Deníček holek z diskuse Těhule č.23 - Čarování

Snažení

Budu stylová a podvolím se tomuhle předsvátečnímu času posaďte se, udělejte si horký čajík, rodinu vyhoďte na chvíli za dveře, zopakujte si základní koledy a číslo na pohotovost stran rybích kostí v nepatřičných partiích...už jste naladěné? Tedy pozor, dnes budeme čarovat...:)

Kam se člověk podívá, všude na něj vykukujou baňky, řvou koledy, v obchodech se kumuluje nevídané množství lidí a zboží, čistící a úklidové prostředky jdou na dračku…znáte to? A končí to pár dnů před koncem roku, kdy všichni vyčerpaně klesnou v nablýskaných obydlích ke kaprovi a salátu, pak se přesunou ke stromečku a áchají, co jim to Ježíšek naložil. Pak se podívají na pohádku a šmytec.
Akorát děti mají ještě v oku takovou tu hvězdičku těšení a očekávání. Sama si to ještě i skoro ve třiceti pamatuju. Nebo vidím svou neteř, jak jednou odhodila barbínu i celou garderóbou a štěstím udělala kotrmelec, protože dostala igelitovou tašku s ledním medvědem.
Dětem stačí k radosti málo, zato atmosféru vánoc si budou pamatovat možná celý život.

Oprášila jsem jednu vetchou knihu, která praví o spoustě zvyků a kouzel, které se o svátcích provozují. Určitě samy některé znáte, jako krájení jablíčka a podobně. Ale to byste nevěřily, kolik toho neznáte:-))
A proto se dnes pár kouzel naučíme a věřím, že některé perly určitě využijete:-)

Speciálních rekvizit není třeba, většina je volně k dostání, neb naši pohanští předci penězma zrovna neoplývali. Takže si vymysleli levná kouzla:-)

OŘECH - večer před Štědrým dnem nachystejte sobě k loži jeden vlašský ořech. Ráno jej rozlouskněte a nalačno snězte. Výsledek? Celý rok se vám vyhnou blechy a štěnice. (úchvatné, že?:-)

SNÍH - vyběhněte bosky ven do čerstvého sněhu, chvíli poletujte a sněhem se omyjte. Kde se vás sníh dotkl, tam budete celý rok úžasná a krásná. (nic pro teplomilce jako já…)

PENÍZE - pod štědrovečerní talíř umístěte minci, peníze se vás budou celý rok držet (teda nevím, my to dělali každý rok a kde nic tu nic..?)

VÁNOČKA - pečete-li doma vánočku, nezapomeňte přidat nenápadně zrnko hrachu. Kdo jej najde, bude celý rok děsně šťastný a bohatý.

KNEDLÍKY - tohle je složitý recepis pro nerozhodné dámy. Nemáte-li jasno, který z nápadníků jest tím pravým, neváhejte. Napište jména nebohých hochů na papírky a ty pak zapracujte do knedlíků. Naházejte chutě do vody a který knedlík vyplave na povrch jako první, to je ten pravý:-)

SEKERA - před večeří je třeba bosou nohou stoupnout na sekeru, ležící na zemi. Celý rok vám dá pokoj revma a bolesti nohou.
(to jsme v klidu, u mojí maminky bydleli pod náma v paneláku Sekerovi, a je pravda, že revma nemám:-))

STOLOVÁNÍ - na svátečním stole nemá chybět česnek, med, svěcená řída a černý kmín. Chrání před zlými mocnostmi:-)

 • Nesedejte zády ke dveřím.
 • Počet stolovníků má býti sudý.
 • Chystejte jeden talíř navíc pro pocestného.
 • Nevstávejte od stolu dřív, než všichni dojedí.
 • Porci ryby je nutno sníst až do konce, v -posledním soustu je největší síla a zdraví(bezva finta pro frfňající děti:-)
 • Drobky z vánočky hoďte z okna Meluzíně, aby měla čím nakrmit své děti.

NOVÝ ROK - znáte to, jak na Nový rok, tak po celý rok, to platilo asi už v pravěku:-)

 • Na Nový rok je třeba mít na sobě něco nového, celý rok budete jako ze škatulky(bezva finta prozměnu pro manžela:-)
 • Nehádat se, nebo bude celý rok peklem!
 • První novoroční návštěva-vstoupí-li první žena, nese neštěstí, muž nosí dobrý rok( je třeba předem návštěvníky upozornit, v jakém pořadí mají chodit:-))
 • Nic nerozbij, nebo bude celý rok rozkřápaný!
 • Pojez hrách nebo čočku, budete bohatí.
 • Pojez ovar, prasátko nosí štěstí (hm, kombinace ovaru s čočkou…no chudák žlučník, ale čarodnějná kniha nekecá).
 • Nepřekroč koště, ležící na zemi, pěkně ho ulož, jinak budeš celý rok lenochem! (komu by se doma po generálním úklidu válelo koště…?!)

STROMEČEK - má se odstrojit až po Třech králích, dřevo rozřezat a přiložit jím do kamen. Na kamnech pak sobě uvařit dobrou čenou kávu…:-)

Konec čarování. Kouzla jsou to drobná a neškodná, ale mám takový dojem, že trošku dokreslovala tu slavnostní atmosféru. A děti? Věřte, že těm větším se kouzlení bude móóc zamlouvat:-) A vám se budou zamlouvat jejich oči.
A proto krájejte jablíčka, louskejte ořechy a zkoumejte jadýrka, lijte olovo, pouštějte skořápky…a proboha NEZBLÁZNĚTE SE Z TĚCH VÁNOC:-))))

Hezké svátky a máte-li nějaký speš zvyk, který se u vás dodržuje a moje moudrá kniha o něm neví, sem s ním!!

Vaše Jazzi+Vetřelec, nakukovatel z bříška.

JO a speciální dík knize Petra Hory „Péťa Vařič aneb snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě rude levé“ a taky mojí rodině:-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Barbula
Stálice 58 příspěvků 29.11.04 08:06

Ahoj holčičky.

Tak je tu zase to škaredý pondělí :o(

Jazzi - deníček je moc krásnej. Uplně jsem se viděla, jak všechny ty zvyky, kouzla zkoušim.

Je pravda, že ty dětský oči plný očekávání, napětí, radosti jsou nezapomenutelný. Vánoce slavíme i s rodinou mojí ségry, která má 6ti letou Andulku. Ta atmosféra s ní je uplně jiná. Vždycky vzpomínám, jaký to bylo, když jsem byla takhle malá já. A i když se naši rozvedli, Vánoce byly pro mně pokaždý nádherný. Tak to jsem se trochu zasnila ......

A jak jste se měly o víkendu?

Zatim, papa. Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.04 08:34

Čau holčinky,
Tak opět vítám mezi vámi.
Jazzi ? moc se mi líbil deníček ? hlavně proto, že mi přijde, že vánoce se v dnešní době stávají spíše stresovou záležitostí. A ty jsi tohle téma nádherně odlehčila svými komentáři. Já jsem o vánocích jen házela střevícem přes hlavu. A pokaždé mi to ukázalo, že ještě zůstanu doma. Když už jsme plánovali svatbu, tak jsem pro jistotu neházela. Určitě by špička neukazovala ke dveřím a já bych tomu věřila a nakonec bych se ani nevdala! Takže nevím, jestli to funguje nebo ne.

Vrátím se k minulému deníčku a mé hádance.
Správné řešení je: Ve městě bylo 14 nevěrných žen. Některé z vás to uhodly, ale spíše tipovaly.
Ke správnému řešení se dopracujeme asi takto:
Představte si, že by ve městě byla pouze 1 nevěrná žena. Všichni mudrcové by o ní věděli, ale podváděný mudrc by o žádné nevěře nevěděl. A přesto ve městě nevěra je! To znamená, že nevěrná je jeho žena! A zabil by ji (chudinku) hned první den.
Teď si představte, že by ve městě byly nevěrnice 2. Všichni mudrcové (kromě 2 podváděných) by věděli o 2 nevěrných ženách. Ale pouze 2 mudrcové by věděli o 1 nevěrné ženě ? pochopitelně ne o té své. Oba parohatí mudrcové by tedy byli v klidu a první den by se nic nedělo. Druhý den, když by oba podvádění mudrcové viděli, že nevěrná žena, o které věděli, ještě žije (protože kdyby byla jen 1 nevěrná, byla by zabita hned 1. den), dovtípili by se, že ve městě musí být ještě další nevěrná žena ? a jelikož ví jenom o 1, tak ta druhá nevěrná musí být jejich vlastní. A druhý den by byly zabity obě nevěrné ženy?..A takovýmto způsobem bychom mohli pokračovat dál až do 14. Takže ve městě bylo celkem 14 nevěrných žen a byly všechny najednou zamordovány až 14. den.

Neobjevovala jsem se tu víc jak týden (a už jsem se na vás těšila) proto, že jsem byla na laparoskopickém vyšetření. Nic moc, ale dá se to vydržet. Byla jsem týden na PN. Teď mám ještě asi 3 stehy v břiše. Ale co je nejdůležitější, jsem zdravá (až jsem si v nemocnici připadala jako hypochondr).
Dede, chápu, že můžeš mít z narkózy strach po prožitých nepříjemnostech. Já, když jsem tentokrát usínala na sále, tak se mi zdálo, že se mi hrozně těžko dýchá a že se udusím. Ale pak jsem si pomyslela, že je jich kolem mě tolik (lékařů a sester), že kdyby se něco dělo, tak snad si poradí.

Chudák pondělí, jak k tomu přijde, že většina na něj jen nadává. Takže já pro změnu všem přeju krásné a příjmené pondělí.

Květina

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 29.11.04 09:22

Dobré ranko ovečky, dneska jen v rychlosti, máme tu na chvíli brigádníka a manžel má volno, takže berem do rukou nástroje a jdem kulturnit barák:-)

KVĚTINA - vítej zpátky, no vidíš, už máš lapku za sebou:-) HLavně že je všecko v pořádku, neboj, jizvičky nepůjdou vidět, mně se pěkně vyhladily, akorát nevím, jestli se neroztáhnou bříškem. Ale to je mi srdečně jedno:-)

BARBULA - jojo, taky mám pocit, že vánoce, kde je nějaké dítě, jsou prostě takové…lepší:-)
My kvůli neteři vymýšleli blbosti, jak ji odtáhnout od stromečku,abychom tam mohli naskládat dárky, a ona pak měla oči až navrch hlavy, že tu ten Ježíšek byl a my jsme ho propásli…:-))

JO a jináč k těm vánočním kouzlům, nepsala jsem tam všechny, ale mám v zásobě dost pro nezadaná děvčata, jenže jsem si říkala, že tady to moc aktuální nebude. Nu ale kdybyste některá měla zájem, připíšu sem ještě nějaký skvost:-))

Hezký den, odpoledne sem kouknu.

Linda+V. (už jsme dvacátníci 20+0!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.04 12:20

Ahoj holčinky,

Jazzi,pěkný deníček.
Já jsem prožila moc pěkný víkendík. Byli jsme s manžílkem lyžovat. V Krkonoších v Janských Lázních na Černé hoře. Bylo to moc fajn. První sníh, trochu přírodní,trochu nasněžený, ale bylo ho docela dost a na to že je teprve konec listopadu, tak to bylo super.
Taky jsme pracovali na miminku, ale tenhle měsíc to doktor moc nevidí, tak jsem na to ani nemyslela.Uvidíme.
Pilně pracuji, takže napíšu zase zítra ráno.
Mějte se.Peťula

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 29.11.04 14:32

hezký den Báro, Květinko, Lindo, Peťulo.
Tak se vám hlásím po náročném víkendu. Mého manžu v pátek chytly záda a nemohl se ani pohnout. Tak celý víkend ležel, dělala jsem mu teplé zábaly s termofonem, masírovala,mazala záda a ulevilo se mu. Ale má raději volno. Dnes byl u doktorky a dostal dvě injekce, tak snad se mu to spraví.
Jinak miminku se daří moc dobře. Už jsem asi v sobotu cítila první pohyby, spíš to bylo takové bublinkování.
Jazzi, jak jsi na tom s pohyby ty?
A mimochodem, máš moc krásný deníček.Hned jsem si ho vytiskla a budu to doma zkoušet - čarovat.

Květinko - doufám, že ta laparoskopka dopadla dobře. Přeji mnoho zdravíčka.

Slámička a mimi 18tt

Barbula
Stálice 58 příspěvků 29.11.04 15:00

Tak, za chvilku dom. Toto zase dneska rychle uteklo.

Květina - konečně jsi zase mezi náma. Už jsem se nemohla dočkat odpovědi na Tvou hádanku. :o) Je supr, že Ti ta laparka dopadla dobře.

Jazzi - to je ohromná úleva, že vám takhle někdo pomáhá s domečke, co? Hned to jde o moc rychleji.

Peťula - tak na lyžovačce, to musela bejt paráda a asi ani žádný fronty na vleky, co?

Slámička - manži je mi moc líto, snad se mu to brzo srovná, moc hezky se o něj staráš.

Co holčiny, nebudete některá testovat? Už by to chtělo nějakou další těhulku :o)

Přeju krásnej zbytek dne. Pa. Bára

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 29.11.04 15:49

Tak ještě odpolední kontrola:-)

SLÁMIČKA - pohyby už mám na beton od 18.tt, já furt vyhlížela nějaké ty bublinky, ale večer v posteli to od začátku bylo jakože se mi tam něco vyboulilo a udělalo kotrmelec. Včera si manžel stěžoval, že ho Vetřeleček nakopnul, když se mi věnoval:-)))
Takhle malej a už nám do toho kecá, to bude veselo, až tu bude live:-))

BARBULA - jojo, je to fajn, když náhodou někdo přijde přiložit ruku k dílu, ale bohužel to bylo jen párkrát, jinak jsme si to poctivě odedřeli sami. Včetně zedničiny, pokládání dlažby a obkladů, betonování atd. …:-)
Dneska se tu zapotil tchán a pomohl nám doškrábat omítku, tři jsme na tom dřeli a to je jedna pitomá zeď:-/ Ale už je hotovo i nová omítka už tam visí, takže sláva:-)

KOčky, leze na mě nějaké nachlazení či co a furt mi nechutná čaj, takže nevím co teplého bych vypila. Skončila jsem nakonec u svařáku, já si tam vážně pěstuju malého alkoholika:-/
Jdu zapadnout někam do tepla a přeprat bolavý krk, hezký večer všem:-)

Jazzi+V.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 29.11.04 19:09

Ahoj Jazzi,
nádhera deníček. Nemám žádný spešl zvyk. Jen jsem si při čtení odstavce SNÍH představila, jak by to dopadlo, kdyby se někdo ve městě na sídlišti rozhodl, že chce být příští rok budou krásný a úžasný po celém těle :-).
Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 07:01

AHojky holčinky,
zdravím při úterním ránu. Už jsem zase v plném pracovním nasazení, ale nakouknout jsem musela.
K tomu lyžování o víkendu, fronta docela byla, čekali jsme tak čtvrt hodiny. Ale docela se to dalo. Byla to lanovka, takže i dlouhá sjezdovka dolů. Krásně jsme si to užili.
U nás nic moc nového. manžílek má odpolední a já nemám sílu se večer ve 23 h tulit, když vstávám ráno o půl páté. To jsem pak docela grogy.
Vlastně něco nového je. Včera jsem si dopletla svetřík. Trvalo mi to asi 2 týdny, ale je moc pěkný. Taková světlounká oranžová, jako lososová a docela složitý ažurový vzor. Šikulka. Musím se pochválit.Povedl se mi.
Tak já jdu zase pracovat, ale určitě nakouknu, tak piště pište.
Zatím paaaaaa.Peťula

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 30.11.04 07:33

Ahojda holky,
včerejší absence byla z důvodu velké pracovní vytíženosti, nenašla jsem ani chvilku na pár řádků.
Jazzi - krásný deníček, přemýšlím co ještě znám, ale budu muset někam načíhnout. Penízky dáváme pod talíř a přidáváme k nim šupinu, kterou si pak dávám do peněženky. Moc to nezabírá, já tam snad mám i průvan či co.

Moc se těším na letošní vánoce, hlavně kvůli mé neteři. Budou to její první vánoce, sice je ještě moc malinká, ale už pozoruje svět. O víkendu se chystáme na návštěvu, to si jí zase pomuchluju a s těžkým srdíčkem budu odjíždět domu.
Já konečně spakovala v sobotu tetu, tak jsem zvědavá jestli za 21 dní zase přifrčí.
O víkendu jsem motala 4 adventní věnce, myslím, že letos se mi obzvlášť povedli. I manžílek chválil, ale jeho zrovna teď nechválím, leží doma v horčkách skoro 39. Já chřipku úspěšně přechodila a teď abych to chytla znova. Je mu fakt zle, protože povídal, že takhle se toho mimíska nedočkáme.
Bylo by bezva, kdyby někdo z nás měl pod stromečkem //, moc to přeji všem.
Zatím ahojda, jdu se zapojit do pracovního procesu. Dana

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 30.11.04 10:27

Dobré dopoledne ovečky moje:-)

Tak už se mi úspěšně spustila rýma jak prase, takže kudy chodím, tudy chrchlám a fkám, hlas se z něžného mezzosopránu přesunul někam do pánských partií - s tímhle bych mohla z fleku zpívat blues a Armstrong s Pilarovou se můžou jít zakopat:-)))

PEŤULA - docela ti tu lyžovačku závidím, aj bych si dala po sto letech říct a naučila se pořádněji lyžovat, ale letos máme smůlu.
A kdeže jste to byli??

STEFINKA - …no na druhou stranu by to mohlo být zajímavé pokoukání, jak se z paneláků hrnou zástupy nahatých ženských a válejí se ve sněhu. Chlapi by se hnedle daleko víc těšili na svátky a možná by i ochotněji pomáhali v domácnosti:-)))

DANA - kočko, s těma prachama si pranic nedělej, já si taky každý rok schovávala poctivě mince z pod talíře i šupiny, ale mám dojem, že nakonec někde zaplatím i tou šupinou a v peněžence opět prd:-))
Ale myšlenka je to optimistická, tak proč to nezkusit, žejo.

Hlášení o domácích pracech zní též optimisticky, včera jsme shodili omítku a manžel ještě stihnul natáhnout novou, takže sušíme a až usušíme, budeme malovat dočista do čista:-) A možná, že do vánoc už bude obývák vypadat skoro jako u lidí a ne na staveništi, ale velké iluze o tom nemám:-)

A kdepak se zapomněla DEDE?? Nakupuješ dárečky nebo už se francouzi zbláznili a šílí v obchodě??

Hezký den, jdu si pořídit něco neškodného na kapání do nosu. Holky poradíte mi nějaký recept na nachlazení? Předesílám, že vynechávám čaj v jakékoliv podobě, fakt mi nechutná, žádný-černý, zelený, bylinkový…:-/ Zato cibuli, česnek a med beru.

Linda+V. 20+1

Barbula
Stálice 58 příspěvků 30.11.04 10:32

Ahoj kočky.

Tak jsem se sem konečně dostala. Ach ta práce …

Jazzi - svařáček mňam, mňam. Náhodou, červený víno je moc zdravý na srdíčko a na krev. A když ho trochu víc převaříš, alkoholu tam moc nzůstane :o) Brzy se nám uzdrav.

Peťula - to si teda šikula, jen se chval :o) Moje mamina taky celkem dost plete. já jsem to bohužel po ní nezdědila. Třeba časem ......

Dana - tak to dávej na sebe pozor, ať hned, jak bude manža OK, se můžete zase hezky snažit. Mě nejvíc pomáhalo, na tak vysoký teploty, dát led do igel. sáčků a položit je na uzliny - do třísel a jakoby těsně pod klíční kost u ramen. Aby „nenamrzly“, dát pod led třeba kapesník. Opravdu to funguje. Zábaly jsem nenáviděla.

Dneska po práci jedem s přítelem na nákupy. Budu nakupovat suroviny na cukroví a hlavně už snad nějaký ty dárečky. Už máme dokonce i jakž takž představu, co komu koupit. Hlavně pro rodinu ze strany přítele. On ty nákupy nenávidí. Tak snad se nám povede pořídit, co nejvíc věcí, aby on už byl v klidu. :o)

Tak zatim, pa. Bára

Barbula
Stálice 58 příspěvků 30.11.04 10:39

Jazzi - takže, možná, že to znáš. Nakrájet nadrobno cibuli a smichat jí buď s medem nebo cukrem. Misku něčim přkrejt a nechat v chladu nějakou dobu odležet. Z cibule se bude pouštět šťáva, která se užívá. Mě osobně to i chutná. :o)

Bára

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 30.11.04 11:08

no něco jsem o tom slyšela, ale nevím, jak se to dělá a jak se to užívá, nějak po lžičkách, ne? A jak dlouho to nechat uležet??
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 11:31

Jazzi,byli jsme lyžovat v Krkonoších - Janské Lázně na Černé hoře. Peťula

Barbula
Stálice 58 příspěvků 30.11.04 11:54

Jazzi - dělá se to všechno od oka. V misce se smíchá ta cibule s medíkem nebo cukrem. Užívá se to, jak Tě napadne tak 1-2 lžičky. Ono tý šťávy zase tolik neni.

Bára

Barbula
Stálice 58 příspěvků 30.11.04 11:57

Jo a odležet se to nechá do tý doby, dokud se neudělá ta šťáva, třeba přes noc. Vemš si třeba ty 2 lžičky a pak to zase dáš do chladu. Ono to vydrží tak 1 až 2 dny a pak si uděláš nový.

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 30.11.04 12:59

ahoj holčinky,

tak jsem se nechala včera zvěčnit manžou a máte v galerce dvě fotečky mé osoby a bříška, tak se mrkněte a zasmějte se.

Jazzi - ale ale. Nesmí tě přepadnout chřipka, bojuj, hodně vitamínků. Kdybys nebyla těhotná, je to jasné - svařáček, teplá vana a pak hned pelíšek by to jistili. Ale teď nevím, asi bych zvýšila přísun vitamínku C. Teplé ponožky na nožky a žádnou namáhavou činnost.

Za chvíli se k vám vrátím, teď toho mám hodně v práci.
Pá Slámička

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 30.11.04 14:16

Ahojka Slámičko, teda nevím, ale všechno, cos tu vyjmenovala, já dělám:-))
Svařák jsem si udělala včera, protože jak nemůžu čaj, tak jsem potřebovala něčím zahřát (no nebojte, zředila jsem to řádně vodou a vařila, až byl alkohol v tahu:-)
Teplou vanu si taky dávám, a to od začátku, mně si tělo řekne, když už by to nemělo být OK. Já jsem odjakživa strašný zmrzlík, takže mívám pravidělně fialové nohy až po pr…:-) Takže teplá vana mi akorát tak povzbudí oběh, aby obíhal i tam, kam má:-)
Myslím, že Vetřelečkovi to snad neva, horký koupele nedávám a jen co cítím, že by mi mohlo být tepleji, hrabu se ven.

Jo a šla jsem si koupit nějaký kapky do nosu a paní v lékárně na mě tak soucitně koukala, že pro těhotný toho fakt moc není-)Tak mi dala kapky s mořskou vodou ( no není lepší si osolit vodu z vodovodu než za to platit 80,– Kč??:-)))

BABRULA - děkuju moc za ten recepis s tou cibulí, asi se přemůžu a vyzkouším to, snad mě manžel nevystěhuje..:-))

L.

Barbula
Stálice 58 příspěvků 30.11.04 14:27

Slámička - bříško máš nádherný, už bych chtěla bejt taky takhle „tlusťoučká“ :o)

Bára

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 01.12.04 07:44

Zdravím všechny při úterním ránu,
jak tak na to koukám, nějak Vás láme chřipka, hlavně nepouštějte bacily po síti, jsem ráda, že jsem se z toho vyplácala a manžel mi bohatě stačí, ale už je mu líp.
O mě když se něco pokouší, tak neustále chodím s Vaškem. Nevím jak kdo tomu říká, možná taky termolahev. Chodím s ním i do postele, manžel mi vždy říká, že už zase jdu spát s Vaškem. Je pravda, že nejčastěji ho mám na břiše. Zrovna tak jak psala Jazzi, jak mi prostydnou nohy mám je pěkně fialové a pak to hned cítím na močových cestách.

Slámička - moc krásné foto a moc krásné bříško, souhlasím s Bárou už se také těším. Pěkně za nás mimi pohlaď.

Taky se lámu, že bych o víkendu upekla něco málo cukroví. No uvídíme, jestli se zlomím.

Mějte se fajn, užijte středy Dana

Barbula
Stálice 58 příspěvků 01.12.04 09:08

Ahoj berušky.

Tak včera jsme byli na velkém nákupu. Myslela jsem, že pořídíme většinu dárků, ale myslet je h…o vědět :o) Nějak nám to nevyšlo. Pár drobotin jsem sice nakoupila, ale fakt jen pár. Taky jsem nakupovala suroviny na pečení. Nějak nám to pořád do toho koše samo padalo a u pokladny se mi protáčely panenky. Co naděláme. Peníze jsou od toho, aby se utrácely, že jo. A až budou děti, to už si vůbec nic nekoupim, takže to musim teď ještě využít. Pozitivní na tom bylo, že si aspoň přítel koupil džíny, který už urgentně potřeboval. Taky jsem se divila, že nebylo ani moc lidí. Prostě se musíme vydat na nákup POUZE dárků a ničeho jinýho, hlavně ne jídla.

Dneska po práci si jdem sednout s pár známejma do hospůdky. Už se moc těšim.

Tak hezky pište. Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 10:05

Ahoj holky,

tady ztracena Dede. Pisu ale jen v rychlosti, nic nestiham. Denicek jsem cetla uz v nedeli a pekne jsem si zavzpominala. Jinak v praci moc frmol neni, az je to prekvapujici, ale mam blbou pracovni dobu, takze cele dny zabite. No nic, to jen abyste vedely, kde se toulam.
Jinak pondelni ultrazvuk dopadl na nic, ovu nikde, i presto, ze beru prasky a navic mam na leve strane cystu. Super, to dokaze cloveku hned zvednout naladu. Takze ovu by mela dorazit za 1-2dny, ale to tu zrovna nebude manza. No nic, neresim to. Jen me zarazi, ze do sebe laduju prasky na podporu ovu a oni na me nereagujou, asi jsem fakt nejaky divny lidsky exemplar. Ted taky vaham, jestli budu vubec brat ten progesteron. Jo, a co se tyka mych BT, z toho uz teprve nejsem vubec moudra. Dle teplot, zvysena teplota v pondeli o 0.04 stupne, to mel byt ten spravny den, ale folikuliky byli moc maly. No, ale nebudu to tu rozepisovat do detailu. Proste tento mesic zase nic. Ale na to uz jsem zvykla, ze?
Tak ted jsem vam jiste desne zvedla naladu!!!! Ne, nebojte se nic, ja to beru statecne.
Slamicko -moc pekne brisko a moc pekna nastavajici maminka. Kdyz jsem tak koukala na tu tvou fotku, tak jsem si vzpomnela, kdyz jsi sem do diskuze zacala chodit a ted uz jsi v 18tt. Hrozne to leti.
Mejte se fajn, vecer mozna nakouknu, manza neni doma, tak uvidime, jak me vycerpa prace. Je streda - coz znamena co??? Naval pubertacek.
Pa Dede

Barbula
Stálice 58 příspěvků 01.12.04 11:20

Dede - to mě moc mrzí, že to Tvoje tělíčko takhle zlobí. Neboj, nejsi v tom sama. Já sice prášky ještě nebaštim, ale asi (doufám) brzo začnu. Můj MC je dost dlouhej a nepravidelnej. A v BT mám taky pěknej maglajs. No co nadělám. Protože se snažíme teprve půl roku, zajdu za doktůrkem v lednu a ten snad se mnou něco vyvede.
Kočko drž se a hlavu vzhůru. Jednou to se určitě povede.

Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 11:30

Baro, ja to mu take stale verim, ze to jednou proste vyjit musi, ale nekdy mi prijde, ze je to mesic od mesice horsi a tim padem mam i mene sanci na oplodneni. A co se tyka tech prasku, tak mi trochu prijde, ze prave ta cysta je vysledkem tech prasku. Je to preci jenom stale chemie.
Drzim ti palce, aby jsi zadne prasky nemusela bastit. Treba vam to vyjde pred navstevou dokturka.
A ted neco veselejsiho. Predstav si, ze mi muj drahy koupil komplet vybavu na lyze. Nove preskace, lyzicky a hulky. Je to darek k Vanocum. Puvodne jsem chtela jen ty preskace, ale on mi to koupil vsechno. Fakt me rozmazluje. Tak jen doufam, ze letos na ty lyze vyrazime casteji. Pisu ti to, protoze jsi psala, ze rada lyzujes.
Mej se
 Andrea

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.12.04 15:16

Hlášení marodů:-)

Tak cibule už snad třeba nebude, už mi povolily tlaky v lebce, ale ještě jsem jakási leklá, tak sedím doma na zadku a houpám Vetřelečka v rytmu jemného bigbeatu na balónu:-) Ostatně cibule je nejlepší v guláši,žejo:-))

DEDE - dneska je středa, chuderko, budu na tebe myslet, aby tě puberťačky neušlapaly u stojánků s tangáčema:-)
To mě mrzí za tebe s těma práškama, že to moc nefunguje:-( MOžná ti nesedí zrovna ten preparát, co ti dávají, já nevím…
Ale nezoufej, prosím, ještě je spousta možností, hlavně že už se to pohnulo.
Přemluv manžu na nové lyže (poslyš, tys ale musela být strašně hodná:-) a prožeňte sjezdovky - už se u vás jezdí, nebo se tam taky oteplilo jako tady?

DANA - Danuš, hlavně to s tím lámáním moc nepřeháněj, aby sis neuhnala hexnšůs nebo něco podobného:-))
Hele s tím Vaškem to je dobrý, já dostala před lety od manžela k vánocům elektrickou dečku a dodnes mu říkám, že to byl můj nejkrásnější vánoční dárek a že ho za to nechám blahořečit. On to nechápe, neb je teplokrevník, ale my, náčelníci Fialová noha, víme svý:-))

No nic, jdu se domluvit s hromadou nevyžehleného prádla, jak to teda uděláme, jestli se vyžehlí samo nebo budu muset asistovat.

Jazzi+V.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 18:51

Andreo, zkus si teplotku psat na www.fertilityfriend.com. Ja jsem si taky myslela, ze prvni zvyseni o tolik je ovu a nebyla. Ahoj a at je lip. Aknelka, co tu jen prochazi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 21:47

Ahojky,

tak jeste nakukuju, cekam na drahouse, v troube se mi dopekaji lasagne a je mi na nic z toho, ze se mi ma draha sestra zminila o mem ex. Cim mene o nem slysim, tim lepe se mi vede. No nic, to by bylo na dlouho.
Takze v praci byl opet celkem klid. Jen jsem udajne spatne odpovedela jedne starsi dame, ale pani byla opravdu na ranu. Razi si to do kabinek s tim, ze hleda vnucku a ze ji nemuze najit, tak ji rikam, at se podiva. Bezradne tam bloudi jak alenka v risi divu a opet mi rika, ze ji nemuze najit, jestli jsem ji nevidela. Ja mela zrovna lidi jak nasr… tak jsem ji velmi striktne odpovedela, ze opravdu netusim, zda-li tam jeji vnucka je a at ji tedy zavola jmenem. No, co jineho taky clovek muze delat, aby zjistil zda-li je dotycna osoba ci ne v kabinkach, kdyz prece nemuzeme videt za zavrene dvere. A ta ma odpoved trochu zaskocila jinou zakaznici. No nic, neresim to, proste jsem to presla a v duchu jsem si rikala, ze opravdu nejsem charita, abych tam kazdou starsi osobu vodila za rucicku. Jo, vlastne jsem taky trochu uzemnila particku pubertaku, ktery okupovali celou chodbicku kabinek a mysleli si, ze je to modni molo a devcatka delala chlapcum modni prehlidku za halasneho veseli. Tak jsem je chvili vydejchala a pak jsem je proste vypakovala s tim, ze ja i zakaznici potrebujeme misto. Tak se to tomu jednomu mladikovi moc nelibilo, ale nastesti pro nej nic nerikal, mela uz jsem pro nej prichystanou odpoved. Zrejme jsem byla dnes ve forme. Ale kdo tuto praci nezazil, nepochopi!!! To myslim uprimne vazne. Me osobni story z kabinek jsou fakt na knizku.
Jazzi - me opravdu neprijde, ze by se to nejak pohnulo. Stale ovuluju tak nepravidelne jako to bylo i bez prasku, jen s tim rozdilem, ze si casteji rikam, ze mi prasky mozna pomuzou, ale zatim nic. Ale fakt uz to neresim. Jinak lyzovat se tu uz lyzuje, ale zatim bez nas. Kazdy den, kdyz jdu do prace, tak koukam na snih na vrcholcich hor.
Aknelko - diky za tip, ale vzhledem k tomu, ze ovladam jen francouzstinu, tak pro me opravdu tyto stranky nejsou.
Jo a navic jsem si delala v utery ovutest a vysel mi pozitivni. Tak mi reknete, jak z toho mam byt moudra????
Tak se mejte krasne
Andrea Dede

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 02.12.04 07:33

Ahojda berušky,
mluvilo se tady o lasagních? Ty já miluju. Ostatně co se týče jídla miluji snad všechno. Teda Dede, že se nestysdíš dělat mi tady takové chutě, aby nedošlo na Pavlův reflex a já neměla oslintanou klávesnici.

Jazzi - tak jak dopadlo prádlo? Domluvili jste se? Jestli jo, nechtěla bys to nějak zařídit i u nás. Mě nějak neposlouchá a stále tam leží jak mrcha. Já s ním umím jen smlouvat, vždy mě ukecá až na další den a tak to stále odkládám. Dobře, konec smlouvání dneska se na něj vrhnu.

Včera jsme byli na návštěvě u manželových rodičů. Tchýně koupila Alence nádherný žlutý flaušový kabátek a kalhoty. Tak jsem se nad tím zas rozplývala. Zítra ji snad uvidím, bobečka malýho.
Musím jít ač nerada něco dělat, doufám, že se sem ještě dostanu odpoledne.

Mějte se Dana

Barbula
Stálice 58 příspěvků 02.12.04 07:51

Ahoj kočičky.

Dede - ten Tvůj manžílek je poklad. Nová vábyva na lyže ....., to je supr. To Ti to lyžování půjde samo :o)
Ty zákazníci zloběj :o( Musí to bejt s nima občas asi k nevydržení, co? A ještě aby byl člověk na ně milej.
Nad tou Tvou ovilací jen kroutim hlavou, já se v tom teda ještě moc nevyznám, ale někdy si řikám, jestli by nebylo nejlepší se na to pozorování sebe sama vykašlat.

Jinak včera se ta hospůdka vydařila. Bylo to moc fajn. Jen jeden kamarád mi vylil pivko přímo do klína :o)

Budu muset jít pracovat, tak zatim, pa. Bára

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.12.04 11:33

Další hlášení marodů:-)

Tak moje choroba se zdá býti stěhovavou, rýma je pomalu na ústupu, ale prozměnu začínám kašlat, aby to bylo veselejší. Ale je to lepčí, tak doufám, že do konce týdne budu rybička.

DEDE - A ta cysta, mohla by být třebas ovulační, někdy se stává, že rupne ještě během cyklu a ovu proběhne.
Nechci tě nějak planě utěšovat, však víš…jen přemýšlím nad možnostma.
NO a že se to pohnulo, já to myslela, jakože už jste zahájili léčbu, já vím, že to je běh na dlouhou trať a asi by do toho člověk kolikrát vzteky kopnul…:-/
Neboj se, ještě jsou v zásobě další metody, jak tomu vašemu cipískovi pomoct, hlavně jestli máš důvěru k té svojí doktorce..?To taky asi hraje svoji roli.
Nebudu se opakovat s držením palců, to stejně už dávno víš:-) NO ale kdybys měla potřebu to slyšet, TAK TI DRŽÍM PALCÉÉÉ:-)))
Ty hele, a kdy bude deníček z francouzských kabinek??

DANA - prádlo jsem vlastnoručně přemluvila, takže to dopadlo jako vždycky, žádný zázrak se nekonal:-( Já to pořád odkládám, až se mi navrší hromada a skříně jsou téměř prázdné, a pak mám dvouhodinovou seanci s prknem a žehličkou. Takže vašemu prádlu si taky příliš nepomůžu:-))

BARBULA - hmm, pivo v klíně, to musel být divoký mejdan:-)) Pravda, mně se taky kdysi přihodilo, když jsme měli jakýsi sraz ze školy po sto letech, že nám servírovali večeři a číšnice mi na záda vyklopila celý tác skleniček s pomerančovým džusem…:-)))A byla z toho tak opařená, že se ani nezmohla na omluvu, jen tam stála jak špatně vyřezaný svatý s rukou na puse a vyvalenýma očima:-))

SLÁMIČKA - haloo ovečko, ozvi se nám, už máš výsledky?? Myslím na tebe, ať je všecko v pohodě!!

Tak a já jdu dneska asi ještě zapadnout do peřin s hromadou kapesníků. Hezký den všem a bacily pryč!

Linda+V.

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 02.12.04 15:25

ahoj holčinky,
dnes jsem tu jen krátce, už máme vymalovanou kancelář a máme ji na oranžovo. Vypadá to moc hezky.

Výsledky už mám, všechno je v pořádku, testy dopadly dobře, bez nějakých komplikací. Jsem hrozně ráda. A za odměnu jsem si byla obhlídnout kočárky a už si jeden vybrala. Je to krásná trojkombinace a barva červeno - modrá /případně na holku i kluka). A koupila jsem dnes malému krásné bílé bodýčko. Je to první věc do výbavičky :-)

Dnes jsem ani nestačila přečíst žádné vaše příspěvky, ale zítra to napravím, slibuji a víc napíšu. mějte se kočenky moc hezky a zítra pá. Slámička

Barbula
Stálice 58 příspěvků 03.12.04 08:04

Ahoj hočiny.

Jazzi ? chřipajzna jedna zatracená, aspoň, že je Ti už líp. Hezky odpočívej a z podpeřiny nevylejzej.

Slámička ? vymalovaná kancelář, to Ti ta práce půjde určitě mnohem líp :o) Jsem moc ráda, že máte všechny testy v pořádku. Barvu kočárku si vybrala krásnou, taky mám tyhle barvy moc ráda.

My jsme byly včera s kamarádkama v pizzerii. Hezky jsme podrbaly a naplánovaly, že se příští víkend sejdem u jedný z nás a budeme společně péct cukroví. Moc se na to těšim. Taky už máme naplánovanýho společnýho Silvestra a ještě jsme se domlouvaly na víkend na hory, na který pojedem bez manžílků a partnerů. To bude žůůůžo. :o)

Už je pátek, huráááá! Pa Bára

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.12.04 09:51

Ahojda holčiny,
konečně je tu pátek a před námi vytoužený víkend.
Slámička-jsem moc ráda, že je všechno v pořádku. Odměnila jsi se pěkně. Já taky občas pokukuji po kočárkách, je jich tolik, že to bude těžké vybírání. Dokonce i můj taťka se tak těší, že vždy když k nám někdo přijede s kočárkem, tak ho oblíží, vyptává se cenu a na to jaké má funkce. Je v sedmmém nebi, když mu někdo předvede co kočárek umí.

Jazzi-tak prádlo mě zase přemluvilo na sobotu dopo. Zatím ještě máme co nosit, tak je to v poho (ještě, že se slipy a fusakle nežehlí). Doufám, že je Ti už líp a kapesníky už budeš chladně přehlížet.

Ještě Vám musím napsat, že jak jsme byli ve středu u tchýmě, tak jsme se stavili v Carrfuru. U vchodu prodávájí stomky, mají tam cedlude, že jsou jedle v akci. Manža nakoukl dovnitř a povídá: „Letos, letos bysme rádi jedli.“ Tak takhle se chová chlap co chce být tátou.

O víkendu se musíme snažit, protože pokud jsem normální, tak podle knížky bych měla mít plodné dny. No, necháme se překvapit.

Dneska jedu za neteří, už se moc těším. Určitě zase povyrostla, prý už váží 7,5 kg. Pěkný macík ve 4 měsících.

Kbybych se sem už nedostala, přeji Vám krásný a pohodový víkend. Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 10:14

Ahoj holcinky,

tak ted mam volno, tak muzu psat, co hrdlo raci. Uz jsem vam tedy psala vcera vecer, ale zrejme jsem byla nejak mimo, takze jsem to neposlala. Ano, ano jsem pani sikovna.
Vcera v praci jsem na vas moc myslela, protoze po stredecni prihode se zakaznici se to ve ctvrtek jeste zhorsilo. Holky, na takovou pipinu jsem za ty dva roky narazila prvne. Opet to bylo v kabinkach a myslela jsem, ze slecne skocim do usmevu. A kvuli cemu to vzniklo??? Kvuli pitomum silonkam, ktery chtela ani ne ona, ale jeji kamaradka vyzkouset. Kamaradka drzela hubu(pardon za vyrazy, ale jeste ted jsem z toho vynervovana) a ta pipina se do me pustila. Ja ji rekla, ze je proste nevyzkousi, tak padila pryc a bohuzel pro me narazila na jednu kolegyni (blondynka jako remen), ktera jen aby nemela zbytecny problemy, tak ji rekla ano. Pipina se vratila a vystekla, ze silonky proste vyzkousi, ze se na tom domluvila s kolegyni. Tak jsem ji nechala, ale jeste to melo dohru. Zacala na me vychylovat, ale ja jsem se udajne dle me kolegyne drzela a jen jsem ji odpovidala na jeji debilni pripominky. No, fakt me to rozhodilo, jeste vecer v posteli jsem z toho mela blivno v brise. To je co rict. A pak jsem se dozvedela, ze ta pipina je z nejaky bohaty rodiny, takze jsem pak uplne chapala, ze se chovala tak, jak se chovala. Jednala dle rovnice,,Ja mam penize - ostatni budou skakat kolem me, jak ja chci,, No, ale to mela smulu, ze narazila na me. Tesim se na den, az k nam zase zavita. To si ji vychutnam!!!!! Ne nadarmo jsem Stir. Takovehle veci ve mne zustavaji hooodne dlouho.
A jeste k te me kolegyni. Tohle me desne v praci stve. Je nas tam par, ktery opravdu dodrzujeme procedury a tim padem jsem pak zle prodavacky (dle zakazniku) a pak jsou tam ty hodne (slabosky dle meho) ktere zakaznikum odkejvnou vsechno, jen aby se nemusely nejak ospravedlnovat. To me fakt zarazi. Pri takovem konfliktu samozrejme pak ty zle vypadaji jako neprijemne apod. Ale to by bylo na dlouho. Bohuzel se tam toto opakuje denne, takze snad ani nema smysl vuci tomu nejak bojovat.
Baro - je to ti zavidim, to peceni s kamaradkama, to bych si hned nechala libit. Ani ne tak kvuli peceni, ale kvuli kamaradkam. A ty lyze? No, to uz vubec nemluvim, to bych si taky dala rict.

Tak to je zatim vse, piste, at je co cist!!!!
Andrea Dede

PS: Lili, Zusko, Lennys kdepak se nam toulate??? Vase ucast je nulova.

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.12.04 10:58

Ahoj Dede,
tak jsem zase o něco moudřejší, já myslela, že se silonky nezkouší. Ha, ejhle chyba. Až si nanynku příště vychutnáš, tak to musíš hned ohlásit, ať z toho taky něco máme.

Nad holkama jsem taky přemýšlela. Snad dají o sobě brzo vědět.

Dede drž se, mimochodem jsem taky blondýna, ale ne jako řemen.
 Dana

Barbula
Stálice 58 příspěvků 03.12.04 11:30

Dede - přidávám se k Daně, jsem taky blond, ale špinavá. V životě by mě nenapadlo si zkoušet silonky. Je hrozný, co ty peníze s lidma dělaj.

Já teď místo toho, abych pracovala vytvářím novoročenku, kterou mailem budem za naše oddělení rozesílat po nemocnici, tady se to tak dělá. Nějak jsem se do toho zabrala a nemůžu se odtrhnout. Asi zůstanu v pondělí dýl v práci, abych na to měla klid.

Určitě sem budu ještě mrkat, tak hezky pište. Bára

Barbula
Stálice 58 příspěvků 03.12.04 11:32

Dana - tak to z tý postýlky o víkendu ani nevylejzejte. Příští měsíc nám třeba už oznámíš // :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 11:40

Ahojky pisatelky, Dano a Baro,

jeste k tem silonkam. Jsem moc rada, ze jste mi potvrdily mou teorii o tom, ze se silonky nezkousi. Bohuzel me napadlo az po tom vystupu se ty nany zeptat, jestli by zadala vyzkouseni treba v nejakem malem butiku. No nic, budu se snazit na tu kravku zapomenout, zivot jde dal. Jo, to oznaceni blondyna, to berte s rezervou, hodne jsem vahala, jestli to vubec napisu, ale vzhledem k tomu, ze jsem opravdu v klanu blondynek, tak to muselo ven. navic barva vlasu nemluvi za vse. nase nadrizena je bruneta, ale mi ji ze srandy rikame falesna blondyna.
Baro - jeste jsem chtela napsat. S klidnym svedomim jsem se tento cyklus vyprdla na brani Progesteronu, ktery jsem mela brat az do konce cyklu. Proste to neresim.
Tak zatim, jdu si ,,vyzehlit,, vlasy, nosim je rovny, jestli se to tak da napsat a pak letim na postu.
Zatim
 Dede

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 12:03

Ahoj,
dovolujem si sem k vam vliezt od Matyskov :-)
Andreo - na tvoje otazky som ti odpovedala „u nas“ ale neda mi nereagovat. Teraz som si precitala tvoj „zazitok“ v praci. Ak si dobre pamamtam, ty si v HM?
Vobec si nemyslim, ze to je peniazmi (aj ked tu dotycnu pipinu som teda nevidela) Ja som tym vo fr. sokovana tak nejak vseobecne. Akoby tu nemali ziadnu uctu k tovaru, k hodnotam, k predavackam uz vobec, o respektovani akychkolvek pravidiel ani nehovoriac…je mi z toho smutno ked vidim ako sa ten rozmaznany dav prehrabava vecmi co niekto musel vyrobit ako keby to boli odpadky…:-)
Mas teda pevne nervy, drzim palce!

Souris

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.12.04 12:47

Dede,
Ty máš takový štěstí, pro jistotu Ti posílám i všem ostatním,mail - zrovna dnes mi přišel.

Předmět: Srdce - první pomoc sám sobě (poučné)

Autor: F. Daniel Rochman, MD, Rochester General Hospital, USA

Jestliže každý z vás, kdo dostane tuto zprávu, ji pošle dál 10 lidem, můžete se v:,–(it, že zachráníme alespoň jeden život. Dejme tomu, že je čtvrt na sedm večer a vy jedete autem domů (samozřejmě
sám) po nezvykle těžké práci. Jste opravdu unaven, není vám dobře a máte pocit marnosti. Náhle pocítíte v hrudi prudkou bolest, která se začne šířit do paže a až do spodní čelisti. Jste jen asi 7 až 8 km od nejbližší nemocnice, ale naneštěstí nevíte, zda budete schopen tam dojet.

CO MŮŽETE UDĚLAT ?

Máte kurz první pomoci, ale ten, kdo vás tam učil, vám zapomněl říci, jak ji poskytnout sám sobě. Protože lidé jsou často sami, když utrpí náhlou srdeční příhodu, je tento článek asi na místě. Člověku, jemuž přestane srdce pravidelně tlouci a který začne omdlévat, zbývá bez cizí pomoci jen asi 10 sekund (!), než ztratí vědomí.

Ale takto postižený člověk si může sám pomoci tím, že bude opakovaně a velmi silně kašlat. Před každým zakašláním je třeba se hluboce nadechnout a kašlat se musí zhluboka a dlouze, jako kdybyste chtěl hluboko z plic vykašlat hlen,a zakašlání je nutno opakovat každé dvě vteřiny, dokud nepřijde pomoc nebo dokud neucítíte, že srdce opět tluče normálně. Hluboké vdechy dodají do plic kyslík a pohyby při kašli stlačují srdce a udržují krevní oběh. Tlak na srdce také pomůže obnovit jeho normální rytmus. Tímto způsobem se oběť srdečního záchvatu dokáže dostat do nemocnice.

Řekněte to co největšímu počtu lidí, může jim to zachránit život !

PROSÍM, BUĎTE TAK LASKAVI A ZAŠLETE TENTO ČLÁNEK CO NEJVĚTŠÍMU POČTU SVÝCH PŘÁTEL.

Snad Vám to někdy ve velmi vzdálené budoucnosti pomůže. Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 13:14

No jestli někdo umíte dobře naglicky tak sito přeložtě.Musím se jenom smát. Je to naprostý nesmysl!!!!Tady je vyjádření Rochester General hospital z USA-je to přímo na jejich stánkách, bohužel anglicky.Tady odkaz http://www.viahealth.org/…rtattack.htm a tady článek :

Important Notice Regarding the article „How to Survive a Heart Attack When Alone.“

Hundreds of people around the country have been receiving an e-mail message entitled „How to Survive a Heart Attack When Alone.“ This article recommends a procedure to survive a heart attack in which the victim is advised to repeatedly cough at regular intervals until help arrives.

The source of information for this article was attributed to ViaHealth Rochester General Hospital. This article is being propagated on the Internet as individuals send it to friends and acquaintances - and then those recipients of the memo send it to their friends and acquaintances, and so on.

We can find no record that an article even resembling this was produced by Rochester General Hospital within the last 20 years. Furthermore, the medical information listed in the article can not be verified by current medical literature and is in no way condoned by this hospital?s medical staff. Also, both The Mended Hearts, Inc., a support organization for heart patients, and the American Heart Association have said that this information should not be forwarded or used by anyone.

Please help us combat the proliferation of this misinformation. We ask that you please send this e-mail to anyone who sent you the article, and please ask them to do the same.

Sincerely,

Rich Sensenbach
Web Development Coordinator
ViaHealth Rochester General Hospital
(585) 922-2124

Barbula
Stálice 58 příspěvků 03.12.04 13:50

Dede - a jinak máš vlasy vlnitý? Mě se lehce točej. Samozřejmě, že ráno si je nějak upravim a než přijdu do práce, tak už se mi točej na druhou stranu. Jo a taky se mi po vysazení HA víc mastěj :o( S těma pipinama už si hlavu nedělej. Nestojej za to, aby si kvůli nim měla špatnou náladu.

Nevim, jestli se sem dneska ještě dostanu, tak se radši rozloučim už teď.
Holčiny, mějte se moc krásně a užijte si víkend.

Papa Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 14:13

AHoj holčinky,
tak jsem dnes bez varování odlétla na MS.Ach jo. Bradavky mě bolely jen od včera,tak jsem myslela,že to ještě pár dní vydrží. Dobrá zpráva ale je,že od úterý budu brát Clomhexal a 17.12. jdu na ultrazvuk podívat se na vajíčka.
Za chvilku končím v práci, mějte se krásně,pěkný víkendík.Paa. Pe­ťula

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.12.04 15:17

Ahojda kočičky,
Péťo mrzí mě, že tě ta mrcha červená dohnala, ale neboj jednou jí utečeš.

Za chvíli běžím domu a tak se s Vámi loučím.
Zase v pondělí, prožijte krásný vídend.

Ještě zasílám něco pro pobavení z mého mailu.
Dana

Slohová úloha žiaka ZŠ na tému : ?MOJI RODIČIA?

Rodičia sa delia na dve časti : matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky … ostatné si nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia. Lebo keď potom za:,–(nem k večeri, už je namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery. Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu potajme obzerám. Mama má naozaj len dve ruky … a predsa, keď príde domov z roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v tretej … nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.
Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa v obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy : roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Súdruh učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa, dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.

Barbula
Stálice 58 příspěvků 06.12.04 07:34

Ahoj kočičky.

Peťula ? taky mě to moc mrzí, že ta rudoška dorazila. Třeba už příští měsíc prášky zaberou a Ty se jí minimálně na 9 měsíců zbavíš :o) Jsem teď taky v očekávání na její příchod, ale jak už jsem řikala, moje MS si přichází jak se jí zachce, většinou o dost pozděj.

Víkend jsem trávila už dost předvánočně. V sobotu jsme byli s rodinkou nakupovat. No co vám budu povídat, lidí tam bylo, hrůza. Nějakej ten dáreček jsme sice koupili, ale jinak nic moc. No a v neděli jsem pekla nějaký to cukrovíčko. Mám ho teď na odležení v ložnici, máme tam celkem chladno a nádherně tam voní.

Jdu něco tvořit, tak se zatím mějte, papa. Bára

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 06.12.04 10:02

Ahojte kočky,

ach jo, tady byl zase víkendový úpadek:-(
Já jsem téměř zdárně přeprala nachlazení, zato manžel ode mě chudák převzal štafetu a prozměnu frká on.
Takže ani rekonstrukční práce na domečku se nehnuly, protože jsme si oba dávali kurýrovací pauzu.

HOlky, prosím zas o drobné držení palečků, tento týden mám celý doktorský, zítra kontrola, ve středu velký UZ a ve čtvrtek zubaře. JO a ještě začínám ve čtvrtek těhu kurs, i když jak jsem si to počítala, tak mám obavu, že pakliže bude Vetřeleček termínový, tak ani nestihnu vychodit všechny lekce:-))

Taky si furt říkám, že už bych jakože asi měla začít dělat něco s dárkama, ale finanční situace je víc než kritická, momentálně všechno narychlo žere barák:-(
Takže vánoce u nás budou nejspíš nuzné, ale hezké:-))

Tak já jdu vyštrachat nějaký kapesník a začnu po týdnu zas nějak rozumně fungovat, což u mě znamená dotáhnout k nám na kopec veliký nákup a pojedu se podívat na materiál na podlahu nebo co…:-)))

Hezký den a zepšit docházku!!!

Linda+V. 21+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 10:46

Ahojky,

plne souhlasim s Jazzi, dochazka je vice nez strasna. Ja jsem sem o vikendu poctive nakukovala, ale po vas ani vidu ani slechu, takze jsem si rikala, ze si pripadny prispevek necham az na pondeli.
Za chvili razim do prace, popijim ted kavinku a predstavte si, ze uz jsem i vysurovala kuchyn. No, vysurovala, umyla nadobi a umyla podlahu. Ale vzhledem k tomu, ze ted tri dny za sebou koncim ve 20.00 tak bych na to opravdu nemela cas.
Vcera jsme se byli podivat na vanocni trh, ale nic jsme nevideli. Lidi bylo nechutne mnoho, takze jsme ani nesli dovnitr. udelali jsme si jen prochazku kolem jezera, pak jsme jeste skoukli par kramku u radnice, kde tedy moc vanocnich veci nenabizeli a sli jsme domu. Je to smutne, jak je to jen o komerci. Navic tu bylo vic zradla a piti, nez nejake vanocni darky. No nic. To asi nevyresime.
Jinak sobota v praci. LAHUDKA!!!!! Lidi jsou fakt idioti. A nekdy si rikam, ze 95% nasich zakazniku je bez mozku. Desne se divi, ze v sobotu odpoledne je v kramu tolik lidi a ze musi stat frontu jak v kabinkach tak i na pokladne.
Holky, pokusim se napsat denicek, ale az tak ve ctvrtek ci v patek, drive to fakt nestihnu. Ono tu stejne neni tech prispevku tolik, abychom se v tom nemohli orientovat.
Tak zatim
Andrea Dede

PS: Opet volam po Lennys, Lili a Zusce - kde jste?????????

DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 06.12.04 12:09

Ahojda,
je pondělí v práci je celkem klid a tak jsem se rozhodla zvýšit docházku.

Jazzi- u nás budou vánoce taky nuzné, ale poprvé v našem. Manžel povídal, že mi omotá kolem domečku mašli. Baráček papá penízky kosmickou rychlostí, že je nestačím ani vydělávat. Už jsem byla přehlásit elektriku na trvalý odběr, plyn, vodu, zaplatila jsem takové poplatky, že mi z toho bylo špatně. Jak jsem pochopila, tak vy rekonstrulujete starší domeček, tak máte taky o zábavu postaráno.

Dede - s těmi lidmi máš pravdu, v neděli jsme byli v Kauflandu a z lidí mi bylo skutečně zle. Přehrabávali ovoce a zeleninu jak slepice. Po jejich přehazování a mačkání bylo zboží pomalu neprodejné. Pak mě dorazil důchodce u pečiva, drřel v ruce rohlík a přehrabál s ním ostatní. Když si nabral tak ten rohlík co držel hodil zpátky do bedny a šel pryč. Skutčně jsem byla ráda, že jsme byli venku.

Jinak víkend u nás proběhl tak trochu bojově. V sobotu dopo přijeli naši, od té chvíle byl manžel protivný jak činže, že s ním ani nebyla řeč. Místo toho aby byl rád, že nám taťka doobložil kuchyň, tak akorát remcá. Takže dneska mám co dělat, musím vše doklidit a tak ani nevím co dělají mé plodné dny.

Zatím ahojda Dana

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 06.12.04 12:39

Tak ještě jednou já:-)

Přehodnotila jsem své časové plány a nejdřív jsem snědla zabijačkovou polívku a pak teprv půjdu na nákup:-))

DEDE - strašně s tebou cítím, já bych na tohle nervy neměla. Navíc se ještě tvářit neustále přívětivě i když by člověk ty nechutné zákazníky nejraděj přežvejkal a vyrazil nejbližším východem…
A to já si naivně myslím, že vyrazím na nákup v čase, kdy mají být normální lidi v práci a tedy že v obchodě bude k hnutí. Ale mám z toho spíš pocit, že jediný vůl který kdy chodil do práce na celý den, jsem byla já..:-)))

DANA - jej, o Kaufladnu mi ani nemluv, tam jsme byli v sobotu, protože jsme to měli po cestě. Jen propracovat se k bednám s olejem byl nadlidský výkon a já při tomhle velice rychle ztrácím nerva.
Nebo jak si důchodci postaví vozík doprostřed cesty, tam opřou berle, vedle tašku na kolečkách a vybírají ten nejhezčí knedlík…ááááá:-)))
S naším baráčkem jsi to odhadla dobře, koupili jsme starý malinký domeček, zadlužili se na X let a většinu spravili sami.
Ale už jsme z nejhoršího venku, voda, plyn, topení, okna hotový, od loňských vánoc už bydlíme. Taky jsme si ho dali pod stromeček:-))
Když upadám do deprese, kolik práce tu ještě je, tak se mrknu na fotky, když jsme bourali a hned jsem optimističtější:-)) Pravda, je kapku rozdíl mít v koupelně akorát díru do podlahy, a z ní čučí starý odpad a nebo koupelnu obloženou, vybavenou a s TEPLOU vodou, žejo:-))
Stavbám zdar, btw jaképak máte obklady, jestli se můžu optat? A jakýpak vlastně domeček? Jsem už poloviční zedník a fakt mě to zajímá.

LInda+V.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »