Deníček holek z diskuze Těhule? - 12

Snažení

Mé milé přítelkyně, už nějakou dobu tu společně sdílíme naše radosti i starosti a především snahu počít a přivést na svět potomka. K tomuto tématu se mi podařilo nalézt velice zajímavý článek v týdeníku ?List paní a dívek? č. 8, ročník 1940. Zajisté není třeba kteroukoliv z vás přesvědčovat o tom, že přivést na svět dítě je vrchol ženství, nejvyšší blaho ? jak je popisováno v uvedeném článku. Spíše jde o mou snahu ukázat, že v této věci se pramálo změnilo od dob, kdy se možná se stejnou snahou a touhou potýkaly naše babičky.

Maminka čeká děťátko
Nevím, jak dnešní mladé dívky, ale v době, když jí jsem dorůstala, patřilo k dobrému tónu mezi námi studentkami prohlašovat, že se nikdy nevdáme a vůbec, že to byl omyl přírody, že jsme se narodily jako děvčata. Být ženou je velmi nevděčný úděl a muži, jimž je celý svět otevřen, to mají na světě v každém směru lepší a snazší. Tak jsme to říkaly, z části to odposlouchávajíce jedna od druhé a z části snad o tom i přesvědčeny. Na prahu otevírajících se obzorů, dychtivy poznávat a pracovat, nemile jsme nesly časté podceňování děvčat, jež se učila a pracovala většinou lépe než jejich chlapečtí kolegové a byla za to mnohem méně ceněna, ba podceňována. A ten povzdech ? proč jsem se raději nenarodila mužem ? mnohým z nás zůstal i později do života, který k samostatným pracujícím ženám byl a je mnohdy málo vlídný a uznalý.
Zpytuji své svědomí a snažím se rozeznat, byl-li ten povzdech u mne skutečně upřímný a domyšlený, a cenila-li jsem svoje ženství tehdy opravdu tak málo.
A skoro myslím, že ano. Předně, ženství tehdy, v době, kdy já jsem studovala, nebylo vůbec v módě. Před takovými čtrnácti, patnácti lety jsme byly příliš opojeny vyhlídkami rovnoprávnosti a stejných pracovních možností s muži a zakládaly jsme si mnohem více na schopnostech, jež nás stavěly do téže řady s muži, než na našich čistě ženských vlastnostech.
Dále soudím, že tvoru ženskému, dokud nedospěje určité zralosti, není ani dáno, aby pochopil pravou cenu a význam svého ženství, jež vrcholí v nejkrásnějším a nejposvátnějším údělu ? mateřství.
Mnohým ženám není dopřáno, aby poznaly nejvyšší slast i nejhlubší bolest, prostě nejvyšší naplnění ženina života ? mateřství. Těm se snad budou zdát tato slova přehnaná. Ale nebudeme se proto na ně horšit. Je to jistě moudrý přírodní zákon, že ty, jimž nebylo dopřáno státi se matkami, nemají tušení, oč jsou oloupeny, a pohlížejí na matky, s láskou hýčkající své děti, nechápavě a trochu shovívavě, jako na pošetilé blázínky. Ano, je to tak dobře pro ně ? neboť kdyby mohly pochopit, co znamená pro ženu dítě a vše, co souvisí s mateřstvím ? byly by příliš nešťastny, že jejich život byl o tolik ochuzen. Vskutku, žena, která stala matkou, by už nikdy nemohla bláhově povzdechnouti nad tím, že jí dal osud do vínku ženství. Naopak, jistě v duchu mnohokrát upřímně polituje muže, že byl oloupen o nejkrásnější, tajemnou a úžasnou tvůrčí práci, jakou je živení a vytváření nového člověka ve vlastním těle a napájení jeho rodící se dušičky vlastním duševním životem, o zázračnou možnost dát život novému člověku, zrozenému z vlastního masa a krve, a o nejvyšší blaho živit pak malého lidského červíčka vlastním mlékem. A opakuji ? těm, které nebyly a nejsou matkami, budou se snad tato slova zdát přehnanými superlativy. Ale maminky mi je jistě potvrdí a možná, že najdou ve svých srdcích slova a pocity ještě mnohem sladší pro tuto nejvýznamnější, nejslavnější dobu ženina života ?
A teď ještě několik slov na adresu těch, které maminkami ještě nejsou, ale chtějí anebo by alespoň mohly se jimi státi.
Znám mnoho výborných a svědomitých mladých žen, které se nemohou rozhodnout mít dítě, počítajíce, že se sami s manželem sotva uživí.
Je to jistě velmi vážná námitka a na příchod dítěte je vskutku nutno se připravit po všech stránkách uvědoměle a s rozvahou. Leč ? v tom abychom měly děti a zachránili tak náš malý národ před vymíráním, jež nás v několika příštích desetiletích tragicky ohrožuje ? nesmí nám bránit ani velmi stísněné poměry. Námitka, že nechceme dítě přivést do bídy ? věřte mi ? neplatí.
Je naší povinností přivádět děti na svět za všech okolností a hledět je postavit do života. U mnohých z nás to pak ovšem znamená nejtěžší osobní oběti a krajní vypětí sil. Ale za to aspoň máme uspokojení, že jsme svůj život nežily naplano, že jsme splnily svůj životní úkol, tak jako jej splnily naše maminky, které se nikdy neohlížely na to, do jakých poměrů dítě přivedou, ale chtěly mít děti, hodně dětí a dovedly se pak svou zdatností i v nejtěžších poměrech postarat o to, aby děti nestrádaly a byly dobře postaveny do života.
Ano ? do mateřství je třeba jít uvědoměle ? ale jsme-li zdrávi a máme-li možnost pracovat, pak je jen velmi málo platných důvodů, pro které bychom směly ochudit náš národ o další dorost.
Znám také mladé pošetilé ženušky, jež se rozpakují mít děti, protože mají strach z nesnází, jež někdy provázejí těhotenství a zejména ? z porodu. Bláhové dušičky ? kdyby věděly, jak i ty nevolnosti, které by možná jinak byly hodně nepříjemné, se lehko snášejí, jsou-li spojeny s druhým životem, rodícím se v našem těle, a jak brzo a nadobro se zapomíná na tu tak zvanou těžkou hodinku, která vrcholí v nejvítěznější okamžik ženina života, když jí lékař ukáže dítě, které právě přivedla na svět ?!
Ovšem, to si opět nelze představit a snad ani uvěřit ? to se musí zažít. Ostatně snad každá z vás se už měla někdy příležitost setkat s rozmazlenou citlivkou, jež dříve fňukala na potkání, ale potíže, spojené s těhotenstvím, někdy i dost značné, snáší se samozřejmou úsměvností, a ani ji nenapadá se nad nimi vůbec pozastavovat. Opravdu, tuto samozřejmou odolnost nese už těhotenství s sebou.
A pak jsou snad také ještě ženy, které se mateřství vyhýbají v bláhové představě, že by je ?připravilo o krásu? a ?zkazilo jim postavu?. Myslím však, že tak pošetilých a zaslepených žen je maloučko, že skoro ani nestojí za to se jimi vůbec zabývat. Ale jsou-li snad mezi vámi přece jen některé takové, tak vězte, že mateřstvím žena teprve skutečně zženští a rozkvete. A postavu nikdy nezkazí mateřství, nýbrž ženina nedbalost a pohodlnost v době po porodu, kdy žena, která si chce udržet ladný vzhled, musí na sebe trochu dbát. Ostatně celá řada dnešních maminek, které vypadají jako holčičky a často zastiňují svou postavou a půvabem své dorůstající dcerky, je toho živým důkazem.
Nuže vidíte, není skutečně důvodů, proč byste měly dobu, kdy se chcete stát maminkami, odkládat. Připravujete nejen náš národ o jeho příští, ale i sebe připravujete o nejvyšší štěstí a teprv to pravé naplnění ženina života.
Dr. M.N. Kráslová

Jedny z mých nejhezčích vzpomínky na dětství jsou spojeny s vůní rozpáleného vzduchu na půdě starého mlýna, do toho vznášející se prach ve slunci pronikajícím střešními světlíky a hora báječných prastarých časopisů s romantickými příběhy, ?Nechtěným ženichem? počínaje, přes ?Přísahy z lásky? a ?Arturem a Leontýnou? konče. A jak jinak, vždycky se někam záhadně ztratil výtisk, ve kterém byl poslední díl napínavého příběhu, takže 99% konců jsem si musela domyslet. Znát tehdy telenovely, asi by mi to nedalo takovou práci.
Doufám, že vás můj tak trochu sentimentální deníček zaujal, přestože jste se nedozvěděly žádný tajný recept nebo návod jak na to, ale jen to, že odvěká touha většiny žen přivést na svět ten malý uzlíček štěstí a zajistit mu všechno nej se nemění a já se k nim hrdě přidávám.
 Milli

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.09.04 07:10

Tak jsem konečně jednou první! Sice ve svém vlastním deníčku, ale co se dá dělat. Ještě mě k té historii napadla jedna veselá věc. Víte, jak se také říkalo menstruaci na přelomu století? Prý „čmyra“. Tohle slovo mě dost pobavilo, takže od dnešního dne již nečekám na MS, ale na čmyru :-), která mimochodem ještě nedorazila, ale zatím mám ještě 2-3 dny čas.
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 07:39

Ahojky Millinko,
pěknej deníček, opravdu se ti povedl.
Je fakt, že je hodně žen, které si neuvědomují ať už z jakéhokoli důvodu, že pro ženu je největší dar a životní štěstí přivést na svět nového človíčka. Já jsem v tomhle měla už od malinka jasno, hrozně ráda jsem si hrála s panenkama a představovala si že to jsou moje děti, a prostě jsem nikdy nemusela přemýšlet nad tím, jestli děti mít chci nebo nechci. Můj človíček je ještě zatim hrozně malinkej, ale už si dokážu představit a vybavit co je to pravá bezmezná mateřská láska. Teď si jenom přeji aby mé těhotenství probíhalo dobře a já mohla už brzy držet v náruči své zdravé miminko. Kdyby pro to bylo třeba cokoli udělat, tak bych to udělala, ikdybych třeba nesměla vůbec vylézt z postele, tak bych to prostě vydržela. Ale věřím a doufám, že nic takového nebude potřeba.:-)))
Opravdu dobré téma Milli.
Naděnka a mimísek

Nadenka01
Kecalka 112 příspěvků 01.09.04 07:59

Slámičko, gratuluji ke svatbě a přeji aby vám to hlavně klapalo a byli jste šťastni. Hrozně ti to na svatbě slušelo, opravdu máš krásný fotky, no úplná princezna.:-)

Já už se taky moc těšim, doufám, že nám to taky všechno klapne. :-)

Gabrielko, s tim nedostatkem spermii se mi to nezdá. Někde jsem četla, že jsou různé možnosti léčby aby se aspoň nějaké spermijky utvořily. A pokud nějaký jsou ale je jich málo,tak oni si stejně vybírají tu lejlepší, a na mimotělní oplodnění stačí opravdu jedna zdravá. Aspoň to si myslím, po tom všem co jsem ohledně tohohle tématu přečetla nebo viděla v dokumentech. Beruško nevěš hlavu, určitě se vám brzy miminko povede přirozenou cestou a takovéhle věci nebudete muset vůbec řešit. Moc moc moc bych ti to přála, Dušičko, opravdu si to zasloužíš. :-))

Naděnka a mimísek

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 01.09.04 10:00

AHOH HOLČINY,
TEĎ JSEM SE PRÁVĚ VRÁTILA Z ÚSTÍ - Z ULTRAZVUKU SRDÍČKA NAŠEHO CIPÁTKA.
Pan doktor byl spokoíjený, Cipátko se také chovalo ukázněně - natočilo se správně a ani se moc nemrskalo.-))) Jinak by nás prý čekal půlhodinový výstup do schodů a zpět:-(( A to by teda bylo něco pro mě:-)))
Takže te´d jsem si udělala capučíno, sedla k netu a honem píšu.
Dnes mám ještě palvání a večer k rodičům.
Milli, děkuju za deníček. Je pravda, že i po tolika letech se měnilo pouze minimum.
Přeju všem hezký den.

Desty a Cipátko 21+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 10:05

Ahojky berušky,
tak já jsem opravdu budoucí „mamča“ (tak mi říká teď můj přítel). Doktor mi včera večer potvrdil těhu!!! Jsem 5+2. Viděla jsem na ultrazvuku krásnou velikou fazolku, měří 12 mm. Je to moc krásný pocit a teď otevřete okna, posílám velikánský prskanec:
PRRRRRRRRRRRR­RRRRRRRRRRRRRRRRRRSK!!!!­!!
Kdo si ho neotevřel, bude si ho muset umýt.
Dostala jsem hned i těhuprůkazku, Dnes ráno mi odebrali krev a moč a teď už se budu muset starat sama o své bříško. Na kontrolu jdu až 20 září. Taková dlouhá doba. Ale to už na ultrazvuku uvidím víc, aspoň doufám!
Tak teď je řada na Vás ostatních!!!
Martina (nepřihlášena BURY)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 10:06

Ahojky berušky,
tak já jsem opravdu budoucí „mamča“ (tak mi říká teď můj přítel). Doktor mi včera večer potvrdil těhu!!! Jsem 5+2. Viděla jsem na ultrazvuku krásnou velikou fazolku, měří 12 mm. Je to moc krásný pocit a teď otevřete okna, posílám velikánský prskanec:
PRRRRRRRRRRRR­RRRRRRRRRRRRRRRRRRSK!!!!­!!
Kdo si ho neotevřel, bude si ho muset umýt.
Dostala jsem hned i těhuprůkazku, Dnes ráno mi odebrali krev a moč a teď už se budu muset starat sama o své bříško. Na kontrolu jdu až 20 září. Taková dlouhá doba. Ale to už na ultrazvuku uvidím víc, aspoň doufám!
Tak teď je řada na Vás ostatních!!!
Martina (nepřihlášena BURY)

Lenu
Kecalka 247 příspěvků 01.09.04 10:15

Martino mooooooooooooooc gratulu, okno mám dokořán tak to snad doletělo v pořádku:-)))))))))))))

Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 10:38

Martino, posílám ti véééééééééééé­ééééééééééééé­likánskou gratulaci. Tak hlavně ať miminko pěkně roste. Mně se taky zdálo dlouhé jít na kontrolu až za měsíc, ale už se to blíží :-)) (13.9.) a moc se těšim.
Naděnka a mimísek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 10:43

Ahojky Desty,
to je dobře, že je vše OK a doktor byl spokojenej. Tak vidíš jak je cipátko poslušný, a to je zatím ještě v bříšku :-), počkej až bude venku. :-))))
Naděnka a mimísek (podle MS dneska rovných 9tt :-))

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 10:45

Martino velikanska gratulace. Za prskanecek dekuji. Okno mame taky otevrene, takze to snad doletelo. Ikdyz to myti oken me stejne nemine;0(((

Nadenko, jsi zlaticko. Ja se porad snazim verit, ze to vyjde at uz jakoukoliv cestou. Nekdy je to sice tezke az kuzoufani, ale nejsem v jednom kuse hromadka nestesi. Dnes jsem sehnala spoustu ruznych animovanych pohadek. Tak se na ne zacnu postupne koukat a treba se mimi rozhodne koukat semnou;0))) Ja prijdu na to co na nej zabira. Cinderella=popelka a nebo Bob builder=Borek stavitel.....­.?;0))))
Milli moc hezky denicek. Pri jeho cteni mi bylo sice hoooodne smutno, ale nakonec jsem sebrala vsechnu silu ktera mi jeste zbyla a rozhodla jsem se, ze to dokazem a pozname ty pocity o kterych se tam pise. Budu mama a poznam jake krasne to je!!!!!!Ja chtela mit deti vzdycky, vlastne mam pocit, ze jsem nikdy ani nic jineho nechtela. Uz se na ne moooc tesim;0)))
Gabriela

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.09.04 10:48

Ahoj Gabinko,
myslím, že na tak skvělou ženskou, jako jsi ty, čeká nějaké krásné, chytré a hodné miminko - to jen proto si dává tak načas, aby bylo to nej :-)
Já to beru tak, že prostě mimís čeká, až moje tělo i havinka budou na těhu a to ostatní dost připravené. Teď jsem dobrala třetí balení Babyplan vitamínků, takže volám do éteru: Už můžeš, čekáme na tebe!
 Milli

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 11:05

Milli, dekuji a volam s tebou. Ja jsem taky ready!!!! A klidne muze byt i nedokonale a trosicku zlobit-slibuji, ze ho budu mit i tak z celeho srdce rada.
Gabriela

Lenu
Kecalka 247 příspěvků 01.09.04 11:24

milli, gabčo, já volám moc moc moc a ikdyž bude zlobit jako čert, tak ho taky budeme mít moooooooc moooooc rádi.

lenka

Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 01.09.04 11:34

Milli hezký deníček,opravdu to vypadá,že se toho moc nezměnilo, i když třeba zdravotnictví­.Poněvač hodně holek,které by tenkrát neměli vubec šanci otěhotnět naplnit svuj život mateřstvím tu obrovskou možnost v téhle době mají.Aspon v něčem jsme pokročili.

Gabrielle dost mě překvapilo jak zvláštně to tam u vás funguje(USA).To když má někdo problém otěhotnět musí mít hodně penízku aby si vubec mohl mimi pořídit.Jinak k těm spermiím,to se mi nějak nezdá.Mám sousedku bydlí hned naproti nám a ti nemohli 4 roky otěh,strašně dlouhá doba,měla blbýho gyn. nikam je neposlal.Přešla k jinému zjistili manželovi skoro neplodnost,velká bída se spermatem.Museli podstoupit umělé oplodnění,kde jeho spermie použili,samozřejmě ty nejčipernější.Na druhý pokus se jim mimi podařilo bude rodit ted začátkem října čekají holčičku.Těhu měla uplně ukázkové bez sebemenších problému,ale bez umělého oplodnění,kdy jí do dělohy zavedli už oplodněné vajíčko(ne vždy se uchytí),by nikdy neotěhotněli.Těch pokusu se někdy musí podstoupit hodně,u nás pojištovna platí myslím jen ten první,pak už vy stojí cca něco přes 10tisíc(1pokus)­.Stále to vyjde zřejmě levněji než v USA.Všechno tohle vím od té kamarádky hodně mi o tom vyprávěla.

Lennys přesně tak myslela jsem skener,tiskárnu.Tu fotku jsme pak přetáhli do PC upravili ji aby byla v solidní kvalitě,zmenšili formát,bez toho by byla mega.

Bury(Martino) to je fakt skvělá zpráva,toho 20.září bude na ultra zase pěkná podívaná.Já jdu 21.9.na velký ultra a to budeme na začátku 23tt tak jsem moc zvědavá co nám mimi ukáže.Ještě jednou velká gratulace.

Andynka 19+3tt

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 11:47

Andynko, ja bych strasne nerada kecela, ale kdyz jsme uzavirali ZP, tak jsme prosly zdravotni plany vsech moznych pojistoven a vsechny tam meli uvede, ze tohle nehradi. Rozhodne ja bych nedostala ani cent. Tady v USA je clovek rad, kdyz ho vubec pojisti-(pojistovna te musi napred schvalit)a kdyz se to vstahuje i na tehu. Umele oplodneni by jsme museli asi podstoupit tady, protoze manza ma dobrou praci a nemuze si dovolit odjet na tak dlouhou dobu- jakou by umele oplodnoni vyzadovalo - do CR.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 11:52

Jeste me napada, ze mozna, ze by se to dalo pojistit zvlast stejne jako zubar. Na zubare musis mit taky nejakou zvlastni pojistku. No, ale ikdyby ta pojistka existovala, byla by urcitetak draha, ze by se to asi nevyplatilo.
Gabriela

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.09.04 12:27

Dobré poledne, kočky:-)

Táákže: byla jsem dnes na odběrech, bohužel tam stále straší ona fousatá, věkem neurčitá doktorka, takže UZ zase nic:-( KOntrola až 15.9. a to už teda snad i něco uvidím. Zrovna jsem si to popočítala a jsem už 8+3 tt, takže fazoli uvidím až v desátým týdnu:-((( Co když to budou šesterčata a já o tom nevím?? Ach jo..hlavně aby bylo všecko jak má.

Jo, ale neodpustím si trošku zamentorovat:

GABRIELLE - poslyš, ovečko, já na tebe musím být kapku zlá. Cos to psala v minulém deníčku, jak je život strašlivě těžký a nespravedlivý?? Koukni se kolem, zeptej se pár holek, co všechno mají za sebou. Božínku, jsi mladá, oproti ostatní se snažíte chvilku, tak hned neházej flintu do žita. Za prvé vůbec nevíš, jestli nějaký problém máte, takže až to budeš vědět, pak se zařiďte dál.
Rozhodně je milion možností, jak pomoct. A místo koukání na pohádky se seber a běž si zaplavat, nebo ti tady taky koupím Mojžíšovou a pošlu ti ji osobně do US. Život je občas hnusný a nespravedlivý, ale jsi ženská, tak se porvi, nejsi v tom sama. Udělejte si časový plán na vyšetření, zjistěte si, co bude třeba v CZ absolvovat. Když budeš cokoliv potřebovat, zkusím ti to tu pozjišťovat, OK?
Tak hlavu vzhůru, já to nemyslím zle:-) Btw kde že to jste v US?? Mám tam pár známých:-)

Tak, já se jdu zase poprat s nějakým jídlem, hezký den, já ještě nahlídnu:-)

Linda

Nadenka01
Kecalka 112 příspěvků 01.09.04 13:03

Ahojky Lindo,
přeji Ti všechno nejlepší k dnešnímu svátku a hlavně hlavně hlavně zdravé miminko. Tak to už jsi taky dost dlouho těhu, já jsem dneska podle MS rovných 9tt. :-) Na další kontrolu jdu v 10+5tt, tak taky doufám, že už bude miminko pěkně vidět jako človíček a ne jenom tečka. :-)))
Naděnka a mimísek

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 13:21

Mila Lindo, ja jsem mozna mlada, ale o zivote vim sve. Ze je zivot tezky a nespravedlny na tom si trvam. Ja nemela v zivote moc stesti. Kdybych zacala vypravet co vsechno jsem zazila, asi by jsi pochopila, proc ze me proste optimistka nevyrostla.
Vim, ze se lidi snazi i dyl nez my, ale jen pro to to jeste neni snadne. Ja chodim sportovat, ven, co tyden jsme nekde na vilete…, ale je to k nicemu. Vsude sama tehu, deti…To mi zapomenout urcite nepomuze. Ja mam zjistene co vsechno chci v CR absolvovat, ale vim, ze to nestihnu. Vybehat tady to bude hodne slozite a hlavne financne hodne narocne. Vim naprosto presne co bych normalne mela misto stezovani si delat. Ono se to snadno radi lidem, kteri vi o nasi situaci kulove. Jsem v situaci, kdy vim co bych mela, ale nemuzu to z mnoha duvodu udelat. Ten domaci spermiogram urcite neni stoprocentne spolehlivy, ale pokud vysel dvakrat po sobe spatne, urcite to neco naznacuje. U manzu v rodine mely prarodice i rodice problem z pocetim.....
Nehazim flintu do zita. Uz mockrat jsem psala, ze to nikdy nevzdam a miminka se dockam jakoukoliv cestou. Bohuzel se nemuzu ubranit myslemce, co kdyz ne? Staci se podivat treba na zpravy a hned clovek vidi, kolik lidi tyra, zneuziva…svoje deti a pak svete div se, ale zda se mi to poradne nespravedlive. Nejen kvuli nam, ale kvuli spouste holcin tady, ktere maji problemy a pritom by znich byly ty nejlepsi mamy pod sluncem.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 13:31

Lindo, pravda je, ze si ztezuji dost casto. Uz nejakou dobu se snazim na tyto stranky nechodit, ale zatim se mi to nepovedlo. Myslim, ze ted je ten pravy cas to napravit a poprat se s tim vsim sama. Teda sama samozrejme ne mam prece milujiciho manzu.
Jo- jeste jsem zapomela odpovedet na tvou otazku jsme ve Washingtnu.
Loucim se! Mejte se hezky a vsem zdrava krasna miminka.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 13:43

Nadenko, tobe krome zdraveho miminka preju krasnou svatbu. Preji Vam, aby Vase manzelstvi bylo tak stastne, jako chvile ktere Vas k nemu vedly.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 13:57

Lindo a posledni vec. Ty pohadky, ktere mi vycitas, jsem si poridila ne proto, abych se trapila a posleze obtezovala svymi narky. Ale 1. proto, ze mam pohadky rada a 2. proto, ze moje anglictina neni nic moc a prave pohadky jsou svou jednoduchosti uzasny vyukovy material. To ze to treba uchvati i mimi, byl jen nepochopeny zert.
Gabriela

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.09.04 17:05

GABRIELLE - ale no tak, holka…to jsem netušila, že si to vezmeš tak osobně:-(
Já ti tu přeci nic nevyčítám ani neradím, jen když si pozpátku přečteš pár svých příspěvků, snad pochopíš…:-)A nikdo tě odsud nevyhání, od toho tu ten babinec je, aby se jedna o druhou mohla občas opřít, když je zle. Tak se nečerti, tady ti jeden chce trošku nadzvednut morálku, abys nic nevzdávala, že v tom zdaleka nejsi sama, OK???
A o těch nespravedlnostech života bych ti mohla povykládat i já, viděla jsem až nezdravě moc lidského utrpení, i když jsem sice profík zdravotník, některá z hlavy už nikdy nevymažu.
Hele, jestli jsem možná něco špatně pochopila, tak se omlouvám, ale zkus se taky na nás občas usmát a povykládat, jak v D.C. svítí slunko a jak jsou amíci škaredí a český holky jsou nejhezčí…:-)Ju? Třeba zrovna tohle je ta cesta…btw a s tou knížkou Mojžíšové jsem to myslela vážně, jsou tam i cviky pro chlapy na zlepšení spermiogramu. A miláček baští vitamín E a selen??

Omlouvám se, že mám dneska takovou vrtavou náladu, ale furt nejsem moc klidná, že jsem ještě nic neviděla:-( Máme v rodině těžké postižení, takže genetika nás asi nemine. No chmury pryč, sakra, venku je krásně:-)

DESTY - to je paráda, že jste OK:-) Bylo tam všechno dobře vidět??

NADĚNKA - děkuju moc za přání:-)
Ale asi jsem blbá, mám pocit, že jsem to spočítala špatně, asi to bude o týden míň…no jdu na to mrknout ještě jednou. Tak hodně štěstí a ať jste zdraví!:-)

L.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.09.04 17:28

Ahoj kamarádky,

v první řadě velikááá omluva, že jsem tu celé dva dny nebyla:-((( Fakt jsem nestíhala.
Podívejte se na stránky http://www.ereality.cz/1wide.php?…, už tam máme byteček, tak snad se nám ho podaří prodat:-) Doufám… :o)))))))))

Mimochodem, Naděnko, dnes ráno jste s přítelem jeli kolem mě:-) Přecházela jsem na křižovatce ze sídliště (na proti Edece) :-))) Určitě jste to byli Vy:-) Bylo asi cca 6:50hod. A řídil Tvůj přítel, že jo? Jo jo, beruško, takže já už jsem Tě osobně viděla!!! :-)

Jdu si v klidu přečíst deníček, už se na něj celá klepu:-)))

Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 17:43

No, cau holky,

ja jsem fakt blbec, pracne jsem ze sebe vyplodila komentar, pak jsem neco odklikla a on zmizel do nenavratna, no nic, tak je tu druhy pokus.

Milli - denicek me dostal trochu do rozpaku, nebot to beru trochu moc osobne, jako kdyby to byla moje chyba a muj osobni vyber nebyt tehulka jiz pres dva roky a taky tak dlouho si to prat. Ja totiz ten moment, kdy se staneme s drahousem rodici opravdu NEODKLADAM a to, ze se prozatim o toto stesti pripravujeme, to si sama az moc dobre uvedomuju. No nic, to samozrejme neni nic proti tobe, ja jsem asi krapitek paranoidni, tak me ber, prosim, s rezervou.
Lindo - tu tvou fousatku bych chtela videt a uz se tesim na ty tvy sestercata. Opatruj sebe i mimiska (mimisky?)
Gabrielle - Gabi, neblazni a prijd se na nas cas od casu podivat, to ti prece neuskodi.
Radko - kam jsi se nam podela???

No nic, holciny, jdu si odpocinout na gauc a vecer sem jeste juknu. Musim neco malo uklidit.
Pa Dede

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.09.04 18:02

Milli, krásné téma deníčku. Aspoň je vidět, že to bylo dřív úplně stejné jako dnes - až na ta lékařská vyšetření:-) Povedlo se Ti to, beruško, a mimochodem, ten časopis z roku 1940 máš doma? Sbíráš staré časopisy či knihy? Kdysi jsem „krámovala“ u prababičky na půdě, holky, těch „pokladů“ co jsem našla:-) úplný ráj:-)

Lindo, gratuluji Ti k svátku, a přiznám se, že nebýt Naděnky, tak bych zapomněla:-( Vše nejlepší a ať jsi v pořádku, zdravá, šťastná atd. To je přece jasné:-)))

Desty, je super, že je vše v pořádku, cipátko má zdravé srdíčko:-) a Ty jsi v pohodě, to je totiž nejdůležitější:-))) Dávej na sebe pozor a mimochodem, těhulky, piště své pocity, ať víme, co nás čeká (ne, že bych si to období těhu nepamatovala:-), každý mě rozmazloval, podstrojoval a já měla co dělat, abych těch 20kg po porodu shodila:-)))

Gabrielko, sice jsem Tvůj komentář v minulém deníčku nečetla, ale musím Ti říct, abys vydržela!!! Dušičko, ono se to jednou povede!!! Podívej se na mě! Za pár dní máme „roční výročí snažení“ a výsledek není žádný. Při představě, že dnes jsem mohla mít v ruce mimi, či mohla být těhulka a očekávat TP, či být třeba v polovině těhu… atd… je smutné. Prožívám také zklamání, když se mrcha rudá objeví, ale zase si říkám, že to chce čas. Třeba na to není moje tělo připravené a to opolodněné vajíčko ne a ne uhnízdit. Vždyť každé 4-té těhotenství končí „potratem“, aniž by žena věděla, že je těhu. Připadá ji, že pouze silněji krvácí. Nechci Tě lekat, ale podle mě je zbytečné uvažovat tak dopředu. To Tvoje miminko na Tebe někde čeká, stejně tak na mě, na Milli, na Slámičku, Zuzinku, Lenýska, Lenku… a další snažilky:-) Věř mi!!! Skutečně to chce optimismus a když na to mimi pořád myslíš, tak je to potom problém otěhotnět. Někde jsem četla, myslím že v Betynce či Mamince (jiné časopisy o těhu a mimi nečtu), že pokud je touha ženy tak veliká, že na to stále myslí, tak si může přivodit neplodnost. Snaž se na to nemyslet!!! Jde to těžko, ale JDE!!! Já také na mimi nemyslím nepřetržitě, i když vidím v kočárku mimi, či těhulku, tak mě hned nepřepadají chmury (zpočátku snažení spíš touha, teď to beru normálně a jen se „přiblble“ usmívám, když nějakou těhulku či maminku s miminkem vidím). Snažím se žít a nejen se užírat myšlenkami na miminko, protože potom bych asi nedělala nic jiného. Možná je to tím, že nechodíš do práce, jsi v domácnosti, tudíž Tě to nutí myslet.
Nikdo Tě z tohoto deníčku nevyhazuje!!! Linda řekla jen svůj názor a nemyslím, že by Ti napsala něco špatného!!! Jen se snaží Ti pomoci, stejně tak my ostatní!!! Drž se a mysli pozitivně!!! To jediné je cesta k úspěchu!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!

Berušky, mojí mamku dnes poslali do nemocnice. Začala krvácet,tak je na pozorování. Dost brečela a já se snažila ji poradit, tak jak radíte vy ostatní tady, když žena v počátku těhu krvácí. Ale nevím, jestli jsem ji ten optimismus dodala!!! Zítra za ni jdu, tak jsem zvědavá, jak pochodila a jak se cítí!!!
Jinak já jsem dnes 46DC a mrška pořád nikde. Dnes mě opět začala bolet prsa, ale k těhu to nepřičítám, spíš k tetce, ale na druhou stranu mě vůůůbec nebolí bříško!!! Za jak dlouho po Agolutinu (injekci) by se měla dostavit MS???

Berunky, jdu dodělat jídlo. V troubě se mi pečou šunkofleky s uzeným, tak si kluci pochutnají:-)))

Krásný večer, dušičky!!!

Radka

PS: Martinko, ještě jednou velikáááááááá­ááááááá gratulace!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! A díky za prskaneček, snad sem doletěl, mám otevřené všechny okna (větračky:-))))))))

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.09.04 18:05

Dede, já jsem tady:-))) A co Ty, jak se cítíš? Nemyslím, že jsi paranoidní, já také druhé těhu odkládala, protože jsem neměla tatínka pro případné mimi:-) a také jsem druhé prostě nechtěla. Takže teď, když to chci, tak to nejde:-((( Ale chce to optimismus!!! A někdy i nejen ten:-)))
 Radka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.09.04 18:22

Deníček holek z diskuze Těhule?

(seznam již zveřejněných a následně zamluvených deníčků)

Číslo deníčku Autor Zveřejněn
Deníček č. 1 Monalisa24 11.7.2004
Deníček č. 2 Andrea Dede 18.7.2004
Deníček č. 3 Eva2 20.7.2004
Deníček č. 4 Renča (K) 26.7.2004
Deníček č. 5 Eva2 30.7.2004
Deníček č. 6 Monalisa24 4.8.2004
Deníček č. 7 Jazzi 12.8.2004
Deníček č. 8 Renča (K) 17.8.2004
Deníček č. 9 Eva2 18.8.2004
Deníček č. 10 Zuzinka 24.8.2004
Deníček č. 11 Andynka 28.8.2004
Deníček č. 12 Milli 1.9.2004
Deníček č. 13 Monalisa24
Deníček č. 14 Lenka

Lenko, už jsem Tě napsala na deníček číslo 14:-))) S dovolením si vezmu číslo 13, jo? Sice téma nevím, stále „bádám“, ale něco vymyslím:-) Pro upřesnění… pošlu ho 5.9.2004, tudíž Leni, měla bys ho vymyslet do 8.9.04 a 9.9.04 ho odeslat:-))) Snažíme se po těch 4 dnech, aby byl nový, to kvůli přehledu příspěvků:-)))

A jinak, hlaště se o další deníčky, dušičky!!!!!!!

Radka

LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 01.09.04 19:22

AHOJ BERUŠKY!!!

Moc vás všechny zdravím. Dneska jsem neplánovaně skončila, nebo spíš opět začala v práci. Měla jsem mít dovolenou ještě až do pátku, ale jaksi bohužel, přílišná nemocnost a nedostatek pracovníků, a tak jsem byla povolána. Zase až tak mi to nevadí, stejně jsme byli tento týden už doma. Ale chtěla jsem udělat takový blbinky, co se k nim člověk přes rok moc nedotane, třeba si poskládat fotky ještě z loňské dovolené nebo umýt okna:))) Takže zpátky do procesu!

Desty, moc gratuluju ke skvělýmu bezchybnýmu výsledku, pogratuluj za mě i Cipátku! A desty, proč ti dělají takový vyšetření, to je běžné nebo to musíš absolovovat kvůlu věku,gen.dispozicím atd? Promiň mou zvědavost, možná nemístnou, ale to víš, já jsem zvědavost sama.

Bury, moc moc moc gratuluju, taky díky za prskanec, cosi mi přistálo na obličeji, seš moc hodná. Dávej na sebe pozor, opatruj průkazečku a bříško a informuj nás o všech novinkách!

Gabrielko, vrať se zpátky! Vždyť ty k nám taky patříš! Možná sis to od Jazzi vzala moc osobně, ale ona to tak nemyslela, chtěla tě určitě jen povzbudit do dalšího snažení! Abys myslela na něco jiného! Tak až se dokoukáš na nějakou pěknou pohádku (mimochodem, moc ráda bych koukala s tebou, pohádky prostě žeru), tak přijď nakouknout zpátky,ju? Těšíme se na tebe!

Jazzi, všechno nejlepší k svátku!!!!!! A pozdravuj ode mě fousatce ve výslužbě! Néé, dělám si srandu. At už je tam tvůj doktor a můžeš si pořádně prohlídnout mimouska. A co bys třeby řekla na dvojčátka? Šesterčata už je trochu moc, ne? Nech taky něco pro nás! A jak říkáš, chmury pryč, všechno bude OK, uvidíš.

Raduško, ať je maminka v pořádku! Dej vědět. A co ta tvoje tetka? Rychle si ji odby a pak vzhůru do dalšího snažení! Tentokrát to vyjde!

Tak berunky, jdu něco zakousnout, padám hlady!

Pa, pa LENNYS

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.09.04 20:00

Holčinky,

zrovna jsem si ve wordu sesmolila deníček, ale nemyslím, že je to to pravé:-((( Je to spíše k zamyšlení, jaké jsme ženy, něco málo o výchově atd. Ale asi to ještě přepíšu:-))) Do 5.9. času dost:o))) Snad tady nebude tisíc komentářů a deníček nikde:-)))

Lennys, jooo, to doufám!!! Mamka je prý v pořádku, před chvílí jsme spolu mluvily. Prý ji budou brát obden krev, aby zjistili, zda hCG klesá či stoupá. Dnes má 1200jednotek, tak uvidíme pozítří.
A mimochodem, podle těch těhu prskanců co už těhulky poslaly, doufám, že to mimi vyjde co nejdřív!!!

Tak už vážně krásný večer, dušičky!!!

Radka

delly
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 20:49

Ahoj holčinky!

Tak dneska jsem nastoupila po třech letech MD do práce. Ale byla jsem tam jen hodinu a už jsme s manželem utíkali na velký UTZ.No a miminko nám krásně ukázalo, co má mezi nožkama. Kdybyste viděly toho ooobbbrovskýho šulínka! TAKŽE KLUK!!!
Manžel z toho byl v šoku, že by se ani nenadál, že umí taky kluky. Jo, a zaplatili jsme za to 200 Kč - vyděrači! Nevím, na co si platíme zdravotní pojištění, když pak zaplatíme stejně za každou blbost. No nic, jdeme do hajan, protože ráno valím do práce, na což u žjsem si nějak odvykla. Zatím ahojky DELLY

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 22:33

Vcera uz jsem sla spat a tak muzu reagovat az ted. Je to opravdu to posledni co na tyhle stranky pisu. Mam hned nekolik duvodu, proc chci odejit. Netvrdim, ze se sem uz nikdy v zivote nepodivam, ale spis se sem vratim az jako tehulka. Jeden z duvodu, proc sem nechci chodit, je ze se diskuze „tehule?“ a posleze tento denicecek stali jaksi pruchozimi. Pokud ctete nekdo i jine denicky, jiste mi date za pravdu, ze v zadnem z nich neni tolik novacku jako tady. To by ani tak nevadilo, ale spis to, ze vetsina holek napise, behem par cyklu otehotni a uz se neukaze. Jen co je clovek trochu pozna a zvykne si na ne, je ta tam. A tak je to porad dokola. V posledni dobe uz jsem se ani moc poznavat a zvykat nesnazila. Je mi z toho smutno.
Lindo, priznavam, ze me tvuj komentar „vzal“, ale na druhou stranu si rikam, ze o me a o me situaci vlastne vubec nic nevis a tak na to kaslu. Jak uz jsem psala, vim docela presne, co bych mela delat, ale neni to tak snadne. Pokud jde o psani neceho jineho, tak ja tu psala zpoustu jinych veci. Psala jsem tu o skaredych, tlustych a hloupych amicich, vyletech, bydleni.......I ja mam zdravotni vzdelani a kdyz jsem pracovala ve zvlastni a pomacne skole s internatem- ve skutecnosti to byl spis detsky domov, protoze si rodice vetsinu deti vubec nevyzvedavali, videla jsem taky sve. Nikdy nezapomenu napriklad na holcicku, ktera byla nejen zanedbana, ale od malinka i zneuzivana. Kdykoliv k ni kdokoliv natahl ruku, aby ji napr neco podal… strcila si ruce do klina, aby se chranila. Misto mluveni vydavala zvuky jako delfin...... Podobnych pripadu jsem videla nespocet… Deti me prosili at si je vezmu domu, at jsem jejich maminka…Netvrdim, ze mit postizene dite je neka vyhra v loterii, ale dovedu si predstavit, ze v detskem a kojeneckem ustavu je spousta takovych deti. Ja sama jsem byla tyrane dite, prisla jsem nevhod a moje matka se me nikdy nenaucila mit rada… Opravdu se mi zda zivot chvilema az k neziti, ale zaroven vim, ze by mohlo byt i hur. S tou knizkou je to tezke. Ja uz jsem o ni cetla, ale tady jsem ji nikde nevidela. Uz jsem premyslela komu mam ric at mi ji sezene a posle , ale nechtelo se mi nikomu rikat, ze se snazime a nejde to. I bylinky na caj, ktere radila Radka, se pokousim sehnat, ale marne. V kazdem pripade za nabidku dekuji a vazim si ji. Ja jsem se za celou dobu snazeni ani sluvkem nezminila, ze bych to nekdy vzdala. At je mi sebehur, vim, ze to nikdy nikdy nevzdam. My nezijeme ve meste Washington kde je DC, ale ve state WA-mesto se jmenuje Bellevue. Znamejsi je mozna Settle(tam jsme bydleli prvniho pul roku a nebo Redmond-sidlo Microsoftu.
Radko, ja na mimi nemyslim o nic vic nez ty. Dokonce bych rekla, ze mnohem min nez ty. Uz davno nemivam zadne vsugerovane tehu priznaky… V dobe kdy uz vim, ze se to nepovedlo je mi z toho smutno a honi se mi hlavou more ruznych otazek na ktere neznam odpoved. Casto jsem to byla prave ja, ktera jsem te brzdila v testovani pet dni po ovul. Ja si nedelam tt zadne a ty jich za cyklus stihnes i 20-30. Nechytam depku z kazdeho miminka, tehulky..... Jen tvrdim, ze zapomenout a nemyslet na to je tezke.
Pokud jde o volny cas, tak to se muzu jen smat. Zkus se odstehovat na druhy konec sveta, kde nebudes mit vubec nic a vubec nikoho. Vse tam budu uplne jine nez v CR a jeste se tam bude mluvit jinou reci a ja se te za 9 mesicu zeptam, jestli se nahodou nenudis?:0))) Chces vedet co celoych tech 9 mesiu delam? Ucim se znovu to co ty uz davno umis a vetsinu veci si ani neuvedomujes a delat automaticky.Jen dva mesice nam trvalo nez jsme nasli a uzavreli ZP a po celou tu dobu jsme studovali plany vsech moznych pojistoven, psali dotazy na veci, ktere jsme nechapali....­...A takhle je to se vsim. V CRby nam to vzalo jen zlomek casu, ktery to trvalo tady. Tam bych nemusela premyslet, jestli mi ta pojistovna bude hradit tehu, porod nebo jestli mi zaplati treba ocniho lekare, kdyz oci mam nemocne uz od mala-tedy pred uzavrenim pojistky (tady ti neuhradi nic co jsi mela uz pred uzavrenim slouvy). Nektere pojistovny vyzaduji, aby jsi neotehotnela jeste dalsich 9mesicu od uzavreni smlouvy. Na zubare si musis uzavrit pojistku jinou…Az se zacnem nudit dam vedet. Tak me napadlo- uz tri mesice se chystame do kina, a presto ze ho mame od domu jen par metru, jeste jsme si nenasli cas. Ve volnem case chodime plavat, do posilovny, hrat tenis, na nakupy, jezdime na celovikendove vylety do prirody.....Proste nuda nas teda opravdu netrapi.
Mamce drzim palce a doufam, ze to bude ok a vsechno dobre dopadne.
Lennys na pohadky klidne prijd. Manza tvrdi, ze jsem detinska, ale at si. Ja z pohadek proste nikdy nevyrostu. Jen mi tady strasne chybi Ceske pohadky. Vanoce jsou tu pro nas docela smutnutne obdobi. Toho maleho broucka by jsme opravdu potrebovali jak sul.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 22:34

Jooo a Nadenko na tebe se prijdu podivat do Fotogalerie, tak doufam, ze tam budou svtebni co nejdriv.;0)))
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 01.09.04 22:46

Lindo, jeste jsem zapomela, manza ji vitaminy uz min 2 roky. Manza pred dvema lety prodelal tezkou formu mononukleozy a tak to treba souvisi s tim. Mozna to chce jen vic casu a telo zacne opet fungovat jak ma.
Gabriela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 23:24

Gabrielko, zlatíčko, vím o čem mluvíš, žila jsem s ještě tehdy ne manžílkem, v německu asi tři roky vím jaké to je být sama a učit se mluvit, reagovat na to jak si koupit chleba nebo jak reagovat na lii v práci. Držím ti palce a brzy se zase mezi námi ukaž jako těhulka vím , že je to ubíjející nemít si s kým popovídat, a nemít nablízku mámu a tátu a sourozence.Tím že žiju v Praze jsme sice udělali kompromis, ale někdy se samota do dušičky taky vplíží ne že ne. hlavně teď co vím , že táta jako živitel rodiny přišel o práci. Strašně ráda bych ho zaměstnala ve své firmě, ale nejde to kvůli jeho kvalifikaci a hlavně vzdálenosti. Za posledního půl roku mě naši navtěvují alespoň tak, že jim cestu zaplatím, ale taky to není řešení. Chápu jak se musíš cítit osamělá, kdo to nezkusil nepochopí to já ano.Takže se drž a co nejdřív se ozvy.Eva2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 23:34

Raduš napiš jak je tvé mamce, přece jen je ve věku kdy ji riziko nemine a co ty jak se máš? zatím nic? zkoušela jsi nový test nebo ne, zatím taky mimi nemuselo být vidět jak jsem se dozvěděla od švagrové tak napiš jak na tom obě jste.Eva2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 07:11

Krásné dobré ráno,
tak jsem včera úspěšně stihla udělat všechny měsíční tabulky, propočty a statistiky a dneska mám celé dopoledne lážo plážo!
Monalisa24 - Raduško, myslím moc na tvou maminku. Jak je jí? Vyřiď jí prosím, že na ní myslíme a určitě bude brzo zase všechno OK. Jinak ještě k těm časopisům, já mám tohoto časopisu asi pět kompletních ročníků, to je pane počteníčko. Většinou se na ně vrhnu, když stůňu a tak trochu si zavzpomínám. Mám ráda staré věci, doma mám skoro každou kytičku na okně v hliněném hrnku. Je to u nás jako v pralese :-) - na každém parapetu mám 4-5 kytek a pokouším se o jakési šlechtění. Taky se musím pochlubit, že už se mi dvakrát povedlo vypěstovat z pecky avokádo. I když je to tak jednoduché, že se snad ani není čím chlubit. Taky moc ráda fotím, zkusím dát nějakou svou oblíbenou fotku do galerie, ať se taky pokocháte. Po domě mám pár ČB zvětšenin, to je moje nejoblíbenější barevná kombinace fotek. Bohužel ještě v novém domečku nemám zprovozněnou svou černou komoru, takže s tím musím běhat do města a neustále se domlouvat a opravovat a stojí to spoustu peněz.
Gabriela - to jsi doufám nemyslela až tak moc vážně, že odcházíš? Já jsem tu sice jen chvilku - myslím asi tak od třetího deníčku, ale rozhodně nemám v úmyslu odejít až budu těhu nebo až tu těhulky přesáhnou většinu. To se pak prostě buď udělá nový deníček Těhule! nebo se budeme dál scházet ve starém. A podívej se třeba na Naděnku, tak je taky těhulka a jak si tu s námi povídá. Mimo to jsem nikdy nebyla v USA a moc by mě zajímalo, jak to tam chodí - zdravotnictví a těhulky, společenský život, přátelé, …
Jestli opravdu nemáš chuť už se tu s námi vídat, ale přesto chceš zůstat v kontaktu, ozvi se mi mailem Velvet14@seznam.cz. Já o tobě uslyším moc ráda.
 Milli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 07:29

Ahoj Dede,
já jsem ten deníček rozhodně nemyslela jako nějakou výtku nebo tak. Vždyť se přece i já snažím a zatím bez úspěchu. Mělo to být jen takové zamyšlení, že i tehdy mezi ženami byly takové, které se na mimi těšily a měli z těhu radost, ale i takové, které se tomu chtěly vyhnout. Jediné, v čem byla ta doba podle mě lepší, je to, že si ženy nemohly jen tak koupit v lékárně za pár korun test a už pár dní po OVU se trápit, jestli testovat nebo ne. Oni možná ani nevěděly, že nějaká OVU existuje, nemluvě o SMT metodě. Já to beru podle sebe, protože už se zase blíží období „čmyry“ a ten poslední test v šuplíku na mě volá - tak mě zkus, je to přece jen pár korun, vždyť o nic nejde a budeš mít jistotu. Prdlajs jistotu, alespoň jednou vytrvám, nebudu bláznit předčasně a třeba si mě mimís najde o chvilku dřív.
 Milli

Nadenka01
Kecalka 112 příspěvků 02.09.04 07:50

Ahojky holky,
Gabrielko beruško naše zlatá, já jsem si za celý svůj život nezažila ani zlomek špatného toho co ty, takže jsem nezažila na vlastní kůži tolik smutku a utrpení. Ale dokážu si představit jak jsi osamělá, takhle daleko od své země a od svých přátel, já sama jsem taková citlivky, že bych se od své rodiny a přátel nedokázala odstěhovat do jiné země. Ale beruško drž se, nejdůležitější je, že máte s manželem jeden druhého a ve dvou se to lépe táhne :-)). Možná to píšu trošku divně, ale věřím, že mi rozumíš, chci ti říct, že si aspoň z části dokážu představit jak se cítíš, a chci tě trošku povzbudit. :-) Budeme moc rádi, když se na nás brzy přijdeš podívat. Dušičko já opravdu vím, že jednou budeš mít taky to své miminko a ze srdce ti to přeji, jako každé ženě která po něm touží. :-)))
Opatruj se a brzy se ukaž. Pošlu ti soukromou zprávu, tak doufám, že se na ní ještě mrkneš. :-)

Raduškoooooo, tak to jsi byla ty, ta pani v dlouhém černém kabátě? Mě ani nenapadlo, že bys to mohla být ty, jenom jsem si všimla, že tam šla nějaká ženská v dlouhém kabátu. :-))) Tak to teda nebyla nějaká ženská ale Raduškaaaa :-)))). Nevím, jestli jsi četla ještě v minulém děníčku, jak jsem ti psala, že na svatbu doma spát nebudu, že budu u rodiču, ale byla bych ráda, kdyby jsi se třeba přišla podívat na obřad :-)), bylo by dobrý se seznámit na svatbě. :-)))

Budu muset končit, zachvilku tu mám šefika, tak se zatim mějte.
papa Naděnka a mimísek

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 02.09.04 07:54

krásné ráno holčičky,
musím vám říct, že mám hroznou radost, že se to tu rozrůstá o maminky. Čtu vaše řádky podbrobně a je to úžasné.
já jsem dnes 35 DC a pořád čekám na mršku. Už si znovu test nezkoužím, když tak si ho koupím a zkusím až o víkendu, to už budu někde u moře :-)
Slámička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 07:57

Ahoj Naděnko a mimísku,
ty už to máte za pár, viď? Jestli se nepletu, tak 11.9., že? My budeme ten víkend taky slavit, já mám 14.9. narozeniny 27 a švagr má 15.9. narozeniny 34, tak budeme dělat prasátko. Hlavně aby jsi se vešla přes prsa do šatů :-)
Už jsem moc zvědavá na tvoje fotky, tak je pak ukaž co nejdřív, prosím prosím.
 Milli

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 02.09.04 08:15

Dobré ranko děvčata, tak jsem se dnes spokojeně vyspala, za chvilku jdu na těhucvičení a pak s kamarádkou do města.
Mám jeden problém co musím vyřešit - a to je to mé omdlívání. V pondělí jsem zase omdlela ve městě - sice jen na pár sekund, nicméně jsem upadla - naštěstí jsem si pod sebe včas strčila ruce a Cipátko je v pořádku. ALe už to takle dál nejde, mám strach chodit někam sama, mám strach jet autem…
Myslím, že to mám od nízkého tlaku - ten teď mám 90/60 a to je prosím po sportovním běhu na gyndu…Kafe mi nechutná, to beru jako nutné zlo. Do prášků se mi moc nechce - tak uvidíme co na to pan doktor. Teď co jsem vyčetla , by se mělo zvýšit množství krve, tak snda se to upraví.

Jazzi: Pan doktor všechno viděl, ale říkal, že se hůř vyšetřuju, jelikož UZ nepronikne přes moje bříško tak jako u jiných. Je mi to divné, ale setkala jsem se s tím už jednou - kdy mi můj gyndař říkal, že ho až zaráží, že u jiných žen je obraz daleko lepsí než u mě. A to ještě podotkl, že jsem poměrně štíhlá proti nim. Tak nevím, chci se na to zeptat.

Radko: Držím tvé mamče palce, aby to dobře dopadlo. Koukám jaký jsi detektiv - já po ránu zá:,–(ně nemám čas koukat kolem sebe:-)) A ty ještě zvládneš nadenku v autě:-))) To je odst dobrý:-)))

Lennys: Toto vyšetření jsme museli mít, protože máme problém s krví - já jsem Rh negativní a manža Rh pozitivní. Podle pravidel genetiky je určitá dispozize, že i Cipátko může být Rh pozitivní a já bych mohla proti němu tvořit protilátky. Krvinky miminka se dostávají do oběhu matky už ve stáří 8.týdnů. Pak by tam mohli vznikat problémy s vývojem. Zatím všechny testy vychází moc dobře, ale pan doktor mě hlídá, za 3 neděle mám znovu kontrolní odběry. Jistota je jistota.

Delly: Gratuluju k chlapečkovi:-))) A to se ti chtělo do práce? Ty jsi ale nadšenec:-)))

Gabrielle: Urážíš se a podle mě nemáš důvod. Linda napsala jen svůj názor a jsem lidi a všichni máme jazyk, abychom si to dokázali vzájemně a bez emocí vysvětlit.
Souhlasím s tebou v tom, že i mě vadí to mnoýství průchozích holek - které jen vstoupí a posléze odejdou jinam. Ale podívej se na své příspěvky zpět - jsi strašně upnutá na mimi ( i když tě chápu, já po potratu to měla taky), ale tady potřebujeme pozitivní energii, kterou musí dodávat každá z nás a ty poslední dobou jenbereš. Tak se postav na nohy ! To určitě zvládneš. Ano je těžké zapomenout a nemyslet - ani mě to nidko nevymaže z podvědomí, ale musíme to nějak zvládat.
Přemlouvat tě k odchodu či neodchodu nebudu, sama si to musíš rozhodnout. Odsud tě nidko nevyhazuje.

Holky, ale s tím průchozím deničkem bychom vážně něco měli udělat. I mě to dost vadí. Proč dodávat sílu tam, kde se nevrací?

Desty a Cipátko

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 02.09.04 08:26

Desty, mas pravdu, ze mame jazyk a kazdy ma pravo ho pouzit a rict svuj nazor. Ja neodchazim pro to co napsala Linda. Byl to jen posledni impuls k tomu k ceme se chystam uz od dob kdy jeste fungovala diskuse „tehule“. Uz se mi tu proste nelibi- nevim jak jinak to rict. Proste mi tenhle denicek vic bere nez dava a to je ten pravy duvod proc odchazim. Uz jsem to vysvetlovala a nechce se mi opakovat.
Gabriela

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 02.09.04 08:30

Milli, odchod myslim smrtelne vazne. Vim, ze ne vsechny holky odesly hned po tom co otehotneli a ja si toho vazim, ale vetsina to tak udelala a to se mi proste nelibi. Tvuj e-male si vezmu a rada ti napisu co budu vedet.
Gabriela

Lenu
Kecalka 247 příspěvků 02.09.04 08:37

Dobré ranko, holky, dnes mám opět šéfa na jednání, tak budu celý den. Dnes jsem začla pít čajíček a je dobrej, tak doufám, že vydržím :-)))
Raduš, deníček už mám připravený, ale jak píšeš i ty pojala jsem to spíš taky jako zamyšlení. No nevím, ale vy mi když tak poradíte a příště už to bude lepší:))))
Jak se dneska máte? V Budějkách je docela hezky a mám dnes tak skvělou náladu jako už dlouho ne a večer mě čeká grilování, mňam, moc se těším

Lenka

kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 02.09.04 08:50

Ahojky holky,
tak jsem před chvilkou dala do fotogalerie mojí fotečku, abyste taky věděli jak vypadáme :)
Ráďo - po Agolutinový injekce by MS měla dorazit nejdýl do 14 dnů. Minulý měsíc jsem jí dostala do 7 dnů.
Zatím páček a pěkný den káčuledráčule

Veron
Kecalka 123 příspěvků 02.09.04 09:06

Ahoj holky,

jsem tak rada, ze zase muzu byt s vama. Byla jsem s sefem na sluzebni ceste. Tak co je vlastne noveho. Mam celkem fofry, takze nebudu mit zatim cas vsechno to procist.
Milli, jak jsi na tom s tetkou? Me uz se pomalu blizi me plodne dny, teda doufam. :-)

veron

Lenysek
Kecalka 170 příspěvků 02.09.04 09:12

Ahoj holky,
Milli, fakt moc hezký deníček. Já pořád přemýšlím, co kdyby se nám to mimčo podařilo, jestli jsem na to připravená. Přeci jenom kdybych to neměla doporučený od doktora, tak bych asi ještě počkala, teda spíš přítel by chtěl min. 2 roky čekat, což já teda ne. Ale po přečtení deníčku mně pochybnosti pomylu opouštějí. Včera byla za mnou v práci kamarádka, má 4 měsíční holčičku, předtím 2× o mimi přišla v 5. měsíci. Holčiička mě pořád hypnotizovala, asi si říkala - jak můžeš mít pochybnosti, jestli mě chceš? :-). Jinak já dneska dobrala 5. clomhexal, takže ten poslední a teď jsem zvědavá,jestli přijde ovu. Doktor mi říkal, že nemám měřit BT, že to může být rozházený, tak nevim, máte některá zkušenost? A taky mám dost výtok, kdysi někdo na netu v diskusi jsem četla, že to je normální, že to je po těch práškách, ale nevím nevím. Tak pa, snad ještě nahlídnu, šéfík je na školení, tak mají myši pré. Pa Lenýsek

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 02.09.04 09:19

Ahoj Veronko,
už jsem si říkala, kam jsi se nám poděla. U mě zatím probíhá devátý den po OVU, takže čekám tetku o víkendu. Nijak zvláštně se necítím, takže to asi nedopadne. To znamená, že musím čekat další měsíc na OVU a pak 14 dnů na výsledek. To je hrůza, ten dlouhý cyklus.
Jak to u tebe vypadá s teplotou? Měříš? Každopádně se tuleníčkem nedá nic zkazit :-)
 Milli

Slamicka
Kecalka 188 příspěvků 02.09.04 09:23

milá Káčulkodráčulko, už jsem zhlídla tvoji fotku a jste krásný pár, moc vám to sluší. Jsi taková drobná :-)

Veron- vítám tě opět mezi námi. A kde jste byli na služebce?

Gabrielko-je mi moc líto, že to bereš tak vážně s tím odchodem. Je pravda, že tu některé nepíšeme tak často, já jsem tím příkladem, ale bohužel nestíhám psát každý den. Zkus se s námi aspoň občas spojit. Přeji ti moc štěstíčka.

Desty-buď při chůzi opatrná, ať se cipátku nic nestane. Budu ti držet palečky, ať ty nevolnosti zmizí.

Naděnko-jak se daří tobě? Už jsi opravdu dlouho těhulka 9tt, vzpomínám si, jak jsi začínala se psaním o miminku, je to hrozně fajn pročítat všechny tvoje řádky.

Raduško-a zkoušela jsi test? Nevím, jestli jsi to tu už psala, nedá se to všechno stíhat číst. Máš už hodně dlouho od poslední ms. Já jsem teď 35 DC a už jsem z toho nervozní. Ale podle minulého období se tomu ani nedivím, to mi tenkrát došla až za 45 dní

Martinko(Bury) - moc gratuluji k mimískovi, ať se v tobě drží zuby nehty a brzo ho uvidíš.

Já budu mít dnes honičku, musím ještě uzavřít pojištění na dovolenou, nakoupit vše potřebné, zabalit kufříky.
Slámička

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »