Deníček holek z diskuse Těhule? č.53 - Teď už se budeš pořád

Snažení

„...a teď už se budeš pořád jen bát..., řekla mi jen tak mimochodem moje kamarádka, když jsem byla těhotná. Ne, v žádném případě jí nezazlívám, že mě chtěla postrašit nebo tak něco. Mluvila z ní jen zkušenost matky. A, bohužel (nebo bohudík?), měla pravdu. Žena, která toužebně očekává své miminko se z něj těší. Ale protože miluje toho tvorečka už, když je v bříšku, zároveň o něj má strach. Aby bylo v pořádku, aby porod proběhl hladce a miminku se při něm neublížilo,... Ale ten opravdový strach (alespoň u mě to tak bylo a je) začíná snad teprve příchodem človíčka na svět.

Miminko už není pod stálou ochranou hezky u maminky v bříšku, ale přišlo na svět, který ne vždy je spravedlivý a který mu chystá do života nejednu překážku. Ten mrňousek si to zatím neuvědomuje, ale maminka ano. A moc. Ne, ne, v každodenním kolotoči péče o děťátko a domácnost na nějaké strachy nemá čas. Ale když je miminko z dosahu třeba v kočárku s babičkou nebo tatínkem, začnou hlodat v hlavě různé myšlenky. Ovšem nejhorší doba je v noci před usnutím. Miminko si spokojeně spinká vedle v postýlce, ale maminka usnout nemůže. Co kdyby její děťátko přestalo dýchat? Uslyší ho, až bude v noci plakat? Nebude spát moc tvrdě? A i nevěřící maminka se začíná modlit: „Pane Bože, nedopusť, abych umřela dřív, než na mně moje dítě přestane být závislé…" Ale ani blahodárný spánek někdy nepřináší úlevu, ale místo ní sny o tom, jak maminka své dítě někde zapomene, i když ve skutečnosti by to NIKDY! neudělala…

Moje holčička má teprve 4 měsíce, ale už teď mám strach z okamžiku, kdy půjde do školky nebo do školy, kdy bude spát poprvé mimo domov, kdy pojede na svůj první tábor… To už ji nebudu mít na blízku jako kvočna pod křídly svá kuřátka. Už nebudu moct z kuchyně do postýlky nahlédnout jak si hraje nebo spinká a ujistit se, že je všechno v pořádku. Asi si zvyknu. Ale strach, ten už nepřestanu mít nikdy.

Jestli existuje nějaká rada, jak nemít o své milované dítě strach, ráda bych ji znala.

Květina

PS: Děkuji své mamince ( i když to určitě nebude číst), že o mě měla a má dosud strach i když jsem už „velká holka". Vím, že mě miluje, ale strach o své vlastní dítě mi denně připomíná, jak moc.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MarťaS.
Kecalka 278 příspěvků 06.07.07 17:24

Moc pěkné a pravdivé!!!!Už hned po splynutí vajíčka se spermií, kdy vzniká nový život, tak může dojít k tomu, že tento nový život bohužel taky kdykoli zanikne.:-( A fráze : " Hlavně, ať je to zdravé!" určitě není jen pohou frází! Je to to nejdůležitější a vůbec nezáleží, jestli je to kluk nebo holka!

 
Libik
Povídálka 18 příspěvků 07.07.07 00:43

není žádná rada, ale útěcha.
Zvykneš si.:) mým dětem je 22,18 a 2(myslím roky) a přesto, že jsem velmi paranoidní maminka, žiju poměrně veselý život.

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 07.07.07 07:59

Zdravím holky Těhule?
po delší době se hlásím a to jen proto, že mě zaujal Květinčin deníček. Je moc hezký a sakra pravdivý. Úplně se Květi vidím v době, kdy bylo našemu prckovi pár měsíců - kvočna hadr.
Pravda, nikdy se nepřestaneš bát, ale momentálně jsou mý chlapy (Táta a Míša) u babičky (sice jen na den, na noc si našeho dvouletého kojence netroufám někde  nechat) a já se cítím fajn. Obavy jistě jo, ale hrůza ne. Situace, kterou jsem si před rokem či před dvěma nedovedla představit.
Jímala mě hrůza a děs, když jsem si představila, že to ubohý nebohý miminečko jednou pojede na tábor, do školky, do školy…Ostatně za rok nás čeká ta školka a už teď se mi z toho divně svírá na hrudi. Ale co chci napsat, ten strach se mi teď mísí s pýchou za jeho samostatnost - bude mě hřát, že je samostatný, že si žije svůj život štastně a já zůstanu „jen“ v té roli věčně se obávající maminky, která je připravená vždycky podat pomocnou ruku, když naše malé dětičky někde škobrtnou.
A co vy? Musím vás dočíst, ale nějak nemám čásku, snad dneska, když jsem ta slaměnná vdova. Letím do města a pak musím dodělat pár lekcí z kurzu, který už chválabohu budu končit.
V září nám snad zase začne snažení o mimi, tenhle týden mi skončilo šestinedělí po potratu, takže se už docela těším (ale zase se o to víc bojím).
 RenčaK

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.07.07 10:17

Ahoj Renči,
dík, že jsi se ozvala aspoň ty. :-) Ostatní jako Jazzi, Zuzinka, Milli, Radka, Lennys, Andynka, Peťula… (a i Gabrielle by se mohla ozvat, jak se má v jú es ej) mají první napomenutí. :-) Holky, doufám, že se ozvete. Aspoň občas.

A co u nás? Své strachy o malou jsem už popsala v deníčku. První vycházku, kdy šel jen manžel s tchýní jsem obrečela, že budu HODINU! bez Justínky.

Ale teď by se mi občasné hlídání opravdu hodilo. Mám nějaké nabídky práce  a potřebovala bych, aby mi ji přes den někdo tak na 2 hodinky pohlídal. Ale nejsou lidi. :-) Tchýně 350km daleko, manža furt v práci nebo na pozemku chystá věci ke stavbě našeho domku, no a moje mamka jde příští pondělí na operaci štítné žlázy. Takže pracuji po nocích na úkor spánku. Zatím to jde. Když cítím, že jsem už opravdu grogy, tak si dám jeden večer pauzu a jdu dřív spát. Důležité totiž je, abych i já byla v pohodě, né že někde zkolabuju a nejen že nebudu moct pracovat, ale nebudu se moct starat ani o Justí. A to bych opravdu nesla velmi těžce.

Justínka má od včerejška píchnutá ouška, nové náušničky jí moc sluší. je najednou taková jiná, já sama si musím zvyknout. :-)

****
Jazzi- jak už jsem psala, mamka jde na opraci a bude ležet ve Zlíně v Atlasu. Bude tam asi týden, počítám, že ji s Justínkou navštívíme, takže by jsme se na chvilku mohly vidět i s tebou a Matýskem. Co ty nato? Jinak šátek je opravdu super. Když byly horka, tak jsem jej moc nepoužívala, ale teď  jsem do něj Justínku zkoušela znovu dát a je tam spokojená.   Renči - moc mě mrzí, co se ti přihodilo. Co ti k tomu říct, takové ty řeči, jako že se to stává a že to je poměrně časté jsui už asi slyšela tisíckrát. Takže ti přeju, aby to příště vyšlo. Mimochodem, už to můžete zkoušet, nebo ještě musíte chvilku počkat?  

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 11.07.07 11:06

Květi, no ten strach bude trochu slábnout neboj … nebo se spíš transformovat do čehosi jiného, ale nevím jestli horšího nebo lepšího, každopádně   řekla bych, že trošku méně drásavého…:-)  

Jestli čekat nebo ne, nevím, příští týden jdu teprve k dr., tak uvidím, co mi řekne, ale chceme spíš letní miminko, takže v každým případě nejdříve v září. Ale už se těším, snad poprvé mám pocit, že takováhle negativní věc mi spíš pomohla si něco uvědomit, posílila mě…
Tak se těším na další příspěvky…
 RenčaK

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 11.07.07 12:27

Jejda jejda, už běžím napravit prezenci:-) Květi, moc díky za deníček, ostatní jsme ostudy. Když jsem vždycky nakoukla do starého, tak nic nového, všichni na dovolených, tak se zveřejňuju jen u Květňátek a na BC.  Ale v obraze jsem, to zas jo!:-)  

U nás nového asi nic moc, Matýsek je řečník velkého kalibru, všechny sousedky a prodavačky má omotané kolem prstu, každou chvíli mě odzbrojí nějakou nečekanou hláškou. Pozná celkem spolehlivě čísla 1 až 9, pár písmenek, řekne jak se jmenuje a že má „dva uoky“, cituje reklamy, umí dost říkanek a písniček, pořád je to mazel největší..:-)  

Květi, pokud budeš ve Zlíně, není problém, dej vědět, moc rádi vás uvidíme. Středy klasicky plavem, jinak v nejbližších dnech nikam necestujeme.
Tak ať mamince všechno dobře dopadne!  

A k tomu strachu, mám to podobně jako NiKi, člověk se začne postupně malinko otrkávat a postupně povolovat uzdu. Hlavně pokud jsi dlouhou dobu sama s miminkem a máš minimum hlídání, tak to člověka časem dost vyšťaví a každou volnou chvilku si pak líp užiješ. A na malého jsem svým způsobem hrdá, že už je to velký kluk, který jde v pohodě s tátou ven a jen mi zamává a pošle pusu:-)
Uvidím, jak budem snášet školky a další věci, to zas bude jiná kapitola. Zatím mám pocit, že Matýsek snad nebude nějaký otloukánek, ten to vždycky okecá, i když zařazení do kolektivu se moc bojím. Přece jen děti umějí být kruté až běda, ale zatím je ho kus chlapa, tak snad se nedá…:-)  

Tak, zdravím všechny, áčko snad nedostanu a jdu balit na plavčo. Pa
Linda a Matýsek  

 
Peciaa
Povídálka 48 příspěvků 13.07.07 10:03

Ahojky, mam 10 mesicni holcicku. Strach samozdrejme o ni mam, to je asi normalni, ale bydlime daleko od babicek a sme tady docela sami, takze neznam strach o ditko v dobe, kdyz jde s nekym na prochazky, protoze chodi jen semnou!
Meli sme chuvu, ktera nam malou hlidala asi 2mesice, protoze ja sem pracovala, jo tak to byl strach, v praci sem se nemohla soustredit, kdyz se me nekdo zeptal na maou tak uz sem becela… kazdou chvily sem volala, jestli je vse v poradku! Nebylo to nic prijemneho, proto sem se rozhodla, ze dal to tak nepujde.
Ted je mi s malou perfektne, sme jen ja a ona a tata! Je nam dobre, ale taky se budu bat nastupu do skolky a jeste o to vice, ze mala pujde do skolky, kde se mluvi anglicky…! To teprve budou nerviky, ale snad to obe zvladneme  a strach brzo opadne.
Zdravime  a prejeme hodne zdravicka a stesticka, pa holky

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 18.07.07 16:31

Ahoj holky,

tak nejdřív se moooc omlouvám, že nepíšu, ale znáte to určitě všechny, když už kluci spí, jsem ráda, že si v klidu sednu, dám nohy na stůl a relaxuju. Hlavně teď mě docela chytl digiscrapbook, tak snad pořád tvořím a pak už jsem líná:-)

Květi, deníček je moc krásný:-) Strach… ten už budeme mít o naše dětičky celý život a začíná skutečně tím narozením:-). Petříkovi je 7. let a já mám strach pustit ho samotného ven, aby mu někdo „nenabančil“, když jel do školy v přírodě, tak jsem trnula, jak se mu tam líbí… Vojtíšek už začíná chodit, hlídáme ho jako oko v hlavě, aby se mu něco nestalo:-))) a že občas neuhlídáme a nějaké ty pády už za sebou máme:-/

No, a co nového u nás… škola skončila, Peťulka donesl vysvědčení se samými jedničkami - jak jinak-), v první třídě se snad ani nic jiného nedává:-))) Prázdniny jsou v plném proudu, příští týden jedeme ke tchýni na vesnici, pak mě čeká práce - zastupuju za dovolenou a upřímně, nemůžu se dočkat:-))) Sice si mateřskou užívám, ale potřebuju mezi lidi.
Pak nás čeká oslava 1. narozenin - jj, berušky, čtete dobře, 13.8. bude Vojtíškovi rok! Utekl ten rok, jen co je pravda:-))).
A v polovině srpna jedeme na Lipno na dovolenou.

Vojtíšek je pěkný čertík, začíná chodit, už udělá sám pár krůčků, ale je pořád takový nejistý:-))). Ale za to leze jako drak:-). S Péťou jsou kámoši, rozdělí se i o hračky, i když Vojta by chtěl to, co má Péťa a opačně. Je to legrace je pozorovat.
Pořád kojím, ale také to znamená, že se nevyspím:-(. Pořád se v noci 2 - 3× budíme a za 11 měsíců nevím co to je, vyspat se:-(((. Nějak jsem si Vojtu blbě naučila, usne jedině u prsa - a to i přes den. Ale je to zlatíčko - je vidět, že je to vymodlené mimi:-))))

A jak se všechny máte? S Andynkou jsem v kontaktu na BC. Jdu se teď podívat do galerky, jak Vám dětičky rostou a vložím tam nějaké fotky kluků:-)))

Mějte se moc hezky a slibuju, že napíšu!!! Častěji… :-)

Krásné léto!!!

Radka a kluci

 
lokynka
Kelišová 5073 příspěvků 1 inzerát 30.07.07 13:26

Ahoj holčinky,
omlouvám se za absenci. Nestíhám. Chodím na BC mezi Zimňátka a sem jen občas nakouknu a něco přečtu.
My se máme fajn, Julinka je čertík, běhá rychle, bylo jí teď 19 měsíců. Pořád jí kojím, takže se v noci také moc nevyspím.
Strach - mám a nejde s tím nic dělat. Viz mů „sen“ z minulé noci. Nevím, jestli to byl se nebo doopravdy. Usnula jsem večer, Julinka byla ve své postýlce. Najednou se mi zdálo, že nějak špatně dýchá a volá mě. Vyskočila jsem z postele a honem jsem si ji vzala. Letěla jsem za manželem do obyváku, pak jsme se společně vrátili do ložnice, dala jsem si Juli vedle sebe do postele, nakojila ji a ona usnula. Nechala jsem si ji u sebe a ani ne za dvě hodiny mě probudila mokrá záda. Julča nevím proč začala strašně zvracet. Takže honem kolem ní,, když to přešlo, tak svléknout, osprchovat, převléknout postel a nemohla jsem pak usnout a hlídala jsem ji. Nevím, jestli opravdu špatně dýchala a volala mě, nebo mě něco varovalo, ale kdyby zůstala v postýlce a zvracela tam, tak by se třeba i mohlo něco stát. Ani si to nechce připouštět.
Jinak je docela šikulka na nočníček. Když je bez plínky, tak chodí celkem bez nehod, když plínku má, tak si na kakání říká pravidelně, na čurání jak kdy.
Slovník zatím moc pestrý nemá, ale hodně rozumí.Tak věřím, že se rozpovídá.
Má tu teď na prázdniny bráchy, tak je spokojená, já už méně, protože mi připadá, že nedělám nic jiného než vařím, uklízím, peru atd. Je to dost záhul.
Měli jsme jen na pár dní do Švýcarska, ale nedopadlo to, tak jezdíme po kamarádech, příbuzných, zveme je k nám atd. Tento týden se chystáme do Dinoparku ve Vyškově.
To je od nás v rychosti hlášení, pokusím se přispívat častěji.
Mějte se moc krásně.  

Peťula a Julinka 19 m

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 03.08.07 21:19

Petruš, hlavně že Julinka je v pořádku!!!!!!!!!! Ale stejně to letí, co???

My slavíme příští víkend 1. rok. Neskutečné!!! A chodíme:-))) Jinak u nás vše při starém, 18.8. jedeme na Lipno, tak doufám, že nám počasí vyjde.

Všechny zdravím,

Radka a kluci

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 07.08.07 21:26

Ahoj holky!
Tak já se jdu nahlásit, páč z udělení Áčka mám docela hrůzu:-) Navíc jsem to od Květinky dostala v SZ přímo rozkazem, tak to prostě musím poslechnout. Květi, díky za SZ!!!
My jsme se teď vrátili z dovolené, byli jsme týden v Rakousku na kolech a s krosničkama a pak jsme se přesunuli do Itálie k moři. Jela jsem s klukama a s mými rodiči, protože manžel jaksi nedostal v prázdniny dovolenou, ale i tak jsme si to moc užili!!!
U nás je to pořád dost hektické, Matoušek je šikula, teď se docela rozmluvil, je to takovej andílek s čertíkem v těle. Je totiž blonďáček (nevím po kom) a je pěkně kudrnatej po mě, takže vypadá opravdu jak anděl, ale fakt klame tělem:-)))
S Marečkem je pořád dost práce, nejvíc bojujeme pořád s jídlem, kdyby bylo na něm, tak prostě nejí třeba týden, takže to do něj musíme rvát vážně násilím, ale i tak je to hubeňourek, má pořád jen necelých 8kg. Ještě nechodí, ale lozí a snaží se stoupat, ujde pár kroků za ruce, no, bude to s ním ještě běh na dlouhou trať, ale jinak je moc hodnej a veselej. Na konci září ho ještě čeká operace, nesestoupilo mu jedno varlátko, takže jde bobík pod kudlu.
Jinak já chodím na BC, s Peťulkou do Zimňátek, sem občas zaskočím nakouknout, co se děje, takže trochu v obraze jsem:-)
Květi, ten Zlín už jsem asi nejspíš propásla, že?
Tak pa a my se zase nahlásíme, slibuju!!!!
Lennys a kluci

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 09.08.07 15:03

Ahjte kočenky:-)  

Jen nahlížím, byli jsme týden pryč, tak teď zevluju po netu a dočítám resty:-) Květi, Lennys - jestli chcete něco spáchat ve Zl., dokud je počasí, tak naznačte:-) Květi, předpokládám, že jste sem asi nejeli, to byla zrovna ta děsivá vedra, takže jsem tě nijak neurgovala.
Jdu likvidovat binec, všechny zdravíme!
Pa L.

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.08.07 23:03

Ahoj holky,
jsem ráda, že se pomalu ozýváte, protože já jsem duše dobrá :-) a velmi nerada bych vám ta áčka dávala. :-) My se vrátili z dovolené dnes odpoledne. Byli jsme na Slovensku v Kremnici v chatě, která patří manželovému zaměstnavateli. Bylo to super. Ubytování paráda - chata byla moc pěkně zrekonstruovaná a i na interiérech si dali záležet. A já tomu rozumím. :-))) Až budu mít k dispozici, hodím pár fotek do galerky. A i jinak to bylo moc fajn, navštívili jsme zdejší muzea i hrad a Justínka si při prohlídkách hověla v šátku a koukala kolem. A taky termálko jsme okusili a měli tam moc dobrou zmrzlinu. A ve čtvrtek frčíme na Slovensko opět, ale ne na dovolenou nýbrž jsme pozváni na svatbu a Justí po dlouhé době uvidí slovenskou babičku a dědečka a poprvé svou slovenskou sestřenici a slovenského bratrance. No a já do té doby musím stihnout vyprat a vyřídit pár věcí kolem stavby a mé práce. Už totiž po večerech pracuji. Teď mám sice 14 dnů jakože dovolenou, ale až se opět vrátíme ze Slovenska, zase to začne. Na jednu stranu je to fajn, že si můžu přivydělat, ale na druhou je to na úkor spánku, odpočinku a volného času. Pracuji po večerech, přes den se věnuji Justínce. Občas musí na jednání se mnou. (A vždycky je moc hodná.) Ale i to se jí snažím vynahradit tím, že se jí třeba zbytek dne věnuji více, než bych běžně dělala.
Justínka je moc šikovná, začíná válet sudy a myslím, že za chvilku i poleze. Zatím jen couvá a pak se zlobí, že nedosáhne na hračky. :-) Na dovolené měla oteklé jedno očičko, tak jsme s ní museli v Kremnici k lékařce. Dostala kapky, už je to lepší, ale i tak s ní jdu zítra k naší dr. ****
Jazzi - za mamkou v nemocnici jsme byli, ale jen na chvilku a navíc jsem jela s bratrem. A máš pravdu, ta vedra byla příšerná a stejně bych s Justínkou určitě do rozpáleného města nešla. Tímto se ti omlouvám, že tě nejdřív navnadím a pak nic. Ale pochopila jsi to správně. :-) A ten šátek od tebe jsme si na dovolené moc užívali (jak už jsem psala). Až ti ho budu vracet, myslím, že Matýsek dostane další „dáječek“. Už jsem mu vyhlídla móóóc hezký, jen nevím, jestli ho stihnu zhotovit. (Ale když tak dodám později.) A na zadek ani tentokrát nechci. :-)))  ****
Jazzi, Lennys - myslím, že bychom nějaký minisrazík mohly opět podniknout. Jen chvilku strpení, až se vymotáme a uklidníme z toho cestování. ****
Lennys- já jsem tě právě na BC zahlídla. Začínám tam chodit do deníčku pracujících matek. Co se vaší chystané operace týká, tak manža na tom byl taky, ale až asi ve 12 letech. Dnes se to řeší daleko dřív. Držím palušky, aby to proběhlo hladce.

A víc si už nepamatuji, jen to, že psala Radka a Peťula, tak je jen pozdravím - ahoj, holky. :-))

To už je zase hodin jak na kostele, Jdu spáááát. Dobrou noc a hezké pondělí. :-)  

Květina

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.08.07 14:37

Ahoj holky,  

hrozně se stydím, že sem nakukuju po tak dlouhé době :-( Vážně to nestíhám, práce mám až nad hlavu, Matýsek taky chvilku neposedí a do toho naší rodinu letos snad pronásleduje samá smůla.
Za půl roku jsme měli 6 pohřbů a z toho nejhorší byl před 2 týdny. Zemřela manželova teta - bylo jí 42, praskla jí výduť v srdci. Prostě šla po kuchyni, najednou padla a byl konec. Nikdo nevěděl, že je nemocná, nikdy se s tím neléčila. Zůstali po ní dva kluci 19 a 15 let a holčina 13 let. Strašně nás to všechny vzalo, určitě to chápete.  

Ale teď něco veselejšího - Matýsek konečně začal chodit - včera se prostě rozešel sám od sebe a od té doby pořád chodí. Takže žádný 1-2 krůčky, normálně přešel na chatě celý dvorek bez zaváhání. Taky už máme 16 zubů - vylezly mu už i všechny špičáky. Moc se zase těšíme na plavání, budeme chodit od září.  

Zdravíme všechny batolátka, maminky i snažilky!  

Milli a Matyášek

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.08.07 14:40

Ještě jsem zapoměla na aktuální míry v 15 měs. - asi 14 kg a 89 cm.

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 30.08.07 20:03

caute zo SR :)  

my tiez nakukujeme, viac stiham mobil a sms jak emimino.. :-( ale mame krasny dovod, natalia rastie ako z vody, mame 3 mesiace a 2 tyzdne a 7kg, 66 cm. :) baculka je to nadherna :) inak to hrozne rychlo bezi, koncime roboty okolo domu, do 3 tyzdnov by sme sa chceli stahovat, ked donesu kuchynu a dvere :) potom sa tu, dufam, ukazem castejsie :)  

utekam, malujeme obyvacku a kuchynu, len som odbehla kupat a kojit :)  

zu&naty

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 14.09.07 23:04

Ahoj holky,

tak se hlásí jedna „ostuda“. Jak jsem si naivně myslela, že na MD budu mít fůru času, tak opak je pravdou. Nestíhám:-((( Den by se měl trochu nafouknout, protože mi připadá, že je to málo.
Vojtíšek už měsíc chodí, včera mu bylo 13. měsíců, děsně to uteklo - naše aktuální míry jsou 83cm/10,9kg. Rosteme jako z vody. Je to malý šikulka, začíná se opičit po nás, takže se s ním i hodně zasmějeme:-)))

Petřík šel do 2. třídy, ze školy je zatím nadšený, tak já jen doufám, že mu ten elán vydrží co nejdéle:-)))

Zuzinko,co kojení? Válčíte úspěšně? Lakt. krize přešla?

Všechny moc zdravím a dětičkám posílám velikou pusu:-)))

Radka a raubíři

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 14.09.07 23:05

A málem bych zapomněla… pořád kojíme a pořád se nevyspím. Ale nějak je mi líto Vojtíka odstavit… chjooo, jak já se těším na celou noc spánku:-)))

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 15.09.07 14:45

Pořád vzpomínám, jak jsem se po začátku bála, abych měla dost mlíka. A teď se zase bojím, že budu kojit až do pěti let :-))))
Nedávno jsem to hlídala a zjistila jsem, že spím v noci celkem tak 4-6 hodin přerušovaně. Kupodivu to docela stačí, Ale taky už se moc těším na prospanou noc.  

Milli

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 21.09.07 21:09

Vsechny zdravime, ale zapojovat se moc nechci. Takze jen strucne info z juesej.
Zijem, Adrienne je moc sikovna a ciperna holcicka.Zustali ji svetlounke vlasky, ktere se ji po manzelovi na konci vlni a zelene oci,dlouhe rasy. V 19 mesicich vazi 11,2kg (pekne se za ten mesic v CR vypapala) a meri 84cm. Je moc sikovna, tak snad ji to vydrzi. Vtesinu veci ktere by mela umet umi tak min o 3 mesice driv nez by teoreticky mela, ale ono se rika, ze ted ty deti dospivaji nejak rychleji. Kdyz uz v 7 mesicich lezla, sedela a stoupala a v deviti pak chodila, tak jsme si rikali, ze je to tim, ze je od malinka zivel. Jenze ona nas tak sokuje ve vsem. Co se mluveni tyka, tak rekne prakticky vsechno. Je jak papousek a opakuje. Samozrejme nektera slova jsou takove ty detske zkomoleniny, kterym rozumim snad jen ja, neb jsem s ni nejcasteji (furt). Tvori uz i kratke vety a dokonce srozumitelne, logiceke a slova jsou vysklonovana. Ale treba bote rika hu hu, to nevim jak na to prisla a slova bota se asi nedockame, jen paputek = papucek. V Anj tam zna jen nejaka slova, ktera pochytila nekde z okoli.Kazdopadne ji preferuje. Radeji rekne baby nez mimi, fish-ryba, car-auto…K memu naprostemu nadseni se strasne rada paradi a miluje sponecky, kloboucky.. veskerou paradu. Krome klasickych hracek-kostky, plysaci…a hlavne zviratek miluje panenky-strasne rada se o ne stara-vozi v kocarku,mazli, krmi, chova, uklada ke spanku, vyslika (oblekani uz ji tak nejde)…v podtstae kopiruje to co delam ja ji. Takze letos na Vanoce to mame vyresene - kuchynku s prislusenstvim (mixery, kavovary, nadobi, umele potraviny, nadobicko…je to takova :,-(a), detsky vysavac a :,-(u na uklid (kyblik s mopem, smetacek a lopatka…) - rada neco cisti-nejcasteji uterkou zem, novym svetrem venku chodnik…:o((, zameta… a  pokojicek pro panenky (prebalovaci pult, jidelni stolicku, postylku…) kocarek ma takovy ten pro uplne male deti, ale zatim myslim staci (vetsi dostane az pozdeji). No, meli by jste z nas radost, i kdyz teda letos jen ta kuchynka stala to co loni vsechny darky. Holt s vekem rostou i naklady.Ale bude tam jen par darecku a hlavne 100% vyuzitych. Tanec hudba to je taky jeji. Bracha si nas dobira, ze z ni bude nejaka barova tanecnice. No uz jsme zacali resit, jake sporeni na vzdelani ji uzavrit (to se tady „musi“-vysoka se plati a stoji min 2miliony korun), aby mohla pripadne studovat nekde v Californii nejake herectvi ci tanec…, ale tajne doufam, ze bude neco „normalniho“.
Taky se pridavame ke stale kojicim a pocitam, ze tak do puberty nam to jeste vydrzi.V noci ale uz nekojime dlouho. Kde jsou ma precevzeti, ze tak do 1 roku, 11/2 maximalne :o)))
Par fotek Adrienne najdete tady: http://peceni.info/fotogalerie

Mejte se krasne, pohladte ty svoje deticky a Lennys at vam to dobre dopadne.
Milli, snad uz budete dobre.
Zuzi, dratuluji k Natalce (je to kus zenske) a ke stehovani.
 G+A

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.09.07 22:28

Ahoj holky, 
Dnes mám chvilku čas - nepracuji a ani mě nezlobí přihlašování, takže sem můžu něco napsat. Justínkabude mít v pondělí 7 měsíců. Už krásně leze a sama sedí. Sice se ještě sama nepo:,–(í, ale i to už bude co nevidět. Možná, kdybych jí dávala jednorázové plenky, tak už se sama po:,–(í dávno. Ale dávám jí látkové a to má na zadečku přeci jen větší balíček a tím i omezení. Ale není kam spěchat, po:,–(í se, až tomu budou její svaly a kostra přizpůsobeny. Už měsíc papá příkrmy a v jedení mrkvičky a kaše je stejně milá, jako když se dřív dychtivě přisála k prsu. Pořád ji ještě kojím, hlavně v noci. Pár dnů už usíná sama, bez prsa. Na jednu stranu jsem ráda, že brzy přijde doba, kdy ji nebudu muset uspávat jen já, ale na druhou stranu je mi to líto. Miluji ty chvíle, kdy se přisaje a s pocitem bezpečí a jediné jistoty, kterou měla už od narození (prsíčko plné mléka) usne. V poradně ji lékařka vždy chválí, jaká je to šikulka, takže jsem moc ráda, že se krásně vyvíjí. Je to úžasné, jak děti nasávájí všechno ze svého okolí. Doslova jako houba. Justínka je momentálně „expert" na rozeznávání předmětů, které se v její blízkosti objeví poprvé. Jako by měla v sobě radar, který spolehlivě zaměří každou takovou věc nadosah: „Neznámé těleso po levé ruce, určitě je to něco moc zajímavého, rychle chytit a prozkoumat." Naposledy takhle zaměřila vskutku zajímavou věc, roličku toaletního papíru.JA abych nezapomněla, ta naše věčně hladová pusinka váží už 9 kg a měří asi tak 72 cm, takže s přehledem oblékám velikost 74 a 80. 
Co mě ale trápí, je, že se jí u levého očička pořád dělají ječná zrna. Už víc jak měsíc s ní chodím na oční a dvakrát jsem musela na pohotovost do nemocnice. Jestli se jí to do dvou měsíců nevstřebá, tak to asi bude třeba odstranit a u takhle malých dětí se to dělá v celkové anestezii. Zákrok jako takový to bude zřejmě banální ( i když to asi obrečím, pokud k tomu dojde), ale narkóza obnáší i nejíst a nepít před i po, a to mě zatím děsí nejvíc. Jak to zvládneme, když se budí 3× - 4× za noc na kojení, to opravdu nevím.LDva měsíce jsou ještě dlouhá doba, ale zatím na očičku nevidím sebemenší zlepšení. 

Jinak u nás doma se dějí taky zajímavé věci. Konečně se rozjela stavba našeho domku. Momentálně máme hotovy základy včetně základové desky a včera nám pokládali hydroizolaci. Moc bych si přála, abychom do zimy zvládli alespoň hrubou stavbu, ale když ne, tak se taky nic nestane. Hlavně, že se to hnulo. Jenže stavba sežere hodně peněz a abychom vůbec vyšli, musím po večerech plně pracovat. Pracuji denně tak 3-4 hodinky (včetně víkendů) což je vlastně práce na poloviční úvazek. Když k tomu připočítám fakt, že se přes den věnuji Justínce (která spí přes den 2× půl hodiny), starám se o domácnost a zařizuji věci kolem stavby ve dnech, kdy je manžel odjetý za prací, divím se, že mám čas ještě sem psát. Ale pravda je taková, že se velmi málo věnuji sobě a už vůbec nemám čas na můj nejmilejší koníček - pletení u TV. V televizi se max podívám, jaké bude počasí, jestli můžeme následující den kopat nebo betonovat.JAle nestěžuji si. Hlavní věc je, že si mohu přivydělat. Je to sice na úkor spánku a odpočinku, ale snad to nebude věčně.  ****
Zuzi - tak co, už jste přestěhovaní? A pochválíš se nám někdy vaším domečkem na fotce? A co Natálka? Koli že to už má měsíců? Je moc hezoučká, bambulka jedna.    
Milli - doufám, že ve vaší rodině už smůla skončila. Gratuluji Matyáškovi k chození, i když teď už v tom asi bude dost suverén. A co plavání, jde vám to? Já jsem s Justí chtěla chodit od 5 měsíců, ale první lekci téměř celou proplakala, takže jsem se rozhodla tam zatím nechodit. Lektorka mi sice říkala, že většinou po 3 lekcích se to zlomí, jenže Justínka tam byla tak nešťastná, že já nemám chuť cokoliv lámat. Jestli bude čas (a peníze), zkusíme to znovu od listopadu, ale tentokrát to bude v bazénu, kde bude hezky u maminky (a ne ve vaně, kde ji drží lektorka).    
Gabrielle - zkoukla jsem fotky a musím napsat, že Adrienka je moc hezká. A co teprve až bude mít vlasy jako maminka, to teprve bude práce s odháněním nápadníků.JJá doufám, že Justínka po mě vlasy mít nebude, ale že je podědí po slovenské babičce. Stejně všichni říkají, jak je jí podobná, tak ať má po ní i vlasy.    
Lennys - vás taky čeká operace. Nebo už ji máte za sebou? Každopádně držím palce, aby všechno bylo v pořádku.    
Peťula - ten sen (nebo snad skutečnost?), co jsi popisovala byl opravdu jako varování. Jinak kdybych já měla jen vařit prát a uklízet, tak je to moc fajn.JPřála bych si to alespoň jeden měsíc.    
Radka - jak je druháčkovi ve škole? Pořád v pohodě? Na celou noc spánku se taky moc těším. A máš pravdu, strašně to letí. Nedávno jsem si z porodnice přivezla miminečko, které jen papalo, kadilo, čůralo a spinkalo a teď tu mám slečnu, která se dnes naučila sama mlaskat.J    
Jazzi - holka, od nás je to k vám do města tak „strašně daleko", že jen slibuji a pořád tam nejedu. Ale fakt mám teď toho hodně na starosti, takže není kdy. Jo a ten šátek jsem využila když byla Justínka menší, pak hodně na dovolené, a teď už méně. Vyperu ho a s díky vrátím (až se k tomu dostanu) - jestli ho tedy nepotřebuješ ihned. Ale asi ne, to by jsi napsala, že? Justínka je dost těžká, tak ji tam už moc nedávám.

To je od nás vše. Promiňte ten román, ale pochopte, dlouho jsem tu nebyla a Bůh ví, kdy se sem zase dostanu.
Květina

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 24.09.07 12:27

Květina - moje sousedka má půroční holčičku a má přesně stejnou zkušenost - doma ve vaně jí malá plakala a vůbec se jí to nelíbilo. Tak toho nechaly a teď začaly chodit na plavání do bazénku. Barunka je nadšená, moc se jí to líbí a ani nezakňourá. U nás začínají takhle malá miminka v menším a teplejším bazénku a až za pár lekcí přecházejí do velkého chladnějšího bazénu. Plaveme ve slané vodě, takže už i já to zvládám bez brýlí a děti pak nepálí očička z chlóru. Za rok chceme vyrazit k moři, tak jsem na Matyho zvědavá, co tam bude vyvádět.  

Gabrielle - Adriennka je moc roztomilá, to aby si taťka už pomalu pořídil vzduchovku na nápadníky :-)) S tím spořením na školné je to docela síla, tady to máme o dost jednodušší. Třeba z ní jednou bude slavná tanečnice nebo manekýna a koupí vám ostrov v Karibiku :-)  

Chodíme teď s Matýskem hodně ven, sbíráme kaštany pro srnečky, chodíme i na houby. Je to sranda, když vidíme houbu - hned se k ní žene a volá buba buba (to má být houba houba). Taky začal říkat cosi jako okurka, jenže to vyslovuje spíš jako okujva a zní to jako ku.va :-)) Je to fakt kecka, už říká přes třicet slov. Asi bude moderátor, nebo v horším případě politik.  

Milli

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.09.07 17:19

Ahojte kočenky:-)  

Tady ostuda ostudná, že se neozývám. Tak využívám volného pc a napravuju. Máme se dobře, Matýsek je neskutečný řečník, boty má č.26 a roste jako z vody..:-) KOncem října bude mít 2,5 roku, strašně to letí…
Z jeho posledních hlášek např. při cestě z obchodu, když jsem vlekla nákup a on vymýšlel koniny „Matýsek sedí na pažezu a maminka má těžkou tašku“. Venku leje jako z konve, ale Matýsek se dobývá ven a huláká „maminka dá puáštěnku a jdem ven na výuet, jó“. Ráno se mě snaží dostat z postele tím, že neustále mele, že „už je uáno, už není večeu“. Ačkoliv televizi vidí maxx večer kolem zpráv, tak má pamatováka na reklamy i moderátory. Takže hlásí, „to je Ajenka Záuybnická, to je Taťána Miková, to je Kauas, to je Standa Bautůšek..“ „Unika, pojištění každé geneuace, Vítejte na jedničce, Paní kosmodisková má záda, už nepouožiua tašku na zem., aktuáuní infomace, optimauizace…“ Je to úžasné:-))   Květina - pls jestli už šátek nebudete potřebovat, tak projevila zájem další kámoška, co v říjnu čeká druhé mimčo. Ale nemusíš se honit, já jí půjčím i baby-vak, ten bude mít na začátek. Doufám, že aspoň trochu posloužil, já ho zatím potřebovat nebudu:-)  

Moc jsem nepochytila a nahoře si mě chlapi žádají, tak to tam půjdu srovnat. Jinak taky pořád chodíme na plavčo, děti už nacvičujou manévry na plavecké styly a docela dost se toho naučily, jsem ráda, že mě osvítilo a začali jsme tam chodit. I když raději nepočítám, kolik už jsme jim tam vrazili peněz…:-) Ještě jsme začali od září chodit na cvičení, to je taky fajn, navcí tam zjišťuju, že je Mates docela pohybově zdatný, v klidu mi vyleze až nahoru na žebřiny a dolů mu to taky celkem jde. Tak snad to nebude žádná bábovka, v nejhorším to okecá, to mu jde skvěle:-)  

Zatím pa a ještě se ozvu,
L. a Matýsek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama