Deníček holek z diskuze Těhule?! - 35 Tentokrát kubánský

Snažení

Nejdřív trocha zeměpisu: Kuba je ostrov ve střední Americe, tvořící severní hranici karibské oblasti. Velikostí je zhruba o 40% větší než Česká republika. Celkem má přes 11 milionů obyvatel, z čehož více než 2 miliony žijí v hlavním městě Havana (La Habana). Velká část obyvatelstva žije ve větších a středních městech a jejich okolí a malá část obyvatel žije na venkově. Příroda je tu tropická s velkou rozmanitostí zvířat i rostlin.

Špetka z historie:
Jako první z našeho kontinentu se na Kubu v roce 1492 doplavil známý mořeplavec Kryštof Kolumbus, čímž se oficiálním místním jazykem stala španělština. Záměrně nepíšu, že ji objevil, protože už tam žili domorodci, takže by se dalo mluvit jedině tak o objevení pro Evropu. Nejznámější města jsou Havana, Santa Clara, Cienfuegos, Pinar Del Rio, Trinidad a Guantanamo. V těchto městech jsou do dnešního dne zejména v architektuře velice patrné známky vlivu Španělska. Samostatnou kapitolou je pak turistické centrum Varadero. To je z části pozůstatkem zlatých časů, kdy ještě USA a Kuba kamarádili a Američané tu holdovali hazardu a užívali si na nádherných plážích a z části ho tvoří nové hotelové komplexy.
Jelikož se domorodci, které si v krátké době díky zbrojní převaze Španělé podrobili, ukázali jako slabí a hlavně pomalí dělníci, začali kolonizátoři dovážet na Kubu na těžší stavební práce otroky z Afriky. Většina obyvatel je dnes proto smíšená a původních obyvatel v čisté podobě je již jen velmi málo. Nemůžu nezmínit nejslavnějšího kubánského hrdinu, kterým je Ernesto Che Guevara. Ze všech stran zní oslavné písně a nejčastěji nabízený suvenýr je tričko s Che. K dostání jsou i vojenské čapky ve stylu Fidel Castro, pletené rákosové tašky všech velikostí, pletené a háčkované topy hlavně v bílé barvě a nepřeberné množství dřevěných sošek různých velikostí v přírodních barvách i pomalované. Je tu přísný zákaz vyvážení fauny a flóry bez státního povolení.
Zajímavosti:
O politice a sociální situaci se nebudu rozepisovat, protože je to příliš složité téma. Snad jen pro zajímavost zmíním, že na Kubě je mateřství dost nelehké. Neexistuje žádná mateřská dovolená, příspěvky od státu, přídavky na děti ani nic podobného. To znamená, že jakmile žena přestane chodit do práce, musí ji živit manžel, protože ona nedostane od státu absolutně nic. Většina rodin je sociálně slabá až chudá, takže na pomoc rodičů se nedá spoléhat. Na druhou stranu je pravda, že existuje spoustu útulků a domovů pro děti, takže heslo, které vláda propaguje: „Na celém světě spí několik milionů dětí pod mostem, ale na Kubě ani jedno.„, je pravdivé. Další heslo, které se na bilboardech u silnic objevuje, je „socialismus nebo smrt“ nebo „strana nebo smrt".
Na Kubě fungují souběžně tři měny. Euro (donedávna to by americký dolar, ale ten je od loňského listopadu „na černé listině„, takže se za něj nedá nic pořídit ani na černém trhu), peso convertible (to je cosi jako kdysi u nás tuzexový bon - to je měna hlavně turistů, domorodec se k ní dostane jen pokud mu jí dá turista), které má hodnotu asi 1,1 Euro a kubánské peso, které dostávají jako mzdu domorodci a jeho hodnota je neskutečně nízká. Pro představu - průměrné platy běžného člověka v kanceláři se pohybují okolo 40-50 Euro měsíčně. Běžné je tu dávání dýška za cokoliv - přenesení zavazadel, vyfocení domorodce, požádání o vyfocení, přinesení nápoje na hotelovou pláž atd. Ceny potravin a oblečení se po přepočtu na koruny pohybují zhruba na stejné úrovni jako u nás, takže pro běžného občana je tu velice draho. Tím také došlo k vytvoření rozsáhlého černého trhu, na kterém se dá sehnat třeba Acylpyrin, který normálně v lékárně neseženete ani jako podpultovku. Některé věci jsou tak moc nedostatkové, že jsou na ně vydávány tzv. poukázky (knížky). Například jedna žena dostane na rok poukázky na troje nové kalhotky! A například vložky nebo tampóny tu skoro nejsou k sehnání, pokud je nepřivezou turistky. Radši jsem se neptala, jak to dělají bez nich. V žádném obchodě, ani ve velkých městech, jsem neviděla jogurty nebo mléčné výrobky - kvůli teplu by uchovávání byla dost drahá záležitost. Chleba se dá koupit buď bílý jako toustový chleba nebo jako veka a několik druhů bílých bochánků, žádné tmavé nebo celozrnné pečivo jako u nás. Zákusky jsou hodně barevné a hrozně přeslazené. Ovšem ta jejich káva, to je něco. Jsem vyložený „kávomil“ a tak jsem ocenila jejich 100% arabicu, kterou sami pěstují. Další malý zázrak je Havana Club - kubánský rum. Ten se vyrábí hlavně z třtiny a je ho několik druhů, které se liší délkou zrání - 2-15 let. Nejznámější kubánské koktejly jsou Mojito, Cuba Libre, Pina Colada a Daiquiri.
Recepty (led, nebo ještě lépe ledovou tříšť, neuvádím, to je automatické u všech koktejlů):
Mojito - světlý rum 4 cl, limetová šťáva 2 cl, soda na dolití, tmavý třtinový cukr 1 lžička, máta peprná několik lístků
Cuba Libre - 50% světlého rumu, 50% coly, limetová šťáva na dochucení
Pina Colada - světlý rum 4cl, ananasový džus 8cl, smetana 2 cl, příp. kokosové mléko 2cl
Daiquiri - světlý rum 4 cl, limetová šťáva 2 cl, tmavý třinový cukr 1 lžička
A teď trochu z mých zážitků:
Odlet z Prahy proběhl včas, letěli jsme charterovým letem s mezipřistáním v Madridu. Tam došlo jen k výměně posádky a pak jsme letěli dál. Chvíli po vystoupání na horizont jsme dostali večeři. Nevím jak vám, ale mě to „letadlové jídlo" hrozně chutná. Pak se mi s malými přestávkami dařilo vždycky na několik hodin usnout, takže mě v podstatě letušky budily na jídlo jako mimino. Dokonce jsem i prospala dva filmy, které nám pouštěli. Sestra, která letěla se mnou, letěla poprvé, takže byla celou dobu vzhůru a počítala turbulence. Let trval 14 hodin, letěli jsme ve výšce +/- 10.000 m rychlostí kolem 900 km/h. Na Kubu jsme přiletěli v deset hodin dopoledne, takže zrovna začínal takový ten prádelnový pařák. Imigrační úřadníci si nás brali pěkně jednoho po druhém a namátkově vybírali osoby, které museli s nimi do kamrlíku a tam rozbalit kufry. Pak nás autobusy rozvezly do jednotlivých hotelů. Pokoj jsme měly sice malý, ale čistý. Totéž platilo i pro koupelnu. Každý den přicházela pokojská, uklidila, ustlala postele a dala nám každé dva čisté bílé froté ručníky. Snídaně byly od půl osmé a tak jsem jako správná holka z Čech už za pět minut půl stepovala před jídelnou. Švédské stoly byly fajn, netušila jsem, že se vajíčka dají udělat na tolik způsobů - vařená na 3 nebo 5 minut, omelety, míchaná, volské oko na toustu. Pak byly ještě párky, marmelády, spousta různého čerstvého ovoce a bílý chleba nebo bochánky. Snídani jsme si užívaly vždycky až do deseti hodin, takže jsem stihla svou denní dávku tří káv s mlékem.
Pobyt jsem nechtěla prožít jen ležením u moře, takže jsem nám naplánovala pár výletů. Dva z toho s cestovkou a dva v půjčeném autě. Autíčko jsme si vybraly VW Polo a hned jsme vyrazily na první výlet napříč ostrovem přes zalesněné hory do historického města Trinidad. Zalesněné hory = jedna palma na druhé. Cesta asi 300 km nám trvala šest hodin. Dálnice je na Kubě jedna - vede jako páteř přes celý ostrov. Uprostřed je cosi jako dělící pruh - někdy sem tam trochu trávy, jindy zase krásně kvetoucí keře ibišků. Jednotlivé směry neměly vůbec vyznačené jízdní pruhy, takže občas bylo prostě tolik pruhů, kolik vedle sebe zrovna jelo aut. Odbočky buď nejsou značené, nebo až moc dopředu a většinou jsou to takové polní cesty. V noci při návratu nám to působilo opravdové potíže, protože jsem fakt nevěděla, jestli je to sjezd z dálnice nebo vjezd na pole.
Přejezd přez hory byl nádherný. Autíčko sice dostalo zabrat, ačkoliv to byl dvoulitr, ale stálo to za to. Nádherná divoká příroda, volně rostoucí grapefruity, pomeranče, banány a mango a všudypřítomné kvetoucí ibišky a agáve. V Trinidadu nás dostala na kolena spousta nádherných zachovalých domů, hlavně kolem centrálního náměstí. Cvakala jsem jednu fotku za druhou, až mě napadlo, že si tam místní musí občas připadat jako v rezervaci, protože tam bylo opravdu hodně turistů. Na zpáteční cestě jsem při zastávce v horách na protažení nožek zapředla rozhovor s domorodcem. Stručný překlad ze španělštiny, která není zrovna nejlepší z mých cizích jazyků: já - dobrý den, on - dobrý den, já - ty tu bydlíš?, on - bydlím v domě tady za kopcem, já - jsme z Evropy, on - to je v Kanadě? (pozn. většina turistů je tu z Kanady), já - ty nevíš, kde je Evropa?, on - nevím. Máte hlad?, já - ani ne, tak nashledanou, on - nashledanou a odešel. A pak na nás čekal za kopcem, až pojedeme okolo a do okýnka v autě nám podával trs banánů, ananas a mango, abychom měli cestou co jíst. Zpátky na hotel jsme dojely úplně utahaný, hlavně já jako řidič a padly jsme jak podťatý.
Druhý den nás čekal výlet do Havany. Vyrazily jsme v klídku až po delší snídani, někdy kolem desáté. Cesta byla tentokrát kratší, nějakých 120 km, které jsme zvládly za dvě hodinky. Moje zážitky z Havany jsou dost rozporuplné. Stará část města, kterou jsem chtěla vidět (v nové jsou skoro jen samé paneláky), je nádherná, co se budov týká. Ze všech stran se na nás valila ta historická nálada - fasády, pavlače, štíty domů. Ale na druhou stranu tu byl všude v ulicích nepořádek a špína a dost to bylo cítit. Po chvilce bloumání a nakukování do mapky se nás zeptal místní mladík, jestli chceme poradit nebo jestli nechceme koupit pod rukou nějaké doutníky. No jasně, že chceme! Znalostmi od odborníků z domova vyzbrojená jsem se nechala odvézt do nějakého dvora, pak projít sklepem, další dvůr a pak nahoru po příkrých schodech. Párkrát ťuknul na dveře, asi nějaké heslo a otevřel jiný mladík a my jsme šli dovnitř. Byl to celkem pěkný, čistý byt a tak jsem ani neměla jakékoliv obavy. Při koupi jsme chvilku smlouvali, to se přece musí a pak jsem zaplatila cenu pro mě víc než výhodnou a pro ně určitě taky, protože mi na odchodu ještě nabídli na zapití obchodu rum.
Další výlet byl s cestovkou na katamaránu. Ráno se zdálo být chladno a deštivo, ale to se brzo spravilo. Na lodi nás bylo asi 30 lidí z různých hotelů. Jídlo a pití jsme měli v ceně, tak byl bar neustále v obležení. První zastávka byla u delfínů a opravdu stála za to. Na volném moři byly dva sítěmi ohraničené prostory, v každém z nich byli tři delfíni. Po asi osmi lidech jsme si k nim vlezli a hned na nich bylo vidět, že mají radost, když si s nimi někdo hraje. Začali kolem nás kroužit, podplavávali nás a výskali radostí. Jeden mě obeplaval asi pětkrát dokola v těsné blízkosti, já přitom měla nataženou ruku a on se o ní drbal. Další plaval kolem mě, otočil se na záda a chtěl drbat na bříšku. Asi mi to šlo, protože se ještě několikrát vrátil. Na památku na ten úžasný zážitek jsem se s nimi nechala vyfotit (foto v galerii). Celé to trvalo asi hodinu. Pak jsme „zvedli kotvy" a vyrazili na další stanoviště. To bylo šnorchlování na korálovém útesu. Nebudu tvrdit, že mi to šlo. Málem jsem se utopila, protože nadechování se šnorchlem mi jde, ale při výdechu jsem si vždycky frkla nosem do brýlí a měla je hned plné vody. Takže šnorchl šel stranou a potápěla jsem se na jedno nadechnutí. Korály i rybičky jen hýřily barvami a připadala jsem si jako v podmořském ráji. Moc se mi nechtělo zpátky na loď, ale byl čas na další přesun. Třetí přestávka byla na neobydleném ostrově (není tam pitná voda), kde je pro turisty udělaný přístřešek s barem (foto v galerii). Tříhodinovou přestávku jsem využila k procházce po pláži a opájela jsem se představou, že se jen tak brouzdám na karibském ostrůvku jak v nějakém filmu. Pak už nás čekala jen cesta zpátky, která byla více méně odpočinková. Trvala několik hodin a využila jsem jí k opalování. Plachty krásně šustily a po pěti Cuba Libre jsem byla rozesmátá jako Křemílek, obzvlášť, když nás tam, mě a sestru, bavili pánové, jejichž manželky polehávaly na sluníčku nebo spaly.
Poslední výlet byl poznávací - cesta za rumem a tabákem. Vyjížděli jsme ráno v pět hodin, protože nás čekala cesta autobusem do asi 300 km vzdáleného Pinar Del Rio. Po cestě jsme přizastavili u pole s rostoucím tabákem, pak jsme jeli rovnou do továrny na výrobu doutníků. Doutníky tu válely ženy i dívky ve věku od 15 do 60 let - ovšem ne na stehnech, nýbrž na stole. Po ubalení se doutník prosvítí a pokud nemá správnou skladbu a hustotu, dotyčná za něj nedostane zaplaceno, naopak jí strhnou za zmařený materiál. U továrny byla i podniková prodejna, která měla v zadní části speciálně klimatizovanou místnost s udržovano vlhkostí vzduchu, která sloužila jako prodejní skladiště doutníků. Dále jsme jeli do továrny na výrobu rumu. Tam nám ukázali, jak se vyrábí rum z plodů rostliny quarano (nejsem si jistá tím názvem, omlouvám se, pokud je špatně) a dále plní do lahví. A samozřejmě následovala ochutnávka. Po prohlídce jsme vyrazili na poslední stanoviště - sídlo původních obyvatel. Byla to jeskyně ve stylu Moravského krasu - část suchá a část zatopená. Ovšem o dost menší jak rozlohou tak i hloubkou vody.
Ostatní dny jsme buď relaxovaly u moře, nebo jsme chodily na procházky po pláži a do města, kde bylo několik tržnic. Nesčetněkrát nás oslovili domorodci s nabídkou doprovodu, zvali nás na diskotéky, na drink nebo cokoliv jiného. Běžně tu muži na ulici vyjadřují obdiv velmi hlasitě - mlaskáním, hvízdáním, pokřikováním. Na druhou stranu stačí důrazně odmítnout a je klid. Muži jsou tu velmi galantní a nic nevhodného si nedovolí. Jsem, co se mužů týká, dost vybíravý typ, ale speciálně jeden plavčík, který za mnou na pláži párkrát byl, byl naprosto k sežrání. Běloch, opálený, blond s modrýma očima a skvělou postavou. Je mi jasné, o co mu šlo, ale chvilku jsem se nechala unášet tou iluzí, že se mu prostě líbím. A za kokosy, které trhal na palmách u pláže, nožem otevíral a nosil mi je s brčkem, abych měla na sluníčku dostatečný přísun tekutin, jsem mu pokaždé věnovala zářivý úsměv.
Zpáteční let trval jen devět hodin, letěli jsme bez mezipřistání. Nad Atlantikem nás zastihla jedna menší turbulence, ale dvě plechovky piva to vyrovnaly . Filmy jsem opět prospala, ale na jídlo jsem se budila včas - byla bych dokonalé miminko.
Dovolenou, která trvala celkem 10 dnů jsem pořídila jako last minute u Exim Tours a byla jsem maximálně spokojená. Jako památka mi zůstalo asi 300 fotek, průvodce v němčině a mapa, na které je vidět, že posloužila svému účelu.

Milli

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 19.07.05 09:48

:)Skvely popis,to aby sme sa tam vsetky vybrali:) Ja len narychlo,chcem vas vsetky pozdravit a letim pracovat.
Milli,poslala som ti sukr. spravu,ked budes mat chvilku,tak sa mrkni..
Krasny dnik!:)
 zuzka

 
Anonymní  19.07.05 10:36

Ahoj Milli,

co dodat? Jen bleda zavist. Neco malo z Tveho vypraveni mi pripomnelo vypraveni mamky, ktera stravila na Kube cca 6mesicu, kdyz doprovazela chote, ktery tam pracoval. Byla nadsena a taky toho dost procestovali, ale ne VW, ale starou ladou.
Jezis, ja bych nekam jela. Ale to neklapne.
Zatim
 Dede

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 19.07.05 12:21

Ahojte prdelky:-)

Dneska mám den blbec, malej je trochu nenaložený, tak vříská, já jsem jak praštěná pytlem cementu a do toho začalo pršet, když jsme se odhodlali jít ven. Takže trčíme doma, na malýho jsem aspoń otevřela okna, je zabalený a spinká, imituju procházku:-)))

MILLI - moc se omlouvám, ale tu tvou SZ jsem objevila až teď:-/ Manža celkem často restartuje a já si pak ani nevšimnu, že nejsem nalogovaná. Nicméně deníček jsem přečetla jedním dechem a rozhodně to je superzajímavé čtení!
Já nejsem cestovatelský typ, z lítání mám trochu hrůzu a z lodí fobii po mojí cestě do Anglie, kdy jsem zažila poměrně slušnou bouři. Takže trajekt mám obhlídnutý víceméně jen z hajzlíku:-)))) Ale asi to bylo tenkrát brutální, byl na lodi jeden obchůdek s drahým chlastem a když jsme se konečně trefili do Doveru, regály byly poloprázdné a na zemi se válely rozbité whisky a Johny Walkerové a drahé koňaky…:-)
Takže jsem to vyprávění hltala, jelikož vím, že do těhle končin se asi nepodívám.
A poslyš, fotku toho fešného plavčíka, co za tebou pálil s kokosama, nááhodou nemáš??:-)))
Muselo to být moc fajn a delfíny ti závidím:-)

DEDE - neboj, taky sedíme doma na zadku, mně udělal dětinskou radost i blbej výlet do zoo:-)))

ZUZKA - ježkova noho, holka, ty si s tou prací nedáš pokoj a nedáš, když nezkouškuješ, tak se aspoń zaházíš papírama:-))
Jak se máte u vás, bratia?

GABKA - koukala jsem na ten postýlkový set, určitě je univerzální pro kluka i holku.
A gratuluju k bonbónům:-))))

Půjdu se na chvilku natáhnout na koberec k malýmu, to počasí je dneska hnus:-/ Akorát nevím, který soumar mi dotáhne nákup..??:o

Opatrujte se, zdraví
Linda a Matýsek

 
Anonymní  19.07.05 14:04

Ahoj Milli,
muzu se zeptat na kolik te ta dovolená vysla penízku? Je to moc hezky napsané, mám chut tam zítra odletet.
Díky za odpoved Irena

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.07.05 14:22

Ahoj Irenko,
dovolená mě vyšla na 24.000 - letenka, 9 noclehů se snídaní (jeden pár, co s námi byl na hotelu to koupil týden před odletem za 19.900)+ ca 1.800 vízum a letištní poplatky tam a zpět no a něco málo na kapesné měla jsem sebou 500 EUR - 300 na útratu a 200 kdyby se mě nebo sestře stal úraz, tak abychom neměly problémy, protože pojišťovna proplácí všechno až při návratu. No a zvlášť bylo půjčovné na auto (asi 170 EUR s plnou nádrží) a ty dva výlety s cestovkou (oba dohromady asi 150 EUR).
Vím, že se to celkem může zdát dost peněz, ale brala jsem to jako dobrou příležitost před vytouženým mimískem a prostě jsem měla chuť na něco exotičtějšího.
 Milli

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.07.05 14:24

Takže celkem to dělá asi 35.000. Je to, jak už jsem napsala, hodně peněz. Ale několik let jsem na dovolené nebyla, takže jsem si jí zasloužila. :-)
 Milli

 
Anonymní  19.07.05 23:48

Ahojky berusky!

Milli, denicek je krasne napsany a hned jak se vratim z Elby, tak jedu na Kubu :o))) No, samozrejme pojedu tak akorat do…
No, ale nevadi, uz mam nacestovano a ted mam neco co jsem si prala vic nez jakoukoliv dovolenou. Ale zni to vazne moc krasne a lakave. Me se nezda, ze to bylo prilis penez. Snad pro to, ze po nas chteli jen za prepravu nasi Cherrynky 20 000Kc a to ani nemela zadnou hotovost se sebou a nepocitam do toho ani veterinarni poplatky…
Moc me pobavilo tve konstatovani, ze by jsi byla idealni mimi, neb se krasne budis na jidlo…:o))) Jsem si na chvilku rikala, jestli te neadoptovat, ale pak jsem si zase rikala, ze jestli ty nejsi tak vzorne „mimi“ jen v letadle a na drahych zahranicnich cestach. To by jsi mohla byt sice hodne mimi, ale asi financne dost narocne:o)))
Tak nevim, asi si to jeste necham projit hlavou:o))))))

Dekuji za schvaleni toho setu do detskeho pokoje. Ja uz jsem si to vcera obednala i se zavesy, polstarky, detskym kolotocem… Nejak jsem na to porad musela myslet
a kdyz jsem to vecer manzovi ukazala, tak mi na to rekl: „jdi do toho“, takze jsem to hned obednala. Jeste jsem si obednala jeden set a je taky univerzalni a moc pekny. Jsou na nem medvidci. Puvodne jsem na netu hledala uplne neco jineho, ale nejak me to zavedlo na tyhle stranky a tak jsem se vrhla na hledani perinek:o))) Aspon to mam z krku.
Co se toho jmena tyka, tak zatim neprozradim, jake jmeno jsme vybrali, ale prozradim, ze neni ceske a ani chlapecke nebude. Divci jmeno je „americke“, ale snad jako u jednineho jsem presny puvod jmena nenasla. Uz jsme vybrali i chlapecke jmeno, takze jmena mame z krku. Ja jsem jmena navrhla a manzilek souhlasil, takze idylka. Mela jsem z toho hruzu, ale myslim, ze hladsi prubeh to vazne mit nemohlo. Uf, to mi spadl kamen ze srdce.

Lindo, tak Matysek ma dolicky. No tak to uz se vubec nedivim, ze se na nej nemuzes vynadivat. Muj bratranek mel dolicky ve tvari a jeste se k tomu porad rehnil (neuveritelne stastne dite), takze byl vazne k sezrani. No nebudete to mit s temi potencionalnimi nevestami snadne.
S temi bombony to vypada smesne, ale ja jsem zatim nenasla nic, co by mi pomahalo na novolnosti, ale konecne jsem nasla neco, co mi je alespon nezhorsuje a to mi pripada fantasticke.

No a co bych tak napsala k nasim hafanum?! Ani neni moc co. Momentalne bych mohla rict, ze u nas chcipl pes. Obe lezi jak dve mrtvolky. No bodejt by ne, kdyz se do ted rvaly. Byl to boj na zivot a na smrt. Taky jsme prisli na to, ze nase Maggie asi neni cistokrevna, ale je smrncnuta rakem. Normalne ted zacala couvat. Jak chce nekam vlezt, tak se otoci a zacouva tam. Jde ji to sice primo bravurne, ale na psa je to docela divne.

Tak a ja letim prat. A pak jeste do banky, neb se nam tu vali nekolik seku, ktere si nemame cas nechat proplatit.

Jo Lindo, kdyby jsi nahodu nasla nekoho, kdo ti zajde do toho obchodu, tak at prosim zaskoci taky k nam, neb ja bych taky par veci vazne potrebovala.
Mejte se krasne!!!

Gabriela + cervicek 10+6tt

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 20.07.05 08:50

Ahojte kuřátka:-)

Dneska je tu o sto procent lepší počasí, už sluní svítíčko, tak je hnedle veseleji:-)

GABKA - áá koukám, že už ses vrhla do nakupování:-) Hezky si to užívej, to je hezká práce:-))
Včera jsme zažili malej šok, Matýskovi najednou nějak nešly dopnout bodýčka, co měl ještě před týdnem s rezervou. Tak jsem ho změřila zednickým metrem a baj očko nám ten kluk vyrostl minimálně o deset cenťáků od poslední poradny, což ještě není ani 14 dní…:ooo Za chvilku nás přeroste. takže dneska jdu dělat loupežný nájezd do sekáče a obnovím šatník.
Nákup jsme včera nezvládli, pršelo celé odpoledne, tak snad dneska už to dáme:-))

Jdu dosnídat, pěkně pište, já to tu mám pod kontrolou!:-)

Hezký den přejou
Linda a Mates ukecánek 12 týdnů přesně

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 20.07.05 12:09

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,
nejdřív něco pro klub marmeládomilek - jsem truhlík truhlíkovatý. Na svou nejoblíbenější marmeládu jsem zapomněla. Včera jsem byla nakupovat v Bille a tam na mě z regálu koukala šípková (doma jí intimně zveme čípková), takže šup s ní do košíku a doma jsem si hned tlustě namazala krajíc. Jinak moje hitparáda - 1. šípková, 2. malinová, 3. pomerančová (hořká) a pak ty další (meruňková, jahodová, brusinková, borůvková atd).
Dede - jaké je u vás počasí? Tady je docela pošmourno. Pořád se to kaboní, kolem poledne vždycky sprchne tak 20 minut a je zase teplo a dusno. O víkendu to tu pořádně řádilo - nad naší oblastí se srazily dvě bouřky a pěkně se tu rozdováděly, chvíli dokonce pršelo vodorovně :-)
Jazzi - bohužel fotku toho švarného plavčíka nemám (jmenoval se Raul) a docela mě to mrzí. Mohla jsem s ní mávat manželovi doma před nosíkem, když mě zazlobí :-) Co dělá chlapíček? Chvíli jsem včera hlídala malého klučinu a nemohla jsem se na něj vynadívat. Dokonce mi ani nevadilo, že mě během půl hodiny dvakrát poblinkal. A má na jedné tváři dolíček, když se směje - to je prostě k sežrání nádherný miminko. Jinak mě napadá, že delfíni se dají muchlat určitě i v Evropě, ale to budou spíš uzavřená delfinária. Ale jestli tě to láká, určitě to zkus.
Gabriela - ahoj mamino a červíčku! Co dělají nebo nedělají nevolnosti? Jestli si to s tou adopcí rozmyslíš, dej vědět. Zní to moc lákavě, mít adoptivní maminku v Americe :-)) Jenže ty teď chystáš pelíšek pro červíčka, tak z toho asi nic nebude, viď? Jak to nesou rodiče, že jsi těhu takhle daleko a budeš tam i rodit? Přijedou za vámi, nebo počkají, až se přiletíte ukázat vy?
Vůbec se mi nechce pracovat, ale budu muset, abych si vydělala alespoň na chlebík (ani nemusí být s kaviárem :-)
 Milli

 
Anonymní  20.07.05 15:41

Ahoj Milli,

predpokladam, ze ted uz to asi balis, tak to budes cist az zitra, ale to neva.
Takze k pocasi, dnes je krasne, slunce blunce sviti, ptaci rvou, ale drzi se to na peknych letnich teplotach cca 28stupnu, coz je velice prijemne. Nic spolecneho s tim nechutnym parakem z nedele, kdy bylo snad 37stupnu. V pondeli se to trochu zkazilo, desny bourky, blesky a lijavec a kroupy, ale od vcerejska je krasne procisteny vzduch, tak fakt pohoda.
Dnes rano jsem odchazela z baraku kolem devate a to pocasi mi hned zvedlo naladu. Znate to, kdyz je venku jeste takove to prijemne frisno z noci, do toho slunicko, ktere zacina pekne hrat. No balada, hned mi to dodalo chut do zivota. Fakt se mi dlouho nepostestilo mit takovy pekny pocit z dalsiho zacinajiciho dne.
TEd jsem byla na nasi pidizahradce a trhala jsem plevel, prvne, co jsme tady a taky me to nejakym zvlastnim zpusobem prinaselo sebeuspokojeni. Tim lepe.

Jinak nic noveho. Zitra ma manza volno, tak se chceme poohlednout po nejakem vozitku pro me, rozumej aute a pak hura k jezeru.

Mejte se krasne
Dede

 
Anonymní  20.07.05 19:43

Ahojky holciny,
zdravim vas z prosluneneho Washingtonu.

Lindo, tak jestli te to potesi, tak ani u nas se nakup nekonal a to u nas bylo nadherne.Uz od rana jsem se citila, jako by me prejel parni val, takze jsem byla rada, ze jsem zmakla to pradlo, nadobi a banku. No, dnes uz me to nemine a koukam, ze si budu muset pohnout, neb jinak ani neuvarim.
Teda ti reknu, ten vas drobecek pekne roste . Je to vubec normalni, aby tak strasne rychle vyrostl o 10cm? Ja vim, ze muj manza taky tak rychle rostl a pak z toho mel nejake problemy se srdcem, tak me to zarazi. Je ale pravda, ze to uz bylo nekde ve skolce. Mozna je to u miminek normalni?! Do nakupovani jsem se sice uz vrhla, ale tak trosku nechtena. Sice jsem slibila, ze nakoupim vse behem toho druheho trimewstu, ale jeste tam nejsem. Ja jsem se zatim divala po kocarkach. Ten se sice z pravidla kupuje az na konec, ale ja si nemuzu zadny vybrat. Vim, jaky typ…chci, ale vetsinou mi vadi barva a nebo tomu neco chybi ci prebyva. No a pri hledani kocarku obcas pekliknu na postylky… a kdyz na neco hezkeho narazim, tak obednavam. Uvidime, jak se mi to vsechno podari nakoupit. Ten treti trimestr bych si vazne nechala na prani vecicek… Taky chceme zapatrat po nejakem domecku, aby jsme se mohli po novem roce prestehovat do sveho. To bude taky zahul stehovat se z novorozenetem a furou kramu. Uvidime, jak to dopadne. Manzilek ma od zamestnavatele narok na mesicni dovolenou na vic (v pripade narozeni ditete), takze ji asi vyuzije a helfne mi.

Milli, tak to vis, ze rodice zrovna radosti nervou, ze budou mit vnoucata tak daleko. Samozrejme uvazujeme o jejich navstevach u nas a opacne, jenze potiz je v tom, ze je to daleko a aby to vubec stalo za to, tak to musi byt aspon na mesic. Chteli by jsme i na dyl, jenze to nejde kvuli praci. Moji rodice jsou taky oba jeste pracujici a do duchodu je ceka jeste nekolik let, takze toho casu taky nemaji. Nejak to urcite vymyslime. Rodit budu urcite tady a rodit me bude ma gynekolozka. Rodit budu v nejlepsi porodnici ve WA a mam az nadstandartni zdravotni pojisteni, takze snad bude vse ok. Taky me dnes ceka vyber nejakeho predporodniho kurzu. Nabizi jich tady nejak moc, tak musim vykoumat, ktery bude ten pravy. Myslim, ze nam rikali, ze se mame prihlasit v 16 tt, takze to mame jeste chvilku cas.
Teda ty me stema marmeladama primo mucis. Budu muset navstivit rusky shop a nejake marmeladky nakoupit (maji tam evropske a chutnejsi nez ty americke).

Tak ja padim do toho obchodu, jinak jsme vazne bez obeda.
Gabriela

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 21.07.05 08:27

Ahojky,
Dede - tak ty jsi se vrhla na odplevelování? Já to nijak zvlášť nemusím (jsem, co se zahradních prací týká, trochu lenošný typ), ale občas je to prostě nejlepší způsob jak si pročistit hlavu. Naše letošní zahradničení u domečku vlastně zastala chemie - musíme zlikvidovat ten hnusný „stavební“ plevel. Znáte to, takový ty přerostlý tvrdý trávy a já nevím co ještě. Celou plochu jsme polili, zkultivátorovali a teď čekáme, až trochu povyroste druhá várka plevele. Tu pak ještě jednou na podzim polejeme a pak vytrháme a na jaře můžeme začít s tvořením zahrady. Už se na to moc těším. Budeš mít nějaké fotečky zahrádky? Máš nějaké plány ohledně kytiček nebo posezení v zahradě?
Gabriela - moji rodiče jsou taky ještě pěkných pár let před důchodem, ale je fakt, že jsou jen pár km od nás. Nebudeš to mít takhle sama jen s manželem lehké, ale ty to určitě zvládneš. Každopádně je skvělá ta měsíční dovolená navíc, kterou dostane. A třeba se v tom předporodním kurzu s nějakou místní maminkou skamarádíš a budete se navštěvovat a tak. Docela by mě pak zajímalo, jak ty kurzy probíhají v USA. Určitě písneš, až to bude aktuální, viď?
Matýsek asi moc zaměstnává maminku, takže ho tímto prosím, aby jí pro nás taky na chvilinku uvolnil a ona mohla něco písnout! Už jsi mi tam nahoře objednal nějakého cvrčka, Matýsku?
Jdu zase chvíli pracovat, nejdřív si uvařím kontryhelový čaj (údajně zmírňuje PMS - čekám tetku příští čtvrtek), snad se z něj nepo… moc mi nechutná :-(
 Milli

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.07.05 10:56

Ahojte kočenky:-)

Hlásí se Matýsci, malej bojujue pod hrazdou a trénuje bojové výkřiky, tak snad mě nechá chvíli, než se rozeřve na plné pecky:-)))

GABKA - no roste ten náš koblížek jako z vody, ale odpovídá to zrovna růstovému spurtu, takže počítám, že se to zase zarazí.
Taky si trošku zkrátil intervaly v nočním kojení, ale jinak je to pořád spokojené
dítko:-) Každopádně jsem nejhrdější matka pod sluncem, jelikož mi ho každej neustále chválí, včera v obchodě nad ním slintaly prodavačky, no jsem pyšná až na půdu:-)))))
Taky jsem zvědavá, jak probíhají americké kursy, pak podávej online informace, třeba jak je to tam s alternativními porody, polohy a tak, moc mě to zajímá.

MILLI - Matýsek se přimlouvá neustále a urguje žádosti, neboj:-) Jen tam musejí vybrat ty nejlepší dětičky, protože na ně čekají super mámy, tak proto:-)
Btw čím jste kulturnili zahrádku?? Já jsem o víkendu chtěla postříkat mrchy, co nám neustále lezou mezi dlažbou, tak jsem si to pěkně naředila, postříkala půl chodníku a přišel takový malý deštíček, tak akorát aby mi to pěkně spláchnul:-((( Ale já se nedám, sice jsem si pěkně zasakrovala, ale zyblo mi půl flaštičky jedu, tak jsem druhý den naběhla znova a už to žloutne a schne, :,-(isticky se na to chodím koukat:-))

DEDE - no vidíš, nakonec z tebe bude taky takový šílený zahradník jako já:-) Já tuhle práci miluju, na nic nemyslíš, jsi na vzduchu a nakonec jsi příjemně unavená a s čistou hlavou. Akorát že moje zahrádečka zrovna skomírá na oubytě, kdyby chtělo být o víkendu přijatelně, tak malýho dostane tatínek a já se půjdu odventilovat, už jsem se rozhodla. Ovšem při mém štěstí bude lejt jako z konve…-)))
Nechci být šťoura, ale jak jsou na tom fotky..??:-)))

Ták, ovečky, mezi psaní jsem uhoupala malýho u poslechu Karla Plíhala, tak jdu popadnout nůžky a udělat mu manikůru, dokud chrní, v noci se opět bohovsky poškrábal vedle oka, vždycky vypadá jako po pořádné bitce:-))

Hezký den přeje
Linda a Mates

 
Anonymní  21.07.05 18:22

Ahojky, berusky, dnes jen v rychlosti, neb mam za sebou silenou noc. Asi vas s tema kurzama trosku zklamu, neb asi nebudu na ty ktere vas zajimaji chodit a navic je to tu rekla bych stejne jako v CR. Jen me na ty kurzy zvou uz v 16tt, takze jiz za chvilku neb uz jsem ve 12tt.
Mejte se krasne.
Gabriela

 
Anonymní  21.07.05 18:39

Jo a jako obycejne jsem zapomela. Milli, ja tu nejake mistni maminky znam, ale s tema se muzem vazne tak akorat navstevovat, protoze sami maji dost prace, takze jde spis o pokec. Nejsem si jista, ze na to budu mit dost casu a sil. Asi mam ted jine starosti a bude hur.:o(((

No Lindo, tak nevim, jestli jsi nejhrdejsi matka pod sluncem, neb ja prohlasuji o nasem cervikovi, ze je nejkrasnejsi dite na zemi i ve vesmiru a to se jeste ani nestihlo poradne vyvinout. Jsem oopravdu prastena, ale me se vazne strasne libi uz ted.:o)))
Vidis, jsem se te chtela zeptat, jak zvladas ty reci lidi. My jsme se totiz s manzelem zrovna nedavno o tomhle bavili a oba jsme dospeli k nazoru, ze ty reci typu, to je ale krasne miminko, cela maminka , tatinek..... proste nemuzem ani vystat. Uz se mi totiz stalo, ze jsem hlidala cizi deti a vzdycky byly krasne a cela ja (maminka) a pritom se mnou nemeli vubec nic spolecneho, takze ja ty reci fakt neberu. Pravda, ale je, ze Matysek je kluk, jak lusk:o)))!!!!
Gabriela

 
Anonymní  22.07.05 07:20

Ahoj holčinky,
hlásí se Vám ztracená Peťula. Měla jsem teď opět nějaké problémy, ale snad bude vše v pořádku. Stále totiž občas zašpiním. Jsem dnes 19+1 tt a stále musím brát duphaston na podporu těhu. Byla jsem kvůli špinění včera ráno neplánovaně u dr., udělala mi ultrazvuk, miminko je v pořádku, na placentě také nic nevidí, jen ji mám trochu moc nízko, tak to špinění bude možná proto. Ale snad jak bude růst, tak se bude posouvat nahoru. Doufám. Píďa se měl čile k světu, a termín se rozchází jen o 1 den podle utz ve 13. týdnu. Prístí týden ve čtvrtek jdeme na velký ultrazvuk ve 20. týdnu, tak se moc těším. Chci s sebou vzít maminku. Ještě to nikdy neviděla, tak se taky moc těší. Přítel neví, jestli půjde, protože má na prázdniny kluky. Říkala jsem mu, že v čekárně jsou židličky a stoleček pro děti, tak si tam můžou třeba kreslit, kdyby se nudili a můžou se s mamkou v ordinaci prostřídat, sama mamka mi to navrhla, aby o tu podívanou Martiin nepřišel, ale ještě se nevyjádřil. Tak uvidíme.
Jinak já mám teď doma na 2 týdny svého milovaného pejska - fenečku yorka. Bývalý manžel jede na dovolenou, tak jsme se domluvili, že mu budu hlídat. tak z ní mám radost. Je báječná.
S nakupováním na tom nejsem nic moc. Koupili jsme první balík plínek. Vyšly levně asi 2,40 za kus.A první utěrky na zadeček. Oblečeníčka mám spoustu, přinesli jsme ho včera ze sklepa, tak jsem přebírala. Připravovat se mi ale nic nechce. Pořád se trochu bojím, abych to neuspěchala. Snad po ultrazvuku příští týden začneme.
Zkusím dát do galerky fotečku našeho miminka ve 13. týdnu, jestli se mi to povede.
Mějte se moc krásně a my se zase ozveme
Peťula a píďa 19+1 tt

 
Anonymní  23.07.05 09:39

Ahoj kočky!

Tak se vám hlásím. Tady Lennys, ještě pořád v nemocnici. Naštěstí mám super bráchu,kterej mi sem přinesl notebook, abych se prý trošku zabavila. Jak víte, měla jsem jít domů v pátek, ale radši si mě tady nechali až do pondělí. jsem sice absolutně bez komplikací, ťuky,ťuk na dřevo,ale pro jistotu, když jsou to ta trojčátka.
Samozřejmě jsem to obrečela, vůbec mě to tu nebaví, ale co už.Jsem vlastně v nemosnici úplně poprvé. Nějak to tu přes víkend přežiju a pak už budu doma.

Celej zákrok proběhl docela v pohodě, trvalo to prý jenom pár minutek a ani ta narkóza nebyla tak hrozná,jak jsem se bála. Dokonce se mi přitom zdál i moc pěknej sen o dovolené.A byla jsem strašně rozčilená, že už mě budí a nemůžu si to dosnít:-)
Tak je to se mnou. Celej den teď jenom ležím, už jsem přečetla 2 knížky, několik časopisů a naspala si na pár let dopředu.
Sestřičky tu jsou moc hodné, pěkně se o nás starají, takže nám tu v podstatě nic nechybí, ale vždyť víte, doma je doma.

Taky začínám cítit první kopanečky, teda aspoň myslím, že to jsou kopanečky. Jsou to spíš takový bublinky, který mě lechtají do bříška, ale největší srnda je, že podle toho zhruba poznám, kde kterej bobek leží a kterej do mě kope. Zatím jedou postupně, ale nevím, jak to bude vypadat, až budou kopat trio:-))

Budu se tršku snažit jednotlvě reagovat, ale moc jsem siz toho nezapamatovala, tak třeba tak postupně.

Květinko, moc tě chápu a jestli potřebuješ pauzu a oddych, tak si to dopřej. A rozhodně poslechni manžílka,ať na chvíli vypneš, určitě to pomůže! A neboj, my tu budeme pořád a budeme na tebe čekat.

Jazzi, přišli mi ty oblečky, co jsem nakupovala přes net. Jsou z brumla.cz a vypadají moc dobře, jako by byli nenošené, cena je tky docela příznivá. Mají novinky každý pondělí a čtvrtek v 8 hod ráno a myslím, že by sis pro matýska učitě něco vybrala. Však uvidíš.

Milli, máš pravdu, když jsem poprvé hleděla na test s dvěma čárkama, ani ve snu by mě nenapadlo, že to takhle dopadne.Jen mě teď rozesmívá, že jsem si ho dělala třikrát a tak můžu vlastně každýmu prckovi dát jeden do alba, že to je vlastně on:-). Jinak snažili jsme se necelej rok, asi po 8 měsících jsem šla k dr. to bylo koncem ledna, že žačnem nějak léčit a začátkem dubna jsem otěhotněla. Takže to vlastně nabralo docela rychlej spád událostí. Moc ti přeju, aby to šlo u vás taky tak rychle a brzo jsi měla pozitivní test v ruce.

Holky, adši to odešlu, ať se mi to nějak nevymaže a budu pokračovat dál.
Lennys a prckové 18.tt

 
Anonymní  23.07.05 09:49

Ahoj, takže znovu já.

Milli, chtěla jsem se ještě zeptat, jak dopadla ta soutěž s těma fotkama. Koukala jsem na to, bylo tam tolik krásných pláží, ale já jsem poslala 100% jenom tobě, pomohlo to?Každopádně mě ještě moc uchvátila ta fotka s delfínama, vypadá to úplně neskutečně, jak plavali kolem tebe!

Gabi, tak co prcek? Už tě tolik nezlobí? Díky za vyhledání kontaktů na tu Inglesinu, rozhodli jsme se, že skusíme koupit nějakej starší trojčecí na inzerát, pokud se nám to povede. Snad jo. Stejně s ním někde moc trajdat nebudem, spíš tak na zahradu nebo kolem baráku, takže starší bude stačit a pak koupíme novej sporťák.
Moc mě pobavila, že máte doma místo pejska raka:-))) To je fakt trefný!
A navíc jsem moc zvědavá na ty vaše jména! Fakt je nechceš prozradit?

Peťulo, ani jsi nám nepopsala, jak přijalo okolí zprávu o tvém těhu? Co kluci?A příelova rodina? Určitě napiš!

Tak holky,pa. Měje se hezky a v pondělí snad už napíšu z domu.

Lennys

 
Anonymní  24.07.05 07:49

Dede,
holka zlatá, já na tebe málem zapomněla. Asi mi tady v té nemocnici začíná vážně hrabat.
Poslouchej, nechtěla bys na brigádu trhání plevele přijít i k nám. Zatím jsem to u nás na zahradě dělala já, ale teď, jak se bříško zvětšuje, mi dělá problém, být delší dobu v předklonu nebo ve dřepu, takže to musí dělat můj chlap. Šmarjá, a to je řečí. Že jsem si ty záhonky vymyslela já, on že to nechtěl a že moc dobře věděl, jak to skončí (on ve funkci zahradníka). Tak že bys vždycky ojela, pokecaly bysme a ty bys něco vytrhala:-))))

A co auto? Vybrali jste? Něco nového nebo spíš staršího? Menšího nebo většího? Jsem já to ale zvědavá baba, co.

Tak pa, Lennys

 
Anonymní  24.07.05 08:23

Ahoj holčinky,

Lennys - okolí tu zprávu o miminku přijalo docela v pohodě. Bylo to na oslavě narozenin a pak se všichni báli, abych odvezla v noci oslavence - dědu - domů. Kluci to vzali taky v pohodě, ještě to asi moc nechápou. Jeden chce sestřičku a druhý brášku, takže oběma se nezavděčíme.
S přítelem jsme se dohodli, že jestli to bude dobře vidět, tak si necháme říct, co miminko mezi nožkama skrývá, ale mám pořád takové nutkání, jestli se mnou přítel nepůjde, ale jen mamka, že si to říct nenechám, jen ať se doktorka podívá a až pak budeme samy v ordinaci, tak se jí zeptám a nikomu to neřeknu, ať mají překvápko. Tak ještě uvidíme.
Jinak jsem přibrala 1,5 kg, a začali se mi dělat strie na prsou i když mažu a mažu a ony už zatím nerostou. Je to hrůza.
Krásně cítím kopanečky, sice zatím jen když jsem v klidu a třeba sedím nebo ležím, ale je to úžasné. Přítel mu pořád říká, ať už se konečně trefí - do močáku . ten mi přeje.
Každý den se budím kolem půl sedmé a pak už nemůžu zabrat. Večer jsem pak v devět úplně nemožná.
Dneska večer přijedou na týden kluci, tak jsem zvědavá, co bude. Pejsek, kluci, já těhotná, do toho ten ultrazvuk. Snad toho na mě nebude moc.
Mějte se všechny moc krásně a my se zase ozveme.

Peťula a píďa 19+3 tt

 
Anonymní  24.07.05 16:32

Ahojky Lennys,

jsi zlaticko, ze si na me takhle vzpomenes. Ja na tebe taky nezapomnela, ale az 20.7., ale rekla jsem si, ze to mas uz stejne za sebou a ze nebudes mit pristup na net, tak jsem nepsala.
Jak rada bych prijela, to mi muzes verit a i ten plevel bych vam vytrhala, ale asi to neklapne. Fakt netusim, kdy vlastne do Cech zase zavitam, kvuli hledani te prace, vis. Ted kdyz si delam tu bilanci znalosti, tak nemam narok a konci to az v zari, tak treba potom.
Jinak auto nic, vse moc drahe. Hledame druhe auticko, pro me, takze neco maleho, nejradsi bych Renaulta twingo, ale ted jsme domluveny s jednim klukem, ze nam mozna pritahne Clio z Nemecka a za polovinu ceny, kterou chteji tady ve Francii. Tak uvidime.
Tak, mamco, pekne se opatruj a mimisci at se u tebe hrejou co mozna nejdele.

TAdy je zase desne vedro, ale jsme doma, protoze manza pozval jednoho kolegu na obed a znate to, jidla ve Francii jsou na dlouho, takze odjel az po 16.00 hodine. No a pak neco podnikejme, ze?
Mejte se
Pa Dede

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 25.07.05 02:22

Juuu Lennysku, to jsem rada, ze jsi se ozvala a ze jste vsichni ok.No tohle uz budes cist pekne v pohodli domova.
Pokud vyuzijete kocarek spis jen na dvorek…, tak by byl asi vazne nesmysl kupovat novy. Tak hodne stesti pri hledani. Jiste se neco najde.
No u me nevolnosti povolily, ale 100% to jeste neni, ale uz nezvracim (musim to zatukat). Horsi jsou problemy s krcni pateri. Nejak se toho nemuzu setrast. Ted jsme chteli zacit se znamima chodit tancit Salsu, ale neumim si to s tou svou pateri moc predstavit, tak uvidime.
Jmena prozradit opravdu nechci. Krome me a manzilka je vi uz jen dva lidi, ale jiank je to zatim tajemstvi a i pohlavi miminka zustane prisne utajeno az do samotneho konce. Teda nam ne (pokud nam to mimi ukaze), ale okoli to nereknem. Nemeli by zadne prekvapko:o))) Tak ty taky nakupujes pres net?! Da se tam sehnat spousta veci a z pohodli domova vid? Ja obchody porad jeste moc nezvladam a tak se snazim najit toho co nejvic na netu. Zitra mi maji prijit jedny perinky do postylky a ve stredu druhe, tak jsem taky zvedava, jestli jsou ve skutecnosti tak hezke, jako na obrazku.
Za 10 dnu jdem na dalsi ultrazvuk, tak se nemuzu dockat a zaroven mam zase strasny strach, aby bylo vse v poradku.Sice nemam duvod se domnivat, ze neni, ale ja jsem strasny straspytel a clovek nikdy nevi.
Mej se krasne, davej na sebe i na cvrcky pozor a pis pis.

Dede, jak jde bilance?

Gabriela + cervik 11+4tt

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 25.07.05 09:40

Ahojte ovečky:-)

Moje děťátko se nějak zapomnělo, sice už dvakrát naznačovalo vstávání, ale zase zachrupkalo:-)

GABKA - jak ses ptala, jak zvládám řeči lidí…Budeš se divit, ale hormony s tebou zacvičí, že se sama nepoznáš:-))) Já si v životě nepomyslela, že mi bude dělat problém se na chvíli vzdálit od malýho, to jsem si malovala, jak si vždycky oddechnu. Houby. Když už ho náhodou dám z ruky, tak za deset minut už na něj myslím…
Takže i ty řečičky, co se ti zatím zdají směšné, budeš pak brát úplně jinak, věř mi:-)))
Když jsem se na chodníku zastavila a nahlídla mi do kočáru taková stařenka, tak pronesla, že mám ale nádherné děťátko a já se mohla počůrat blahem, takové jsem momentálně pako:-)))
A dej vědět, jak jsi spokojená s nákupem po netu a jak dopaldy ty peřinky, ju?
Moc držím palec, aby už se nevolnosti odstěhovaly, už je načase, zlomový 12 týden na dohled!! Te´d už si začneš jen užívat a vychutnávat:-)

LENNYS - to jsem ráda, že jste už OK, myslela jsem na tebe. Fazolci jsou moc šikovní, že to tak hezky zvládli:-)
Jo poslyš, budete chtít vědět pohlaví nebo to bude taky překvápko?? Teda abych se přiznala,tak jsem podrobně studovala ty fotečky v galerce a u jednoho diblíka se mi zdálo že něco vidím, ale taky jsem mohla mít vlčí mlhu, žejo:-))) A ještě mě dneska v noci napadlo, víte vlastně, jestli jsou jednovaječná nebo vícevaječná, jde to poznat??
Děkuju za tip na ten sekáček, mrknu se na to a případně vyzkouším, brzo to bude potřeba, Mates roste šíleným tempem:-)

DEDE - jůů autí, to ti závidím, my jsme a ještě dlouho budem jen pěšáci:-( No co už, chtěli jsme barák,. tak jsme se zadlužili na něm. Takže na vozidlo můžem pomýšlet, až splatíme všechny půjčky, což bude asi tak za sto let:-))) No snad za 10.
Takže máš dlaší úkol, až budeš hrdá majitelka vozu, vyfotit a poslat a my budem chválit:-)
Jo a jak to máš s tím uznáním studia, už něco víš nebo jsem to tu přehlídla??Mám pocit, žes říkala, žes posílala žádost..? Nebo úřední šiml má taky prázdniny??

MILLI - tééda, dneska od tebe ještě nic, že ty ses umarmeládovala??
Hrdě oznamuju, že včera jsem vyběhla s nářadím a vyplela jsem celý záhon, zas to vypadá na chvíli koukatelně:-)

PEŤULA - hlavně že se máte s píďou dobře, opatruj se. A co přítel, těší se?? A k porodu půjde??

Zdravím i všechny momentálně nepřítomné, DANKU S, SLÁMIČKU, RADKU, NADĚNKU, LILI, ZUZKU, KVĚTINU a ostatní!!!

Tak, já snad půjdu to moje spinkací dítko vzbudit, nebo bude v noci vejrat do tmy:-)

Hezký den všem přeje
Linda a Matýsek, posránkovaný až za ušima a slastně v tom spící:-)

 
Anonymní  25.07.05 11:12

Ahojky holky,

tak tu sedim uz asi od deviti a pripravuji se na dalsi schuzku ohledne me bilance. Takze, GAbi, bilance pokracuje a pokracuje, a ja zjistuju, ze to s hledanim mista nebude tak jednoduche, ale jsem v klidu. Kdo vic panikari, ja manza, zrejme mu moje podpora v nezamestnanosti nepripada dost vysoka. No, mezi nami ona vskutku neni, ale vyzit vyzijeme. Delam ruzne testy a probiram se ruznymi nabidkami zamestnani a vyplyva z toho jedno jedine. Budu se muset pustit do anglictiny, coz mi nevadi ba naopak, ale najit neco solidniho a levneho, ohledne kurzu, to bude taky neco. Mam tu jednu adresu pres pracak, kde by snad mohli naklady na kurz vzit za me, ale musim to obvolat. Ale jedno je jiste, ta anglictina je vazne urgentni, chci-li se vrhnout do turismu.
Jsem rada, ze te ty bleestavy pomalu opousti. Zbytecne nepanikar, i kdyz te chapu, ale drzim ti palecky, at cervik prospiva tak jak ma, proste a jednoduse ke spokojenosti tve i tveho manzi.
Jazzi - jo, auto, to si jeste pockam, mezitim to tu pytlikuju autobusy MHD, ktere opravde nejsou moc caste pres ty letni prazdniny, takze kdyz nekam jedu, tak pul dne stravim jen cekanim na blby autobus. Ale budiz, jeste je venku pekne pocasi, tak se to da, alev zime, nevim nevim. Jinak fotky, tolikrat uz opakovane. TAk si predstavte, ze jsem vcera zasedla k PC spolecne s manzou, abych se konecne naucila( po 3letech, co mame digital!!!!!) stahnout fotky do PC, ale ......... Ano nebyla bych to ja, kdyby nebylo nejake ale. Baterky byly vybite, takze zase nic. Ale vazne jsem na vas s fotkama nezpomnela. Jen mi to holt trva trochu dele. Jo a co se tyka toho uznani, tak denne chodim do schranky s nadeji, ze tam konecne bude nejaky dopis z rektoratu ci amba:,–(y, ale nic. Zrejme ty dovolene, ale zacnu to urgovat, pres mail a pak uvidime.

Tak na dnesek mam naplanovanou impregnaci naseho zahradniho nabytku. To je des, zacala jsem uz v sobotu, ale je to na dlouhe lokte a to jeste musim napatlat dve vrstvy. A zbyva mi taky dovyplit pul pidizahradky, ale to asi az odpoledne.
tak zatim
 Dede

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 25.07.05 13:06

Ahojte, to jsem zas já, já svoboda mláádá, nebo jka byl ten text oné šílené budovatelské písně..:-)

Mám velikou prosbičku na naše zahraniční dopisovatelky
DEDE, GABKA - holky, mohla bych vás jménem svojí neodbytné ségry o něco poprosit??
Ona je celkem praštěná přes vůně a sto let používá stejný parfém, ovšem už ho do CZ přestali dovážet. Tak jestli ještě někde za hranicema je k sehnání. Kdybyste byly některá tak strašně hodná a sem tam mrkla u vás v prafumerkách, jestli se tam náhodou někde nevyskytuje, šlo by to, prosím??
Je otázka, jestli se ještě vůbec vyrábí, no ségra si vždycky vymyslí něco tak úžasně jednoduchého…:-)))
Moooc děkuju předem i zadem, název když tak písnu.
NO a jdu krmit hladovce, tak zas páá:-)

Linda prosebníček a Matýsek hadoveček

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 25.07.05 14:01

Ahoj kočulenky,
konečně jsem se v práci trochu utrhla a hned spěchám na emimino! V pátek jsem musela na rychlo na služebku do Prahy, takže tímto prosím o omluvení mé nepřítomnosti a o opožděné reakce na komentáře :-)
Jazzi - my jsme stříkali Randapem (snad se to takhle nějak píše) - je to docela drsná chemie. O víkendu jsme tu seschlou trávu posekali a sezbírali sekačkou a až začne rašit nová, vezmeme to ještě jednou. Na pozdim necháme vrchní vrstvu hlíny seškrábnout a dáme tam pěknou. A na jaře už s tebou budu moct probírat plánky sázení kytiček. Včera bylo tak krásně, že jsem neodolala a taky jsem kapku pošmrdlala jahody a bylinky, takže tvé touze po kulturnění a odplevelování zahrádky rozumím.
Lennys - jsem moc ráda, že jsi se mohla ozvat. Hlavní je, že jsi ty i mimísci v pořádku. Už jste to nějak vymysleli s tím kočárkem? Už asi začneš brzo chodit na nějaký předporodní kurz, ne? A co porodnice, kterou jsi si vybrala? Tebe asi uvítají všude rádi, budeš dobrá reference ;-) S těma fotkama to dopadlo tak, jak se to dalo předpokládat - sice jsem se nedostala do postupující pětice, ale skončila jsem celkem dobře, takže z toho mám radost. A co mě potěšilo možná ještě víc, že tam přišlo i pár hlasů od holčin s emimina. Čekám MS ve čvtrtek a pak už se začneme snažit na testík. U Matýska už mám přímluvu jistou, tak se prosím zeptej tvých trojulek, jestli za mě taky ztratí slovíčko :-)
Dede - to tvoje bilancování zní jako docela nejednoduchá záležitost. Hlavní ale je, aby ti to pomohlo v hledání práce. Já teď taky sháním autíčko. Mám Felcii Combi, ale už jsem na ní za ty dva roky, co jí mám, najela skoro 20.000 km a tak má celkem už stovku. Proto už jí koukám někomu nadělit a pořídit si něco s menším počtem km. Líbila by se mi Fabie Combi nebo když bych se plácla přes kapsu, mohla bych si na leasing vzít i starší Octavii (ale to bych se musela kapku uskromnit a do toho se mi moc nechce - radši se uskromním kvůli mimískovi). Clio jsem kdysi taky měla (starší model) a byla jsem s ním nadmíru spokojená. Moc šikovné a hezké autíčko.
Jazzi - ještě mě tak napadá, pokud bys chtěla, můžu se mrknout po tom parfému v Německu na netu. Přes kámošku domorodku si tam občas něco objednám.
Takže krásný zbytek dne a já se jdu podívat po něčem k snědku. K obědu jsem měla svíčkovou a už zase nevím, co bych do sebe nacpala.
 Milli

 
Anonymní  25.07.05 14:14

Prosebnicku,
sem s tim nazvem, at vim, co hledat, treba budu mit stesti.
Jdi nakrmit hladovce a pak dej vedet, jo?
 Dede

 
Anonymní  25.07.05 14:19

Ahoj Milli,

na jaky testik se budete snazit? To je zrejme vysledek toho, ze stale hniju doma, takze jsem tu tvou vetu, ze se zacnete snazit na testik, nejak nepochopila.
Jinak to me bilancovani, to mi v hledani prace moc nepomuze, jen me to pomuze nasmerovat se do neceho, co by me melo a mohlo bavit. Ale pak zalezi na tom, jestli je moznost nejakeho skoleni atd. atd. Jenze se skolenim je zase spojena financni stranka veci a to je dalsi horor. No jo, zadej ourad o prachy, vid? Ale uvidime.

Z impregnace nabytku asi nic nebude, zacina poprchavat.
Tak zdar
 Dede

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 25.07.05 16:07

Ahoj Dede,
teď, když to po sobě čtu, taky mi to nepřipadá až tak moc srozumitelné :-))
Myslela jsem to tak, že se začneme snažit na ten // testík, ale vyjádřila jsem to trochu krkolomně. Teď mám přímluvu od několik a mimísků jak už narozených tak i teprve nošených, tak by to mohlo vyjít.
Tady se taky schyluje k dešti, snad přeběhnu na finančák suchou nohou (jako každý měsíc, i tentokrát jsem nechala DPH na poslední chvíli). Zítra je Anny, tak jen objíždíme městečka a obce, kde máme známé a příbuzné s tímhle jménem.
 Milli

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 25.07.05 18:30

Lindo, tak honem napis ten nazev. Taky se ti po nem rada podivam.
Gabriela

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 25.07.05 21:26

Ahojte kočenky-)

Hlásím se v netradiční večerní čas, ale manža se louhoval ve vaně a já večeřím, tak jsem ještě jukla:-)

Mocmoc moc vám všem děkuju za ochotu, ten parfém se jmenuje
ALISA ASHLEY - WHITE MUSK (OIL) že prej teda oil a ne toaletní vodu a co největší balení (nejlíp tak, kdyby to někde čepovali do kýblu, to by byla spokojená:-)))

MILLI - Milinko, na netu už jsem po něm pátrala taky, ale bohužel nejsem moc kovaná v angličtině a německy neumím, našla jsem jakési stránky, ale objednávat se z tama nedalo.
Jste strašně moc hodné, ještě jednou dík, doufám, že ségra za vás ztratí pochvalné slovo do éteru (je moderátorka v rozhlase a teď má kšeft i v TV:-)
Tak, jdu uvolnit manžovi místo, ať si zapaří na pc, dobrou noc a zítra pa!

Linda

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 26.07.05 00:03

Lindo nasla jsem to napriklad na teto adrese (nize uveda adresa) a neni problem to obednat a poslat, takze pokud o to mas zajem, tak dej vedet a posly adresu na kterou to zaslat. Muzes soukromou zpravou. Bohuzel na kybl to vypada. http://www.perfumecountry.com/…tDetails.asp?…

dalsi www adresa : http://www.bizrate.com/…k%20oil.html

Gabriela

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 26.07.05 00:05

Jeste jesm zapomela napsat, ze je to nejnizsi cena za kterou jsem to nasla.

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 26.07.05 07:21

Ahoj holky!

Tak mám za sebou konečně první noc v mojí milované postýlce. Je rozhodně mnohem pohodlnější než ta nemocniční.

Pustili mě včera dopoledne, ale loučili se se mnou slovy, však se ještě nevidíme naposledy, že si to u nich ještě užiju atd. Tak doufám, že na jejich slova moc nedojde a budu tam co nejmíň, nejlíp až tak na porod.

Zůstávám na neschopence a to až do přechodu na mateřskou. Vycházky mám úplně super, od 10 do 18 hod, víc mi můj dr. už ani vyjít vstříc nemohl.

Včera jsme byli na večeři, známí objevili novou hospůdku. Měli tam naprosto dokonalý steaky, a víte za kolik. Za 80 Kč. Tak jsem si dala pořádnou flákotu hovězího, ať se mi zvýší zásoby železa, a moc jsem si pochutnala. Nevím, jestli to byla nějaká zaváděcí cena, ale jinde v restauraci bysme za to dali tak min. kolem 150 Kč. Přemýšlím, že bysme tam zase brzo zajeli. Abych nemusela vařit,že.

Dede, já mám na drkocání po městě malýho prcka Hyundai Gets. Je to v podstatě jedno z nejlevnějších malých autíček u nás a jsem s ním docela spokojená. Předtím jsme měli ještě Fiat Punto a to bylo taky super auto do města, absolutně nežral, měla jsem pocit, že ho tankuju tak jednou za půl roku. Tak jen takový tipy, zkus mrknout, kolik stojí u vás.

Gabi, vůbec se ti nedivím, že se tak moc těšíš na UTZ. Já jsem teď prcky neviděla už skoro měsíc a docela mi to chybělo. My bychom pohlaví chtěli vědět, myslela jsem, že by mi to dr. mohla říct, když mi dělala UTZ při propuštění z nemocnice. Už jsem si plánovala, jak budu manžílka pěkně trápit a nebudu mu to chtít jako prozradit a budu ho tím vydírat,ha,ha, aby za mě třeba umyl nádobí, ale ti mrňousci to asi vycítili a neukázali nic. A mám to:-(

Jazzi, myslím, že vlčí mlhu jsi neměla. Jeden z nich je na 100% (říkala dr.) kluk. Máme to i nahrané na videu a tak je ten pindík úplně nádherně vidět. Ostatní to zatím tají, tak uvidíme na dalších UTZ. Byla jsem přesvědčená, že se necháme překvapit, že je to přece to nelvětší překvapení na světě. Když nám řekli, že to budou dvojčata, tak jsme se s manžou shodli, že to taky vydržíme. Ale u těch třech to prostě vydržet nejde. I když mě by stačilo, pokud by mi řekli, že to další je holka a pak už by mi to bylo jedno. I když, je mi to celkem jedno i teď, hlavně ať jsou zdraví, že? Jo a jsou prý trojvaječná. Prý jsem dobrá nosnice, tolik vajec najednou:-)))

Milli, už se těšíš na snaženíčko, co? Moc vám přeju, ať na ty // nečekáte moc dlouho. Dneska to nadhodím prckům, jestli se nechtějí přimluvit za jednoho pro tebe a samozřejmě i pro všechny ostatní snažilenky. Já myslím, že nebudou proti.

Tak, barbuchy, jdu do sebe hodit nějakou snídani. Zatím pa. LENNYS

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 26.07.05 08:48

Dobré ránko,
dneska jsem se musela dvakrát převléknout, protože jsem s hrůzou zjistila, že jsem se za poslední dva týdny díky své nenažranosti spravila skoro o dvě kila. Takže ode dneška nasazuji lehkou dietku a váhu uklízím na půdu.
Lennys - jsem moc ráda, že už jste zase doma ve svém. Netrápili tě moc v té nemocnici? S tím steakem jsi me docela naladila na masovou vlnu. Za ty peníze je to fakt zadarmo, tak si to choďte užívat co nejčastěji. Beztak máš před sebou posledních pár měsíců klidného života, tak ať stojí za to. Šoupneš nám do galerky zase nějakou fotečku, až se nějaká nová vyskytne?
Dede - ještě k těm autíčkům - fakt je, že v Německu jsou momentálně asi nejlevnější. Pokud se mi nepodaří nějaký rozumný kup tady, nechám si něco dotáhnout z Německa. Nechystáte se v dohledné době do Čech? Šéfíka mám dneska pryč, takže budu moct často nakukovat, i když mám práce až nad hlávku.
 Milli

 
Anonymní  26.07.05 10:23

Ahojky,

tak jeste k autum. Vcera byl v manza v jedne garazi a meli tam Opel corsa, tak to skouknul a zrejme do toho pujdeme. Je to za 4 500,–euro, coz je polovina toho, co jsme prozatim videli jinde. Zablokovali mu to tam do dneska a ja jsem mu rekla,ze to necham na nem. Stejne, vse co je technicke mi nic nerika, takze je to fakt na na nem. Ale kdyby opravdu jo, tak bych mohla mit auto uz v patek ci sobotu. TAk jsem docela rada. Ale pozor, jeste neni nase. Jak znam manzu, tak je schopny si to jeste rozmyslet. Ale co by zase neudelal pro pohodli sve drahe polovicky, ze?

Milli - do Cech se nechystame, manza nema narok na dovcu, jelikoz je v novem zamestnani a ja to mam trochu komplikovanejsi kvuli hledani prace, ale premyslim (zatim potaji) o zari, ze bych mozna sama vyrazila. Ale ne autem. Asi letadlem.
Jazzi - tak ten nazev mi vazne nic nerika, ale zkusim to jeste skouknout, jo?

Jo, holky zitra jdu na prvni kurz anglictiny. Je to soukrome, tak jsem se s pani domluvila, ze bych rada videla, jake metody pouziva a jestli mi to bude vyhovovat, tak ze bych do toho sla. Tak jsem docela rada. Ale jeste problem bude s dopravou, ale nejak to poresim. Pristi tyden bych uz mohla autickem. Mozna.

Mejte se
Dede,
ktera se zase pripravuje na to, ze pul dne stravi cekanim na autobus. Jo, dnes mam dalsi bilanci.
 Pa

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 26.07.05 10:38

ahojte moje drahe..

tak sa zase po case hlasim,aj ked vas pravidelne sledujem.
U nas nic nove,odkedy sme sa vratili z chaty,stale som v robote,prip.este lietam medzi doktormi. Stale este nezistili,co mi vlastne je,vcera som bola na vytery a odbery,cela som ubolena a dopichana. Zda sa,ze s pomocou vitaminov a ovocia a zeleninky sa mi cyklus upravil z 80-86dni na 30-40dni,tak dufam,ze to tak zostane.
A…zacala som chudnut,celkom mi to ide:):):)

Lennys - som radaaaa,ze si v poriadku a babatka tiez. Sili ta v celkovej narkoze?Potom to nebolelo?Mne robila vcera doktorka stery z krcka a videla som pri tom hviezdicky,tak si to neviem predstavit,si statocna:):):) Babatka su nadherne,ak budes mat dalsi UTZ,hned ho daj do galerky,neviem sa dockat.:)

Dede - s tou pracou ti to vobec nezavidim,kamoska sa ide vydavat za brazilcana a ten si tiez tu na SR nevie najst pracu,no urcite sa to podari,velmi ti drzim prsteky.:) A s novym autickom,hm,budes kocka:):):)

Linda - ako pokracuju chabe pokusy na zahradke,super­mama?My sme vcera zbierali prve cervene paradajky,som na seba hrda:)

Gabrielka - ono to straaasne rychlo leti,som myslela,ze zle vidim,ked som si precitala to cislo tt za menom. Riadne rastiete,co?Brusko je uz vidiet?Je ti uz lepsie?Myslim na teba:)

Milli,uz sa nam to blizi,co?Len pekne papaj,nechudni,nech nemam komplexy:)

Utekam pracovat,este sa na vas pridem pozriet..
 Zuzka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 26.07.05 14:17

Ahojte kočenky moje:-)

Už jsme doma s nákupem, nakrmení, vyřvaní a spinkáme, tak si užívám klídku:-))

DEDE - sice taky nejsem moc přes auta, ale do toho Oplíka bych šla, tak držím paleček, aby si to manža nerozmyslel a autí bylo technicky v kondici, abys už nemusela trávit čas na autbusových zastávkách.-)))
NO i když, nevím, proč, ale mám utkvělou představu, že u vás jsou zastávky v kulturnějším stavu než naše:-))

MILLI - šmánkote, váhu neřeš, hlavně když ti chutná, jestli jsi nějakým omylem nabrala kilíčko, tak to bylo jedině z toho, žes poctivě ochutnávala marmeládku, což je přece kuchařova svatá povinnost!!
JO prosím a jak jsi říkala, že si občas něco objednáváš v Německu přes kamarádku, jak to pak dovážíš, necháš si to posílat nebo to vozí ona?
Já jen že nevím, jak je to s poštovným, kámošovi jsem tam jednou posílala balíček a stál mě víc než celej obsah:-)))

GABKA - taky moc děkuju za odkaz na ten parfém, koukám, že jsem zkonila pravopis u názvu:-/ Ještě jsem našla jeden odkaz přes googla, tak to ségře všechno předám.
A co bonbóny, ještě ti šmakujou?:-)

LENNYS - to je fajn, že už jste doma. Včera jsem potkala jednu paní a už jsem se k ní hrnula, že je to ta s těma trojkama, ale pak se vytočila s vozidlem a byly to jen dvojčata. Ale kočár měla Inglesinu, stejně stavěný jako ten trojčecí (sedátka prosi sobě).
Pátrám dál!:-)

ZUZKA - já věděla, že nás po očíčku sleduješ:-) Chuderko malá, doktoři na tobě páchají pokusy?? A s tou štítnou žlázou se to má jak? Moc ti držím pěstičky, ať už něco vybádají a můžou se pustit do léčby.
Neboj se nic, za tebe Matýsek taky ztratil slovo, ostatně jako za všechny tady:-) No a když to pojistí ještě od Lennys trojka, tak je to nabeton:-)
Poslyš a na dovolenku jedete vůbec někam letos?? Taky bys měla vy:,–(it, šmankote, buď študuješ, až se z tebe čmoudí a nebo pracuješ a čmoudí se z tebe eště víc:-)

Tak, a já jdu vyřizovat telefonát s jedním šíleným mzdovým účetním ( z bývalého manžova zaměstnání). Takového kreténa by jeden těžko pohledal. Dost na tom, že mu odmítl udělat odpočet z daní za stavební spoření (což u nás teď činí pěkných pár tisíc), ale ještě blbě vyplnil lejstro, se kterým jsem se pak včera ztrapnila na sociálce. Tak ho jdu zdeptat. Jo a jmenuje se Mizera, mizera jeden:-)))

Pa a hezký den přejou
Linda a Matýsek

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 26.07.05 19:46

Ahojky, berusky, tak se zase hlasim ze zemne za velkou louzi.

Lindo, neni zac. K tomu postovnemu. Rada ti (segre) ten parfem obednam a poslu, ale opravdu je to postovne vetsinou vyzsi nez cena te posilane veci, takze se to moc nevyplati. Zalezi jen na vas. Kdyztak vis, kde me hledat :o))) Bombony mi porad jeste chutnaji, ale oni se ty chute hodne stridaji, takze se cpu kazdou chvilku necim jinym. Chvilku je to kysele a pak zase sladke.....obcas to tapu vse najednou. Perinky vcera nedorazily. Nejak se s tim loudaji, ale maji tam uvedene, ze dnes uz by mely byt doruceny, tak jsem zvedava. Jsem trochu nervozni, protoze jsem je nasla i na jinych strankach a tam ta zelena byla fosforove zela a to bych teda vazne nerada:o((( Tak ted trnu hruzou, jak ve skutecnosti vypadaji. Strasne nerada bych je posilala zpet.

Zuzi, jsem strasne rada, ze jsi se zase ozvala. Chapu, ze je povinosti moc a casu malo, ale strasne rada o tobe neco ctu.
Ja myslim, ze to u tebe jde k lepsimu a urcite uz brzo rozlousknou i tu zahadu, kde to vase mimi vezi. Moooooc ti to preji a primlouvam se u toho naseho cervicka stejne tak, jako za miminko pro Mili,Dede, Kvetinu a Lili. Tak strasne moc bych vam ty vase cvrcky prala. Budu se primlovat kazdy den a slintat na vas jak bernardyn at vas nakazime tehu.:o)))
Strasne to leti a opravdu uz mame skoro prvni trimest za sebou. Ve ctvrtek zaciname uz druhy. Nevolnosti diky bohu povolily. Obcas se mi sice zaludek jeste trosinku obraci, ale to uz se da zvladnout. Brisko roste tak, ze z puvodniho satniku uz je prakticky nepouzitelne uplne vsechno. Kalhoty uz nedopnu o nekolik cm. Tak se opatruj a drzim palce, at uz se to brzo spravi uplne.

Lennys, moc rada slysim, ze zustavas doma a hlasuji pro - vsema deseti (teda vlastne dvaceti, protoze cervicek hlasuje taky pro:o)) Davej na sebe pozor at si te nemocnice nemusis uzivat ani z poloviny tak moc, jak ti vyhrozuji. My chcem pohlavi taky urcite vedet a doufam, ze nam to cervik nebude tajit, ale nereknem to svemu okoli a trosinku ho napnem, at maji alespon nejake prekvapko. Na ten ultrazvuk se primo trepu. Pocitam dny, ktere jeste zbyvaji. Uz jsem ho taky 20 dni nevidela (nepocitam-li fotku z UTZ) a strasne mi to chybi.

Dede, auticka jsi si vybrala pekna, tak preji, at se najde nejake za rozumnou cenu!!!!

Tak se mejte babulky krasne a ja jdu vytvorit nejakou slichtu na obed:o))
Gabriela + cervicek 11+6

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.07.05 08:20

Krásnou středu všem,
dneska to vypadá na nebe bez mráčků, tak jsem si na to oblékla letní šatky. Snad se počasí nezkazí.
Dede - víš, tak ti mě napadlo, pokud bys do Čech letěla, neměla bys chuť se v Praze sejít? Já tam jezdím docela často, tak 1 za týden nebo dva, tak bych si naplánovala služebku a mohly bychom posedět třeba i jen chvilku na letišti v kavárně. Jasně že jen, pokud bys měla zájem. Je mi ale taky jasné, že pokud seženeš nějakou šikovnou práci, tak asi hned tak dovču nedostaneš.
Tímto všem navrhuji někdy v budoucnu společný srazík - když si tak skvěle rozumíme na netu, určitě by bylo fajn se i potkat. Co vy na to?
Jazzi - no občas mi to ta kámoška pošle, ale většinou to řešíme při její návštěvě tady nebo když já jedu služebně tam. Fakt je, že při posílání poštou je občas poštovné dražší než ten obsah. Jak se má Matýsek? A co zahrádka?
Gabrielle - ahoj červíčci! Dobrá zpráva, že už je ti líp. S těma peřinkama by fakt byla škoda, kdyby to nebyla ta hezká zelenkavá jako na obrázku, ale nějaká ošklivá. Dej vědět, jak to dopadlo. Už nakupuješ i nějaké oblečky? A hodíš nám pak pro inspiraci nějaké foto do galerie? Moc se za to přimlouvám.
Včera jsem se dozvěděla, že nás za dva měsíce čeká kontrola z FÚ, tak z toho moc nemám radost. Pro jistotu projdu celý loňský rok, jestli je tam vše OK. Ale když budou chtít, tak si stejně něco najdou. :-(
Každopádně jsem rozhodnutá udržet si dnes dobrou náladu a nic mě jí nezkazí! Jedině snad absence vašich komentářů ;-)
 Milli

 
Anonymní  27.07.05 10:37

Ahojky holky,

tak jen ve zkratce a v rychlosti. Nestiham!!!!!!! Ale nechci kazit dobrou naladu Milli, tak aspon jeden komentar.
Milli - to vis, ze bych se moc moc moc chtela setkat alespon s jednou osubkou z nasi diskuze, ale jak sama pises, je to trochu slozite kvuli te me praci, ale ted jsi se zavazala, takze az vyrazim do Cech, tak te cekam v Praze, jo?

Holky razim na tu anglictinu, jsem na to zveeeeeedava a pak vam odpoledne napisu vice. Special pro Jazzi - vcera jsem si zase ,,uzila,, MHD.

Jo a auti bude pristi utery a je to opel corsa.

Tak ted uz vazne pa
Dede

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.07.05 11:20

Ahoj Dede,
ber to klidně jako závaznou žádost o audienci :-) Budu se těšit.
Blahopřeju k vozítku!
 Milli

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 27.07.05 13:39

ahojte moje drahe..

ja len na skok,nech Milli nema zly den kvoli malu komentarov:)
Ohladom mojej stitnej zlazy..Doktor konstatoval,ze vysledky hormonov stitnej zlazy su dobre,len vsetky ostatne hormony su zle,takze problem bude zrejme niekde vo vajecnikoch,ze neprodukuju dost hormonov. Gynekologicka mi navrhla,ze ma posle do ambulancie specializovanej sa na tieto „poruchy“,ale az ked mi vylieci vsetky infekcie a plesne,ktore momentalne mam. Takze sa s manzelikom striedame na vysetreniach u urologa,ja u mojej doktorky a dufam a verim,ze snad do mesiaca sa zapaly poriesia a ja budem moct ist na navstevu k tomu specialistovi. Teda,najradsej by som tam ani nesla,vsak viete.

Inak,ked sa tu hovorilo o steakoch,mnam,ce­la nasa rodina steaky a vsetky druhy maska milujeme,mame aj oblubeny Steak house tu u nas,no je to tam straaaasne drahe (265,– porcia a vyssie),takze tam chodime len raz za cas,no stale sa tesim. Dnes si ale idem kupit vegetariansku kucharku,vdaka tej bakterii,ktora mi uz skoro rok robi sarapatu v mocovych cestach aj po zenskej stranke mi doporucili aspon na chvilu prejst na bezmaskovu stravu. No min. raz tyzdenne to budem musiet porusit,inak zomriem,urcite.:)

Suhlasim so zrazikom,teda,ak ma stale beriete ako jednu z vas,ja by som dosla velmi rada,aj ked je to dost daleko,viem si to spojit s navstevou svagrinky v Usti nad Labem.Urcite by sme boli ako tie dve,co prave pustili po rokoch z vazenia a jedna hovori druhej: Zajtra ti zavolam,nech si to dopovieme /> krasny dnik..
 Zuzka

 
Anonymní  27.07.05 16:55

Holky,

tak jsem doma; ale zrejme si odriznu nozicky, protoze me nechutne boli. Ono je asi i z ceho. Vzhledem k frekvenci busu jsem byla opet nucena ujit 2km tam a zpatky, abych se dostala na dalsi linku autobusu. Super, ze? Takze od vcerejska mam v nohou cca 8km. To mi jiste neuskodi, ale problem je ujit ty kilometry v tom vedru, co tu panuje a na nohou mit sandale, ktere zhruba po 500m zacinaji drit ale uplne vsude. Takze k baraku jsem se pomalu plazila, nebot prava nozka odmitala snaset ten sandal i nadale, ale domu jsem dosla, ale chodidla me boli az nechutne.
Jazzi - vcera jsem se zase pobavila. Sla jsem na slavnou bilanci, tudiz musim jednou prestupovat, tak si to v klidu razuju na nasi zastavku a ejhle, ona je presunuta o 4 zastavky dale. Takze nastala panika, ja pomalu bezela, autobus mi samozrejme ujel, tak jsem musela bezet jeste dal na ten dalsi spoj, ktery jsem stihla tak akorat. Splavena jsem byla jako dvere od chliva, ale delala jsem hrdinku, jako ze jsem vubec nepospichala, nene. Co me dostalo, je fakt, ze minuly tyden jsem jela autobusem od nas a na zastavce zadna cedule ohledne docasneho ruseni zastavky nebyla a dali ji tam az tento tyden, takze lidi, co nejezdi denne, maji proste osud. No nic, ale prezila jsem to.

Beeeeeeeeeee, holky ted volali z ty garaze ohledne auticka, tak nic, dnes rano se jim podarilo rozflakat motor. A ted pozor, dalsi telefon, tak to volal kolega manzi, aby me pry vynervoval, ale to se mu nepodarilo, nebot vsemu technickemu kolem aut nerozumim, takze kdyz mi rekl, ze neco zakamufloval s radici pakou, tak jsem mu jen rekla, ze tomu vubec nerozumim a at zavola manzovi. Jen me zarazilo, ze mi nedokazal rict, jak se jim podarilo rozbit ten motor, tak mi jen rekl, no to vite auta. A pak mi rekl, ze to nebude cerna barva, ale fialova, kterou nesnasim, tak predpokladal, ze zacnu hulakat, ale ja nic. Tak jsem mu dala cislo na manzu a vzapeti vola manza, ze prej to byl vtip, ze chtel videt, jestli se pekne po telefonu rozcilim. ALe ja zachovala chladnou hlavu, prece nebudu vejskat na ciziho chlapa, zvlast kdyz tomu, co mi povida, rozumim uplny prd.
No nic, to jen na okraj, jaka je tu pracovni moralka, haha. TAky bych chtela travit pracovni dobu obvolavanim lidi a utahovat si z nich.

Milli - zadost o audienci prijata (s velkou radosti), tak ted uz jen vedet termin. Ale neboj, nezapomenu na to. A Zuska je samozrejme vitana.

TAk zatim
Dede

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 28.07.05 00:00

Ahojky devcatka, tak jse to se svoji troskou do mlyna.
Doufam, ze to vubec zvladnu nadatlovat, ned je mi dnes neuveritelne zle. A to prave dnes koncim 12tt a zitra uz zaciname 13tt. Mam dnes takove zavrate, ze nejsem schopna ani sedet, ne tak chodit. Nevim, jestli to dela mimisek a nebo moje krcni pater, ale vidim to tak na spolupraci obou:o((( Tak se honem vrhnu k reakci na vase kementare.

Lindo, jak dopadl rozhovor s Mizerou? A co Matysek, uz pase konicky, jestli jo, tak honem s fotkou do galerky.

Milli, tak tou kontrolou si vazne nenech kazit naladu. Mas pravdu, ze kdo chce psa byt, hul si vzdycky najde, ale treba to nebude tak zle. Hlasim, ze perinky dosly (oboji) a jsou presne takove, jako na obrazku. Zadne fosforove barvy… Jen jsem byla prekvapena, ze napriklad ti broucci uprostred te perinky nejsou na te latce natisteni, ale pristiti maly plysaci. To stejne na tom zadnim bamped(u) a polstarku. Kolotoc je taky prima a ma dokonce knoflik, kterym se to da vypnout driv nez natazeny strojek dohraje a dotoci do konce. Jsem spokojena. Jen to chce vyprat a nazehlit, neb je to silene zmackane a neuhledne. To uz bude ovsem malickost. Horsi bude ted vyber postylky, protoze si zadnou nemuzu vybrat. Chci obycejnou a nechci takove ty kombinovane, ze kterych se da potom udelat postel pro deti do myslim 10 let. Sice je to mozna fain, ale do te doby budu doufam potrebovat zase postylku pro dalsi mimi, takze by jsme tu postel stejne nevyuzili. Takze jasno v tom co bych chtela mam, ale nemuzu si nic vybrat :o((( Kocarek to je dalsi horor. Opet vim presne co chci, ale nemuzu vybrat, ten pravy, krasny a jedinecny. U nekterych je nekolika mesicni dodaci lhuta, takze na to zase az tak moc casu nemam a nejhorsi na tom je, ze se mi do dalsiho hledani vubec nechce. Sem si myslela, jak nebudu delat nic jeneho…a ted skutek utek. Me by to bavilo, ale nesmela bych to videt tak beznadejne:o(((
Oblecky uz jsem nejake nakoupila, ale spis jen tak pyzamka,ponozky, nejake dupacky....... nejake dudliky s plysovymi ozdobami, bryndacky…No je uz toho hodne, ale porad jeste cekam na ten spravny naval zimniho zbozi v obchodech, protoze zatim jeste neni dostatecny vyber a taky cekam na to, az se dozvim pohlavi miminka, abych mohla nakoupit neco i v jinych nez neutralnich barvach. Urcite ti rada poslu nejake fotecky, ale necekej zadne zazraky.

Dede, teda to uto by to vazne chtela, neb ty kilometry v tom horku musi byt vazne neco. Jsou v vas ty autobusy alespon klimatizovane?

Zuzi, moc me mrzi, ze mas takove zdravotni potize, kvuli kterym se nejspis to cekani na mimi protahne, ale ma to i dobrou stranku veci. Kdyz vi co ti je a da se to lecit, tak mas velikanskou nadeji, ze az se to vsechno podari zvladnout, tak tu bude mimi jak na koni. Myslim, ze mnohem horsi je takove to: jsme zdavi a nikdo nevi, proc mimi nemame. Verim, ze budes mit //testik driv nez se nadejem. A pak uz to rychle utika a nez se nadejes, tak budes mit cvrcka v naruci.

Lenysku, jak si uzivate s prckama PN?

Posilam velky pozdrav Kvetine, jestli nas alespon ocas cte a doufam, ze odpociva a nabira hodne sil.

Holky, Lili, Radko,Slamicko, taky by to chtelo alespon kratkou zpravicku, aby jsme vedeli, jak zijete a co je u vas noveho.

Tak holky a ja se jdu nacpat polivkou, protoze na ty si cervicek opravdu potrpi (predevsim vyvary nam svedsi). Pak s nim hned zacnu zase debatu o primluve za ty vase meskajici miminka. Jen doufejte, ze vam neposle sve ublinkane kamarady/kamardky :o))))
Gabriela a cervicek 12+0tt

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.07.05 07:59

Ahojte kočenko moje:-)

Píšu zas jednoruč, nen Matýsek potřebuje držet obrázkovou knížečku, aby si mohl číst..:-)))) Zrovna si něco vyřizuje se zebrou.

Včera jsme měli výletní den, byli jsme zkontrolovat jizvu po očkování, pochůzky na mzdovku, do práce a tak, a odpoledne jsem padla za vlast s bolehlavem - moje hlava už předpovídala ty šílený vedra, co se ženou:-(

DEDE - to jsi holka šikovná, neskočilas chlapům na špek:-))) Nechceš jim to nějak vrátit?:-))

ZUZKA - božatko malý, všechny bacily vyžeň, kvasinky vykvasni, plísně vyplísni a hurá k doktorovi! A s tou bezmasou dietou, ježkova noho, já bych se taky zbláznila! Sice nejsem takový úchyl zrovna na steaky, ale nepohrdnu:-)))
Já jsem spíš omačkový a polívkový typ, ale kus flákoty k tomu musí být vždycky:-))

GABKA - sláva, tak peřinky jsou v normálních barvách?:-) A k postýlkám, u vás takové ty obyčejné nejsou k mání?
Matýsek už je zdatný pasák, nějaké fotky jsou i v galerce u Květňátek, tak mrkněte i tam, ale je to už pár stránek dozadu.

Ajajaj, dítko už protestuje, že se mu nevěnuju, tak to jdu napravit, krásný den a dodržujte pitný režim!!!
Pa Linda a Matýsek, včera tříměsíční

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.07.05 08:00

..jooo a ještě ad srazík, já bych vás taky ráda viděla, akorát netuším, jak bych se dostávala s mrnětem do Prahy:-/ Kdybyste si chtěly udělat vejlet na Moravu, konkrétně k nám,co…??:-))))Beru všema deseti!!

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.07.05 08:34

Krásný čtvrtek,
tak zase další den za námi a další uzávěrka před námi :-( V neděli je konec měsíce a já jedu přes víkend až do středy na služebku ven, takže pak budu všechno dohánět jako divá. No nic, musím se kapku připravit předem.
Dede - to chození na zastávky musí být fakt hrůza. Když jsem studovala v ČB, jednou mi ujela po pařbě poslední městská kolem jedenácté a já jsem šla z centra až na intr na konci Vltavský (víc jak 3/4 hodiny) pěšky v noci a sama. Nepřemýšlela jsi o nějakých sportovních sandálcích? Fakt ale je, že na úřady chce člověk trochu vypadat a já taky skoro pořád nosím minimálně 8-10 cm podpatky :-) a nedovedu si představit, jak bych v nich dobíhala na autobus. Už abys měla to autíčko a mohla si v klidu jezdit podle svého.
Gabriela - zrovna dneska ráno jsem si říkala, že se musím zeptat na to, jestli už dorazila zásilka a ona taky jo. Dobře, že ty barvičky jsou OK. Jsem moc zvědavá na obrázky, na těch www to vypadalo fakt nádherně. Kdy máš další UTZ? Bude zase fotečka do galerky? To víš, my snažilky neustále potřebujeme inspiraci :-)
Jazzi - je fakt, že zrovna vy to máte do Prahy trochu z ruky. Ale já taky občas jezdím do Brna na nákupy, takže by se třeba dalo taky něco vymyslet! Určitě bych vás taky moc ráda viděla nejen na fotkách.
Dneska bude skvělý den, protože končím po obědě a odpoledne budu hlídat dvoutýdenní miminko! Strašně se těším a jsem zvědavá, jak mi to půjde. Beru to jako trénink a nechám se od něj (vlastně od ní) hodně poprskat ;-)
 Milli

 
Anonymní  28.07.05 14:39

Ahoj holky,

to vedro me zabije, jsem jak prejeta parnim valcem, tak se mi vubec do niceho nechce. No taky jsem v podstate od rana nic neudelala, opomijim vyprani pradla a umyte nadobi. Motivuju se vylezt ven a pokracovat v te slavne impregnaci zahradniho nabytku, ale to VEDRO!!!!!!!
Jinak me nozky se stale jeste vzpamatovavaji z dvoudenni tury!

Jazzi - nemuzu jim ten vtipek oplatit, protoze kdybych volala, tak hnedka poznaji, ze jsem to ja. A proc? Protoze mam stale ten sarmantni prizvuk, vis?
Gabi - busy tu klimatizovane nejsou, ty co jezdi jen po nasem pidimeste, ale kdyz jedu do Lyonu (cca 60min) tak ten klimu mel, nastesti. To v USA jsou vsechny klimatizovane?
Milli - to te obdivuju, ze chodis s takovyma podpatkama, ja mam ty nejmensi, jen aby se nereklo. Na vyssich bych se totiz urcite zabila a vzdy, kdyz vidim holky, co nosi takove podpatky a neumi v tom vubec chodit, tak to je spis k smichu nez pro eleganci. Ale to urcite neni tvuj pripad.

Jinak auto bych mela mit v utery, takze pojizdna budu od stredy, tedy doufam.

Holky, jak je v CR? TAdy je nejakych 36stupnu, dle predpovedi, ale tipuju to na vic. A od vcerejska je tu desny vitr. Ale ani ten neosvezi.

Tak ve zdravi prezivejte
Dede

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.07.05 17:13

Dede,
tak ty si taky užíváš ty úúúžasný hicy? Tady je ve stínu 36 a to je pět odpoledne. V kanclu mám díky usilovnému větrání „pouhých“ 27 a tak můj dobrotivý šéf rozhodl, že zítra máme všichni placené volno, protože v takovémhle hicu se prostě pracovat nedá. Fakt je, že jsem od rána jako chcíplá plotice, jen se tak plácám a plácám a piju a piju :-) S těma chlapskýma rádoby vtípkama mám taky občas do činění a většinou mi to vůbec nepřipadá legrační, zatímco pánové se můžou smíchy potrhat. Nevadí, vždycky pak nastane situace, kdy jim to můžu vrátit. Šla bych se naložit do bazénu, ale žádný nemáme, takže to asi zase bude sprška zahradní hadicí a lahváč ;-)
 Milli

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama