moc nenudila. Aspoň budeme mít kam psát nové příspěvky.
Zdravím všechny
Páá Peťula a píďa

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  28.05.05 16:06

ahoj holčinky,
jsem moc ráda Peti, že jsi napsala nový deníček, už se mi to špatně hledalo. S tím bytem jste udělali dobře, pokoj pro dítě musí být, je to pak blbé, když se rodiče s dětmi tísní v jedné místnosti. S nákupem nábytku přes internet nemám zkušenosti, lepší je to asi si pořádně prohlédnout kus nábytku v prodejně, než neuvážlivě kupovat přes internet, alespoň já bych se k tomu tak přiklonila. Ale jinak ti přeji radost ze zařizování. Určitě to zvládnete skvěle, máte přece milou motivaci ne :-)

Lindo - to koukám, jak tvůj Matýsek pěkně roste, jsem na toho našeho zvědavá, do poradny jdeme ve čtvrtek 2.6. tak pak napíšu naše výsledky. J
inak mám teď takový nepříjemný problém, dostala jsem kopřivku, tak musím vynechat kojení a malého krmit umělou stravou, aby to ode mě nechytl. nevím, jak jsem k tomu přišla. Jsem napajcovaná bílým pudrem, nesmím na sluníčko a venku je tak nádherně. Snad to brzo odezní.

Dani - naše psí slečna Lilinka si na miminko zvykla velmi dobře, spíš bych řekla, že převzala zodpovědnost za hlídání, když se malý ozve v kočárku, už za mnou běží a oznamuje mi, že se probudil. Je hodná, ale přesto musíme dávat pozor, co kdyby jí přeskočilo v hlavě a změnila své chování.

Zkusila jsem vložit do galerky fotku miminka, tak snad se tam dobře uloží.

Mějte se babulky moc hezky, všechny pozdravujeme.
Pá Peťa Slámička a Filípek skoro tři týdny

 
Anonymní  29.05.05 17:30

Ahoj jsem jen nakukovatelka, ale ted jsme řešili stejný problém máme 10ti měsíčního sviště a před nedávnem jsme se přestěhovali z garsonky do 2+1 a řešili jak nejlépe využít obávák v ložnici a přitom mít klasickou postel. V garsonce jsme měli rozkládací gauč, který poukazoval na zdravé spaní, ale my s manžou jsme z něj byli docela dobře rozlámaný.
A ted máme rozkládací gauč schovaný ve skříni a ještě se sedačkou a jsme s tím moc spokojený. Tak zkus juknout na stránky www.nabytek-sobotka.cz My jsme spokojení.
Třeba tě to navede na jakousi inspiraci. Příjemné zařízování a bezproblémové těhu.
 Binice

 
Anonymní  30.05.05 12:13

Ahojky,
Nerozumím tomu gauci ve skríni..myslís postel ve skríni, která se sklápí dolu a mimo to jeste ve stejném pokoji normální sedacku..
Taky bydlíme ve 2+1 celkem 55m2 i s koupelnou a resím podobný problém, ale myslím si, ze jsou dnes na trhu i pohodlné rozkládací sedacky na spaní, nebo co si o tom myslíte vy?
Vetsinu nábytku nakupuju od výrobce, kdyz je nutné vec udelat na míru a nebo v Ikea, pres internet nemám zkusenost…
 Irena

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 30.05.05 13:16

Ahojte kuřátka,
dneska se mnou moc srandy neužijete, malej se v noci rozhodl bojkotovat delší spánek a vyžaduje neustálé huškání na rukách, dneska spal asi hodinu v kuse a maminka už je trochu vyřízená:-/
Zkouším na:,–(it výchovné metody stran samostatného ležení v postýlce (neumí usnout sám, musíme uspávat), ale spíš z toho dřív zešedivím:-)
Krom toho častěji kojíme, v těch vedrech mám strach, aby neměl žízeň, takže jdu zas nastartovat prso…

Jen vás zdravím a přeju hezký den:-)

Linda vyřízená a Matěj vztekloň:-)

 
Anonymní  30.05.05 14:10

Ahojda berušky,
hlásím se po prodlouženém víkendu.

Velikou radost mi udělala Péťa, která napsala nový deníček. Starý se už fakt špatně hledal.

Nejdříve hlásím výsledky páteční kontroly, tak paní doktrorka povídla, že srdíčko nám maká o 106. Byla jsem nesmírně šťastná, když toto vyslovila, kvůli tomu jsem tam vlastně šla. Další ko 15.6., ale jsem s ní domluvená na neschopence, tak kdyby prý něco, tak mám přijít.

Jinak víkend byl u nás pracovní, jeli jsme k rodičům a malovalo se schodiště.
A já pak šůrovala jako blázen, manža když viděl, že uklízim sama, tak mi šel pomoc a světe div se i taťka se zapojil do úklidu a to je co říct.

No a po těch parnech, když jsme jeli v ne domu, tak jsme se stavili rovnou v HK na pohotovosti, protože můj manža si po tom trhání zubu schovával oříšky. No prostě pusa mu natekla do extra rozměrů, že se nedalo nic jinýho dělat. Samozřejmě tam má zánět, tak mu tam zavedl drén a dal antibiotika.
A tak jsme včera leželi v posteli on skuhral kvůli zubu a já kvůli tomu, že jsem měla zvracející večer a bylo mě moc zle. No prostě dvojka k pohledání.

Po jednom dnu absence se z toho tady můžu poprďánkovat, tak mažu dál makat a doufám, že už brzo budu komentovat jednotlivě.

Moc Vás zdravím a na všechny moc myslím.

Zatím ahojda Dana (asi nepřihlášená)

 
Anonymní  30.05.05 15:44

Nejlepší zařizování je zajet do IKEI, tak nakoupit tuny poliček, příteli dát vrtajdu do ruky a tvořit.Je škoda utrácet peníze za nějaký drahý nábytek.Může ti poradit s čímkoli zařizování je můj koníček.

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 30.05.05 16:08

Ahoj holky!

Tak se vám hlásím po víkendu. Byl v pohodě, až na to vedro, to bylo vážně šílený. Snažila jsem se to strávit co nejvíc ve stínu, protože jenom chvilinku na sluníčku a myslela jsem, že se vyvrátím. A přitom jsem vždycky slunko snášela výborně, no jo, to bude asi ten jinej stav.

Včera večer se mi navíc udělalo docela dost nevolno a drží se mě to až doposud. Hrůza, v práci jsem to doslova přetrpěla, teď jsem dorazila domů, něco málo napíšu a padám di postele. Třeba to zaspím.

Květinko, já jsem zapomněla, kdy že to vyrážíte směr dovolená? Áť ti můžu tichounce závidět.

Raduško, super, že jsi se ozvala, jen tak dál, aspoň krátké hlášení, jak se vyvíjí situace.

Peťulko, seš zlato, žes spáchala novej deníček, co se týče bydlení, my máme skoro všechno z Ikei nebo Aska, a moc se mi u nás líbí. S internetovým prodejem zkušenosti nemám, ale nemyslím si, že by to bylo špatný, vždyť ve většině nábytků se taky prodává podle katalogu,ne? Pozdravuj miminko, vy už jste teda velicí a nic nedělej, jen se opatruj!

Jazzi, takže změna harmonogramu? No, já myslím, že ty to zvládneš levou zadní!

Dani, moc gratuluju k srdíčko, je to krásný koukat, jak tam tluče, že?

Tak holky, jdu se natáhnout, pa zítra!

Lennys

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 31.05.05 09:38

Ahojte ovečky:-)

POlevila vedra a Matýskovi se asi taky mocně ulevilo, tak jsme se konečně vyspali.
HOnem toho využiju a jdu se trochu zkulturnit, včera mě manža zachraňoval a udělal mi večeři, za celý den jsem zvládla sníst jednou rukou pár kousků buchty a to byla moje celá strava:-)

DANA, LENNYS - ajéje, nevolnosti škaredé na vás dosedly? A zkoušely jste některá tu ledovou colu?
Vydržte, holky, za pár týdnů bude líp, to je známka, že se fazolkám daří dobře.

Ehm, no to jsem to s tím spaním zakřikla, už to tam zase zavřísklo z peřinky:-))

Přejem hezký den, zdraví
Linda a Matýsek

 
Anonymní  31.05.05 13:35

Nazdárek, sluníčka,
V sobotu odjíždíme na dovolenou, tak tu s vámi ještě chvilku budu. Téma bydlení je i u nás stále aktuální, ale momentálně nikoliv ve fázi shánění nábytku, nýbrž teprve ve fázi shánění pozemku na stavbu RD.
I když na druhou stranu, pár kousků nábytku jsme si museli pořídit do pronajatého 1+1. A přes to, že tam nemáme moc místa, nikdy bych nesvolila k tomu, abychom spávali na čemkoliv rozkládacím. Tento druh nábytku je totiž přizpůsoben jen k příležitostnému spaní nikoliv ke každodennímu. Takže kdo na něm spí každý den (resp. každou noc) delší dobu, zadělává si na „pěkné" problémy s páteří.
Co se vybavování domácnosti týče, mohu doporučit stránky bilezbozi.cz. My sami jsme si od nich pořizovali pračku. Výhodou je, že kromě relativně nízkých cen, mají velmi širokou nabídku sortimentu, u většiny zboží daleko víc informací, než vám jsou schopny poskytnout ničím nemotivované prodavačky v běžných prodejnách a v neposlední řadě doprava zdarma po celé ČR v čase, který si domluvíte. IKEA mi zas až tak neučarovala, je třeba si dávat pozor na odstín lamina. V rámci jednoho výrobku se neliší, ale my jsme např. potřebovali 2 stejné šatní skříně a jejich odstín byl dost odlišný. Taky mi přijde, že tam mají některé věci dost předražené. Ale pokud si dá člověk práci a hledá, lze tam pořídit i něco užitečného za rozumnou cenu.

Včera mě z té změny počasí postihla šílená migréna, vzala jsem si něco na hlavu a bez cvičení Mojžíšové jsem zalezla do postele hned po zprávách. Dnes už je to naštěstí lepší. Zítra jdu na mobilizaci, bojím, bojím.

Dani - doufám, že tvého manžela už moc netrápí bolavý zoubek. Úplně s ním soucítím, dost jsem si s jedním zubem užila zrovna v období státnic.

Lennys - jak už jsem psala výše, na dovolenou vyrážíme v sobotu. A tichounce klidně záviď, alespoň se vyrovná tichounké závidění z mé strany. :-)

Linda - tak co Matýsek, je už trochu klidnější? Když si připomenu, co to včerejší počasí dělalo s mou hlavou, tak se vůbec nedivím, že ti plakal. A taky mu trošku závidím, že si může tak krásně pořvat. V práci by na mě asi dost čučeli, kdybych spustila. :-))

Slámička - zkoukla jsem Filípka v galerce - fešák! A vypadá tak hodňoučký.

Gabrielle - v galerce jsem objevila i fotku Cherrynky. Posledně jsi psala, že její let do USA ztroskotal na potvrzení z veteriny. Jak to nakonec dopadlo, mohl to nakonec tvůj bratr nebo někdo jiný vyřídit?

Holčinky musím jít zase makat, tak zatím pa.

Květina

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.06.05 12:32

Kočenky, kontrola:-)
A tady to kouká, vázne.

Květinko, řádně si užijte dovču, to je rozkaz!
A udělejte spoustu nechutně kýčovitých krásných fotek, ať máme co závidět, ju?:-))
Teda aspoň já, my letos ani tu Maltu (teda maltu…) nedáme. To jako že žádné velké práce na baráku dělat asi nebudem, nedokážu si to momentálně představit.

RADKA - hele, v rámci vybočení ze stereotypu, jak jsi psala, v minulém deníčku, bys měla pravidelněji psát, co ty na to?:-)))
Ale jinak ti rozumím, sama netuším, jak pak budem ten kootoč zvládat, až budu muset do práce:-/

Ajéje, siréna oznámila, že má hlad, jdu ze sebe smýt slivovici (zas mám retenci, ty velký prsa taky nejsou žádná výhra:-) a jdu nakrmit Otesánka.

Papa Linda a Matýsek hladoveček
(už si hrajeme s hračkama, práská cíleně do hrazdičky, heč! Geniální po mamince,samozřejmě:-))))

 
Anonymní  02.06.05 02:19

Zdravim Vas tu vsechny po spolu!

No, nejak to tu vazne, ale neni divu, kdyz to nekteri clonove (Gabriela…) sabotuji.

Lindo, je videt, ze Matysek se pekne stara o to, aby ses ani chvilku nenudila. To je teda sikulka, ze uz si zacina hrat. Jeste chvilku a uz mu budes muset schanet monterky a zahradni naradi:o)))

Kvetinko, krasnou dovolenou a pridavam se s prosbou k Linde starn tech fotek. Taky doufam, ze si neprivezes jen ty fotky!!!!
Fotku Cherrynky jsem opravdu do galerky dala, ale nejak mi to blblo, coz je na vysledku i znat (fotka tam neni cela a text se nezobrazil zadny:o(() No, ale opravdu je to nase Cherrynka, kdyz ji byly asi 3 roky (mela zrovna stenata). Zkusim prihodit jeste jednu a treba se mi zadari lip. Pokud jde o Cherryncin prilet, tak uz si netroufam cokoliv psat, neb chvilku to vypada tak a chvilku jinak. Jedinne co je jiste, je to, ze se svagrovou jsme definitivne skoncili. Psala nam hodne vulgarni emaily, vyhrozovala… Vzdycky to byla pokrytecka koza, ale byla to rodina a tak jsme si rikala vem to cert, ale co je moc to je moc. Z tchyne nakonec vylezlo, ze tohle peklo nam pripravily jen pro to, aby nas pomoci Cherrynky donutily vratit se do CR. Myslely si totiz, ze kdyz nam Cherrynku nedaji, tak se kvuli ni vratime zpet. Manzel ji pekne serval po telefonu a vysvetli ji, ze si pro ni zaleti, jestli bude muset, ale nic pekneho at neceka…
Tak ted cekame, jak to vsechno dopadne. Mela by priletet pristi patek s mym brachou, tak uvidime, jak to dopadne.

Tak a jeste jednu zparvu na konec. Jsem znovu tehotna:o)))), ale spinim:o((((. S temi nervy, kterych jsem si posledni tydny uzivala a jeste uziju (to se rozumi, ze se snazim si to tak nebrat, ale znate to) asi nemame moc velkou nedaji na to, ze by se mimisek udrzel. I tak vas prosim o drzeni palecku a treba dali buch, tak bude vse ok.
Mejte se krasne. Zase se ozvu, jen nevim kdy, neb manzel ma volno a mame spoustu planu. Chteli jsme jet nekam na vylet, ale ted nevime, jestli nebudeme spis vyrizovat noveho doktora… (ja jsem zmenila ZP a tim jsem musela zmenit i doktora a noveho jeste nemam). Nez se to vsechno vyridi, tak to bude chvilku tvat, tak at pak mam kam chodit, kdyz se to povede a nebo at mam kam jit aspon na vcelicku, kdyz to nevyjde (kvuli te moji krevni skupine asi budu muset).Manzel se taky chysta vrtat v PC (sklada novy a jeste musi neco doplnit), takze nevim, jestli se dostanu aspon ktomu druhemu, neb on stihne zabrat oba:o)))
Mejte se krasne.
 Gabina

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.06.05 07:57

Ahojda berušky,
konečně se hlásím a pokud dnes nepřijde zase nějaká jobovka, tak bych mohla mít i volněji a psát a psát a psát.

Květina - už v sobotu, jejda toto letí. Takže doma už kufry sbaleny a teď přes ně skáčete …atd… Hlavně ať se Vám dovo vydaří, pěkně foťánkuj ať máš co dát do galérky a my ať máme na co slinit. Ale hlavně, hlavně ať se vracíte v jiném počtu než tam pojedete.
A co mobilizace přes konečník???

Gabča - jůůůůůůů tak tedy zatím polehoučku potichoučku gratuluju a moc a moc držím pěstičky, aby se mimís pěkně uhnízdil a už u vás zůstal.
Cherrynka je krásná.

Slámička - teda Filípek je tak nádherné miminko.
S Lili se ti nedivím, já taky budu jak ostříž na Axu, člověk nikdy neví, no doufám, že to zvládneme.

Linda - četla jsem tvůj porod a musím říct, že jsi to napsala moc krásně. Z Matýska fakt bude brzo chlap do montérek. Hlavně, že tak pěkně prospívá, no není se čemu divit, když popisuješ vaše hamání.

Lennys - tak už jste o víkednu vyzkoušeli krb???
A co mimísci? Rostou rostou?

Taky vám musím napsat, že jak jsme byli u našich, tak jsme byli ve městě a já si koupila novou podprsenku.
Představte si, že velikost 80 D, z těch mých B jsem z toho celkem v šoku. Jedinému komu se to líbí je manža. Jo a taky už jsem těma svýma předstihama vylila hrneček s kafem. Tak nevím do jakých rozměrů ještě porostu - připomíná mi to Lindiny komentáře na své poprsí.

Tak mě tak napadá, že Dede by měla být přestěhovaná. Snad se jí líbí v novém prostředí a hlavně v novém baráčku. Věřím, že až se nám ozve, tak nám napíše samé veselé zprávičky.

Tak jdu něco málo udělat, ale dnes nakukuju.
Dana a svištík

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.06.05 07:57

Ahojda berušky,
konečně se hlásím a pokud dnes nepřijde zase nějaká jobovka, tak bych mohla mít i volněji a psát a psát a psát.

Květina - už v sobotu, jejda toto letí. Takže doma už kufry sbaleny a teď přes ně skáčete …atd… Hlavně ať se Vám dovo vydaří, pěkně foťánkuj ať máš co dát do galérky a my ať máme na co slinit. Ale hlavně, hlavně ať se vracíte v jiném počtu než tam pojedete.
A co mobilizace přes konečník???

Gabča - jůůůůůůů tak tedy zatím polehoučku potichoučku gratuluju a moc a moc držím pěstičky, aby se mimís pěkně uhnízdil a už u vás zůstal.
Cherrynka je krásná.

Slámička - teda Filípek je tak nádherné miminko.
S Lili se ti nedivím, já taky budu jak ostříž na Axu, člověk nikdy neví, no doufám, že to zvládneme.

Linda - četla jsem tvůj porod a musím říct, že jsi to napsala moc krásně. Z Matýska fakt bude brzo chlap do montérek. Hlavně, že tak pěkně prospívá, no není se čemu divit, když popisuješ vaše hamání.

Lennys - tak už jste o víkednu vyzkoušeli krb???
A co mimísci? Rostou rostou?

Taky vám musím napsat, že jak jsme byli u našich, tak jsme byli ve městě a já si koupila novou podprsenku.
Představte si, že velikost 80 D, z těch mých B jsem z toho celkem v šoku. Jedinému komu se to líbí je manža. Jo a taky už jsem těma svýma předstihama vylila hrneček s kafem. Tak nevím do jakých rozměrů ještě porostu - připomíná mi to Lindiny komentáře na své poprsí.

Tak mě tak napadá, že Dede by měla být přestěhovaná. Snad se jí líbí v novém prostředí a hlavně v novém baráčku. Věřím, že až se nám ozve, tak nám napíše samé veselé zprávičky.

Tak jdu něco málo udělat, ale dnes nakukuju.
Dana a svištík

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.06.05 07:57

Ahojda berušky,
konečně se hlásím a pokud dnes nepřijde zase nějaká jobovka, tak bych mohla mít i volněji a psát a psát a psát.

Květina - už v sobotu, jejda toto letí. Takže doma už kufry sbaleny a teď přes ně skáčete …atd… Hlavně ať se Vám dovo vydaří, pěkně foťánkuj ať máš co dát do galérky a my ať máme na co slinit. Ale hlavně, hlavně ať se vracíte v jiném počtu než tam pojedete.
A co mobilizace přes konečník???

Gabča - jůůůůůůů tak tedy zatím polehoučku potichoučku gratuluju a moc a moc držím pěstičky, aby se mimís pěkně uhnízdil a už u vás zůstal.
Cherrynka je krásná.

Slámička - teda Filípek je tak nádherné miminko.
S Lili se ti nedivím, já taky budu jak ostříž na Axu, člověk nikdy neví, no doufám, že to zvládneme.

Linda - četla jsem tvůj porod a musím říct, že jsi to napsala moc krásně. Z Matýska fakt bude brzo chlap do montérek. Hlavně, že tak pěkně prospívá, no není se čemu divit, když popisuješ vaše hamání.

Lennys - tak už jste o víkednu vyzkoušeli krb???
A co mimísci? Rostou rostou?

Taky vám musím napsat, že jak jsme byli u našich, tak jsme byli ve městě a já si koupila novou podprsenku.
Představte si, že velikost 80 D, z těch mých B jsem z toho celkem v šoku. Jedinému komu se to líbí je manža. Jo a taky už jsem těma svýma předstihama vylila hrneček s kafem. Tak nevím do jakých rozměrů ještě porostu - připomíná mi to Lindiny komentáře na své poprsí.

Tak mě tak napadá, že Dede by měla být přestěhovaná. Snad se jí líbí v novém prostředí a hlavně v novém baráčku. Věřím, že až se nám ozve, tak nám napíše samé veselé zprávičky.

Tak jdu něco málo udělat, ale dnes nakukuju.
Dana a svištík

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.06.05 07:58

Holky fakt to nechápu, jak se mi to povedlo poslat 3×.
Kdybych to chtěla, tak se mi to nepovede.
To asi bude za tu absenci.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.06.05 07:58

Holky fakt to nechápu, jak se mi to povedlo poslat 3×.
Kdybych to chtěla, tak se mi to nepovede.
To asi bude za tu absenci.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.06.05 07:58

Holky fakt to nechápu, jak se mi to povedlo poslat 3×.
Kdybych to chtěla, tak se mi to nepovede.
To asi bude za tu absenci.
 Dana

 
Anonymní  02.06.05 10:11

Ahoj holčinky,
sbaleno ještě nemám vůbec nic, ale dnes to alespoň navrším na nějakou hromadu. A taky ještě musím pár věcí vyprat. Foťák bereme, takže pokud ho dovezeme i zpátky, nějaká fotka v galerce přibude. A pokud se nám na to podaří dnes večer vlítnout, tak by jsme si mohli dovézt i nějaký další „suvenýr". Ale zatím se na to nechci moc upínat, abych nebyla po dovolené zbytečně zklamaná.

Gábi - s tvou tchýní je to tedy hustý. Já bych na takovou manipulaci neměla žaludek. A k těhulkovství moc gratuluji a myslím na tebe, aby to tentokrát bylo OK

Dani - mobilizaci jsem zvládla. Já nemám moc ráda, když se mě někdo cizí dotýká, takže nepříjemné pro mě to bylo proto, že jsem musela snášet dotyky na tak intimních místech, než že by to moc bolelo. Každopádně jsem tentokrát odcházela od fyzioterapeutky jako zmlácená a stejně jsem se cítila celou noc a ráno při vstávání. Teď už je to lepší, ale ještě pořád to cítím.
Tak toho se dost děsím, až budu těhu, že mi moc narostou prsa. Já vím, je to malichernost, jsou důležitější věci, ale i tak mi momentálně připadá, že jich mám až až.

Bylo by pěkné, kdyby kromě mých fotek z dovolené v galerce přibyly i nějaké od Dede z jejich nového působiště.
(Dede - na Elbu se těším, ale vím, že o moc radši bych jela do Francie (Ale manžílkovi to říct nemůžu). Padla na mě teď nějaká nostalgie nebo co.)

Sluníčka, pěkně pište, ať mám po dovolené co číst (přece se hned nevrhnu po hlavě do práce!). A hlavně ještě nezašívat ten roztržený pytel se //.

Květina

 
Anonymní  02.06.05 17:34

Ahoj babulky, ja som tu len na skok. Zajtra ideme do prahy po nasu Bianku a v utorok 7.6. ma caka lapara. Sef o tom uz vie a pretoze budem min tyzden prec z prace, musela som makat ako srob.

Gabrielka aj ja sa tichucko pripajam ku gratulacii. Moc na seba davaj pozor a urcite skoc k lekarovi ak spinis!!!!

Kvetina ty si uzi nadhernu dovolenku, uz sa tesim na fotecky. A pekne cvic mojzisovku, ja uz 2 tyzdne necvicim, akosi nemam motivaciu pred tpo laparou.

Linduska so zlatickom - daj odo mna stasticku pusinku.

Babulky, musim utekat, napisem po laparke.

Drzte mi palceky…prosim.

Pa lili

 
Anonymní  03.06.05 00:05

Holciny moc vam vsem dekuji, doufam, ze se to tentokrat podari a miminka se dockame. Premlouvam ho co jen to jde.
Lili, tak ty uz si jedes pro tu vasi uzasnou kocicku?! To bude doma veselo:o))))
DRzim moc palce na te laparce, at to vsechno dopadne vyborne. At to tam krasne mimiskovi protahnou!!!
Dej pak vedet.
Gabriela

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 03.06.05 08:28

Ahoj holky!

Omlouvám se za absenci, ale nejsem teď nějak ničeho schopná. Večer přijdu domů z práce a už celej zbytek dne jenom proležím u televize a pak se přesunu do ložnice a okamžitě usínám jako špalek. Ale opravdu se polepším, slibuju!

Chci jenom moc moc pogratulovat Gabce k té zprávičce, poslouchej, ty jsi ale pěknej tajnůstkář, nic nám nenaznačíš a hned to na nás rovnou vybalíš! Tak moc držím pěstičky, ať je všechno v pořádku!

A ještě chci Květince, pokud to ještě bude číst, popřát moc pěknou dovolenou, hodně si odpočiň, načerpej sílu a hlavně, ať nám můžeš něco pěkného oznámit, až přijedeš!

Dani, já tě stejně trumfnu, mám teď novou podprsenku a je to velikost E! Fakt síla, za chvíli budu jako slonice!

Tak já spěchám do práce, příště napíšu určitě víc.

Pa Lennys

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.06.05 12:04

Ahojte kuřátka:-)

Dva dny jsem bojovala s retencí mlíka, takže jsem jen měnila slivovicové zábaly, masírovala jak blázen a kojila a tak…
A dneska jsem si dala závazek, že naučím malýho spávat v kočárku na zahradě, ovšem zatím bez valného úspěchu:-/
On ten kočárek prostě nemá rád:-((

GABKA - hele to je dobrý, jen tak z placu to tu na nás vybalit, co když tu někoho trefí šlak??:-)))
S megagratulací počkám, ale pěsti držíme hromadně s Matýskem, zrovna jsem na něj koukla a drží poctivě obě ručičky:-)

LENNYS - jen pěkně hajej dadej a naspi, co můžeš, ještě si toho luxusu užij:-))
Tělo si říká, co potřebuje, tak neprotestuj a lehni, kde můžeš:-)
Btw kolikátý týden to je??Nějak neudržím takové zá:,–(ní informace, šplouchá mi v hlavě akorát mlíko:-/
A v práci dobrý, nejdeš teda na PN?

DANA - chuďátko moje malý, tebe to bere i s blitíčkem? Vydrž, přejde to, hlavně zůstaň raděj doma.
Mně bylo pak šoufl celej den, tak jsem se to snažila zaspat a ládovala jsem se tou Colou.
A říkala mi tenkrát Zuzka, že to se mimčo hlásí, že je OK, protože jinak to ještě dát najevo neumí, a mně to tenkrát fakt pomohlo, když už jsem byla trošku zoufalá:-)

LILI - moc ti držíme pěstičky na lapku, nic se neboj, všechny tety na tebe budou myslet a Matýsek taky.
Podle rozkazu jsem ho za tebe poňuchňala, zrovna si povídá pod hrazdičkou a vedeme spolu závažný dialog : „A-ááá?“ „Ee-eáá!“ :-)

KVĚTINA - šťastnou cestu a ať se vás vrátí minimálně o jednoho víc (jako ne že naberete cestou nějakého houmlesa!!:-)))

Nu, jdu pomordovat synáčka na břiše a vykojit se z podoby, opatrujte se a krásný víkend všem, těhulkám bez blitíček a skorotěhulkám blitíčko z těhu;-)

A Radko, Andynko, Peťulo, Zuzi, písněte řádku, jak se máte!

Pa, Linda a Matýsek, bojovník Ligy proti kočárkům:-/

 
Anonymní  03.06.05 12:16

Lenys, dekuji za gratulaci. Nejsem tajnustkar, ja jsem z toho byla prekvapena mnohem vic nez vy. BT je stale na bodu mrazu, absolutne neodpovida tehu. Nemela jsem zadne priznaky… V terminu ocekavane MS jsem zacala spinit a myslela jsem si, ze MS uz dorazila, ale kdyz uz jsem spinila 3 den a MS porad nikde, tak jsem si zkusila udelat test, abych mohla s jistotou vyloucit tehu a on byl k memu naprostemu uzasu jasne pozitivni. Nemohla jsem tomu uverit a tak jsem si koupiula dalsi testy a za 3h po tom prvnim, jsem si udelala dalsi a byl taky pozitivni. Dnes rano jsem delala jeste jeden a opet naprosto jasne pozitivni. Ja mivam testy pozitivni velice brzy, ale testovala jsem az po terminu MS.
Tak a mam jeste jednu dobrou zpravu, prestala jsem spinit (musim to zaklepat na drevo). Tak snad budem mit tentokrat vice stesti a vse bude OK.
Holciny prosim vas, potrebovala bych si velice nutne obarvit hlavu, ale mam strach kvuli mimiskovy. Poradite nektera, jestli se do toho mam pustit a nebo se na to radsi vykasla???. Cetla jsem na netu ruzne nazory a ted nevim, ke kteremu se priklonit.
Gabriela

 
Anonymní  03.06.05 12:25

Kvuli mimiskovi a ne mimiskovy. Boze boze, co ja dokazu napsat :o((((
 G.

 
Anonymní  03.06.05 12:27

Je Lindo, teda vazne vam tu neusiluji o zivot ci o zdravi:o))) Ja jsem vazne nemela ani tuseni, ze jsem tehu a pri tech nervech se svagrovou jsem byla rada, ze nejsem (to jsem si alespon myslela).
Ted jsem zase rada, ze jsem a svagrovou neresim.
Gabriela

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:23

Ahojda berušky,
tak doufám, že dnes příspěvek odešlu už jen jednou.

Květina - krásnou, co krásnou, překrásnou dovolenou, pořádně si to užijte.

Lili - to to uteklo, už zítra si jedete pro kočičku. Tak ať se u Vás co nejdříve zabydlí a naučí se Vámi požadované věci.

Linda - asi nemá čas, zřejmě kojí

Lennys - dobře trumfla jsi mě a to je dobře, je jasné, že když máš víc miminek, tak musíš mít i větší prsa. Pěkně je pohlaď. Necháte si říct zda budete mít kluky, holky nebo páreček? My jsme zatím rozhodlí, že si to říct nenecháme?
Už máte za sebou nějaká vyšetření?
Informuj.
Je pravda, že stále nakukuju do zimních miminek, ale toto jsem tam nezahlídla.

O víkenku nic zvláštního nechystám. Manža bude v práci a v neděli mají přijet moji rodiče s tetou.
Jinak jsme byli pozvaní k rodičům Martiny na celý víkend na opékání buřtů a kuřat …, ale holt je to pasé.

Tak pa pa a užijte víkend
Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:23

Ahojda berušky,
tak doufám, že dnes příspěvek odešlu už jen jednou.

Květina - krásnou, co krásnou, překrásnou dovolenou, pořádně si to užijte.

Lili - to to uteklo, už zítra si jedete pro kočičku. Tak ať se u Vás co nejdříve zabydlí a naučí se Vámi požadované věci.

Linda - asi nemá čas, zřejmě kojí

Lennys - dobře trumfla jsi mě a to je dobře, je jasné, že když máš víc miminek, tak musíš mít i větší prsa. Pěkně je pohlaď. Necháte si říct zda budete mít kluky, holky nebo páreček? My jsme zatím rozhodlí, že si to říct nenecháme?
Už máte za sebou nějaká vyšetření?
Informuj.
Je pravda, že stále nakukuju do zimních miminek, ale toto jsem tam nezahlídla.

O víkenku nic zvláštního nechystám. Manža bude v práci a v neděli mají přijet moji rodiče s tetou.
Jinak jsme byli pozvaní k rodičům Martiny na celý víkend na opékání buřtů a kuřat …, ale holt je to pasé.

Tak pa pa a užijte víkend
Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:23

Ahojda berušky,
tak doufám, že dnes příspěvek odešlu už jen jednou.

Květina - krásnou, co krásnou, překrásnou dovolenou, pořádně si to užijte.

Lili - to to uteklo, už zítra si jedete pro kočičku. Tak ať se u Vás co nejdříve zabydlí a naučí se Vámi požadované věci.

Linda - asi nemá čas, zřejmě kojí

Lennys - dobře trumfla jsi mě a to je dobře, je jasné, že když máš víc miminek, tak musíš mít i větší prsa. Pěkně je pohlaď. Necháte si říct zda budete mít kluky, holky nebo páreček? My jsme zatím rozhodlí, že si to říct nenecháme?
Už máte za sebou nějaká vyšetření?
Informuj.
Je pravda, že stále nakukuju do zimních miminek, ale toto jsem tam nezahlídla.

O víkenku nic zvláštního nechystám. Manža bude v práci a v neděli mají přijet moji rodiče s tetou.
Jinak jsme byli pozvaní k rodičům Martiny na celý víkend na opékání buřtů a kuřat …, ale holt je to pasé.

Tak pa pa a užijte víkend
Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:27

Linda - zapoměla jsem Ti napsat, že jsem nepila colu, ale vychlazenou kofolu a raděj se ani neptej na výsledek.
Málem jsem vypustila do záchodu i duši.
Nevím zda to bylo tím, že to byla kofola, ale jistě mě chápeš, že jít teď do coly mám stach.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:27

Linda - zapoměla jsem Ti napsat, že jsem nepila colu, ale vychlazenou kofolu a raděj se ani neptej na výsledek.
Málem jsem vypustila do záchodu i duši.
Nevím zda to bylo tím, že to byla kofola, ale jistě mě chápeš, že jít teď do coly mám stach.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:27

Linda - zapoměla jsem Ti napsat, že jsem nepila colu, ale vychlazenou kofolu a raděj se ani neptej na výsledek.
Málem jsem vypustila do záchodu i duši.
Nevím zda to bylo tím, že to byla kofola, ale jistě mě chápeš, že jít teď do coly mám stach.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:28

Holky fakt to nechápu, jak se mi to daří.
Berte to jako zvyšování komentářů.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:28

Holky fakt to nechápu, jak se mi to daří.
Berte to jako zvyšování komentářů.
 Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.06.05 13:28

Holky fakt to nechápu, jak se mi to daří.
Berte to jako zvyšování komentářů.
 Dana

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.06.05 13:38

DANA - s tou colou mi to kdysi říkala i doktorka, že by měla být fakt originál coca-cola, ani ne žádná light nebo pepsi. Asi kvůli kofeinu nebo čert ví, proč. A stačí to po lžičkách, tak snad to nedopadne tak tragicky na wc…:-)

GABKA - no vidíš, možná nakonec budeš paradoxně těm čaramůrám vděčná, pěkně sis s nima užila nervy a hopla, mezitím se tajně chystalo překvapení:-))
Moc moc na tebe myslíme, kdy chceš jít k dr.?

Jo, včera jsem avsolvovala zubaře kvůli rovnátkům, prvně po porodu. Matýsek se předvedl, jen co jsem zaparkovala v čekárně, probral se a začal dělat virvál, nakonec mi ho sestřička z recepce celou dobu chovala, to se mu zas děsně líbilo…
Ale že maminka z toho má infarktové stavy, to ho nezajímá:-))
Jinak mi narvali do pusy nějaké destičky, takže měsíc nemůžu dovřít pusu, je to nechutné a hlavně se nenajím:-(((
Zrovna bojuju s ptáčkem a jde to ztuha:-/
Jestli se má pro krásu trpět, tak se pak z fleku přihlásím na miss, fakt:-)))

Pá, jdu pořešit toho ftáčka.
L.

 
Anonymní  04.06.05 22:36

Lindo, mozna mas i pravdu. Diky nim jsem na miminko myslela asi trikrat vic nez kdy jindy (Meli jsme s manzelem strach. Co kdyz prece jen jsem tehu?…) a asi jsem si to tim usilovnym myslenim privolala. V mem pripade nejak neplati to zname-hlavne na to nemyslet-, ale spis myslet na to co nejvic umim. Mam to vyzkousene a to hned dvakrat :o)))
Gabriela

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 07.06.05 08:17

Kuřátka, kde jste??
Za celé pondělí nikdo nic??
Já se hlásím poté, co jsem v noci nachodila asi sto jarních kilometrů, neb Matýsek se rozhodl, že ve dvě ráno je vyspaný a odmítal zavřít aspoň jedno oko. ne že by řval, ale vejral do tmy a asi čekal že si budem hrát nebo co. Tak jsem se s ním mátožila a bezvýsledně se ho snažila uspat do pěti do rána…
Pevně doufám, že tohle byla vyjímka jinak celkem bezproblémových nocí, jinak mě asi klepne:-))

Tak šup šup, hlaste novinky!
GABKA - jak to vypadá???
DANA, LENNYS - a jak vypadají fazolky??
Květinka si už užívá, tak snad si užije i za nás, dala bych si jeden den válecí někde na sluníčku, hmmm…:-))
LILI - jej, teď nevím, jestli náhodou nejsi zrovna na tej lapce, no palce držet můžu, žejo:-)
ZUZKA - ovečko, písni nám občas řádku a neuč se pořád, to taky není zdravý, sice budeš študovaná a nesmírně vzdělaná, ale co z toho, když o tobě víme prd?:-))
PEŤULA - doufám, že u vás je všechno v pořádku, jak pokračujete s bytečkem? A ne že budeš sama stěhovat skříně, to já znám jednu takovou osobu, co malovala a provozovala jiné řemeslné práce, no tak ze mě si příklad fakt neber a koukej se válet:-)

Jdu se nasnídat a využít chvíle klidu, snad nám odpoledne klapne počasí, máme kočárkový sraz.

Pa a hezký den přejou Linda a její kruhy pod očima a Matýsek nyní sladce spící…:-))

 
Anonymní  07.06.05 11:56

krásný den holky,
tak jak tady čtu, tak se těhulky rozrůstají. Gabrielko - moc gratuluji k těhulkovství a držím palečky, ať se mrňousek udrží. Moc zdravíčka do dalších měsíců.

Lindo - vím, o čem píšeš, probdělé noci, nevyspalá, mám doma něco podobného. Filípek se rozhodl, že si v noci bude povídat a nebude spát a já ho hlídám jako ostříž, co kdyby se mu něco stalo. Baští jak o závod, ale pomalu ztrácím mlíčko. Nemohla jsem celý týden kojit kvůli alergii - vyrážce, brala jsem prášky a chodila na injekce. Sice jsem odstřikávala, ale moc to nepomohlo, tak střídám jedno jídlo ode mě a jedno umělá strava. Jinak malej je moc hodné mimi přes den, to mi pořád spí v kočárku, miluje procházky.

Dani - ty nevolnosti ti nezávidím, chce to asi těch pár týdnů vydržet, stojí to za to, až pak toho svého prcka budeš držet v náručí. Kdoví co budete mít, jestli holčičku nebo klučíka. Držím palečky.

Peti - a jak je tobě? Jak se cítíš?

Moc vás všechny zdravíme a zase se ozveme a snad přidáme další fotky.
Pá Slámička a Filda zítra 4 týdny

 
Anonymní  07.06.05 12:43

Ahojte dievcatka, tak sa vam poslusne hlasim z nemocnice. Dnes ma prijali a ja som si naivne myslela, ze dnes prebehne aj laparka. Ale bohuzial dnes sa akurat kona velka operacna akcia a tak ja pridem na rad az zajtra. Na prijme sme boli dve holky…ako povedala pani doktorka : „jedna laparoskopia a jedna interupcia“ tak si viete predstavit ako som sa citila. stale sa mi hrnuli slzy do oci. Dr. mi urobila vstupne palpacne vysterenie (bola na moj vkus dost necitliva) a potom ku mne pristupili 2 chalani cca 24 rokov - medici a tiez ma „vysetrili“…nikto sa ma na nic neopytal a ja som bola v takom soku, ze som drzala ako hluchy dvere. Potom som dostala izbu (som tu zatial sama, vyzera to tak, ze dnes uz ku mne nikoho neprihodia), mam tu aj telku, tak som v podstate celko OK. Ak budem moct, zajtra sa vam ozvem.

BTW uz mame doma nasu malu Bianku. Na zaciatku sa zdalo, ze bude strasne kludnucka macicka, ale po 2 dnoch sa rozradila a je teda poriadne divoka, ale strasne zlata :) hodim vam fotecku do galerky.

Posielam pozdravy vsetkym, aj babulkam, ktore nas iba tisko citaju :) majte sa nadherne.

Pa Lili

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 07.06.05 12:50

Ahojda berušky,
dvě dobré duše poslali komentářík.

Linda - teda vím, že Matýsek je moc hodné miminko, ale nad Tvými spícími nebo spíš nespícími příhodami vždy přemýšlím jak to bude u nás. Spím kudy chodím, teď jsem spíš já takové miminko.

Slámička - přeji Ti ať se to s tím kojením ještě upraví k lepšímu. Ale hlavně, že papá, to bude chlapík. Kolipak už vážíte? Na foto se moc těším.
Co budeme mít, tak na to jsem zvědavá i já, ale myslím, že to bude holka, za prvé jí chci a za druhé mi to podle všeho i vychází. To víš, že manža by raděj kluka, ale po těch lapáliích mu to je jedno.

Gabčo - ozvi se ať víme, jak to s Tebou vypadá.

Lili - tak jak se žije s kočičkou? Už se naučila do kočkolitu? Piš jsem zvědavá.

Lennys - a jak je Vám? rostete rostete? Já vím. že jo - neboj šmíruju Tě v zimních miminkách.

Květina - se dovolenkuje, tak snad to je podle jejich představ.

Taky si často vzpomenu na Dede, jak se asi má. Myslíte, že jí chybíme?
Snad se nám brzo ozve.

Tak jdu se sebou něco udělat, abych tu neusnula. Mám co dělat, abych udřžela víka.

Zatím pa pa pa
a koukejte psát stále nakukuju
zbylá grácie Dana dnes 9
1 tt

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 07.06.05 12:57

Ahojda Lili - statečná holčino !!!!
Držím všechny pěsti.
Z toho, že jsi na pokoji sama si nic nedělej, máš tam telku a tak budeš chodící program. Stále lepší než kdyby ti tam dali tu holčinu co jí s tebou přijímali.

Ještě takový dotázek, to vstupne palpacne vysterenie - chápu jako vstupní vyšetření, ale to palpacne??? tak to je fakt nad moje jazykové možnosti, asi jako ta mláka (ale to už vím co znamená).

Tak ještě jednou tfuj tfuj tfuj, ať všechno dopadne tak jak má a cesta pro miminko je pěkně vymetená.

Dana

 
Anonymní  07.06.05 13:07

Dani, ja som ale blba, ze sa takto vyjadrujem…u vas sa to tak mozno vobec nepovie. palpačné vysetrenie je klasicke vysetrenie u gynekologa hmatom ruk…to je vsetko. Len mi bolo divne, ze sa ma neopytali, ci mi nevadi, ze ma budu vysetrovat aj ti dvaja medici, vies, ja nie som vobec statocna, ja som strasna padavka a bola som rano strasne moc vystresovana, ale uz je lepsie. Lili

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 07.06.05 13:22

Lili,
neboj se vlka nic a že nejsi statečná !?!?! To teda jsi, už jen se objednat je statečnost a o dojití na příjem už ani nemluvím.
Každopádně kdyby něco tak pískni, my tě přiběhnem zachránit.

Podívej i naše Dede to zmákla levou zadní, to by bylo, abys to nezmákla taky.

A neříkej, že jsi blbá, to teda ne, jen piš jak ti zobáček narostl, to jen já jsem tady na ty jazyky takové jelito a je škoda, že i na sloveštinu na náš bratrský jazyk. No prostě a jednoduše, když nebudu něco vědět, tak se zeptám. Pusu mám prořízlou dost a někdy až dost.

Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 07.06.05 13:46

Jo a ještě ti musím napsat, když jsi teď naše kočičí princezna, že moje mamka včera nechala vykarovat našeho kocoura. Prý je OK a už zase lundá po venku. No dělalo se to hlavně kvůli tomu, aby nelundal, už několikrát ho to stálo málem život, ale on nééééé - lundání je holt lundání. Je teď celý takový no jak to napsat - nehezký - až mám stach v tomto stavu k němu jít a je mi to moc líto, vždy to byl můj mazlík.
Za to kočička, tu mají naši vybranou, to je mazlík a drží se doma. Leží prý maximálně u sousedů za plotem.

No to bylo takové odbočení, ale vím, že ty mě s těma kočičíma raubířema chápeš.

Dana

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 07.06.05 13:47

vykarovat = vykastrovat

 
Anonymní  07.06.05 17:51

Danka, to vies, ze ta chapem. Ja som po:,–(nuta zvieratkami, mozno je to tym, ze som bola dlho vychovavana ako jedinacik, moja sestra sa narodila a ked som mala 12 rokov, takze surodencov som si vynahradzala zvermi :) Macky su velmi zaujimave, nie su take poddajne a poslusne ako psici, clovek ich nemoze chciet ovladat a kontrolovat, ale v tom je podla mna ich caro. Nasa Bianka vyzera byt obovsky maznak. Prve 3 noci spala sama na svojom macacom skrabaku, ale tuto poslednu noc nam nabehla okolo polnoci do poslete a uz tam s nami zostala do rana :)..krasne vrni :). Na kockolit ju naucila jej mamicka, Binaka ma uz 12 tyzdnov a podla chovatelskeho radu v CR/SR kotata nesmu opustit mamicku pred 12t. No a v tomto veku su uz naucene vsetky zakladne navyky…ked to porovnam so steniatkom nasej kolie, ktoru sme dostali v 7 tyzdnoch, je to obrovsky rozdiel. Aaaaa uz mi dosla vecera do postele, tak padim papat. Pa Lili

 
Anonymní  07.06.05 17:54

Este cosi - mala by som jednu otazocku na Gabrielku - co si moja myslela tym, ze BT mas na bode mrazu? Ja totiz vzdy tej BT tak naivne verim a preto vzdy ked klesne stratim nadej na mozne tehu…Lili

 
Anonymní  08.06.05 00:38

Ahojte babulenky,
tak se vam hlasim ze zeme za velkou mlakou :-))

Slamicko, rada „slysim“, ze jste s Filipkem v poradku a ze pekne prospiva. Mrzi me tve problemy s kojenim, ale treba se to jeste spravi.

Lindo, teda ty tvoje patalie s rovnatky:o((( Ja taky nosila rovnatka (takove ty zamecky nalepene na zubech) asi 2 roky a pak jsem byla jeste na operaci, kde mi sdratovali dolni celist s horni do hromady a ja tak byla 14 dnu. Jist jsem mohla jen tekutou stravu, kterou jsem precedila pres zuby (tudiz temer nic) , takze pokud jsi schopna snist ptacka (toho bych teda nesnedla ani kdybych musela… Fuuuuj), tak jsi na tom jeste dobre. Pamatuji si, ze nam v nemocnici davali mixovanou stravu, coz byla v praxi treba polevka, do ktere namixovali knedliky s masem a kapusta, ktera byla ovsem cervena jako rajska omacka, takze si ani netroufam odhadnout co bylo namixovane v ni … Vse jsme dostavali do hrnku a pili to brckem. Tedy ja jsem po nekolika navstevach jidelny prestala na „jidlo“ (ve skutecnosti to byla slichta pro prasata) chodit, neb se mi tam pravidelne obratil zaludek o 180' Navstevy, ktere tam za nami chodily si to jidlo s velkym zajmem prohlizely a vsichni na to do dnes vzpominaji.
Ty tvoje nocni radovanky s Matyskem me teda desi. Ja musim rict, ze nase mimi me zrejme pripravuje uz ted, neb me v noci budi a chce jit jist. Fakt se budim i nekolikrat za noc a musim se jit najist. Asi se to nase malinke sarance rozhodlo, ze maminku vykrmi, at se deje co se deje. Zatim jsem v pohode, neb jsem v posledni dobe sla s vahou dolu a pri svych 165cm vazim 48kg, takze mam co dohanet, aby me pak doktorka nepovazovala za bulimicku ci anorekticku (tady v USA, jsem se svou postavou uz tak dost velky exot) a nenechala me zavrit do blazince. Manzilek ma radost, ze se snazim vahu dohnat, tak mi porad neco podstrojuje a tvrdi, ze jim za dva a mozna za tri - (to jako radsi preslechnu):o)).
Pohlad za me Matyska.

Lilinko, az tohle budes cist, tak uz to budes mit za sebou. Drzim palce i na nohach !!!! Souhlasim s Dancou, ze jsi holka sikovna a statecna. Chapu, ze mas strach, ale kdo by nemel?
Tak Bianca uz je u vas doma?! Tak mi to tvoje vypraveni pripomelo dobu, kdy jsme si privezli Maggie. Ty prvni dva dny byla tak strasne hodnoucka, ze jsme si rikali, jake ze to mame hodne stenatko. Ovsem po dvou dnech se vzpamatovala ze soku z cesty a noveho prostredi a ukazala co umi. No a to jsme zase dostali sok my a jeste se z nej nevzpamatovali. Vcera nam prekousla draty ka masaznimu lehatku (to uz nam prekousala draty k masaznimu kreslu) a pak jeste stihla rozkousat moje oblibene boty. No dela co muze :o)))
Ptala jsi se, jak jsem to myslela s tou BT. No myslela jsem to tak, ze moje BT je na tehu priliz nizka. Kdybych mela vychazet podle jejich pravidel, tak je naprosto vyloucene, abych byla tehotna. Moje BT se pohybuje nekde kolem 36,6'C. To by ale melo byt na tehu malo. Janze ja mam za normalnich okolnosti teplotu jen neco pres 35'C, takze to asi staci. Myslela jsem si, az budu tehu, tak mi teplota taky vyroste alespon na 37'C, ale chyba lavky. Zitra rano se zmerim a napisu ti svoji soucasnou presnou teplotu. Asi je to hodne individualni a neda se rict, ze kdyz mas nizsi teplotu, tak urcite nejsi tehu. Ja jsem byla tento mesic diky te nizke teplote taky 100% presvedcena, ze nic a pak jsem se nestacila divit. Zatim to jeste nemam potvrzene od doktora, ale delala jsem si 4 TT a vsechny byly okamzite a jasne pozitivni a uz mam i spoustu tehu priznaku, takze o tehu nepochybuji. Vsechno je jen orientacni a nic se neda brat 100%. Urcite se vam taky brzo zadari a mozna to bude jako u nas… v dobe, kdy tomu nebude naznacovat vubec nic.
Mej se krasne, rychle se zotav a sup zase do snazenicka. S tim vasim malinkym certikem (Biancou):o))) to pujde jedna dve.

Danus, tak fazolka se ma dobre? Docela me vydesila ta rychlost se kterou se ti nasobi velikost tveho poprsi. Me teda prsa boli primo pekelne, tak se desim toho, co z toho nakonec bude.

Jinak se citim ok. Uz nejaky cas nespinim (trvalo to asi jen tri dny). Ted me poboliva podbrisek-podobne, jako pri MS a nekdy me tam picha. Docela me to desi, ale co uz nadelam. Jsem ted takovy uzlicek nervu a desim se uplne vseho, neb se strasne bojim, ze zase o mimi prijdem. Vubec nevim, jak by jsme rozdychali tentokrat (i manzel priznal, ze by s tim uz mel temtokrat dost velke potize). Snazim se na to nemyslet, ale jde to z tuha. Manzel ma ted v kancelari novou kolegini, ktera je nemocna, tak se oba modlime, aby zase nepritahl domu nejakou chripku, tak jako minule :o(((. Strasne nadava, ze ma lezet doma, kdyz je nemocna…

V patek cekame velkou vodu = maji priletet muj bracha se Cherrynkou. Nakonec to dopadlo tak, ze se k memu naprostemu prekvapeni nabidly moji rodice, ze si ji vezmou k sobe, vyridi potrebna vysetreni a poslou nam ji i s brachou. Vubec jsem to od nich necekala, ale spadl mi tim velky kamen ze srdce. Takze doufam, ze to nezakriknu a v patek se ji konecne dockam. Maggie uz ma slibenou kamaradku, ale zatim je ji to sumak fuk. Jsem na ne zvedava, neb nase Maggie je strasna poserka a vsech a vseho se strasne boji. Nikdo cizi se k ni nesmi priblizit a to ani lidi ani psi. Verim, ze si zvyknou a bude z nich nerozlucna dvojka.

Tak doufam, ze jsem na nic nezapomela (jak se znam, tak urcite zapomela).

Mejte se vsichni krasne, tehulky odpocivejte a maminky…vy to nespani vydrzte.
Gabriela

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 08.06.05 08:30

Ahoj kočky!

Moc vás všechny zdravím! A hned na úvod vám musím napsat novinku. Nakonec je to asi tak, že miminka nebudeme mít dvě, ale rovnou tři!
Nejsme žádní troškaři.
Dozvěděli jsme se to už před 14 dni na UTZ, ale nechtěli jsme to zakřiknout, aby se něco nepodělo, takže jsme to tajili. Včera jsem byla u dr. na kontrole a všichni tři svišti jsou naprosto v pohodě, mají už 4cm, jsou tam vidět ručičky a nožičky a metali tam kotrmelce. No úžasný.
Jsme poslaní za 14dní na genetiku,snad to dobře dopadne a my se budem moct začít pořádně těšit. Dr. říkal, že zatím vypadají všichni v pořádku, tak uvidíme.
Pravdou je, že ze začátku to byl hroznej šok, dokonce jsem to i obrečela, že to nezvládnu, ale teď, jak se člověk s tou myšlenkou sžije, rychle si na to zvykne a už bych to nechtěla jinak.
Jěště že jsme si s manžou postavili domeček, máme je aspoň všechny kam „ubytovat“ a můžou v klidu vegetit na zahradě.

Tak holky, musím končit, ale co nejdřív se ozvu a budu reagovat jednotlivě.

Pa Lennys

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 08.06.05 08:52

Dobré ranko ovečky moje:-)

Včera jsme to nakonec zvládli, dopoledne jsme si pěkně pořvali a prdíkovali, pak jsme se šoupli do kočáru a vyrazili na sraz mamin a tam jsme spali jak šípkový Růžák.
Dneska už to bylo v noci OK, tak uvidíme, co přinese další den:-)

LILI - moooc držíme pěstičky!!
No doufám, že ti medici byli aspoň řádní fešáci, když už nic…
Jak budeš moct, písni řádku, ju? A pořádně si odpočiň, to je rozkaz!:-)

DANA - jen hezky spinkej, kdy to jen jde. A pamatuj, že tím buduješ mrňouskovi jeho režim, já tomu sice moc nevěřila, ale pořád se to projevuje. V těhu jsem tak do půlnoci fungovala a pak do rána spala jak zabitá a Matýsek ten noční klid víceméně taky dodržuje (prdíky či jiné starosti nepočítám:-)

GABKA - páni, takže nakonec pejsková anabáze dopadne dobře:-) Takže přejen bráchovi a Cherrynce šťastný let bez turbulencí a hezké shledání:-)
NO a že nám hezky papáš, jen pěkně papej a opovaž se hledět na váhu! Klidně přiber i dvacet kilo, s tou svou muší váhou si to můžeš dovolit.
Já se tím nijak nestresovala, spíš jsem taky doufala, že mi nějaké kilo zůstane navíc (před těhu jsem měla 52 kg). Pravda, nevím, kolik vážím teď, ale už oblíknu zase skoro všechno, takže mi toho moc nezbylo:-/ A já se tak těšila, že mi konečně naroste prdel jak vrata…:-)
Taky jsem ze začátku měla až skoro vlčí hlad, ovšem ten se brzo proměnil ve fujtajbl stavy:-))) Budu škaredá a hnusná, ale moc ti ty nevolnosti přeju, ty víš, jak to myslím, viď:-)
No a kdy se vydáš k dr., ještě čekáš??

Ajéje, něco mi nahoře kvíká a naznačuje, že bude hlad, tak já mažu.Ještě písnu.
Speciální pozdrav do Francie naší Dede!!

Papa Linda a pláč z postýlky:-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama