Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhote

Snažení

Milé online kamarádky,předem se omlouvám, pokud nebude tento deníček příliš zajímavý.Nemám správné literární nadání , ani téma není nikterak zvláštní.Rozhodla jsem se pro sepsání nového deníčku, protože ten od Radky začíná být plný vašich zajímavých komentářů a ztrácí se nám v propadlišti dějin.

Téma je pro mě jasné , po narození syna Tobiáše, před rokem , čož byla pro nás událost číslo 1. a domnívajíc se , že rok 2005 nás už nijak zá:,–(ně překvapit nemůže , mě čekala událost druhá,jak už víte, tenkrát nechtěná a nečekaná.Maminky to dobře zanjí, po narození miminka nemáte na nic ani na nikoho téměř žádný čas,a tak se vše točí okolo toho řvoucího uzlíčku, přebalujete , kojíte,povozíte v kočáře a stále dokola až z toho jde jednomu hlava kolem.V té chvíli se občas cítí manžel a novopečený otec tak trochu odstrčený.Do té doby obletovaný, zvyklý na vaší pozornost a ta se teď celá upíná na toho malého tvorečka .Tak tomu bylo i u nás. Já vyčerpaná kojením a neustálým nočním vstáváním, cca po 3. hodinách, jsem se ráno probouzela jako po velkém flámu.To trvalo několik měsíců, to už člověka dokáže odrovnat.Na nějaké něžnosti s milovaným manželem mi už nezbývala energie, a tak prvních sedm měsíců , je to opravdu docela dlouhá doba, trvalo než se vše vrátilo opět do svých kolejí.Já byla konečně odpočatá, malý Tobíšek se budil pouze jednou za noc a my těšili na společně trávené večery.Vůbec jsem si nepřipouštěla , že bych mohla právě teď opět otěhotnět.A přitom stačil pouze jeden jedinný říjnový večer a aniž bychom cokoliv tušili, na miminko bylo zaděláno.
Je 6.listopadu 2005 , očekávám MS , vždy ji dostávám přesně na den a dnes nic.Hlodá ve mně červíček pochybností, začínám být nervozní.
Je 7. listopadu , nedá mi to a jdu koupit těhu test.Hned jak dorazím domů si ho jdu udělat, přijdu se na něj podívat do koupelny po 10-ti min. , hurááá , je tam jen jedna. Nejsem těhotná.Spadl mi kámen ze srdce. Jsem pevně rozhodnuta ihned po MS navštívit gynekologa a nechat si předepsat antikoncepci.Ty nervy mi za to nestojí.
Je 9. listopadu, má MS stále nikde, to není možné,snad ten test nelhal, a tak jdu do lekárny koupit další.Jen co ho udělám, položím ho na umyvadlo a jdu pryč.Téměř jsem na něj zapomněla, letím do koupelny a již ode dveří vidím tu tlustici, nedá se přehlédnout. Jsou tam dvě!!! Polévá mě pot, je mi mdlo, asi sebou seknu o zem, ale to nemohu, batolí se okolo mě Tobiášek. Nevím, co mám dělat, manželovi volat nebudu, musím si to srovnat v hlavě.V noci jsem téměř vůbec nespala, brečela jsem a přemýšlela nad tím, jak se zvládnu postarat o tři děti a celou domácnost. Došla jsem k závěru, že to nepůjde a bulela ještě víc.Kubovi jsem se rozhodla to říci v až sobotu.Měli jsme hlídání . Koupila jsem pidi ponožtičky a vydali jsme se na večeři do restaurace. Měla jsem narozeniny, dostala jsem dáreček a já naoplátku darovala ty ponožtičky.Ihned mu bylo jasné, co se děje a měl radost.Vždyť je to prý skvělé , Tobík nebude sám, Dominik je už velký a má své zájmy.No a tak mě pomalu a jistě manžel nakazil svým optimizmem a začínám se také těšit.Dokonce jsme o tom už řekli příbuzným a i ti mají radost.Nelpím na holčičce, tolik na tom nezáleží, jsem připravená na třetího kluka.Opět u nás bude o něco rušněji…

Andynka, Dominik 9let , Tobík 1 rok , Vetřeleček 16tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 26.01.06 07:19

Andynko hezkýýýýýý :-)))) Úplně mě za tebe ten pot taky polil :-DDDD. Parádně to zvládáš a já myslím, že ten věkový rozdíl už bude skoro ideální.
Zvládnete to, uvidíš.
Renča K a 7 měsíční Míša - že bych taky otěhotněla ? (Hm, jenže já se ještě necítím patřičně „odpočatě“ a je to bída bídoucí)

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 26.01.06 08:41

Ahojky všem,

Andynko, moc hezky jsi to napsala. Trochu jsem si zavzpomínala na loňský víkend 9.-10. dubna. 29.března jsem totiž byla u gyndr.,protože jsem nedostala MS, ale to nebylo nic neobvyklého. Nic neviděl, tak říkal přijďte za 14 dní a za týden si zkuste udělat test. Ten byl negativní. O výše zmíněném víkendu jsem si udělala další test a tam byla slaboulinká témeř neviditělná druhá čárka. Takovou už jsem ale na Těhutestu měla několikrát a těhotná jsem nebyla, tak jsem tomu nevěřila. No a 12. dubna jsem naklusala k lékaři a ten mi na ultrazvuku ukázala takovou úžasnou malinkou bublinku a říkal: Tak tady to máme, vidíte to? A já na to: Miminko? A byla jsem strašně moc šťastná. V tom je ten největší rozdíl mezi námi. Za dva dny na to jsem dostala od přítele prstýnek a byly to přesně 3 měsíce od našeho seznámení. A jak teď všechny víte, je z té úžasné bublinky úžasná holčička Julie, která dnes slaví svůj první měsíc.
Těhotenství nebyla procházka růžovou zahradou, hodně jsem si zkusila, jak po zdravotní stránce, kvůli neustálému špinění, tak po psychické. Ale všechno dopadlo na 1 a jsem moc šťastná, že to tak je.
Za 3 hodinky vyrážíme do nemocnice na UTZ kyčliček.

Mějte se krásně

Peťula a Julinka 1 měsíc

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 26.01.06 08:44

Ahoj omlouvám se, že vám sem lezu, ale nedalo mi to:) Andynko, moc pěkný deníček:) já si taky myslím, že ten věkový rozdíl bude ideální, a třeba se zadařila i holčička:)
Sama mám 8měsíčního synka, taky jsem si vždy přála dvě děti po sobě, jenže ten můj se pořád budí tak 4× za noc a je docela náročný i ve dne, takže zatím se nechám zajít chuť.

Držím palce, ať vše dobře dopadne, určitě to zvládnete! :)
Kristýna z květňátek + Vítek

 
Anonymní  26.01.06 10:47

Milá Andynko,

musím s tebou souhlasit, rok 2005 byl vyjímečný i pro nás, narodila se nám vytoužená Adinka a když jsme se po prvních náročných měsících stabilizovaly, test mi jako tobě ukázal úplně nečekaně druhou čárku. Na jednu stranu jsem strašně šťastná, na druhou to rozdýchávám ještě teď … Malá je středobodem mého světa, takže mám v hlavě plno otazníků, ale raději je zaháním a říkám si, že to prostě zvládneme jako spousta lidí před námi a po nás … Tak nám i ostatním držím palce!

Timeaa+Áda 9 měsíců+Medvídě 17tt

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.01.06 12:13

Renča nic si z toho nedělej ani já nejsem stále 100% odpočatá.Ono to ani s tim ročním raubířem nejde,přes den má nekonečně mnoho energie.Ještě ted mě občas zamrazí cože se nám to povedlo.

Petula pořádně si užívej Julinku,je to opravdu krásná holčička,koukala jsem na ni v albumu,utíká to děsně rychle a ani se nenaděješ a už to bude velká slečna.No a to už nás potom moc nepotřebují.

Kristýna moc ti přejiaby Vítek co nejdřívespinkal celou noc,vím jak je to noční vztávání náročný a je příjemný se taky pořádně prospat.Pak třeba ta myšlenka na dalšího potomečka bude reálnější.Ale i tak máte ještě fůru času,Vítek je v krásnym věku a tak si ho dosyta užijte.On je to s těma dětma potom nekonečnej maraton.

Timeaa také vám moc přeji krásné a zdravé miminko,vidím že nás je s tímto osudem víc a zřejmě to tak i má být.Hlavně aby nám jednou ty ratolesti dělali jen samou radost,pozdravuj Ádu , pinďu v bříšku a opatruj se.

Andynka

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 26.01.06 12:43

ahoj Andynko,

sice do tohoto deníčku vůbec nepatřím, ale nedá mi to, abych nepřispěla… V podstatě se mi stalo něco podobného co tobě… Akorát já v té době, kdy jsem otěhotněla ještě kojila dvojčata, která se nám narodily z umělého oplodnění, takže následné zjištění dvou čárek na TT pro mě bylo opravdu neuvěřitelné… Navíc já na svoje těhotenství přišla, až na základě toho, že mi rostlo břicho…:o)))) Tzn. ve dvacátém týdny jsem zjistila, že jsem opět těhulka…

No teď mám doma dvouletá dvojčátka holky a čtyřměsíčního chlapečka…je to sranda, někdy děs běs, ale vesměs je to super a jsem ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo. Martínek je naprosto pohodové dítě, přestože holky byly dračice a začaly spávat trošku slušněji až okolo roka…on spí už od prvního měsíce…

Krásně prožité těhulkovství a následné pohodové začlenění všech vašich dětí do běžného života rodinky přeje

Evásek a prťata

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.01.06 14:10

Evásku páni smekám před tebou,vždyt já bych si neměla na nic stěžovat.Proti tobě jsem absolutní ořezávátko.Ono zvládnout už dvojčátka musí být heoritský výkon a k tomu ještě takovej prcíček.Je super,že je váš chlapeček klidné dítko.Moc vám k němu gratuluji,ne nadarmo se říká,že když se žena k něčemu moc upíná,tak ono to zrovna nejde a vidíš jak to šlo rychle.To dobře znám,já si takhle užila toho prvního Dominika.Byl děsně hodnej,spinkal celou noc,skoro jsem o něm nevěděla.To s Tobiáškem už byla velká práce a je doted,je jako z hadích ocásků.Víš já si hlavně neumim představit jak zvládnu starost o ratolesti,do toho uvařit a uklidit po nich ten vyrvál,to se přece zvládnout nedá!

Andynka

 
Anonymní  26.01.06 14:21

Já jsem to taky prožila. Byla jsem čerstvě po kyretáži pro ZT v 6tt. První MS jsem ještě měla, ale tu další už ne. Já jsem si myslela, že mám nějakou poruchu, ta první MS také přišla později. Tak jsem se tím smířila a čekala dál. Potom mi to přišlo nějak divné. Koupila jsem si test a čekala. Ty // se objevily vpodstatě hned. Jaké bylo překvapení doma a u doktora. Nyní jsem ve 20tt a vše je super. Jen to přišlo trochu brzy po potratu, ale těšíme se.

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 26.01.06 15:06

Andynko - zvládneš to naprosto v pohodě, protože budeš vědět, že musíš, věř mi není to žádná apokalypsa… Já myslím, že ženská zvládne všechno, když musí… tak buď v pohodě, těš se na další mimčo, uvidíš, že si ho v pohodě vychutnáš.

E.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.01.06 18:08

Peťulo gratuluji Julince k dnešnímu měsíci!

Jazzi asi tě nepotěšim u takhle čiperných dětiček budem muset být na pozoru ještě pěkně dlouho,tipuju to alespon do tří let.Co si pak matně vybavuji od Dominika je s nimi už nějaká domluva a dají si i říct.Ale nemysli vládla u nás přísná ruka,děti toho jinak lehce zneužijí a jsou jako utržení ze řetězu.U Domči se to vyplatilo začíná být v kritickém věku a ve škole je super,doma nám sice začíná odmlouvat,ještě to však jde.Tak snad nebude hůř.

Andynka

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 27.01.06 11:12

Ahoj holčinky,

tak jsme včera zvládly ten ultrazvuk kyčlí v nemocnici, přijely jsme tam o čtvrt hodiny dřív a byly tam druhé. Pak najednou byla plná čekárna a chodba a bylo tam aspoň 15 maminek s tatínky a dětmi. Byly jsme naštěstí rychle venku, ale bohužel jsem se nic nedozvěděla. Myslela jsem, že dostanu nějaký komentář, ale prý to přijde až poštou, tak snad bude mít Julča kyčličky v pořádku.
Manža před chvílí odjel, tak mám chvilku klidu, přiveze zase kluky, tak si ten klídek opravdu musíme s Julčou vychutnat. Nechávám jí teď chrupkat, myslím, že se odpoledne moc nevyspí. Tak snad to zvládneme.
Rýma už je trošku lepší, ale stejně pořád frká a popotahuje, tak vysáváme a do toho brečí, je mi í líto, ale nedá se nic dělat.
Odskočila jsem si od žehlení, žehlím jenom plíny, ale i tak toho je hromada.

Mějte se moc krásně.

Peťula a Julinka 1 měsíc a 1 den

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 27.01.06 11:57

ahojky
Peťulo - gratuluji Julince k měsíci a prvnímu dnu. Je to hezké číst, jak ti roste. Hodně zdravíčka. Ty kyčlíky budou určitě v pořádku. Akorát nechápu, proč ti to neřekli hned, nám to pokaždé hned řekli.

Andynko - moc pěkný deníček. Napsalas to výborně. Tu únavu začínám poznávat až teď, Filípek do konce 6 měsíce spával celou noc, ale od té doby, co mu začaly růst zuby, tak se budí dvakrát až třikrát za noc, má větší hlad, takže ve 2 v noci krmím, ráno v 6 krmím a jinak chovám a uklidňuju. Na manžu jsem taky neměla náladu, ale ve středu jsme si udělali hezký večer, zapálili oheň v krbu a bylo to fajn. Tak snad tě nebudu následovat :-) Sice beru prášky, ale nic není na 100% že :-))

Jak se má Jazzi, Milli a ostatní? Snad nám neumrzly.

U nás se pořád pracuje na podkroví, tak zas vařím a vařím. A už mě to nebaví, nemám čas na Filípka a ten se mi pořád plazí pod nohama a chce si hrát. Tak se těším na sobotu, to už bude klid.f
Jdu zkontrolovat brambory, mějte se hezky.
Slámička

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 27.01.06 17:06

Ahoj holky!

Takže máme novej deníček, super, Andynko, myslím, že se ti moc povedl.
Asi to musel být opravdu šok, ale neboj, ty to určitě všechno hravě zvládneš. Moc ti přeju, aby to tentokrát byla holčička!

My máme zase jednou superden. Už v noci matoušek kňoural, bolelo ho bříško a teď přes den je to ještě horší. Nechce skoro jíst a strašně se vzteká u prsu. Pije asi tak 1-2min, pak se pustí a nastane šílený řev, ručičkou se odtahuje a přitom se jakoby natahuje pusinkou, ale řve a do puseny se mu nedá nic strčit. Pak se řevem unaví a usne. Je to na palicu, protože navíc tu trochu co vypije, samozřejmě ublinkne… Volala jsem doktorce, říkala, že to může být tím bříškem a nebo prostě stávkuje. No, uvidím, doufám, že se to zlepší, mám z toho nervy úplně hin.
To jsem si pěkně postěžovala, co? Ale jinak je to pohodička.

Peťulo, gratulace k „narozeninám“. kyčličky snad budou taky v pořádku? Ty dáváš preventivně ještě jednu plínu navíc?

Slámičko, že moc pozdravuju Filípka, dává ti asi taky pěkně zabrat,že, ale je to miláček!

Malej se zase vzteká, jdu ho nějak zklidnit.

Pa Lennys

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 27.01.06 21:27

Ahojte kočenky:-)

Dneska jsme byli celý den v trapu, takže novinky louskám až teď a užívám si horizontální polohy.
Dopoledne jsem měli babinec a miminec s holkama z práce a hned potom jsme jeli na plavčo, pak na nákup a domů jsem se dovlekla mrtvá:-)
Ale jsem hrozně potěšená, musím se vám pochlubit, že Matýska dneska jako prvního z naší skupinky potápěli a ještě nás dávali za vzor, jak máme bezvadně nacvičený signál! No já vím, že je to krávovinka, ale fakt z toho mám velikou radost a jsem na toho našeho kloučka děsivě pyšná:-)))
A navíc se po tom potopení řehtal, zato já pomalu šedivím, protože já se potápět neumím a vím, že budu muset:-)

ANDYNKA - super, moc děkujeme za deníček, už jsem to chtěla navrhnout, ale čteš mi myšlenky a konáš:-))
Já tě úplně chápu ohledně pocitů, které jsi měla při tom pozitivním tt, taky jsem si už dvakrát dělala testík a nervičky pracovaly:-)
A to ještě ani nemám od porodu ms:-))
Zkoušela jsem si představit, jaké by to bylo, určitě ne žádná sranda, ale nějak by se to zvládnout muselo.
A víš, co je super? Že z toho měl manža radost, vidíš, že na to nejsi sama a máš oporu. A ve dvou už zmáknete i tři cipísky:-)
Tak pohlaď toho raráška, doufám, že bude stejný jako ten můj Vetřeleček, když už zdědil krycí název:-))

SLÁMIČKA - jo, zuby:-) Matýskovi teďka vylezly najednou obě horní jedničky a zuby já vždycky identifikuju tak, že s z ničeho nic začne v noci často budit. Tyhle trvaly tak 14 dní, naštěstí ho vždycky udyndám prsem, ale to je buzení tak co hodinu.
Jo a můžu doporučit Calgel, když ho to moc trápí, dávám na noc, stačí kapička na prst, Matesovi to fakt asi hodně uleví a spí pak třeba tři hoďky v kuse.

LENNYS - s tím brekem při kojení to je asi u vás fakt bříško, ale vím, že Matýsek měl období, kdy se v průběhu kojení taky odtrhával (u nás v technické domácnosti říkáme, že se odkonektil:-)) a řval. Tuším, že tak kolem tří měsíců, možná i později. Netuším, čím to bylo, většinou to dělal jen u večerního koja. Na to platilo nechat ho být, necpat mu násilím prso a nesnažit se ho uklidnit, on prostě chvíli ležel na klíně, řval, pak se uklidnil a v pohodě se dokojil. Pak to zase přešlo:-)
Jo a co říkáš na stávku lékáren??Taky stávkujete?
A jak se daří bráchům? Pusu Matouškovi a ať pěkně baští!

Tak, já jdu odpadnout do hajan, přijímám tipy na vaření, já vůbec nevím, co vařit..:o
U nás to o víkendu jistí rajská a dušené hovězí a na neděli zapečené kotlety ve šleačce (to je tak děsně nezdravé a děsně dobré jídlo, já bych to mohla každej druhej den:-))

Pa a hezký víkend a zdravím i nepisatelky-čitatelky:-)
Linda a Matýsek, dneska přesně devět měsíců

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 27.01.06 21:41

Lindo,
moc Matýskovi gratuluju k těm devíti měsícům!
To naše kojení mě fakt deptá, rozhodně bych ho nemohla kojit na veřejnosti, protože by si každej myslel, že ho snad vraždím nebo co. Myslela jsem, jestli to nemůže být třeba málo mlíkem, ale to ne, protože vyloženě stříkám. Prostě budu doufat, že ho to časem přejde.
Marečkovi se daří celkem fajn, přibírá, papá mlíčko a je v podstatě v pohodě (klepu na dřevo). Se Šímou je to o něco horší, má pořád nějaký problémy, prostě se mu nechce domů.
Jo a stávka lékáren? Jen ať pěkně stávkujou, mají mou plnou podporu. Milý pan ministr Rath nás lékárníky vyloženě nesnáší a pokud se bude v tom křesle držet ještě bějakou chvíli, tak se po mateřské nebudu mít kam vrátit a s 5rokama vysoké školy, atestací 1.stupně a titulem doktor farmacie půjdu dělat pokladní někam do Alberta. Hlavně by mě mohli četri sebrat, jak je arogantní a namyšlenej,fuj to jsem se zase naštvala.
Nic, jdu se uklidnit pohledem na spícího andílka!
 Lennys

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.01.06 10:15

Ahoj holčiny,

trochu mě zlobilo připojení na net a tak se mi neukazovaly aktualizace a proto jsem nový deníček nezaregistrovala, ale napsala jsem komentář ještě do starého. Takže tady to kopíruju:

Včera jsem nestihla nakouknout, neb jsem tu měla na hlídání šestiletou slečnu. Řeknu vám, i když je to vcelku hodné dítě, k večeru už jsem toho měla plný brejle. Ještě štěstí, že jsme se skoro dvě hodiny zabavily venku na procházce. Já jsem si protáhla tělo a ona se vyřádila v hromadách sněhu podél cesty, co si nasyslily pluhy. Taky jsme pekly sušenky. Když si čuchla k syrovému těstu, řekla jen, fuj, to smrdí. A když jsem je vytahovala z trouby, nestačila jsem je před ní schovávat :-) A jak pro ní maminka večer přijela, hned se jí optala, jestli může zítra zase přijít. Jsem ráda, že se jí u nás líbilo a přesto, že to bylo náročné, domluvily jsme si za dva týdny zase jeden hlídací den.

Jinak jsem taky zjistila, že ten sníh je zcela nevhodný na stavbu sněhuláka nebo čehokoliv, protože navrchu je sypký a pod tím je zmrzlý, takže se nedají dělat koule.

V úterý máme kontrolu a mám obavu, že bude pan doktor výhrůžně zvedat prstík, neb se kulatím víc, než je třeba. Takže dneska a zítra budou dny zdravého stravování, snad to nějak přežijeme.

A co nějaké novinky? U nás se nic zvláštního neděje, jen se těším na nakupovací víkend za sestrou do Prahy. Těším se hlavně na ten UTZ, na svou oblíbenou kavárnu na Václaváku a na trochu městského ruchu.

Jinak mrňousovy aktivity se už nedají nazvat kopání, nýbrž boj o to, jestli ho udržím vevnitř, nebo mi prošťouchne břicho :-) Včera jsem si po večeři lokla piva a bylo to jak Vetřelec 4.

Milli

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 28.01.06 11:51

Lennys, já opravdu dávám jednu látkovou plínku přes papírovku navíc a řekla bych, že je to fajn i kvůli tomu, že když je náhodou nehoda a prolítne hovi třeba nohavičkou, tak to zachytne ta látkovka a zachrání se body.
Já mám takový hodný mimi, do čeho ji jeden den navlíknu, z toho ji před koupáním zase svlíknu, neblindí , peru tak jednou týdně a to jen proto, že už jí nemám co dát. Jinak ani nemám plnou pračku. Je to zlato. Dneska spala 6!!! hodin v kuse v noci a vzbudila se jen jednou v jednu a pak až v šest a to jsem naposled kojila o půl osmé. Je to princezna.
Usnula mi na ruce, tak šup do košíku.

Zatím pa

Peťula a Julča

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.01.06 14:25

Jé, Peťulo, takhle hodný miminko bych taky brala. 6 hodin v kuse je fakt super. Fakt úplný zlatíčko! Na mě asi čeká pěkný raubíř/ka, ale už se moc těším, až tu bude s námi a budu si ho moct pochovat.

Milli

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 28.01.06 21:21

Ahoj kočičky moje,

jééé nový deníček, Andynko, supééér!!!

Tak jsem se po týdnu „nicnedělání“ u mamky vrátila domů a začali galeje:-))), hora nádobí v kuchyni volala po zlikvidování hned, jinak bych neměla do čeho udělat čaj, ale prach atd. počká do zítřka. Nooo, tak to vypadá, že nechat doma chlapa samotného týden je děs:-)

V úterý jsem byla v poradně a viděla fazolku. Mám z toho vždycky tak skvělý pocit. Jediné, co mě trápí, je vysoký tlak:-(. U Peťulky jsem ho měla nízký a teď ho mám vysoký:-(. Příští týden ho jdu přeměřit, tak jsem z toho celá vyplašená. Jinak už jsem přibrala 3kg. Ale nevím, kde. Pořád se tak pozoruju. Nedopnu pomalu kalhoty, z čehož jsem docela na nervy, ale jinak se cítím skvěle:-)))

Za tři týdny mě čeká svatba, docela dooost se těším:-))). Teď čekám každým dnem svatební oznámení, tak hned hodím do galerky jedno a zároveň fotečku štěstíčka:-), ale budu to muset udělat v práci přes skener.

A co vy, holčinky moje, jakpak se máte? Milli, jak se cítíš? A Ty, Andynko?
Lindo a Slámičko, co kloučci? A Lennys? Co kluci? Kolikpak už váží? A Peťulo? Co ta Tvoje princezna?

Jééé, já mám ale otázek, co? Asi se všechno dozvím, když si vás přečtu, tak jdu na to. Mějte super večer!!!

Radka a štěstíčko 12+2

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 29.01.06 11:11

Ahoj Radunko,

tak se ti to krátí, viď? Svatba je za rohem a pak už jen budete pozorovat, jak ti roste bříško. Koukám, že nedávno jsi hlásila // na testíku a už máte za sebou tři měsíce. Hrozně to letí, co?

My se máme moc fajn, dneska odpoledne jedeme na návštěvu za manžovou babičkou, tak už se těším. Včera jsem vytahla šicí stroj a spravovala manžovy pracovní kalhoty. Hrozně dlouho se mi do toho nechtělo, ale jsem ráda, že už to mám za sebou. Vlastně to ani nebylo tak zlý, jen jsem se musela přimět začít s tím něco dělat.

Milli

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 29.01.06 11:34

ahojte zlaté holčičky,
jsem ráda, že jsem tu s vámi. Přečetla jsem si vaše super komentáře, vždycky mi zvednete náladu.
Jazzi - gratuluji Matýskovi k 9 měsícům, my je taky brzo oslavíme 11.2. :-) Tak prcek už chodí plavat, to je teda šikula. Kolik už máte lekcí za sebou? My začneme od 1. dubna. Teď se mi na to zdála velká zima. Jinak zuby nám rostou tak nějak divně. Prvně narostly jedničky dole, pěkně za sebou, tak jsem měla radost. Ale najednou se začaly klubat dvojky nahoře a to naráz. Tak ty už má venku a teď se ukazují jedničky nahoře a taky to vypadá, že budou naráz. Doufám, že tam bude mít dost místa mezi dvojkama. Řeknu ti, že je to fofr šest zubů během měsíce a půl. Jinak dneska spal krásně, probudil se jen ve 3 brekotem, tak dostal lahvičku s mlíkem a byl klid do 6 ranní.

Lennys - to víš že, mi dává Filda zabrat, je to takový malý rychlíček a neposeda, musí všude tam, kde jsem já. Už si i našel video a baví ho strkat prstíky do otvoru na VHS kazetu. A jakmile ho odnesu o pět metrů od videa, nestačím se ani otočit a už si to plazí opět zpátky :-)
Jsem ráda, že se miminkům jakžtakž daří, uvidíš, že je budeš mít brzo doma všechny tři. Posíláme jim všem pusinku.

Raduš - vítej zpátky mezi námi. To věřím, že máš doma vše vzhůru nohama, když necháš chlapa samotného :-) Asi jsou všichni stejní :-)) Už se moc těším na tvoje oznamko.

Peťulo - vidíš, jaká je tvoje holčička zlatíčko. Za chvíli bude honit nápadníky :-)

Milli - s kily navíc si nic nedělej, hlavně že se má mrňousek dobře. Já jsem celé těhotenství měla v pohodě a poslední dva měsíce váha letěla pěkně nahoru, byly to hrozné chutě na sladké (banánek v čokoládě atd.) Teď se snažím tu váhu navíc shodit, ještě mi zbývá 6 kg.

Jinak včera jsme absolvovali s Filípkem oslavu taťkových 60-tin. Bylo to fajn, v rodinném kruhu u našich. Taťka má po infarktu, tak marodí. Tak to byla taková malá oslava, ale příjemná, Filípek šel z náruče do náruče. Měl tam kamaráda - Vašíka od mého bráchy, je mu 15 měsíců a začíná chodit, tak to byla sranda oba prcky pozorovat. Hezky si spolu hráli.

Jdu vařit brambůrky, včera jsem od mamky vyfasovala řízky z kuřátka, tak udělám jen přílohu a salátek a bude vařeno.
Mějte se moc a moc hezky a dobrou chuť přeje Slámička a spící Filípek.

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 29.01.06 13:13

Ahoj holčinky,

musím se vám pochlubit. Dala jsem dnes Julče do ruky takový barevný kroužek, na kterém jsou navlečené jiné barevné kroužky různých velikostí. Tak to pevně držela a různě s tím asi 10 minut máchala. No bylo to kouzelné. Nahrála jsem to na kazetu a udělala pár fotek. Tak z toho mám takovou radost, jak je ta naše holčička šikovná. Taky už krásně pase koníčky, ještě to moc dlouho nevydrží a vypadá u toho někdy jako opilá, ale je to kouzelné.

Zatím pa

Peťula a Julča

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 29.01.06 15:13

Ještě jsem si vzpomněla. U mamky jsem se vážila a ještě mi zbývá shodit 4 kg a jsem na původní váze. Připrala jsem celkem 16 kg a 4 kg měla Julča, tak myslím, že to docela jde.

Peťula

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.01.06 15:49

Ahojky tak jsem vám poslala do naší fotogalerie aktuální UTZ Vetřelečka.Byl děsně čiperný a děsně se mrskal.Od té první kontroly hodně povyrostl.Letim ke známým jsme pozvaní na návštěvu.

PS:Jsem moc ráda,že se vám muj deníček líbil.

Andynka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 29.01.06 16:50

Ahoj ženský !!
Jazzi: Koukám, že tu hrůzu z // si snad po porodu přežijeme každá :-DDDD, zvlášť když ještě nedisponuješ MS, tak je to furt na vážkách :-). Ostatně shodou náhod mě pár dnů už pobolívá břicho jako při MS, v pátek se mi párkrát zvedl kufr, tak doufám, že byla jen náhoda :-DD.
Skoro už jsem se za ten skoro 1,5 roku bez MS přestala orientovat v nabídce vložek a tamponů :-DDD
Jinak Calgel taky chválím a opičíme se s Míšou po vás, též rostou jedničky a včera taka brutálně, že mu z dásně tekla krev. A bolí to patrně pekelně…
Celkový stav 6 zubů…

Peťuldo: kyčle budou určitě O.K, kdyby něco, řekli by ti to hned…ale je to divný, že to neříkají hned.. Plínka navíc je praktická v uchránění bodýčka, to máš pravdu. A v zimě je to snesitelnější než v horkém létě. To je výhoda. V létě to nešlo ani při nejlepší vůli.

Lennys - doufám, že kojení se lepší. Tohle věčné „odinstalování“ od prsa jsem snad nezažila, ale Jazzi jo, to si pamatuju :-)

Milli - tlustá jo ? Doktor jistě kecá… A kdyžtak ať si zkusí otěhotnit sám a uvidí, jak se dá netloustnout… Že Rákosníček po pivu tancoval - to se vůbec nedivím…:-DDD
Vitamín B je potřeba, to chválím.

Raduš - páni, svatba teda bude brzo !!! Teda spíš to letí, tak to snad stihnete, než se vykulí bříško. Ale nevím nevím. Já byla dost těhu hubeňour a beznadějně se vykulilo cca v 16-17 tt. Po triple testech.

Andynko: frčím se kouknout na fotečky.

Mějte se krásně a přežije ty mrazy…
Renča

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 29.01.06 20:26

Ahojky barbuchy!

Tak víkend je za námi a před námi prac.týden. No, ono je to jedno, jedeme to stejnak pořád dokola.

Renčo, s tím kojením bohužel bojujeme pořád, jednou je to lepší a jednou horší. Sice si při tom největším řevu říkám, že se na to vykašlu a strčím mu flašku, ale pak mě to přejde. Naštěstí mám doma kojeneckou váhu, takže vím, kolik vypije a jsem klidná, že jenom neřve, ale stíhá v intervalech i pít.Doufám, že je to jen taková malá vzpoura a že to vymizí. Kdyby to tak bylo celej půlrok, tak bych asi skončila v Bohnicích.

Andynko, fotečka je nádherná, určitě to bude holčička jak vyšitá. Pamatuju si, že Tobíka jste před okolím docela dlouho tajili, jak to máte teď? Zveřejnili jste to nebo budete zase šokovat okolí až v 6.měsíci?

Peťulo, já nevím, ale mě v nem. říkali, že klukům nemám dávat hračky do ruky, pokud si je sami nevezmou. Prý aby se neprohluboval ten úchopový reflex. Co na to zkušené maminy? Dávat nebo nedávat?

Raduško, tak týden sis odpočinula a doma to teď musíš dohánět, co? Super, že to nejhorší období už máš za sebou, teď už to bude všechno jenom lepší a lepší. Bříško se bude zvětšovat, chutě taky… Tak si to pěkně užívej!

Milli, nějak jsem to nezaregistrovala, ale kolik jsi přibrala? Ale já myslím, že to všechno pak půjde rychle dolů, a takhle je alespoň příležitost pořádně se nadlábnout bez výčitek svědomí. Já si to teda užívala. I když, užívám si to i teď, mám pořád šíleně žravou.

Slámičko, pusinku klukům předám, teda dám to za úkol manželovi, já za nima teď bohužel nejezdím, pro Matouška by to přece jenom bylo náročné, takže mi holt musí stačit jenom fotky.

Tak se mějte fajn a pa.

Lennys

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 29.01.06 21:58

Ahojte kuřátka:-)

Dneska naštěstí brouček usnul při kojení, tak po osmé večerní už můžu vypnout. Nějak mě ta zima už nebaví, jsem úplně vyšťavená. Kdeže loňské sněhy jsou, když jsem s pupíkem skákala po štaflích a vyráběla hodnoty v baráku:-))
I když je fakt, že postarat se o jednoho takového mrňavého špuntíka je stokrát náročnější na fyzičku i na palici, než vymalovat celej barák i se sklepem:-))

RENČA - taky už jsem párkrát měla pocit, že ms je za dveřma a vždycky to zas přešlo. No v úterý jdu na preventivku na gyndu, tak pohovořím s dr., jestli náhodou nevykouká, kdy se ta milá věc dostaví:-)
Týýjo, bobánkovi krvácely zuby?? Tak to slyším prvně, že to někomu dělá tak brutální potíže, chudáček malej…Matesovi ty horní taky daly trochu zabrat, ještě že šly v závěsu za sebou, snad zas bude chvilku klid:-)

SLÁMIČKA - Jo plavčo, já taky chtěla začít až někdy na jaře, tak jsem tam jen tak informativně brnkla. No a vyvalili na mě, že na kursy se tu čeká i několik měsíců, a pro děti, které neabsolvovaly plavání ve vaničkách, se to otvírá jednou za čas a měli poslední volné místo.
Ale nelituju, máme to na bazén kousek pěšky, takže žádná hrůza, Mates je vcelku otužilý, takže mu to potíže nedělá. A plavací tety jsou fajn, i maminy ve skupince, já to beru i jako relax pro sebe, že máme nějaký program.
Vřele doporučuju a doufám, že se to Filípkovi i tobě bude zamlouvat:-)
A zuby..neteři od manži nejdřív vylezly špičáky a vypadala jak malinkej upírek:-))

PEŤULA - Julča je šikulka, je to ženská;-)A na kila nehleď, kojíš, tak potřebuješ energii, ono to půjde dolů samo, ani nebudeš vědět, jak. A jak se začne malá víc mrskat, začneš se víc mrskat i ty, já jsem pokaždé večer úplně hotová, jak furt Matesa odněkud lovím, odnáším, přenáším. Docela by mě zajímalo, jaký sportovní výkon tímhe podávám, je to něco mezi vzpíráním a během na krátké tratě:-))

LENNYS - buď v klidu, soudruh Rath mě taky občas dovádí k šílenství, naposled když byl minulou neděli v Otázkách V. Moravce:-)
A k tomu bojovému kojení, včera jsem si vykopala starý deníček květňátek, kde jsem to tenrkát řešila (já si to fakt už moc nepamatuju:o). Tak jsem oživila paměť, Mates většinou začal vyvádět po pár minutách kojení, tak buď jsem ho nechala normálně ležet a čekala, až skončí s řevem (poradila mi to jedna kočka, které to malej taky dělal) a kupodivu to rychle zabíralo. Nebo jsem ho nechala odbrknout a chvíli držela v klubíčku a nožičkama mu masírovala bříško, to se taky většinou uklidnil. A na flašku nemysli, nemáš záruku, že by to bylo lepší, vydrž a určitě to bude brzo lepší. Děti jsou chytrý, určitě takhle nebudou vyvádět půl roku, když je to jííídlo a je to táák dobrý:-)
My jsme se kojení oba učili a fakt to chvíli trvá, než si začnete vyhovovat, pak zas přijdou růstové spurty a tak, ale to je vždycky záležitost pár dnů a zase je dobře.
držím palec a ať manža opusinkuje kluky i za nás:-) Ještě jsou v inkuboších nebo už můžou na chvíli ven?
Jo a s tím úchopovým reflexem jsi mě docela zaskočila, fakt nevím..Dr. nám nic takového neříkala, já teda Matesovi dávala hrazdu na koukání a po hračkách začal sahat sám, nebo jsem mu ji nechala ležet na klíně a on si ji vzal.Pak už jsme mu je podávali do ruky.

ANDYNKA - jdu juknout na Vetřelečka II., neprofláklo se náhodou pohlaví??:-))

Tak, jdu hajat, udělala se mi na dásni u zubu nějaká mrcha, bolí jak prase, až mě z toho bolí i ucho, tak snad to zítra bude lepší, strašně mě to znervózňuje a jsem pak protivná až hrůza:-)

Pa Linda a Matýsek
A zdravím jako vždycky DEDE, ZUZKU, KVĚTINU, LILI a ostatní dočasně nepřítomné a občasně nakukující:-)

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 30.01.06 09:01

AHoj holčinky,

hlásíme se vám s Julčou po první skoroprospané noci!!!!! Jlča vytuhla před devátou a vzbudila se až ve třičtvrtě na pět!!!! Pak jsem nakojila, přebalila a šup s ní do košíku a pokračovala až do třičtvrtě na osm. PARÁDA. Doufám, že jí to dlouho vydrží. Teď leží v košíku a něco si brouká.
K těm hračkám, já jsem právě někde v Betynce vyčetla, že se jim ta hračka právě má vkládat do ruky. Tak teď teda nevím. Ale než si je začne sama brát, to bude ještě asi docela doba ne? Pár týdnů?
Chci se zeptat zkušených mamin na klokanku nebo baby vak, jaké jsou vaše zkušenosti? Uvažuji o koupi, už jsem odpověděla na jeden inzerát na mimibazaru, ale paní mi napsala, že tem je opěrka jen do půl hlavy, takže prý až tak od třech měsíců, tak nevím. mě by se šiklo nějaké nosítko už teď. Když jdeme do obchodu, tak abychom ji netahali na ruce nebo s autosedačkou. Tu jinak necháváme připoutanou v autě, děsně blbě se tam připíná. Taky mi to přijde praktické na poponášení doma. Takhle jsem buď s ní a bavím jin, nabo leží sama, když nebrečí, nebo spí. ???????????

Jinak konečně to vypadá, že bude brzy končit šestinedělí. Už nejsem jak chodící prodejna vložek. Bála jsem se, jestli se někde nestala chyba, když jsem pořád krvácela červenou krví a už to byly 4 týdny. Teď od soboty už v noci nic a přes den trošku, tak snad se to už blíží do finiše.

Mějte se krásně

Peťula a Julinka, dnes 5 týdnů

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 30.01.06 10:45

Ahoj berunky,

dneska mě při pohledu z okna překvapila docela úděsná mlha. Nevidím ani přes dolík k sousedům, který jsou asi 100 m daleko. Už jsem si hezky zatopila a teď dumám, co si dáme dobrého k obědu. Nejspíš to budou nudle s mákem, ty už jsem strašně dlouho neměla. Taky mám moc ráda šusterku (někde tomu říkají škubánky). Moje babička jí dělala tááák dobrou. Možná bych jí taky někdy mohla zkusit.

Slámička, Lennys - to je docela fajn, když vidím, že to pak zase půjde rychle dolů. Před rokem jsem vážila 60 kg - honila jsem postavu do plavek na dovolenou. Pak se mi to vrátilo na mých cca 66. Ráda bych zůstala pod 80, ale když se to nepovede, hlavu si s tím lámat nebudu. Hlavně, když se má mimís dobře, že?

Andynka - zkoukla jsem v galerce vaší fotečku a zavzpomínala jsem. To už určitě každým dnem budeš cítit pohyby, viď? Mě to vždycky tak rozněžnělo, když jsem po začátku cítila jen takové hlazení a pošťuchování. Dneska jsou to spíš pokusy o proražení břišní stěny :-) Ale čím blíž je porod, tím víc se těším, až si naše mláďátko pochovám v náručí.

Peťula - já jsem si na to přenášení pořídila (nebo spíš nechala darovat) šátek, protože kamarádka takhle odnosila tři děti a všechny byly moc spokojený. Ale na druhou stranu jsem slyšela, že ne úplně každé děcko má šátek rádo. Prostě to budeme muset zkusit. Bydlíme na vsi a na nákup, k Dr., na poštu atd. musíme jezdit do města a taky se všude nedostanu s kočárkem a nějaká varianta k autosedačce se hodí.

Milli

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 30.01.06 11:04

Tak jsme se vrátili od doktorky Tobík je parádně nastydlí.Celou noc prokašlal takže jsme oba nevyspalí.Byli jsme o víkendu po delší době u našich.Oni mají centrální vytápění,ale děsný večer je tam nesnesitelných 27°C a nad ránem 17°C takže byl po ránu malej prochladlej ,neni na to z domova zvyklí a tak to bohužel odmarodí,docela mě to štve,Tak dlouho odolával a byl zdravej jako rybička.

Lennys máš pravdu o Tobíkovi se všichni dozvěděli až ten 6měs.Ted to ví zatím moje máma a Kubovo rodiče,nikdo jiný.Bude to pro ně obrovský šok,větší než Tobík,s tím nějak počítali.Přece jen ,ten třetí potomek je překvapí možná víc než mě.

Jazzi nic by zatím na UTZ asi vidět nebylo v tom 16tt.Příště jdu už na velký ,ale chci překvápko až do konce.Alespon jednou zažiju jaké to je když ti to oznámí aniž bys to předem tušila.

Petulo gratuluji k pěkně prospinkané noci.To je Julča fakt šikovná,držim palečky aby jí to vydrželo.

Jdu se věnovat Tobiáškovi fňuká ,kašle ,pšíká má toho nějak moc,na jednoho pidi človíčka.

Andynka

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 30.01.06 11:43

ahojky holčinky,
tato noc byla po dlouhé době zase bez probuzení, tak jsem se konečně vyspala. Filípek je poklad. Teď zase hajá.

Jazzi - doufám, že se Fildovi bude plaváček líbit. Doma máme velikou rohovou vanu a když ho do ní nesu, je celý nadšený, leze si tam, pořád něco zkoumá a když ho držím, tak krásně plave, kope nožičkama. A dokonce se už i trošku potopil a voda mu nevadí. Tak se na plavčo těším, už i z toho důvodu, že budu mít i já pohyb.
Doktorka nám taky řekla, že prcek vypadá jako upírek, když mu nahoře vylezly zuby dvojky a jedničky ještě chyběly :-)

Andy - to je mi líto, že se Tobík nastydlý, je to nanic, když malý prcek omarodí, držím palečky, ať se z toho brzo dostane. A ty si dej na sebe pozor, ať mimi v bříšku nenastydne.

Peťulo - babyvak ani klokanku jsem neměla, ale slyšela jsem na to celkem dobré reference. Viděla jsem v létě plno mamin, jak miminka nosila na bříšku a ona spokojeně spinkala. Filípek celé léto strávil venku v kočárku, byl i pěkně opálený, a to jsme byli pořád pod slunečníkem.

Milli - ty kopanečky od mrňouska musí být pořádné, jak píšeš. Teď si na to taky vzpomínám, Filípka jsem pokoušela, když byl v bříšku. Šťouchala jsem do bříška a on mi odpovídal kopanečky a šťouchanci. Byla to sranda, jako by to opravdu bylo dorozumívání.

Lenýsku - taky mě zajímá, jestli jsou miminka pořád jen v inkubátoru. A jak máš doma uspořádanou ložnici s postýskama?

Před chvílí jsem byla venčit Lilinku a za domem nám běhají srnky, pasou se tam na poli, tak jsme je chvíli sledovali, je to úžasný pohled.
Zdravím všechny přítomné a čtoucí.
Pá Slámička a spící Filípek 8 měs. a 3 týdny

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 31.01.06 19:39

Ahoj holčinky,

hlásím druhou prospanou noc 21:45 - 4:30 a taky přítomnost. Koukám docházka nic moc, tak třeba zítra.

Pááááá Peťula a Julča

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 31.01.06 21:54

Ahojte kuřátka:-)

Dneska jsem byla celý den v trapu, udělala jsem si doktorský den a oběhla zubaře a gyndu.

SLÁMIČKA - u zubaře mě dr. děsně chválil, že to je vidět, jak poctivě nosím ty příšerné gumičky (mám je natažené mezi horní a dolní čelistí, vypadá to děsně, už jsem jich pár spolkla a nebo ty mrchy praskají a střílí mi z pusy ven-fakt luxusní záležitost:-)))
No tak mě tam vychvaloval do nebes, všechny sestřičky se mi musely jít podívat do huby, já celá š´tastná, že po pěti týdnech mě těch gumek už zbaví. No a on mi řekl, že je to príma a že ještě šest týdnů gumiček…!!!
Ale už se prej dočkám, jsem strašně zvědavá, až to sundají:-)

ANDYNKA - no hele k pohlaví, můj dr. mi to řekl už v tom 16.tt a na velkém UTZ mi to jen potvrdili:-)Ale je fakt, že oni říkali, že já jsem extra dobře průhledná a bylo to hezky vidět:-)

PEŤULA, MILLI - já baby-vak i šátek chválím, vak jsem docela hodně využila první dva měsíce. Nemusí se do něj mimčo tak složitě motat jako do šátku, takže je to prima i na doma, když dítko řve a mamča potřebuje volné ruce.
Nevýhodou je, že z toho docela rychle vyroste a zátěž je na jedno rameno, což není moc prima na záda. Pak už je lepší šátek.

Peti, gratuluju k prospaným nocem, a´t to Julince dlooouho vydrží:-) Matýsek taky od narození dobře spával a ťukám na dřevo, zůstalo mu to. Krom růstových spurtů a zubů, to k tomu prostě patří. Já věřím tomu, že je to tím, že jsem i já v těhu dobře spala:-)

Tak, jdu dokoukat 13. komnatu Evy Holubové, je to zajímavé a mám tu babu ráda..:-)

Zdraví Linda a Matýsek

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 01.02.06 09:01

Slámičko je to smůla,že jsme tak
omarodili.Naštěstí v noci Tobík spí dobře,nadopuju ho lékama a pomáhá to.Přes den má nudli jako kšandy,kašle ale méňe než první den.Já kupodivu odolávám,lítá to kolem mě ze všech světových stran,ale na podzim ani ted jsem ještě nezamarodila,ťuk,ťuk,ť­uk…abych to nezakřikla.A co vy?Filípek se už asi začína pohybovat po čtyřech?U nás to začalo někdy začátkem 8 měs.Ted už je to horor,dostane se všude kam si usmyslí,to uvidíš.Držim palečky at neomarodíte,protože to je ,jak se říká opruz.

Jazzi taky jsem se dívala na 13.komnatu E.H.,vůbec jsem netušila že měla takové problémy s alkoholem.Bylo mi jí líto,musela si holka užít děsný chvíle.Taky ji mám ráda,je to super herečka.Tak snad ten boj vyhraje.

Andynka

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 10:44

Ahoj holčinky,

přihodila jsem do galerky fotky Julči. Včera jsem stahovala z foťáku do počítače.

Peťula

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.02.06 16:50

Ahoj holčiny,

dneska jsem tu měla návštěvu - kamarád potřeboval zaučit v jednom prográmku na PC, tak jsem mu trochu vypomohla.

Po obědě jsem si naložila maso na svíčkovou - vždycky, když dostaneme od někoho králíka, tak pořádně nevím, co s ním. Ze zadních stehen mám ráda řízky, ale vykosťování mě moc nejde a hřbet většinou zkončí jako omáčka. Dneska budu prvně zkoušet chlupatý knedlíky, tak mi držte palce, ať se povedou.

Včera jsem byla na těhu cvičení a sesřička mi hlásila, že už mám od příště chodit do „vyšší“ skupiny - od 30tt. Sice budeme teprve 28tt, ale prý jich tam je málo a v mojí skupině jich teď pár přibylo, tak aby se to srovnalo. Pomalu si začínám fakt uvědomovat, že se to začíná blížit.

Taky jsem dostala od manži a od rodičů penízky k svátku a ještě pro mimíse, takže v sobotu bude v Praze velké nakupování. No a v neděli už snad konečně uvidíme, co se mi to tam mele v břiše :-)

Zítra budu ještě večer na netu, pak se ozvu až v pondělí. Takže kdyby to náhodou zítra nevyšlo, tak ačkoliv je teprve středa, už teď vám všem přeju krásný víkend.

Milli + Rákosníček 27tt

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.02.06 17:04

Peťulo,

Julča je kočka! Ještě prosím přidej recept na takhle krásně spavý miminko. Taky se ti před narozením tak hodně mlela v břiše? Mě to kolikrát za noc vzbudí. Tak mě napadlo, jestli netrénuje na ty noci po porodu :-( A jak vám jde kojení?

Milli

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 01.02.06 18:40

Ahojky Milli,

Julča takhle spala už v bříšku. Přes den se děsně mlela a boulila na všechny strany jjak chobotnice a v noci jsem se nevyspala jen kvůli čurání, jinak spaní v pohodě. Tak myslím, že si to nechala jak to bylo.
Kojení taky jde, Julča se přisosne a sosá a sosá. Myslím, že je to předpisové. Nemlaská, nepropadají se jí tváře, naopak se jí hýbou ušní boltce a je slyšet jak polyká. Sice dneska trošku zlobila. Baštila vždy jen tak 7-10 minut. Pak si to ale vynahradila a byla u mě přilepená skoro třičtvrtě hodiny. Takže zatím ťuky ťuk, kojení jde a to jsem moc ráda.

Peťula a Julinka 5 týdnů a 2 dny.

P.S.: A co nějaká fotečka pupíku? A už máte vybraná jména? A co myslíš, že má rákosníček mezi nožičkama?

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 01.02.06 21:32

ähoj holky moje,
jsem ráda, že jste napsaly, včera tu bylo smutno. Já mám za sebou náročný den, hned ráno jsme s Filípkem pekli jahodový koláč, v 11 h nám přijela kamarádka s 5 měs. Zuzankou, tak měl Filípek aspoň kamarádku, byl z ní úplně nadšený, pořád se na ni culil. Ve dvě jsme jeli do města, byla jsem objednaná k holičce, ale představte si to, spletla jsem si hodinu a došla jsem tam o hodinu později, tak už na mě neměla čas. Byla jsem tak naštvaná, nakonec mě manža dovezl do Hypernovy, tam je kadeřnictví, kde tě vezmou hned, tak jsem chvíli počkala a stálo to za to. Mám na hlavě měděný melírek a pěkně ostříhané háro. Jsem moc spokojená, i manžel si broukal radostně :-) Filípek mě naštěstí poznal.
Jinak ty noci probrečené kvůli zubům jsou hrozné. Ani ten Calgel nepomáhá, už jsem mu i dávala Panadol na uklidnění, budeme to muset vydržet. Teď ani nechtěl jít spát, pořád se v postýlce zvedal a kousal postýlku na okraji.

Milli - tak si musíš něco pěkného v Praze koupit a pak se nám pochlubit. To cvičení pro těhulky je dobré že, taky jsem chodila a bylo to fajn.

Andy - Filípek je pěkně nadaný na to lození, dnes mi pořád asistoval u trouby,hlídal za mě buchtu. Už leze po čtyřech, zkusí tak čtyři pět krůčků a pak jde zas na bříško. A nebo se zkouší postavit na ručičky a nožičky. Jak to vypadá s nachlazením?

Jazzi - uvidíš, že ty zoubky budou brzo v pořádku a budeš se sobě moc a moc líbit. Stojí to za to. Já jsem teď moc spokojená. A co dělá Matýsek, napiš jeho nové pokroky.

Pe´tulo - tak ty prospané noci ti teď závidím a chválím Jůlinku. Jinak jsem prohlížela fotky a je krásná, no prostě úžasná kočička.

Dala jsem vám jednu fotku vysmátýho Filípka do galerky.
Jdu si dát sprchu a jdu do hajan.

Pá Slámička

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 02.02.06 10:55

Milli tak jak dopadly knedlíky,povedly se?Myslim,že neplatí když je mimi v noci čiperné musí být i po narození.Tobiáš mi dával taky děsně zabrat,moc jsem toho ty poslední týdny nenaspala.Když se narodil budil se pravidelně po 3-4hod.,vubec neplakal.Nakojila jsem ho ,přebalila a chrupkal spokojeně dál.Takhle to měl cca do konce 4měs. později to protahoval a pak se začal budit jednou za noc a ted tak od konce 10měs. chodí spát v půl osmé a vztává po sedmé hod.To už je paráda,vyspalí jsme všichni.Ale jak říkám i jako mimi noci neprobrečel,jen musel mít to kojení.Tak uvidíš snad budeš mít šikovné mimi.Jsem zvědavá co vám poví na UTZ,taky jsem ho absolvovala v 28tt.

Slámička tak to je Filípek šikulka,že už ti takhle pěkně asistuje.V tomhle období kolem toho roka je s nimi už pěkná legrace,ale i plno starostí aby se nám někde nepřizabili.Nemoc začíná ustupovat,tak si myslím že o víkendu už by mohl být v pořádku.Jen mě znepokojuje,že docela často kadí,předevčírem 8× za den,včera 5×.Neni to vyloženě průjem,je i čilej má chut k jídlu a dost pije tak nevim čím to může být.

HOLKY nevíte kam se vlastně poděla Gabrielle?Už dlouho tu nebyla!

Andynka 17tt

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 02.02.06 15:59

ahojky holky,
Andy - neznepokuj se, Filípek mi normálně kadí tak 4× za den a občas je to i 6×, podle toho kolik vypije čaje a taky kolik toho sní. Nemá problémy se stolicí. Jinak je zdravej. Jsem ráda, že vám nemoc ustupuje. My vypadáme dobře, akorát trošku Filípek kašle. Ale spíš je to z toho, jak si cucá prstíky kvůli rostoucím zoubkům a pak mu zaskočí.
Dnes u nás byla sestra s dvouletou neteří na návštěvě, ale řeknu vám, že Filípek je zlatý dítě, malá Klárka pořád brečí, nic nechce nikomu půjčit, dost se vzteká. To u Filípka neznám. Je hrozně hodný a rád si hraje sám s hračkama, vždycky se do něčeho zakouká a zkoumá to půl hodiny, nejlepší je autosedačka, ty popruhy ho hrozně zajímají.

Kde jste všechny?

Pá Slámička

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 02.02.06 16:19

Zdar kočky !!!
dítě spí, tak snad něco napíšu.

Monalisa: krátí se poslední dny svobody co ? A co pupík ? Už roste roste......

Lennys - bojkot kojení nebude trvat půlrok neboj !!!! Problém několika dní, ale je to nápor pro nervy pro mamku i pro mimčo…to je mi jasný.

Jazzi: Dr. vykouká MS ? No to jsem zvědavá, jak dopadneš. V únoru mě to čeká taky, tak jsem zvědavá…
Gumičky do zubů ti nezávidím, ale vem si, jak oslnivej budeš mít pak úsměv…
Aby si tě manža pak hlídal !!! :-DDD

Andynka: Gabrielle myslím odešla protože měla před porodem a nechtěla tu snažilky dráždit miminkem… :-(((( Smutný no.
Ale my tu svorně doufáme, že se mezi nás vrátí a pochlubí se uzlíčkem štěstí - však už nejspíš budou mít i po šestinedělí, ne ?

Slámička: Nový účes závidím, taky bych potřebovala, ale není nikdo, kdo by pohlídal dítě alespoň dvě hoďky, abych se mohla jít zkultúrnit. Achjo…Snad až půjde do školky, tak budu mít čas… :-DDD

Milli : Nepovídej 27 tt… ???? :o. Nedávno jsi hlásila // a teď ???? Uf.....
A jak dopadly chlupatý knedle včera ?

Holky, já se tak těším na další snažilkovství. To bylo asi nejhezčí období mýho života a pak to těhotenství. I když bylo sakra náročný, tak to stálo za to.
Ovšem do šestinedělí se mi nechce, to byly nervy na pochodu. Popravdě jsem se z toho všeho fyzicky vzpamatovávala min. 3 měsíce a myslím že rok mi bude trvat než se srovnám psychicky…
Ale špatně na tom nejsem, poštěstila se mi taková drobná domácí práce, tak jsem šťastná, protože to je moje vysněné povolání, vysněný obor…takže i přes tu únavu můžu říct, JE MI SUPER !!!
Tak jsem si vylila dušičku a dítě pořád spí. Tož bych se třeba mohla jít najíst, ne ?
Mějte se hezky a pište, a Raduš, ty sem taky koukej zavítat mezi zkouškami účesů a šatů… :-))))
 Renča

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 02.02.06 16:35

Ahojky berušky moje,

tak mám zase chvilku, abych vám napsala pár řádků. Dnes jsem „sháněla“ kadeřnici,která by mě v ten den D krásně učesala a řeknu vám, že to byl nadlidský úkol. Hrůza! Nakonec jsem našla nějakou soukromnici, která je ochotná i tu sobotu přijet k nám. V úterý jdu na zkušku účesu - moc nechápu proč, ale budiž. Už mi chybí jen zařídit kytku.
V pondělí jsem byla v práci a tam se vám udály změny! Šéf na hodinu vyhodil dva pracovníky, protože mu kradli materiál. Docela nás to všechny překvapilo, protože máme šéfa spíš jako tátu. Jsme podnik, který má 27 zaměstnanců a držíme jako rodina než jako firma. Prý z toho byl dost špatný.
Za mě už naše náskok, v pondělí jedu tu holčinu zaučit.
Jinak - jezdím sama autem, to je vám sranda:-), jsem nervozní až hrůza!
Peťulka teď po mě chce pustit k PC, aby si mohl zahrát nějakou přihlouplou hru, takže ho budu muset pustit, jinak se tu zblázní žadoněním.
Večer sem ještě juknu a napíšu víc.

Zatím se mějte moc pěkně!!!

Radka a štěstíčko 13tt+0

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 02.02.06 18:10

Ahoj berunky,

tak poslušně hlásím, že knedle byly jak ze žurnálu a svíčková taky dopadla dost dobře :-) Fakt mě to překvapilo a hlavně potěšilo. Většinou se mi povede buď jedno nebo druhý, ale tentokrát to fakt vyšlo.

No jo, utíká to jako blázen. Už se moc těším na mrně. Moc moc doufám, že to bude holčička, manža se zase přimlouvá za kluka - no jo, ti chlapi. Já bych podle UTZ kolem 20tt tipovala holčičku, ale to bylo ještě dost brzo, tak uvidíme. Každopádně v pondělí hodím fotky do galerky a taky přidám bříško. Už začíná fakt narůstat dost rychle. Až budu mít to potvrzené pohlaví, tak konečně půjdeme vybírat ten kočárek a taky budu moct vymalovat pokojíček. Pro holčičku to bude samozřejmě žlutá a růžová a pro chlapečka žlutá a bledě modrá.

Snad se to mláďátkovo noční hemžení nepřenese i do jeho „pozemského“ života a budu se moct vyspat alespoň trochu. Už teď se těším na spaní na břiše :-))

Tak já letím zkontrolovat, jak mi to hoří v kotli, za chvíli je tu manža a tak mu budu ohřívat večeři. Nám ta odleželá svíčková chutná ještě víc, než čerstvá.

Takže zatím pa a mějte krásný víkend a vaši mimísci a fazolky taky!

Milli

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 02.02.06 21:41

Ahojky koťata!

Tak jsem zkoukla Ordinaci, jsem totál závislák, ale to mě naučili v nemocnici, když jsem čekala na kluky. Do té doby jsem žrala Rodinná pouta, ale teď čučím na tu Zahradu. No jo, a a pak že se v těhotenství nemění chutě.

Dneska jsem byla u zubaře, brrr, úplně šíleně mě bolel zub, a už od porodu, ale pořád jsem to odkládala. Přiznávám, jsem srab. Ale pak došlo k ohrožení příjmu potravy, fakt jsem nemohla ani kousat, tak jsem se překonala. Takže vrtačka a plombička. No přežila jsem to, vstávání ráno po císaři bylo horší:-)

Jinak tu kojící krizi snad máme za sebou, ťuk,ťuk, musím to zaklepat. Nebo to alespoň není tak strašný. Na mnohé rady ho nechávat vyzuřit a vybrečet, nesnažím se ho za každou cenu narvat k prsu. On si za chvíli uvědomí, že má vlastně hlad a klidně pokračuje. Jsem zvědavá, jestli to budu zažívat i se zbytkem mužstva…

Jazzi, Mareček si ještě hoví v teple, ale hlavně proto, že potřebuje zatím ještě pořád vyšší koncentrace kyslíku, a Šimon tak různě pendluje podle stavu. No jo, není to jednoduchý, ale co se dá dělat.

Slámičko, naše ložnice je pěkná noclehárna, všude samá postýlka. Vystěhovali jsme skříňky (naštěstí máme šatnu) a tak jsme se tam vlezli. Ale jenom tak tak.

Peťulo, objednala jsem si Babyvak a jsem s ním spokojená. Ale asi se to nebude moct využívat nějak moc dlouho, protože zátěž je jen na jednom rameni a nevím, takhle tahat třeba 6kg dítě, tak mi asi odpadne. Ale zatím je to fajn.

Holky, musím končit, malej se budí!
Pa Lennys

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.02.06 10:25

Ahojte kočenky:-)

Omlouvám se za absence, ale nestíhám. Sledovat stačím, ale Matýskovi se poslední dny zaboha nechce usínat, jak byl zvyklej, takže moje večerní seance s notebookem v posteli se moc nekonají:-))
Předevčírem jsem se hrozně těšila, jak si vychutnám Básníky, jenže máme TV v ložnici (Matesovi když spí, to vůbec nevadí, mám ji teda potichu a manža je dole u pc).
Jenže miláček nejevil známky únavy, takže skoro celý film mi do toho žvanil a komentoval:-))) Zakončil to řevem, takže jsem si v klidu vychutnala akorát, jak Šafránek o panictví přišel a titulek Konec..:-)))

Včera večer mě zas postihla uklízecí mánie, tak jsem tu do desíti strašila a gruntovala pro svůj dobrý pocit:-))

Hm, dě´tátko nacvičuje stoj u mamčiných nohavic a vyžaduje asistenci typu „držte mě, pus'tte mě, něco se mnou herdek dělejte, hlavně ať stojím a došáhnu na ty zajímavé věci na stole!“

Dneska máme plavčo, tak pakliže bude večer klid, přihlásím se pořádně a adresně, všem krásný víkend a šmankot lepší počasíííí!!!

Pa Linda a Matýsek na stojáka

..hm, tak malej zrovna provedl let plavmo ze schodu pusou napřed, já se strašně lekla, ale evidentně spadnul dobře, uf. Tyhle situace jsou o infarkt a bude hůř, to mě bude pravidelně trefovat šlak:-)

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 03.02.06 13:33

Slámičko průjem bohužel máme,dnes nám to doktorka strvrdila.Tobiáš běžně kadí jednou max. dvakrát za den.Takže jeho frekvence v těchto dnech je vysoká.Dostali jsme smectu tak snad brzo zabere.pozdravuj filípka

Renčo já mám pocit,že Gabrielle měla termín někdy během února,takže by ji měl porod teprve čekat.Tak snad dá aspon vědět at jsme v obraze.

Raduš já byla na zkoušce účesu taky a je to hodně praktické a potřebné.I když jsem měla krátké vlasy bylo potřeba se předem domluvit co si představuji a vidět se jak to vypadá.Opravdu o žádnou zbytečnost nejde,ono by se ti to nemuselo líbit co ti na hlavě vytvoří a to už by nebyl moc čas na předělání.Je to podobné jako se šatama,nebudeš nemile překvapená.Prostě budeš kočka.A kde máme nějakou fotečku mimíska?

Tobík právě spinká,byl děsně unavenej a protivnej.Ted je krásnej klídek ,jdu toho holky využít a trošku si odpočinout.Vždyt ten malinkej Vetřeleček to má se mnou docela krušný.Žádnej odpočinek krom alkoholu,léků a cigaret se vůbec nešetřím a prcka taky ne.Často zapomínám,že jsem těhulka…

Přeji vám krásně ztrávený víkend.

Andynka

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 03.02.06 14:37

ahoj holky,
před chvílí přijel manža z práce, tak jsem mu rychle šupla Filípka, abych vám taky mohla napsat. Už to nejde ho nechat hrát na zemi a psát, začal lézt po čtyřech, tak je všude hrozně rychle. Oblíbil si velký fíkus a pořád se hrabe v hlíně, háže si tam do květináče hračky a je spokojenej. Nebo se mnou vaří a pořád mi bere utěrky, pověsím si na troubu, aby uschla a za chvíli už ji má v ruce a cucá ji :-) Tak nestíhám vytahovat čisté. Pomalu se začínají noci uklidňovat, už se budí tak dvakrát za noc, zoubky se asi na chvíli uklidnily.
Andy - Filípek děkuje za pozdrav. To je hrůza, že Tobík má průjem, chudáček, snad ho to brzo přejde. Bude mít bolavej zadeček. Hodně odpočívej, když můžeš, jinak budeš mít nepokojné mimi, nebo-li hodně živé :-)

Lindo - jak vidím, tak se vůbec nenudíš, už v Matýskovi vidím Fildu, úplně stejné vylomeniny :-)

Milli - tebe čeká velký víkend že, tak ať se ti povede, ať ultrazvuk dopadne dobře a ať si něco hezkého koupíš k svátku.

Mějte se moc a moc hezky, krásný víkend, já sem občas nakouknu. Pá Slámička a Filípek lezoucí a čtoucí (obliba letáků a časopisů)

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.02.06 22:31

Ahojte kočenky:-)

Jak jsem slíbila, tak činím, i když bych mnohem raději zaklapla víka a spala aspoň dvanáct hodin vkuse:-))) No ale tenhle luxus si dopřeju kdoví, kdy, pakliže ještě vůbec někdy. No, v důchodu snad..:-)))

Moje dítko si osvojilo poslední dny večerní mejdan v postýlce, já samozřejmě nemám klid, dokud nespí, večerní programy v TV jsou v háji..:-) No ale hlavně že je zdravej.

ANDYNKA - bobek malej, průjem ho trápí, tak ať jste brzo fit, snad to nebude mít nějaké dlouhé trvání. Hlavně ať pije, držím palec! A smekám, jak to všechno zvládáš a ještě pěstuješ Vetřelečka, neboj-pokud je všechno OK a jsi v pohodě přes hlavu, bude to pohodové dítě:-)
Koukej na Matesa, co jsem s ním všechno vyváděla, kraválu si určitě v bříšku užil do alelujá z vrtačky, brusky, vysavače, lezla jsem s ním poštaflích až do porodu, vymaloval se mnou, a je to neskutečný pohodář.
Ale holky mají pravdu, občas si zkus vyšetřit chvilku na relax, manža ať ti udělá pěknou masáž a aspoň občas snídani do postele:-)

RADKA - tak co, už jsi nervózní?:-))) Se zkouškou účesu má Andy pravdu, jo vlastně budeš mít něco na hlavě? Závoj, klóbrc, kytku, zeleninu..??
Jsem moc zvědavá na tvoje šatičky, jak chodím na gyndu, tak hned naproti je luxusní svatební salón, dělali nám tam prstýnky. A je tam dobře vidět dovnitř, tak tam vždycky čučím na nové modely. V dnešní době je fakt radost vybírat šaty, když já si vzpomenu, když jsem se prvně vdávala a sháněla úzké pouzdrové šaty..Jediné v celé Ově, nový model, půjčení mě tenkrát stálo 7500,–!! Ale byly krásný, to jo, akorát mě děsně škrtily u krku:-))) Ále co, teď jsem se vdala ve svých letních šatech a taky nás oddali, s manžou je nám pořád fajn, tak to manželské štěstí nebude v těch hadrech:-))

MILLI - šmankote, to letí, za chvíli už bude Rákosníček mezi náma:-) Jaký máš vlastně vyhlídnutý kočárek?
Jo jaký máš recepis na králíka? Já dostala od kámoše micáka na maso pro Matýska, stehna jsem nechala nám, ale ještě jsem ho nikdy nedělala. Tak jsem ukuchtila králíka na zelenině a víně-no nebylo to špatné, ale uvítám dlaší rady:-)

RENČA - tak dr. zatím žádnou ms nevykoukal:-))

Ajéje, dítě spalo zhduba hodinu a už ječí, jdu kojit:-)

Pa a hezký víkend
Linda a Matýsek

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.02.06 20:28

Ahoj holčinky,

tak jsme právě dorazili z Prahy i se všemi nakoupenými oblečky a vypáleným CD s fotkami z Gennetu. Mrňousek se krásně ukázal, i když skoro celou dobu (asi půl hodiny) prospal. Měla jsem obavu, aby se neotočil zády a bylo vůbec něco vidět. Má děsně zajímavou polohu. Leží na zádech a nožičky má přitažené k obličeji a občas se podrbal prstíkama na nohou v obličeji :-)) Smála jsem se, až se mi břicho třáslo. A taky se držel jednou ručičkou za prstíky na nohou. Dám pár fotek do galerie, ať se taky pobavíte.

Takže jak si momentálně stojí sázky na kluka a na holčičku? Ti kdo v:,–(ili na modrou to mají v kapse. Pindík tam byl úplně výstavní :-)

Jazzi - kočárek už snad půjdu vyhlídnout koncem února / začátkem března. Hlavní kritéria budou asi váha, ovladatelnost a nafukovací kola. Barvu bych nejradši nějakou zelenou v kombinaci s oranžovou. Prostě aby se to dobře udržovalo. Jinak z králičích stehen dělám nejraději řízky a z hrudi a hřbetu klasickou svíčkovou (upéct se zeleninou a tu pak rozmixovat na omáčku). A taky jsem zkoušela jakoby divočinu - s tymiánem, bobkovým listem a jalovcem) a bylo to moc dobré. Jen tam příště musím cvrknout trochu vína, to bude určitě ještě lepší. No a jako přílohu dělám většinou knedle nebo brambory. Mám sice moc ráda rýži, ale tak se k tomu vůbec nehodí. Snad jedině kdyby to bylo jako rizoto.

Slámička - k svátku jem už předem dostala od rodičů peníze, tak jsem v sobotu koupila v Praze v Mothercare krásnou soupravičku do porodnice. Je béžová s medvídkem Pú - čepička, body s krátkým rukávem a dupačky s dlouhým a bryndáček. Přes to dám ještě jedny kalhoty, ponožky a kabátek. Pořád tak nějak tápu co se vrstev oblečení týká. Na jednu stranu ho nechci zbytečně nabalovat, ale na druhou stranu se sám nezahřeje a nechci, aby mu byla zima. Snad v tom květnu už bude jakž takž teplo a nějak to zvládneme.

Manža pohlaví vědět nechtěl, těší se na kluka a má „obavy“, že to bude holčička. No jak chce, já ho v tom nechám. Teď se šupajdíme umýt a hurá do hajan.

Milli + klučina co se drbe v očičku nožičkou

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »